Academic literature on the topic 'Система зовнішньоекономічної діяльності'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Система зовнішньоекономічної діяльності.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Система зовнішньоекономічної діяльності"

1

КОВБАТЮК, Марина Володимирівна, Вікторія Вікторівна ШКЛЯР та Андрій Сергійович ПЄТУХОВ. "СИСТЕМА СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ". Economic Synergy, № 1 (31 березня 2023): 151–62. http://dx.doi.org/10.53920/es-2023-1-12.

Full text
Abstract:
Необхідною умовою здійснення підприємствами ефективної зовнішньоекономічної діяльності є наявність відповідної системи стратегічного управління. Налагоджене функціонування такої системи підвищує стійкість та адаптивність підприємства до мінливих внутрішніх та зовнішніх факторів впливу, а також забезпечує стабільний розвиток підприємства на зовнішніх ринках у перспективі. У проведеному дослідженні авторами сформовано систему стратегічного управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємств та визначено її складові. Встановлено, що формування складових має здійснюватися з врахуванням індивідуальних особливостей, специфіки та масштабів діяльності, галузі приналежності підприємства та кон’юнктури зовнішнього ринку. Система стратегічного управління зовнішньоекономічною діяльністю (ЗЕД) підприємства являє собою сукупність взаємопов’язаних елементів стратегічного планування та стратегічного аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємства, що передбачає визначення стратегічних пріоритетів та стратегії ЗЕД на основі ґрунтовної аналітичної роботи щодо вивчення внутрішнього і зовнішнього середовища функціонування, оцінки економічної безпеки та балансування між бажаними цілями і потенційними можливостями підприємства, а також є умовою конкурентоспроможності на зовнішніх ринках збуту. Оскільки система стратегічного управління зовнішньоекономічною діяльністю підприємства є частиною системи управління певного підприємства, то її функціонування має бути узгоджене з загальними цілями і стратегією розвитку підприємства. Налагоджена система стратегічного планування, комплексного моніторингу, стратегічного аналізу, організації реалізації визначеної стратегії, проведення контрольних та коригуючих заходів відповідно до вимог зовнішнього середовища дозволяє раціонально реалізовувати потенціал зовнішньоекономічної діяльності та розширювати географію проникнення підприємства на міжнародні ринки. Реалізація зовнішньоекономічного потенціалу та формування стратегії підприємства ґрунтується на результатах комплексного моніторингу, при проведенні якого особлива увага приділяється аналізу зовнішньоекономічної діяльності, напрями якого також визначено і удосконалено авторами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

ТЮРІНА, Ніла, Наталія КАРВАЦЬКА та Андрій ПЕТЯК. "ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ: СУТНІСНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА СИСТЕМА МЕНЕДЖМЕНТУ". Development Service Industry Management, № 4 (28 грудня 2023): 156–65. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2023-4(26).

Full text
Abstract:
Досліджено трактування дефініції «зовнішньоекономічна діяльність» у законодавчих актах України та авторські визначення науковців. Виконано розмежування сутності цієї дефініції на рівні процесу та суб’єктів господарювання. Узагальнено точки зору вітчизняних та зарубіжних науковців щодо сутності категорії «зовнішньоекономічна діяльність підприємства» та сформовано авторське визначення, де проставлені акценти для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Визначено пріоритети, рівні, складові, мету та завдання системи менеджменту зовнішньоекономічної діяльності. Розмежовано за сутністю та змістовним наповненням систему менеджменту зовнішньоекономічної діяльності на макро і мікро рівнях соціально-економічних систем. У підсумку сформовано авторські визначення основних категорій зовнішньоекономічної діяльності, що стосуються сутності та процесу її виконання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Савків, Уляна Степанівна, Галина Вікторівна Сидор та Андрій Олександрович Тимків. "УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ВІЙНИ". Scientific Bulletin of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas (Series: Economics and Management in the Oil and Gas Industry), № 2(26) (31 грудня 2022): 79–88. https://doi.org/10.31471/2409-0948-2022-2(26)-79-88.

Full text
Abstract:
В умовах військового часу загострюється проблема управління ризиками підприємства. Системи управління ризиками, які застосовувались субʼєктами господарювання у мирний час, виявились недієвими в умовах війни. Вони неспроможні унеможливити значні економічні втрати в процесі здійснення компаніями зовнішньоекономічної діяльності. Вирішення цих завдань можна розглядати через призму аналізу алгоритму управління ризиками компанії. Мета – розробити дієву систему управління зовнішньоекономічними ризиками в умовах військового часу. Для досягнення поставленої мети у статті використано загальні та спеціальні методи дослідження, зокрема: загальнонаукові та спеціальні методи дослідження – для забезпечення досягнення мети, абстрактно-логічний та діалектичний методи аналізу – для обґрунтування теоретичних положень та висновків. Актуальність матеріалу статті обумовлена тим, що традиційні підходи до управління ризиками необхідно переглянути та удосконалити. Війна завдала проблем учасникам зовнішньоекономічної діяльності. Імпортери та експортери не можуть вчасно або в повному обсязі виконувати свої зобовʼязання, тому необхідно впровадити зміни в систему управління ризиками зовнішньоекономічної діяльності. Розроблено алгоритм управління ризиками. Запропоновано таку послідовність дій: виявлення ризику; ідентифікація ризику; оцінка ступеня впливу ризику на підприємство; визначення методів та інструментів управління ризиком; усунення ризику або зниження рівня його впливу; моніторинг та контроль. Це дозволить вирішити проблеми, які виникають у мінливому зовнішньому та внутрішньому середовищах, спростити процедуру прийняття рішень щодо ризиків, знизити витрати на управління ними. Встановлено, що ризики мають подвійний вплив на зовнішньоекономічну діяльність. З одного боку - створюють бар’єри у функціонуванні, з іншого – стимулюють пошук нових рішень, ідей. Запропоновано зміни в системі управління ризиками, які забезпечать вищий рівень конкурентоспроможності підприємства. Удосконалена система управління ризиками у зовнішньоекономічній діяльності підприємства сприятиме зменшенню збитків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коваленко, Н. В., Г. Ю. Кучерук та В. М. Миленький. "УПРАВЛІННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ НА ЗАСАДАХ ЛОГІСТИКИ". Трансформаційна економіка, № 1 (10) (28 лютого 2025): 111–15. https://doi.org/10.32782/2786-8141/2025-10-18.

Full text
Abstract:
Розглянуто особливості управління зовнішньоекономічною діяльністю аграрних підприємств на засадах логістики в умовах глобалізації. Метою роботи є аналіз розвитку зовнішньоекономічної діяльності аграрної сфери в контексті логістики, виявлення наявних проблем та основних ризиків, що проявляються в системі логістики, розробка підходів щодо їх пом'якшення та усунення. Проведено оцінку розвитку зовнішньоекономічної діяльності аграрних підприємств на даний час, розглянуто деякі особливості організації міжнародних логістичних операцій в умовах глобалізації, оцінено основні показники експортно-імпортних операцій, означено основні країни постачання вітчизняної продукції. Доведено, що логістична система міжнародних перевезень внаслідок воєнних дій значно змінилась, порушились логістичні ланцюги постачання агропродукції, припинено співробітництво з деякими партнерами, втрачено доступу до певних ринків збуту, відбулося переміщення логістичних поцесів, зменшення чисельності персоналу, кваліфікованих фахівців. Акцентовано увагу на особливостях адаптації аграрного бізнесу до військових умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кривов’язюк Ігор та Шульга Марина. "ОЦІНЮВАННЯ ВПЛИВУ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ НА РОЗВИТОК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ". Економічний форум 1, № 3 (2023): 97–108. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2023-3-13.

Full text
Abstract:
У статті визначено реальні втрати зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств України під впливом сучасних викликів. Основною метою дослідження є реалізація науково-методичного підходу щодо оцінювання впливу сучасних викликів на розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємств. Критичний аналіз змісту наукових публікацій з досліджуваної проблематики виявив відсутність комплексного підходу щодо встановлення реальних втрат зовнішньоекономічної діяльності підприємств під впливом сучасних викликів. Актуальність вирішення визначеної проблеми зумовлена масштабністю впливу сучасних викликів на динаміку зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств, що вимагає оцінювання такого впливу для подальшого розроблення заходів, які буде спрямовано на мінімізацію негативного впливу сучасних викликів. Методологічну основу становить система застосованих для отримання результатів дослідження методів: теоретичного узагальнення та аналітичний – для уточнення наукових підходів при визначенні впливу сучасних викликів на розвиток зовнішньоекономічної діяльності підприємств; узагальнення, групування та інтегрального оцінювання – для визначення рівня впливу сучасних викликів на розвиток зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств у 2013‒2021 рр.; відносних і абсолютних відхилень, коефіцієнтного аналізу зміни зовнішньоторговельного обороту – для встановлення обсягів втрат зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств України під впливом сучасних викликів; логічного узагальнення – для отримання висновків і розроблення рекомендацій за результатами досліджень. Об’єктом дослідження в роботі виступає зовнішньоекономічна діяльність підприємств. У статті представлено результати оцінювання впливу сучасних викликів на розвиток зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств, що стало можливим завдяки розробленому та реалізованому авторському науково-методичному підходу. Аналіз і логічне узагальнення результатів оцінювання впливу сучасних викликів на розвиток зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств стали основою визначення реальних обсягів втрат їх зовнішньоторговельного обороту. Результати дослідження мають практичну цінність для Міністерства економіки України та Офісу з розвитку підприємництва та експорту, адже можуть виступати основою розробки програми рекомендацій для активізації експортної ініціативи промислових підприємств за сучасних умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ткачук, І. М. "АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПОБУДОВИ ВНУТРІШНЬОГО КОНТРОЛЮ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ПІДПРИЄМСТВІ". Економічні науки. Серія "Регіональна економіка", № 18 (71) (29 листопада 2021): 215–23. http://dx.doi.org/10.36910/2707-6296-2021-18(71)-23.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено актуальні питання притаманні процесу організації внутрішнього контролю зовнішньоекономічної діяльності на підприємстві. Як відомо, система внутрішнього контролю зовнішньоекономічної діяльності необхідна щоб забезпечити впевненість власників у тому, що покладені на керівництво підприємства завдання та обов’язки виконуються вчасно та на належному рівні. В процесі дослідження розглянуто та проаналізовано фактори, що впливають ефективність впровадження внутрішнього контролю зовнішньоекономічної діяльності на підприємстві. Обґрунтовано, що внутрішній контроль зовнішньоекономічної діяльності, який здійснюється бухгалтером включає в себе перевірку законності та достовірності господарських операцій, вивчення результатів зовнішньоекономічної операцій в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кривов’язюк Ігор та Шульга Марина. "МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ЗДІЙСНЕННЯ АНАЛІЗУ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ". Економічний форум 1, № 4 (2023): 134–41. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2023-4-17.

Full text
Abstract:
У статті розкрито методичні аспекти дослідження стану зовнішньоекономічної діяльності підприємств. Основною метою дослідження є удосконалення методичного підходу щодо здійснення аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємств. Критичний аналіз наукових публікацій з досліджуваної проблематики виявив застосування при дослідженні стану зовнішньоекономічної діяльності підприємств методичних підходів, які характеризують системні недоліки, що не дозволяє сконструювати адекватну модель аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємств. Актуальність вирішення даного питання зумовлена важливістю формування відповідного сучасним викликам методичного підгрунття для вивчення тенденцій та виявлення проблем зовнішньоекономічної діяльності підприємств. Методологічну основу становить система застосованих для отримання результатів дослідження методів: теоретичного узагальнення та порівняльного аналізу – для характеристики методів дослідження, а також переваг і недоліків застосованих науковцями методичних підходів до аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємств; групування та систематизації – для розкриття змісту та послідовності реалізації методичного підходу щодо здійснення аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємств; моделювання та узагальнення – для побудови концептуальної моделі аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємств в умовах сучасних викликів; логічного узагальнення – для отримання висновків і розроблення рекомендацій за результатами досліджень. Наукову новизну результатів дослідження становлять удосконалений методичний підхід до здійснення аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємств та запропонована концептуальна модель аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємств в умовах сучасних викликів. Результати дослідження мають практичну цінність для науковців і практиків, яких цікавить вивчення шляхів підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємств на основі даних аналітичного обстеження її стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Єжунінова, Аліна Юріївна. "РЕГІОНАЛІЗАЦІЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН У КОНТЕКСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВИ: ПУБЛІЧНОУПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ". Дніпровський науковий часопис публічного управління, психології, права, № 2 (1 серпня 2023): 15–20. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2023.2.2.

Full text
Abstract:
У статті наведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення наукової проблеми – раціоналізації державно-управлінської діяльності у сфері зовнішньоекономічної діяльності у контексті економічної безпеки держави, викладеної у формі дослідження впливу зовнішніх чинників, зокрема, європейських інтеграційних процесів та інкорпорації міжнародних стандартів в систему економічної політики національної держави. Актуалізовано проблематику дослідження ефективності управлінської діяльності в системі зовнішньоекономічних зв’язків на центральному й регіональному рівнях в Україні, що обумовлена насьогодні важливістю системного аналізу передумов інтеграції до європейських економічних та політичних структур, визначенням багаторівневих складових у системі національної зовнішньоекономічної політики України, необхідністю розробки цільових загальнодержавних, регіональних й галузевих програм економічного розвитку. Встановлено, що зовнішньоекономічного співробітництва не знайшов достатнього місця у працях провідних вітчизняних вчених. Дослідження науковців зосереджені навколо таких напрямів проблемного аналізу як розробка нормативно-правових документів щодо діяльності центральних органів влади у системі зовнішньоекономічної діяльності, концепцій регіонального розвитку (з включенням до структур таких програм положень про зовнішньоекономічну діяльність регіонів), та досліджень в сфері зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів підприємництва. Наголошено на необхідності систематизації дослідження ефективності управління такою діяльністю на різних рівнях у напрямі визначення механізмів її оптимізації в сучасних умовах. Доведено, що на сьогоднішній день базовою проблемою формування та реалізації оптимальної управлінської діяльності у зовнішньоекономічній площині виступають відсутність координації діяльності владних структур центрального рівня управління, зниження ефективності взаємодії центральних, регіональних, галузевих структур управління в сфері зовнішньоекономічної діяльності, нерозробленість напрямів адаптації зарубіжного досвіду та адаптації законодавчої бази України до правових норм інших країн, зокрема, законодавства ЄС та країн-членів ЄС. Вказано, що ефективність зовнішньоекономічної політики країни завжди має базуватися на системі стратегічних пріоритетів як міждержавного, так і трансрегіонального економічного співробітництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Куліш, Дамір Валерійович. "Система підтримки стратегічного планування зовнішньоекономічної діяльності підприємств ЄС". Економіка, управління та адміністрування, № 3(105) (4 жовтня 2023): 3–9. https://doi.org/10.26642/ema-2023-3(105)-3-9.

Full text
Abstract:
Розглянуто систему підтримки стратегічного планування зовнішньоекономічної діяльності підприємств Європейського Союзу (ЄС). Визначено, що чиста стратегія не веде до чудових результатів та не дає результату без підтримки, програм, стратегій, що фінансують діяльність підприємств, що включає і ЗЕД. У цьому дослідженні обговорювалися інструменти ЄС, що становлять схему підтримки в державах-членах, більшість з яких реалізуються через національні та регіональні організації сприяння торгівлі та асоціації. Незважаючи на велику кількість заходів, проголошених у стратегії ЄС, та горизонтальний характер політики ЗЕД малого та середнього бізнесу, та координації реалізації стратегії, як наслідок, координація між службами ЄС була дуже хорошою в деяких сферах (наприклад, розділи угоди про вільну торгівлю (FTA), присвячені малим і середнім підприємствам), але це не стосується різних спільно фінансованих ЄС мереж, таких як EEN, Startup Europe або мережі ELAN. Держави-членки ЄС з найвищим загальним зростанням загальної торгівлі (сума імпорту та експорту), як правило, характеризуються вищими темпами зростання експорту (порівняно з темпами зростання імпорту), тоді як ті держави-членки з відносно низькими загальними темпами зростання загальної торгівлі, як правило, свідчать про вищі темпи зростання імпорту та потребують стратегічного планування зовнішньоекономічної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

ПЕНЬКОВ, Михайло. "ІНСТРУМЕНТИ ДЕРЖАВНОГО ВПЛИВУ НА ПРОЦЕСИ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КРАЇНИ В УМОВАХ КРИЗОВИХ СИТУАЦІЙ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, № 5(65) (18 квітня 2023): 49–54. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2022-5(65)-8.

Full text
Abstract:
У статті розкрито роль управлінських заходів у період кризових явищ та ситуацій; висвітлено інструменти та механізми державного впливу на процеси зовнішньоекономічної діяльності в умовах кризових ситуацій. Зазначено, що глобальні кризові ситуації зумовлюють негативні тенденції як в економічному розвитку окремих держав, так і в побудові перспектив щодо виходу країн з кризи. Вказується на те, що державне регулювання зовнішньоекономічних відносин передбачає створення відповідних умов та механізмів для ефективного розвитку відносин, здійснення діяльності у цій сфері. Підкреслюється, що немає жодної країни у світі, яка б змогла побудувати успішну економічну систему без зв’язків зі світовою економікою. Зовнішньоекономічна діяльність є найважливішим аспектом діяльності держави в сучасних міжнародних економічних відносинах. Зауважується, що одним з основних завдань антикризового управління є попередження кризи, відповідно – одним із найефективніших інструментів в антикризовому інструментарії державного впливу на процеси зовнішньоекономічної діяльності є успішна реалізація розробленої антикризової стратегії, метою якої є виступає вихід із кризи. Виокремлено інструменти антикризового управління: тактичні (аудит бізнес-процесів; аутсорсинг; бенчмаркинг; даунсайзинг; контролінг); стратегічні (диверсифікація; інтеграція; ліквідація; реінжиніринг; реструктуризація; санація). Наголошено на тому, що інструментарій державного впливу на процеси зовнішньоекономічної діяльності країни в умовах кризових ситуацій базується на обґрунтуванні вибору інструментів антикризового управління в умовах глобалізації: попередження криз та запобігання ризикам регіональній зовнішньоекономічній діяльності; прогнозування негативних проявів міжнародних економічних відносин у контексті зовнішньоекономічної діяльності; розробка відповідних технологій забезпечення й супровід економічної безпеки зовнішньоекономічної діяльності; імплементація позитивного зарубіжного досвіду протидії загрозам у системі зовнішньоекономічної діяльності на різних рівнях тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Система зовнішньоекономічної діяльності"

1

Ковшик, Валентин Ігорович. "Управління витратами підприємства у сфері зовнішньоекономічної діяльності". Thesis, НТУ "ХПІ", 2010. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/7864.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шевченко, Марина Миколаївна, та Д. І. Родіонов. "Формування системи оціночних показників зовнішньоекономічної діяльності підприємства". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42555.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коваль, В. В. "Стан та перспективи підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства в галузі кабельно-провідникової промисловості (на прикладі ПАТ «Одескабель»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Koval.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче<br>У роботі розглядаються теоретико-методичні основи дослідження ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства в галузі кабельно-провідникової промисловості. Досліджено чинники впливу та методи оцінки ефективності зовнішньоекономічної діяльності промислового підприємства Охарактеризовано сучасний стан та динаміку зовнішньоекономічної діяльності ПАТ «Одескабель». Проведено SWOT- та PEST-аналіз ПАТ «Одескабель». Проаналізовано показники ефективності зовнішньоекономічної діяльності ПАТ «Одескабель». Запропоновано напрями підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності ПАТ «Одескабель» шляхом виходу на новий ринок збуту, а також удосконалення інноваційної складової, а саме впровадження CRM- та ERP-систем.<br>The bachelor's thesis consists of three sections. The object of research is the efficiency of foreign economic activity of PJSC "Odeskabel" and the directions of its increase. The paper considers the theoretical and methodological foundations of the study of the effectiveness of foreign economic activity of the enterprise in the field of cable and wire industry. Factors of influence and methods of estimation of efficiency of foreign economic activity of the industrial enterprise are investigated. The current state and dynamics of foreign economic activity of PJSC "Odeskabel" are described. SWOT and PEST analysis of PJSC Odeskabel was performed. The indicators of efficiency of foreign economic activity of PJSC "Odeskabel" are analyzed. The directions of increase of efficiency of foreign economic activity of PJSC "Odeskabel" by entering a new market, and also improvement of an innovative component, namely introduction of CRM and ERP-systems are offered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шевченко, Марина Миколаївна, та Д. І. Родіонов. "Формування системи оціночних показників зовнішньоекономічної діяльності підприємства". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45435.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Білявський, Валентин Миколайович, Валентин Николаевич Белявский, Valentyn Mikolayevich Biliavskiy, Андрій Сергійович Донець, Андрей Сергеевич Донец та Andrij Serhijovych Donets'. "Управління системою інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності". Thesis, Волинський національний університет ім. Л. Українки, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/49606.

Full text
Abstract:
Глобалізація означає новий етап розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств, що спрямований на створення економічних об’єднань країн. В сучасних умовах бурхливе зростання економічної і ділової активності пов'язане з виходом підприємств на міжнародний ринок, розвитком багатонаціональних компаній, виникненням глобального виробництва і збуту.<br>Волинський національний університет ім. Л. Українки
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Коваленко, І. В. "Удосконалення логістичних потоків у зовнішньоекономічній діяльності підприємства". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75556.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено теоретичні та практичні аспекти функціонування механізму управління матеріальними потоками в логістичній системі підприємства. Проведений аналіз зовнішньоекономічної та логістичної діяльності досліджуваного суб’єкта та запропоновані конкретні шляхи удосконалення міжнародних логістичних потоків на ТОВ «БІОСАП». Основний науковий результат роботи полягає в розробці власної системи доставки товару в Україну із США шляхом створення логістичних хабів та оптимізації маршрутів доставки продукції.<br>The master’s thesis focuses on the theoretical and practical aspects of functioning of mechanism of managing enterprise’s material flows in a logical system. Conducted analysis of foreign economic and logistical activity of the studied object and proposed concrete ways to improve international logistics flows at BIOSAP LLC. The main aim of this research is to develop own product delivery system to Ukraine from the USA by creating logistic hubs and optimizing product delivery routes.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лебедь, Ірина Геннадіївна. "Формування системи стратегічного менеджменту у зовнішньоекономічній діяльності українських компаній (на прикладі компаній легкої промисловості)". Дис. канд. екон. наук, КНУТШ, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Юденко, Аліна Віталіївна. "Організаційне забезпечення міжнародної діяльності підприємства". Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/30476.

Full text
Abstract:
Магістерська дисертація Юденко Аліни Віталіївни на тему: «Організаційне забезпечення міжнародної діяльності підприємства виконана з метою підвищення стабільності його діяльності, 073 напрям підготовки «Менеджмент міжнародного бізнесу», Національний технічний університет України «КПІ ім. Ігоря Сікорського», 2019, Київ. Дипломна робота складається зі вступу, 3 розділів, загальних висновків, додатків. Робота виконана в обсязі 128 сторінок, містить 34 рисунків, 24 таблиць та 11 додатків. Метою дипломнї роботи є обґрунтування організаційного забезпечення міжнародної діяльності підприємства ТОВ «Агротехсоюз» з метою підвищення стабільності його діяльності. Об’єктом дослідження є процеси планування, організації, координації, контролю формування і реалізації управління міжнародної діяльності на підприємстві. Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних підходів до розробки та реалізації ефективного управління міжнародної діяльності на ТОВ «Агротехсоюз». Для проведення дослідження, напрямів вдосконалення та обґрунтування шляхів удосконалення управління міжнародною діяльністю ТОВ «Агротехсоюз» в роботі використані діалектичний, статистичний методи, метод графічного та логічного аналізу, розрахунково–аналітичний, порівняльний, економіко– математичного моделювання та прогнозування, методи сучасних комп’ютерних технологій обробки економічної інформації, зокрема, пакет прикладних програм Microsoft Excel, Statistica. Розроблені в магістерській дисертації на здобуття ступеня магістра рекомендації та пропозиції щодо забезпечення розвитку міжнародної діяльності підприємства були представлені на розгляд ради директорів ТОВ «Агротехсоюз», де було визнано можливість практичного застосування в майбутньому окремих заходів та пропозицій щодо вдосконалення процесу управління міжнародною діяльністю ТОВ «Агротехсоюз» шляхом створення відділу ЗЕД на підприємстві; створення власного митного ліцензійного складу та долучення до програми фінансування «Coface» .<br>Master's Thesis of Yudenko Alina Vitaliivna on the theme: "Organizational support of the international activity of the enterprise is made in order to increase the stability of its activity, 073 direction of preparation" Management of International Business ", National Technical University of Ukraine" KPI them. Igor Sikorsky ”, 2019, Kyiv. The thesis consists of introduction, 3 sections, general conclusions, applications. The work is done in a volume of 128 pages, contains 34 figures, 24 tables and 11 applications. The purpose of the diploma thesis is to substantiate the organizational support of the international activity of the enterprise of Agrotechsoyuz LLC in order to increase the stability of its activity. The object of study is the processes of planning, organizing, coordinating, controlling the formation and implementation of management of international activity in the enterprise. The subject of the research is a set of theoretical, methodical and practical approaches to the development and implementation of effective management of international activities at Agrotechsoyuz LLC. Dialectical, statistical methods, method of graphical and logical analysis, calculation and analytical, comparative, economic and mathematical modeling were used in the research, directions of improvement and substantiation of ways of improvement of management of international activity of Agrotechsoyuz LLC. economic information processing, in particular, Microsoft Excel application software, Statistica. The paper proposes to improve the process of managing the international activities of Agrotechsoyuz LLC by establishing a foreign economic activity department at the enterprise; creation of its own customs license warehouse and joining the Hermes financing program.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Терещенко, С. Ю. "Податки від зовнішньоекономічної діяльності: фіскальні ефекти та регулюючий потенціал". Thesis, 2019. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/10947.

Full text
Abstract:
Мета і завдання кваліфікаційної роботи. Метою кваліфікаційної роботи є узагальнення теоретичних засад податків від зовнішньоекономічної діяльності та надання практичних рекомендацій щодо вдосконалення їх основних елементів в напрямках посилення фіскальної ефективності та регулюючого потенціалу.<br>The purpose and objectives of the qualification work. The purpose of the qualification work is to summarize the theoretical foundations of taxes on foreign economic activity and to provide practical recommendations on improving their basic elements in the areas of improving fiscal efficiency and regulatory capacity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Система зовнішньоекономічної діяльності"

1

Бабій, Л. І. "ОСОБЛИВОСТІ МЕТОДИКИ І ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ З ЕКСПОРТУ ТОВАРІВ". У ІННОВАЦІЙНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ КРАЇНИ. Publishing house “Liha-Pres”, 2022. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-255-8-13.

Full text
Abstract:
Зовнішньоекономічна діяльність є саме тим перспективним варіантом господарювання, в умовах воєнного та післявоєнного відновлення економіки України, що має можливість гармонійно поєднувати інтереси держави в досягненні політичної й економічної незалежності з інтересами товаровиробників у збільшенні прибутку. Одним з важливих складових зовнішньоекономічної діяльності є операції з експорту, розвиток експортного потенціалу товаровиробників багато в чому залежить від ефективності роботи митних, податкових та інших державних органів, гармонізації бухгалтерського обліку і аудиту операцій з експорту. При формуванні ефективної економічної системи господарювання товаровиробників в умовах воєнного та післявоєнного відновлення економіки України особливу роль відіграють зовнішньоекономічні відносини, а саме операцій з експорту, вони стають одним з визначальних факторів економічного зростання. Для цілей обліку зовнішньоекономічної діяльності, а саме операцій з експорту було обґрунтовано необхідність застосування оборотних активів, що своєю економічною сутністю є відсутніми або обтяженими, але за якими не передано право власності з відчуженням чи без нього або обтяженнями, розроблена класифікація оборотних активів що враховує їх специфічні властивості при здійсненні операцій з експорту для забезпечення повноти і достовірності оцінки і визнання в обліку операцій з експорту. Операції з експорту товаровиробників в умовах воєнного та післявоєнного відновлення економіки України є одним з засобів утвердження виробників. Підприємства що здійснюють операції з експорту мають переваги у сфері оподаткування, це сприяє підвищенню привабливості і перспективності даної господарської діяльності, дослідження економічної сутності дало змогу визначити види операцій з експорту товаровиробників України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Система зовнішньоекономічної діяльності"

1

Кузьменко, О. М., та І. І. Стрілок. "ІНДИКАТОРНА СИСТЕМА ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСУВАННЯМ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ". У Економічний розвиток держави та регіонів в контексті сучасних інтеграційних процесів. Publishing house “Liha-Pres”, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-308-1-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Заіка, Олексій. "ГАРАНТІЇ ЯК СКЛАДОВА СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". У RICERCHE SCIENTIFICHE E METODI DELLA LORO REALIZZAZIONE: ESPERIENZA MONDIALE E REALTÀ DOMESTICHE. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-14.05.2021.v1.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!