Academic literature on the topic 'Сироватка молочна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Сироватка молочна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Сироватка молочна"

1

Крижова, Ю. П., та Н. М. Слободянюк. "УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ М’ЯСНИХ РУЛЕТІВ З ПІДВИЩЕНИМ ВМІСТОМ БІЛКА". ПРОДОВОЛЬЧІ РЕСУРСИ 13, № 24 (2025): 150–59. https://doi.org/10.31073/foodresources2025-24-16.

Full text
Abstract:
Предмет. У виробництві м'ясних продуктів цінною сировиною є суха молочна сироватка – важливе джерело білка, вітамінів та мікроелементів. Сироватку та продукти на її основі широко використовують в дієтичному, спортивному та дитячому харчуванні. Мета. Мета роботи полягала в розробленні рулетів з курячого м’яса, збагачених молочною сироваткою та іншими інгредієнтами для збагачення білком. Методи. Органолептичні, фізико-хімічні, функціонально-технологічні та структурно-механічні показники рулетів визначали, використовуючи відомі стандартизовані методи досліджень. Результати. Вміст білка в розробленому рулеті підвищився на 32,2% порівняно з контрольним зразком за рахунок використання молочної сироватки, вміст жиру незначно підвищився за рахунок насіння льону та волоських горіхів, вихід рулету підвищився на 8,3% порівняно з контрольним за рахунок ін’єктування. У разі застосування sous-vide технології ін’єктування курячого філе проводили в кількості 15% гідратованою молочною сироваткою до маси м’яса: 10% сироватки до маси м’яса вводили ін’єктуванням та 5% додавали в ємність для масажування. Було встановлено, що тривалість масажування курячого філе має становити 20 хвилин за режимом: 5 хвилин масажування, 5 хвилин спокою. Результати розрахунку пенетраційної напруги готових рулетів свідчать про те, що розроблений зразок рулету потребує меншого зусилля для нарізання (3,3 кПа) порівняно з контрольним зразком (14,0 кПа). Отримали підвищення виходу на 3,95% розробленого зразка (89,4%) порівняно зі зразком, який готували за класичною технологією (86%) та на 12,6% порівняно з контрольним зразком (79,4%). Розроблений зразок відрізнявся кращими органолептичними показниками порівняно з виготовленим за класичною технологією. Сфера застосування. Розроблені рулети розширюють асортимент продуктів з підвищеним вмістом білка для всіх категорій населення. Результати досліджень також мають практичне значення для м’ясопереробних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kochubey-Lytvynenko, О. V., та О. А. Chernyushok. "Електрофізичний спосіб збагачення сухої молочної сироватки мінеральними елементами". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, № 75 (2017): 115–19. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7523.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі збагачення мінеральними елементами сироватки молочної внаслідок її оброблення електрофізичним способом. Об’єкт дослідження: електрофізичний спосіб збагачення молочної сироватки Магнієм та Манганом. Предмет дослідження: знесолена молочна сироватка до та після електроіскрового оброблення, суха демінералізована сироватка (СДМ) та СДМ, збагачена Магнієм та Манганом. Збагачення сироватки Mg та Mn здійснювали на експериментальному технологічному комплексі, що складається з генератора розрядних імпульсів, блоку управління, розрядної камери, вимірювальних і допоміжних приладів. Експериментально доведено, що оброблення молочної сироватки в розрядній камері зі струмопровідним прошарком гранул Магнію і відповідними електродами і/або зі струмопровідним прошарком гранул мангану й відповідними електродами сприяє підвищенню вмісту Магнію у 1,8…3,2 раза й Мангану у 1,9…5,6 раза залежно від тривалості оброблення. Розглянуто доцільність залучення електрофізичного способу оброблення сировини у технології сухої молочної сироватки з метою її збагачення. Експериментальним шляхом доведено підвищення вмісту Mg і Mn, поліпшення розчинності, відсутність ознак неферментативного потемніння протягом зберігання і зниження схильності до злежування в зразках сухої молочної сироватки після оброблення електрофізичним способом. Запропоновано запроваджувати електроіскрове оброблення в технології сухих концентратів із молочної сироватки на етапі підготовки сировини до сушіння та визначено раціональну тривалість електроіскрового оброблення сироватки, а саме: 30 с – для манганової електродної системи і 60 с – для магнієвої.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Приліпко, Т. М. "ОЦІНКА ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ ТА ФРАКЦІЙНОГО СКЛАДУ БІЛКІВ ОВЕЧОЇ ТА КОРОВ’ЯЧОЇ СИРОВАТОК ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА МЯКИХ СИРІВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 32 (30 січня 2023): 76–80. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2022-32-10.

Full text
Abstract:
В результаті проведених досліджень встановлено, що овеча та коров’яча молочні сироватки характеризуються чистим, властивим молочній сироватці смаком і запахом, без сторонніх присмаків і запахів, солом’яно-жовтим кольором, однорідною консистенцією із наявністю незначного білкового осаду .При дослідженні фізико-хімічних властивостей сироватки з овечого та коров’ячого молока встановлені вірогідні відмінності щодо кількості азотових речовин, вмісту сухих речовин, лактози та показників титрованої кислотності. Суттєву різницю було виявлено щодо кількості азотових речовин. У овечій сироватці цей показник був на 40,87 % (p < 0,05) вищим, ніж у коров’ячій. Також виявлено вірогідно (p < 0,01) меншу масову частку сухих речовин у коров’ячій сироватці. Середня масова частка лактози становила у коров’ячій сироватці 4,59±0,32 %, а у овечій – 4,28±0,23 %, тобто у овечій сироватці була нижчою на 7,2 % від показників коров’ячої сироватки. При електрофорезі сироватки овечого та коров’ячого молока виділено, такі фракції сироваткових білків: швидку фракцію, β-лактоглобулін 1, β-лактоглобулін 2, після β-лактоглобулінова, альбумін, після альбумінова 1, після альбумінова 2, після альбумінова 3, протеозо-пептонна, імуноглобуліни і стартова фракція. При проведенні електрофоретичного розділення сироваткових білків нами встановлено різниці у величинах фракцій білків овечої та коров’ячої сироваток. Аналіз отриманих результатів досліджень показав відмінності фракційного складу досліджуваних овечої та коров’ячої сироваток. Зокрема, сироватка з коров’ячого молока характеризувалась вірогідно (p<0,05) меншим вмістом швидкої фракції порівняно із овечою сироваткою відповідно 5,57 % проти 15,85 %. Масова частка β-лактоглобуліну і альбуміну була вища у коров’ячій сироватці, де відповідно вона становила 11,15±1,23 % (β-лактоглобулін 1), 23,46±1,96 % (β-лактоглобулін 2) та 15,31±0,91 % (альбумін).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Shulga, O. S., А. P. Perepelytsya та S. I. Shulga. "Вплив молока та сироватки на властивості їстівної плівки і покриття". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, № 80 (2017): 18–24. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet8004.

Full text
Abstract:
В статті наведено результати дослідження зміни властивостей їстівних плівок, виготовлених з крохмалю, желатину, полівінілового спирту як плівкоутворювачів, карбаміду як пластифікатора, лляної олії – гідрофобної складової та води або молока, або сироватки як розчинників. Авторами вперше запропоновано до складу їстівної плівки та покриття ввести молоко або сироватку як розчинник. На сьогодні в літературі наводяться дані щодо застосування білків молока і сироватки, а також їх ізолятів як плівкоутворювачів. За допомогою комплексного органолептичного показника наведена доцільність заміни розчинника води на молоко та сироватку, оскільки вони не змінюють смак, запах, стан поверхні, колір та прозорість їстівної плівки та покриття. Крім того, молоко та сироватка збільшують харчову цінність їстівних плівок та покриттів, зокрема за такими складовими, як білок та кальцій. ІЧ-дослідження плівок показало, що розчинники впливають на характер, форму, смуги валентних коливань νОН-груп крохмалю. В ІЧ-спектрах на воді ця смуга більш вузька та інтенсивна і знаходиться при 3428,57 см-1, тимчасом як на молоці або сироватці вона більш широка і менш інтенсивна. Ці зміни пов’язані з кількістю водневих зв’язків гідроксильної групи крохмалю зі складовими молока та сироватки. При використанні полівінілового спирту смуга νОН зміщується в ділянку більш слабких коливань та знаходиться при 3400,56 см-1, що обумовлено додатковими водневими зв’язками полівінілового спирту. Термогравіметричний аналіз показав, що молоко і сироватка сприяють більш міцному утриманню води за рахунок водневих зв’язків їх складових, що збільшує температуру випаровування вологи та підтримує вологість системи впродовж терміну зберігання виробів. Показник паропроникності їстівних плівок, виготовлених на молоці та сироватці, зменшується стосовно плівок, виготовлених на воді, що дозволяє рекомендувати молоко і сироватку як розчинник для виготовлення плівок з метою збільшення їх бар’єрних властивостей і, як наслідок, це дозволить збільшити ефективність їстівної плівки як засобу збереження свіжості харчових продуктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Bilyk, O. Ya, G. V. Dronyk, N. B. Slyvka та B. V. Gutyj. "Розрахунок рецептур та розробка технологічної схеми виробництва альбумінового сиру «Урда» для промислових підприємств". Scientific Messenger of LNU of Veterinary Medicine and Biotechnologies 19, № 75 (2017): 65–71. http://dx.doi.org/10.15421/nvlvet7513.

Full text
Abstract:
Виробництво сиру «Урда» у промислових умовах може зайняти вагоме місце в асортиментному ряді молочних продуктів, оскільки сир має високі біологічну цінність та смакові якості. Одержання сиру «Урда» залежить від кількості свіжої овечої молочної сироватки. Відомо, що з 10 дм3 овечого молока можна отримати 450…500 г сиру «Урда», тому що такий продукт виготовляють виключно з овечої сироватки. Він є значно дорожчим порівняно з іншими видами сиру. Однак, використавши як додаткову сировину сироватку з коров’ячого молока, можна значно здешевити вартість готового продукту, а також раціонально використати вторинну сировину, що утворюється при виробництві сирів із коров’ячого і овечого молока. У статті запропоновано науково обґрунтовані рецептури для виробництва альбумінового сиру «Урда»; розроблено технологічну схему виробництва продукту. Технологія альбумінового сиру «Урда» пройшла промислову апробацію на ПАТ «Ковельмолоко», м. Ковель. На продукт розроблено технічні умови ТУУ 01.4-00492990-004:2014. В основі розрахунку рецептур альбумінового сиру «Урда» було проведення експериментальних досліджень, які дали можливість визначити раціональне співвідношення овечої та коров’ячої сироваток для виробництва продукту. Встановлено, що для виробництва сиру «Урда» можна використовувати суміші сироваток (овеча:коров’яча) у співвідношеннях 1:1 та 3:1. Розроблена технологія альбумінового сиру «Урда» може бути впроваджена на молокопереробному підприємстві, де налагоджено випуск твердих сичужних сирів і розсольного сиру бринза. Впровадження нової технології не потребує великих виробничих площ, дороговартісного обладнання і додаткового переоснащення виробництва. Виробництво альбумінового сиру «Урда» може бути реалізовано на діючих виробничих площах паралельно з випуском основної продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Приліпко, Т. М., В. М. Федорів та В. Б. Косташ. "СКЛАД І ВЛАСТИВОСТІ БІЛКОВО-ЖИРОВИХ ЕМУЛЬСІЙ ДЛЯ НАПІВФАБРИКАТІВ З М’ЯСА ПТИЦІ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 5 (26 грудня 2022): 71–76. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.5.9.

Full text
Abstract:
Наведені результати з використання білково-жирових емульсій у виробництві рубаних напівфабрикатів і вивчення їх хімічного складу та функціонально-технологічних властивостивостей. – за основу було взято білковожирові емульсії, рецептури яких включали білкові препарати як рослинного (білок соєвого ізоляту «Супро 500Е» (Бельгія)), так і тваринного (молочний білок «Белмікс») походження, колагеновмісна сировина (куряча шкірка), молочна сироватка. З жировмісної сировини в емульсію входив шпик. Одним із шляхів збільшення виробництва м’ясопродуктів та покращення якісних показників рубаних напівфабрикатів з м’яса птиці є введення до їх складу білково-жирових емульсій (БЖЕ). Встановлено, що рівень функціонально-технологічних властивостей емульсій знаходиться у прямій залежності від співвідношення компонентів, таких як молочний білок, білок соєвого ізоляту та сировини, що містить жир. Виявлено, що при зниженні дози білка соєвого ізоляту та введення курячої шкурки змінюються співвідношення коефіцієнтів білок: жир та білок: волога. Встановлено, що Емульсія №5 з оптимальним співвідношенням білок: волога: жир, які складають співвідношення білок: вода в білково-жирових емульсіях становить 1:(4,5-5), а вміст жиру змінються від 3 до 8 частин на кожну частину білка і має високу стабільність, оптимальну міцність. після теплової обробки. Комбінування курячої шкірки в емульсіях з білками тваринного походження ефективно позначається на рівні їх функціонально-технологічних властивостей, які під час виробництва напівфабрикатів із м’яса птиці сприятимуть отриманню виробів високої якості, монолітної структури, з ніжною консистенцією, приємним смаком, ароматом. Стабільність одержаних емульсій залежить від виду жирної сировини та компонентів функціональних сумішей. Збільшення кількості жиру в емульсіях 20% призводить до зменшення їх стабільності, зниження вологоутримуючої здатності і погіршення органолептичних показників готової продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Назаренко, Ю. В., І. О. Пуригін, Н. В. Болгова та Т. П. Синенко. "РОЗРОБКА РЕЦЕПТУРНИХ КОМПОЗИЦІЙ СИРНИХ ПАСТ З ПІДВИЩЕНОЮ БІОЛОГІЧНОЮ ЦІННІСТЮ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 1 (7 квітня 2023): 65–74. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2023.1.7.

Full text
Abstract:
Поєднання молочних та рослинних інгредієнтів, таких як фруктові та ягідні наповнювачі, які є джерелами вітамінів, мінералів та клітковини, дозволяє отримати продукти з підвищеною біологічною та харчовою цінністю та привабливими сенсорними показниками. Метою даної роботи є розробка рецептурного складу сиркових паст з використанням молочної сироватки та компонентів рослинного походження, що дозволить підвищити біологічну цінність продукту за рахунок збільшення вмісту білка та харчових волокон. Оскільки плоди груші вважаються цінним полівітамінним продуктом харчування, покращують травлення та багаті на біологічно активні речовини, було запропоновано використовувати сублімовані плоди груші. А також до складу рецептури сиркових паст додано молочну сироватку, як джерело повноцінного білка. Таким чином, було обрано такі інгредієнти як складові композиції сиркових паст: натуральний вершковий сир; молочну сироватку підсирну демінералізовану (D = 40%) концентровану або суху; порошок груші – сублімаційного висушування; камедь ріжкового дерева (Е410). Для моделювання та оптимізації рецептурної композиції сиркової пасти за допомогою програмного забезпечення STATISTICA, використовуючи ґратчастий план Шаффе (симплекс вершинний план третього ступеню) було здійснено моделювання рецептурних композицій сиркових паст – побудовано матрицю на десять експериментів. Пошук оптимальних співвідношень компонентного складу композиції сиркових паст з додаванням підсирної сироватки концентрованої/сухої і порошку груші здійснювали за допомогою побудованих програмою рівнянь. В результаті було знайдено наступні композиційні співвідношення: 1) вершкового сиру – 37,41%, підсирної сироватки концентрованої – 36,91%, порошку груші – 25,67%; 2) вміст вершкового сиру – 89,38%, підсирної сироватки сухої – 7,98%, порошку груші – 2,64%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Синенко, Тетяна Павлівна, та Любов Павлівна Барабанова. "ОБҐРУНТУВАННЯ РЕЦЕПТУРИ БЕЗЛАКТОЗНОГО СИРОВАТКОВОГО СИРУ «CARAMEL CHEESE»". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 4 (58) (12 лютого 2025): 52–57. https://doi.org/10.32782/msnau.2024.4.7.

Full text
Abstract:
Перспективність виробництва сироваткового сиру, що обумовлено позитивним соціальним, економічним та екологічним впливом, виробництвом доступних, поживних продуктів та безвідходним виробництвом, в роботі обґрунтовано доцільність розробки нових рецептурних композицій сирів на основі сироватки молочної. Для досягнення даної цілі було визначено можливість використання гідролізованої згущеної молочної сироватки в технології сирів по типу «Брюност». Згідно отриманих результатів в сироватці згущеній вміст сухих речовин в 3,3 рази більший ніж в нативній сироватці. Дослідження якісних показників сироватки згущеної дозволяють вважати її перспективною для використання в технології сирів типу «Брюност». В сироватці молочній основну хімічного складу займає лактоза. Відомо, що присутність даного типу цукру в продуктах може мати обмеження до споживання окремим категоріями населення, які мають лактозну непереносимість. Для розширення кола споживачів – виготовлення безлактозного продукту, і скорочення тривалості теплової обробки (уварювання), а саме пришвидшення утворення характерних сенсорних показників «коричневого сиру», нами запропоновано попередній ферментоліз лактози сироватки молочної згущеної. Відповідальним етапом технології «коричневих сирів» є утворення характерного забарвлення, смаку та аромату сиру при теплової обробки (уварювання) – випарювання вологи та згущення суміші. На інтенсивність утворення смако-ароматичних речовин, забарвлення та вмісту сухих речовин в суміші впливають такі технологічні параметри теплової обробки (уварювання), як температура і тривалість. По результатам дослідження, встановлені такі раціональні параметри теплової обробки: температура – (95,0±3,0)°C; тривалість – (240…270) хвилин. Результати визначення виходу сиру показують, що використання сироватки згущеної в рецептурі сиру сприяє збільшенню виходу сиру в 1,87 рази. Згідно сенсорних показників розроблений безлактозний сир «Caramel cheese» характеризується більш привабливими характеристиками для споживача, порівняно з класичним варіантом сиру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Фабіянська, О. Л. "ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ ЖЕЛЕЙНОГО ДЕСЕРТУ НА ОСНОВІ СИРОВАТКИ". ПРОДОВОЛЬЧІ РЕСУРСИ 11, № 20 (2023): 141–53. http://dx.doi.org/10.31073/foodresources2023-20-14.

Full text
Abstract:
Предмет. Желейні продукти на основі кисломолочної сироватки, отримані з ферментних препаратів відносяться до продуктів підвищеної харчової цінності. Виробництво оздоровчих продуктів на основі кисломолочної сироватки є одним з перспективних напрямків її використання. Для збільшення обсягів виробництва молочної продукції, у т.ч. з оздоровчими властивостями, сьогодні раціонально використовувати вторинну кисломолочну сировину. У поєднанні з фруктовими та овочевими соками, плодово-ягідними пюре, кисломолочну сироватку використовують для приготування різноманітних напоїв, які мають не лише приємний і освіжаючий ефект, але і оздоровчі властивості. Тому запропоновано створення десертного желейного продукту на основі низьколактозної сироватки з імбиром та жимолостю. Предмет дослідження – сироватка кисломолочна, ферментний препарат β-галактозидази, плоди жимолості, сухий імбир, низьколактозний десерт. Мета. Розробка науково обґрунтованої технології десерту желейного на основі гідролізованої кисломолочної сирної сироватки з використанням рослинних компонентів оздоровчого призначення. Методи. При виконанні наукової роботи були використані такі методи досліджень: фізико-хімічні методи досліджень – дають інформацію про фізико-хімічні показники об’єктів харчування; хімічні та біохімічні методи досліджень – несуть інформацію про вміст мікро- та макропоживних речовин в досліджених об’єктах харчування; мікробіологічні методи досліджень є джерелом інформації відносно мікробіологічних показників молочної сировини протягом технологічного процесу, а також під час зберігання. Результати. Науково обґрунтована технологія низьколактозного сироваткового желейного десерту оздоровчого призначення; визначені основні технологічні параметри (процес гелеутворення та зберігання), які забезпечують отримання високоякісної готової продукції з високою харчовою, біологічною цінністю та оздоровчими властивостями. Сфера застосування результатів. Обґрунтовано використання плодів жимолості і імбиру сухого для виробництва сироваткових желейних продуктів оздоровчого призначення. Встановлені параметри гідролізу лактози сироватки для отримання низьколактозної сироватки для виробництва желейних десертів для здорового харчування. Поглиблено знання щодо впливу рослинних сировинних компонентів на процес гелеутворення при виробництві низьколактозних сироваткових желе оздоровчого призначення на всіх переробних підприємствах молочного напряму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Іваницький, Георгій Костянтинович, Богдан Ярославович Целень та Наталія Леонідівна Радченко. "ВИКОРИСТАННЯ ГІДРОДИНАМІЧНОЇ КАВІТАЦІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЦЕСУ КРИСТАЛІЗАЦІЇ ЛАКТОЗИ В МОЛОЧНІЙ СИРОВАТЦІ". Scientific Works 86, № 1 (2022): 11–16. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v86i1.2396.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз проблем у галузі переробки молочної сироватки. В ході якого встановлено перспективність даного напрямку, сформульовано мету і завдання досліджень. В рамках роботи розглянуто існуюче в Україні і світі обладнання, зокрема, його переваги і недоліки. На основі чого авторами було запропоновано використання роторно-пульсаційного апарата спеціальної конструкції типу ротор-статор-ротор. Проведені дослідження на запропонованому експериментальному обладнанні дозволили вивчити вплив гідродинамічної обробки на процес кристалізації молочної сироватки та досягти покращення перебігу процесу кристалізації лактози в сироватці. Зокрема, в роботі доведено, що обробка сироватки з використанням в комплексі вакуумної камери та роторно-пульсаційного апарата спеціальної конструкції типу ротор-статор-ротор перед стадією кристалізації лактози дозволяє отримувати кристали меншого розміру з вузьким дисперсним розподілом в діапазоні від 5,0 до 6,5мкм, у порівнянні, з традиційними технологіями, де розміри кристалів досягають 20мкм. Запропонована конструкція дозволяє підвищити продуктивність, забезпечити рівномірну обробку потоку рідини, а також збільшити швидкість обертання ротора для більш інтенсивного гідродинамічного впливу на рідину. У підсумку проведеної роботи авторами було рекомендовано використання даного обладнання в технологіях сушіння сироватки молока, з метою отримання продукту високої якості. Рекомендований режим рециркуляції протягом 2 хв. перед стадією кристалізації лактози.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Сироватка молочна"

1

Ткаченко, Наталія Андріївна, Павло Олександрович Некрасов та Л. А. Лукіна. "Біфідовмісна молочна сироватка – цінний фізіологічно функціональний харчовий інгредієнт". Thesis, Харківський державний університет харчування та торгівлі, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40176.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Литюга, Анна Олегівна, Олександра Олександрівна Варанкіна та Олександр Миколайович Огурцов. "Біотехнологічні продукти та процеси в технології косметичних засобів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41386.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Соседова, К. Ю. "Проєкт міні-заводу з виробництва сиру кисломолочного та сухої молочної сироватки потужністю 70 т переробленого молока за зміну". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23253.

Full text
Abstract:
Соседова, К. Ю. Проєкт міні-заводу з виробництва сиру кисломолочного та сухої молочної сироватки потужністю 70 т переробленого молока за зміну : випускна кваліфікаційна робота : 181 «Харчові технології» / К. Ю. Соседова ; керівник роботи Ж. В. Замай ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра харчових технологій. – Чернігів, 2021. – 67 с.<br>В дипломному проекті на тему «Проект міні-заводу з виробництва сиру кисломолочного та сухої молочної сироватки потужністю 70 т переробленого молока за зміну» розглянуто і запропоновано технологію приготування сиру кисломолочного, сирків дитячих, сухої молочної сироватки і цукру-сирця. В розділах та підрозділах кваліфікаційної роботи наведено наступне: - у Вступі висвітлено проблеми молочноконсервної галузі, а також користь сиру та сироватки, наведено актуаальність проблеми використання сироватки, як побічної сировини; -у Технологічній частині роботи наведено розрахунок продуктів запроектованого асортименту із зазначенням схеми переробки сировини. Подано опис технологій продуктів, вибір та обґрунтування технологічних режимів виробництва; -у підрозділі Промислова санітарія на підприємстві розглянуто заходи для підтримання чистоти на підприємстві молочного виробництва, проаналізовано принцип HACCP. -у підрозділі Підбір технологічного обладнання було перевірено існуюче та додаткове технологічне обладнання для забезпечення необхідних потужностей та безперервності здійснення технологічних процесів, було оснащенно лінії більш якісним обладнанням; -у розділі Екологічна частина розглянуто причини, пов’язані із використанням безвідходних технологій за рахунок переробки вторинної молочної сировини, охороною природи та її ресурсів, наведено стан екології на підприємстві, вказано шляхи її поліпшення; -у розділі Охорона праці на підприємстві було небезпечних та шкідливих факторів на виробництві, а також шляхи усунення їх впливу на виробничий персонал. Проаналізовано заходи покращення стану охорони праці на підприємстві.<br>The diploma project on the topic "Project of a mini-plant for the production of sour milk cheese and whey powder with a capacity of 70 tons of processed milk per shift" considers and proposes the technology of making sour milk cheese, baby cheese, whey powder and raw sugar. The sections and subsections of the qualification work contain the following: - The Introduction highlights the problems of the dairy industry, as well as the benefits of cheese and whey, the relevance of the problem of using whey as a by-product; - in the Technological part of the work the calculation of the products of the designed assortment and serial assortment of serizarinog is given. The description of product technologies, choice and substantiation of technological modes of production is given; - in the subdivision of Industrial sanitation at the enterprise measures for maintenance of cleanliness at the enterprise of dairy production are considered, the principle of HACCP is analyzed. - in the subsection Selection of technological equipment the existing and additional technological equipment was checked to ensure the necessary capacities and continuity of technological processes, the lines were equipped with better equipment; - in the section Ecological part the reasons connected with use of waste-free technologies at the expense of processing of secondary dairy raw materials, protection of the nature and its resources are considered, the state of ecology at the enterprise is resulted, ways of its improvement are specified; -in the section of labor protection at the enterprise there were dangerous and harmful factors on the production of measures to improve the state of labor protection at the enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Чайківський, Андрій Іванович, та Andrii Chaikivskyi. "Підвищення енергоефективності підприємств молокопереробної галузі шляхом виробництва біогазу з їх відходів". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33258.

Full text
Abstract:
Запропоновано технологічну схему переробки стоків і сироватки з застосуванням метанового бродіння. Проведені розрахунки теплового балансу метантенків. Під тепловим балансом, в даному випадку, ми маємо на увазі кількість тепла, отриманого з усієї кількості біогазу, кількість тепла (і відповідно біогазу), що витрачається на обігрів метантенків, і надлишкова кількість тепла (біогаз), який в подальшому іде на виробництво та генерацію електро та теплоенергії. Розрахунки показали, що впровадження такої технологічної схеми дозволить підприємству з об`ємом переробки молока 100 т щодоби одержувати до 4 000 м3 біогазу.<br>В кваліфікаційній роботі вивчено режими метанового бродіння стічних вод і молочної сироватки, встановлено можливість використання цих субстратів як вторинної сировини для отримання біогазу. Відпрацьовано параметри технології очищення стічних вод молочних заводів і варіанти їх очищення в суміші із сироваткою. Розглянуто сучасний стан проблем переробки і очищення відходів підприємств молокопереробної галузі, проведений аналіз методів і технологій очищення стічних вод. Проведено розрахунок переробки стічної води і сироватки. Виконані техніко-економічні розрахунки виробництва біогазу. Запропоновано комплексну технологію переробки стоків і сироватки із застосуванням метанового бродіння. Автором пропонується варіант технологічної схеми, де сироватка піддається метановому бродін-ню окремо, в результаті чого всі наступні стадії очищення задовольняють вимоги технології і кінцевої якості очищеної води.<br>Іn the qualification work the modes of methane fermentation of methane fermentation of wastewater and whey are studied, the possibility of using these substrates as secondary raw materials for biogas production is established. The parameters of the technology of wastewater treatment of dairy plants and options for their treatment in a mixture with whey have been worked out. The first analytical section considers the current state of problems of processing and treatment of waste from the dairy industry, the analysis of methods and technologies of wastewater treatment. The calculation of wastewater and serum processing was performed, technical and economic calculations of biogas production were performed. A complex technology of sewage and serum processing with the use of methane fermentation is proposed. The author proposes a variant of the technological scheme, where the serum is subjected to methane fermentation separately, as a result of which all subsequent stages of purification meet the requirements of technology and the final quality of purified water.<br>ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ .... 6 ВСТУП ....... 7 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ ..... 10 1.1 Умови формування та фізикохімічні показники стічних вод підприємств молочної промисловості ...................................................................................................... 10 1.2 Методи очищення стічних вод підприємств молочної галузі ...... 16 1.2.1 Очищення стічних вод підприємств молочної галузі із використанням фізикохімічних методів ...................................................................................................... 20 1.2.2 Очищення стічних вод підприємств молочної галузі методами активного мулу......... 21 1.2.3 Очищення стічних вод підприємств молочної галузі з допомогою метанового бродіння ...... 25 1.3 Висновки до розділу 1 ..... 31 2 РОЗРАХУНКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ ...... 33 2.1 Розрахунок технологічної схеми переробки стоків і сироватки з застосуванням метанового бродіння ........ 33 2.1.1 Вихідні дані ...... 33 2.1.2 Розрахунок технологічної схеми спільної переробки загального стоку і сироватки ....... 33 2.1.3 Розрахунок технологічної схеми переробки загального стоку і сироватки з роздільною анаеробною ферментацією ....... 35 2.2 Розрахунок теплового балансу метантенків ....... 38 2.2.1 Вихідні дані ........ 38 2.2.2 Розрахунок теплового балансу ........ 39 2.3 Економічне обґрунтування впровадження технології очищення стічних вод і виробництва біогазу на підприємствах молочної галузі ....... 40 2.4 Висновки до розділу 2 ........ 42 3 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ ....... 43 3.1. Процес метанового бродіння відходів підприємств молочної галузі ....... 43 3.2. Розробка технологічної схеми переробки і очищення стоків та молочної сироватки з виробництвом біогазу ...... 49 3.2.1. Апаратурно-технологічна схема та її опис ...... 50 3.2.2. Вилучення великих часток та жиру ...... 53 3.2.3. Змішування, нейтралізація та регулювання потоку стічних вод ...... 55 3.2.4. Підігрівання стоків в теплообміннику ..... 56 3.2.5. Анаеробна обробка в метантенках І та ІІ стадії ....... 57 3.2.6. Контроль та управління процесами анаеробного бродіння ........ 61 3.2.7. Освітлення та аерація стічних вод ...... 63 3.2.8. Видалення відпрацьованої біомаси із стічних вод ....... 65 3.3. Висновки до розділу 3 ....... 65 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ .... 66 4.1. Охорона праці та техніка безпеки при виробництві біогазу та експлуатації біогазових установок ...... 66 4.1.1. Заходи безпеки при виробництві біогазу...... 66 4.1.2. Правила безпеки при експлуатації біогазових установок .... 68 4.2. Забезпечення проведення рятувальних та інших невідкладних робіт ..... 69 ВИСНОВКИ ...... 72 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ..... 73
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Чміленко, В. В. "Полімер-неорганічні мембрани для отримання концентрату тваринних білків молочної сироватки". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2019. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/13993.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ткаченко, Наталія Андріївна, Павло Олександрович Некрасов та О. В. Дідик. "Обґрунтування параметрів пастеризації біфідовмісної молочної сироватки в технологіях ферментованих функціональних напоїв". Thesis, Харківський державний університет харчування та торгівлі, 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40177.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лучканін, Наталія Василівна, та Luchkanin N. V. "Експрес метод аналізу білків сироватки молока". Master's thesis, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/30002.

Full text
Abstract:
Захист відбудеться 27 грудня 2019 р. о 900 годині на засіданні екзаменаційної комісії №17 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова 2, навчальний корпус №5, аудиторія №14.<br>Лучканін Н. В. Експрес-метод аналізу білків сироватки молока. 181 «Харчові технології» – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. Дослідження на здобуття кваліфікації магістра з спеціальності 181 “Харчові технології”. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Тернопіль, 2019. Магістерська кваліфікаційна робота присвячена електрофорезу протеїнів сироватки молока. Запропонований спрощений варіант електрофорезу в однорідному гелі для експрес аналізу білків сироватки молока. Ключові слова: протеїни сироватки молока, фракційний склад, електрофорез.<br>Luchkanin N.V. Express-method of lactoserum proteins analysis. 181 "Food Technologies" - Ternopil National Technical University named after Ivan Puliuy. - Ternopil, 2019. Research on qualification of master's degree in specialty 181 "Food technologies". - Ternopil Ivan Pulyuy National Technical University, Ternopil, 2019. Master's qualification work is devoted to electrophoresis of milk whey proteins. A simplified version of homogeneous gel electrophoresis is proposed express serum protein analysis of milk. Keywords: whey proteins, fractional composition, electrophoresis.<br>Вступ Мета і завдання роботи 1. Огляд літератури 1.1. Білки сироватки молока. 1.2. β -Лактоглобулін. 1.3. а-Лактальбумін. 1.4. Імуноглобуліни. 1.5. Альбумін сироватки крові. 1.6. Мінорні білки. 1.7. Лактоферин. 1.8. Використання сироваткових білків в дитячому харчуванні. 1.9. Сироваткові білки в ентеральному харчуванні. 1.10. Використання сироваткових білків в лікувально-дієтичних продуктах. 1.11. Альбумін-казеїновий концентрат. 2. Матеріали і методи досліджен. 2.1. Гель-фільтрація білків сироватки молока. 2.2. Електрофорез сироватки молока. 3. Результати власних досліджень та їх обговорення. 3.1. Електрофорез протеїнів сироватки молока. 3.2. Обговорення результатів експрес-аналізу фракційного складу протеїнів сироватки. Висновки і пропозиції виробництву. 4. Обґрунтування економічної ефективності. 5. Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях. 5.1. Організація охорони праці на підприємствах. 5.2. Актуальність проблеми електробезпеки. 5.3. Організація цивільного захисту хімічно небезпечного об’єкта. 6. Екологія. 6.1. Екологічні вимоги до харчових продуктів. 6.2. Методи аналізу забруднення харчових продуктів Бібліографічний опис Додатки
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Берекета, Віта Петрівна, та Bereketa V. P. "Гідроліз протеїнів сироватки молока протеазами тваринного походження". Master's thesis, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/30086.

Full text
Abstract:
Захист відбудеться 27 грудня 2019 р. о 900 годині на засіданні екзаменаційної комісії №18 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: м. Тернопіль, вул. Танцорова, 2, навчальний корпус №5, аудиторія №14.<br>Берекета В.П. Гідроліз протеїнів сироватки молока протеазами тваринного походження. 181 «Харчові технології» – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2019. В ході виконання дипломної роботи було проведено гідроліз протеїнів сироватки молока протеазами тваринного походження, а саме трипсином, хімотрипсином, панкреатином. Було порівняно динаміку гідролізу концентрату сироваткових білків за дії різних протеолітичних препаратів. Виявлено, що найбільшою протеолітичною активністю, серед використаних в досліді препаратів, володіє хімотрипсин. Проведено електрофоретичний аналіз фракційного складу протеїнів, завдяки якому представлений типовий поділ білкових фракцій сироватки молока. Визначено молекулярно-масовий розподіл отриманих поліпептидів і пептидів під час гідролізу в кожному секторі хроматограми завдяки проведенню гель-фільтрації реакційної суміші на сефадексі G-50. Проведено електрофорез в ПААГ протеїнових фракцій концентрату сироваткових білків для визначення фракційного складу проб, які брали на встановлених етапах гідролізу (0 хв, 60 хв, 120 хв і 180 хв). Також розраховано залишкову кількість нерозщепленого β-лактоглобуліну і α-лактальбуміну після 120 хвилин гідролізу. Ключові слова: ГІДРОЛІЗ БІЛКІВ, ЕЛЕКТРОФОРЕЗ, ГЕЛЬ-ФІЛЬТРАЦІЯ, ГІДРОЛІЗАТИ ПРОТЕЇНІВ СИРОВАТКИ МОЛОКА, БІОЛОГІЧНО АКТИВНІ ПЕПТИДИ.<br>Bereketa V.P. Lactoserum proteins hydrolysis by proteases of animal origin. 181«Food technology»– Ternopil Ivan Puluj National Technical University. – Ternopil, 2019. During the course of diploma milk whey protein`s hydrolys was conducted with proteases of animal origin, namely trypsin, chymotrypsin, pancreatin. The dynamics of hydrolysis of whey protein concentrate by the action of various proteolytic drugs was compared. Chymotrypsin was found to have the highest proteolytic activity among the drugs used in the experiment. The electrophoretic analysis of the fractional composition of proteins was carried out, by which a typical separation of the protein fractions of milk whey was presented. The molecular weight distribution of the resulting polypeptides and peptides during hydrolysis in each sector of the chromatogram was determined by gel filtration of the reaction mixture on Sephadex G-50. Conducted electrophoresis in PAАG protein fractions of whey protein concentrate to determine the fractional composition of samples taken at the established stages of hydrolysis (0 min, 60 min, 120 min and 180 min). Also, the residual amount of unbranched βlactoglobulin and α-lactalbumin after 120 minutes of hydrolysis was calculated. Keywords: PROTEIN HYDROLYSIS, ELECTROPHORESIS, GEL FILTRATION, MILK PROTEIN WHEY PROTEIN HYDROLYSATES, BIOLOGICALLY ACTIVE PEPTIDES.<br>Реферат……… Вступ…… Мета і завдання роботи…….. Розділ 1. Огляд літератури……… 1.1. Загальна характеристика білків сироватки молока….. 1.2. Використання протеїнів сироватки в харчових технологіях… 1.3. Гідролізати білків сироватки……… 1.4. Біологічно активні пептиди білків сироватки………. Розділ 2. Матеріал і методи досліджень……........ 2.1. Характеристика концентрату сироваткових білків ….. 2.2. Визначення концентрації білків спектрофотометричним методом.. 2.3. Визначення протеолітичної активності спектрофотометричним методом…………… 2.4. Гель-фільтрація……..... 2.5. Електрофорез………..... Розділ 3. Власні дослідження…… 3.1. Результати досліджень продуктів протеолізу концентрату сироваткових білків…….. 3.1.1. Порівняння динаміки протеолізу концентрату сироваткових білків за дії різних протеолітичних препаратів…… 3.1.2. Гель-фільтрація продуктів протеолізу концентрату сироваткових білків на сефадексі G-50…….. 3.1.3. Електрофорез в поліакриламідному гелі протеїнових фракцій концентрату сироваткових білків…….... 3.2. Обговорення результатів протеолізу концентрату сироваткових білків…… Розділ 4. Обґрунтування економічної ефективності виробництва гідролізатів сироваткових білків………… Розділ 5. Охорона праці…………. 5.1. Відповідальність посадових осіб і працівників за порушення законодавства про охорону праці……………. 5.2. Основні положення державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання…… Розділ 6. Безпека в надзвичайних ситуаціях………… Розділ 7. Екологія………… Висновки і пропозиції виробництву……. Список використаної літератури ………. Апробація результатів магістерської роботи…
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Журбик, Роман Іванович, та Roman Ivanovych Zhurbyk. "Проєкт цеху з виробництва сиру кисломолочного з організацією переробки сироватки потужністю 23 т молока за зміну". Bachelor's thesis, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35678.

Full text
Abstract:
Метою даної кваліфікаційної роботи є проєктування цеху по виробництву сиру кисломолочного традиційним способом з організацією переробки сироватки потужністю цеху 23 т за зміну незбираного молока жирністю 3,8 %. У технологічній частині проведені відповідні розрахунки для виготовлення запроєктованого асортименту. Також в цьому розділі проведено опис технологій виробництва продуктів, показано схеми проведення технохімічного і мікробіологічного контролю, наведено нормативні показники продукції. Відповідно до сировинно-продуктового розрахунку підібрано технологічне обладнання та обчислено площі виробничих і допоміжних приміщень. В техніко-економічному обґрунтуванні кваліфікаційної роботи визначено доцільність будівництва такого підприємства у типовому місті. Проведена характеристика сировинних зон і каналів реалізації товарів. Третій розділ присвячений вивченню питань безпеки та охорони праці на підприємстві.<br>The purpose of this qualification work is to design a shop for the production of curds in the traditional way with the organization of whey processing with the capacity of 23 tons per shift of the whole milk with a fat content of 3.8%. In the technological part the corresponding calculations for production of the planned range were carried out. Also in this section the description of the manufactured products technologies are shown, schemes of technochemical and microbiological control carrying out are presented, normative indicators of production are resulted. According to the raw materials and products calculation, technological equipment was selected and the areas of production and support premises were calculated. In the feasibility study of the qualification work determines the feasibility of building such an enterprise in a typical city. The characteristic of raw material zones and channels of goods realization is carried out. The third section is devoted to the study of the safety and labor protection questions at the enteprise.<br>Анотація... Зміст.. Вступ..... 1. Технологічна частина... 1.1 Технологічні розрахунки виробництва запроєктованого асортименту. 1.1.1 Таблиця вихідних даних для розрахунку продуктів... 1.1.2 Схема напрямків технологічної переробки сировини.. 1.1.3 Сировинно-продуктовий розрахунок.... 1.1.4 Зведена таблиця розрахунку продуктів... 1.2 Вибір та обґрунтування технологічних процесів і режимів виробництва молочних продуктів........ 1.2.1 Вимоги до сировини, використовуваної для виробництва молочних продуктів.... 1.2.2 Опис загальних операцій виробництва молочних продуктів запроєктованого асортименту... 1.2.3 Опис технології виробництва молочних продуктів запроєктованого асортименту... 1.2.4 Нормативні характеристики молочних продуктів запроєктованого асортименту.. 1.3 Технохімічний і мікробіологічний контроль виробництва молочних продуктів запроєктованого асортименту.... 1.4 Організація санітарно-гігієнічного оброблення технологічного обладнання....... 1.5 Підбір технологічного обладнання.... 1.6 Розрахунок площ виробничих і допоміжних приміщень... 2. Техніко-економічне обґрунтування... 3. Безпека життєдіяльності, основи охорони праці... Список використаних літературних джерел.....
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Луців, Ігор Миронович, та Юрій Васильович Станович. "Розробка та дослідження автоматизованої системи керування технологічним процесом виготовлення молочної сироватки на базі ВАТ «КОМО» з використанням програмованого мікроконтролера ADAM 4000". Master's thesis, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26621.

Full text
Abstract:
Мета магістерської роботи полягала у створенні системи автоматичного керування технологічним процесом виготовлення молочної сироватки на базі ВАТ "КОМО" з використанням програмованого мікроконтролера ADAM 4000. Керування всього технологічного процесу забезпечується за допомогою контролера ADAM 4000. Це підвищить оперативність регулювання параметрів у всіх режимах роботи і представлення робочому персоналу достовірної і своєчасної інформації про хід технологічного процесу і стан устаткування, полегшуючи тим самим його обслуговування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Сироватка молочна"

1

М.Ф., Кравченко, Піддубний В.А. та Рибчук Л.А. "АДГЕЗІЯ ТА КОГЕЗІЯ ЦУКРОВИХ ПАСТ З МОЛОЧНОЮ СИРОВАТКОЮ СУХОЮ ДЕМІНЕРАЛІЗОВАНОЮ". У ТУРИЗМ ХХІ СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНІ ВИКЛИКИ ТА ЦИВІЛІЗАЦІЙНІ ЦІННОСТІ. Київський національний торговельно-економічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31617/k.knute.2019-04-12.61.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!