To see the other types of publications on this topic, follow the link: Система електропостачання.

Journal articles on the topic 'Система електропостачання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Система електропостачання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Kulbovskyi, I. I., H. M. Holub, and O. S. Haydenko. "МОДЕЛЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ КОМП’ЮТЕРНОГО МОНІТОРИНГУ МЕРЕЖ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ТРАНСПОРТУ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, №4, 2018, no. 4 (August 2018): 94–98. http://dx.doi.org/10.33101/s04-4757684.

Full text
Abstract:
Мета. Розробка моделі інформаційних потоків комп'ютерного моніторингу та управління як невід'ємних складових єдиного інформаційного простору господарства електропостачання залізниці; вдосконалення математичних методів організації безперервного моніторингу параметрів функціонування мереж залізниці в процесі постачання електроенергії на тягу поїздів для проведення, контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу. Методика. Розробка і моделювання інформаційної системи комп'ютерного моніторингу та поліпшення контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу. Результати. Розроблено модель систем моніторингу та управління режимами роботи мережі електропостачання, показує інформаційні зв'язки між компонентами систем і їх об'єктом, а також і способи організації синхронно зареєстрованих первинних даних, формування їх у вигляді єдиного інформаційного Наукова новизна. Для проведення, контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу, запропонована математична модель організації змінного моніторингу параметрів режимів мережі електропостачання залізниць та способи організації синхронно зареєстрованих первинних даних і способи формування їх в вигляді єдиного інформаційного простору з загальносистемних позицій як основи оптимізації енергопостачання, поліпшення Безпека, ти руху і реалізації енергозберігаючі їх технологій. Практична значущість. Рішення проблеми оптимізації енергопостачання, поліпшення безпеки руху та реалізації енергозберігаючих технологій. Ключові слова: системний аналіз, енергозбереження, автоматизована система управління, модель, комп'ютерний моніторинг, інформаційні потоки, ідентифікації.Іл. 1. Бібліогр.: 7 назв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Shapovalova, S., and O. Baranichenko. "ПРОГРАМНО-АПАРАТНА РЕАЛІЗАЦІЯ АВТОМАТИЧНОЇ ПІДТРИМКИ ПРИЙ- НЯТТЯ РІШЕНЬ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 66 (December 1, 2021): 38–43. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.4.038.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження в статті є засоби реалізації автоматичної системи підтримки прийняття рішень. Мета роботи – представлення рішення з програмно-апаратної реалізації автоматичної підтримки прийняття рішень в системах електропостачання. В статті вирішуються наступні завдання: визначення вимог до реалізації автоматичної підтримки прийняття рішень системи електропостачання; визначення рішень, які мають прийматися при збої електропостачання; визначення апаратної частини систем електроживлення; визначення спеціалізованого програмного забезпечення підтримки прийняття рішень в цих системах. Отримано наступні результати: надано рішення з програмно-апаратної реалізації автоматичної підтримки прийняття рішень з електропостачання для центру обробки даних, як типового об’єкту, що потребує безперебійного електроживлення. Висновки: визначено основні критерії, яким мають відповідати системи електроживлення, що потребують автоматичного прийняття рішень для запобігання їх збоїв; представлені рішення, які мають прийматися при збої електропостачання в центрах обробки даних; запропоновано архітектурне рішення системи електроживлення з вбудованою автоматизованою системою підтримки прийняття рішень; визначено програмне забезпечення прийняття рішень для систем електроживлення. Перспективним напрямком подальших досліджень є вдосконалення інтелектуальних методів прийняття рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Байрамова, О. В., Ю. Г. Якусевич, В. В. Штрибець, and В. В. Трішин. "Модель управління економією енергоресурсів у системі енергозабезпечення річкових суден." Системи озброєння і військова техніка, no. 3(63), (September 30, 2020): 118–21. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.63.17.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто застосування квадратичної оптимізації на прикладі задачі розподілу енергоресурсів у системі електропостачання берегових об'єктів від трьох джерел (трьох підстанцій) між чотирма споживачами таким чином, щоб втрати електроенергії в електромережі були мінімальними. Розроблено програму в кодах MATLAB, що дозволяє вирішувати широкий спектр задач розподілу ресурсів: визначення оптимального завантаження суднових дизель-генераторних агрегатів при рівнобіжній роботі; оптимальне завантаження системи електропостачання портів, суднобудівних судноремонтних заводів та ін. Потреба в нових технічних рішеннях визначена необхідністю підвищення економічності суднових енергетичних установок та їх складових елементів. Усунення кризових явищ у вітчизняній транспортній системі полягає у створенні нових моделей та методів управління енергоефективністю, алгоритмів оптимізації й автоматизації суден і суднових технічних засобів, способів побудови систем на основі сучасних технологій енергоефективного машинобудування, розробки алгоритмів для підвищення економічності суднових енергетичних установок та їх елементів шляхом ефективного використання різних видів ресурсів у кожнім рейсі. Серед технічних засобів, що підлягають автоматизації, необхідно виділити суднові енергетичні системи, системи та пристрої суднових електроенергетичних комплексів, засоби управління рухом, вантажними операціями, забезпечення життєдіяльності, засоби автоматизації енергоємних виробничих процесів. Актуальність даної статті полягає в тому, що в результаті отримується модель економії енергоресурсів в системі, синтезуються системи автоматизації та управління енергозабезпечення річкових суден і судном у цілому, реалізуючи ефективні закони управління шляхом оптимізації технологічних процесів на базі принципу найменшої дії з використанням операційних досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лагутін, Г. І., С. М. Хабоша, В. О. Перепелиця, І. І. Кулинич, and І. О. Солдатенко. "Напрями удосконалення засобів моніторингу технічного стану силових кабельних ліній систем електропостачання військових аеродромів." Системи озброєння і військова техніка, no. 2(66) (May 21, 2021): 66–72. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2021.66.09.

Full text
Abstract:
В статті проведений аналіз причин погіршення технічного стану силових кабельних ліній, які виникають в системах електропостачання стаціонарних військових аеродромів, та існуючих засобів оцінки стану ізоляції силових кабелів в умовах експлуатації. На підставі проведеного аналізу розглянуті перспективні засоби неруйнівного моніторингу технічного стану силових кабельних ліній систем електропостачання військових аеродромів, які сприяють підвищенню надійності функціонування систем забезпечення польотів авіації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sinchuk, Oleg, Serhii Boiko, Oleksiy Gorodny, Andrey Nekrasov, Maksim Fed, and Maryna Nozhnova. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ РОЗОСЕРЕДЖЕНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ В УМОВАХ ЗАЛІЗОРУДНИХ ПІДПРИЄМСТВ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 4(18) (2019): 161–68. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-4(18)-161-168.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Аналіз досягнень сучасної енергетики показує, що децентралізовані енергосистеми з використанням джерел розосередженої генерації можуть бути надзвичайно прибутковою сферою для капіталовкладень, якщо є можливість розміщувати джерела генерації енергії поблизу споживачів. Зазвичай витрати на передачу енергії сягають 30 % від вартості її вироблення. Наявні методики для проєктування системи електропостачання віддалених споживачів переважно розглядають як альтернативу централізованому електропостачанню, електропостачання за рахунок генерації електроенергії на базі відновлювальних джерел енергії, або за рахунок використання котелень, дизель-генераторів. Між тим, освоєння потенціалу відновлювальних джерел енергії – це технічно важкореалізоване нині завдання, яке пов’язане з низькою щільністю потоку енергії від відновлювальних джерел енергії і залежністю їх від природних умов. Вартість отримання енергії, хоча вона і щорічно знижується, залишається значно вище, ніж у традиційних енергоресурсів, а необхідних кардинальних технічних рішень поки немає. Постановка проблеми. Проблематикою цієї роботи є синтез методу визначення потенціалу розосереджених джерел енергії в умовах залізорудних підприємств, враховуючи особливості та специфіку їх експлуатації. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Об’єднання на паралельну роботу розосередженої генерації та мережі дасть синергетичний ефект – появу нових властивостей, яких не було у складових частинах, що проявляється, зокрема, у зниженні нерегулярності сумарного графіка навантаження об’єднаних систем, зниженні його нерівномірності в добовому, тижневому й сезонному розрізах, зменшенні залежності частоти електричного струму від коливань балансу потужності. У попередніх дослідженнях нами обґрунтовано позитивний ефект від впровадження джерел розосередженої генерації в умовах промислових підприємств, а саме модульність, надійність, місцеве керування, зменшення негативного впливу на екологію та малий пусковий період. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Враховуючи складність технологічного процесу та специфіку функціонування гірничих підприємств, актуальним науково-практичним завданням є розробка методу визначення потенціалу розосереджених джерел енергії в умовах залізорудних підприємств, враховуючи специфіку їх функціонування. Постановка завдання. Отже, актуальним науково-практичним завданням є синтез методу визначення потенціалу розосереджених джерел енергії в умовах залізорудних підприємств, що дозволить ефективно впроваджувати джерела розосередженої генерації у структури електропостачання залізорудних підприємств. Виклад основного матеріалу. Для визначення потенціалу відновлювальних джерел енергії, що входять до складу джерел розосередженої генерації в умовах залізорудних підприємств, необхідно мати як можна повніші й чіткі дані про електропостачання і електроспоживання навантаження електрообладнанням залізорудного підприємства протягом доби, а також наявність даних про витрати електричної енергії в електромережі електропостачання і електроспоживання навантаження. Висновки відповідно до статті. На залізорудних підприємствах актуальним та можливим є впровадження в загальну структуру систем електроживлення розосередженої генерації на базі відновлюваних джерел енергії. Запропонований метод визначення потенціалу розосереджених джерел енергії в умовах залізорудних підприємств дозволить ефективно впроваджувати розосереджену генерацію до структури їх електропостачання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ved’, A., I. Mekhed, L. Ivashova, S. Karbovsky, L. Lukashina, and I. Isbenko. "Гармонізація національних нормативних документів з рекомендаціями МАГАТЕ щодо системи надійного електропостачання атомних станцій." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(45) (March 15, 2010): 12–15. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2010.1(45).03.

Full text
Abstract:
Наведено результати порівняльного аналізу ступеня гармонізації регулюючих вимог, встановлених чинними в Україні нормативними документами з ядерної та радіаційної безпеки до систем надійного електропостачання, важливих для безпеки АЕС, з рекомендаціями МАГАТЕ. Сформульовано рекомендації з удосконалення національних нормативних документів щодо облаштування, проектування, виготовлення, монтажу та експлуатації системи надійного електропостачання АЕС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Gryb, Oleh, Ihor Karpaliuk, Serhiy Shvets, and Artur Zaporozhets. "Розпізнавання наявності коронного розряду акустичним комплексом встановленим на безпілотному літальному апараті." Proceedings of the National Aviation University 85, no. 4 (December 22, 2020): 46–53. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.85.15138.

Full text
Abstract:
Енергетичний комплекс України досі залишається досить потужним комплексом серед країн Єврозони. Українські електричні мережі, що входять до енергетичного комплексу мають значне розгалуження. Протяжність ліній електропередач високої і надвисокої напруги (750, 330, 220, 110 кВ) налічують тисячі кілометрів. Зношеність обладнання в системі електропостачання Україні позначається на надійності електропостачання і на якісних показниках. В таких умовах підтримання робочого стану обладнання забезпечується поточним обслуговуванням. Значна увага приділяється своєчасному виявленню пошкодження, точному визначенні місця аварії і її характеру. Висока напруга в мережі призводить до появи такого побічного фактору, як коронний розряд, який не тільки споживає значні обсяги електричної енергії, але й спотворює її. Поява коронного розряду може бути ознакою електричної несправності системи передачі струму. Тому авторами було обрано напрям по розробці гальванічно-незалежних систем діагностики стану енергетичного обладнання через діагностику наявності коронного розряду. Для визначення наявності коронного розряду необхідно використання або значної кількості систем діагностики, або розташування таких систем на пересувних платформах. Пропонується використовувати безпілотні літальні апарати в якості платформи. Запропоновані авторами методи акустичного контролю можуть бути заблоковані власними шумами літальних апаратів. Тому було проведено акустичний аналіз різних режимів роботи літальних апаратів і їх порівняння із акустичним спектром коронного розряду. Отримані результати дозволили візуалізувати можливість використання акустичних систем на борту безпілотних літальних апаратів для проведення діагностики коронного розряду за акустичними параметрами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Sokolovskyi, О., Y. Yarosh, N. Tsyvenkova, and S. Kukharets. "ОБҐРУНТУВАННЯ КАНАЛУ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ НА ОСНОВІ ГАЗОГЕНЕРАТОРНОЇ УСТАНОВКИ." Vidnovluvana energetika, no. 1(56) (August 9, 2019): 72–82. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.1(56).72-82.

Full text
Abstract:
Сучасною тенденцією розвитку енергетики є прагнення до збалансованості енергетичного комплексу, підвищення надійності електропостачання споживачів. Важливе місце в стратегії розвитку електроенергетики займають автономні системи електропостачання. Вони використовуються на підприємствах, в аеро-, морських і річкових портах, в енергоблоках лікарень, у фермерських господарствах, в системах аварійного енергопостачання, на об'єктах оборонного комплексу – скрізь, де потрібна електроенергія, в той час як мережа або віддалена, або працює з перебоями. Представлено автономну систему енергопостачання з двигунами внутрішнього згорання. Основним перетворювачем механічної енергії приводних двигунів в електричну є електромеханічний перетворювач змінного струму з обмоткою збудження, яка розташована на роторі. Представлено алгоритм, згідно з яким на початку циклу контролер визначає добову норму споживання електроенергії та, відповідно до типу дня і часу доби, виконує дії за коротким чи розгалуженим алгоритмом. У разі використання добової норми електроенергії може виникнути ситуація, за якої увімкнутою залишиться тільки частина світильників, що спричинить дискомфорт для персоналу та впливатиме на продуктивність праці співробітників. Пропонується впровадження другого незалежного каналу електропостачання з використанням газогенераторних технологій. Вироблений газ забезпечує роботу двигуна внутрішнього згорання, який обертає вал генератора. Представлено графік прогнозованого вироблення енергії фотоелектричною системою встановленою потужністю 3,5 кВт на основі даних сонячної інсоляції на широті м. Житомира. Також представлено графік продуктивності газогенераторної установки потужністю 5 кВт за однозмінної роботи. Розраховано прогнозоване споживання електроенергії освітлювальною установкою протягом першого місяця року для корпусів Житомирського національного агроекологічного університету. Представлено графік різниці між спожитою та виробленою енергією за днями тижня. Величина спожитої електрики за місяць становила 767,8 кВт·год за встановленої норми 251 кВт·год. Фотоелектричними панелями та газогенераторною установкою вироблено відповідно 184,8 кВт·год та 493,2 кВт·год. Другий резервний канал живлення забезпечив більше половини потреб на освітлення навчального корпусу. Розроблено структурну схему контролера, що реалізує спеціалізований алгоритм. Представлено графік регульованих змінних під час роботи контролера. Застосування спеціалізованого алгоритму дозволяє зменшити енергоспоживання установки, забезпечує можливість повноцінного використання глибокого резервування на базі фотоелектричної системи та газогенераторної установки. Подальші дослідження спрямовані на встановлення впливу продуктивності газогенераторної установки на стійкість роботи системи двигун-генератор в умовах мінливого попиту на електроенергію та з врахуванням нестабільного значення коефіцієнта потужності. Бібл. 10, рис. 9.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Плахтій, Олександр Андрійович, Володимир Павлович Нерубацький, Дмитро Андрійович Шелест, and Владислав Романович Цибульник. "Дослідження впливу скін-ефекту на втрати потужності в системах тягового електропостачання постійного струму." Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті 26, no. 4 (December 14, 2021): 3–14. http://dx.doi.org/10.18664/ikszt.v26i4.247224.

Full text
Abstract:
Наведено дослідження гармонічного складу тягових струмів у залізничній системі електропостачання постійного струму. В дослідженні враховано вплив вищих гармонік, зумовлених несиметрією живильної напруги, гармонік трифазних випрямлячів тягових підстанцій, роботу пасивного гібридного фільтра тягової підстанції, а також вплив вищих гармонік, зумовлених імпульсним споживанням струмів тягових автономних інверторів напруги електрорухомого складу з асинхронним тяговим електроприводом. На прикладі фільтра тягової підстанції ЕЧ-20 регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» показано, що неканонічні гармоніки, зумовлені несиметрією живильної напруги, не придушуються існуючими режекторними ланками фільтра. Вплив вищих гармонік електрорухомого складу досліджено на прикладі роботи асинхронного тягового електропривода з вхідним LC-фільтром та автономним інвертором напруги електричного рухомого складу. Дослідження роботи автономного інвертора напруги електрорухомого складу виконано для режимів синусоїдальної широтно-імпульсної модуляції і просторово-векторної широтно-імпульсної модуляції. Показано, що застосування просторово-векторної широтно-імпульсної модуляції дає змогу покращити гармонічний склад тягових струмів і знизити їх коефіцієнт гармонічних спотворень. Визначення гармонічного складу та перехідних процесів виконано шляхом комп’ютерного моделювання в програмі Mаtlаb/Sіmulіnk. На підставі визначеного гармонічного складу в контактній мережі наведено дослідження впливу скін-ефекту на розподіл щільності струму в перерізі контактного проводу системи залізничного електропостачання постійного струму. Дане дослідження було виконано також шляхом комп’ютерного моделювання в програмі Аnsys Maxwell. Як результат, скін-ефект викликає збільшення еквівалентного активного опору провідника, що зумовлює збільшення додаткових втрат потужності в контактному проводі систем залізничного електропостачання, викликаних вищими гармоніками тягових підстанцій та вищими гармоніками електрорухомого складу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Sabat, Myroslav, Vladyslav Lysiak, Yurii Shelekh, and Vadym Chechel. "ВПЛИВ НЕСИНУСОЇДАЛЬНОСТІ НАПРУГИ НА РОБОТУ ВУЗЛА КОМПЛЕКСНОГО НАВАНТАЖЕННЯ З КОНДЕНСАТОРНИМИ УСТАНОВКАМИ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(25) (2021): 244–55. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2021-3(25)-244-255.

Full text
Abstract:
Збільшення кількості споживачів електричної енергії в системах електропостачання, до складу яких входять напівпровідникові перетворювачі (НП), зумовлює наявність вищих гармонік напруги (струму) та призводить до збільшення сумарного коефіцієнта гармонічних спотворень, як одного з визначальних показників якості електричної енергії. Вищі гармоніки напруги в електропостачальних мережах впливають на роботу систем автоматики, обчислювального обладнання, а також на роботу КУ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Boiko, Serhii, Andrey Nekrasov, Oleksiy Gorodny, Alona Khebda, Artem Dmitrenko, and Maryna Nozhnova. "ПРОГНОЗУВАННЯ ЕЛЕКТРОСПОЖИВАННЯ ЗАЛІЗОРУДНИХ ПІДПРИЄМСТВ ПРИ ВПРОВАДЖЕННІ ДО СИСТЕМИ ЇХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ РОЗОСЕРЕДЖЕНОЇ ГЕНЕРАЦІЇ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(17) (2019): 197–208. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-3(17)-197-208.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Залізорудні підприємства є одними з найбільших споживачів паливно- енергетичних ресурсів України. Водночас аналіз розподілу потоків споживання електроенергії свідчить, що велика частка електричної енергії припадає саме на локальні енергетичні об’єкти, що зумовлює загалом актуальність вивчення питання особливостей прогнозування електроспоживання з мережі в умовах підприємств та актуальності застосування при цьому комбінованого підходу, особливо при впровадженні у структуру електропостачання цих підприємств розосередженої генерації. Постановка проблеми. Проблемою, висвітленою в цій роботі, є синтез особливостей прогнозування електроспоживання підприємств при впроваджені до системи їх електропостачання розосередженої генерації. Аналіз останніх досліджень і публікацій. У попередніх дослідженнях автори обґрунтували позитивний ефект від впровадження джерел розосередженої генерації в умовах промислових підприємств, а саме модульність, надійність, місцеве керування, зменшення негативного впливу на екологію та малий пусковий період. Ці об’єкти, а це в масштабах України сотні гектарів, за всіма своїми параметрами можуть і повинні стати полігоном для розміщення комплексів джерел розосередженої генерації, які, по суті, повинні стати міні- або мікроелектростанціями у структурі систем електропостачання підприємств України, у тому числі залізорудних підприємств. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. В умовах залізорудного підприємства, яке має дуже складну та розгалужену структуру, а технологічні процеси дуже складні й залежать від багатьох факторів, прогнозування є важким і складним завданням, за умови одержання похибки прогнозу, яка б не перевищувала 4 %. Тому в умовах залізорудного підприємства доцільно використання для одержання прогнозу електроспоживання штучних нейронних мереж, які передбачають наявність суттєвих зв’язків між окремими факторами. Постановка завдання. Таким чином, актуальним науково-практичним завданням є дослідження особливостей та механізму прогнозування електроспоживання залізорудних підприємств при використанні джерел розосередженої генерації у складі комплексу їх електропостачання. Виклад основного матеріалу. У результаті аналізу можливості впровадження розосередженої генерації у складі енергетичних систем залізорудних підприємств було виявлено, що джерела розосередженої генерації впливають на розподільні мережі цих підприємств та перетворюють їх на активні елементи. Це призводить до необхідності внесення змін у прийнятті стратегії управління розподільними мережами підприємства та планування структури і режимів локальних енергетичних систем. У статті запропоновано використання штучних нейронних мереж для прогнозування електроспоживання електричної енергії, особливо при впровадженні джерел розосередженої генерації по комплексу електропостачання. За допомогою програми «Statistica» було побудовано графіки електроспоживання із загальної мережі ПАТ Полтавський ГОК з використанням нейронних мереж. Результат прогнозування у порівнянні з реальними даними має незначне відхилення, що є допустимим. Висновки відповідно до статті. Для прогнозування, з достатнім рівнем ймовірності, електроенергоспоживання залізорудними підприємствами необхідно вирішити багатокритеріальну задачу з обов'язковим попереднім визначенням усіх факторів, що впливають та визначають рівні енергоспоживання конкретного підприємства. Застосування нейронних мереж у системах прогнозування електроенергетичних параметрів джерел розосередженої генерації дозволить забезпечити багатофакторне прогнозування, що дасть змогу покращити прогнозованість згенерованої електроенергії розосередженою генерацією в часі, в умовах залізорудних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Лагутін, Г. І., О. В. Сальник, С. В. Скіпор, and І. І. Кулинич. "Аналіз можливості застосування вольтододаткових трансформаторів як засобів компенсації коливань напруги в системах електропостачання стаціонарних військових аеродромів." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(68) (April 21, 2021): 130–36. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.68.17.

Full text
Abstract:
В статті проведений аналіз причин коливань напруги, які виникають в системах електропостачання стаціонарних військових аеродромів, та негативних наслідків для споживачів від ненормативних показників якості електроенергії. На підставі проведеного аналізу розглянуті способи регулювання напруги в системах електропостачання та розроблені пропозиції щодо застосування регульованих вольто­додаткових трансформаторів як засобів компенсації коливань напруги в системах електропостачання стаціонарних аеродромів Повітряних Сил.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Філімоненко, Н. М., and К. В. Філімоненко. "Можливості застосування електромеханічного обладнання для компенсації реактивної потужності та підвищення надійності електропостачання." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 8(264) (January 12, 2021): 56–61. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-264-8-56-61.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто систему електропостачання підприємства хімічної промисловості. При проектуванні таких систем необхідно проводити вибір найбільш доцільного варіанту використання електрообладнання. Вибір здійснюється на основі всебічного аналізу технічних і економічних показників. Розглянуто рішення щодо забезпечення безаварійної роботи енергосистеми, яка живить підприємство хімічної промисловості.Для компенсації реактивної потужності, яка споживається електроустановками промислового підприємства, можуть бути застосовані синхронні компенсатори, а також використовуються синхронні машини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Філімоненко, Н. М., and К. В. Філімоненко. "Аналіз надійності енергосистем із огляду на наявність в їхньому складі силових трансформаторів." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 5 (269) (September 10, 2021): 29–33. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-269-5-29-33.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена результатам дослідження щодо роботи силових трансформаторів, які входять до складу ОЕС України. Визначено причини та характер ушкоджень елементів системи, розглянуто питання надійності електропостачання енергосистеми в цілому і, зокрема, від якості роботи трансформаторів.Пошкоджуваність трансформаторів безпосередньо впливає на надійність енергосистеми в цілому, тому необхідно приділяти особливу увагу моніторингу їхнього стану та своєчасного підтримання працездатності. Підвищення надійності роботи трансформаторів є ефективним заходом запобігання аварійних наслідків в системі ОЕС України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Kononov, B., Yu Musairova, and A. Matviienko. "ВИКОРИСТАННЯ ЧАСОВИХ БУЛЕВИХ ФУНКЦІЙ ДЛЯ ПОБУДОВИ УДОСКОНАЛЕНИХ ПРИСТРОЇВ РЕЛЕЙНОГО ЗАХИСТУ, АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ І ДІАГНОСТИКИ ОБЛАДНАННЯ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, no. 53 (February 5, 2019): 65–69. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2019.1.065.

Full text
Abstract:
Пропонується при створенні нових та модернізації існуючих систем електропостачання комплексів озброєння і військової техніки розробляти пристрої релейного захисту, автоматики та технічної діагностики основного обладнання цих систем використовувати безконтактні електричні апарати, проектування та розробка яких здійснюється з використанням математичного апарата алгебри логіки, в якому пропонується брати за основу часові бульові функції. Дається визначення часових бульових функцій та часових операторів. Наводяться основні часові бульові функції і приклади реалізації часових бульових функцій і операторів затримки. Розглядається приклад розробки логічної частини релейного захисту системи гарантованого живлення, в якій накопичувачем енергії є інерційний маховик, а перетворювачем енергії є синхронна електрична машина, яка в залежності від стану зовнішнього вводу працює в режимі синхронного електричного двигуна, або в режимі синхронного генератора. Наводиться схема логічної частини пристрою релейного захисту цієї системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Iokst, V., K. Yefimova, V. Levakin, O. Iokst, M. Romaniuk, and B. Martyniuk. "Сучасний підхід до організації електроживлення систем, важливих для безпеки АЕС у разі знеструмлення власних потреб." Nuclear and Radiation Safety, no. 4(68) (November 23, 2015): 19–23. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2015.4(68).04.

Full text
Abstract:
Розглянуто передумови до перегляду стратегії електропостачання власних потреб АЕС в Україні та нові підходи до організації електропостачання споживачів систем безпеки від внутрішніх резервних джерел електроживлення і мобільних дизель-генераторних електростанцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Ved’, A., K. Efimova, V. Iokst, O. Ved’, and L. Ivashova. "Вимоги до систем надійного електропостачання, важливих для безпеки атомних електростанцій." Nuclear and Radiation Safety, no. 3(51) (September 6, 2011): 53–55. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2011.3(51).09.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Мыхайлив, Иван, Михаил Федорив, Иван Галущак, Иван Гладь, and Александр Киянюк. "МАТЕМАТИЧЕСКАЯ МОДЕЛЬ ФУНКЦИОНИРОВАНИЯ СИСТЕМЫ ЭЛЕКТРОСНАБЖЕНИЯ ЭЛЕКТРОБУРА В СРЕДЕ ВИРТУАЛЬНОГО ПРОГРАММИРОВАНИЯ." Modern engineering and innovative technologies, no. 06-02 (December 29, 2018): 52–56. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2018-06-02-021.

Full text
Abstract:
В роботі побудовано математичну модель функціонування системи електропостачання електробура в якій враховано впливтемператури прпомивної рідини на зміну опрору струмопідводу. Досліджено зміну енергетичних параметрів в залежності від глибини буріння. Встан
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Рева, Вадим Сергеевич, Константин Николаевич Земляной, and Виктор Петрович Фролов. "ОСОБЛИВОСТІ КОНТРОЛЮ І УПРАВЛІННЯ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ НАЗЕМНИХ КОМПЛЕКСІВ." Aerospace technic and technology, no. 7 (November 10, 2018): 25–31. http://dx.doi.org/10.32620/aktt.2018.7.04.

Full text
Abstract:
The article shows the power quality indicators that are most important for electric consumers: high and low voltage, high-voltage pulses, harmonic distortion, unstable voltage, voltage dips. Possible contingencies in power supply systems of the ground complex (PSS GK) connected with a deviation from the norm of the quality of electric power parameters are analyzed. In accordance with this, the power quality indicators that affect the cyclogram of the preparation for the launch of a space rocket (SR), which need to be monitored, are determined. The objects of management of separate components for operational withdrawal from an emergency situation (ES) are considered. In order to improve the PSS structures and improve the quality and reliability of PSS GK, taking into account the operating modes, at the design stages of the power supply system of GK, it is necessary to create and allocate an automated remote control and monitoring system (ARKMS) as a separate structure within PSS NK. The main requirements for the ARKMS providing control of the power parameters at the terminals of the electrical consumers of the process equipment (PE) are determined by monitoring the oscillograms of the AC voltage, the voltage, frequency and the non-sinusoidal voltage of the alternating current voltage. In addition, ARKMS performs registration and display of power supply parameters of electric consumers, monitoring of the operation of PSS as a whole and their components with reference to a single-time system. In case of exceeding the permissible limits of the power quality indicators, ARKMS will allow to take operational measures necessary for parrying contingencies, thanks to the operation of the elements of the power supply system. Information support was provided with the construction of the generally accepted structural block diagram of such systems, on the basis of which the three-level structure of ARKMS is implemented. The algorithm and basic principles of the ARKMS operation in the normal mode and the mode of exceeding the norms of the power quality indicators (PQI) are considered. A brief description of the structure is given, as well as an example of an algorithm for input control of ARKMS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Кононов, Б. Т., and М. І. Будур. "Шляхи прискорення процесу синхронізації в системах електропостачання військових об'єктів." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 1(59) (January 28, 2019): 73–80. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2019.59.10.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Бодунов, В. М. "Принципи оцінювання потужності джерел розподіленого генерування в системах електропостачання." Вісник Вінницького політехнічного інституту, no. 6 (123) (2015): 63–67.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Sinchuk, Oleg, Serhii Boiko, Oleksiy Gorodny, Yana Doludarieva, and Andrii Dymerets. "МЕТОД ОПТИМІЗАЦІЇ РЕЖИМІВ РОБОТИ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ ГІРНИЧОРУДНИХ ПІДПРИЄМСТВ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(21) (2020): 242–48. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2020-3(21)-242-248.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Одним з альтернативних рішень питання другого незалежного джерела живлення електроспоживачів можуть бути використані джерела розосередженої генерації, розташованої на території підприємства, з метою електропостачання відповідальних електроприймачів у аварійних ситуаціях та в інших псевдоаварійних режимах роботи, з метою зменшення витрат за спожиту електроенергію та підвищення рівня надійності електропостачання. Водночас аналіз розподілу потоків споживання електроенергії свідчить, що велика частка електричної енергії припадає саме на локальні енергетичні об’єкти. Це обумовлює загалом актуальність ви-вчення питання особливостей прогнозування електроспоживання з мережі в умовах підприємств та актуальності застосування при цьому комбінованого підходу, особливо при впровадженні в структуру електропостачання цих підприємств розосередженої генерації. Постановка проблеми. Проблемою цієї роботи є питання підвищення енергоефективності гірничорудних підприємств. До того ж досвід показує, що попри недовантаження електричних потужностей, збитки від аварійних перерв енергозабезпечення з кожним роком зростають.Аналіз останніх досліджень і публікацій. У попередніх авторських дослідженнях було обґрунтовано необхідність оптимізації режимів роботи електричного обладнання гірничорудних підприємств у разі застосування розосередженої генерації. За критеріями економічності та ефективності передбачається формування ефективних режимів в умовах постійного зростання навантаження електроспоживачів та збільшення реальної складової спожитої електричної енергії (ЕЕ), згенерованої при використанні розосередженої генерації. Для досягнення максимального економічного ефекту при застосуванні розосередженої генерації в умовах гірничорудних підприємств, систем керування навантаженням та акумулюючого обладнання, особливо важливим є організація планування електроспоживання, оперативного й оптимального вибору режимів генерації електричної енергії, розосередженої генерації та оперативного керування режимами роботи енергетичного обладнання, яке використовується для забезпечення ефективного й безперебійного функціонування обладнання електроспоживачів гірничорудних підприємств, з метою здешевлення видобування залізорудної сировини, в умовах узгодження режимів роботи джерел генерації гірничорудних підприємств і зовнішньої електромережі.Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Враховуючи складність технологічного процесу та специфіку функціонування гірничих підприємств, актуальним науково-практичним завданням є розробка методу оптимізації режимів роботи енергетичного обладнання залізорудних підприємств при впровадженні в структуру електропостачання цих підприємств розосередженої генерації. Постановка завдання. Таким чином, актуальним науково-практичним завданням є синтез методу оптимізації режимів роботи енергетичного обладнання залізорудних підприємств при впровадженні в структуру їх електропостачання розосередженої генерації. Це дозволить ефективно впроваджувати джерела розосередженої генерації в структури електропостачання гірничорудних підприємств.Виклад основного матеріалу. Враховуючи те, що на підприємствах актуальним є впровадження в загальну структуру систем електроживлення розосередженої генерації, запропоновано впровадження відновлюваних джерел енергії. Між тим, що не менш важливо, досвід показує, що незважаючи на недовантаження електричних потужностей, збитки від аварійних перерв енергозабезпечення з кожним роком зростають. Кожний параметр загальної оптимізації вибору режимів роботи енергетичного обладнання гірничорудних підприємств має різний ступінь впливу. Тому для вироблення оптимальних режимів роботи джерел розосередженої генерації в умовах гірничорудних підприємств за критеріями економічності та ефективності, пропонуємо використати запропоновану цільову функцію. Висновки відповідно до статті. На гірничорудних підприємствах актуальним та можливим є впровадження в загальну структуру систем електроживлення розосередженої генерації на базі відновлюваних джерел енергії. Водночас з метою достатньо енергоефективного використання таких мініелектростанцій у структурах систем електроживлення необхідно ґрунтовно аналізувати питання, пов’язані з режимами роботи енергетичного обладнання цих підприємств. Запропонований метод дозволяє оптимізувати роботу енергетичного обладнання гірничорудних підприємств при впровадженні до структури їх електропостачання розосередженої генерації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Лагутін, Г. І., Д. С. Цибух-Гулинський, О. В. Сальник, and І. І. Кулинич. "Удосконалення пристроїв релейного захисту ліній електропередачі в системах електропостачання військових аеродромів." Системи озброєння і військова техніка, no. 2(66) (May 21, 2021): 59–65. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2021.66.08.

Full text
Abstract:
В статті проведений аналіз напрямків удосконалення пристроїв релейного захисту силових кабельних ліній систем електропостачання стаціонарних аеродромів Повітряних Сил, які залучаються для потреб проведення Операції об’єднаних сил (ООС). На підставі проведеного аналізу розглянуті функціональні особливості мікропроцесорних пристроїв релейного захисту та системної автоматики та розроблені пропозиції щодо їх застосування для захисту високовольтних електричних мереж стаціонарних аеродромів Повітряних Сил.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Ващишак, І. Р., and С. П. Ващишак. "Агрофотовольтаїчна сонячна станція з вимірювальними каналами ІоТ." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 2 (June 4, 2020): 129–34. http://dx.doi.org/10.36930/40300223.

Full text
Abstract:
Розглянуто перспективи використання агрофотовольтаїчної сонячної станції для поєднання виробництва електроенергії, збереження ґрунтів та застосування їх у сільському господарстві зі забезпеченням певного рівня урожайності земель. Зазначено, що додатково агрофотовольтаїчна станція повинна виконувати функції затінення та поливу рослин. Для забезпечення максимальної ефективності сонячних панелей за високих температур повітря запропоновано підтримувати їх температуру в заданих межах системами примусового рідинного охолодження з паралельним підключенням охолоджувальних модулів. Перевагами такої схеми є рівномірне охолодження сонячних панелей, розміщених в одному ряду, і можливість роботи системи при відключенні будь-якого з охолоджувальних модулів. Розроблено комірчастий модуль охолодження сонячної панелі, який виготовляють з алюмінієвих сплавів і кріпиться до її задньої сторони. Розроблено гідравлічну схему агрофотовольтаїчної станції, особливостями якої є можливість використання холодної води безпосередньо у місці встановлення станції за допомогою свердловинного насоса та застосування нагрітої сонячними панелями води для побутових потреб, техніки та обігріву приміщень. Запропоновано схему електропостачання агрофотовольтаїчної станції, яка дає змогу вироблену сонячними панелями електроенергію використовувати як безпосередньо споживачами на полі, так і передавати у мережу змінного струму. Для обліку виробітку та споживання електроенергії застосовано двотарифний лічильник. Розроблено підвісні каркаси для кріплення сонячних панелей, елементів систем охолодження, поливу та освітлення ділянки у нічну пору доби. Конструкція каркасу дає змогу змінювати кути нахилу сонячних панелей двічі на рік. Запропоновано вимірювальні канали, що забезпечують роботу систем охолодження, поливу та освітлення, організувати як елементи інтернету речей ІоТ, зв'язані у мережу за допомогою технології Wi-Fi, що дасть змогу здійснювати дистанційне управління станцією. Спроектовано агрофотовольтаїчну станцію для ділянки площею 86 га у селі Підпечери Івано-Франківській області та наведено її енергетичну ефективність. Розраховано вартість врожаю для різних сільськогосподарських культур, які можна вирощувати на території станції. Наведено техніко-економічні показники розробленої станції та підтверджено її ефективність і доцільність реалізації для раціонального використання земель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Лагутін, Г. І., Ю. Д. Мусаїрова, Д. С. Грицюк, and І. І. Кулинич. "Шляхи удосконалення засобів визначення технічного стану дизельних двигунів пересувних електростанцій систем електропостачання радіолокаційних станцій." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(68) (April 21, 2021): 122–29. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2021.68.16.

Full text
Abstract:
В статті проведений аналіз особливостей визначення технічного стану дизельних двигунів пересувних електростанцій систем електропостачання радіолокаційних станцій, проаналізовані функціональні зв’язки між елементами дизель-генератора як об’єкта технічної діагностики. На підставі проведеного аналізу розроблені пропозиції щодо визначення фактичного технічного стану електроагрегата з дизельним двигуном внутрішнього згоряння і генератором постійного або змінного струму паливно-потужнісним методом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

СТАСЮК, О. І., and Л. Л. ГОНЧАРОВА. "Методи комп’ютерної інтелектуалізації процесів обробки інформації аномальних режимів систем електропостачання залізниць." Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті, no. 3 (June 29, 2016): 30. http://dx.doi.org/10.18664/ikszt.v0i3.76336.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Чорна, Н. А. "ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ ВОДНЕВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ АВТОНОМНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ КОМПЛЕКСІВ НА ОСНОВІ ВІДНОВЛЮВАНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ." Vidnovluvana energetika, no. 3(66) (September 30, 2021): 18–32. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.3(66).18-32.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано публікації з використання водневих технологій, спрямованих на залучення відновлюваних джерел енергії в інфраструктуру енерготехнологічних комплексів, а саме для автономного енергозабезпечення невеликих споживачів на віддалених територіях. Потенціал використання сонячної та вітрової енергії в Україні є достатньо високим для широкого впровадження в енергетичні системи. При експлуатації автономних енергетичних комплексів на основі відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна та вітрова енергія, можливе виникнення позаштатних ситуацій, обумовлених припиненням енергопостачання внаслідок мінливості енергонадходження або аварійним виходом з ладу окремих елементів енергокомплексу. Тому для забезпечення безперебійним електропостачанням автономного приватного споживача необхідно передбачати додаткові системи вирівнювання енергонадходження. Використання технології перетворення енергії від первинних джерел із застосуванням електролізної установки, металогідридної системи акумулювання водню та паливної комірки дасть змогу вирішити не тільки проблему згладжування нерівномірності надходження енергії від відновлюваних джерел енергії, а ще й зменшити екологічне навантаження на навколишнє середовище України. Проведений аналіз існуючих типів електролізерів показав, що водневі технології, які реалізуються в електролізних установках, розроблених в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України дозволяють виробляти і накопичувати водень під високим тиском (до 20 МПа), що виключає використання компресорної техніки. Застосування водню в паливних комірках дозволяє створювати ефективні системи автономного енергозабезпечення приватних споживачів. Найперспективнішими для автономних споживачів є енергоустановки потужністю від 1 до 20 кВт на основі низькотемпературних лужних паливних комірок, які характеризуються високим ККД, екологічною чистотою та безшумністю в роботі. Аналіз публікацій показав, що для забезпечення живленням паливних комірок найбільш компактним, безпечним та екологічним способом є використання металогідридних акумуляторів високочистого водню багаторазової дії в складі енергетичного комплексу, що відповідає вимогам розміщення автономних систем енергозабезпечення. Бібл. 31, табл. 3, рис. 5.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Плюта, І. Ю. "Пріоритетні напрями забезпечення модернізації системи електропостачання в Україні з урахуванням досвіду ЄС." Формування ринкових відносин в Україні, no. 12 (199) (2017): 163–68.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Кудря, С. О., Л. В. Яценко, Л. Я. Шинкаренко, and М. Д. Ткаленко. "ОПРІСНЕННЯ МОРСЬКОЇ ВОДИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЗЕЛЕНОГО ВОДНЮ." Vidnovluvana energetika, no. 4(67) (December 25, 2021): 6–17. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).6-17.

Full text
Abstract:
Проблематика розвитку вітроводневої офшорної енергетики України полягає у необхідності створення ефективної системи постачання прісної води для виробництва зеленого водню електролітичним методом. Використання водневих технологій дозволяє оптимізувати роботу вітроенергетичної системи й досягти більшої економічної ефективності вітроелектричного обладнання, оскільки забезпечується безперервність роботи генерувальної вітроелектричної станції. Участь України в європейській програмі «2x40 GW Green Hydrogen Initiative», відповідно до якої в Україні передбачається встановлення 10 ГВт нових потужностей електролізерів для виробництва зеленого водню, потребує детальної розробки відповідної інфраструктури морських ВЕС, насамперед систем опріснення морської води для зменшення логістичних витрат на її доставку. У роботі проведено аналіз сучасних методів опріснення і визначено, що найбільш прийнятним на сьогодні є метод зворотного осмосу, який має істотні переваги: відносно невисокі експлуатаційні витрати, проста та компактна конструкція. Робота такої системи може бути легко автоматизована, тому управління нею здійснюється в напівавтоматичному і автоматичному режимі. Встановлено, що роботу електролізера потужністю 1 МВт разом із системою опріснення забезпечує офшорна ВЕС потужністю 2 МВт. Розрахункові показники, представлені в роботі, мають орієнтовний характер і рекомендуються до використання як попередні вихідні дані при розробці конкретних проєктів різної потужності, де вони будуть уточнюватися з урахуванням всіх факторів − характеристик морської води, вітроенергетичного, електролітичного та опріснювального обладнання, що входитиме до складу морського комплексу з отримання зеленого водню, тощо. Масштабне виробництво електролітичного водню за допомогою офшорної вітрової енергії забезпечить зміну структури паливно-енергетичного комплексу України за рахунок збільшення в ньому вітрової енергії, підвищення стабільності роботи вітроелектричного обладнання, ефективності та надійності електропостачання, а також матиме позитивний вплив на навколишнє середовище. Бібл. 20, рис.1. табл. 1.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Лагутін, Г. І., О. М. Романов, А. М. Панченко, and О. О. Юр’єв. "Аналіз можливості застосування ємнісних накопичувачів енергії в дизельних електростанціях систем електропостачання комплексів озброєння та військової техніки в умовах ведення бойових дій." Системи озброєння і військова техніка, no. 2(62), (June 8, 2020): 66–72. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.62.09.

Full text
Abstract:
В статті проведений аналіз особливостей запуску двигунів дизель-генераторів в польових умовах, пов’язаних з станом акумуляторів, проаналізовані схемні рішення існуючих способів пуску дизель-генераторів підрозділів військових частин, які розгорнуті в зоні ведення бойових дій. На підставі проведеного аналізу розроблені пропозиції щодо застосування молекулярних накопичувачів енергії для їх сумісного використання з стартерними акумуляторними батареями в дизельних електростанціях систем електропостачання комплексів озброєння та військової техніки в умовах ведення бойових дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Kononov, B., O. Kononova, and N. Kuravska. "АНАЛІЗ СПОСОБІВ РЕГУЛЮВАННЯ НАПРУГИ В ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ВІЙСЬКОВИХ ОБ`ЄКТІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 5, no. 51 (October 30, 2018): 38–43. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2018.5.038.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються способи регулювання напруги в електричних мережах, засновані на зміні параметрів мережі, зміні реактивної потужності, використанні регулюємих силових трансформаторів, у яких можливо змінювати кількість витків їх обмоток та перерозподіляти магнітний потік й змінювати додаткові електрорушійні сили та кут їх вмикання. В електричній мережі можна здійснювати як централізоване (загальне), так і децентралізоване (місцеве) регулювання напруги. Загальне регулювання напруги здійснюється в центрах живлення і призводить до зміни напруги у всій електричної мережі і може бути використано для груп споживачів електричної енергії, що знаходяться в приблизно однакових умовах і мають збігаючись у часі графіки навантажень. Місцеве регулювання напруги використовується тоді, коли електрична мережа має багато ліній електропередачі, які мають значну довжину і істотно розрізняються графіками навантажень і режимів роботи споживачів електричної енергії. Як правило, місцеве регулювання напруги використовується у випадках забезпечення харчування електричною енергією споживачів першої категорії, до яких слід віднести споживачів військових об'єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Лагутін, Г. І., А. О. Столяров, П. В. Тимошенко, and О. О. Юр’єв. "Способи застосування альтернативних джерел електричної енергії для електропостачання військових частин (підрозділів) в умовах ведення бойових дій." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(64), (June 15, 2020): 120–27. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2020.64.17.

Full text
Abstract:
В роботі проаналізовані технічні характеристики альтернативних джерел електричної енергії вітчизняного та іноземного виробництва та на підставі аналізу особливостей їх використання для забезпечення енергопостачання підрозділів військових частин, які розгорнуті в районі ведення бойових дій, надані пропозиції щодо доцільності використання таких джерел на військових об’єктах. Проведені дослідження можливостей промисловості України щодо виготовлення альтернативних джерел електричної енергії, а також економічні аспекти використання нетрадиційних джерел живлення та межі їх застосування в системах електропостачання підрозділів військових частин, що залучаються до ведення бойових дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Miroshnyk, O. "Comparison of the energy savings of household electricity supply systems." Bulletin of Lviv National Agrarian University. Agroengineering Research, no. 23 (December 17, 2019): 100–105. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2019.23.100.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Hudym, Vasyl, Svyatoslav Yatsyshyn, and Dominik Mamcarz. "DETERMINATION OF VOLTAGE CONFORMITY FACTOR IN POWER SUPPLY SYSTEMS." Measuring Equipment and Metrology 80, no. 3 (2019): 64–72. http://dx.doi.org/10.23939/istcmtm2019.03.064.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Opryshko, V. P. "POWER SUPPLY MODE CONTROL IN THE LOCAL MICROGRID SYSTEM." Tekhnichna Elektrodynamika 2016, no. 4 (June 14, 2016): 77–79. http://dx.doi.org/10.15407/techned2016.04.077.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Hubarevych, V. M., and Yu V. Marunia. "SINGLE-PHASE HYBRID FILTER FOR DECENTRALIZED POWER SYSTEMS." Praci Institutu elektrodinamiki Nacionalanoi akademii nauk Ukraini 2021, no. 59 (September 20, 2021): 99–103. http://dx.doi.org/10.15407/publishing2021.59.099.

Full text
Abstract:
The analysis of the single-phase hybrid filter of network current harmonics, which can be applied in the decentralized power system, was carried out. Mathematical modeling of such a system that feeds a bridge rectifier with a capacitive filter and the 10 kW active load was performed. A comparison of current spectrograms and current diagrams of different configurations of a hybrid filter implemented in the active part on the basis of an active corrector of the parallel type, and in the passive part - a broadband LMC filter with an additional winding Ld was carried out. The maximum current deviations from the shape of the first harmonic of the current consumption for different structures of the passive filter were determined, which is decisive for the calculation of the power part of the active filter. The installed power of the active filter was calculated, the harmonic coefficients of the current consumption of the power supply network were obtained. Ref. 11, fig. 5, table.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

ЯГУП, Е. В. "Метод розрахуноку параметрів симетруючого пристрою в тяговій системі електропостачання змінного струму при живленні декількох навантажень." Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті, no. 3 (June 28, 2017): 22–28. http://dx.doi.org/10.18664/ikszt.v0i3.107688.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Zharkin, A. F., V. O. Novskiy, V. A. Popov, O. S. Yarmoliuk, and Hawkar Ahmed Noory. "Review of Technologies for Controlling the Modes of Operation of 6 ... 20 kV Electrical Networks with Distributed Energy Sources." Èlektronnoe modelirovanie 43, no. 1 (February 1, 2021): 46–66. http://dx.doi.org/10.15407/emodel.43.01.046.

Full text
Abstract:
Відображено еволюцію розвитку постановок і методів реалізації задачі вибору опти­мальних місць розімкнення розподільних мереж. Показано, що у сучасних системах електропостачання в умовах широкого впровадження розосереджених джерел генерації й акумулювання енергії, масового застосування електромобілів дана задача, яка вирі­шується у рамках традиційного підходу, втрачає ефективність. Альтернативою може бути застосування дистанційно керованих комутаційних апаратів, що є обґрунтованим у випадку циклічних і досить тривалих змін навантаження, вихідної потужності розосе­реджених джерел енергії, при увімкнені (вимкнені) пристроїв акумулювання енергії. Показано, що наразі універсальним рішенням є використання засобів силової електро­ніки. Це дає змогу формувати, так звані, м'які точки розімкнення контурів розподільної мережі при керуванні потоками активної та реактивної потужності для забезпечення мінімуму втрат електричної енергії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Hovorov, P. P., V. P. Hovorov, and A. K. Kindinova. "Automation of Control of Modes of Power Supply and Lighting Systems of Cities." Visnyk of Vinnytsia Politechnical Institute 158, no. 5 (2021): 58–63. http://dx.doi.org/10.31649/1997-9266-2021-158-5-58-63.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Haidenko, O., and H. Holub. "MODEL OF THE CONTROL INTELLECTUAL INFORMATION SYSTEM BY RAILROAD ELECTRICAL POWER SUPPLY." Collection of scientific works of the State University of Infrastructure and Technologies series "Transport Systems and Technologies" 32, no. 2 (December 2018): 96–101. http://dx.doi.org/10.32703/2617-9040-2018-32-2-96-101.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Bezruchko, Viacheslav. "ЗАХИСТ ФІЛЬТРІВ СТРУМІВ НУЛЬОВОЇ ПОСЛІДОВНОСТІ В НЕНОРМАЛЬНИХ РЕЖИМАХ МЕРЕЖІ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, no. 2 (12) (2018): 159–66. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-2(12)-159-166.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Сучасні тенденції розвитку приводить до збільшення однофазних електро-приймачів у системах електропостачання, які споживають несинусоїдальний струм, що спричиняють погіршення показників якості електроенергії. Для усунення негативного впливу використовують фільтри різних типів, серед яких фільтри струмів нульової послідовності. Забезпечення безвідмовної роботи таких фільтрів у ненормальних режимах мережі є актуальним завданням. Постановка проблеми. В електричних мережах при короткому замиканні або в разі збільшення частки нелінійного навантаження в мережі збільшуються струми фільтра, що призводить до відключення фільтрів, особливо при установці кількох фільтрі в одній мережі. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації у відкритому доступі, включаючи патенти, про конструкції та системи захисту автотрансформаторних фільтрів струмів нульової послідовності. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Є потреба у створенні способу захисту фільтра, які дозволяють на час ненормального режиму мережі залишити фільтр у роботі. Постановка завдання. Розробити захист фільтра, який дозволить на час ненормального режиму мережі за-лишити фільтр у роботі. Виклад основного матеріалу. Запропоновані схемотехнічні рішення захисту фільтра, які дають змогу на час ненормального режиму мережі збільшити опір фільтра, що у свою чергу дозволяє знизити струм фільтра і зали-шити його в роботі. Запропонована методика вибору опору допоміжного дроселя, при підключенні якого в аварій-ному для фільтра режимі дозволяє достатньо знизити струм в обмотках, проте не дасть значно погіршати показникам несинусоїдальності кривої напруги. Висновки відповідно до статті. Запропоновані схемотехнічні рішення та методика вибору елементів захисту фільтра струмів нульової послідовності дозволить забезпечити безвідмовну роботу таких фільтрів у ненормальних режимах мережі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Матеєнко, Ю. П., and Р. В. Вожаков. "АНАЛІЗ БАЛАНСОВОЇ НАДІЙНОСТІ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМ З ВІДНОВЛЮВАНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕНЕРГІЇ." Vidnovluvana energetika, no. 4(67) (December 25, 2021): 18–24. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2021.4(67).18-24.

Full text
Abstract:
Впровадження альтернативних джерел енергії в енергосистеми дозволяє знизити шкідливий вплив на довкілля від традиційних джерел генерації, але має і ряд недоліків. Насамперед це нестабільне генерування відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) через залежність від погодних умов, що породжує для електричних мереж і енергосистеми в цілому ряд нетипових проблем. Отже, виникає необхідність вдосконалення засобів системної автоматики з метою узгодження електропостачання від ВДЕ та мережевих підстанцій енергосистеми. Вплив ВДЕ на режими районних електричних мереж залежить від значення сумарного розосередженого генерування в ній, від одиничної встановленої потужності ВДЕ, а також від їх місця приєднання до електричної мережи. Традиційний підхід до оцінки оптимальної конфігурації полягає у забезпеченні балансової надійності або адекватності системи генерації. При цьому на перший план виходять показники забезпечення попиту. Однак при оцінці економічних показників енергосистеми, що використовують ВДЕ, треба зважати також на раціональне використання виробленої електроенергії. В статті розглянуто базові показники (індекси) відповідності генерування стосовно споживання, такі як очікування втрати навантаження, імовірність втрати навантаження, частота втрати навантаження, тривалість втрати навантаження. Значення показника балансової надійності повинно вибиратися на основі визначення того рівня надійності забезпечення потреб споживачів в електроенергії, при якому додаткові витрати на його підвищення для енергосистеми стануть вище, ніж компенсація імовірнісного рівня збитків споживачів. Бібл. 6.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Лагутін, Г. І., А. І. Кудрявський, and С. М. Хабоша. "Вдосконалення способів релейного захисту силових трансформаторів в системах електропостачання військових аеродромів, що залучаються для потреб ООС." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(60) (May 29, 2019): 126–32. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2019.60.16.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Лагутін, Г. І., О. О. Скиба, and О. О. Юр’єв. "Аналіз способів визначення технічного стану асинхронних двигунів електромашинних перетворювачів частоти в системах електропостачання зенітних ракетних комплексів." Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, no. 2(60) (May 29, 2019): 133–39. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2019.60.17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Pivnyak, G. G. "Control System of Power Supply in Under-Ground Coal Mining." Nauka ta innovacii 2, no. 3 (May 30, 2006): 12–19. http://dx.doi.org/10.15407/scin2.03.012.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Savchenko, N., and S. Shevchenko. "MATHEMATICAL MODEL OF THE ELECTRICAL SUPPLY SYSTEM OF THE ADMINISTRATIVE BUILDING WITH A KINETIC ENERGY STORAGE DEVICE." Electromechanical and energy saving systems 1, no. 41 (March 30, 2018): 47–52. http://dx.doi.org/10.30929/2072-2052.2018.1.41.47-52.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Zhemerov, G. G., N. A. Ilina, A. V. Mashura, and D. V. Tugay. "EFFICIENCY OF REGENERATIVE BRAKING IN ENERGY SUPPLY SYSTEMS WITH ELECTRIC REGULATED DRIVES." Tekhnichna Elektrodynamika 2018, no. 6 (October 25, 2018): 73–76. http://dx.doi.org/10.15407/techned2018.06.073.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Zhezhelenko, I., Yu Papaika, O. Lysenko, M. Rogoza, and S. Yakimets. "MODELING OF RELIABILITY INDICATORS OF ELEMENTS OF POWER SUPPLY SYSTEMS WITH UNSINUSOIDAL VOLTAGE." Electromechanical and energy saving systems 1, no. 49 (May 15, 2020): 56–67. http://dx.doi.org/10.30929/2072-2052.2020.1.49.56-67.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Яремак, І. І., and В. С. Костишин. "Керування режимами електрогідравлічного комплексу на підставі системного підходу." Scientific Bulletin of UNFU 30, no. 3 (June 4, 2020): 83–88. http://dx.doi.org/10.36930/40300314.

Full text
Abstract:
Розроблено закони координатно-параметричного поліоптимального керування перехідними та усталеними режимами експлуатаційної ділянки магістрального нафтопроводу. За допомогою системного підходу магістральний нафтопровід представлено як складний ієрархічний електрогідравлічний комплекс, який містить електричну та гідравлічну підсистеми. Поєднано поліоптимальне керування усталеними та динамічними режимами роботи ієрархічної електрогідравлічної системи. Встановлено, що режими роботи нафтоперекачувальних станцій України відрізняються від номінальних і потребують розроблення та реалізації алгоритмів оптимального керування. Визначено критерії глобальної оптимізації верхнього рівня та локальної оптимізації нижнього рівня ієрархічної системи експлуатаційної ділянки магістрального нафтопроводу. Встановлено, що ці критерії взаємозв'язані та мають суперечливий характер. Розроблено закони дискретно-неперервного керування збудженням синхронного електродвигуна. За допомогою регулятора змінної структури реалізовано алгоритми координатно-параметричного поліоптимального керування, що дало змогу підвищити стійкість та ефективність роботи електродвигуна та насоса з одночасним збереженням необхідної якості електропостачання та нафтоперекачування. Вимоги до характеристик регулятора сформовано на підставі отриманих законів керування. Вперше виконано комплексне дослідження роботи ієрархічної електрогідравлічної системи, що дало змогу поєднати закони поліоптимального керування усталеними та динамічними режимами електроприводних насосних агрегатів. Розроблено функціональну схему автоматичного регулятора для реалізації координатно-параметричного керування режимами експлуатаційної ділянки магістрального нафтопроводу. Розв'язок оптимізаційної задачі керування перехідними режимами електрогідравлічного комплексу дає змогу за незначного збільшення часу перехідного процесу досягти розширення результуючої області стійкості насосного агрегату. Підвищення стійкості зумовлено реалізацією алгоритмів локально-оптимального керування, вибір яких здійснюється за допомогою запропонованого координатно-параметричного керування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Вовчук, Т., Н. Дейнеко, О. Кірєєв, О. Лєвтєров, and Р. Шевченко. "Альтернативні джерела живлення та іх деградаційна стійкість в умовах надзвичайних ситуацій техногенного характеру." Науковий журнал «Інженерія природокористування», no. 4(18) (February 10, 2021): 7–13. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.4(18).7-13.

Full text
Abstract:
В роботі досліджена актуальна науково-практична задача сфери цивільного захисту, а саме можливість безперебійного функціонування систем аварійної протидії в умовах обмеженого електропостачання за рахунок використання альтернативних джерел живлення.В ході рішення поставленої науково-практичної задачі проведено аналіз сучасного стану сонячних елементів для використання в якості резервного електроживлення систем аварійної протидії. Встановлено що тонкоплівкові сонячні елементи на основі телуриду кадмію (CdTe) p-типу провідності є перспективними сонячними елементами в умовах наземного застосування. Вони мають найвищий серед одноперехідних фотоелектричних перетворювачів теоретичний коефіцієта корисної дії – 29%.Для встановлення тривалості їх використання в якості резервного електроживлення систем аварійної протидії проведено аналіз деградаційної стійкості СЕ основі телуриду кадмію (CdTe) p-типу провідності. Шляхом аналітичної обробки світлових вольт-амперних характеристик були проаналізовані вихідні і світлові діодні характеристики СЕ на основі CdS / CdTe придатних для використання в якості джерела електроживлення систем аварійної протидії. Аналіз світлових діодних характеристики досліджуваних СЕ спочатку експлуатації поліпшуються, а після 7 ¬- 8 років погіршуються і повертаються майже до своїх значень в початковому стані. Встановлено, що після 8 років експлуатації величина ККД СЕ SnO2:F/CdS/CdTe/Cu/ITO практично збігається з вихідним значенням, що свідчить про високу деградаційної стійкість отриманих гетеросистем. Виявлені відмінності у вихідних параметрах і світлових діодних характеристиках СЕ SnO2:F/ CdS/ CdTe/Cu/ ITO при освітленні з боку скляної підкладки і з боку прозорого тильного електрода, обумовлені впливом тильного діода на ефективність фотоелектричних процесів в базовому шарі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography