To see the other types of publications on this topic, follow the link: Супутники.

Journal articles on the topic 'Супутники'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Супутники.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Kopets, Rafal, and Sofiia Skrobinska. "Російська космічна програма зайшла в глухий кут: інцидент космічної морської розвідки." Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, no. 2 (6) (October 31, 2019): 28–38. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2019-02-28-38.

Full text
Abstract:
Космічні програми провідних держав орієнтовані на військову мета з самого початку. У Радянському Союзі не в змозі були конкурувати з США Держави з точки зору морської могутності, космічних активів були використані для створення асиметричної реакції - розвідувально-ударний комплекс, призначений для знищення авіаносних бойових груп. Супутники були призначені для виявлення та відстеження американських судів. В епоху після закінчення холодної війни Росія намагався зберегти потенціал морського спостереження, що розглядається як найважливіша частина військові можливості. В наш час, хоча і не без зусиль, нове покоління супутників спостереження вдосконалені, що вказує на неубутних роль супутникових систем в проведення морських операцій. Метою статті є опис припущень, ведення та обслуговування радянських і російських супутників спостереження за морським транспортом, а також обговорити перспективи розвитку в порівнянні з останніми світовими тенденціями.У статті доведено, що після закінчення «холодної війни», незважаючи на обмежені ресурси, Росія намагалася зберегти свій потенціал у цій галузі, усвідомлюючи важливість цього елемента військової системи. Нині не без проблем упроваджується наступне покоління супутників із цією метою, що свідчить про чималу роль супутникової розвідки в проведенні морських операцій. Автором зроблено висновок, що для Росії космос залишається надзвичайно важливою сферою, завдяки якій ця країна здатна підірвати стратегію та військові можливості західних країн, особливо США. Однак російська космічна програма страждає від багатьох «хвороб». Автор припускає, що російський потенціал морської супутникової розвідки буде засуджений до маргіналізації, як із технічних, так і фінансових, а також геостратегічних причин – високоінтенсивне військове протистояння на морі, де супутники були б ключовим елементом, що підтримує цю діяльність, передусім розглядається як частина американсько-китайських сценаріїв суперництва. Росія в геополітичній загадці стала, незважаючи на значні й досить ефективні дії, спрямовані на те, щоб змінити цю тенденцію, актором другого плану
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чистякова, Е. П., and О. О. Губка. "Життя і творчість С. М. Реріха та його зустрічі з конструкторами КБ «Південне» в Індії за програмою «Інтеркосмос»." Studies in history and philosophy of science and technology 29, no. 1 (February 8, 2021): 97–104. http://dx.doi.org/10.15421/272012.

Full text
Abstract:
Висвітлено основні віхи життєвого і творчого шляху видатного художника, мислителя і громадського діяча С. М. Реріха. Розказано також про радянсько-індійську співпрацю за програмою «Інтеркосмос» і про зустрічі конструкторів і вчених КБ «Південне» (м. Дніпропетровськ, нині – Дніпро) зі Святославом Реріхом у рамках цієї співпраці. Значущими для авторів стали відомості, отримані за допомогою методу інтерв'ю. За його допомогою вдалося зібрати цікаву і рідкісну інформацію у конструкторів космічних апаратів з КБ «Південне», а також отримати їх спогади про зустрічі зі Святославом Миколайовичем у маєтку Татагуні під містом Бангалором у 70-х роках XX століття. Саме в Бангалорі здійснювалося співробітництво радянської та індійської сторін, у результаті якого з'явилися перші індійські супутники «Аріабхата» та «Бхаскара», а успішний запуск цих супутників сприяв створенню і становленню національної космічної програми Індії
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Masalskiy, V. P., and S. I. Kuznetsov. "Аборигенна дендрофлора покритонасінних – основа паркобудування в лісостепу України." Scientific Bulletin of UNFU 28, no. 8 (October 25, 2018): 14–18. http://dx.doi.org/10.15421/40280802.

Full text
Abstract:
Висвітлено результати досліджень складу насаджень дендрологічних парків Лісостепу України. Встановлено, що в складі насаджень парків кількісно переважають рослини аборигенних видів. Разом із дубом звичайним (Quercus robur L.) паркоутворювальну роль відіграють його супутники: клен гостролистий (Acer platanoides L.), ясен звичайний (Fraxinus exelsior L.), липа серцелиста (Tilia cordata Mill.), клен польовий (Acer campestre L.), клен явір (Acer pseudoplatanus L.), граб звичайний (Carpinus betulus L.), в'язові. Зроблено порівняльний аналіз аборигенної та інтродукованої дендрофлори в дендропарках Лісостепу України з таких критеріїв: функціональність, економічність та естетичність. З погляду функціональності доведено, що садово-паркові об'єкти, основу яких складають аборигенні види покритонасінних, легко створювати, за ними легко доглядати і такі об'єкти є більш довговічними. Доведено, що з економічного погляду парки, створені з покритонасінних аборигенної дендрофлори, є дешевшими за парки, створені з інтродуцентів у 10–15 разів. Встановлено, що парки, створені аборигенною дендрофлорою покритонасінних, мають найбільший позитивний психоемоційний вплив на відвідувачів і є комфортними для відпочинку. Отже, для створення парків, аборигенна дендрофлора є саме тим елементом ландшафту, який повною мірою відповідає основним трьом критеріям оцінки садово-паркового об'єкта, а значить є головним паркоутворювальним елементом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Nesterenko, S., D. Yermolenko, О. Shefer, and A. Kliepko. "УКРАЇНСЬКА НАВІГАЦІЙНА СУПУТНИКОВА СИСТЕМА: СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 65 (September 3, 2021): 4–7. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.3.004.

Full text
Abstract:
Проаналізовані основні діючі і перспективні навігаційні супутникові системи світу, у тому числі й регіональні, за точністю позиціонування, зоною покриття, кількістю виведених на орбіту космічних апаратів, активністю оновлення системи тощо. Відмічено, що, залежно від програмування, усі вищеназвані навігаційні системи є взаємосумісними і можуть функціонально доповнювати одне одного. Додатково підвищити точність позиціонування можливо з використанням глобальних систем диференційних поправок SBAS (Space Based Augmentation System) у Північній і Південній Америці, в Європі і Японії, а для корекції GPS–даних на території України використовуються методи коригування DGPS і RTK з наземних базових станцій. Досліджено можливості української космічної галузі. Проаналізована затверджена Концепція Державної космічної програми, яка передбачає запуск супутника «Січ-2-30» з терміном експлуатації 5 років, і подальше щорічне його доповнення кількома супутниками упродовж п’яти років. Попри позитивні зрушення в українській космічній галузі виявлені недоліки і проблеми її повноцінного розвитку: недостатнє фінансове забезпечення, нестійке правове державне регулювання, необхідність довготривалих наукових досліджень для оцінки рівня якості позиціонування. Супутник «Січ-2-30» не зможе забезпечити Україні повну інформаційну незалежність, а, отже, і фінансову незалежність від інших постачальників картографічних знімків, так як отримувані знімки будуть мати відносно невисоку роздільну здатність. Відмічено, що незважаючи на проблемні питання, є гостра необхідність розвитку власної української навігаційної системи для отримання цифрових зображень поверхні Землі. У держави з’явиться можливість проведення постійного безперервного моніторингу різних явищ, галузей, секторів, таких як землевпорядних, аграрних, екологічних, архітектурно-будівельних, економічного прогнозування, кліматичних, правоохоронних, військових тощо. Завдяки ефективній роботі української навігаційної супутникової системи з’явиться можливість брати участь у різних міжнародних програмах, зокрема з освоєння Місяця, повноцінно інтегруватися у Європейську космічну систему, що передбачає Угода про асоціацію України з ЄС
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Горбулін, Володимир Павлович. "Використання космічної інформації в системі геоінформаційного забезпечення ухвалення управлінських рішень з питань національної безпеки та оборони України." Visnik Nacional noi academii nauk Ukrai ni, no. 9 (September 18, 2021): 3–11. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.09.003.

Full text
Abstract:
Сьогодні роль геоінформаційних систем у забезпеченні ухвалення рішень з питань національної безпеки і оборони розвинених країн світу постійно зростає. У новій Стратегії воєнної безпеки України особливу увагу приділено впровадженню сучасних інформаційних та космічних технологій у діяльність українських сил оборони. У статті актуалізовано проблему розвитку національної інфраструктури геопросторових даних за відсутності в України власних супутників. Проаналізовано два шляхи розв’язання цієї проблеми: отримання даних від іноземних космічних апаратів і запуск власного супутника дистанційного зондування Землі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kuchuk, Н., and I. Krivolapov. "РОЗПІЗНАВАННЯ ДІЛЯНОК ВИРУБКИ ЛІСІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЗГОРТКОВИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 2, no. 60 (May 28, 2020): 70–74. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.2.070.

Full text
Abstract:
Одним зі способів боротьби із незаконною вирубкою лісів є постійний моніторінг супутникових знімків деяких районів та розпізнавання на них потенційних вирубок. Метою статті є розроблення системи розпізнавання ділянок вирубок лісів на зображенні зі супутника за допомогою згорткових нейронних мереж з метою своєчасного інформування про незаконні подібні дії у заданому регіоні. Результати дослідження. . Супутниками, з яких були отримані всі необхідні зображення, є Landsat-8 та Sentinel-2, що роблять знімки щодня з 16-денним та 10-денним циклами повторення відповідно. Розпізнавання здійснювалось за допомогою згорткової нейронної мережі, що навчалася на наборі даних великого обсягу. Висновок. Розроблений програмний продукт може виконувати такі функції: вибір координат; зберігання координат для подальшого використання; вибір проміжку часу; завантаження супутникових зображень за вибраний проміжок часу; розпізнавання зображень. Розроблена система є десктопним застосунком. Модульність основних функцій системи дозволить у майбутньому за невеликий час модифікувати їх для використання у повністю автоматизованих системах, не потребуючих управління оператором
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кібукевич, Юлія. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ NDVI ДЛЯ РІЗНОЧАСОВИХ ОПТИЧНИХ ТА РАДАРНИХ ЗОБРАЖЕНЬ." System technologies 5, no. 136 (August 6, 2021): 22–27. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-5-136-2021-02.

Full text
Abstract:
Зміни кліматичних умов на планеті суттєво ускладнюють ведення сільського господарства. Це призводить до зниження продовольчої безпеки по всьому світу. Ефективним рішенням є застосування космічних технологій, що дозволяють проводи-ти супутниковий моніторинг стану с/г рослин та вирішити важливі агротехнічні за-дачі. Сучасні дослідження підтвердили, що для моніторингу полів необхідні рішення, які дозволять уникнути впливу хмарності на побудову часових рядів. У роботі проведе-но порівняльний аналіз показників нормалізованого відносного вегетаційного індексу (NDVI) для різночасових оптичних та радарних зображень зі супутників Landsat-8, Sentinel-1 та Sentinel-2 та визначено залежність стану озимої пшениці від кількості опадів. Дослідження були проведені на 5 ділянках площею 209 га з озимою пшеницею. У роботі було виявлено найвищу кореляцію між показниками NDVI, які отримані за до-помогою радарного супутника Sentinel-1, та показниками кількості опадів. Проведені дослідження показали, що супутниковий моніторинг полів за допомогою радарної зйо-мки є більш ефективним за оптичну зйомку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Голубек, О. "Апріорний аналіз точності виведення ракети космічного призначення на екваторіальну орбіту." Адаптивні системи автоматичного управління 2, no. 37 (May 31, 2021): 74–86. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.37.2020.226817.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена апріорному аналізу точності виведення супутника в перший висхідний вузол близької до колової орбіти висотою 500 км ракетою космічного призначення легкого класу в умовах дії стохастичних збурень комплексу командних приладів, характеристик рушійної установки, масових і аеродинамічних характеристик. Виявлені визначальні збурюючі фактори, що впливають на точність виведення супутника в першому висхідному вузлу автономного польоту і масу залишків компонентів палива в момент відділення супутника від ракети космічного призначення. Для двох режимів роботи безплатформної інерціальної навігаційної системи без комплексування супутниковою навігаційною системою і з в умовах дії збурень визначені розподіли відхилень оскулюючих параметрів орбіти супутника в першому висхідному вузлу автономного польоту, досліджена зміна трубки траєкторій ракети космічного призначення від часу польоту, визначений розподіл відхилення маси компонентів палива в момент відділення супутника від ракети космічного призначення. Бібл. 23, іл. 10, табл. 5.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Будько, Євген. "Супутників для молоді." Міжнародний туризм, no. 3 (2008): 80–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Baltsii, Yu Yu. "Особливості управління в містах із районним поділом в Україні." Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, no. 3 (May 29, 2020): 78–85. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2020.03.09.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості управління у містах з районним поділом. Приділена увага виявленню основних проблем розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування у містах з районним поділом та аналізу чинного законодавства з цього питання. Зазначено, що у процесі децентралізації публічної влади, при організації управління у містах із районним поділом, необхідно, перш за все, враховувати інтереси мешканців територіальної громади району у місті й застосовувати виважений та диференційований підхід з урахуванням населеності міста і його території, а також доцільно використовувати принцип субсидіарності. Метою статті є дослідження особливостей в управлінні в містах із районним поділом в Україні. Наукова новизна полягає у дослідженні та виокремленні особливостей управління в містах із районним поділом в Україні, а також у формулюванні конкретних пропозицій та рекомендацій щодо усунення проблемних питань, пов’язаних з управлінням у цих містах. Висновки. Вирішення проблемних питань щодо дієвої організації управління у містах із районним поділом має відбуватися у відповідності до процесів децентралізації публічної влади, з урахуванням принципу субсидіарності, а також максимального наближення соціальних послуг органів публічної влади до населення на відповідній території, яке крім національного законодавства передбачено також Європейською Хартією місцевого самоврядування. Реалізація принципу субсидіарності під час розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування у містах із районним поділом дозволить здійснювати управління на різних рівнях управління найефективніше. Вирішення проблеми щодо належної організації управління у містах із районним поділом потребує найскорішого врегулювання на вищому законодавчому рівні. Вона може бути вирішена як у межах Конституції України, так і Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» шляхом внесення відповідних змін та доповнень до них, а також прийняттям комплексу нових нормативно-правових актів, насамперед законів України: «Про адміністративно-територіальний устрій України», «Про територіальну громаду», «Про міські агломерації та міста-супутники» й ін. При цьому, на наш погляд, вельми вдалим було б вирішення цього питання шляхом прийняття Закону України «Про місцеві референдуми», який би демократично урегулював питання управління в містах із районним поділом, де населення відповідного району як самостійного елементу адміністративно-територіального устрою України у відповідності до своїх конституційних прав щодо участі у вирішенні питань місцевого значення, обрало би власну модель врядування, яка ще більше наблизить Україну до європейських стандартів місцевого управління та самоврядування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Галкін, Олександр. "Супутниці життя Івана Багряного." Березіль, no. 3/4 (2009): 113–20.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Постельняк, А. А. "Геометрична точність ортотрансформованих знімків із супутника Landsat 8." Вісник геодезії та картографії, no. 6 (87) (2013): 30–34.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Мельник, Л. В. "Функціональні перетворення міського простору Бучі як міста-супутника столиці." Часопис картографії, Вип. 16 (2016): 181–92.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Pashchenko, R., and M. Mariushko. "МОНІТОРИНГ ЗМІН СТАНУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ ЗА ДАНИМИ ФРАКТАЛЬНОГО АНАЛІЗУ КОСМІЧНИХ ЗНІМКІВ." Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, no. 65 (September 3, 2021): 8–17. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2021.3.008.

Full text
Abstract:
Відсутність загальних підходів до оцінки стану сільськогосподарських земель за даними ДЗЗ показує, що задача моніторингу змін їх стану є до кінця не вирішеною. У статті розглянута можливість використання фрактального аналізу космічних знімків супутника Sentinel-2 сільськогосподарських земель для визначення змін їх стану під впливом різних чинників. Оцінені характеристики космічних знімків супутника Sentinel-2 заданої території з сільськогосподарськими полями на них. Наведено порядок побудови поля фрактальних розмірностей та розрахунку фрактальної розмірності з використанням методів, які найчастіше застосовують на практиці для аналізу цифрових зображень – методи покриття і призми. Показано, що розрахунок і візуалізація ПФР космічних знімків сільськогосподарських земель дозволяє здійснювати їх сегментацію і виділяти межі проведених польових робіт, зміну їх у часі та оцінювати їх структуру після завершення робіт. Визначено, що під час фрактального аналізу космічних знімків супутника Sentinel-2 доцільно використовувати мінімальні або різниці фрактальних розмірностей. Показано, що для автоматизації процесу сегментації різних структур на космічному знімку можна застосовувати гістограму ПФР і селективні зображення. Запропоновано метод моніторингу змін стану сільськогосподарських земель з використанням фрактального аналізу, який дозволяє визначати межі аномалій на зображенні, початок зміни стану земель, обсяг проведених робіт та їх тривалість, а також оцінювати структуру земель
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Постельняк, А. А. "Дослідження геометричної точності стереопари космічних знімків із супутника WorldView-2." Вісник геодезії та картографії, no. 4 (91) (2014): 28–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Ivchenko, V. M., L. V. Kozak, Yu I. Venediktov, O. V. Zbruts'kyi, V. Ye Korepanov, E. I. Kryuchkov, G. V. Lizunov, A. A. Lukeniuk, and A. K. Fedorenko. "The Geocosmos project for the Ukrainian Junior Satellite." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 10, no. 5-6 (November 30, 2004): 17–20. http://dx.doi.org/10.15407/knit2004.05.017.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Ільєнко, О. П. "ЗМІНА ТЕМПЕРАТУРИ ПОВЕРХНІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ ЗА ДАНИМИ СУПУТНИКА LANDSAT TM 5." Вісник Полтавської державної аграрної академії, no. 4 (December 27, 2012): 165–68. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2012.04.39.

Full text
Abstract:
Висвітлюється питання визначення наявностівідмінностей температури поверхні ґрунтів сіль-ськогосподарських угідь, зокрема, чорноземів ти-пових глибоких малоґумусних, за допомогою тепло-вого каналу супутника Landsat 5 (TM). Подано ре-зультати автоматизованої ідентифікації відпові-дних показників на супутниковому знімку за 25вересня 2010 року із використанням моделі енер-ґетичного балансу (SEBAL) на території Кіровсь-кої сільської ради Полтавського району Полтавсь-кої області. Результати дослідження лягли в ос-нову виявлення залежності температури поверхніґрунтів від їх типу й родючості. This article illuminates the point of finding out the presence ofthe temperature differences on the cultivated land surface,particularly, on typical black deep humus-arm earth with thehelp of the satellite Landsat 5 (TM) heat channel. The results ofthe computer-aided (automatic) identification of relevantindicators on the satellite image on September 25, 2010 with theuse of model of the energy balance (SEBAL) in the Kirovvillage council of Poltava district, Poltava region are adduced.The obtained results formed the basis for detecting the thermaldependence of the soil surface from the type and fertility.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Ізотова, І. Ю. "Супутник IRAS: спостереження галактик різних морфологічних типів у далекому інфрачервоному діапазоні." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Астрономія, Вип. 41/42 (2005): 29–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Грушицька, І. "Становлення фотометричних досліджень штучних супутників Землі в Україні." Емінак, no. 2 (22), квітень - червень, т. 2 (2018): 143–48.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Чолій, В. Я. "Визначення параметрів видимого руху супутника та їх прогноз з використанням фільтра Калмана." Бюлетень Українського центру визначення параметрів обертання Землі, no. 7 (2012): 6–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Якимчук, М. А., and І. М. Корчагін. "Особливості геологічної будови ділянки посадки марсохода NASA Perseverance на Марсі за результатами частотно-резонансної обробки знімків з космічних апаратів." Reports of the National Academy of Sciences of Ukraine, no. 2 (April 30, 2021): 83–90. http://dx.doi.org/10.15407/dopovidi2021.02.083.

Full text
Abstract:
Наведено результати експериментальних досліджень на Марсі на локальній ділянці посадки марсохода NASA Perseverance, в районі кратера Jezero і на площі в північній частині планети. Дослідження рекогносцирувального характеру проведені із застосуванням методів частотно-резонансної обробки та інтерпретації знімків ділянок обстеження з космічних апаратів з метою вивчення особливостей їх геологічної будови. Інструментальні виміри показали, що ділянка посадки марсохода розташована в межах вулканічної структури, заповненої мергелями. На поверхні в зоні посадки виявлені уламки кременистих порід. У районі розташування кратера Jezero інструментальними вимірами встановлено (підтверджено) наявність у розрізі планети 8 типів вулканічних споруд, заповнених: 1) сіллю; 2) вапняками; 3) доломітами; 4) мергелями; 5) кременистими породами; 6) базальтами; 7) ультрамафічними породами; 8) кімберлітами. Обстежен- ням окремих площ планети підтверджений факт наявності в її складі лише 27 відомих на Землі хімічних елементів. До відсутніх на Марсі хімічних елементів належить також кисень. Відсутність кисню на Марсі свідчить про те, що на планеті немає води, а отже, і льоду в полярних областях. У районі північного полюса Марса виявлені крупні вулканічні структури, заповнені сіллю. Виявлені на Марсі численні вулканічні комп- лекси, заповнені породами різного складу, є важливими аргументами на користь вулканічної моделі фор- мування зовнішнього вигляду планети. Результати досліджень свідчать про принципову можливість ви- користання даних дистанційного зондування планет і супутників Сонячної системи (знімків з космічних апаратів, посадочних модулів і телескопів) для вивчення внутрішньої будови об’єктів обстеження і складу присутніх на них порід, мінералів і хімічних елементів. Частотно-резонансна технологія обробки супут- никових знімків і фотознімків може бути використана для детальних досліджень на планетах і супутни- ках Сонячної системи в рамках великих наукових проєктів їх вивчення. Апробована мобільна технологія може також знайти застосування під час вибору місць відбору зразків порід для марсохода.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Наумова, Л. В., С. О. Груба, and У. О. Наумова. "БЕЗПЕЧНІ ПІДХОДИ ДО ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ З ОЖИРІННЯМ У ПОЄДНАННІ З КОГНІТИВНИМИ РОЗЛАДАМИ." Медсестринство, no. 1 (May 21, 2021): 44–46. http://dx.doi.org/10.11603/2411-1597.2021.1.12072.

Full text
Abstract:
Частими супутніми захворюваннями ожиріння є такі метаболічні порушення, як цукровий діабет і дислі­підемія, які виконують роль провідних чинників ризику серцево-судинних захворювань. При ожирінні зростає вірогідність розвитку інших захворювань і метаболічних порушень. Проведено обстеження та лікування 20 хворих з ожирінням II ступеня з супутніми когнітивними розладами. Для лікування призначено модифікацію способу життя, корекцію харчування та метформін у початковій дозі 500 мг 3 рази на добу з поступовим збільшенням до оптимальної. Відзначено поступове зниження маси тіла на 2,5–3,5 кг на місяць, середнє зменшення маси тіла становило 25–30 кг на рік.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Казанцева, Л. "Феномен Станції № 1023 візуально-оптичних спостережень штучних супутників Землі." Світогляд, no. 5 (2007): 28–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Казанцева, Л. "Феномен Станції № 1023 візуально-оптичних спостережень штучних супутників Землі." Світогляд, no. 5 (2007): 28–31.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Nosovsky, A., and M. Saveliev. "Про підготовку спеціалістів у галузі зняття з експлуатації атомних електричних станцій." Nuclear and Radiation Safety, no. 4(68) (November 23, 2015): 58–63. http://dx.doi.org/10.32918/nrs.2015.4(68).11.

Full text
Abstract:
Показано труднощі й недоліки підготовки фахівців в Україні із зняття з експлуатації АЕС. Пропонується створення науково-технічного кластера як територіального об'єднання підприємств і організацій, пов’язаних з проблемами зняття з експлуатації АЕС та поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами на базі Науково-освітнього центру з підготовки кадрів для цих організацій в місті-супутнику Чорнобильської АЕС — Славутичі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Korepanov, V. Ye, E. I. Kryuchkov, G. V. Lizunov, A. K. Fedorenko, and F. L. Dudkin. "The first results of the Variant experiment onboard the Sich-1M satellite." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 13, no. 4 (July 30, 2007): 10–17. http://dx.doi.org/10.15407/knit2007.04.010.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Samoilenko, A. M., S. M. Chuiko, and O. V. Nesmelova. "Нелінійні крайові задачі, не розв'язані відносно похідної." Ukrains’kyi Matematychnyi Zhurnal 72, no. 8 (August 18, 2020): 1106–18. http://dx.doi.org/10.37863/umzh.v72i8.5986.

Full text
Abstract:
УДК 517.9 Знайдено конструктивні необхідні та достатні умови розв'язності, а також схему побудови розв'язків нелінійної крайової задачі, не розв'язаної відносно похідної. Побудовано збіжні ітераційні схеми для знаходження наближень до розв'язків зазначеної задачі. Як приклад застосування побудованої ітераційної схеми знайдено наближення до розв'язків періодичних крайових задач для рівняння типу Релея, не розв'язаного відносно похідної, зокрема, у випадку періодичної задачі для рівняння, яке визначає рух супутника на еліптичній орбіті.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Ваколюк, М. В. "Вимірювання концентрацій СО2 в атмосфері супутником GOSAТ та дослідними вежами." Екологічна безпека та природокористування, Вип. 14 (2014): 41–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Ilchenko, M. Yu, T. M. Narytnyk, V. I. Prysiazhnyi, S. V. Kapshtyk, and S. A. Matviienko. "Low-Earth orbital Internet of Things satellite system on the basis of distributed satellite architecture." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 26, no. 4 (2020): 57–85. http://dx.doi.org/10.15407/knit2020.04.057.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Saiko, Volodymyr, Teodor Narytnyk, Valeriy Gladkykh, and Natalia Sivkova. "INNOVATIVE SOLUTION FOR LEO-SYSTEM WITH DISTRIBUTED SATELLITE ARCHITECTURE." Information systems and technologies security, no. 1 (2) (2020): 77–83. http://dx.doi.org/10.17721/ists.2020.1.77-83.

Full text
Abstract:
An innovative solution for practical implementation in a LEO system with a "distributed satellite" architecture that can be used to provide low-orbital spacecraft communications with ground stations and users of 5G / IoT satellite services is proposed. The essence of the proposed development in the system of low-orbital satellite communication with FC-architecture is that to reduce the delay in signaling to consumers and the probability of overloading the network into a prospective system of low-orbital satellite communication, which contains artificial Earth satellites, each of which functions in Earth orbit and equipped with onboard repeaters, inter-satellite communications, a network of ground-based communication and control systems for artificial satellites of the Earth, a grouping of low-orbiting space their devices (LEO-system), which includes the grouping of root (leading) satellites and satellites-repeaters (slave), around each root satellite is formed micro-grouping of satellites-repeaters, and functions of the root satellite in the selected orbital phase of the orbital -or micro-satellites that are connected to the annular network by communication lines between satellites, and - functions of satellites-repeaters - kubsat, new is the introduction of a multilevel boundary cloud system, which is a heterogeneity distributed computing cloud structure. At the same time, the boundary clouds of the multilevel system are connected by ultra-high-speed wireless terahertz radio lines and wireless optical communication systems. The technique of estimation of access time in the proposed structure of "fog computing" on the basis of the model of access in "fog computing" with the resolution of collisions of data sources implementing the survey mode is presented.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Korepanov, V. E., V. M. Ivchenko, G. V. Lizunov, O. P. Fedorov, F. L. Dudkin, and A. M. Popiel. "The first international scientific experiment "Variant" on board the Ukrainian satellite "Sich-1M"." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 13, no. 4 (July 30, 2007): 3–9. http://dx.doi.org/10.15407/knit2007.04.003.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Rachinskaya, A., and А. Kupchak. "STUDY OF THE SATELLITE MOTION UNDER THE ACTION OF MOMENT OF LIGHT PRESSURE FORCES." Mechanics And Mathematical Method 1, no. 1 (March 29, 2019): 72–82. http://dx.doi.org/10.31650/2618-0650-2019-1-1-72-82.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Kharchenko, Volodymyr, Roman Odarchenko, and Ali Ismail. "Метод вибору оптимальної тривалості префіксу OFDM символів в супутникових каналах зв'язку аеронавігаційної системи." Proceedings of the National Aviation University 85, no. 4 (December 22, 2020): 6–12. http://dx.doi.org/10.18372/2306-1472.85.15130.

Full text
Abstract:
Для дослідження методу вибору оптимальної тривалості префіксу OFDM-символів в супутникових каналах зв’язку була побудована оригінальна модель лінії зв'язку «Літак-супутник-наземна станція» за допомогою програмного забезпечення MATLAB Sіmulіnk. Модель з адаптивною модуляцією складається з джерела інформації, літального передавача, висхідної / низхідної лінії зв'язку, супутникового транспондера та приймача наземної станції. Розглянуто технологію OFDM для боротьби із наслідками багатопроменевості. Удосконалено метод боротьби із міжсимвольною інтерференцією на основі використання технології OFDM.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Avdeev, V. V. "Estimating the distortion of satellite — subsatellite structure under aerodynamic drag." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 3, no. 5-6 (September 30, 1997): 30–33. http://dx.doi.org/10.15407/knit1997.05.030.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Agapitov, A. V., O. P. Verkhoglyadova, and V. M. Ivchenko. "Compression waves in the Earth's magnetosphere: interpretation of "Interball 1" observations." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 7, no. 5-6 (September 30, 2001): 64–70. http://dx.doi.org/10.15407/knit2001.05.064.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Безродний, Д. "Принципи визначення різних балів тектонофацій за петроакустичними даними на прикладі метаморфічних порід Криворіжжя ("Супутник-2")." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Геологія, Вип. 58 (2012): 13–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Kryuchkov, E. I., G. V. Lizunov, P. O. Usenko, and V. I. Glemba. "Systematization and preliminary processing of data from the experiment Variant onboard the Sich-1M satellite." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 13, no. 4 (July 30, 2007): 18–24. http://dx.doi.org/10.15407/knit2007.04.018.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Kozak, L. V. "A statistical approach for turbulent processes in the Earth’s magnetosphere from measurements of the satellite Interball." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 16, no. 1 (January 30, 2010): 28–39. http://dx.doi.org/10.15407/knit2010.01.028.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Makarov, A. L., K. G. Belousov, D. N. Svinarenko, V. S. Khoroshylov, D. K. Mozgovoy, and V. M. Popel. "Automatized recognition of urban vegetation and water bodies by Jilin-1А satellite images." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 27, no. 4 (2021): 42–53. http://dx.doi.org/10.15407/knit2021.04.042.

Full text
Abstract:
The results of testing the developed techniques for automatized recognition of vegetation and water bodies on the urban territory by multispectral images from the Jilin-1А satellite are given.The research included automatized recognition of vegetation and water bodies on the selected observation territory based on images with super high spatial resolution in the visual and infrared range and consequent comparison of the obtained results with the results of visual decoding. The obtained results of processing the images from the Jilin-1А satellite in accordance with the proposed techniques confirmed the sufficiently high accuracy of automatized edge enhancement of recognized objects as compared to the results of interactive visual recognition of these images. Different test areas provided a good separation of vegetation and water types with the same thresholding customization. The accuracy of automatized classification of vegetation and water bodies (without considering the standard errors) for different test areas was within 81...92%, and values of kappa-coefficient were within 0.68 to 0.85. Comparison of normalized index images received from Jilin-1А and Sentinel-2A satellites showed slight discordance in NDVI values and significant discordances for NDWI and MNDWI that are caused by the usage of different spectral channels (SWIR and NIR). These discordances can be sufficiently reduced when using correction coefficients.Analysis of the influence of output image resolution reduction (from 10 to 8 bit) and subsequent informational compressing (JPEG lossy and JPEG2000 lossless) on results of automatized recognition of vegetation and water bodies confirmed the validity and efficiency of these techniques. The volume of saved and transmitted files significantly decreased (in 80…100 times) with a slight reduction of classification accuracy (by 1...2 %). The proposed techniques make it possible to increase significantly the efficiency and probability of renewing maps of big cities and to reduce financial expenditures as compared to the traditional ground GPS-surveying and aerosurveying. The high-level automatization of image processing and minimization of necessary calculations (as compared to techniques that use complex classifiers and neural networks) allow to implement the developed technique as a geographic information web service that satisfies the needs of a wide circle of government services and commercial structures and can be useful for megalopolis population and tourists.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Петрикін, І. В. "Визначення геодезичних складових при проведенні паспортизації сільськогосподарських угідь із використанням низькоорбітальних супутників." Актуальні проблеми економіки, no. 10 (2007): 176–81.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Коваленко, М. О., П. Г. Герасимчук, Л. О. Зайцев, В. В. Алексеенко, Д. О. Міончинський, О. І. Харченко, and М. І. Житній. "ОСОБЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ ВІДБИТКІВ ПРОТЕЗНОГО ЛОЖА ПІД ЧАС ВИГОТОВЛЕННЯ ПОВНИХ ЗНІМНИХ ПРОТЕЗІВ У ПАЦІЄНТІВ ІЗ СУПУТНІМИ СОМАТИЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ ТА АЛЕРГІЧНИМИ РЕАКЦІЯМИ." Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 117, no. 4 (December 29, 2021): 53–57. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2021-42-4.9.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – удосконалити технологію отримання відбитків для виготовлення повних знімних протезів, налагодити схему взаємодії стоматолога-ортопеда з лікарями інших спеціальностей, подовжити час експлуатації повних знімних протезів за рахунок індивідуального підбору матеріалу для протезування пацієнтам. Методи дослідження. Нами проконсультовано 47 пацієнтів зі скаргами на незадовільну фіксацію і стабілізацію повних знімних протезів. У 17 пацієнтів (36%) були тільки серцево-судинні, ендокринні та нефрологічні захворювання, у інших 27 (58%) – поєднані (з переважанням одного з них), у 3 осіб із групи (6%) перебіг соматичних захворювань утруднювався наявністю алергічних реакцій в анамнезі. Ми використовували розроблений опитувальник, у якому пацієнт протягом 7–10 днів погодинно відзначав суб’єктивні відчуття за ступенем фіксації та стабілізації протеза, наявністю тиску на м’які тканини і часом незадовільної фіксації або стабілізації. Після обробки отриманих результатів та оцінки змін стану м’яких тканин протезного ложа ми визначили часовий інтервал, коли були відсутні симптоми здавлювання під протезом, і те, як він утримувався погодинно. При цьому визначили час, із якого протез починав спадати або погіршувалася його фіксація чи стабілізація. Наукова новизна. Оптимізували технологію отримання відбитків протезного ложа в пацієнтів із супутніми соматичними захворюваннями. Висновки. Виготовлення повних знімних протезів пацієнтам із супутніми захворюваннями та обтяженим алер‑ гологічним статусом слід проводити в стані ремісії супутнього захворювання. Зняття анатомічних і функціональних відбитків необхідно проводити в оптимальний час доби. Для визначення оптимального часу доби необхідно враховувати результати опитувальників, анкет та додаткову оцінку стану м’яких тканин протезного ложа. Індивідуальний підхід у підборі матеріалу для протезування дозволяє уникнути алергічних реакцій у порожнині рота і, як наслідок, покращує фіксацію знімних протезів. Комунікація стоматологів-ортопедів із лікарями інших спеціальностей та детальне вивчення історії хвороби кожного пацієнта збільшують відсоток вдалого протезування. Контроль фіксації та стабілізації протезів у пацієнтів протягом 12 місяців дає змогу стоматологу-ортопеду вчасно відреагувати на ймовірні зміни протезного ложа та скорегувати подальшу тактику лікування пацієнтів із супутніми захворюваннями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Choliy, V. Ya, and V. P. Zhaborovskyy. "A procedure for the processing of Earth’s satellite laser ranging data." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 17, no. 2 (March 30, 2011): 51–55. http://dx.doi.org/10.15407/knit2011.02.051.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Belyayev, S. M., F. L. Dudkin, V. O. Pronenko, and V. Ye Korepanov. "Measuring system for analysis of electromagnetic compatibvility of small satellites." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 25, no. 4 (2019): 29–35. http://dx.doi.org/10.15407/knit2019.04.029.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Клюйко, Т. "Історична ретроспектива формування міст-супутників Києва та поширення субурбанізаційних процесів на території Київщини." Часопис соціально-економічної географії, Вип. 17 (2) (2014): 186–89.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Nevodovsky, E. P., A. P. Vidmachenko, O. V. Morozhenko, P. V. Nevodovsky, and I. I. Syniavskyi. "The Ukrainian Youth Satellite: investigation of the Earth's aerosol stratum with the use of UV-polarimeter." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 10, no. 5-6 (November 30, 2004): 27–31. http://dx.doi.org/10.15407/knit2004.05.027.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Kaliuzny, M. P., F. I. Bushuev, Ye S. Sibiriakova, O. V. Shulga, L. S. Shakun, V. Bezrukovs, V. F. Kulishenko, S. S. Moskalenko, Ye V. Malynovsky, and O. A. Balagura. "Monitoring of the Orbital Position of a Geostationary Satellite by the Spatially Separated Reception of Signals of Digital Satellite Television." Nauka ta innovacii 13, no. 1 (January 30, 2017): 45–49. http://dx.doi.org/10.15407/scin13.01.045.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Avdeev, V. V. "Building a group of two satellites without using an on-board thruster." Kosmìčna nauka ì tehnologìâ 7, no. 5-6 (September 30, 2001): 26–29. http://dx.doi.org/10.15407/knit2001.05.026.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Vovk, V. S., O. V. Shulga, Ye S. Sybiryakova, M. P. Kaliuzny, F. I. Bushuev, and M. O. Kulichenko. "Low-tech Highly Efficient Radiotechnical Solutions for Meteors and Satellite Observations." Nauka ta innovacii 13, no. 1 (January 30, 2017): 70–74. http://dx.doi.org/10.15407/scin13.01.070.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Yu., Fomin, Demikhov Yu., Verkhovtsev V., and Dudar T. "FORMS OF FINDING URANIUM SATELLITE ELEMENTS IN ALBITITES OF THE UKRAINIAN SHIELD." Geochemistry of Technogenesis 2019, no. 2 (November 2019): 106–18. http://dx.doi.org/10.15407/geotech2019.30.106.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Mytsenko, I., and D. Khalameyda. "Daily dependence of x-band radio signal attenuation between geostationary satellite and earth terminals." RADIOFIZIKA I ELEKTRONIKA 26, no. 2 (2021): 10–15. http://dx.doi.org/10.15407/rej2021.02.010.

Full text
Abstract:
Subject and Purpose. Statistical data on how the satellite signal level varies with changes in the characteristics of tropospheric layers and lower-troposphere hydrometeors serve designers a useful guide in the development of systems for diagnosing weather conditions and hydrometeor characteristics. The aim of the work is to generalize results from the long-term research into daily dependences of X-band radio signal attenuation between the geostationary satellite and Earth terminals. On this basis it is possible to find relationship between signal level changes at the point of reception and geophysical atmospheric agents. Methods and methodology. A receiving measuring and recording complex developed by the authors is employed for the purpose of establishing relationship between geostationary satellite signal level at the receiving point and geophysical atmospheric agents. Results. A block-diagram of the receiving measuring and recording complex is presented, its operation described. Geometric parameters of the radio signal path of propagation have been considered. Signal level measuring results obtained using a Hot Bird geostationary satellite in the period from 03 to 17 January 2019 have been generalized and interpreted. Conclusions. X-band radio signal attenuation on the path from a geostationary satellite to the Earth has a daily dependence. The radio signal level variations are not connected with alterations in spatial and technical parameters of the geostationary satellite or receiving equipment. The day and night changes in radio signal level are attributed to different daytime durations and different angles of sunbeam (including twilight) incidence on tropospheric areas associated with the receiving antenna pattern in the propagation direction, which entails changeable temperature regime and moisture content in these areas. Geophysical agents in the highest tropospheric layers insolated from far beyond the horizon can also be interpreted for long-distance tropospheric radio wave propagation in these tropospheric regions.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography