Academic literature on the topic 'Стреси'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Стреси.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Стреси"

1

Лосієвська, Ольга, та Андрей Мальнєв. "Cтрес-менеджмент в структурі управління сучасною організацією". Теоретичні і прикладні проблеми психології, № 2(64) 2024 (2024): 74–82. http://dx.doi.org/10.33216/2219-2654-2024-64-2-5-74-82.

Full text
Abstract:
У статті розкрито особливості стрес-менеджменту в структурі управління сучасною організацією. Розглядається поняття стресу, його причини. Наголошується, що стреси на робочому місці – одна з головних причин погіршення стану здоровʼя, зниження продуктивності працівника в організації. У багатьох джерелах автори дослівно переводять поняття «стрес-менеджмент» як управління стресами. Однак стрес-менеджмент включає управління собою і своєю поведінкою безпосередньо в момент стресу, а також подолання негативних наслідків стресових ситуацій. Отже, стрес-менеджмент визначено як один із провідних механізм
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Denefil, O. V., Iu M. Ordynskyi та Z. M. Nebesna. "ВПЛИВ РІЗНИХ МОДЕЛЕЙ ІММОБІЛІЗАЦІЙНОГО СТРЕСУ НА МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ У СЕРЦІ ВИСОКО- І НИЗЬКОСТІЙКИХ ДО ГОСТРОЇ ГІПОКСІЙНОЇ ГІПОКСІЇ ЩУРІВ РІЗНОЇ СТАТІ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 2 (22 серпня 2019): 112–18. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2019.v0.i2.10379.

Full text
Abstract:
Стреси трапляються у нашому житті щоденно. На один і той самий стрес кожна людина реагує по-різному й не задумується про його наслідки для організму. Часто ми не враховуємо пошкоджувальної дії стресу на різні органи, зокрема на серцево-судинну систему. Визначення механізму пошкоджувального впливу стресу на серце в осіб з різною реактивністю може сприяти розробці індивідуальних методів профілактики та корекції.
 Мета – визначити вплив різних режимів іммобілізаційного стресу на морфологічні зміни у серці щурів різної статі з високою і низькою стійкістю до гіпоксії.
 Матеріал і методи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Мочурад, Л. І., Н. І. Бойко та М. В. Яцків. "Моделювання стресової ситуації людини в автоматизованих системах управління технологічними процесами". Scientific Bulletin of UNFU 30, № 1 (2020): 152–57. http://dx.doi.org/10.36930/40300126.

Full text
Abstract:
Проаналізовано причини виникнення та впливу на організм і поведінку людей стресу під час управління технологічними процесами. Актуальність виконаного дослідження полягає в тому, що сучасна особистість перебуває під впливом великої кількості стрес-чинників. Щоденні стреси викликають у людини необхідність долати різноманітні скрутні життєві обставини. Внаслідок цього особистість використовує особливий тип поведінки – долаючий, який спрямований на подолання життєвих труднощів різного рівня. Обґрунтовано актуальність вивчення проблеми долаючої поведінки фахівців, пов'язаних із технологічними проце
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Корбуш, Олександр, та Світлана Федорчук. "Оцінювання психологічного стресу спортсменів за допомогою методу електроенцефалографії". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 2 (25 грудня 2023): 31–36. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2023.2.31-36.

Full text
Abstract:
Резюме. Проведено всебічний аналіз методів оцінювання психічного стресу з використанням електроенцефалограми (ЕЕГ). Мета. Вивчення взаємозв’язку між психологічним стресом та характеристиками електричної активності мозку спортсменів та аналіз актуальних методів обробки ЕЕГ-сигналів для оцінювання рівня стресу в практиці спорту. Методи. Теоретичний аналіз і узагальнення літературних джерел та даних мережі Інтернет. Результати. Виявлено, що спектральні характеристики ЕЕГ можуть бути важливими показниками для виявлення стресових станів. Пасивні, невпевнені та схильні до стресів особи мають виражен
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Lyubovych, O. E., та I. M. Klishch. "ОСОБЛИВОСТІ ЗМІН АНТИОКСИДАНТНОЇ СИСТЕМИ В ДИНАМІЦІ ІММОБІЛІЗАЦІЙНОГО СТРЕСУ НА ТЛІ ГІПОТИРЕОЗУ". Вісник наукових досліджень, № 4 (13 грудня 2018): 175–79. http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2018.4.9619.

Full text
Abstract:
У патогенезі багатьох патологічних станів важливе місце посідають порушення антиоксидантної системи. При відсутності належного контролю за активністю процесів вільнорадикального окиснення розвивається ряд патологічних станів, що супроводжуються виникненням деструктивних, запальних та імунних реакцій. Ряд дослідників встановив захисну дію йодовмісних тиреоїдних гормонів при стресі, що реалізуються в результаті їх взаємодії із клітинним геномом, який призводить до стимуляції локальних стрес-лімітуючих систем.
 Мета дослідження – вивчити особливості змін показників ферментної і неферментної
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Голярдик, Наталія, та Людмила Стецюк. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРЕСОРІВ У ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: психологічні науки 12, № 1 (2020): 67–82. http://dx.doi.org/10.32453/5.v12i1.138.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано основні аспекти дослідження стресорів у юнацькому віці; розкрито сутність понять “стрес”, “стресори”; висвітлені передумови виникнення стресу в сучасних умовах; охарактеризовані основні стресори у юнацькому віці. З’ясовано, що причиною стресів можуть бути будь-які фактори, які викликають страх і тривогу. Найбільш поширеними факторами розвитку психоемоційного стресу у молоді слід вважати такі: високий рівень особистісної тривожності, невідповідність розкладу уроків гігієнічним вимогам, нервово-психічні напруження під час складання іспитів, неврахування педагогами типолог
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Орленко, Ірина Миколаївна, та Олена Миколаївна Бальбуза. "ОСОБЛИВОСТІ РЕГУЛЯЦІЇ ПОВЕДІНКИ ДОШКІЛЬНЯТ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ТРУДНОЩАМИ 2–3 РІВНІВ ПІДТРИМКИ". Ментальне здоров'я, № 1 (8 серпня 2024): 48–52. http://dx.doi.org/10.32782/3041-2005/2024-1-8.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання необхідності дослідження особистісної саморегуляції в дітей із порушеннями інтелектуального розвитку. Ситуація в країні сприяє збільшенню травматичних стресів, які можуть мати серйозні наслідки для дітей із порушеннями психофізичного розвитку. Ці події порушують базове відчуття безпеки особистості дитини та можуть призвести до розвитку різних психічних проблем. Травматичний стрес може викликати травматичний стресовий синдром (ТСС) або посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), які характеризуються різними симптомами, такими як повторні спогади про травматичну поді
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

КОМАР, Таїсія, та Оксана ВАРГАТА. "ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПРОФЕСІЙНОГО СТРЕСУ ФАХІВЦІВ СОЦІОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ". Psychology Travelogs, № 1 (25 серпня 2022): 5–14. http://dx.doi.org/10.31891/pt-2022-1-1.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність професійного стресу фахівців соціономічного профілю. Досліджено психологічні особливості стресу, від яких залежить ефективність професійної діяльності фахівців соціономічного профілю. Уточнено сутність понять: стрес, стресори, професійний стрес, професійний стрес фахівців соціономічного профілю, інформаційний стрес, емоційний стрес, комунікативний стрес, еустрес, дистрес, гострий стрес, хронічний стрес, стресостійкість. 
 Дослідження психології професійного стресу, шляхів і засобів його корекції та профілактики має важливе значення для фахівців соціономічного пр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Денефіль, О. В., Є. В. Мозгова, Т. Я. Ярошенко, А. М. Пришляк та К. Є. Юріїв. "ЗМІНИ ПРОЦЕСІВ ПЕРОКСИДНОГО ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У КРОВІ ЩУРІВ-САМЦІВ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ СТРЕСУ". Medical and Clinical Chemistry, № 3 (27 жовтня 2023): 103–7. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2023.i3.14136.

Full text
Abstract:
Вступ. Стрес на сьогодні є однією з основних проблем сьогодення не тільки в Україні, але й у всьому світі. Щоправда, стрес призводить до ушкодження різних органів і систем не в усіх, у частини відбувається адаптація до нього. Вивчення впливу різних моделей стресу, зокрема з’ясування механізмів їх дії на організм, є актуальним. Мета дослідження – оцінити активність процесів пероксидного окиснення ліпідів у крові щурів-самців, які зазнали стресу. Методи дослідження. Досліди виконано на 48 білих щурах-самцях лінії Вістар віком 3,5–4 місяці. Їх поділили на чотири групи: 1-ша – контроль; 2-га – стр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Волянюк, Н. Ю., Г. В. Ложкін та А. Б. Колосов. "ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ СТРЕС СПОРТИВНОЇ КОМАНДИ". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, № 3 (17 лютого 2022): 38–44. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2021.3.8.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено розгляду проблеми організаційного стресу в спортивній команді. У психології спорту виділяють ряд понять, які суголосні зі стресом: змагальний стрес, стрес надмірних фізичних навантажень, організаційний стрес. Ці поняття близькі, але не синонімічні. Змагальний стрес виникає як реакція на суперництво. Стрес фізичних навантажень пов’язаний із надмірним фізичним напруженням. Організаційний стрес виникає внаслідок негативного впливу на спортсмена особливостей команди, у якій він перебуває. Проведене дослідження дало змогу розкрити зміст організаційного стресу спортивної команди. А
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Стреси"

1

Шкільна, О. О., та Т. В. Супрунова. "Вплив тривожності за дитину під час вагітності на психо-емоційний розвиток дитини в неонатальному періоді". Thesis, Сумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/48402.

Full text
Abstract:
Актуальність. Накопичені в літературі дані свідчать про те, що поведінка матері під час вагітності, її емоційні стреси служать причиною виникнення різних форм дитячої патології (неврози, тривожні стани, тощо), відставання в розумовому розвитку та інших патологічних станів. Метою нашого дослідження було вивчення впливу тривожності за дитину під час вагітності на психо-емоційний розвиток дитини в неонатальному періоді.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Protsenko, I. M. "Stress management." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26022.

Full text
Abstract:
Stress management refers to a wide spectrum of techniques and psychotherapies aimed at controlling a person's levels of stress, especially chronic stress, usually for the purpose of improving everyday functioning. When you are citing the document, use the following link http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/26022
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дермелева, А. К. "Влияние стресса на психическую деятельность человека и приемы его преодоления". Thesis, Видавництво СумДУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17996.

Full text
Abstract:
Одним из важных факторов риска достижения жизненного успеха, благополучия и здоровья современного человека является стресс. Стресс стал типичным явлением, которое сопутствует человеку в созданных им самим условиях жизни. Поэтому разработка подходов, направленных на защиту от воздействия стрессовых ситуаций, с которыми приходится сталкиваться каждому в своей повседневной жизни, является насущной потребностью. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17996
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Любченко, Ірина Миколаївна, Ірина Олександрівна Мезенцева та К. М. Неклюєнко. "Аналіз професійних захворювань за останні роки". Thesis, ГО "СФБЖДЛ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44170.

Full text
Abstract:
У статті показано стан професійних захворювань. Наведенo статистичні дані в Україні за 2015 рік за найбільш небезпечними регіонами та галузями економіки. Висвітлено домінуючи причини формування несприятливих умов праці.<br>The status of occupational diseases are presented in this article. Statistics of the most traumatic regions and industries are shown in Ukraine in 2015. Also the dominant reasons for formation of injury are described.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ткачук, С. С. "Реакція прооксидантно-антиоксидантних взаємовідносин тимуса щурів із синдромом пренатального стресу на хронічний іммобілізаційний стрес". Thesis, БДМУ, 2021. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/18504.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Барвінський, Анатолій Олександрович, Анатолий Александрович Барвинский, Anatolii Oleksandrovych Barvinskyi та А. К. Есназарова. "Психосоматические расстройства и их причины". Thesis, Сумский государственный университет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34760.

Full text
Abstract:
Психосоматика (от греч. psyhe – душа, soma - тело ) – это направление в медицинской психологии изучающее влияние психологических факторов на возникновение отдельных соматических заболеваний (бронхиальной астмы, гипертонической болезни, стенокардии ). В медицину данный термин ввел немецкий психиатр С. Хейнрот в 1818 году. Существует несколько теорий, объясняющих происхождение психосоматических заболеваний. Согласно одной из них, психосоматические заболевания являются результатом стресса. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/34760
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Khoruzhii, V. V., Марина Миколаївна Дунаєва, Марина Николаевна Дунаева, and Maryna Mykolaivna Dunaieva. "The impact of chronic stress on human health." Thesis, Sumy State University, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77970.

Full text
Abstract:
Most people associate stress with negative feelings. This is the physical and psychological response of the body that helps us better cope with a critical situation. The body releases hormones that speed up the heart rate and bring the muscles into full combat readiness. But chronic stress can have severe consequences. Stress can be caused by everyday worries, problems at work, or an accidental quarrel with relatives. More serious life circumstances, such as a doctor's disappointing diagnosis, war, or the death of a loved one, lead to chronic stress. Stress affects a person's emotions, mood, a
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гребенюк, Д. І. "Стрес випробування: студент і екзамен". Thesis, Видавництво СумДУ, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/17966.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Логвінова, О. В. "Роль природних антиоксидантів у підвищенні стійкості до оксидативного стресу". Thesis, Сумський державний університет, 2014. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35693.

Full text
Abstract:
Оксидативний стрес – важлива ланка патогенезу багатьох захворювань, а також одна з складових процесу старіння. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/35693
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бугаева, Е. Е. "Содержание холестерина в печени крыс при стрессе". Thesis, Издательство СумГУ, 1997. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24831.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Стреси"

1

Логвинова, Н. Ю. Украина, безработица, стресс. НУА, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Логвинова, Н. Ю. Украина, безработица, стресс. НУА, 2005.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Виткин, Дж. Мужчина и стресс. Питер, 1996.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Тарасенко, Лидия Моисеевна. Стресс и пародонт. б. и., 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гудмэн, Джо. Невеста страсти. АСТ, 1998.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Муртазаев, Ш. Огненная стрела. Жазушы, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пелевин, В. Жёлтая стрела. Вагриус, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Пелевин, В. Жёлтая стрела. Вагриус, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пелевин, В. Жёлтая стрела. Вагриус, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мозолевський, Б. М. Дорогою стріли. Радянський письменник, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Стреси"

1

Пејчић, Александар С. "На страни Обреновића: политичка поезија Бране Цветковића". У Научни састанак слависта у Вукове дане. Међународни славистички центар, Филолошки факултет, Универзитет у Београду, 2024. http://dx.doi.org/10.18485/msc.2024.53.2.ch13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Јовановић, Ана С. "Страни језици у формалном образовању Србије: стратегија вишејезичности". У Руски језик у Србији и Републици Српској данас. Славистичко друштво Србије, 2023. http://dx.doi.org/10.18485/sd_ruski75.2023.ch6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ковачевић, Борко Н. "Српски као страни језик у контексту етно/социолингвистике". У Србистика на страним универзитетима и положај српског језика данас. Међународни славистички центар, Филолошки факултет, Универзитет у Београду, 2022. http://dx.doi.org/10.18485/msc_saopstenja.2022.51.1.ch7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Спасојевић, Марина. "Страни слависти у зборницима објављеним у част Александра Белића". У Александар Белић, српски лингвиста века. Универзитет у Београду, Филолошки факултет, 2017. http://dx.doi.org/10.18485/belic_slv.2017.2.ch4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Марковић, Снежана. "Руски као други страни језик у Србији и Београду". У Руски језик у Србији и Републици Српској данас. Славистичко друштво Србије, 2023. http://dx.doi.org/10.18485/sd_ruski75.2023.ch9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Зељић, Горан Н. "Префиксоиди и сродни страни форманти у правописним речницима српског језика". У Српска лексикографија — речници српског језика као изворишта граматичких и семантичких истраживања. Међународни славистички центар, Филолошки факултет, Универзитет у Београду, 2018. http://dx.doi.org/10.18485/msc.2018.47.1.ch36.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Стојичић, Војкан Б. "Српски језик као страни у Републици Грчкој – изазови и перспективе". У Српски језик у настави у иностранству — као матерњи, као наследни и као страни ; Српски језик, књижевност и култура на страним универзитетима — актуелно стање и перспективе. Међународни славистички центар, Филолошки факултет, Универзитет у Београду, 2018. http://dx.doi.org/10.18485/msc_saopstenja.2018.48.1.ch21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ђорђевић, Бојан. "Александар Белић и страни слависти у Српској академији наука и уметности". У Александар Белић, српски лингвиста века. Универзитет у Београду, Филолошки факултет, 2017. http://dx.doi.org/10.18485/belic_slv.2017.2.ch1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Крајишник, Весна, та Никица Стрижак. "Српски као страни и српски као нематерњи језик – сличности и разлике". У Актуелни теоријско-методолошки проблеми проучавања и наставе словенских језика, књижевности и култура. Универзитет у Београду, Филолошки факултет, 2018. http://dx.doi.org/10.18485/mks_knsjkk.2017.ch12.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Новаковић, Ана Д., та Марија З. Божић. "Употреба књижевног текста у настави српског као страног језика (пример обраде)". У Српски као страни језик у теорији и пракси. Филолошки факултет Универзитета у Београду, 2023. http://dx.doi.org/10.18485/ssjtip.2023.5.ch28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Стреси"

1

Найдьонова, Л. А. "Медіатравма і посттравмівні стреси: система гіпотез і результати дослідження". У МЕДІАТВОРЧІСТЬ В ЧАСИ ВІЙНИ: ПРОТИСТОЯННЯ МЕДІАТРАВМІ. ІСПП НАПН України, 2023. http://dx.doi.org/10.59416/qzgg1091.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Тагильцева, Е. В., О. В. Посевкина, М. И. Бахтин, А. С. Зайцева, and М. А. Муранов. "BULLYING STRUCTURE AT SCHOOL AS A STRESS COMPENSATION MECHANISM." In Антология российской психотерапии и психологии. Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.54775/ppl.2023.37.79.001.

Full text
Abstract:
Повышенный уровень стресса в подростковой среде является одним из последствий прохождения возрастных кризисов и взросления. Отсутствии эффективных моделей и навыков преодоления трудностей приводит отдельную группу подростков к деструктивному компенсаторному поведению, одним из которых является буллинг. Роли участников буллинга: жертва, инициатор, наблюдатель, защитник и помощник. Мы провели исследование буллинг-структуры в средней школе Новосибирской области. В исследовании приняли участие 36 школьников 9 – 11 класса. Подростки демонстрируют высокий уровень стресса, 56% повышенный уровень пере
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Эйваззаде, Айнур Сулейман кызы. "STRESS AS A PSYCHOPHYSIOLOGICAL PHENOMENON, ITS FEATURES AND CAUSES." In Теоретические и практические вопросы педагогики и психологии: сборник статей международной научной конференции (Выборг, Ноябрь 2024). Crossref, 2025. https://doi.org/10.58351/241128.2024.54.70.003.

Full text
Abstract:
Сходство стресса и дистресса заключается в том, что все эти состояния психики человека в большей или меньшей степени пагубно влияют на здоровье, разрушают его, нарушают равновесие, препятствуют заключаются в том, что стресс, например, в отличие от дистресса, несет в себе только негативное последствие для организма в целом и психики в частности, но положительные переживания, сопровождающиеся выработкой «хорошего» адреналина, радость), а это в свою очередь дает человеку положительный заряд, но даже «хороший» стресс, чрезмерно сильные эмоции могут привести к крушению сна, расстроить равновесие и
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Костарева, С. В. "KINESIOLOGY IS A SYSTEM FOR THE PRESERVATION OF EMOTIONAL AND PHYSICAL HEALTH OF A PERSON." In Антология российской психотерапии и психологии. Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.54775/ppl.2023.97.97.001.

Full text
Abstract:
Современное общество находится в хроническом стрессе. Хронический стресс угрожает здоровью и качеству жизни человека. К его последствиям относится огромное количество проблем, начиная от неудобств и заканчивая серьезными психическими и / или физическими патологиями. Если посмотреть на основные причины смертности (сердечно-сосудистые заболевания, опухоли, цереброваскулярные болезни), мы видим, что все они имеют тесную связь со стрессом. Очень часто мы слышим о стрессе. Когда человек испытывает недомогание или дискомфорт, эти симптомы всегда связаны со стрессом. Часто врач или специалист по меди
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Майборода, А. Д., А. А. Галыш, А. С. Мамаева, И. С. Ляпина, Д. Р. Ганаева та И. А. Фесенко. "ДИФФЕРЕНЦИАЛЬНО ЭКСПРЕССИРУЕМЫЕ ПРИ ЗАРАЖЕНИИ ПЕПТИДЫ РЕГУЛИРУЮТ БАЛАНС РОСТА И ЗАЩИТНЫХ РЕАКЦИЙ ПРИ БИОТИЧЕСКОМ СТРЕССЕ". У Биотехнология в растениеводстве, животноводстве и сельскохозяйственной микробиологии. Crossref, 2024. https://doi.org/10.48397/t7077-5286-2758-n.

Full text
Abstract:
Сигнальные пептиды растений вовлечены в широкий спектр регуляторных процессов, в том числе многие из них участвуют в ответе на биотический стресс [1]. Мох Physcomitrium patens является удобным модельным объектом системной биологии и позволяет проследить эволюционные закономерности адаптации растений к биотическому и абиотическому стрессу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Григоренко, О. В. "PRESENTATION OF THE FUNCTIONAL ADAPTATION THEORY OF STRESS." In Антология российской психотерапии и психологии. Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.54775/ppl.2023.47.60.001.

Full text
Abstract:
Согласно публикуемой статистике, в современном мире подавляющее большинство людей страдают от заболеваний и психоэмоциональных расстройств, изначальной причиной возникновения и развития которых является высокий уровень стресса. Представляемая Функционально адаптационная теория стресса (ФАТС), рассматривает три базовых неспецифических элемента функционирования организма человека: функциональная система, адаптация и стресс, в их онтогенезе и филогенезе, во взаимосвязи, взаимовлиянии и взаиморегуляции, раскрывая механизм этого взаимодействия, и описывает возникающие, в результате этого взаимодейс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ахмадуллина, Г. И., та М. Д. Михайлова. "ВЗАИМОСВЯЗЬ УРОВНЯ СТРЕССА И НАРУШЕНИЙ ПИЩЕВОГО ПОВЕДЕНИЯ В РАМКАХ ОПРЕДЕЛЕНИЯ РИСКА РАЗВИТИЯ САХАРНОГО ДИАБЕТА 2 ТИПА И СОСТОЯНИЯ КАЧЕСТВА ЖИЗНИ СРЕДИ ЛИЦ БЕЗ ЭНДОКРИННОЙ ПАТОЛОГИИ". У X (XXIX) НАЦИОНАЛЬНЫЙ КОНГРЕСС ЭНДОКРИНОЛОГОВ с международным участием «Персонализированная медицина и практическое здравоохранение». ФГБУ «НМИЦ эндокринологии» Минздрава России, 2023. http://dx.doi.org/10.14341/cong23-26.05.23-59.

Full text
Abstract:
ЦЕЛЬ: оценить риск развития сахарного диабета 2 типа среди лиц без эндокринной патологии и изучить&#x0D; взаимосвязь с нарушениями пищевого поведения, уровнем стресса и качеством жизни.&#x0D; МАТЕРИАЛЫ И МЕТОДЫ: опрошен 81 человек: 30 мужчин и 51 женщина, без эндокринной пато-&#x0D; логии. Средний возраст составил 36±14,3 лет. Дефицит массы тела (ИМТ=17,4±0,39 кг/м2) обнару-&#x0D; жен у 8 человек (9,9%); нормальная масса тела (ИМТ=21,63±2,05 кг/м2) – у 45 (55,6%); предожирение&#x0D; (ИМТ=26,96±1,34 кг/м2) – у 16 (19,7%); ожирение 1 ст. (ИМТ=32,7±1,53 кг/м2) – у 9 (11%); ожирение 2 ст.&#x0D; (И
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Белова, Н. И., М. П. Василик та Л. И. Федореева. "СТРЕССОБУСЛОВЛЕННЫЙ ПРОФИЛЬ ЭКСПРЕССИИ МЕТИЛТРАНСФЕРАЗ ЦИТОЗИНА ПШЕНИЦЫ МЯГКОЙ (TRITICUM AESTIVUM) И ТВЁРДОЙ (TRITICUM DURUM)". У «ТВЁРДАЯ ПШЕНИЦА: генетика, биотехнология, селекция и семеноводство, технологии выращивания и переработки». Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.48397/arriab.2023.78.22.001.

Full text
Abstract:
В связи с большим количеством пахотных земель с высоким уровнем засоления и развивающимся осваиванием ранее не возделываемых угодий, изучение механизмов солеустойчивости сельскохозяйственных культур является одной из приоритетных задач отечественных исследователей. Важным регуляторным элементов служит эпигеномная модификация ДНК, в числе ферментов, вовлечённых в метилирование у растений, значатся цитозиновые метилтрансферазы. В настоящей работе мы рассмотрели различия экспрессии основных групп метлитрансфераз на фоне солевого и темнового стресса на примере сорта Золотая. Уровни экспрессии неко
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лисейчева, А. С. "Critical analysis of the effectiveness of the modern examination system in universities." In Современное социально-гуманитарное образование: векторы развития в год науки и технологий: материалы VI международной конференции (г. Москва, МПГУ, 22–23 апреля 2021 г.). Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.37492/etno.2021.75.26.043.

Full text
Abstract:
анализируя современную экзаменационную систему в высшей школе в России и за рубежом, автор пытается выявить отношение студентов к системе экзаменов, в том числе то, как данная ситуация влияет на уровень стресса, а стресс – на показатели, а также рассматривая фактор субъективности преподавания. analyzing the modern examination system in higher education in Russia and abroad, the author tries to identify the attitude of students to the examination system, including how this situation affects the level of stress, and stress affects the indicators, as well as considering the factor of subjectivity
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Поджидаев, А. А. "Трансформация личности в период пандемической угрозы". У Scientific achievements of the third millennium. SPC "LJournal", 2021. http://dx.doi.org/10.18411/scienceconf-11-2021-17.

Full text
Abstract:
С самого начала человеческой жизни людям приходилось сталкиваться с различными бедствиями, природными катастрофами, войнами, и другими стрессовыми ситуациями. На каждого человека все эти переживания и стресс влияют по-разному. Кто-то быстро находит выход из положения, пытается мобилизовать себя, стремится избавиться от пугающих обстоятельств, а кто-то наоборот, старается спрятаться, сбежать или даже испытывает сильнейшие переживания, с которыми едва справляется. Сейчас почти два миллиарда людей по всему миру находятся в условиях социальной самоизоляции. Это беспрецедентные в истории человечест
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Стреси"

1

Марчик, Валентина Іванівна, та Ганна Костянтинівна Баришнікова. Вплив рівня стресу на стан здоров’я студентів протягом семестру. ДВНЗ “Донбаський державний педагогічний університет”, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3804.

Full text
Abstract:
У студентів третього курсу закладу вищої освіти денної форми навчання виявлена пряма залежність між зменшенням рівня стресу і покращенням здоров’я. Період екзаменаційної сесії майже не впливає на рівень стресу, а стан здоров’я значно поліпшується, що свідчить про адаптацію студентів денної форми навчання до навчально-виховного процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марчик, Валентина Іванівна. Вплив рухової активності на прояв стресу у студентів під час війни. ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», 2023. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/7083.

Full text
Abstract:
В дослідженні впливу рухової активності на прояв стресу під час війни визначено, що у студентів, які навчаються за спеціальністю Середня освіта (Фізична культура) і відвідують спортивний зал від 2 до 6 разів на тиждень, прояв інтелектуальних, поведінкових та емоційних ознак стресу зустрічається майже у два рази менше, а по деяких ознаках ‒ в п’ять разів у порівнянні зі студентами інших спеціальностей. Виявлено, що рівень успішності навчальної діяльності 2022/23 навчального року у порівнянні з попереднім роком став вищим у 40% опитуваних студентів незалежно від спеціальності, що свідчить про ро
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шестопалова (Бондар), Катерина Миколаївна, та Олена Петрівна Шестопалова. Субсидіарні зміни особистості дитини (VTF) в ситуації вторинної травматизації (trauma survivos). ХНУ ім. Сковороди, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3902.

Full text
Abstract:
Представлено розуміння психологічного супроводу дітям і підліткам, які демонструють симптоми ПТСРю Проаналізовано техніки зняття стресу, феномени максимального витіснення з пам’яті дітей стресогенного чинника в консультуванні, а також прищеплення навичок аутогенного тренування, підвищення прийняття своєї особистості, формування нового сенсу існування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Марчик, В. І., та В. І. Карпов. Мотивація студентів до занять фізичними вправами в процесі формування професійної компетенції майбутніх вчителів. Криворізький державний педагогічний університет, 2010. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1899.

Full text
Abstract:
В роботі досліджували мотивації студентів у використанні засобів фізичної культури і спорту в залежності від статті. Як для юнаків, так і для дівчат технолого-педагогічного факультету активна рухова діяльність приваблива як досвід, який можна використовувати в інших життєвих ситуаціях. Для таких студентів характерними потужними мотивами спортивної діяльності є: боротися, аби подолати перешкоди; зазнавати на собі вплив стресу; змінювати обставини та досягати успіху. При порівнянні з юнаками, виявлено, що для дівчат більшим мотивом до занять фізичними вправами є питання гармонійного фізичного ро
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мельник, Н. Г. Приготування страви як засіб вираження амбівалентності жіночої душі (за романом Софії Андрухович «Фелікс Австрія»). Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського., 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1565.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються художні функції описів страв та процесів їх приготування, наявні в романі сучасної української письменниці Софії Андрухович. Акцентовано увагу на тому, що густативні образи в творі є засобом розкриття внутрішнього світу жінки, відображенням філософії життя персонажів роману.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бережна, Маргарита Василівна. Психолінгвістичний архетип «Деметра» (на матеріалі анімаційного фільму Inside Out). Видавничий дім «Гельветика», 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6046.

Full text
Abstract:
У роботі йдеться про кореляцію між психологічним архетипом персонажа кіно та лінгвістичними елементами, що складають його мовлення. Архетип «Деметра» (Demeter) представлений у фільмі «Думками навиворіт» персонажем Радість, яка є втіленням однойменної емоції. Архетип представлено у своїх двох утіленнях: позитивному («Годувальниця», або Nurturer) і негативному («Патологічна піклувальниця», або Overcontrolling Mother). Радість зображено як антропоморфний жіночий персонаж, функція якої полягає в тому, щоб дівчинка Райлі, якій належить емоція, була завжди щасливою. Як і «Патологічна піклувальниця»,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Остроушко, О. А. Структурні типи назв страв у «Практичній кухні» Ольги Франко. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1469.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано більше 1000 найменувань страв із кулінарної книги Ольги Франко «Практична кухня». З’ясовано, що однослівні найменування (близько 14 %) засвідчують типові для української мови способи утворення назв страв та семантичні зміни, що при цьому відбуваються; наведено приклади суфіксальних дериватів, назв, утворених лексико-семантичним способом та шляхом запозичення. Визначено та описано основні типи складених найменувань страв, більшість із яких становлять двоскладні словосполучення (більше ніж 68 %). Типовими для них є структури з головним іменниковим компонентом та залежним
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бережна, Маргарита Василівна. Психолінгвістичний образ Ельзи (у фільмі Frozen). Видавничий дім «Гельветика», 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5819.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості створення психолінгвістичного образу кіноперсонажа за психологічним архетипом «Містик» (the Mystic). Робота є частиною дослідження системи психолінгвістичних кінообразів англомовних фільмів масової культури ХХІ сторіччя. Роботу виконано на матеріалі фентезі-фільму К. Бака та Дж. Лі Frozen (2013). Діалогічне мовлення персонажів вважаємо універсальним засобом розкриття психотипу персонажа. За класифікацією психологічних архетипів В. Шмідт (2007) відносимо Ельзу до архетипу «Містик», для якої визначальними рисами є такі: 1) вона відчуває зв’язок з чимось надприродн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

СОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ МЕТОДОВ ОЦЕНКИ УСТОЙЧИВОСТИ ПРЕДПРИЯТИЙ ТУРИСТИЧЕСКОЙ ИНДУСТРИИ НА РЕГИОНАЛЬНОМ УРОВНЕ. А. В. Батуров, В. Ф. Кшишневская, 2020. http://dx.doi.org/10.33236/2307-910x-2020-2-30-150-156.

Full text
Abstract:
Статья посвящена применению методов стресс-тестирования для оценки риска возможного банкротства для туристических компаний на уровне региона. При сценариях изменения турпотока от 100% до 50% и 30%, динамика корреляций исследуемых показателей показывает не критичную динамику ослабления тесноты связи. Стресс-тест показал некоторый запас прочности санаторно-курортного комплекса региона Кавказских Минеральных Вод.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лeca на территории объектов всемирного наследия поглотители углерода под воздействием стресс-факторов. UNESCO, International Union for Conservation of Nature, World Resources Institute, 2022. http://dx.doi.org/10.58337/fjjv1957.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!