To see the other types of publications on this topic, follow the link: Підгалузь права.

Journal articles on the topic 'Підгалузь права'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 41 journal articles for your research on the topic 'Підгалузь права.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Шевців, Михайло Богданович. "МІСЦЕ МЕДИЧНОГО ПРАВА В СИСТЕМІ ПРАВА УКРАЇНИ: ЗАГАЛЬНИЙ АНАЛІЗ". Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ (серія юридична), № 3 (21 жовтня 2024): 135–40. http://dx.doi.org/10.32782/2311-8040/2024-3-15.

Full text
Abstract:
У науковій статті здійснено аналіз становлення та розвитку в Україні медичної галузі права. Встановлено, що сучасні виклики та новітні сфери суспільних відносин постійно вносять корективи до системи права та системи законодавства України в цілому, та медичного права зокрема. Досліджено передумови виникнення правовідносин в галузі медицини, а також концепцію медичного права як галузі права, як галузі законодавства, як науки та як навчальної дисципліни. Встановлено, що питання щодо місця медичного права в системі національного права носить дискусійний характер. В історичній ретроспективі медичне
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Поєдинок, В. "Інвестиційне право як підгалузь господарського права України". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Юридичні науки, вип. 3 (97) (2013): 35–39.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Янчук, Н. Д. "ПЛЮРАЛІЗМ РОЗУМІННЯ ЮРИДИЧНОЇ ПРИРОДИ ОСВІТНЬОГО ПРАВА". Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 4, № 100 (2022): 46–56. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.100.46-56.

Full text
Abstract:
У статті порушено питання про юридичну природу освітнього права. На сучасному етапі освітнє право є галуззю законодавства, яка найбільш активно розвивається, що спричиняє нові виклики для правової науки і практики. У відповідь на ці виклики формується освітнє право, яке потребує правового аналізу як із позиції теорії, так і з практичної точки зору. У вітчизняній юридичній літературі не сформовано єдиного підходу до розуміння правової природи освітнього права, а тому виникає необхідність дослідити його як нове явище. У статті акцентовано увагу на тому, що трансформація поглядів відносно природи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рябченко, Олена. "МІСЦЕ МИТНОГО ПРАВА У СТРУКТУРІ СИСТЕМИ ПРАВА: ОКРЕМІ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ". Scientific works of National Aviation University. Series: Law Journal "Air and Space Law" 3, № 64 (2022): 30–37. http://dx.doi.org/10.18372/2307-9061.64.16873.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає в обґрунтуванні наукового підходу щодо визначення місця митно-правового регулювання у структурі правопорядку. Методи дослідження: системний підхід до формування підходу про визначення митного права структурі системи права; системний аналіз у сукупності із методом класифікації застосовувався для визначення пріоритетності для дослідження проблеми митно-правового регулювання, а також систематизації суб’єктів митних правовідносин; порівняльно-правового для розкриття співвідношення митних правовідносин, пов’язаних із реалізацією напрямків державної митної справи, та адміністрати
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

МОСЬОНДЗ, СЕРГІЙ. "Концептуалізація освітнього права як підгалузі адміністративного права України". Право України, № 2019/05 (2019): 111. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-05-111.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку українського суспільства констатується факт відсутності концептуального уявлення про освітнє право. Питання про правову природу освітнього права є досить складним і багато в чому суперечливим. Сьогод ні, з приводу названої галузі права, науковці висловлюють досить різні погляди щодо його місця у системі вітчизняного права, які зводяться переважно до того, що освітнє право є або комплексною галуззю права, або самостійною галуззю права. Викладене обумовлює необхідність формулювання завершеної та досконалої теорії освітнього права. Мета статті – через призму аналізу но
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Борисочева, Н. М. "Використання повітряного простору України як складник галузі авіації". Актуальні проблеми держави і права, № 90 (9 серпня 2021): 38–44. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i90.3205.

Full text
Abstract:
Складовою частиною галузі авіації є використання повітряного простору України. Доводиться, що: галузь авіації та повітряного права – складна, системна галузь; галузь авіації та повітряного права урегульовується нормами Повітряного кодексу України. Система норм, які урегульовують відносини в даній сфері, займає переважну кількість в даному акті, але вона виходить за межі регулювання даного нормативного акта, оскільки включає авіаційну промисловість, саме тому, на нашу думку, доцільно досить розгалужену і багатопланову систему суспільних відносин урегулювати Кодексом України про авіацію та авіац
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Джунь, В. В. "Нормативний комплекс про неспроможність як підгалузь господарського права". Вісник господарського судочинства, № 1 (2003): 139–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Голубева, Н. Ю. "ПОНЯТТЯ ТА ЗНАЧЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАЛЬНОГО ПРАВА УКРАЇНИ". Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 14 (22 травня 2019): 134–45. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v14i0.321.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена визначенню поняття та обгрунтуванню значення зобов'язального права України на сучасному етапі розвитку цивільного права України. Зроблено висновок, що зобов'язальне право становить собою підгалузь цивільного права, що регулює цивіль­ний оборот, тобто відносини з переходу від одних осіб до інших матеріальних та інших благ, які (відносини) набувають форми зобов'язання, на підставі договору та інших зазна­чених у законі підстав.
 
 This article is devoted to definition and justification of meaning of obligatory law of Ukraine on contemporary stage of development of civ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

S.O., Nischymna, and Krupko Ya.M. "Budget law as the main sub-branch of financial law." Scientific Herald of Sivershchyna. Series: Law 2020, no. 3 (2020): 51–59. http://dx.doi.org/10.32755/sjlaw.2020.03.051.

Full text
Abstract:
The article is dedicated to characteristics of Budget Law as the main sub-branch of Financial Law. A lot of general theoretical researches are devoted to the problem of Budget Law as the sphere of maintaining budgetary activity. But this question is in the center of scientists and practiciants’ attention, especially, when it concerns specific branch researches. In the science of Financial Law this problem is complicated by the absence of strict understanding of Financial Law System, its division into general and special parts, the structures of both of these parts. Budget Law, according to tra
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

КОЛОМОЄЦЬ, ТЕТЯНА, та ВАЛЕРІЙ КОЛПАКОВ. "Камеральні відносини XV–ХІХ століть у генезисі адміністративного права". Право України, № 2020/05 (2020): 272. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-05-272.

Full text
Abstract:
Метою статті є обґрунтування визнання камералістики одним із важливих чинників у генезисі сучасного адміністративного права, зокрема його частини, яка присвячена адмініструванню в економічних сферах через встановлення наявності чи відсутності кореляційної залежності між камеральними відносинами XV–ХІХ ст. і сучасними адміністративно-правовими відносинами. Досліджується кореляційна залежність між камеральними відносинами, ознаки яких відшукуються у капітуляріях Карла Великого, а інфільтрація у практику адміністрування датується приблизно 1439 р., і сучасними адміністративно-правовими відносинам
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Рогова, Є. І. "Теоретичні основи правового забезпечення інформаційної безпеки". Актуальні проблеми держави і права, № 86 (23 вересня 2020): 190–96. http://dx.doi.org/10.32837/apdp.v0i86.2436.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз теоретичних основ правового забезпечення інформаційної безпеки. На основі проведеного аналізу сформовано висновки, що сьогодні інформаційна безпека в умовах глобалізації інформаційного простору потребує вироблення теоретико-правових, методологічних, концептуальних, доктринальних, стратегічних, тактичних та оперативних правових засобів, які будуть здатні урегулювати суспільні інформаційні відносини. Дослідження в юридичній науці підтверджують необхідність гармонізації законодавства про інформаційну безпеку у повному зв'язку з міжнародними правовими процесами.
 На
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Новіков, О. Ю. "ПИТАННЯ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ІНДУСТРІЇ МОДИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Актуальні проблеми права: теорія і практика, № 47 (13 квітня 2024): 196–210. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461/2024-47-1-196-210.

Full text
Abstract:
Наукова стаття присвячена особливостям правового регулювання індустрії моди в сучасних умовах.Приділено увагу проблематиці забезпечення прав інтелектуальної власності у сфері моди, а такожспецифіці міжнародно-правового забезпечення прав суб’єктів модної індустрії.Упорядкування українського законодавства є однією з важливих передумов прийняття нашоїдержави до ЄС. І важливу роль у процесі адаптації українського законодавства до законодавства ЄСвідіграє також і законодавство у сфері інтелектуальної власності. Незважаючи на стрімкий розвитокцієї підгалузі цивільного права після проголошення незале
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Панасюк, О. "Джерела адміністративно-деліктного права України: становлення та сучасний стан". Вісник Пенітенціарної асоціації України, № 2 (13 серпня 2020): 83–93. http://dx.doi.org/10.34015/2523-4552.2020.2.08.

Full text
Abstract:
Визначено, що адміністративно-деліктне право будучи підгалуззю адміністративного права виконує схожі функції з врахуванням предмету правового регулювання та відносин пов’язаних з притягнення до адміністративної відповідальності. До функцій джерел адміністративно-деліктного права можна віднесено наступні: охоронна, регулятивна, виховна, пізнавальна, відновлювальна, ідеологічна, вирішення правових конфліктів, політична. Виділено види джерел адміністративного-деліктного права. Наведено основні етапи кодифікації історії розвитку вітчизняного адміністративно-деліктного права. Визначено основні напр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Цимбалюк, В. С. "Доктринальні положення телекомунікаційного права як підгалузі інформаційного права". Публічне право, № 2 (26) (2017): 19–26.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Мосьондз, С. "Концептуалізація освітнього права як підгалузі адміністративного права України". Право України, № 5 (2019): 111–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Кухарєв, Олександр Євгенович. "ОСНОВНІ НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ ВИКЛАДАННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «СПАДКОВЕ ПРАВО»". New Ukrainian Law, № 2 (13 липня 2023): 121–27. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2023.2.16.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена удосконаленню викладання навчальної дисципліни «Спадкове право». У роботі окреслено та проаналізовано два напрями удосконалення викладання цієї дисципліни. Методологічний напрям зумовлений особливостями спадкового права як елемента системи приватного права та визначає засади, на яких має ґрунтуватися викладання відповідної навчальної дисципліни: а) спадкове право за своїм призначенням у системі цивільно-правових норм, а також за обсягом правового матеріалу виходить за межі звичайних уявлень про правовий інститут і фактично є підгалуззю цивільного права; б) пріоритет спадкуван
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Shyshka, Roman. "ПРО ст. 1 ЦИВІЛЬНОГО КОДЕКСУ ЯК КАМЕРТОН РЕГУЛЮВАННЯ ЦИВІЛЬНИХ ВІДНОСИН". Law Review of Kyiv University of Law, № 2 (30 червня 2023): 125–28. http://dx.doi.org/10.36695/2219-5521.2.2023.26.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про вади ст. 1 Цивільного кодексу України та їх адекватність сучасним детермінантам і тенденціям розвитку приватного права. Автор критикує її парадигму як застарілу та з урахуванням тенденцій легалізації предмета цивільного права за останній період та вплив на нього глобалізації та цифровізації пропонує своє бачення. Встановлено, що за диспозитивності цивільного права наполягати, що кодекс узагальнено регулює цивільні (особисті немайнові та майнові) відносини некоректно, а потрібно вказати, що він передбачає виправдані та бажані нормотворцем моделі за упорядкування цих відноси
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Kotvitska, A. A., I. V. Кubarieva, A. V. Volkova, G. E. Boldar та A. V. Cherkashyna. "ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ПРАВА В СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ ПРАВА УКРАЇНИ". Фармацевтичний часопис, № 4 (30 листопада 2020): 89–97. http://dx.doi.org/10.11603/2312-0967.2020.4.11542.

Full text
Abstract:
Мета роботи. Визначення місце фармацевтичного права в системі права України, аналіз його предмета, методу та системи на підставі загальнотеоретичних розробок про галузь права та законодавства.
 Матеріали і методи. Дослідження проведено на основі опрацювання наукової та навчальної літератури, нормативно-правових актів. Використано методи аналізу, синтезу, узагальнення, системно-структурний, формально-логічний, порівняно-правовий, тлумачення правової норми.
 Результати й обговорення. Встановлено, що у вітчизняній спеціальній літературі спостерігається недостатня кількість праць, присвя
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Коритко, Л. Я., та В. О. Джуган. "Основні риси права Стародавніх Індії та Китаю". Наукові праці Національного університету “Одеська юридична академія” 28 (26 липня 2021): 61–68. http://dx.doi.org/10.32837/npnuola.v28i0.697.

Full text
Abstract:
Кожна держава Стародавнього Світу має свою історію виникнення та розвитку. Ці держави були східними деспотіями зі своїми особливостями. Стародавня Індія як монархія мала окремі демократичні інститути, а Стародавній Китай був абсолютною теократичною монархією. Право в них захищало інтереси рабовласників, знаті та обмежувало права інших людей. Джерелами староіндійського права були звичаї, закони Ману, Дхамаша-стра, Архашастра, нарада, веди; давньокитайського - звичаї, Книга законів Царства Вей, розпорядження імператорів. Основними рисами права країн Стародавнього Сходу були: кастово-становий хар
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Натуркач, Р. П. "Специфічні риси норм виборчого права України, як підгалузі конституційного права України". Вісник Запорізького національного університету. Юридичні науки, № 3 (2013): 59–64.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Коваленко, О. В. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНВЕСТИЦІЙ В ІННОВАЦІЙНУ МОДЕРНІЗАЦІЮ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ ДЛЯ СПРИЯННЯ СТАЛОМУ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ". ПРОДОВОЛЬЧІ РЕСУРСИ 12, № 23 (2024): 264–78. https://doi.org/10.31073/foodresources2024-23-29.

Full text
Abstract:
Предмет. Теоретико-методологічні та практичні засади інноваційного розвитку харчової промисловості. Мета. Оцінити ефективність інноваційної діяльності в харчовій промисловості України, а також інтенсивність інвестицій в інноваційну модернізацію харчової промисловості України для сприяння сталому розвитку країни в кризових умовах. Методи. Для оцінки ефективності інноваційної діяльності в галузях промисловості у роботі застосовано методи теоретичних узагальнень та порівнянь. При систематизації розрахункових показників інтенсивності інвестицій в інноваційну модернізацію підгалузей харчової промис
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

СТРЕЛЬЦОВА, ЄВДОКІЯ. "Міжнародне приватне морське право України: сучасний стан системи колізійних норм". Право України, № 2020/06 (2020): 95. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-06-095.

Full text
Abstract:
Відмінності у правових нормах, що регулюють відносини у сфері торговельного мореплавства, відмінності у змісті понять та інститутів морського приватного права різних країн створюють невизначеність щодо юрисдикції спору, застосовного матеріального права, а також виконання рішень компетентного правозастосовного органу на території іноземної держави, тим самим породжуючи колізійну проблему. Дієвим методом подолання колізій у цій сфері вбачається колізійно-правовий метод, який, проте, має бути здійснений з урахуванням сучасних тенденцій переосмислення його ролі та функцій. Метою статті є виявлення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Чабаненко, М. "Підгалузі аграрного права: поняття, критерії виокремлення, сучасний стан розробки". Юридичний вісник, № 4 (2014): 181–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Савченко, Віктор Олександрович. "ОФЕРТА ТА АКЦЕПТ ЯК СПОСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ СВОБОДИ ВОЛІ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ". Expert Paradigm of Law and Public Administration, № 1(25) (5 липня 2023): 32–36. http://dx.doi.org/10.32689/2617-9660-2023-1(25)-32-36.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає у визначенні оферти та акцепту як способів реалізації свободи волі в цивільному праві. Методи дослідження: загальнонаукові методи: логічний (дедукції та індукції, аналізу й синтезу, абстрагування і порівняння) та герменевтичний (щодо розуміння наукових текстів); спеціально-наукові методи: формально-догматичний та порівняльно-правовий. Результати дослідження: Диспозитивність цивільного права обумовлює специфіку та правила існування відповідних правовідносин, які ґрунтуються на вільному волевиявленні, принципах справедливості та свободи договору. Принципове значення для всіх
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Шамрай, В. В. "КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ В УМОВАХ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МІЖДЕРЖАВНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ". Знання європейського права, № 4 (11 лютого 2021): 43–47. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i4.125.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено теоретико-методологічним підходам до визначення впливу процесів глобалізації на розвиток конституційного права в сучасних умовах європейської міждержавної інтеграції з погляду пошуку ефективних засобів комплексної правової модернізації суспільства.Автор аналізує юридичний зміст правової глобалізації, показує її специфічні особливості, розкриває значенняпроцесів удосконалення базових елементів суспільних відносин і конституційної модернізації суспільства й держави в сучасних умовах правової глобалізації та європейської міждержавної інтеграції. Особливу увагу приділенопрогнозув
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Ясинок, М. М. "Поняття науки цивільного процесуального права та місце в ній окремого провадження як підгалузі цивільного процесуального права". Бюлетень Міністерства юстиції України, № 3 (березень) (2011): 48–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

БОДНАР, ТЕТЯНА. "Проблеми застосування норм Цивільного кодексу України та інших нормативно-правових актів до регулювання сімейних відносин". Право України, № 2019/02 (2019): 119. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-02-119.

Full text
Abstract:
У статті розкриваються окремі аспекти застосування норм Цивільного кодексу України (ЦК України) та інших нормативно-правових актів національного законодавства до регулювання сімейних відносин. Метою статті є дослідження проблем застосування норм зазначених актів на прикладі окремих сімейних правочинів. Автор, ґрунтуючись на розумінні сімейного права як самостійної галузі українського права, поділяє думку низки українських учених про те, що норми ЦК України застосовуються до регулювання сімейних відносин субсидіарно, а не безпосередньо. Зазначається, що судова практика не завжди дотримується пр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Томарева-Патлахова, В. В., та А. Г. Семенов. "ІНТЕГРАЦІЯ ГАЛУЗЕЙ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА В ЦИФРОВУ ЕКОНОМІКУ: ПРІОРИТЕТИ ТА ВИКЛИКИ". Підприємництво і торгівля, № 39 (28 грудня 2023): 208–13. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2023-39-25.

Full text
Abstract:
Цифрова економіка останнє десятиріччя стала наріжним каменем наукових пошуків дослідників, суспільних суперечок, практичних впроваджень. Залученість галузей економіки до цифрової трансформації залишається мало вивченою. Дане питання виглядає важливим з боку практичного завдання розуміння потреби допомоги конкретній галузі народного господарства в діджиталізації. Метою статті стало визначення ступеня залучення галузей народного господарства до зростання цифрової економіки. Аналіз свідчить про нерівномірність залучення галузей до цифрової економіки Недостатнє забезпечення кваліфікованими кадрами
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Монаєнко, А. О. "Правове розуміння змісту фінансового контролю та його значення як підгалузі фінансового права". Держава та регіони. Право, № 1 (2006): 73–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

ЧИРВА, Євген, та Антон БОРИСЕНКО. "ПРИНЦИП ПРОПОРЦІЙНОСТІ В СИСТЕМІ ПРИНЦИПІВ ЗДІЙСНЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПРОЦЕДУР". Law. State. Technology, № 2 (1 березня 2023): 32–37. http://dx.doi.org/10.32782/lst/2022-2-5.

Full text
Abstract:
Актуальність теми підтверджується неналежним ступенем вивчення теми та новаторським підходів до встановлення змісту адміністративно-процедурного права як підгалузі адміністративного права. Встановлення змісту системи принципів здійснення адміністративних процедур дозволяє встановити сутність їх функціонування. Визначення змісту системи принципів адміністративних процедур вимагає структурності, логічності підходів, дослідження взаємозв’язків. Дослідження проблематики системи принципів здійснення адміністративних процедур, але і в цілому системи загальноправових принципів права. Наукова новизна
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

БЕЗУХ, ОЛЕКСАНДР. "Технічне регулювання у сфері господарювання". Право України, № 2018/05 (2018): 30. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2018-05-030.

Full text
Abstract:
Формування сучасних ринкових відносин неможливе без створення конкурентного середовища, подолання бар’єрів у торгівлі, підвищення конкурентоспроможності національної продукції, створення ефективного захисту національного споживчого ринку від небезпечної продукції. Вирішення означених завдань досягається за допомогою системи технічного регулювання, що відповідно до досвіду інших країн та прийнятих в Україні нормативно-правових актів фактично складається із системи стандартизації, з системи оцінки і підтвердження відповідності й метрології. Створена в Україні система технічного регулювання має п
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

ЩЕРБИНА, ВАЛЕНТИН. "Галузева належність корпоративних відносин і проблеми їх законодавчого регулювання". Право України, № 2021/06 (2021): 14. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-06-014.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано визначення понять “корпоративні права” та “корпоративні відносини”. Звертається увага на недоліки існуючих законодавчих визначень цих понять і вносяться пропозиції щодо їх зміни. Зазначено, що законодавче визначення поняття корпоративних прав є надто широким, оскільки воно може стосуватися будь-якої господарської організації, включаючи унітарне підприємство (державне, комунальне чи приватне). Тому автор вважає, що корпоративні права можуть належати лише учаснику (засновнику, акціонеру) корпоративного підприємства (крім повних і командитних товариств) та кооперативу. Нав
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Гетманець, О. П. "Завдання науки фінансового права в умовах розвитку господарських відносин в Україні". Форум права 60, № 1 (2020): 6–12. https://doi.org/10.5281/zenodo.3568273.

Full text
Abstract:
<strong>Постановка проблеми</strong>. Наразі потребують подальшого дослідження ланки фінансової системи України, що створюють інститути та підгалузі фінансового права, враховуючи їх призначення в системі матеріального виробництва, а саме формування публічних фінансових ресурсів, розподіл та використання на рівні держави та регіонів. В межах їх аналізу набувають нового значення ринкові умови господарювання, що склалися, зокрема, оновлення правових засад регулювання фінансово-правових інститутів і уточнення їх сутності. Чинна концепція фінансово-правових відносин потребує сучасних підходів до пр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

КОЛПАКОВ, ВАЛЕРІЙ, та ТЕТЯНА КОЛОМОЄЦЬ. "Правова природа патронатної служби". Право України, № 2019/05 (2019): 80. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-05-080.

Full text
Abstract:
Серед інституціональних складових службового права (державна служба, служба в органах місцевого самоврядування, дисциплінарна відповідальність, заохочення по службі тощо) важливе місце посідає інститут патронатної служби. Він є системною складовою публічної служби відповідної галузі законодавства. Метою статті є встановлення і висвітлення правової природи відносин патронатної служби як базового підґрунтя для уточнення їх місця в предметі адміністративного і службового права, співвідношення з державною службою і службою в органах місцевого самоврядування, критеріїв визначення переліку посад пра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Голованова, Наталя. "ІНФОРМАЦІЙНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ ЯК ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ДЕРЖАВИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ЗАГРОЗ (АРХЕТИПНИЙ ПІДХІД)". Public management 18, № 3 (2019): 144–58. http://dx.doi.org/10.32689/2617-2224-2019-18-3-144-158.

Full text
Abstract:
Представлено джерела антропоцентричної матриці понять та ідей в інформаційній сфері. Зазначено виклики і загрози інформаційній сфері України. Уточнено зовнішні та внутрішні чинники цих загроз. Розгля- нуто конкретні факти загроз у світі. Проаналізовано особливості регулятор- ної політики європейських держав у напрямі протидії загрозам та правово- го забезпечення інформаційної безпеки як підгалузі інформаційного права. Визначено ландшафт загрози інформаційної безпеки 2019 р. Приведено механізм етнічного лобізму як інструменту “м’якого” права. Наголошено на тенденції прагнення громадян не до без
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

БУТИРСЬКИЙ, АНДРІЙ. "Класифікація строків у процедурі банкрутства". Право України, № 2021/04 (2021): 33. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-04-033.

Full text
Abstract:
Процедура банкрутства є необхідним елементом ринкової економіки, який у підсумку забезпечує задоволення вимог кредиторів та відновлення платоспроможності боржника, що відбувається завдяки спеціальному механізму, який функціонує на підставі Кодексу України з процедур банкрутства (КУзПБ). Для отримання зазначених результатів учасникам справи про банкрутство доводиться пройти тривалий шлях: від відкриття провадження у справі до досягнення необхідного результату (отримання коштів кредиторами, затвердження звіту ліквідатора або керуючого санацією тощо). У цьому контексті варто звернути увагу саме н
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Макаренков, О. Л. "КОРУПЦІЙНІСТЬ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ПУБЛІЧНО-ПРАВОВИХ ВІДНОСИН РІВНЯ РЕАЛЬНОЇ ЗАГРОЗИ НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ". Kyiv Law Journal, № 1 (21 квітня 2023): 214–22. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.1.32.

Full text
Abstract:
У статті досліджено корупційність кадрової політики у сфері публічно-правових відносин рівня реальної загрози національній безпеці. Визначено, що корупційна кадрова політика у сфері публічно-правових відносин формує реальну загрозу для національної безпеки тоді, коли рівень детермінованих нею викривлень сягає більше чверті від загального обсягу цих відносин. Цей показник на рівні двох третин означає критичну потребу у допомозі з відновлення доброчесності від націй, які зберегли себе вільними від корупції. Недоброчесна кадрова політика являє собою проблему, для вирішення якої потрібна сукупніст
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Калюжний, А. П. "ЗМІСТ ТА ОСОБЛИВОСТІ НОРМАТИВНОЇ СКЛАДОВОЇ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВОГО МЕХАНІЗМУ РЕГУЛЮВАННЯ ЗАЛІЗНИЧНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УКРАЇНІ". Juridical science 2, № 2 (2020): 108–16. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-104-2-2.13.

Full text
Abstract:
У статті на основі аналізу чинного законодавства, наявних наукових, публіцистичних та методичних джерел, у тому числі зарубіжного досвіду, з’ясовано зміст та особливості нормативної складової організаційно-правового механізму регулювання залізничних перевезень в Україні, а також окреслено характерні проблеми, що гальмують його розвиток. На підставі аналізу наявних норм, правил і стандартів, діючих на транспорті, надано характеристику нормативної складової адміністративно-правового регулювання залізничних перевезень, яка представлена значним масивом нормативно-правових актів різної юридичної си
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Коробцова, Дар’я, Юлія Кириченко та Вікторія Фурса. "КЛАСИФІКАЦІЯ І ХАРАКТЕРИСТИКА ВИДІВ ПРИНЦИПІВ БЮДЖЕТНОГО ПРАВА ЯК ПІДГАЛУЗІ ФІНАНСОВОГО ПРАВА". Успіхи і досягнення у науці, № 10(10) (3 січня 2025). https://doi.org/10.52058/3041-1254-2024-10(10)-127-137.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Корольова В.В. та Дронь О.І. "СИСТЕМА АДМІНІСТРАТИВНОГО ПРАВА УКРАЇНИ". Legal Bulletin, 30 січня 2025, 101–9. https://doi.org/10.31732/2708-339x-2025-15-a14.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню системи адміністративного права, її основних інститутів. Визначено, що вже тривалий час йде наукова дискусія про необхідність переосмислення системи адміністративного права, що станом на сьогодні відсутня загальновизнана стратегія закономірностей розвитку системи адміністративного права України, перетворення здійснюються безсистемно, зазвичай, під впливом політичного імпульсу чи під тиском сформованих обставин, є ситуаційними, а не планомірними та послідовними. Обґрунтовано, що для подолання несистемності правового регулювання державного управління важливим є ґрун
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Мазуренко, В. Г. "Сільське господарство як об’єкта адміністративно-правового регулювання". Проблеми сучасних трансформацій. Серія: право, публічне управління та адміністрування, № 7 (31 березня 2023). http://dx.doi.org/10.54929/2786-5746-2023-7-01-19.

Full text
Abstract:
В даній статті автором розкрито поняття та особливості сільського господарства як об’єкту адміністративно-правового регулювання. Визначено, що сільське господарство – це провідна галузь економіки України, яка спрямована на функціональну обробку ґрунту, розвиток аграрного ринку, вирощування зернових культур, розведення худоби, стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції рослинного та тваринного походження. Автором виокремлено особливості сфери сільського господарства. До яких запропоновано внести: 1) є однією з провідних сфер народного господарства та однією з сфер бізнесу; 2) стан
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!