To see the other types of publications on this topic, follow the link: Система управління запасами.

Journal articles on the topic 'Система управління запасами'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Система управління запасами.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Шендерівська, Л. П., та А. К. Варварова. "АВС-ХУZ АНАЛІЗ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ ПІДПРИЄМСТВА". Підприємництво і торгівля, № 41 (1 липня 2024): 126–36. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2024-41-16.

Full text
Abstract:
Досліджено теоретичні питання формування системи управління запасами підприємства. Обгрунтовано доцільність застосування АВС-ХYZ-аналізу передусім в умовах невизначеності, дефіциту фінансування, кризи. Товарні запаси становлять значну частину оборотних коштів торговельних компаній. Тому ефективне управління запасами товарів належить до провідних напрямів забезпечення комерційного успіху у роздрібній торгівлі. Важливою метою управління запасами є задоволення потреб споживачів у товарах потрібного асортименту за прийнятного співвідношення «ціна-якість». Однак необхідно уникати надмірного запасу товарів на складах, що може призвести до уповільнення оборотності коштів та збільшення витрат на зберігання запасів. Тому для товарів, які не мають значного внеску у дохід компанії і водночас характеризуються нерегулярністю попиту, доцільно використовувати систему постачання «точно в строк». Визначено, що система управління запасами передбачає безперервну роботу щодо вивчення потреб споживачів, їх оперативного задоволення за умови раціонального використання коштів підприємства і максимізації його прибутку за поточних умов та у перспективі. Система управління запасами має бути гнучкою і збалансовувати інтереси зацікавлених сторін. Встановлено, що ABC-XYZ-аналіз дозволяє вирішити низку завдань: категоризувати запаси за кількома ознаками – за впливом на доходи підприємства і стабільністю попиту; виявити недоліки в управлінні запасами; оптимізувати логістичне управління запасами і удосконалити стратегію взаємодії з клієнтами шляхом переведення клієнтів у вищу категорію або залучення нових клієнтів. Умовою ефективного застосування цього методу є постійне дослідження запитів споживачів, стану ринку, побудова ефективних взаємин з ключовими партнерами. Імплементуючи ABC-XYZ-аналіз, компанії можуть підвищити свою прибутковість і створити оптимальну товарну пропозицію. Обґрунтовано доцільність впровадження автоматизованої системи управління запасами на основі штучного інтелекту. Вона вирішує низку завдань: прогнозування попиту, формування запитів на постачання товарів, виявлення проблемних ситуацій і пропозиція оптимальних способів їх вирішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Левицька, Тетяна, та Микола Король. "СИСТЕМА ПІДТРИМКИ РІШЕННЯ ПРИ УПРАВЛІННІ ЗАПАСАМИ ДРІБНООПТОВИХ ТОВАРІВ МЕТОДАМИ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ". Наука та виробництво, № 23 (1 січня 2021): 377–87. https://doi.org/10.31498/2522-9990232020241210.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена аналізу проблем управління запасами дрібнооптових товарів. Системи нечіткого виводу широко використовуються для вирішення завдань управління різними об'єктами і процесами. При цьому створення нечіткої моделі визначається на основі формальних параметрів досліджуваної системи в термінах лінгвістичних змінних. Однією з проблем управління запасами товарів є існуюча невизначеність вихідних даних і отриманих результатів. Товари, якими запасаються, в більшості випадків відрізняються вартістю, вагою та об'ємом. При цьому вони є неоднорідними за своєю роллю в торговому процесі: невелика частина товарів забезпечує найбільшу частину доходів магазину і, навпаки, широка асортиментна лінійка дає незначну частку виручки. Тому актуальною задачею є підтримання необхідного і достатнього обсягу запасів для забезпечення плану продажів і необхідно зробити таке регулювання автоматичним, забезпечуючи оптимальні запаси. Проведено систематизацію науково-технічної інформації з теми дослідження. Аналіз показав, що актуальними стають питання вдосконалення управління запасами дрібнооптових товарів підприємства на основі побудови економіко-математичних моделей, які не потребують імовірнісного підходу. Для вирішення цих проблем успішно використовується апарат теорії нечіткої логіки. Застосування нечітких величин в управлінні запасами виправдано тим, що багато параметрів в таких завданнях принципово не є випадковими, хоча і відносяться до невідомих, невизначеним. В статті розглянуто механізм нечіткого логічного висновку та його етапи. Сформовані вхідні змінні для системи нечіткого висновку управління запасами дрібнооптових товарів: «кількість товарів продано сьогодні», «кількість товарів продано вчора», «кількість товарів продано місяць тому», «кількість товарів на складі», а також вихідна – «розмір заказу». Для запропонованих лінгвістичних змінних обрано терми та функції приналежності. Проведено моделювання системи нечіткого виведення для планування запасів дрібнооптових товарів у середовищі Mаtlab. Результатами експериментів підтверджено адекватність розробленої моделі, що дозволяє подальше впровадження запропонованої моделі та нечіткого методу в систему підтримки рішення при управлінні запасами дрібнооптових товарів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Скаско, О. І., та Д. М. Кут. "ЗАСТОСУВАННЯ НОВИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ РИНКОВОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІЙСЬКОВОГО КОНФЛІКТУ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 76 (5 квітня 2024): 119–24. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-76-14.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена аналізу та оптимізації системи управління запасами на підприємствах з метою підвищення ефективності та зниження витрат. Розглядається актуальна проблема ефективного використання ресурсів у сучасних умовах, де ринкові умови та технологічні інновації стають визначальними чинниками для виробничих підприємств. Дослідження включає аналіз поточної системи управління запасами в умовах військового конфлікту та геополітичної нестабільності, спрямований на розкриття нових систем управління у виробничій галузі та застосування цих стратегій оптимізації та підвищення ефективності управління запасами. Вивчаються питання впливу воєнного конфлікту та пандемії COVID-19 на економічну стабільність підприємств. Зокрема, обговорюється застосування таких стратегій, як: “ABC-аналіз”, “Інтегровані ІТ-системи”, “RFID-технології” (Радіочастотна ідентифікація) та стратегії “Якраз вчасно” (Just- In-Time), які відіграють важливу роль у вирішенні викликів кризового управління запасами. Особлива увага приділяється впровадженню інноваційних методів управління запасами та адаптації до змін у ринкових умовах.Проведене дослідження допоможе українським підприємствам обрати стратегію управління запасами, яка б найбільше задовольнила конкретні потреби та врахувала особливості. Стаття також аналізує проблеми, з якими стикаються підприємства в управлінні запасами під час кризи, і вивчає можливі шляхи вирішення цих проблем. Зокрема, досліджуються виклики в умовах перерваних логістичних ланцюгів та розглядаються питання використання розповсюджених моделей управління запасами в українській практиці. Також оцінено основні виклики і можливості при застосуванні стратегії “Якраз вчасно” (Just-In-Time), а саме: диверсифікація постачальників, адаптація до змін у попиті, стратегічне зберігання резервів, гнучка система виробництва, збереження безпеки та захисту даних та співпраця з постачальниками. Враховуючи зазначене вище, було продемонстровано, що незалежно від природи виклику - чи то глобальна пандемія, чи воєнний конфлікт - важливо мати адаптивні стратегії та ефективні інструменти управління запасами для забезпечення стійкості та успішного функціонування у непередбачуваних обставинах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Непран, Андрій, Наталія Солопун та Наталія Постольна. "ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ «МІНІМУМ-МАКСИМУМ» ПРИ ОБГРУНТУВАННІ РОЗМІРІВ ЗАКУПІВЕЛЬ ІНСТРУМЕНТІВ". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 30 (11 липня 2023): 86–95. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2023.30.86.

Full text
Abstract:
УДК 330.101.2 JEL Classification: М10
 Непран А.В., Солопун Н. М., Постольна Н. М. ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ «МІНІМУМ-МАКСИМУМ» ПРИ ОБГРУНТУВАННІ РОЗМІРІВ ЗАКУПІВЕЛЬ ІНСТРУМЕНТІВ
 Мета – удосконалення порядку та методики обчислення параметрів системи управління запасами «мінімум-максимум» для її застосування на машинобудівних заводах. Методика дослідження. Для досягнення поставленої мети у дослідженнях були використані такі загальнонаукові та спеціальні методи і прийоми дослідження: методи узагальнення та абстрагування – для обґрунтування параметрів системи управління запасами. Результати. Основною системою планування, визначення потреби та купівлі інструментів на заводах масового та крупносерійнойного виробництва є система «на склад», або як її називають, система «мінімум-максимум». Сутність цієї системи полягає в тому, що запаси інструменту в центральній коморі і в цехових інструментально-роздавальних коморах повинні постійно підтримуватися на рівні, що забезпечує безперервне і безперебійне постачання основного виробництва. Замовлення повинно видаватися в розмірі різниці між максимальним і мінімальним запасами рівної партії поповнення в штуках. Величина мінімального запасу встановлюється на основі обсягу та режиму споживання, можливих коливань, витрат і часу, необхідного для поновлення розміру запасу інструменту на підприємстві. За системою «мінімум-максимум» поставки здійснюються за умови, що запаси у встановлений момент часу виявилися рівними пороговому значенні (точка замовлення) або менше її. У випадку видачі замовлення його розмір повинен розраховуватися таким чином, щоб поставки поповнили запаси до бажаного рівня. Наукова новизна. Застосування методу «мінімум-максимум» дозволить оптимізувати закупівлі інструментів на машинобудівному заводі. При цьому досягається закупівля оптимальної партії та не допускається утворення наднормованих запасів. Враховується запаси цехів, створення оборотного фонду інструментів. Практична значущість полягає у використанні статистичних методів для закупівлі інструментів на машинобудівних заводах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Іваненко, В., В. Чебан, В. Трішин та О. Бажак. "ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА СИСТЕМА ТЕХНІЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ВОДНОГО ТРАНСПОРТУ". Vodnij transport, № 2(30) (27 лютого 2020): 32–40. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553/2020.2.30.04.

Full text
Abstract:
Технічна експлуатація водного транспорту є важливим елементом функціонування сучасної транспортної компанії. Застосування нових інформаційних технологій у системі технічної експлуатації водного транспорту є важливим шляхом підвищення її ефективності. Процеси технічної експлуатації та обсяги інформації, які породжуються при цьому досить складні та значні, що вимагає побудови інформаційно-аналітичної системи. Складність та багатогранність завдань, які вирішуються у транспортній компанії, висуває певні вимоги до інформаційно-аналітичної системи, яка являє собою складну організаційну ієрархічну систему її інформаційного ресурсу. В статті проведено проектування інформаційного ресурсу інформаційно-аналітичної системи технічної експлуатації водного транспорту. Розглянуті рівніієрархічної структури інформаційно-аналітичної системи забезпечення технічної експлуатації водного транспорту. Побудована модель інформаційно-аналітичної системи і проведена декомпозиції її завдань. На верхньому рівні структура інформаційно-аналітичної системи забезпечення технічної експлуатації водного транспорту наведена у вигляді функціональних комплексів: завдань управління використанням судна, завдань управління технічним станом водного транспорту, завдань управління запасами агрегатів і запасних частин, завдань управління виробничою та господарською діяльністю, завдань управління засобами технічного обслуговування, завдань ідентифікації суден та агрегатів. Кожен комплекс є логічним об’єктом і використовується для опису функціональних можливостей інформаційно-аналітичної системи. Обґрунтований склад завдань, узгоджені інформаційні потоки в даній системі. Доведено, що методи прикладного системного аналізу та компонентний підхід до проектування інформаційних ресурсів інформаційно-аналітичних систем дозволяють упорядкувати і суттєво спростити процес проектування, врахувати конкретні вимоги, провести його оптимізацію структурного та динамічного представлення, закласти необхідні рішення у відповідності із іменованою специфікацією на інформаційний ресурс. Ключові слова: водний транспорт, декомпозиція, інформаційно-аналітична система, інформаційний ресурс, технічна експлуатація
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бужимська, Катерина Олександрівна, та Ірина Михайлівна Царук. "Управління бізнес-процесами торговельного підприємства в умовах цифровізації". Економіка, управління та адміністрування, № 1(111) (3 квітня 2025): 44–50. https://doi.org/10.26642/ema-2025-1(111)-44-50.

Full text
Abstract:
У статті досліджено актуальні питання розвитку системи управління бізнес-процесами торговельного підприємства в умовах цифровізації. Запропоновано розглядати систему управління бізнес-процесами торговельного підприємства в умовах цифровізації як інтегрований набір технологічних рішень і методів, спрямованих на автоматизацію, оптимізацію та контроль усіх етапів діяльності торговельної компанії. Встановлено, що ця система дозволяє торговельному підприємству ефективно координувати свої внутрішні операції, такі як управління запасами, логістика, продажі та взаємодія з клієнтами і постачальниками. На основі представленого наукового узагальнення охарактеризовано значення цифровізації в системі управління бізнес-процесами торговельних підприємств та визначено, що впровадження цифрових технологій дозволяє автоматизувати рутинні процеси, зменшити витрати та пришвидшити виконання завдань. Завдяки аналізу даних компанії можуть краще зрозуміти потреби клієнтів, оптимізувати асортимент продукції та вдосконалити маркетингові стратегії. Досліджено процес цифровізації в системі управління бізнес-процесами торговельних підприємств, що може бути сформований за такими етапами: аналіз поточних бізнес-процесів; визначення цифрових потреб та цілей; вибір та впровадження цифрових технологій; інтеграція нових систем; навчання персоналу; тестування та оптимізація; моніторинг та постійне вдосконалення. Обґрунтовано, що, оскільки кожен бізнес-процес має свої специфічні характеристики та вимоги, вибір цифрових рішень має бути точним і відповідати конкретним цілям компанії. Доведено, що різні засоби цифровізації можуть бути застосовані до окремих бізнес-процесів торговельного підприємства, підвищуючи їх ефективність і конкурентоспроможність. Водночас тільки комплексний підхід до розробки систем управління бізнес-процесами в умовах цифровізації має вирішальне значення для забезпечення ефективності та гнучкості в секторі роздрібної торгівлі. Представлено узагальнення можливих та доцільних засобів цифровізації окремих бізнес-процесів торговельного підприємства (розроблено автором). Обґрунтовано, що системне впровадження цифрових рішень сприяє сталому розвитку компанії та її адаптації до мінливих ринкових умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ліпич, Любов, Оксана Хілуха та Мирослава Кушнір. "ЛОГІСТИКА ДИСТРИБУЦІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Economic journal of Lesya Ukrainka Volyn National University 2, № 34 (2023): 113–23. http://dx.doi.org/10.29038/2786-4618-2023-02-113-123.

Full text
Abstract:
Впізнаваність і престиж компанії, що займається логістикою дистрибуції, значно підвищують ефективність підприємницької діяльності виробничих підприємств. Мета статті полягає в узагальненні й уточненні окремих теоретико-прикладних аспектів дистрибуції, каналів дистрибуції, їх координації, задоволенні потреб клієнтів та ідентифікації значення логістики дистрибуції для підвищення ефективності підприємницької діяльності.
 Визначено, що логістика дистрибуції це процеси, які здійснюються для забезпечення ефективного руху готової продукції від виробника до споживача. Вона включає: транспортування товарів, складування, обробку матеріалів, пакування, страхування, контроль запасів, вибір місць для розміщення підприємств і складів, обробку замовлень, маркетингові прогнози та обслуговування клієнтів.
 Встановлено, що стратегія бізнес-суб’єкта в системі дистрибуції представляє узагальнену систему концептуальних підходів, правил, взаємопов’язаних функцій, спрямованих на оптимальний розподіл товарних потоків між каналами і ланками просування товарів й ефективну реалізацію товарних ресурсів. Компанії можуть використовувати одну з чотирьох стратегій дистрибуції: прямого продажу, інтенсивну, селективну та ексклюзивну.
 Доведено, що ефективні канали дистрибуції створюються тоді, коли жодна інша група підприємств не забезпечує вищого прибутку або нижчих витрат у розрахунку на одиницю продукції, чи вищого рівня задоволення споживачів. Модифікації у структурі каналів дистрибуції відбуваються у трьох можливих напрямах - аутсорсингу, відтермінуванні та ситуаційних дій. У системі фізичної дистрибуції можливі такі варіанти постачання: система крос-докінгу, маршрут молочника та система доданої вартості .
 Обґрунтовано, що клієнт разом із продуктом отримує певний стандарт обслуговування. Система обслуговування клієнта включає елементи логістики (доступ до товарів), маркетингу (задоволення потреб) та фінансів (умови і форми оплати).
 З метою забезпечення постійної наявності продукції та мінімізації операційних витрат підприємства повинні раціонально управляти запасами. Ними використовуються такі методи управління запасами: ABC, XYZ або їх комбінація, модель оптимальної кількості замовлення - EOQ, моделі контролю запасів, системи планування потреб у матеріалах - MRP, систему планування розподілу - DRP, систему «точно в зазначений час» - JIT. На вибір методу контролю запасів впливають такі чинники: асортиментна структура матеріалів, терміни виконання замовлення, періодичність постачання, способи зберігання та види потоків витрат матеріалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Кірдіна, О. Г., О. О. Гурьєв та Д. А. Гриценко. "УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ ПІДПРИЄМСТВ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 84 (29 грудня 2023): 38–47. http://dx.doi.org/10.18664/btie.84.301263.

Full text
Abstract:
У статті відзначено, що пошкодження транспортної інфраструктури, скорочення обсягів роботи промислових та аграрних компаній, обмеження експортної реалізації їх продукції призвело до ситуації критичного скорочення обсягів перевезень залізничним транспортом. Доведено, що обмеженість фінансового забезпечення процесів оновлення та модернізації даних об’єктів, оптимізація витрат за рахунок скорочення інвестицій для підтримки їх в належному технічному стані і неналежно організована система управління матеріально-технічним забезпеченням діяльності підприємств залізничної галузі перешкоджає їх стабільній роботі і належному виконанню перевезень. Проаналізовано ефективність процесів управління матеріальнотехнічним забезпеченням, зокрема запасами, на підприємствах галузі. Доведено, що в умовах цифровізації доцільним є впровадження цифрових рішень на основі технології блокчейн для управління взаємовідносинами з постачальниками і укладення смартконтрактів, формування ефективної та прозорої бази даних обліку матеріальних ресурсів та технічних засобів, а також впровадження цифрових двійників складських приміщень для точного відображення інформації про надходження та переміщеннязапасів, їх місце розташування тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Марценюк, В. В. "ЛОГІСТИКА ЗАКЛАДІВ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВʼЯ УКРАЇНИ". Управління змінами та інновації, № 13 (27 лютого 2025): 93–97. https://doi.org/10.32782/cmi/2025-13-15.

Full text
Abstract:
Система охорони здоров’я України проходить через значні трансформації в рамках медичної реформи, що розпочалась у 2017 році. Одним із важливих аспектів забезпечення ефективності цієї системи є логістика, яка включає управління матеріальними, фінансовими та інформаційними потоками в медичних установах. Логістика в охороні здоров’я відіграє ключову роль у забезпеченні своєчасного постачання медикаментів, медичного обладнання та інших ресурсів, необхідних для належного надання медичних послуг. Оскільки реформи, економічні труднощі та глобальні виклики, такі як пандемії, значно впливають на функціонування медичних установ, ефективність логістичних процесів є критично важливою для безперебійного забезпечення лікування пацієнтів. Метою дослідження є розгляд застосування логістичних підходів в управлінні закладами охорони здоров’я, зокрема комунальними неприбутковими підприємствами (КНП). Визначено основні напрямки удосконалення логістичних процесів, такі як оптимізація координації ресурсів, вдосконалення матеріально-технічного забезпечення, покращення фармацевтичного забезпечення, підвищення кваліфікації кадрів та цифровізація процесів. Зокрема, впровадження автоматизованих систем управління запасами та постачанням, застосування принципу «Just-in-Time», прогнозування потреб за допомогою аналітики даних, а також автоматизація складських і транспортувальних операцій є ключовими елементами, що дозволяють підвищити ефективність логістичних процесів і забезпечити високий рівень медичних послуг. У дослідженні також звертається увага на важливість інтеграції інформаційних технологій і розвитку кадрового потенціалу для забезпечення успішної реалізації логістичних підходів. Зокрема, необхідно розробити системи мотивації для персоналу та програми підвищення кваліфікації. В результаті цієї роботи медичні установи зможуть підвищити свою ефективність, оптимізувати витрати та забезпечити високий рівень обслуговування пацієнтів у відповідь на нові виклики та вимоги реформування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Tomashko, A. "Принципи моделювання системи логістичного комплексу із застосуванням машинного навчання". COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 51 (22 червня 2023): 94–100. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2023-51-12.

Full text
Abstract:
У статті розкрито принципи моделювання системи логістичного комплексу із застосуванням машинного навчання. Наголошено, що за допомогою машинного навчання комп'ютер можна навчити виявляти певні закономірності, зустрічаючись з якими, він виконуватиме певні дії, якими можуть бути: розрахунок найкоротшого маршруту доставки, моментальне обчислення вартості перевезення, оптимізація розкладів, а також оптимізація експлуатації обладнання. Підкреслено, що застосування штучного інтелекту та машинного навчання для управління інвентаризацією та складом дозволяє оптимізувати витрати на зберігання та керування запасами, а також зменшити ймовірність помилок. Використання штучного інтелекту для аналізу даних про замовлення та споживчу поведінку дозволяє поліпшити прогнозування попиту та скоротити витрати на запаси. Використання алгоритмів штучного інтелекту дозволяє оптимізувати маршрути доставки та покращити ефективність процесу доставки. Система логістичного комплексу із застосуванням машинного навчання може автоматизувати рутинні завдання на складах та в центрах обробки замовлень, що дозволить скоротити витрати на персонал та збільшити продуктивність. Використання штучного інтелекту дозволяє створювати програмні системи управління логістикою, які можуть ефективно координувати процеси логістики та доставки. Представлено структуру бізнес-процесу системи управління логістичного комплексу застосування якої дозволяє підвищити ефективність та зменшити час обробки, за рахунок використання таких технологій як: збір даних із датчиків, встановлених на транспортних засобах, складах та інших об'єктах логістичної інфраструктури; використання міток RFID та інших технологій, що дозволяють відстежувати місцезнаходження вантажів та контролювати їх переміщення; використання даних, отриманих від комунікаційних мереж, таких як Інтернет речей (IoT), щоб моніторити обладнання та процеси на відстані; аналіз зовнішньої інформації; використання софту та програм для управління процесами логістики, які інтегрують усі зібрані дані та автоматизують ряд процесів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Пристемський, Олександр. "Контроль за товарними операціями на підприємствах торгівлі". InterConf, № 39(179) (20 листопада 2023): 92–98. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.11.2023.009.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості контролю за товарними операціями на підприємствах торгівлі. На шляху трансформації економіки України в умовах ринкових відносин виникає чимало проблем та перешкод, що стосуються підвищення ефективності діяльності торговельних підприємств. Оскільки ринкова система породжує принципово нові моделі та форми господарювання, то нагальною є проблема ефективного та раціонального використання матеріальних ресурсів підприємства. Товарні операції на підприємствах торгівлі є основою фінансово-операційної діяльності. Приділено увагу принципам контролю за товарними запасами підприємства Управління товарними запасами неможливе без проведення їх обліку, контролю та аналізу, оскільки в процесі обліково-аналітичної діяльності формується методична та інформаційна база, що необхідно для прийняття відповідних управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Старушенко, Галина. "Цифрові методи і моделі оптимізації публічно-управлінських рішень: узагальнення моделі логістичних витрат Харріса – Уілсона". Public administration aspects 10, № 2 (2022): 5–15. http://dx.doi.org/10.15421/152207.

Full text
Abstract:
Оптимізація витрат органів публічного управління залишається однією з актуальних проблем сучасного розвитку української держави та місцевого самоврядування. Логістика вивчає організацію, планування, контроль і регулювання руху матеріальних та супутніх їм інформаційних потоків у просторі та часі від їх початкового ресурсу до кінцевого споживача з метою зниження сукупних витрат. Логістична система являє собою комплекс елементів, які перебувають у певних відносинах і зв’язках між собою й утворюють певну цілісність, орієнтовану на управління потоками.
 Завданням логістичної системи є забезпечення поставок необхідних товарів та послуг у потрібний час, потрібне місце, необхідної якості та в необхідній кількості тим споживачам, яким ці товари необхідні, за умови мінімізації загальних витрат. 
 Метою даного дослідження є визначення можливостей використання моделі оптимізації логістичних витрат в роботі органів публічного управління. На основі моделі управління запасами Харріса – Уілсона розроблено узагальнену модель розрахунку оптимального розміру замовлення зі змінними організаційними витратами і витратами на зберігання запасу товару, де критерієм оптимальності є мінімізація сукупних витрат підприємства. Побудовано цифрову модель оптимізації логістичних витрат та надано алгоритм її практичного використання із застосуванням математичного редактора Maple 18.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Пасічник, Даніїл Романович, та Тетяна Леонідівна Слюніна. "ВПРОВАДЖЕННЯ НОВІТНІХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ НА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ". Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ (серія економічна), № 1 (30 листопада 2023): 55–61. http://dx.doi.org/10.32782/2311-844x/2023-1-8.

Full text
Abstract:
Дана стаття розглядає важливість, необхідність впровадження інформаційних систем для управління запасами в сільському господарстві України в умовах євроінтеграції та конкуренції на глобальному ринку. Підкреслено вплив подібного роду систем на управління та координацію виробничим циклом, включаючи всі етапи від закупівлі сировини до відвантаження готової продукції. В даній статті приділяється велика увага до аспекту, як інформаційні системи допомагають автоматизувати облік та контроль у всіх сферах виробництва сільськогосподарської продукції, забезпечуючи систематичний збір та зберігання даних у єдиній системі. Це полегшує доступ керівництва та фахівців до необхідної інформації, що сприяє поліпшенню управління та прийняттю рішень, зниженню ризиків шахрайства та викривлення інформації в фінансовій звітності. Особливу увагу приділяється ефективному управлінню контрактами та угодами, пов'язаними з постачанням сировини та реалізацією готової продукції. Завдяки інформаційним системам підприємства можуть систематично створювати, зберігати та відстежувати всі аспекти угод, зменшуючи ризики конфліктів і забезпечуючи точне виконання умов контрактів. Також стаття розглядає важливість ефективного управління виробничими запасами, зокрема відслідковування рівня сировини, витрат матеріалів та наявність готової продукції на складах. Це допомагає уникнути надмірних запасів або їхньої недостачі, забезпечуючи оптимальний рівень запасів і попереджаючи втрати та збитки. Зазначено, що інформаційні системи можуть бути налаштовані під індивідуальні потреби кожного підприємства, включаючи стандарти якості та інші параметри. Важливим є також можливість інтеграції з іншими інформаційними та комунікаційними засобами, що сприяє швидкому обміну інформацією та покращує комунікацію в підприємстві. Загальний висновок статті полягає в тому, що впровадження інформаційних систем для управління запасами в сільському господарстві сприяє покращенню контролю, оптимізації виробництва та обліку, що в свою чергу призводить до підвищення продуктивності та прибутковості сільськогосподарських підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Присяжнюк, О. Ф., та М. Ф. Плотнікова. "РОЛЬ ОПЕРАЦІЙНОЇ СТРАТЕГІЇ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА". Підприємництво та інновації, № 33 (31 жовтня 2024): 117–22. https://doi.org/10.32782/2415-3583/33.20.

Full text
Abstract:
Операційна стратегія, як невід’ємна складова загальної стратегії підприємства, відіграє ключову роль у забезпеченні успішного розвитку інноваційного підприємництва. Вона визначає як організація буде використовувати свої ресурси для створення та доставки інноваційних продуктів і послуг на ринок. Інноваційне підприємництво передбачає постійний пошук нових ідей, технологій та бізнес-моделей. Для успішної реалізації інноваційних проєктів необхідна ефективна операційна діяльність. Інновації часто вимагають відхилення від стандартних процедур. Висока якість продукції є одним з ключових факторів успіху на ринку. Операційна стратегія забезпечує гнучкість, ефективність, якість, швидкість співпраці. Гнучка операційна система дозволяє швидко адаптуватися до змін і впроваджувати нові ідеї. Оптимізація виробничих процесів, логістики та управління запасами дозволяє знизити витрати і збільшити прибутковість інноваційних продуктів, а орієнтація на забезпечення стабільної якості та відповідності продукції вимогам споживачів, швидкість виведення інноваційних продуктів на ринок є критично важливою для отримання конкурентної переваги, зокрема через можливість скоротити час розробки та виведення продукту на ринок. Виникнення інновацій в результаті співпраці різних підрозділів підприємства сприяє підвищенню ефективності функціонування йго стратегічних механізмів. Ключові елементи операційної стратегії для інноваційних підприємств базуються на таких елементах як фукусування на клієнті, гнучкість виробничих систем, системне управління якістю, інноваційна культура та партнерств. Саме тому операційна стратегія є потужним інструментом забезпечення розвитку інноваційного підприємництва, зокрема, коли орієнтована на довготривалий успіх.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

ТЕЛЕЛЕКОВ, Дмитрій. "Правове регулювання використання штучного інтелекту в медичних закупівлях". Foreign trade: economics, finance, law 137, № 6 (2024): 20–35. https://doi.org/10.31617/3.2024(137)02.

Full text
Abstract:
Використання штучного інтелекту в медич­них закупівлях стало буденною справою, адже технології допомагають швидкому і точному ухваленню рішень; автоматизації рутинних завдань; обробці великого масиву даних та зменшенню людських помилок; зниженню корупційних ризиків; прозоро оцінити більшість операцій завдяки відкри­тому доступу; економії коштів та деякою мірою людських ресурсів. Ще у 2021 р. ВООЗ опублікувала рекомендації щодо етики й управління штучним інтелектом у сфері охорони здоров’я, в яких визна­чила переваги та недоліки штучного інтелекту. Гіпотеза дослідження полягає в доведенні ефек­тивності використання ШІ в публічних закупівлях, виявлення прогалин та недоліків, вивчення досвіду зарубіжних країн з метою запозичення найкращих практик і надання пропозицій щодо правового регу­лювання використання ШІ. Метою цього дослідження є комплексний аналіз правових актів використання ШІ в медичних заку­півлях. Проаналізовано технології штучного інтелекту, які можуть використовуватися в медичних закупівлях: машинне навчання (Machine Learning, ML), обробка природної мови (Natural Lan­guage Proces­sing, NLP), AI чекліст подачі тендерної пропозиції, роботизована автоматизація процесів (Robotic Process Automation, RPA), виявлення шахрайс­тва й аномалій, система відбору постачальників, чат-боти у сфері публічних закупівель, електронна система обліку й управління запасами лікарських засобів та медичних виробів "е-Stock". Конста­товано, що цей перелік не є вичерпним. Проведено порівняльний аналіз законодавства різних країн та України щодо регулювання штучного інтелекту і медичних закупівель, Акцентовано на необхід­ності обережності країн при прийнятті таких актів, адже ніхто не може до кінця спрогнозу­вати межі прогресу штучного інтелекту та, від­повідно, наслідки, які можуть настати в разі втрати людиною контролю над штучним інтелектом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Кудирко, Олена, Наталія Коцеруба та Інна Копчикова. "УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИХ ЗАПАСІВ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО РІТЕЙЛУ". Подільський науковий вісник 3 (2022): 97–103. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2022-23-24-14.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто поняття товарних запасів, зокрема товарних запасів у фармацевтичній галузі, а також проблеми управління товарними запасами підприємств роздрібної торгівлі фармацевтичної галузі. Для досягнення мети нами було розглянуто передумови для встановлення ефективної системи управління товарними запасами, представлено структуру виробничого процесу товарів, розглянуто систему дій із управління націнкою в товарних запасах, запропоновано створення відділу товарних запасів фармацевтичного підприємства, що дозволить здійснювати ефективне управління товарними операціями. Розглянуто методи управління товарними запасами підприємств як важливої складової товарних операцій, проаналізовані основні елементи товарних операцій. Виявлено особливості товарних запасів та вказано шляхи ефективного управління ними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Lysenko, O., K. Bortnyk та N. Bahnіuk. "Дослідження попиту на медичні товари засобами SQL." COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 56 (28 вересня 2024): 199–202. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2024-56-25.

Full text
Abstract:
У статті представлено детальний аналіз процесу розробки та впровадження аналітичної системи для дослідження попиту на медичні товари за допомогою SQL. Основна увага зосереджена на створенні SQL-запитів для збору, обробки та візуалізації великих обсягів даних щодо продажів медичних товарів, що включає такі аспекти, як категорії товарів, часові періоди та географічна сегментація. Для забезпечення ефективного аналізу було реалізовано інтерфейс, який дозволяє зручно налаштовувати запити та проводити сегментацію даних для більш глибокого аналізу і порівняння різних параметрів. Результати тестування системи на реальних даних підтвердили її ефективність у виявленні ключових тенденцій попиту, сезонних коливань і визначенні найбільш популярних продуктів у різних регіонах та часових періодах. Виявлено, що такі коливання суттєво впливають на продажі медичних товарів, що робить можливим оптимізацію планування закупівель та управління запасами, підвищуючи ефективність операцій. Дослідження також підкреслює важливість автоматизації процесу аналізу даних у сфері медицини, що дозволяє оперативно адаптуватися до змін попиту і реагувати на них вчасно. Окрім того, у статті проведено аналіз можливостей подальшого розширення функціоналу системи, зокрема інтеграції з іншими платформами бізнес-аналітики та впровадження методів прогнозування попиту з використанням машинного навчання для підвищення точності передбачень та більш точного планування. Розроблена система дозволяє здійснювати детальний аналіз попиту на медичні товари, що є важливим для підвищення рівня задоволення потреб споживачів та оптимізації бізнес-процесів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Федірець, Олег, Дмитро Дячков та Бадрі Гечбаія. "ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТУ В АГРОПРОДОВОЛЬЧІЙ СФЕРІ". Вісник Полтавського державного аграрного університету. Серія «Економiка, управлiння та фiнанси», № 2 (25 листопада 2024): 52–60. https://doi.org/10.32782/pdau.eco.2024.2.7.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження сучасного стану використання систем менеджменту в агропродовольчій сфері. Проведено детальне розпізнавання та вивчення систем управління з найбільшою актуальністю або з найбільшою кількістю досліджень і визначення впливу критичних чинників, таких як пандемії та збройні конфлікти на розвиток досліджень у галузі систем управління. Цей аналіз проводили з використанням академічних інформаційних джерел, в рамках методики систематичного огляду літератури з урахуванням баз даних. Результати показують, що на сьогодні дослідження систем менеджменту в агропродовольчій сфері в усьому світі пов’язані з: безпекою харчових продуктів, екологічним менеджментом, управлінням запасами, оптимізацією ланцюгів поставок та управління ризиками, інтегрованими системами управління, системами управління якістю, управлінням соціальною відповідальністю, сертифікаціями систем менеджменту, системами управління охороною праці та безпекою праці, а також енергетичним менеджментом. Системи менеджменту в агропродовольчій сфері – це комплекси взаємопов’язаних елементів, що використовуються для управління діяльністю підприємств, які займаються виробництвом, переробкою, зберіганням, транспортуванням та реалізацією сільськогосподарської та харчової продукції. В статті досліджено актуальні питання впровадження та функціонування систем менеджменту в агропродовольчій сфері. Розглянуто теоретичні засади та практичні підходи що стосуються застосування різних систем менеджменту, таких як управління якістю (ISO 9001), безпека харчових продуктів (ISO 22000, HACCP), екологічний менеджмент (ISO 14001), енергетичний менеджмент (ISO 50001) та інші. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку агропродовольчої сфери, зокрема акцент зроблено на цифровізацію, сталий розвиток та органічне виробництво, та їх вплив на вимоги до систем менеджменту. Визначено основні проблеми та перспективи впровадження ефективних систем менеджменту на підприємствах агропродовольчої сфери з метою підвищення конкурентоспроможності, забезпечення безпечності та якості продукції, поліпшення виробничих процесів та мінімізації негативного впливу на довкілля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Небаба, Н. О., М. М. Кучер, В. А. Язіна, Є. Л. Сайгак та Н. О. Головко. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОЦЕСІВ УПРАВЛІННЯ РЕСТОРАННИМ ПІДПРИЄМСТВОМ". Systems and Technologies 66, № 2 (2023): 132–39. http://dx.doi.org/10.32782/2521-6643-2023.2-66.15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розгляду сучасного інформаційного забезпечення процесів управління ресторанним підприємством. Досліджено сутність та охарактеризовано систему інформаційного забезпечення процесів управління ресторанним підприємством. Розглянуто складові елементи інформаційного забезпечення в управлінні ресторанним підприємством. Надано класифікацію інформаційних технологій відповідно категорій. Наведено переваги та особливості інформаційного забезпечення процесів управління ресторанним підприємством. Встановлено, що інформаційні технології є невідʼємною частиною ресторанного бізнесу, адже вони сприяють автоматизації та оптимізації процесів управління рестораном, поліпшують комунікацію з клієнтами, забезпечують швидке та зручне обслуговування, підвищують ефективність роботи кухні та дозволяють аналізувати дані для прийняття кращих управлінських рішень. Надано рекомендації щодо ефективного використання інформаційного забезпечення у закладах ресторанного господарства. Доведено, що інформаційне забезпечення управління ресторанним підприємством базується на використанні інформаційних технологій для збору, аналізу та оптимізації різних аспектів бізнесу. Це включає автоматизацію обліку товарів, управління персоналом, контроль за фінансами та взаємодію з клієнтами. Застосування інформаційних систем допомагає ефективніше вирішувати завдання у сфері ресторанного бізнесу. Інформаційне забезпечення ресторану відіграє ключову роль у забезпеченні ефективного та конкурентоспроможного бізнесу і його важливі аспекти включають: облік інгредієнтів та товарів, управління персоналом, фінансовий облік, маркетинг та CRM, технологічні інновації, системи управління замовленнями, автоматизовані системи управління запасами, програмне забезпечення для обліку і звітності, програми захисту від кібератак і збереження конфіденційності даних, а також інші технології, що полегшують роботу. Інформаційне забезпечення сприяє ефективному управлінню всіма аспектами ресторанного бізнесу, що важливо для досягнення успіху у цій галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Кірдіна, О. Г., В. М. Орлова та Д. А. Журавльов. "УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ЗАПАСІВ З МЕТОЮ УПРАВЛІННЯ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 88 (30 грудня 2024): 34–41. https://doi.org/10.18664/btie.88.324962.

Full text
Abstract:
Впровадження якісної системи управління запасами має вирішальне значення для успіху підприємств будь-якого розміру, але занадто багато власників бізнесу використовують застарілі методи або зовсім нехтують відстеженням рівня своїх запасів. Управління запасами стосується не лише готової продукції; йдеться про облік грошових потоків, праці та загальних активів підприємства. Завдяки життєздатній системі управління запасами компанія може оптимізувати управління ланцюгом поставок, отримувати точніші дані про запаси, краще керувати запасами та відчути експоненціальне зростання в усіх відділах. Облік запасів оцінює точну вартість активів на різних стадіях їх виготовлення та виробництва. Це допомагає гарантувати точне представлення вартості всіх активів, що відображається у вартості підприємства. Ретельна оцінка вартості, встановленої в обліку запасів, може допомогти підприємствам збільшити норму прибутку. Ефективне оформлення запасів шляхом удосконалення документального оформлення запасів у структурі документообігу дають можливість керівництву підприємств приймати більш гнучкі управлінські рішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Баранік, О. М., Є. В. Матвєєв, М. І. Шандула та О. Д. Шепель. "Аналіз існуючих моделей управління запасами авіаційних засобів ураження для забезпечення авіаційного підрозділу тактичного рівня". Збірник наукових праць Харківського національного університету Повітряних Сил, № 2 (76) (23 серпня 2023): 49–53. http://dx.doi.org/10.30748/zhups.2023.76.06.

Full text
Abstract:
У статті представлено розвиток сектора безпеки і оборони України в напрямку повного та своєчасного забезпечення авіаційних підрозділів авіаційними засобами ураження (АЗУ). Розглянуті завдання, які вирішуються при управлінні запасами АЗУ, показані особливості існуючої системи логістичного забезпечення при вирішенні завдань забезпечення достатньої кількості АЗУ для виконання завдань за призначенням. Сформульовано необхідність вибору оптимальної стратегії поповнення запасів АЗУ з урахуванням особливостей їх зберігання та витрат на бойову роботу. Розглянуті існуючі моделі управління запасами, їх параметри та особливості застосування. Визначені чинники, які впливають на вибір моделей управління запасами та методів контролю запасів АЗУ. Узагальнення результатів аналізу дає підстави зробити висновок, що для виконання завдань ракетно-технічного забезпечення авіаційного підрозділу можливе використання більшості моделей. Виділено основні проблемні питання, які необхідно буде вирішити при оптимізації запасів АЗУ для істотної економії бюджету. Вирішення питання вибору моделі управління запасами дозволить обрати ефективну систему управління запасами АЗУ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Тульчинська, С. О., О. В. Кривда та Д. А. Горєвой. "УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИМИ ЗАПАСАМИ В СИСТЕМІ ЗАКУПІВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА В РИЗИКОВИХ УМОВАХ". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 29 (15 травня 2024): 106–10. http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.29.2024.308820.

Full text
Abstract:
Закупівельна діяльність підприємства в останні роки набуває все більшого значення, продуктивне та результативне управління якою є важливою умовою його ефективної діяльності та довгострокового розвитку. Стаття присвячена дослідженню проблем, пов’язаних з необхідністю підвищення ефективності управління запасами при закупівельній діяльності підприємств в умовах невизначеності та ризику. В результаті дослідження визначений істотний вплив товарних запасів на економічну діяльність підприємств. Обґрунтовано, що товарні запаси – це активи підприємства, тому ефективне управління ними є необхідною умовою створення фінансових резервів для забезпечення фінансової стійкості. Управління запасами є складною ризикованою діяльністю. Розглянуто цілі управління запасами в умовах ризику та невизначеності. Доведено, що управління товарними запасами є відправною точкою в діяльності компанії, з якої продовжуються інші процеси, а саме: зберігання, виробництво, транспортування. Проаналізовано основні види комп’ютерних програм, за допомогою яких здійснюється управління товарними запасами на підприємствах. Надана характеристика новітньої інтегрованої системи управління товарними запасами та закупівельною діяльністю ABM Inventory, підкреслені її переваги перед існуючими системами. Зазначені суттєві покращення діяльності в роботі з товарними запасами при використанні цієї системи, серед яких: зменшення втрачених продажів та масиву надлишків продукції, скорочення збитків, покращення бази постачальників. У дослідженні авторами підкреслена важливість комплексного підходу до ефективного управління запасами у відділах закупівель, логістики та складування, тому було обґрунтовано необхідність застосування спеціального навчання, курсів та тренінгів, адаптованих до потреб і вимог, характерних для цих відділів. Також авторами статті відзначена важливість збалансованого підходу щодо управління товарними запасами, необхідність технологічної модернізації виробництва в поєднанні зі знаннями співробітників та добре продуманою стратегією, адаптованою до індивідуальних потреб і специфіки діяльності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Колісник, О. П., та О. Р. Мазурок. "ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ". Український економічний часопис, № 3 (20 лютого 2024): 58–64. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8273/2023-3-10.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто теоретико-методичні аспекти управління запасами. Предметом дослідження є теоретичні основи управління виробничими запасами підприємства. Метою статті є розкриття сутності поняття «запаси», їх класифікацію та види; розгляд методології аналізу запасів на підприємстві, аналіз теоретичних та емпіричних джерел. Для досягнення мети у статті узагальнено трактування сутності поняття «запаси» науковцями, національними та міжнародними положеннями. Наведено основні класифікаційні види запасів, розглянуто системи ефективного управління запасами у виробничій логістиці на основі концепції «Justintime» та традиційного підходу до управління запасами. Наведено основні методи та напрямки аналізу запасів. Проведення аналізу запасів підприємства можливе за допомого різним методів: емпіричних, теоретичних, статистичних, методу економетричного, горизонтального та вертикального аналізу та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Lipych. L., Khilukha O. та Kushnir M. "ЕВОЛЮЦІЯ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ". Economic forum 1, № 4 (2021): 85–94. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-4-12.

Full text
Abstract:
Актуальність даної теми безпосередньо пов'язана з необхідністю підвищення рівня конкурентоспроможності українських підприємств, який у порівнянні з іноземними все ще залишається низьким. Мета статті - проаналізувати сучасні наукові розробки в області систем підтримки прийняття управлінських рішень на основі аналізу їх еволюційного розвитку.
 Встановлено, що розвиток ІТ - систем, які підтримують менеджмент, розпочався у 1950-1960-х роках. Найдавніші ІТ - системи називалися трансакційними або системами для обробки даних. Перші системи були простими: використовували лічильні та аналітичні машин. Вони базувалися на масових операціях, які супроводжувалися значними витратами та не високою надійністю. Ці системи використовувалися для розрахунків заробітної плати, управління матеріалами, виставлення рахунків, обліку, контролю за дебіторською та кредиторською заборгованістю, обліку робочого часу та його ефективності, а також обліку витрат виробництва.
 Злам 20-го та 21-го століть - це період динамічних змін у розвитку ІТ - систем, що підтримують управління, головним чином завдяки мережевим системам, корпоративним інтрамережам та системам управління знаннями. Обґрунтовано, що системи Business In-Intelligence (BI) є кульмінацією еволюції змін у сфері систем підтримки прийняття рішень та системної експертизи. Вони формують рішення що ґрунтуються на: статистиці та економетрії, операційних дослідженнях та штучному інтелекті.
 Генезис ІТ-систем дозволив визначити етапи розвитку інтегрованих систем управління, що розвивалися паралельно вищезгаданим поколінням систем та направлені на підтримку реалізації функцій управління. Спочатку це були системи планування вимог до матеріалів (ang. Material Requirements Planning, MRP I), створені в 1960 -х роках на основі моделі управління складськими запасами. (для виробничих підприємств), потім модель закритого циклу MRP (ang. Closed-Loop MRP) та системи планування виробничих ресурсів (ang. Manufacturing Resources Planning, MRP II). Іншою версією цих систем є системи планування ресурсів підприємства (ang. Enterprise Resources Planning, ERP), створені в 1990-х роках. Змінені функціональні наповнення цих систем призвели до появи таких версій, як ERP II, EERP (Extended ERP), @ERP, EAS (Enterprise Application Suite), eERP, IERP (Intelligent ERP ERP), ERP +, ERP III і характеризуються як нове покоління інтегрованих систем - ERP IV. Доведено, що поява нових версій систем є результатом зміни умов ведення бізнесу та можливостей, створених розвитком ІКТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Кучер, Л. Ю., Р. Р. Русин-Гриник та Д. О. Говда. "ТОРГОВЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК СПЕЦИФІЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ". Київський економічний науковий журнал, № 3 (30 листопада 2023): 62–68. http://dx.doi.org/10.32782/2786-765x/2023-3-10.

Full text
Abstract:
У статті доведено, що торговельне підприємництво є унікальним середовищем для формування та розвитку інформаційних систем, які відповідають специфічним потребам цієї галузі. Аргументовано, що інформаційні системи в торговельному секторі вимагають специфічних рішень у розробці та впровадженні для оптимізації процесів управління та підвищення конкурентоспроможності підприємств. Обґрунтовано, що існують конкретні приклади програм і систем, спеціалізованих для торговельного сектору, які допомагають в управлінні запасами, лояльністю клієнтів, аналізі конкурентного середовища та інших аспектах цієї галузі. Також, вказано, що інформаційні системи в торговельному секторі постійно еволюціонують, адаптуючись до нових технологій і бізнес-потреб, що підтверджує їхню необхідність і важливість для цієї сфери. При цьому, розглянуті ризики, що характеризують торговельне підприємництво, обумовлені такими факторами, як змінність попиту та сезонність, конкуренція та ціноутворення, управління запасами та логістикою, потреби в аналітиці, широкий асортимент товарів, потреби в охороні даних та кібербезпеці, інтеграція з постачальниками і партнерами, а також комунікація з клієнтами. Отже, у контексті цих ризиків і факторів, інформаційні системи в торговельному секторі стають ключовим інструментом для забезпечення ефективної роботи та конкурентоспроможності підприємств в цій галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Кудлаєва, Наталія, та Вікторія Андрицька. "ФОРМУВАННЯ ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ". Young Scientist, № 12 (88) (30 грудня 2020): 142–45. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2020-12-88-29.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто місце обліково-аналітичного забезпечення управління запасами в обліково-аналітичній системі суб’єкта господарювання та у загальній системі управління. Визначено цілі, мету та основні завдання формування обліково-аналітичного забезпечення управління запасами. Охарактеризовано підходи щодо формування обліково-аналітичного забезпечення управління запасами, окреслено напрями його удосконалення. Уточнено визначення обліково-аналітичного забезпечення як повністю або частково децентралізованої системи, що відповідає цілям управління, спостереження, збору, ідентифікації, реєстрації, узагальнення, обробки, контролю та аналізу всіх видів інформації, заснованої на перевагах сучасних інформаційних технологій і використовуваної для вироблення, обґрунтування і прийняття управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Zavsiehdashnia, I. V., S. A. Ruban, O. V. Pylypenko, O. O. Zavsiehdashnia, and I. O. Fylypova. "Inventory management infor-mation system for enterprenership in e-commerce sector." Mining Journal of Kryvyi Rih National University, no. 108 (2020): 44–50. http://dx.doi.org/10.31721/2306-5435-2020-1-108-44-50.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Маркіна, І. А., та В. Л. Вороніна. "МЕНЕДЖМЕНТ ТОВАРНИХ ЗАПАСІВ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 59 (18 червня 2020): 90–97. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-59-12.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження полягає в тому, що на рівні окремого торговельного підприєм-ства товарні запаси виступають основним ресурсом та важливою складовою господарської системи, оскільки становлять значну частину активів підприємства, є важливим елементом його ресурсного потенціалу. Від якості управління товарними запасами залежать фінансові показники бізнесу. Метою дослідження є обґрун-тування теоретичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо вдосконалення управління запасами торговельних підприємств в умовах динамічного бізнес-середовища. Встановлено, що значна частина підприємств роздрібної торгівлі після нетривалого періоду своєї діяльності стає збитковою або банкрутує. Причиною такої ситуації є неоперативні процеси управління товарними запасами, відсутність системного аналізу товарних потоків. В статті розглянуто основні причини та наслідки утворення наднормативних то-варних запасів на торговельному підприємстві. Здійснивши огляд фахової літератури, проаналізувавши показ-ники господарської діяльності та врахувавши особливості системи управління запасами і витратами торго-вельних підприємств, авторами розроблено загальну структурно-логічну схему процесу стратегічного управ-ління товарними запасами. Розглянуто взаємозв’язок складових стратегічного, функціонального та оператив-ного управління запасами торговельних підприємств. Досліджено структуру витрат та запропоновано кла-сифікацію витрат на управління запасами торговельного підприємства. В процесі дослідження спостерігалися незначні коливання структури витрат на управління запасами. Це, за спостереженнями авторів, пов’язано з посиленням вимог до зберігання та транспортування запасів, змінами попиту на товари, підвищенням конку-ренції тощо. Проведений аналіз дозволив визначити основні напрями оптимізації руху товарних запасів. Політика управління товарними запасами на підприємстві має бути направлена на зменшення періоду їх обо-роту та оптимізацію структури і розміру товарних запасів при мінімальних витратах. Внесено пропозиції щодо оптимізації управління товарними запасами торговельних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Рудь, Ю. Л., та С. О. Ткаченко. "УПРАВЛІННЯ ЗАПАСАМИ ТА ЛОГІСТИКА В ЕЛЕКТРОННІЙ КОМЕРЦІЇ: СТРАТЕГІЧНІ ПІДХОДИ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ". Підприємництво і торгівля, № 42 (27 вересня 2024): 64–71. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2024-42-09.

Full text
Abstract:
У статті досліджується управління запасами та логістика в електронній комерції, які є ключовими компонентами успішного функціонування компаній у цифрову еру. З розвитком технологій та глобалізацією, електронна комерція стала основним каналом для ведення бізнесу, що значно змінило підходи до управління ланцюгами постачання, зокрема запасами. У статті розглядаються стратегічні підходи до управління запасами, що включають використання автоматизованих систем, штучного інтелекту, блокчейн-технологій і Big Data. Важливим аспектом дослідження є інтеграція інноваційних технологій у логістичні процеси, що дозволяє не лише оптимізувати управління запасами, але й підвищувати гнучкість і адаптивність компаній до швидкозмінних ринкових умов. Метою дослідження є аналіз сучасних підходів до управління запасами та логістики в електронній комерції, а також визначення ключових чинників, що впливають на ефективність цих процесів. У статті наведено порівняння традиційних моделей управління запасами та новітніх методик, що використовуються провідними компаніями електронної комерції. Розглядаються також ризики, пов’язані із запровадженням інноваційних рішень у логістиці та управлінні запасами, зокрема проблеми кібербезпеки та складність впровадження нових технологій на малих і середніх підприємствах. Одним із основних висновків дослідження є важливість впровадження автоматизованих систем управління запасами та логістики, що дозволяє компаніям більш оперативно реагувати на зміни попиту та забезпечувати своєчасну доставку товарів. Управління запасами та логістика в електронній комерції є ключовими факторами, що впливають на успішність підприємств в умовах сучасної цифрової економіки. Впровадження інноваційних технологій, таких як штучний інтелект та блокчейн, дозволяє суттєво підвищити ефективність управління запасами в електронній комерції, зменшити витрати, скоротити час доставки та поліпшити задоволення клієнтів. Висновки статті можуть бути використані для подальших досліджень у галузі логістики та електронної комерції, а також для розробки практичних рекомендацій щодо оптимізації управління запасами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Skurinevska, Lesia. "Основні аспекти управління запасами та логістики в процесах управління оборонними ресурсами та оборонного менеджменту". Journal of Scientific Papers "Social Development and Security" 13, № 5 (2023): 230–43. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2023.13.5.22.

Full text
Abstract:
Мета роботи: Мета статті полягає у визначенні основних аспектів управління запасами та логістики в процесах управління оборонними ресурсами й оборонного менеджменту.
 Дизайн/Метод/Підхід дослідження: основними методами досліджень є методи аналізу та синтезу, індукції та дедукції, а також методи формалізація та абстрагування.
 Результати дослідження: основними результатами досліджень за тематикою статті є розкриття теоретичних та практичних особливостей: командування та управління у сфері логістичного забезпечення в оборонній сфері; управління запасами в оборонній сфері; розвитку системи управління запасами; управління запасами в системі забезпечення ЗС України в умовах ведення російсько-української війни.
 Теоретична цінність дослідження: теоретична цінність результатів статті полягає у визначенні основних аспектів управління запасами та логістики в процесах управління оборонними ресурсами й оборонного менеджменту з урахуванням особливостей ведення російсько-української війни.
 Тип статті: теоретичний, методичний, практичний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

АНТОЩЕНКОВА, В. В. "СКЛАДОВІ ТА НАПРЯМКИ УПРАВЛІННЯ ПРОДОВОЛЬЧОЮ БЕЗПЕКОЮ". Аграрні інновації, № 18 (5 липня 2023): 222–27. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2023.18.31.

Full text
Abstract:
Мета. Метою проведених досліджень було визначення складових та напрямків управління продовольчою безпекою в структурі економічної безпеки держави. Результати. До пріоритетних завдань державних органів управління можна віднести своєчасне прогнозування та виявлення загроз продовольчій безпеці, зменшення негативних наслідків завдяки стратегічним запасам продовольства. Необхідно організувати сукупну систему спостережень, збору, обробки, систематизації інформації про якість та безпеку харчових продуктів, виробництво, управління запасами і постачання продовольства, споживання продовольства населенням (можливо це справа державної аналітичної агенції). Завдяки використанню сучасних засобів комунікації (Інтернет, мобільний зв’язок тощо), можна створити державні інформаційні ресурси у сфері забезпечення продовольчої безпеки. Обов’язковою є організація оповіщення виробників та надання консультаційних послуг державними органами та дорадчими службами про державні програми підтримки галузі (схем реалізації), механізми регулювання ринків сільськогосподарської продукції. Проведені дослідження допомогли визначити перевірений напрямок вирішення продовольчої проблеми – підвищення виробництва продуктів харчування двома шляхами: перший - екстенсивний – розширення орних, пасовищних та інших угідь, другий – інтенсивний – підвищення біологічної продуктивності існуючих угідь. В країнах, що розвиваються, інтенсифікація сільського господарства пов'язана з біотехнологіями, використанням високоврожайних сортів (так звана «зелена революція») та нових методів обробітку ґрунту, подальшим розвитком механізації, меліорації. Висновки. Першорядною функцією держави є гарантування продовольчої безпеки кожної країни, адже лише під контролем державних органів можливе стале виробництво продуктів харчування, відкритість отримання та використання за рахунок особистого виробництва та імпорту. Держава може подбати про запаси продовольства, шляхом використання систем підтримки виробників основних продуктів харчування, регулювання експорту і тарифної політики. Важливим критерієм соціально-орієнтованої економіки країни є ступінь дотримання продовольчої безпеки. Від рівня продовольчої безпеки в прямо пропорційній залежності знаходяться економічний розвиток країни, темпи зростання валового внутрішнього продукту, якість життя населення, тривалість життя і його зростання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Шарван, М. Б. "ХАРАКТЕРИСТИКА НАЙБІЛЬШ ВАГОМИХ ВНУТРІШНІХ ЗАГРОЗ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ СУЧАСНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ ОПТОВОЇ ТОРГІВЛІ ІГРАШКАМИ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 2 (17) (31 березня 2025): 444–49. https://doi.org/10.32782/dees.17-72.

Full text
Abstract:
Доведено, що в сучасних умовах найбільш небезпечними є саме зовнішні загрози в системі управління підприємством оптової торгівлі. У статті визначено та охарактеризовано найбільш вагомі внутрішні загрози, що впливають на функціонування підприємств оптової торгівлі іграшками в сучасних умовах. Обґрунтовано, що саме внутрішні фактори — втрата персоналу, внутрішні зловживання, фінансова нестабільність, неефективне управління запасами, технічні збої, брак кризового планування та залежність від постачальників — значною мірою визначають стійкість підприємства до зовнішніх викликів. Встановлено, що управлінські помилки щодо управління запасами та недооцінка кіберризиків можуть мати тривалі негативні наслідки. Результати дослідження мають практичне значення для формування внутрішньої політики ризик-менеджменту, посилення системи контролю, цифрової трансформації процесів та кадрової стабільності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Haidukevych, Y. O., and А. Yu Doroshenko. "Automated inventory management system on Android using barcodes and QR-codes." PROBLEMS IN PROGRAMMING, no. 1 (March 2022): 013–22. http://dx.doi.org/10.15407/pp2022.01.013.

Full text
Abstract:
A software is developed for inventory automation based on Android using the Firebase database in the Java programming language. The appendix uses a system of reading barcodes and QR-codes, which provide the addition of goods to the warehouse with all the details of the selected product and information on all stocks in the warehouse with their price, category, name and code goods. Implemented authorization of system users using the open FirebaseAuth standard. Creating a single service for authorization and registration allows to make the system scalable. The system implements the search for goods by code, as well as viewing stocks in the warehouse with automatic price calculation. The main service of the database is a cloud database of the NoSQL class, which allows storing and synchronizing data between several clients, there is an API for data encryption. In addition, the database remains available only in the application to avoid unauthorized access and editing. While development, it was decided to make an automated control system on the Android OS device, because industrial digitalization (precisely because of the mass introduction of smart devices) requires mobility and accelerated processing of stocks at various stages of turnover. Testing of the developed software is carried out.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Ярмоленко, Л. І., та Т. В. Чумак. "Удосконалення системи управління запасами дистриб’юторської фірми." Academy Review 1, № 46 (2017): 83–91. http://dx.doi.org/10.32342/2074-5354-2017-1-46-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Лісна, А. Г., та О. В. Посилкіна. "УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПОСТАЧАННЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ В ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НА ЗАСАДАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ЛОГІСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ". Фармацевтичний часопис, № 1 (31 березня 2025): 44–56. https://doi.org/10.11603/2312-0967.2025.1.15105.

Full text
Abstract:
Мета роботи: розробка науково-обґрунтованих підходів до вдосконалення управління постачанням фармацевтичної продукції в закладах охорони здоров’я на засадах цифровізації логістичних процесів для підвищення надійності і безперебійності фармацевтичного забезпечення пацієнтів та зменшення впливу кризових ситуацій на їх безпеку. Матеріали та методи. Дослідження проводилися з використанням матеріалів з баз даних в мережі Інтернет: дані сайтів дослідницьких компаній «MINTRANS», «УкрВіпСервіс», «Strategic Market Research», «McKinsey&Company»; Національного інституту стратегічних досліджень, дані сайту платформи UAReforms, дані сайту проєкту «Щотижневик АПТЕКА» та ін., науково-метричних баз - Scopus, Web of Science. При проведенні досліджень використано методи інформаційного пошуку, систематизації, порівняння та узагальнення, а також графічний метод для підвищення наочності представлення матеріалу. Результати та обговорення. Визначено, що логістика постачання фармацевтичної продукції є найважливішою складовою медичної логістики і невід’ємним елементом ефективного управління матеріальними та супутніми до них потоками закладів охорони здоров’я, яка спрямована на раціоналізацію процесів закупівлі, транспортування, зберігання та розподілу лікарських засобів і медичних виробів. Ефективна організація ланцюгів постачання фармацевтичної продукції сприяє підвищенню якості медичних послуг, скороченню логістичних витрат і втрат часу та підвищує оперативність реагування на кризові ситуації. Виявлено та проаналізовано основні проблеми логістики постачання фармацевтичної продукції у вітчизняних закладах охорони здоров’я, зокрема: недосконалість механізмів управління запасами, відсутність ефективної координації між постачальниками, недостатня інтеграція сучасних інформаційних технологій в логістичні бізнес-процеси тощо. Визначено ключові вектори розвитку медичної логістики, які впливатимуть на подальшу модернізацію системи охорони здоров’я, включаючи цифровізацію логістичних процесів, підвищення рівня автоматизації постачання, впровадження прогнозних моделей управління матеріальними та супутніми до них потоками тощо. Здійснено оцінку окремих медичних інформаційних систем, що містять спеціалізовані функціональні модулі з медичної логістики (в т.ч. логістики постачання), їх переваги та недоліки у контексті оптимізації фармацевтичного забезпечення закладів охорони здоров’я. Запропоновано адаптивну систему логістичного постачання фармацевтичної продукції для закладів охорони здоров’я, яка дозволяє оперативно реагувати на зміни зовнішнього середовища, підвищує стійкість ланцюгів постачання фармацевтичної продукції та забезпечує безперебійне функціонування закладів охорони здоров’я в умовах динамічного середовища. Висновки. Доведено, що ефективна логістика постачання фармацевтичної продукції є ключовим елементом стабільної роботи системи охорони здоров’я, особливо під час кризових ситуацій, в т.ч. епідемій та воєнних дій. Сучасні виклики потребують гнучкості логістичних процесів завдяки їх цифровізації та автоматизації, що сприяє більш точному прогнозуванню потреб закладів охорони здоров’я у фармацевтичній продукції, ефективному управлінню її запасами, оптимізації витрат. Впровадження інноваційних підходів у медичну логістику, в т.ч. у логістику матеріальних та супутніх до них потоків сприятиме зростанню ефективності та результативності системи охорони здоров’я і підвищить її готовність до будь-яких викликів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Фімяр, С. В., та О. В. Коваленко. "ВПЛИВ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ОПТИМІЗАЦІЮ ЛАНЦЮГІВ ПОСТАЧАННЯ МІЖОРГАНІЗАЦІЙНОЇ КООРДИНАЦІЇ". Economics and management, № 4 (2023) (22 грудня 2023): 33–40. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.4.2023.33.

Full text
Abstract:
У даній статті досліджується вплив сучасних технологій на оптимізацію ланцюгів постачання та міжорганізаційну координацію в сучасних умовах бізнесу. Автор розглядає роль новітніх технологій, таких як Інтернет речей (IoT), штучний інтелект (AI), аналітика даних, та автоматизація процесів у вдосконаленні співпраці та взаємодії між різними організаціями у ланцюгах постачання. Стаття розглядає позитивний вплив цих технологій на ефективність операцій у ланцюгах постачання. Вона досліджує, як IoT може поліпшити моніторинг та відстеження товарів на кожному етапі постачального ланцюга, забезпечуючи точні та вчасні дані для оптимізації запасів та управління попитом. Також розглядається, як AI та аналітика даних можуть допомогти в передбаченні попиту, управлінні запасами, та вдосконаленні процесів доставки через прогнозування та аналіз великих обсягів даних. Особлива увага приділяється автоматизації процесів управління ланцюгами постачання. Автоматизовані системи управління можуть зменшити ризики помилок та збільшити ефективність у виробництві, управлінні запасами та обробці замовлень. Розглядаються сучасні програмні рішення для управління ланцюгами постачання, які дозволяють підприємствам знижувати витрати та оптимізувати процеси управління. Окрім того, стаття аналізує виклики та можливості, пов›язані з впровадженням новітніх технологій у ланцюгах постачання, враховуючи аспекти безпеки, конфіденційності даних та регулююче середовище. Висвітлюються стратегії та підходи, які організації можуть використовувати для успішного впровадження сучасних технологій у свої ланцюги постачання. Загалом, стаття надає глибокий аналіз впливу сучасних технологій на міжорганізаційну координацію у ланцюгах постачання та розкриває стратегії для підвищення ефективності цих процесів у сучасному бізнес-середовищі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Свічкар, Н. М., та І. В. Олініченко. "ПІДГОТОВКА ВНУТРІШНЬОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ АНАЛІЗУ ТА УПРАВЛІННЯ БУДІВЕЛЬНИМИ ЗАПАСАМИ В СИСТЕМІ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ". Український економічний часопис, № 4 (29 лютого 2024): 53–59. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8273/2024-4-10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто рівні та елементи системи управління запасами. У сучасній теорії управління будівельними запасами особливу увагу приділяють важливому аспекту: своєчасному та якісному формуванню внутрішньої інформаційної бази. Це стає ключовим для прийняття ефективних управлінських рішень, особливо в умовах військового конфлікту. З цією метою на підприємстві створюється управлінська інформаційна база на основі систематичного обліку і якісного аналізу рівня та динаміки забезпеченості, а також ефективності використання виробничих запасів. Стаття досліджує важливі аспекти підготовки внутрішньої інформації для ефективного аналізу та управління будівельними запасами у контексті системи фінансового менеджменту. Автори розглядають стратегії збору та обробки даних, спрямовані на забезпечення точності та доступності інформації для прийняття управлінських рішень. В статті також розглядаються методи підвищення ефективності використання будівельних запасів через оптимізацію управлінських процесів. Результати дослідження можуть бути корисними для фахівців у галузі будівництва та фінансів, які мають зацікавленість у покращенні стратегій управління запасами та фінансової продуктивності в будівельному секторі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Stakhiv, О. А. "ДОСЛІДЖЕННЯ СТАНУ УПРАВЛІННЯ ТОВАРНИМИ ЗАПАСАМИ ПІДПРИЄМСТВА РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, № 81 (2018): 70. http://dx.doi.org/10.31713/ve120188.

Full text
Abstract:
Проблема управління товарними запасами є однією з ключових в системі управління оборотними активами підприємств роздрібної торгівлі. Вона спрямована на вирішення ряду задач, серед основних з яких є задоволення попиту покупців та збільшення прибутковості підприємства. В статті досліджуються основні питання оцінки стану управління товарними запасами на підприємствах роздрібної торгівлі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Балахонова, Олеся, та Віктор Сенчук. "Закордонний досвід управління виробничими запасами підприємства". ПОДІЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК 1, № 2(30) (2024): 122–28. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2024-30-17.

Full text
Abstract:
У статті досліджено основні управлінські рішення щодо надходження та використання виробничих запасів. Узагальнено логістичні технології у сфері управління виробничими запасами, які застосовуються західними виробниками, та спрямовані переважно на мінімізацію обсягу виробничих запасів. Розглянуто методи управління виробничими запасами на підприємствах: Materials Requirements Planing, «Канбан», «Точно вчасно», Optimized Production Technologies, Distribution Requirements Planing . Детально досліджено логістичний метод «Канбан» та організаційний підхід «точно вчасно». Охарактеризовано концепцію управління виробництвом з урахуванням принципу канбан. Досліджено підсистему типу «постачання – отримання» у процесі управління виробничими запасами. Досліджено систему постачання «точно вчасно», згідно якої доставка виробничих запасів здійснюється безпосередньо перед моментом їх використання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Яновський, Дмитро Валерійович. "Оптимізація ланцюгів поставок: вирішення «ефекту батога» для замовлень постачальників". Технічна інженерія, № 2(92) (29 листопада 2023): 146–51. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2023-2(92)-146-151.

Full text
Abstract:
Дослідження приділяє особливу увагу аналізу ефекту «бичачого батога» в ланцюгах поставок та його впливу на збільшення варіабельності замовлень порівняно із попитом кінцевих споживачів. Зазначається, що під час глобальних криз, таких як пандемія чи війна, ланцюги поставок стикаються зі значним зростанням ненадійності виконання замовлень. Це призводить до порушень у русі інформаційних та матеріальних потоків, не дотримуючись основної мети логістичної системи – задовільнення потреб як власних, так і клієнтських. У статті розглянуто можливі стратегії пом’якшення ефекту «бичачого батога», зокрема, важливість обміну інформацією та інтеграції для ефективної координації між ланками ланцюга поставок. Зазначено, що вдосконалення цих аспектів може призвести до зменшення варіабельності замовлень та оптимізації управління запасами.
 Це дослідження приділяє увагу аналізу дволанкового ланцюга поставок з одним магазином та одним постачальником. Магазин робить замовлення постачальнику, враховуючи політику управління товарним запасом та недостатню надійність постачання. Досліджено вплив цих факторів на варіабельність замовлень порівняно з попитом. Запропоновано модель розрахунку замовлень постачальника наступній ланці, що враховує прогнози, зміну мінімального залишку магазину та недостатню надійність поставок у магазини. Наведено приклади, що ілюструють використання моделі. Показано, що такий підхід може сприяти точнішому задоволенню потреб кінцевих споживачів та зменшенню непередбачуваності управління запасами. Наголошено на важливості ефективної координації та інтеграції для забезпечення стабільності ланцюгів поставок. Запропонована модель може слугувати основою для розвитку більш ефективних практик управління ланцюгами поставок в умовах сучасного бізнес-середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Маханьков, Віктор, Вячеслав Обертас, Олег Купринюк, Олег Малиновський та Олександр Фролов. "НАПРЯМ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ ЗАПАСАМИ ВІЙСЬКОВОЇ ЛОГІСТИКИ". Collection of scientific works of Odesa Military Academy, № 18 (3 березня 2023): 140–47. http://dx.doi.org/10.37129/2313-7509.2022.18.140-147.

Full text
Abstract:
The analysis of the country's hostilities against the Russian occupiers and the existing state of providing troops showed the need to improve the management system of providing material means, weapons, and military equipment to military units based on a scientific analysis of the state of the troops, forecasting changes in circumstances, and decision-making. This requirement is largely satisfied by the implementation of the main mechanism of the management system at all levels of supply in the Armed Forces of Ukraine (AFU), namely the «feedback system». The implementation of such a system in the organization and management of the process of logistical (technical, rear and medical) support (MTZ) of training and combat use of the Armed Forces, which is currently in a state of conducting hostilities on the territory of the state, necessitates the development of a new concept of military information and material management - technical flows for use by a more effective structure, which is called the «military logistics system». A key element of the MTZ is a set of measures to accumulate stockpiles of material resources up to the established norms and provide military units and units with them in a timely manner, storage and maintenance in a state of constant readiness for use as intended. The purpose of the article is to determine directions for improving the management system of material resources, weapons and military equipment for their creation and accumulation in peacetime, rational echeloning at all levels of management for their timely and sufficient supply to military units during hostilities. Keywords: inventory management system, main mechanism, inventory, supply, material inventory, logistics, echeloning, operational accounting, inventory management process.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Гринів, Н. Т., та О. С. Костюк. "CRM-ТЕХНОЛОГІЇ В УПРАВЛІННІ АСОРТИМЕНТНОЮ ПОЛІТИКОЮ НА МАРКЕТПЛЕЙСАХ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 2 (17) (31 березня 2025): 122–27. https://doi.org/10.32782/dees.17-20.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню ролі CRM-технологій в управлінні асортиментною політикою компаній, що здійснюють продаж товарів через маркетплейси. Розглянуто актуальність проблеми в контексті зростання онлайн-торгівлі та високої конкуренції на онлайн-платформах. Проаналізовано специфіку управління асортиментом на маркетплейсах та можливості CRM-систем у зборі й аналізі клієнтських даних. Визначено ключові напрямки застосування CRM для оптимізації товарного портфеля, включаючи персоналізацію пропозицій, прогнозування попиту, управління запасами та використання зворотного зв’язку. На основі аналізу наукових публікацій виявлено недостатність комплексних досліджень у цій сфері та обґрунтовано необхідність розробки практичних рекомендацій з інтеграції CRM з маркетплейсами. Визначено перспективи подальших наукових досліджень, спрямованих на поглиблене вивчення ефективності CRM-інструментів та розробку моделей оптимізації асортиментної політики на онлайн-платформах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

ПОПЕЛО, Ольга Володимирівна, та Тетяна Петрівна ТКАЧЕНКО. "СТРАТЕГІЯ ЕФЕКТИВНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЛОГІСТИЧНОЇ СИСТЕМИ ПІДПРИЄМСТВА В КОНТЕКСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ". Economic Synergy, № 2 (30 червня 2023): 23–35. http://dx.doi.org/10.53920/es-2023-2-2.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості формування стратегії ефективного функціонування логістичної системи підприємства в контексті забезпечення економічної безпеки. Визначено, що стратегія ефективного функціонування логістичної системи є комплексним підходом, спрямованим на забезпечення стійкості, надійності та ефективності логістичних процесів з метою зниження ризиків і збереження економічної безпеки підприємства. Окреслено основні фактори, що впливають на ефективність функціонування логістичної системи підприємства в контексті забезпечення економічної безпеки. Проаналізовано підходи науковців щодо визначення етапів розробки логістичної стратегії в системі управління підприємством. Досліджено основні етапи формування сучасної логістичної стратегії, до яких віднесено такі: аналіз поточного стану, визначення мети і стратегічних цілей, аналіз зовнішнього середовища, розробка стратегії, впровадження стратегії, оцінка та контроль, вдосконалення. Визначено ключові аспекти формування стратегії ефективного функціонування логістичної системи підприємства в контексті забезпечення його економічної безпеки, серед яких: аналіз і оцінка ризиків, розробка системи контролю, оптимізація ланцюга постачань, диверсифікація постачальників та ринків, впровадження сучасних інформаційних технологій для поліпшення управління логістичними процесами, планування превентивних заходів для швидкого реагування на непередбачувані ситуації або кризи чи їх запобігання, навчання та розвиток персоналу. Обґрунтовано, що забезпечення високої якості обслуговування в контексті функціонування логістичної системи сприяє збереженню та залученню нових клієнтів, що позитивно впливає на економічну безпеку підприємства. Доведено, що ефективна логістична система дозволяє підприємству попереджати та мінімізувати ризики, пов'язані з перервами в постачанні, недостатнім запасом товарів або проблемами в ланцюгах постачання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Степаненко, О.І. "Обліковий аспект побудови класифікації виробничих запасів". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія "Міжнародні економічні відносини та світове господарство", № 30 (7 червня 2020): 166–71. https://doi.org/10.32782/2413-9971/2020-30-32.

Full text
Abstract:
Ефективність системи управління запасами нерозривно пов'язана з системою бухгалтерського обліку. Якість облікової інформації залежить від раціонального використання товарно-матеріальних цінностей у господарській діяльності підприємства. Бухгалтерська інформація є основою для прийняття стратегічних управлінських рішень. А можливість використання облікових даних забезпечується якісними властивостями самої інформації. Повнота і достовірність інвентаризаційних відомостей ґрунтується на їх чіткій класифікації, яка використовується для цілей бухгалтерського обліку, аналізу та управління. У статті розглянуто теоретичні аспекти класифікації як науки та методу пізнання об'єкта. Виявлено етапи створення класифікації: 1) визначення ознаки, за якою проводиться поділ; 2) порядок побудови класифікації; 3) адаптація - порядок її практичного використання. Досліджено вимоги до вибору класифікаційних ознак. Розроблено модель інформаційних потоків товарно-матеріальних цінностей, що виникають на етапах їх руху. Виробничі запаси пропонується групувати за стадіями їх руху: 1) придбання (створення, отримання) запасів; 2) використання товарно-матеріальних цінностей у господарській діяльності; 3) реалізація (передача) запасів. Обґрунтовано новий підхід до побудови облікової класифікації запасів, який ґрунтується на етапах руху запасів: надходження, використання та вибуття. Запропоновано класифікувати запаси за такими ознаками: 1) за способами (джерелами) надходження; 2) за метою (характером) використання у господарській діяльності; 3) за способами утилізації. Доведено, що запропонована класифікація є змістовною, інформативною та може бути використана у практичній діяльності підприємства. Його практичне використання забезпечує виконання основних завдань бухгалтерського обліку: 1) своєчасного документального оформлення операцій з надходження, використання та вибуття запасів; 2) точність формування первісної вартості запасів у процесі їх придбання (отримання, створення) та собівартості витрат (вибуття); 3) повнота відображення операцій з руху запасів в системі бухгалтерського обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Сорока, В. С., В. О. Дорощук, М. В. Голотюк, Т. С. Пилипака та О. В. Валецька. "МОДЕЛЮВАННЯ ЛОГІСТИЧНИХ СИСТЕМ АГРОПРОМИСЛОВИХ КОМПЛЕКСІВ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, № 107 (2024): 482–92. https://doi.org/10.31713/vt3202446.

Full text
Abstract:
У статті представлені результати дослідження моделювання логістичних систем агропромислових комплексів, що є ключовим елементом для забезпечення ефективності процесів постачання, транспортування та зберігання сільськогосподарської продукції. Зважаючи на різноманіття факторів, які впливають на аграрне виробництво, зокрема сезонні коливання попиту і пропозиції, необхідно застосовувати різні математичні моделі для оптимізації логістичних процесів та забезпечення сталості ланцюгів поставок. У статті акцентується увага на застосуванні таких підходів, як лінійне програмування, системна динаміка та агентно-орієнтовані моделі, що дозволяють досягти значних результатів у плануванні ресурсів, визначенні оптимальних стратегій транспортування та управлінні запасами. Описано роль математичних моделей у зниженні витрат на транспортування продукції та покращенні взаємодії між учасниками логістичних ланцюгів. Завдяки застосуванню моделей сезонних коливань попиту і пропозиції, агропідприємства здатні прогнозувати зміни в потребах ринку, адаптуючи свої логістичні стратегії до цих коливань. Агентно-орієнтовані моделі дозволяють моделювати взаємодію між різними агентами, зокрема постачальниками, фермерами та транспортними компаніями, що сприяє оптимізації ресурсів і покращенню ефективності співпраці між учасниками логістичних процесів. Стаття також розглядаєперспективи розвитку агропромислової логістики, де інтеграція сучасних технологій, зокрема автоматизованих систем управління та обміну даними, стає важливим елементом для забезпечення гнучкості та адаптивності логістичних систем. Для підвищення ефективності та зменшення витрат рекомендується впроваджувати передові методи математичного моделювання та інноваційні технології управління ланцюгами постачання, що дозволить агропідприємствам адаптуватися до змін зовнішнього середовища та забезпечити стабільність у процесах виробництва. У результаті дослідження доведено, що оптимізація логістичних процесів через застосування математичних моделей може значно покращити ефективність агропромислових комплексів, зменшити витрати тапокращити якість продукції, що має важливе значення для підвищення конкурентоспроможності аграрної галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Rudko, H. I., O. V. Netskyi та S. F. Lytvyniuk. "Науково-методичні і нормативні чинники актуалізації результатів геолого-економічних оцінок родовищ корисних копалин". Мінеральні ресурси України, № 4 (28 грудня 2021): 36–40. http://dx.doi.org/10.31996/mru.2021.4.36-40.

Full text
Abstract:
Розглянуто основні аспекти актуалізації результатів геолого-економічних оцінок родовищ корисних копалин, науково-методичні й нормативні чинники проведення цієї роботи, спрямованої на підвищення рівня інформаційної вивченості родовищ корисних копалин як основи Державного балансу запасів корисних копалин України, системи управління ресурсами й запасами корисних копалин, інвестиційного планування. Принцип періодичності проведення геолого-економічної оцінки відповідає міжнародним практикам щорічного розкриття звітності про запаси і ресурси корисних копалин перед фондовими біржами. Загалом проведення періодичних (повторних) геолого-економічних оцінок актуалізує техніко-економічні й фінансові показники господарської діяльності користувачів надр для цілей інвестиційного планування та оподаткування.Втрати держави внаслідок послаблення контролю за станом запасів корисних копалин і раціональним використання надр сукупно важко оцінити, проте вони однозначно вагомі й значущі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Рагулін, С. В. "РОЗРОБКА МЕТОДУ КЛАСИФІКАЦІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ВІДМОВ РАДІОЕЛЕКТРОННИХ НАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ, ЩО БАЗУЄТЬСЯ НА ТЕОРІЇ НЕЧІТКИХ МНОЖИН". Systems and Technologies 69, № 1 (2025): 194–204. https://doi.org/10.32782/2521-6643-2025-1-69.23.

Full text
Abstract:
Безперервне зростання складності радіоелектронних навігаційних систем повітряних суден і розширення кола виконуваних ними функцій призвели до того, що для управління технічним станом радіоелектронних навігаційних систем, підприємства, що їх експлуатують змушені виконувати значний обсяг робіт з технічного обслуговування і ремонту.Експлуатаційні витрати на технічне обслуговування і ремонт радіоелектронних навігаційних систем в даний час досягають 30-40% від загальної вартості технічного обслуговування і ремонту повітряних суден [1]. Тому актуальним є питання підвищення ефективності системи технічного обслуговування і ремонту за рахунок зниження експлуатаційних витрат при збереженні льотної придатності та конкурентоспроможності повітряних суден. У роботі проведено визначення критеріїв оптимізації технічного забезпечення радіоелектронних навігаційних систем на основі обґрунтування можливості використання різних технічних і техніко-економічних показників ефективності експлуатації, проведена класифікація радіоелектронних навігаційних систем за ознаками, які враховують специфічні особливості їх використання за призначенням. Проведена класифікація можливих варіантів стратегій технічного обслуговування і ремонту радіоелектронних навігаційних систем, які розрізняються рівнем діагностичного забезпечення і місцем відновлення блоків і модулів. Для правильного підходу до оптимізації обмінного фонду здійснена класифікація варіантів побудови системи управління запасами і визначена кількість рівнів зберігання запасів.Відповідно до видів особливих ситуацій, встановленими нормами льотної придатності, класифіковано радіо-електронні навігаційні системи за ступенем впливу функціональних відмов на безпеку польотів повітряних судів. Розроблена класифікація на основі оцінки ймовірностей виникнення функціональних відмов в польоті за наявності інформації про показники надійності радіоелектронних навігаційних систем. Для варіанту відсутності статистичних даних для розрахунку імовірнісних показників розроблено метод класифікації радіоелектронних навігаційних систем на основі логіко-лінгвістичному підходу з використанням теорії нечітких множин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Ліпич Любов, Хілуха Оксана та Кушнір Мирослава. "ЗАПАСИ В ІНТЕГРОВАНОМУ ЛАНЦЮЗІ ПОСТАЧАННЯ". Економічний форум 1, № 4 (2024): 62–69. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2023-4-8.

Full text
Abstract:
Мета статті - розробка інтегрованої системи управління запасами, в системі ланцюгів постачання, яка забезпечить ритмічність виробничого процесу та конкурентні переваги . Встановлено, що процес управління вимагає інтеграції діяльності підприємств у сфері маркетингу і логістики. В логістиці і в маркетингу клієнт і рівень його задоволеності відіграють ключову роль Це вимагає прийняття інтегрованих управлінських рішень, які дозволять оптимізувати процеси в існуючому ланцюзі постачання і підвищити рівень обслуговування клієнтів. Наявність потрібного продукту в потрібний час, у потрібній кількості, без втрат чи збитків для клієнта - основний принцип логістичних систем, що підкреслює важливість обслуговування клієнтів. Запізнення з визначенням поточних і потенційних потреб клієнтів негативно впливає на процес планування обсягів і частоти постачання окремих товарів. Це призводить до погіршення обслуговування клієнтів і надмірного нагромадження запасів. Доведено, що для реалізації ефективної політики обслуговування клієнтів необхідне виконання таких умов: створення циклів зворотного зв'язку та багатоканального ланцюга постачання; формування пропозиції варіантів самообслуговування; забезпечення персоналізації; розширення можливостей клієнтів за допомогою штучного інтелекту (ШІ; забезпечення проактивності. Обґрунтовано, що модифікацію процесів у ланцюзі постачання,слід розглядати як невід'ємний елемент стратегії окремих суб'єктів цього ланцюга. Менеджмент вимагає співпраці між окремими суб'єктами, включеними в даний ланцюг постачання. Синергія можлива, якщо індивідуальні потреби кожного учасника ланцюга постачання взаємопов’язані та спрямовані на максимізацію переваг усіх суб’єктів. Співпраця між підприємствами в ланцюзі постачання вимагає інвестицій у ІТ-технології для ідентифікації потоку інформації, підвищення можливості гнучкого реагування. Досягнення безперервності та гнучкості потоку у ланцюзі постачання вимагає: ліквідації проміжних пунктів зберігання і постачання безпосередньо на виробничу лінію; розташування постачальників поблизу підприємства, що виробляє кінцеву продукцію; високої частоти постачання; покращення потоку інформації, що супроводжує потік продуктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Петренко, О., та О. Андреєва. "УКРАЇНСЬКИЙ ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ЛОГІСТИЧНОЇ КОНЦЕПЦІЇ ВИРОБНИЦТВА JUST IN TIME". Vodnij transport, № 1(28) (4 квітня 2019): 99–103. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553/2019.1.28.15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена обґрунтуванню доцільності застування логістичної концепції «just-in-time» та виділенню основних проблем її впровадження у виробничий процес вітчизняних підприємств, визначенню переваг, які досягаються при цьому. В статті описана концепція «just-in-time», яка є популярною на сьогоднішній день серед іноземних та вітчизняних підприємств. Визначені основні риси концепції, перераховані переваги та недоліки даної логістичної стратегії управління запасами. Представлені українські компанії, які практикують систему «just-in-time», проаналізований їх досвід. Зроблені висновки щодо впровадження концепції «точно в термін» на вітчизняних підприємствах та виявлені проблеми, з якими вони стикаються, а саме: низька надійність постачальників, недостатня кваліфікація управлінського, основного та обслуговуючого персоналу, застарілість технічної та технологічної бази, політична та економічна нестабільність. Ключові слова: логістична концепція, точно в термін, запаси, матеріальні ресурси.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

ЛІСОВСЬКИЙ, Ігор, Дмитро ШЕРШЕЛЮК, Володимир ЧУК та Олексій МАРТИНЮК. "ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ЛОГІСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ". Development Service Industry Management, № 4 (28 грудня 2023): 135–39. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2023-4(22).

Full text
Abstract:
Логістика у більшості праць історичного характеру досліджується з позиції забезпечення військової діяльності різних років та епох, так для древніх греків логістика становила «логістичне мистецтво» або «мистецтво міркування, обчислення». Логістика розвивалася у різних напрямах, а саме: у промисловості, військових операціях, транспортуванні, інформаційних технологіях. У статті розглянуто сутність поняття «логістика» та «логістична діяльність» і наведено авторські визначення понять. На нашу думку, під логістикою слід розуміти комплексну систему планування, координації та контролю різних процесів, пов'язаних з управлінням потоками матеріальних ресурсів, товарів, послуг та інформації від постачання до кінцевого споживача. При цьому основною метою логістики є забезпечення оптимальної та ефективної роботи ланцюга постачання для задоволення потреб споживачів і максимізації прибутковості бізнес-процесів суб’єктів господарювання. Під «логістичною діяльністю» слід розуміти комплекс рішень, заходів та процесів, що спрямовані на організацію та оптимізацію матеріальних, інформаційних та фінансових потоків з метою досягнення цілей підприємства та задоволення запитів споживачів. Логістичне забезпечення є запорукою логістичної діяльності, і включає весь комплекс операцій та заходів, що забезпечують функціонування логістичної системи організації, зокрема: постачання / закупівлю, управління запасами, виробництво, складування, транспортування та збут. Логістичне забезпечення дозволяє менеджменту підприємств формувати необхідні логістичні потоки. Вони дозволяють гнучко реагувати на запити ринку та реалізовувати на відповідному рівніопераційні процеси. Це значно підвищує якість операційного менеджменту. Логістичне забезпечення реалізується за рахунок ефективного управління матеріальними та інформаційними потоками, і передбачає їх оптимізацію з метою мінімізації затрат, забезпечення якості та дотримання встановлених термінів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!