To see the other types of publications on this topic, follow the link: Система гідравлічна.

Journal articles on the topic 'Система гідравлічна'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Система гідравлічна.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Morozov, Y. "ПІДВИЩЕННЯ ДЕБІТУ ГЕОТЕРМАЛЬНИХ СВЕРДЛОВИН «ГЕОГІДРОЛІФТ»". Vidnovluvana energetika, № 3(70) (6 січня 2023): 88–92. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.3(70).88-92.

Full text
Abstract:
Одним з основних показників системи добування геотермальних джерел енергії із підземних проникних шарів є дебіт геотермальних свердловин, який визначає теплову потужність і пороги з тиском нагнітання і економічну ефективність геотермальних технологій.Відомі такі способи підвищення дебіту геотермальних свердловин: застосування погружних насосів, газліфт, ерліфт, термоліфт.Пропонується новий спосіб підвищення дебіту геотермальних свердловин, який полягає в тому, що в свердловину через занурювальну трубку закачують нерозчинену в воді рідину з питомою вагою меншою, ніж питома вага термальної води. Назвемо такий спосіб «термогідроліфт» або «гідроліфт», тобто підйом термальної води в гідравлічнозв’язаній системі. Схему геогідроліфту наведено на рис. 1. Схема включає насос для закачування легкої рідини 1, занурювальну трубку для подачі легкої рідини в свердловину 2, свердловину 3, проникний підземний шар 4 і відстійник суміші термальної води і легкої рідини 5. Дія термоліфту, як і газліфту, ерліфту і термоліфту заснована на зниженні дії ваги стовбура води в свердловині.
 Розроблена методика розрахунку ефективності застосування гідроліфту для підвищення дебіту геотермальної свердловини передбачає розгляд гідроліфту як дві гідравлічно пов’язані гідравлічні системи.
 Перша гідравлічна система містить проникний пласт, який характеризується початковим пластовим тиском Рст, динамічним пластовим тиском Рдин, коефіцієнтом продуктивності xп.
 Друга гідравлічна зв’язана система містить: насос, занурювальну трубку для закачування легкої рідини, кільцевий між трубний простір, де рухається суміш термальної води і робочої рідини та відстійник.
 Отримано рівняння, яке визначає необхідний тиск необхідний для нагнітання легкої (робочої) рідини.
 Обґрунтовано також умови за яких застосування гідроліфту забезпечує енергетичні переваги перед застосуванням зануреного насосу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kononov, B., Yu Musairova та O. Kuyan. "ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОГІДРАВЛІЧНИХ АНАЛОГІЙ ПРИ ДІАГНОСТУВАННІ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ БЕНЗИНОВИХ ТА ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРЯННЯ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, № 55 (2019): 38–42. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.3.038.

Full text
Abstract:
З’ясовується зв’язок між явищами,що відбуваються в гідравлічних та електричних системах шляхом порівняння процесів руху рідини в магістральних нафтопроводах та процесів, що відбуваються в лініях електропередачі з розподіленими параметрами. Встановлюються гідравлічні і електричні аналоги, а саме тиск рідини та напруга, витрата рідини та струм, гідравлічне коло представляється у вигляді електричного кола, визначаються поняття гідравлічного активного опору, гідравлічної індуктивності та гідравлічної ємності. Пропонується розглядати гідравлічні системи як динамічні ланки, зміни значень параметрів котрих доцільно застосовувати для оцінювання технічного стану бензинових або дизельних двигунів внутрішнього згоряння, використовуючи при цьому такі фізичні величини, що характеризують роботу систем двигунів, як тиск та витрата рідини, і визначаючи технічний стан цих систем шляхом з’ясування зміни амплітудних, частотних, фазових та часових характеристик динамічних кіл, створених гідравлічними активними опорами, гідравлічними індуктивностями та гідравлічними ємностями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яцык, Нікольський В. В. ,., Є. М. Оженко, М. В. Нікольський, М. А. Коваль, and М. Д. Євсєєв. "ASSESSMENT OF THE POSSIBILITIES OF USING "DIGITAL LIQUIDS" IN MARINE DIESELS." SHIP POWER PLANTS 43, no. 1 (2021): 234–47. http://dx.doi.org/10.31653/smf343.2021.234-247.

Full text
Abstract:
Відомий виробник MAN-B&W наряду з іншими виробниками сучасних малообертових двигунів (МОД) з електронним управлінням постійно проводить роботи по підвищенню їх працездатності виходячи з практики експлуатації та обслуговування. І якщо механічна система вже багато часу, як відпрацьована, то електро-гідравлічна система подачі палива постійно вдосконалюється. MAN-B&W є провідним виробником у Світі розвитку паливних систем безпосередньої дії з гідроприводом паливного насосу, до складу якої входить пропорційний клапан подачі гідравлічної рідини Fiva-valve
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Паневник, Д. О., та О. В. Паневник. "МОДЕЛЮВАННЯ РОБОЧОГО ПРОЦЕСУ НАДДОЛОТНОГО УДАРНО-ЕЖЕКЦІЙНОГО ПРИСТРОЮ". Scientific Bulletin of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas, № 2(57) (29 грудня 2024): 42–49. https://doi.org/10.31471/1993-9965-2024-2(57)-42-49.

Full text
Abstract:
Розроблено алгоритм визначення гідравлічних характеристик та проаналізовано робочий процес за-пропонованої автором конструкції ударно-ежекційного пристрою, призначеного для підвищення ефективності буріння свердловин в умовах підвищеної міцності гірських порід. Розроблена гідравлічна модель наддолотної компоновки, що складається з розміщених паралельно ударного пристрою у вигляді кульового вібратора та струминного насоса у вигляді ежекційної системи нагнітально-всмоктувального типу. Ударний пристрій забезпечує підвищення ефективності руйнування гірської породи, а струминний насос інтенсифікує процес промивання вибою. Гідравлічний розрахунок робочого процесу наддолотної ударно-ежекційної компоновки заснований на застосуванні методу електрогідродинамічних аналогій, доповненого рівняннями характеристики струминного насоса. Гідравлічна модель робочого процесу ударно-ежекційної компоновки передбачає розв’язок системи рівнянь балансу витрат для вузлових точок ежекційної системи, втрат напорів у паралельних ланках замкненого привибійного контуру циркуляції промивального розчину та аналітичного виразу, що визначає напірно-витратну характеристику струминного насоса. В процесі визначення гідравлічних втрат в окремих паралельних ланках привибійного контуру циркуляції використані класичні співвідношення для розрахунку гідравлічних втрат в місцевих опорах та емпірична залежність коефіцієнта гідравлічного опору кульового вібратора від числа Рейнольдса потоку промивального розчину. Запропонована гідравлічна модель робочого процесу ударно-ежекційного пристрою дозволила визначити характер розподілу витрат потоків у гідравлічній системі свердловинної компоновки. Відповідно до отриманих результатів максимальна витрата промивального розчину спрямовується у промивальну систему долота, а мінімальна – на робочу насадку струминного насоса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кравченко, Василь Валерійович, Андрій Володимирович Войтік, Олександр Сергійович Пушка та Тетяна Олександрівна Кутковецька. "ПЕРСПЕКТИВИ ПОЄДНАННЯ ГІДРАВЛІЧНОГО ТА ЕЛЕКТРИЧНОГО ПРИВОДУ В МОБІЛЬНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ МАШИНАХ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 4 (50) (7 квітня 2023): 46–53. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2022.4.7.

Full text
Abstract:
Сучасні системи гідроприводу мають доволі низьку енергетичну ефективність, яка складає лише близько 21-22%, цьому сприяють застосування великої кількості керуючих дроселюючих клапанів та втрати енергії безпосередньо в гідролініях та гідропристроях. Одним із способів зменшення втрат енергії в гідросистемах мобільних машинах є поєднання гідравлічного та електричного приводів. Додатковою перевагою такого поєднання є також можливість рекуперації саме електричної енергії, що підвищує енергоефективність таких машин. Підвищення ефективності машин шляхом відмови від централізованої системи гідроприводу з клапанним керуванням потоком рідини та переходу до зонального гідроприводу з електронасосним керуванням потоком міститься в багатьох наукових працях, де зазначається висока енергетична ефективність децентралізованих систем гідроприводу (до 75% порівняно з традиційними системами). Ступінь насичення сільськогосподарських машин гідравлічним приводом різниться, залежно від функціонального призначення цих машин їх інноваційних вдосконалень та вартості. Поєднання електричного та гідравлічного приводів в цих машинах можна розглядати в декількох напрямках: електричне керування гідравлічною апаратурою та керування потоком з допомогою електричних двигунів, які можуть змінювати швидкість обертання валу привода гідравлічного насоса. В свою чергу застосування електричного приводу для приводу гідравлічних елементів може застосовуватись у наступних варіантах: гібридна концепція, коли в загальну схему гідроприводу вводяться привідні елементи електроприводу; концепція загального гідроприводу, коли один електричний двигун та гідравлічний насос використовують для роботи всієї гідравлічної системи машини; концепція зонального гідроприводу, коли на кожний виконавчий механізм встановлюється окремий електродвигун в парі з гідравлічним насосом. Аналіз існуючих способів вдосконалення систем гідроприводу шляхом поєднання його з електроприводом показує, що більш перспективним вважається розвиток зональних та гібридних електрогідравлічних систем, а більшість останніх наукових розробок пов’язаних з електрогідравлічним приводом відносяться до тракторів загального призначення та самохідних машин, де в основному досліджуються централізовані та децентралізовані електрогідравлічні системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Blyuss, B. O., S. V. Dziuba та Ie V. Semenenko. "ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЕФЕКТИВНОСТІ ГІДРОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ В ТЕХНОЛОГІЯХ ПЕРЕРОБКИ МІНЕРАЛЬНОЇ СИРОВИНИ". Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, №4, 2018, № 4 (серпень 2018): 58–64. http://dx.doi.org/10.33101/s04-58768473.

Full text
Abstract:
Мета. Обґрунтування параметрів ефективності функціонування гідротехнічних систем в технологіях видобутку і переробки мінеральної сировини з урахуванням сучасних можливостей інтенсифікації процесів переробки корисних копалин. Методика. Аналіз результатів дослідження режимів роботи гідротехнічних систем підприємств гірничо-металургійної галузі дозволив обґрунтувати параметри гідравлічних процесів в технологіях переробки мінеральної сировини з метою підвищення ефективності параметрів збагачувального устаткування і зниження собівартості готового концентрату. Результати. Обґрунтовані параметри ефективності гідротехнічних систем підприємств гірничо-металургійної галузі України, а саме, в результаті розвитку методів оцінки ефективності гідротранспортного комплексу гірничо-переробних комбінатів запропоновано характеризувати надійність постачання продукції і збереженість системи трубопровідного транспорту величиною показника гідравлічної надійності. Наукова новизна. На основі методів оцінки економічної ефективності гідротехнічних систем технологій переробки мінеральної сировини вихідними принципами якої є: комплексність оцінки; комерційний підхід; застосування адекватних параметрів визначення ефективності на різних організаційних рівнях; облік чинника часу і фактора невизначеності запропоновано інтегральний показник, а саме, показник гідравлічної надійності. Практична значимість. Полягає у введенні показників, а саме: показників гідравлічної надійності і режимів транспортування в гідротехнічних системах в систему моніторингу технологій переробки мінеральної сировини забезпечує безперервний контроль в автоматичному режимі з урахуванням можливих не прогнозованих змін властивостей середовища, що перекачується, продуктивності та інших параметрів, оскільки величина втрат напору виражається через гідравлічний ухил, що залежить від швидкості і щільності гідросуміші, яка транспортується. Іл. 1. Бібліогр.: 9 назв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Білецький, Юрій. "Ефективності роботи сонячної водопомпової установки на основі термодинамічного аналізу перетворення енергії у відцентровій помпі". Журнал електроенергетичні та електромеханічні системи 6, № 1 (2024): 11–24. https://doi.org/10.23939/sepes2024.01.011.

Full text
Abstract:
Одним із перспективних способів використання сонячної енергії є автономні фотоелектричні сонячні установки для помпування води, які призначені для зрошення та міського/сільського водопостачання замість електричних під’єднаних до мережі або дизельних водопомпових систем. Найпростішими і найпоширенішими серед таких установок є системи прямого привода, які не потребують дорогих і ненадійних акумуляторних батарей. Проте в них у зв’язку з неминучими сезонними, добовими та погодними зменшеннями інтенсивності падаючої сонячної радіації пропорційно знижується частота обертання електродвигуна, що приводить в рух помпу, причому гідравлічна продуктивність останньої знижується вже в кубічній залежності її швидкості. Все це призводить як до звуження приблизно наполовину робочого діапазону інтенсивності сонячної радіації, так і до стрімкого зниження ККД помпи. З метою обґрунтування раціональних параметрів відцентрової помпи в цій статті остання розглянута як механо-гідравлічний перетворювач потужності. Для опису роботи такого перетворювача застосовано положення лінійної нерівноважної термодинаміки, причому нелінійні статичні характеристики «напір – витрата» лінеаризувалися в робочих точках помпи. Такий підхід дав змогу отримати універсальну характеристику перетворювача потужності – залежність енергетичної ефективності помпи, її ККД від відносного параметра режиму роботи. Оптимальна точка максимальної ефективності перетворювача залежить від безрозмірного ступеня спряження між його входом та виходом. Дослідження, проведені для реальної помпи, яка працює в реальній гідравлічній системі, показали, що зі зниженням частоти її обертання змінюються всі вказані параметри помпи: зменшується ступінь спряження, знижується ККД, а робоча точка поступово переміщується з лівої на праву ділянку спадаючих частин термодинамічної ефективності. Для оперативного обчислення вказаних безрозмірних параметрів та побудови відповідних безрозмірних характеристик перетворювача потужності розроблено програму в середовищі MathCad. З її використанням проведено низку досліджень щодо впливу основних параметрів гідравлічної системи на ККД помпи за різних частот її обертання. У результаті проведених досліджень показано, що для розширення робочого діапазону інтенсивності сонячної радіації та суттєвого підвищення енергетичної ефективності відцентрової помпи в автономних установках прямого привода доцільно застосовувати помпи з номінальною висотою підйому води, вищою ніж задана в конкретній гідравлічній системі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

КЛЕВЦОВ, К. М., О. В. ШАРКО, Г. Ю. ВАСИЛЬЧЕНКО, Ю. Г. ТАТАРІНЦЕВА та Н. П. ЗНАМЕРОВСЬКА. "КОМП’ЮТЕРНЕ ДІАГНОСТУВАННЯ НА ОСНОВІ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРНИХ ВІДМОВ РОБОТИ СУДНОВИХ МЕХАНІЗМІВ ІЗ ГІДРАВЛІЧНИМ ПРИВОДОМ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ". Applied Questions of Mathematical Modeling 7, № 1 (2024): 110–21. http://dx.doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2024-7-1-10.

Full text
Abstract:
Існує декілька методів комп’ютерного діагностування термодинамічних характерних відмов роботи суднових механізмів із гідравлічним приводом. Найбільш перспективним є метод, заснований на використанні спеціальних програм забезпечення для комп’ютерного моделювання. Прогнозування роботи гідравлічної системи судна як динамічної системи дає змогу під час її діагностування використовувати параметри, що вимірюються не тільки шляхом точкової оцінки їхніх значень у певні проміжки часу, а й відстежувати процеси їхніх комплексних змін. Для реалізації цього завдання необхідно точно локалізувати несправний вузол у гідросистемі судна та кількісно оцінити величину несправності за допомогою комп’ютерного діагностування термодинамічних характерних відмов його роботи. Для діагностування цих характеристик використовуються імітаційні моделі роботи гідродинамічних вузлів, які враховують основні несправності в роботі усієї гідравлічної системи судна. Пропонована методика дає змогу на початковому етапі роботи оцінити вплив тієї чи іншої несправності на зміну динамічних параметрів роботи всієї системи судна. У результаті практичної інформації та даних літературних джерел визначено характерні несправності гідравлічних систем судна. Розглянуто причини їх появи та вплив на роботу гідравлічних агрегатів загалом. Наведено аналіз роботи імітаційної моделі агрегатів з урахуванням характерних несправностей за допомогою комп’ютерного діагностування термодинамічних характерних відмов роботи, реалізованих на прикладі типової гідравлічної системи дистанційного керування гальмами зірочок брашпиля. Проведено порівняння динамічних характеристик гідравлічної системи у справному стані та за появи однієї з характерних несправностей. Отримані результати вказують на відмінності між перехідними процесами у справній та несправній ГС. Так, за витоку газу з ПГА зменшується частота перемикань за фіксований проміжок часу, а також градієнт параметрів витрати та тиску. У цьому граничні значення, які досягають параметри ГС, залишаються незмінними, що підтверджує можливість її функціонування у разі даної несправності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Xu, Mingwei, Xuefeng Wang, Serhii Voronin, Oleksandr Ovchynnikov, Taras Tryfonov та Yurii Orliuk. "КЕРУВАННЯ ОПТИМІЗАЦІЄЮ ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ СИСТЕМ ГІДРАВЛІЧНИХ ТРАНСМІСІЙ". Collection of Scientific Works of the Ukrainian State University of Railway Transport, № 211 (28 березня 2025): 41–49. https://doi.org/10.18664/1994-7852.211.2025.327126.

Full text
Abstract:
У статті досліджено метод керування оптимізацією енергоспоживання систем гідравлічної трансмісії технологічних машин. Проаналізовано принципи роботи і характеристики енергоспоживання гідравлічних систем об’ємних силових передач до трансмісій, вказавши на основні джерела енергоспоживання системи та необхідність їхньої оптимізації за цим критерієм. Запропоновано математичну модель гідронасоса для визначення його продуктивності з урахуванням робочого циклового об’єму, непродуктивних витрат рідини по зазорах, номінального та максимального тиску, динамічну математичну модель гідроциліндра, яка записана як рівняння руху поршня зі штоком і враховує масу навантаження на шток, об’єм поршня, площу поршня, тиск подавання та повернення поршня, коефіцієнт демпфування. Розроблені моделі покладено в аналіз симуляції роботи простої гідросистеми, виконаної в середовищі Simulink/SimHydraulics. На основі проведеного аналізу симуляції запропоновано стратегію управління оптимізацією гідросистеми за критерієм мінімуму енерговитрат з одночасним забезпеченням продуктивності системи на рівні, що відповідає вимогам фактичних робочих умов. Розроблено алгоритм оптимізації на основі генетичного алгоритму, основні етапи якого включають ініціалізацію популяції, оцінювання функції відповідності, операції відбору, кросинговеру та мутації. Реалізація процесу оптимізації відбувалася на основі отриманих залежностей для визначення енергоспоживання насоса та гідроциліндра. Для перевірки ефективності запропонованої стратегії оптимізації енергоспоживання побудовано платформу моделювання на основі Simulink/SimHydraulics. На платформі моделювання створено модель системи, включаючи гідравлічні насоси, гідроциліндри, регулюючі клапани та інші елементи, відповідно до структури та параметрів фактичної системи гідравлічної трансмісії. Для подальшої перевірки точності результатів моделювання розроблено план і здійснено експериментальну перевірку моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

С. Х. Стаднюк, О. В. Соловейчик. "ВПЛИВ ЗМІНИ КОНСТРУКЦІЇ МОТОЦИКЛА НА ПАРАМЕТРИ ГАЛЬМУВАННЯ ТА ЗВАЖАННЯ НА НИХ ПІД ЧАС АВТОТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ". Криміналістичний вісник 32, № 2 (2020): 75–81. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2019-32-2-75.

Full text
Abstract:
Мета статті – виявити чинники, які впливають на зміну усталеного сповільнення мототранспортних засобів у процесі вдосконалення їх гальмової системи, окреслити проблеми невідповідності статистичної бази даних сповільнення автотранспортних засобів, яку судові експерти використовують для розрахунків у межах автотехнічної експертизи, та параметрів сповільнення сучасних мототранспортних засобів, що постали внаслідок постійного вдосконалення їх гальмових систем, і, відповідно, зміни параметрів гальмування. У процесі дослідження обґрунтовано необхідність вжиття додаткових заходів для отримання достовірних даних. Акцентовано увагу, оскільки натепер автотранспортний ринок представлений мототранспортними засобами з класичною застарілою конструкцією гальмової системи (механічною) і сучасною (гідравлічною, комбінованою тощо), на конструкції цих гальмових систем, здійснено їх порівняння, виокремлено їх переваги та недоліки. Доведено доцільність доповнення та подальшого методичного розвитку статистичної бази даних параметрів сповільнення мототранспортних засобів, зважаючи на зміни, що відбулися в гальмових системах. Достовірність отриманих результатів і висновків забезпечено системою методів наукового пізнання. Серед них, зокрема, синтезу та аналізу, у тому числі статистичного – для підвищення точності та об’єктивності, а отже якості експертних висновків, обґрунтування необхідності комплексних випробувань із метою отримання реальних значень сповільнення сучасних мототранспортних засобів.Ключові слова: судові експерти; сповільнення мотоцикла; дискові гальма; гідравлічний привід гальм; гальмова колодка; накладки; система ABS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Б., Є. Боднар, Б. Очкасов О. та Б. Боднар Є. "Визначення періодичності діагностування вузлів гідравлічної передачі тепловозів". Science and Transport Progress, № 1(101) (23 березня 2023): 5–15. https://doi.org/10.15802/stp2023/283008.

Full text
Abstract:
<strong>Мета</strong>. Сучасні методології утримання технічних об&rsquo;єктів орієнтовані на одночасне забезпечення заданого рівня надійності обладнання та мінімізації витрат на системного утримання. Побудова систем утримання, як правило, базується на використанні даних про надійність обладнання, аналізі результатів діагностування та прогнозуванні залишкового ресурсу обладнання локомотивів. Окрім того, під час розробки систем утримання враховують витрати на проведення технічного обслуговування та ремонту вузлів. Основна мета роботи полягає в підвищенні ефективності використання локомотивного парку за рахунок зменшення витрат на утримання локомотивів з урахуванням технічного стану його вузлів.&nbsp;<strong>Методика</strong>. Для досягнення поставленої мети запропоновано методику визначення раціональних періодів діагностування вузлів локомотива, засновану на мінімізації витрат на проведення діагностування та виконання технічного обслуговування й ремонту обладнання. Для визначення періодичності контролю використано дані про надійність вузлів і деталей, отримані на основі обробки статистичної інформації щодо роботи локомотивів в умовах експлуатації, а також дані щодо витрат на відновлення вузлів у разі виникнення відмов.&nbsp;<strong>Результати.</strong>&nbsp;Запропоновано метод визначення раціональних періодів діагностування вузлів локомотива, заснований на мінімізації витрат на проведення діагностування та відновлення в разі його відмови. На основі аналізу надійності гідравлічних передач локомотивів в умовах їх експлуатації визначено показники надійності вузлів і деталей гідропередачі у вигляді залежностей середньої кількості відмов гідропередач від напрацювання тепловоза. Розроблено технолого-економічну карту ремонту гідропередачі та техніко-економічну карту її діагностування. Наведено результати визначення періодичності діагностування гідропередачі УГП750&ndash;1200ПР тепловозів ТГМ4 та ТГМ6.&nbsp;<strong>Наукова новизна</strong>. Подальший розвиток отримала методологія визначення періодичності контролю технічного стану вузлів локомотивів за рахунок обліку впливу системи профілактичних, планових ремонтів і діагностування на надійність локомотива.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Використання запропонованої методики для формування системи ремонту й діагностування локомотивів та їх вузлів дозволить формувати систему утримання локомотивів з урахуванням їх фактичного стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

І., А. КЛЮШНИК. "ДОСЛІДЖЕННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК КАНАЛІВ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ". Science and Transport Progress, № 1(73) (16 січня 2018): 87–97. https://doi.org/10.15802/stp2018/120156.

Full text
Abstract:
<strong>Мета</strong>. Стаття ставить за мету визначення раціональних параметрів інтерфейсів передачі даних інформаційно-вимірювальної системи випробувань гідравлічних передач тепловозів, а також знаходження ступеня відмовостійкості в різних режимах роботи системи.&nbsp;<strong>Методика</strong>. У роботі дослідником були визначені та теоретично розраховані основні характеристики каналів передачі даних від апаратних перетворювачів сигналів аналогових датчиків технологічних параметрів до комп&rsquo;ютера. Для більш повної оцінки в середовищі MATLAB було створено імітаційну модель у рамках дослідження поставленої задачі. Аналіз результатів теоретичних розрахунків та показників, отриманих за допомогою імітаційної моделі з метою визначення раціональних налаштувань інтерфейсів (швидкості передачі, елементної бази, структури системи тощо) передачі даних, дозволяє визначити необхідні характеристики системи.&nbsp;<strong>Результати</strong>. Для існуючої інформаційно-вимірювальної системи випробувань гідравлічних передач тепловозів були проведені дослідження з метою визначення та розрахунку основних характеристик каналів передачі даних від апаратних перетворювачів сигналів аналогових датчиків технологічних параметрів до комп&rsquo;ютера. Для дослідження тахометричної підсистеми було створено імітаційну модель, яка дозволила дослідити основні характеристики каналів передачі даних від апаратних перетворювачів сигналів аналогових датчиків тахометричних параметрів до комп&rsquo;ютера. Був проведений аналіз даних, отриманих за результатами теоретичних розрахунків і за допомогою імітаційної моделі, та визначені шляхи раціонального налаштування їх передачі.&nbsp;<strong>Наукова новизна</strong>. Дослідження та теоретичні розрахунки основних характеристик каналів передачі даних від апаратних перетворювачів сигналів аналогових датчиків до комп&rsquo;ютера показали, що система працює у режимі фактичної &laquo;відмови від обслуговування&raquo;. Для більш детальних досліджень процесів, що протікають у системі передачі тахометричних даних, у середовищі MATLAB була створена імітаційна модель, яка дозволила провести ряд експериментів.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;На основі експериментів із моделлю були встановлені раціональні шляхи розв&rsquo;язання існуючої проблеми: роботи системи в режимі фактичної &laquo;відмови від обслуговування&raquo;. Також впровадження одного із запропонованих способів вирішення проблеми або їх комбінування потребують подальших досліджень у реальній системі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Паневник, О. В., та Т. П. Попадинець. "ВИБІР РАЦІОНАЛЬНОЇ СХЕМИ ВИКОРИСТАННЯ НАФТОВОГО СТРУМИННОГО НАСОСА". Scientific Bulletin of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas, № 1(56) (27 червня 2024): 60–67. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9965-2024-1(56)-60-67.

Full text
Abstract:
Визначено гідравлічні характеристики та проведено їх порівняльний аналіз для двох найпоширеніших схем використання нафтового струминного насоса в свердловині: ежекційних систем з прямою та зворотною циркуляцією робочого середовища. Для ежекційної системи з прямою циркуляцією робочий потік, створюваний наземним насосним агрегатом, спрямовується в колону підйомних труб, а підйом продукції свердловини здійснюється каналом міжтрубного простору. При використанні ежекційної системи із зво-ротною циркуляцією робочий потік надходить на робочу насадку струминного насоса каналом міжтрубно-го простору, а транспортування пластової рідини відбувається колоною підйомних труб. В процесі моде-лювання робочого процесу ежекційної компоновки отримано рівняння гідравлічної системи струминного насоса, до складу якого входять величина гідростатичного і пластового тисків та значення гідравлічних втрат в елементах насосно-циркуляційної системи свердловини. Втрати тиску в напірній лінії нафтового струминного насоса у випадку прямої та зворотної циркуляції робочого середовища визначаються відповідно в каналах міжтрубного простору та підйомної колони і передбачають попередній розрахунок швидкості потоку, режиму його руху та коефіцієнтів лінійного гідравлічного опору. Використання ежекційної системи з прямою циркуляцією робочого середовища дозволяє збільшити коефіцієнт ежекції на 40,5 %, а коефіцієнт корисної дії – на 28,6 %. Дослідженням кавітаційних характеристик встановлено, що ежекційна система з прямою циркуляцією робочого середовища відзначається підвищеною імовірністю виникнення кавітації в проточній частині струминного насоса. Небезпека роботи струминного насоса в кавітаційному режимі зростає з збільшенням необхідної величини витрати робочого потоку, що характерно при використанні ежекційних систем для високодебітних свердловин. Крім того, підйом продукції свердловини, особливо за наявності агресивних речовин та механічних домішок, міжтрубним каналом експлуатаційної колони сприяє порушенню її герметичності. Враховуючи результати проведених досліджень, використання схеми розміщення в свердловині струминного насоса із зворотною циркуляцією робочого середовища може бути рекомендовано за наявності в пластовій рідині агресивних речовин та високого вмісту піску, а також при експлуатації високодебітних свердловин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Gvozdeckiy, Oleksandr, Olha Milanko, Roman Tkachenko, Anna Yuzbashyan та Serhii Romanenko. "РОБОТА ТЕПЛОВИХ МЕРЕЖ В УМОВАХ «ЗНИЖЕНОГО» ОПАЛЮВАЛЬНОГО ТЕМПЕРАТУРНОГО ГРАФІКА". Collection of Scientific Works of the Ukrainian State University of Railway Transport, № 211 (22 квітня 2025): 60–74. https://doi.org/10.18664/1994-7852.211.2025.327173.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто роботу розподільних теплових мереж з різними температурами теплоносіями в системі теплопостачання за опалювальним температурним графіком якісного регулювання. Порівняно теплові та гідравлічні втрати зі зміною температур опалювального температурного графіка з постійним наявним діаметром теплової мережі. Збільшення температури теплоносія призводить до зменшення його витрат, а отже, зменшення гідравлічних втрат у сучасних теплових мережах. Крім того, ремонтуючи або реконструюючи теплову мережу, можна зменшувати її діаметри. Однак збільшення температур теплоносія в деяких випадках може призвести до додаткових витрат, пов'язаних із необхідністю влаштування індивідуальних теплових пунктів із вузлами змішування або встановлення теплообмінних апаратів за незалежної схеми підключення систем опалення до теплових мереж, для необхідного зниження температурного потенціалу. Також використання «зниженого» температурного графіка в сучасних системах опалення забудови ХХ століття призводить до зменшення тепловіддачі наявних нагрівальних приладів, які були запроєктовані та встановлені в умовах роботи за температурними графіками, застосовуваними раніше. Наведено заходи, необхідні для використання «зниженого» температурного графіка в сучасних системах опалення. До них можна віднести реконструкцію системи опалення, пов'язану зі збільшенням площі нагріву нагрівальних приладів; модернізацію будівлі, пов'язану з підвищенням її енергоефективності, шляхом влаштування теплової ізоляції огороджувальних конструкцій, встановлення сучасних склопакетів тощо, що знизить необхідне теплове навантаження системи опалення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Б. Хоботова, Еліна, Юлія С. Калюжная, Віта В. Даценко та Василь І. Ларін. "ТОКСИЧНІСТЬ І ГІДРАВЛІЧНА АКТИВНІСТЬ ДОМЕННИХ ШЛАКІВ ЯК ПАРАМЕТРИ ВИБОРУ ТЕХНОЛОГІЇ УТИЛІЗАЦІЇ". Journal of Chemistry and Technologies 29, № 2 (2021): 312–20. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v29i2.228352.

Full text
Abstract:
Мета. Визначити клас небезпеки і гідравлічну активність фракцій доменних шлаків і обґрунтувати напрям їх утилізації. Дослідження стосується доменних шлаків Запоріжсталі, Дніпровського металургійного комбінату (ДМК), АрселорМіттал Кривий Ріг, Маріупольського МК і Алчевського МК. Методи. Мінеральний склад шлаків визначали за допомогою рентгенофазового аналізу на дифрактометрі Siemens D500. Елементний склад фракцій шлаків визначали електронно-зондовим мікроаналізом на скануючому електронному мікроскопі JSM-6390 LV з системою мікрорентгеновского аналізу. Клас небезпеки визначали при розрахунку індексів токсичності і сумарних індексів небезпеки. Результати. У фракціях доменних шлаків виявлені силікатні мінерали трьох систем: CaO‒SiO2, CaO‒Al2O3‒SiO2 і СаО‒MgO‒SiO2. Гідравлічна активність шлаків досить висока, вона визначена по масовій частці гідравлічно активних мінералів: бредигіта, ларніта, окерманіта, псведоволастоніта; титруванням за кількістю поглиненого вапна і вмістом незв'язаного СаО. Як елементи-домішки в шлаках знайдені S, F, Cl, P, Mn і Ti. Всі досліджені фракції доменних шлаків відносяться до III класу небезпеки (помірно небезпечні). Висновки. Досліджені шлакові фракції можуть використовуватися в якості сорбентів при очищенні стічних вод і вторинної сировини у виробництві в'яжучих матеріалів при випалюванні і гідратації, що забезпечує зниження вмісту токсичних компонентів у готовій продукції до відповідності IV класу небезпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Арсірій, В. А., А. Г. Бутенко та О. В. Кравченко. "Аналіз розподілу параметрів і ефективності енергетичних процесів в гідравлічних і аеродинамічних системах". Refrigeration Engineering and Technology 55, № 3 (2019): 177–86. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v55i3.1576.

Full text
Abstract:
Анализ методов построения энергетических характеристик насосов и вентиляторов показал особенности представления процессов в аэродинамических системах и способа регулирования подачи вентиляторов или дымососов в зоне разряжения. Показано, что противоречия структурно-параметрических моделей аэродинамических систем являются причиной проблем эксплуатации энергетических объектов. Главной проблемой тепловой энергетики являются «ограничения мощности котлов» из-за недостаточной производительности аэродинамических систем. Выполнено сравнение двух вариантов повышения мощности котлов за счет увеличения производительности аэродинамических систем. 1 вариант – замена вентилятора или его электродвигателя на более мощные обеспечивает увеличение подачи воздуха в котел на 48%, при этом удельные затраты энергии на привод увеличиваются до 2,7. Изменения эффективности при замене вентилятора определяются только по показателю КПД вентилятора, который сохраняет высокие значения. Для увеличения подачи воздуха в котел предложен новый метод за счет совершенствования проточных частей и аэродинамических процессов во вспомогательных элементах системы без замены вентилятора. Корректировка проточных частей вспомогательного оборудования аэродинамической системы котла позволила увеличить подачу вентилятора более чем на 35%. Удельные затраты энергии снижены до величины 1,05. Однако, показатель КПД вентилятора существенно уменьшился. Таким образом, КПД вентилятора не корректно отражает эффективность аэродинамической системы. Для правильной оценки эффективности аэродинамических систем предложено рассчитывать два показателя эффективности. Первый показатель известен – КПД вентилятора показывает эффективность преобразования электрической энергии в аэродинамическую. Второй показатель предлагается разработать для оценки эффективности динамических процессов одного вида энергии как отношение динамической составляющей или действия Д к исходному потенциалу Р. Для расчета такого показателя необходимо разработать унифицированные показатели потенциала Р и действия Д, которые должны быть равнозначны как при расчете мощности, так и при определении эффективности аэродинамических процессов как в отдельном элементе системы или оборудования, так и в аэродинамической системе в целом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Попович, О. М., та І. В. Головань. "ІМІТАЦІЙНА МОДЕЛЬ ГІДРОТУРБІНИ ДЛЯ КОМПЛЕКСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНОЇ СИСТЕМИ ГЕС". Vidnovluvana energetika, № 2(73) (17 липня 2023): 51–60. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2023.2(73).51-60.

Full text
Abstract:
Розроблено імітаційну математичну модель гідравліч-ної турбіни для комплексного дослідження і проектування електромеханічної системи гідравлічної елек-тричної станції. Модель призначено для досліджень у системі імітаційного моделювання з урахуванням взаємного впливу складових системи і з визначенням величини критерію ефективності всього електро-технічного комплексу, як відношення величини кінцевої корисної дії системи до обсягу спожитих ресурсів. Модель турбіни визначає величини її напору і моменту відповідно до вхідної інформації про подачу, швидкість, відкриття лопатей напрямного апарату. Модель турбіни інтегровано до комплексної моделі гідравлічної електричної станції для визначення величин витрат води і швидкості обертання рухомих частин системи за результатами розрахунку рівнянь рівноваги рухомих частин електро-механічної і гідравлічної складових системи. Модель турбіни побудовано за довідниковою інформацією про її універсальні характеристики у межах припущень теорії подоби турбомашин. Модель являє собою поліноміальні залежності другого порядку для напору і ККД у функції витрат, швидкості, величини відкриття напрямного апарату. Алгоритм побудови поліномів передбачає апроксимацію напірних характеристик за сталих величин відкриття напрямного апарату із визначенням коефіцієнтів поліномів і з подальшою апроксимацією залежностей зміни цих коефіцієнтів у функції величини цього відкриття. Розрахунок величин коефіцієнтів апроксимаційних поліномів здійснено з мінімізацією середньоквадратичного відхилення від вихідної табличної залежності. Апробацію моделі здійснено на прикладі малої ГЕС із пропелерною турбіною потужністю 250 кВт. Показано можливість оптимізаційних досліджень конструктивних і режимних параметрів складових системи ГЕС при зміні її статичного напору, елек-тричного навантаження, величини відкриття напрямного апарату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Сагін, Сергій Вікторович, Світлана Олексіївна Бондар та Тимур Олександрович Столярик. "ОЦІНКА БЕЗВІДМОВНОСТІ СУДНОВИХ ДИЗЕЛІВ ЗА ТЕХНІЧНИМ СТАНОМ МОТОРНОГО МАСТИЛА ЦИРКУЛЯЦІЙНИХ СИСТЕМ МАЩЕННЯ". Vodnij transport, № 1(37) (25 травня 2023): 59–70. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2023.1.37.06.

Full text
Abstract:
Наведені результати досліджень, щодо оцінка безвідмовності суднових дизелів за технічним станом моторного мастила циркуляційних систем мащення. Дослідження виконувались на суднових чотиритактних дизелях Volvo Penta TMDA 163A, що виконують функції допоміжних двигунів спеціалізованого морського судна дедвейтом 10850тонн., в циркуляційних системах мащення яких використовувались моторні мастила з різнимихарактеристиками. Доведено, що основними експлуатаційними показниками моторного мастила, які визначають та забезпечують безвідмовність роботи суднових дизелів є загальне лужне число та швидкість його зменшення, а також вміст в моторному мастилі механічнихдомішок, що характеризують знос деталей дизеля та забруднення мастила. Експериментально встановлено, що моторні мастила, які характеризуються меншою швидкістю зменшення загального лужного числа забезпечують більш якісне мащення суднових дизелів, що відображається в підвищенні гідравлічної щільності та змащувальної здатності мастила. Підтвердженням цього (під час порівняння моторного мастила швидкість падіння загального лужного числа якого менш з іншим мастилом) стає більш повільне зниження тиску наприкінціпроцесу стиснення (що характеризує менший знос в парах тертя дизеля) та зменшення температури випускних газів (що характеризує більшу гідравлічну щільність в сполученні поршневе кільце –втулка циліндру). Також встановлено, що під час інтенсивного зменшення загального лужного числа моторного мастила погіршується його технічний стан, що виявляється в збільшення механічних домішок (які є результатом його окислення або зносу деталей дизеля), що потрапляють до його об’єму. З часом це зменшує змащувальну здатність моторного мастила та знижує надійність роботи дизелі. Отримані результати свідчать про можливість діагностування безвідмовності роботи суднових дизелів через технічний стан моторного мастила, яке використовується в його системі циркуляційного мащення.Ключові слова:безвідмовність, експлуатаційні показники, морські засобі транспорту, моторне мастило, надійність, система мащення, судновий дизель, технічне обслуговування, технічний стан
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Філімонов, Сергій Олександрович, та Дмитро Сергійович Бачеріков. "КОНСТРУКЦІЯ ВУЗЛА ТОЧНОГО ДОЗУВАННЯ В СИСТЕМІ ВПЛИВУ РІДКИХ ДОБРИВ". Вісник Черкаського державного технологічного університету, № 3 (21 жовтня 2022): 23–31. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.3.2022.266270.

Full text
Abstract:
З розвитком сільського господарства збільшується попит на використання добрив і препаратів для досягнення максимальної врожайності на полях. Одним із важливих етапів для отримання гарного врожаю є обприскування та внесення рідких добрив. Лише за останні 10 років в Україні об’єми внесення рідких комплексних добрив, мікродобрив, азотних добрив і препаратів збільшилися в чотири рази. Вилив рідких добрив виконується за допомогою спеціальних систем. Основним елементом системи виливу є дозатори різного типу. Визначено основні особливості сучасних моделей дозаторів для виливу рідких добрив. Виявлено їх переваги та недоліки. Представлена класифікація основних способів керування системою виливу рідини. Запропоновано та виготовлено нову конструкцію дозатора з п’єзокерамічним двигуном. В дослідному зразку використовується нове технічне рішення стосовно регулювання норми виливу. Також запропоновано різні варіанти дозуючих шайб, з однаковими отворами та різнокаліберними отворами, що значно підвищить ефективність роботи системи. Представлено гідравлічну схему розробленого стенда для перевірки та визначення параметрів дозаторів. За допомогою розробленого стенда експериментально отримано залежності гідравлічних характеристик розробленого дозатора. Результати досліджень можуть бути використані при проектуванні дозаторів для виливу рідких добрив.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

РЯСНА, О. В., О. Ю. САВОЙСЬКИЙ, В. О. КРАВЧЕНКО, В. М. КОЗІН та О. Ю. ЮРЧЕНКО. "СКАЛЯРНИЙ МЕТОД КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИХ ЕЛЕКТРОПРИВОДІВ В СИСТЕМІ ВОДОПОСТАЧАННЯ". Вісник Херсонського національного технічного університету 1, № 1(92) (2025): 204–11. https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2025.1.1.26.

Full text
Abstract:
У даній роботі розглянуто дослідження, яке спрямоване на підвищення ефективності роботи електроприводу насосної системи водопостачання в умовах виробництва. Призначення роботи – оптимізація енергоспоживання, підвищення надійності та забезпечення стабільного тиску у водопровідній мережі за допомогою сучасних електроприводних технологій. Розглянуто систему автоматизованого керування, що складається з асинхронного електродвигуна, насоса, частотного перетворювача, контролера, сенсорів, напівпровідникових елементів (тиристорів та МОП-транзисторів) і панелі керування. Використання частотних перетворювачів дозволяє змінювати швидкість обертання насоса відповідно до потреби у воді, що знижує витрати електроенергії та подовжує термін служби обладнання. Методологія дослідження базується на моделюванні роботи електроприводу насосного агрегату в середовищі MatLab Simulink, що демонструє переваги використання сучасних технологій та елементів автоматики для досягнення високої енергоефективності та оптимізації витрат на електроенергію. Впровадження передових силових напівпровідникових компонентів у поєднанні з перетворювачами частоти дозволяє плавно регулювати швидкість двигуна, значно зменшуючи споживання енергії та запобігаючи перевантаженням. Результати досліджень показують, що застосування автоматизованих систем контролю тиску та рівня води додає ще один рівень надійності та енергоефективності. Система забезпечує стабільність водопостачання навіть при змінних навантаженнях, запобігаючи аваріям та зносу обладнання. Частотне регулювання значно знижує гідравлічні втрати, зменшує шум та вібрацію, покращуючи експлуатаційні характеристики насосної системи. Оригінальність дослідження полягає у використанні скалярного методу керування роботою електроприводу, що дозволяє спростити алгоритми управління та покращити енергоефективність системи. Практична цінність роботи полягає в можливості впровадження розробленої системи автоматизованого керування в реальні насосні станції, що сприятиме зменшенню енергоспоживання та підвищенню надійності їхньої роботи. Використання електроприводу в системах водопостачання забезпечує автоматичне регулювання роботи насосного обладнання, підвищуючи енергоефективність, знижуючи експлуатаційні витрати та продовжуючи термін служби обладнання завдяки плавному запуску, оптимальному навантаженню та інтеграції з релейним захистом для запобігання аварійним ситуаціям. Для забезпечення безперебійної роботи обладнання необхідно регулярно проводити контроль технічного стану електроприводу насоса та його обслуговування відповідно до встановлених норм і стандартів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Шинкарук, Любомир, Микола Хлапук та Любов Волк. "Обґрунтування вибору конструкції водозабірної споруди в складі протипаводкового комплексу на основі фізичного моделювання". Modeling, Control and Information Technologies, № 7 (7 грудня 2024): 50–54. https://doi.org/10.31713/mcit.2024.011.

Full text
Abstract:
Запропоновано і розглянуто новий тип автоматичної водозабірної споруди, яку досліджено на гідравлічній моделі та отримано патент на корисну модель. Споруду планують впроваджувати в складі протипаводкових ємкостей або на польдерних системах. Застосовано ідею регулювання ширини русла та гідравлічних параметрів потоку з метою гарантованого відбору та накопичення частини паводкової витрати з міждамбового простору під час проходження паводка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Арендаренко, В. М., О. М. Іванов, М. М. Шпилька та К. В. Сімонов. "Гідротунельна установка для обприскування насаджень картоплі зі струминним насосом". Scientific Progress & Innovations 27, № 1 (2024): 211–16. http://dx.doi.org/10.31210/spi2024.27.01.36.

Full text
Abstract:
У сільському господарстві для боротьби із колорадським жуком на картопляних полях використовують штангові обприскувачі. Більшість серійних обприскувачів не забезпечують обробіток нижніх листочків кущів картоплі робочою рідиною, а деяка частина цієї речовини, стікаючи із куща, потрапляє на ґрунт. За таких умов обробітку збільшується пестицидне навантаження як на ґрунт, так і на довкілля. Для усунення цього недоліку пропонуємо розглянути гідравлічну установку тунельного типу. Обприскування насаджень картоплі в такій установці відбувається у тунелі з використанням відцентрових розпилювачів, а для відкачки стікаючої рідини із лотків струминні насоси. Така установка забезпечує точне дозування хімічного препарату, рівномірне його розподілення по всій листовій поверхні куща, збір стікаючої речовини і направлення її на повторне обприскування, що призводить до зменшення пестицидного навантаження на ґрунт. Ґрунтуючись на рівнянні балансу рідини в гідравлічних вузлах гідравлічної системи гідротунельної установки та балансу тиску для виокремленої гідравлічної гілки установки, було виконано теоретичні дослідження з наведенням методики розрахунку необхідного гідродинамічного тиску на розпилювачах та визначено параметри елементів трубного обладнання. На підставі теоретичних перетворень з’ясували, що швидкість відкачування робочої рідини із лотків залежить від добутку відношення діаметра підвідної трубки до діаметра сопла струминного насосу та початкової швидкості робочої рідини. До того ж така залежність має гіперболічну залежність і має зростаючий характер в усьому діапазоні варіювання діаметральних розмірів. Також за допомогою розрахункового способу було встановлено, що початкова швидкість руху робочої рідини має визначальний характер впливу на формування інтенсивності подачі рідини зі сопел. Так, збільшення початкової швидкості з 1 м/с до 2 м/с при співвідношенні діаметрів на рівні шести дозволяє збільшити швидкість подачі з 36 до 72 м/с. Додатково теоретично доведено, що підвищення рівня вакууму в камері струминного насосу перебуває у прямопропорційній залежності від співвідношення діаметрів на вході та виході із сопла.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Іванов, О. М., та В. М. Арендаренко. "РОЗРАХУНКОВА МОДЕЛЬ ГІДРООБПРИСКУВАЛЬНОЇ УСТАНОВКИ ТУНЕЛЬНОГО ТИПУ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 1 (27 березня 2014): 96–101. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2014.01.23.

Full text
Abstract:
Наведено результати теоретичних досліджень зіскладання розрахункової моделі гідрообприскувальноїустановки тунельного типу, призначеної для обприс-кування під високим тиском рослин у тунельній каме-рі. Дослідження проводились із залученням теоріїгідродинаміки та гідростатики для розрахунку скла-дних трубопроводів і багатокомпонентних гідравліч-них систем. За результатами розрахункових дослі-джень було складено аналітичні рівняння, що визна-чають величини гідравлічних параметрів у вузловихточках і встановлюють взаємозв’язок між основни-ми компонентами гідравлічної установки.&#x0D; The results of theoretical studies on the preparation of the computational model hydro spray tunnel designed for spraying high-pressure plants in the tunnel chamber. Studies were carried out using the theory of hydrodynamic and hydrostatic calculations for complex pipelines and multi-hydraulic systems. To achieve the objectives of the study were divided into components of hydraulic systems, each of which is a more simplified version of a complex pipeline. According to the results of computational studies were compiled analytical equations that determine the magnitude of hydraulic parameters at nodes and establish the relationship between the main components of the hydraulic system, and outlines the framework for the selection of a pressure pump for the amount of required pressure and flow.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Malinovskyi, A. A., V. H. Turkovskyi та A. Z. Muzychak. "РОЗВИТОК МЕТОДІВ АНАЛІЗУ Й УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ СИСТЕМ КОМУНАЛЬНОЇ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИКИ". Industrial Heat Engineering 38, № 2 (2017): 81–90. http://dx.doi.org/10.31472/ihe.2.2016.10.

Full text
Abstract:
Одним із інструментів аналізу й удосконалення режимів систем комунальної теплоенергетики є теорія гідравлічних кіл. Неповнота теорії не дозволяє охопити усі особливості сучасних систем теплопостачання. Запропоновано доповнити теорію гідравлічних кіл законом збереження імпульсів та увести в базову систему рівнянь усі складові рівняння Бернуллі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

КУЛІНЧЕНКО, Георгій, Петро ЛЕОНТЬЄВ, Андрій ПАНИЧ та Арсен САВЕНКО. "КЕРУВАННЯ ПІДЙОМОМ ПЛАТФОРМИ БУДІВЕЛЬНОГО ПРИНТЕРА". Information Technology: Computer Science, Software Engineering and Cyber Security, № 1 (8 вересня 2022): 30–38. http://dx.doi.org/10.32782/it/2022-1-5.

Full text
Abstract:
Метою роботи є отримання необхідних даних для розробки системи підйому платформи стріли будівельного 3D-принтера, що дозволить підвищити точність позиціювання за рахунок оптимізації режимів роботи обладнання. Реалізація поставленої мети передбачає вирішення завдань: розробки математичної моделі електромеханічного перетворювача, що забезпечує точне переміщення платформи стріли будівельного 3D-принтеру на базі вибраної електричної машини; дослідження взаємозв’язку конструктивно- технологічних параметрів системи підйому; формування засад побудови схеми керування електроприводом та гідроприводом, що забезпечує утримання заданої позиції в підйомних гідроприводах. Методологія вирішення поставленого завдання полягає в імітаційному моделюванні процесу переміщення гідроприводів платформи завдяки зміни тиску в гідравлічній системі за допомогою насосу і крокового двигуна в якості приводу. Використані методи теорії автоматичного керування електричними апаратами, перетворень Лапласа, методи теорії електроприводу, електричного та магнітного поля, теорії гідромеханіки і математичного моделювання. Наукова новизна. В ході виконання роботи створено методику побудови електроприводу системи підйому платформи будівельного 3D-принтеру і отримання характеристик приводу на основі крокового двигуна в середовищі Matlab/Simulink. Висновки. Основним результатом досліджень є підвищення точності позиціонування висоти платформи стріли будівельного 3D-принтера завдяки опрацюванню режимів роботи крокового двигуна у складі електроприводу гідравлічної системи підйому. Розроблена модель каналу керування позиціонуванням стріли будівельного 3D-принтера, досліджені алгоритми керування кроковим двигуном по зміні витрат робочого середовища, продуктивність і точність під час позиціювання платформи стріли. Модель дозволяє впровадити запропоновані методи моделювання для інших контурів керування об’єктом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Грушецький, Сергій, Сергій Олексійко та Максим Тихий. "Сучасна ходова система управління сільськогосподарською технікою". International Science Journal of Engineering & Agriculture 3, № 6 (2024): 61–74. https://doi.org/10.46299/j.isjea.20240306.06.

Full text
Abstract:
Сучасні системи управління ходовими частинами сільськогосподарської техніки відіграють важливу роль у підвищенні ефективності та надійності роботи машин. Інноваційні підходи до проектування та впровадження електронних та гідравлічних систем дозволяють забезпечити точне регулювання роботи колісних та гусеничних систем, знижуючи витрати пального, зменшуючи знос компонентів та підвищуючи маневреність техніки на складних ділянках поля. До сучасних тенденцій у галузі належать використання автоматизованих систем управління, які інтегрують в себе GPS-навігацію, датчики зворотного зв'язку та інтелектуальні алгоритми, що дозволяють оптимізувати рух техніки. Це забезпечує покращену точність обробки земель, зниження витрат пального та збільшення продуктивності. Системи, що використовуються у сучасних сільськогосподарських машинах, також включають адаптивні підвіски, систему контролю тягових зусиль та автоматичне коригування швидкості, що підвищує комфорт та безпеку водія, знижує навантаження на компоненти та дозволяє працювати на більш складних і нерівних ділянках землі. Впровадження таких технологій є важливим кроком до сталого розвитку аграрного сектору, знижуючи негативний вплив на довкілля та підвищуючи загальну ефективність сільськогосподарських робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Арсірій, В. А., та Б. А. Савчук. "Реконструкція турбін методом аналогового моделювання, зображення структури потоку і вдосконалення частин потоку". Refrigeration Engineering and Technology 54, № 2 (2018): 57–60. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v54i2.1105.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто проблеми значних втрат енергії для подолання гідравлічного опору, представлені результати діагностики структури потоку при русі в елементах турбін, а також варіанти удосконалення геометрії частин потоку. Головною проблемою гідродинаміки є великі витрати енергії на подолання гідравлічних опорів. Крім витрат енергії, опір викликають пульсації і як наслідок зменшення діапазону регулювання продуктивності обладнання, є причиною шуму, вібрації та інших негативних явищ. Перераховані недоліки обумовлені недосконалістю (нерідко навіть примітивністю) геометрії проточних частин. Проблеми гідродинаміки пов'язані з тим, що процеси руху рідин і газів практично недоступні для візуальних досліджень. Досі гідродинаміка заснована на парадигмі турбулентності, яка асоціюється як «хаос». Тому, довідники і каталоги, які використовують при проектуванні гідравлічних систем, невиправдано «прийняли» технологічно прості проточні частини поворотів, колекторів, трійників, і ін. і відповідно високі значення їх гідравлічних опорів. Коригування геометрії проточних частин з метою вдосконалення структури потоку забезпечує зниження опору в п’ять разів і більше. Високий ступінь організації гідравлічних потоків може бути основою для створення нової парадигми «структури потоків», яку доцільно використовувати при проектуванні обладнання та гідравлічних систем. Однак, динамічні процеси в проточних частинах сьогодні характеризуються тільки величинами опорів, інші показники ефективності при проектуванні не використовуються. Досвід позитивних результатів зниження опору при реалізації проектів реконструкції, коли збільшується продуктивність системи з одночасним зниженням початкового тиску, призводить до зниження ККД насосів, вентиляторів, компресорів. Отже ККД основного обладнання системи і опору проточних частин по різному характеризують показники ефективності енергетичних процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

РУТКЕВИЧ, ВОЛОДИМИР, та СЕРГІЙ РІПА. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ЯМОКОПАЧА ДЛЯ САДІННЯ САДЖАНЦІВ ПЛОДОВИХ ДЕРЕВ". Herald of Khmelnytskyi National University. Technical sciences 331, № 1 (2024): 319–24. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5732-2024-331-48.

Full text
Abstract:
Розглядається питання підвищення ефективності процесу механізації садіння саджанців плодових дерев в умовах змінного технологічного навантаження на робочих органах. Зазначені причини, які стримують розвиток промислового виробництва галузі садівництва, серед яких слід виділити низький рівень механізації та відсутність належного технічного забезпечення. В Україні практично відсутній випуск спеціалізованої садової техніки, а та, що випускається значно поступається закордонним аналогам, це призводить до порушення агротехнічних заходів та високої трудомісткості виробництва. Запропоновано для зменшення енергоємності процесу викопування ям під саджанці плодових дерев нову конструктивно-технологічну схему гідравлічного ямокопача з енергозберігаючим гідравлічним приводом робочих органів. Розроблена енергозберігаюча система гідравлічного привода робочих органів гідравлічного ямокопача дозволяє узгодити режими роботи виконавчих гідродвигунів при змінному технологічному навантаженню на робочих органах ямокопача. Система передбачає регулювання подачі гвинта ямокопача відповідно зміни зусилля викопування, яке діє на викопуючий механізм, в результаті чого відбувається стабілізація енерговитрат на копання ям під саджанці плодових дерев при умові коливання параметрів, які визначають характеристики процесу викопування. Зазначенні напрямки розвитку гідравлічних приводів та їх компонентів: зменшення габаритів і металоємності при одночасному зростанні питомої потужності; енергозбереження за рахунок підвищення ККД гідромашин, оптимізації схемних рішень; зниження рівня шуму і вібрації; спрощення технічного обслуговування; підвищення надійності та зменшення собівартості. Використання запропонованого гідравлічного ямокопача з енергозберігаючим гідравлічним приводом робочих органів дозволить зменшити витрати паливно-мастильних матеріалів на рівні до 15 % та підвищити якість і продуктивність виконання даного технологічного процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Пилипенко, О., С. Долгополов, О. Ніколаєв та Н. Хоряк. "МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ У СИСТЕМІ ЖИВЛЕННЯ МАРШОВОЇ РІДИННОЇ ДВИГУННОЇ УСТАНОВКИ ВЕРХНЬОГО СТУПЕНЯ РАКЕТИ-НОСІЯ «ЦИКЛОН-4М»". Science and Innovation 20, № 1 (2024): 49–67. http://dx.doi.org/10.15407/scine20.01.049.

Full text
Abstract:
Вступ. Розробка ДП «КБ «Південне» космічної ракети-носія (РН) «Циклон-4М» є важливим напрямом роботи космічної галузі України. Одним з інноваційних способів живлення є живлення рідинної реактивної системи (РРС) з паливних магістралей маршового двигуна (МД).Проблематика. Для реалізації зазначеного способу живлення РРС необхідно забезпечити стійкість роботи РРС при гідравлічних ударах та провалах тиску компонентів палива під час запуску й зупинки МД. Для цього виконують математичне моделювання перехідних процесів у маршовій двигунній установці при її запуску та зупинці.Мета. Розрахункове визначення параметрів перехідних процесів у паливних магістралях маршового двигуна верхнього ступеня РН «Циклон-4М» з урахуванням впливу МД на роботу РРС внаслідок об’єднання магістралей їх живлення.Матеріали й методи. Використано методи теорії автоматичного регулювання, імпедансний метод та методи чисельного моделювання неусталеного руху газонасичених рідин.Результати. Проведено математичне моделювання перехідних процесів у спільній системі живлення МД та РРС верхнього ступеня РН «Циклон-4М» при запуску та зупинці МД. При розробці математичної моделі систем живлення двигунної установки були використані їхні частотні характеристики як систем із розподіленими та зосередженими параметрами, узгоджені у визначеному частотному діапазоні. Проведено розрахунки запуску та зупинки МД. Показано задовільне узгодження експериментальних та розрахункових значень власних частот коливань рідини, піків тиску при гідравлічних ударах і особливостей гідравлічного удару (горизонтальні полиці тиску при розриві суцільності рідини).Висновки. Розроблено і протестовано нелінійну математичну модель низькочастотної динаміки двигунної установки верхнього ступеня РН «Циклон-4М», яку може бути використано для прогнозу залежностей тисків компонентів палива на вході в РРС від часу при запуску та зупинці МД, коли у спільній системі живлення МД та РРС реалізуютьсяекстремальні для РРС режими роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Головань, Андрій Ігорович. "ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ТРЕНАЖЕРНОЇ ПІДГОТОВКИ МОРЯКІВ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО УПРАВЛІННЯ СУДНАМИ". Vodnij transport, № 3(41) (24 грудня 2024): 141–46. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2024.3.41.16.

Full text
Abstract:
З розвитком технологічних інновацій у багатьох галузях, особливо в морському транспорті, з’являються більш складні системи, особливі умови експлуатації, багаторівневі взаємозв’язки, а також взаємодія між людиною і машиною та людиною і людиною. Дії та рішення, що приймаються операторами та моряками, впливають на безпеку та продуктивність цих систем. Загальновідомо, що близько 60-80% аварій пов’язані з людським фактором (прямо чи опосередковано). Як правило, кожен моряк повинен пройти навчання перед тим, як приступити до реальної роботи. В останні десятиліття акцент на підготовку моряків посилився, що призвело до появи сучасних тренажерів з такими функціями, як імерсивність, стереоскопічні звуки, гідравліка і навіть використання різних запахів. Однак розробка методології навчання може мати значний вплив на набуття навичок здобувачами освіти. Темпи інтеграції технологій в існуючі системи, а також у нові системи набагато вищі, ніж темпи вдосконалення методів навчання. На жаль, існує мало досліджень, які пов’язують потреби в навчанні з фактичними вимогами до підготовки моряків, що свідчить про значну прогалину в дослідженнях, яку необхідно заповнити. Ключові слова: навчання, безпека в складних системах, програма підготовки, показники ефективності, безпека на водному транспорті, судноплавство, навігаційна безпека, вузькості, райони з інтенсивним судноплавством, тренажерна підготовка
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Герасімов, Є. Г., O. L. Pinchuk, І. В. Романюк, С. О. Куницький, С. В. Шатний та Н. В. Іванчук. "ГІДРАВЛІЧНИЙ РОЗРАХУНОК ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СИСТЕМИ ПОВЕРХНЕВОГО ОБІГРІВУ ҐРУНТУ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, № 105 (2024): 54–62. https://doi.org/10.31713/vt120245.

Full text
Abstract:
Проведено гідравлічний розрахунок та встановлені основні параметри водопровідної мережі для гідротехнічної системи з оболонками-рукавами для площі 1 га, обґрунтовані конструктивні розміри складових елементів (секцій, модулів) тощо. Зокрема, рекомендовано систему поверхневого обігріву на площі 1 га створювати за модульним принципом, розміри блок-секції приймати – 1,0x23 м, блок-модуля – 23,0x23,0 м, кількість блокмодулів – 16, блок-секцій – 160. При цьому максимальна потреба системи у теплій воді складатиме 240 л/с, а необхідний максимальний напір у голові магістрального трубопроводу складатиме до 1,5 м. Подачу води в мережу доцільно здійснювати з невеликого регулюючого басейну. Економічно вигідні діаметри розподільчої та збираючої мережі складають 110–140 мм, підвідноїта відвідної – 160–180 мм, магістрального трубопроводу – 280– 450 мм, скидного трубопроводу – 225–355 мм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Bucharskyi, V. L., V. G. Alekseenko та O. S. Cherniavskyi. "МЕТОДИКА ОПТИМІЗАЦІЇ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ВИТРАТ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ АВТОНОМНИХ СПОРУД". Journal of Rocket-Space Technology 30, № 4 (2023): 125–36. http://dx.doi.org/10.15421/452216.

Full text
Abstract:
&#x0D; &#x0D; &#x0D; У даній роботі пропонується методика оптимізації експлуатаційних витрат при роботі системи опалення автономних центрів зондування Землі, командних пунктів та інших установ, які забезпечують функціонування ракето-космічного комплексу України за рахунок оптимізації масових витрат теплоносія та твердого палива в представленій автономній споруді загальною площею 25 м2. У якості палива використовується біопаливо у вигляді пелет. Для обраної споруди була спроектована система опалення, для якої визначена цільова функція для мінімізації експлуатаційних витрат. Були отримані вирази для теплових і гідравлічних втрат при роботі системи опалення. Визначені теплові втрати споруди через стіни та стелю. Також були проведені розрахунки гідравлічних втрат системи опалення. Отримано математичні моделі елементів системи опалення (твердопаливного котла та батареї опалення). Побудована математична модель для знаходження закономірностей змін теплофізичних параметрів в елементах нашої системи. Розглянуто моделі радіаторів, твердопаливного котла та теплових втрат через огородження споруди. Поставлена і вирішена задача оптимізації експлуатаційних витрат при роботі системи опалення. Результати свідчать про можливість значного зменшення витрат на опалення за рахунок вибору оптимального режиму роботи системи опалення. Отримані результати можуть бути використані при оптимізації експлуатаційних витрат при роботі системи опалення не тільки при використання біопалива у якості джерела енергії у вигляді пелет, а й при використанні традиційних видів палива, таких як природний газ та вугілля.&#x0D; &#x0D; &#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Паневник, Д. О. "Удосконалення конструкції свердловинного струминного насоса". Oil and Gas Power Engineering, № 2(38) (30 грудня 2022): 76–84. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9868-2022-2(38)-76-84.

Full text
Abstract:
Проаналізовано основні схеми створення циркуляційних течій в проточній частині струминного насоса з використанням лопаткових, гвинтових та тангенціальних направляючих елементів, які дозволяють підвищити енергетичну ефективність експлуатації свердловинних ежекційних систем. Створення циркуляційних течій в проточній частині струминного насоса дає змогу зменшити втрати енергії при змішуванні потоків та збільшити напір, створюваний ежекційною системою. Встановлено, що до складу ежекційних систем входять місцеві та лінійні гідравлічні опори у вигляді дроселюючих елементів, промивальних насадок долота та напірної лінії струминного насоса. Показано, що в сучасних конструкціях свердловинних ежекційних систем доцільно застосовувати дві основні схеми створення циркуляційних течій: закручування робочого та інжектованого потоків. Розроблена методика вибору схеми закручування потоку в проточній частині струминного насоса для сучасних свердловинних ежекційних систем із врахуванням конструкції зосереджених та лінійних опорів у гідравлічних каналах робочого та інжектованого потоків. Закручування робочого потоку доцільно використовувати в конструкціях всмоктувальних та нагнітально-всмоктувальних пристроїв для буріння та в пакерних і двотрубних пристроях для нафтовидобутку. Закручування інжектованого потоку може бути рекомендовано до використання в конструкціях нагнітальних та нагнітально-всмоктувальних пристроїв для буріння та комбінованій насосній установці для нафтовидобутку. Вихрові наддолотні струминні насоси нагнітального та всмоктувального типу дають змогу зменшити собівартість буріння свердловин. Використання вихрових ежекційних систем нагнітально-всмоктувального типу сприяє зростанню продуктивності свердловин. Закручування потоку в проточній частині нафтопромислових струминних насосів дозволяє підвищити нафтовидобуток та зменшити виробничу собівартість валової продукції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Паневник, Д. О. "Дослідження гідравлічних характеристик свердловинного струминного насоса". JOURNAL OF HYDROCARBON POWER ENGINEERING 8, № 1 (2021): 1–7. http://dx.doi.org/10.31471/2311-1399-2021-1(15)-1-7.

Full text
Abstract:
В роботі розглянута можливість підвищення енергетичної ефективності свердловинних ежекційних систем шляхом закручування інжектованого потоку розміщеними в проточній частині струминного насоса похилими направляючими елементами. На основі законів збереження енергії, імпульса та суцільності потоку розроблена математична модель робочого процесу вихрової ежекційної системи у вигляді прямоточного робочого та гвинтового інжектованого струменів, яка дозволила отримати рівняння напірної та енергетичної характеристик високонапірного струминного насоса. У випадку нульового кута закручування інжектованого потоку отримані залежності набувають вигляду відомих рівнянь, які характеризують робочий процес прямоточного струминного насоса. В процесі експериментальних досліджень гідравлічних характеристик високонапірного струминного насоса для випадку закручування інжектованого потоку отримано зростання коефіцієнта інжекції, відносного напору та коефіцієнта корисної дії струминного насоса відповідно до 19.1, 16.9 та 21.3 %. Отримана при експериментальній перевірцінапірної характеристики вихрового струминного насоса похибка не перевищує 9.5 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Кравчук, А. М., Г. М. Кочетов, О. А. Кравчук та Д. М. Самченко. "Розрахунок горизонтальних розподільчих дренажних трубопроводів, які працюють за наявності похилу рівня ґрунтових вод". Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві, № 21 (23 серпня 2024): 113–20. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2410-6208-2024-11(21)-12.

Full text
Abstract:
На основі аналізу системи диференційних рівнянь, які описують рух рідини в горизонтальних розподільчих дренажних трубопроводах, що працюють при наявності похилу рівня ґрунтових вод, запропоновані досить прості та зручні для застосування аналітичні залежності для розрахунку основних гідравлічних і конструктивних характеристик таких труб. Досліджено, як похил рівня ґрунтових вод впливає на розрахункові характеристики розподільчих дренажних трубопроводів меліоративних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Bembenek, Michał, В. В. Михайлюк, Л. А. Кантилович та А. В. Андрусяк. "Аналіз методики розрахунку кавітаційного запасу плунжерних насосів". Scientific Bulletin of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas, № 2(55) (28 грудня 2023): 25–30. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9965-2023-2(55)-25-30.

Full text
Abstract:
Однією з причин, що впливає на роботу елементів гідравлічних систем (насосів, трубопроводів, запірно-регулювальної апаратури) при інтенсивному русі одно- і багатофазних рідких середовищ, є кавітація. Детальне її дослідження має вирішальне значення, оскільки це явище може мати серйозні наслідки для елементів гідравлічних систем: підвищена зношуваність, знижені термін та ефективність експлуатації. Для визначення допустимого кавітаційного запасу застосовують різні методики. Проте, для визначення кавітаційного запасу системи плунжерних насосів використовується окрема методика, яку наведено у цій статті. Проведено аналіз та встановлено складові, що впливають на величину кавітаційного запасу. Детально розглянуто методику та кожну її складову. Проаналізовано чинники, які впливають на величину кавітаційного запасу. Зроблено висновки стосовно можливих шляхів збільшення кавітаційного запасу системи з плунжерними насосами: підвищення тиску на поверхню рідини в резервуарі; збільшення геодезичної висоти між поверхнею рідини та осьовою лінією насоса; зменшення втрати тиску на тертя у трубопроводі всмоктування; зниження температури перекачуваного флюїда; зменшення впливу тиску прискорення потоку для плунжерних насосів шляхом зменшення довжини лінії всмоктування, збільшення її діаметру для зниження швидкості потоку, зменшення числа обертів валу насоса, використання стабілізаторів потоку на лінії всмоктування, встановлення підпірних насосів з використанням PI-регулювання та нелінійного керування. Детальні дослідження кавітаційних процесів у насосах (особливо плунжерних) і елементах насосних систем, розуміння причин і наслідків кавітації, а також розроблення методів її усунення будуть основою для подальших досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Гавриш, Павло, та Вадим Юсіфов. "Підвищення продуктивності екскаватора САТ 349D2". TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, № 3(33) (2023): 103–10. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2023-3(33)-103-110.

Full text
Abstract:
На основі удосконалення гідравлічної системи шляхом встановлення додаткового навісного обладнання – зни-жена забрудненість гідравлічної системи в процесі експлуатації екскаватора. Це дало змогу знизити робочі темпе-ратури трансмісійної і гідравлічної системи. Таким чином розроблено і розраховано спосіб встановленого додатко-вого обладнання що підвищує продуктивність екскаватора. Крім того, зменшуються витрати на технічне обслуговування і ремонт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Подчашинський, Юрій Олександрович, та Ярослав Валентинович Магалецький. "Аналіз проблематики та розробка структури комп’ютеризованої інформаційно-вимірювальної системи механічних характеристик асинхронного електропривода в насосному обладнанні". Технічна інженерія, № 1(93) (17 липня 2024): 295–300. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2024-1(93)-295-300.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз особливостей використання асинхронного електропривода в насосному обладнанні. Розглянуто проблеми, що виникають під час діагностики, дослідження та обслуговування таких електродвигунів. Проаналізовано інформацію щодо дослідження та випробувань електрогідравлічних систем в авторизованому сервісному центрі «GRUNDFOS». Наявні вимоги до цих систем, враховуючи важкі умови запуску та змінні профілі навантаження, підкреслюють необхідність у надійних системах вимірювання механічних характеристик, діагностики та технічного обслуговування обладнання. Також звертається увага на критичність безперебійної роботи в таких галузях, як водопостачання. Стаття пояснює ризики, пов’язані з аварійними зупинками насосних агрегатів, зокрема – через можливі пошкодження гідравлічних та електричних компонентів. Крім того, в статті розглянуто такі сучасні вимоги до асинхронного електропривода в насосному обладнанні, як енергоефективність. Питання енергоефективності можуть бути вирішені шляхом оптимізації режимів роботи двигуна та впровадження сучасних систем керування. Здійснено огляд та аналіз шляхів удосконалення процесу вимірювання механічних характеристик асинхронних двигунів. У результаті розроблено структурну схему комп’ютеризованої інформаційно-вимірювальної системи (ІВС), в якій зроблено акцент на гнучкості технічної реалізації спираючись на попередні дослідження авторів. Запропонована ІВС є багатоканальною та забезпечує вимірювання і контроль механічних характеристик асинхронних електродвигунів у насосному обладнанні. Комп’ютеризована ІВС може бути використана для дрібносерійної розробки, обслуговування та діагностики насосного обладнання. Це зі свого боку має ключове значення для підвищення його ефективності та надійності відповідно до зростаючих вимог промислових і комунальних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Цимбалюк, А. С., та І. В. Ночніченко. "Система управління мехатронним амортизатором". Інновації молоді в машинобудуванні, № 3 (2 червня 2021): 285–88. http://dx.doi.org/10.20535/2708-3926.2021.3.231396.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день технології у напрямках демпфування та амортизації транспортних засобів розвинулися до рівня, коли їхні характеристики можна регулювати залежно від температури навколишнього середовища, типу дорожнього покриття та інших зовнішніх факторів. Більше того, залучення мехатронних систем дозволяє створювати адаптивні амортизатори, які самостійно підлаштовуватимуться під зовнішні умови для забезпечення оптимальної жорсткості. Регульовані амортизатори дозволяють контролювати жорсткістну характеристику амортизатора в цілому. Метою даної роботи є розробка мехатронної системи управління керованого гідравлічного амортизатора. В даний час однією з основних тенденцій розвитку світового гідроприводу є постійно розширюється використання інтелектуальних компонентів електро-гідравлічної автоматики на основі дроселюючих гідророзподільників або пропорційних гідроапаратів з цифровими системами управління. Цифрова технологія в порівнянні з аналогової дозволяє розширити діапазон регулювання, істотно підвищити надійність, поліпшити властивості компонентів (гістерезис, швидкодія, лінійність), забезпечити відмінну повторюваність, надійне зберігання даних, діагностування несправностей, спрощення програмування і прямий зв'язок з промисловим комп'ютером. Разом з тим, для зв'язку ПГА з електричними системами управління традиційно використовуються задавальні пристрої (пропорційні електромагніти або лінійні двигуни), що працюють по аналоговому принципом, тому в чисто цифрових приводах доцільна їх заміна кроковими електродвигунами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Космина, С. Ю., О. С. Ганпанцурова та О. П. Губарев. "Мехатронний модуль з пружно-гідравлічним дозуванням рідини". Інновації молоді в машинобудуванні, № 3 (2 червня 2021): 301–12. http://dx.doi.org/10.20535/2708-3926.2021.3.231095.

Full text
Abstract:
В даній роботі, розглянуто позиціонування гідроприводу методом дозованої подачі рідини, проаналізовано підхід до моделювання систем гідравлічного привода. Досліджено рух рідини з замкненої камери під тиском в порожнину виконавчого пристрою. Розглядалося: подача дозованої кількості рідини в замкнену камеру, процес стабілізації тиску, параметри системи позиціонування,конфігурація конструктивних елементів, геометричні параметри дозуючих камер та фізичні властивості робочої рідини, а саме пружне деформування рідини під дією тиску. &#x0D; In this research work, the positioning of hydraulic actuator by the method of dosed fluid supply is considered, the approach to the modeling of hydraulic actuator systems is analyzed. It was investigated, the movement of liquid from a closed chamber under pressure, into the cavity of the actuator.The following was considered: the dosed amount of liquid in a closed chamber, the process of pressure stabilization, the parameters of the positioning system, the configuration of structural elements, the geometric parameters of the dosing chambers and the physical properties of the working liquid, namely the elastic deformation of the liquid under the action of pressure.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Грудз, В. Я., Я. B. Грудз, В. Т. Болонний, Р. Ю. Малютін та В. І. Садлівський. "ДОСЛІДЖЕННЯ ЕНЕРГОВИТРАТ ПРИ ТРАНСПОРТУВАННІ НАФТИ МАГІСТРАЛЬНИМИ НАФТОПРОВОДАМИ". PRECARPATHIAN BULLETIN OF THE SHEVCHENKO SCIENTIFIC SOCIETY. Number, № 19(73) (10 грудня 2024): 175–87. https://doi.org/10.31471/2304-7399-2024-19(73)-175-187.

Full text
Abstract:
Проведені дослідження стосуються структури гідравлічних втрат енергії при транспортуванні нафти чи нафтопродуктів магістральними трубопроводами. Опираючись на загальні закони руху рідкого неперервного середовища в трубах, загальні енергетичні втрати доцільно розділити на гідравлічні втрати на вязкісне тертя, гравітаційні енерговтрати, інерційні втрати енергії та кориолісові енерговтрати, повязані з нерівномірністю розподілу швидкостей рухомого середовища по перерізу потоку. Загальновідома математична модель процесу руху неперервного середовища складається з рівняння імпульсу потоку рідини, рівняння нерозривності та рівняння енергії. Перше з перечислених рівнянь виражає принцип д’Аламбера до системи сил, що діють на потік рідини; друге представляє закон збереження маси в рідинному потоці, третє – закон дисипації енергії. Опираючись на рівняння імпульсу, отримано залежності для оцінки величини кожного з видів енергетичних втрат в потоці рідини. Для знаходження числового значення кожного виду енергетичних втрат використано інформацію про режими роботи системи магістральних газопроводів «Дружба» на західних ділянках траси за довготривалий період. В результаті структуризовано в процентному співвідношенні вказані види енергетичних втрат з мінімальним і максимальним значеннями. Проведені дослідження дозволили встановити частку витрат енергії на забезпечення заданої пропускної здатності нафтопроводу в порівнянні з енергетичними дисипативним втратами при транспорті нафти. Показано, що енергозатрати на підтримання напружено-деформованого стану трубопроводу незначні, і їх скоротити практично неможливо. Найбільш вагомими є дисипативні та інерційні втрати енергії, скорочення яких дозволить підвищити енергоефективність трубопровідного транспорту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Basok, B. I., A. N. Nedbaylo, M. V. Tkachenko, I. K. Bozhko, O. N. Lysenko та A. A. Lunina. "МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ БУДІВЛІ З ВИКОРИСТАННЯМ ТЕПЛОВОГО НАСОСА ТИПУ «ПОВІТРЯ-РІДИНА»". Industrial Heat Engineering 37, № 5 (2017): 68–74. http://dx.doi.org/10.31472/ihe.5.2015.08.

Full text
Abstract:
Наведений опис оригінального технічного рішення щодо використання теплового насосу для опалення частини адміністративної будівлі. Розроблена гідравлічна схема підключення та виконаний підбір теплотехнічного обладнання до неї. Проаналізована енергетична ефективність використання теплового насоса в опалювальний період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Popov, V. M., та M. M. Targoniі. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯМ ВОДОПОДАЧЕЮ НА ЗРОШУВАЛЬНІЙ СИСТЕМІ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 87 (2019): 28. http://dx.doi.org/10.31713/vt320193.

Full text
Abstract:
Дослідження спрямовані на створення математичної моделі, що застосовується для обґрунтування алгоритмів автоматизованого управління водоподачею на закритій зрошувальній системі (ЗЗС) при застосуванні на насосній станції (НС) насосного агрегату (НА) з перетворювачем частоти (ПЧ).Метою досліджень є зменшення енергоємності машинної водоподачі на ЗЗС шляхом ефективного застосування ПЧ на НС. Поставлено завдання: створення моделі автоматизованого управління водоподачею за блок-схемою ЗЗС; проведення ідентифікації параметрів типових блоків моделі за результатами експериментальних досліджень; аналіз якості системи автоматичного регулювання (САР) напору води на виході НС.Створено математичну модель ЗЗС, як об’єкту розосередженого контролю та автоматизованого управління водоподачею, за її блоксхемою із застосуванням програми MATLAB/Simulink. Отримано динамічні та гідравлічні характеристики об’єктів за результатами експериментальних досліджень, проведених на ЗЗС із застосуванням сучасних засобів вимірювальної техніки (ЗВТ). Здійснено ідентифікацію параметрів типових блоків математичної моделі – асинхронних електродвигунів, відцентрових насосів, засувок та іншихблоків за перехідними характеристиками та функціональними залежностями, отриманими експериментально. Визначено гідравлічні характеристики закритої зрошувальної мережі (ЗЗМ) із застосуванням розрахунково-експериментального методу. Розроблено математичну модель САР напору на виході НС для аналізу перехідних процесів автоматичного регулювання водоподачі та оптимізації параметрів пропорційно-інтегрального (ПІ) регулятора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Литвяк, О. М., та С. В. Комар. "Проблеми наземних випробувань турбовальних газотурбінних двигунів типу ТВ3-117". Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, № 1(42,) (21 січня 2021): 61–70. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2021.42.07.

Full text
Abstract:
При наземних випробуваннях газотурбінних двигунів ТВ3-117 на гідравлічних гальмівних установках часто реєструють автоколивання частоти обертання ротора вільної турбіни і параметрів турбокомпресора в області роботи регулятора обертів вільної турбіни. Однією з причин розвитку автоколивань в системі автоматичного регулювання вільної турбіни є невідповідність завантажувальних характеристик гідрогальмівної установки завантажувальним характеристикам несучого гвинта вертольота. При наземних випробуваннях об'єктом регулювання є вільна турбіна з підключеним ротором гідрогальма. При роботі двигуна в складі силової установки вертольота об'єктом регулювання є вільна турбіна з підключеним ротором несучого гвинта. Зміна параметрів об'єкта регулювання без відповідної корекції параметрів регулятора може призводити до незадовільної динаміки системи автоматичного регулювання. Іншою причиною розвитку автоколивань є нелінійність характеристик елементів системи автоматичного регулювання. Розроблено математичну модель системи автоматичного регулювання обертів вільної турбіни, що враховує нелінійні особливості характеристик реальних регуляторів. Проведено розрахункові дослідження впливу розриву статичної характеристики і зони нечутливості регулятора на розвиток автоколивань в системі автоматичного регулювання обертів вільної турбіни при наземних випробуваннях вертолітного двигуна. Дано рекомендації щодо вибору параметрів регулятора обертів вільної турбіни для запобігання виникненню і розвитку автоколивань обертів турбокомпресора і вільної турбіни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

КУЛІНЧЕНКО, Г. В., П. В. ЛЕОНТЬЄВ, А. В. САВЕНКО та О. В. ЛЕВКОВСЬКИЙ. "МОДЕЛЮВАННЯ АЛГОРИТМІВ КЕРУВАННЯ ПОЗИЦІОНУВАННЯМ ПЛАТФОРМИ БУДІВЕЛЬНОГО ПРИНТЕРА". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 2(85) (9 серпня 2023): 154–62. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2023.2.21.

Full text
Abstract:
У будівельній галузі, використання будівельних 3D принтерів радіального типу стає все більш популярним. Ці інноваційні принтери вже успішно застосовуються в п’яти країнах світу. Вони дозволяють зменшити витрати людських, енергетичних і часових ресурсів, в порівнянні з традиційними методами будівництва. Радіальні принтери компактні й не потребують додаткових каркасних конструкцій. Якість та швидкість будівництва залежать від працездатності принтера та точності його позиціонування. Дослідники активно працюють над вдосконаленням цих параметрів, з метою поліпшення результатів будівництва. Керування висотою підйому платформи грає важливу роль у досягненні високої точності позиціонування принтера, враховуючи вимоги до якості будівництва. Для ефективного розв’язання цих завдань застосовуються передові інформаційні технології, такі як імітаційне моделювання, автоматизоване керування. Результати експериментів і досліджень використовуються для вдосконалення функціональних характеристик системи підйому будівельного принтера і можуть бути застосовані при розробці систем керування для інших підйомних механізмів, таких як гідравлічний підйомник, гідравлічний прес або телескопічний вантажний кран. Основною метою проведення досліджень є підвищення точності позиціювання платформи будівельного принтера в умовах дії збурень. У рамках роботи було проведено аналіз технологічних параметрів об’єкта керування, сформульовано вимоги до регуляторів, розроблена імітаційна модель системи підйому та налаштовані регулятори моделі позиціонування платформи. Результатом дослідження є опрацювання методики структурно параметричного синтезу керуючих пристроїв позиціонуванням платформи будівельного принтера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Грушецький, Сергій, та Степанія Білик. "Конструктивні характеристики найбільшого та найпотужнішого сучасного трактора CLAAS XERION 12.650 TERRA TRAC, який вже з’явився в Україні". International Science Journal of Engineering & Agriculture 4, № 2 (2025): 101–20. https://doi.org/10.46299/j.isjea.20250402.07.

Full text
Abstract:
CLAAS XERION 12.650 TERRA TRAC – це один із найпотужніших та найбільш інноваційних тракторів у світі, який нещодавно з'явився в Україні. З максимальним обсягом двигуна 12,8 літра, цей трактор оснащений потужним 6-циліндровим двигуном, що забезпечує 650 кінських сил. Це дає можливість ефективно працювати навіть за найважчих умов, що робить модель незамінною для великих агропідприємств. Важливою особливістю CLAAS XERION 12.650 TERRA TRAC є система приводу на всю площу контактної поверхні, що дозволяє знизити тиск на грунт та запобігти його ущільненню. Це значно підвищує ефективність роботи на чутливих до перевантажень ґрунтах. Згідно з конструктивними характеристиками, трактор має надзвичайно потужну гідравлічну систему, що дозволяє ефективно працювати з різноманітними навісними і причіпними знаряддями. Система управління на основі новітніх технологій дає оператору можливість точно налаштовувати робочі параметри трактора для досягнення максимальної продуктивності. CLAAS XERION 12.650 TERRA TRAC також оснащений комфортною кабіною з високими стандартами зручності, а також системою моніторингу, що дозволяє оператору отримувати актуальну інформацію про роботу трактора. Завдяки всім цим характеристикам, трактор є відмінним вибором для великих аграрних підприємств, що потребують потужної, надійної та ефективної техніки для виконання різноманітних сільськогосподарських робіт.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Бошкова, І. Л., Н. В. Волгушева, О. С. Тітлов та Е. І. Альтман. "Аналіз доцільності використання газових акумуляторів для захисту нафтопроводів від гідравлічних ударів". Refrigeration Engineering and Technology 58, № 4 (2022): 228–34. http://dx.doi.org/10.15673/ret.v58i4.2570.

Full text
Abstract:
Досліджується доцільність використання газових ковпаків для запобігання аварійних ситуацій, обумовлених хвилями підвищеного тиску, що виникають у трубопроводі при зміні витрати перекачування в магістральних нафтопроводах. Визначено, що найбільш ефективним застосуванням газових ковпаків є захист коротких трубопроводів, тоді як системи згладжування хвиль тиску слід встановлювати на магістральних трубопроводах. Проведений аналіз систем з демпфіруючими пристроями у вигляді газових акумуляторів, для з'ясування ефективності застосування як засобів захисту трубопроводу від аварійних ситуацій. Визначені позитивні сторони використання газових ковпаків, до яких відноситься відсутність додаткових пристроїв, необхідних для зворотного закачування рідини з газового ковпака до магістрального трубопроводу після гідравлічного удару. При достатньому обсязі газової порожнини газовий ковпак так само, як і запобіжний клапан, хоча й меншою мірою, здатний зменшити амплітуду хвилі гідравлічного удару, проте головний його ефект полягає в іншому. Газовий ковпак зменшує швидкість збільшення тиску в трубопроводі і тим самим сприяє своєчасному відключенню насосів, що нагнітають рідину в трубопровід, інакше кажучи, запобігає можливій аварії. Проте на даний час не існує повністю опрацьованого пристрою газового ковпака, готового для застосування на нафтоперекачувальних станціях. Для забезпечення максимальної ефективності результатів дослідження були визначені критерії подібності, які дозволяють представити отримані результати критеріальною функціональною залежністю. Такий підхід дозволяє при обмеженій кількості експериментів дати оцінку подальшого ходу процесу та поведінки досліджуваної системи при різноманітних поєднаннях безрозмірних параметрів. Наведений розрахунковий приклад використання отриманих результатів, за яким демонструється вибір об'єму газової порожнини ковпака для захисту нафтопроводу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Спічак, Олександр Юрійович, Олександр Володимирович Шестопалов, Володимир Валентинович Кухар та Христина Василівна Малій. "УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ОЧИЩЕННЯ ПРОКАТНОЇ ЕМУЛЬСІЇ У ПРОЦЕСІ ХОЛОДНОЇ ПРОКАТКИ З ТЕХНОЛОГІЧНИМИ МАСТИЛАМИ". Науковий Журнал Метінвест Політехніки. Серія: Технічні науки, № 2 (27 вересня 2024): 20–27. http://dx.doi.org/10.32782/3041-2080/2024-2-3.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено нову конструкцію обладнання для очищення стічної емульсії, яка використовується в цехах холодного прокату, що містить П-подібні пластини для підвищення ефективності процесу очищення. Показано, що для повторного застосування емульсолів за холодної прокатки потрібно забезпечити ефективне охолодження та змащування поверхонь валкового інструменту та штаби, щоби зменшити знос валків і підвищити якість обробленої поверхні металу. Регулярне очищення емульсії необхідне для підтримання її ефективності та тривалого терміну служби, оскільки під час роботи вона забруднюється металевими частинками, продуктами зносу та домішками. Установлено, що нова конструкція пристрою очищення стічної емульсії з використанням П-подібних пластин забезпечує ефективне видалення гідравлічних мастил і забруднень з поверхні емульсії, що значно покращує якість холодного прокату та зменшує витрати на купівлю скімера. Запропоновано прохідний магнітний фільтр, який додатково підвищує ефективність очищення, зменшує вміст олії у шламі та знижує витрати емульсолу на прокатку. Порівняльний аналіз показав значне підвищення видалення механічних домішок за допомогою магнітного фільтра, що приводить до зниження вмісту мастила в емульсії. Нова система очищення не потребує додаткового обслуговування та працює в автоматичному режимі, що підвищує її ефективність і знижує експлуатаційні витрати. З’ясовано, що запропоновані вдосконалення дозволяють оптимізувати процес очищення емульсії, забезпечують кращу якість продукції та зниження витрат на виробництво. На основі проведених досліджень було встановлено, що нова система ефективно затримує забруднення, зберігає водночас робочу концентрацію прокатної емульсії, що підтверджується лабораторними аналізами. Виконане порівняння емульсії в очисному коробі без пластин і з установленими пластинами для наочного підтвердження ефективності системи. Удосконалена система очищення дозволяє знизити загальний рівень вмісту гідравлічних олив у прокатній емульсії на 15%, що економить кошти на купівлю скімера та покращує якість холодного прокату завдяки зменшенню відсортування за поверхневими забрудненнями штаби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Волошин, М. М. "СХЕМА ОПТИМІЗАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ВОДОПРОВІДНИХ МЕРЕЖ У СЕЛИЩІ МІСЬКОГО ТИПУ КОЗАЦЬКЕ БЕРИСЛАВСЬКОГО РАЙОНУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 1 (8 квітня 2022): 154–62. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.1.17.

Full text
Abstract:
У статті наведено актуальність роботи, яка полягає в реформуванні, модернізації та розвитку водопостачання в Україні. Наведені проблеми, які потребують невідкладного розв’язання, що обумовлено, перш за все, постійним збільшенням заборгованості по оплаті послуг зі сторони бюджетних організацій та населення. Представлено аналіз роботи системи водопостачання селища міського типу Козацьке. Наведено аналіз реалізації проєктних рішень щодо системи водопостачання селища. Представлено мета роботи та завдання для досягнення зазначеної мети, а саме: провести аналіз загальної характеристики селища міського типу Козацьке та перспективи його розвитку; провести аналіз роботи наявної системи водопостачання і її технічний стан; провести гідравлічні розрахунки водопровідної мережі; обґрунтувати основні проблеми функціонування системи водопостачання селища міського типу Козацьке; надати рекомендації щодо усунення недоліків функціонування системи водопостачання селища міського типу Козацьке і її розвитку. Представлено місце розташування селища міського типу Козацьке. Наведені структурні та кількісні показники водоспоживачів. Представлено показники заявленого та фактичного водокористування. Приведена характеристика системи водопостачання населеного пункту. Представлено джерело водопостачання селища. Представлено характеристики свердловини №2-25 та модернізовано – занурений насос ЕВВ8-25-100 обладнаний перетворювачем частоти обертання вісі електродвигуна. Наведено напірно-регулюючі споруди на території ЗСО свердловин розташовані 10 водонапірних башт з різною місткістю і висотою стовбура. Представлена характеристика трубопровідної мережі та її подальша можливість експлуатації. Наведено втрати води в системі водопостачання селища. Представлено висновки та пропозиції стосовно оптимізації роботи та реконструкції водопровідної мережі селища міського типу Козацьке.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Кубіч, Вадим, Олег Чернета та Антон Канський. "ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ВІБРАЦІЙ ДВИГУНА Z14XEP НА ХОЛОСТИХ ОБЕРТАХ ПРИ НАВАНТАЖЕННІ СИСТЕМОЮ ГІДРОПІДСИЛЮВАЧА РУЛЬОВОГО КЕРУВАННЯ". Problems of Friction and Wear, № 3(104) (7 жовтня 2024): 35–45. http://dx.doi.org/10.18372/0370-2197.3(104).18979.

Full text
Abstract:
Наведено результати визначення амплітудно-частотної характеристики вібрацій двигуна Z14XEP автомобіля Opel Астра G (F69) на обертах холостого ходу в залежності від положення рульового колеса. Привід у дію системи гідравлічного підсилення з електричним приводом насоса у цілому викликає збільшення амплітуди коливань двигуна на 24,2% у повздовжній та вертикальній площині, що мало місце до заміни рідини, та на 14,4% після її заміни. При цьому визначено, що незалежно від стану гідравлічної рідини на початку її циркуляції через порожнини силового циліндра підсилювача частота механічних коливань двигуна зменшується у повздовжній та вертикальній площині на 25%. У поперечній площині зменшення частоти коливань складає на 35% за виключенням заміни гідравлічної рідини, коли частота коливань залишається незмінною. Встановлено, що якісний стан гідравлічної рідини системи гідропідсилювача суттєво впливає на зміну механічних коливань двигуна тільки при відхилені рульового колеса від нейтрального положення. При цьому визначено, що зменшення в’язкості нової гідравлічної рідни на 8,3% у порівнянні із рідинної, що була замінена, викликає зміни тільки амплітуди коливань двигуна. У повздовжній площині амплітуда коливання зменшуються на 13,3%, у вертикальній площині – на 15,1%, а у поперечній площині коливання збільшуються на 25,4%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!