Academic literature on the topic 'Скінчений елемент'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Скінчений елемент.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Скінчений елемент"

1

Мотайло, А. П. "ПОБУДОВА БАЗИСУ БІПІРАМІДИ З ТРЬОМА РУХОМИМИ ВУЗЛАМИ". Systems and Technologies 67, № 1 (2024): 19–24. http://dx.doi.org/10.32782/2521-6643-2024-1-67.3.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто можливості апроксимації методом скінченних елементів функції трьох змінних в області, яка має форму чотирикутної біпіраміди. Основною задачею даного дослідження є покращення апроксимаційних властивостей решіток тетраедрально-октаедральної структури шляхом поповнення їх комірками, які не є правильними багатогранниками. Зокрема, автором вивчаються скінченні елементи, які утворені в результаті лінійних деформацій октаедра. У даній роботі об’єктом досліджень є скінченний елемент у формі біпіраміди з трьома рухомими вузлами, які можна переміщати вздовж півосей багатогранника. Дана властивість дозволяє пристосувати скінченний елемент, який не є правильним багатогранником, до границі розрахункової області краще за правильний багатогранник. У роботі побудовано два скінченно-елементні базиси біпіраміди з сімома та шістьма вузлами інтерполяції. Для побудови базисних функцій біпіраміди застосовано два методи: геометричний та метод конденсації. Отримані базиси є поліноміальними функціями, які параметрично залежать від значень трьох коефіцієнтів видовження/стиснення півосей біпіраміди. Базис з шістьма вузлами інтерполяції містить додатковий параметр у вигляді вагового коефіцієнта, який є наслідком застосування процедури конденсації до функцій семивузлового базису біпіраміди. Наявність параметрів дозволяє покращувати інтерполяційні властивості побудованих базисів біпіраміди відповідно до критеріїв якості апроксимації, які використовують в методі скінченних елементів. В даній роботі таким критерієм вважається величина сліду матриці жорсткості. Згідно з обраним критерієм знайдено значення коефіцієнтів лінійної деформації трьох півосей октаедра, при яких слід матриці жорсткості біпіраміди є мінімальним. У статті отримано інтервальні оцінки для коефіцієнтів видовження/стиснення трьох півосей октаедра, які характеризують відхилення геометричних розмірів біпіраміди від правильного багатогранника та приводять до втрати всіх видів симетрії. Для визначення меж допустимих значень коефіцієнтів лінійних деформацій октаедра розраховано показник асиметрії Skewness, який використовують в системі скінченно-елементного аналізу ANSYS. Отримані інтервальні оцінки для коефіцієнтів видовження/стиснення півосей октаедра відповідають критерію мінімальності сліду матриці жорсткості біпіраміди з трьома рухомим вузлами, що вказує на позитивний прогноз використання даного скінченного елемента як комірки решітки тетраедрально-октаедральної структури. Перспективою подальших досліджень є побудова кубатурних формул на скінченному елементі в формі біпіраміди з трьома рухомими вузлами з метою використання його при алгоритмізації методу скінченних елементів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Horodetskyi, A. S., M. S. Barabash, B. Yu Pysarevskyi та Yu V. Henserskyi. "Моделювання сейсмічного навантаження на систему «надземна споруда-грунт»". Наука та будівництво 30, № 4 (2021): 51–57. http://dx.doi.org/10.33644/2313-6679-15-2021-6.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються проблеми моделювання динамічних впливів «надземна споруда – ґрунтова основа» на прикладі будівлі, що розташована в м. Одеса. Розглянуто особливості моделювання необмеженого напівпростору ґрунту. У програмному комплексі ЛІРА - САПР запропоновано чисельну процедуру формування рівнянь руху та, як окремий випадок, рівнянь рівноваги, у задачах, де є необмежені області. Цю процедуру впроваджено у вигляді нових скінченних елементів, що дало можливість формувати гібридні моделі MCE/SBFEM і розв’язувати практично будь-які фізично лінійні та нелінійні динамічні задачі у часі методом підсистем. Описано принципи нових скінченних елементів, розроблених у програмному комплексі ЛІРА-САПР. Ці скінченні елементи імітують взаємодію між обмеженою областю ґрунту та іншою частиною напівпростору. В основі даного елемента лежить метод масштабування границі скінченного елементу. Для перевірки елементів вирішуються дві задачі. Перша задача розглядає обмежений ґрунт, куди вводяться розроблені граничні скінченні елементи. Друга задача розглядає ґрунт порівняно великих розмірів. Граничні умови не впливають на поширення хвилі (умовно може розглядатися як необмежений напівпростір) через розміри ґрунту. Результати чисельного експерименту свідчать про те, що застосування розроблених скінченних елементів дає можливість створювати моделі, які відтворюють реальні умови роботи конструкцій будівлі за динамічних впливів.
 Виконано аналіз методів розрахунку на динамічні навантаження, що застосовуються у сучасному будівництві на прикладі реального об'єкта, розташованого у Комінтернівському районі Одеської області. При моделюванні сейсмічного впливу застосовуються реальні акселерограми, записані під час землетрусу на будівельному майданчику об'єкта, що розглядається. Представлено методику, що дозволяє моделювати поведінку конструктивної системи будівлі або споруди на основі розроблених та реалізованих у програмному комплексі ЛІРА-САПР скінченних елементів, що моделюють згасання коливань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мотайло, А. П. "ПОБУДОВА БАЗИСУ БІПІРАМІДИ З ДВОМА РУХОМИМ ВУЗЛАМИ". Systems and Technologies 65, № 1 (2023): 7–12. http://dx.doi.org/10.32782/2521-6643-2023.1-65.1.

Full text
Abstract:
Дана робота присвячена вивченню можливостей інтерполяції методом скінченних елементів функцій трьох незалежних змінних в області, яка має форму біпіраміди. Основною задачею даного дослідження є покращення апроксимаційних якостей решітки тетраедрально-октаедральної структури за рахунок включення до неї комірок у формі біпірамід з двома рухомим вузлами. У статті біпіраміда розглядається як скінченний елемент, утворений шляхом видовження/стиснення двох півосей октаедра. Подібні лінійні деформації виникають у елементах, які знаходяться в приграничному шарі розрахункової області, коли деякі вузли доводиться виносити на границю області. В роботі геометричним та методом конденсації побудовано два поліноміальні базиси біпіраміди з сімома та шістьма вузлами інтерполяції. Досліджено геометричні та інтерполяційні якості базисних функцій біпіраміди з двома рухомими вузлами. Побудовані базиси мають, відповідно, два та три невизначені параметри, що дозволяють надавати базисним функціям біпіраміди доцільних в методі скінченних елементів властивостей. У даній роботі критерієм якості інтерполяції вважається величина сліду матриці жорсткості біпіраміди. Визначено коефіцієнти лінійної деформації двох півосей октаедра, при яких слід матриці жорсткості біпіраміди є мінімальним. У статті проаналізовано межі припустимих лінійних деформацій півосей октаедра, які перетворюють його на біпіраміду з двома рухомими вузлами. За основу обрано показник асиметрії Skewness, який використовують в ANSYS. Отримано оцінки параметрів видовження/стиснення півосей октаедра, які гарантують високу та достатню точності скінченно-елементних розрахунків при використанні біпірамід з двома рухомими вузлами. Виявлені залежності коефіцієнтів лінійної деформації півосей октаедра відповідають умові мінімальності сліду матриці жорсткості біпіраміди, що свідчить про позитивний прогноз інтерполяційних якостей решітки з комірками у формі біпірамід з двома рухомим вузлами. Перспективою подальших досліджень є побудова формул чисельного інтегрування на даному багатограннику з метою включення його до алгоритму метода скінченних елементів при розв’язанні прикладних задач математичної фізики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шестопалов, С. В., та Є. Г. Стариш. "ВИКОРИСТАННЯ СКІНЧЕННИХ АВТОМАТІВ ДЛЯ МОДЕЛЮВАННЯ ПОВЕДІНКИ ВІРТУАЛЬНИХ ПЕРСОНАЖІВ". Automation of technological and business processes 17, № 1 (2025): 32–45. https://doi.org/10.15673/atbp.v17i1.3088.

Full text
Abstract:
Анотація. Робота присвячена використанню скінченних автоматів для моделюванню поведінки віртуальних персонажів в іграх. Дослідження та моделювання поведінки віртуальних персонажів має важливе значення для покращення ігрового досвіду. Це дозволяє створювати більш реалістичних та розумних персонажів, які здатні адаптуватися до дій гравця та навколишнього середовища. У цьому контексті пропонується використовувати скінченні автомати – математичні моделі із заданими станами і переходами між ними. В роботі проаналізовано предметну область, дано визначення ключовим поняттям таким як «2D-Platformer», токен, матриця взаємодії, скінченний автомат. Розроблено фрагменти проєктної документації гри жанру «2D-Platformer» з назвою «One Bite», які описують ігрові елементи. Ігрові елементи представлено у вигляді токенів. Розроблено матрицю взаємодії токенів, скінченні автомати головного героя гри та ворогів (віртуальних персонажів), за допомогою яких буде змодельовано їх поведінку. Подальшим розвитком роботи є програмна реалізація скінченних автоматів головного героя та ворогів для розробки демонстраційної версії гри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Панин, К. В., та С. Чіквана. "ПРЯМОКУТНА ПЛАСТИНКА З БОКОВИМИ ВИТОЧКАМИ В УМОВАХ ПОВЗУЧОСТІ". Проблеми обчислювальної механіки і міцності конструкцій 1, № 34 (2022): 93–100. http://dx.doi.org/10.15421/4222108.

Full text
Abstract:
Розглядається усталена повзучість прямокутної пластинки з боковими виточками. Запропоновано числовий алгоритм розв’язання цієї граничної задачі. Він базується на застосуванні методу скінченних елементів і варіанту теорії старіння (Работнова). З урахуванням подібності ізохронних кривих повзучості матеріалу пластинки гранична задача теорії повзучості зведена до задачі в рамках деформаційної теорії пластичності для певного моменту часу. Лінеаризація рівнянь деформаційної теорії пластичності досягається за допомогою методу змінних параметрів пружності. На кожному кроці методу змінних параметрів пружності застосовується метод скінченних елементів. Як базовий для даного методу обраний ізопараметричний чотирикутний скінченний елемент. Отримані картини напружено-деформованого стану пластинки для різних моментів часу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Orobey, V., A. Nemchuk, O. Lymarenko та O. Romanov. "Визначення напружень і деформацій несучої системи причального контейнерного перевантажувача портального типу числовими методами". Herald of the Odessa National Maritime University, № 61 (8 вересня 2020): 140–53. http://dx.doi.org/10.47049/2226-1893-2020-1-140-153.

Full text
Abstract:
Для розрахунку напружень і деформацій елементів несучої системи причального контейнерного перевантажувача застосовано метод скінчених елементів та метод граничних елементів. Розроблена методика розрахунку металоконструкції підйомно-транспортних машин, де враховуються підкріплюючі елементи, які присутні в стрілі і в порталі. При застосуванні метода скінченних елементів розглянуто граничні умови задачі, які максимально наближені до реальних, що впливає на точність результатів розрахунку. Портал і стріла розглядаються як тонкостінні системи, які знаходятьбся під дією розподіленого по деякому закону навантаження від взаємодії з сполученими деталями. Визначено параметри міцності і жорсткості елементів несучої системи причального контейнерного перевантажувача портального типу. Проведено дослідження на базі методу граничних елементів і методу скінченних елементів, із загальним застосуванням методів комп'ютерного моделювання. При застосуванні метода граничних елементів для просторових стержневих систем враховано всі внутрішні силові фактори
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мотайло, А. П. "ВИЗНАЧЕННЯ МЕТРИК ЯКОСТІ СКІНЧЕННОГО ЕЛЕМЕНТА В ФОРМІ БІПІРАМІДИ". Systems and Technologies 69, № 1 (2025): 15–22. https://doi.org/10.32782/2521-6643-2025-1-69.2.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто метричні властивості скінченного елемента в формі біпіраміди, яка має один/два/три рухомих вузли. Основною задачею даного дослідження є визначення умов використання біпіраміди, яка не є правильним багатогранником, при побудові скінченно-елементної сітки. У роботі знайдено чотири основні показники якості біпіраміди: якість елемента, співвідношення сторін, асиметрія та якість ортогональності. Усі обчислення виконано за правилами, які використовують у ANSYS.За формулою для 3D-елементів знайдено інтервальну оцінку метрики якості елемента, яка визначає межі застосування біпірамід при дискретизації області методом скінченних елементів у задачах лінійної механіки, теорії пружності та теплопровідності.На основі аналізу співвідношення сторін граней біпіраміди отримано формулу для обчислення показника якості біпіраміди, яка має один/два/три рухомих вузли. Межі застосування даної формули визначаються правилами, які діють для показника співвідношення сторін в ANSYS Mechanical, Elecromagnetics та CFX.У роботі знайдено інтервальні оцінки для показника асиметрії біпіраміди з одним/двома/трьома рухомими вузлами, які дозволяють задовольнити вимоги ANSYS до якості сітки на рівні good та excellent. Отримані оцінки є обмеженнями для величин внутрішніх кутів граней біпіраміди, які є функціями параметрів видовження/стиснення півосей багатогранника. Виявлені залежності між відмінними від нуля координатами вершин грані біпіраміди та величинами її кутів спрощують алгоритм перевірки показника якості асиметрії.У роботі визначено метрику якості ортогональності в вигляді функції параметрів видовження/стиснення біпіраміди. На основі аналізу множини значень даної функції встановлено, що незалежно від параметрів біпіраміди показник якості ортогональності приймає додатні значення. Згідно з вимогами, що висуваються в ANSYS, додатна визначеність якості ортогональності є достатньою умовою для використання елементів неправильної геометричної форми при генерації скінченно-елементних сіток. Отримані результати містять формули та інтервальні оцінки, які можуть бути застосовані при алгоритмізації метода скінченних елементів. Перспективою подальших досліджень є розробка алгоритму дискретизації 3D-областей сіткою тетраедрально-октаедральної структури та проведення обчислювальних експериментів методом скінченних елементів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ясній, П. В., Ю. І. Пиндус та М. І. Гудь. "Аналіз напружено-деформованого стану підсиленої циліндричної оболонки при вільних поперечних коливаннях". Prospecting and Development of Oil and Gas Fields, № 4(77) (28 грудня 2020): 41–49. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9973-2020-4(77)-41-49.

Full text
Abstract:
В роботі, базуючись на отриманих раніше результатах модального аналізу вільних поперечних коливань горизонтально орієнтованої циліндричної оболонки, яка підсилена зсередини стрингерами, виконано оцінку впливу частот і форм власних коливань на напружено-деформований стан для великого числа мод. Для визначення значень напружень при виникненні власних поперечних коливань застосовували метод скінченних елементів. Скінченноелементну модель тонкостінного підсиленого циліндра створювали в декартовій системі координат. Початок координат розміщений у центрі торця циліндра, у площині YZ. Побудову циліндра виконували вздовж осі X. Для побудови скінченно-елементної моделі оболонки використовували чотиривузловий елемент SHELL181, що характеризується шістьма ступенями свободи в кожному із вузлів. При скінченно-елементному моделюванні стрингерів використали лінійний двовузловий просторовий балко-вий елемент BEAM 188 з шістьма ступенями свободи у кожному вузлі. Дані елементи придатні для лінійних, а також нелінійних задач з великими поворотами і (або) великими деформаціями. Геометричні параметри скінченоелементної моделі аналогічні І ступені ракети-носія, відповідно довжина циліндра – 6,3 м, діаметр – 1,8 м, товщина стінки – 0,0015 м. Для підсилення моделі використовували стрингери ПР109-4 і ПР109-12, які розташовували на внутрішній поверхні оболонки симетрично та з постійним кроком, відпо-відно до реальної конструкції. Оболонці та стрингерам надано фізико-механічні характеристики, прита-манні матеріалу Д16АТ, зокрема модуль Юнга E = 7.2´105 МПа; коефіцієнт Пуассона n = 0,3; ρ= 2,7.104 Н/м3. Досліджували характер зміни напружень при збільшенні частот власних коливань та визначали особливості розподілу. Визначали числові значення нормальних і дотичних напружень. Встановлено, що зі збільшенням частоти власних коливань відбувається зниження нормальних та дотичних напружень. Виявлено криволінійну характерність зміни напружень. Показано, що при другій формі коливань значення напружень внаслідок осесиметричності оболонки аналогічні першій формі. Обчислені значення дотичних напружень перевищують границю плинності матеріалу Д16АТ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Акулов, Григорій Вікторович. "Побудова і модифікація аналітичних структур підпорядкування теоретичного змісту фундаментальних дисциплін в процесі викладання". Theory and methods of learning fundamental disciplines in high school 1 (10 листопада 2013): 04–07. http://dx.doi.org/10.55056/fund.v1i1.128.

Full text
Abstract:
На загальному фоні сукупного теоретичного змісту кожної фундаментальної дисципліни, що планується до викладання, достатньо чітко простежується наявність певних скінчених моделей, з усіма формальними ознаками скінчених множин. Дійсно, кожне поняття (крім первинних) виступає логічно-наступним по відношенню до деякого поняття, або групи понять. І кожне положення (крім аксіом) завжди супроводжується логічним підпорядкуванням з іншими положеннями, або їх групою.Проблеми деталізації і узгодження навчального планування, пошук оптимальних версій викладання стає відчутно більш алгоритмічним і зручним при реальному унаочненні таких моделей, окремому спеціальному дослідженні їх властивостей і будови.Зупинимось, насамперед, на їх визначенні. Основою формального означення є дві скінчені множини M і W відповідно всіх понять і положень, які охоплені процесом викладання теоретичного матеріалу. Ці множини не мають спільних елементів M∩W=Ø , а їх об’єднання утворює повну множину елементів теоретичного змісту T=MUW даної версії викладання.Далі, в кожній з множин M і W будується певне відношення часткового впорядкування відповідне де формально-логічної послідовності відповідних елементів tT. Тоді, разом з введеними таким чином відношеннями, множини M і W стають частково-впорядкованими множинами S(M) і S(W). Як легко бачити, об’єкти M і W є простими переліками понять і положень відповідно, а побудовані на їх структурними характеристиками. Сукупною аналітичною структурою S(T) підпорядкування теоретичного змісту в процесі викладання природно вважати пару об’єктів S(T)= (S(M) і S(W)). Безумовно, слід зауважити, що вибір множин M і W та їх структур S(M) і S(W) в різних випадках, за різних обставин та специфіки не є одночасним. Але якщо система M, W, S(M), S(W) визначена, та її основі запальна, то на її основі загальна характеристика навчального курсу стає більш інформативною і читкою за навчальними програмами, розробленими у традиційній формі.Проілюструємо запропонований підхід на наступних прикладах, безпосередньо побудувавши для кожного з них множини S(M) і S(W) у вигляді частково-впорядкованих множин за матеріалами окремих параграфів шкільних підручників.Параграфи §§1-4 розділу ХІІ “Елементи комбінаторики” [1] проектуються в такі множини.Множина понять М містить 17 елементів ( 1) множина, 2) скінчена множина, 3) нескінчена множина, 4) порожня множина, 5) підмножина … , 15) комбінація, 16) трикутник Паскаля, 17) формула загального члена бінома Ньютона).Частково-впорядкована множина S(M) має вигляд Множина положень W складається з 20 елементів ( 1) властивість ØА , 2) властивість АА, 3) формула Рn=h!, 4) перестановка є частинним випадком розміщення, 5) формула А для Аnm …, 16) формула бінома Ньютона 17) – 20) відповідні властивості пов’язані з біномом Ньютона).Структура викладу положень S(W) має вигляд Подібним чином, пп. 16-21 параграфу §4 розділу ІІ “Похідна та її застосування” [2] приводять до наступних елементів теоретичного змісту та їх структур.Множина понять М містить 10 елементів ( 1) зростаюча функція, 2) спадна функція, 3) приріст незалежної змінної, 4) приріст функції … , 9) похідна функції, 10) складена функція).Формально логічно підпорядкування в множині М має вигляд S(M): Множина положень W містить 19 елементів ( 1) ознака зростання (на мові приростів), 2) ознака спадання, 3) формула (x2)=2x, 4) формула (1/x)=1/x2, 5) (x)=1 … , 17) (xn)=nxn-1, 18) (g(kx+b))=kg(kx+b), 19) формула для (g(f(x))).Виклад положень здійснено на основі структури S(W) Як відзначалось вище, система M,W, S(M), S(W) не може бути однозначною, раз і назавжди визначеною з природних причин постійного удосконалення і осучаснення навчального матеріалу, його рівневої і профільної диференціації. Проте переваги формування навчальних програм на рівні визначення S(T) в порівнянні з її формуванням як звичайної послідовності окремих речень відповідного тексту, безперечні, оскільки при наявності S(T)=(S(M), S(W)) такі програми стають значно інформативнішими[3].Не викликає сумніву, що однією з вимог до сучасного підручника належного рівня має бути наявність в його додатках явного вигляду S(T) у вигляді двох окремих “атласів” S(M), S(W), в яких чітко зазначається формально-логічне підпорядкування всіх елементів теоретичного змісту tT=MUW. Кожний такий елемент на них бажано супроводжувати номером сторінки тексту, де цей елемент вперше виникає при даній, обраній автором версії викладання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Трач, В. М. ,., М. М. ,. Хоружий та Ю. В. ,. Борейчук. "ВПЛИВ ТИПУ СКІНЧЕННИХ ЕЛЕМЕНТІВ НА РЕЗУЛЬТАТИ ДИНАМІЧНОГО АНАЛІЗУ МОСТОВОГО ПРОГОНУ". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 47 (19 червня 2025): 409–17. https://doi.org/10.31713/budres.v0i47.49.

Full text
Abstract:
Досліджено власні коливання типової залізобетонної прогонової будови автодорожнього моста за допомогою методу скінченних елементів (МСЕ) та виконано порівняльний аналіз результатів, отриманих при використанні різних підходів до скінченно-елементного моделювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Скінчений елемент"

1

Бреславський, Дмитро Васильович, Оксана Андріївна Татарінова, М. C. Кокорєв, М. В. Коновалов та Д. М. Шестопалов. "Розробка препроцесорного програмного забезпечення для побудови трьохвимірних моделей". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45376.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бреславський, Василь, та Вячеслав Миколайович Бурлаєнко. "Повзучість статично та циклічно навантажених пластин і пологих оболонок". Thesis, Львівська політехніка, 1997. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47240.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тарасенко, О. О., Любов Вікторівна Голобородько, Любовь Викторовна Голобородько та Liubov Viktorivna Holoborodko. "Дослідження процесу мікрорізання методом скінчених елементів". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39465.

Full text
Abstract:
Розвиток методології створення скінчено-елементних моделей процесу різання має більш ніж тридцятирічну історію. Важливим елементом її реалізації є перевірка адекватності розробленої моделі експерименту. У зв'язку з цим метою цієї роботи є демонстрація адекватності розробленої скінчено-елементної моделі. Одним із способів дослідження процесу мікрорізання є скінчено-елементне моделювання, яке дозволяє врахувати більшість чинників, які впливають на процес мікрорізання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лавренко, М. В. "Метод скінчених елементів при точінні конструкційних сталей". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/62344.

Full text
Abstract:
DEFORM - спеціалізований інженерний програмний комплекс, призначений для аналізу процесів механічної обробки. DEFORM дозволяє перевірити, відпрацювати і оптимізувати технологічні процеси безпосередньо за комп'ютером, а не в ході експериментів на виробництві методом проб і помилок. Завдяки цьому істотно скорочуються терміни випуску продукції, підвищується її якість і знижується собівартість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зінченко, Руслан Миколайович, Руслан Николаевич Зинченко, Ruslan Mykolaiovych Zinchenko та О. А. Доля. "Моделювання процесу точіння методом скінченних елементів". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39708.

Full text
Abstract:
Розвиток моделювання грунтується на моделях виробничих процесів, у тому числі й процесів обробки різанням. В умовах впровадження в виробництво нових конструкційних матеріалів імітаційне моделювання цих процесів методом скінчених елементів має велику перевагу порівняно з іншими методами моделювання, оскільки дозволяє реалізувати прогнозування багатьох показників обробки, спираючись лише на результати елементарних фізико – механічних випробувань оброблюваного матеріалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Пантелят, Михайло Гаррійович, та О. А. Коріневський. "Комп’ютерне моделювання теплового поля індукційної кухонної плити та посуду, що нагрівається". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47638.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Савченко, М. О., Дмитро Олексійович Жигилій, Дмитрий Алексеевич Жигилий та Dmytro Oleksiiovych Zhyhylii. "Моделювання таврового зварного з'єднання штуцера методом скінченних елементів". Thesis, Сумський державний університет, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/65186.

Full text
Abstract:
Штуцер у вигляді труби зовнішнім діаметром D = 150 мм приварений зварним тавровим з’єднанням до вертикальної стінки. Довжина труби складає а = 300 мм. Труба навантажена осьовою силою Р = 10 кН і обертовим моментом Т = 5 кН·м. Визначено величину катета, за умови, що допустимі дотичні напруження в зварному шві [τ/] = 60 МПа.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пащенко, Сергій Олександрович, та Дмитро Васильович Бреславський. "Розв`язання трьохвимірних задач теорії повзучості методом скінченних елементів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46791.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Овчарова, Наталія Юріївна. "Скінченно-елементний аналіз швидкісного деформування захисних елементів машинобудівних конструкцій". Thesis, НТУ "ХПІ", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32351.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.09 – динаміка та міцність машин. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, Харків, 2017 В дисертації вирішена актуальна науково-технічна задача визначення динамічного напружено-деформованого стану захисних елементів машинобудівних конструкцій при імпульсному та ударному навантаженнях для забезпечення їх міцності та ефективного використання при експлуатації. На основі тривимірної моделі швидкісного деформування елементів конструкцій, з урахуванням пружно-пластичних скінченних деформацій і динамічних властивостей матеріалів отримані залежності розподілу напружень від швидкості удару за просторовими та часовими координатами в елементах конструкцій. Виявлені нові особливості процесу швидкісного деформування елементів при локальних навантаженнях, що відрізняються визначенням розмірів обмеженої зони напружень з великими градієнтами, утворенням кратерів тощо. Отримані залежності між напруженнями та швидкостями удару в тришаровому елементі для окремих шарів та деформаціями в шарах в залежності від швидкості ударника.<br>The thesis for a candidate of technical science degree in speciality 05.02.09 – Dynamics and Strength of Machines (engineering sciences) – Kharkov National University "Kharkov Polytechnic Institute", Kharkiv, 2017. In the thesis, the actual scientific and technical problem of determining the dynamic stress-strain state of the protective elements of machine-building structures under impulse and shock loads solved to ensure their strength and effective use during operation. The thesis proposes an improved three-dimensional model of high-rate deformation of structural elements, which is different by taking into account elastic-plastic finite deformations and dynamic properties of materials. Based on the proposed model, the dependences of the distribution of stresses on the speed of impact on spatial and temporal coordinates in structural elements made of various materials obtained. New features of the process of high-rate deformation of elements under local loads detected, differing in the definition of the size of a restricted stress zone with large gradients, the formation of craters and the process of unloading with the appearance of residual stresses and damages. Dependencies between stresses and impact speeds in a three-layer element for individual layers and deformations in layers depending on the speed of the impactor obtained. The dynamic stress-strain state changes significantly both in space coordinates and in time. Therefore, even for thin-walled constructions, the use of the theory of plates and shells is undesirable, since in this case the law of stress distribution over the thickness is preliminarily assumed, and part of the stresses perpendicular to the middle surface are not taken into account at all. The processes of high-speed deformation occur both in the elastic and in the plastic stage and partially accompanied by rather large deformations. Therefore, the work uses three-dimensional models, even for thin-walled structures. From a mathematical point of view, such problems are essentially non-linear and require analysis of a three-dimensional dynamic stress-strain state. The problems of high-rate elastic-plastic deformation of elements of cylindrical structures are considered. It is shown, that the largest displacements and stresses develop in local zones and in the case when the speed is increase up to V ≥ 150 m/s, the area of intense displacements and stresses is R ≤ (10-12) r, where r is the radius of the zone load. These features of the dynamic stress-strain state make it possible to isolate the corresponding region of the element and to make refined calculations for it using a denser grid. A number of practical problems of analyzing the stress-strain state of the elements of the gas turbine engine corps under shock loading considered which differ in the purpose, geometric characteristics and properties of the materials. It is shown, that the largest displacements and stresses develop in bounded zones and rapidly decrease in spatial coordinates both in time and in unloading. It is shown, that when the blade fragment is detached, as well as the foreign particles fall into the flow at the working speeds of the gas turbine engine rotation, the stress intensities do not exceed the prescribed boundaries. In some cases, preference is given to two-layer structures, since they resist shock loads better, than single-layer ones with a larger thickness of the same material.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Овчарова, Наталія Юріївна. "Скінченно-елементний аналіз швидкісного деформування захисних елементів машинобудівних конструкцій". Thesis, Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/32352.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.09 – динаміка та міцність машин. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, Харків, 2017 В дисертації вирішена актуальна науково-технічна задача визначення динамічного напружено-деформованого стану захисних елементів машинобудівних конструкцій при імпульсному та ударному навантаженнях для забезпечення їх міцності та ефективного використання при експлуатації. На основі тривимірної моделі швидкісного деформування елементів конструкцій, з урахуванням пружно-пластичних скінченних деформацій і динамічних властивостей матеріалів отримані залежності розподілу напружень від швидкості удару за просторовими та часовими координатами в елементах конструкцій. Виявлені нові особливості процесу швидкісного деформування елементів при локальних навантаженнях, що відрізняються визначенням розмірів обмеженої зони напружень з великими градієнтами, утворенням кратерів тощо. Отримані залежності між напруженнями та швидкостями удару в тришаровому елементі для окремих шарів та деформаціями в шарах в залежності від швидкості ударника.<br>The thesis for a candidate of technical science degree in speciality 05.02.09 – Dynamics and Strength of Machines (engineering sciences) – Kharkov National University "Kharkov Polytechnic Institute", Kharkiv, 2017. In the thesis, the actual scientific and technical problem of determining the dynamic stress-strain state of the protective elements of machine-building structures under impulse and shock loads solved to ensure their strength and effective use during operation. The thesis proposes an improved three-dimensional model of high-rate deformation of structural elements, which is different by taking into account elastic-plastic finite deformations and dynamic properties of materials. Based on the proposed model, the dependences of the distribution of stresses on the speed of impact on spatial and temporal coordinates in structural elements made of various materials obtained. New features of the process of high-rate deformation of elements under local loads detected, differing in the definition of the size of a restricted stress zone with large gradients, the formation of craters and the process of unloading with the appearance of residual stresses and damages. Dependencies between stresses and impact speeds in a three-layer element for individual layers and deformations in layers depending on the speed of the impactor obtained. The dynamic stress-strain state changes significantly both in space coordinates and in time. Therefore, even for thin-walled constructions, the use of the theory of plates and shells is undesirable, since in this case the law of stress distribution over the thickness is preliminarily assumed, and part of the stresses perpendicular to the middle surface are not taken into account at all. The processes of high-speed deformation occur both in the elastic and in the plastic stage and partially accompanied by rather large deformations. Therefore, the work uses three-dimensional models, even for thin-walled structures. From a mathematical point of view, such problems are essentially non-linear and require analysis of a three-dimensional dynamic stress-strain state. The problems of high-rate elastic-plastic deformation of elements of cylindrical structures are considered. It is shown, that the largest displacements and stresses develop in local zones and in the case when the speed is increase up to V ≥ 150 m/s, the area of intense displacements and stresses is R ≤ (10-12) r, where r is the radius of the zone load. These features of the dynamic stress-strain state make it possible to isolate the corresponding region of the element and to make refined calculations for it using a denser grid. A number of practical problems of analyzing the stress-strain state of the elements of the gas turbine engine corps under shock loading considered which differ in the purpose, geometric characteristics and properties of the materials. It is shown, that the largest displacements and stresses develop in bounded zones and rapidly decrease in spatial coordinates both in time and in unloading. It is shown, that when the blade fragment is detached, as well as the foreign particles fall into the flow at the working speeds of the gas turbine engine rotation, the stress intensities do not exceed the prescribed boundaries. In some cases, preference is given to two-layer structures, since they resist shock loads better, than single-layer ones with a larger thickness of the same material.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Скінчений елемент"

1

Bannikov, Dmytro. "Statics and dynamics of domestic steel-framed industrial buildings." In Scientific and technical research in the field of construction, Volume 1. Кушнір Г.М., 2022. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-37-4.1.

Full text
Abstract:
В монографії представлені результати досліджень, присвячених аналізу роботи сталевого каркасу вітчизняних промислових будівель. В якості об’єкту досліджень розглядаються будівлі виробничого типу, ІІ класу, І ступеня довговічності, не нижче ІІІ ступеня вогнестійкості, одноповерхові, з мостовими кранами, з каркасною конструктивною схемою, виконані зі сталевих профілів, неопалювальні, із суміщеним освітленням, безліхтарні. В якості методу досліджень використовувався метод скінчених елементів на базі вітчизняних проєктно-обчислювальних комплексів SCAD та Lira. Аналізувалась як статичні, так і динамічні характеристики сталевих каркасів на прикладі будівель, розташованих в м. Дніпро. Серед основних отриманих результатів слід відзначити: найбільш ефективним для каркасів подібних будівель є холодногнуті профілі; спектр парціальних частот основних конструктивних елементів знаходиться в діапазоні 0,3-23 Гц, що корелює зі спектром шкідливих для здоров’я людини частот, тому в практиці потрібні додаткові заходи з метою захисту людини від їх дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Скінчений елемент"

1

Нікулін, О., Т. Наконечна та Н. Барабаш. "ЛОКАЛІЗАЦИЯ НА БАЗІ МЕТОДУ СКІНЧЕНИХ ЕЛЕМЕНТІВ". У МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ: ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ. Міжнародний центр наукових досліджень, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/04.12.2020.v3.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Скінчений елемент"

1

Горбунов, М. І., В. І. Могила, О. В. Фомiн та ін. Фундаментальні основи створення адекватно-спрямованого напружено-деформованого стану мульти-функціональних модулів вагоноконструкцій з можливостями перспективного широкого машинобудівного застосування. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2021. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0119u100437)-2021-305.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – процеси пов’язані з сприйняттям, протидією навантаженням і перерозподілом виникаючих напружень несучих, огороджувальних та екіпажних систем модулів транспортних засобів на різних етапах життєвого циклу, на прикладі залізничних вагонів, і відповідні теоретичні положення та методи. Предмет дослідження – закономірності функціонування, сприйняття, перерозподілу та протидії виробничим, експлуатаційним та ремонтним навантаженням несучих, огороджувальних та екіпажних систем модулів транспортних засобів, на прикладі мульти-функціональних модулів вагоноконструкцій з реалізацією мульти-матеріальних інновацій, їх концепти та обліки. Використані теорії та методи при проведенні дослідження: теорія розвитку технічних систем та вирішення винахідницьких задач; методи системного підходу, теорія оптимізації; методи визначення динаміки і міцності машин; теорія багаторівневих ієрархічних систем, методи морфологічного та функціонально аналізу; методи математичного та комп’ютерного моделювання; метод скінченних елементів; метод математичного планування експерименту; сучасні методи експериментальних досліджень рухомого складу. По результатам проведених досліджень авторами виконано публікації які наведено в переліку джерел посилання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Дьомін, Ю. В., О. В. Сергієнко, М. І. Горбунов та ін. Розроблення науково-технічних рішень проблеми убезпечення високошвидкісного руху поїздів комбінованого транспорту на залізницях України. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2022. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0120u102133)-2022-198.

Full text
Abstract:
Об’єкт дослідження – процеси, що забезпечують гарантовану безпеку технічної експлуатації транспортних засобів залізниць за показниками стійкості в рейковій колії і несівної здатності екіпажних частин. Мета проєкту полягає у створенні науково-технічного продукту у вигляді комплексу науково обґрунтованих технічних рішень, спрямованих на забезпечення гарантованої безпеки експлуатації залізничних транспортних засобів при високих швидкостях руху у складі поїздів комбінованого транспорту. Методи дослідження – для виконання поставлених в роботі програмних завдань застосовано методи обчислювальної механіки й методи теорії коливань та математичне моделювання просторових коливань систем твердих тіл. Аналіз напружено-деформованого стану несівних конструкцій виконувався з застосуванням метода скінчених елементів з використанням просторових геометричних моделей. Одержано наступні наукові та практичні результати: розроблено математичні моделі, що дозволяють досліджувати динаміку вантажних вагонів в поїздах у завантаженому і порожньому станах при різних характеристиках технічного стану ходових частин і колії; розроблено методику визначення динамічних показників безпеки руху рейкових транспортних засобів комбінованого транспорту, що ґрунтується на методах оперативного розслідування сходження та визначення причин сходження; розроблено концепцію оцінювання ризиків сходжень рухомого складу з рейок, яка об'єднує ідентифікацію механічних ризиків сходжень з технологією комп'ютерного моделювання динаміки рухомого складу; сформульовано загальні вимоги до програмно-апаратного комплексу та реалізовано технічні рішення мобільної системи для визначення динамічної навантаженості рухомого складу в умовах експлуатації; рекомендовано до використання розрахунково-експериментального методу прогнозування динамічних характеристик рейкових екіпажів, що базується на збалансованому взаємному доповненні математичного моделювання динаміки рухомого складу та випробувань за спрощеною схемою; запропоновано удосконалити відповідну нормативну базу шляхом застосування сучасних методів і засобів оцінки характеристик екіпажних частин, що ґрунтуються на принципах інтеграції та гармонізації вітчизняних керівних документів з відповідними актами країн ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!