Academic literature on the topic 'Температура газів'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Температура газів.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Температура газів"

1

Tsapko, Yu V., та А. Yu Tsapko. "Встановлення ефективності вогнезахисту деревини органо-неорганічною композицією". Scientific Bulletin of UNFU 28, № 5 (2018): 88–92. http://dx.doi.org/10.15421/40280519.

Full text
Abstract:
Опис поведінки вогнезахисних засобів у момент формування теплоізоляційної структури є окремим і складним завданням, а просочення характеризується розкладом антипіренів під дією температури з поглинанням тепла та виділенням негорючих газів, гальмування окислення в газовій і конденсованій фазі та утворенням на поверхні деревини теплозахисного шару коксу. Наведено результати дослідження процесу термодеструкції деревини сосни і визначено термограми її розкладу та встановлено, що кінетика процесу розкладу деревини вогнезахисної композицією "Skela-i" зміщується у напрямку високих температур, із коксовим залишком у 4 рази більшого ніж для необробленої деревини. Експериментально встановлено, що під дією теплового потоку на вогнезахищені зразки відбувається інтенсивне виділення інертних газів та зменшення горючих, що доводить про ефективність вогнезахисту. Після випробувань виявлено, що інтенсивність утворення негорючих газів переміщується у сторону підвищеної температури з утворенням пінококсу. Газохроматографічними дослідженнями аналізу летких продуктів піролізу вогнезахищених зразків виявлено збільшення негорючих газів у 8 разів та зменшення вмісту горючих – понад 50 %. Здійснено дослідження з визначення групи горючості деревини та встановлено зменшення у 3 рази втрати маси зразків захищеної деревини, порівняно з необробленими, а температура димових газів становила менше 165°С.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Федоров, Сергій, Артем Сибір, Михайло Губинський, Семен Губинский, Олексій Гогоці та Світлана Форись. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ОХОЛОДЖЕННЯ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ЕЛЕКТРОТЕРМІЧНИХ ПЕЧЕЙ КИПЛЯЧОГО ШАРУ". System technologies 6, № 131 (2021): 107–22. http://dx.doi.org/10.34185/1562-9945-6-131-2020-10.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є удосконалення технологічної схеми утилізації теплоти та очищення відхідних газів електротермічних печей киплячого шару для рафінування графіту на основі радіаційного охолоджувача поверхневого типу із водяним охо-лодженням та вивчення впливу його режимних та геометричних параметрів на глиби-ну охолодження запиленого газового потоку. Параметричні дослідження процесів тепло- та масообміну у радіаційному охолоджувачі виконані теоретичним шляхом на основі розробленої математичної моделі. У моделі враховані процеси радіаційного-конвективного теплообміну в об’ємі пило-газового потоку, залежність теплофізичних властивостей газу та матеріалу від температури, а також теплові ефекти фазового переходу. На основі проведених розрахунків встановлено, що основними факторами, які впливають на глибоке охолодження відхідних газів є його довжина, діаметру каналу, дотримання газодинамічного режиму печі з мінімальним виходом димових газів та концентрації пилу. Водночас початкова температура газів та введення «охолоджуючого» (додаткового) пилу характеризуються незначним впливом на кінцеву температуру за визначеної довжини теплообмінника. Показано, що через високу температуру, для забезпечення надійності роботи радіаційного охолоджувача, за інших рівних умов доцільні інтенсифікація тепловіддачі з боку холодного теплоносія, введення «охолоджуючого» пилу або використання додаткових вставок із вуглецевої повсті
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Михайлюк, В. В., М. М. Лях, Gara Paweł, В. С. Витвицький, Р. О. Дейнега та Г. Я. Процюк. "Вплив шорсткості робочої поверхні сопла лаваля на параметри газового потоку". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 3 (383) (10 березня 2024): 31–37. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2024-283-3-31-37.

Full text
Abstract:
Охолодження газових сумішей широко використовується у різноманітних технологічних процесах в хімічній, нафтогазовій, цементній та інших галузях. Існує доволі багато різних способів охолодження, проте вони є енергозатратними, вимагають великогабаритного та складного обладнання тощо. Одним із найменш енергозатратних є – спосіб охолодження газу за допомогою сопла Лаваля. У статті розроблено тривимірну модель сопла Лаваля та за допомогою імітаційного моделювання досліджено вплив шорсткості внутрішніх поверхонь на його роботу. При цьому було враховано склад димових газів, їх температуру, тиск та витрату на вході у сопло і тиск та температуру на виході з нього. Для дослідження застосовано параметричне дослідження, а саме "аналіз можливих варіантів", що реалізується у програмі FlowSimulation, що є модулем програми SolidWorks. Застосування параметричного дослідження дозволило змінювати декілька параметрів (об’ємну витрату газу на вході у сопло та шорсткість внутрішньої поверхні сопла) для аналізу вибраних параметрів потоку, заданих як цілі (температуру газової суміші, число Маха). З метою підвищення точності отримуваних результатів імітаційного моделювання проведено оптимізацію сітки скінченних елементів так, що найдрібніші елементи розташовані найближче до поверхонь сопла, з якими контактує газовий потік. У результаті імітаційного моделювання встановлено, що найбільше зниження температури газової суміші досягається за числа Маха близькому 3. При подальшому збільшенні витрати газової суміші її мінімальна температура залишається майже незмінною. Збільшення шорсткості внутрішніх поверхонь сопла призводить до незначного підвищення температури. Використання розробленої конструкції сопла Лаваля для охолодження димових газів виробництв можливе також і за чисел Маха, що є значно нижчими 3. При цьому дещо підвищиться температура на виході з нього, але зменшиться тиск на його вході. Це є доцільним використанням сопла із врахуванням особливостей технологічних процесів на виробництві, оскільки можна використовувати менш вартісне обладнання для подачі газової суміші (не використовувати складні та дорогі компресори), або взагалі за можливості відбирати газову суміш із трубопроводу вже із необхідним тиском.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Цапко, Ю. В. ,., О. П. ,. Бондаренко, О. Ю. ,. Цапко та К. О. ,. Каверин. "ОСОБЛИВОСТІ ВОГНЕЗАХИСТУ ТЕРМІЧНО МОДИФІКОВАНОЇ ДЕРЕВИНИ ІНТУМЕСЦЕНТНИМ ПОКРИТТЯМ". Ресурсоекономні матеріали, конструкції, будівлі та споруди, № 46 (11 листопада 2024): 127–34. http://dx.doi.org/10.31713/budres.v0i46.15.

Full text
Abstract:
У останній час набули поширення покриття, що здатні до утворення на поверхні будівельної конструкції теплоізоляційного шару, який у значній мірі знижує процеси передачі тепла до матеріалу. Для визначення ефективності протипожежного захисту в розроблених покриттях були проведені дослідження щодо горючості термічно модифікованої деревини з точки зору втрат маси та підвищення температури димових газів, і встановлено, що при нанесенні покриттів ступінь пошкодження зразків за масою не перевищує 5,6 %, а температура димових газів не перевищує 76 °С. Результати визначення ефективності покриття для системи показали, що під впливом високотемпературного полум'я горіння матеріалу та втрати маси покриття зменшуються за рахунок утворення високотемпературних сполук, при цьому час досягнення граничної температури збільшується. Крім того, під дією високотемпературного полум’я вогневої печі інтумесцентне покриття може витримувати високі температури, ефективно запобігає проникненню тепла до матеріалу за рахунок утворення спученого шару коксу, який впливає на швидкість і глибину поглинання температури.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Vovk, S., O. Pazen, N. Ferents та A. Lyn. "ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОЇ ТОВЩИНИ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ ПЕРЕДІЛКИ НАВКОЛО ПЕЧЕЙ ТА ДИМОХОДІВ В БУДІВЛЯХ З ГОРЮЧИМИ БУДІВЕЛЬНИМИ КОНСТРУКЦІЯМИ". Fire Safety 39 (5 квітня 2022): 77–84. http://dx.doi.org/10.32447/20786662.39.2021.09.

Full text
Abstract:
Вступ. Опалювальні печі, на частку яких припадає 80 % від загальної кількості тепла, яке виробляється у сільській місцевості, широко використовуються в одно-, двоповерхових будівлях, як в наявному житловому фонді, так і в новому будівництві. Пожежі, які виникають в житлових будинках, найчастіше, призводять до загибелі та травмування людей. Серед причин виникнення пожеж порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей, теплогенеруючих агрегатів та установок становлять 3 868 випадків (6,9 %).Метою статті є дослідження пожежної безпеки при влаштуванні печей та димоходів в будівлях з горючими будівельними конструкціями.Методи дослідження. У роботі було використано ряд методів, зокрема, статистичний, системний, порівняльний, а також метод математичного моделювання процесу теплообміну в багатошаровій плоскій конструкції для визначення температури зовнішньої поверхні залежно від товщини та матеріалу виконання димоходу.Основні результати дослідження. У статті проаналізовано пожежну небезпеку пічного опалення, яка полягає в наявності високих температур на поверхні елементів печі (стінок, патрубків, труб), що можуть бути джерелом запалювання горючих матеріалів і горючих конструкцій будівель. Температура на поверхні елементів нетепломістких печей залежить від виду палива, що спалюється, режиму паливника печей і може перевищувати 600 оС. Температура в паливнику теплоємних печей може становити понад 1000 оС, а в димовому каналі біля міжповерхового перекриття – 500 оС. Ступінь нагрівання бічних поверхонь і перекриття печі, а також димових каналів залежить від товщини стінок, виду і кількості палива, що спалюється, і тривалості горіння. У роботі розрахунково визначено температуру на зовнішній поверхні протипожежної переділки залежно від її розмірів та геометричної форми перерізу димоходу при температурі димових газів до 4500 С.Така температура утворюється при роботі котлів та печей в турборежимі. Дослідження проводилися для димоходів із різних матеріалів, зокрема: з керамічної цегли різної товщини, з керамічної цегли і шару цементно-піщаної штукатурки, з керамічної цегли і переділки із бетону, із керамічної цегли і переділки із мінеральної вати, із жаростійкого бетону і переділки з мінеральної вати, із сталі. Висновок. Для запобігання пожежі в димоходах необхідно регулярно проводити перевірки опалювального приладу і димоходу, здійснювати правильний підбір потужності опалювального приладу. На основі приведених аналітичних залежностей визначено оптимальну товщину протипожежної переділки навколо димоходу, встановлено, що на дану товщину суттєво впливають теплотехнічні властивості будівельних матеріалів, із яких виконано димохід та переділку. Показано, як з допомогою математичного моделювання процесу теплообміну за необхідності можна встановити температуру на поверхні димоходу з будь-якого будівельного матеріалу. Встановлено, що димоходи, які мають форму циліндра, менше нагріваються у порівнянні з прямокутними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Асманкіна, A. A., М. Г. Лорія, О. Б. Целіщев та Гома Ахмед Гезеві Абдалхалех. "Автоматизація об'єднаних систем автономного енергозабезпечення лабораторної установки". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 8(264) (12 січня 2021): 73–77. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2020-264-8-73-77.

Full text
Abstract:
Тепер всі світові тенденції енергії прямують на використанні і комбінуванні поновлюваних джерел енергії. Поєднання декількох поновлюваних джерел енергії і залучання не поновлюваних джерел приводить до часткової незалежності. У цій роботі була протестований лабораторний пристрій для нагріву і охолодження рідини. Протягом експерименту були використані правила Карно, гідродинаміка, динамічна компресія газів і багато інших принципів. Запропоноване поєднання декількох систем замінимої енергії, зазначене у графіках, відобразило кількість джерел, необхідних для роботи експериментального врегулювання. Були зняті показники в різних термінах роботи експериментального врегулювання, для цієї мети воно було обладнане великою кількістю чутливих елементів. Досліджуваний час, температура, тиск на різних проміжках врегулювання управляється он-лайн з мобільного пристрою. Для конструкції і оцінки адекватності математичного зразкового збирання показників від сенсорів залежно від температурних індексів умови експлуатації, яка вимагає детальніших спостережень, для цього дослідження знадобилося більше ріку, залежно від часу щорічної і бажаної температури в приміщенні. Зняті показники з експериментальної частини, дозволили отримати апроксимовану інформацію для конструкції діаграм залежностей нагнітання тиску від температур. Дослідним результатом стали побудовані графічні залежності тиску від температур на трьох основних ділянках врегулювання. Отримані дані надають можливості побудувати математичну модель для послідовної модернізації врегулювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

КУЗНЄЦОВ, С. І., О. О. ВЕНГЕР, В. М. БЕЗПАЛЬЧЕНКО, О. О. СЕМЕНЧЕНКО та В. О. ЧАБАН. "ОКИСНЕННЯ ОКСИДІВ НІТРОГЕНУ В ПРИСУТНОСТІ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНИХ КАТАЛІЗАТОРІВ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 4(91) (30 грудня 2024): 76–84. https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.4.9.

Full text
Abstract:
В роботі приведені результати дослідження властивостей деяких природних і штучних матеріалів, а також добре відомих у хімічному синтезі каталізаторів для застосування підвищення швидкості хімічної реакції окиснення оксиду нітрогену (ІІ). Каталізатори на платиновій основі дуже коштовні та схильні до механічної ерозії, тому вивчення каталітичних властивостей нових матеріалів на сьогодні є актуальним. Ефективність каталізатора оцінювали методом порівняння концентрації нітратної кислоти у випадку із застосуванням каталізатора і при його відсутності, коли окиснення відбувалось тільки в газовій фазі. В роботі вивчали вплив на швидкість окиснення оксиду нітрогену (ІІ) таких чинників, як природа каталізатора, концентрація оксиду нітрогену (ІІ), концентрація кисню, температура і час контакту. Дослідили, що з дванадцяти зразків каталізаторів найбільш ефективними є гопкаліт, карбоалюмогель, силікагель, кісточкове вугілля, кокс. Вивчали вплив на каталітичні властивості матеріалів температури в межах 25-80оС. За температури 50оС виявляється значна каталітична активність гопкаліту. Визначили, що метод дозування оксиду нітрогену (ІV) з метою пришвидшення степені окиснення оксиду нітрогену (ІІ) можливий для систем з низькою концентрацією газу (0,1-0,5%). В роботі описано застосування окиснюючих методів очищення газів в промислових розпорошуючих абсорберах в якості перспективного методу санітарного очищення газів від оксидів нітрогену. Наведено схеми, принципи роботи і механізм хімічних процесів для очисних споруд з дво- і більше ступінчастою абсорбцією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зелений, В. П., Т. В. Носова та С. І. Мамчур. "ГРАФЕН ДЛЯ ОХОЛОДЖЕННЯ РАКЕТНОГО ДВИГУНА, ТЕПЛОЗАХИСТУ ГОЛОВНОГО ОБТІЧНИКА". Journal of Rocket-Space Technology 33, № 4 (2024): 59–62. https://doi.org/10.15421/452425.

Full text
Abstract:
Анотація. Температура в камерах згоряння ракетних двигунів досягає 3000К, тому системи охолодження відіграють суттєву роль. Температура головного обтічника досягає 800 К, тому важливо забезпечити захист алюмінієвого корпусу за мінімальною вагою захисту. У даній роботі запропоновано напрямки використання графену для охолодження ракетних двигунів, теплозахисту головного обтічника.Метою роботи є обгрунтування пропозиції використання графену для виробництва сопла ракетного рідинного двигуна, використання графенових пластин для виробництва камер згоряння ракетних рідинних двигунів, Виробництво теплозахисту головного обтічника ракети–носія передбачає використання графену.Наведені обгрунтування використання графену в ракетно-космічній техніці, зокрема для теплозахисту ракетного двигуна і головного обтічника.Такий комплекс властивостей дозволяє використовувати графен в системах охолодження РД. Графенові мембрани, які здатні витримувати тиск 50-80 атм.можливо використати для відводу тепла у камері згоряння.Графіт вважається перспективним для теплозахисту вракетно – космічній техніці. Графен можна використати для охолодження сопла. Сопло складається з двох стінок, між стінками циркулює газ за кріогенних температур (рідина). Внутрішню стінку зазвичай виготовляють з міді, але густина міді у 4 рази більша, ніж густина графену, теплопровідність міді на порядок менша, ніж теплопровідність графену. Пропонується виготовитивнутрішню стінку з графену, температура плавлення якого набагато більша, ніж температура газів, що проходять через сопло, тому немає необхідності охолодження компонентами палива. Такі заходи дозволять спростити конструкцію сопла, зробитийого надійнішим, знизити вагу. Враховуючи високу вартість графену запропоновано проведення теоретичних досліджень розрахунків щодо використання графену в елементах ракетно-космічної техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Коломієць, О. "ХІМІЧНЕ ЗВ’ЯЗУВАННЯ ДІОКСИДУ СІРКИ У БАРБОТАЖНОМУ РЕАКТОРІ З ВИКОРИСТАННЯМ СЕЧОВИНИ". Science and Innovation 19, № 3 (2023): 71–81. http://dx.doi.org/10.15407/scine19.03.071.

Full text
Abstract:
Вступ. Інтеграція України у Європейський Союз вимагає суттєвого скорочення викидів забруднюючих речовин від промислових підприємств. Особливу увагу зосереджено на надходженні в атмосферу суспендованих твердих частинок, оксидів азоту, діоксиду вуглецю та діоксиду сірки від теплоенергетичних установок.Проблематика. Діоксид сірки є одним з основних забруднювачів навколишнього середовища. Його потрапляння в атмосферне повітря призводить до утворення кислотних дощів, які негативно впливають на людей, ґрунт, рослини та наземні споруди.Мета. Дослідити вплив початкового масового вмісту сечовини у водному розчині та його температури на ефективність процесу хімічного зв’язування діоксиду сірки.Матеріали й методи. Розглянуто низку статей, присвячених видаленню оксидів сірки з відхідних газів теплоенергетичних установок різними методами та технологіями з використанням сечовини. Дослідження проведено на математичній моделі хімічного реактора барботажного типу.Результати. Проведено серію числових експериментів на хімічному реакторі, де сечовина використовується якджерело амоніаку для зв’язування діоксиду сірки у розчині. Розрахунки дозволили визначити оптимальну температуру розчину при певному вмісті сечовини. При початковому вмісті сечовини 1% температура має сягати приблизно 57 °С, при 5% — 40 °С, а при 10% — 35 °С. За таких умов ефективність процесу хімічного зв’язування діоксиду сірки у розчині близька до 100%.Висновки. Аналіз результатів математичного моделювання процесів у хімічному реакторі виявив, що для пари параметрів «температура—вміст сечовини» існують значення, за яких ефективність процесу зв’язування сягає майже 100%. Для контролю ефективності доцільно використовувати водневий показник розчину на рівні 7 ± 0.5. Нижчі значення показника вказують на падіння ефективності процесу, а вищі — на зростання концентрації амоніаку у оброблених газах на виході з реактора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сагін, А. С., and Ю. В. Заблоцький. "REGENERATION OF THE LUBRICATING PROPERTIES OF MOTOR FUELS AND LUBRICANTS DURING THE OPERATION OF MARINE DIESELS." SHIP POWER PLANTS 45, no. 1 (2022): 17–30. http://dx.doi.org/10.31653/smf45.2022.17-30.

Full text
Abstract:
Ефективна, економічна та безпечна експлуатація судових дизелів (як головних, так і допоміжних) неможлива без підтримки в необхідних межах їх показників: енергетичних (середнього індикаторного / ефективного тиску та ефективної потужності), динамічних (частоти обертання колінчатого валу), теплових (температури випускних газів, температура мастила та води) [1, 2]. Крім того, надійна експлуатація суднових дизелів вимагає здійснення контролю якості та підтримки експлуатаційних характеристик моторних палив і масел. При цьому регламентуються значення показників, які в найбільшій мірі підтверджені змінам під час транспортування, бункеровці та зберігання, а також безпосередньо під час роботи суднових дизелів: під час нагнітання палива паливним насосом високого тиску (ПНВТ) [3, 4]; під час впорскування палива через розпилювач форсунки [5, 6]; під час руху мастила в парах тертя
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Температура газів"

1

Василенко, Д. В., Б. С. Беліменко та Оксана Олексіївна Литвиненко. "Ефективні способи утилізації теплоти відхідних газів газотурбінних установок". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/49120.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Єфімов, Олександр В'ячеславович, Лариса Іванівна Тютюник, Лідія Анатоліївна Іванова та Н. В. Півоварова. "Утворення оксидів азоту при спалюванні палива в котлах". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46444.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Букатенко, Олексій Іванович, Михайло Олексійович Подустов та М. С. Католік. "Розрахунок конструктивних параметрів теплообмінника охолодження нітрозних газів у виробництві нітратної кислоти". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47387.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Долішній, Б. В. "Підвищення ефективності використання теплоти відпрацьованих газів газомотокомпресорів". Thesis, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, 2003. http://elar.nung.edu.ua/handle/123456789/3989.

Full text
Abstract:
Захищаються результати досліджень, спрямовані на підвищення ефективності використання теплоти відпрацьованих газів газомотокомпресорів. Розроблена і створена експериментальна установка для дослідження тепловіддачі пульсуючої течії відпрацьованих газів. Конструкція установки забезпечувала зміну частоти обертання колінчастого вала дизеля, так і міру його навантаженості з одночасним вимірюванням значень амплітуд пульсацій тиску і температури на вході і виході з теплообмінника. Створено апаратурне забезпечення для експериментальних досліджень процесів теплообміну пульсуючої течії відпрацьованих газів згідно розробленої методики. Отримано алгоритм розрахунку амплітуд пульсацій тиску і температури течії відпрацьованих газів з врахуванням експериментально встановлених динамічних властивостей розроблених малоінерційних давачів тиску та температури. Здійснений метрологічний аналіз результатів вимірювання частоти й амплітуди пульсацій. Досліджено зміну температури пульсуючого газового потоку та температури стінки внутрішньої труби теплообмінника вздовж її осі, що дало можливість експериментально визначити закономірності зміни локального та середнього коефіцієнтів тепловіддачі. За результатами досліджень отримано критеріальне рівняння конвективного теплообміну пульсуючої течії відпрацьованих газів.<br>Защищаются результаты исследований, направленные на повышение эффективности использование теплоты выхлопных газов двигателей внутреннего сгорания. Разработана и создана экспериментальная установка для исследования процессов в пульсирующем потоке выхлопных газов дизеля. Конструкция установки обеспечивает регулирование как частоты вращения коленчатого вала дизеля, так и степени его нагрузки с одновременным измерением значений амплитуд пульсаций давления и температуры выхлопных газов на входе и выходе из теплообменника. Осуществлена разработка аппаратурного обеспечения для экспериментальных исследований процессов теплообмена пульсирующего течения выхлопных газов согласно разработанной методике экспериментальных исследований. Разработан алгоритм расчета амплитуд пульсаций давления и температуры течения выхлопных газов с учетом экспериментально установленных динамических свойств разработанных малоинерционных датчиков давления и температуры. Осуществлен метрологический анализ результатов измерения частоты и амплитуды пульсаций. Исследовано изменение температуры пульсирующего газового потока и температуры стенки внутренней трубы теплообменника вдоль его оси, что дало возможность экспериментально определить закономерности изменения локального и среднего коэффициентов теплоотдачи. По результатам исследований получено критериальное уравнение конвективного теплообмена пульсирующего потока выхлопных газов.<br>There are defended results of experiments, which provide increase of effectiveness using heat of exhausted gasses of internal-combustion engine. Experimental installation is prepared and made to explore processes in pulsed flow exhausted gasses of diesel. The construction of experimental installation provide regulation of frequency of circulating diesel crankshaft and level of its load with simultaneously dimension of amplitude of pressure and temperature pulsing on entrance and exit from heat exchanger. The apparatus providing for experimental exploration of heat exchange processes in pulsing flow of exhausted gasses is made due to experimental observational methodic. The algorithm of computation of amplitude pulsing flow of exhausted gasses of pressure and temperature is provide with consideration to experimental determination dynamic characteristics of pressure and temperature transmitter. The metrological analysis of dimensional results of frequency and amplitude of pressure and temperature pulsing are made too. The temperature change of pulsing gas flow and interior side heat exchanger apparatus along axle were explored as well. It helped to achieve experimental regularity in changing local and average coefficients of heat giving. The criterion equation of convective heat exchange of pulsing flow exhausted gasses is taken due to observational results.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ганжа, Антон Миколайович, Олена Миколаївна Заєць, О. С. Чепель та І. В. Йощенко. "Створення програми для розрахунку рекуператора-утилізатора теплоти димових газів блоку доменних повітронагрівачів з метою підігріву їх повітря горіння". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46518.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Курилов, Анатолій Федорович, Анатолий Федорович Курилов, Anatolii Fedorovych Kurylov та В. В. Лемак. "Исследование внутрикотловых процессов при изменении температуры уходящих газов на выходе из котла". Thesis, Издательство СумГУ, 2008. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/5612.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Беспалов, Кирил Ігорович, К. Г. Лавров та Михайло Олексійович Подустов. "Аналіз доцільності застосування нечіткого під-контролера для контуру регулювання температури циркуляційних газів". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/41952.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ефимов, Александр Вячеславович, Юрий Серафимович Иглин та О. И. Соловей. "Утилизация теплоты уходящих газов энергетических установок". Thesis, НТУ "ХПИ", 2015. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/20531.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Горішний, Сергій Ігорович. "Проект дільниці ремонтного цеху для ремонту водяного насоса 740-1307010-02 двигуна КамАЗ-740 з дослідженням зниження токсичності відпрацьованих газів дизельних двигунів". Master's thesis, 2018. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/26731.

Full text
Abstract:
Горішний С.І. Проект дільниці ремонтного цеху для ремонту водяного насоса 740-1307010-02 двигуна КамАЗ-740 з дослідженням зниження токсичності відпрацьованих газів дизельних двигунів. 274 «Автомобільний транспорт». – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – Тернопіль, 2018. У магістерській роботі виконано розроблення проекту ремонтної дільниці, представлені технології поточного ремонту водяного насоса. Виконано дослідження щодо зниження токсичності відпрацьованих газів дизельних двигунів.<br>Horyshniy S.I. Plans and specifications of repair shop area for the water pump 740-1307010-02 repair of motor vehicles KamAZ-740 engine including the study of emission control of diesel engines. 274 "Automobile Transport". - Ternopil Ivan Pul'uj National Technical University. - Ternopil, 2018. In the master's work the project of the repair section was developed, the technologies of the current repair of the water pump are presented. The research concerning reduction of toxicity of exhaust gases of diesel engines is executed.<br>Реферат Вступ 1 ЗАГАЛЬНО-ТЕХНІЧНИЙ РОЗДІЛ 2 ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РОЗДІЛ 3 КОНСТРУКТОРСЬКИЙ РОЗДІЛ 4 СПЕЦІАЛЬНИЙ РОЗДІЛ. 5 НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ РОЗДІЛ 6 ПРОЕКТНИЙ РОЗДІЛ 7 ОБГРУНТУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ 8 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ…. 9 ЕКОЛОГІЯ ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ ЩОДО МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ ДОДАТКИ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Температура газів"

1

Недоступ, В. И. Термодинамические свойства газов при высоких температурах и давлениях. Наукова думка, 1990.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Термодинамические и оптические свойства ионизованных газов при температурах до 100 эВ. Энергоатомиздат, 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Температура газів"

1

Карпенко, Ф. С., Е. О. Дернова та А. А. Осокин. "Влияние газовой компоненты на прочностные свойства мерзлых грунтов при изменении температуры, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"". У Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848029.

Full text
Abstract:
Присутствие газовой компоненты является важной особенностью строения мерзлых грунтов, которая практически не изучается при инженерных изысканиях лабораторными методами. Для оценки газосодержания и динамики газовыделения из мерзлых грунтов авторами была проведена серия экспериментов, проанализированы результаты трехосных и сдвиговых испытаний образцов при различных температурах и напряженном состоянии. В результате исследований выявлено, что выделение газов начинается уже при незначительных изменениях температуры мерзлых грунтов. Действие внешних нагрузок снижает температуру начала газовыделения и влияет на его динамику. Изменение прочностных свойств под действием температуры имеет неравномерный характер. Результаты лабораторного моделирования показали, что газовыделение при изменении температуры необходимо учитывать при планировании хозяйственной деятельности в районах вечной мерзлоты, как один из факторов, активизирующих геокриологические процессы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Температура газів"

1

Kaminsky, V. N., A. V. Kostyukov, A. V. Kolunin, and I. V. Materi. "MATHEMATICAL MODEL OF THE CONDENSATION PROCESS IN THE CRANKCASE SPACE OF A PISTON ENGINE WARMED UP UNDER NEGATIVE TEMPERATURES OF A COLD CLIMATE." In Mechanical Science and Technology Update. Omsk State Technical University, 2021. http://dx.doi.org/10.25206/978-5-8149-3246-4-2021-226-234.

Full text
Abstract:
В последние годы наблюдается тенденция подъёма активности к освоению заполярных территорий. Характерной особенностью Севера являются отрицательные температуры. Отрицательные температуры оказывают негативное воздействие на состояние энергетических установок средств наземного, воздушного и водного транспорта, мобильных, стационарных энергоустановок и средств малой механизации. Наименее приспособленным агрегатом к эксплуатации в таких условиях является двигатель. Существует цепочка негативных факторов, последовательно обеспечивающая связь между отрицательными температурами, в которых эксплуатируется техника, и состоянием смазочных систем. Первичным звеном такой цепочки являются конденсационные процессы. Экспериментально доказано существование конденсационных процессов в картерном пространстве при прогреве поршневого двигателя в условиях отрицательных температур. В условиях натурного эксперимента определялось процентное обводнение моторных масел, температура точки росы картерных газов. Однако высокая трудоёмкость и значительные финансовые затраты при организации таких экспериментов требуют поиска других методов исследований. Одним из путей решения такой задачи может быть математическое представление реальности, позволяющее получать объективную и адекватную экспериментальным данным информацию.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Козлов, Я. В., та А. А. Коржавин. "ТЕПЛООБМЕН ПРИ РАСПРОСТРАНЕНИИ ПЛАМЕНИ В ПОРИСТОЙ СРЕДЕ". У Proceedings of the 10th INTERNATIONAL SEMINAR ON FLAME STRUCTURE Novosibirsk, Russia October 9-13, 2023. Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.53954/9785605098669_110.

Full text
Abstract:
Работа посвящена особенностям процесса теплообмена между газом и твердой фазой пористой среды, выявленных при измерении температуры газа с помощью термопары, в процессе горения смеси газов в закрытом сосуде. Проведены измерения температуры газа и пористой среды с помощью тонкой термопары в двух процессах: сжатие газа и охлаждение газа в данной поре после прохождения пламени. Показано, что в процессе сжатия газа с постоянной скоростью термопара позволяет измерить установившуюся температуру газа, при этом запаздывание установившегося значения зависит от диаметра термопары. Показано, что в процессе охлаждения мгновенно нагретого газа результаты измерения температуры газа с помощью термопары будут существенно занижены из-за высокой теплоемкости термопары по сравнению с теплоемкостью газа в поре. Указанные эффекты являются причиной существенных ошибок измерения температуры, а также ошибки в пространственной координате. Показано, что интенсификация процесса охлаждения газа при колебаниях давления является причиной гашения пламени в пористой среде на стадии перехода из свободного пространства в пористую среду, которая происходит на фоне сильных колебаний давления
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Курынцева, П. А. "Оценка потенциала рапса как сидерата в условиях повышенных температур". У III молодёжная всероссийская научная конференция с международным участием «PLANTAE & FUNGI». Botanical Garden-Institute FEB RAS, 2023. http://dx.doi.org/10.17581/paf2023.25.

Full text
Abstract:
Изменение климата затрагивает все области жизни человека, в том числе и сельское хозяйство. На долю агроэкосистем приходится более трети пахотных земель в мире. При этом доля сельского хозяйства в общем объеме выбросов парниковых газов составляет 10-14%. Парниковые газы в сельском хозяйстве образуются, главным образом, в результате кишечной ферментации (СН4), от применения синтетических удобрений (N2O) и от обработки почвы (CO2). В сельском хозяйстве разработаны и могут быть широко внедрены приемы, позволяющие улавливать диоксид углерода из атмосферы, снизить углеродный след продукции и, как следствие, негативные последствия изменения климата. Одним из таких подходов является использование сидератов. Выращивание сидератов способствует снижению развития сорной растительности, соответственно, уменьшается количество обработок поля гербицидами, накоплению макроэлементов в почве за счет биомассы растений, увеличению разнообразия почвенного микробиома за счет выделения корневых эксудатов, а также выращивание сидератов благоприятно влияет на гранулометрический состав почвы за счет структурирования почвы корневой системой. Все вышеперечисленное приводит к увеличению урожайности последующих культур и снижению их углеродного следа. В данной работе оценивали потенциал улавливания парникового газа СО2 в разных температурных режимах (20, 25 и 30°С) растениями - сидератами, которые могут быть применены в условиях Поволжья. В качестве растений были выбраны рапс яровой, фацелия, гречиха, горох, донник белый. Оценку эффективности улавливания СО2 растениями – сидератами проводили на основании данных прироста корней, побегов и биомассы, содержания углерода в биомассе растений, содержания хлорофилла и фотосинтетической активности листьев, кроме того оценивалось влияние растений и повышенных температур на эмиссию СО2 из почвы на основании данных респираторной активности. Увеличение температуры, ожидаемо, приводит к увеличению эмиссии СО2 из почвы, однако больший вклад в эмиссию СО2 вносит фаза развития растения. Растения, выращиваемые при температуре 30°С, характеризовались снижением растительной биомассы по сравнению с таковыми, выращиваемыми при 20 и 25 ºС. Показано, что наиболее эффективно выращивать рапс яровой с точки зрения улавливания СО2 при всех выбранных температурных режимах (баланс С составил 729- 2056 кг/га) и горох посевной при температуре 20ºС (баланс С составил 1047 кг/га).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

ЗМИЕВСКАЯ, Г. И. "СТОХАСТИЧЕСКАЯ МОЛЕКУЛЯРНАЯ ДИНАМИКА НАНОСТРУКТУР ПОРИСТОСТИ И КЛАСТЕРОВ КОНДЕНСАЦИИ". У 9th International Symposium on Nonequilibrium Processes, Plasma, Combustion, and Atmospheric Phenomena. TORUS PRESS, 2020. http://dx.doi.org/10.30826/nepcap9b-11.

Full text
Abstract:
Формирование пористости материалов при имплантации высокоэнергетических ионов инертных газов в твердую поверхность, конденсация паров в плазме разряда с образованием наночастиц, образование доменов в ферроэлектриках, зарождение пульсаций турбулентности и другие процессы можно моделировать, формулируя кинетические уравнения в частных производных: Колмогорова–Феллера, Смолуховского или Фоккера–Планка. В работе рассматриваются процессы фазовых переходов на начальной стадии с помощью компьютерного моделирования. Кластеризация зародышей новой фазы и их броуновское движение анализируются методами стохастической молекулярной динамики на основе решения стохастических дифференциальных уравнений для траекторий случайных процессов, которыми описываются модели неравновесных стадий зародышеобразования, в результате получаем распределения плотностей вероятности или кинетических функций распределения, позволяющих рассмотреть механизмы возникновения неравновесных состояний начальной стадии фазового перехода 1-го или 2-го рода. Распределения кластеров (капель конденсации) по размерам отражают роль неустойчивостей фазового перехода, приводящих к формированию неравновесной бимодальной зависимости числа наночастиц от размера, для карбида кремния моделирование может быть учтено при получении как наноразмерных аморфных порошков, так и тонких покрытий. Образование пористости в кристаллической решетке при взаимодействии потока инертных газов и их имплантации в тонкие слои поверхности твердого образца приводит к образованию слоев аморфизации покрытия. Накопление деформаций в решетке за счет пористости зависит от энергии ионов и температуры с поверхности. Новым в характеристике процессов фазового перехода являются «структуры» самоорганизации, долгоживущие пространственно-временные образования в многомерных фазовых пространствах стохастических динамических переменных, таких как размеры частиц, скорости, координаты и др., связанные с моделями кластеризации (или нуклеацией). Алгоритмы численного метода устойчивы, метод стохастической молекулярной динамики для непрерывных траекторий дополнен статистическими алгоритмами потоков Пуассона для скачкообразных случайных процессов. Рассмотрены флуктуации заряда на зародышах капель в разряде и локальные напряжения, вызываемые пористостью в кристаллической решетке образца, а также уточнение коэффициента теплопроводности пористого карбида кремния для высоких температур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кравцова, Н. С., С. А. Садовников, С. В. Яковлев, and М. П. Герасимова. "A PROGRAM FOR NUMERICAL SIMULATION OF REMOTE GREENHOUSE GAS MEASUREMENTS USING LIDAR SYSTEMS." In XXX Юбилейный Международный симпозиум Оптика атмосферы и океана. Физика атмосферы. Crossref, 2024. https://doi.org/10.56820/oao30b38.

Full text
Abstract:
Разработана программа для численного моделирования дистанционного лазерного зондирования атмосферы. Программа применяется для расчета спектров пропускания, оптической толщи атмосферы с применением статистических моделей распределения концентраций газов, температуры и давления на разных высотах, расчета геометрического фактора лидара, расчета лидарных сигналов. Программа обеспечивает возможность определения информативных длин волн зондирования для решения задач дистанционного лидарного газоанализа атмосферы. A program for numerical simulation of remote laser sensing of the atmosphere has been developed. The program is used to calculate transmission spectra, the optical thickness of the atmosphere using statistical models of the distribution of gas concentrations, temperature and pressure at different heights, calculation of the geometric factor of lidar, calculation of lidar signals. The program provides the ability to determine informative sounding wavelengths for solving problems of remote lidar gas analysis of the atmosphere.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Элинсон, Мария Альбертовна, Раиль Данилович Хаидаров, and Ильдар Рамилевич Зиннатуллин. "GLOBAL WARMING." In Фундаментальные и прикладные исследования в науке и образовании: сборник статей международной научной конференции (Санкт-Петербург, Май 2023). Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.37539/230515.2023.18.53.005.

Full text
Abstract:
В данной статье говорится о том, что прогресс человечества привел к пренебрежению глобального потепления, которое было вызвано увеличением выбросов CO2. Это разрушает атмосферу, вызывая повышение температуры и суровые погодные условия, влияющие на производство воды и продуктов питания. Ископаемое топливо, вырубка лесов, транспорт и животноводство способствуют выбросам парниковых газов. Глобальное потепление вызывает наводнения, голод, вырубку лесов, лесные пожары и засуху, создавая серьезную угрозу человечеству. This article says that the progress of mankind has led to the neglect of global warming, which was caused by an increase in CO2 emissions. This destroys the atmosphere, causing a rise in temperature and severe weather conditions affecting the production of water and food. Fossil fuels, deforestation, transportation and animal husbandry contribute to greenhouse gas emissions. Global warming causes floods, famine, deforestation, forest fires and drought, posing a serious threat to humanity.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Естемесов, З. А., Б. К. Сарсенбаев, Г. О. Қаршыга, Н. Б. Сарсенбаев, and А. М. Шакей. "MAIN CHARACTERISTICS OF GRANULATED PHOSPHORUS SLAG (GPS) USED FOR BINDING MATERIALS MANUFACTURING." In «АКТУАЛЬНЫЕ ВОПРОСЫ СОВРЕМЕННОЙ НАУКИ: ТЕОРИЯ, ТЕХНОЛОГИЯ, МЕТОДОЛОГИЯ И ПРАКТИКА». Международная научно-практическая онлайн-конференция, приуроченная к 60-ти летию член-корреспондента Академии наук ЧР, доктора технических наук, профессора Сайд-Альви Юсуповича Муртазаева. Crossref, 2021. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf..2021.60.48.037.

Full text
Abstract:
Обзорный анализ теоретических и экспериментальных известных работ показал, что ГФШ, полученный при охлаждении водой расплава с температурой 1450°С, является пористым материалом со средней плотностью 1200 кг/м3. Состоит он из трех фаз:стекло в количестве 90 - 95 %, минералы (достигает 10 %) и вредные газы (0,3 - 4 %). Благодаря повышенной гидравлической активности - ГФШ может быть использован в качестве минеральной добавки для портландцемента, одного из компонентов для шлакопортландцемента и основного компонента для шлакощелочных вяжущих с марочностью М500 и М1000 соответственно. Одновременно существуют нормативные документы, разрешающие получать вяжущие материалы без очистки и неразрешающие, если ГФШ не очищено от вредных газов. Анализ показывает необходимость применения ГФШ только в очищенном виде. The review analysis of theoretical and experimental known works showed that GPS obtained by water cooling of the melt with temperature 1450°C is a porous material with average density of 1200 kg/m3. It consists of three phases: glass in quantity 90 - 95 %, minerals (reaches 10 %) and harmful gases (0,3 - 4 %). Thanks to the increased hydraulic activity - GPS can be used as a mineral additive for Portland cement, one of the components for Portland cement slag and the basic component for slag-alkali binders with the stamps of M500 and M1000 respectively. At the same time there are normative documents allowing to receive binders without purification and unauthorized, if GPS is not purified from harmful gases. The analysis shows the necessity to use GPS only in purified form.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!