To see the other types of publications on this topic, follow the link: Теоретичний матеріал.

Journal articles on the topic 'Теоретичний матеріал'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Теоретичний матеріал.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Ковтун, Ірина Іванівна. "Про організацію дистанційної форми навчання в інститутах Національного аграрного університету". New computer technology 5 (6 листопада 2013): 48. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v5i1.72.

Full text
Abstract:
Нова система освіти, яка впроваджується згідно з Болонською конвенцією, орієнтована на посилення самостійної роботи студентів і використання новітніх технологій [1]. Зокрема, студент має користуватися комп’ютером, Інтернетом тощо.Дистанційне навчання саме й передбачає самостійне оволодіння курсом вищої математики. Цей курс для студентів економічних спеціальностей складає 136 годин, що відповідає 4 кредитам. Для дистанційної форми навчання студентів навчально-наукового інституту бізнесу, який охоплює різноманітні спеціальності економічного профілю, на кафедрі вищої та прикладної математики НАУ складено методичні вказівки. В методичній розробці наведено необхідний теоретичний матеріал, приклади розв’язання типових задач, тести для контролю засвоєння матеріалу, зразки екзаменаційних білетів. Тести містять як практичні задачі, так і теоретичні положення.Рейтинг дисципліни “Вища математика” складає 100 балів, 70 із яких студент може набрати, виконуючи завдання по трьох модулях:– лінійна. векторна алгебра, аналітична геометрія;– диференціальне та інтегральне числення;– диференціальні рівняння, ряди.Студент може здавати матеріал кожного модуля чи його частин окремо.Для засвоєння теоретичного матеріалу можна використовувати, електронні посібники, розміщені на сайті НАУ [2], [3].
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бойван, О. С., та О. В. Ковтун. "ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕКЛАДУ ТЕКСТІВ МІЛІТАРИСТИЧНОГО СПРЯМУВАННЯ НА ОСНОВІ КОМПЛЕМЕНТАРНОЇ ЄДНОСТІ МОВНИХ ЯВИЩ КОМПРЕСІЇ І ДЕКОМПРЕСІЇ". Лінгвістичні дослідження, № 53 (2020): 63–75. http://dx.doi.org/10.34142/23127546.2020.53.06.

Full text
Abstract:
Запропонована наукова розвідка окреслює загальнотеоретичні тенденції та основні характеристики вищезгаданої проблематики. Опрацьовані наукові джерела, що висвітлюють особливості мовних феноменів розширення та конденсування текстової інформації, засвідчують актуальність роботи, оскільки проблема мовних феноменів компресії і декомпресії є не повністю дослідженою, а особливо в процесі перекладу текстів мілітаристичного спрямування. Мета наукової розвідки — дослідити, теоретично проаналізувати, схарактеризувати та визначити специфіку застосування компресії і декомпресії в перекладі з англійської мови українською з опертям на приклади з текстів мілітаристичного спрямування. Досягнення мети стає можливим за умови розв’язання таких завдань: проаналізувати теоретичний матеріал, що висвітлює проблематику мовних феноменів компресії і декомпресії; уточнити визначення мовних явищ компресії і декомпресії з урахуванням теоретичних аспектів досліджуваної проблематики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Andrieieva, Olena, та Anna Hakman. "Рухова активність та якість життя як компоненти активного старіння у похилому віці". Physical education, sport and health culture in modern society, № 2(54) (1 липня 2021): 49–55. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2021-02-49-55.

Full text
Abstract:
Актуалізація. Активне старіння – це можливість реалізації потенціалу фізичного, психічного та соціального благополуччя в похилому віці з активним використанням оздоровчо-рекреаційної рухової активності задля подовження тривалості і якості активного довголіття. Найбільш важливими особистісними характеристиками в цьому контексті виступають вікові психофізіологічні показники, стан здоров'я, якість життя, рівень рухової активності. Мета дослідження – теоретично обґрунтувати рухову активність та якість життя як компоненти активного старіння в похилому віці. Матеріал і методи дослідження. Для досягнення мети дослідження засто- совано групу теоретичних методів дослідження: теоретичний аналіз спеціальної науково-методичної літератури, документальних матеріалів, абстрагування, логіко-теоретичний аналіз, компаративний аналіз, метод синтезу, метод систематизації. Результати. Під час дослідження проаналізовано політику активного старіння в зарубіжних країнах, де виявлено, що активний спосіб життя в похилому віці сприяє її тривалості. Розглянуто детермінанти та компоненти, які сприяють активному старінню в похилому віці, а саме рухову активність і якість життя. Визначено, що адекватний рівень рухової активності є одним із пріоритетних факторів, спроможних суттєво вплинути на якість життя осіб похилого віку. Висновки. Визначено, що структуру активного старіння формують залученість до ринку праці, соціальна інтеграція та рівень здоров’я. Із-поміж детермінантів активного старіння в похилому віці значущими є фізичний, психологічний, соціальний, когнітивний, духовний і матеріальний. Серед детермінантів успішного й активного старіння спільними компонетами, які сприятимуть активному довголіттю, є рухова активність та якість життя осіб похилого віку. Саме достатній рівень рухової активності і якості життя можуть бути запорукою активного старіння й творчого довголіття.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Карповець, М. В. "КОГНІТИВНИЙ ВИМІР ПЕРФОРМАТИВНОГО ІНСЦЕНУВАННЯ У НАВЧАЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ". Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Психологія, № 3 (23 вересня 2024): 55–59. http://dx.doi.org/10.32782/psy-visnyk/2024.3.10.

Full text
Abstract:
У статті здійснено теоретичний аналіз перформативного інсценування як складника навчальної діяльності студентів. Обґрунтовано, що інсценування може впливати на когнітивну сферу студентів у процесі навчання, адже передбачає не лише теоретичне, але й діяльнісне відтворення матеріалу завдяки певному розігруванню на сцені. Зважаючи на це, викладач задає певні рамки для відтворення завдань, у межах яких студенти намагаються трансформувати матеріал у власний досвід завдяки перформансу. Показано, що ключовим механізмом у процесі перформативного інсценування є мімезис як форма соціалізації індивіда та встановлення звʼязків із зовнішнім світом. У цьому контексті образ викладача відіграє ключову роль, адже успішність інсценування й когнітивних результатів прямо залежить від того, наскільки зрозуміло й переконливо він змоделює майбутню професійну діяльність через освітній перформанс. Інсценування найбільш повно розкриває діяльність як елемент когнітивної сфери студентів, адже передбачає практичне, активне й тілесно орієнтоване відтворення матеріалу. Оскільки перформанс передбачає колективну діяльність, то інсценування полегшує оволодіння матеріалу завдяки спільній діяльності. Зазначено, що когнітивна регуляція через перформанс як діяльність у вищій школі дозволяє студентам набути як професійного, так і соціального досвіду. Інсценування стає формою перенесення знання через дію та взаємодію в зовнішню реальність. Таким чином, перформативне інсценування передбачає як чітке, алгоритмізоване виконання завдань і дій на заздалегідь установленій сцені, так і спонтанне й креативне виконання своєї ролі. Доведено, що завдяки можливій спонтанності в навчальній діяльності студенти здатні освоїти матеріал індивідуалізовано. Формування індивідуального стилю навчання завдяки перформансу уможливлює досягнення високих результатів навчання, створюючи рівні умови для всіх суб’єктів навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мороз, І. А., та В. Я. Шемет. "ОСОБЛИВОСТІ ПРОНИКНЕННЯ РІДИН В ПОРОШКОВІ МАТЕРІАЛИ". <h1 style="font-size: 40px;margin-top: 0;">Наукові нотатки</h1>, № 73 (12 серпня 2022): 64–66. http://dx.doi.org/10.36910/775.24153966.2022.73.9.

Full text
Abstract:
Встановлено теоретичний зв’язок між природою рідини, у якій формуються дисперсні системи на основі порошків, та відносною глибиною проникнення її проникнення у порошковий матеріал. Розглянуто особливості формування просторової структури у порошкових матеріалах. Під час внесення порошків у рідке середовище відбувається руйнування агрегатів частинок порошку. Спочатку рідина розтікається по поверхні порошку та утворює області замкнутого повітря в середині агрегату, а потім проникає в агрегати частинок під впливом капілярних сил.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бугера, Олена Анатоліївна. "Соціальні діалектизми: історія розвитку та теоретичного опрацювання". Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 6, № 2 (2011): 30–38. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v6i2.729.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пікун, Леся, та Тетяна Чередник. "ДО ПИТАННЯ ПРО РІВНІ ВИВЧЕННЯ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У СЕРЕДНІЙ ШКОЛІ ТА У ЗВО". Вісник Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка 177, № 21 (2023): 27–32. http://dx.doi.org/10.58407/visnik.232105.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано аргументоване виокремлення двох рівнів вивчення курсу зарубіжної літератури у середній школі та на філологічному факультеті університету на матеріалі теми «Література постмодернізму». Відповідне розрізнення наповнено змістом на матеріалі списків першоджерел, провідних понять курсу, міри системності матеріалу тощо. Важливе місце в статті посідає розкриття конкретних форм навчання, що допомагають учням та студентам опановувати літературний дискурс постмодернізму в інтерактивних формах.Мета роботи: автори намагаються аргументувати необхідність чіткого поділу матеріалу зарубіжної літератури на два рівня – рівень середньої школи та університету у відповідності до змісту курсу, його складності та системності. Також йдеться про доцільність та критерії відповідного поділу. Методологія. В статті на основі постмодерних методологічних практик інтертекстуальності та деконструкції пропонуються ігрові практики опанування матеріалом теми, в яких одноразово вивчаються і методологічні засади постмодернізму, і його центральні поняття, а також оречевлюються відповідні художні засоби. При цьому використовуються такі методи дослідження як аналіз, компаративний аналіз, синтез. Наукова новизна. В статті вперше на матеріалі теми «Література пост-модернізму» розкрито принципову відмінність рівнів вивчення цієї теми в середній школі і в ЗВО на основі аргументованої системи критеріїв та із застосуванням специфічних для кожного рівня інтерактивних практик.Висновки. Автори статті наполягають на необхідності чіткого розподілу матеріалу за рівнями його вивчення не тільки з боку певних творів літератури, їх обсягу, але й з точки зору понять, провідних принципів, системності матеріалу. Зокрема університетський варіант автори відрізняють від рівня середньої школи більш складними завданнями, пов’язаними з різноманітними інтерпретаціями творів, використанням міжвидових інтертекстів, філософським дискурсом та культурологічним аналізом реалій певного твору. Що ж до шкільної програми, то пропонується більше зосередитися на ігрових практиках постмодернізму як стиля художнього мислення та значно спростити теоретичний рівень його аналізу. На думку авторів, це відповідає сучасному завданню розвантажити учнів середньої школи, особливо учнів випускного, 11 класу, та узгодити навчальний матеріал як із віковими можливостями дітей, так і з рівнем їх соціальної зрілості та культурної компетентності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шкробот, С. І., З. В. Салій, М. І. Салій та Х. В. Дуве. "КУРС ЗА ВИБОРОМ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЦЕРЕБРОВАСКУЛЯРНОЇ ПАТОЛОГІЇ» – ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ". Медична освіта, № 2 (5 серпня 2021): 133–37. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.2.11966.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості впровадження в освітній процес елективного курсу «Актуальні питання цереброваскулярної патології» в умовах дистанційного навчання. В 2020–2021 навчальному році вперше студентам випускного курсу Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського МОЗ України було запропоновано поглибити свої знання з неврології. Метою курсу за вибором було вдосконалення знань студентів про основні симптоми і синдроми ураження нервової системи при судинній патології головного мозку. Ключовим завданням елективного курсу було поглибити теоретичні знання з актуальної проблеми сучасної медицини та закласти основи для формування клінічного мислення. Проте пандемія COVID-19 внесла суттєві корективи в освітній процес. Навчання проводилося дистанційно на основі платформи Microsoft Teams. З метою забезпечення актуальності курсу викладачі підготували теоретичний матеріал із використанням найсучасніших даних та підсумків клінічних досліджень, опублікованих у провідних наукових виданнях. Особливу увагу приділено сучасним вимогам Національної служби здоровʼя України щодо тактики ведення пацієнтів з інсультом. До кожної із 10 тем викладачами кафедри підібрані відеофрагменти, які мали на меті значно розширити уявлення студентів про кожну нозологію. На кожному занятті для закріплення матеріалу ми використовували розбір клінічних ситуацій як із власного досвіду, так і запозичених з літературних джерел. Буде враховано результати опитування студентів за підсумками дистанційного навчання при плануванні наступних курсів за вибором та вдосконалимо вже напрацьовані матеріали та методики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Павельчук, Інна. "ГРА ЯК ЗАСІБ МОТИВАЦІЇ ВИВЧЕННЯ НІМЕЦЬКОЇ МОВИ". Молодий вчений, № 1.1 (125.1) (19 січня 2024): 65–68. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2024-1.1-125.1-16.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній темі, а саме використання ігрових елементів на уроках німецької мови. В сучасних умовах, коли студентам необхідно засвоювати великий обсяг матеріалу за короткий термін, викладачу дуже важливо мотивувати студентів та дійсно зацікавити їх предметом. Важливо і те, що специфіка предмета «іноземна мова» вимагає дещо інших форм навчання, ніж інші теоретичних дисципліни, так як мета студента під час навчання іноземної мови не просто знати матеріал предмета, а й вміти застосовувати його в мовній ситуації. Робота з ігровим засобом мотивації на уроці урізноманітнює вид діяльності у процесі навчання німецької мові. Метою даного досвіду є теоретичний доказ того, що ігрові прийоми є ефективним засобом при навчанні німецької мови на початковому етапі. Ігрова діяльність на уроках німецької мови сприяє створенню пізнавального мотиву, посилює працездатність, виробляється автоматизм дії, виховується серйозне ставлення до предмета, реалізуються ідеї змагання, виховується відповідальність кожного учня за навчання та дисципліну. Тому підготовка сучасного викладача до використання навчальних ігор на уроці німецької мови визнається не просто доцільною, а й необхідною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Прахова, Світлана Анатоліївна, та Анна Іванівна Шумейко. "Поняття «фрустрація»: сутність, структура та особливості трактування у психологічних дослідженнях". Актуальні проблеми психології в закладах освіти 1 (28 червня 2022): 163–68. http://dx.doi.org/10.31812/psychology.v1i.7585.

Full text
Abstract:
Теоретична і практична значущість проблеми фрустраційних станів га реакцій обумовлює традиційно високий інтерес до неї як у загальній, так і у галузевій психології (передусім, віковій, педагогічній, психології особистості тощо). Різні аспекти проблеми фрустраційних станів та реакцій розкриваються у роботах С. Розенцвейга, Ф.Є. Василюка, М.Д. Левпюва, Є.П. Ільїна, Т.А. Немчінової, Л. Берковиця, Дж. Долларда,С. Майєрац Н. Міллера, Р. Лоусона та інших дослідників, які накопичили великий теоретичний та експериментальний матеріал. Однак, процес теоретичного осмислення явища фрустрації далекий від свого завершення. Це відображається як у збільшенні наукових публікацій на цю тему, так і у багатозначності основних понять цієї області дослідження. Відповідно до цього, іиетою нашого дослідження є теоретичний аналіз поняття «фрустрадія» і доведення існування сталої залежності між особливостями переживаїння фрустраційних ситуацій дітьми молодшого шкільного віку та рівнем шкільної тривожності , зокрема, ми припускаємо, що діти зпідвищешим рівнем тривожності будуть мати певні психологічні особливості при реакціях на фрустаційні ситуації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Жук, Оксана. "РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НА ВОЛИНІ". Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, № 2 (13) (28 червня 2022): 187–89. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2022-02-187-189.

Full text
Abstract:
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади на засадах децентралізації вважається найбільш успішною реформою, проведеною за останній період в Україні. Від її результатів залежить не лише розвиток територіальних громад, а й загалом ефективність місцевих інститутів публічної влади. Зазначене реформування, що спрямоване на суттєве розширення ролі муніципальної влади, повинне супроводжуватися відповідним теоретичним обґрунтуванням, новими науковими підходами, які були б адекватними суспільно-політичним й економічним викликам сьогодення. На виконання цього важливого завдання спрямована мо- нографія професора Малиновського В. Я. «Реформа децентралізації у Волинській області», присвячена 30-й річниці Незалежності України. У ній автор висвітлює та аналізує реформу децентралізації влади у Волинській області за семирічний період (2014–2020 рр.), протягом якого відбулася кардинальна зміна моделі територіальної організації влади на базовому та субрегіональному рівнях, що дає можливість повною мірою простежити процес реформування зі всіма його успіхами, труднощами й перешкодами. Маючи значний досвід наукового опрацювання зазначеної темати- ки та будучи безпосереднім учасником реформи децентралізації в ролі експерта, автору вдалося написати одну з перших в Україні ґрунтовних праць з актуальної для державотворення теми, що робить її особливо цінною для розвитку вітчизняної науки в контексті сучасних суспільно-політичних трендів. Надзвичайно цінне те, що під час написання монографії В. Я. Малиновський творчо опрацював і використав сучасні теоретико-методологічні досягнення політичної, економічної, управлінської, географічної, історичної та інших наук. Такий міждисциплінарний підхід суттєво збагатив поданий теоретич- ний матеріал і позитивно позначився на якості рецензованої праці. Монографія вирізняється професійним та творчим підходом до його структурної побудови: складається з передмови, семи розділів, кожен із яких відповідає рокові децентралізації, післямови й списку використаних джерел. Така структурна побудова повною мірою дає можливість отримати уявлення про передумови, мету, цілі та досягнуті результати семирічного реформування, а також, про те, що треба робити для остаточного завершення зазначеної реформи. Зокрема, у післямові зазначено, що, «пройшовши кілька основних етапів, реформа ще не отримала остаточного завершення. Незважаючи на досягнуті успіхи, реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади ще потребує значних зусиль і незмінності політичного курсу. Через проблеми конституційного реформування не вдалося паралель- но трансформувати систему публічної влади на субрегіональному та регіональному рівнях». У книзі гармонійно поєднано практичний матеріал з теоретични- ми розробками автора, широкою джерельною базою, що включає не лише численні літературні джерела, а й документи органів влади, картографічні матеріали, публікації преси, фотографії та власні архівні матеріали автора, накопичені в процесі його участі в реформуванні. Теоретичний матеріал доповнений численними візуальними засо- бами (таблицями, діаграмами, рисунками), що уможливлює краще сприйняття тексту. Автором здійснено ґрунтовний аналіз законодав- чого та нормативно-правового забезпечення реформування і його впливу на хід децентралізації. На основі об’ємного фактологічного матеріалу В. Я. Малиновсь- кому вдалося досить аргументовано висвітлити багатогранний у своїй складності процес реформи децентралізації влади, особливості алгоритму реформування у Волинській області. При цьому він на конкретних прикладах реформування акцентує увагу не лише на позитивних аспектах, а й на проблемних і навіть негативних прикладах, що були в цьому складному процесі. Автор дав власну оцінку подіям та рішенням, які суттєво вплинули на окремі важливі питання реформи. Усе сказане вище дає підстави для висновку про те, що рецензована монографія В. Я. Малиновського «Реформа децентралізації у Волинсь- кій області» є актуальною працею, суттєвим внеском у доробок вітчизня- них досліджень із тематики реформування місцевого самовряду- вання й територіальної організації влади, зважаючи на перманентність удосконалення системи публічної влади на місцевому та регіональному рівнях. Вона становить як теоретичну, так і практичну цінність не лише для фахівців, а й для широкого кола читачів, які цікавляться процесами розвитку місцевого самоврядування, історією рідного краю. Вона може стати базою для нових розвідок із пропонованої тематики, посилити інтерес дослідників до проблематики децентралізації влади в інших регіонах України, адже ця реформа, як зазначалося вище, ще потребує остаточного завершення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Ольховська, О. В., Д. М. Ольховський, О. О. Черненко, О. Г. Оріхівська та О. Ю. Собіборець. "ТЕХНОЛОГІЯ ПРОГРАМНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ТРЕНАЖЕРУ З ТЕМИ «СИСТЕМИ ЧИСЛЕННЯ, АРИФМЕТИЧНІ ОПЕРАЦІЇ В РІЗНИХ СИСТЕМАХ ЧИСЛЕННЯ» ДИСЦИПЛІНИ «АРХІТЕКТУРА ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ»". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 3(82) (10 квітня 2023): 65–73. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2022.3.9.

Full text
Abstract:
У даній роботі розглядається технологія розробки програмного забезпечення, а саме, розробка ефективної програми-тренажеру з теми «Системи числення, арифметичні операції в різних системах числення». Для програмної реалізації програми-тренажеру було обрано мову програмування Visual Basic середовища програмування Visual Studio. Для розробки дизайну, графічних елементів, вікон, кнопок, логотипів, ярлика програми використано професійний графічний редактор Adobe Photoshop. Навчальні тренажери дисциплін розробляються з метою покращення якості освіти у вищих навчальних закладах, підвищують ефективність самостійної роботи, дозволяють попрацювати практично та добре закріпити матеріал лекцій. Тренажери набувають все більшої необхідності під час воєнного стану та освіти за дистанційними технологіями, для їх роботи потрібен лише комп’ютер або ноутбук з операційною системою Windows. У роботі проведено детальний опис розробленого програмного продукту, який допомагає студентам краще запам’ятати теоретичний матеріал, за допомогою тестування з теорії теми, а потім, є можливість закріпити цей матеріал практично, виконуючи завдання. Створений навчальний тренажер має лекційний матеріал з теми, сім теоретичних та сім практичних завдань, спливаючі підказки. Після проходження завдань для зручності користувачу виводиться вікно з результатами тренінгу, на цьому вікні є: поточна дата та час, ім’я, прізвище, група, кнопка, яка реалізує збереження результатів тренінгу в текстовий документ; кнопка, яка відкриває файл з результатами тренінгу; та кнопка, яка реалізує друк результатів на принтері. За допомогою представленого програмного продукту в користувачів є можливість за дистанційними технологіями ознайомитись та вивчити матеріал з теми, перевірити свої знання за допомогою тесту, закріпити навички практичними задачами. Для роботи даного програмного забезпечення інтернет не потрібен. Програмна реалізація таких навчальних тренажерів - досить актуальне на даний час завдання; використовуючи їх, користувачі можуть знаходитись будь-де, вдома, в укритті, в безпечному місці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Мазур К. С. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ МІКРОХВИЛЬОВОГО ПОГЛИНАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ". Перспективні технології та прилади 1, № 26 (2025): 79–87. https://doi.org/10.36910/10.36910/6775-2313-5352-2025-26-10.

Full text
Abstract:
У даній роботі запропоновано математичну модель багатошарового мікрохвильового поглинального покриття та проведено аналіз його основних характеристик. Визначено теоретичну залежність коефіцієнту відбивання від основних характеристик матеріалу. Досліджено вплив діелектричної та магнітної проникностей на коефіцієнт відбиття запропонованої системи, а також визначено оптимальні параметри системи для ефективного поглинання електромагнітних хвиль у діапазоні 2–18 ГГц. Проаналізовано механізм поглинання електромагнітної енергії в діелектричному матеріалі в заданому частотному діапазоні. Побудовано та проаналізовано залежності комплексних діелектричної та магнітної проникностей модельного матеріалу. Побудовано залежності коефіцієнту відбивання системи вакуум-матеріал-ідеальний провідник. Аналіз експериментальних досліджень виявив потенційно перспективні композитні матеріали, зокрема графенову піну (CGF), що демонструє високий рівень поглинання. Подальші дослідження мають бути спрямовані на вдосконалення складу та механічних властивостей таких матеріалів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Кіт, І. В., А. М. Пришляк та С. І. Яворська. "ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ У ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ МЕДИЧНОЇ ОСВІТИ НА КАФЕДРІ АНАТОМІЇ ЛЮДИНИ". Медична освіта, № 2 (12 серпня 2023): 91–96. http://dx.doi.org/10.11603/m.2414-5998.2023.2.14017.

Full text
Abstract:
Анотація. Стаття присвячена проблемі формування комунікативної компетентності у студентів медичного університету при вивченні анатомії людини. В сучасних умовах у відповідь на реформування галузі медицини в закладах вищої освіти впроваджено компетентнісний підхід, що забезпечить підготовку висококваліфікованих фахівців. Серед основних компетенцій є комунікативна, яка включає вміння студентів спілкуватися усно і письмово державною та іноземною мовами і відіграє важливу роль у підготовці студента-медика, а також у майбутній професійній діяльності. Адже лікар повинен ефективно спілкуватися з пацієнтами, встановлювати з ними емпатичний і довірливий звʼязок, вміти уважно слухати, ставити належні запитання, пояснювати медичну інформацію зрозумілою мовою. Водночас медичний працівник комунікує з колегами як у медичному, так і в науковому середовищі. Вже на першому курсі навчання студенти, здобуваючи знання з анатомії людини, опановують не тільки значний за обсягом теоретичний матеріал, а також оволодівають навичками ефективного спілкування, передачі медичної інформації, роботи в команді та спільного розвʼязування складних професійних завдань. Застосування комунікативних методів навчання на кафедрі анатомії людини використовується і в інтерактивних формах, що відіграє важливу роль у формуванні майбутнього сучасного лікаря. На цьому шляху роль викладача – направити студента в русло вербального міжособистісного спілкування під час практичних занять, читання лекцій як в аудиторіях, так і позааудиторно, зокрема і дистанційно. Досвід і професійні компетенції викладачів направлені на викладання анатомії людини та сприяють розвитку комунікативних навичок студентів у їхньому професійному зростанні. Активні методи навчання, зокрема рольові ігри, робота в групах, обговорення теоретичного матеріалу, препаратів та ситуаційних задач, допомагають студентам розвивати навички ефективного спілкування, дозволяють їм набувати досвіду взаємодії з різними людьми і формувати ефективні комунікаційні стратегії. Використання грамотної і виразної мови, володіння анатомічною термінологією під час обговорення теоретичного матеріалу на заняттях та характеристики анатомічних препаратів забезпечує студентам засвоєння нових знань. Розвиток мовленнєвих навичок допомагає стати впевненими та ефективними спікерами, що необхідно як під час навчання, так і в професійній діяльності. У викладанні анатомії людини обов’язково має місце робота з атласами, муляжами, компʼютерними програмами та віртуальними моделями для візуалізації анатомічних структур, що допомагає студентам краще розуміти топографію, будову й функцію органів і систем організму людини. Такий комплексний підхід покращує запамʼятовування та сприяє розвитку просторового уявлення. Візуальні матеріали доповнюють теоретичний матеріал, роблячи навчання більш цікавим та ефективним. Інша важлива складова у формуванні клінічного мислення студентів та підготовці їх до складання тесту «Крок 1» є розв’язання ситуаційних задач клінічного спрямування, які вимагають поєднання теоретичних знань та практичних вмінь. Це допомагає розвивати навички аналізу та інтеграції інформації. Активне обговорення таких завдань не лише сприяє засвоєнню знань про будову органів та систем організму, звʼязок між структурою і функцією, а також розвиває навички ефективної міжособистісної комунікації.&#x0D; Таким чином, ми вважаємо, що використання традиційних та інноваційних методів викладання анатомії людини поряд із впровадженням компетентнісного підходу забезпечує якісну підготовку студентів медичного університету, здатних застосовувати на практиці здобуті знання і впевнено демонструвати комунікативні компетенції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

ДАВИДЮК, Г. М., Н. В. КАРДАШУК та М. Ф. БОЙЧУК. "СКРАЙБІНГ ЯК ІННОВАЦІЙНИЙ МЕТОД ВІЗУАЛІЗАЦІЇ ТА ФАСИЛІТАЦІЇ ПРОЦЕСУ НАВЧАННЯ ФАХОВИХ МОЛОДШИХ БАКАЛАВРІВ". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА», № 1 (25 червня 2024): 10–15. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2024.1.2.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання використання одного з методів візуалізації в навчальному процесі, відомого в англійській номенклатурі як «скрайбінг». Визначено перелік вмінь, якими має володіти викладач для успішного застосування цього методу. Основними перевагами скрайбінгу є: яскравість, лаконічність, інформативність та креативність представлення інформації; візуальне зображення будується паралельно з усним викладом матеріалу; інформація одночасно сприймається слуховою і зоровою системами, тобто відбувається так зване паралельне запам’ятовування, що збільшує відсоток засвоєння матеріалу; структурування таким способом матеріалу дозволяє викладачу подавати інтерактивно об’ємну інформацію. Метод скрайбінгу можна використовувати на заняттях із різних предметів. Але найбільшої візуалізації можна досягти на навчальних заняттях з природничих дисциплін. Використання скрайбінгу направлене на засвоєння матеріалу в максимально зрозумілому і привабливому форматі з використанням малюнків, аплікацій, картинок, таблиць. Застосування скрайбінгу можливе на всіх етапах заняття. Найефективнішим він є під час пояснення нової теми. Таким чином можна зацікавити студентів різними графічними образами, які пов’язані з новим навчальним матеріалом. При організації самостійної роботи із використанням скрайбінг-презентацій можна ефективно спланувати роботу в групах. Як результат такої роботи може бути створений власний груповий проект. Використання скрайбінгу сприяє підвищенню результативності навчання, розвитку візуального мислення, посилення пізнавального інтересу і самостійності. Цей метод сприяє розвитку ключових освітніх компетентностей, які дозволяють не тільки опанувати теоретичний матеріал, а і опанувати соціальний досвід, одержувати навички життя і проектної діяльності в сучасному суспільстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Дяк, Тетяна, та Соломія Ткачук. "ВІДТВОРЕННЯ КОМІЧНОГО В АНГЛО-УКРАЇНСЬКОМУ ПЕРЕКЛАДІ: ТЕХНІКИ ПЕРЕКЛАДУ (НА МАТЕРІАЛІ АМЕРИКАНСЬКОГО АНІМАЦІЙНОГО СЕРІАЛУ «ФУТУРАМА»)". Молодий вчений, № 10 (122) (31 жовтня 2023): 33–38. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2023-10-122-8.

Full text
Abstract:
У роботі досліджується застосування перекладацьких технік для відтворення комічного. Матеріалом дослідження слугував ситком «Футурама», який вирізняється своїм гумором. Він представлений у всіх можливих варіаціях, від легкого гумору до сюрреалістичного чи іронічного. Саме тому, даний ситком ідеально підходить для нашого дослідження. Для проведення дослідження опрацьовано теоретичний матеріал, який включає в себе поняття комічного, його класифікацію, функції та роль комічного, особливості та техніки перекладу. На основі отриманої інформації проведено аналіз перекладу жартів, відібраних з мультсеріалу. Проведений аналіз дав можливість сформувати висновок про те, використання яких саме технік переважає для відтворення комічного у перекладі. Зокрема, було виявлено, що такі техніки як адаптація та перефразування застосовані найчастіше.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Солдатова, Світлана Миколаївна, та Ірина Вікторівна Гоштанар. "СПЕЦИФІКА СУЧАСНОГО ГАЗЕТНОГО НІМЕЦЬКОМОВНОГО ЗАГОЛОВКУ (НА МАТЕРІАЛІ ПРОВІДНИХ ІНТЕРНЕТ-ВИДАНЬ НІМЕЧЧИНИ)". Scientific Bulletin of Kherson State University Series Germanic Studies and Intercultural Communication, № 1 (21 серпня 2023): 70–76. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-3426/2023-1-10.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена лінгвістичному аналізу сучасного німецькомовного газетного заголовку. Мета роботи полягає у комплексному дослідженні специфіки німецькомовного заголовку ХХІ століття в сучасних інтернет-виданнях Німеччини. Методологія цієї роботи заснована на застосуванні загальнонаукових та емпіричних методів дослідження, серед яких: критичний аналіз (дослідження проблеми заголовку у сучасних лінгвістичних студіях); теоретичний (узагальнення теоретичних відомостей про заголовок та заголовковий комплекс як один із постійних елементів архітектоніки друкованого періодичного видання засобів масової інформації); метод індукції (для узагальнення конкретизації загальних висновків); описовий метод та метод контекстуального аналізу для виокремлення та аналізу емпіричного матеріалу дослідження. Встановлено, що німецькомовні заголовки ХХІ століття охоплюють найбільш актуальні проблеми сьогодення як: пандемія, вакцинація громадян, політична діяльність окремих лідерів Німеччини та інших країн, кліматичні зміни та катастрофи, пов’язані з цими змінами; проблеми міжнародної політики, вирішення військових конфліктів, збереження миру в Європі та і в цілому світі. Емпіричний матеріал дослідження дозволив виокремити низку стилістичних прийомів та фігур, якими насичені сьогоднішні заголовки :антитеза, перелік, гра слів, метафора, модифікація фразеологічних одиниць. Доведено, що до лексичної організації заголовку залучаються спеціальні слова, терміни, професіоналізмі з різних галузей суспільного буття, скорочення різного типу, а також зазначена провідна роль запозичень , англійських зокрема. У дослідженні підкреслено тісний зв'язок заголовку із підзаголовком, що впливає у значній мірі на реципієнта і спонукає його до прочитання викладеного матеріалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Пуніна, Ольга. "НАУКОВА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ ПИСЬМЕННИКА: ІНТЕРДИСЦИПЛІНАРНА СТРАТЕГІЯ". Sultanivski Chytannia, № 8 (21 червня 2019): 63–74. http://dx.doi.org/10.15330/sch.2019.8.63-74.

Full text
Abstract:
Мета. Метою наукового дослідження є пошук інтердисциплінарної стратегії у процесі наукової інтерпретації творчої особистості письменника як органічної єдності її психологічної і творчої сутності. Дослідницька методика. У роботі використано теоретичні загальнонаукові методи (емпіричний, емпіри­ко-теоретичний), що враховують узагальнення, формалізацію й абстрагування матеріалу. Це необхідно для вироблення механізму кількаступеневого аналізу – від суб’єкта творчості до його унаочнення в літературному творі й від такого психологічно-творчого унаочнення до мистецьких інтерпретацій, оперу­ючи такими базовими взаємозалежними категоріями, як «психотип», «креатор», «образ». Результати. У статті вироблений інтердисциплінарний підхід, за яким письменницька постать вивчається у кілька сту­пенів: від визначення її психологічного типу як основи для формування стратегії літературно-художньої творчості до виявлення стильової домінанти креатора, що презентує взаємозв’язок твору і самоактуа­лізованого творця, і від усвідомлення психологічно-творчої природи письменника до аналізу художньо-інтерпретаційних моделей креатора (художнього образу творчої особистості), запропонованих образо­творчим мистецтвом, кінематографом і театром. Наукова новизна. У статті вперше артикульовано інтер­дисциплінарну стратегію наближення до творчої особистості письменника як умовний рух дослідження «психотип → креатор → образ». Практичне значення. Матеріал статті необхідний для подальшого вивчення життєтворчості письменника, актуалізації його творчої особистості як ключової ланки історико-літературного процесу.&#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Кобильник, Тарас, та Оксана Сікора. "МАТЕМАТИЧНІ ОСНОВИ ІНФОРМАТИКИ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ІНФОРМАТИКИ СТАРШОЇ ШКОЛИ". Молодь і ринок, № 9/217 (2 грудня 2023): 114–18. http://dx.doi.org/10.24919/2308-4634.2023.288035.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються зміст математичних основ інформатики шкільному курсі інформатики старшої школи. Нами детально проаналізовано зміст вибіркового модуля “Математичні основи інформатики” та зміст програми з інформатики (профільний рівень). Розглядається актуальність вивчення математичних основ інформатики. Теоретичний матеріал ілюструється практичними прикладами. Звертається увага на таку проблему як математична підготовка учнів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

РОМАНЮК, Наталія, Лариса ПОДКОРИТОВА та В’ячеслав ГАВРИЛЬКЕВИЧ. "ТЕОРЕТИЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ КОМУНІКАТИВНИХ НАВИЧОК ДІТЕЙ СТАРШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗА ДОПОМОГОЮ ОБРАЗОТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ГЛИНОЮ". Psychology Travelogs, № 1 (27 березня 2025): 223–31. https://doi.org/10.31891/pt-2025-1-23.

Full text
Abstract:
У статті теоретично обґрунтовано роль образотворчої роботи з глиною у вдосконаленні комунікативних навичок дітей старшого дошкільного віку. Розглянуто поняття «навички», «комунікація» та представлено розуміння поняття «комунікативні навички». Описано особливості становлення комунікативних навичок у дітей старшого дошкільного віку. Розглянуто поняття «ліплення», «образотворча діяльність», а також особливості глини як матеріалу для творчості. Показано, що глина – універсальний матеріал, який є ефективним для творчої роботи з дітьми старшого дошкільного віку. Робота з глиною знімає психічну напругу, яка часто заважає спілкуванню, зокрема при налагодженні міжособистісного контакту; сприяє саморозкриттю дитини, пізнанню дитиною себе й однолітків; дає привід для спілкування; допомагає отримати визнання від дорослих, що додає впевненості і бажання до подальшої комунікації з іншими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Mudrakov, Vitalii. "ДЕЯКІ ОСОБЛИВОСТІ РЕЛІГІЙНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІ В ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ (COVID-19)". Філософія та політологія в контексті сучасної культури 13, № 1 (2021): 22–30. http://dx.doi.org/10.15421/352103.

Full text
Abstract:
Стаття має оглядовий характер і покликана дати загальне уявлення про функціональність релігії в період початку пандемії у світі та Україні. Зрізом пояснення функціональності релігії є масово-психологічний вплив. Матеріал напрацьовано в рамках виконання проєкту «Соціальна функціональність релігії в умовах масштабних небезпек: ідейно-теоретичний та практичний виміри» за державним реєстраційним номером: 0121U109446.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Михайленко, В. В. "ПСИХОЛІНГВІСТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ ПРО ЗВУКО-СКЛАДОВУ СТРУКТУРУ СЛОВА В УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ПОРУШЕННЯМИ". Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 19. Корекційна педагогіка та спеціальна психологія, № 46 (24 жовтня 2024): 85–90. https://doi.org/10.31392/udu-nc.series19.2024.46.13.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні засади формування знань про звуко-складову структуру слова в учнів початкових класів з інтелектуальними порушеннями. Проаналізовано теоретичний та практичний матеріал щодо особливостей формування звуко-складової структури слова, виокремлено поняття «звукова структура», «складова структура», а також описано диференціацію цих понять. Висвітлено особливості сприйняття учнями з інтелектуальними порушеннями звукової структури в розрізі «звук» та «склад».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Личик, Ольга, Станіслав Крук та В’ячеслав Гаврилькевич. "ТЕОРЕТИЧНИЙ ОГЛЯД ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ДОВГОТРИВАЛОЇ ПАМ’ЯТІ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ". Молодий вчений, № 11 (99) (30 листопада 2021): 262–67. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-11-99-59.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі розвитку довготривалої пам’яті у дітей молодшого шкільного віку. Метою статті є огляд і аналіз наукової літератури для з’ясування особливостей розвитку довготривалої пам’яті у дітей молодшого шкільного віку. На підставі огляду і аналізу наукових публікацій зроблено такі висновки: 1) схильність дітей молодшого шкільного віку до дослівного запам’ятовування можна використовувати для тренування механізмів довготривалої пам’яті; 2) пропонуючи дітям доступні й зрозумілі для них мнемічні прийоми можна цілеспрямовано покращувати їхню здатність запам’ятовувати надовго важливий матеріал; 3) завдяки навчанню у дітей молодшого шкільного віку розвивається логічна пам’ять, яка має велике значення для набуття знань; якщо допомогти дітям навчитися виокремлювати в навчальному матеріалі опорні пункти, головні думки, пов’язувати їх між собою в цілісну систему знань, то можна допомогти дітям навитися запам’ятовувати інформацію впорядковано, системно і більш міцно; тобто, сприяючи розвитку у дітей логічного мислення, ми сприятимемо розвитку довготривалої пам’яті; 4) можна сприяти кращому запам’ятовуванню потрібних знань, якщо включати ці знання в активну діяльність дітей, більше використовувати ігрові ситуації для дітей, які навчаються у першому класі, а дітям, які навчаються в третьому класі вже більше пропонувати проблемне навчання; 5) для вдосконалення довготривалої пам’яті доцільно допомагати дітям оволодіти спеціальними прийомами керування пам’яттю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Міхно, Олександр. "ІВАН СІКОРСЬКИЙ (1842–1919) ПРО ЗНАЧЕННЯ ХАРАКТЕРИСТИК УЧНІВ: ТЕОРЕТИЧНИЙ І ПРАКТИЧНИЙ АСПЕКТИ". Інноватика у вихованні, № 9 (11 червня 2019): 183–92. http://dx.doi.org/10.35619/iiu.v0i9.125.

Full text
Abstract:
Акцентовано, що розгляд проблеми характеристики учня у історико-педагогічному ракурсі ускладнюється змішанням двох суміжних, але по суті різних завдань – психологічного і педагогічного; спільна робота психологів і педагогів дає цінний матеріал для з'ясування психологічних принципів та методів складання характеристик і водночас визначає шлях до вирішення практичних педагогічних завдань. З’ясовано внесок Івана Сікорського у розроблення проблеми характеристики учня шляхом дослідження теоретичних поглядів та практичної діяльності вченого. Доведено, що виходячи зі своїх уявлень про гармонію в розвитку трьох сфер психіки – розуму, волі й почуття, І. Сікорський наполягав на їх всебічному і комплексному вивченні.&#x0D; В узагальненому вигляді представлено науковий внесок І. Сікорського у розроблення проблеми характеристики у формі такого ланцюжка взаємопов’язаних дій ученого: проведення першого в світовій педагогіці психолого-педагогічного експерименту → визначення теоретичних основ вивчення учня → з’ясування мети складання характеристики з наголосом не лише на констатувальному, але й прогностичному її характері → розроблення плану вивчення дитини (структури майбутньої характеристики).&#x0D; У формі таблиці подано теоретичні міркування І. Сікорського щодо мети, значення характеристики учня та план вивчення дитини, що водночас становить собою структуру майбутньої характеристики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Ашанін, Володимир, Наталія Долгополова, Марія Долгополова, Людмила Філенко та Владлена Пасько. "Біомеханічний аналіз рухових дій спортсменів, які займаються шорт-треком під час проходження фази повороту". Слобожанський науково-спортивний вісник 5, № 85 (2021): 55–62. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-5.008.

Full text
Abstract:
Мета: розробка моделі для теоретичного аналізу і оцінки оптимальних біомеханічних характеристик проходження фази повороту спортсменів шорт-треку з використанням існуючих біомеханічних ергогенних засобів та інформаційних технологій в тренувальному процесі. Матеріал і методи: теоретичний аналіз науково-методичної літератури, аналіз Інтернет-ресурсів, педагогічне спостереження, відеозйомка, біомеханічний аналіз рухових характеристик. Тестову групу складали 10 юних спортсменів з шорт-треку 9-12 років та 5 спортсменів з шорт-треку віком 18-24 років, які займаються в МСДЮСШ олімпійського резерву м. Харкова з шорт-треку та мають не менше трьох тренувань на тиждень (від 1 року, для юних спортсменів) та регулярні заняття п’ять разів на тиждень (протягом 6-10 років, для дорослих спортсменів). Результати: в роботі теоретично проаналізовано характеристики техніки проходження фази повороту шорт-трековиків засобами біомеханічного аналізу. Розрахунковим шляхом визначено теоретичні залежності показників проходження фази повороту: швидкість, кут нахилу корпусу спортсмена в повороті, положення загального центру мас тіла та їх взаємозв’язок. Виділено основні помилки техніки виконання рухових дій спортсменів початківців у фазі повороту. Висновки: дані теоретичні дослідження підтверджують доцільність використання спеціальних засобів для створення умов, які моделюють в просторі реальну ситуацію проходження спортсменом шорт-треку повороту на одному ковзані, а тренеру дозволять контролювати всі характеристики правильного виконання рухів юних спортсменів-початківців з точки зору біомеханіки. Обґрунтовано використання спеціальних пружних стрічок, як ергогенних засобів для вдосконалення рухових дій спортсменів з шорт-треку. Вказано напрямки покращення біомеханічних показників, які спортсмен здатний реалізувати на практиці. Ключові слова: біомеханіка, шорт-трек, фаза повороту, технічна підготовка спортсменів, аналіз рухових дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Колчук, Тетяна Василівна. "Принципи розробки навчальних матеріалів дистанційного курсу". Theory and methods of e-learning 2 (3 лютого 2014): 291–96. http://dx.doi.org/10.55056/e-learn.v2i1.288.

Full text
Abstract:
Перспективність і ефективність дистанційного навчання багато в чому залежить від його проектування. Це досить складний і довготривалий процес, який потребує великої кількості матеріальних і людських ресурсів.Як основу для створення навчальних матеріалів для дистанційного курсу можна використовувати раніше розроблені дидактичні матеріали, які призначені для безпосередньої роботи в класі чи аудиторії. Це конспекти уроків, презентації, тести, тексти самостійних і контрольних робіт тощо. Але перед цим треба впевнитися, чи даний матеріал:узгоджений з поставленими навчальними цілями курсу;відповідає обраній темі навчання;написано на тому рівні, який необхідний для категорії слухачів курсу (чи не дуже він простий чи навпаки складний);містить приклади й рисунки, які відповідають тому, що ви бажаєте донести до слухачів;залучає учня в активну навчально-пізнавальну діяльність;має зручні супроводжуючі елементи.Електронні навчальні матеріали дистанційного курсу повинні виконувати роль «порадника» при самостійній роботі слухачів. Спираючись на дослідження Є. С. Полат [], В. П. Бокалова [], Ю. В. Триуса [] розглянемо принципи, які повинні бути покладені в основу створення подібних «порадників».Модульність. Весь навчальний матеріал розбивається на декілька, по можливості, автономних модулів. Кожен модуль ділиться, в свою чергу, на ще менші модулі – теми. Таке структурування матеріалу дозволяє розкласти його по поличкам і вивчати цей матеріал крок за кроком, концентруючи увагу кожен раз на окремій темі.Чітке визначення навчальних цілей. Часто дуже важко визначити в кожному модулі і в кожній темі реальну навчальну мету. Але донести цю мету до слухачів курсу можна, або вказавши, на що націлений даний модуль чи тема, або перерахувавши, що вони будуть знати і вміти, які навички здобудуть, працюючи з ними.Когнітивність. Зміст кожної навчальної одиниці повинен стимулювати пізнавальну активність учня, пробуджувати в нього інтерес до подальшого вивчення предмету. Для цього можна використовувати різні методи: постановка проблемних ситуацій, вказування на зв’язок з практичною діяльністю. Непотрібно пропонувати слухачам матеріал, який ніколи не буде використаний ними в подальшій навчальній роботі чи в практичній діяльності.Самодостатність. Цей принцип означає, що наданий навчальний матеріал повинен бути підготовлений таким чином, щоб дозволити слухачам виконати всі види навчальної роботи і досягти поставлених навчальних цілей без залучення додаткових інформаційних джерел.Орієнтація на самоосвіту. Якщо традиційна модель навчання будується за принципом «навколо викладача», то дистанційна модель, навпаки, реалізує принцип «навколо учня». Тому дуже важливо, щоб учні мали можливість проводити різні розрахунки, розв’язувати будь-які задачі, займатися практичними вправами. Велику роль в цьому відіграють додаткові мультимедійні навчальні засоби, які наряду з основними матеріалами дозволяють активно залучати учнів в процес навчання, вносити в нього різноманіття, вказувати на ключові аспекти теми, надавати практичні підходи до розв’язання актуальних проблем і реальних життєвих ситуацій, і, навіть вчити самостійно навчатися. Потрібно мати на увазі, що практичні дії являються ключовими елементами навчання, саме через них слухачі будуть спроможні повторювати потім те, чому вони навчились, розв’язувати конкретні практичні задачі, тобто використовувати вивчений матеріал в реальних умовах.Інтерактивність. Структура навчального матеріалу повинна сприяти інтерактивній діяльності слухачів курсу. По-перше, це організація «діалогу» учня з навчальним матеріалом, по-друге, це забезпечення можливості вести діалог по ходу вивчення матеріалу з викладачем, т’ютором і колегами по роботі чи навчанню.Способів побудови діалогових навчальних комп’ютерних програм існує доволі багато: підказка при відповіді учня на сформульоване питання; можливість змінення їм параметру процесу, зображеного на рисунку в тексті уроку, і наступного спостереження за зміною самого процесу або його характеристик і т.п.Необхідно, щоб при вивченні матеріалу в учня виникала необхідність отримати пораду, викласти свої думки, відправити на перевірку свою роботу, словом, обмінятися даною інформацією з зовнішнім оточенням. Спілкування з зовнішнім світом, присутність почуття самореалізації, наявність постійного опрацьованого зв’язку роблять навчальну роботу більш цікавою, осмисленою, формує почуття відповідальності за неї. Технічні ж можливості для подібного спілкування легко надаються за допомогою електронної пошти, Web-сервера, різних телеконференцій, причому вихід на будь-який вид електронного спілкування може бути організований прямо з навчального матеріалу, так же як і повернення в нього після спілкування.Оцінка прогресу в навчанні. Будь-якій людині властиво цікавитися, наскільки вона просунулася в справі, яку виконує. Це відноситься і до навчання. Учню важливо мати якісь індикатори свого успіху. Таким індикатором можуть стати його відповіді на запитання, завдання і тести для самоперевірки знань. Тому кожна навчальна одиниця повинна супроводжуватися контролюючими матеріалами. Результатом самоперевірки знань (тобто індикатором успіху, прогресу у навчанні) являються кількісні показники (оцінки, бали), що виставляються учневі після виконання будь-якого завдання.Не менш важливу роль відіграє зовнішній контроль знань учня, тобто оцінка його прогресу зі сторони викладача або т’ютора. Виконується такий контроль шляхом спеціального моніторингу, тестування, перегляду виконаних робіт, прийняття екзаменів і т.п.Наявність супроводжуючих елементів. Щоб робота з навчальними матеріалами не перетворювалась в постійне розгадування ребусів, а приносила задоволення і відчуття комфорту, необхідно супроводжувати цей матеріал додатковими елементами:інструкція по використанню електронних навчальних матеріалів («путівник» для учня);програма дисципліни (курсу);запропонована т’ютором (викладачем) послідовність вивчення матеріалу, навчальний графік здачі на перевірку завдань, оптимальні режими консультацій у спеціалістів, графіки т’юторіалів, телеконференцій і т.п.;відомості про необхідні попередні знання;навчальні цілі модуля (навчальної одиниці);короткий огляд вивченого матеріалу;висновки по вивченому матеріалу;запитання, завдання і тести для самоперевірки;контрольні завдання (різноманітної складності) для моніторингу прогресу навчання;різноманітні доповнення;глосарій (словник термінів);різноманітні вказівники.Дані принципи були використані для розробки навчальних матеріалів дистанційного курсу «Геометрія, 7 клас» []. Теоретичний матеріал курсу відповідає діючому підручнику з геометрії []. В основу розв’язування задач покладено ідею залучення учнів до самостійного активного оволодіння геометрією через виконання комп’ютерних експериментів у середовищі педагогічного програмного засобу GRAN-2D. Після інсталяції ППЗ GRAN-2D кожний рисунок курсу «Геометрія, 7 клас» можна «оживити», оскільки він оснащений гіперпосиланням на відповідний файл програми, який завантажується автоматично після клацання кнопкою миші, коли її вказівник розміщений над рисунком.Розглянемо, які супроводжуючі матеріали дозволяють налагодити навчальний процес та зворотній зв’язок між вчителем (т’ютором) і слухачами дистанційного курсу «Геометрія, 7 клас».Теоретичний матеріал. Вибір необхідного теоретичного матеріалу для вивчення тієї чи іншої теми здійснює вчитель (користуючись календарним плануванням) і заносить його до плану вивчення курсу для учнів. При цьому чітко вказується час, який виділяється учневі на його опрацювання і дата перевірки його засвоєння (тестування, виконання завдань тощо). Перед цим також пропонуються питання для самоперевірки та тренувальні навчальні тести.Задачі практичного та дослідницького характеру супроводжуються різноманітними підказками і порадами. Завдяки їх виконанню в ППЗ GRAN-2D учень вчиться оригінально розв’язувати запропоновані задачі, розвиває навички творчої діяльності, вміння успішно конструювати й реалізовувати власні прийоми і методи в навчальній практиці.Презентації. За допомогою презентацій намагаємося продемонструвати прикладну спрямованість виучуваного матеріалу. Причому учням пропонується самостійно доповнювати їх слайди, а, отже, знайти ще одну свою власну причину для вивчення тієї чи іншої теми.Тести. Під час вивчення кожної теми, учням пропонується пройти навчальні та контролюючі тести. Результати тестування подаються за дванадцятибальною шкалою. Таким чином учень отримує відомості про ступінь успішності засвоєного ним навчального матеріалу. У разі невдалого проходження тесту, учень має право повернутися до початку теми, яку вивчив недостатньо добре і скласти тест повторно.Кросворди використовуємо для активізації пізнавальної діяльності учнів з перевіркою їх розв’язання. При відкритті кросворду учню пропонується інструкція щодо розгадування кросворду та відправлення його на дистанційний курс.Уроки розроблені відповідно до календарного планування вчителя, дужі зручні для використання учнями, які пропустили велику кількість уроків в школі. Тоді вчитель може рекомендувати пройти пропущені шкільні уроки в дистанційному курсі.Логічна послідовність сторінок уроку має розгалужений характер. Для її створення враховуються всі можливі варіанти проходження учнями уроку, залежно від їх рівня знань та здібностей. Тому послідовність сторінок, продумана вчителем, і сторінок, які переглянув кожен учень може дуже сильно відрізнятися, причому як для різних учнів, так і для одного учня в рамках різних турів його проходження. Все залежить від того, наскільки активно використовуються абсолютні і особливо спеціальні переходи. Один тур проходження уроку триває з моменту початку учнем уроку і до тих пір, поки не буде досягнутий кінець уроку (тобто до моменту відображення сторінки з результатами учня).Самостійні та контрольні роботи є ще одним інструментом для перевірки та корекції знань учнів. При цьому розроблені тренувальні та два варіанти для безпосереднього виконання на оцінку.Навчально-творчі проекти. Новизна роботи з проектом та регулювання складності поставлених завдань сприяє підвищенню інтересу до навчання геометрії, розкриває практичну значимість матеріалу, що вивчається. Розв’язування задач в різноманітних умовах і якщо показано неоднозначні шляхи розв’язування поставленої задачі надає можливість учню проявити оригінальність. Все це вносить у навчання елементи емоційного піднесення, надає роботі учня дослідницького характеру.Сторінки з історичними відомостями створені з метою ознайомлення з етапами розвитку геометрії як науки, для всебічного розвитку школярів, формування пізнавальної активності, а також реалізації міжпредметних зв’язків історії і математики.Предметний покажчик, який об’єднано зі словником, до якого учень може звернутися в той момент. Якщо учень хоче знайти означення деякого геометричного поняття і не знаходить його в словнику, то він може додати його до словника самостійно (знайшовши його означення в параграфі підручника чи в додатковій літературі).Форум та чат. При виникненні питань чи проблем під час роботи з матеріалами дистанційного курсу налагоджено чат та форум. Дату та час проведення чату узгоджуємо з учнями на форумі (у відповідній його темі), вказуючи причину його проведення. При цьому часто буває так, що інші учасники курсу, побачивши дану причину, можуть самі допомогти одне одному.О. М. Хара у своєму дослідженні стверджує, що неможливо просто перенести навчальний курс у дистанційне середовище, розраховуючи тільки на ефективність технічних засобів [, 37]. Тому особливу увагу необхідно приділяти налагодженню зворотного зв’язку між вчителем і учнями. В даному випадку вчитель має виступати у ролі наставника та здійснювати постійний контроль за виконанням поставлених завдань. При цьому ефективність роботи учня буде залежати їх характеру, тобто виконання завдання має забезпечувати активізацію його пізнавальної діяльності та творчої самостійності.Впровадження розробленого нами дистанційного курсу «Геометрія, 7 клас» в школах Кривого Рогу показало підвищення зацікавленості учнів до вивчення геометрії, розв’язування задач, самостійної діяльності з набуття нових знань з предмету. Потребує подальшого дослідження створення відеофрагментів уроків для дистанційного курсу «Геометрія, 7 клас» та налагодження зворотного зв’язку між слухачами курсу через SKYPE.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Горошкіна, Олена Миколаївна, Марія Михайлівна Греб, Ігор Олександрович Горошкін та Станіслав Олександрович Караман. "ФУНКЦІЇ QR-КОДІВ У СТРУКТУРІ ПІДРУЧНИКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ". Information Technologies and Learning Tools 78, № 4 (2020): 32–46. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v78i4.3360.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблему використання QR-кодів як складника сучасного підручника. Обґрунтовано актуальність уведення QR-кодів до змісту підручників української мови. Уточнено визначення QR-коду, під яким визначено компактний носій навчальної інформації обсягом близько трьох тисяч байт, закодованої за допомогою спеціальних програм або сервісів і графічно представленої як чорно-білий або кольоровий квадрат. Установлено, що QR-код уможливлює розширення й поглиблення теоретичних відомостей із навчального предмета. У підручниках української мови матеріали, вміщені на QR-кодах, розширюють і поглиблюють теоретичні відомості й дидактичний матеріал, сприяють удосконаленню орфоепічних, граматичних, правописних умінь і навичок учнів, виконують функцію контролю, пропонуючи тестовий та інший матеріал для встановлення рівня сформованості знань, умінь і навичок учнів. Визначено й обґрунтовано функції QR-кодів у структурі підручників української мови – мотиваційну, інформаційну, розвивальну, виховну, рефлексійну, контрольну. Здійснено аналіз змісту підручників української мови для 10 класу та рукопису підручника для 11 класу, що містять QR-коди. Наведено відомості про експериментальну перевірку ефективності застосування QR-кодів, у процесі якої учні експериментальних класів систематично залучалися до роботи з QR-кодами, уміщеними в підручнику української мови, що передбачали опрацювання теоретичних відомостей, які розширювали й поглиблювали зміст підручника, виконання творчих, дослідницьких завдань, що спонукали учнів до спостережень над мовою, виконання вправ на редагування, тестових завдань. Визначено принципи відбору теоретичного матеріалу для QR-кодів, до яких віднесено доступність матеріалу, його комунікативну значущість, новизну, емоційність, роль у формуванні предметної компетентності учнів.&#x0D; Наведено конкретні приклади кодування інформації в підручниках української мови: теоретичних відомостей, матеріалів засобів масової інформації (інтерв’ю, телепередач, виступів) для аналізу їх учнями, тестових завдань, прикладів правильних відповідників девіантних текстів, запропонованих учням для редагування тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Кулемзіна, Тетяна Володимирівна, Євген Юрійович Самора та Сергій Станіславович Таран. "Використання електронних навчальних посібників в процесі навчання рефлексотерапії лікарів-курсантів". New computer technology 4 (31 жовтня 2013): 41–42. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v4i1.21.

Full text
Abstract:
Викладання основ медичних знань було і залишається одним з найконсервативніших напрямів в системі освіті. Медична діяльність ґрунтується не на математично точних закономірностях, а на досвіді та інтуїції, як викладача, так і фахівця, що починає вивчення будь-якого розділу медицини.Рефлексотерапія, хоча і має наукове сучасне обґрунтування, але значною мірою продовжує використовувати багатовікові принципи і клінічні підходи, що покладені в основу традиційної східної медицини.Впровадження сучасних комп’ютерних технологій в практику вищої освіти не обійшло й медицину. У будь-якому випадку до початку контакту з пацієнтом лікар-курсант, який має бажання засвоїти знання та навички з нової спеціальності, повинен ретельно вивчити теоретичні основи відповідного лікувального методу і зрозуміти основні закономірності і взаємозв’язки.Теорія рефлексотерапії, як і будь-яка інша медична доктрина, традиційно вивчається курсантами по підручниках на паперовому носії. Це пояснюється тим, що основна література, тобто першоджерела з відомостями, які надавалися засновниками цього напрямку в медицині, видавалися дуже давно і з того часу не передруковувалися. Тому їх можна тільки придбати у букіністичних крамницях або отримати в якості ксерокопій.На сьогоднішній момент в процесі вивчення традиційної китайської медицини використовується і декілька підручників сучасних авторів, але й вони містять матеріал з вищезазначених джерел. Це пояснюється тим, що теоретичні положення цієї давньої науки з точки зору східної медицини змінилися мало.Говорячи про рефлексотерапію, слід зазначити, що умовою успішного її опанування є зміна сприйняття людини та хвороби. Оригінальним є погляд на етіологію і патогенез захворювань. Це досить складно, враховуючи підходи до процесу викладання в вищому медичному закладі.Труднощі для початківців представляє і специфічна східна термінологія.Комп’ютерні технології все інтенсивніше впроваджуються в усі сфери сучасного життя. Комп’ютерна техніка дозволяє вивести процеси пізнання і навчання на якісно новий рівень. При використанні комп’ютера з’являється можливість досить швидко опановувати матеріал з різних джерел, дозволяє розглядати різні аспекти матеріалу просторово та співставляти його одночасно з примітками та ілюстраціями.У своїй викладацькій практиці ми використовуємо оригінальний навчальний посібник з основ рефлексотерапії.Матеріал електронного підручника підрозділяється на два розділи – теоретичний і практичний. Доступ до них здійснюється із заголовної сторінки. Далі, в теоретичному розділі, увазі курсантів пропонується меню вибору основних теоретичних положень традиційної китайської медицини, таких як теорія інь-ян, цикл у-сін, поняття про цзан-фу органи. Для розуміння вказаних питань необхідні наочні схеми і таблиці (вони відкриваються за гіперпосиланнями).Підручник створений таким чином, що дозволяє співставляти текстовий та ілюстративний матеріал з обох розділів одночасно, дозволяючи лікарю скласти уявлення про шарову структуру та топографію біологічно активних точок, сполучені методики впливу на них, відпрацювати діагностичні алгоритми та інші навички тощо.Враховуючи, що не менше ніж половині лікарів-курсантів доступні комп’ютери (вдома або на роботі), і вони вміють ними користуватися, питання про створення і розповсюдження електронних навчальних посібників набуває велику актуальність. Цей шлях отримання спеціальної інформації є дуже зручним у використанні та досить легким у розповсюдженні.Електронні навчальні посібники створюють передумови для переходу до дистанційної форми навчання в медицині. І, хоча в клінічних медичних дисциплінах очна форма навчання є традиційною і дуже важливою, електронні форми навчання за допомогою сучасного комп’ютерного обладнання можуть суттєво інтенсифікувати самостійну роботу лікарів-курсантів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

КРУПЄЙ, К. С., Н. Л. КОЛИЧЕВА, А. С. ДЕГЕН та Г. В. КРАВЧЕНКО. "ВІДЕОФІЛЬМИ Й ТЕЛЕВІЗІЙНІ ІНТЕРВ’Ю ЯК ЕФЕКТИВНІ ІНСТРУМЕНТИ ОТРИМАННЯ СТУДЕНТАМИ ІНФОРМАЦІЇ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО ТА АСИНХРОННОГО НАВЧАННЯ". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА», № 2 (16 жовтня 2023): 17–23. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2023.2.3.

Full text
Abstract:
В умовах війні та пандемії COVID-19 виникає потреба в актуалізації наявних форм навчальних занять та розробленні нових. За останні роки неабиякої актуальності та популярності серед студентів набули навчальні відеофільми. Перегляд відеороликів дозволяє студенту засвоїти не тільки теоретичний матеріал, але й практичну частину заняття. Використання відеофільмів на навчальних заняттях або в режимі асинхронного навчання має ряд переваг: у студента є постійний доступ до матеріалу та можливість завантаження / багаторазового перегляду / зупинки відео для осмислення сприйнятої інформації; перегляд матеріалу не обмежується зоровим сприйняттям, оскільки водночас глядач прослуховує усне мовлення лектора. Створення якісних та інформативних відеоматеріалів потребує від викладача не тільки часу, але й технічного оснащення та навичок зі складання сценарію і монтажу відеоряду. Автори пропонують впроваджувати в навчальний процес не тільки відеофільми, але й використовувати наукові інтерв’ю за участі викладачів кафедри / університету на практичних заняттях. Участь викладачів закладу вищої освіти в наукових телевізійних інтерв’ю не тільки популяризує науку серед населення, але й виконує профорієнтаційну та навчальну функції. Головною перевагою участі викладача в науковому інтерв’ю є те, що технічні обов’язки зі знімання й монтажу відеоряду беруть на себе співробітники телеканалу, а від науковця необхідна лише професійна й цікава подача інформації та мистецтво публічного мовлення. Завдяки впровадженню в навчальний процес таких відеопродуктів студенти мають можливість не тільки візуалізувати матеріал, що вивчають, але й почути думки викладачів свого університету й інших ньюзмейкерів. Ці елементи в навчальному процесі дозволять майбутнім фахівцям породжувати нові ідеї у відповідних наукових галузях та розвивати аналітичні навички. Виходячи з досвіду авторів, в роботі представлені рекомендації викладачам, які вперше збираються виступити на телебаченні та готуються до наукового інтерв’ю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Поліщук, Володимир Ісидорович, Іван Григорович Балюба та Борис Федорович Горягін. "Про дистанційний курс з нарисної геометрії в ДНАБА". New computer technology 4 (31 жовтня 2013): 47. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v4i1.24.

Full text
Abstract:
Нарисна геометрія [1] є фундаментальною дисципліною, що закладає основу для подальшого вивчення інженерних дисциплін, які потрібні фахівцям будівельної галузі. В період прискореного науково-технічного прогресу виникає особлива необхідність використання інформаційних комп’ютерних технологій в процесі інженерної підготовки студентів. Згідно з вимогами, викладеними у листі МОНУ № 4.1-20/2366 від 04.07.2005 р. та враховуючи досвід підготовки матеріалів для створення курсів для дистанційної форми навчання, кафедра “Інженерна та комп’ютерна графіка” приступила до розробки дистанційного курсу з нарисної геометрії.На кафедрі виконувалась держбюджетна науково-дослідна робота К-4 -08-03 – Комп’ютерне навчання дисципліні “Нарисна геометрія”, номер державної реєстрації 0102U002844.Використовуючи одержаний досвід, згідно з рекомендаціями Центру дистанційного та факультативного навчання Донбаської національної академії будівництва і архітектури по розроблених централізовано методичних вказівках авторами був створений план і структура матеріалів курсу нарисної геометрії. Нами були виділені три основні етапи роботи: теоретичний матеріал, практичні роботи, графічні завдання. Кожний з етапів, для визначення степені засвоєння розділів, включав в себе самотестування.Теоретичний матеріал, розбитий на розділи по аналогії з лекціями курсу, подавався модулями у вигляді завдань з їх поясненнями та самотестуванням для виявлення рівня їх засвоєння. В кінці розділу забезпечувалось самотестування. Якщо студент був задоволений результатами самотестування розділу, використовувана нами система “Прометей” дозволяла перехід для освоєння іншого розділу.По аналогії побудовано опанування етапу практичних робіт.Для роботи над етапом графічних завдань студент повинен мати навички роботи з панеллю малювання в текстовому редакторі MicrosoftWord, для чого були створені відповідні методичні розробки.Апробація дистанційного курсу з нарисної геометрії по перших двох розділах була проведена в локальній мережі академії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Заоборна, М. С. "ЛІНГВОПРАГМАТИЧНІ ВИМІРИ ДИХОТОМІЧНОЇ ПРИРОДИ МОТИВУ ЯК ТЕКСТОВОЇ КАТЕГОРІЇ КРІЗЬ ПРИЗМУ ЛІТЕРАТУРИ ФАКТУ". Лінгвістичні дослідження 1, № 54 (2021): 76–88. http://dx.doi.org/10.34142/23127546.2021.54.1.07.

Full text
Abstract:
Стаття побудована як метакоментар до тексту художньої біографії Віктора Шкловського «Лев Толстой» в аспекті проблеми породження тексту як поетапного процесу. Запропоновано теоретичний конструкт осмислення тексту мемуарного дискурсу під радикалом схоплення мотиву створення художнього тексту. На тлі розуміння мотиву як пов’язаного з особистістю автора імпульсу до текстотворення проблема мотиву актуалізується як проблема авторської свідомості, що перетворює життєвий матеріал на сюжет. У цьому плані виявляється дихотомічна природа категорії мотиву, яка координує закорінені в смисловій архітектоніці особистості письменника глибинні мотиви із ситуативними як опредмеченими пристрастями, що формуються певною ситуацією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Шестопалова, Є. С., С. А. Калмиков, and Ю. С. Калмикова. "Current issues of physical therapy in biliary tract dysfunction." Physical rehabilitation and recreational health technologies 5, no. 1 (2020): 52–57. http://dx.doi.org/10.15391/prrht.2020-5(1).07.

Full text
Abstract:
Мета: розглянути особливості застосування фізичної терапії при дисфункції біліарного тракту. Матеріал і методи: теоретичний аналіз і узагальнення сучасних наукових даних щодо особливостей застосування реабілітаційних засобів при дисфункціональних розладах біліарного тракту. Результати: розглянуто механізм лікувальної дії фізичних вправ при дисфункції біліарного тракту; визначено особливості застосування фізичної терапії у період ремісії. Висновки: фізична терапія є невід´ємною частиною медичної реабілітації при дисфункціональних розладах біліарного тракту і залежить від форми дискінезії (гіпертонічно-гіперкінетична або гіпотонічно-гіпокінетична форма) та наявності органічної патології печінки, системи жовчовиділення, дванадцятипалої кишки, шлунку, товстого кишечника та інших органів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Агішев, О. М., Ю. С. Калмикова, and Л. В. Дугіна. "Peculiarities of the use of physical therapy for pulmonary tuberculosis." Physical rehabilitation and recreational health technologies 5, no. 1 (2020): 34–40. http://dx.doi.org/10.15391/prrht.2020-5(1).05.

Full text
Abstract:
Мета: розглянути основні існуючі програми фізичної терапії при туберкульозі легень. Матеріал і методи: теоретичний аналіз і узагальнення сучасних наукових даних щодо особливостей застосування реабілітаційних засобів при туберкульозі легень. Результати: розглянуто механізм лікувальної дії фізичних вправ та визначено особливості існуючих програм фізичної терапії при туберкульозі легень. Висновки: фізична терапія при туберкульозі легень використовуються, як метод загально-зміцнювальної дії; при цьому посилюються процеси десенсибілізації і дезінтоксикації організму; покращується функція серцево-судинної і дихальної системи; розглянуто особливості методик кінезіотерапії при туберкульозі легень І.І. Воробйової, В.П. Мурзи, А.А. Ковганко, Н.А. Фундіна, Є.К. Ізвекової.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Баранова, Наталія Миколаївна. "ДОСЛІДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНОЇ ТРАДИЦІЇ ЯК ЕСТЕТИЧНОГО ФЕНОМЕНА". Актуальні проблеми філософії та соціології, № 25 (25 листопада 2019): 46–52. http://dx.doi.org/10.32837/apfs.v0i25.880.

Full text
Abstract:
В статті здійснено теоретичне осмислення національно-культурної традиції як естетичного феномена. Обгрунтувавши засадничі принципи сучасного дослідження проблеми і здійснивши всебічний аналіз, в статті систематизовано досвід вітчизняної та зарубіжної наукової думки, включаючи історичну традицію та сучасний стан щодо естетичної реконструкції такого феномена як національно-культурна традиція. Теоретичний матеріал трансформувався в дослідження особливостей естетичної інтерпретації національно-культурної традиції.&#x0D; Мета дослідження полягає в філософсько-теоретичному аналізі естетичних засад національно-культурної традиції, в репрезентації її своєрідності як естетичного феномена. Національна культура розглянута як цілісна система, багатогранність і різнобічність якої дозволяє глибше розуміти особливості етнічного світосприйняття та світорозуміння.&#x0D; Обгрунтовано, що естетичний аналіз національно-культурної традиції можливий лише в тому випадку, якщо самі естетичні категорії розглядаються в системі, тобто в єдності та взаємозв’язку.&#x0D; Методологічна основа дослідження побудована на міждисциплінарному інтегруванні філософських, естетичних, культурологічних, мистецтвознавчих, психологічних та історичних концепцій. Переосмислення класичної теоретичної філософсько-культурної моделі поєднано з використанням методології феноменолого-екзистенціалістської традиції, герменевтики, негативної діалектики. У роботі також використано й метод біографічного аналізу, який застосовано для дослідження проблеми крізь призму життя та творчості окремих історичних постатей.&#x0D; Обгрунтована парадигмальна роль етноестетичних категорій для збереження самототожності національних культур впродовж їх історичного розвитку. &#x0D; Показано, що національно-культурна традиція кожного народу є результат взаємодії мінливого соціального середовища та відносно незмінного психічного складу (характеру), духовного світу цього народу. Обгрунтовано, що урахування релігійних уявлень, які склалися історично, а також великої кількості пов’язаних із ними традицій, які стосуються внутрішнього світу людей, означає, визнання важливої, хоча й не фатальної ролі цих чинників у долях народів (націй).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Макухіна, С. В. "ВИКОРИСТАННЯ КЕЙС-МЕТОДУ В КОНТЕКСТІ ІНШОМОВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМУНІКАЦІЇ". Nova fìlologìâ, № 82 (10 серпня 2021): 128–32. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-82-21.

Full text
Abstract:
Розвиток сучасних технологій зумовлює зміну підходу щодо вивчення іноземної мови в немовному закладі вищої освіти. Стаття присвячена аналізу використання методу кейс-стаді для навчання іноземної мови професійного спрямування. У роботі представлено теоретичний матеріал про метод кейс-стаді, наведено практичні рекомендації з використання цієї методики. Визначено, що, на відміну від традиційних методів сучасного викладання, метод кейс-стаді потребує активної участі здобувача вищої освіти в процесі навчання. Кейси дають змогу здобувачам творчо застосовувати пройдений мовний матеріал на базі своїх професійних знань і адаптуватися до реальних і потенційно можливих ситуацій, розвивають вміння вести дискусію, вдосконалюють навички професійного читання іноземною мовою, дають змогу повноцінно вирішити самостійну роботу здобувачів. У статті наголошено на формуванні конкурентоздатності в процесі роботи над ситуаціями у здобувачів, розвитку персональної і колективної відповідальності, особистих цінностей та установок, здобуванні навичок управління репутацією і формуванні позитивного іміджу. Розглянуто моделі ситуаційного навчання, виділено етапи створення кейсу, які допомагають зробити навчання більш результативним і ефективним. Проаналізовано переваги, недоліки і особливості застосування кейс-стаді як активного методу навчання іноземних мов, принципи і закономірності критичного мислення, основні психолого-педагогічної характеристики здобувачів в освітньому процесі аграрно-економічних закладів вищої освіти. На базі аналізу теоретичних джерел та педагогічної практики пропонується напрям пошуку більш продуктивних підходів та способів вирішення питання розвитку проблемно-дієвої основи навчання професійній англійській мові в контексті впровадження кейс-методу. Розвиток цього методу – це динамічний та циклічний процес, який передбачає постійну взаємодію між афективними, когнітивними та експериментальними факторами. Зроблено висновки, що кейси та рольові ігри, які розглядають проблемні ситуації реального бізнесу, мотивують студентів-аграріїв вивчати іноземну мову і застосовувати на практиці свої професійні знання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Москаленко, Наталія, Артем Яковенко, Сергій Овчаренко та Тетяна Сидорчук. "ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ". Слобожанський науково-спортивний вісник 76, № 2 (2020): 7–23. http://dx.doi.org/10.15391/dsnsv.2020-2.001.

Full text
Abstract:
Мета: визначити організаційно-педагогічні умови забезпечення якості фізичного виховання учнів закладів загальної середньої освіти України на основі екстраполяції зарубіжного досвіду. Матеріал і методи: дослідження проводились у Придніпровській державній академії фізичної культури і спорту. У ході дослідження використано такі методи: теоретичний аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури та документальних матеріалів, метод порівняння, метод системного аналізу. Результати: визначено організаційно-педагогічні умови забезпечення якості фізичного виховання школярів, дотримання яких дозволить досягти належного рівня фізичної підготовленості та здоров’я учнів, сформованої системи знань учнів в сфері фізичного виховання, у тому числі, для організації самостійної рухової активності, сформованої звички до занять фізичними вправами протягом всього життя, стійкого інтересу учнів до видів рухової активності, наявності соціальних зв’язків та навичок взаємодії, розвиненої здатності учителя та учнів здійснювати рефлексію. Висновки: аналіз та узагальнення досвіду організації фізичного виховання в країнах Європи, Азії та США дозволили визначити організаційні та педагогічні умови забезпечення якості процесу фізичного виховання, які можна застосовувати в системі загальної середньої освіти України. Ключові слова умови, якість, зарубіжні країни, досвід, критерії ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Москаленко, Наталія, Артем Яковенко, Сергій Овчаренко та Тетяна Сидорчук. "ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ". Слобожанський науково-спортивний вісник 76, № 2 (2020): 7–23. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-2.001.

Full text
Abstract:
Мета: визначити організаційно-педагогічні умови забезпечення якості фізичного виховання учнів закладів загальної середньої освіти України на основі екстраполяції зарубіжного досвіду. Матеріал і методи: дослідження проводились у Придніпровській державній академії фізичної культури і спорту. У ході дослідження використано такі методи: теоретичний аналіз та узагальнення даних науково-методичної літератури та документальних матеріалів, метод порівняння, метод системного аналізу. Результати: визначено організаційно-педагогічні умови забезпечення якості фізичного виховання школярів, дотримання яких дозволить досягти належного рівня фізичної підготовленості та здоров’я учнів, сформованої системи знань учнів в сфері фізичного виховання, у тому числі, для організації самостійної рухової активності, сформованої звички до занять фізичними вправами протягом всього життя, стійкого інтересу учнів до видів рухової активності, наявності соціальних зв’язків та навичок взаємодії, розвиненої здатності учителя та учнів здійснювати рефлексію. Висновки: аналіз та узагальнення досвіду організації фізичного виховання в країнах Європи, Азії та США дозволили визначити організаційні та педагогічні умови забезпечення якості процесу фізичного виховання, які можна застосовувати в системі загальної середньої освіти України. Ключові слова умови, якість, зарубіжні країни, досвід, критерії ефективності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Ніколаєнко, О. А. "ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «ЛАТИНСЬКА МОВА ТА МЕДИЧНА ТЕРМІНОЛОГІЯ»". Pedagogical Sciences Theory and Practice, № 1 (13 червня 2023): 187–93. http://dx.doi.org/10.26661/2786-5622-2023-1-27.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються основні форми самостійної роботи студентів, які є оптимальними у процесі вивчення дисципліни «Латинська мова та медична термінологія» для студентів I курсу медико-психологічного факультету закладу вищої освіти. Самостійна робота визначається як вид навчальної та розумової діяльності, за якої студент самостійно (без сторонньої допомоги) опрацьовує теоретичний матеріал, виконує практичні завдання на основі отриманих знань, перебуваючи під опосередкованим керівництвом викладача через рекомендовані навчальні матеріали. До основних організаційних форм проведення самостійної роботи студентів належать аудиторна та позааудиторна робота, яка здійснюється під керівництвом викладача або самостійно за його рекомендаціями. Самостійна робота є обов’язковим видом навчальної діяльності та регламентується робочою програмою і навчальним планом. Однак для студентів медико-психологічного факультету можливе виконання наукової самостійної роботи. Такий вид діяльності є необов’язковим і здійснюється за бажанням студента шляхом долучення його до роботи наукового гуртка чи підготовки публікацій за профілем. Для того щоб з’ясувати основні проблеми, які виникають у студентів медико-психологічного факультету у процесі виконання самостійної роботи, було проведено анонімне анкетування, участь у якому взяли 37 студентів I курсу. Анкетування показало, що сучасні студенти зіштовхуються з низкою проблем: невмінням розподіляти час раціонально, недостатньою самоорганізацією, великою завантаженістю, невмінням навчатися самостійно. У дослідженні разом із виділенням проблем було окреслено шляхи їх подолання: а) чітко регламентувати обсяг і вид роботи для самостійного виконання протягом навчального тижня; б) перевіряти рівень отриманих знань наприкінці заняття; в) стимулювати студентів до критичного осмислення та аналізу опрацьованого матеріалу; г) мотивувати й заохочувати студентів до виконання самостійної роботи через публічне схвалення та оцінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Федорець, Олександр. "ОБ’ЄКТИ ТА ПРОСТОРИ. ВІД ФІЗИЧНОГО ПРОСТОРУ ДО МЕНТАЛЬНОГО". Український психоаналітичний журнал 1, № 3 (2023): 5–12. http://dx.doi.org/10.32782/upj/2023-3-1.

Full text
Abstract:
Метою цієї роботи є дослідження феномену перенесення на простори, яке має місце поряд з об’єктним перенесенням в атмосфері психоаналітичної сесії. У запропонованому дослідженні автор спершу робить теоретичний огляд психоаналітичної літератури на тему перенесення, а також текстів, які стосуються сприйняття психічного простору терапевтичних стосунків. До огляду також включено низку класичних і сучасних робіт, присвячених темі стосунків та простору в них, зокрема через доробок Фройда, Ранка, Кляйн, Біона, Віннікотта, Малер, Дольто, Бріттона, Хіншелвуда та багатьох інших. У другій частині тексту на матеріалі клінічних віньєток автор ділиться власними спостереженнями за феноменом перенесення на простір поруч із об’єктом, який найбільш наочно проявляє себе саме в пацієнтів із шизоїдною організацією. Відповідно до запропонованого клінічного матеріалу автор показує, що в такій аналітичній роботі важливо не лише запропонувати пацієнту достатньо хороший обʼєкт в особі аналітика, але й працювати над створенням безпечного простору, який слугуватиме простором-контейнером для пацієнта й місцем поступового створення відчуття «хорошого дому». Автор розробляє власну гіпотезу про наявність етапів розвитку сприйняття фізичного простору поряд із важливим об’єктом, також звертає увагу на умови, завдяки яким фізичний простір терапевтичної сесії поступово стає ментальним домом-контейнером для позасвідомого пацієнта, і загалом обговорює здатність психоаналітика взаємодіяти з таким перенесенням. Зокрема, підкреслено, що в роботі з цією темою аналітику слід бути уважним до інтерпретацій: коли інтерпретація не контейнує переживань пацієнта і тому не стає психічним домом-контейнером, то вона буде сприйнята як матеріал аналітика, від якого пацієнт буде захищатись у знайомий для нього спосіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

ПРЕКУРАТ, Олег, Ольга СІЧКОВСЬКА та Анжела МЕДВІДЬ. "ВИКОРИСТАННЯ ОНЛАЙН-РЕСУРСІВ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ НА ЗАНЯТТЯХ З ТЕНІСУ". PHYSICAL CULTURE AND SPORT: SCIENTIFIC PERSPECTIVE 1, № 1 (2025): 344–49. https://doi.org/10.31891/pcs.2025.1(1).46.

Full text
Abstract:
У статті здійснено теоретичний аналіз електронних освітніх ресурсів, що сприяють удосконаленню навчального процесу під час занять з тенісу. Здійснено теоретичний аналіз електронних освітніх платформ, які сприяють підвищенню ефективності навчання за рахунок візуалізації, інтерактивності та доступності матеріалів. Описано різні категорії цифрових інструментів, включаючи мультимедійні презентації, відеоуроки, інтерактивні тренажери, мобільні додатки, технології доповненої та віртуальної реальності, що дозволяють значно покращити розуміння та засвоєння технічних і тактичних аспектів тенісу. Особлива увага приділяється ролі відеоматеріалів у вивченні техніки ударів, рухів і позицій на корті, а також аналізу гри за допомогою сповільненого відтворення та покадрового перегляду. Розглянуто можливості застосування інтерактивних симуляторів і віртуальних тренажерів для формування правильних рухових навичок. Також акцентується значення використання аналітичних платформ для розбору тактичних дій гравців та їх корекції в реальному часі. У статті підкреслюється, що інтеграція онлайн-ресурсів у навчальний процес сприяє не лише покращенню технічної підготовки спортсменів, а й розвитку їхнього стратегічного мислення, мотивації та загальної зацікавленості у заняттях тенісом. Використання цифрових технологій дозволяє адаптувати навчальний матеріал до індивідуальних потреб учнів, забезпечуючи гнучкість і доступність навчання. Перевагами візуалізації в навчанні тенісу є покращення розуміння техніки (використання відеоматеріалів та анімацій дозволяє детально розглянути технічні елементи ударів, позицій та рухів на корті), аналіз і корекція помилок (онлайн-ресурси з можливістю уповільненого відтворення або покадрового перегляду допомагають виявляти та виправляти технічні недоліки), розвиток тактичного мислення (схеми та графіки розташування гравців під час різних ігрових ситуацій сприяють кращому розумінню тактики гри).У статті розглядається питання використання онлайн-ресурсів у навчальному процесі під час занять з тенісу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Котенко, О. Ю. "ОСОБЛИВОСТІ СКЛАДАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ ПРИ СИМПТОМАТИЧНІЙ ЕПІЛЕПСІЇ У ДІТЕЙ". Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), № 11 (6 липня 2022): 18–24. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2022.11.2.

Full text
Abstract:
У даній роботі розглянуто головні чинники виникнення епілепсій у дітей, класифікацію епілепсії за МКХ 10, що характерно для симптоматичної епілепсії, які симптоми та прояви. Мета дослідження. Теоретично обґрунтувати вплив та особливості застосування кінезіотерапії, сенсорної терапії в комплексній програмі фізичної терапії при симптоматичній епілепсії у дітей. Матеріал і методи дослідження: теоретичний аналіз спеціальної медичної літератури, інформаційних джерел та узагальнення даних, клініко-інструментальні методи дослідження (анамнез, обстеження). Епілепсія – розлад мозкової діяльності, для епілепсії характерною є стійка схильність до виникнення епілептичних нападів, та когнітивних, психологічних, соціальних, функціональних порушень внаслідок виникнення стійких епілептичних нападів. Згідно МКХ-10 – епілепсія (G40) класифікується на локалізовану – фокальну, парціальну, ідіопатичну епілепсію, епілептичні синдроми з нападами з фокальним початком (G40); локалізовану – фокальну, парціальну, симптоматичну епілепсію, епілептичні синдроми з простими парціальними нападами (G40.1); локалізовану – фокальну, парціальну, епілептичними синдромами з комплексними парціальними нападами (G40.2); генералізовану ідіопатичну епілепсію і епілептичні синдроми (G40.3); особливі епілептичні синдроми (G40.5); малі неуточнені напади (G40.6); епілепсія неуточнена (G40.9); когінетивні та мнестичні розлади внаслідок епілепсії (F02.803); психічні розлади внаслідок дисфункції та ураження головного мозку (F05.12) [4]. Симптоматична епілепсія причина якої відома, залежить від генетичних факторів, причиною є вторинна від встановлених захворювань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Ажиппо, Олександр, та Марина Корольова. "ТЕХНОЛОГІЯ ФОРМУВАННЯ УПРАВЛІНСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ". Слобожанський науково-спортивний вісник 5, № 79 (2020): 5–11. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2020-5.001.

Full text
Abstract:
Мета:розробити та теоретично обґрунтувати технологію формування управлінської компетентності майбутніх менеджерів фізичної культури. Матеріал і методи:проведено теоретичний аналіз сучасної літератури щодо досліджуваної проблеми; проаналізовано нормативно-правову базу підготовки майбутніх менеджерів фізичної культури; проведено опитування здобувачів освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти (n=50); за допомогою методу парних порівнянь проведено експертну оцінку серед професорсько-викладацького складу Харківської державної академії фізичної культури (n=10). Результати:уточнено поняття «компетентність», «компетенція», «управлінська компетентність», «управлінські компетенції»; виявлено самооцінку та проведено самоаналіз здобувачів освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти результатів навчання щодо рівня сформованості у них управлінських компетенцій; визначено найбільш значущі управлінські компетенції у майбутніх менеджерів фізичної культури. За результатами власного дослідження представлено матрицю управлінської компетентності менеджера фізичної культури. Розроблено та обґрунтовано технологію: методи, форми та засоби формування управлінської компетентності у майбутніх менеджерів фізичної культури. Висновки: визначено управлінські компетенції, які є найважливішими для здійснення майбутньої управлінської діяльності менеджерів фізичної культури, серед них перші п’ять позицій займають: лідерство, генерація ідей, комунікативність, володіння системою вирішення управлінських проблем та ділові якості. Ключові слова:здобувач вищої освіти, менеджер фізичної культури, компетентності, управлінська компетентність, управлінські компетенції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Вайда, О. В., А. В. Бай та М. Ю. Горайська. "КЛІНІЧНІ ШКАЛИ ТА ОПИТУВАЛЬНИКИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ АКТИВНОСТІ ПОВСЯКДЕННОГО ЖИТТЯ В ОСІБ ІЗ ДОРСОПАТІЯМИ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 3 (24 жовтня 2024): 89–91. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2024.v.i3.14907.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. Важливе значення у реабілітації має оцінювання активності повсякденного життя (ADL) за допомогою клінічних шкал та опитувальників. Ці шкали є найдоступнішим способом дати оцінку суб'єктивним відчуттям пацієнта та оцінити ступінь його залежності від оточуючих. Мета – проаналізувати використання клінічних опитувальників та шкал для оцінювання фізичного і функціонального стану в осіб із дорсопатіями. Матеріал і методи. Теоретичний аналіз і узагальнення даних наукової та методичної літератури, Інтернет-ресурсів. Результати. Розглянуто та описано застосування шкал та опитувальників, які дають змогу об’єктивно перевірити й оцінити активність повсякденного життя пацієнта з дорсопатіями. Висновки. Клінічні тести є достовірним і ефективним способом оцінки активності повсякденного життя пацієнта з дорсопатіями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

ГРЕКУ, Андрій. "ЗАСАДИ СПРАВЕДЛИВОСТІ У СУДОЧИНСТВІ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Юридичні науки, № 3(66) (20 листопада 2023): 39–43. http://dx.doi.org/10.32689/2522-4603.2023.3.6.

Full text
Abstract:
Кожна країна повинна гарантувати, на законодавчому рівні, основні засади справедливого судочинства. Адже людські права та свободи не повинні порушуватись. Вони потребують особливого захисту та гарантій. Хто, як не держава забезпечує кожному законність рішень судових органів та відповідність їх національним та міжнародним нормам. Судочинство повинно проходити враховуючи правила моралі у суспільстві. Через збройну агресію росії та вторгнення її на територію України, часто зустрічаємо порушення загальних засад справедливості. Ця нагальна проблема потребує дослідження та розв’язання. Воєнний стан не повинен впливати на судовий процес. Законодавство має працювати таким чином, щоб не порушувати людські права та врегулювати роботу судів, не зважаючи на зовнішні фактори та ризики. Актуальним виступає вивчення вітчизняної теоретико-правової та міжнародної наукової літератури, для аналізу та дослідження фундаменту здійснення правосуддя в нашій державі. Мета. Метою статті є теоретичний аналіз джерельної бази та виокремлення основних засад справедливості у судочинстві. Матеріали і методи. Матеріалами вивчення є: законодавча міжнародна та національна нормотворча база та наукові здобутки вчених та їх дослідження. При проведенні наукового аналізу застосовано загальнонаукові та спеціальні методи. Особливе місце відводиться юридичному методу. Застосовано метод аналізу, при вивченні наукової літератури. Також зустрічається порівняння, структурно-функціональний метод та прогнозування. Результати. У результаті теоретичного та правового аналізу проаналізовані нормативно правові джерела та праці вчених, структуровано науковий матеріал, запропоновано авторські пропозиції, щодо класифікації основних засад справедливого судочинства і рекомендації про вивчення позитивного міжнародного досвіду та застосування його в Україні. Перспективи. Правовий та теоретичний аналіз та дослідження наукового та правового джерельного фундаменту, з питань захисту основних засад справедливого судочинства, надає змогу, з’ясувати основні проблеми сьогодення та дослідити їх в майбутньому на глобальному рівні та застосувати авторські пропозиції в практичній діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Голод, Юрій, Марян Пітин, Вікторія Пасічник та Лідія Ковальчук. "ТЕОРЕТИЧНИЙ ОГЛЯД СУЧАСНИХ ПІДХОДІВ ДО ЗМІСТУ ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ УЧНІВ 1-4 КЛАСІВ". Education. Innovation. Practice 12, № 7 (2024): 21–28. http://dx.doi.org/10.31110/2616-650x-vol12i7-003.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі розвитку наукової думки з фізичного виховання школярів надзвичайно велика увага приділяється питанням Нової української школи. Мета: виявити сучасні підходи до змісту занять фізичною культурою учнів 1-4 класів. Матеріал і методи. Використано методи: теоретичний аналіз та узагальнення даних наукової та методичної літератури, абстрагування, історичний метод, порівняння. Для дослідження взято актуальну науково-методичну інформацію з проблематики змістового наповнення фізичного виховання у початковій школі. Результати. Реформування фізичного виховання в сучасних умовах покликало фахівців проводити дослідження з вивчення ставлення учителів фізичної культури здебільшого до освітніх змін. Стан здоров’я сучасної молоді викликає суттєве занепокоєння у суспільстві, оскільки простежується постійне погіршення його показників. Така ситуація пов’язана із малорухливим способом життя більшості дітей і підлітків, внаслідок великого навантаження шкільним матеріалом, а також підвищеної зацікавленості сучасними гаджетами, проведенням великої кількості часу сидячи у соціальних мережах та у віртуальних іграх. Формування змісту фізичного виховання повинне враховувати завдання з накопичення різностороннього рухового досвіду. На уроках фізичної культури широко можуть використовуватися засоби волейболу, футболу, баскетболу, гандболу, волейболу, бадмінтону, тенісу та вправи з арсеналу інших ігрових видів спорту. Проведення спортивної гри дає підстави для формування активності самостійності учнів, емоційності та інтенсивності занять. Висновки. Застосування засобів спортивних ігор у фізичному виховання є невід’ємною складовою та потребує широкого науково-методичного обговорення подальших шляхів їхнього застосування в умовах сучасної школи для дітей молодшого шкільного віку. Провідна діяльність для дітей дошкільного віку міститься у застосуванні різноспрямованого змісту ігрової діяльності, яка є основою пізнання, навчання та виховання. Окрім цього відбувається активізація рухового режиму молодших школярів, створюються умови дотримання принципів особистісно-орієнтованого підходу, поліпшення фізичної підготовленості, гармонізації здоров’я, підвищення мотивації тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

ЯБКОВСЬКА, С. В., та І. В. МАЗУРОК. "ПОСТАТЬ МИКОЛИ ЛИСЕНКА У ДОСЛІДЖЕННЯХ ВІДОМИХ УКРАЇНСЬКИХ МУЗИКОЗНАВЦІВ". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 2, № 3 (2021): 104–9. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.3.2.16.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано доцільність цілісного аналізу творчого портрету Миколи Віталійовича Лисенка – славетного українського композитора, піаніста, хорового диригента, збирача українського фольклору, патріота, громадського діяча, засновника вищої спеціалізованої музичної освіти України. У статті спрямовано увагу на унікальність і значну художню вартість досліджень відомих українських музикознавців про видатного україн- ського композитора та громадського діяча, засновника української музичної класики М.В. Лисенка, який пере- бував у витоків українського національного мистецтва. М.В. Лисенко був художником-демократом, виразником прогресивних для свого часу ідей; творчий метод його базувався на передових художньо-естетичних принци- пах народності, реалізму, історичної правди у мистецтві. Визначено пізнавально-виховний потенціал творчості й діяльності композитора, розкрито багатогранність його творчої діяльності, розроблено методичні рекомендації щодо використання біографічних матеріалів із життя і творчості композитора під час вивчення предметів гумані- тарного циклу. У статті проаналізовано та розглянуто мистецтвознавчі підходи до вивчення історико-мистецьких матеріалів щодо видатної постаті українського композитора Миколи Віталійовича Лисенка, розкрито його дидак- тичний потенціал як чинник національного і патріотичного виховання. До методів дослідження віднесено такі: теоретичний аналіз, синтез, узагальнення праць відомих музикознавців про життя і творчість видатного українського композитора, музично-громадського діяча, засновника вищої спеціалі- зованої музичної освіти України М.В. Лисенка. Систематизовано здобуті факти та інший інформативний матеріал.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Воробйова, Алла Вікторівна. "РОЗВИТОК МУЛЬТИМОДАЛЬНОЇ ГРАМОТНОСТІ ЗДОБУВАЧІВ НА ЗАНЯТТЯХ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ". Scientific Bulletin of Kherson State University Series Germanic Studies and Intercultural Communication, № 2 (24 лютого 2025): 36–42. https://doi.org/10.32999/ksu2663-3426/2024-2-5.

Full text
Abstract:
Покращення якості освіти та посилення мотивації здобувачів ЗВО вимагає переходу від мономодального (монокодового) режиму передавання знань до створення навчально-дидактичної бази у мультимодальному (мультикодовому) форматі. Сучасна полікодовість освіти супроводжується перманентним розвитком мультимедійних технологій, що призводить до нового розуміння того, що означає бути грамотним. Виникає потреба вивчати основи мультимодальної грамотності – вміння розуміти та продукувати мову засобами різних модусів вираження. Статтю присвячено актуальній проблемі пошуку шляхів інтенсифікації навчання мультимодальної грамотності на заняттях з іноземної мови у ЗВО. Проведено наукову розвідку останніх досліджень вітчизняних та зарубіжних науковців. У статті виокремлено специфічні якості креолізованого тексту (матеріальність, стислість, семіотичність), робота над вдосконаленням яких забезпечує високу ефективність сприйняття й продукування полікодового матеріалу. Матеріальність реалізується через двовимірне функціонування інтерактивних знаків (синтагматично та парадигматично), а також через трансформацію та інтеграцію знаків у різні модуси вираження. Стислість мультимодального тексту сприяє одночасно його скороченню і збільшенню в об’ємі. Семіотичність проявляється через якісне сприйняття й використання паралінгвальних та екстралінгвальних елементів дискурсу як окремо, так і в їхній взаємодії. У статті розглянуто переваги мультимодальних режимів для формування соціокультурної компетентності студентів. Результати дослідження демонструють, що у більшості випадків зміст мультимодального матеріалу ефективно підтримується через культурні та соціальні приклади мовної інтеракції. Дослідження пропонує детальний розгляд змістового та структурного аспектів методики розвитку мультимодальної грамотності студентів на заняттях з іноземної мови у ЗВО. Визначено, що вибір методу роботи з мультимодальним текстом залежить від його змісту. Теоретичний матеріал (науковий стиль) у мультикодовому форматі сприяє якісному розумінню й запам’ятовуванню. Зміст у художньому стилі, попередньо поданий мономодально, стає дієвим інструментом для створення власного мультимодального продукту. Універсальний контент розмовно-побутового або публіцистичного стилю дозволяє розвивати мультимодальну грамотність на всіх етапах: сприйняття, аналізу, часткового моделювання та повного продукування полікодового матеріалу. Аналіз змісту слугує основою для визначення методично доцільного формату роботи на занятті з іноземної мови. Доведено, що якісний розвиток мультимодальної грамотності включає формування умінь правильно сприймати та продукувати семіотичі (лінгвальні, паралінгвальні) і сенсорно-перцептивні знаки, інтегрувати їх у різні матеріали, лаконічно передавати через полікодові засоби вираження. Створення методичного інструментарію для розвитку такої грамотності має спиратись на контент та структурну організацію мультимодального матеріалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Dolbysheva, N., та A. Mykhailichenko. "ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ПОКАЗНИКІВ ТЕХНІЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ СПОРТСМЕНІВ-ЧЕРЛІДИРІВ НА ЕТАПІ ПОПЕРЕДНЬОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ". Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура, № 33 (3 січня 2020): 153–60. http://dx.doi.org/10.15330/fcult.33.153-160.

Full text
Abstract:
В даній статті проаналізовані та виявлені слабкі, середні і сильні взаємозв’язки показників технічної підготовленості черлідирів на етапі попередньої базової підготовки. Так як, спортсменичерлідири виконують різні функції на гімнастичному килимі, одні спортсмени виконують базу, а інші – флаєри (черлідири, які виконують безпосередньо піраміди) рівень технічної підготовленості черлідирів визначався окремо, в залежності від їх функцій. Тому і кореляційний аналіз показників рівня технічної підготовленості був проведений окремо для черлідирів-бази і черлідирів-флаєрів. Метою дослідження є виявлення найбільш сильних взаємозв’язків показників технічної підготовленості черлідирів. Матеріал і методи. Теоретичний аналіз, педагогічне спостереження, методи математичної статистики. У дослідженні брало участь 100 спортсменів-черлідирів, з них 50 черлідирів-флаєрів і 50 черлідирів-бази.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Кизім, Петро, Євген Федоров та Наталія Батєєва. "Особливості розвитку координаційних здібностей спортсменів з фітнесу віком 8–9 років". Слобожанський науково-спортивний вісник 5, № 85 (2021): 48–54. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-5.007.

Full text
Abstract:
Мета: визначити динаміку розвитку координаційних здібностей спортсменів з фітнесу віком 8–9 років. Матеріал і методи: протестовано 34 спортсменів з фітнесу на початку та в кінці дослідження. Використовувалися наступні методи дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури; педагогічне спостереження; педагогічне тестування; методи математичної статистики. Результати: результати педагогічного дослідження розвитку координаційних здібностей спортсменів з фітнесу віком 8–9 років свідчать про значний приріст показників координаційних здібностей, які підтверджують, що застосування спеціальних комплексів вправ є ефективним підходом у навчально-тренувальному процесі. Висновки: порівняння динаміки статистичних показників підсумкового тестування спортсменів з фітнесу віком 8–9 років показало приріст усіх протестованих показників. Ключові слова: координаційні здібності, спортсмени, фітнес, тестування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Артем’єва, Галина, та Анастасія Паньшина. "Проблеми відбору спортсменок для формування команд формейшн у акробатичному рок-н-ролі". Слобожанський науково-спортивний вісник 3, № 83 (2021): 95–104. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2021-3.014.

Full text
Abstract:
Мета: обґрунтування найбільш вагомих компонентів комплексної оцінки результатів виконання змагальної програми, які дозволять визначити ефективність складу спортсменок для командних виступів формейшн у акробатичному рок-н-ролі. Матеріал і методи: дослідження проводилось на базі клубів з акробатичного рок-н-ролу Всеукраїнської громадської організації "Федерація акробатичного рок-н-ролу України" (ФАРРУ). У дослідженні приймали участь спортсменки жіночих команд формейшн віком від 13 до 28 років у кількості 84 особи. Кваліфікація: 19 спортсменок (22,6%) мають перший розряд, 46 спортсменок (54,8%) мають розряд КМСУ, 19 спортсменок (22,6%) МС України. Для досягнення мети нами використовувався комплекс сучасних методів дослідження: теоретичний аналіз і узагальнення літературних та Інтернет-джерел, аналіз документальних матеріалів, педагогічні спостереження, антропометрія, методи математичної статистики. Результати: проведене дослідження дало змогу визначити гармонічність структури команд за їх складовими компонентами та вплив компонентів на комплексну оцінку за виконання змагальної вправи. Висновки: у результаті використання сучасних методів дослідження вдалось встановити компоненти структури контингенту та визначити елементи системи оцінки для формування команд у категорії жіночі формейшени в акробатичному рок-н-ролі. Ключові слова: акробатичний рок-н-рол, команди формейшн, відбір спортсменок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!