Journal articles on the topic 'Рівень загального розвитку підприємств'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Рівень загального розвитку підприємств.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Голобородько, Альона. "СТРАТЕГІЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ". Сталий розвиток економіки, № 1 (52) (26 лютого 2025): 173–79. https://doi.org/10.32782/2308-1988/2025-52-24.

Full text
Abstract:
У статті досліджено стратегію фінансової стійкості підприємств в умовах цифровізації, що набуває особливої актуальності в сучасному економічному середовищі. Розглянуто ключові принципи формування стратегії фінансової стійкості, що враховують цифрову трансформацію та її вплив на бізнес-процеси. Проаналізовано наукові підходи до стратегічного управління фінансами підприємств у контексті змін, зумовлених технологічним розвитком. Визначено роль цифрових технологій у підвищенні ефективності управлінських рішень і оптимізації фінансових потоків. Фінансова стратегія забезпечення стійкості підприємств
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

BOHDAN, IVANOCHKO, та Ivan Balaniuk. "МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМСТВ ЯК СКЛАДОВА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД". Наукові інновації та передові технології 13(27) (23 листопада 2023): 436–45. https://doi.org/10.52058/2786-5274-2023-13(27)-436-445.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на визначення та обґрунтування шляхів інвестування територіальних громад у матеріально-технічне забезпечення підприємств. Встановлено, що питання матеріально-технічного забезпечення підприємств є важливим в контексті загального соціального-економічного розвитку територіальних громад, оскільки, від стану їх розвитку залежать податкові надходження в місцевий бюджет, рівень зайнятості, доходів та загальний рівень життя населення громади. Виокремлено методи інвестування громад у матеріально-технічного забезпечення підприємств, а саме:
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ткаченко, П. В. "ОЦІНКА СТАНУ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 9 (3 листопада 2021): 53–59. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.9.7.

Full text
Abstract:
У статті досліджено статистику ведення інноваційної діяльності промисловими підприємствами в Україні. До уваги було взято дані обсягів впровадження та реалізації інноваційної продукції, витрат і фінансування, а також кількість інноваційно активних підприємств. Статистика вказує на відносно низький рівень інноваційної активності промислових підприємств України в умовах практично повного самостійного фінансування інноваційної діяльності та невпинного зростання собівартості впровадження інновацій на фоні збільшення їх технологічності. Не останню роль у цьому питанні відіграє відповідність загальн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Дунська, А. Р., та В. Ю. Бондар. "ЕКСПОРТООРІЄНТОВАНИЙ РОЗВИТОК ПІДПРИЄМСТВ ЯК ДРАЙВЕР ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ КРАЇНИ". Підприємництво та інновації, № 8 (30 грудня 2019): 40–45. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/8.6.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність поняття експортоорієнтованого розвитку підприємств. Обґрунтовано роль та значення експорту для економічного зростання країни. Розглянуто різноманітні експортоорієнтовані моделі розвитку країн світу, визначено світових лідерів експорту товарів та послуг, детермінанти їх успіху на світовому ринку. Надано визначення експортоорієнтованого розвитку підприємств як процесу цілеспрямованої зміни кількісних та якісних характеристик соціально-економічної системи (підприємства) під впливом зовнішніх та внутрішніх факторів, спрямованих на підвищення частки продукції, яка реалі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Викрикач, М. М. "СУЧАСНИЙ РІВЕНЬ ТРАНСФЕРНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ". Підприємництво і торгівля, № 40 (18 квітня 2024): 20–27. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2024-40-03.

Full text
Abstract:
На сучасному ринку торгівлі в Україні відбуваються значні зміни через активне використання інновацій і новітніх технологій. Ці трансформації відкривають нові можливості для розвитку та оптимізації управлінських процесів у торговельних підприємствах, що істотно підвищує їхню здатність до перенесення знань. У світлі зростаючої конкуренції та змін у споживацьких потребах, основним аспектом стає здатність підприємств оперативно адаптуватися до нових умов ринку та впроваджувати передові практики. Це, в свою чергу, сприяє підвищенню ефективності та конкурентоспроможності. На основі виконаного аналіз
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Чуй, І. Р., Н. І. Власюк та О. В. Мицак. "ГАЛУЗЕВІ АСПЕКТИ ОЦІНЮВАННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 81 (14 лютого 2025): 72–79. https://doi.org/10.32782/2522-1205-2025-81-10.

Full text
Abstract:
Сучасний стан функціонування підприємств України характеризується суттєвими кризовими явищами у фінансовому забезпеченні їхнього розвитку як з позиції напрямів формування, розміщення і використання капіталу підприємств, так і стосовно наявних методик оцінювання ефективності його використання. Це проявляється у неможливості швидкого та адекватного реагування на виклики часу як загальною системою управління на макрорівні, так і невідповідності сучасним вимогам управлінських рішень на мікрорівні у сфері фінансового управління капіталом. У статті розглядаються галузеві аспекти оцінювання фінансово
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Банчук-Петросова, Олена Вікторівна, та Максим Романович Ковальський. "Оцінка рівня державного регулювання щодо забезпечення результативності реалізації експортного потенціалу регіону". Економіка, управління та адміністрування, № 2(100) (22 липня 2022): 26–31. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2022-2(100)-26-31.

Full text
Abstract:
Зазначено, що використання методів глобального маркетингу потребує широких наукових досліджень щодо відбору, обґрунтування та використання узагальнюючих показників зовнішньоекономічного розвитку регіонів та їхнього експортного потенціалу. Існуючі методичні прийоми оцінки рівня державного регулювання розвитку експортного потенціалу регіону мають на меті порівняння рівнів перспективного розвитку потенціалу регіонів та виявлення його кількісної оцінки. Перспективний рівень розвитку експортного потенціалу визначається різною кількістю показників (від 14 і більше). Найважливішими є: питома вага рег
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Райко, В. Ф., Є. О. Семенов, Т. Б. Новожилова та Д. І. Нечипоренко. "ВПЛИВ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ЕКОНОМІЧНИЙ СТАН МАШИНОБУДІВНОЇ ГАЛУЗІ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 6 (13 березня 2024): 246–60. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2023.6.28.

Full text
Abstract:
У статті подано важливість виявлення сучасних ризиків машинобудівної промислової галузі для забезпечення техногенно-екологічної безпеки України. З’ясовано, що її показники функціонування виступають головним чинником соціального та економічного розвитку країни. Дана галузь впливає на розвиток технологічного потенціалу і конкурентоспроможності економіки України в цілому. Рівень розвитку машинобудування є одним з основних факторів, що дозволяє забезпечити сталий розвиток української економіки, від його рівня та динаміки розвитку залежить розвиток країни. У основних результатах висвітлено сучасний
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Нужна Оксана, Тлучкевич Наталія та Писаренко Тетяна. "ОЦІНКА ЕКОНОМІЧНИХ РИЗИКІВ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ: УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ". Економічний форум 1, № 1 (2023): 87–93. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2023-1-12.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена практичним аспектам кількісної оцінки ступеня ризику у відносному вираженні як важливої складової управління ризиком. Мета дослідження – провести кількісну оцінку ступеня ризику здійснення господарської діяльності на підприємствах України загалом і з розподілом за розмірами, на основі порівняння отриманих результатів виявити найбільш привабливі для інвестицій види діяльності з точки зору найменшого рівня ризику. Обґрунтовано доцільність застосування для кількісної оцінки ступня ризику статистичного методу, який базується на методі екстраполяції й полягає у дослідженні зафіксо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лозова, Т. М. "СУЧАСНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ТОВАРІВ". Підприємництво і торгівля, № 35 (3 лютого 2023): 30–38. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2023-35-04.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати наукових досліджень щодо сучасних аспектів управління якістю (QM) товарів на підприємствах. Дослідження виявляють, чи є заявлена підприємством орієнтація на якість корисною для диференціації його діяльності. Управлінню якістю останнім часом приділяється особливо значна увага. Дослідницька стаття пояснює високу продуктивність підприємства впровадженням практики управління якістю. Така практика передбачає вплив методів управління якістю на ефективність діяльності підприємства, що здійснюється з розширенням та вдосконаленням теорії в цьому спрямуванні. У цій статті пр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Стегней, М. І., та О. П. Попович. "НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ОЦІНКИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРОРОДОВОЛЬЧІЙ СФЕРІ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 2(62) (7 листопада 2023): 25–28. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2023.2(62).25-28.

Full text
Abstract:
Запропоновано науково-методичні підходи до оцінки сталого розвитку підприємництва вагропродовольчій сфері, різні виміри продовольчої безпеки та особливості її забезпечення через сталепідприємництво. Запропонований алгоритм оцінки передбачає наступі етапи: 1) визначення об’єктівоцінки (окремих підприємств, видів економічної діяльності у агропродовольчій сфері, галузей, ціліснихпродовольчих комплексів країн), критеріальних показників, що найбільш об’єктивно характеризуютьособливості економічного розвитку, соціальної політики та їх екологічного впливу на природнєнавколишнє середовище й продовольч
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Чернявська, Є. І., та О. В. Маслош. "Розвиток трудового потенціалу та потенціалу підприємства як фактори конкурентоспроможності підприємства". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 2 (258) (13 лютого 2020): 103–7. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-258-2-103-107.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу трудового потенціалу та потенціалу підприємства як факторів його конкурентоспроможності. В загальному плані конкурентоспроможність підприємства – це його здатність виготовляти продукцію, що користується попитом у споживачів, і отримувати на цій підставі прибуток. Після ІІ світової війни частина традиційних корпорацій в результаті згортання економічного простору капіталу та розгортання НТП опинилася в кризовому стані. Обґрунтовано, що принципове удосконалення виробничих відносин зумовило розвиток трудового потенціалу. Нові знання, кваліфікація, партнерський характер тр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Роготченко, Олексій Олексійович, Остап Вікторович Ковальчук та Олександр Олексійович Крюк. "ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ ТОНКОКЕРАМІЧНОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ". Ukrainian Art Discourse, № 4 (22 грудня 2023): 88–92. http://dx.doi.org/10.32782/uad.2023.4.11.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто твори вітчизняної тонкої кераміки у контексті загального процесу культурного поля України повоєнного часу, зокрема 40-ві – 80-ті роки ХХ століття. Мета полягає у визначенні основних передумов та особливостей розвитку тонкокерамічних виробництв України, зокрема Полтавщини та Львівщини другої половини ХХ ст. Визначено основні віхи розвитку означеного мистецтва, охарактеризовано ключові заводи фарфору, які діяли в цей проміжок часу. З’ясовано передумови становлення підприємств тонкої кераміки Полтавщини та Львівщини. Серед першопричин виокремлено: 1) сформовані засади виробниц
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Кульбовський, Сергій Анатолійович. "Інвестиційні стратегії українських підприємств у міжнародному бізнесі". Економіка, управління та адміністрування, № 3(105) (4 жовтня 2023): 10–15. https://doi.org/10.26642/ema-2023-3(105)-10-15.

Full text
Abstract:
Досліджено підходи до формування та реалізації інвестиційних стратегій вітчизняних підприємств у міжнародному бізнесі в період повномасштабного вторгнення та у післявоєнний час. Окреслено основні проблеми українських підприємств при виході на іноземні ринки та фактори впливу на рівень привабливості інвестиційного середовища в Україні. Обґрунтовано важливість міжнародної інвестиційної стратегії для підприємства, яка має розроблятися з урахуванням того, які цілі перед собою поставило підприємство. Також вона повинна бути частиною загальної стратегії, погодженою з іншими стратегіями підприємства,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Мишко О.А. та Камінська І.М. "ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ВИРОБНИЧИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ". Економічний форум 1, № 1 (2021): 142–47. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-1-17.

Full text
Abstract:
Інвестиційна діяльність виробничих підприємств в сучасних умовах значною мірою залежить від зовнішніх умов. Значний вплив на неї справляються значні темпи економічної глобалізації та загального технічного і технологічного розвитку, які інтенсифікують процес старіння технологій та значно підвищують роль інновацій та інноваційного оновлення виробничої бази суб’єктів господарювання. Тому особливого значення для ефективної діяльності підприємств та для забезпечення високого рівня їх конкурентоспроможності набуває інвестиційна діяльність, яка дозволяє досягти мети щодо відповідності сучасним технол
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Полінкевич О.М. "СИСТЕМА УПРАВІЛІННЯ БЕЗПЕКОЮ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ ЗАДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ". Економічні науки. Серія "Регіональна економіка" 1, № 21(83) (2025): 103–10. https://doi.org/10.36910/2707-6296-2024-21(83)-10.

Full text
Abstract:
В статті досліджено систему управління безпекою підприємств в контексті забезпечення сталого розвитку територій. Критичний аналіз змісту наукових праць дослідників виявив, що проблеми сталого розвитку громад, підвищення рівня соціального добробуту та згортання ділової активності негативно позначаються на реалізації цілей сталого розвитку. В період військового стану в Україні ці процеси поглибилися та посилилися і потребують додаткового вивчення. В роботі визначено, що система управління безпекою є основа для становлення сталого розвитку територій. Така система має бути реалізовано у трьох напр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

КОМІСАРЕНКО, Анна. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ІНСТИТУАЛІЗАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА". Науковий вісник Вінницької академії безперервної освіти. Серія «Екологія. Публічне управління та адміністрування», № 3 (19 червня 2023): 105–10. http://dx.doi.org/10.32782/2786-5681-2023-3.14.

Full text
Abstract:
У статті досліджено зарубіжний досвід інституалізації та розвитку соціального підприємництва, визначено основні моделі законодавчого закріплення його основних понять і норм. Тож в американської системи можна запозичити систему сертифікації соціальних підприємств, яка документально підтверджує той факт, що підприємство займається суспільно корисною, неприбутковою діяльністю. Окрім того, варто було б запозичити принципи надання кредитів для фінансування конкретних суспільно корисних програм та бюджетних грантів на створення і розвиток соціальних підприємств. Із польської системи організації соці
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Talakh Т. "ОЦІНКА ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ". Economic forum 1, № 4 (2021): 101–8. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-4-14.

Full text
Abstract:
Найбільш вагомими показниками господарської діяльності будь-якого підприємства або галузі є показники, що характеризують ефективність їх діяльності, тобто співвідношення отриманого результату до понесених витрат.
 На показники ефективності чинять вплив безліч факторів, які залежать від галузевих особливостей, територіальних, маркетингових та системи менеджменту. Завдання кожного підприємства в контексті ефективного господарювання полягає у скороченні витрат і отриманні вищих фінансових результатів, при цьому враховуючи ризики функціонування підприємства. Саме тому, виникає необхідність ко
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Mashkantseva, S. O. "Економічна діагностика стану та перспективи діяльності підприємств транспортної галузі регіону". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 3(81) (30 вересня 2019): 123–27. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.22.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто стан діяльності підприємств транспортної галузі регіону за допомогою аналізу показників обсягу вантажів, вантажообігу, середньої відстані перевезень, довжини залізничних колій та автомобільних доріг загального користування за регіонами. Запропоновано заходи щодо забезпечення подальшого розвитку підприємств транспортної галузі на регіональному рівні. Обґрунтовано, що сучасний стан функціонування підприємств транспортної галузі характеризується як кризовий, що значно актуалізує питання економічної діагностики діяльності підприємств у регіонах України. Це зумовлює необхідність
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Іванова, М. І., А. В. Дудник та А. В. Бардась. "ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИМ РОЗВИТКОМ ПІДПРИЄМСТВ ШЛЯХОМ УТВОРЕННЯ ЕКОНОМІКО-ІННОВАЦІЙНИХ ОБ’ЄДНАНЬ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 3 (62) (27 жовтня 2021): 18–23. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/62-3.

Full text
Abstract:
Метою статті є дослідження використання сучасного інструментарію управління інноваційно-інвестиційним розвитком шляхом утворення економіко-інноваційних об’єднань, основним елементом яких є інноваційний кластер. Використано загальнонаукові та спеціальні методи системно-структурного аналізу. Теоретичне дослідження виявило, що дієвим напрямом активізації інноваційно-інвестиційної діяльності як окремих підприємств, так галузей у цілому є застосування інноваційного кооперування. Наведено авторське визначення інноваційного кластера. З’ясовано, що розвиток інноваційних кластерів потребує впровадження
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

МИКОЛАЙЧУК, Ірина, Валентина ЖУКОВСЬКА, Наталя БЄЛЯЄВА та Анна СОЛОВОЙОВА. "МОДЕЛЮВАННЯ HR-ПРОЦЕСІВ В РЕАЛІЗАЦІЇ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА". Development Service Industry Management, № 3 (29 серпня 2024): 193–99. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2024-7(28).

Full text
Abstract:
Сучасні підприємства потребують прийняття ефективних кадрових рішень, що дозволяють їм досягати конкурентних переваг на ринку та зберігати досягнутий рівень розвитку. Для прийняття таких рішень потрібно ефективно налагоджувати всі кадрові процеси, що між собою взаємопов’язані та відбуваються під взаємним впливом. Кадрові процеси безпосередньо пов’язані з формуванням кадрової політики підприємства, а напрями її реалізації обумовлюють якість та особливості кадрових рішень. Актуальність дослідження обумовлена потребою у моделюванні кадрових процесів, що дозволяє краще зрозуміти складні взаємозв’я
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Loiko, Daria. "ІННОВАЦІЇ ЯК РУШІЙНА СИЛА СПОЖИВЧОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 3 (2019): 100–107. http://dx.doi.org/10.32750/2019-0109.

Full text
Abstract:
Споживчий сектор економіки є неоднорідним за своїм складом і включає в себе як споживання промислових і непромислових товарів, так і споживання різних видів послуг. За результатами проведеного аналізу зроблено висновок про згортання екстенсивного розвитку споживчого сектору економіки України. Кількість працівників, зайнятих на різних підприємствах споживчого сектору за останні сім років зменшилась на 21,42 %. Зростає важливість розвитку споживчого сектору економіки за рахунок інноваційних чинників. Останні десятиріччя характеризуються тенденцією до динамічних змін споживчих уподобань населення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Данік, Наталія, та Віталій Федоров. "Особливості регулювання фінансово-економічної безпеки суб'єктів господарювання". International Science Journal of Management, Economics & Finance 3, № 4 (2024): 59–68. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjmef.20240304.06.

Full text
Abstract:
У науковій статті розглядається фінансово-економічна безпека суб'єктів господарювання, яка є однією з ключових складових загальної стратегії управління підприємством. У сучасних умовах глобалізації та швидких технологічних змін, питання забезпечення фінансово-економічної безпеки набувають особливої актуальності. Основні виклики, що стоять перед суб'єктами господарювання, включають високий рівень економічної нестабільності через коливання на фінансових ринках, інфляційні процеси, валютні ризики та інші економічні фактори, які можуть впливати на стабільність бізнесу. Також, загрози з боку конкур
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

КІБЕЦЬ, Артур. "АКТУАЛЬНІСТЬ РОЗВИТКУ ІНСТРУМЕНТІВ ІНТЕРНЕТ-МАРКЕТИНГУ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ЕФЕКТИВНУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВ". Development Service Industry Management, № 3 (29 серпня 2024): 93–100. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2024-7(14).

Full text
Abstract:
В порівнянні з off-line маркетингом, електронна комерція займає значно меншу частку ринку, але щорічно динамічно розвивається. Головними чинниками, які стимулюють розвиток електронної торгівлі, можливо припустити природне прагнення людства до більш ефективного використання часу. При цьому важливо зазначити, що обсяги транзакцій в сегменті електронної торгівлі в різних галузях значно відрізняються. Однією з головних причин є рівень розвитку технологій електронної торгівлі, які можливо поділити на умовні два напрямки: рівень зручності вибору продукту та рівень зручності процесу його придбання. З
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Шитікова, Л. В., С. С. Головатенко та С. А. Круглов. "УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ – ЗАПОРУКА ІННОВАЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ТА ПРИБУТКОВОСТІ ПУБЛІЧНОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇНИ". Управління змінами та інновації, № 14 (28 травня 2025): 181–85. https://doi.org/10.32782/cmi/2025-14-29.

Full text
Abstract:
Світова практика свідчить про значне зростання ролі управління і, у зв'язку з цим, ускладнення менеджменту. Ефективність управління визначається ступенем реалізації загальних цілей підприємства. Розвиток ринкових відносин в сучасних умовах спричиняє радикальні зміни в управлінні економічними процесами суб’єктів господарювання. Такі зміни призводять до необхідності формування, а в подальшому удосконалення та розвитку концепції, що зможе забезпечити процес управління ефективністю діяльності підприємства. Основою до активних інноваційних перетворень, формування системи успішного управління, створ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Макаренко, С. М. "ОСОБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 3 (9 листопада 2020): 86–94. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2020.3.11.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз та здійснено визначення ефективних напрямів співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування та промислових підприємств для активізації інноваційної діяльності. Обґрунтовано, що одним із найважливіших факторів підвищення ефективності господарської діяльності й максимізації вірогідності залучення інвестицій є забезпечення економічного і раціонального використання виробничих ресурсів шляхом перманентного впровадження інноваційних технологій, нових проєктних, конструкторських і технологічних рішень. Виявлено, що в умовах зростання загального обсягу видатків на
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

ВОРОНЬКО-НЕВІДНИЧА, Тетяна, Володимир ТКАЧЕНКО, Наталія ТЕЛІЧКО та Олександр ЩУР. "ФІНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ ІННОВАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ БЕЗПЕКОВОГО КАДРОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВ СФЕРИ ПОСЛУГ В СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ БІЗНЕСУ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 4 (28 грудня 2023): 48–54. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2023-10-6.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанням упровадження фінансового менеджменту інноваційної стратегії безпекового кадрового потенціалу підприємств сфери послуг в системі соціальної відповідальності бізнесу. На основі дослідження було запропоновано розробку методики визначення інтегрального показника кадрової безпеки підприємства сфери послуг із використанням соціальних індикаторів економічної безпеки.
 Метою дослідження є вивчення фінансового менеджменту інноваційної стратегії безпекового кадрового потенціалу підприємств сфери послуг в системі соціальної відповідальності бізнесу.
 Розглянуто систем
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Чепурда, Лариса, та Сергій Юрченко. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ НА ТУРИСТИЧНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ". Innovations and Technologies in the Service Sphere and Food Industry 1, № 7 (2023): 32–35. http://dx.doi.org/10.32782/2708-4949.1(7).2023.6.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто питання формування системи управління якістю на туристичних підприємствах. Визначено поняття «загальне управління якістю», як концепція, що передбачає цілеспрямоване та скоординоване застосування систем і методів управління якістю в усіх сферах діяльності. Визначено чотири етапи розвитку якості на туристичному підприємстві та проаналізовано вісім принципів загального управління якістю, які є основою міжнародних стандартів ISO серії 9000 у галузі управління якістю та гарантують сталість у туристичному бізнесі. Розкрито поняття «система управління якістю» та аргументовано пер
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Хвостіна, І. М. "ВОЛАТИЛЬНІСТЬ РЯДІВ ДИНАМІКИ ІНТЕГРОВАНИХ ПОКАЗНИКІВ ФІНАНСОВОГО СТАНУ НАФТОГАЗОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИЗИКУ". Actual problems of regional economy development 2, № 16 (2020): 147–58. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.16.147-158.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на дослідження тенденції рядів динаміки інтегрованих показників фінансового стану нафтогазовидобувних підприємств за допомогою методів фінансового аналізу та таксономічних процедур. У статті виявлено основні закономірності розвитку нафтогазової галузі, які неможливі без дослідження взаємозв’язку між економічними процесами та ризиками діяльності підприємств. Розглянуто проблеми функціонування і розвитку нафтогазовидобувних підприємств України. Досліджено показники обсягів від реалізації продукції, імпорту і експорту 25 лідерів нафтогазовидобувних підприємств України, в результ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Кудрявцев, В’ячеслав. "ОРГАНІЗАЦІЙНА МОДЕЛЬ ВПРОВАДЖЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 31 (1 грудня 2023): 90–101. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2023.31.90.

Full text
Abstract:
УДК 330.34; JEL Classification: O10
 Кудрявцев В.М. ОРГАНІЗАЦІЙНА МОДЕЛЬ ВПРОВАДЖЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА 
 Мета. Розробити організаційну модель впровадження концепції сталого розвитку підприємства на рівні портфельного управління. Методика дослідження. Теоретичною і методологічною основою дослідження є праці провідних вітчизняних і зарубіжних науковців, присвячені розгляду питання сталого розвитку взагалі та підприємств зокрема. В роботі використано метод аналізу та синтезу, системний підхід, метод узагальнення, метод порівняння, графічний метод. Результати. У ро
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

ЖАДЬКО, Костянтин, Наталія НЕБАБА, Максим КОРНЄЄВ, Олександр СТАХІВ та Сергій ВЕСНІН. "ПРИБУТОК ЯК ІНДИКАТОР ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 2 (15 травня 2025): 124–30. https://doi.org/10.31891/mdes/2025-16-15.

Full text
Abstract:
У статті всебічно розкрито роль прибутку як одного з ключових індикаторів оцінювання рівня економічної безпеки підприємств (ЕБП). Визначено основні функції прибутку: оціночну, розподільчу та стимулюючу, обґрунтовано їх значення для забезпечення фінансової стабільності, інвестиційної привабливості та стійкого розвитку підприємств. Проведено аналіз динаміки прибутків і збитків великих та середніх підприємств України у 2023–2024 роках, що дозволило виявити як позитивні тенденції зростання прибутковості, так і існуючі фінансові ризики. Встановлено, що зростання загального обсягу прибутку супроводж
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

ГАВЛОВСЬКА, Наталія, Вікторія ПАРАСКЕВИЧ, Віталій СЕМЕНЧЕНКО та Тарас ЯБЛОНСЬКИЙ. "ТЕОРЕТИЧНІ КОНЦЕПТИ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ: РИЗИК, ЗАГРОЗА, НЕБЕЗПЕКА". Development Service Industry Management, № 3 (28 грудня 2023): 35–39. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2023-3(5).

Full text
Abstract:
У статті наведено особливості застосування терміну економічна безпека», який розглядається на різних рівнях: мікро-, мезо- та макрорівнях. На макрорівні економічна безпека держави визначається її здатністю забезпечити стійкість та процвітання національної економіки, і включають стабільність фінансової системи, розвиток інфраструктури, рівень безробіття та інфляції, бюджетний дефіцит і державний борг; на мезорівні - відображає здатність конкретних галузей та регіонів до стійкості та розвитку в умовах глобальних та національних економічних труднощів, і передбачає диверсифікацію галузей, регіонал
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Михальченко, І. Г. "Економічні ефекти прямого іноземного інвестування на ринки приймаючих країн". Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, № 7 (14 вересня 2021): 108–16. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.7.2021.108-116.

Full text
Abstract:
У глобальних умовах розвитку пряме іноземне інвестування відіграє ключову роль для країн, що розвиваються, оскільки впливає на їх економічний розвиток та структурні реформи. Головними інвесторами на ринку приймаючих країн є транснаціональні корпорації, країнами базування яких є країни високого рівня розвитку. Актуальним вважаємо питання моделювання загального впливу прямого інвестування на секторальні ринки приймаючих країн у цілому.
 Метою статті є діагностика безпосередніх та другорядних економічних ефектів прямого інвестування на ринки приймаючих країн.
 Методи дослідження включаю
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Куцик, П. О., та О. І. Ковтун. "ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРСПЕКТИВНОГО БІЗНЕСУ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ОПТИМАЛЬНИХ СТРАТЕГІЧНИХ НАБОРІВ ДЛЯ ПІДПРИЄМСТВ З ВИКОРИСТАННЯМ МОЖЛИВОСТЕЙ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 5 (14) (30 вересня 2024): 127–36. http://dx.doi.org/10.32782/dees.14-20.

Full text
Abstract:
Прийняття рішень в умовах невизначеності сьогодні стало справжнім викликом для більшості підприємницьких організацій. Відтак перманентний аналіз усіх можливих та відбір найбільш вірогідних сценаріїв розвитку бізнес-середовища та бізнесу підприємства на основі великих масивів даних про зовнішнє та внутрішнє середовище підприємства і процеси, які там відбуваються, стає необхідним для обґрунтування ефективних управлінських рішень менеджерами підприємницьких організацій та окремих бізнес-проектів. Аналіз можливих ситуацій розвитку подій, так званих «Що, якщо», створює за допомогою штучного інтелек
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Нестеренко, Валентина, Інна Осьмірко та Тетяна Синиця. "АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ АНАЛІЗУ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 26 (26 червня 2021): 79. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.26.79.

Full text
Abstract:
УДК 658.15; JEL Classification: M 40
 
 Мета. Формування підходу до аналізу ефективності фінансово-економічної діяльності підприємства на основі визначення факторів впливу та відповідних груп аналітичних показників. Методика дослідження. В ході дослідження використовувалися методи аналізу і синтезу, метод логічного аналізу. Інформаційними ресурсами дослідження є наукові видання і матеріали періодичних видань. Результати. Аналізуючи погляди дослідників на визначення сутності фінансової діяльності підприємства, можна виокремити наступні погляди: це діяльність підприємства, спрямована н
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Єгоров, Б., О. Клименко, А. Єгорова та А. Лапінська. "НАУКОВО-ПРАКТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ЗЕРНОВОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ". Grain Products and Mixed Fodder’s 24, № 1 (2024): 4–12. http://dx.doi.org/10.15673/gpmf.v24i1.2874.

Full text
Abstract:
В статті показано, що продовольчо-сировинне забезпечення є найважливішим ринковим і стратегічним ресурсом, необхідним для збереження та розвитку держави. Обґрунтовано важливість ефективного функціонування вітчизняної зернової галузі, яка історично є основою функціонування національного агропродовольчого сектора, носить системоутворюючий характер для інших галузей економіки країни і служить своєрідним індикатором економічного благополуччя, продовольчої безпеки держави. Обґрунтовано необхідність удосконалення зернового сектору в Україні з врахуванням сучасних тенденцій, змін та викликів у сфері
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

М’ячин, Валентин. "ВПЛИВ ДЕМОГРАФІЧНОЇ СТРУКТУРИ НА ФОРМУВАННЯ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВ". Via Economica, № 8 (21 лютого 2025): 158–63. https://doi.org/10.32782/2786-8559/2025-8-23.

Full text
Abstract:
У статті розкрито критичну роль демографічної структури в процесі формування людського капіталу в Україні, особливо в умовах соціально-економічної нестабільності та збройної агресії. Аналіз побудований на оцінці віково-статевого складу постійного населення, що дозволяє виявити ключові тенденції, які впливають на відтворення, якість і стабільність людського капіталу. Особлива увага приділена скороченню частки молоді до 14 років, яка є основою майбутнього кадрового резерву та джерелом інноваційного потенціалу. Утрачена здатність системно оновлювати трудові ресурси загрожує скороченням компетентн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Язіна, В. А., М. М. Кучер та Н. Ф. Стеблюк. "ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ГОТЕЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА У СУЧАСНИХ УМОВАХ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 4 (63) (29 грудня 2021): 81–85. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/63-13.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено засадам успішного розвитку та функціонування підприємств готельного господарства у сучасних умовах за допомогою використання ефективного менеджменту. У процесі формування ефективної системи загального управління якістю важливо орієнтуватися на поточні і перспективні потреби клієнтів, підтримувати лідерство керівника, забезпечувати повне залучення працівників готелю до вирішення завдань поліпшення якості послуг, застосовувати системний підхід до менеджменту та гарантувати постійне підвищення результатів підприємницької діяльності. Механізм управління якістю повинен базуватися
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Lysak, R. S. "АНАЛІЗ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЄКТІВ І ПРОГРАМ БЕЗПЕКИ ТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ". Transport development, № 2(7) (15 березня 2021): 42–51. http://dx.doi.org/10.33082/td.2020.2-7.04.

Full text
Abstract:
Вступ. У статті проведений аналіз наукової літератури, який дав змогу визначити, що безпека на транспорті здійснює вагомий вплив на економічний потенціал країни, стимулює розвиток суміжних взаємопов’язаних галузей. Про- блемам розвитку транспорту, транспортних технологій присвячено значну кількість наукової літератури, але дослідженню проєктів безпеки на транспор- ті приділено мало уваги. З метою досягнення стабільного розвитку, підвищення рівня життя та добробуту населення та безпечного використання транспор- ту Україна взяла вектор європейського розвитку. У роботі був проведений огляд впрова
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Дашко, Ірина, та Любомир Михайліченко. "ОСОБЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ". Сталий розвиток економіки, № 3(50) (30 вересня 2024): 328–35. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-50-49.

Full text
Abstract:
В даній статті визначено ключові можливості ШІ (штучного інтелекту). Досліджено історію виникненні ШІ та охарактеризовані основні можливості цієї технології для різних галузей. Зазначено, що на сьогодні технології ШІ створюють нові можливості для підприємств та надають їм широкі повноваження в різних галузях, адже кожен процес, в який впроваджено ШІ оптимізовує витрати, що в підсумку позитивно впливає і на загальні фінансові показники. Зазначено топ ШІ-компанії за обсягом капіталізації за 2023 рік. Досліджено, що на сьогодні технології ШІ успішно інтегрували майже в усі галузі економіки та про
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Зайкіна, Г. М. "ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА СИСТЕМИ СУБ’ЄКТІВ УПРАВЛІННЯ ЗАЛІЗНИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ В УКРАЇНІ". Kyiv Law Journal, № 2 (25 серпня 2023): 149–52. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.2.20.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає в тому, щоб на основі аналізу теоретичних засад фінансового та адміністративного права, норм чинного законодавства та практики діяльності органів виконавчої влади, охарактеризувати систему суб’єктів управління залізничним транспортом загального користування в Україні. Відносини підприємств залізничного транспорту з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування базуються на податковій і договірній основах відповідно до чинного законодавства України. До компетенції цих органів належать: контроль за роботою залізничного приміського пасажирського трансп
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Oliynyk, Oleksandr Mykolaiovych. "ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНОГО ПІДХОДУ У ДЕРЖАВНОМУ РЕГУЛЮВАННІ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ГАЛУЗІ: КЛЮЧОВІ АСПЕКТИ, МЕХАНІЗМИ ТА ІНСТРУМЕНТИ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 5 (17 березня 2025): 101–10. https://doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2024.5.14.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню соціального підходу в державному регулюванні підприємств харчової промисловості, акцентуючи увагу на ключових аспектах, механізмах та інструментах. У роботі розглянуто значення соціального підходу, який включає інтеграцію соціальних аспектів, таких як умови праці, екологічна відповідальність і благополуччя суспільства, у процеси державного управління. Аналіз проведених досліджень показав, що глобалізація, цифровізація та нові вимоги до стійкості бізнесу потребують переосмислення регуляторних підходів. Зазначено, що хоча соціальний підхід має вирішальне значення дл
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Бірюченко, Світлана Юріївна, Тетяна Петрівна Остапчук та Катерина Євгеніївна Орлова. "Професійна етика в HR-менеджменті". Економіка, управління та адміністрування, № 2(104) (25 липня 2023): 51–57. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2023-2(104)-51-57.

Full text
Abstract:
HR-менеджери – це спеціалісти, які налаштовують всі процеси пошуку, адаптації, мотивації, розвитку та оцінки персоналу кампанії, тому вони мають виконувати свої професійні обов’язки відповідно до встановлених стандартів моральної етики. В статті досліджено рівень визначення понять «професійна етика» та «HR-менеджмент» у працях вчених, доведено необхідність розгляду загального поняття «професійна етика в HR-менеджменті». Виокремлено ряд етичних питань у HR-менеджменті, які виникають при працевлаштуванні, визначенні винагород та пільг в трудових відносинах, а також можливі наслідки неетичної пов
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

ОСТРОВСЬКА, Г. Й. "АНАЛІЗУВАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УПРАВЛІНЦІВ НА ОСНОВІ КОМПЕТЕНТНІСНОГО ПІДХОДУ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ". REVIEW OF TRANSPORT ECONOMICS AND MANAGEMENT, № 5 (21) (17 червня 2021): 101–15. http://dx.doi.org/10.15802/rtem2021/243630.

Full text
Abstract:
Мета. Метою дослідження є поглиблення методологічного підґрунтя та розробка методичного підходу до аналізу інтелектуального потенціалу управлінців в контексті формування і використання професійних компетенцій в умовах інноваційно-активних промислових підприємств. Методика. Дослідження базується на теоретичних і методологічних положеннях, висвітлених у працях класиків економічної та управлінської науки, вітчизняних і зарубіжних вчених у сфері управління інтелектуальним потенціалом промислових підприємств. У процесі дослідження використовувались кількісні і якісні методи збору та аналізу даних і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Khudolei, Veronika Yuriyivna, Tetiana Vadymivna Ponomarenko та Tetiana Mykolaivna Ivanova. "РЕГІОНАЛЬНІ ДИСПРОПОРЦІЇ МАЛОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇХ УСУНЕННЯ". SCIENTIFIC BULLETIN OF POLISSIA 1, № 2(14) (2018): 186–95. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2018-1-2(14)-186-195.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Вивчення регіональних диспропорцій малого бізнесу є актуальним напрямком дослідження у сфері забезпечення державної підтримки підприємницького сектору в Україні для стимулювання економіки, підвищення ефективності економічного розвитку регіонів та країни в цілому. Постановка проблеми. Малий бізнес потенційно здатен забезпечити вагомий внесок у валовий внутрішній продукт України, вирішити питання зайнятості населення, підвищення рівня його життя та наситити внутрішній ринок конкурентоздатною продукцією. Саме тому, в сучасних економічних умовах, важливим завданням д
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Пінті, Анастасія. "ПОТЕНЦІАЛ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛІНГУ НА АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 3 (95) (30 серпня 2023): 54–58. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.2023.3.9.

Full text
Abstract:
У сучасний час більшість аграрних підприємств стикаються з проблемою реконфігурації власних систем управління. Підприємства аграрного сектору мають налаштувати свою організаційну структуру відповідно до вимог жорсткої конкуренції на ринку. Отже, на нинішньому етапі суспільних та економічних змін створення комплексної системи фінансового контролінгу стає вкрай необхідним завданням. Щоденно виникаючі негативні наслідки вторгнення Росії на територію України зумовлюють систему управління аграрних підприємств до кардинальних та миттєвих управлінських рішень, які б мали змогу підтримували ефективніс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Korotun, O. P. "КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ТУРИЗМУ УКРАЇНИ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, № 92 (2021): 96. http://dx.doi.org/10.31713/ve4202010.

Full text
Abstract:
У статті, виходячи з розуміння поняття «якість», розроблено теоретичний підхід щодо дослідження особливостей терміну «якість туризму». Використовуючи логіку методики оцінки якості туристичних послуг SERVQUAL (фактичний рівень якості обслуговування складає різницю між очікуваннями та сприйняттям послуг споживачами), запропоновано інструментарій оцінювання якості туризму на рівні країни.Доведено, що для держави є необхідними дві умови забезпечення якості туризму – на рівні окремих туристичних підприємств і на рівні всієї туристичної галузі з метою забезпечення конкурентоспроможності на світовому
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Khrapkina, Valentyna, та Yaroslav Mohylnyi. "ІННОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В УКРАЇНІ: СУЧАСНИЙ СТАН, ВИКЛИКИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 12 (2023): 124–34. https://doi.org/10.32750/2023-0209.

Full text
Abstract:
У статті досліджено передумови розвитку теорій інноваційного розвитку, погляди науковців щодо сутності інновацій та інноваційної діяльності. Інновація розглядається як багатогранне явище, яке є важливим фактором розвитку господарської діяльності і суспільства. Результати проведеного дослідження дозволили висвітлити інноваційні здобутки України за 2020-2023 роки, позиційні зміни України у Глобальних інноваційних рейтингах. Встановлено, що через зменшення довіри інвесторів до високоризикової української економіки та нестабільність скорочуються інвестиції в інноваційні проекти. У 2023 році відбул
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Проскура, В. Ф., Т. В. Черничко та Д. Верецький. "СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ВИЗНАЧЕННЯ РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 4 (13) (24 червня 2024): 61–67. http://dx.doi.org/10.32782/dees.13-9.

Full text
Abstract:
У статті зазначено, що не дивлячись на все ширше застосування цифровізації у сучасному житті, в економічній літературі все ж спостерігаються певні розбіжності у трактуванні окремих термінів. Зокрема, представлено визначення понять, яких притримуються більшість вітчизняних та закордонних вчених економістів, а саме: оцифровування – це переведення наявної аналогової інформації у цифровий формат; цифровізація – це певні зрушення в промисловості та бізнесі, які відбуваються в результаті застосування цифрових технологій; цифрова трансформація – це глобальні зміни в суспільстві внаслідок цифровізації
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Касумов, Теймур А. "СТРАТЕГІЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ТОРГОВЕЛЬНИХ МЕРЕЖ І МАРКЕТПЛЕЙСІВ У КРАЇНАХ ЄВРОПИ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНИХ ВИКЛИКІВ". Journal of Strategic Economic Research, № 1 (8 липня 2025): 117–29. https://doi.org/10.30857/2786-5398.2025.1.8.

Full text
Abstract:
Мета статті – дослідити стратегічні трансформаційні процеси маркетплейсів Європи та виявити характерні риси, ключові виклики і напрями стратегічного маневрування в умовах цифрової перебудови. В дослідженні застосовано структурно-аналітичний і порівняльно-історичний підходи, контент-аналіз емпіричних джерел, графічне моделювання та узагальнення статистичних показників із відкритих даних та галузевих досліджень. Проведене дослідження дало змогу виявити низку характерних рис та кількісних показників, що окреслюють сучасну динаміку європейських маркетплейсів. Дослідження показало, що у 2023 році п
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!