Academic literature on the topic 'Системи електропостачання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Системи електропостачання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Системи електропостачання"

1

Shapovalova, S., and O. Baranichenko. "ПРОГРАМНО-АПАРАТНА РЕАЛІЗАЦІЯ АВТОМАТИЧНОЇ ПІДТРИМКИ ПРИЙ- НЯТТЯ РІШЕНЬ В СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, no. 66 (December 1, 2021): 38–43. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.4.038.

Full text
Abstract:
Предметом дослідження в статті є засоби реалізації автоматичної системи підтримки прийняття рішень. Мета роботи – представлення рішення з програмно-апаратної реалізації автоматичної підтримки прийняття рішень в системах електропостачання. В статті вирішуються наступні завдання: визначення вимог до реалізації автоматичної підтримки прийняття рішень системи електропостачання; визначення рішень, які мають прийматися при збої електропостачання; визначення апаратної частини систем електроживлення; визначення спеціалізованого програмного забезпечення підтримки прийняття рішень в цих системах. Отримано наступні результати: надано рішення з програмно-апаратної реалізації автоматичної підтримки прийняття рішень з електропостачання для центру обробки даних, як типового об’єкту, що потребує безперебійного електроживлення. Висновки: визначено основні критерії, яким мають відповідати системи електроживлення, що потребують автоматичного прийняття рішень для запобігання їх збоїв; представлені рішення, які мають прийматися при збої електропостачання в центрах обробки даних; запропоновано архітектурне рішення системи електроживлення з вбудованою автоматизованою системою підтримки прийняття рішень; визначено програмне забезпечення прийняття рішень для систем електроживлення. Перспективним напрямком подальших досліджень є вдосконалення інтелектуальних методів прийняття рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Байрамова, О. В., Ю. Г. Якусевич, В. В. Штрибець, and В. В. Трішин. "Модель управління економією енергоресурсів у системі енергозабезпечення річкових суден." Системи озброєння і військова техніка, no. 3(63), (September 30, 2020): 118–21. http://dx.doi.org/10.30748/soivt.2020.63.17.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто застосування квадратичної оптимізації на прикладі задачі розподілу енергоресурсів у системі електропостачання берегових об'єктів від трьох джерел (трьох підстанцій) між чотирма споживачами таким чином, щоб втрати електроенергії в електромережі були мінімальними. Розроблено програму в кодах MATLAB, що дозволяє вирішувати широкий спектр задач розподілу ресурсів: визначення оптимального завантаження суднових дизель-генераторних агрегатів при рівнобіжній роботі; оптимальне завантаження системи електропостачання портів, суднобудівних судноремонтних заводів та ін. Потреба в нових технічних рішеннях визначена необхідністю підвищення економічності суднових енергетичних установок та їх складових елементів. Усунення кризових явищ у вітчизняній транспортній системі полягає у створенні нових моделей та методів управління енергоефективністю, алгоритмів оптимізації й автоматизації суден і суднових технічних засобів, способів побудови систем на основі сучасних технологій енергоефективного машинобудування, розробки алгоритмів для підвищення економічності суднових енергетичних установок та їх елементів шляхом ефективного використання різних видів ресурсів у кожнім рейсі. Серед технічних засобів, що підлягають автоматизації, необхідно виділити суднові енергетичні системи, системи та пристрої суднових електроенергетичних комплексів, засоби управління рухом, вантажними операціями, забезпечення життєдіяльності, засоби автоматизації енергоємних виробничих процесів. Актуальність даної статті полягає в тому, що в результаті отримується модель економії енергоресурсів в системі, синтезуються системи автоматизації та управління енергозабезпечення річкових суден і судном у цілому, реалізуючи ефективні закони управління шляхом оптимізації технологічних процесів на базі принципу найменшої дії з використанням операційних досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ved’, A., I. Mekhed, L. Ivashova, S. Karbovsky, L. Lukashina, and I. Isbenko. "Гармонізація національних нормативних документів з рекомендаціями МАГАТЕ щодо системи надійного електропостачання атомних станцій." Nuclear and Radiation Safety, no. 1(45) (March 15, 2010): 12–15. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2010.1(45).03.

Full text
Abstract:
Наведено результати порівняльного аналізу ступеня гармонізації регулюючих вимог, встановлених чинними в Україні нормативними документами з ядерної та радіаційної безпеки до систем надійного електропостачання, важливих для безпеки АЕС, з рекомендаціями МАГАТЕ. Сформульовано рекомендації з удосконалення національних нормативних документів щодо облаштування, проектування, виготовлення, монтажу та експлуатації системи надійного електропостачання АЕС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kulbovskyi, I. I., H. M. Holub, and O. S. Haydenko. "МОДЕЛЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ КОМП’ЮТЕРНОГО МОНІТОРИНГУ МЕРЕЖ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ТРАНСПОРТУ." Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, №4, 2018, no. 4 (August 2018): 94–98. http://dx.doi.org/10.33101/s04-4757684.

Full text
Abstract:
Мета. Розробка моделі інформаційних потоків комп'ютерного моніторингу та управління як невід'ємних складових єдиного інформаційного простору господарства електропостачання залізниці; вдосконалення математичних методів організації безперервного моніторингу параметрів функціонування мереж залізниці в процесі постачання електроенергії на тягу поїздів для проведення, контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу. Методика. Розробка і моделювання інформаційної системи комп'ютерного моніторингу та поліпшення контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу. Результати. Розроблено модель систем моніторингу та управління режимами роботи мережі електропостачання, показує інформаційні зв'язки між компонентами систем і їх об'єктом, а також і способи організації синхронно зареєстрованих первинних даних, формування їх у вигляді єдиного інформаційного Наукова новизна. Для проведення, контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу, запропонована математична модель організації змінного моніторингу параметрів режимів мережі електропостачання залізниць та способи організації синхронно зареєстрованих первинних даних і способи формування їх в вигляді єдиного інформаційного простору з загальносистемних позицій як основи оптимізації енергопостачання, поліпшення Безпека, ти руху і реалізації енергозберігаючі їх технологій. Практична значущість. Рішення проблеми оптимізації енергопостачання, поліпшення безпеки руху та реалізації енергозберігаючих технологій. Ключові слова: системний аналіз, енергозбереження, автоматизована система управління, модель, комп'ютерний моніторинг, інформаційні потоки, ідентифікації.Іл. 1. Бібліогр.: 7 назв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Sokolovskyi, О., Y. Yarosh, N. Tsyvenkova, and S. Kukharets. "ОБҐРУНТУВАННЯ КАНАЛУ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ НА ОСНОВІ ГАЗОГЕНЕРАТОРНОЇ УСТАНОВКИ." Vidnovluvana energetika, no. 1(56) (August 9, 2019): 72–82. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2019.1(56).72-82.

Full text
Abstract:
Сучасною тенденцією розвитку енергетики є прагнення до збалансованості енергетичного комплексу, підвищення надійності електропостачання споживачів. Важливе місце в стратегії розвитку електроенергетики займають автономні системи електропостачання. Вони використовуються на підприємствах, в аеро-, морських і річкових портах, в енергоблоках лікарень, у фермерських господарствах, в системах аварійного енергопостачання, на об'єктах оборонного комплексу – скрізь, де потрібна електроенергія, в той час як мережа або віддалена, або працює з перебоями. Представлено автономну систему енергопостачання з двигунами внутрішнього згорання. Основним перетворювачем механічної енергії приводних двигунів в електричну є електромеханічний перетворювач змінного струму з обмоткою збудження, яка розташована на роторі. Представлено алгоритм, згідно з яким на початку циклу контролер визначає добову норму споживання електроенергії та, відповідно до типу дня і часу доби, виконує дії за коротким чи розгалуженим алгоритмом. У разі використання добової норми електроенергії може виникнути ситуація, за якої увімкнутою залишиться тільки частина світильників, що спричинить дискомфорт для персоналу та впливатиме на продуктивність праці співробітників. Пропонується впровадження другого незалежного каналу електропостачання з використанням газогенераторних технологій. Вироблений газ забезпечує роботу двигуна внутрішнього згорання, який обертає вал генератора. Представлено графік прогнозованого вироблення енергії фотоелектричною системою встановленою потужністю 3,5 кВт на основі даних сонячної інсоляції на широті м. Житомира. Також представлено графік продуктивності газогенераторної установки потужністю 5 кВт за однозмінної роботи. Розраховано прогнозоване споживання електроенергії освітлювальною установкою протягом першого місяця року для корпусів Житомирського національного агроекологічного університету. Представлено графік різниці між спожитою та виробленою енергією за днями тижня. Величина спожитої електрики за місяць становила 767,8 кВт·год за встановленої норми 251 кВт·год. Фотоелектричними панелями та газогенераторною установкою вироблено відповідно 184,8 кВт·год та 493,2 кВт·год. Другий резервний канал живлення забезпечив більше половини потреб на освітлення навчального корпусу. Розроблено структурну схему контролера, що реалізує спеціалізований алгоритм. Представлено графік регульованих змінних під час роботи контролера. Застосування спеціалізованого алгоритму дозволяє зменшити енергоспоживання установки, забезпечує можливість повноцінного використання глибокого резервування на базі фотоелектричної системи та газогенераторної установки. Подальші дослідження спрямовані на встановлення впливу продуктивності газогенераторної установки на стійкість роботи системи двигун-генератор в умовах мінливого попиту на електроенергію та з врахуванням нестабільного значення коефіцієнта потужності. Бібл. 10, рис. 9.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Sinchuk, Oleg, Serhii Boiko, Oleksiy Gorodny, Andrey Nekrasov, Maksim Fed, and Maryna Nozhnova. "МЕТОД ВИЗНАЧЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ РОЗОСЕРЕДЖЕНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ В УМОВАХ ЗАЛІЗОРУДНИХ ПІДПРИЄМСТВ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 4(18) (2019): 161–68. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-4(18)-161-168.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Аналіз досягнень сучасної енергетики показує, що децентралізовані енергосистеми з використанням джерел розосередженої генерації можуть бути надзвичайно прибутковою сферою для капіталовкладень, якщо є можливість розміщувати джерела генерації енергії поблизу споживачів. Зазвичай витрати на передачу енергії сягають 30 % від вартості її вироблення. Наявні методики для проєктування системи електропостачання віддалених споживачів переважно розглядають як альтернативу централізованому електропостачанню, електропостачання за рахунок генерації електроенергії на базі відновлювальних джерел енергії, або за рахунок використання котелень, дизель-генераторів. Між тим, освоєння потенціалу відновлювальних джерел енергії – це технічно важкореалізоване нині завдання, яке пов’язане з низькою щільністю потоку енергії від відновлювальних джерел енергії і залежністю їх від природних умов. Вартість отримання енергії, хоча вона і щорічно знижується, залишається значно вище, ніж у традиційних енергоресурсів, а необхідних кардинальних технічних рішень поки немає. Постановка проблеми. Проблематикою цієї роботи є синтез методу визначення потенціалу розосереджених джерел енергії в умовах залізорудних підприємств, враховуючи особливості та специфіку їх експлуатації. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Об’єднання на паралельну роботу розосередженої генерації та мережі дасть синергетичний ефект – появу нових властивостей, яких не було у складових частинах, що проявляється, зокрема, у зниженні нерегулярності сумарного графіка навантаження об’єднаних систем, зниженні його нерівномірності в добовому, тижневому й сезонному розрізах, зменшенні залежності частоти електричного струму від коливань балансу потужності. У попередніх дослідженнях нами обґрунтовано позитивний ефект від впровадження джерел розосередженої генерації в умовах промислових підприємств, а саме модульність, надійність, місцеве керування, зменшення негативного впливу на екологію та малий пусковий період. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Враховуючи складність технологічного процесу та специфіку функціонування гірничих підприємств, актуальним науково-практичним завданням є розробка методу визначення потенціалу розосереджених джерел енергії в умовах залізорудних підприємств, враховуючи специфіку їх функціонування. Постановка завдання. Отже, актуальним науково-практичним завданням є синтез методу визначення потенціалу розосереджених джерел енергії в умовах залізорудних підприємств, що дозволить ефективно впроваджувати джерела розосередженої генерації у структури електропостачання залізорудних підприємств. Виклад основного матеріалу. Для визначення потенціалу відновлювальних джерел енергії, що входять до складу джерел розосередженої генерації в умовах залізорудних підприємств, необхідно мати як можна повніші й чіткі дані про електропостачання і електроспоживання навантаження електрообладнанням залізорудного підприємства протягом доби, а також наявність даних про витрати електричної енергії в електромережі електропостачання і електроспоживання навантаження. Висновки відповідно до статті. На залізорудних підприємствах актуальним та можливим є впровадження в загальну структуру систем електроживлення розосередженої генерації на базі відновлюваних джерел енергії. Запропонований метод визначення потенціалу розосереджених джерел енергії в умовах залізорудних підприємств дозволить ефективно впроваджувати розосереджену генерацію до структури їх електропостачання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Boiko, Serhii, Andrey Nekrasov, Oleksiy Gorodny, Alona Khebda, Artem Dmitrenko, and Maryna Nozhnova. "ПРОГНОЗУВАННЯ ЕЛЕКТРОСПОЖИВАННЯ ЗАЛІЗОРУДНИХ ПІДПРИЄМСТВ ПРИ ВПРОВАДЖЕННІ ДО СИСТЕМИ ЇХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ РОЗОСЕРЕДЖЕНОЇ ГЕНЕРАЦІЇ." TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, no. 3(17) (2019): 197–208. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-3(17)-197-208.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Залізорудні підприємства є одними з найбільших споживачів паливно- енергетичних ресурсів України. Водночас аналіз розподілу потоків споживання електроенергії свідчить, що велика частка електричної енергії припадає саме на локальні енергетичні об’єкти, що зумовлює загалом актуальність вивчення питання особливостей прогнозування електроспоживання з мережі в умовах підприємств та актуальності застосування при цьому комбінованого підходу, особливо при впровадженні у структуру електропостачання цих підприємств розосередженої генерації. Постановка проблеми. Проблемою, висвітленою в цій роботі, є синтез особливостей прогнозування електроспоживання підприємств при впроваджені до системи їх електропостачання розосередженої генерації. Аналіз останніх досліджень і публікацій. У попередніх дослідженнях автори обґрунтували позитивний ефект від впровадження джерел розосередженої генерації в умовах промислових підприємств, а саме модульність, надійність, місцеве керування, зменшення негативного впливу на екологію та малий пусковий період. Ці об’єкти, а це в масштабах України сотні гектарів, за всіма своїми параметрами можуть і повинні стати полігоном для розміщення комплексів джерел розосередженої генерації, які, по суті, повинні стати міні- або мікроелектростанціями у структурі систем електропостачання підприємств України, у тому числі залізорудних підприємств. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. В умовах залізорудного підприємства, яке має дуже складну та розгалужену структуру, а технологічні процеси дуже складні й залежать від багатьох факторів, прогнозування є важким і складним завданням, за умови одержання похибки прогнозу, яка б не перевищувала 4 %. Тому в умовах залізорудного підприємства доцільно використання для одержання прогнозу електроспоживання штучних нейронних мереж, які передбачають наявність суттєвих зв’язків між окремими факторами. Постановка завдання. Таким чином, актуальним науково-практичним завданням є дослідження особливостей та механізму прогнозування електроспоживання залізорудних підприємств при використанні джерел розосередженої генерації у складі комплексу їх електропостачання. Виклад основного матеріалу. У результаті аналізу можливості впровадження розосередженої генерації у складі енергетичних систем залізорудних підприємств було виявлено, що джерела розосередженої генерації впливають на розподільні мережі цих підприємств та перетворюють їх на активні елементи. Це призводить до необхідності внесення змін у прийнятті стратегії управління розподільними мережами підприємства та планування структури і режимів локальних енергетичних систем. У статті запропоновано використання штучних нейронних мереж для прогнозування електроспоживання електричної енергії, особливо при впровадженні джерел розосередженої генерації по комплексу електропостачання. За допомогою програми «Statistica» було побудовано графіки електроспоживання із загальної мережі ПАТ Полтавський ГОК з використанням нейронних мереж. Результат прогнозування у порівнянні з реальними даними має незначне відхилення, що є допустимим. Висновки відповідно до статті. Для прогнозування, з достатнім рівнем ймовірності, електроенергоспоживання залізорудними підприємствами необхідно вирішити багатокритеріальну задачу з обов'язковим попереднім визначенням усіх факторів, що впливають та визначають рівні енергоспоживання конкретного підприємства. Застосування нейронних мереж у системах прогнозування електроенергетичних параметрів джерел розосередженої генерації дозволить забезпечити багатофакторне прогнозування, що дасть змогу покращити прогнозованість згенерованої електроенергії розосередженою генерацією в часі, в умовах залізорудних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Gryb, Oleh, Ihor Karpaliuk, Serhiy Shvets, and Artur Zaporozhets. "Розпізнавання наявності коронного розряду акустичним комплексом встановленим на безпілотному літальному апараті." Proceedings of the National Aviation University 85, no. 4 (December 22, 2020): 46–53. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.85.15138.

Full text
Abstract:
Енергетичний комплекс України досі залишається досить потужним комплексом серед країн Єврозони. Українські електричні мережі, що входять до енергетичного комплексу мають значне розгалуження. Протяжність ліній електропередач високої і надвисокої напруги (750, 330, 220, 110 кВ) налічують тисячі кілометрів. Зношеність обладнання в системі електропостачання Україні позначається на надійності електропостачання і на якісних показниках. В таких умовах підтримання робочого стану обладнання забезпечується поточним обслуговуванням. Значна увага приділяється своєчасному виявленню пошкодження, точному визначенні місця аварії і її характеру. Висока напруга в мережі призводить до появи такого побічного фактору, як коронний розряд, який не тільки споживає значні обсяги електричної енергії, але й спотворює її. Поява коронного розряду може бути ознакою електричної несправності системи передачі струму. Тому авторами було обрано напрям по розробці гальванічно-незалежних систем діагностики стану енергетичного обладнання через діагностику наявності коронного розряду. Для визначення наявності коронного розряду необхідно використання або значної кількості систем діагностики, або розташування таких систем на пересувних платформах. Пропонується використовувати безпілотні літальні апарати в якості платформи. Запропоновані авторами методи акустичного контролю можуть бути заблоковані власними шумами літальних апаратів. Тому було проведено акустичний аналіз різних режимів роботи літальних апаратів і їх порівняння із акустичним спектром коронного розряду. Отримані результати дозволили візуалізувати можливість використання акустичних систем на борту безпілотних літальних апаратів для проведення діагностики коронного розряду за акустичними параметрами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Плахтій, Олександр Андрійович, Володимир Павлович Нерубацький, Дмитро Андрійович Шелест, and Владислав Романович Цибульник. "Дослідження впливу скін-ефекту на втрати потужності в системах тягового електропостачання постійного струму." Інформаційно-керуючі системи на залізничному транспорті 26, no. 4 (December 14, 2021): 3–14. http://dx.doi.org/10.18664/ikszt.v26i4.247224.

Full text
Abstract:
Наведено дослідження гармонічного складу тягових струмів у залізничній системі електропостачання постійного струму. В дослідженні враховано вплив вищих гармонік, зумовлених несиметрією живильної напруги, гармонік трифазних випрямлячів тягових підстанцій, роботу пасивного гібридного фільтра тягової підстанції, а також вплив вищих гармонік, зумовлених імпульсним споживанням струмів тягових автономних інверторів напруги електрорухомого складу з асинхронним тяговим електроприводом. На прикладі фільтра тягової підстанції ЕЧ-20 регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» показано, що неканонічні гармоніки, зумовлені несиметрією живильної напруги, не придушуються існуючими режекторними ланками фільтра. Вплив вищих гармонік електрорухомого складу досліджено на прикладі роботи асинхронного тягового електропривода з вхідним LC-фільтром та автономним інвертором напруги електричного рухомого складу. Дослідження роботи автономного інвертора напруги електрорухомого складу виконано для режимів синусоїдальної широтно-імпульсної модуляції і просторово-векторної широтно-імпульсної модуляції. Показано, що застосування просторово-векторної широтно-імпульсної модуляції дає змогу покращити гармонічний склад тягових струмів і знизити їх коефіцієнт гармонічних спотворень. Визначення гармонічного складу та перехідних процесів виконано шляхом комп’ютерного моделювання в програмі Mаtlаb/Sіmulіnk. На підставі визначеного гармонічного складу в контактній мережі наведено дослідження впливу скін-ефекту на розподіл щільності струму в перерізі контактного проводу системи залізничного електропостачання постійного струму. Дане дослідження було виконано також шляхом комп’ютерного моделювання в програмі Аnsys Maxwell. Як результат, скін-ефект викликає збільшення еквівалентного активного опору провідника, що зумовлює збільшення додаткових втрат потужності в контактному проводі систем залізничного електропостачання, викликаних вищими гармоніками тягових підстанцій та вищими гармоніками електрорухомого складу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Філімоненко, Н. М., and К. В. Філімоненко. "Аналіз надійності енергосистем із огляду на наявність в їхньому складі силових трансформаторів." ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, no. 5 (269) (September 10, 2021): 29–33. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-269-5-29-33.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена результатам дослідження щодо роботи силових трансформаторів, які входять до складу ОЕС України. Визначено причини та характер ушкоджень елементів системи, розглянуто питання надійності електропостачання енергосистеми в цілому і, зокрема, від якості роботи трансформаторів.Пошкоджуваність трансформаторів безпосередньо впливає на надійність енергосистеми в цілому, тому необхідно приділяти особливу увагу моніторингу їхнього стану та своєчасного підтримання працездатності. Підвищення надійності роботи трансформаторів є ефективним заходом запобігання аварійних наслідків в системі ОЕС України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Системи електропостачання"

1

Мінько, Олексій Олександрович, and Oleksii Minko. "Реконструкція системи електропостачання звіроферми." Bachelor's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра електричної інженерії,Тернопіль, Україна, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35340.

Full text
Abstract:
За останні роки парк електрообладнання в агропромисловому комплексі значно збільшився, став досконалим за енергетичними характеристиками. В господарствах щороку споживається все більше електричної енергії, а за сумарною потужністю та номенклатурою електрообладнання, що використовується, сільське господарство України посідає одне з провідних місць серед всіх галузей народного господарства. Окрім росту надійності електроустановок, що використовуються, в електрифікації сільського господарства відбуваються якісні зміни енергетичної бази. Так, ці об’єкти, що належать до І категорії по забезпеченню електричною енергією мають мережі внутрішнього та зовнішнього електропостачання від кількох до різних ПС. Енергетичне оснащення праці у сільськогосподарському виробництві у 6 раз нижча, а ніж в промисловості. Споживання у побуті електричної енергії у селі менше в 3 рази аніж в місті. Досвід електропостачання показує, що експлуатаційна надійність господарства, поки що не задовольняє достатньою мірою вимоги виробництва. Відмови у праці, експлуатації та передчасний вихід з ладу електричного обладнання і засобів автоматизації дуже різко зменшують ефективність використання їх та завдають серйозної матеріальної шкоди сільськогосподарському виробництву. Кожного року у господарствах агропромислового комплексу виходить з ладу 10 15% електричного обладнання від загального парку, також значна кількість пуско-захисної апаратури і засобів автоматизації.
Проведено розрахунок електричних навантажень звіроферми. Проведено вибір трансформаторної підстанції та місця її встановлення. Проведено розрахунок допустимих втрат напруги. Здійснено розрахунок проводів ПЛ 10 кВ. Проведено розрахунок струмів короткого замикання, що служить основою для вибору електричних апаратів для КТП. Проведена розробка принципової електричної схеми ємнісного водонагрівача УАП-800. Запропонована схема з’єднань і підключень ємнісного водонагрівача УАП-800. Проведено вибір пуско-захисної апаратури. Проведено розрахунок заземлення та блискавко захисту.
The calculation of electrical loads of the animal farm was performed. The choice of transformer substation and place of its installation is made. The calculation of allowable voltage losses is performed. The calculation of 10 kV OHL wires was performed. The calculation of short-circuit currents, which is the basis for the selection of electrical devices for KTP. The development of the basic electric scheme of the capacitive water heater UAP-800 is carried out. The scheme of connections and connections of the capacitive water heater UAP-800 is offered. The choice of start-up and protective equipment is made. Grounding and lightning protection were calculated.
ЗМІСТ ВСТУП 6 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ 8 1.1 Загальна характеристика господарства 8 1.2 Характеристика та аналіз роботи об’єкта проектування 9 1.3 Постановка задач 14 2 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ 15 2.1 Визначення навантажень на вводах у приміщення та по об’єкту у цілому 15 2.1.1 Визначення навантаження на вводі у свинарник 16 2.1.2 Визначення навантаження на вводі в дім тваринника 17 2.1.3 Визначення навантаження на вводі в автоваги 19 2.1.4 Визначення навантаження на вводі у кормоцех 19 2.1.5 Визначення навантаження на вводі в санпропускник 21 2.1.6 Визначення навантаження на вводі у насосну станцію 22 2.1.7 Визначення загальної розрахункової потужності звіроферми 23 2.2 Вибір трансформаторної підстанції та її місця встановлення 24 2.2.1 Компоновка трансформаторної підстанції 24 2.3 Розрахунок допустимих втрат напруги 25 2.4 Розрахунок проводів ПЛ 10 кВ 27 2.5 Розрахунок проводів ПЛ 0,4 кВ 28 2.6 Розрахунок струмів КЗ 30 2.7 Вибір електричних апаратів для трансформаторної підстанції 34 2.7.1 Вибір роз’єднувача 35 2.7.2 Вибір вимикач навантаження 35 2.7.3 Вибір запобіжників 36 2.7.4 Вибір трансформатора струму 37 3 РОЗРАХУНКОВИЙ РОЗДІЛ 38 3.1 Обґрунтування і вибір установки 38 3.2 Технологічна характеристика установки 39 3.3 Розробка принципової електричної схеми 40 3.4 Розробка схеми з’єднань і підключень 41 3.5 Вибір пуско-захисної апаратури 42 4 БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТА ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ 44 4.1 Міроприємства з охорони праці при експлуатації електроустановок в сільському господарстві 44 4.2 Розрахунок заземлень та блискавко захисту 46 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 48 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 49
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Новиков, А. В. "Розробка системи електропостачання м’ясокомбінату." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71226.

Full text
Abstract:
Розроблена системи електропостачання приміщень, вибір перерізу провідників напругою понад до 1 кВ. Вибрано автомати живильної мережі цеху, розрахунок пікових струмів, розрахунок струмів короткого замикання. В проекті вибрано перерізи зовнішньої лінії живлення та розподільних мереж 10 кВ. Вибрано оптимальні потужності, кількість трансформаторів та місця розташування цехових ТП та ЦРП 10 кВ. Вибрано СЕП колбасного цеху. Зокрема кількість та місце розташування РП 0,38 кВ, перерізи силових та освітлювальних розподільних мереж 0,38 кВ, уставки захисних апаратів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ворчак, А. О. "Розробка системи електропостачання м’ясокомбінату." Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76528.

Full text
Abstract:
В дипломному проекті виконане проектування системи електропостачання м’ясокомбінату. В економічній частині проекту були проведені розрахунки вартості електроенергії, втрат електроенергії та собівартість електроенергії. В розділі охорона праці, були приведені шкідливі небезпечні виробничі, санітарно-гігієнічні фактори. Були запропоновані заходи по забезпеченню безпеки експлуатації підстанції, протипожежні заходи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Драбик, Владислав Русланович, and Drabyk Vladyslav. "Проект енергоефективної системи електропостачання кормоцеху." Master's thesis, ЗМІСТ ВСТУП 7 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 9 1.1 Загальна характеристика господарства ТОВ «Агрокорм» 9 1.2 Аналіз і оцінка заходів електрозбереження та вирівнювання добового графіка електричних навантажень промислових підприємств 11 1.3 Оптимізація добового графіка електричного навантаження 16 2 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 20 2.1 Оптимізація показників добового графіка електричного навантаження кормоцеху 20 2.1 Оптимізація показників добового графіка електричного навантаження кормоцеху 25 3 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА 29 3.1 Розрахунок електричних навантажень силової мережі кормоцеху 29 3.2 Розрахунок освітлювальної мережі 34 3.3 Розрахунок і вибір пускозахисної апаратури силових і освітлювальних мереж 39 3.3.1. Вибір пускозахисної апаратури для силового устаткування 39 3.3.2 Вибір пускозахисної апаратури для освітлювального обладнання. 41 3.3.3 Перевірка на узгодження струмів уставок ПЗА і тривало допустимих струмів провідників. 41 4 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА 45 4.1 Розробка системи електропостачання кормоцеху 45 4.1.1 Визначення розрахункової потужності на введенні. 45 4.1.2 Вибір коефіцієнта потужності. 50 4.1.3 Вибір трансформаторної підстанції 51 4.1.4 Вибір проводу і розрахунок мережі 0,4 кВ на падіння напруги. 52 4.2 Вибір лічильників для обліку електроенергії 53 6 4.2.1 Багатофункціональний лічильник електричної енергії серії SL7000 Smart 54 4.3 Заходи по компенсації реактивної потужності у кормоцеху 57 4.4 Перевірка вибраної пускозахисної апаратури кормоцеху на автоматичне спрацьовування і селективність роботи 59 4.4.1 Розрахунок струмів короткого замикання 59 4.4.2 Перевірка ПЗА на автоматичне спрацьовування і відключаючу здатність 62 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА 65 5.1 Інтегрована модель графіка електричного навантаження кормоцеху з врахуванням споживачів-регуляторів 65 5.2 Дослідження графіка електричного навантаження кормоцеху 67 5.3 Порівняння показників графіка електричного навантаження кормоцеху до і після блоку оптимізації 71 6 ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ 74 Економічна ефективність роботи кормоцеху при різних тарифних системах (диференційованих по зонах доби) оплати електричної енергії 74 7 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 82 7.1 Заходи безпеки при роботі кормоцеху ТОВ “Агрокорм” 82 7.2 Розрахунок захисного заземлення 85 7.3 Загальні положення з евакуації при виникненні надзвичайної ситуації 89 8 ЕКОЛОГІЯ 92 8.1 Аналіз впливу виробничих дій підприємства на довкілля 92 8.2 Заходи і засоби захисту довкілля від викидів підприємства 94 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ДО ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ 96 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 98, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/29598.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі здійснено проект енергоефективної системи електропостачання кормоцеху промислового підприємства ТОВ «Агрокорм» та розглянуто заходи, що направлені на електрозбереження та вирівнювання добового графіка навантаження. Вирішені основні питання з електропостачання і захисту силового енергоощадного електрообладнання кормоцеху. Вибрано однотрансформаторну KTП 250-10/0,4 кВ. Проведений розрахунок освітлювального навантаження на базі сучасних світлодіодних промислових світильників Highbay 200. Також, проведений розрахунок струмів короткого замикання, перевірено захисну та комутаційну апаратуру на чутливість до струмів КЗ, на автоматичне спрацьовування і відключаючу здатність. Здійснилося вирівнювання нерівномірності графіка електричного навантаження за рахунок оптимізації основних критеріїв моделі оптимізації: дисперсія графіка електричного навантаження зменшилася на 26,4%, збільшився коефіцієнт заповнення та зменшився коефіцієнт максимуму.
In diploma work the project of the energy-efficient system of power supply to feeding room of industrial enterprise of LTD «Agrofeed» is carried out and events that is sent to electro-maintenance and smoothing of day's load-graph are considered. The decided basic questions are from a power supply and defence of power energy-efficient electrical equipment to feeding room. The onetransformer is chosen KTS 250-10/0.4 kV. Conducted calculation of the lighting loading on the base of modern light-emitting-diode industrial lamps of Highbay 200. Also, conducted calculation of currents of short circuit, a protective and interconnect apparatus is checked for a sensitiveness to the currents of short circuit, on an automatic wearing-out and disconnecting ability. Smoothing of unevenness of chart of the electric loading came true due to optimization of basic criteria of model of optimization: dispersion of chart of the electric loading diminished on 26,4%, a fillfactor increased and the coefficient of maximum diminished.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Попович, Іванна Іванівна, and Ivanna Popovych. "Розробка системи електропостачання торгівельного центру." Bachelor's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/35528.

Full text
Abstract:
У даній кваліфікаційній роботі бакалавра здійснено системи електропостачання торгівельного центру. При розрахунку електропостачання торгівельного центру було вибрано наступне електрообладнання: світильники ARS/R 4×18 – для освітлення торгових залів і офісних приміщень, GE 236 – для сходових проходів, K 300/122 – для освітлення виставкового залу мансарди; силові ЩС і освітлювальні ЩО щити. Розраховано електричне освітлення і вибрана необхідна кількість відповідних світильників, була розрахована повна потужність гіпермаркету, яка склала 84,7 кВА і вибрана трансформаторна підстанція з трансформатором ТМ-100 (Y/Zн - 11), розраховані номінальні струми електрообладнання, вибрані перерізи проводів і кабелів відповідно до номінальних струмів ліній і перевірені по допустимій втраті напруги. Для силової проводки вибрали кабель з мідними жилами ВВГ відповідних перерізів. Для прокладення освітлювальних магістральних проводок вибрано трижильні проводи з мідними жилами ПБПП, а для відгалужувальних ліній і спусків вибрано трижильні проводи з мідними жилами ПВС, відповідних навантаженню перерізів.
Цілями даної кваліфікаційної роботи бакалавра є розробка системи електропостачання торгівельного центру. Проведено розрахунок освітлення, вибрано силові трансформатори. На основі розрахункових навантажень вибрано перерізи проводів та кабелів. Крім того вибрано повітряні автоматичні вимикачі, магнітні пускачі з тепловими реле та запобіжники. Розроблена система вентиляції, що дозволить забезпечити хороший мікроклімат в приміщенні. Також розраховано необхідну кількість матеріалів, трудоємність на виконувані операції по монтажу електрообладнання. Складений календарний план-графік виконання робіт, який дозволяє якісно організувати виконання електромонтажних робіт по монтажу електрообладнання.
Aims of this qualifying work of bachelor is development of the system of power supply of shopping center. The calculation of illumination is conducted, power transformers are chosen. On the basis of the calculation loading the cuts of send-offs and cables are chosen. Air circuit breakers, magnetic allow with thermorelaies and safety devices, are chosen in addition. Worked out system of ventilation that will allow to provide a good microclimate in an apartment. The necessary amount of materials is also expected, on executable operations on editing of electrical equipment. Made calendar progress, that allows quality to organize implementation of works on editing of electrical equipment plan-chart.
ВСТУП 6 1 АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ 8 1.1 Загальна характеристика проектованого об’єкту 8 1.2 Особливості організації електропостачання у торговельному центрі 9 1.3 Особливості електромонтажних робіт в ТЦ 10 1.4 Етапи проектування систем електропостачання в ТЦ 11 1.5 Автоматизація управління електропостачанням в ТЦ 12 1.6 Висновки до розділу 1. Постановка завдань кваліфікаційної роботи 13 2 РОЗРАХУНКОВИЙ РОЗДІЛ 14 2.1 Вибір електричного обладнання торгівельного центру 14 2.2 Розрахунок освітлення 16 2.3 Визначення загальної встановленої потужності гіпермаркету 18 2.4 Вибір трансформаторної підстанції 19 2.5 Розрахунок номінальних струмів 20 2.6 Розрахунок внутрішніх електропроводок 24 2.6.1 Розрахунок по допустимому нагріву 24 2.6.2 Розрахунок внутрішніх електропроводок за допустимою втратою напруги 26 2.7 Розрахунок активних, індуктивних і повних опорів лінії і трансформатора 28 2.7.1 Визначення опорів лінії 28 2.7.2 Опорів трансформатора 29 2.8 Висновки до розділу 2 30 3 ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ 31 3.1 Вибір запобіжників 31 3.1.1 Вибір запобіжників в мережі 0,4 кВ 31 3.1.2 Вибір запобіжників в мережі 10 кВ 32 3.2 Вибір повітряних автоматичних вимикачів 32 3.3 Вибір електромагнітних пускачів 35 3.4 Вибір електротеплових струмових реле 35 3.5 Вибір рубильників 36 3.6 Розрахунок заземлюючого пристрою 36 3.7 Розрахунок необхідної кількості матеріалів 39 3.8 Розрахунок вентиляційної системи 41 3.9 Висновки до розділу 3 44 4 БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТА ОСНОВИ ОХОРОНИ ПРАЦІ 45 4.1 Електробезпека 45 4.2 Пожежна безпека 52 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 56 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 58 ДОДАТКИ 60
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ухін, Андрій Русланович, and Andrii Ukhin. "Забезпечення надійності системи електропостачання птахофабрики." Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, кафедра електричної інженерії,Тернопіль, Україна, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36661.

Full text
Abstract:
Проблема надійності електричних станцій, електричних підстанцій, повітряних та кабельних ліній електропередач, електричних мереж та систем – одна із першочергових проблем електроенергетики. В окремих електроенергетичних системах кількість аварій протягом одного року може сягати кількох десятків, а річне недовідпущення електричної енергії внаслідок таких аварій – кількох мільярдів кіловат-годин. Можливі наслідки від ненадійності стають такими суттєвими, що потрібно постійно вдосконалювати методи прогнозування розвитку, проектування, будівництва, монтажу та експлуатації енергетичних систем. Це дозволяють повніше враховувати надійність та найбільш економно витрачати виділені на надійність кошти. При проектуванні системи електропостачання даного підприємства потрібно забезпечити надійне електропостачання, що буде здійснювати [1]: - вентиляцію приміщень; - освітлення приміщень; - автоматичний збір та відвід відходів життєдіяльності; - автоматичну подачу води та їжі; - пожежну безпеку. Уже неодноразово на території України відбувалися трагічні випадки масової загибелі пташок за рахунок недотримання вимог до надійності системи електропостачання. Це були несправності роботи вентиляції, що призвели до масового удушення пташок; пожежі на птахофабриках різних областей України
Розглянуто питання показників надійності елемента системи електропостачання та описано три фази з різними закономірностями зміни інтенсивності відмов. Проведено розподіл приймачів за пунктами живлення. Здійснено вибір внутрішньої схеми електропостачання. Розраховано повну розрахункову потужність цеху з урахуванням освітлення. Проведено вибір апаратів захисту і січень ліній. Запропоновано до встановлення однотрансформаторну підстанцію. Побудовано епюру відхилення напруги. Проведено розрахунок струмів короткого замикання у мережі до 1000 В. Побудована карта селективності дії апаратів захисту. Здійснено перевірку цехової мережі з умови спрацювання від однофазного короткого замикання.
The issues of reliability indicators of the power supply system element are considered and three phases with different regularities of change of failure intensity are described. The distribution of receivers by power points is carried out. The choice of the internal scheme of power supply is made. The full estimated capacity of the shop is calculated taking into account the lighting. The choice of protection devices and January lines is made. A single-transformer substation is proposed for installation. A plot of voltage deviation is constructed. The calculation of short-circuit currents in the network up to 1000 V. The map of selectivity of action of protection devices is constructed. The shop network was inspected for single-phase short-circuit operation.
ВСТУП...5 1. АНАЛІТИЧНИЙ РОЗДІЛ...8 1.1 Дані про підприємство...9 1.2 Показники надійності елемента системи електропостачання. Інтенсивність відмов...13 1.3 Висновки до розділу...16 2. РОЗРАХУНКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РОЗДІЛ...17 2.1 Визначення розрахункового навантаження ремонтно-механічного цеху... 17 2.1.1 Розподіл приймачів за пунктами живлення...17 2.1.2 Визначення розрахункового навантаження цеху...17 2.2 Вибір захисних апаратів і січень ліній...27 2.3 Висновки до розділу...38 3. ПРОЕКТНО-КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ ...39 3.1 Побудова епюри відхилення напруги...39 3.2 Розрахунок струмів короткого замикання в мережі до 1000 В...48 3.3 Побудова карти селективності дії апаратів захисту...52 3.4 Перевірка цехової мережі з умови спрацювання від однофазного КЗ... 53 3.5 Висновки до розділу...58 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ...59 4.1 Ураження електричним струмом...59 4.2 Рухомі машини і механізми; рухомі частини виробничого обладнання... 62 4.3 Надзвичайні ситуації. Основні причини та ліквідація наслідків...64 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ...66 ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ...68
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Садовніков, М. В. "Розробка системи електропостачання металооброблювального цеху." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/82345.

Full text
Abstract:
Короткий огляд. У магістерській роботі розраховані параметри електро-обладнання, на основі яких обрані компенсуючі, комутаційні та захисні пристрої та апарати, кабельні лінії, силові та вимірювальні трансформатори, спосіб виконання пристроїв АВР. Особливу увагу при дипломному проектуванні було приділено питанням охорони праці та техніки безпеки. Для службового персоналу даного цеху пред’являються високі вимоги щодо дотримання правил техніки безпеки під час виконання будь-яких робіт з електроустановками цеху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Крамський, І. О. "Проєктування системи електропостачання компресорної станції." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87272.

Full text
Abstract:
Проведено розрахунок силової мережі. Розрахунок освітлювальної установки було проведено за допомогою програми DiaLux. Обрано кількість та потужність трансформаторів цехової підстанції. Для підвищення коефіцієнта потужності передбачено встановлення конденсаторних установок, розрахункової потужності. Обрано кабельні ліній напругою 6 та 0,4 кВ. Для забезпечення захисту кабельних ліній від струмів короткого замикання, обрано автоматичні вимикачі необхідного номіналу. Узгоджено обраний апарат захисту з вибраним перерізом кабельної лінії. Для забезпечення захисту персоналу, що обслуговує електроустановки від ураженням електричним струм розраховане захисне заземлення цеху. Створено віртуальні стенди для дослідження дистанційного захисту та реле напрямку потужності РБМ-178. У економічній частині проведено розрахунок, щодо витрат на реалізацію проекта електропостачання компресорної станції та економічний ефект від встановлення конденсаторних установок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Левадна, А. В. "Розробка системи електропостачання промислового підприємства." Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71336.

Full text
Abstract:
Наведено вхідні дані, які використані для проектування системи електропостачання асфальтобетонного заводу. Виконано розрахунок електричних навантажень методом розрахункових коефіцієнтів, повного електричного навантаження, а також освітлювальної мережі. Зроблено обґрунтований вибір конструкції та місця знаходження розподільчого пункту та трансформаторної підстанції. Також обрано потужність та число трансформаторів,схема електропостачання, вибір електричних апаратів. Обумовлено встановлення додаткового обладнання опор повітряних ліній напругою 10 кВ - встановлення реклоузерів. В результаті виконання даного дипломного проекту були розроблені рекомендації з електропостачання АБЗ. В результаті були обрані для встановлення необхідні електричні апарати. Крім того, був проведений розрахунок освітлювальної мережі приміщення заводу. Інноваційним рішенням є встановлення вакуумного реклоузера на живлячій лінії, для покращення безперебійності електропостачання. Проведено розрахунок численності робітників для виконання електротехнічних робіт. У розділі охорони праці визначені основні правила та норми яких необхідно дотримуватись при виконанні робіт на висоті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дудник, Б. В. "Розробка системи електропостачання автоматизованого цеху." Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/87275.

Full text
Abstract:
У магістерській роботі на тему: "Розробка системи електропостачання автоматизованого цеху" було проведено розрахунок параметрів електроустаткування, на основі яких та у відповідності з вимогами до технологічного процесу було обрано: компенсуючі, комутаційні і захисні пристрої і апарати, вимірювальні і силові трансформатори, кабельні лінії. Для розрахунку освітлення автоматизованого цеху використовувалося програмне забезпечення DIAlux 4.13. Ця програма забезпечує високу точність розрахунку освітленості необхідних роботах зон . Особливу увагу при виконанні дипломного проекту було приділено питанням техніки безпеки та охорони праці. Для службового персоналу представленого автоматизованого цеху ставляться високі вимога по дотриманню правил техніки безпеки на підприємстві під час роботи з будь-яким електрообладнанням. Проведено розрахунок оплати праці електротехнічного персоналу автоматизованого цеху, виконано економічний розрахунок капітальних витрат на ремонт електроустаткування автоматизованого цеху.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Системи електропостачання"

1

Савченко, Н. П. "Регулювання графіка навантаження споживача-регулятора з гібридними системами електропостачання." In СУЧАСНА ТРАЄКТОРІЯ РОЗВИТКУ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ, 349–88. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-247-3-12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Системи електропостачання"

1

Семейко, Владислав. "ОГЛЯД ШЛЯХІВ ЗМЕНШЕННЯ ВТРАТ У СИСТЕМАХ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ." In АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ПРОВЕДЕННЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ, chair Вячеслав Охріменко. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/06.11.2020.v2.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Савченко, Наталя, and Андрій Трет’як. "ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ БУДІВЕЛЬ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ МЕХАНІЧНИХ НАКОПИЧУВАЧІВ ЕНЕРГІЇ." In DIE WICHTIGSTEN VEKTOREN FÜR DIE ENTWICKLUNG DER WISSENSCHAFT IM JAHR 2020. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.01.2020.v1.22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Савченко, Наталя, and Андрій Трет’як. "ПЕРСПЕКТИВИ ЗАСТОСУВАННЯ МЕХАНІЧНИХ НАКОПИЧУВАЧІВ ПРИ РЕКОНСТРУКЦІЇ АБО МОДЕРНІЗАЦІЇ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ БУДІВЕЛЬ." In WIELOKIERUNKOWOSC JAKO GWARANCJA POSTĘPU NAUKOWEGO. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/21.02.2020.v1.41.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography