Academic literature on the topic 'Ризик присутності іноземного капіталу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Ризик присутності іноземного капіталу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Ризик присутності іноземного капіталу"

1

Коваленко, В. "Оцінка ефективності присутності іноземного капіталу і фінансова безпека банківської системи". Світ фінансів, Вип. 4 (2010): 202–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Булюк, В. В. "Теоретичні аспекти ризиків присутності іноземного капіталу у банківській системі України". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 2(73) (2020): 69–74. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2020.2.8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чуб, О. "Становлення та розвиток банківської системи України в контексті присутності іноземного капіталу". Банківська справа, № 6 (2008): 81–89.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пилипенко, Л. М. "Забезпечення фінансової безпеки України в умовах присутності іноземного капіталу у національній банківській системі". Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, № 3 (68) (2013): 287–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пилипенко, Л. М. "Забезпечення фінансової безпеки України в умовах присутності іноземного капіталу у національній банківській системі". Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, № 3 (68) (2013): 287–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пилипенко, Л. М. "Забезпечення фінансової безпеки України в умовах присутності іноземного капіталу у національній банківській системі". Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право, № 3 (68) (2013): 287–99.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Дятлова, Юлія Володимирівна. "МІЖНАРОДНИЙ АСПЕКТ РОЗВИТКУ БАНКІВСЬКОГО СЕКТОРУ: СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ, ЧИННИКИ ТА ПРОБЛЕМИ". Міжнародні відносини: теоретико-практичні аспекти, № 7 (3 червня 2021): 93–109. http://dx.doi.org/10.31866/2616-745x.7.2021.233254.

Full text
Abstract:
Актуалізація дослідження обумовлена необхідністю вирішення важливої наукової та прикладної проблеми розвитку банків з національним капіталом за присутності іноземного капіталу в банківському секторі країни. Мета дослідження полягає у систематизації новітніх тенденцій розвитку банківського сектору у міжнародному та національному аспектах, розробленні наукових положень, конкретизації чинників і проблем. Для досягнення мети використано еволюційний підхід, абстрактно-логічний аналіз, метод систематизації та узагальнення. У результаті дослідження поглиблено наукові уявлення про сучасні тенденції та чинники розвитку банківського сектору. Зокрема, сформульовано положення щодо міжнародного аспекту сучасних тенденцій розвитку банківського сектору. Відзначено світові тенденції щодо експансії ринків фінансових послуг іноземними банками, еволюційний розвиток транснаціональних банків. Встановлено, що основною тенденцією є зростання присутності іноземних банків у національних банківських секторах країн за кількістю та активами, особливо в країнах з економікою, яка розвивається або трансформується. Визначено новітні етапи розвитку банківського сектору України, особливості тенденцій, які повинні бути враховані в політиці та стратегії центрального банку, а також банками з вітчизняним капіталом. Показано, що більш низька надійність банків з вітчизняним капіталом порівняно з іноземними банками є деструктивним чинником. Вирішення проблеми сприятиме підвищенню довіри до вітчизняних банків, а на цих засадах їх розвитку через збільшення активів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Глущенко, Я. І., О. О. Корогодова, Н. О. Черненко та Т. Є. Моісеєнко. "ПОДАТКОВЕ ПЛАНУВАННЯ ТНК НА ЗАСАДАХ РИЗИКО-ОРІЄНТОВАНОГО ПІДХОДУ В УМОВАХ ПРОЕКТУ BEPS ТА ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 25 (8 травня 2023): 38–43. http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.25.2023.278595.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості податкового планування транснаціональних корпорацій (ТНК) на засадах ризико-орієнтованого підходу в умовах проекту BEPS та діджиталізації економіки. Авторами проведено аналіз стандартів, які регламентують застосування ризик менеджменту у діяльності ТНК, обґрунтовано доцільність використання SWIFT і матричного методів для оцінювання податкових ризиків у процесі податкового планування ТНК. У роботі запропоновано модель податкового планування ТНК в умовах діджиталізації економіки і проекту BEPS на базі положень ризико-орієнтованого підходу, що дозволило підвищити результативність податкового планування за рахунок отримання об’єктивної та достатньої інформації для побудови можливих сценаріїв функціонування компаній. Проведене дослідження дозволило визначити що буде відбуватися, якщо зміняться ставки податку, умови визначення об’єкту оподаткування, або інші умови оподаткування у країні реєстрації, країні присутності ТНК. У роботі, для вибору варіантів управління податковими ризиками ТНК було запропоновано в якості критеріїв, використовувати результати порівняння показників ефективності діяльності корпорацій (темп зміни прибутку, рентабельність активів, рентабельність капіталу, рентабельність продаж) і показники, що характеризують податкові наслідки (темп зміни податкових зобов’язань, податкове навантаження). Авторами охарактеризовано механізм вибору методів управління податковими ризиками в умовах діджиталізації економіки і проекту BEPS, що дозволило здійснювати контроль у режимі реального часу не тільки самими ТНК, а й органам податкового контролю, аудиторам, фінансовим консультантам, представникам міжнародних організацій, це спростило комунікацію між ними та зменшило суб’єктивність при прийнятті будь-яких рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сус, Леся, та Карина Овсійчук. "ОЦІНКА ВПЛИВУ ІНОЗЕМНОГО КАПІТАЛУ НА ДІЯЛЬНІСТЬ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ І ЗАГРОЗ". Економіка та суспільство, № 68 (28 жовтня 2024). https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-68-89.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням оцінки впливу іноземного капіталу на діяльність банківської системи України. Метою даного дослідження є систематизація особливостей функціонування іноземних банків в Україні та окреслення перспектив їх стратегічного розвитку в умовах сучасних викликів і загроз. Проаналізовано динаміку кількості банківських установ, а також кількості відділень та визначена частка присутності іноземних банків в банківській системі України. Досліджено згруповані балансові залишки у розрізі банківських груп задля порівняння ваги внесків у національну банківську систему. Виявлено, що іноземні банківські групи контролюють приблизно третину активів банківської системи України. Досліджено та систематизовано стратегії розвитку іноземних банків на найближчу перспективу. Сформовано позитивні та негативні сторони присутності банківського іноземного капіталу в економіці країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хома, Ірина, та Соломія Папірник. "ВПЛИВ ІНОЗЕМНОГО КАПІТАЛУ НА СТАБІЛЬНІСТЬ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ". Економіка та суспільство, № 43 (27 вересня 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-43-10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто методику НБУ щодо розподілу банківських установ на групи. Названо основні причини привабливості вітчизняного ринку банківських послуг для іноземного інвестора. Проаналізовано позитивні та негативні наслідки присутності іноземного капіталу для вітчизняної банківської системи. Наведено динаміку кількості представлених на ринку банків, в тому числі з іноземним капіталом. Здійснено характеристику провідних банків з іноземним капіталом. Окрім того, проведено дослідження основних показників БСУ (чисті активи, власний капітал, чистий прибуток, обсяг кредитів, наданих фізичним та юридичним особам) станом на 01.01.2022 в розрізі груп банків, визначених НБУ. Окрему увагу зосереджено на аналізуванні динаміки рівня рентабельності капіталу груп банків. Акцент зроблено на тому, що банки іноземних банківських груп відіграли значну роль у забезпеченні стабільності банківської системи України під час кризи 2014 – 2016 років. На основі дослідження динаміки кількості економічних нормативів НБУ, порушених досліджуваними банками у 2019-2022 рр. визначено, що банки іноземних банківських груп найбільш сумлінно виконують встановлені регулятором економічні нормативи. Зазначено, що вдосконалення державного регулювання діяльності банків з іноземним капіталом є важливою складовою підвищення рівня стабільності вітчизняної банківської системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Ризик присутності іноземного капіталу"

1

Слобода, Л. Я. "Ризики збільшення присутності іноземного капіталу в банківській системі та методи їх регулювання". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60497.

Full text
Abstract:
Сучасні тенденції розвитку міжнародної економіки створюють умови для докорінної зміни інтеграції банківського капіталу, ведуть до виникнення нових форм монополістичних зв’язків у глобальному масштабі, змінюють розміщення сил між банками різної національної приналежності, зумовлюють переваги від інтеграції іноземного банківського капіталу для одних країн та ризики для інших.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Болгар, Т. М. "Доцільність присутності іноземного капіталу в банківській системі України". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/59753.

Full text
Abstract:
Присутність банків з іноземним капіталом у банківській системі України на 01.01.2010 – 51 банк, у тому числі 18 банків – із 100 %-м іноземним капіталом. Можна сказати, що це відповідає інтересам розвитку національної фінансової системи, сприяє залученню іноземних інвестицій і розширенню ресурсної бази соціально-економічного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сіваченко, Л. І. "Вплив присутності іноземного капіталу на рівень стабільності банківської системи". Thesis, 2018. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/8117.

Full text
Abstract:
Метою дипломної роботи є дослідження іноземного кaпітaлу в бaнківському секторі Укрaїни в контексті з'ясувaння його впливу нa його стaбільність в довгостроковій перспективі.<br>The purpose of the thesis is to study foreign capital in the banking sector of Ukraine in the context of finding out its impact on its sustainability in the long run.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!