Academic literature on the topic 'Система обліку і аудиту дебіторської заборгованості'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Система обліку і аудиту дебіторської заборгованості.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Система обліку і аудиту дебіторської заборгованості"

1

В., Д. ЗЕЛІКМАН, та А. СОНІНА Ю. "Напрями удосконалення обліку та внутрішнього аудиту дебіторської заборгованості підприємств". Science and Transport Progress, № 4(52) (25 серпня 2014): 37–42. https://doi.org/10.15802/stp2014/27329.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>У науковому дослідженні необхідно здійснити виявлення та обгрунтування напрямів удосконалення обліку та внутрішнього аудиту дебіторської заборгованості підприємств.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Розглянуто основні принципи й напрями покращення системи обліку та внутрішнього аудиту, які мають допомогти підприємствам України оптимізувати дебіторську заборгованість.&nbsp;<strong>Результати.&nbsp;</strong>Обгрунтовано, що оптимізація дебіторської заборгованості можлива на основі удосконалення її обліку та внутрішнього аудиту. Визначено основні шляхи удосконалення обліку та внутрішнього аудиту дебіторської заборгованості, до яких відносяться: удосконалення нормативного забезпечення обліку дебіторської заборгованості на підприємстві; здійснення подальшої гармонізації бухгалтерського та податкового обліку в частині формування резерву сумнівних боргів, обліку сумнівної та безнадійної дебіторської заборгованості і ін.; створення відділу внутрішнього аудиту для контролю за сумнівною та безнадійною заборгованістю; забезпечення своєчасного контролю співвідношення дебіторської та кредиторської заборгованості; визначення та підтримка оптимального розміру дебіторської заборгованості підприємства.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Новизна полягає в удосконаленні обліку та внутрішнього аудиту дебіторської заборгованості підприємств за рахунок розвитку системи внутрішнього аудиту та оптимізації розміру дебіторської заборгованості.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Запропоновані рекомендації дозволять поліпшити систему обліку та внутрішнього аудиту дебіторської заборгованості на підприємствах України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Vasechko, Lyudmila. "НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 8 (2021): 4–19. http://dx.doi.org/10.32750/2021-0201.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблем ділової активності, як комплексної характеристики ефективності функціонування підприємств, дослідженню питань управління дебіторської та кредиторської заборгованістю підприємств та окресленню основних напрямків вдосконалення ефективності ділової активності підприємства. Більш детально у статті представлено схему управління дебіторською заборгованістю, що складається з таких взаємозв’язаних етапів як вибір кредитної політики підприємства, аналіз та оцінка поточного стану дебіторської заборгованості, формування системи кредитних умов, визначення можливої суми оборотного капіталу, спрямованого в дебіторську заборгованість за кредитом, комплексний підхід до оцінки покупців, розроблення заходів з управління дебіторською заборгованістю, використання сучасних форм рефінансування дебіторською заборгованістю, моніторинг та контроль дебіторської заборгованості, оцінювання ефективності управління дебіторської заборгованості, організація інформаційного забезпечення обліку дебіторської заборгованості. Репрезентовано у вигляді схеми алгоритм дій, котрий спрямований на посилення роботи зі стягнення дебіторської заборгованості. З метою виправлення наявних деформацій у відносинах взаємних платежів між підприємством та іншими суб’єктами господарювання запропоновано запроваджувати у процес управління дебіторською заборгованістю низку відповідних заходів: заходи, що гарантують підприємству розрахунок за товари та послуги суб’єктами ринку фінансових послуг; заходи, спрямовані на забезпечення виконання зобов’язання покупцем; заходи, спрямовані на самостійне повернення дебіторської заборгованості підприємством. Визначено основні принципи управління кредиторською заборгованістю підприємства, серед яких правильність вибору форми заборгованості для мінімізації відсоткових виплат на покупку матеріальних цінностей; встановлення найбільш зручної форми банківського чи комерційного кредиту та його строку; недопущення утворення простроченої заборгованості. Розкрито, що вагомим елементом управління кредиторською заборгованістю є правильний та своєчасний її аналіз, тому керівництво підприємства повинне мати оперативну та об’єктивну інформацію щодо стану кредиторської заборгованості, яка формується в системі бухгалтерського обліку; що основними джерелами формування такої інформації є: баланс підприємства, звіт про фінансові результати, примітки до річної фінансової звітності, первинні документи, журнали, в яких відображається рух відповідних платежів, а також розрахункові відомості про нарахування заробітної плати. Рекомендовано проводити аудит кредиторської заборгованості, результати якого дадуть можливість визначити всі відхилення в структурі заборгованості, розробити заходи щодо її регулювання, адже вона негативно впливає на діяльність підприємства. Запропоновані у статті основні напрямки вдосконалення ефективності ділової активності підприємства є перспективними і характеризуються практичною спрямованістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Bondarchuk, N. V., та L. M. Vasilyeva. "ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ". Actual problems of regional economy development 2, № 12 (2016): 168–78. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.12.168-178.

Full text
Abstract:
Стаття спрямована на дослідження обліково-аналітичного забезпечення дебіторської заборгованості в сільськогосподарських підприємствах. Метою даної статті є комплексне дослідження теоретико-методичних положень щодо удосконалення обліково-аналітичного забезпечення дебіторської заборгованості в сільськогосподарських підприємствах. Визначено, що сільськогосподарські підприємства повинні постійно здійснювати моніторинг наявності та погашення дебіторської заборгованості. Такий постійний моніторинг управління дебіторською заборгованістю дозволяє не тільки ефективно розподіляти фінансові потоки, але й успішно прогнозувати основні зміни, уникати великої кількості проблем та підвищувати рівень конкурентоспроможності підприємств на сучасному ринку.&#x0D; Встановлено, що на величину дебіторської заборгованості підприємств впливає цілий ряд факторів, а саме: якість аналізу дебіторської заборгованості та послідовність у використанні його результатів, платіжна дисципліна покупців і загальний економічний стан галузей, до яких вони належать, система розрахунків, яка застосовується на підприємстві, умови договорів з контрагентами, умови розрахунків з покупцями та замовниками та інші.&#x0D; Розглянуто документи, в яких ведеться облік дебіторської заборгованості. Встановлено, що сучасна обліково-аналітична система дебіторської заборгованості не завжди надає повну, неупереджену облікову інформацію для проведення аналізу дебіторської заборгованості сільськогосподарських підприємств. Для забезпечення своєчасності та повноти обліку наявної дебіторської заборгованості запропоновано сільськогосподарським підприємствам використовувати такий регістр аналітичного обліку, як «Аналітична картка обліку договорів».&#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Коблянська, О. І. "Методологічні аспекти обліку та аудиту дебіторської заборгованості". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, Вип. 77/78 (2005): 28–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Zhukova, Julia, та Marina Volyk. "СТВОРЕННЯ РЕЗЕРВУ ПО СУМНІВНИХ БОРГАХ ЯК ЕЛЕМЕНТ УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНІСТЮ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій, № 1 (25 жовтня 2018): 51–57. http://dx.doi.org/10.32750/2018-0106.

Full text
Abstract:
У роботі висвітлені теоретичні та методичні аспекти управління дебіторською заборгованістю організації на основі створення резерву по сумнівних боргах. Розглянуто методи розрахункової суми резерву сумнівних боргів. Охарактеризовані відмінності між бухгалтерським і податковим обліком резервів за сумнівною заборгованістю.&#x0D; Нестабільність та недостатня визначеність розвитку економіки України, міжнародна фінансова криза збільшують проблеми, що склалися у системі відносин між суб’єктами господарювання щодо комерційного кредитування. Незважаючи на деяке подолання кризи неплатежів, розміри дебіторської та кредиторської заборгованостей підприємств залишаються значними та набагато перевищують їх розміри в країнах з цивілізованими ринковими відносинами.&#x0D; Дебіторська заборгованість є невід'ємним елементом збутової діяльності будь-якого підприємства. Занадто висока частка дебіторської заборгованості в загальній структурі активів знижує ліквідність і фінансову стійкість підприємства і підвищує ризик фінансових втрат компанії. Розумне ж використання комерційного кредиту сприяє зростанню продажів, збільшення частки ринку і, як наслідок, позитивно впливає на фінансові результати компанії.&#x0D; Виявлено що сучасна система управління дебіторською заборгованістю повинна включати всю сукупність методів аналізу, контролю і оцінки дебіторської заборгованості. Разом з тим, управління дебіторською заборгованістю - це робота з джерелами виникнення простроченої заборгованості та постійна робота з контрагентами, що включає не тільки формування кредитної політики підприємства та організацію договірної роботи, а й управління борговими зобов'язаннями.&#x0D; Доведено що деякі об'єкти обліку безпосередньо не впливають на фінансовий стан підприємства, його виробничі або торгові результати, не змінюють кількості грошей в касі чи на рахунку. Однак вони мають своє відображення в бухгалтерському обліку підприємства. Одним з таких об'єктів обліку є резерв сумнівних боргів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Меліхова, Т. О., Є. В. Меліхов та Ю. А. Зозуля. "УДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ РОЗРАХУНКІВ З ПІДЗВІТНИМИ ОСОБАМИ ТА ВПЛИВ АНАЛІЗУ ДЕБІТОРСЬКОЇ ТА КРЕДИТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ НА МАКРОЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ ЕКОНОМІЧНІЙ ТЕОРІЇ". Журнал "Агросвіт", № 24 (17 грудня 2024): 59–66. https://doi.org/10.32702/2306-6792.2024.24.59.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лоханова, Н. О., та Н. А. Сиротенко. "Дискусійні обліково-аудиторські аспекти дебіторської заборгованості підприємств України в умовах особливого правового режиму". Проблеми сучасних трансформацій. Серія: економіка та управління, № 13 (29 червня 2024). http://dx.doi.org/10.54929/2786-5738-2024-13-09-01.

Full text
Abstract:
Дебіторська заборгованість підприємств становить важливу складову активів і потребує постійної уваги. В умовах воєнного стану зміни в обсягах реалізації актуалізують питання неплатежів. Мета дослідження полягає у вивченні проблеми інформаційного відображення в системі обліку та аудиту дебіторської заборгованості за товари, роботи і послуги та розробці рекомендацій. Метод порівняння використано для визначення діяльності кожного підприємства в умовах мирного часу, пандемії та воєнного стану в Україні. Методи аналізу та синтезу, системний підхід застосовано для розкриття дискусійних аспектів обліку та аудиту дебіторської заборгованості підприємств України та надання практичних рекомендацій. Метод узагальнення обрано для характеристики тенденцій дебіторської заборгованості торгівельних компаній та формулювання висновків за результатами проведеної роботи. Гіпотеза дослідження полягає в тому, що особливий правовий режим, в якому функціонують підприємства України, призводить до зміни в причинах виникнення непогашеної дебіторської заборгованості. Це у свою чергу впливає на оцінку резервів під очікувані кредитні збитки і має бути враховано в обліку та аудиті дебіторської заборгованості. Теоретичне значення дослідження стосується удосконалення напрямів класифікації дебіторської заборгованості для управлінських цілей в умовах особливого правового режиму, а також визначення факторів, що впливають на стан дебіторської заборгованості економічного суб’єкта в умовах війни. Практичне значення дослідження полягає в розробці комплексу рекомендації щодо оперативного вивчення фактів, що призводять до непогашення дебіторської заборгованості з урахуванням їх трансформації в умовах війни та мінімізації ризиків для підприємств. Авторами вперше запропоновано підхід до класифікації дебіторської заборгованості в умовах особливого правового режиму, удосконалено поетапний контроль договірних відносин, розроблено форму робочого документа для аналізу дебіторської заборгованості для цілей оцінки її стану та формування резерву очікуваних кредитних збитків. Перспективи подальших досліджень спрямовані на опрацювання питань визначення резерву під очікувані кредитні збитки на підставі сценарного підходу. Емпірична стаття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Топоркова, Олена, та Юлія Касянюк. "ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБЛІКУ І КОНТРОЛЮ РОЗРАХУНКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ". Economy and Society, № 40 (28 червня 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-40-21.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням організації контролю та бухгалтерського обліку дебіторської та кредиторської заборгованості залізничної галузі. Акцентовано увагу на застосуванні автоматизованої системи бухгалтерського обліку «ФОБОС» для обліку розрахункових операцій на різних рівнях корпоративного управління на залізничному транспорті. Наведено специфічні аспекти організації обліку внутрішньогосподарських розрахунків в межах галузі. Наголошено, що застосування єдиної консолідованої (зведеної) бази даних на рівні фінансово-економічної служби АТ «Укрзалізниця» дозволить забезпечити формування аналітичної інформації різної деталізації щодо основних облікових об’єктів в частині розрахункових операцій. Доведено, що дієвим інструментом контролю за станом дебіторської та кредиторської заборгованості є автоматизована система «Дебітори-Кредитори» у середовищі Єдиного корпоративного інформаційного порталу залізничної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Балазюк, Оксана, та Віктор Пилявець. "ТЕХНОЛОГІЯ БЛОКЧЕЙН: ДОСЛІДЖЕННЯ СУТІ ТА АНАЛІЗ СФЕР ВИКОРИСТАННЯ". Економіка та суспільство, № 43 (27 вересня 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-43-13.

Full text
Abstract:
У статті досліджено розвиток технології блокчейн та можливості її використання для прискорення процесів розвитку підприємництва у різних сферах, у тому числі і у сфері бухгалтерського обліку. Зокрема, подано історичний екскурс у розвиток технології та здійснено аналіз дослідження технології у різних наукових виданнях. Сьогодні багато з державних реєстрів, інвестиційних проектів переходять на використання блокчейн-технологій, підключення електронних послуг до цієї технології – одне з ключових завдань, які ставлять перед собою багато управлінців як з державного сектору, так і зі сфери підприємництва. Впровадження технології розподілених реєстрів у державні процеси та бізнес, а також питання створення нормативно-правової бази для криптовалютної індустрії є досить актуальними сьогодні як в Україні, так і в світі. Метою статті є дослідити, який рівень наукового обґрунтування та використання блокчейн-технологій компаніями України є сьогодні у різних сферах загалом та у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, зокрема. Перевагою застосування технології блокчейн є те, що вона дозволяє компанії записувати дії обох учасників транзакції одночасно у спільному реєстрі та надає можливість запобігти зміні даних гарантуючи високий ступінь надійності та прозорості процесів, що відбуваються. Серед найперспективніших напрямів впровадження в Україні та світі блокчейну фахівцями-практиками та експертами названо облік дебіторської й кредиторської заборгованості та її погашення, нарахування і сплати податків, оперативний облік і звітність, а також роботу з документами і їх зберігання. В статті, прослідковано вплив блокчейну, як середовища для відображення економічних процесів та операцій, і його вплив на зміну у методологічних облікових інструментах та частковий перехід процесів організації бухгалтерського обліку у віртуальний простір.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Система обліку і аудиту дебіторської заборгованості"

1

Кравчук, Т. В. "Організація обліку, аналізу та аудиту довгострокової дебіторської заборгованості". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71821.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено підходи до визначення поняття «дебіторська заборгованість», проаналізовано класифікацію та методичні аспекти облікового процесу довгострокової дебіторської заборгованості, досліджено економічний стан автотранспортного підприємства в динаміці чотирьох років, розглянуто облік, аналіз та аудит довгострокової дебіторської заборгованості за національними та міжнародними стандартами бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Також, було здійснено розрахунок відстрочених податкових активів досліджуваного підприємства та запропоновано методи оптимізації управління довгостроковою дебіторською заборгованістю на досліджуваному підприємстві.<br>In this research was analyzes the approaches to the definition of "receivables", analyzes the classification and methodical aspects of the accounting process of long-term receivables, analyzes the economic indicators of an automobile company in the dynamics of four years, examines the accounting, analysis and audit of long-term receivables in accordance with national and international accounting standards and financial reporting. Also, the calculated of deferred tax assets of the investigated company was made and methods of optimization of management of long-term receivables on the investigated enterprise were proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Овчаренко, А. Ю. "Організація і методика обліку та аудиту дебіторської заборгованості в бюджетній установі". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86808.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено сутність, класифікацію і фактори, що впливають на дебіторську заборгованість, розглянуто методи проведення аудиту дебіторської заборгованості. Було проаналізовано організацію первинного, аналітичного та синтетичного обліку і розглянуто організацію внутрішнього аудиту дебіторської заборгованості. Також були запропоновані шляхи вдосконалення організації обліку та аудиту дебіторської заборгованості в бюджетній установі. Основною метою цього дослідження є дослідження сутності дебіторської заборгованості в бюджетній установі, узагальнення методів обліку та контролю і розробка заходів покращення.<br>В работе исследованы сущность, классификация и факторы, влияющие на дебиторскую задолженность, рассмотрены методы проведения аудита дебиторской задолженности. Была проанализирована организация первичного, аналитического и синтетического учета и рассмотрена организация внутреннего аудита дебиторской задолженности. Также были предложены пути усовершенствования организации учета и аудита дебиторской задолженности в бюджетном учреждении.Основной целью этого исследования является исследование сущности дебиторской задолженности в бюджетном учреждении, обобщение методов учета и контроля и разработка мер по улучшению.<br>The essence, classification and factors influencing receivables are investigated in the work, the methods of audit of receivables are considered. The organization of primary, analytical and synthetic accounting was analyzed and the organization of internal audit of receivables was considered. Ways to improve the organization of accounting and audit of receivables in the budget institution were also proposed. The main purpose of this study is to study the nature of receivables in the budgetary institution, the generalization of methods of accounting and control and the development of improvement measures.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Бухтіярова, Марина Сергіївна. "Організаційні та методичні засади обліку, аналізу і аудиту дебіторської заборгованості на підприємстві". Магістерська робота, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19402.

Full text
Abstract:
Дипломна робота складається з чотирьох розділів. Об’єкт дослідження – ТОВ "Терція", м. Київ. У роботі розглянуто економіко-правові засади економічного змісту дебіторської заборгованості; аналітичні дані, облік та аудит дебіторської заборгованості ТОВ "Терція". Розраховано та проведено аналіз основних економічних показників діяльності ТОВ "Терція". Розглянуто організаційні положення обліку на ТОВ "Терція" щодо дебіторської заборгованості, внутрішні документи з обліку, проведено аудит та запроваджено організаційні заходи щодо автоматизації обліку дебіторської заборгованості.<br>Дипломная работа состоит из четырех разделов. Объект исследования – ООО "Терция", г. Киев. В работе рассмотрены экономико-правовые основы экономического содержания дебиторской задолженности; аналитические данные, учет и аудит дебиторской задолженности ООО "Терция". Рассчитан и проведён анализ основных экономических показателей деятельности ООО "Терция". Рассмотрены организационные положения учета на ООО "Терция" по дебиторской задолженности, внутренние документы по учету, проведен аудит и организационные мероприятия по автоматизации учета дебиторской задолженности.<br>Thesis consists of four sections. The object of research – LLC Tertsiya, Kyiv. The paper considers the economic and legal principles of the economic content of receivables; analytical data, accounting and audit of receivables of LLC Tertsiya. The analysis of the basic economic indicators of activity of LLC Tertsiya is calculated and carried out. The organizational provisions of accounting at Tertsiya LLC on receivables, internal accounting documents, audit and organizational measures to automate the accounting of receivables were considered.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Москалик, О. І. "Облік, аудит і аналіз дебіторської та кредиторської заборгованості (на прикладі ТОВ «Юг Пакинг Групп»)". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12625.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти економічної сутності дебіторської та кредиторської заборгованості, та обліку розрахунків зі дебіторами та кредиторами. Проаналізовано діючу практику первинного, синтетичного та аналітичного обліку дебіторської та кредиторської заборгованості на ТОВ «Юг Пакинг Групп». Запропоновано шляхи удосконалення обліку дебіторської та кредиторської заборгованості на ТОВ «Юг Пакинг Групп».<br>Diploma thesis deals with theoretical aspects of the economic essence of receivables and payables, and accounting for settlements with debtors and creditors. The current practice of primary, synthetic and analytical accounting of receivables and payables at LLC "South Packing Group" is analyzed. Ways to improve the accounting of receivables and payables at LLC "South Packing Group" are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Вонсович, О. О. "Облік, аудит і аналіз дебіторської та кредиторської заборгованості» на прикладі ТОВ «ЕНЕРДЖІ СЕЙВІНГ СОЛЮШН»". Thesis, Одеський національний економічний університет, 2020. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12618.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються: поняття «дебіторська заборгованість», «кредиторська заборгованість» та нормативне регулювання бухгалтерського обліку, теоретичні та практичні засади обліку виробництва та реалізації готової продукції застосування моделей прогнозування та визначення ймовірності банкрутства. За результатами дослідження запропоновані основні напрямки вдосконалення: розширення переліку класифікаційних ознак дебіторської та кредиторської заборгованості, яка може використовуватись підприємствами і забезпечить їм більшу аналітичність та достовірність інформації; конкретизація умов визнання та оцінки дебіторської та кредиторської заборгованості тощо.<br>Object of research: processes that ensure the effectiveness of the system of accounting, analysis and control of receivables and payables at LLC "Energy Saving Solution". The paper considers: the concept of "receivables", "accounts payable" and regulatory regulation of accounting, theoretical and practical principles of accounting for production and sale of finished products, the use of models for forecasting and determining the probability of bankruptcy. The study proposed main areas for improvement including: expansion of the list of classification features of receivables and payables, which can be used by enterprises and provide them with more analytical and reliable information; specification of conditions for recognition and assessment of receivables and payables, etc.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шехтерлє, Р. Р. "Сучасні аспекти обліково-аналітичного забезпечення управління дебіторською заборгованістю підприємства (на прикладі ТОВ «Телекарт-Прилад»)". Thesis, 2018. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/9633.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти визначення особливостей обліку дебіторської заборгованості згідно Національних та Міжнародних стандартів фінансової звітності; виокремлення дискусійних питань в межах обліково-аналітичного забезпечення управління дебіторською заборгованістю підприємства.<br>Diploma thesis deals with theoretical aspects of determining the characteristics of accounts receivable in accordance with the National and International Financial Reporting Standards; the identification of discussion issues within the accounting and analytical support for the management of receivables of the enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Нікітіна, І. "Облік та аудит дебіторської заборгованості в системі управління фінансовими ресурсами". Thesis, 2015. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/6469.

Full text
Abstract:
Актуальність теми полягає в тому, що дебіторська заборгованість є одним з найбільших негативних явищ в економіці країни. Велика сума заборгованостей, які існують між українськими підприємствами призводить до відомої кризи неплатежів. Криза неплатежів призводить до гальмування розвитку ринків, на яких працюють дані підприємства (внаслідок недоотримання грошових коштів, які б підприємства могли вкладати у свій подальший розвиток). Для нормального функціонування всіх ланок народного господарства необхідно, щоб підприємці, приймаючи рішення, мали достовірну інформацію про фінансове становище підприємства, зокрема, про стан дебіторської заборгованості, про законність і підтверджування господарських операцій, внаслідок яких вона виникла.<br>Актуальность темы заключается в том, что дебиторская задолженность является одним из крупнейших негативных явлений в экономике страны. Большая сумма задолженностей, которые существуют между украинскими предприятиями приводит к известной кризиса неплатежей. Кризис неплатежей приводит к торможению развития рынков, на которых работают данные предприятия (в результате недополучения денежных средств, которые предприятия могли вкладывать в свое дальнейшее развитие). Для нормального функционирования всех звеньев народного хозяйства необходимо, чтобы предприниматели, принимая решения, имели достоверную информацию о финансовом положении предприятия, в частности, о состоянии дебиторской задолженности, о законности и подтверждения хозяйственных операций, в результате которых она возникла.<br>The relevance of the topic lies in the fact that accounts receivable is one of the largest negative phenomena in the economy of the country. A large amount debts between Ukrainian enterprises leads to the famous debt crisis. The crisis of non-payments leads to inhibition of the development of the markets in which these enterprises (as a result of the shortfall of funds that businesses can invest in their further development). For the normal functioning of all parts of the national economy it is imperative for entrepreneurs making decisions have accurate information about the financial situation of the enterprise, in particular, on the status of receivables, on the legality and patentovannye business transactions, in which it originated.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Христодорова, В. І. "Облік, аудит та аналіз дебіторської заборгованості в системі управління фінансовою стійкістю підприємства (на прикладі ПП «Таврія-плюс»)". Thesis, 2018. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7471.

Full text
Abstract:
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є комплексне дослідження теоретико-методичних положень та розробка науково обґрунтованих практичних рекомендацій з удосконалення обліку, аудиту та аналізу дебіторської заборгованості в системі управління підприємств торгівлі.<br>Цель и задачи исследования. Целью исследования является комплексное исследование теоретико-методических положений и разработка научно обоснованных практических рекомендаций по совершенствованию учета, аудита и анализа дебиторской задолженности в системе управления предприятий торговли.<br>The purpose and objectives of the study. The purpose of the study is a comprehensive study of theoretical and methodological provisions and the development of evidence-based practical recommendations for improving the accounting, audit and analysis of accounts receivable in the management of trade enterprises.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Зайченко, Ю. М. "Обліково-аналітичне забезпечення та аудит дебіторської заборгованості підприємства (на прикладі ТОВ «Рошен Де Люкс»)". Thesis, 2019. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/11066.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні і практичні аспекти обліку та аудиту дебіторської заборгованості, особливості міжнародного обліку дебіторської заборгованості, а також розробка шляхів удосконалення діючої системи управління дебіторською заборгованістю на досліджуваному підприємстві. Проаналізовано основні економічні показники діяльності досліджуваного підприємства, а також порядок ведення первинного, аналітичного та синтетичного обліку розрахунків з дебіторами, особливості проведення аудиторської перевірки на досліджуваному підприємстві. Запропоновано: рекомендації щодо вдосконалення обліково-аналітичного забезпечення та аудиту розрахунків з дебіторами у ТОВ «Рошен Де Люкс», зокрема, затвердити розпорядчий документ про облікову політику; ствopити нa пiдпpиємcтвi cлужбу внутpiшньoгo контролю (aудиту); створювати резерв сумнівних боргів, використовуючи при цьому метод визначення на основі платоспроможності окремих дебіторів; внести зміни до робочого плану рахунку, зокрема передбачити використання рахунку 374 «Розрахунки за претензіями» тощо.<br>The paper deals with theoretical and practical aspects of accounting and audit of receivable, features of international accounts receivable accounting, as well as the development of ways to improve the current system of receivables management at the studied enterprise. The basic economic indicators of activity of the investigated enterprise are analyzed, as well as the procedure of conducting of primary, analytical and synthetic accounting of settlements with debtors, peculiarities of conducting of audit at the investigated enterprise. It is proposed: recommendations to improve accounting and analytical support and audit of accounts receivable at LLC «Roshen De Lux», in particular, to approve the administrative document as for accounting policy; to create at the enterprise the department of internal control (audit); to create a doubtful debt reserve, using the method of determining the solvency of individual debtors; to make changes into the work plan of the account, in particular to make provisions for the use of the account 374 «Settlements of claims», etc.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Жерепа, О. Л. "Облік і аудит дебіторської заборгованості: сучасний стан та перспективи розвитку (на прикладі ТОВ «ТД ІНТЕРВІНДОУС»)". Thesis, 2019. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/11063.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні аспекти сутності та класифікації дебіторської заборгованості, нормативно-правове регулювання обліку розрахунків з дебіторами з урахуванням вимог національних та міжнародних стандартів обліку. Проаналізовано основні економічні показники розвитку підприємства, динаміку дебіторської заборгованості та фінансовий стан підприємства, діючу систему обліку та методику проведення контролю розрахунків з дебіторами на підприємстві, вплив факторів внутрішнього середовища на фінансовий результат. Запропоновано напрямки поліпшення облікового забезпечення систематизації інформації про дебіторську заборгованість на основі поглиблення аналітичності відображення облікової інформації, впровадження внутрішнього контролю на підприємстві.<br>The work deals with the theoretical aspects of the substance and classification of receivables, legal regulation of the accounting of settlements with debtors according to National Accounting standards and International Reporting Accounting Standards. We have analyzed the main economic indicators of the enterprise development, the dynamics of receivables and financial position of the enterprise, the operating accounting system and the methodology for audit of settlements with debtors at the enterprise, the impact of environmental factors on the financial result. We have recommended the directions of improvement of accounting for the systematization of receivables based on deepening of the analytical display of the accounting information, implementing of internal control at the enterprise
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!