Academic literature on the topic 'Ризики підприємства'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ризики підприємства.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ризики підприємства"

1

Скрипник, М. І., and О. О. Григоревська. "РИЗИКИ ТА ЗАГРОЗИ ПОДАТКОВОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА ТА ШЛЯХИ ЇХ МІНІМІЗАЦІЇ ПІД ВПЛИВОМ COVID-19." Підприємництво та інновації, no. 15 (December 30, 2020): 64–69. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/15.11.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена узагальненню підходів до виділення ризиків та загроз для податкової безпеки підприємства, а також окресленню шляхів їх мінімізації під впливом Covid-19. У процесі дослідження використовувались методи спостереження, порівняння, аналізу, синтезу, узагальнення. Обґрунтовано, що ризики глобальних епідемій, ризики військових конфліктів, ризик дизфункції системи управління та ризик соціальної нестабільності стали новою загрозою для податкової безпеки. Наведено етапи управління ризиками підприємства, якими є ідентифікація, планування, визначення методів управління ризиками, оцінювання ризику, моніторинг податкових ризиків та аналіз ефективності управління ними. Охарактеризовано методи управління податковим ризиком в умовах Covid-19 (українська практика) та доведено необхідність внесення пропозицій щодо розроблення Фіскальної дорожньої карти відновлення економіки, що має включати такі етапи: 1) пандемічний період; 2) постпандемічний період; 3) стабілізаційний період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Корягін, М., М. Чік, and А. Любенко. "РИЗИКИ У ПРОЦЕСІ ОЦІНКИ ВАРТОСТІ ПІДПРИЄМСТВА." Financial and credit activity problems of theory and practice 6, no. 41 (January 10, 2022): 161–72. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v6i41.251427.

Full text
Abstract:
Анотація. Досліджуються ризики у процесі оцінки вартості підприємства в системі обліково-аналітичного забезпечення. Метою дослідження є виявлення ризиків у процесі оцінки вартості підприємства, визначення можливих шляхів їх зниження, визначення ступеня генерації чи зниження вартості підприємства за поточного рівня ризику. Була сформульована гіпотеза, яка згодом отримала підтвердження. Досліджено сутність і роль ризиків у процесі оцінки вартості підприємства, а також процес розрахунку ризику визначення вартості підприємства через використання кількісних та якісних методів оцінки, сутність і роль ризиків у процесі оцінки вартості підприємства. Виявлено характер і види ризиків оцінки вартості підприємства. Запропоновано систему кількісних та якісних методів оцінки ризиків, що дає можливість визначити кількісні параметри ризиків і врахувати їх у показниках вартості підприємства шляхом її коригування. Досліджено структурно-логічну схему комплексної оцінки ризику; роботу багатьох учених з питання розроблення методологічних підходів до оцінки ризику цінності. Визначено загрози і фактори ризику, що визначають можливість використання відповідних методів оцінки ризиків (сценарії, аналогії, економіко-математичні, експертні оцінки тощо). Запропоновано розрахунок показників рівня ризиків. Досліджено етапи оцінки ризику в системі вартості підприємства. Визначено алгоритм формування вартості підприємства з урахуванням притаманних йому ризиків, що включає кілька етапів. Ключові слова: облік, вартість, ризик, підприємство, оцінка, система. Формул: 1; рис.: 2; табл.: 0; бібл.: 23.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельник, Тетяна Юріївна, В’ячеслав Олександрович Ткачук, and Юлія В’ячеславівна Богоявленська. "Електронний бізнес: переваги та ризики в період цифрової трансформації." Економіка, управління та адміністрування, no. 4(98) (December 29, 2021): 28–36. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2021-4(98)-28-36.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано доцільність створення, ведення та розвитку електронного бізнесу як актуальної бізнес-моделі в період цифрової трансформації. Авторами пропонується підхід до визначення електронного бізнесу як різновиду економічної діяльності, коли для успішної реалізації бізнес-процесів активно використовуються інформаційно-комунікаційні технології та мережі. Існують різні базові можливості для старту електронного бізнесу. У загальному вигляді ключові напрями ведення електронного бізнесу передбачають початкове створення підприємства, яке надає послуги виключно за допомогою використання інформаційно-комунікаційних технологій та мереж, доповнення традиційних послуг електронними вже діючим підприємством (з подальшим виділенням такого виду діяльності в окремий напрям бізнесу) та поступовий перехід підприємства до ведення електронного бізнесу. До безумовних переваг ведення електронного бізнесу з використанням мережевих технологій у господарській діяльності підприємств варто зарахувати: прискорення обслуговування клієнтів, усунення обмежень щодо розташування торгових площ, магазинів, офісів та доступність для клієнтів, підтримання бізнесу в актуальному стані й орієнтування на удосконалення бізнес-процесів. За результатами проведеного дослідження було ідентифіковано ряд ризиків, пов’язаних із веденням електронного бізнесу, основними з яких є: ризики мережевої безпеки, ризики провалів у маркетингу, ризики прихованих витрат (або витрат на обслуговування і модернізацію), бізнес-ризики (ділові ризики), ризики шахрайських дій, наприклад, з викраденими банківськими картками та ін. В цілому, розуміння ризиків електронного бізнесу необхідне для визначення підходу підприємства до управління цими ризиками, зокрема адекватності системи внутрішнього контролю. Така система може містити інфраструктуру захищеності та пов’язані із цим заходи контролю. Неврахування фактора ризику може призвести до зниження загального очікуваного результату з різними наслідками. Серед таких наслідків можуть бути: порушення життєздатності бізнесу, втрата конкурентних переваг, погіршення ділового іміджу та фінансової стабільності, зменшення сукупної економічної вигоди, додаткових витрат фінансового та нефінансового характеру тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Кійко, С. Г. "Управління ризиками при реалізації енергетичної програми підприємства." Системи озброєння і військова техніка, no. 4(64), (December 17, 2020): 75–85. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.64.10.

Full text
Abstract:
Сьогодні для авіабудування ПрАТ “Дніпроспецсталь” виплавляє більше ста марок сталей і сплавів з особливими експлуатаційними властивостями. Подальший розвиток підприємства та забезпечення конкурентоспроможності цієї та іншої продукції пов’язано з управлінням портфелем енергозберігаючих проектів, спрямованих на виконання таких завдань, як оптимізація енергетичного балансу, мінімізація споживання енергоресурсів, оптимізація енергоефективності та ін. На прикладі ПрАТ “Дніпроспецсталь” розглянуто основні етапи процесу управління ризиками для підприємств оборонно-промислового комплексу України. Акцент зроблено на розробці методів і моделей формування портфеля проектів енергозбереження з урахуванням стратегічних цілей обмеженості ресурсів і ризиків, яка дозволяла б здійснювати багатокритерійний вибір проектів, враховуючи при цьому: різноманітність вирішуваних завдань на металургійних підприємствах; планування реалізації проектів в різному часовому аспекті, що існують між проектами взаємозв'язку і координаційні узгодження, ризики, а також механізми фінансування. Розглянуто організаційні аспекти управління ризиками при реалізації проектів енергозбереження на металургійному підприємстві. В результаті реалізації процесів системи управління ризиками визначено перелік критичних ризиків і їх власників, проведена оцінка причин ризиків, розроблені заходи щодо їх управління. Розглянуто методи аналізу ризиків та невизначеності при управлінні портфелем проектів з використанням методів матриць взаємовпливу, векторного аналізу і багатокритеріальної експертної оцінки сукупного ризику. Практичне застосування такого підходу істотно підвищує можливість вибору найкращого проекту для реалізації з урахуванням сукупного ризику проекту в портфелі. Крім того, це дає можливість визначити і оцінити взаємовплив проектів через зміну сукупних ризиків проектів при їх одночасній реалізації. За допомогою запропонованого підходу і моделей оцінювання ризиків був сформований портфель проектів енергозбереження ПрАТ “Дніпроспецсталь”, куди увійшли перспективні до реалізації проекти у відповідності до енергетичної стратегії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ilchuk, Valerii, and Olena Shyshkina. "ХВИЛЬОВА ТЕОРІЯ РИЗИКІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ." PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT, no. 4(20) (2019): 19–36. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2019-4(20)-19-36.

Full text
Abstract:
У статті досліджено науково-методичні підходи щодо аналізу причин циклічного прояву ризиків промислових підприємств, спричинених факторами зовнішнього і внутрішнього середовища. Сформульовано сутність теорії циклічності ризиків промислових підприємств, в основу якої покладено концепцію життєвого циклу виду економічної діяльності, підприємства, технологічного процесу, засобів виробництва та товару. Відповідно до етапів життєвого циклу виду економічної діяльності підприємства, технологічного процесу, засобів виробництва й товару узагальнено та систематизовано ключові ризики. Простежено тривалість зазначених життєвих циклів та визначено співвідношення між ними. Розглянуто результат сумарної дії ризиків промислового підприємства від збурюючих факторів зовнішнього і внутрішнього середовища. Відображено типовий профіль ризику на стадіях життєвого циклу промислового підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Коцеруба, Н. В. "КОНТРОЛЬНО-АНАЛІТИЧНІ ПРОЦЕДУРИ В СИСТЕМІ КРИЗИС-МЕНЕДЖМЕНТУ ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво і торгівля, no. 29 (April 16, 2021): 28–34. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-29-05.

Full text
Abstract:
Загострення кризи світової економіки актуалізує необхідність мінімізації впливу кризових ризиків на результати економічної діяльності підприємств. Події попереднього та поточного років свідчать про те, що найбільше потерпають від наслідків кризи мікро-, малі та середні підприємства, які на відміну від великих підприємств не мають ефективних запобіжників для своєчасного виявлення та попередження кризових загроз. Це вимагає від суб’єктів підприємницької діяльності своєчасного виявлення, перш за все, операційних ризиків, до яких належать зменшення обсягів діяльності і, як наслідок, уповільнення зростання операційних доходів і зменшення операційного прибутку, що призводить до загострення фінансових ризиків – зниження рентабельності операційної діяльності, а також рентабельності активів та капіталу підприємства і погіршення фінансового стану підприємств. Чинники кризи як предмет антикризового управління являють собою явища, що є причинами порушення стабільного розвитку підприємства. Залежно від середовища виникнення чинники кризи розподіляються на зовнішні (на зміну яких окреме підприємство впливати не може) та внутрішні (які піддаються регулюванню з боку систем антикризового управління підприємством). Ефективне антикризове управління підприємством торгівлі ґрунтується на використанні інформації стосовно показників операційної і фінансової діяльності, негативна зміна яких призводить до утворення кризових ситуацій. Із метою визначення проблемних ланок діяльності підприємства торгівлі запропоновано моделювання операційного прибутку, що розраховується методом прямого рахунку: збільшення доходів та зменшення витрат створюють приріст прибутку, а зниження доходів та зростання витрат зменшують прибуток на відповідну величину. Для зниження ризику та втрати платоспроможності підприємства рекомендовано використання платіжного календаря. Грошові потоки у платіжному календарі групуються за видами діяльності відповідно до напрямів надходження і витрачання коштів, що дає змогу своєчасно встановити потенційні кризові загрози та сформувати критерії оцінки ризику неплатоспроможності. Доцільне використання методики оцінки потенційного банкрутства за системою формалізованих і неформалізованих критеріїв, що доповнена показником власного оборотного капіталу, від’ємне значення якого є ознакою критичного фінансового стану суб’єкта господарювання. Зважаючи на обмежені ресурси кризис-менеджменту значної кількості підприємств, що діють на товарному ринку України, у статті запропоновано систему контрольно-аналітичних процедур, застосування яких дає змогу оцінити ризики та визначити орієнтири безпечної економічної діяльності, не залучаючи фахівців консалтингових аудиторських фірм та маркетингових агентств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Морохова В.О., Бойко О.В., and Лорві І.Ф. "МАРКЕТИНГОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ ПЕРЕВАГ ПІДПРИЄМСТВ." Економічний форум 1, no. 3 (September 25, 2021): 87–93. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-3-12.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто питання використання маркетингових технологій з метою формування конкурентних переваг. Систематизовано дослідження зарубіжних і вітчизняних науковців стосовно джерел конкурентних переваг. Узагальнено вимоги, яким мають відповідати конкурентні переваги та наведено систематизований перелік характеристик, через які виявляється сутність конкурентних переваг. Конкурентні переваги мають вигідно відрізняти підприємство від конкурентів, задовольняти потреби споживачів, забезпечувати підприємству довгострокову конкурентну позицію на ринку, бути гнучкими та адаптованими до змін сучасного бізнес-середовища. Доведено, що засобом досягнення конкурентоспроможної позиції підприємства на ринку є розробка конкурентної стратегії, що базується на системі цінностей споживачів. Впровадження принципу клієнтоорієнтованості та створення споживчої цінності визначено головними складовими забезпечення стійких конкурентних переваг. За сучасних умов нестабільного ринкового середовища аргументовано доцільність розробки адаптивних маркетингових стратегій, що дають змогу підприємствам реагувати на зміни ринкового середовища, мінімізувати ризики та втримати конкурентні позиції. Наголошено на необхідності забезпечення системного підходу до формування стратегій окремих елементів комплексу маркетингу. Виділено напрями адаптивного маркетингового управління. Узагальнено сучасні маркетингові технології, які можуть застосовувати підприємства з метою розширення цільової аудиторії, збільшення обсягів продаж та зміцнення своїх позицій на ринку. Їх особливостями є орієнтація на стратегічні цілі розвитку, інтегрованість із загальною системою управління підприємством, комплексність, безперервність та динамізм реалізації. Результатом ефективного використання цих технологій є успішна діяльність підприємств на ринку, досягнення маркетингових та управлінських цілей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Sosnovska, Olga, and Liudmyla Dedenko. "РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, no. 3 (April 24, 2019): 70–79. http://dx.doi.org/10.32750/2019-0106.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття невизначеності середовища функціонування підприємства, досліджено сутність і природу загроз та ризиків, встановлено відмінність між ризиком та невизначеністю. Досліджено систему ризик-менеджменту на підприємстві. Встановлено, що система ризик-менеджменту є невід’ємною складовою частиною підсистеми менеджменту організації та являє собою систему управління ризиками на основі процесу їх ідентифікації, оцінки та аналізу, а також вибору і використання методів нейтралізації їх наслідків, що спрямована на досягнення необхідного балансу між стратегічними можливостями підприємства та рівнем ризику.Здійснено аналіз міжнародних стандартів ризик-менеджменту та розглянуті особливості національних стандартів. Визначено, що в Україні діє Державний стандарт ДСТУ ISO 31000:2018, який надає можливість суб’єкту господарювання порівняти свою практику управління ризиками з міжнародним досвідом. Узагальнено основні фактори впливу ризиків на систему управління. Доведено, що сьогодення вимагає постійного моніторингу ризикоутворюючих факторів для створення ефективної та гнучкої системи господарювання підприємства в умовах ринкової кон’юнктури. Представлено та деталізовано етапи ризик-менеджменту: аналіз оточення, ідентифікація ризику, аналіз ризику, оптимізація ризиків. Розглянуто особливості управління ризиками та основні методи їх оптимізації на підприємстві для мінімізації їх впливу на результати діяльності підприємства. Встановлено, що ризик для кожного підприємства є індивідуальним, тому і використання того чи іншого методу оптимізації є також індивідуальним і визначається умовами зовнішнього та внутрішнього середовища.Світовий досвід найбільш часто використовує зовнішні методи (страхування, хеджування, диверсифікація, розподіл ризику) та внутрішні методи (самострахування, лімітування, забезпечення якості виготовленої продукції, бізнес-планування) зниження ризиків підприємства. Узагальнено, що від прийнятої концепції управління ризиками значною мірою залежить ефективність всього ризик-менеджменту та результативність діяльності економічних суб’єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Z., Zhang, and Maslak N. "ОЦІНКА РИЗИКІВ ПРЯМИХ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ КИТАЙСЬКИХ СІЛЬСЬКОГОС-ПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ." Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Economic Sciences, no. 44 (December 20, 2021): 12–17. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2307-8030/2021-44-2.

Full text
Abstract:
With the global trend of foreign direct investment, Chinese agricultural enterprises have also increased the pace of for-eign direct investment. At present, Chinese agricultural enterprises have invested in development in more than 30 countries, including Southeast Asia, Africa and Latin America. Ocean fisheries development is underway in the high seas of the Pacific, Atlantic, and Indian oceans. There are also planting and forestry bases in the Russian Far East and Central Asian countries. The benefits of Chinese agricultural enterprises' overseas investment are obvious. It is not only conducive to Chinese enter-prises to use foreign resources, funds and technology, but also to avoid various barriers and increase the international market share. However, while encouraging China's agricultural enterprises to go global, we should also be clearly aware that the overseas direct investment of China's agricultural enterprises is still in the primary stage. The level of agricultural enterprises is still relatively low, and overseas direct investment faces a variety of risks. Analysis and studying these risks will help Chinese agricultural enterprises to effectively prevent and control them in foreign direct investment. By taking into account the integrity and dynamics of the overseas direct investment environment, the risk evaluation index system of foreign investment projects of Chinese agricultural enterprises is constructed. Representative items were selected for risk evaluation using hierarchical analysis and entropy weight coefficient method. The results show that there are prominent risk factors such as international agricultural market risk, political and legal risks of host countries, domestic institutional barriers and enterprise own technical restrictions. In order to prevent and reduce investment risks, the government should increase policy support and set up special agricultural overseas investment service institutions. Enterprises should establish an effective risk evaluation mechanism to promote the research and development and promotion of agricultural technology.Keywords: agribusiness, direct investment, risk assessment, comprehensive environment. З глобальною тенденцією прямих іноземних інвестицій, китайські сільськогосподарські підприємства також збільшили темпи прямих іноземних інвестицій. В даний час китайські сільськогосподарські підприємства інвестували у розвиток більш ніж 30 країн, включаючи Південно­Східну Азію, Африку та Латинську Америку. Розвиток океанічного рибальства ведеться у відкритому морі Тихого, Атлантичного та Індійського океанів. На російському Далекому Сході та країнах Центральної Азії також є бази з рослинництва і лісівництва. Переваги зарубіжних інвестицій китайських сільськогосподар-ських підприємств є очевидними. Це не тільки сприяє використанню китайськими підприємствами іноземних ресурсів, засобів та технологій, а й дозволяє уникнути різних бар'єрів та збільшити частку на міжнародному ринку. Однак, заохочуючи китайські сільськогосподарські підприємства до виходу на міжнародний ринок, потрібно чітко усвідомлювати, що прямі закордонні інвестиції китайських сільськогосподарських підприємств усе ще перебувають на початковій стадії. Рівень сільськогосподарських підприємств ще відносно низький, і прямі закордонні інвестиції стикаються з різними ризиками. Аналіз та вивчення цих ризиків допоможе китайським сільськогосподарським підприємствам ефективно запобігати та контролювати їх при здійсненні прямих зарубіжних інвестицій. Зважаючи на цілісність та динаміку середовища прямих зарубіжних інвестицій, побудовано систему показників оцінки ризику зарубіжних інвестиційних проектів китайських сіль-ськогосподарських підприємств. Для оцінки ризиків було відібрано репрезентативні пункти за допомогою ієрархічного аналізу та методу вагового коефіцієнта ентропії. Результати показують, що існують значні фактори ризику, такі як ризик міжнародного сільськогосподарського ринку, політичні та правові ризики приймаючих країн, внутрішні інституційні бар'єри та власні технічні обмеження підприємств. Для запобігання та зниження інвестиційних ризиків уряд має посилити політичну підтримку та створити спеціальні установи з обслуговування сільськогосподарських інвестицій за кордоном. Підприємства мають створити ефективний механізм оцінки ризиків для сприяння дослідженням, розробкам та просуванню сільськогосподарських технологій.Ключові слова: агробізнес, прямі інвестиції, оцінка ризиків, комплексне середовище
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Карлін, М., О. Стащук, and О. Борисюк. "ФІНАНСОВІ АСПЕКТИ ВРАХУВАННЯ НОВИХ ЕКОНОМІЧНИХ РИЗИКІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ." Financial and credit activity problems of theory and practice 4, no. 39 (September 10, 2021): 376–86. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v4i39.241330.

Full text
Abstract:
Анотація. Економічний розвиток підприємств у світі та в Україні 2020 року та на майбутнє дедалі більше залежатиме від урахування нових економічних ризиків, серед яких уже сьогодні доцільно виділити такі: кліматичні, епідеміологічні (передусім — коронавірусні), деглобалізаційні, протекціоністські, популістські, нерівність у доходах. На тлі коронавирусної пандемії і породженої нею економічної кризи найбільше постраждав сектор вітчизняного малого та середнього бізнесу, орієнтований на надання офлайн-послуг. Фактично попит на послуги індустрій громадського харчування, розваг, туризму, гостинності, а також beauty-індустрії і непродовольчого ритейлу в умовах карантину впав у рази. При цьому необхідність платити заробітну плату, податки, соціальні внески, орендні платежі, кредити банкам і контрагентам за постачання та інші послуги зберіглася. Водночас усі види бізнесів, які не встигли перейти на надання товарів і послуг в онлайн-форматі або дотримуються бізнес-моделей, пов’язаних виключно з наданням персональних офлайн-послуг, схильні до ризику банкрутства в майбутньому. Наслідком карантину стане економічна криза, а значить і скорочення купівельної спроможності, зміна споживчої поведінки. Загалом, відбулося порушення традиційної сезонності продажів, змінюються тенденції внаслідок падіння доходів споживача. Водночас прискореного розвитку дістають цифрові послуги: електронна комерція, платіжні системи та послуги замовлення і доставки он-лайн. Також серед інших економічних ризиків у діяльності підприємств особливої уваги набуває необхідність визначення та оцінка фінансово-кліматичних ризиків, які виникають унаслідок обмежень, що накладаються міжнародними організаціями та окремими країнами на бізнес. Відповідно, підприємства, які здійснюють кліматично небезпечну діяльність, повинні розраховувати свої фінансові втрати на перспективу, якщо вони будуть продовжувати подібний бізнес. Проблемою є й той факт, що поки фінансово-кліматичні ризики та інші нові економічні ризики достатньо не вивчені та не систематизовані, а також не досліджено їхній вплив на фінансовий стан підприємств як у світі, так і в Україні. Ключові слова: нові економічні ризики, підприємство, деглобалізація, протекціонізм, економічний популізм, економічна нерівність, Україна. Формул: 0; рис.: 2; табл.: 0; бібл. 14.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Ризики підприємства"

1

Сторожук, О. В., and О. В. Заярнюк. "Інноваційні ризики та економічна безпека підприємства." Thesis, ЗУНТ, 2012. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/6596.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дарченко, К. А., Ірина Йосипівна Плікус, Ирина Иосифовна Пликус, and Iryna Yosypivna Plikus. "Ризик орієнтована облікова інформація: розкриття інформації про ризики в фінансовій звітності підприємства." Thesis, Полтавська державна аграрна академія, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/83584.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються підходи щодо розкриття інформації про ризики в фінансовій звітності підприємства
В статье рассматриваются подходы к раскрытию информации о рисках в финансовой отчетности предприятия
The article considers approaches to the disclosure of information about risks in the financial statements of the enterprise
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Павлюк, К. М. "Економічна безпека підприємства." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/14132.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ходько, В. В. "Маркетингові ризики в діяльності підприємства (на матеріалах ТОВ «Цензур»)." Thesis, Чернігів, 2019. http://ir.stu.cn.ua/123456789/19571.

Full text
Abstract:
Ходько, В. В. Маркетингові ризики в діяльності підприємства (на матеріалах ТОВ «Цензур») : магістерська робота : 075 Маркетинг / В. В. Ходько ; керівник роботи Бондар В. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра маркетингу, PR-технологій та логістики. – Чернігів, 2019. – 117 с.
У випускній кваліфікаційній роботі розглянуто питання управління маркетинговими ризиками в діяльності підприємства. Випускна кваліфікаційна робота містить такі розділи: – теоретичні аспекти маркетингових ризиків в діяльності підприємств; – аналіз рівня маркетингового ризику на підприємстві ТОВ «Цензур»; – Заходи щодо зниження маркетингового ризику в діяльності підприємства ТОВ «Цензур». У процесі роботи зроблено висновки та запропоновано шляхи підвищення ефективності управління маркетинговим ризиком на підприємстві та покращення його фінансово-економічного стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Забуженко, Ольга Вячеславівна. "Діагностика фінансового стану та розробка алгоритму управління фінансовими ризиками підприємства, на прикладі ТОВ «ТПК «Донснаб - Захід»." Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19273.

Full text
Abstract:
Захист відбудеться 23 лютого 2016 р. об 11.30 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 60 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Білогірська, 50, навчальний корпус №10, ауд. 143
Розроблено теоретичні основи побудови алгоритму управління ризиками. Здійснено фінансово-економічну діагностику результатів діяльності підприємства. Запропоновано стратегічне позиціонування товариства у порівнянні до конкурентів на ринку. За допомогою методів економічного моделювання розроблено антиризикові заходи. Досліджено кон’юнктуру ринку сільськогосподарської техніки в Україні. Визначено основні ризики та перспективи розвитку підприємств, які реалізовують сільськогосподарську техніку. Запропоновано діагностику та ідентифікацію зовнішніх і внутрішніх фінансових ризиків. Розроблено алгоритм нейтралізації фінансових ризиків через застосування лімітування та диверсифікації
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Очкурова, К. В. "Моделі функціонування промислового підприємства в нестабільній економіці: економічні ризики, управління ресурсами." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71325.

Full text
Abstract:
Мeта роботи: дослідити особливості функціонування промислового підприємства в нестабільній економіці з точки зору наявних економічних ризиків і процедур розроблення й обгрунтування бізнес-рішень. Oб’єкт дослідження – процеси, пов`язані із веденням підприємством господарської діяльності в умовах ризику й нестабільного бізнес-середовища. Предмет дослідження – організаційно-економічні відносини, які виникають у бізнес-середовищі при провадженні підприємством виробничої та збутової діяльності в умовах невизначеності й ризику.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Тимкован, В. І. "Система моніторингу фінансово-економічної безпеки підприємства." Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11252.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пликус, Ирина Иосифовна, Iryna Yosypivna Plikus, Г. Ю. Підповітна, and К. А. Дарченко. "Ризик-орієнтована обліково-інформаційна система забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства." Thesis, Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/80907.

Full text
Abstract:
Надійне обліково-аналітичне забезпечення економіки є основним фактором ефективності діяльності. Підприємство для ефективного функціонування формує систему управління, яка дозволяє проводити моніторинг і управляти ризиками. Проте на сьогодні процедура управління можливими ризиками не відповідає стратегії розвитку підприємства та відбувається у відриві від обліково-аналітичної системи. Ризики бухгалтерського обліку впливають на безперервність діяльності підприємства й його фінансово-економічну безпеку та обумовлені невизначеністю бухгалтерського інформаційного середовища. Реалізація функції бухгалтерського обліку в системі забезпечення фінансово-економічної безпеки підприємства потребує дослідження ризиків бухгалтерському обліку.
Надежное учетно-аналитическое обеспечение экономики является основным фактором эффективности деятельности. Предприятие для эффективного функционирования формирует систему управления, которая позволяет проводить мониторинг и управлять рисками. Однако на сегодня процедура управления возможными рисками не соответствует стратегии развития предприятия и происходит в отрыве от учетно-аналитической системы. Риски бухгалтерского учета влияют на непрерывность деятельности предприятия и его финансово-экономическую безопасность и обусловлены неопределенностью бухгалтерской информационной среды.
Adequate regional and analytical safety of the economy is the main factor of efficiency. The enterprise for the effective function of the form of the control system, which allows to carry out monitoring and manage the workers. However, for the current year, the procedure for managing young people does not depend on the strategy for the development of the enterprise, but on the basis of the regional-analytical system. Riziks of the accounting region pour into the safety of the business and the financial and economic safety and the knowledge of the lack of value of the accounting information middle. Implementation of the function of the accounting department in the system of securing the financial and economic security of the enterprise will require further development of the accounting department.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Людвик, М. М. "Управління фінансовими ризиками підприємств харчової промисловості." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20158.

Full text
Abstract:
Людвик, М. М. Управління фінансовими ризиками підприємств харчової промисловості: магістерська робота : 072 Фінанси, банківська справа та страхування / М. М. Людвик ; керівник роботи Шишкіна О. В. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра фінансів, банківської справи та страхування. – Чернігів, 2020. – 126 с.
Перший розділ магістерської дипломної роботи присвячено вивченню сутності поняття «фінансовий ризик», причин та чинники, що впливають на виникнення фінансових ризиків, дослідження методів оцінки та нейтралізації фінансових ризиків, нормативно-правове регулювання та зарубіжний досвід зменшення ризиків на підприємствах харчової промисловості. В другому розділі проведено дослідження та аналіз управління фінансовими ризиками на підприємствах харчової галузі, зокрема на прикладі трьох конкретних підприємств України. Ідентифіковано ризики та загрози для діяльності харчових підприємств, проведено експрес-аналіз та їх візуалізація на карті ризиків з подальшим пошуком методів їх мінімізації. В третьому розділі розроблено заходи щодо підвищення ефективності управління фінансовими ризиками та оцінка ефективності запропонованих заходів. Практична цінність даної роботи полягає в тому, що рекомендовані заходи управління фінансовими ризиками можуть використовуватися на підприємствам харчової промисловості для підвищення ефективності їх діяльності незважаючи на існуючі ризики.
The first section of the master's thesis is devoted to the study of the essence of the concept of "financial risk", the causes and factors affecting the occurrence of financial risks, the study of methods of evaluation and neutralization of financial risks, regulatory and foreign experience of reducing risks in food processing enterprises. In the second section, the research and analysis of financial risk management at food processing enterprises, in particular on the example of three specific enterprises of Ukraine, are conducted. Risks and threats to the activities of food businesses were identified, rapid analysis and visualization of the risk map were carried out, followed by a search for ways to minimize them. The third section elaborates measures to improve the effectiveness of financial risk management and evaluate the effectiveness of the proposed measures. The practical value of this work is that the recommended financial risk management measures can be used by food processing companies to increase the effectiveness of their operations despite the risks involved.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бухтіарова, Аліна Геннадіївна, Алина Геннадьевна Бухтиарова, Alina Hennadiivna Bukhtiarova, and Ю. С. Гавриш. "Порівняння методик оцінки рівня кредитоспроможності підприємства." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77629.

Full text
Abstract:
Сучасні умови господарювання, а саме – нестабільність економіки, високий рівень фінансових ризиків, перманентний стан прострочення погашення зобов’язань вітчизняними підприємствами ставлять підвищені вимоги до об’єктивності оцінки кредитоспроможності суб’єктів господарювання. На сьогоднішній день в теорії і практиці немає єдиного підходу до визначення системи показників, які комплексно характеризували б кредитоспроможність підприємств. Таким чином, існує об’єктивна необхідність порівняння основних методик розрахунку рівня кредитоспроможності з метою визначення переваг та недоліків кожного з методів оцінки та обрання найбільш ефективного методу оцінки кредитоспроможності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Ризики підприємства"

1

Климчук, Марина, Тетяна Ільїна, Оксана Поляк, Євгеній Борохович, and Анна Кухарук. "КОГНІТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ: СТРАТЕГІЯ, РИЗИК-МЕНЕДЖМЕНТ, ФІНАНСОВІ ІННОВАЦІЇ." In Management, finance, economics: modern problems and ways of their solutions, 230–35. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.econ.ii-230-235.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Ризики підприємства"

1

Чайковська, І. І. "ОЦІНКА РИЗИКІВ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЄКТІВ ПІДПРИЄМСТВА." In Economy digitalization in a pandemic conditions: processes, strate-gies, technologies. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-028-5-55.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тарашевський, Максим. "АНАЛІЗ ТЕНДЕНЦІЙ І РИЗИКІВ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ." In PARADIGMATIC VIEW ON THE CONCEPT OF WORLD SCIENCE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.08.2020.v1.09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Петрушка, Тетяна, Олександр Ємельянов, and Катерина Петрушка. "УРАХУВАННЯ ЧИННИКА РИЗИКУ ПРИ ВИБОРІ НАЙКРАЩОГО ВАРІАНТУ ВПРОВАДЖЕННЯ РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ПІДПРИЄМСТВАХ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.07.2020.v1.33.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шевченко, Ірина, and Юлія Паламарчук. "АНАЛІЗ КІЛЬКІСНИХ ТА ЯКІСНИХ МЕТОДІВ ОЦІНКИ ФІНАНСОВИХ РИЗИКІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ." In НАУКОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОГРЕСУ XXI СТОРІЧЧЯ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/01.05.2020.v1.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Симак, Анастасія, and Олександр Ємельянов. "ОБҐРУНТУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ АДАПТАЦІЇ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ ТА ПІДПРИЄМСТВ ДО РИЗИКУ ЗРОСТАННЯ ЦІН НА ЕНЕРГЕТИЧНІ РЕСУРСИ." In SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v1.25.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

П.П., Гаврилко, and Гуштан Т.В. "Шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємств готельного бізнесу в умовах ризиків і невизначенності." In ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пузирьова, Поліна. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ ЕКОНОМІЧНИХ РИЗИКІВ." In Problèmes et perspectives d'introduction de la recherche scientifique innovante. Plateforme scientifique européenne, 2019. http://dx.doi.org/10.36074/29.11.2019.v2.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography