Academic literature on the topic 'Система часток'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Система часток.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Система часток"

1

Kryvchenko, Yuri. "КОМП’ЮТЕРНЕ МОДЕЛЮВАННЯ САМООРГАНІЗАЦІЇ КЛАСТЕРНИХ СИСТЕМ: ЗАЛЕЖНІСТЬ СТРУКТУРИ ВІД ОСОБЛИВОСТЕЙ ГЕНЕЗИСУ". TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, № 4 (14) (2018): 153–61. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-4(14)-153-161.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Перколяційні методи показують високу ефективність під час дослідження речовини, генезису й еволюції зв'язкових областей у матеріалах. У таких задачах вивчається і кластерна система фізичного тіла, і її вплив на об’єкт загалом. Вивчення структури та властивостей перколяційних кластерів дозволить досліджувати і прогнозувати поведінку об’єктів (твердих тіл) у різних умовах зовнішнього середовища, генезис їх утворень у часі. Постановка проблеми. Практичне дослідження кластерних систем у твердих тілах пов’язано зі складністю і трудомісткістю експериментів. Основні проблеми полягають у тому, що для отримання достовірної інформації про структуру і властивості необхідно синтезувати кластери із широким діапазоном параметрів і створити надійну систему їх діагностики. Аналіз останніх досліджень і публікацій. У статті наведено огляд останніх публікацій в українських і закордонних журналах, включаючи експериментальні й теоретичні роботи, що містять дослідження самоорганізованої критичності. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. У наведених дослідженнях розширюються можливості опису процесів генерації та еволюції кластерних систем у твердих тілах; міститься гіпотеза, що дозволяє істотно збільшити кількість варіантів кластероутворення. Постановка завдання. Провести імітаційне моделювання кластероутворення із взаємодіючими елементами за допомогою методу Монте-Карло. Визначити залежності параметрів перколяційних систем, що самоорганізуються, від ступеня самоорганізації, довжини кореляції, швидкості генерації системи та інших параметрів. Отримати аналітичні вирази залежностей та значення відносної похибки. Виклад основного матеріалу. Для вирішення задач, пов’язаних із практичним дослідженням кластерних систем, розроблено програмний комплекс моделювання кластероутворення, у якому імітується взаємодія кластеркластер і кластер-частка. У моделі вирішується багатовимірна перколяційна задача. Як алгоритм зростання кластерів використовується шлях послідовного нарощування заданої кількості часток. Висновки відповідно до статті. Комп'ютерні розрахунки, проведені, зокрема, методом Монте-Карло, дають найбільш надійні передбачення властивостей перколяційних систем. У роботі отримані аналітичні вирази для залежностей потужності нескінченного кластера, радіус-вектора центра мас, ступеня анізотропії та фрактальної розмірності від відстані агрегації, від кількості часток, генерованих на кожній ітерації, та від кількості актів взаємодії між елементами кластерної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сердюк, О. Ю., та І. А. Маринич. "СИСТЕМА ВІЗУАЛІЗАЦІЇ РОБОТИ ПИЛОВЛОВЛЮЮЧОЇ УСТАНОВКИ З КОНТРОЛЕМ ЇЇ ОСНОВНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ В УМОВАХ ЦЕМЕНТНОГО ВИРОБНИЦТВА". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 3 (2 листопада 2021): 38–46. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2021.3.5.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню технологічного процесу очищення газів від пилу електрофільтрами в умовах цементного виробництва з метою розробки автоматизова- ної системи контролю та візуалізації технологічних параметрів, що дає змогу контро- лювати процес у режимі реального часу, вчасно визначити аварійні ситуації. Це питання є актуальним з огляду на те, що цементна промисловість з кожним роком збільшує свою виробничу потужність, а зменшення викидів в атмосферу запилених та отруйних газів дозволить уникнути виплати штрафів та зменшити виплати за шкідливі викиди. Для досягнення поставленої мети було проаналізовано технологічний процес і роботу наяв- ної системи управління обезпиленням газів та визначено, що цю систему можна вдоско- налити шляхом застосування нових підходів і методів управління та візуалізації роботи самої системи у режимі реального часу. Досліджено схему руху часток в електрофільтрі та схему руху газу під дією електричного вітру, на основі цього аналізу виконано мате- матичний опис технологічного процесу та розроблено алгоритми керування струшу- ванням, в якому передбачено корекцію сили струшування, що дає змогу проводити ефек- тивні струшування з мінімальним руйнуванням обладнання електрофільтра. Розроблена система контролю та візуалізації відповідає трирівневій структурі, де на першому рівні виконується вимірювання параметрів технологічного процесу, на другому реалізується логічне управління механізмами згідно алгоритмів керування, а на третьому відбувається взаємодія системи управління з операторами, накопичується та обробляється архівна та оперативна інформація про стан обладнання. Практичне значення полягає в засто- суванні отриманої автоматизованої системи контролю та візуалізації основних техно- логічних параметрів для отримання оперативної інформації у реальному часі як самого технологічного процесу, так і оптимізації режиму струшування електродів при очищенні газів холодного кінця печі від пилу в електрофільтрі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

BUKOVSKY, OLEG, and SERGEI VYSLOUKH. "AUTOMATION OF THE PROCESS OF MONITORING THE PARAMETERS OF INTERBLOCK ELECTRICAL CONNECTIONS." Herald of Khmelnytskyi National University. Technical sciences 331, no. 1 (2024): 325–29. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5732-2024-331-49.

Full text
Abstract:
Використання традиційних автоматизованих систем і промислових роботів зазвичай обмежується добре структурованим середовищем. Цим системам часто не вистачає здатності ефективно справлятися зі складністю та невизначеністю, що призводить до обмеженої адаптивності. Як наслідок, їх застосування на малих і середніх підприємствах обмежене. Автоматизована система моніторингу параметрів міжсистемних з’єднань на основі адаптивних алгоритмів є інноваційним підходом, спрямованим на підвищення продуктивності виробництва та надійності кабельно-провідникової продукції. В рамках даної роботи проведено аналіз існуючих методів контролю параметрів міжблочних електричних з’єднань, що дозволило виявити їх особливості та недоліки. Цей аналіз підкреслив необхідність розробки нових підходів до керування цими параметрами за допомогою адаптивних алгоритмів. У контексті даної проблеми використання адаптивних алгоритмів забезпечує системі можливість мінімізації частоти помилок відтворення сигналу. Це сприяє підвищенню точності та надійності процесу контролю, оскільки система здатна реагувати на непередбачені ситуації та коригувати свою роботу в режимі реального часу. Крім того, ключовим елементом даної роботи є розробка структурної схеми системи управління модульного типу. Така схема забезпечує гнучкість і масштабованість рішення, оскільки кожен модуль системи відповідає за окремий аспект контролю параметрів міжсистемних з’єднань. Такий підхід спрощує управління та обслуговування системи, а також робить її більш доступною для впровадження в різноманітних галузях. Результати дослідження свідчать про актуальність проблеми керування параметрами міжблочних електричних зв’язків та підтверджують перспективність використання автоматизованої системи керування з адаптивними алгоритмами. Застосування такої системи дозволяє істотно підвищити продуктивність виробництва і надійність продукції, що використовується в галузях приладобудування і машинобудування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Созонтова, Елена Александровна, and Elena Aleksandrovna Sozontova. "Conditions for the existence and uniqueness of the solution of the Goursat problem for a system of equations with dominant partial derivatives." Вестник Самарского государственного технического университета. Серия «Физико-математические науки» 27, no. 2 (2023): 375–83. http://dx.doi.org/10.14498/vsgtu2012.

Full text
Abstract:
Изучается $n$-мерная система уравнений с доминирующими частными производными $n$-го порядка. Признаком, отличающим рассматриваемую систему от других систем с частными производными, является наличие первого слагаемого в уравнениях правой части системы, представляющего собой доминирующую производную, при этом все остальные входящие в уравнения системы производные получаются из нее отбрасыванием по крайней мере одного дифференцирования по какой-либо из независимых переменных. Целью исследования является отыскание условий однозначной разрешимости задачи Гурса для рассматриваемой системы. Основная задача редуцируется к системе интегральных уравнений, решение которой существует и единственно при выполнении требований непрерывности ядер и правых частей этой системы в соответствующих замкнутых параллелепипедах изменения своих переменных. Получены условия, при которых основная задача однозначно разрешима. Окончательный результат в терминах коэффициентов исходной системы формулируется в виде теоремы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Lytvynchuk, V., M. Kaplin та O. Karmazin. "АНАЛІЗ ВПЛИВУ РОЗПОДІЛЕНОЇ ГЕНЕРАЦІЇ ВІДНОВЛЮВАНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ НА РЕЗЕРВ АВТОМАТИЧНОГО ЧАСТОТНОГО РОЗВАНТАЖЕННЯ". Vidnovluvana energetika, № 3(70) (6 січня 2023): 19–27. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.3(70).19-27.

Full text
Abstract:
Аналіз системних аварій в європейських енергосистемах, які мають частку відновлюваних джерел в структурі генерації, виявив недоліки діючих схем автоматичного частотного розвантаження (АЧР). Важливим фактажем цього було те, що система частотного розвантаження одномоментно відключала тим самим реле частоти частину навантаження і розподілену в мережі генерацію. З аналізу аварій можна було зробити висновок, що за умов, коли в енергосистемі є частка розподіленої генерації (РГ) виникає необхідність враховувати таку особливість для вибору обсягів і принципів налаштування уставок АЧР.
 В роботі був проведений детальний аналіз організації замірів потужностей, підключених до реле частоти, параметрів схеми системи АЧР, яка діє в об’єднаній енергосистемі (ОЕС) України. На реальній схемі мікромережі було показано, що загальний обсяг розвантаження системи АЧР буде зменшуватися зі збільшенням частки потужності РГ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Степанов, М. Т. "Замкнуті САР з прогнозуванням: аналіз альтернативних варіантів сруктур". Automation of technological and business processes 13, № 3 (2021): 38–48. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v13i3.2144.

Full text
Abstract:
У статті розглядається системи автоматичного регулювання які реалізують алгоритми керування з прогнозуванням складових вільного та вимушеного руху на час запізнення вперед в замкнутому контурі. Проводиться порівняльний аналіз їх роботи у перехідних та сталих режимах роботи, а також запасів стійкості які вони забезпечують. Об'єкти технологічного типу досить часто мають велику інерційність в каналах регулювання яка пов'язаної не тільки з чистим запізненням, але, більшою мірою з акумуляцією речовини і енергії, так званим ємнісним запізненням. Повна або часткова компенсація цієї інерційності може в значній мірі поліпшити якість регулювання для таких об'єктів. На практиці для компенсації впливу запізнення на динаміку власного руху часто використовують системи з упереджувачем Сміта які значно розширюють запас стійкості систем і забезпечують їх працездатність в умовах нестаціонарних властивостей об’єкта керування. Також прогнозування використовується у системах керування з прогнозуючою моделлю, в яких керуючий вплив на кожному кроці розраховується за рахунок вирішення оптимізаційної задачі на основі математичної моделі об’єкта керування. Ці системи також застосовують для керування об’єктами технологічного типу, зокрема рекомендують до застосування при керуванні багатоканальними об’єктами канали яких пов’язані між собою через дію перехресних зв’язків. В якості альтернативи вказаним системам запропонована система регулювання з прогнозуванням вимушеного руху в замкнутий контур якої введено алгоритм прогнозування в реальному часі на основі кубічного сплайну. Проведено структурний та оптимальний параметричний синтез альтернативних варіантів систем автоматичного регулювання. В якості базового регулятора було обрано типовий ПІД-регулятор. Порівняльний аналіз оптимальних систем, проведений в часовій і частотних областях, показав перевагу системи регулювання, що реалізує принцип керування за прогнозом на основі кубічного сплайну. При аналізі роботи систем за каналом дії неконтрольованих збурень система регулювання з прогнозуванням по кубічному сплайну забезпечує зниження інтегрального і прямих показників якості перехідних процесів до 40%. Перевірка на грубість систем автоматичного регулювання показала, що система автоматичного регулювання з прогнозуванням регульованої змінної за кубічним сплайном має приблизно однаковий запас стійкості за часом запізнення та трошки нижчий запас стійкості за коефіцієнтом передачі об’єкта керування, ніж система з упереджувачем Сміта.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Вирченко, Ю. П., та Е. Ю. Московченко. "УРАВНЕНИЯ КИРКВУДА - ЗАЛЬЦБУРГА ДЛЯ РЕШЕТЧАТЫХ КЛАССИЧЕСКИХ МОДЕЛЕЙ СТАТИСТИЧЕСКОЙ МЕХАНИКИ". Прикладная математика & Физика 52, № 2 (2020): 62–70. http://dx.doi.org/10.18413/2687-0959-2020-52-2-62-70.

Full text
Abstract:
Изучается класс решетчатых моделей статистической механики классических систем с суммируемым парным потенциалом взаимодействия, которые с физической точки зрепия описывают т.п. разбавленные системы многих частиц. Получена система уравпепий для частных распределений вероятностей, аналогичная системе уравпепий Кирквуда - Зальцбурга, которая применяется для исследования непрерывных систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Д., М. КУРГАН. "МОДЕЛЮВАННЯ НАКОПИЧЕННЯ ДЕФОРМАЦІЙ ЗАЛІЗНИЧНОЇ КОЛІЇ НА ОСНОВІ ЕНТРОПІЇ СИСТЕМИ". Science and Transport Progress, № 4(58) (10 вересня 2015): 99–109. https://doi.org/10.15802/stp2015/49215.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;В роботі передбачається проведення теоретичних досліджень щодо використання методів, які визначають термін експлуатації залізничної колії не тільки за показником загального обсягу навантаження, а й враховують його структуру та динамічні характеристики. Метою таких досліджень є створення моделі накопичення деформацій для оцінки термінів експлуатації залізничної колії із урахуванням зазначених особливостей.&nbsp;<strong>Методика.</strong>&nbsp;Для моделювання процесу поступової зміни стану за час експлуатації (накопичення деформацій) залізнична колія представлена як система, яка складається з множин часток різних речовин, зібраних у цільну конструкцію. Доцільно говорити не про появу деформацій якоїсь визначеної величини в певному перерізі колії, а про імовірність такої події на ділянці. Якщо оперувати вірогідністю появи відхилень, стан системи зручно характеризувати кількістю розривів умовних внутрішніх зв&rsquo;язків. Однаковому стану системи можуть відповідати різні комбінації розривів. Чим більша кількість розривів, тим більша кількість варіантів змін структури системи, що відповідають її поточному стану. Такий процес можна представити як поступовий перехід від упорядкованого стану до хаотичного. Для опису наведеної характеристики системи застосовується такий чисельний показник, як ентропія.&nbsp;<strong>Результати.&nbsp;</strong>При старінні системи її ентропія постійно збільшується. Зростання ентропії виражається змінами внутрішньої енергії системи, які можна визначити, використовуючи механічну роботу сил, дія яких приводить до деформацій. Це дає змогу визначити кількісний показник розриву зв&rsquo;язків у системі як наслідок виконання механічної роботи. За результатами теоретичних досліджень розроблено методику оцінки строків життєвого циклу експлуатації залізничної колії із урахуванням таких факторів, як: структура поїздопотоку, конструкція верхньої будови колії, рух поїздів із високими швидкостями.&nbsp;<strong>Наукова новизна.</strong>&nbsp;Вперше для моделювання накопичення деформацій залізничної колії використаний такий показник, як ентропія системи.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Розгорнуті аналітичні залежності доведено до практичної методики, що дає змогу аналізувати ділянки колії із різними конструкціями або з різними умовами експлуатації за строками накопичення деформацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Юрченко, О. Ю., та Г. В. Барсукова. "ВИКОРИСТАННЯ ЧАСТОТНОГО ПЕРЕТВОРЮВАЧА – ДІЄВИЙ ТА ЗРУЧНИЙ СПОСІБ РЕГУЛЮВАННЯ ШВИДКОСТІ НАСОСНОГО АГРЕГАТУ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes 45, № 3 (2022): 57–63. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.3.8.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто систему, що дає можливість автоматизованого керування роботою насосного агрегату за різних режимів роботи. Системою забезпечуються ручний та автоматичний режими керування, що дає змогу переважно за автоматичного режиму керування виключити відсоток відмов через людський фактор. Робота системи базується головним чином на використанні перетворювача частоти, що є основним елементом у системі, яка розглядається, та допоміжних структурних елементів, таких як реле захисту від «сухого ходу», реле для захисту від перепаду тиску в основному та резервному насосах, датчики температури та тиску. Потреба у постійній високоточній зміні швидкості обертання насосного агрегату здатна бути вирішена за рахунок такої системи, принцип роботи якої полягає у надходженні періодичних, коли це необхідно буде здійснювати, сигналів до перетворювача частоти, який залежно від того, яку швидкість обертання насосного агрегату потрібно досягти, буде регулювати частоту, яка безпосередньо має вплив на швидкість обертання електричного двигуна, що є приводним двигуном для насосного агрегату. У разі наприклад зменшення тиску води у системі через датчики температури та реле перепаду тиску буде подано сигнал до частотного перетворювача, яким буде збільшено частоту електромагнітного поля. За рахунок збільшення частоти і при цьому незмінного числа пар полюсів у електричному двигуні буде досягнуто більшу швидкість обертання електродвигуна, що призведе до збільшення продуктивності насосного агрегату, яким накачується певна кількість рідини, тиск якої заздалегідь визначений та запрограмований як стандартне значення тиску у системі. Збільшивши частоту, а відповідно, і продуктивність насосного агрегату, тиск у системі буде піднято до стандартного значення, після чого насосний агрегат буде здійснювати роботу на звичній для себе швидкості. Таким чином, будь-які відхилення параметрів системи від робочих є контрольованими та регулюються за рахунок датчиків та реле температури, а також перетворювача частоти, який за рахунок зміни частоти здійснює зміну швидкості обертання і, як наслідок, зміну продуктивності роботи насосного агрегату, що може бути використаний у системах тепло- або водопостачання як житлових будинків, так і промислових підприємств окремо взятих груп споживачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Куропятник, Олексій Андрійович, О. Ю. Поповський та Сергій Вікторович Сагін. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ШВИДКІСНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ СУДНОВИХ ДИЗЕЛІВ, ЩОВИКОРИСТОВУЮТЬ СИСТЕМУ РЕЦИРКУЛЯЦІЇ ВИПУСКНИХ ГАЗІВ". Vodnij transport, № 2(43) (27 березня 2025): 200–214. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2025.2.43.17.

Full text
Abstract:
Наведені результати досліджень щодо забезпечення швидкісних режимів роботи суднових дизелів, які використовують систему рециркуляції випускних газів. Зазначено, що систем рециркуляції випускних газів низького та високого тиску відносяться до способів, що сприяють виконанню вимог Міжнародної конвенції МАРПОЛ відносно забруднення атмосфери оксидами азоту. Зазначено, що у системах рециркуляції низького і високого тиску кількість випускних газів, що повертають до циліндра дизеля, може досягати 15...20 % від їх загального обсягу. Це призводить до погіршення процесу згоряння та зниження пікових температур в циліндрі дизеля. При цьому з одного боку зменшують кількість оксидів азоту, що утворюється під час згоряння палива, з іншого – уповільнюють процес розширення газів. Це викликає зменшення крутного моменту та ефективної потужності дизеля та призводить до необхідності збільшення циклової подачі палива. Таким чином, зменшення кількості кисню, що потрапляє до циліндру дизелю в складі газоповітряної суміші, стає причиною додаткового зовнішнього збурення на систему автоматичного регулювання його частоти обертання. Через це ціллю статті було визначення оптимальних режимів роботи системи автоматичного регулювання частоти обертання суднового дизеля під час стрибкоподібних експлуатаційних навантажень в системі рециркуляції випускних газів. Дослідження виконувались шляхом моделювання відповідних процесів рециркуляції випускних газів та регулювання частоти обертання колінчатого валу для суднового малообертового дизеля 8G60ME фірми MAN Diesel, обладнаного системою рециркуляції газів високого тиску. До системи автоматичного регулювання були включені дизель 8G60ME та регулятор, що забезпечує пропорційно-інтегральний закон регулювання. Моделювання виконувалось для трьох різних відносних навантажень 1,0; 0,75; 0,5, що відповідало 20 %, 15 % та 10 % ступеню рециркуляції випускних газів. Зміна параметрів налаштування регулятора обрилась в діапазоні: коефіцієнт підсилення за пропорційною складовою (0,5…2,5) з кроком зміни 1,0; час інтегрування (0,2…1,0) с з кроком зміни 0,4 с. Це дозволили визначити оптимальні режимі, за якими спостерігається перебіг перехідних процесів з найменшим часом регулювання та найменшим закидом частоти обертання. Ключові слова: випускні гази, емісія оксидів азоту, збурення, критерії оптимізації, математична модель, морський транспорт, навантаження, параметрі налаштування регулятора, перехідний процес, регулювання, система автоматичного регулювання частоти обертання, система рециркуляції випускних газів, судновий дизель, чисельне моделювання, швидкісний режим суднового дизеля
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Система часток"

1

Ложкін, Руслан Сергійович. "Покращення енергетичних характеристик секції сильнострумного лінійного індукційного прискорювача заряджених часток шляхом удосконалення її елементів". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/34702.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.13 – техніка сильних електричних і магнітних полів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018 р. Дисертацію присвячено удосконаленню секцій сильнострумного лінійного індукційного прискорювача (ЛІП) електронів і ЛІП зарядово-компенсованих іонних пучків, з метою забезпечення покращених енергетичних характеристик: підвищеного темпу прискорення, середньої потужності пучка (аж до мегаватного рівня), частоти посилок прискорювальних імпульсів тощо. В роботі проведено науково-технічне обґрунтування конструкції елементів секції ЛІП з індукційною системою, секціонованою по осьовій довжині, виявлено способи забезпечення максимального темпу прискорення при найменших енергетичних втратах в індукційній системі у таких секцій. Проведено обґрунтування конструкції елементів секції ЛІП зарядово-компенсованих іонних пучків, що дозволяє забезпечити необхідні параметри прискорювача – прискорювальну напругу секції не менше 2 МВ, темп прискорення не менше 2 МВ/м. В результаті проведеного дослідження динаміки імпульсного перемагнічування феромагнетику індукторів ЛІП з метою визначення впливу геометрії феромагнітних осердь індукторів і режиму їхнього навантаження на форму імпульсу прискорювальної напруги запропоновано шляхи зменшення розкиду прискорювальної напруги на столі імпульсу. Проведено дослідження теплових навантажень на елементи секції ЛІП при роботі в частотному режимі, запропоновано способи забезпечення секцією ЛІП мегаватного рівня збільшення середньої потужності пучка при збільшенні його енергії на рівні одиниць мегаелектронвольт. Проведено чисельно-аналітичне та експериментальне дослідження впливу конструктивних елементів секції сильнострумного ЛІП електронів на забезпечення її високовольтної вакуумної електричної ізоляції, запропоновано способи їх удосконалення.<br>Technic sciences candidate scientific degree dissertation receiving on specialty 05.09.13 – equipment strong electric and magnetic fields. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018. Dissertation work is dedicated to the improvement electrons and charge-compensated ion beams high-current LIA sections, with the providing goal improved energy LIA characteristics: high acceleration, average beam power (up to MW level), parcels accelerating pulses frequency, etc. In the work the rationale of the construction of elements the LIA section with an induction system sectioned along the axial has been carried out, methods, ensuring the maximum acceleration rate with the lowest energy losses in the induction system in such sections have been found. The construction of the elements of the charge-compensated ion beams LIA section has been substantiated, that allowed to provide the necessary accelerator parameters of – the section accelerating voltage is not less than 2 MV, and the acceleration rate is not less than 2 MV/m. The dynamics of the pulsed magnetization reversal of the LIA inductors ferromagnet has been studied, the effect of the geometry of the ferromagnetic inductor cores and the regime of their loading on the accelerating voltage pulse shape is analyzed. The ways, reducing the accelerating voltage spread on the pulse table have been found. The thermal stability of the LIA section elements (induction system, power lines, vacuum isolation) was studied, the maximum possible accelerating pulse repetition frequency was determined. The methods of providing a megawatt level of the increment of the average beam power with increment of its energy at the level of megaelectronvolts by the LIA section are revealed. The research of the vacuum electrical insulation of the LIA experimental model has been carried out; the ways of the improvement of LIA section elements electrical isolation have been found.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ложкін, Руслан Сергійович. "Покращення енергетичних характеристик секції сильнострумного лінійного індукційного прискорювача заряджених часток шляхом удосконалення її елементів". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/34699.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.09.13 – техніка сильних електричних і магнітних полів. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2018 р. Дисертацію присвячено удосконаленню секцій сильнострумного лінійного індукційного прискорювача (ЛІП) електронів і ЛІП зарядово-компенсованих іонних пучків, з метою забезпечення покращених енергетичних характеристик: підвищеного темпу прискорення, середньої потужності пучка (аж до мегаватного рівня), частоти посилок прискорювальних імпульсів тощо. В роботі проведено науково-технічне обґрунтування конструкції елементів секції ЛІП з індукційною системою, секціонованою по осьовій довжині, виявлено способи забезпечення максимального темпу прискорення при найменших енергетичних втратах в індукційній системі у таких секцій. Проведено обґрунтування конструкції елементів секції ЛІП зарядово-компенсованих іонних пучків, що дозволяє забезпечити необхідні параметри прискорювача – прискорювальну напругу секції не менше 2 МВ, темп прискорення не менше 2 МВ/м. В результаті проведеного дослідження динаміки імпульсного перемагнічування феромагнетику індукторів ЛІП з метою визначення впливу геометрії феромагнітних осердь індукторів і режиму їхнього навантаження на форму імпульсу прискорювальної напруги запропоновано шляхи зменшення розкиду прискорювальної напруги на столі імпульсу. Проведено дослідження теплових навантажень на елементи секції ЛІП при роботі в частотному режимі, запропоновано способи забезпечення секцією ЛІП мегаватного рівня збільшення середньої потужності пучка при збільшенні його енергії на рівні одиниць мегаелектронвольт. Проведено чисельно-аналітичне та експериментальне дослідження впливу конструктивних елементів секції сильнострумного ЛІП електронів на забезпечення її високовольтної вакуумної електричної ізоляції, запропоновано способи їх удосконалення.<br>Technic sciences candidate scientific degree dissertation receiving on specialty 05.09.13 – equipment strong electric and magnetic fields. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkiv, 2018. Dissertation work is dedicated to the improvement electrons and charge-compensated ion beams high-current LIA sections, with the providing goal improved energy LIA characteristics: high acceleration, average beam power (up to MW level), parcels accelerating pulses frequency, etc. In the work the rationale of the construction of elements the LIA section with an induction system sectioned along the axial has been carried out, methods, ensuring the maximum acceleration rate with the lowest energy losses in the induction system in such sections have been found. The construction of the elements of the charge-compensated ion beams LIA section has been substantiated, that allowed to provide the necessary accelerator parameters of – the section accelerating voltage is not less than 2 MV, and the acceleration rate is not less than 2 MV/m. The dynamics of the pulsed magnetization reversal of the LIA inductors ferromagnet has been studied, the effect of the geometry of the ferromagnetic inductor cores and the regime of their loading on the accelerating voltage pulse shape is analyzed. The ways, reducing the accelerating voltage spread on the pulse table have been found. The thermal stability of the LIA section elements (induction system, power lines, vacuum isolation) was studied, the maximum possible accelerating pulse repetition frequency was determined. The methods of providing a megawatt level of the increment of the average beam power with increment of its energy at the level of megaelectronvolts by the LIA section are revealed. The research of the vacuum electrical insulation of the LIA experimental model has been carried out; the ways of the improvement of LIA section elements electrical isolation have been found.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мельниченко, В. О., та Олена Анатоліївна Глібко. "Дослідження можливостей інтерактивного підходу до отримання візуальної інформації". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48444.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Острих, А. "Статус модальних часток в системі германських мов". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51673.

Full text
Abstract:
Читаючи різні німецькомовні тексти, ми часто натрапляєм на всілякі модальні частки (doch, aber, denn, auch та інші), які викликають труднощі при розумінні тексту. Частки є невід'ємною частиною мовлення, особливо в німецькій мові.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Дольник, А. Д. "Быстродействующие синтезаторы частоты для широкополосных систем связи". Thesis, Сумский государственный университет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39932.

Full text
Abstract:
Для синтезаторов частоты (СЧ) важнейшими параметром является быстродействие – скорость перестройки частоты СЧ. В синтезаторах на основе однопетлевой ФАПЧ повышение разрешения приводит к снижению быстродействия, поскольку приходится снижать рабочую частоту фазового детектора (ФД) в петле обратной связи. Поэтому предложено использование многопетлевых схем ФАПЧ: в основной петли ФД функционирует на высокой частоте, обеспечивая повышение производительности, а во вспомогательной петли ФД работает на низкой частоте, что улучшает разрешение устройства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Арбузов, Владимир Викторович, Володимир Вікторович Арбузов, Volodymyr Viktorovych Arbuzov, И. Е. Еськов та А. И. Бережной. "Устройство синхронизации часов счётчиков электроэнергии в АСКУЭ". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/4014.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Куліш, Віктор Васильович, Виктор Васильевич Кулиш, Viktor Vasylovych Kulish та ін. "Кубічна мультигармонічна теорія параметричного резонансну повздовжніх хвиль у двопотоковій релятивістській системі. Частота хвиль менша за критичну частоту". Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/15399.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дружинін, Євген Іванович, та Андрій Сергійович Бєломитцев. "Задача відлаштування спектру частот системи турбонаддуву двигуна 6ТД". Thesis, НТУ "ХПІ", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/38113.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Черниш, Єлізавета Юріївна, Елизавета Юрьевна Черныш, Yelyzaveta Yuriivna Chernysh, Леонід Дмитрович Пляцук, Леонид Дмитриевич Пляцук та Leonid Dmytrovych Pliatsuk. "Эколого-синергетический подход к изучению энергии элементарных частиц". Thesis, Сумский государственный университет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/40158.

Full text
Abstract:
Природные системы, частью которых есть человек, являются нелинейными, открытыми и неравновесными системами. Следовательно, изучение антропогенного влияния на эти системы необходимо осуществлять по средствам синергетической парадигмы познания мира, на разных его уровнях, в частности на уровне самоорганизации материи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Біловол, В. О. "Підвищення достовірності створення математичних моделей віброчутливих систем". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/75730.

Full text
Abstract:
В роботі побудована скінчено елементні моделі систем чутливих до вібрації. Виконано моделювання з урахуванням фактичної поверхні контакту, з урахуванням нелінійного контакту, та без урахування, з лінійним типом контакту. Проведено порівняння результатів розрахунків власних частот, та проведено ударні випробування результати яких використані для верифікації математичних моделей. При моделювання з урахуванням нелінійних контактів результати мають похибку по відношенню до визначених експериментально близько 1%. Дана точність є прийнятною і тому дана методика може використовуватись для моделювання віброчутливих систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Система часток"

1

Гродницкий, Л. Л. Рудогенерирующие пегматитовые системы кольской части Беломорского пояса. Карелия, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Юхновський, І. Р. Бінарна функція розподілу для систем взаємодіючих заряджених частинок. Євросвіт, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Спірягін, Максим Ігорович. Моделювання мехатронних систем екіпажної частини рейкового транспортного засобу. Вид-во СНУ iм. В. Даля, 2010.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Булатова, М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Олімпійська література, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Булатова, М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Олімпійська література, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Булатова, М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Олімпійська література, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Булатова, М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Олімпійська література, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Булатова, М. М. Енциклопедія олімпійського спорту в запитаннях і відповідях. Олімпійська література, 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шебанов, А. А. Синхронизация мер времени и частоты по сигналам спутниковых радионавигационных систем. Издательство стандартов, 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Луценко, Николай Алексеевич. Грамматические категории в системе и узусе: (глагол и имя). Донец. ун-т, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Система часток"

1

Федорко, Марина Сергіївна. "РОЗДІЛ 8. ОБМЕЖЕНІ РЕЧОВІ ПРАВА У ПРАВОПОРЯДКАХ НІМЕЧЧИНИ, ФРАНЦІЇ ТА УКРАЇНИ: ТРАДИЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ". У Дослідження механізму реалізації прав і свобод людини та громадянина в публічному і приватному праві. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2022. http://dx.doi.org/10.18524/2022.978-966-928-840-0.8.259-298.

Full text
Abstract:
Процеси глобалізації права, які відбуваються останнім часом, зумовлюють інтенсивну модернізацію речового права, що має наслідком позначення певних тенденцій його розвитку, які простежуються в більшості правопорядків. Не є винятком й Україна. Так, у Концепції оновлення Цивільного кодексу України, яка була підготовлена членами Робочої групи, створеної на виконання Постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення робочої групи щодо рекодифікації (оновлення) цивільного законодавства України» від 17 липня 2019 р. № 650 запропоновані структурні та змістовні зміни системи речових прав. Відправною точкою в реформуванні вітчизняної правової бази, її вдосконаленні та приведенні у відповідність з об’єктивними потребами суспільства та обороту мають стати законодавчі та доктринальні положення та правозастосовна практика інших правових систем. Оскільки в основу Концепції оновлення Цивільного кодексу України покладено сучасний досвід рекодифікації цивільних кодексів Франції та Німеччини, автор на підставі аналізу положень законодавства, доктрини та судової практики зазначених країн досліджує зміст окремих обмежених речових прав.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кулешова, Карина І. "РОЗДІЛ 3. ЧИННИК «ТУРЕЦЬКОЇ МОДЕЛІ» У ЗОВНШІНІЙ ПОЛІТИЦІ США НА ВЕЛИКОМУ БЛИЗЬКОМУ СХОДІ". У ГЛОБАЛЬНІ, РЕГІОНАЛЬНІ ТА ЛОКАЛЬНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОЇ СИСТЕМИ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2023. http://dx.doi.org/10.18524/2023.978-966-927-929-0.3.112-170.

Full text
Abstract:
Стратегічна конструкція Великого Близького Сходу (ВБС) була довготерміновою інтелектуальною та аналітичною проблемою в американській політичній думці після закінчення «холодної війни». В її розробку фундаментальний внесок зробили Генрі Кіссінджер та Збігнев Бжезинський, теоретичні доробки яких виступають як взаємодоповнюючі та неконкурентні. Концепція Великого Близького Сходу складалася й еволюціонувала протягом певного періоду, при чому її інтелектуальне й доктринальне бачення розрізнялися. У практичному плані її використання обумовлювалося основними цілями США на Великому Близькому Сході.&#x0D; Ціль найвищої пріоритетності — подолати глобальний тероризм та його спонсорів, на допустити потрапляння ЗМЗ в руки небезпечних держав-ізгоїв, а також стримати всі форми агресії, що йтимуть від цих держав. Друга ціль, також високої пріоритетності — захистити близьких союзників на кшталт Ізраїлю та інших дружніх країн, а також впевнитися у безперешкодному доступі Заходу до нафти Перської затоки. Третя ціль — зберегти та розширити коло друзів та партнерів США, включаючи такі важливі країни, як Туреччина, Єгипет та Йорданія, а також укріпити дух багатосторонньої співпраці в ключових субрегіонах. Четверта ціль — допомогти владнати регіональні конфлікти, які можуть з часом вийти назовні та дестабілізувати світову міжнародну систему. П’ята ціль — посприяти демократизації та економічному прогресу в розрахунку на те, що ці зміни зміцнюватимуть стабільність й безпеку в регіоні. Саме досягнення останньої цілі покладалася на розповсюдження «турецької моделі».&#x0D; Поняття Великого Близького Сходу пов’язується виключно з американською зовнішньою політикою після закінчення «холодної війни» щодо таких країн як Афганістан, Алжир, Бахрейн, Кіпр, Джибуті, Єгипет, Іран, Ірак, Ізраїль, Йорданія, Кувейт, Ліван, Лівія, Мавританія, Марокко, Оман, Пакистан, Палестина, Катар, Саудівська Аравія, Сомалі, Судан, Сирія, Туніс, Туреччина, Сахарська Арабська Демократична Республіка, Об’єднані Арабські Емірати, Ємен, а також Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан.&#x0D; «Турецька модель» розвитку, що складалась протягом десятиліть, для Сполучених Штатів набула особливого значення і ваги після подій 11 вересня 2001 р. — в рамках війни з тероризмом, що включала зміни режимів в державах, які за визначенням Вашингтону були його потенціальним оплотом. За часів першої адміністрації Джорджа Буша-молодшого ідеологами американського «демократизаційного» варіанту «турецької моделі» стали заступники міністра оборони США Пол Вулфовіц та Дуглас Фейт. З 2004 р., коли президент США порекомендував «турецьку модель» решті мусульманського світу в якості прикладу для наслідування, США активно починають її просування на ВБС. Але неглибока розробленість запропонованої формули призвела до того, що у Туреччині почалися інтенсивні суперечки з приводу її значення для країни, а в подальшому — до розбіжностей між Сполученими Штатами та Туреччиною.&#x0D; Тема розвитку «турецької моделі» набуває нової актуальності в умовах повномасштабної агресії Росії проти України, що вплинуло на всі регіональні та глобальні проблеми і по-новому висвітлило роль Туреччини і контроверсійний чинник Реджепа Тайіпа Ердогана. Зрозуміти, як він прийшов до влади, в яких умовах, і чому його політика склалася саме так, а не інакше, представляє особливу цінність для України та Європи у цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Евстигнеева, Г. А., Ольга Б. Ушакова та И. П. Романенко. "Раскрытие фондов библиотек и электронно-библиотечных систем в цифровой среде". У Продвижение библиотечных фондов, библиотечно-информационных ресурсов и услуг : ежегодный межведомственный сборник научных трудов. Russian National Public Library for Science and Technology, 2023. http://dx.doi.org/10.33186/978-5-85638-265-4-2023-36-56.

Full text
Abstract:
Уровень развития информатизации предъявляет высокие требования к информационно-поисковым системам в целом и библиотечным каталогам в частности. Электронный каталог библиотеки должен обладать эффективными поисковыми возможностями и быть удобным для читателей, привыкших работать с поисковыми системами интернета. В статье рассматриваются способы раскрытия содержания изданий в электронных каталогах нескольких ведущих библиотек России и зарубежья, сводных каталогах, российских электронных библиотеках и электронно-библиотечных системах из подписки ГПНТБ России. Приводятся особенности способов раскрытия содержания коллекций и фондов в этих типах организаций как с точки зрения информационного наполнения библиографической записи, так и в части функциональных возможностей каталога. Отмечаются различия в информационных сервисах, с одной стороны, и, с другой стороны, всеобщее понимание важности задачи предоставления полной структурированной информации о книжных собраниях через электронные каталоги с простыми и удобными поисковыми сервисами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Buber, A. A., E. L. Ratkovich та Y. A. Homutov. "ГЕОИНФОРМАЦИОННАЯ БАЗА ДАННЫХ ПО ОЦЕНКЕ МЕЛИОРАТИВНОГО СОСТОЯНИЯ ОРОШАЕМЫХ И ОСУШАЕМЫХ ЗЕМЕЛЬ ЮГА ЕВРОПЕЙСКОЙ ЧАСТИ РОССИИ". У НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.36.89.036.

Full text
Abstract:
Для визуального отображения сведений о государственных гидромелиоративных системах, их составе, показателях, отдельно расположенных гидротехнических сооружениях и информации по использованию воды и сбросу загрязняющих веществ в исследуемых регионах, была использована общедоступная географическая информационная система с открытым кодом QGIS 3.4. ГИС-проект содержит: топографическую карту с нанесенными границами областей и векторные слои, включающие данные о гидромелиоративных системах, составе гидротехнических сооружений, показателям орошаемых и осушаемых земель и водопользованию по субъектам РФ 1,2,3.The open-source geographic information system QGIS 3.4 was used to visually display information about state hydro-reclamation systems, their composition, indicators, separately located hydraulic structures, and information on water use and discharge of pollutants in the study regions. The GIS project contains: a topographic map with the applied regions borders and vector layers, including data on hydro-reclamation systems, hydraulic structures composition, indicators of irrigated and drained lands and water use for the subjects of the Russian Federation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гурін, Олександр, та Володимир Старцев. "УДОСКОНАЛЕННЯ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОГО АПАРАТУ ОБГРУНТУВАННЯ НАПРЯМІВ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ДОСТАВКИ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАСОБІВ В СИСТЕМІ ЛОГІСТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОВІТРЯНИХ СИЛ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ". У Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.05.

Full text
Abstract:
У монографії надані пропозиції щодо удосконалення науково-методичного апарату обґрунтування напрямів підвищення якості доставки матеріально-технічних засобів в системі логістичного забезпечення яка стає невід'ємною частиною діяльності Повітряних Сил Збройних Сил України. Зауважено, що для досягнення високої ефективності застосування військових частин потрібно постійно підтримувати озброєння, військову і спеціальну техніку та здійснювати забезпечення життєдіяльності особового складу в умовах ведення бойових дій. Для вирішення цього завдання існує система логістичного забезпечення, де однім з головних складових є доставка матеріально-технічних засобів з метою своєчасного поповнення запасів та підвезення до споживачів. Враховано досвід ведення бойових дій під час виконання завдань у складі сил антитерористичної операції і операції об’єднаних сил на сході України та збройного конфлікту на Близькому Сході. Наведені основні фактори, які впливають на організацію і здійснення доставки матеріально-технічних засобів. Проведено аналіз існуючих способів і підходів до оцінювання ефективності доставки матеріально-технічних засобів та аналіз існуючого науково-методичного апарату визначення доцільних варіантів доставки. Надано алгоритми щодо оцінювання ефективності доставки матеріально - технічних засобів та визначення раціональної транспортної мережі в системі логістичного забезпечення Повітряних Сил Збройних Сил України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

"Часть вторая СИСТЕМА РАСПРОСТРАНЕНИЯ ПЕСЕН." In Sing to Victory! (RUS). Academic Studies Press, 2021. https://doi.org/10.1515/9781644699553-004.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сарапулов, А. Н. "ПОДХОДЫ К ИЗУЧЕНИЮ ХОЗЯЙСТВА ПО АРХЕОЛОГИЧЕСКИМ ДАННЫМ, "II Международная конференция «Археология Арктики»"". У II Международная конференция «Археология Арктики». ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893027.

Full text
Abstract:
В самом широком смысле под хозяйством мы можем понимать совокупность средств производства, которые используются обществом для обеспечения своих потребностей и жизнеобеспечения. Для того, чтобы изучать хозяйственную структуру общества системно, с выходом на палеоэкономические построения, необходим выбор единого методологического подхода с использованием различных приемов комплексного анализа, который позволит на основе ограниченной выборки материала восстановить систему хозяйствования как неотъемлемую часть развития культуры и исторического процесса. На наш взгляд, наиболее универсальной теоретической основой для изучения хозяйства как по археологическим, так и по этнографическим данным является понятие хозяйственно-культурных типов (ХКТ), сформулированное М.Г. Левиным и Н.Н. Чебоксаровым в 50-е гг. XX в. В самом широком смысле под ХКТ понимается конкретный комплекс особенностей хозяйства и культуры, исторически складывающийся у различных по своему происхождению народов, находящихся на близком уровне социально-экономического развития и в сходных природно-географических условиях. По справедливому мнению Д.Г. Савинова, теория ХКТ оказывается не только самой близкой, но и наиболее адекватной возможностям интерпретации археологических источников. Детерминированность географического фактора делает ХКТ основополагающим для развития культуры, прежде всего, ее внеэтнических элементов. ХКТ, таким образом, наряду с этническими факторами определяет и систему жизнеобеспечения, и образ жизни (modus vivendi) как более широкую совокупность структурных элементов (природные условия, среда и система местообитания, жилая среда, потребности, питание, здоровье, освоение ресурсов, экономическая, социокультурная, ритуальная деятельность). В силу ограниченности археологических источников при реконструкции хозяйства необходимо прибегать к результатам этнографических исследований. И опять же, сопоставление археологических и этнографических материалов может вестись в рамках ХКТ, имеющих четкие, как нам кажется, археологические и этнографические реперы. Тем более, как показывают прежде всего этнографические исследования, материальная культура традиционного хозяйства достаточно консервативна и в рамках одного историко-культурного ландшафта в широком хронологическом диапазоне может иметь четкие аналогии. Поэтому вполне справедливо будет использовать для сравнения или реконструкций в рамках одной эколого-географической ниши и одного ХКТ предметы материальной культуры хозяйственного назначения, обозначенные в этнографических моделях, имеющих схожие черты с процессами, зафиксированными в археологии через материальное производство. Кроме того, ограниченность археологических источников может преодолеваться за счет использования тех научно-естественных методов, без которых сегодня изучать хозяйство по археологическим данным уже не представляется возможным (почвенно-археологические, палеогеографические, палеоботанические, палинологические, палеозоологические исследования, ГИС-методы). Только комплексный подход позволит в современной археологической науке наиболее полно реконструировать хозяйственную структуру того или иного общества.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пєхарєва, Альона, and Svitlana Pyekharyeva. "ОСОБЛИВОСТІ СИСТЕМИ СТАВЛЕНЬ ЧАСТО ХВОРІЮЧИХ ДІТЕЙ, ЯК КАТЕГОРІЇ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ." In SYSTEMIC SUPPORT FOR CHILDREN WITH SPECIAL EDUCATIONAL NEEDS: CORRECTION, DEVELOPMENT, PROFESSIONAL TRAINING OF SPECIALISTS. OKTAN PRINT, 2024. https://doi.org/10.46489/ssfcwsen-24-43-3.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню особливостей системи ставлень часто хворіючих дітей, розкрито їх приналежність до категорії дітей з особливими освітніми потребами. У науковій праці розглядаються емоційні, соціальні та психологічні аспекти, що формують їхнє сприйняття світу, самооцінку й ставлення до сім’ї. Визначено, що часто хворіючі діти відчувають підвищену тривожність та вразливість, а також залежність від емоційної підтримки дорослих. Часто хворіючі діти сприймають світ як небезпечний, відчуваючи вразливість і тривожність. Вони можуть уникати нових ситуацій через нестачу підтримки дорослих, тому важливо створювати безпечне середовище для їх адаптації. Такі діти часто мають знижену самооцінку, уважаючи себе «не такими, як інші», що може призводити до соціальної ізоляції. Емоційна прив’язаність до родини є сильною, проте почуття провини за завдані труднощі можуть також виникати. Виявлено, що часто хворіючі діти, демонструють ряд характерних рис: недовірливість, підвищену вразливість, залежність від інших, егоцентризм та знижений емоційний контроль. Їх психосемантика часто пов’язана з почуттями сорому та провини. Це створює депривованість у їхньому психологічному просторі, що заважає формуванню здорового «Я». У складних життєвих ситуаціях діти зазвичай уникають труднощів, що підсилює їхню безпорадність і знижує самооцінку. Сімейна динаміка також може бути напруженою, що впливає на розвиток хвороб. Важливими є рекомендації щодо створення безпечного і підтримуючого навчального середовища, що сприятиме їхньому розвитку та соціалізації. Взаємодія з дітьми цієї категорії вимагає чутливого підходу й підтримки їхніх емоційних потреб для розвитку впевненості та гармонійних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Аникин, Г. В., В. П. Мельников та К. А. Спасенникова. "Исследование сезонных охлаждающих устройств, работающих на диоксиде углерода, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"". У Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848002.

Full text
Abstract:
Авторами предложено новое конструктивное устройство для температурной стабилизации мерзлых грунтов. Преимуществом предлагаемой системы является возможность установки испарительной части системы под строящиеся и эксплуатируемые объекты. Отличием от аналогов является возможность выполнять ремонт и замену отдельных труб испарителей без демонтажа всего устройства, с сохранением его высокой промораживающей способности. Для оценки эффективности предлагаемой системы разработана аналитическая математическая модель ее функционирования. Проведено моделирование функционирования сезонного охлаждающего устройства для климатических условий города Салехарда. Показано, что данным устройством всегда можно заморозить грунт под аварийными зданиями и сооружениями. Проведено экспериментальное исследование двухфазного потока диоксида углерода в обогреваемой горизонтальной трубе длиной 295 м c внутренним диаметром 26 мм при тепловых нагрузках в диапазоне от 3.56 Вт/м до 8.52 Вт/м. Показано, что режим течения в данном диапазоне тепловых нагрузок имеет импульсный характер и объемные потоки газообразного и жидкого диоксида углерода являются квазипериодическими функциями времени.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гринин, Леонид, та Антон Гринин. "О попытках совершить глобалистскую революцию. 1: Рассмотрение глобализма в «революционном» аспекте". У Системный мониторинг глобальных и региональных рисков. Учитель, 2022. http://dx.doi.org/10.30884/978-5-7057-6184-5_15.

Full text
Abstract:
В настоящей работе, состоящей из двух связанных статей, обсуждается крайне важный для настоящего момента вопрос о том, как следует интерпретировать стремительно нарастающие изменения в мире. Мы приходим к выводу, что многие из этих изменений, связанных с «зеленой» повесткой и нарастающим объемом обязательств по «спасению» климата, а также с COVID-19, продолжающимся противостоянием внутри американского общества и переменами во внешней политике США, имеют общую причину. Последняя связана с резкой активизацией тех сил, которые можно назвать глобалистскими. Мы полагаем, что мир переживает начало событий, которые можно приравнять к мировой глобалистской революции. Человечество еще никогда в мирное время не переживало событий такого масштаба, связанных с попытками совершить радикальные изменения в политике многих стран и образе жизни огромной части населения. В работе показано сходство современных событий с революциями, формулируются черты мировой революции, анализируются варианты исхода этой революции, а также ее шансы на победу или поражение. Делается вывод, что победа глобалистов приведет к серьезным проблемам в экономике и падению уровня жизни во многих странах. В этой работе мы попытались объективно подойти к оценке роли глобалистов в возможной эволюции Мир-Системы в будущем и на этой основе делаем прогнозы развития Мир-Системы в ближайшие несколько десятилетий. В первой статье мы покажем, что за многими стремительными и часто непонятными изменениями в мире стоят глобалисты, то есть мощный союз крупнейших представителей финансов, бизнеса и высшей элиты, которые по своим интересам и планам объективно уже противостоят национальным интересам собственных государств. В статье объясняется, почему для глобалистов так важен «зеленый курс», ради которого они стремятся произвести столь радикальные перемены в мировых технологиях, институтах и идеологии, которые все сильнее напоминают революционные, только не в национальном, а в мировом масштабе. Исходя из теории революции, мы рассмотрим, насколько применимо понятие революции к современным изменениям, увидим, что последствия, которые эта мировая «революция» может принести миру и отдельным странам, могут быть весьма негативными и разрушительными.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Система часток"

1

Алиев, И. И., Е. И. Мамедов, Ф. В. Юсубов та Л. Ф. Масиева. "Исследование характер химические взаимодействия в системе Sb2S3-CrTe3". У Наука России: Цели и задачи. НИЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-08-2021-10.

Full text
Abstract:
Природа химического взаимодействия в системе Sb2S3-CrTe3 исследована методами физико-химических анализов (ДТА, XRD, MSA, а также путем измерения микротвердости и определения плотности) и построена T-x фазовая диаграмма. Выявлено, что система Sb2S3-CrTe3 частично является квазибинарной частью четвертичной системы Sb-Cr-S-Te. В системе образуются твердые растворы только на основе Sb2S3, которые достигают 5 мол. % CrTe3, а твердых растворов на основе CrTe3 практически не обнаружено.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Афанасьев, А. С., та Н. В. Дибров. "Использование wialon в системе мониторинга топлива". У Наука России: Цели и задачи. Научный центр «LJournal», 2024. http://dx.doi.org/10.18411/nrciz-02-2024-22.

Full text
Abstract:
В современном мире люди часто применяют новые технологии для отлаживания старых и трудоѐмких процессов. Отслеживание транспорта в онлайн режиме раньше было невозможно, поэтому работникам приходилось тратить больше усилий, чтобы найти определѐнный автомобиль и проверить его необходимые параметры. В ответ на запрос потребителя в 2006 году появляется система организации мониторинга транспорта Wialon [1]. В данной работе рассматриваются недостатки и достоинства данной системы Wialon. Подчѐркиваются результаты выявленных преимуществ приложения. Множество компаний используют данную систему мониторинга транспорта, ввиду его удобности и практичности в современном мире.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Актершев, Ю. С. "Прецизионный источник тока ВЧ-500-20". У Труды V научно-технического Семинара по электронно-пучковому оборудованию и технологиям. Crossref, 2024. https://doi.org/10.71032/ob2024.s4-006001.

Full text
Abstract:
В Институте Ядерной Физики СО РАН существует ряд электрофизических установок, предназначенных для исследований в области физики элементарных частиц. В установках используются различные магнитные системы для фокусировки и коррекции орбит пучков заряженных частиц. Совершенствование электрофизических установок сопровождается постоянным ужесточением требований к точности и стабильности систем питания. Важным элементом таких систем являются источники тока, технические характеристики которых, во многом определяют характеристики установки в целом. Одним из примеров использования прецизионных систем питания являются циклические ускорители, где частицы двигаются по замкнутым криволинейным траекториям, обеспечивающим многократное прохождение частиц через один и тот же ускоряющий участок. Для отклонения частиц от прямолинейного движения и удержания на криволинейной орбите используются магнитные поля, создаваемые магнитной системой ускорителя, в которую входят поворотные магниты, фокусирующие и корректирующие элементы. Стабильность пучка во времени во многом определяет качество накопителя и возможность проведения на нём прецизионных экспериментов. Источник тока ВЧ-500-20 был разработан в ИЯФ для питания электромагнитов в электрофизических и промышленных установках, требующих высокой стабильности и низкого уровня пульсаций выходного постоянного тока.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Григорьев, К. А., та А. Г. Ченский. "Система сбора данных на базе Labview c использованием протокола MQTT". У III Международная научно-практическая конференция. Нижневартовский государственный университет, 2021. http://dx.doi.org/10.36906/ap-2020/38.

Full text
Abstract:
В статье рассматривается система дистанционного сбора данных с распределенной сети датчиков на основе оборудования компании National Instruments в рамках концепции Промышленного Интернета Вещей. Приведена структура системы и рассмотрены основные принципы взаимодействия ее частей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Усамов, И. Р. "ЦИФРОВАЯ ОБРАЗОВАТЕЛЬНАЯ СРЕДА: ЦИФРОВЫЕ ТЕХНОЛОГИИ ИЗМЕНИЛИ СОВРЕМЕННОЕ ОБРАЗОВАНИЕ". У Материалы I Всероссийской научно-практической конференции с международным участием, посвященной 100-летию ГГНТУ им. академика М.Д. Миллионщикова "ОБРАЗОВАНИЕ БУДУЩЕГО". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf.2020.36.57.014.

Full text
Abstract:
Мир трансформируется, меняется вся инфраструктура общества. Во все сферы человеческой деятельности внедряются цифровые технологии, которые изменили роль человека в производственной сфере. С тем самым появилась проблема трансформации образования, скорость развития образовательных механизмов уступает скорости развития информационного общества. Все развивающиеся ВУЗы страны разрабатывают новые концепции формирования современной системы образования, которые будут способствовать эталонам современного мира. Сегодня важно адаптировать существующие учебные заведения под потребности производственных баз, где идет дефицит кадрового потенциала, который бы мог удовлетворят потребности современного информационного общества. Все государства мира занимаются внедрением в государственный аппарат информационных систем и технологий, что способствует новым потребностям в знаниях, умениях и навыках. Компьютерные технологии должны стать для современного специалиста привычкой, частью его жизни, чтобы он мог себя чувствовать комфортно в любых производственных системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Кузиков, О. А., М. В. Волков та Ф. А. Стариков. "ЧИСЛЕННОЕ ИССЛЕДОВАНИЕ ФАЗИРОВКИ МНОГОКАНАЛЬНОГО ЛАЗЕРНОГО ИЗЛУЧЕНИЯ В ДИНАМИЧЕСКОЙ ТУРБУЛЕНТНОЙ СРЕДЕ С УЧЕТОМ ТРАНСПОРТНОЙ ЗАДЕРЖКИ". У XXVIII Международный симпозиум «Оптика атмосферы и океана. Физика атмосферы». Crossref, 2022. http://dx.doi.org/10.56820/oaopa.2022.37.61.001.

Full text
Abstract:
Работа посвящена численному исследованию когерентной фазировки 7-канального лазерного излучения и его фокусировки на удаленный приемник в динамической турбулентной среде с использованием стохастического параллельного градиентного (СПГ) алгоритма с включением времени транспортной задержки излучения как во время этапа, так и в сдвиг между этапами СПГ алгоритма. Динамика фазового фронта лазерного пучка моделировалась на основе гипотезы Тейлора, учитывающей пространственный сдвиг фазового фронта со скоростью ветра. Пространственный спектр турбулентных искажений соответствовал спектру фон Кармана и характеризовался радиусом когерентности атмосферы (параметром Фрида) r0. Эффективность фазировки оценивалась при различном отношении r0 к размеру субапертуры d и отношении частоты фазирующей системы νph к частоте Гринвуда νG, где νph – величина, обратная времени достижения числа Штреля 0,8. Получены условия на отношения νph / νG и r0 / d, при которых СПГ фазировка с учетом транспортной задержки обеспечивает уровень числа Штреля ~0,7 и выше. Показано, что выбор – включать время транспортной задержки во время этапа либо в сдвиг между этапами – зависит от расстояния между лазером и приемником при конкретной ширине полосы частот системы фазировки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Лебедева, Ю. С. "Автоматизация процессов идентификации объектов при помощи ERP и RFID систем на авиационном производстве". У Science of Russia: Goals and objectives. Science of Russia: Goals and objectives, 2023. http://dx.doi.org/10.18411/nrciz-02-2023-16.

Full text
Abstract:
В данной научной статье рассматриваются вопросы автоматизации в сфере идентификации объектов по средствам ERP и RFID систем. Предлагается создание системы идентификации объектов оборудования, инженерной техники и их составных частей, применение методики интеграция цепи поставок, улучшенной за счет систем RFID и ERP.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бурик, О. В. "ФИНАНСЫ ДОМАШНИХ ХОЗЯЙСТВ КАК ЧАСТЬ ФИНАНСОВО-КРЕДИТНОЙ СИСТЕМЫ". У ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ СОЦИАЛЬНО-ЭКОНОМИЧЕСКОГО РАЗВИТИЯ РОССИИ В XXI ВЕКЕ. ХГУЭП, 2023. http://dx.doi.org/10.38161/978-5-7823-0774-5-2023-020-027.

Full text
Abstract:
В статье показано место финансов домашних хозяйств в структуре финансово-кредитной системы государства. Проанализирован термин «домашнее хозяйство» с разных точек зрения. Представлены виды домашних хозяйств в системе национального счетоводства. Рассмотрены сущность финансов домашних хозяйств, а также выполняемые ими функции.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Вольский, В. В., та Н. В. Арбатский. "Социально-правовые аспекты развития студенческого спорта". У Наука России: Цели и задачи. НЦ "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/sr-10-04-2021-41.

Full text
Abstract:
Состояние физического, социального и духовного благополучия, а также отсутствие каких-либо болезней, недомоганий, различных дефектов органов и систем организма, нормальное их функционирование – это и есть здоровье. Как мы знаем, для поддержания здоровья нам необходимо укреплять организм и всячески его поддерживать, как с физической стороны, так и с духовной. Здоровье и спорт – главнейшая потребность человека, которую необходимо сохранять и преумножать, как капитал. Для всего этого нам необходима система. Система студенческого является одной из ключевых частей физкультурно-оздоровительного воспитания молодежи. Для того чтобы лучше понимать как вся эта система работает, необходимо разобраться в ее социально-правовых аспектах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ларионова, О. А., С. А. Плис та Л. М. Идигова. "Цифровые технологии в системе управления бизнес-процессами". У Новое поколение: достижения и результаты молодых ученых в реализации научных исследований. НИЦ "LJournal", 2023. http://dx.doi.org/10.18411/npdrmuvrni-11-2023-05.

Full text
Abstract:
Актуальность работы обусловлена недостаточной изученностью и практической значимостью проблемы использования процессного подхода при организации учета в процессе функционирования организаций, что собственно определило выбор темы исследования. Авторами в качестве выводов отмечено, что внедрение системы цифрового управления бизнес-процессами позволит получить следующие выгоды: скорость решения производственных задач и выполнение процессов благодаря автоматизации часто повторяющихся операций; более эффективная система управления через сбор и обработку информации для контроля рабочих бизнес-процессов
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Система часток"

1

Kondratiev, Maksim. Integrative technical solutions and their protection. Intellectual Archive, 2024. http://dx.doi.org/10.32370/iaj.3163.

Full text
Abstract:
Существенное усложнение техники и особенно различного вида электронных и микроэлектронных устройств в корне изменили принципы их защиты как объектов сложной , многоплановой и многофункциональной интеллектуальной собственности ; Для таких объектов существенные отличия касающиеся чисто конструктивных признаков, схемных решений , комбинаций этих решений не определяют всех аспектов изобретения, так как сегодня очень часто все перечисленные признаки и отличия можно реализовать в работающую систему или прототип только при определённых условиях и возможностях технологии изготовления и контроля, и очень часто именно изготовление определяет основные свойства изобретения ; Развитие систем процессорного управления, также определяет жизнеспособность технического решения, а значит алгоритм или алгоритмы , программы , обратная связь между элементами конструкции или схемы становятся или уже уверенно стали органичной частью технического решения , положенного в основу заявляемого изобретения .
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловйов, Володимир Миколайович, та Сергей Александрович Томилин. Эмпирические потенциалы для моделирования разупорядоченных структур. Видавничий відділ КДПУ, 2001. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1029.

Full text
Abstract:
Метод молекулярной динамики, являющийся одним из численных методов физики твердого тела, позволяет получить полную картину эволюции молекулярных систем. Основу метода составляет численное интегрирование уравнений Ньютона для системы частиц (материальных точек), под которыми понимаются отдельные атомы или фрагменты молекул, взаимодействие между которыми определяется выбранным потенциалом. Задание координат и скоростей всех частиц в исходный момент времени полностью определяет дальнейшее поведение системы. Усреднение пространственных конфигураций частиц по траекториям их движения, а также скоростей и энергетических характеристик позволяет получить информацию о структуре ансамбля частиц, о термодинамических и кинетических свойствах системы, дает возможность рассчитывать макроскопические свойства материалов. Для интегрирования уравнений движения был выбран аддитивный алгоритм Верле. Он характеризуется повышенной устойчивостью и быстрой релаксацией системы к равновесному положению, при этом выбор потенциала межатомного взаимодействия является решающим фактором, обеспечивающим точность расчетов в методе молекулярной динамики. Потенциал должен как можно точнее соответствовать реальному взаимодействию частиц в кристалле. Хотя методы ab initio приобретают все более важное значение, моделирование кластеров размером в несколько тысяч атомов, содержащих к тому же структурные несовершенства на длительных промежутках времени, проблематично. По этой причине поиск новых потенциалов межатомного взаимодействия, является актуальным.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Сердюк, О. А., та Володимир Миколайович Соловйов. Віконна графодинаміка кризових явищ на фондових ринках. Герда, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1170.

Full text
Abstract:
У даній роботі обговорюються основні методологічні і методичні особливості нового мережного підходу до побудови індикаторів кризових явищ. На сучасному етапі розвитку складних систем домінує так звана мережна парадигма складності, в основу якої покладена ключова ідея щодо можливості представлення будь-якої складної системи у вигляді мережі (і відповідного їй графа). Подальший аналіз зміни з часом віконних мережних мір складності (графодинаміка) дає можливість встановити універсальні топологічні і спектральні властивості складних систем в різні періоди функціонування, зокрема, і в періоди криз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

KRINICHKO, VITALY, та TATYANA SIDORINA. ФОРМИРОВАНИЕ ИНЖЕНЕРНО-ТОПОГРАФИЧЕСКОЙ ГРАМОТНОСТИ КУРСАНТОВ ВОЕННЫХ ИНСТИТУТОВ РОСГВАРДИИ. SIB-Expertise, 2024. http://dx.doi.org/10.12731/er0792.16022024.

Full text
Abstract:
Военная топография – специальная военная дисциплина, изучающая тактические свойства местности, способы и средства оценки местности, ориентирования на ней и производства полевых измерений для обеспечения боевой деятельности войск (сил), топографические карты, другие документы о местности и приёмы работы с ними. Данная дисциплина включена в учебные планы всех военно-образовательных учреждений профессионального образования, а также в планы боевой подготовке (воинских частей) всех видов и родов войск Вооружённых сил Российской Федерации и изучается всеми категориями военнослужащих Вооружённых сил Российской Федерации, федеральных органов исполнительной власти, в которых Федеральным законом «О воинской обязанности и военной службе» предусмотрена военная служб. Современный этап развития информационных технологий в образовании характеризуется внедрением в него информационных систем нового поколения - геоинформационных. Геоинформационные технологии – это технологии и системы, которые позволяют пользователю работать с пространственными данными, строить модели и решать задачи пространственно - временного анализа. С участием РФ в военных конфликтов последнего десятилетия военно-политического руководства страны увеличивается понимание значимости о роли географических информационных систем военного назначения для решения задач в области управления войсками и оружием, а также необходимости повышения уровня квалификации офицеров части владения средствами ГИС ВН. Таким образом, перспективы применения геоинформационных технологий в военном деле достаточно широки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Соловйов, В. М., та Д. М. Чабаненко. Мережнi мiри складностi у передбаченнi кризових явищ. ННК “IПСА” НТУУ “КПI”, 2016. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1208.

Full text
Abstract:
У роботi обговорюються основнi методологiчнi i методичнi особливостi нового мережного пiдходу до побудови iндикаторiв кризових явищ. На сучасному етапi розвитку складних систем домiнує так звана мережна парадигма складностi, в основу якої покладена ключова iдея щодо можливостi представлення будь-якої складної системи у виглядi мережi (i вiдповiдного їй графа). Подальший аналiз змiни з часом вiконних мережних мiр складностi – графодинамiка – дає можливiсть встановити унiверсальнi топологiчнi i спектральнi властивостi складних систем в рiзнi перiоди функцiонування, зокрема, i в перiоди криз на фiнансових ринках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Батаровська, І. С., Володимир Миколайович Соловйов та Л. М. Строкач. Мережева структура вільного масштабу фондових ринків. Брама ІСУЕП, 2003. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1040.

Full text
Abstract:
Останнім часом все більше уваги приділяється міждисциплінарності біологічних, економічних, фізичних та соціальних складних систем. Кожна з таких систем містить багато компонентів, в процесі взаємодії яких проявляється загальна схильність систем до кооперації та адаптивності. Зокрема, в економічних системах адаптивна поведінка людини компанії чи країни відіграє принципово важливу роль у формуванні макроскопічних показників, таких як ціна товару, цінних паперів, валютний курс, і т.д., які переважно є результатом процесів самоорганізації. Пропонується дослідити зміни цін на акції S&amp;P500 компаній з метою застосування теорії мереж вільного масштабу (scale-free networks) для фондових ринків. Зазвичай ціна акцій однієї компаній залежить від ряду інших
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пантелеев, В. А. К ВОПРОСУ СТАНОВЛЕНИЯ И РАЗВИТИЯ ТЕХНИЧЕСКИХ СРЕДСТВ ОХРАНЫ В УГОЛОВНО-ИСПОЛНИТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЕ. DOI CODE, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/0334-7711-2021-63933.

Full text
Abstract:
Статья посвящена истории и современному состоянию технических средств охраны исправительных учреждений. Внедрение в уголовно-исполнительную систему новых информационных технологий и технических средств требовали от ведомства соответствующего нормативного регулирования. В связи с чем, вопрос о правовом регулировании данной области приобрел свою актуальность в части исследований. В статье проведен анализ нормативно-правовой базы, определявшей ранее и регулирующей в настоящее время применение технических средств в системе охраны исправительных учреждений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Соловйов, Володимир Миколайович, та Вікторія Володимирівна Соловйова. Кореляційні, спектральні і структурні властивості фондового ринку України. КНЕУ, 2005. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1051.

Full text
Abstract:
Останнім часом відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. Виявилось, що економічні системи відносяться до класу актуальних сьогодні складних мережеподібних структур, проявляють універсальні емерджентні властивості, які не знаходять адекватного розуміння у рамках традиційних парадигм. Тому для їх аналізу все активніше використовуються відносно нові методи та моделі, які вдало поєднують раціональні доробки фундаментальних наук, сучасні досягнення в галузі інформаційних технологій та досить ємні бази даних глобальної мережі. Саме завдяки останнім значний прогрес у розумінні та квантифікації природи цих систем відмічається у міждисциплінарних науках - математичній економіці, фізичній економіці, еконофізиці та ін. Дана робота продовжує цикл наших досліджень фондового ринку України еконофізичними методами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Марчик, В. І., В. Є. Андріанов, В. І. Карпов та О. П. Терещенко. Показники серцево-судинної системи у студентів як потенційна можливість до фізичних навантажень. Харківський національний автомобільно-дорожній університет, 2011. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1953.

Full text
Abstract:
В роботі використано показники частоти серцевих скорочень і артеріального тиску у спокою у 45 студенток педагогічного вузу. В межах норми показники артеріального тиску спостерігаються у 82% досліджуваних, серцевих скорочень – 53% досліджуваних. В межах норми витривалість серцево-судинної системи за формулою Кваса визначена у 41% досліджуваних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Skorobogatsky, Igor. Smart Real Estate - Innovative Modification of the Ecosystem. Intellectual Archive, 2024. https://doi.org/10.32370/iaj.3206.

Full text
Abstract:
С момента возникновения теории и систем инфраструктуры умного объекта недвижимости вопросы энергетики и термодинамического энергетического оборудования и обеспечения энергией , при минимальных затратах и при минимальном вредном влиянии на экологию встали исключительно остро ; Инновационная трансформация характеристик экосистемы и инфраструктуры умного объекта недвижимости в развитую комбинированную надсистему с взаимосвязанными подсистемами он – лайн контроля в режиме реального времени модулей энергообеспечения и водоподготовки являются важнейшей частью экосистемных активов ; Значение применения принципов инновационного проектирования , строительства и эксплуатации комплекса и компонентов экосистемы инфраструктуры умного объекта недвижимости в формировании комплексной системы регенерации и рециркуляции сточных вод и других экологических ресурсов с вводом в комплекты оборудования и оснастки инновационных систем релаксации , входящих в автономные экосистемы производственных , офисных и складских помещений умного объекта недвижимости ; Особенности действующих стандартов , условий и требований для создания элементов конструкции умного комплекса инфраструктуры умного объекта недвижимости с учётом решения в режиме реального времени задач контроля и управления , а также частичного энергообеспечения за счёт использования солнечной энергии и кроме того создание условий и характеристик , позволяющих параллельно применение комплексных визуальных стабилизаторов психологического климата в производственных помещениях стартапов участвующих в системном мозговом штурме и остро нуждающихся в системной релаксации ;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!