Academic literature on the topic 'Сенсор струму'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Сенсор струму.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Сенсор струму"

1

ЛІНЮЧЕВА, О. В., та О. С. БУТЕНКО. "ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНИЙ СЕНСОР РОЗЧИНЕНОГО У ВОДІ КИСНЮ З ДОДАТКОВИМ ЦИНКОВИМ ЕЛЕКТРОДОМ ДЛЯ ПОНОВЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІ МІДНОГО АНОДА". Вісник Херсонського національного технічного університету 1, № 1(92) (2025): 150–56. https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2025.1.1.19.

Full text
Abstract:
У даній роботі розглянута потреба в сенсорах кисню для моніторингу водного середовища, які при відносній дешевизні потребують мінімальних експлуатаційних витрат, а також відрізняються екологічністю та високою надійністю. Таким вимогам найбільше відповідають амперометричні сенсори двоелектродної системи, які відрізняються зручним для реєстрації струмовим сигналом з лінійною його залежністю від концентрації визначуваного компонента, а також високою надійністю і стійкістю до перевантажень. Проте найбільш поширеною електрохімічною системою таких сенсорів для визначення кисню є елемент Кларка зі свинцевим анодом. За сучасних тенденцій до екологізації техніки, застосування свинцю у витратних комплектуючих вважається неприпустимим. Відомі роботи щодо заміни свинцевих анодів на мідні, проте надійність їх роботи з часом виявилася нижчою, ніж у свинцевих. У роботі вирішена задача розробки амперометричного сенсора кисню двоелектродної системи, який генерує аналітичний струмовий сигнал без підводу додаткової електроенергії із-зовні, тобто є по суті хімічним джерелом струму нановатної потужності. Вимірювання кисню ведеться за амперометричним принципом на срібному робочому електроді, потенціал якому задає закорочений на нього мідний допоміжний електрод. Тобто, сенсор не містить високотоксичного свинцю, який замінений на мідь. Дослідна електрохімічна комірка сенсора просочена слабо практично нейтральним 0.05М розчином гідрокарбонату натрію з метою ускладнення умов функціонування мідного допоміжного електрода, який починав пасивуватися приблизно через дві доби неперервного вимірювання кисню у воді. Поновлення працездатності мідного допоміжного електрода у випадку його пасивації проводилося його закорочуванням на другий допоміжний електрод сенсора – цинковий, який експлуатується тільки для зняття або запобігання пасивації. Запропоновано режим експлуатації такого двоелектродного сенсора з додатковим цинковим допоміжним електродом, який дозволяє уникати пасивації мідного електрода й погіршення технічних характеристик сенсора, а також не потребує як додаткового електричного живлення, так і ускладнення необхідних вторинних електронних пристроїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Олійник, Володимир, Юлія Волошин, Сергій Куліш, Олександр Зінченко та В'ячеслав Олійник. "ВИКОРИСТАННЯ ГАЗОВОГО РОЗРЯДУ НА ЗМІННОМУ СТРУМІ ДЛЯ ПОШУКУ ТА СТИМУЛЯЦІЇ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ ТОЧОК". Біомедична інженерія і технологія, № 11 (28 вересня 2023): 45–55. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2023.11.288113.

Full text
Abstract:
Акупунктура належить до безмедикаментозних методів східної медицини і є різновидом нетрадиційної рефлексотерапії. У сучасній медицині, окрім голкотерапії, знайшли визнання інші різновиди акупунктури: електропунктура, лазерна та світлова пунктура, магнітопунктура, термопунктура, надвисокочастотна пунктура. Результати лікування цими методами суттєво залежать від точності визначення знаходження біологічно активних точок (БАТ) та обрання фактору впливу. Тому, мета дослідження полягає у спрощенні пошуку біологічно активних точок на шкірному покриві людини та переходу у режим електропунктурної стимуляції. Об'єктом дослідження є процеси виникнення та світіння газового розряду при контакті сенсора з ділянкою розташування біологічно активної точки. Предмет дослідження – застосування властивостей газового розряду на змінному струмі для засобів електропунктури.
 Результати дослідження. Проведено огляд поширених методів акупунктури та зазначені електрофізичні особливості БАТ. Запропоновано для локалізації розташування біологічно активних точок використовувати світіння газорозрядного сенсора в ланцюгу змінного електричного струму. Сенсор переходить в стан ідентифікації при контакті пошукового електрода з ділянками шкіри з пониженим електричним опором, що є властивістю цих точок. Побудовані еквівалентні схеми електричних ланцюгів протікання газорозрядних струмів. На низьких частотах пропонується використати індиферентний електрод, який забезпечує протікання струму розряду до пошукового електрода. Еквівалентна схема для високочастотних струмів доводить можливість виникнення газового розряду в сенсорі шляхом протікання струмів зміщення. Для роботи на високих частотах сенсор можна виконати у формі циліндричної скляної колби з конічним пошуковим закінченням, яка має всередині один металічний електрод і заповнена інертним газом. Передбачені два режими стимуляції БАТ газорозрядними струмами – низькочастотний і високочастотний. В першому режимі використовують низькочастотний діапазон 1…150 Гц. В другому – стимулювальний вплив забезпечує амплітудна модуляція високих частот 0,01…1 МГц сигналом низькочастотного діапазону. Ефективне значення струмів стимуляції – до 1 мА. Додатковим фактором впливу на ділянку БАТ є широкосмугове електромагнітне випромінювання плазми газового розряду у видимому, інфрачервоному та радіочастотному діапазонах. Оцінювальні значення потужності та спектральної густини випромінювання в діапазоні 60…70 ГГц відповідають концепції інформаційно-хвильової терапії. Розроблено структуру пристрою, в якому використовується газовий розряд на змінному струмі для пошуку та стимуляції біологічно активних точок. Основні складові пристрою – генератор змінної напруги та маніпулятор. Генератор забезпечує роботу в низькочастотному і високочастотному режимах з можливістю регулювання амплітуди, частоти, глибини модуляції та вихідної напруги гармонічних коливань. Основним елементом маніпулятора є газорозрядний сенсор, який одночасно виконує функції індикації розташування БАТ і її стимуляції. Інші елементи маніпулятора повинні забезпечувати безпеку та зручність використання пристрою. Висновки. Проведене дослідження підтверджує можливість побудови нескладного пристрою для пошуку, ідентифікації біологічно активних точок на поверхні шкіри пацієнта та терапевтичного впливу на них. Функцію логічного елемента, індикатора та фактору впливу виконує спеціальний газорозрядний сенсор. Застосування запропонованого технічного рішення розширює можливості використання лікувальних методів акупунктури, але потребує відповідної медичної апробації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Fink, Dietmar, Arnold Kiv, Taras Kavetskyy та ін. "МЕХАНІЗМ ДЛЯ ВИЯВЛЕННЯ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН У ТРЕКОВИХ СЕНСОРАХ". Acta Carpathica, № 2 (16 січня 2025): 23–29. https://doi.org/10.32782/2450-8640.2024.2.3.

Full text
Abstract:
Трекові сенсори створюють на основі трекових структур, які отримують унаслідок іонної імплантації тонких діелектричних і напівпровідникових плівок. Проходження іонних струмів через такі структури має особливості, які давно вивчаються. Входження різних видів домішок в іонний струм змінює густину струму, що дає змогу виявляти малі концентрації домішок. У цій роботі розглянуто можливий механізм виявлення сторонніх домішок у середовищі за допомогою такого сенсора. Досліджено вплив характеристик сторонніх частинок, що потрапляють у потік, а також структурно-геометричних особливостей треку на густину «потоку носіїв» (ПН). Виміряні залежності густини ПН від заряду модельних частинок у ПН та сторонніх частинок, а також від дефектної структури стінок треку та її діаметра дали змогу запропонувати механізм ідентифікації різноманітних забруднень у такій трековій системі. У сенсорі внаслідок взаємодії сторонньої частинки із частинками ПН виникає збуджена область, розмір якої залежить від характеру цієї взаємодії. Поява такої області призводить до спостережуваного негативного піку кінетики ПН. Час життя такої збудженої області визначає роздільну здатність сенсора. Цей час життя залежить від діаметра треку та дефектної структури її стінок. Це передбачає можливість впливу на роздільну здатність сенсора. На цей параметр пристрою можна впливати на всіх етапах його виготовлення. Під час створення трекової структури важливо забезпечити певний режим іонної імплантації. Відповідно до цього потрібно підбирати діаметр треку. Важливо підібрати заряд і геометричні характеристики частинок в ПН.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Квасніков, В. П., Д. М. Квашук, О. О. Шелуха та К. О. Любунь. "Комп’ютерна система вимірювання обертального моменту". Problems of Informatization and Management 3, № 67 (2021): 28–33. http://dx.doi.org/10.18372/2073-4751.67.16195.

Full text
Abstract:
У статті представлено спосіб розробки інформаційної системи для вимірювання метрологічних характеристик електродвигунів. Для цього розроблено програмний додаток, який дозволяє візуалізувати отримані дані від мікроконтролеру, який перетворює сигнал з первинних датчиків в уніфіковану строкову форму. Система може працювати, як в локальній мережі LAN так і з виходом до Інтернету WAN. Описується можливість інтеграції такої системи до загальних SCADA систем. Пояснюється призначення та принцип вимірювальних сенсорів. Висвітлюється програмний код, як самого WEB - додатку, так і програмний код, який був використаний для програмування мікроконтролеру для перетворення сигналу первинних сенсорів. Представлено спосіб калібрування тензометричних сенсорів. Висвітлено функціональну схему первинного рівня для вимірювання обертальних моментів електродвигунів, а також вимірювання струму та напруги. Описано алгоритм роботи інформаційної системи. Проведено тестування даної системи на метрологічному стенді з використанням колекторного електродвигуна постійного струму. Однак її використання показало, що точність таких вимірювань має значну похибку, що пов’язано із використанням не промислового мікроконтролеру та дешевих сенсорів. Проте, збільшивши клас точності вимірювальних засобів шляхом використання високоточних датчиків, інформаційну систему можна використовувати не лише для вимірювання, а й для управління, що робить її універсальною в багатьох сферах виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Голяка, Р. Л., Т. А. Марусенкова, М. О. Хільчук та О. М. Шпур. "Вбудована система змішаного сигнального перетворення фотоелектричних сенсорних пристроїв". Системи обробки інформації, № 2 (173) (23 серпня 2023): 15–25. http://dx.doi.org/10.30748/soi.2023.173.02.

Full text
Abstract:
Представлені результати розроблення вбудованої системи змішаного сигнального перетворення фотоелектричних сенсорних пристроїв. Базовими вузлами вхідного сигнального тракту фотоелектричних сенсорних пристроїв є перетворювачі “фотострум-напруга” на основі трансімпедансних підсилювачів та частотноселективні кола навантаження фотодіодних структур на основі безіндуктивних гіраторів. Особливістю трактів такого типу є пряме перетворення вихідного струму сенсора в напругу із забезпеченням необхідних критеріїв формування сигналу. Представлені результати параметричного аналізу трансімпедансних підсилювачів та частотноселективних кіл навантаження на основі гіраторів. Аналіз проведено з використанням спеціалізованих моделей в середовищі SPICE. Реалізація експериментального прототипу вбудованої системи фотоелектричних сенсорних пристроїв здійснена на основі PSoC (Programmable System on Chip) 5LP Cypress Semiconductor.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Осадчук, О., В. Вуйцік, Р. Голяка, О. Мозговий та О. Муращенко. "Перетворювачі інтегральних сигналів пристроїв вимірювально-діагностичних температурних сенсорів для біомедичних застосувань". Технічна інженерія, № 2(94) (23 грудня 2024): 305–14. https://doi.org/10.26642/ten-2024-2(94)-305-314.

Full text
Abstract:
У матеріалах статті наведено результати дослідження, що є перспективним напрямом у побудові високолінійних аналогових пристроїв для систем вимірювання, реєстрації та обробки сигналів біомедичних застосувань для використання двотактних структур. Незважаючи на різноманітність існуючих моделей високолінійних пристроїв виробництва провідних всесвітньо відомих компаній, зокрема, Analog Devices, National Semiconductor, Texas Instruments, Linear Technology, ON Semiconductor, Philips, Inetrsil, існують можливості подальшого вдосконалення їх характеристик. У роботі аналізуються кола первинного перетворення високочутливих диференційних сенсорів температури на транзисторних структурах та визначаються оптимальні режими роботи диференційних транзисторних каскадів сенсорів різницевої температури для пристроїв біомедичного призначення. Розробники аналого-цифрових систем часто стикаються з проблемою вибору підсилювача, що працює з малими похибками передачі постійного рівня. Проблема узгодження сигналів також залишається в центрі уваги розробників, оскільки в сучасних ЦАП як ВАХ використовується схема комутації ОА, а для ЦАП з виходом напруги VB і VVC використовуються схеми комутації. Ефективним підходом до побудови подібних аналогових пристроїв є використання трансімпедансних підсилювачів. Вони поєднують в собі як високі лінійні параметри постійного струму, так і ефективні характеристики змінного посилення сигналу. Поряд з освоєнням нових мікроелектронних технологій виготовлення теплових сенсорів потоку, зокрема на основі MEMs-структур, подальший розвиток цих сенсорів для задач медичної діагностики є перспективним і розв’язує задачу підвищення ефективності параметрів сигнальних перетворювачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Луньов С. В. "РАДІАЦІЙНА СТІЙКІСТЬ ОПРОМІНЕНИХ ЕЛЕКТРОНАМИ МОНОКРИСТАЛІВ n-Ge". Перспективні технології та прилади 1, № 26 (2025): 74–78. https://doi.org/10.36910/10.36910/6775-2313-5352-2025-26-9.

Full text
Abstract:
Досліджено залежності питомого опору від потоку електронного опромінення з енергією 10 МеВ для монокристалів германію, легованих домішкою сурми, при різних температурах. Для всіх одержаних залежностей характерним є наявність максимуму, який пов’язаний з максимальним ступенем компенсації опромінених монокристалів n-Ge та найбільш ефективним розсіянням електронів на утворених радіаційних дефектах для певного потоку опромінення. Встановлено, що при підвищенні температури питомий опір n-Ge зменшується за рахунок іонізації глибоких рівнів радіаційних дефектів та зростання рухливості носіїв струму. Для потоків Ф≥2·1016 ел./см2 спостерігається значне зменшення питомого опору германію при переході через максимум, що пояснюється зростанням концентрації носіїв струму внаслідок n-p-конверсії типу провідності германію. Найбільшу радіаційну стійкість до електронного опромінення мають монокристали n-Ge, опромінені кратно меншими потоками електронів за Ф=5·1015 ел./см2 або потоками Ф>2·1016 ел./см2. Одержані результати є важливими при конструюванні та експлуатації електронних приладів та сенсорів, виготовлених на основі германію, які функціонують в полях підвищеної радіації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ПРИЙМАК, Б. І., М. М. ЖЕЛІНСЬКИЙ, М. Я. ОСТРОВЕРХОВ та О. М. ХАЛІМОВСЬКИЙ. "ПАРАМЕТРИЧНО РОБАСТНИЙ НЕЙРОМЕРЕЖНИЙ ОЦІНЮВАЧ ПОЛОЖЕННЯ ЕЛЕКТРОДА В АВТОМАТИЧНОМУ ТА РОБОТИЗОВАНОМУ ЗВАРЮВАННІ З КОЛИВАННЯМИ ДУГИ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 4(91) (30 грудня 2024): 108–15. https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.4.13.

Full text
Abstract:
Розвиток автоматичних та роботизованих зварювальних систем значною мірою ґрунтується на використанні засобів адаптації траєкторії руху зварювального пальника. Основне місце серед таких засобів на сьогодні займають візуальні сенсори. Разом з тим при зварюванні з коливаннями дуги для адаптації траєкторії руху зварювального пальника до реального місця з'єднання деталей перспективним є оцінювання положення електрода відносно лінії зварювання на основі струму зварювальної дуги. Істотні переваги оцінювачів полягають у відсутності додаткового обладнання на зварювальному пальнику, а також у суміщенні точок зварювання та вимірювання. Для виявлення екстремуму в адаптивних зварювальних системах з пошуковими коливаннями знаходить застосовування метод синхронного детектування. Проте точність отриманої за допомогою синхронного детектора оцінки положення електрода відносно зварювального шва є невисокою через вплив нестабільності параметрів зварювального контуру. Тому на сьогодні є актуальною задача побудови оцінювача положення електрода при зварюванні з коливаннями дуги, що матиме високу точність та буде малочутливим до параметричних змін. Метою роботи є розгляд нового підходу, заснованого на використанні штучної нейронної мережі, до розв'язання задачі оцінювання положення електрода відносно лінії з'єднання деталей при зварюванні з коливаннями дуги із забезпеченням робастності до змін параметрів зварювального контуру. Для побудови оцінювача відхилення електрода від лінії стику у роботизованому зварюванні з коливаннями дуги застосована двошарова нейронна мережа прямого передавання сигналу з архітектурою типу 20-13-2. Нейромережний оцінювач, виходячи із сигналу зварювального струму, двічі за період коливань дуги визначає оцінку відносного положення електрода. За допомогою математичного моделювання показано, що процеси оцінювання відхилення електрода від лінії стику характеризуються достатньо високою точністю та робастністю до змін параметрів зварювального контуру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Граф, Марина Сергіївна, Андрій Володимирович Яконюк, Даніїл Вячеславович Крант та Юрій Юрійович Головач. "Аналіз можливостей інформаційної системи покращення якості сну на основі аналізу біометричних даних". Технічна інженерія, № 2(94) (8 січня 2025): 113–20. https://doi.org/10.26642/ten-2024-2(94)-113-120.

Full text
Abstract:
У роботі проведено аналіз можливостей інформаційної системи покращення якості сну на основі аналізу біометричних даних з використанням технології Ambient Intelligence (AmI). В умовах сучасних стресових реалій, зокрема впливу пандемії COVID-19 та соціальних потрясінь, які значно погіршують психофізичний стан людей, покращення якості сну набуває особливої актуальності. AmI-системи дозволяють автоматично налаштовувати параметри середовища, такі як температура, освітлення та вологість, з урахуванням індивідуальних біометричних показників користувача, що сприяє підтриманню природних циркадних ритмів та підвищує загальний комфорт під час сну. У статті розглядаються сучасні дослідження у галузі адаптивних систем управління умовами сну, що враховують біоритми та фізіологічні потреби людини. Особлива увага приділяється можливостям AmI-систем для автономного налаштування параметрів середовища відповідно до даних, зібраних із сенсорів, таких як температура тіла, частота серцевих скорочень та фази сну. У дослідженні показано, що ці технології не лише покращують умови для сну, а й позитивно впливають на загальний стан здоров’я користувача та знижують рівень стресу. Система здатна самостійно функціонувати завдяки використанню алгоритмів машинного навчання, зокрема LSTM для прогнозування, фільтра Калмана для очищення даних, Isolation Forest для виявлення аномалій та K-means для кластеризації режимів сну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Скрипинець, С. М., та У. Б. Михайлишин. "ІНТЕГРАТИВНІ МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ МАЙНДФУЛНЕС-БАЗОВАНИХ ВТРУЧАНЬ НА ЕМОЦІЙНУ РЕГУЛЯЦІЮ". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, № 2 (2 липня 2025): 159–64. https://doi.org/10.32782/psy-visnyk/2025.2.28.

Full text
Abstract:
Актуальність проблеми зумовлена високою поширеністю стрес-індукованих психічних розладів (тривожних, депресивних, посттравматичних) та необхідністю покращення ефективності їх профілактики і лікування. Мета: проаналізувати сучасні моделі MBI та пов’язані психологічні механізми дії, а також узагальнити клінічні ефекти таких втручань. В основній частині представлено огляд 12 програм MBI (MBSR, MBCT, ACT, DBT, MBRP тощо) із зазначенням авторів, року розробки, фокусу та ключових механізмів впливу (наведено у таблиці). Розглянуто психологічні механізми впливу практик майндфулнес: когнітивні (покращення уваги, метакогнітивна переоцінка, декамуляція думок), афективні (зниження румінації, експозиція й прийняття емоцій замість придушення) та інтероцептивні (посилення усвідомлення тілесних відчуттів і «втіленого» переживання емоцій). Наведено результати досліджень, які демонструють вплив MBI на зменшення тривоги, депресії, посттравматичних симптомів і стресу, а також виокремлено відмінності механізмів для різних розладів (наприклад, зменшення уникання при тривозі vs. румінації при депресії). Описано інтегративну схему дії майндфулнес, що поєднує «top-down» (свідомий когнітивний контроль) і «bottom-up» (сенсорне прийняття) процеси емоційної регуляції, та обговорено значення міжособистісного та мотиваційного компонентів. У висновках узагальнено основні результати: MBI є ефективними для покращення емоційної регуляції через комплекс взаємодіючих механізмів; запропоновано перспективи адаптації MBI в умовах воєнного стану в Україні для військових, медиків, ветеранів. Наголошено на важливості уникнення редукціоністського підходу («макмайндфулнес») при впровадженні майндфулнес-практик.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Сенсор струму"

1

Корчака, Микола Олександрович. "Інтегральні сенсори струму на ефекті Холла з магнітною компенсацією напруження". Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/40371.

Full text
Abstract:
Дисертація складається зі вступу, п’яти розділів, висновків, списку використаних джерел. Загальний обсяг дисертації становить 94 сторінки, у тому числі 85 сторінок основного тексту, 65 рисунків, 25 таблиць, список використаних джерел із 56 найменувань. Метою дисертаційної роботи є розробка напівпровідникового інтегрального сенсора струму на ефекті Холла зі схемою компенсації дії напруження, яка використовує інтегровано котушку індуктивності. При розв’язанні поставлених у роботі завдань для розробки і проєктування інтегрального сенсора струму на ефекті Холла використано теорію електричних кіл, теорію авторегулювання та керування. Математичні розрахунки виконано у програмному середовищі MATLAB. Симуляції електричних кіл проведено у програмному середовищі Cadence Virtuoso. Під час симуляцій використано методи Монте-Карло для статистичного врахування випадкових процесів під час виготовлення напівпровідникових інтегральних мікросхем. В результаті роботи було спроєктовано інтегральний сенсор струму на ефекті Холла з схемою компенсацією дії напруження, яка дозволяє забезпечити незмінність чутливості елемента Холла в межах не більше 1% впродовж тривалої експлуатації пристрою. Новизна роботи полягає в тому, що схема компенсації реалізовано повністю в аналоговій частині і не потребує додаткових обрахунків в цифровій частині сенсора. Результати роботи можуть бути використані не лише для сенсорів струму на ефекті Холла, але і для інших інтегральних схем, які використовують елементи Холла, наприклад для відстеження об’єктів у просторі, вимірювання швидкості та напрямку обертання двигуна, для безконтактного перемикання. Для подальших дослідження необхідно виготовити прототип спроєктованого сенсора на кремнії і продовжити аналіз його характеристик.<br>The thesis consists of an introduction, five sections, conclusions, a list of sources used. The total volume of the thesis is 94 pages, including 85 pages of the main text, 65 figures, 25 tables, a list of used sources from 56 titles. The purpose of the thesis is to develop a semiconductor integrated current sensor on the Hall effect with a voltage compensation circuit that uses an integrated inductor. The theory of electric circuits, the theory of self-regulation and control is used in solving the tasks set in the work for the development and design of an integrated current sensor on the Hall effect. Mathematical calculations were performed in the MATLAB software environment. Simulations of electric circuits were performed in the Cadence Virtuoso software environment. During the simulations, Monte Carlo methods were used to statistically consider random processes in the manufacture of semiconductor integrated circuits. As a result of work the integrated current sensor on Hall effect with the scheme of stress compensation which allows to provide invariability of sensitivity of a Hall element within no more than 1% during long operation of the device was designed. The novelty of the work is that the compensation scheme is implemented entirely in the analog domain and does not require additional calculations in the digital part of the sensor. The results can be used not only for Hall effect current sensors, but also for other integrated circuits that use Hall elements, such as tracking objects position, measuring the speed and direction of rotation of the motor, for contactless switching. For further research it is necessary to make a prototype of the designed sensor on silicon and to continue the analysis of its characteristics.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Evgenije, Adžić. "Регулисани погон асинхроног мотора са минималним бројем сензора". Phd thesis, Univerzitet u Novom Sadu, Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu, 2014. http://dx.doi.org/10.2298/NS20131223ADZIC.

Full text
Abstract:
У тези су предложена два унапређена алгоритма управљањаасинхроним мотором у условима када је број сензора који се користи упогону минималан. Број сензора који се користи у повратној спрезиуправљачког алгоритма сведен је на само један струјни сензор којимери струју једносмерног међукола погонског инвертора. Предложенеметоде елиминишу карактеристично изобличење реконструисанихфазних струја и постижу бољи квалитет и перформансе управљања уодносу на конвенционалну методу. Сва аналитичка разматрања у тезису праћена одговарајућим експерименталним резултатима, којипотврђују ефикасност предложених метода управљања.<br>U tezi su predložena dva unapređena algoritma upravljanjaasinhronim motorom u uslovima kada je broj senzora koji se koristi upogonu minimalan. Broj senzora koji se koristi u povratnoj spreziupravljačkog algoritma sveden je na samo jedan strujni senzor kojimeri struju jednosmernog međukola pogonskog invertora. Predloženemetode eliminišu karakteristično izobličenje rekonstruisanihfaznih struja i postižu bolji kvalitet i performanse upravljanja uodnosu na konvencionalnu metodu. Sva analitička razmatranja u tezisu praćena odgovarajućim eksperimentalnim rezultatima, kojipotvrđuju efikasnost predloženih metoda upravljanja.<br>This thesis proposes two improved and robust induction motor drive controlmethods, in the case when there is a minimal number of sensors forproviding feedback signals. Number of used sensors is reduced to only onecurrent sensor measuring the inverter dc-link current. Proposed methodscancels offset jitter-like waveform distortion present in the reconstructedmotor phase currents, and achieves higher quality and drive performanceregard to conventional current reconstruction mechanism. Effectivness of theproposed methods are verified on developed HIL (hardware-in-the-loop)platform and laboratory induction motor drive prototype.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кашосі, Асер, та Aser Kashosi. "Інформаційна технологія аналізу серцевого ритму на основі даних фітнес сенсорів". Bachelor's thesis, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35734.

Full text
Abstract:
Кваліфікаційна робота присвячена розробці інформаційної технології аналізу серцевого ритму на основі даних фітнес сенсорів. В роботі розглядається архітектура та впровадження веб-інструменту для аналізу варіабельності серцевого ритму. По-перше, цей проект висвітлює необхідність аналізу варіабельності серцевого ритму. Тоді закладіть основи необхідності ефективного інструменту аналізу, доступного для всіх. По-друге, детально вивчається архітектура веб-програми. Додаток реалізовано з дизайном шаблону, який є варіантом контролера моделі-перегляду. Для ефективності та продуктивності аналіз варіабельності серцевого ритму виконується асинхронно з використанням черги завдань. Система також надає послугу REST для даних GET та POST. Нарешті, результати використання програми представлені з точки зору користувача веб-браузера.<br>The paper discusses the architecture and implementation of a web-based tool for heart rate variability analysis. First, this project covers the need for analysis of heart rate variability. Then lay the foundations for the need for an effective analysis tool accessible to all. Second, the architecture of the web application is studied in detail. The application is implemented with a pattern design which is a variant of the model-view-controller. For efficiency and performance, heart rate variability analysis is performed asynchronously using a task queue. The system also provides a REST service for GET and POST data. Finally, the results of using the application are presented from the perspective of a web browser user.<br>INTRODUCTION 8 1 THE PROBLEM AND ITS BACKGROUND 9 1.1 BACKGROUND OF THE STUDY 9 1.2 STATEMENT OF THE PROBLEM 10 1.3 OBJECTIVES OF THE STUDY 11 1.4 SIGNIFICANCE OF THE STUDY 11 1.5 SCOPE OF THE STUDY 11 1.6 LIMITATION OF THE STUDY 11 1.7 REVIEW OF LITERATURE 12 1.7.1 Related work 12 1.7.2 Summary 15 1.8 CONCLUSION TO THE SECTION 15 2. IMPLEMENTATION AND METHODOLOGY 16 2.1 RESEARCH METHODOLOGY 16 2.2 IMPLEMENTATION 16 2.2.1 Tools and techniques 16 2.2.2 Project description 19 2.3 RESULTS AND DISCUSSION 24 2.4 SUMMARY 30 3. HEART RATE TRACKING DEVICES AND THE CORRELATION BETWEEN HRV AND STRESS 31 3.1 HEART RATE TRACKING DEVICES 31 3.3.1 Polar H10 sensor 31 3.3.2 Welltory 32 3.2 STRESS AND HEART RATE VARIABILITY 33 3.3 SUMMARY 34 4. LIFE SAFETY, FUNDAMENTALS OF LABOR PROTECTION 35 4.1. GENERAL CHARACTERISTICS OF THE ROOM AND WORKPLACE 35 4.2. ANALYSIS OF POTENTIALLY DANGEROUS AND HARMFUL PRODUCTION FACTORS IN THE WORKPLACE 38 4.3 SUMMARY 40 CONCLUSION 41 BIBLIOGRAPHY 42 ANNEXES 45
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Сенсор струму"

1

Алимова, Катерина, та Ольга Дятел. Істотні питання політики: Аудіальне мистецтво [академічна музика]. RES-POL, 2025. https://doi.org/10.70719/respol.2025.14.

Full text
Abstract:
Основна мета дослідження – виявити головні проблеми та виклики, які постають перед представниками академічного музичного сектору в Україні. Питання ролі музики під час війни було ключовим у глибинних інтерв’ю, у яких респонденти виділили «зовнішню» та «внутрішню» ролі музики. Зовнішня роль передбачає просування українських наративів на міжнародній арені й формування позитивного іміджу України, за якого музику використовують як засіб комунікації та культурної дипломатії. Внутрішня роль полягає в терапевтичній функції музики, яка допомагає людям знижувати рівень стресу й підтримувати ментальне здоров’я; також музика має рефлексивну функцію, допомагаючи осмислювати й переживати поточні події. Музика сприяє консолідації суспільства, формуванню його самосвідомості, розбудові національної ідентичності, створює нові сенси й цінності для культурного розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Сенсор струму"

1

Шестопалова (Бондар), Катерина Миколаївна, та Олена Петрівна Шестопалова. Субсидіарні зміни особистості дитини (VTF) в ситуації вторинної травматизації (trauma survivos). ХНУ ім. Сковороди, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3902.

Full text
Abstract:
Представлено розуміння психологічного супроводу дітям і підліткам, які демонструють симптоми ПТСРю Проаналізовано техніки зняття стресу, феномени максимального витіснення з пам’яті дітей стресогенного чинника в консультуванні, а також прищеплення навичок аутогенного тренування, підвищення прийняття своєї особистості, формування нового сенсу існування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!