Academic literature on the topic 'Стовбурові пухлини'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Стовбурові пухлини.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Стовбурові пухлини"

1

Болгова, Л. С., Т. М. Туганова Т. М. Туганова, О. І. Алексеенко, А. О. Пономаренко та В. Д. Захаричев. "ГІСТОГЕНЕЗ РАКУ ЛЕГЕНІ - ЕТАПИ ДОСЛІДЖЕННЯ". Medical Informatics and Engineering, № 3 (26 травня 2023): 30–41. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2022.3.13371.

Full text
Abstract:
Рак легені (РЛ) є найпоширенішим злоякісним новоутворенням людини. Клінічний перебіг цього захворювання характеризується пізньою діагностикою, високою смертністю та поганим прогнозом. Вивчення гістогенезу РЛ дозволить розкрити особливості початкового та пролонгованого зростання, пояснити згаданий стан проблеми. В роботі визначали гістогенез, особливості зростання та гістологічну структуру раку легені. Досліджено операційний матеріал 120 пацієнтів із РЛ. Вивчено гістологічні препарати, забарвлені гематоксиліном і еозином та за методом Папаніколау. Різний рівень проліферативної активності клітин РЛ визначали за рядом морфологічних ознак і за іму-ногістохімічними показниками з моноклональними антитілами - Ki67; PCNA. Гістологічні дослідження виконували при збільшеннях: Х200; Х400; Х1000. Вивчення гістологічних препаратів РЛ, що найбільш часто зустрічаються в он-копульмонологічній практиці - плоско клітинного (49), залозистого (66) і дрібноклітинного (5), дозволило виявити зростання ракової пухлини в альвеолах. За комплексом гістологічних та імуногістохімічних показників визначено, що зростання ракової пухлини починалося від базальної мембрани та розросталася вона в напряму до центру альвеоли. При наближенні до центру альвеоли спостерігалися ознаки розпаду ракових клітин, що відокремлювалися від солідної ділянки пухлини та потрапляли в некротичні маси, які є результатом розпаду раку, що характерно для пухлини, віддаленої від кровопостачання. Отже, доведено, що РЛ основних гістологічних типів зростає в альвеолах і починається від базальної мембрани, де локалізуються стовбурові клітини, в середину альвеоли. Отримані дані підтверджуються структурними, клітинними ознаками та характером розпаду пухлини в центрі альвеол, що відповідає загальним закономірностям розвитку ракових пухлин і некрозу при нестачі кровопостачання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Tronko, M. D., V. M. Pushkarev, O. I. Kovzun, L. K. Sokolova та V. V. Pushkarev. "Генерування інсулін-продукуючих клітин зі стовбурових клітин. Перепрограмування соматичних клітин". Endokrynologia 27, № 1 (2022): 43–56. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2022.27-1.43.

Full text
Abstract:
Сучасні стратегії створення інсулін-продукуючих клітин (insulin-producing cells, IPCs) в основному базуються на підходах, що імітують нормальний розвиток підшлункової залози (ПЗ). Отримані IPCs повинні експресувати специфічні біологічні маркери нормальних β-клітин, які ідентифікують кінцевий статус диференціації, та реагувати на зміни концентрації глюкози в середовищі. Основні етапи розвитку ембріональної ПЗ включають розвиток дефінітивної ентодерми, примітивної кишкової трубки, попередника ПЗ, ендокринного попередника та ендокринних клітин, які експресують гормони. Додаючи на кожній стадії різноманітні цитокіни та модулятори сигналінгу для активації або пригнічення специфічних шляхів передачі сигналів, які беруть участь у генерації дорослих β-клітин, досягають того, що плюрипотентні стовбурові клітини людини (human pluripotent stem cells, hPSCs) набувають фенотипу β-клітин. Індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (induced pluripotent stem cells, iPSCs) можна перепрограмувати із соматичних клітин пацієнта та диференціювати для застосування в ураженій тканині. Використання цього типу клітин має перевагу тому, що знижує ймовірність імунного відторгнення в реципієнта, а також дозволяє уникнути етичних проблем, пов’язаних із використанням ембріональних плюрипотентних стовбурових клітин (embryonic pluripotent stem cells, EPSCs). Використання iPSCs засноване на властивостях специфічних білків плюрипотентних стовбурових клітин (pluripotent stem cells, PSCs), які при надмірній експресії можуть перепрограмувати соматичні клітини. Це досягається за допомогою факторів транскрипції OCT4, KLF4, SOX2 і c-Myc, які відповідають за збереження плюрипотентності кінцевої клітини. Генерування iPSCs проводиться методами, заснованими на вірусних та невірусних векторах. Методи з використанням вірусів призводять до високої ефективності інтеграції в геном, але мають обмеження щодо безпеки. Хоча iPSCs можуть бути застосовні в регенеративній медицині, для моделювання захворювань та скринінгу ліків, деякі проблеми, пов’язані з використанням iPSCs (такі як низька ефективність перепрограмування та ризик канцерогенезу), все ще не вирішені. Також існують перешкоди для терапії стовбуровими клітинами (stem cells, SCs), такі як функціональна незрілість β-клітин, отриманих від SCs, ризик виникнення пухлини та імунне відторгнення трансплантата, які вимагають подальших досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zinich, P. P., V. M. Pushkarev, M. Yu Bolgov, B. B. Guda та V. V. Pushkarev. "Молекулярні механізми утворення метастазів. Маркери метастазування при карциномах щитоподібної залози (огляд літератури)". Endokrynologia 25, № 3 (2020): 227–42. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2020.25-3.227.

Full text
Abstract:
Метастази є причиною 90% смертей від солідних пухлин. Процес метастазування передбачає вихід ракових клітин із первинної пухлини, їх перехід у кровоносну, або іншу транспортну систему і, нарешті, колонізація та проліферація у віддаленому органі. В огляді описано процес розвитку метастатичної клітини, зумовлений генетичними, епігенетичними, позиційними змінами, сигналами оточуючих клітин. Під час епітеліально-мезенхімального переходу пухлинні клітини частково і тимчасово дедиференціюються, змінюють свою форму в бік неполяризованої, рухливої, веретеноподібної клітини. Цей перехід дає можливість налагодити експресію генів та придбати фенотип стовбурових клітин. Розглядаються також механізми мобільності та інвазивності пухлинних клітин, процеси інтравазації, транспортування, хомінгу. Значна увага приділена утворенню пре-метастатичної ніші, яка характеризується імуносупресією, запальними процесами, інтенсивним ангіогенезом, пермеабілізацією судин, активним лімфангіогенезом, специфічним органотропізмом та високою ефективністю перепрограмування. Детально проаналізований процес колонізації метастатичної ніші пухлинними клітинами, участь у ньому клітин імунної системи, інших клітин крові, прогеніторів кісткового мозку, екзосом, які утворюються в оточенні первинної пухлини, метаболічних ферментів та прозапальних цитокінів. Акцент зроблено на процес метастазування пухлин щитоподібної залози (ЩЗ). Наведені та проаналізовані основні маркери метастазування для карцином ЩЗ для всіх етапів метастатичного каскаду. Описані супресори метастазування, оцінений вплив мікрооточення пухлини, значення запальних процесів та інших патологій у виникненні і про-гресії карцином ЩЗ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Kobrynska, N. Ya, V. M. Pushkarev, N. I. Levchuk, O. I. Kovzun, І. І. Komisarenko та M. D. Tronko. "Механізми та маркери метастазування при карциномах щитоподібної залози. Огляд літератури та власних даних (частина 1)". Endokrynologia 29, № 3 (2024): 283–93. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2024.29-3.283.

Full text
Abstract:
Резюме. Огляд літератури присвячено маркерам та механізмам утворення метастазів. Акцент робиться на відносно маловивчених процесах – ролі жорсткості пухлини та її оточення, участі в цих процесах асоційованих із пухлиною фібробластів; формування преметастатичних ніш, переходу дисемінованих клітин у сплячий стан та, особливо, механізмам, які провокують вихід метастазів із цього стану, що має суттєве практичне значення. Встановлено, що сайти майбутніх метастазів не є пасивними приймачами ракових клітин, а вибірково й активно модифікуються первинною пухлиною ще до того, як відбулося метастатичне поширення. Пухлини індукують формування мікрооточення у віддалених органах, яке буде сприяти виживанню та росту пухлинних клітин після їх засіву в метастатичні сайти. Підкреслюється важливість визначення факторів, які сприяють формуванню преметастатичних ніш при карциномах щитоподібної залози (ЩЗ). Іноді, замість утворення преметастатичних ніш, які підвищують ефективність метастазування, можуть виникати спеціалізовані мікросередовища, в яких пухлинні клітини виживають у стані спокою. Зараз з’ясовуються клітинні та молекулярні складові ніш, які сприяють спокою дисемінованих клітин. Наведені фактори, які можуть спровокувати вихід дисемінованих пухлинних клітин зі стану спокою. Головна увага приділяється маркерам метастазування ЩЗ – трансформуючому фактору росту бета (transforming growth factor beta, TGF-β), матриксним металопротеазам (matrix metalloproteinases, ММРs), фактору росту фібробластів 19 (fibroblast growth factors 19, FGF19), індукованому гіпоксією фактору 1α (hypoxia-inducible factors, HIF-1α), судинному ендотеліальному фактору росту (vascular endothelial growth factor, VEGF), фібронектину, інтегринам, альфа-актину гладких м’язів (α-smooth muscle actin, α-SMA), синдеканам, кіназам сімейства Src, осі CXCL12/CXCR4, маркерам ракових стовбурових клітин та ін. Особливий інтерес викликають маркери, які можна виявити в плазмі крові та методом тонкоголкової біопсії в доопераційний період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Євчев, Федір, Ольга Тітаренко та Анатолій Малецький. "ДІАГНОСТИЧНІ ОЗНАКИ І МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ ІЗ ЗЛОЯКІСНИМИ НОВОУТВОРЕННЯМИ ШКІРИ ОБЛИЧЧЯ". Scientific review 7, № 92 (2023): 31. http://dx.doi.org/10.26886/2311-4517.7(92)2023.2.

Full text
Abstract:
Сьогодні, проблема діагностики злоякісних захворювань шкіри обличчя, медіального кута ока і тулубу турбує багатьох дослідників. Це пов’язано з ростом за останні рокі кількість хворих на злоякісні новоутворення шкіри не тільки обличчя, але і тулубу. Злоякісні пухлини шкіри бувають: плоскоклітиний рак, базальноклітинний рак, циліндрома (аденокістозний рак, базальноклітинний рак із гіаліновою стромою, цистаденоїдна карцинома). Меланома – пухлина шкіри, що розвивається з пігментних (барвних) клітин – меланобластів. Циліндрома – епітеліальна пухлина, що характеризується утворенням циліндричних структур із гіалінозом строми. Пухлина схильна до інфільтруючого росту вздовж нервових розгалужень і стовбурів. Об’єктивно у хворих з БКРШ виглядає як червоне утворення, що виступає над поверхнею шкіри, яке покривається лусочками і с часом становилася твердим. У центрі ураження шкіри формується виразка, яка кровоточить. У хворих на ПКРШ об’єктивно виглядає як жовта лускоподібна частина, із ніжною поверхнею, яка теж кровоточить при доторканні. На місці такого ураження теж формується виразка.Ключові слова: рак шкіри, обличчя і ока, діагностика, методи лікування, флюоресце́нція.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Фільченков, О. О. "БАЗИГІН ЯК ПУХЛИНОАСОЦІЙОВАНИЙ ГЛІКОПРОТЕЇН ТА ЙОГО ПРОГНОСТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ". Oncology 27, № 1 (2025): 13–26. https://doi.org/10.15407/oncology.2025.01.013.

Full text
Abstract:
Базигін (також відомий як TCSF, EMMPRIN, CD147 або HAb18G) є трансмембранним глікопротеїном I типу, що належить до надродини імуноглобулінів. Існують щонайменше чотири ізоформи базигіну людини, які утворюються шляхом альтернативного сплайсингу, з базигіном-2 (BSG) як прототиповою ізоформою. BSG посттрансляційно модифікується через N-глікозилювання та існує у високо- або низькоглікозильованих формах. На додачу до трансмембранної форми, BSG також вивільняється з клітин у секретованій формі (через відокремлення з поверхні клітин ектодомену після його протеолітичного відщеплення) або у повнорозмірній формі у складі позаклітинних везикулів. Окрім участі у регулюванні широкого спектра фізіологічних процесів, BSG надмірно експресується в багатьох типах злоякісних новоутворень та залучений до ключових шляхів або процесів, пов’язаних з прогресією онкологічного захворювання та розвитком рецидивів. Цей огляд сфокусований на важливому значенні BSG у регуляції проліферації, апоптозу, міграції та інвазії пухлинних клітин, епітеліально-мезенхімального переходу, виживаності пухлинних стовбурових клітин, пухлинному ангіогенезі та лімфангіогенезі, метастатичній дисемінації пухлинних клітин, ухилянні від протипухлинного імунітету та розвитку стійкості до лікувальних заходів. Крім того, коротко обговорюється прогностичне значення як трансмембранних, так й секретованих форм BSG для різних форм злоякісних новоутворень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Hol'tsev, AM, OV Safranchuk, MO Bondarovych, and MV Ostankov. "Change in cryolability of tumor stem cells depending on growth phase of Ehrlich adenocarcinoma in vivo." Fiziolohichnyĭ zhurnal 57, no. 4 (2011): 68–76. http://dx.doi.org/10.15407/fz57.04.068.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Delva, I. I. "Синдром Персонейджа — Тернера: принципи діагностики й лікування". INTERNATIONAL NEUROLOGICAL JOURNAL 17, № 8 (2022): 39–44. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0713.17.8.2021.250819.

Full text
Abstract:
Синдром Персонейджа — Тернера (СПТ) — гостра нетравматична мультифокальна патологія плечового сплетення і його гілок неуточненої етіології. Як етіологічні розглядаються інфекційні, імунні, механічні й спадкові фактори. СПТ характеризується монофазним перебігом з гострим початком, варіабельним за часом періодом плато, повільним відновленням, різноманітними резидуальними явищами у вигляді хронічного болю й парезів. Захворювання маніфестує виникненням раптового гострого болю в плечовому поясі й руці. Протягом першого тижня захворювання на стороні болю приєднуються рухові розлади, які в 70 % випадків виникають у м’язах, що іннервуються верхнім стовбуром плечового сплетення. При підозрі на СПТ мають бути виключені: травми, компресії й пухлини плечового сплетення, шийні компресійні радикулопатії, синдром грудного отвору, хвороби мотонейрона, поперечний мієліт, патологія плечового суглоба, спондильоз, міофасціальний больовий синдром, костохондрит, гострий інфаркт міокарда, тромбоемболія легеневої артерії, комплексний регіонарний больовий синдром. Голкова електроміографія є визначальною в підтвердженні діагнозу СПТ, однак вона набуває інформативності лише через 2–3 тижні від початку захворювання. Магнітно-резонансна томографія плечового пояса у відновному періоді захворювання виявляє ознаки денервації м’язів плечового пояса, а в резидуальному періоді — ознаки атрофії м’язів і їх ліпідної інфільтрації. До цього часу не існує жодного методу лікування СПТ, що довів би свою ефективність у рандомізованих клінічних дослідженнях. Пероральний прийом преднізолону в гострому періоді захворювання асоціюється зі зменшенням больового синдрому і збільшенням імовірності повного функціонального відновлення. Менеджмент пацієнтів із СПТ передбачає адекватне нівелювання больового синдрому. Серед великої когорти нестероїдних протизапальних препаратів, що застосовуються для лікування гострого болю, все більше уваги приділяється декскетопрофену. Переваги декскетопрофену зумовлені його високою біодоступністю, швидким початком дії, різнорівневою (периферичною і центральною) активністю. На сьогодні в Україні декскетопрофен випускається у трьох формах (розчин для ін’єкцій, таблетки і гель) виключно як препарат Сертофен. Саме наявність різних форм Сертофену (декскетопрофену) дозволяє використовувати препарат як у стаціонарних, так і в амбулаторних умовах, а також дає можливість проводити ступінчасту протибольову й протизапальну терапію з наступним переходом на топікальну форму. При зменшенні больового синдрому активно застосовується фізична реабілітація, ортопедичні операції з метою фіксації лопатки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Антоненко, П. Б., Р. Є. Хома, Я. В. Рожковський та В. Й. Кресюн. "Прогнозування біологічної активності похідних амінометансульфонової кислоти". Фармакологія та лікарська токсикологія 16, № 2 (2022): 113–21. http://dx.doi.org/10.33250/16.02.113.

Full text
Abstract:
Одним з найперспективніших шляхів розробки потенційних лікарських препаратів залишається спрямований синтез нових сполук, у тому числі серед похідних амінометансульфонової кислоти (АMSA). Мета дослідження – оцінка потенційної біологічної та фармакологічної активності низки похідних АMSA за допомогою комп’ютерної системи PASS. Розрахунок потенційної біологічної активності похідних AMSA проводили за допомогою PASS (Prediction of Activity Spectra for Substances). Показник (імовірності) Ра від 0,7 до 1,0 свідчить про високу ймовірність активності. Були досліджені: N-(2-гідроксиетил)-AMSA (HEAMSA), N-(пропіл)AMSA (PrAMSA), N-(бутил)-AMSA (BuAMSA), N-(трет-бутил)-AMSA (tBuAMSA), N-(гептил)-AMSA (HpAMSA), 4-(N-феніламінометил)феніл-AMSA (PhAMPhAMSA), N-(бензил)-AMSA (BzAMSA). За результатами дослідження в чотирьох сполук (HEAMSA > BzAMSA > PrAMSA > tBuAMSA; Pa = 0,702…0,822) передбачається здатність пригнічувати глікозилфосфотидилінозитол фосфоліпазу D, що вказує на можливість пригнічувати ріст пухлинних і стовбурових клітин. Сполуки HEAMSA, PrAMSA, BuAMSA, tBuAMSA, HpAMSA виявили здатність пригнічувати екзорибонуклеазу ІІ, що зумовлює наявність противірусної активності. Практично всі досліджувані сполуки ймовірно пригнічують активність ферментів ендоглюкозилцерамідази та цукор-фосфатази, що може зумовлювати гіпоглікемічну активність. При цьому за останньою активністю Ра = 0,732…0,815, а за силою дії сполуки розташувались наступним чином: HpAMSA > BuAMSA > PrAMSA > HEAMSA > tBuAMSA > BzAMSA. У всіх досліджених похідних АМSA, крім BzAMSA, прогнозується антигіпоксична активність, за силою якою сполуки розташувались наступним чином: BuAMSA > HpAMSA > HEAMSA > PrAMSA > tBuAMSA > PhAMPhAMSA (Pa = 0,705…0,814). Сполуки HEAMSA і PrAMSA можуть викликати анксіолітичну дію, сполука tBuAMSA – аналгетичну дію, PhAMPhAMSA – антипіретичну дію, сполуки BuAMSA, HpAMSA можуть пригнічувати про-опіомеланокортин (РОМС) конвертуючий фермент. РОМС є прогормоном, з якого утворюються адренокортикотропний і меланоцит-стимулюючий гормони, а також бета-ліпотропін і бета-ендорфін. Тому пригнічення процесу лізису РОМС може впливати на ендокринну й антиноцицептивну системи. Таким чином, наведені дані свідчать про перспективність доклінічного дослідження нових похідних амінометансульфонової кислоти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Kobrynska, N. Ya. "Механізми та маркери метастазування при карциномах щитоподібної залози. Огляд літератури та власних даних (частина 2)". Endokrynologia 29, № 4 (2024): 372–79. https://doi.org/10.31793/1680-1466.2024.29-4.372.

Full text
Abstract:
Резюме. Рак викликається низкою факторів, включаючи хімічний канцерогенез, соматичні мутації, епігенетичні зміни та вірусні інфекції. Більшість смертей, пов’язаних із раком, відбувається через утворення метастазів. У випадку папілярної карциноми щитоподібної залози (ПК ЩЗ) метастази формуються не так часто, як при інших типах раку та все ж спостерігаються рецидиви хвороби з появою метастазів у лімфатичних вузлах, легенях, кістках. Особливу небезпеку становлять радіойодрезистентні метастази, які є основною причиною летальних випадків. Тому дослідження метастатичних маркерів є важливим на перед- і післяопераційному етапах лікування хворих з метою оцінки ймовірності виникнення метастазів у найближчій та віддаленій перспективах. Мета дослідження. Огляд літератури присвячено опису найбільш відомих маркерів метастазування ЩЗ. Матеріал і методи. За ключовими словами «маркери метастазування» ТА «щитоподібна залоза» ТА «папілярна карцинома»; «markers of metastasis» AND «thyroid» AND «papillary carcinoma», проведено пошук джерел у наукових базах ResearchGate, PubMed® та Google Scholar. Для поглибленого аналізу було відібрано 33 літературних джерела. Результати. Підкреслюється важливість визначення факторів, які сприяють формуванню преметастатичних ніш при карциномах ЩЗ та радіойодрезистентності. Головна увага приділяється маркерам метастазування ЩЗ, які беруть участь у перетворенні пухлинних клітин у метастатичні та в епітеліально-мезенхімальному переході (epithelial-mesenchymal transition, ЕМТ). Аналізується значущість таких маркерів метастазування ЩЗ, як сурвівін, трансформуючий фактор росту бета (transforming growth factor beta, TGF-β) та його ізоформа DEx3, регулятори ЕМТ – Е-кадгерин/N-кадгерин, віментин, S100A4, Інтерактор Абельсона 1, матриксні металопротеази (matrix metalloproteinases, ММРs), фактор росту фібробластів 19 (fibroblast growth factor 19, FGF19), фактор, що індукується гіпоксією-1α (hypoxiainducible factor-1α, HIF-1α), ендотеліальний фактор росту судин (vascular endothelial growth factor, VEGF), муцини, мембранні білки й білки цитоскелета – фібронектин, інтегрини, альфа-актин гладких м’язів (α-smooth muscle actin, α-SMA), синдекани, кінази сімейства Src, вісь CXCL12/CXCR4, маркери ракових стовбурових клітин CD133, CD44 (CD44v6), маркери проліферації Ki-67, ядерний антиген проліферуючих клітин (proliferating cell nuclear antigen, PCNA) та циклін D1. Особливий інтерес викликають маркери, які можна виявити в плазмі крові в доопераційний період – амінокислоти, фосфоліпіди, MMP-2/9, тканинні інгібітори матриксних металопротеїназ (tissue inhibitors of matrix metalloproteinases ½, TIMP-1/2), білок судинної адгезії-1 (vascular adhesion protein-1, VAP-1), фрагмент CK19 – CYFRA21-1. Висновки. Дослідження молекулярних біомаркерів метастазування з високою специфічністю та чутливістю при карциномах ЩЗ може допомогти у визначенні об’єму хірургічного втручання та подальшої терапії радіойодом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Стовбурові пухлини"

1

Herasymenko, O. S., V. I. Smolanka, A. V. Smolanka, and S. Sechko. "Intraoperative neurophysiological monitoring at stem-cell tumors surgical treatment: prognostic value for patients' further physiotherapeutic rehabilitation." Thesis, Sumy State University, 2017. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63560.

Full text
Abstract:
Investigation of the intraoperative neurophysiological monitoring effectiveness (motor and somatosensory induced potentials, spontaneous and trigger electroneuromyography) in surgical treatment of patients with stem-cell tumors<br>Badanie skuteczności monitorowania śródoperacyjnego neurofizjologicznego (potencjały indukowane silnymi i somatosensorowymi, spontaniczna i wyzwalająca elektroneuromiografia) w chirurgicznym leczeniu pacjentów z guzami komórek macierzystych.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!