Academic literature on the topic 'Стратегічного мислення'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Стратегічного мислення.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Стратегічного мислення"

1

Shevchuk, М. "ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЧНОГО МИСЛЕННЯ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ СФЕРИ ОСВІТИ". Research Notes, № 3 (12 квітня 2023): 86–92. http://dx.doi.org/10.31654/2663-4902-2022-pp-3-86-92.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються педагогічні умови формування стратегічного мислення майбутніх менеджерів сфери освіти, які є необхідними й достатніми для ефективного здійснення даного процесу. Автор виділяє три головних обставини, які забезпечують результативність формування стратегічного мислення майбутніх керівників освітньої сфери: проблемність навчання; проєктність навчання; інноваційність навчання. Автор вважає, що навчання через розв’язання проблемних ситуацій дає змогу замінити механічне опанування сукупністю знань на мотиваційний пізнавальний пошук, який спирається на усвідомлення суперечності між вже відомим і невідомим, активізує пізнавальні інтереси та стимулює мислення. У такому разі, проблемність освітнього процесу виступає передумовою формування пізнавальної самостійності менеджера, появи його мисленнєвої активності, коли розвивається потреба розширити область пошуку нових способів розв’язку, використовуючи такі розумові операції як аналіз, порівняння, синтез тощо. При цьому, практичне спрямування проблемного компонента освітнього процесу підготовки майбутніх управлінців має передбачати пошук того чи іншого рішення на основі аналізу конкретної ситуації, оцінки альтернативних ідей та пропозицій, прогнозування ризиків, врахування загроз та визначення наслідків управлінських рішень. Особливу роль в освітньому середовищі, на думку автора, грає виконання різнотематичних проєктів, оскільки під час їх виконання формується усвідомлення їх структурної композиції, особливостей ресурсного забезпечення, специфіки комунікативної взаємодії, активізується теоретичний та практичний досвід, розкривається творчий потенціал майбутнього керівника освітнього закладу. Успішна розробка проєкту потребує активізації мислення взагалі і стратегічного зокрема. Особливо важливим для розвитку стратегічного мислення майбутніх менеджерів сфери освіти виступає проєктування, яке передбачає здійснення послідовно структурованої діяльності з розв’язання певної проблеми, спрямованої на перспективний конкретний результат, що має об’єктивну та суб’єктивну новизну. Застосування проєктування в управлінській діяльності розширює поле стратегічного мислення, оскільки потребує проведення конструктивного творчого пошуку нових шляхів розвитку освітнього закладу, фарватерів безпечного руху організації у просторі соціально-економічних змін до досягнення нових щаблів успішності, які дадуть їй змогу підвищити свою конкурентоспроможність і зміцніти свої позиції за рахунок підвищення якості освіти. А інноваційність навчання змінює пріоритети сучасної освіти, коли центральним аспектом стає здатність працювати з інформацією та використовувати її в нових непередбачуваних ситуаціях, що потребує оволодіння механізмами здійснення стратегічного мислення, виявленням творчості у складних професійних ситуаціях, відповідальності у прийнятті управлінських рішень, духовної зрілості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Галушкa, Зоя. "Трансформація підходів та інструментів стратегічного дослідження умов сталого економічного розвитку". International Science Journal of Management, Economics & Finance 4, № 2 (2025): 18–28. https://doi.org/10.46299/j.isjmef.20250402.03.

Full text
Abstract:
У статті досліджується трансформація підходів та інструментів стратегічного дослідження умов забезпечення сталого економічного розвитку з акцентом на важливості адаптації методології стратегічного аналізу до сучасних викликів, зокрема пов’язаних з системною складністю та невизначеністю зовнішнього середовища, для адаптації до змін та досягнення довгострокової економічної стабільності. У статті аналізуються новітні концепції, включаючи VUCA- та BANI-світи, що підкреслюють важливість гнучкості, адаптації та інноваційного мислення у стратегічному плануванні. Основними аспектами змісту статті є порівняння традиційних і сучасних підходів до стратегічного аналізу. Традиційні методи, такі як модель «п'яти сил конкуренції» Портера, фокусуються на конкуренції та аналізі ринкових бар’єрів. Сучасні підходи, зокрема «блакитний океан», пропонують уникати конкуренції шляхом створення нових ринків та інноваційної цінності для споживачів. Автор підкреслює, що сталий розвиток неможливий без інтеграції екологічних, соціальних і економічних факторів у стратегічне планування. Автор пропонує впровадження інноваційних інструментів, таких як антикрихкість, штучний інтелект і дизайн-мислення, для забезпечення довгострокової економічної стабільності та адаптації до змін. У статті наголошується на важливості поєднання традиційних і сучасних підходів для створення стратегій, що здатні перетворювати виклики на можливості, забезпечуючи таким чином стійкість та конкурентоспроможність. Традиційні методи, як-от SWOT-аналіз, PESTLE-аналіз та стратегія «П’ять сил конкуренції», залишаються важливими, однак їх потрібно доповнювати новітніми підходами, зокрема концепціями VUCA- і BANI-світів, антикрихкістю, використанням штучного інтелекту і Big Data. Дослідження підтверджує необхідність впровадження інноваційних стратегій, таких як стратегія «блакитного океану», яка акцентує увагу на створенні нових ринкових просторів і нових цінностей для споживачів. У цьому контексті важливими інструментами є «шість стратегічних шляхів», які допомагають виявляти можливості поза межами традиційної конкуренції. Автор зазначає, що використання інновацій, таких як аналіз даних та штучний інтелект, дозволяє моделювати складні нелінійні процеси та передбачати їхні наслідки. Інші методи, такі як дизайн-мислення, сприяють пошуку нестандартних рішень, а розвиток психологічної стійкості допомагає організаціям адаптуватися до змін. У контексті сталого розвитку BANI-підходи орієнтовані на підвищення адаптивності, інноваційності та стійкості, що є ключовими елементами для довготривалого економічного прогресу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Заяць, В. М. "Роль інформаційних технологій у формуванні стратегічного мислення менеджера". Актуальні проблеми економіки, № 6 (96) (2009): 280–88.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шаров, Ю. "Продуктивна функція стратегічного мислення й успішність муніципального управління". Збірник наукових праць Української академії державного управління при Президентові України, № 1 (2002): 275–83.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гриценко, А. А. "Роль стратегічного мислення у зовнішньополітичному плануванні та управлінні". Актуальні проблеми політики, № 68 (2021): 96–105. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i68.1282.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тарасюк, Олександр Вікторович. "Концептуальні засади гнучкого управління змінами в діяльності сучасних організацій". Економіка, управління та адміністрування, № 2(108) (1 серпня 2024): 51–56. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2024-2(108)-51-56.

Full text
Abstract:
Досліджено еволюцію концепції гнучкого управління змінами в діяльності організації, сформовано основні етапи її розвитку, визначено особливості та характерні ознаки її становлення. Доведено, що методологія Agile Change Management передбачає постійне вдосконалення та ітеративний гнучкий підхід протягом усього життєвого циклу існування будь-якої компанії. Гнучкий підхід в управлінні змінами створює нове мислення у складному та невизначеному світі. В основі гнучкого управління змінами: клієнтоорієнтованість, інноваційність, фокус на продуктивність, творчість, формування підприємницького мислення та виховання культури протягом усієї діяльності організації. До переваг впровадження гнучкого управління змінами належать: ітеративний підхід зі зрозумілими циклами процесу змін, переважно постійний моніторинг процесу та перегляд результатів; високий ступінь залученості та мотивованість виконавців, організаторів та ініціаторів змін до самого процесу; клієнтоорієнтованість при ініціюванні та реалізації діяльності з врахуванням змін у внутрішньому та зовнішньому оточенні організації; мінімізація ризиків завдяки гнучкій системі внесення змін. Слабкою стороною цієї концепції є: формально філософський характер методології, оскільки Agile – це все-таки не чітка інструкція до дії, а ціла філософська концепція; реагування на зміни та їх впровадження вимагає постійного підвищення кваліфікації, комунікацій та обміну інформацією між працівниками, дієвої системи мотивації та високого рівня самоорганізації кожного члена команди (в результаті це позитивно впливає на діяльність організації), або ж в іншому випадку – це сильний опір змінам. Доведено, що впровадження гнучкої системи управління змінами створює можливості для успішного розвитку сучасної організації. Обґрунтовано, що дієвим інструментом у практиці господарювання буде використання стратегічної карти збалансованих показників, яка мобілізує потенціал організації для стратегічного мислення, сфокусована на реалізації розробленої стратегії, є інструментом стратегічного управління та має бути необхідним інструментом гнучкого управління змінами в організації, без яких її стратегічний розвиток є неможливим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Шевченко, П. В. "ОСОБЛИВОСТІ СТРАТЕГІЧНОГО МИСЛЕННЯ КИТАЮ ТА КЛАРИФІКАЦІЯ ЙОГО ГЕНЕРАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ". Chinese Studies, № 1 (2023): 32–39. http://dx.doi.org/10.51198/chinesest2023.01.032.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ГРИЦЕНКО, Аліна. "ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНА СТРАТЕГІЯ ЯК РЕЗУЛЬТАТ СТРАТЕГІЧНОГО ЗОВНІШНЬОПОЛІТИЧНОГО ПЛАНУВАННЯ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, № 2(62) (7 жовтня 2022): 54–59. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2022-2(62)-8.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто категорію «стратегія» в рамках зовнішньополітичної діяльності. На основі аналізу наукової літератури виокремлено три підходи до бачення стратегії: стратегія як абстрактна норма діяльності, ототожнення стратегії і стратегічного плану дій та стратегія як процес. Зовнішньополітична стратегія визначається як комплексний довгостроковий план досягнення цілей та забезпечення національних інтересів держави на міжнародній арені, що передбачає оптимальне використання наявних у держави ресурсів при волатильній системі міжнародних відносин. Зазначено, що основними характеристиками зовнішньополітичної стратегії є довгостроковість та адаптивність, глокалізм, композитність. Визначено, що стратегія зовнішньої політики регулює застосування державними органами всіх засобів зовнішньої політики (дипломатичних, військових тощо), визначає ієрархію зовнішньополітичних цілей держави, а також виступає основою для розробки комплексних програм дій державних органів, спрямованих на досягнення визначених цілей. Окрім цього, у статті розглянуто два поняття, які авторка вважає наріжними для розуміння процесу розробки зовнішньополітичної стратегії: «стратегічне мислення» та «стратегічне планування». Запропоновано авторські визначення цих багатовимірних термінів та наголошено на суттєвому значенні цих понять для формування політики національної безпеки. Авторка статті наполягає, що впровадження цих двох понять у теорію розробки зовнішньополітичної стратегії сприятиме підвищенню ефективності процесу стратегічного зовнішньополітичного планування, а також зробить аналіз зовнішньої політики інших держав ефективнішим. Визначено, що метою зовнішньополітичного планування є створення зовнішньополітичної стратегії, яка виявляється результатом стратегічного мислення, підкріпленого стратегічними дослідженнями, а, відтак, зовнішньополітична стратегія є кінцевим результатом процесу стратегічного зовнішньополітичного планування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

МАЙСТРЕНКО, Катерина, та Ольга БІЛИК. "СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ: АДАПТАЦІЯ ДО ЗМІН У ПУБЛІЧНОМУ СЕКТОРІ В У КРАЇНІ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, № 2(68) (6 листопада 2023): 100–104. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2023-2(68)-14.

Full text
Abstract:
У статті розкрита роль стратегічного планування в умовах невизначеності та нестабільності в публічному секторі України. Досліджується, як стратегічне планування може бути адаптовано до змін та непередбачуваних ситуацій з метою забезпечення ефективного управління та досягнення цілей розвитку. Також аналізується роль керівництва в адаптації стратегічного планування до змін. Звертається увага на лідерську компетентність, здатність до стратегічного мислення та прийняття рішень в умовах невизначеності. Встановлено загальний огляд теми, виокремлює актуальні аспекти адаптації стратегічного планування до змін в публічному секторі України. З’ясовані, концепції і методи, спрямовані на адаптацію стратегічного планування до змін, такі як гнучкі підходи, сценарійне планування, стратегії реагування на кризові ситуації. Особлива увага приділяється ролі лідерства в управлінні змінами та впровадженні адаптивних стратегій. Підкреслено актуальність теми стратегічного планування в умовах невизначеності для публічного сектору України. Вона сприяє розумінню викликів, з якими стикаються організації та урядові структури, а також надає вказівки щодо ефективного планування та управління в умовах невизначеності. Визначено інтерес до подальшого дослідження стратегічного планування в публічному секторі в контексті змін та невизначеності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ліпкан, Володимир. "ПОЛІТИЧНЕ ЛІДЕРСТВО СІ ЦЗІНЬПІНА". Litopys Volyni, № 28 (8 червня 2023): 261–71. http://dx.doi.org/10.32782/2305-9389/2023.28.38.

Full text
Abstract:
Сучасна політологічна наука має чимало напрацювань з питань політичного лідерства. Зазвичай їх пов’язують виняткового із функціонуванням демократичних режимів. Однак функціонування китайської моделі політичної меритократії доводить не лише право на її існування, а й певну ефективність і беззаперечні переваги, якими не можна нехтувати. Творення сучасної геостратегії є процесом політичної праці стратегічних архітекторів, від фаховості та рівня стратегічного мислення яких залежатиме досягнення цілей геостратегії. Питання політичного лідерства є важливим для Української держави, тому аналіз етапів формування політичних лідерів, їх шляхів поза контекстом демократичних виборів є важливим з огляду на аналітичну цінність становлення особи політичним лідером. Стратегів не обирають, ними стають, тому в рамках даної статті, продовжуючи авторську темати- ку дослідження елементів геостратегії сучасного Китаю, робиться докладний аналіз лідера п’ятого покоління китайських керівників Сі Цзіньпіна. У статті обстоюється авторська думка, що справжні стратегічні архітектори (політичні стратегічні лідери) мають дивитись далеко в майбутнє, а не ставати служниками виборчих процесів і ухвалювати рішення на догоду електорату. Формування політичної системи має бути збудовано таким чином, щоб запобігати приходу до влади несистемних політиків, недалекоглядних і популістських політичних діячів (не стратегічних лідерів). Універсальність ідеї політичної меритократії полягає у тому, щоб концептуалізувати та глобалізувати ідеологему щодо фаховості на будь-якому напрямів суспільного розвитку, в тому числі і у політиці. Приклад Сі Цзіньпіна доводить, що ідеї політичної меритократії не є звуженими рамками маленьких міст чи провінцій, а можуть бути екстрапольовані на великі соціальні системи, держави і коаліції держав. Криза державного управління в західних демократіях особливо після виявлених фактів політичної корупції в західних країнах, пандемії та початком і продовженням варварської війни Росії проти Української держави значно підірвали сліпу віру в електоральну демократію, тим самим створюючи запит на нові моделі та політичні альтернативи. Західна демократія не завжди є прийнятною поза простором західних держав і західного світу, більше того, дана модель перестала бути позитивним взірцем, до якого свого часу прагнули будівничі інших політичних та соціальних систем. З іншого боку, авторитаризм політичного режиму, політичне лідерство Сі Цзіньпіна також не є взірцем того стилю управління, який може бути екстрапольовано як зразок на інші політичні системи. Відтак визна- чальним виступає інтелектуальна та вольова здатність стратегічного архітектора до вироблення і реалізації геостратегії держави. У статті масштабується і послідовно продовжується ключова авторська ідея щодо чіткого відділення геостратегії як окремої від геополітики теорії. Через що чітко формується концептуальна база і категорійно- понятійний апарат теорії геостратегії, в рамках якого послідовно та у тісному взаємозв’язку аналізується концепції: стратегічної невизначеності, стратегічної ясності, стратегічної культури, стратегічної автономії та стратегічного лідерства, заснованого на стратегічному баченні горизонтів стратегічного розвитку та стратегічної безпеки. Авторська матриця геостратегія накладена на аналіз політичного лідера п’ятого покоління Сі Цзіньпіна. Сформовані висновки є важливим не лише для розвитку КНР, а й передусім для формуван- ня та інституціоналізації Інститут президентства, а також засадничих положень формування стратегічної архітектори геостратегії сучасної Української держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Стратегічного мислення"

1

Петренко, О. О. "Інформаційно-комп'ютерна система оцінювання рівня стратегічного мислення особистості". Thesis, Чернігів, 2021. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23062.

Full text
Abstract:
Петренко, О. О. Інформаційно-комп'ютерна система оцінювання рівня стратегічного мислення особистості : випускна кваліфікаційна робота : 123 "Кoмп’ютepнa iнжeнepiя" / О. О. Петренко ; керівник роботи В. А. Бичко ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра iнфopмaцiйниx тa кoмп’ютepниx cиcтeм. – Чернігів, 2021. – 65 с.<br>Об’єктом дослідження є сучасні системи тестування користувачів. Метою даної роботи є створення системи для створення тестів. Результатом роботи є розроблена інформаційна структура для тестування людей, що дозволить окремим групам людей проходити тестування по певному предмету за певними завданнями встановленими та створеними вчителем. Результатом роботи реалізація такої системи дозволить: - проходження тестових завдань; - оцінити себе після проходження тестування; - створення курсів; - створення тестових завдань до окремих курсів; - авторизація та реєстрація нових учасників; - можливість відправити відгук про систему; - редагування персональної інформації учасника; - затвердження вчителів адміністратором; - видалення застарілих тестів та інформаціїї про користувачів. Реалізація веб-застосування була виконана з використанням технологій HTML5, CSS3, Django(Python), СУБД SQLite3 . Була розроблена структура бази даних, яка точно відповідає нашим потребам. Для зберігання даних використовується СУБД SQLite3. Python, SQLite3.<br>The object of the study are modern user testing systems. The purpose of this work is to create a system for creating tests. The result of the work is a developed information structure for testing people, will allow certain groups of people to be tested on a particular subject on certain tasks set and created by the teacher. As a result, the implementation of such a system will allow: − passing test tasks; − evaluate yourself after passing the test; − creation of courses; − creation of test tasks for individual courses; − authorization and registration of new participants; − the ability to send feedback about the system; − editing the participant's personal information; − approval of teachers by the administrator; − Delete obsolete tests and user information. The implementation of the web application was performed using technologies HTML5, CSS3, Django (Python), DBMS SQLite3. A database structure has been developed that exactly meets our needs. SQLite3 is used for data storage. Python, SQLite3
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Пантелєєв, Михайло Сергійович, та О. О. Долженкова. "Методи та інструменти стратегічного аналізу". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40242.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Воєводін, О. С. "Управління проєктами в системі стратегічного менеджменту малих та середніх підприємств (на прикладі проєкту тюнінгательє ФОП «Воєводін»)". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/86972.

Full text
Abstract:
Основною метою кваліфікаційної роботи є дослідження ключових аспектів управління проєктами в системі стратегічного менеджменту малих та середніх підприємств. Об’єктом дослідження обрано станцію технічного обслуговування авто, керівництво якої питанням стратегічного управління не приділяло належної уваги. В роботі проведено загальний аналіз об’єкта дослідження, визначені цілі та стратегії організації на майбутнє. Проведено дослідження ринку послуг з технічного оснащення та тюнінгу автомобілів, запропоновано проєкт створення тюнінг-ательє, проведено оцінку його ефективності. Розроблено структуру проєкту тюнінг-ательє, проведено календарне планування проєкту, SWOT-аналіз, оцінені ключові ризики при реалізації проєкту<br>Основной целью квалификационной работы есть исследование ключевых аспектов управления проектами в системе стратегического менеджмента малых и средних предприятий. Объектом исследования выбрана станция технического обслуживания авто, руководство которой вопросам стратегического управления не уделяло должного внимания. В работе проведен общий анализ объекта исследования, определены цели и стратегии организации на будущее. Проведены исследования рынка услуг по техническому оснащению и тюнингу автомобилей, предложен проект создания тюнинг-ателье, проведена оценка его эффективности. Разработана структура проекта тюнинг-ателье, проведено календарное планирование проекта, SWOT-анализ, оценены ключевые риски при реализации проекта<br>The main purpose of the qualification work is to study key aspects of project management in the system of strategic management of small and medium enterprises. The object of the study was a car maintenance station, the management of which did not pay due attention to strategic management. The general analysis of the object of research is carried out in the work, the purposes and strategies of the organization for the future are defined. The research of the market of services in technical equipment and tuning of cars is carried out, the project of creation of tuning studio is offered, the estimation of its efficiency is carried out. The structure of the tuning studio project was developed, the project was scheduled, SWOT-analysis, and the key risks in the project implementation were assessed
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography