Academic literature on the topic 'Рівень випромінювання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Рівень випромінювання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Рівень випромінювання"

1

Денісюк, Олеся Валерійовна, Михайло Михайлович Мітрахович та Олег Володимирович Жорник. "Удосконалення акустичних характеристик співвісних повітряних гвинтів шляхом зменшення інтенсивноcті кінцевого вихору лопаті". Озброєння та військова техніка 29, № 1 (2022): 71–76. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2021.1(29).71-76.

Full text
Abstract:
У статті показано можливі шляхи зниження рівня акустичного випромінювання співвісного гвинтовентилятора. Проведено аналіз вимог до шуму для літаків з турбогвинтовентиляторними двигунами. Представлені результати попередніх досліджень щодо впливу основних факторів на рівень акустичного випромінювання співвісного гвинтовентилятора. Розглянуто заходи щодо поліпшення акустичних характеристик гвинтовентилятора шляхом встановлення на торцях лопатей першого ряду вінглетів та шевронів для зменшення рівня шуму, що створюється кінцевими вихорами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дубко, А. Г., та П. А. Осаволюк. "ПРИЛАД ДЛЯ 3D-РОБОТИЗОВАНОГО ВИМІРЮВАННЯ РІВНЯ РАДІАЦІЇ". Біомедична інженерія і технологія, № 8 (29 грудня 2022): 8–14. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2022.8.268781.

Full text
Abstract:
Зараз, медичні процедури з використанням іонізаційного випромінювання , для лікування або діагностики, є дуже поширеними у всіх країнах світу. Згідно останніх досліджень, середній рівень впливу іонізуючого випромінювання на населення – зростає. Останні дослідження показують, що розробка більш складних і тривалих процедур діагностики та лікування з використанням іонізуючого випромінювання, у поєднанні з збільшенням доступності цих процедур та більшою кількістю пацієнтів неминуче призводить до збільшення опромінення персоналу лікарні. Ефективність радіаційного захисту працівників, які працюють з
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Стеценко, Наталія. "ОЦІНКА ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ЗАБРУДНЕННЯ ЖИТЛОВИХ РАЙОНІВ МІСТА КИЄВА". Всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених і студентів «Екологічна безпека держави» 18 (18 червня 2024): 145–46. http://dx.doi.org/10.18372/2786-8168.18.18596.

Full text
Abstract:
Анотація. У публікації розглянуто особливості впливу електромагнітного випромінювання на довкілля та здоров’я людини. Проаналізовано джерела та визначено рівень забруднення ЕМВ у різних зонах м.Києва.. Виявлено перевищення рівня допустимого рівня ЕМП поблизу об’єктів дорожньої та енергетичної інфраструктури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Жванський, Тимур, та Олександра Кушнір. "ЗНАЧЕННЯ УЛЬТРАФІОЛЕТОВОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА РІВЕНЬ СЕРОТОНІНУ: МЕТААНАЛІЗ". SWorldJournal, № 30-03 (30 березня 2022): 32–37. https://doi.org/10.30888/2663-5712.2025-30-03-058.

Full text
Abstract:
Вступ. Відповідні дослідження продемонстрували зв’язок між депресією та ультрафіолетом Б, але прямий зв’язок між ними ще належить дослідити.Мета: Проаналізувати наявні дослідження щодо впливу ультрафіолетового випромінювання на рівень серотоніну в орган
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sitnikova, O., та A. Melnyk. "Розробка алгоритму оцінки вразливості джерел іонізуючого випромінювання". Nuclear and Radiation Safety, № 1(93) (29 березня 2022): 71–76. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2021.1(93).08.

Full text
Abstract:
Наразі джерела іонізуючого випромінювання розповсюджені та мають широкий спектр застосування. Медицина – одне з перших місць з використання джерел іонізуючого випромінювання, а саме: для лікування онкологічних захворювань, наприклад, брахітерапія, дистанційна променева терапія (за допомогою, зокрема, гамма-ножа). Не менш розповсюджені джерела іонізуючого випромінювання у промисловості: для проведення радіографії (дефектоскопії), калібрування; застосовуються в засобах для вимірювання товщини листового матеріалу, рівня матеріалу в посудинах і трубах, у гамма-детекторах для проведення неруйнівног
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лелюх, Ю. І. "Удосконалений критерій нерівноважності плазми електричної дуги, зумовленої перенесенням випромінювання". Ukrainian Journal of Physics 57, № 10 (2021): 1141. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe57.11.1141.

Full text
Abstract:
У роботі виконано уточнені розрахунки, що дозволяють принципово оцінити роль процесів випромінювання у формуванні рівноважного стануплазми. Розв'язок задачі отримано у варіанті критерію застосовності припущення локальної термодинамічної рівноваги (ЛТР) з урахуваннямролі процесів випромінювання у плазмі та його втрат. Дані числового моделювання доводять наявність ефектів порушення рівноважноїзаселеності енергетичних рівнів атома міді, зумовлену поглинанням резонансного випромінювання як на основний, так і на метастабільний рівень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ТРУБА, А. А., О. С. СВИДЛО, С. І. АРАБУЛІ, А. Т. АРАБУЛІ та Л. М. КОВТОНЮК. "ВПЛИВ БАГАТОРАЗОВОГО ПРАННЯ НА ОПТИЧНІ ТА ЕКРАНУЮЧІ ВЛАСТИВОСТІ БАВОВНЯНИХ ТКАНИН". Technologies and Engineering, № 5 (30 січня 2025): 79–89. https://doi.org/10.30857/2786-5371.2024.5.8.

Full text
Abstract:
Мета. Для виготовлення одягу літнього асортименту найчастіше використовуються бавовняні тканини. Такі тканини мають забезпечити естетичні показники, високий комфорт носіння та захист від негативного впливу ультрафіолетового (УФ) випромінювання. В той же час, вироби з цих тканин піддаються частим пранням, що негативно впливає на зовнішній вигляд одягу та його екрануючі властивості. Методика. Теоретичні та експериментальні дослідження базуються на основних положеннях текстильного матеріалознавства. Оптичні властивості тканин оцінювались в кольоровому просторі Commission Internationale de l’Eclai
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дзудзило, Катерина, та Тамара Володимирівна Кундельська. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ЗАБРУДНЕННЯ В МЕЖАХ УРБОСИСТЕМИ ІВАНО – ФРАНКІВСЬКОЇ МТГ (НА ПРИКЛАДІ МІКРОРАЙОНУ ПАСІЧНА ТА С. ВОВЧИНЕЦЬ)". Ecological Safety and Balanced Use of Resources, № 2(24) (7 лютого 2022): 54–63. http://dx.doi.org/10.31471/2415-3184-2021-2(24)-54-63.

Full text
Abstract:
У статті наведені результати замірів рівнів електромагнітного випромінювання промислової частоти в межах урбосистеми м. Івано - Франківськ, а саме на території мікрорайону Пасічна, який включає 8 вулиць. Також були досліджені приміські території - село Вовчинець, де було пройдено 4 маршрути. Авторами публікації описано методику проведення замірів рівнів електромагнітного випромінювання та подальшу обробку виміряних показників. На основі представлених результатів побудовано карти та графіки розподілу рівнів електромагнітного випромінювання в межах певної території. Наведені вітчизняні законодав
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ШИШКОВА, К. А., та А. В. КОЗАК. "НАПРАВЛЕНІ ВЛАСТИВОСТІ КРУГОВОГО ЦИЛІНДРИЧНОГО П’ЄЗОКЕРАМІЧНОГО ПЕРЕТВОРЮВАЧА З ПЛОСКИМ ЕКРАНОМ В ДІАМЕТРАЛЬНІЙ ПЛОЩИНІ". Technologies and Engineering, № 4 (26 жовтня 2023): 65–76. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5371.2023.4.6.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідження направлених властивостей кругового циліндричного п’єзокерамічного перетворювача з плоским екраном в діаметральній площині. Основні етапи дослідження включають розгляд конструкції цього перетворювача та запропоновану нову схему побудови, розрахунки і аналіз результатів використання плоского акустично м'якого екрану для поліпшення випромінювальних характеристик, а також визначення впливу розміру екрану на діаграму направленості та імпеданс випромінювання.
 Методика дослідження включала в себе застосування методу зв’язаних полів у багатозв’язних областях для визначення акус
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Яненко, Олексій Пилипович, Сергій Миколайович Перегудов, Костянтин Леонідович Шевченко та Борис Петрович Грубник. "Особливості мікрохвильових випромінювань матеріалів для фізіотерапії". Технічна інженерія, № 1(87) (16 червня 2021): 126–31. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-126-131.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто особливості мікрохвильових випромінювань матеріалів для фізіотерапії. На прикладі озокерито-парафінових аплікацій досліджено наявність та зміни рівня випромінювання в міліметровому діапазоні протягом технологічного циклу процедури. Показано, що важливою складовою фізіотерапевтичних процедур є мікрохвильове електромагнітне випромінювання, утворюване нагрітою озокерито-парафіновою сумішшю. З використанням розробленої авторами експериментальної установки проведено дослідження випромінювальної здатності озокериту, парафіну та їх сумішей у мікрохвильовому діапазоні. Проведено по
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Рівень випромінювання"

1

Серков, Олександр Анатолійович, та Г. Г. Кравець. "Розробка рекомендацій щодо зменшення негативного впливу електромагнітного випромінювання мобільних телефонів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42951.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фесенко, Сергій Вікторович. "Вплив проникаючого акустичного випромінювання на поліагрегатний підвіс гіроскопа і похибки вимірювань на резонансному рівні". Doctoral thesis, Київ, 2017. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/21511.

Full text
Abstract:
Дисертаційна робота присвячена поглибленому вивченню природи виникнення зони каустики в поліагрегатному підвісі поплавкового гіроскопа, причини формування таких зон в підвісі, їх розвиток у часі і просторі і вплив на виникнення додаткових похибок поплавкового гіроскопа на резонансному рівні хвильового співпадання. Побудовані розрахункові схеми пружної взаємодії проникаючого акустичного випромінювання з поплавковим гіроскопом класу ДУСУ2 надають можливість для поглибленого аналізу причин появи технологічних ризиків експлуатаційних умов внаслідок формування особливостей резонансного типу – за
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Щербань, Ростислав Романович. "Дослідження впливу низькоенергетичного електромагнітного випромінювання на стан здоров’я людини та біотичні компоненти природних екосистем". Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/45290.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ". Керівник проекту: професор, д. б. н. Міхєєв Олександр Миколайович.<br>В дипломній роботі охарактеризовано особливості електромагнітного забруднення навколишнього середовища, визначені основні показники, за якими нормується електромагнітне забруднення, проаналізовано чинну нормативну базу з електромагнітної безпеки, охарактеризовано основні методи і засоби захисту від електромагнітного випромінювання, проведено дослідження рівнів електромагнітного випромінюв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Щербань, Ростислав Романович. "Дослідження впливу низькоенергетичного електромагнітного випромінювання на стан здоров’я людини та біотичні компоненти природних екосистем". Thesis, Національний авіаційний університет, 2020. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49705.

Full text
Abstract:
Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ". Керівник проекту: професор, д. б. н. Міхєєв Олександр Миколайович.<br>В дипломній роботі охарактеризовано особливості електромагнітного забруднення навколишнього середовища, визначені основні показники, за якими нормується електромагнітне забруднення, проаналізовано чинну нормативну базу з електромагнітної безпеки, охарактеризовано основні методи і засоби захисту від електромагнітного випромінювання, проведено дослідження рівнів електромагнітного випромінюв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Алієв, Аміль Ельязович. "Розробка мікроелектронного пристрою для визначення рівня радіації". Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/4859.

Full text
Abstract:
Алієв А. Е. Розробка мікроелектронного пристрою для визначення рівня радіації : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 153 "Мікро- та наносистемна техніка" / наук. керівник А. О. Ніконова. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 91 с.<br>UA : Дипломна робота містить 91 сторінку, 44 рисунка, 23 таблиці, 30 джерел літератури. Об`єкт роботи – мікроелектронний прилад для визначення рівня радіації. Мета роботи – дослідження та розробка приладу для визначення рівня радіації навколишнього середовища. Задачі роботи – провести аналіз сучасних приладів для визначення рівня радіації, дослідити най
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!