To see the other types of publications on this topic, follow the link: Страховий стаж.

Journal articles on the topic 'Страховий стаж'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Страховий стаж.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Kazak, Oksana, and Maxim Zhiltsov. "КЛЮЧОВІ ЕЛЕМЕНТИ ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ ДЖЕРЕЛ РОЗВИТКУ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ ЯК СКЛАДОВОЇ ЙОГО РЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій, no. 1 (October 24, 2018): 44–50. http://dx.doi.org/10.32750/2018-0105.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено та проаналізовано підходи різних вчених щодо формування фінансових джерел розвитку страхової компанії, розглянута структура капіталу страховика, порядок та принципи його формування. Проаналізовано склад капіталу страхової компанії, а також завдання, які виконуються за допомогою формування окремих його структурних компонентів. Проведене дослідження дало змогу прийти до висновку, що найбільш важливою складовою ресурсного потенціалу страховка виступає його фінансовий потенціал – сукупність грошових коштів та надходжень, які є в розпорядженні підприємства для виконання фінансових зобов'язань, здійснення витрат на відтворення підприємства та стимулювання працівників. А фінансові ресурси страхової організації, як елемент її потенціалу – це сукупність тимчасово вільних коштів, що знаходяться в обігу у страхової компанії та використовуються для здійснення страхової, інвестиційної, фінансової діяльності. Страхова організація володіє певними фінансовими ресурсами, інвестування яких є джерелом інвестиційного доходу. За рахунок фінансових ресурсів страховик виконує свої зобов'язання перед страхувальниками, може стабілізувати власний фінансовий стан, зменшити інфляційний тиск, пропонувати на страховому ринку менш прибуткові види страхових послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кучма, Ольга. "Періодизація розвитку законодавства про страховий стаж." Вісник прокуратури, no. 3 (105) (2010): 107–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Костюк, В. Л. "Страховий стаж: поняття, ознаки, види й тенденції удосконалення." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 193 (2017): 61–66.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Трунова, Г. "Страховий стаж в системі соціального страхування по тимчасовій непрацездатності." Юридична Україна, no. 7/8 (163/164) (2016): 73–79.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ярошенко, І. "Страховий стаж у солідарній системі загальнообов"язкового державного пенсійного страхування." Юридична Україна, no. 3 (2008): 65–69.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Братюк, В. П. "СУЧАСНИЙ СТАН СТРАХОВОГО РИНОКУ В УКРАІНІ." Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, no. 12 (May 23, 2022): 37–45. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2022.12.5.

Full text
Abstract:
Ринок страхування України в сучасних умова, як і економіка нашої держави перебуває зараз в умовах глобальних змін. Динамічні зміни, які відбуваються сьогодні в розвитку держави, зумовлюють необхідність дослідження сучасних тенденцій та пошуку напрямів регулювання страхового ринку. У статті досліджено сучасний стан страхового ринку України, зокрема проаналізовано динаміку кількості страхових компаній, основні показники діяльності страховиків, структуру валових та чистих страхових премій страховиків та їх рейтингові позиції. Основний фокус дослідження спрямовано на основні тенденцій ринку страхових послуг України та виокремлення напрямів розвитку страхового ринку України. Це дало можливість виокремити найбільш гострі проблеми у функціонуванні страхових компаній України та сформулювати пріоритетні напрями розвитку вітчизняного ринку страхування. Проведене дослідження дало можливість визначити, що причини низького попиту на послуги страхових компаній з боку населення зумовлені психологічними та економічними чинниками, серед яких: недовіра споживачів на страхові послуги, зумовлене обманом та шахрайськими, що відбувалися у 90-х роках; нестабільність економіки та функціонування страхових компаній; недосконалість страхової системи; низький рівень фінансових можливостей населення України; відсутність страхової культури і як наслідок це те, що послуги страхування не відносяться до пріоритетних; нестабільність економічної ситуації, пандемія, військові дії; низький рівень фахівців страхових компаній, довіри та платоспроможності населення; недосконалість правил страхування. Страховий ринок тісно взаємопов'язаний з розвитком національної економіки, оскільки дозволяє акумулювати значні довгострокові інвестиційні ресурси, залучаючи кошти через програми страхування життя; розширення страхового бізнесу створить робочі місця, активізує впровадження інновацій, стимулює стійкість економіки і пом'якшує наслідки глобальних ризиків; ефективне регулювання та нагляд за ринком зроблять підґрунтя для впевненості та довіри до страховиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Сохань, М. Ю. "Загальнообов'язкове державне соціальне страхування як форма соціального захисту осіб із сімейними обов'язками." Прикарпатський юридичний вісник, no. 2(31) (September 3, 2020): 65–68. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2(31).567.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто загальнообов'язкове державне соціальне страхування як одну із форм соціального захисту таких суб'єктів соціального забезпечення, як особи із сімейними обов'язками, на підставі чого зроблено відповідні висновки. Зроблено висновок, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування як форма соціального захисту осіб із сімейними обов'язками є основною матеріальною гарантією реалізації їхнього права на соціальний захист у разі тимчасової втрати ними працездатності. Це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту осіб із сімейними обов'язками, що включає матеріальне забезпечення у зв'язку з вагітністю та пологами, а також у разі хвороби дитини, догляду за дитиною віком до 3 років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, котра доглядає за цією дитиною, втратою годувальника та соціальні послуги за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом. Його головна суть і призначення зводяться до отримання застрахованою особою в разі настання страхового випадку від страховика матеріального забезпечення і соціальних послуг за рахунок страхувальника. Зазначено, що важливою ознакою матеріального забезпечення та соціальних послуг у рамках загальнообов'язкового державного соціального страхування у сфері соціального захисту осіб із сімейними обов'язками є джерела їх фінансування, основними з яких відповідно до чинного законодавства є внески роботодавців і застрахованих осіб. Єдиним критерієм, від якого залежить розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності, законодавство визнає страховий стаж особи, причому вказаний розмір не залежить від тривалості непрацездатності. Визнаючи, що кожна людина має відповідні права на соціальний захист і охорону здоров'я, забезпечення їх належної реалізації є пріоритетним напрямом діяльності суспільства й держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Оклей, І. В. "Страховий стаж, його зміст та значення в системі загальнообов"язкового державного пенсійного страхування." Держава і право, Вип. 32 (2006): 332–38.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сосновська, О. О., and Г. О. Баліцька. "РОЗВИТОК МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ В УМОВАХ COVID-19." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 1-2 (December 4, 2020): 325–37. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1-2.2020.325-337.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасний стан розвитку медичного страхування в умовах пандемії Covid-19. Досліджено статистику розповсюдженості коронавірусу та витрати на допомогу в боротьбі з пандемією в різних країнах світу. Розглянуто програми страхування вітчизняних страхових компаній на випадок інфікування коронавірусом. Розроблено алгоритм надання страхового захисту страховими компаніями у випадку захворювання коронавірусом в Україні. Визначено позитивні аспекти укладання договорів медичного страхування від коронавірусу для населення та економіки України як актуального виду страхування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Буга, Ганна Сергіївна. "СТРАХОВИЙ РИНОК ЯК СФЕРА ДІЯЛЬНОСТІ НЕБАНКІВСЬКИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ." New Ukrainian Law, no. 6 (December 27, 2021): 22–28. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.6.3.

Full text
Abstract:
Страховий ринок – це система економічних відносин щодо купівлі-продажу специфічного товару – страхового покриття внаслідок настання певних подій (страхових випадків), визначених договором страхування або чинним законодавством. В усіх економічно розвинутих країнах страхова діяльність є однією з найважливіших галузей, що забезпечує дієвий захист соціальних і майнових інтересів фізичних та юридичних осіб від різноманітних ризиків, підтримання стабільності суспільства та економічної безпеки держави. Крім того, страхування є важливим фінансовим інструментом регулювання національної економіки та потужним засобом акумулювання коштів для їх подальшого інвестування в економіку. Світовий досвід переконливо доводить, що досконала система страхового захисту є основою забезпечення більш високого рівня стабільності економічного відтворювального процесу, досягнення соціальної злагоди, гарантом високого рівня життя населення. Створення дієвої системи захисту інтересів громадян, підприємців, держави, підтримання соціальної стабільності суспільства є неможливим без ефективного функціонування ринку страхових послуг. Держава, виходячи з економічної та соціальної ситуації, регулює розвиток страхового ринку країни. Проблема державного регулювання інституту страхування й участь у ньому небанківського сектору економіки є однією з найбільш актуальних у теорії та практиці сучасного вітчизняного страхування. Важливість її дослідження пов’язана з тим, що ця система ще остаточно не сформувалася, адже змінюється стан самого страхового ринку, постійно вдосконалюється нормативна база страхування, зазнає змін діяльність органів державного регулювання й небанківських фінансових установ. Нестійкість системи страхового ринку викликана внутрішніми факторами та є наслідком макроекономічних процесів. Варто констатувати, що ключовою проблемою в здійсненні регулювання ринку фінансових послуг є недостатня координація дій між фінансовими регуляторами, що в процесі наглядової діяльності відображається в неузгодженості дій під час ухвалення нормативно-правових актів, а також під час недостатньої координації дій в умовах системних фінансових криз, недостатнього обміну інформацією та невідпрацьованості механізмів взаємодії під час нагляду за діяльністю фінансових конгломератів чи пов’язаних осіб. Вагоме значення також має подальша інтеграція України у світові структури, що визначають міжнародну політику в галузі регулювання фінансових послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Рудевська, Вікторія, and Олена Погоріла. "ДІАГНОСТИКА ЕКОНОМІКО-ІНСТИТУЦІЙНИХ СТРИМУВАЛЬНИХ ФАКТОРІВ РОЗВИТКУ АГРОСТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ." Вісник Університету банківської справи, no. 1(40) (May 24, 2021): 66–76. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x1(40)2021237617.

Full text
Abstract:
Досліджено стан добровільного страхування агропромислового сектору економіки України. Проаналізовано необхідність і доцільність існування Аграрного страхового пулу і його вплив на обсяги страхування сільськогосподарської промисловості. Також проаналізовано роль державної підтримки страхування АПК за період 2017—2019 рр. та її вплив на конкуренцію на ринку страхових послуг. Доведено, що забезпечення державою і регулятором фінансового сектору ринкових умов для провадження діяльності виробниками сільськогосподарської продукції, а також іншими суб’єктами ринку сільськогосподарської промисловості може забезпечити розподіл ризиків між аграріями, страховими компаніями, банківськими установами і державою. Шляхом аналізу конкурсних засад отримання фінансової підтримки аграріями від держави, які передбачені бюджетними асигнуваннями і Стратегією державної підтримки аграрної галузі на 2021—2023 рр., зроблено висновок, що такі умови не є прозорими та вільно доступними для всіх фермерських господарств та інших організаційно-правових форм АПК України. Обґрунтовано необхідність установлення спеціальних вимог до страхувальників агропромислового сегмента з метою здешевлення страхових продуктів і вільного доступу до кредитних ресурсів для фермерських господарств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Попович, Дарія, Адріана Герило, and Максим Костів. "ОСОБЛИВОСТІ ОПОДАТКУВАННЯ СТРАХОВОГО БІЗНЕСУ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ." Молодий вчений, no. 9 (97) (September 30, 2021): 61–65. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-9-97-14.

Full text
Abstract:
Досліджено сучасний стан страхового ринку в Україні в розрізі оподаткування діяльності страховиків. Надано характеристику та звернено увагу на проблемні питання діючої системи оподаткування страхового бізнесу, які спонукають його до приховування реальних прибутків з метою уникнення оподаткування. Здійснено огляд зарубіжного досвіду у сфері оподаткування страхових компаній, який показав, що в розвинених європейських державах прослідковується тенденція до лібералізації податкового законодавства, включаючи зниження ставок податку. Звернено увагу, що в Україні вже досить давно як в експертному середовищі, так і науковцями розглядаються підходи до вдосконалення оподаткування страхового бізнесу, серед яких чільне місце займає можливість введення нижчих податкових ставок для різних видів страхової діяльності, тобто запровадження диференційованого оподаткування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Volkova, T. G. "Strengthening of the Concepts of Reforming Foreign Pension Systems in the Pension Reform of the Russian Federation." Bulletin of Kalashnikov ISTU 20, no. 4 (December 20, 2017): 55. http://dx.doi.org/10.22213/2413-1172-2017-4-55-60.

Full text
Abstract:
В настоящее время в результате проводимой пенсионной реформы Россия стремится выстроить пенсионную систему, опираясь на опыт других стран. При этом в 2015 г. при вступлении в силу ФЗ «О страховых пенсиях» практически был сделан шаг назад и возврат к системе распределительной, которую принято называть пенсионной системой «солидарности поколений». При этом считается, что, отказавшись от накопительной составляющей, можно решить проблему сокращения дефицита бюджета ПФР за счет ее перераспределения в страховую часть. Это решение основывается на анализе успешного функционирования зарубежных пенсионных распределительных систем. Но при этом нельзя забывать, что все эти системы имеют ряд серьезных отличий от российской модели. В связи с этим в статье проведен сравнительный анализ некоторых зарубежных пенсионных систем по критериям: вид системы, виды пенсий, пенсионный возраст, пенсионный стаж, тариф страховых взносов и принципы его финансирования. Также эффективность пенсионного обеспечения разных стран сравнивается с использованием показателя «коэффициент пенсионного замещения». Исходя из проведенного анализа предложены рекомендации по более эффективному проведению реформы российской пенсионной системы. Во-первых, усиление роли личного участия застрахованных лиц в финансировании страховых взносов, причем как добровольного, так и обязательного. Во-вторых, создание профессиональной пенсионной системы (что приведет к появлению обязательных трудовых профессиональных пенсий) и усиление заинтересованности в ней работодателей (например, в обмен на снижение бремени выплачиваемых ими страховых взносов). В-третьих, рассмотрение возможности поднятия пенсионного возраста, но очень постепенно и дифференцированно. Рекомендуемые мероприятия, по нашему мнению, благоприятно отразятся на формировании бюджета Пенсионного фонда России и приведут к сокращению дефицита его бюджета.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

КОЛОГОЙДА, ОЛЕКСАНДРА, and АНАСТАСІЯ ПРОКОПЮК. "Страхування цивільно-правової відповідальності директорів і посадових осіб, що здійснюють управління акціонерним товариством." Право України, no. 2021/07 (2021): 116. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-07-116.

Full text
Abstract:
Страхування цивільно-правової відповідальності директорів та посадових осіб товариства (D&O) є перспективним напрямом посилення економічної безпеки компанії. У статті досліджено інститут страхування цивільно-правової відповідальності директорів і посадових осіб товариства, його історію виникнення, правову природу та видову належність, об’єкт страхування, страхові ризики й обмеження страхування, умови здійснення. Визначено видову належність страхування D&O до страхування відповідальності та співвідношення страхування D&O зі страхуванням відповідальності перед третіми особами, відповідальності за невиконання або неналежне виконання договірних зобов’язань і професійної відповідальності. Авторки визначили передумови та зміни до законодавства й тенденції формування судової практики, що актуалізують перспективи розвитку страхування D&O: впровадження доктрини “проникнення за корпоративну вуаль”, інституту похід-ного позову, персональної відповідальності посадових осіб у випадку неплатоспроможності боржника. Страхування D&O є комплексним видом страхування, що поєднує страхування договірної і деліктної відповідальності директорів, деліктної відповідальності компанії, та фінансових ризиків (витрат на захист). Страховий поліс D&O може включати три програми: а) покриває відповідальність директорів; б) відшкодування компанії витрат, виплачених унаслідок дій її директорів; в) збитки компанії за позовами, пов’язаними з випуском цінних паперів. Аналіз правової природи відносин, що виникають із заподіяння шкоди (збитків) товариству та третім особам у процесі виконання посадовими особами фідуціарних обов’язків, зумовили висновок, що відповідальність директорів за невиконання або неналежне виконання фідуціарних обов’язків перед компанією є корпоративною, а відповідальність перед третіми особами – деліктною. Класичний поліс страхування D&O покриває відповідальність перед третіми особами (з делікту). Доктрина корпорації (дії директорів розглядаються як дії юридичної особи) часто вступає у протиріччя з концепцією відповідальності за делікт. Випадки порушення фідуціарних обов’язків, як правило, не покриваються полісом D&O. Страховики в цьому випадку можуть лише компенсувати витрати на захист. Інтереси кредиторів виходять на перший план, витісняючи інтереси акціонерів, коли компанія стає неплатоспроможною. Проведене дослідження страхування цивільно-правової відповідальності директорів та посадових осіб товариства дало змогу авторкам сформулювати низку науково-практичних висновків і пропозицій до законодавства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Вергелюк, Ю. Ю. "СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПРОБЛЕМИ АВТОМОБІЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 2 (November 27, 2018): 28–40. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.2.2018.28-40.

Full text
Abstract:
У статті здійснено огляд тенденцій, що характеризують динаміку та сучасний стан автомобільного страхування в Україні. Зокрема, вивчено динаміку показників валових та чистих страхових премій сплачених по договорах автомобільного страхування, а також їх часток у відповідних показниках на ринку страхування в цілому. Пояснено тенденції розміру валових та чистих страхових виплат за договорами автомобільного страхування, а також їх часток у відповідних показниках на ринку страхування в цілому. Проаналізовано рівень страхових виплат в розрізі видів автомобільного страхування. Виділено ключові тенденції розвитку видів автомобільного страхування. Ідентифіковано проблеми розвитку автомобільного страхування в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Джалилова, Л., and Ш. Гапурбаева. "ФОРМИРОВАНИЕ ПЕНСИОННОЙ СИСТЕМЫ В КЫРГЫЗСКОЙ РЕСПУБЛИКЕ В УСЛОВИЯХ ЕАЭС НА СОВРЕМЕННОМ ЭТАПЕ." Vestnik Bishkek Humanities University, no. 55 (April 23, 2021): 148–51. http://dx.doi.org/10.35254/bhu.2021.55.148.

Full text
Abstract:
В данной статье рассматривается проблемы пенсионного обеспечения в Кыргызстане на современном этапе. А также размеры пенсии, от которых зависит благополучие нынешнего населения, на которое пенсионеры повлиять не могут. Размер пенсии зависит от благополучия нынешнего населения, на которое пенсионеры повлиять не могут. При определении размера пенсии учитывается общий трудовой стаж, средний заработок и сумма накоплений на страховых счетах плательщика. Общий размер пенсии – это сумма базовой и страховых частей пенсии. Базовую часть пенсии получает любой гражданин в старости, ее выплату гарантирует государство, а ее размер зависит от общего трудового стажа пенсионера. Рассмотрены предложения о снижении коррупции в Соцфонде Кыргызской Республики. Бул макалада Кыргызстандагы азыркы этаптагы пенсиялык камсыздоо көйгөйлөрү каралат. Ошон- дой эле учурдагы калктын жыргалчылыгы көз каранды пенсиянын өлчөмү, пенсионерлер ага таасир эте албайт. Пенсиянын өлчөмү учурдагы калктын жыргалчылыгына байланыштуу, пенсионерлер ага таасир эте алышпайт. Пенсиянын өлчөмүн аныктоодо жалпы эмгек стажы, орточо эмгек акы жана төлөөчүнүн камсыздандыруу эсептериндеги топтолгон сумма эске алынат. Жалпы пенсия - бул пенсиянын негизги жана камсыздандыруу бөлүктөрүнүн суммасы. Пенсиянын базалык бөлүгүн ар бир жаран картайганда алат, анын төлөнүшү мамлекет тарабынан кепилденет жана анын өлчөмү пенсионердин жалпы эмгек стажына жараша болот. Кыргыз Республикасынын Социалдык фондундагы коррупцияны азайтуу боюнча сунуштар каралды. This article examines the problems of pension provision in Kyrgyzstan at the present stage. As well as the size of the pension, on which the well-being of the current population depends, which pensioners cannot influence. The size of the pension depends on the well-being of the current population, which pensioners cannot influence. When determining the size of the pension, the total length of service, average earnings and the amount of accumulations on the payer’s insurance accounts are taken into account. The total pension is the sum of the basic and insurance portions of the pension. Considered proposals to reduce corruption in the Social Fund of the Kyrgyz Republic.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

РУДКОВСЬКИЙ, АНДРІЙ. "Технологія blockchain та ринок страхування." Право України, no. 2021/07 (2021): 218. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2021-07-218.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сучасний ринок і стан страхових послуг та вплив на них із появою нової технології blockchain (блокчейн). Розглянуто низку переваг та аспектів з моменту запровадження і використання технології. Надано тлумачення доцільності її появи на ринку страхування. Досліджено наявний досвід міжнародних компаній страховиків, які запровадили та підтримали “цифровізацію” послуг і запровадження нових реєстрів. Проаналізовано вітчизняний досвід держави стосовно вдалого застосування цього механізму; розглянуто сфери, де доцільно було би запровадити його надалі. Надано висновок і розкрито низку переваг і гарантій стосовно якісного та належного надання послуг у разі застосування цієї технології. Метою статті є аналіз міжнародного досвіду та практики запровадження блокчейну у фінансових ринках та його появу у страховому сегменті; вплив і результати застосування як за кордоном, так і на національному рівні. Надано рекомендації стосовно запровадження технології блокчейну на вітчизняному ринку страхування, її доцільність і переваги, що, зі свого боку, надає впевненість і гарантування виконання обов’язків страховика перед страхувальниками. Таким чином, буде залучено значно більший потік клієнтів та коштів з інвести ціями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Бондаренко, Марія, and Ірина Боярко. "АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ І ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ." Вісник Університету банківської справи, no. 1(40) (May 24, 2021): 11–18. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x1(40)2021237572.

Full text
Abstract:
Фінансовий сектор у сучасних реаліях розростання процесів фінансової глобалізації та забезпечуючи функціонування фінансового ринку як невід’ємної складової ринкової економічної системи, перетворився на домінуючий фактор розвитку, політичної і соціальної рівноваги в економіці. Оскільки розвиток i становлення фінансового ринку України є необхідною передумовою розвитку інших секторів економіки держави, доцільно дослідити сучасний стан фінансового ринку України. Визначено основні структурні елементи фінансового сектору України за ступенем їхнього розвитку і присутності на ринку. Досліджено динаміку кількості, активів і капіталу компаній фінансового сектору України, а саме фінансових компаній, страхових компаній, банків і кредитних установ за останні п’ять років. Аналіз показників фінансового ринку України було проведено за трьома ключовими сегментами: банківський сектор, страховий сектор, фондовий ринок. Проаналізовано динаміку основних показників розвитку банківського сектору, страхового ринку України, динаміку Індексу фондового ринку, обсягу біржових контрактів із цінними паперами та їхню структуру за організаторами торгів, динаміку показників обсягу торгів на ринку цінних паперів та обсягу зареєстрованих випусків цінних паперів Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, випусків цінних паперів, структуру обсягу торгів на ринку цінних паперів із розподілом за фінансовими інструментами і динаміку капіталізації ринку акцій. Оскільки сучасний фінансовий ринок в Україні ще перебуває у стадії трансформації, у вітчизняному науковому середовищі панує думка щодо нерозвиненості фінансового ринку в Україні, тому охарактеризовано основні проблеми і напрями розвитку фінансового сектору, що в майбутньому стане передумовою для конкурентної інтеграції вітчизняних фінансових компаній у світову фінансову систему.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Пивоваров, В. Ф., А. Н. Чупров, М. М. Тареева, and С. С. Пронин. "II МЕЖДУНАРОДНЫЙ ИНВЕСТИЦИОННЫЙ ФОРУМ «СТРАТЕГИЯ РАЗВИТИЯ ПИЩЕВОЙ ПРОМЫШЛЕННОСТИ И ИНВЕСТИЦИИ В ПРОИЗВОДСТВО ПРОДУКТОВ ПИТАНИЯ В УСЛОВИЯХ КРИЗИСА»(ИТОГИ, ПРИОРИТЕТЫ И РЕШЕНИЯ)." Vegetable crops of Russia, no. 4-1 (December 30, 2009): 23–26. http://dx.doi.org/10.18619/2072-9146-2009-4-1-23-26.

Full text
Abstract:
Второй Международный инвестиционный форум «Стратегия развития пищевой промышленности и инвестиции в производство в условиях кризиса» состоялся 14 октября в«Экспоцентре». В это время здесь проходила выставка «Агропродмаш2009» и форум стал одним из сопутствующих мероприятий, привлекших внимание участников выставки и посетителей. В его работе приняли участие около ста руководителей и владельцев предприятий пищевой промышленности, специалистов и учёных, экспертов, а также представители федеральных органов власти, финансовых структур, страховых компаний. Организатором выступила компания «АгроМедиаГрупп». Форум прошёл приподдержке Министерства сельского хозяйства РФ, Торгово-промышленной палаты РФ, Ассоциации региональных банков России. Партнёры Форума - ОСАО «Ингосстрах», ООО«ИндастриПак».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Бачо, Р. Й. "Страховий ринок України: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку." Науковий вісник Ужгородського національного університету. Економіа, Вип. 24 (2007): 106–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Агрес, О. Г., and Ю. М. Томашевський. "BANCASSURANCE ЯК ВИГІДНА МОДЕЛЬ СПІВПРАЦІ БАНКІВ І СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ." Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, no. 5 (July 4, 2020): 13–21. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.5.2020.13-21.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано «bancassurance» як процес співпраці банків і страхових компаній. Досліджено ефект цієї кооперації – продаж страхового захисту разом з банківськими продуктами. Виділено переваги та недоліки bancassurance для обох суб’єктів такої співпраці. Виявлено важливий аспект щодо утворення bancassurance – нові канали дистрибуції страхових компаній. Проаналізовано стан ринку банківсько-страхового співробітництва у розвинених країнах Європи. Визначено проблемні моменти розвитку bancassurance в Україні. Перелічено компанії-лідери українського ринку банкострахування. Вказано на причини недостатнього розвитку bancassurance в Україні. Запропоновано напрями подальшого розвитку bancassurance в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Богріновцева, Л. М., and Г. С. Чамор. "НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 2 (February 12, 2020): 20–32. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.2.2019.20-32.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність фінансової стійкості та необхідність її забезпечення в умовах посилення кризових явищ в економіці держави. Проаналізовано сучасний стан діяльності страхових компаній, а саме: тенденції до зміни кількості страховиків на фінансовому ринку та основні показники їх діяльності. Висвітлені основні проблеми забезпечення фінансової стійкості вітчизняних страхових компаній, які як і фактори впливу на неї, варто поділяти на внутрішні та зовнішні. На основі вказаних проблем було узагальнено ключові напрямки вдосконалення діяльності страховиків та їх фінансової стійкості зокрема.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Petrushenko, Y. M., and O. I. Boiko. "Запас платоспроможності як гарантія розвитку ринку страхових послуг." Bulletin of Sumy National Agrarian University, no. 1(79) (January 28, 2019): 8–13. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.1.2.

Full text
Abstract:
Страхування життя поступово стає невід’ємною частиною побуту громадян України. З метою підвищення якості обслуговування клієнтів, ефективності використання наявних та залучених ресурсів, виявлення проблемних точок та підвищення рівня конкурентоздатності страхових організацій необхідно проводити аналіз фінансових показників діяльності даних організацій. В статті розглянуті головні параметри, які є ключовими факторами в системі гарантій роботи страхових компаній. Проводиться аналіз основних показників провідних компаній зі страхування життя який стосується платоспроможності, вирахувані коефіцієнти запасу платоспроможності та оцінено рівень стійкості даних компаній. Проведене дослідження показало, що запас платоспроможності є досить вагомим, хоча в процесі фінансової діяльності він має тенденції до змін, які є як незначними, так і досить значущими. Загалом, дані аналізу говорять про наявну достатність страхових резервів та відкритість даних компаній до введення нових законодавчих норм, що відповідають вимогам директиви Solvency II.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Попович, І. В. "Сучасний стан фінансування розвитку медичного страхування у страхових компаніях." Інноваційна економіка, no. 1 (56) (2015): 186–93.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Вовчак, О. І. "Інвестиційна діяльність страхових компаній: сучасний стан, тенденції та перспективи." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, вип. 97 (2007): 33–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Черный, Ростислав, and Орест Кинаш. "ВЕРОЯТНОСТИ БАНКРОТСТВА И ОПТИМАЛЬНОЙ СРАХОВА СТАВКА В СЛУЧАЕ ВЫПЛАТ РАСПРЕДЕЛЕННЫХ ПО ЛОГНОРМАЛЬНОГО ЗАКОНОМ." Modern engineering and innovative technologies, no. 06-03 (December 29, 2018): 99–104. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2018-06-03-055.

Full text
Abstract:
. Розглянуто задачу знаходження асимптотики ймовірності банкрутства у випадку великих виплат розподілених за субекспоненційними законами, зокрема у випадку логнормального розподілу. Також знайдено асимптотичне співвідношення для оптимальної страхової став
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Козуб, Людмила Александровна. "Российский страховой рынок в условиях пандемии коронавируса." Современная экономика: проблемы и решения 9 (September 28, 2021): 57–64. http://dx.doi.org/10.17308/meps.2021.9/2670.

Full text
Abstract:
Цель: дать оценку современного состояния российского страхового рынка, его возможного развития в неблагоприятных условиях, возникших в связи с пандемией Covid-19. Обсуждение: анализ состояния и динамики развития российского страхового рынка, выявление особенностей его развития в условиях пандемии. Будучи неотъемлемой частью финансового рынка, страховой рынок оказывает большое влияние на социально-экономическое состояние и развитие национальной экономики. В неблагоприятных эпидемиологических условиях рынок услуг в сфере страхования стал адаптироваться, подвергая его структуру значительным трансформациям. Результаты: на основе идентификации общих тенденций развития российского страхового рынка в новых сложившихся условиях в исследовании выделены факторы, позволившие сдержать негативный сценарий развития страхового рынка страны. Благодаря фиксации ожидаемых драйверов роста рынка страхования автором сделаны выводы о развитии российского страхового рынка в условиях пандемии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Kotsiurba, Olha, and Daria Nasypaiko. "Insurance Market of Ukraine: Current State and Development Problems." Central Ukrainian Scientific Bulletin. Economic Sciences, no. 5(38) (2020): 284–91. http://dx.doi.org/10.32515/2663-1636.2020.5(38).284-291.

Full text
Abstract:
The article is devoted to the study of the peculiarities of the Ukraine’ insurance market functioning in the modern conditions of emergence of new unforeseen threats and challenges. The current state of the national insurance market is analyzed and the main trends of its development in 2017-2020 are identified. It was found that the change in the main indicators of the insurance market of Ukraine occurred under the influence of economic downturn due to the spread of coronary heart disease. Thus, if until 2020 the national insurance market was marked by insignificant but stable development, then from 2020 it was significantly affected by restrictive quarantine measures at the state level, which led to a sharp decrease of 19% in gross insurance premiums compared to 2019. There was a decrease in the number of insurers during the study period from 296 to 215, with the largest decrease in the number of companies providing insurance other than life insurance. It is noted that the impetus for the national insurance market development will provide the sale of new insurance products, such as cyber-insurance, P2P insurance and microinsurance, blockchain and smart contracts in insurance, insuretech. The main problems that hinder the development of the national insurance market are identified. These include: the lack of a unified state strategy for the development of the national insurance market, the change of the regulator and, accordingly, the general vision of the development of the national insurance market by its representatives; imperfection and fragmentation of the regulatory framework in the field of insurance; underdeveloped financial market and lack of liquid and reliable financial instruments for investing resources of insurance companies; fears of fraud; low level of innovation by insurers; improper level of information openness of the insurance market, etc. The solution of these problems will ensure its formation as a driver of economic development of the country.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Тихомиров, Алексей Ильич. "PENSION PROVISION OF CITIZENS WHO PROVIDED CONFIDENTIAL ASSISTANCE TO OPERATIONAL UNITS OF FPS OF RUSSIA." Vestnik Samarskogo iuridicheskogo instituta, no. 4(45) (November 29, 2021): 58–64. http://dx.doi.org/10.37523/sui.2021.45.4.009.

Full text
Abstract:
В статье на основе анализа оперативно-розыскного, трудового и пенсионного законодательства РФ исследуется специфика пенсионного обеспечения граждан, конфиденциально содействовавших оперативным подразделениям УИС. Проводится сравнительно-правовой анализ мер социальной и правовой защиты конфидентов с учетом двух основных форм содействия, выделяемых в теории и практике оперативно-розыскной деятельности: контрактной и бесконтрактной. Рассматривая меры пенсионного обеспечения в рамках общей системы мер социальной и правовой защиты лиц, оказывающих содействие на бесконтрактной основе, автор отмечает отсутствие законодательного закрепления права данной категории лиц на зачет периода содействия в страховой стаж, предусмотренного ч. 6 ст. 18 ФЗ «Об ОРД». В свою очередь, исследуя вопрос пенсионного обеспечения, автор акцентирует внимание на основаниях возникновения правовых отношений, складывающихся между конфидентом и органом, осуществляющим ОРД, а также на выяснении характера данных отношений. Проводится сравнительно-правовой анализ контракта о негласном содействии с трудовым и гражданско-правовым договорами. На основании проведенного анализа норм оперативно-розыскного, трудового и пенсионного законодательства РФ выделяются три обязательных условия, необходимых для включения в страховой стаж периода контрактного сотрудничества конфидента: 1) наличие контракта о содействии; 2) сотрудничество должно быть основным видом оплачиваемой деятельности лица; 3) периодам содействия должны были предшествовать и (или) за ними должны были следовать периоды деятельности, указанные в ст. 11 ФЗ «О страховых пенсиях». Делается вывод о необходимости внесения изменений в ст. 18 ФЗ «Об ОРД». Based on the analysis of the operational-search, labor and pension legislation of Russia, the article studies the specifics of pension provision for citizens who provided confidential assistance to operational unts of FPS of Russia. A comparative legal analysis of measures of social and legal protection of persons providing confidential assistance is carried out, taking into account the two main forms of assistance identified in the theory and practice of operational-search activity: contractual and non-contractual. Considering the measures of pension provision within of persons providing assistance on a non-contractual basis, the author notes the absence of legislative consolidation of the right of this category of persons to offset the period of assistance in the insurance experience provided for in Part 6 of Art. 18 of the Federal Law «About operatively-search activity». Investigating the issue of pension provision for persons providing confidential assistance on a contract basis, the author draws attention to the grounds for the emergence of legal relations between the confidant and the body carrying out operational-search activities, and clarification of the nature of these relations. A comparative legal analysis of the contract for covert assistance with labor and civil contracts is carried out. Based on the analysis of the norms of the operational-search, labor and pension legislation of Russia, there are three mandatory conditions necessary for offsetting the period of confidential cooperation of a citizen on a contractual basis in the insurance record: 1) the existence of a cooperation contract; 2) cooperation should be the main type of paid activity of the person; 3) the periods of assistance should have been preceded and / or followed by the periods of activity specified in Art. 11 Federal Law «On Insurance Pensions». It is concluded that it is necessary to amend Art. 18 of the Federal Law «About operatively-search activity».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Жукова, Ю. М., and І. О. Демченко. "СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ТРАНСПОРТНОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ." Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, no. 1-2 (December 4, 2020): 100–113. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1-2.2020.100-113.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється аналіз показників, які характеризують сучасний стан розвитку транспортного страхування в Україні, зокрема проаналізовано динаміку страхових премій та виплат за відповідними видами страхування за останні 4 роки. Досліджено основні складові даного виду страхування: автомобільне (автотранспортне), морське, авіаційне та страхування вантажів і багажу. Кожна з розглянутих складових має специфічні особливості, які вирізняють її серед інших видів майнового страхування. Виділено основні проблеми, які справляють негативний та дестабілізуючий вплив на розвиток транспортного страхування та запропоновано шляхи їх подолання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Жабинець, О. "Реалізація в Україні кластерних ініціатив за участю страхових компаній: стан, досвід, перспективи." Журнал європейської економіки 13, (№ 2) (2014): 205–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Губар, О. Є. "Вплив економіки на ринок страхових послуг України: сучасний стан та перспективи розвитку." Финансовые услуги. Науково-практичний збірник, no. 2 (2018): 35–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Воронкова, О. М. "Сучасний стан та перспективи податкового регулювання страхової діяльності в Україні." Економічний вісник університету, Вип. 42 (2019): 164–71.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Тарасова, Н. "Стан розвитку страхового ринку та ефективність страхової діяльності в Україні." Схід, no. 3 (2006): 17–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Melnichyk, Yu M. "АНАЛІЗ СТРАХОВИКІВ НА РИНКУ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ." Actual problems of regional economy development 2, no. 12 (April 26, 2016): 91–98. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.12.91-98.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу ринку страхування життя в Україні. Метою дослідження є аналіз фінансового стану лідерів-страховиків з довгострокового страхування життя. У статті розглянуто показники діяльності страховиків, проаналізовано фінансовий стан компаній. Зроблено висновки щодо стану страховика на ринку страхування життя. У дослідженні використано сукупність загальнонаукових і спеціальних методів, які взаємопов’язані між собою та застосовувалися у роботі в логічному та послідовному зв’язку. Зроблено висновки та запропоновано пропозиції щодо поліпшення фінансового стану страховиків з метою удосконалення страхування життя на сучасному страховому ринку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Yavorska, Tetyana, and Lyudmyla Voytovych. "INSURANCE COMPANIES’ INVESTMENT ACTIVITIES IN UKRAINE: THE CONDITION AND PROGNOSIS OF DEVELOPMENT." Scientific Notes of Ostroh Academy National University, "Economics" Series 1 (June 25, 2020): 106–12. http://dx.doi.org/10.25264/2311-5149-2020-17(45)-106-112.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Статівка, Н. В., Ю. Л. Орел, and К. Я. Кучерява. "СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ ЗАЙНЯТОСТІ У МАЛОМУ ПІДПРИЄМНИЦТВІ." Підприємництво і торгівля, no. 29 (April 16, 2021): 66–72. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-29-11.

Full text
Abstract:
У статті досліджено стан і основні тенденції зайнятості у малому підприємництві. Аналіз основних показників зайнятості показав, що за період 2013-2019 рр. чисельність зайнятих на малих підприємствах скоротилася на 13,3 %, у фізичних осіб-підприємців, навпаки, зросла на 12,8 %. У таких видах економічної діяльності, як «освіта», «тимчасове розміщування й організація харчування», «інформація та телекомунікації», «оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів» малий сектор забезпечує більш ніж три чверті робочих місць по країні. Натомість у «промисловості», «оптовій та роздрібній торгівлі; ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів», «тимчасовому розміщуванні й організації харчування», «фінансовій та страховій діяльності», «професійній, науковій та технічній діяльності» частка зайнятих скорочується і такі структурні зміни є результатом абсолютного відтоку трудових ресурсів, а не переміщення в інші галузі. Встановлено, що впроваджувані урядом зміни у сфері регулювання трудових відносин сприяли частковій легалізації зайнятих у малому підприємництві, зростанню показників рівня витрат на оплату праці та рентабельності витрат на персонал. Здійснені розрахунки виявили тенденцію зростання рівня продуктивності праці відносно витрат на її оплату. При цьому рівень заробітних плат на малих підприємствах надалі лишається низьким, вдвічі меншим порівняно з великими. Але достовірність офіційних показників та отримуваних розрахунків знижують недоліки у класифікації суб’єктів господарювання за їх розмірами, верифікації суб’єктів малого підприємництва, статистичній інформації та високий рівень тінізації малого підприємництва в цілому. Проведене дослідження дає підстави висновувати, що малий сектор виконує свою соціальну функцію, є однією з основних сфер працевлаштування, надаючи робочі місця для 47,9 % зайнятого населення. Проблема із зайнятістю криється не у самих масштабах працевлаштування, а у забезпеченні таких умов, за яких малий бізнес легально працював би та сплачував конкурентоспроможну заробітну плату. Не вичерпними, але основними стримуючими факторами зайнятості у малому підприємництві визначено складність адміністрування та податкове навантаження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Чвертко, Л. А., О. А. Вінницька, and Т. О. Корнієнко. "СТАН ТА ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ." Actual problems of regional economy development 1, no. 16 (November 25, 2020): 58–67. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.16.58-67.

Full text
Abstract:
Метою статті є визначення й узагальнення існуючих підходів до організації страхового захисту від ризиків у сфері туризму та обґрунтування перспектив його розвитку. Під час дослідження були використані діалектичний та абстрактно-логічний методи, методи системного підходу, порівняння, спостереження, аналізу, синтезу, індукції, дедукції та ін. Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативно-правові акти, інформація Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державної служби статистики України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, наукові публікації, інтернет-джерела. Визначено сутність, види та значення страхування для забезпечення страхового захисту учасникам туристичного ринку. Обґрунтовано, що об’єктивна необхідність страхування у сфері туризму в Україні обумовлена не лише позитивною динамікою показників розвитку туристичної індустрії, а й урізноманітненням видів і форм ризиків, що супроводжують туристичну активність, та збільшенням кількості ризикоутворюючих факторів. Здійснено аналіз динаміки показників страхування медичних витрат, найбільшого сегменту на ринку туристичного страхування в Україні. Визначено проблеми, що виникають при страхуванні туристичних ризиків, запропоновано шляхи їх розв’язання. З огляду на значимість туристичного сегмента страхового ринку для економіки країни та ситуацію, що склалася на тлі пандемії COVID-19, окреслено напрями розвитку туристичного страхування в Україні; обґрунтовано необхідність оптимізації асортиментного ряду, поліпшення якісних характеристик та конкурентоспроможності наявних, а також розробки нових страхових продуктів. Наукова новизна одержаних результатів полягає у вдосконаленні теоретичних засад механізмів страхового захисту учасників туристичної діяльності, оцінці стану страхування ризиків вітчизняної туристичної сфери та обґрунтуванні напрямів підвищення його результативності. Практичне значення одержаних результатів полягає в можливості використання теоретичних висновків і практичних рекомендацій для подальшого розвитку страхування у туристичній галузі. Результати дослідження можуть бути корисними страховикам та суб’єктам туристичної індустрії для покращення показників їхньої діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Жуйков, О. Г., and О. О. Бурдюг. "Фітосанітарний стан та продуктивність гібридів соняшнику за різних рівнів біологізації технології вирощування." Аграрні інновації, no. 3 (March 22, 2021): 26–32. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2020.3.5.

Full text
Abstract:
Мета статті – встановити критерії фітосанітарногопресингу, проаналізувати врожайність кондиційногонасіння культури, його олійність залежно від ступенябіологізації технології вирощування. Методи. Методдосліджень – двофакторний польовий дослід, де фак-тор А був представлений двома варіантами районова-них гібридів середньостиглої екологічної групи: TuncaF1 та РR64F66 F1, а фактор В (технологія вирощування):традиційна інтенсивна зональна (контроль), біологізо-вана І, біологізована ІІ, органічна й екстенсивна. Дослідсупроводжувався дослідженням засміченості посівівбур’янами кількісно-ваговим методом із диференціацієюза групами та видами бур’янів, заселеності й ураженостіпосіву фітофагами та патогенами, лушпинності й олій-ності насіння згідно із загальноприйнятими методиками.Біологізована й органічна технології вирощування доз-воляють контролювати весь спектр найбільш шкодочин-них фітофагів, за ефективністю не поступаються син-тетичним інсектицидам. Фунгіцидний захист соняшникуорганічними препаратами за дієвістю й ефективністю не поступається системі захисту на основі синтетич-них фунгіцидів: ураженість гібридів найбільш розпо-всюдженими фітопатогенами не вирізнялася залежновід типу препарату. Залучення до- та післясходовогоборонування штригельними боронами і ротаційнимимотиками та міжрядних культивацій до системи захистукультури від бур’янів як складової частини біологізова-ної й органічної технології вирощування соняшнику непоступається за ефективністю застосуванню ґрунтовихта страхових синтетичних гербіцидів, а у другу поло-вину вегетації переважає їх за контролем другої – тре-тьої хвиль пізніх ярих видів. Максимального значенняпоказник урожайності насіння гібридів, що досліджува-лися, набув за варіантами органічної та біологізованоїІІ технологій вирощування і становив 2,16–2,20 тоннина гектар; за традиційної / інтенсивної та біологізованоїІ він становив 1,87–1,88 тонни на гектар. Вирощуваннякультури за екстенсивною технологією (без застосу-вання будь-яких добрив та засобів захисту рослин)визнане нами як неефективне – у середньому за рокипроведення досліджень урожайність насіння не пере-вищувала 0,70–0,73 тонни на гектар за епіфітотійногорозвитку хвороб, високого рівня враженості фітофагамита забур’яненості агроценозу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Грановська, Л. М., М. П. Малярчук, А. В. Томницький, А. С. Малярчук, and Л. С. Мішукова. "Вплив систем основного обробітку на фітосанітарний стан посівів та продуктивність сівозміни на зрошенні." Аграрні інновації, no. 10 (March 2, 2022): 17–22. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.10.3.

Full text
Abstract:
Мета – визначення ефективності застосування різних способів і глибини основного обробітку на забур’яненість посівів, враження їх хворобами та пошкодження шкідниками на фоні органо-мінеральної системи удобрення з використанням побічної продукції сільськогосподарських культур 4-пільної зерно-просапної сівозміни. Методи: польовий; лабораторний, розрахунковий, візуальний, вимірювально-ваговий, біохімічний, статистичні (дисперсійний і кореляційний), порівняльно-розрахунковий із використанням загаль- новизнаних в Україні методик і методичних рекомендацій. Дослідження проводили в стаціонарному досліді відділу зрошуваного землеробства ІЗЗ НААН України протягом 2016–2021 років у зоні дії Інгулецької зрошувальної системи. Результати дослідження. У посівах культур сівозміни на час відновлення весняної вегетації найменша кількість бур’янів (8,4–15,7 шт./м2) спостерігалась у варіанті оранки. Чизельне розпушування на таку саму глибину призвело до підвищення забур’яненості на 2,4–14,1 шт/м2. За диференційованих систем основного обробітку кількість бур’янів була вищою, ніж на контролі, в 1,5 та 2,8 раза відповідно. Перед збиранням врожаю культур сівозміни закономірність, що відзначалася на початку вегетації та перед внесенням страхових гербіцидів, збереглася. За системи різноглибинного основного обробітку з обертанням скиби продуктивність сівозміни становила 8,4 т/га зернових одиниць, у варіантах безполицевих – різноглибинної та одноглибинної мілкої – вона знизилась до 8,1 та 6,5 т/га, або на 3,6 та 22,6% відповідно. За диференційованої-1 системи основного обробітку відзначено підвищення продуктивності сівозміни порівняно з контролем на 1,2%, а за диференційованої-2 – зниження на 7,1%. Висновок. Найвищу продуктивність за виходом зернових одиниць в розрахунку на один гектар сівозмінної площі забезпечила диференційована-1 система основного обробітку з одним щілюванням за ротацію сівозміни на глибину 38–40 см з показником 8,50 т/га з. о. на фоні використання побічної продукції культур сівозміни та дози мінеральних добрив N120P60, забезпечивши умовно чистий прибуток 20,4 тис.грн./га з рівнем рентабельності 110,1%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Харченко, Т. О. "ОСОБЛИВОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ АГРАРНОГО СЕКТОРУ: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД." Таврійський науковий вісник. Серія: Публічне управління та адміністрування, no. 4 (April 15, 2022): 142–52. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-pub.2021.4.19.

Full text
Abstract:
У статті проведено аналіз міжнародних практик державного регулювання розвитку аграрного сектору. Встановлено динаміку форм та методів регулювання, цільовий вплив яких спрямовується на доходи суб’єктів господарювання, ринкові відносини, безпосередньо сільськогосподарське виробництво, міжгалузеві зв'язки тощо. Державне регулювання розвитку аграрного сектору в Україні реалізується через механізми прямої бюджетної підтримки шляхом субсидіювання та дотування, податкових пільг та регулювання ціноутворення. Серед означених механізмів основним, починаючи з 1998 р., були податкові пільги, при цьому до 2017 р. діяв ще спеціальний режим оподаткування ПДВ у сільському господарстві. Визначено, що безпосередній вплив на результативність державного регулювання розвитку аграрного сектору здійснює стан розвитку економіки, можливості бюджетів, стан законодавчого забезпечення, рівень сформованості пріоритетів галузевого та територіального розвитку. Встановлено, що для України доцільним є часткове використання інструментів різних підходів для формування комплексної моделі, орієнтованої на розширення страхових та фінансово-кредитних інструментів, поглиблення рівня інноваційності виробництва, сталий розвиток сільських територій тощо. Визначено, що за показником PSE (%) найбільший рівень державної підтримки виробників у Японії. Однак рівень державної підтримки зменшився в 2020 р. порівняно з 2000 р. на 26,6%. Аналогічною є тенденція і щодо зменшення рівня державної підтримки виробників аграрного сектору в 2020 р. порівняно з 2000 р. у країнах Європейського Союзу на 36,3%. У межах оцінки рівня державної підтримки виробників аграрного сектору в США підтверджено узагальнену тенденцію щодо скорочення обсягів підтримки в 2020 р. порівняно з 2000 р. майже вдвічі. За результатами оцінки встановлено, що державна підтримка виробників аграрного сектору в Україні є найменшою, характеризується наявністю від’ємних значень протягом досліджуваного періоду та відсутністю сталої тенденції. Підтверджено, що інструменти державного регулювання аграрного сектору економіки України є зіставними з міжнародною практикою регуляторної політики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Климук, Н. Я. "ОСОБЛИВОСТІ МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ В УКРАЇНІ У СУЧАСНИХ УМОВАХ." Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України, no. 1 (June 2, 2021): 55–60. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2786.2021.1.12147.

Full text
Abstract:
Мета: з’ясувати особливості медичного страхування в сучасних умовах з урахуванням захворюваності населення. Матеріали і методи. Використано наукові статті вітчизняних і закордонних науковців, довідники Державної служби статистики України, звітні матеріали Центру громадського здоров’я МОЗ України та Міністерства охорони здоров’я України. Під час виконання даного дослідження використано методи структурування, аналізу та узагальнення інформації. Результати. У статті здійснено систематизацію наукових підходів щодо розуміння сутності категорії «медичне страхування». Для цього проведено аналіз нормативно-правової бази, що забезпечує регулювання медичного страхування в Україні, а також вивчення наукової літератури. На основі цього аналізу сформовано комплексне визначення категорії «медичне страхування». Визначено об’єкт, предмет і суб’єкт страхової діяльності. Окреслено основні особливості обов’язкового та добровільного медичного страхування. Наведено основні групи факторів ризику, які впливають на стан здоров’я населення: соціально-економічні індикатори розвитку економіки; стан еко­логії; рівень розвитку охорони здоров’я та ризики, пов’язані з розповсюдженістю окремих захворювань і смертністю від них. На основі дослідження виявлено основні проблеми розвитку медичного страхування: недосконалість нормативно-правового регулювання, нерівномірний розподіл коштів та недостатній рівень надання медичної допомоги. Висновки. Сьогодні система охорони здоров’я нашої країни перебуває не лише у фінансовій, але й в організаційній кризі, що спричинена нерівномірним розподілом коштів та недостатнім рівнем надання медичної допомоги. Кроком до розв’язання проблем, що були означені у системі медичного забезпечення, може виступити проведення медичної реформи і, зокрема, впровадження загальнообов’язкового медичного страхування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Bondarenko, A. M. "ЕКСТРЕНА ПРОФІЛАКТИКА ЗАРАЖЕННЯ HCV – РЕАЛЬНІСТЬ І ПЕРСПЕКТИВИ." Інфекційні хвороби, no. 1 (April 3, 2019): 57–73. http://dx.doi.org/10.11603/1681-2727.2019.1.9944.

Full text
Abstract:
Проаналізовано стан проблеми екстреної профілактики HCV-інфекції при парентеральному контакті потерпілого з джерелом збудника в результаті «нещасного випадку» або «аварії» на виробництві (в медичній установі). Зазначено, що ця проблема не вирішується вже протягом майже 20 років, а екстрена профілактика HCV-інфекції взагалі заперечується або фактично забороняється, що відображено в офіційних нормативних документах сучасної адміністративної медицини більшості країн навіть з розвиненою економікою. Досі навіть не простежується тенденції до вирішення цієї проблеми, незважаючи на усю її актуальність, високий ризик серйозних наслідків і те, що ця проблема передусім безпосередньо стосується медичних працівників, які складають більшість потерпілих і виявляються заручниками ситуації, залишаючись наодинці з проблемою інфікування і розвитку гострої HCV-інфекції. Замість реальної допомоги потерпілим офіційною медициною пропонується просто «пильно очікувати» розвитку гострої HCV-інфекції з ризиком хронізації на рівні 50-90 %! Фактично це усвідомлена й узаконена бездіяльність. Але також протягом більше 20 років невирішеною залишається і проблема лікування гострої HCV-інфекції, навіть незважаючи на появу в останні декілька років високоефективних противірусних препаратів прямої дії та їх комбінацій. Стан проблеми досі перебуває на стадії «серйозної стурбованості» без яких-небудь практичних рішень. Є тільки рекомендації, що зводяться в основному до офіційно узаконеного очікування «самовільного одужання» або ж очікування розвитку хронічної HCV-інфекції. Наявність уривчастих і розпливчатих рекомендацій з етіотропної терапії гострого гепатиту С також не вирішує проблему і наполегливо рекомендує потерпілому, а тепер вже пацієнтові, самостійно чи разом з його лікарем вирішити питання про індивідуальну противірусну терапію. І тут офіційна медицина, медичні установи, де сталися «нещасні випадки», і страхові компанії знову залишаються збоку і вже постраждалий медпрацівник як пацієнт повинен вирішувати проблему також самостійно! Тому в той же час дивною виглядає і пасивність самих медпрацівників, і їх «мовчазна згода» замість активної позиції в ініціації вирішення проблеми, що безпосередньо стосується їх здоров’я і, правда у віддаленій перспективі, – навіть життя. Така ситуація повністю абсурдна і, навіть, злочинна, а, отже, вимагає невідкладного вирішення проблеми! За наявності широкого й ефективного арсеналу поки що досить ефективних противірусних препаратів таку бездіяльність з боку офіційної медицини і з боку самих медпрацівників можна вважати неприпустимим.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Горбачова, І. М. "ІНСТИТУТ ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ В КОНЦЕПЦІЇ РЕФОРМУВАННЯ КРИМІНАЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА." Знання європейського права, no. 1 (September 21, 2020): 86–90. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i1.55.

Full text
Abstract:
У процесі опрацювання концепції кримінального законодавства пропонується передбачити новий для України захід кримінально-правового впливу - заходи безпеки. До таких заходів у перспективі планується відносити: примусову психіатричну допомогу, обмежувальні заходи, оприлюднення інформації про засудження особи. Окремими розділами пропонується виділяти заходи реституції та компенсації, заходи конфіскації та вилучення майна. У кримінальному законодавстві різних країн схожі або однакові за своєю сутністю заходи безпеки називаються по-різному, враховуючи специфіку термінології кримінального законодавства, що викликано культурою суспільства та правовими ідеологіями, які домінують у певному суспільстві. Підставами призначення заходів безпеки визнаються: «суспільно небезпечний стан» особи, що виявляється у вчиненні нею суспільно небезпечного діяння та схильністю до його вчинення, злочинною діяльністю; підвищена криміногенність елементів конкретних життєвих ситуацій, а їх основною метою - захист суспільства від антисоціальної активності таких осіб, кримі-ногенність ситуації. Визначення правової природи та призначення (підстави та мети) заходів безпеки дозволить оптимально відпрацювати систему таких заходів та порядок їх застосування. Відповідно до концепції також пропонується ввести такий захід, як реституція та компенсація. Це є позитивною тенденцією, але одночасно з їх нормативним закріпленням слід виходити з того, що держава повинна забезпечити безпеку кожного члена суспільства, а якщо її органи не в змозі попередити злочин, відшкодування спричиненої злочином шкоди має стати завдання держави. Слід передбачити можливість своєчасної компенсації, тобто до винесення обвинувального вироку суду чи до розшуку особи, яка вчинила злочин, коли потерпілий гостро потребує в матеріальній допомозі для термінового лікування. Державна компенсація має відбуватися у випадках, коли відсутні відомості про особу, яка вчинила злочин. Виплата матеріальної допомоги має виключатися, якщо особа, якій спричинена шкода, уклала угоду страхування життя та здоров'я, майна, та отримує страхову премію, або особа своїми діями сприяла вчиненню злочину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Ліпінська, Алла Володимирівна. "Місце стохастики серед інших дисциплін." New computer technology 5 (November 6, 2013): 62–63. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v5i1.81.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі зростає увага до стохастичних методів управління якістю продукції, що обумовлено необхідністю навчання елементів стохастики. Якщо спочатку в стохастиці розглядалися розв’язування задач, пов’язаних з азартними іграми і лотереями, то зараз, в міру розвитку природничої і технічної галузі, її предмет стає все ширшим та серйознішим.На думку В.Г. Кременя, “введення стохастичної лінії сприятиме розвитку саме тих якостей мислення, що є необхідними для нормальної соціалізації молоді, у ринкових умовах і відповідає світовим освітнім стандартам” [1].При першому ознайомленні з основними поняттями стохастики необхідно передбачити розумне поєднання життєвого досвіду учнів, строгості і доступності подання навчального матеріалу. При навчанні елементів стохастики доцільно починати з вивчення випадкових подій та їх статистичних ймовірностей, ознайомитися з розподілами статистичних ймовірностей та з їхніми числовими характеристиками. Учитель математики має бути впевненим, що починати ненав’язливе подання стохастичних ідей можна вже у середніх класах загальноосвітньої школи.Сучасне природознавство широко використовує елементи стохастики, як теоретичної основи під час опрацювання результатів спостереження у фізиці, механіці, астрономії, геодезії, медицині, біології, обчислювальній математиці, економіці, статистиці, військовій справі, при виявленні оптимальних каналів зв’язку, на транспорті, у виробництві. У зв’язку з широким розвитком підприємств, що випускають масову продукцію, стохастика використовується не лише для бракування продукції, а й для організації процесу виробництва (статистичний контроль). Сучасний науково-технічний прогрес і суспільство ставлять перед громадськістю країни досить високі вимоги до вміння аналізувати випадкові чинники, оцінювати шанси, висувати гіпотези, прогнозувати розвиток ситуацій і, нарешті, приймати рішення в умовах, які мають стохастичний характер.Відсутність стохастики в шкільному курсі математики перешкоджала формуванню природничого наукового погляду на світ, який абсолютно необхідний будь-якій людині в сучасному суспільстві, незалежно від того, ким вона стане і чим буде займатися в житті.Включення в шкільний курс математики елементів стохастики є одним з найважливіших аспектів модернізації змісту математичної освіти на сучасному етапі, коли в життя стрімко ввійшли референдуми і соціологічні опитування, кредити і страхові поліси, різноманітні банківські нарахування.На вивчення елементів стохастики в школі відводиться занадто мало часу, щоб ґрунтовно оволодіти знаннями й особливо вміннями з цієї теми, тому важливо правильно оцінити, які знання і способи діяльності потрібні сучасній людині у повсякденному житті та діяльності, що з них буде потрібне для вивчення інших предметів, для продовження освіти, для формування різних сторін інтелекту учня.Передбачений програмою обсяг матеріалу з “Елементів стохастики” є недостатнім і, якщо зміст програми не доповнити, то “Елементи стохастики” так і будуть існувати як стороння частина, яка буде тлумачитися як своєрідне продовження комбінаторики.Однією з причин нерозуміння місця елементів стохастики в шкільному курсі математики є недосконалість методичної системи навчання, і в першу чергу однієї з головних складових такої системи – змісту навчання. В основу змісту більшості навчальних посібників і методичних матеріалів покладалося так зване класичне означення ймовірності, що приводить до протиріч і численних некоректностей.У [2] вчителю математики запропоновано, як ввести означення ймовірності події на уроці в процесі вирішення проблем.Остаточно ж стохастика набула статусу математичної дисципліни завдяки аксіоматиці А.М. Колмогорова, з наукових досліджень якого і почала своє існування московська школа теорії ймовірностей. В означеній школі, починаючи з 20-х років ХХ століття, характер досліджень з теорії ймовірностей в багатьох випадках визначається ідеями теорії множин та теорії функції. В результаті цих досліджень виявилося, що між основними поняттями теорії ймовірностей та між основними поняттями теорії множин та теорії функцій можливе встановлення певних аналогій.Аксіоматизація теорії ймовірностей може бути проведена різними способами як у відношенні добору аксіом, так і добору основних понять і основних співвідношень. Якщо переслідувати мету можливої простоти як самої системи аксіом, так і побудови з неї подальшої теорії, то являється найбільш доцільною аксіоматизація понять випадкової події та її ймовірності. Існують також інші системи аксіоматичної побудови теорії ймовірностей, а саме такі, в яких поняття ймовірності не відноситься до числа основних понять, а саме виражається через інші поняття [3].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Махбубур, Рахман, and Олеся Жувак. "МАРКЕТИНГ НА СТРАХОВОМУ РИНКУ УКРАЇНИ." InterConf, January 20, 2022, 101–13. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.01.2022.009.

Full text
Abstract:
даній статті досліджено стан страхового ринка України, його діяльність, наведенні та проаналізовані статистичні дані; чинники, які впливають на формування даного ринку; зазначенні основні проблеми галузі та їх наслідки для неї. Проаналізовані роботи науковців щодо страхового ринку, страхового маркетингу, інтернет-страхування в Україні. Виділено , як окремий аспект у функціонуванні даної сфери , маркетинг ( страховий маркетинг та інтернет-маркетинг): їх теоретичні основи; чинники, які сповільнюють розвиток маркетингу страхової сфери, чинники , які впливають на попит страхових послуг ; статистичні данні щодо витрат страхових фірм на рекламу; зазначенні переваги маркетингу в цілому та інтернет-маркетингу зокрема. Запропоновано можливі шляхи розв’язання наявних проблем та шляхи для розвитку страхового ринку в України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Семенча, Ілона. "МЕТОДИКА ОЦІНКИ СТАНУ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИМИ РЕЗУЛЬТАТАМИ ДІЯЛЬНОСТІ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ." Економіка та суспільство, no. 35 (January 25, 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-35-49.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням оцінки стану управління фінансово-економічними результатами, що є маркерами ефективної діяльності страхових компаній. Зазначено, що в такій оцінці потрібно враховувати етапи розвитку компанії, адже кожний з етапів накладає на процес управління свої особливості. Отже, спершу з цієї позиції виділені та описані зони розвитку підприємства у відповідності до закону еволюційного розвитку систем. Далі запропоновано методику, за допомогою якої можливо визначити зону розвитку, в якій знаходиться страховик; з’ясувати конкретний комплекс необхідних управлінських дій щодо реагування на визначений стан; отримати рекомендацію, які із суб’єктів управління повинні брати участь у активному впровадженні змін у відповідь на визначений стан розвитку компанії. Крім того, детально описано, як рекомендовано впроваджувати методику в практику управління страховою компанією та яким чином вписати визначену оціночну процедуру у загальний план управлінських дій щодо покращення фінансово-економічних результатів компанії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Супрун, Анатолій, and Тетяна Петрішина. "СТРАХОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В УМОВАХ ЧЕТВЕРТОЇ ПРОМИСЛОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ." Економіка та суспільство, no. 28 (June 29, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2021-28-19.

Full text
Abstract:
У статті визначено, що четверта промислова революція, яка базується на цифрових технологіях, змінює традиційні підходи до управління, зокрема і в такій достатньо консервативній сфері, як страхування. Описано основні напрямки впливу діджиталізації на фронт- та бек-офіс страхової компанії. Окреслено, як в найближчому майбутньому головним фактором змін на страховому ринку стане розробка персоналізованих страхових послуг. Показано, як відбувається трансформація страхового менеджменту під впливом технології блокчейн. Визначено вплив цифрових технологій на нагляд та регулювання ринку. Визначено проблеми правового забезпечення регулювання страхового ринку в сфері діджиталізації. Акцентовано увагу на неможливості сьогодні створювати цифрові страхові компанії без наявності офісу, хоча це є сучасним світовим трендом. Проаналізовано стан технологічності ряду компаній, які належать до лідерів страхового ринку. Сформовано концепцію синергії традиційного і страхового маркетингу, яка в найближчих періодах забезпечуватиме найкращу ефективність в сфері реалізації страхових послуг. Представлено перспективи подальших досліджень в даному напрямку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Винокуров, В. А. "On the right of a citizen of Russia to a state old-age pension ahead of schedule (according to work experience)." Юридическая мысль, no. 2(118) (June 20, 2020). http://dx.doi.org/10.47905/matgip.2020.118.2.008.

Full text
Abstract:
Статья посвящена возможности реализации права граждан Российской Федерации на получение государственной пенсии по старости досрочно (на 2 года ранее установленного возраста) по трудовому стажу, который должен составлять 42 года и 37 лет (соответственно для мужчин и женщин). Рассмотрены проблемы, связанные с зачетом в страховой стаж периода прохождения военной службы в рядах Вооруженных Сил СССР и Вооруженных Сил Российской Федерации. В результате проведенного анализа представлено авторское толкование норм Федерального закона «О страховых пенсиях», позволяющее включать время службы в армии и на флоте, а также в других войсках и воинских формированиях в периоды, которые засчитываются в страховой стаж. Однако в целях соблюдения принципов всеобщности, справедливости и солидарности поколений, на которых должна формироваться система пенсионного обеспечения граждан, а также однозначного понимания требований норм федерального законодательства в статье сформулировано предложение по внесению изменений в Федеральный закон «О страховых пенсиях». The article is devoted to the possibility of implementing the right of citizens of the Russian Federation to receive a state old-age pension up to 2 years earlier than the established age for work experience, which should be 42 years and 37 years (for men and women, respectively). The article deals with the problems related to the offset of the period of military service in the armed Forces of the USSR and the Armed Forces of the Russian Federation in the insurance period. As a result of the analysis, the author's interpretation of the norms of the Federal law “On insurance pensions” is presented, which allows including the time of service in the army and Navy, as well as in other troops and military formations in the periods that are counted in the insurance experience. However, in order to comply with the principles of generality, justice and solidarity of generations, on which the system of pension provision for citizens should be formed, as well as an unambiguous understanding of the requirements of Federal legislation, the article contains a proposal to amend the Federal law “On insurance pensions”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Сабецька, Тетяна. "ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СФЕРИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ." Економіка та суспільство, no. 27 (May 25, 2021). http://dx.doi.org/10.32782/10.32782/2524-0072/2021-27-54.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню проблематики фінансового забезпечення системи охорони здоров’я України в умовах її реформування. Обґрунтовано необхідність удосконалення фінансового забезпечення вітчизняної медицини. Проаналізовано стан фінансування медичної галузі в Україні та країнах Європи за останні роки. Досліджено місце та роль системи охорони здоров’я у структурі видатків державного бюджету. Виконано порівняльний аналіз особливостей фінансування медицини в Україні та інших країнах Європейського простору. Зроблено висновок, що в сучасних умовах розвитку медичної галузі України, ускладнених епідемією COVID-19, особливої актуальним стає пошук додаткових джерел фінансування охорони здоров’я. Серед шляхів розширення фінансових можливостей вітчизняних закладів охорони здоров’я основним є державне фінансування медичної галузі за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”, розвиток страхової медицини й розширення можливостей надання закладами охорони здоров’я платних медичних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography