Academic literature on the topic 'Суперечливі підходи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Суперечливі підходи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Суперечливі підходи"

1

Гуменюк, Юлія. "БІОСОЦІАЛЬНИЙ І ПСИХОГЕНЕТИЧНИЙ ПІДХОДИ У ВИВЧЕННІ АЛЬТРУЇЗМУ". Proceedings of the National Aviation University Series Philosophy Cultural 37, № 1 (2023): 81–86. http://dx.doi.org/10.18372/2412-2157.37.17582.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті проводиться огляд наукових джерел різних років у галузі соціобіології, психогенетики іфілософії, в яких розкривається походження та сутність феномену альтруїзму та його еволюційне значення длялюдини. Окреслено суперечливі питання, на які протягом багатьох років намагаються знайти відповідь біологи,генетики, філософи. Розглядаються витоки основних припущень, переконань та помилок у поясненні альтруїзму. У підсумку з’ясовано, що альтруїзм – це здатність турбуватись про інших. Егоїзм і альтруїзм – протилежнонаправлені моделі еволюційної поведінки та відіграють важливу роль у формуванні соціальних відносин. Ці двафеномени є підконтрольними єдиному механізму психогенетичної спадковості. В даному руслі розглядаютьсядосить суперечливі теорії – концепція «альтруїстичного гена» В. Ефроімсона та версія існування «егоїстичногогена» Р. Докінза.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бібік, Надія. "Гра в навчанні молодших школярів: варіативність підходів до застосування". Ukrainian Educational Journal, № 3 (25 вересня 2023): 197–204. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2023-3-197-204.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено стан теорії і практики застосування гри в навчанні молодших школярів; охарактеризовано суперечливі підходи щодо доцільності її використання в початкових класах. Визначено семантику вихідних понять: гра, ігрова діяльність; проаналізовано функцію гри, її структуру і компоненти з конкретизацією змісту відповідно до потреб освітнього процесу в початкових класах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Glinskaya, L. F. "Соціологічні підходи до аналізу освіти як методологічна основа її модернізації". Sociological Studios, № 2(3) (12 травня 2018): 82–88. http://dx.doi.org/10.29038/2306-3971-2013-02-82-88.

Full text
Abstract:
У статті здійснено спробу синтезувати суперечливі положення різних теоретико-методологічних підходів до аналізу освітнього процесу; такий підхід передбачає об’єднання різних знань щодо освіти в цілісну систему, яка могла би стати універсальною теорією освіти. З урахуванням того, що модернізація освітнього процесу сучасного суспільства вимагає створення адекватної моделі навчання й виховання, основою якої виступає людина як творчий об’єкт, виділено значимість таких її якостей, як (1) внутрішній саморозвиток у контексті дегуманізації життєвого простору; (2) формування таких орієнтацій, які продукують світоглядно-ціннісні чинники протидії деструктивним впливам і впевненості у своїх силах та можливості успішно реалізувати власні претензії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Абдула, Андрій. "Проблема Сократа : класичні стратегії розв’язання та їх аналітичні інтерпретації в дослідженнях К. Поппера та Г. Властоса." Actual Problems of Mind, № 23 (17 грудня 2022): 32–46. http://dx.doi.org/10.31812/apm.7626.

Full text
Abstract:
Проблема Сократа – одна з давніх філософських проблем. Сократа називають «засновником Західної філософії» та «першім справжнім філософом», але, можливо, той Сократ, якого ми знаємо, був лише літературним персонажем у діалогах Платона. Навіть його сучасники не могли однозначно відповісти на запитання «ким був Сократ насправді?» Три найближчих до нього античних автори, твори яких зберіглися – Арістофан, Ксенофонт та Платон, давали йому суперечливі характеристики, а більш пізні автори довільно використовували його образ.
 Водночас, дослідники не полишали спроб відтворити «історичного Сократа». На кінець ХІХ ст. остаточно сформувались декілька стратегій щодо вирішення проблеми Сократа саме як історико-філософської та методологічної проблеми. На основі цих стратегій виникли їх сучасні інтерпретації як в аналітичній філософії так і за її межами.
 В статті розглядаються основні підходи до вирішення сократівської проблеми, з урахуванням тих методологічних орієнтирів, які було вироблено протягом останнього часу: виокремлення літературно-контекстуального (герменевтичного) та аналітичного напрямків дослідження, унітарного та еволюційного підходів, історично зорієнтованого аналізу та ін.
 Також акцентовано увагу на двох підходах, що представляють аналітичний напрямок і які можна розглядати в межах еволюціоністської парадигми щодо вирішення проблеми Сократа. Ці підходи поєднує як спільна методологічна настанова так і загальна тенденція щодо протиставлення портретів Сократа та Платона. Однак за філософською вагою і впливом ці підходи значно різняться.
 Перший з цих підходів представлений в працях відомого британського філософа Карла Поппера, зокрема в його основоположній праці «Відкрите суспільство та його вороги». Поппер в цій праці приділив значну увагу постаті Сократа, протиставивши його Платону. Сократ для Поппера – представник відкритого, вільного суспільства, у той час, як Платон – «пророк» закритого суспільства. Розв’язання проблеми Сократа для К. Поппера – це філософське обґрунтування такого протиставлення, тому цій проблемі приділена значна увага.
 Другий підхід репрезентує методологію, розроблену видатним американським істориком філософії Г. Властосом, яку характеризують як «аналітичний девелопменталізм». У цілому вона також спрямована на пошук аргументів на користь протиставлення філософії Сократа та філософії Платона. При цьому дослідження Властоса зосереджено переважно навколо питань історико-філософського змісту. Його концепція вважається однією з засадничих у цьому напрямку дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тістик, Ростислав. "Сучасні підходи у вивченні дипломатії". Історико-політичні проблеми сучасного світу, № 49 (16 червня 2024): 153–64. https://doi.org/10.31861/mhpi2024.49.153-164.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості сучасного теоретизування явища дипломатії. Автор розкриває поліморфний характер наявних наукових підходів до розуміння дипломатії й вказує на розширення чисельності сфер, охоплених дипломатичною діяльністю. Паралельне збільшення кількості акторів, які можуть діяти у міжнародних відносинах, реалізуючи представницькі функції, перетворює сучасну дипломатію на складне й багатоукладне явище. Тому, незважаючи на зростання інтересу у науковій літературі до вивчення феномена дипломатії, досі не вдалося сформувати її цілісної теорії. Автор вказує суперечливі аспекти трактування дипломатії у межах низки підходів науки про міжнародні відносини та дипломатичних студій і наголошує на потенціалі соціалконструктивістських інтерпретацій цього явища, поділяючи переконання низки дослідників про існування особливої ідентичності дипломатів. Актуальна трансформація дипломатичної діяльності, політизація й віртуалізація багатьох сфер суспільних взаємодій, у поєднанні зі стрімким залученням у міжнародні відносини великої кількості акторів, неминуче ставитиме перед дипломатією та дипломатами нові виклики. Водночас, сучасний стан міжнародних відносин – відродження стратегій розрахунку на власні сили та прагнення до реструктуризації міжнародної системи з боку окремих акторів, свідчать про високу ймовірність зміцнення класичних форм дипломатії з огляду на важливість дотримання узгоджених у міжнародному співтоваристві правил та норм. Тому дипломатія й надалі відповідатиме на потреби представництва державних акторів міжнародних відносин та зберігатиме власне вирішальне значення в контексті узгодження національних інтересів та забезпечення стабільності міжнародної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Н.М. Фешовець та О.В. Пиптюк. "Оцінка якості життя у хворих на гострий алкогольний панкреатит". Прикарпатський вісник наукового товариства імені Шевченка ПУЛЬС, № 22 (75) (26 грудня 2024): 44–52. https://doi.org/10.21802/2304-7437-2024-22(75)-44-52.

Full text
Abstract:
У сучасній медицині пацієнт-центровані підходи до лікування стають ключовими у забезпеченні якісної діагностики та терапії, що враховує індивідуальні особливості кожного пацієнта. У цьому контексті особливу увагу привертає вивчення впливу гострого алкогольного панкреатиту (ГАП) на якість життя, з огляду на його високий ризик інвалідизації та смертності. Дослідження, спрямовані на оцінку якості життя пацієнтів з ГАП, демонструють суперечливі результати, що підкреслює потребу у стандартизованих методиках оцінювання та вдосконаленні підходів до терапії. Метою цього дослідження була оцінка впливу модифікованого підходу до лікування на якість життя пацієнтів із ГАП у порівнянні зі стандартизованими протоколами. До дослідження залучено 110 пацієнтів із середнім і важким перебігом ГАП, які перебували на лікуванні у хірургічному стаціонарі. Пацієнтів було розподілено на дві групи: перша отримувала стандартизоване лікування, друга – модифіковану терапію з використанням біоімпедансометрії для корекції інфузійної терапії та застосуванням розчину Стерофундин ISO. Для оцінки якості життя використовували два стандартизовані інструменти: Gastrointestinal Quality of Life Index (GIQLI) та Gastrointestinal Symptom Rating Scale (GSRS). Опитування проводилося на 1-шу та 14-ту добу перебування пацієнтів у стаціонарі. Результати показали, що пацієнти з модифікованим підходом до лікування демонстрували значне покращення показників GIQLI та GSRS у порівнянні з групою зі стандартизованою терапією. Динаміка GSRS підтвердила зниження вираженості симптомів шлунково-кишкового тракту у пацієнтів з модифікованим лікуванням. Дослідження підкреслює важливість індивідуалізації терапевтичних стратегій у лікуванні ГАП, що сприяє значному покращенню якості життя пацієнтів. Запровадження біоімпедансометрії як інструменту для корекції інфузійної терапії дозволяє більш ефективно регулювати водно-електролітний баланс, а застосування розчину Стерофундин ISO забезпечує метаболічну стабільність. Отримані результати підтверджують ефективність модифікованого лікування у відновленні якості життя пацієнтів із ГАП, що відображається у зниженні вираженості симптомів, покращенні фізичного, емоційного та соціального стану. Подальші дослідження мають бути спрямовані на вдосконалення методів оцінки стану пацієнтів та розробку інноваційних підходів для підвищення ефективності лікування ГАП.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Zoriy, Yaroslav. "Військово-професійна підготовка майбутніх офіцерів запасу у провідних країнах світу". Освітній простір України, № 12 (19 червня 2018): 91–98. http://dx.doi.org/10.15330/esu.12.91-98.

Full text
Abstract:
В статті розглядаються підходи до організації військової підготовки громадян за програмою офіцерів запасу (резерву) у провідних країнах світу. З’ясовано, що військово-політичне керівництво зарубіжних країн, особливо країн НАТО, приділяє значну увагу проблемі підготовки офіцерів запасу. Це, у першу чергу, стосується уніфікації та підвищення ефективності функціонування діючих систем підготовки та перепідготовки офіцерського складу.Історико-методологічний аналіз з одного боку підтвердив доцільність використання досвіду зарубіжних армій щодо підготовки зазначеної категорії громадян до військово-професійної діяльності, а з іншої, – виокремив суперечливі аспекти в сучасній вітчизняній системі військово-професійної освіти з урахуванням участі підрозділів Збройних Сил України у військових діях на Сході держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Роговська-Іщук, Ірина. "ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПСИХОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО ПІДХОДУ В ДОСЛІДЖЕННІ ЦІНОВОЇ ДИНАМІКИ МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОВИХ РИНКІВ". Mechanism of an economic regulation, № 1 (103) (27 лютого 2024): 67–71. http://dx.doi.org/10.32782/mer.2024.103.10.

Full text
Abstract:
У статті розкрито питання теоретичного обґрунтування поведінки ціни на міжнародних фінансових ринках. Існує безліч інвестиційних теорій, які пояснюють повністю чи частково причини зміни цін, а також високої волатильності фінансових ринків, вказують на можливість чи складності у аналізі цін та прогнозуванні. Проте, загальноприйняті теорії спрацьовують не завжди і часто виявляються недієздатними. Суперечливі теоретичні обґрунтування цінової динаміки різноманітних фінансових активів спонукають до пошуків нових альтернативних пояснень, тому в роботі розглянуто такі підходи, зокрема теорію поведінкових фінансів. Висунуто припущення, що саме біхевіоризм найбільш влучно описує та пояснює існування трендів, нераціональну поведінку індивідів та груп тощо. Таким чином ринок розглянуто, як неефективний, а поведінку його учасників, як нераціональну, що визначено, як одну з основних причин недієвості інструментів аналізу та прогнозування на основі загальновизнаної інвестиційної теорії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гінзбург, Михайло Давидович. "ПРОПОНОВИ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНСЬКЕ МОВОЗНАВСТВО КОНЦЕПЦІЇ МІШАНИХ ЧАСТИН МОВИ". Мова: кодифікація, компетенція, комунікація, № 1(4) (30 червня 2021): 7–29. http://dx.doi.org/10.24025/2707-0573.1(4).2021.231684.

Full text
Abstract:
Постановка проблеми. Актуальність запропонованої статті пов’язана з потребою подолати принципові розбіжності між висновками академійних мовознавчих праць і рекомендаціями посібників з культури української мови, з одного боку, і тим, чому навчають в українських вишах, з другого. Ці розбіжності пов’язані з особливостями українських засобів подавання процесів, які відрізняють їх від засобів сусідніх слов’янських мов.
 Зазначені розбіжності спричинені тим, що українському мовознавству бракує однозначної, несуперечливої та загальновизнаної концепції дієслова як частини мови і частиномовної належності дієслівних утворів, системи їхніх граматичних ознак і пов’язаного з цим розуміння їхньої семантики та правил уживання в різних синтаксичних конструкціях.
 З огляду на це потрібно:
 – порівняти два панівні підходи до визначення дієслова як частини мови: 1) узвичаєний підхід, утілений у радянських і пострадянських граматиках; 2) новий семантико-граматичний, який запропонував І.К. Кучеренко та розвинув І.Р. Вихованець;
 – запропонувати як далі визначати дієслово та похідні дієслівні утвори.
 Мета статті – запропонувати як усунути деякі суперечливі положення нового семантико-граматичного підходу та доповнити його концепцією мішаних частин мови.
 Методи дослідження. Основним методом є аналізування граматичних та термінознавчих праць.
 Основні результати дослідження. Порівняно два зазначені панівні підходи до визначення дієслова як частини мови і показано істотні переваги та певні суперечливості другого.
 Зокрема проаналізовано семантику, граматичні ознаки та ужиткові особливості дієслівних форм на ‑но, ‑то, інфінітива, дієприслівника, віддієслівного іменники на ‑ння, ‑ття з процесовим значенням (далі – дієслівного іменника) та дієприкметника. Підтверджено, що дієслівні форми на ‑но, ‑то та інфінітив належать до дієслова як частини мови, тоді як дієприслівник, дієслівний іменник і дієприкметник є не формами дієслова, а лексико-граматичними розрядами віддієслівного прислівника, іменника та прикметника відповідно.
 Показано, що успадковування граматичного значення категорії виду та певних валентних позиції твірних дієслів пов’язує дієприслівник, дієслівний іменник та дієприкметник з дієсловом не лише словотвірно і семантично, а й граматично. і завдяки цьому граматичному зв’язку вони істотно відрізняються від спільнокореневих власне віддієслівних прислівників, іменників та прикметників, які повністю втратили всі дієслівні граматичні категорії і тому є результатом повного семантичного перейдення дієслова в прислівник, іменник та прикметник відповідно.
 Висновки та перспективи. Саме граматичний зв’язок дієприслівника, дієслівного іменника та дієприкметника з дієсловом дає підстави вважати ці утвори мішаними частинами мови.
 Запропоновано уточнити структуру курсу української граматики і ввести до нього спеціальний розділ «Мішані частини мови», щоб чітко відбити граматичну, семантичну й ужиткову відмінність цих утворів від власне віддієслівних прикметників, прислівників та іменників.
 Ключові слова: вид, валентність, дієвідмінювані дієслівні форми, дієслівний іменник (віддієслівний іменник на ‑ння, ‑ття), дієслівна форма на ‑но, ‑то, дієприкметник, дієприслівник, інфінітив, процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Григорова, Надія, та Ольга Іващенко. "ФЕНОМЕН ЗОБРАЖЕННЯ У ФІЛОСОФСЬКИХ ЕКСПЛОРАЦІЯХ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ І ЙОГАННА ВОЛЬФГАНТА ГЕТЕ". Мiждисциплiнарнi дослiдження складних систем, № 22 (14 грудня 2023): 87–95. http://dx.doi.org/10.31392/iscs.2023.22.087.

Full text
Abstract:
АнотаціяНа матеріалі інтерпретацій феномену видимого і невидимого у працях Сковороди і Гете аналізуються витоки сучасної культури зображення, яка попри не порівняльні технічні і технологічні можливості зберігає деякі суперечливі моменти процесу секуляризації. Це знаходить прояв у постсекулярних тенденціях сьогодення, які несуть на собі відбиток ризиків і досягнень доби Просвітництва. Розглядаються трансформації платонізму і неоплатонізму у діалогах Сковороди, де зображення має амбівалентний функціональний потенціал: надає імпульсів для проникнення у царину невидимого і разом з цим приховує невидиме, створюючи ілюзії, вказуючи людині хибні шляхи і перспективи. Зосереджується увага на тому, як Сковорода обґрунтовує можливості подолати ці загрози і ризики через трансформації тілесного на духовне. Сократівський імператив «Пізнай себе!» Сковорода перетворює на практичну вимогу подвійної герменевтики зображення, що здійснюється через віру, яка відкриває шлях світла і змінює інтенціональність споглядання. Від зваблення барвами людина у своєму духовному розвиткові просувається справжньої гармонії кольорів, заданої творцем. Гете, на відміну від Сковороди, здебільшого зосереджується на реабілітації видимого як джерела пізнання і розвитку людської чуттєвості. Гете пропонує міждисциплінарний аналіз фарб і кольорів, акцентуючи взаємозв’язок їх фізичного, хімічного, психологічного і морально-етичного аспектів Обидва підходи містять у собі зародки сучасної культури зображення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Суперечливі підходи"

1

Стригуль, Лариса Станіславівна, та М. А. Буцаєва. "Дослідження сутності визначення поняття фінансових результатів діяльності підприємства". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27609.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!