To see the other types of publications on this topic, follow the link: Технологічне транспортування.

Journal articles on the topic 'Технологічне транспортування'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Технологічне транспортування.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Горач, О. О., О. В. Дзюндзя та С. О. Олейникова. "ТЕХНОЛОГІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ПРОЕКТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЛІНІЙ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА БОРОШНА ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 3 (9 жовтня 2023): 37–45. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2023.3.5.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто технологічне обладнання для виробництва безглютенового борошна функціонального призначення та необхідність проектування технологічних ліній з його виробництва. Зазначено, що на сьогоднішній день світовий ринок безглютенових продуктів харчування безперервно зростає, але технологічний процес виробництва безглютенового борошна для виготовлення функціональних продуктів харчування потребує дотримання та виконання певних вимог виробничого процесу. Встановлено основні недоліки та перешкоди, які не дозволяють одержувати безглютенове борошно високої якості, яке б відповідало європей
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Dachkovskyi, Volodymyr, та Vitalii Klepa. "Аналіз умов та факторів, які впливають на систему зберігання, транспортування матеріально-технічних засобів логістики". Journal of Scientific Papers "Social Development and Security" 15, № 1 (2025): 144–60. https://doi.org/10.33445/sds.2025.15.1.14.

Full text
Abstract:
Мета роботи: проведення аналізу сучасних технічних засобів транспортування, зберігання матеріально-технічних засобів, які застосовуються у збройних силах, їх відповідності сучасним умовам виконання логістичних операцій для забезпечення військових частин які ведуть бойові дії, а також пошук нових технічних рішень, які дадуть змогу досягти повної механізації вантажно-розвантажувальних робіт, підвищити ефективність використання технічних засобів транспортування матеріально-технічних засобів за рахунок переходу на нові типи упаковки, тари, тощо. Метод дослідження: метод системного аналізу, метод с
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Stadnik, M. I., A. K. Semenchenko, P. V. Belitsky та D. A. Semenchenko. "Вплив узгодження швидкостей вибійного конвеєра і комбайна на вихідний вантажопотік з лави". HERALD of the Donbass State Engineering Academy, № 2 (46) (14 квітня 2020): 97–102. http://dx.doi.org/10.37142/1993-8222/2019-2(46)97.

Full text
Abstract:
Стаднік М. І., Семенченко А. К., Белицький П. В., Семенченко Д. А. Вплив узгодження швидкостей вибійного конвеєра і комбайна на вихідний вантажопотік з лави // Вісник ДДМА. – 2019. – № 2 (46). – С. 97–102.
 Інтенсифікація процесів, яка притаманна сучасним системам гірничого виробництва, передбачає збільшення навантажень на технологічне, транспортне і допоміжне обладнання вугільних підприємств. Вантажопотоки на шахтному транспорті мають високу нерівномірність, що істотно підвищує величину питомих енерговитрат на транспортування вантажу. Причиною нерівномірності вантажопотоку з лави є нерів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рудько, Ігор Михайлович, Борис Ярославович Бакай, Юрій Іванович Цимбалюк та Володимир Миколайович Гобела. "Техніко-технологічне оцінювання ефективності використання бульдозерного обладнання в лісоексплуатаційних умовах". Технічна інженерія, № 1(87) (16 червня 2021): 49–58. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2021-1(87)-49-58.

Full text
Abstract:
Розглянуто методологічні аспекти оптимального вибору бульдозерного технологічного обладнання, яке експлуатують у природно-виробничих умовах лісогосподарських підприємств. З урахуванням техногенного впливу на навколишнє середовище, технічної й технологічної придатності зазначеного обладнання наведено рекомендації щодо його раціонального вибору за такими критеріями: продуктивність, собівартість виконання робіт та відносні виробничі витрати (узагальнений показник). Сформовано перелік показників і розроблено прикладне програмне забезпечення для виконання інженерних розрахунків, яке дозволяє, заоща
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Букалова, Н. В., Т. М. Приліпко, Н. М. Богатко та ін. "САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ВИРОБНИЦТВА МОЛОКА-СИРОВИНИ КОРОВ’ЯЧОГО ТА ЙОГО МІКРОБІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 3 (29 липня 2022): 119–27. http://dx.doi.org/10.32851/tnv-tech.2022.3.13.

Full text
Abstract:
Основними факторами, що впливають якість продуктів харчування, є якість сировини, технічний і технологічний рівень підприємств, система менеджменту якості і безпеки харчових продуктів Якість молока не може бути покращена в процесі переробки, в кращому випадку її можна стабілізувати, тому система управління якістю молока повинна бути орієнтована на технологічні процеси його виробництва і первинну обробку з використанням профілактичного підходу. Санітарно-гігієнічна якість виробництва молока є складною проблемою, яка визначається низкою факторів, які об’єднуютьcя в поняття «технологія і культура
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ткачук, О. Л., О. П. Герасимчук та В. В. Резнікова. "ПНЕВМОТЕРМІЧНИЙ СПОСІБ ОТРИМАННЯ ХВОЇ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ТЕКСТИЛЬНИХ ВОЛОКОН". СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, № 48 (31 жовтня 2022): 67–73. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi48.842.

Full text
Abstract:
Сучасні лісівничі та екологічні вимоги обумовлюють потребу використання більш досконалих технологій та техніки для повної переробки крон дерев хвойних порід. Зокрема, хвоя використовується для виробництва хвойного екстракту та ефірної олії, кормів, органічних добрив, целюлози та біопалива. Перспективним є отримання волокнистих матеріалів із деревної сировини, зокрема отримання текстильного волокна із хвої. Відомі способи отримання хвої за принципом дії класифікують на: механічний, пневмомеханічний, електрогідравлічний, високочастотним полем, кріогенний. Ці способи отримання хвої мають значні н
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кудря, С. О., Л. В. Яценко, М. Д. Ткаленко, Л. Я. Шинкаренко та В. В. Коханєвич. "ВИРОБНИЦТВО ЗЕЛЕНОГО АМІАКУ НА АВТОНОМНИХ ВІТРОВОДНЕВИХ КОМПЛЕКСАХ". Vidnovluvana energetika, № 3(78) (29 вересня 2024): 17–25. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2024.3(78).17-25.

Full text
Abstract:
У роботі представлено результати досліджень щодо можливостей отримання зеленого аміаку при експлуатації вітроводневих комплексів як одного з перспективних напрямів декарбонізації вітчизняної економіки та децентралізації енергетичної галузі. Використання зеленого водню як сировини для отримання аміаку, що може замінити природний газ, матиме додатковий позитивний вплив на довкілля і, відповідно, на рівень економічного розвитку. Представлено блок-схему енергетичного комплексу з використанням енергії вітру як первинного енергоресурсу для отримання водню та аміаку, розглянуто основні його складові.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Слободян, Андрій, Денис Макаришкін, Павло Майдан та Юлія Соколан. "МОДЕЛЮВАННЯ РОБОТИ ТА ВІЗУАЛІЗАЦІЯ СТАНУ СТРІЧКОВОГО КОНВЕЄРА В ПРОГРАМНОМУ СЕРЕДОВИЩІ TIA PORTAL V.15.1 (ПОВІДОМЛЕННЯ 1)". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 2 (30 червня 2022): 96–107. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2022-70-2-13.

Full text
Abstract:
Загально відомо, що транспортування вантажів на великі відстані є досить важливою ланкою в більшості технологічних процесів на виробництвах. Тому використання конвеєрного транспорту є досить розповсюдженим на сучасному етапі розвитку промисловості, найбільш поширеними є саме стрічкові конвеєри через високу продуктивність та гнучку будову. Для підвищення ефективності праці на підприємствах ставиться задача автоматизації конвеєрного транспорту, розробка системи автоматичного керування (САК) із можливістю контролю в режимі реального часу дозволить реалізувати дистанційне керування стрічковим конв
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Voronkov, O. A., та I. L. Rogovskii. "МОДЕЛЬ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ СИСТЕМИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ЗБІЖЖЯ ЗБИРАЛЬНО-ТРАНСПОРТНОГО КОМПЛЕКСУ АГРОХОЛДИНГУ". Transport development, № 2(13) (20 липня 2022): 42–52. http://dx.doi.org/10.33082/td.2022.2-13.04.

Full text
Abstract:
Вступ. У багатьох роботах отримано дані, що ефективність зернового виробництва та прискорений його розвиток мають забезпечуватися прогресивною системою побудови виробничих процесів, що складається з трьох взаємопов’язаних параметрів: техніки, технології та організації. Мета. Стаття розширює аналітичні положення опису технологічної системи перевезення збіжжя збирально-транспортного комплексу в умовах агрохолдингів. Результати. Встановлено, що у складі збирально-транспортного комплексу агрохолдингу зернового спрямування автомобільний транспорт має свій транспортний процес. Перелік вантажів, яким
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Фролов, Олександр Олександрович, Ілля Дмитрович Литвинчук та Артем Олександрович Остапчук. "Оптимізація роботи екскаваторно-автомобільного комплексу при відробці флювіогляціальних відкладів розкриву на кар’єрі Соснівського родовища гранітів". Технічна інженерія, № 1(91) (3 липня 2023): 366–76. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2023-1(91)-366-376.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати наукових досліджень щодо визначення оптимального співвідношення між місткістю кузова автосамоскида і місткістю ковша екскаватора при роботі екскаваторно-автомобільного комплексу в умовах розробки розкривного уступу кар’єру Соснівського родовища гранітів.
 Згідно з проведеним аналізом наукових публікацій встановлено, що існують різні наукові підходи щодо забезпечення ефективної роботи екскаваторно-автомобільного комплексу на кар’єрах. Однак у більшості праць зазначено важливість дотримання оптимального співвідношення між місткостями кузова автосамоскида і ковша
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Вовк, Юлія, та Олена Матвєєва. "БІОУШКОДЖЕННЯ ПАЛИВ ТА ОБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМСТВ ПАЛИВОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ". Science-based technologies 57, № 1 (2023): 86–92. http://dx.doi.org/10.18372/2310-5461.57.17448.

Full text
Abstract:
Актуальність. Сучасний ринок нафти та нафтопродуктів вимагає створення і утримання запасів палив на підприємствах паливозабезпечення у належній якості, з мінімальними витратами на обслуговування та забезпеченням екологічної безпеки. Це, в свою чергу, залежить від ефективності раціонального зберігання та використання нафтопродуктів, вивчення можливостей зменшення негативного впливу тих фізико-хімічних процесів, що мають місце внаслідок взаємодії палив з конструкційними матеріалами під час їх зберігання та транспортування. Постановка проблеми. Процеси корозії або так зване руйнування матеріалів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Tregubenko, S. S., R. V. Kubal, L. Ya Poberezhny та V. В. Zapukhlyak. "РИЗИКИ ТРАНСПОРТУВАННЯ ЕНЕРГОНОСІЇВ У ЗОНАХ ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ". Scientific Bulletin of UNFU 28, № 2 (2018): 120–23. http://dx.doi.org/10.15421/40280222.

Full text
Abstract:
Обсяг економічних збитків від екологічних катастроф, спричинених техногенними аваріями під час бойових дій, часто досить важко підрахувати. Здебільшого дешевше і технологічно простіше відновити населений пункт або підприємство в новому місті. Відповідно до норм чинного законодавства технологічний тероризм – це злочини, які вчиняють з терористичною метою із застосуванням ядерної, хімічної, бактеріологічної (біологічної) та іншої зброї масового ураження або компонентів, інших шкідливих речовин для здоров'я людей. Залежно від характеру походження подій, що можуть зумовити виникнення надзвичайних
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Арендаренко, В. М., Т. В. Самойленко та О. М. Іванов. "ДОСЛІДЖЕННЯ РУХУ ЗЕРНОВОГО МАТЕРІАЛУ ПО ЛОТКАМ ГРАВІТАЦІЙНОЇ УСТАНОВКИ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 1 (26 березня 2021): 302–9. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.01.38.

Full text
Abstract:
На елеваторних підприємствах широко використовують різні технологічні операції. До них від-носяться такі операції, як сортування, сепарація, сушіння, транспортування і завантаження силосів зерном. Для раціонального використання цих та інших процесів необхідно враховувати можливості взаємодії зернин між собою і робочими органами машин. Така взаємодія залежить від характеру руху зернового матеріалу як по поверхням робочих органів відповідного обладнання, так і у пристро-ях для виконання допоміжних операцій, пов’язаних із транспортуванням зерна до завантажувальних отворів силосів, та саме заванта
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Білик С.Г. та Диня В.І. "ТЕОРЕТИЧНІ ДОВЕДЕННЯ РОЗМІРІВ ГНУЧКОГО РОБОЧОГО ОРГАНУ ТРОСОВОГО КОНВЕЄРА". Перспективні технології та прилади, № 20 (29 вересня 2022): 12–16. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2313-5352-2022-20-02.

Full text
Abstract:
Приведена конструкція гнучкого робочого органу тросового конвеєра, яка забезпечує транспортування сипучих матеріалів в переробній та інших галузях зменшує силу транспортування сипучих матеріалів в циліндричних трубах і покращує умови транспортування що підвищує експлуатаційну надійність і довговічність робочого органу. Виведені аналітичні залежності для визначення продуктивності тросового конвеєра і конструктивних параметрів. Технологічні процеси виробництва, пов’язаних з сипкими, порошкоподібними матеріалами нерозривно пов’язані з переміщенням великої кількості вантажів по прямолінійних і кри
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Іванко, Андрій Іванович, та Ірина Володимирівна Юхименко. "Пристрій для транспортування картонних розгорток у зону технологічної обробки". Технологія і техніка друкарства, № 2(80) (3 липня 2023): 75–85. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.2(80).2023.291793.

Full text
Abstract:
Наукове дослідження присвячене проєктуванню принципово нового високопродуктивного пристрою для транспортування картонних розгорток у зону технологічної обробки. На даний час транспортування картонних заготовок у пакувальному обладнанні реалізується каретками ланцюгового транспортера. Фіксація і транспортування картонної розгортки відбувається за переднє поле. Тому конструктивні особливості кареток та механізмів їх фіксування визначають кінематику переміщення масивних виконавчих механізмів. У більшості випадків продуктивність роботи поліграфічних і пакувальних машин обмежується можливостями сис
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Kudria, S., О. Riepkin, О. Rubanenkо, L. Yatsenko та L. Shynkarenko. "ЕТАПИ РОЗВИТКУ ЗЕЛЕНОЇ ВОДНЕВОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ". Vidnovluvana energetika, № 1(68) (17 квітня 2022): 5–16. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.1(68)840.

Full text
Abstract:
У роботі представлено результати теоретичних і прикладних досліджень та практичного доробку вітчизняних вчених у галузі зеленої водневої енергетики. Завдяки екологічним перевагам водневих технологій їх широке застосування є одним із перспективних сучасних напрямів декарбонізації світової енергетики.
 У рамках створення комплексних енергосистем на основі ВДЕ, починаючи з 1980 року в Україні проводились наукові дослідження щодо використання водню як енергоносія та акумулюючого середовища. Досліджувались різні форми зберігання і транспортування водню та визначались найприйнятніші методи акум
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Kudria, S., О. Riepkin, О. Rubanenkо, L. Yatsenko та L. Shynkarenko. "ЕТАПИ РОЗВИТКУ ЗЕЛЕНОЇ ВОДНЕВОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ". Vidnovluvana energetika, № 1(68) (17 квітня 2022): 5–16. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2022.1(68).5-16.

Full text
Abstract:
У роботі представлено результати теоретичних і прикладних досліджень та практичного доробку вітчизняних вчених у галузі зеленої водневої енергетики. Завдяки екологічним перевагам водневих технологій їх широке застосування є одним із перспективних сучасних напрямів декарбонізації світової енергетики.
 У рамках створення комплексних енергосистем на основі ВДЕ, починаючи з 1980 року в Україні проводились наукові дослідження щодо використання водню як енергоносія та акумулюючого середовища. Досліджувались різні форми зберігання і транспортування водню та визначались найприйнятніші методи акум
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Сагін, Сергій Вікторович, та О. В. Матєйко. "ОСОБЛИВОСТІ ІНЕРТИЗАЦІЇ ВАНТАЖНИХ ТАНКІВ СУДЕН-ГАЗОВОЗІВ ПІД ЧАС ТРАНСПОРТУВАННЯ ВОГНЕНЕБЕЗПЕЧНИХ РЕЧОВИН". Vodnij transport, № 2(40) (28 червня 2024): 39–49. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2024.2.40.03.

Full text
Abstract:
Розглянуті особливості обробки вантажних танків суден-газовозів під час транспортування вогненебезпечних речовин. Визначено, що найбільш надійним способом запобігання пожежам та вибухам в вантажних танках є їх інертизація. Наведені способи інертизації вантажних танків суден-газовозі. Виконано аналіз основних технологічних операцій, що безпосередньо пов’язані з процесом транспортування вогненебезпечних речовин, а саме інертизації, дегазації, вакуумування. Надані діаграми для визначення вибухонебезпечних концентрацій суміші різних вантажів з киснем. Виконано аналіз основних особливостей наступни
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Мардзявко, В. "Аналіз організації керування обладнанням для забезпечення транспортування зернової продукції на елеваторах". Науковий журнал «Інженерія природокористування», № 4(18) (10 лютого 2021): 35–41. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.4(18).35-41.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз методів які забезпечують організацію і керування технологічним процесом транспортування зернової продукції на елеваторі для визначення можливостей подальшої автоматизації. Актуальність даної теми обґрунтовується виходячи з неповної продуктивності технологічного процесу транспортування на елеваторах, через те, що автоматизована система керування елеватора реалізує автоматизовані задачі за допомогою стандартних методів транспортування, а саме за транспортно-технологічними маршрутами. Організація і функціональна структура, як підприємств, так і автоматизованої системи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Бондаренко, О. Г. "МЕТОДИ НЕРУЙНІВНОГО КОНТРОЛЮ ТА ТЕХНІЧНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ СТАНУ ПРОТЯЖНИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ТРУБОПРОВОДІВ". METHODS AND DEVICES OF QUALITY CONTROL, № 1(48) (20 лютого 2023): 5–17. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9981-2022-1(48)-5-17.

Full text
Abstract:
Показано, що серед великої кількості трубопровідних систем (трубопроводів) в різних галузях вітчизняної промисловості одним із найпоширеніших є технологічні трубопроводи, виготовлені із труб середнього діаметру з умовними проходами від 50 до 300 мм. Вони призначені для транспортування рідких, газоподібних і сипучих речовин (продуктів) при різних тисках і температурах. Наведена спрощена класифікація технологічних трубопроводів із труб середнього діаметру, які широко застосовуються у нафтовій, газовій, хімічній, металургійній, енергетичній та інших важливих галузях вітчизняної промисловості. Вик
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Оберто Сантана, Л. Е., О. В. Колєснік, Г. Г. Томчаковський та Євгеній Володимирович Калініченко. "МІНІМІЗАЦІЯ РИЗИКІВ ЗАБРУДНЕННЯ МОРСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА ТАНКЕРНИМ ФЛОТОМ: АНАЛІЗ ТЕХНІЧНИХ І ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ". Vodnij transport, № 1(39) (8 лютого 2024): 27–35. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2024.1.39.03.

Full text
Abstract:
У цій статті проводиться всебічний аналіз технічних і технологічних чинників, що мають першорядне значення для мінімізації ризиків забруднення морського середовища танкерним флотом. Дослідження охоплює широкий спектр питань, включно з конструктивними особливостями танкерів, системами запобігання аварійним ситуаціям, а також сучасними методами збору та ліквідації забруднень, що виникають під час транспортування нафтопродуктів та інших небезпечних речовин. Особливий акцент робиться на заходах щодо запобігання витокам і аваріям, таких як використання подвійних корпусів, систем моніторингу стану с
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Воліна, Тетяна Миколаївна, Віктор Миколайович Несвідомін, Віталій Миколайович Бабка, Ірина Юріївна Грищенко та Ярослав Сергійович Кремець. "КРИВОЛІНІЙНА ВІСЬ СИЛОСОПРОВОДУ ДЛЯ ТРАНСПОРТУВАННЯ ПОДРІБНЕНОГО МАТЕРІАЛУ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 3 (53) (4 грудня 2023): 20–25. http://dx.doi.org/10.32782/msnau.2023.3.4.

Full text
Abstract:
Після подрібнення зеленої маси ріжучим барабаном в кормозбиральних комбайнах її необхідно завантажити у транспортний засіб. Для цього використовується силосопровід, який спрямовує рух подрібненої маси в потрібному напрямі. Отже, силосопровід кормозбиральних комбайнів забезпечує потрібну траєкторію руху подрібненої маси від барабана до транспортного засобу. Траєкторія руху частинок визначається формою плоскої кривої – осі силосопроводу. Форма його осі, яка є плоскою кривою, впливає на процес транспортування. Основною характеристикою, від якої залежить цей процес, є залежність кривини від довжин
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Дженчако, Вадим. "ОПТИМІЗАЦІЯ ВЗАЄМОДІЇ ВАНТАЖНОЇ СТАНЦІЇ, ГАРАЖІВ РОЗМОРОЖУВАННЯ І РОЗВАНТАЖУВАЛЬНОГО КОМПЛЕКСУ АГЛОМЕРАЦІЙНОЇ ФАБРИКИ ПРИ ВИВАНТАЖЕННІ МАСОВОЇ СИРОВИНИ". Наука та виробництво, № 24 (9 грудня 2022): 272–85. https://doi.org/10.31498/2522-9990242021250774.

Full text
Abstract:
Робота присвячена вирішенню науково-технічної проблеми оптимізації взаємодії вантажної станції, гаражів розморожування і розвантажувального комплексу агломераційної фабрики при вивантаженні масової сировини на основі синхронізації переробних спроможностей гаражів розморожування і розвантажувального комплексу в умовах зміни тривалості розморожування сировини у вагонах. Аналіз технології і організації роботи транспортно – вантажного комплексу у період негативних температур дозволив розробити технологічну схему розформування маршрутного поїзда з масовою сировиною і обміном груп вагонів в секціях
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Коруняк, П., О. Швець та І. Ніщенко. "Функціонування технологічного вібраційного обладнання в електростатичному полі". Bulletin of Lviv National Environmental University Agroengineering Research, № 27 (19 січня 2024): 9–17. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2023.27.009.

Full text
Abstract:
Підвищення ефективності виробництва, збільшення випуску продукції і поліпшення її якості за одночасного зниження трудових затрат, удосконалення форм організації та управління виробництвом є основою розвитку машинобудування. Це забезпечується вдосконаленням існуючих і впровадженням нових видів устаткування, технологічних процесів і засобів їх механізації та автоматизації, створенням нових технологічних комплексів, де всі ці питання взаємопов’язані і комплексно вирішуються.
 Транспортувальні засоби забезпечують безперервність, ритм роботи всіх структурних одиниць потокового виробництва – ві
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Хомич, C. М., І. Є. Цизь, В. В. Сацюк та В. А. Павлік. "УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА САПРОПЕЛЕВИХ ДОБРИВ". СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, № 46 (30 травня 2021): 103–10. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi46.497.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз технологічних процесів і машин для виробництва добрив на основі озерного органічного сапропелю. На основі проаналізованого матеріалу запропоновано удосконалені технологічні процеси, машини і технологію виробництва гранульованих сапропелевих добрив. Опис технології пояснює комплекс технологічних операцій виробництва добрив, починаючи від добування сировини та закінчуючи фасуванням готового продукту. Усі етапи, операції, машини та обладнання виробничого процесу підібрані таким чином, щоб було забезпечено якісне, енергозберігаюче та екологічне виробництво добрив. Особ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Бабій, А., та М. Бабій. "Дослідження міцності елементів конструкції функціонально-транспортуючих мобільних засобів". Науковий журнал «Інженерія природокористування», № 3(13) (7 лютого 2020): 87–91. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2019.3(13).87-91.

Full text
Abstract:
В даній роботі проведено аналіз конструктивних особливостей технологічних машин, які однією із своїх функцій мають транспортування води чи робочих рідин. Проблема, що часто виникає з такими транспортними засобами – це механічне руйнування резервуара. В проведеному дослідженні вибрано одну із груп таких машин, які транспортують циліндричні резервуари. Особливістю конструкції представлених баків є те, що вони обперті на опори у вигляді ложементів і притягнуті до них гнучкими бандажами. Щоб з’ясувати причину руйнування вказаних конструкцій, спочатку потрібно проаналізувати їх напружено-деформован
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

ВОЛЯНИК, О. Ю., Ю. А. КОВАЛЬОВ та М. М. РУБАНКА. "АНАЛІТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ТРУБЧАСТО-ГРЕБНЕВОГО ЖИВИЛЬНИКА ДЛЯ СИПКИХ МАТЕРІАЛІВ". Technologies and Engineering, № 2 (2 травня 2024): 9–17. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5371.2024.2.1.

Full text
Abstract:
Метою роботи є аналітичне дослідження впливу кутової швидкості на продуктивність трубчасто-гребневого живильника. Об'єктом дослідження є процес транспортування сипких матеріалів в трубно-гребневому живильнику. Методика. Аналітичний огляд літературних джерел. Аналітичні та експериментальні дослідження залежності продуктивності від кутової швидкості, конструктивних та технологічних параметрів живильника з урахуванням фізичних властивостей сипкого матеріалу. Результати досліджень. Визначено критичну кутову швидкість труби, при якій матеріал не відривається від стінок. Розроблено математичну модел
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Bosyi, M. V., та V. V. Klymenko. "ТРАНСПОРТУВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ В ГАЗОГІДРАТНОМУ СТАНІ". Transport development, № 1(12) (3 травня 2022): 129–42. http://dx.doi.org/10.33082/td.2022.1-12.11.

Full text
Abstract:
Вступ. Нині споживання природного газу в Україні та у світі постійно зростає. Традиційні технології його транспортування часто виявляються неефективними і не сприяють розробці невеликих родовищ. Транспортування природного газу натепер здійснюється морем, використовуючи такі технології, як: LNG-технологія, CNG-технологія і особливо заслуговує на увагу NGH-технологія – газ у газогідратній формі. Метою роботи є обґрунтування перспективних технологій транспортування газу в газогідратній формі і розробка схемно-технологічного рішення застосування процесу гідратоутворення під час видобутку вуглеводн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Яхін, С. В., та О. А. Бурлака. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ РЕЖИМІВ РОБОТИ ТРАНСПОРТНИХ ЛІНІЙ ЗЕРНОЗБИРАЛЬНОГО КОМБАЙНА НА ЯКІСТЬ ОБМОЛОТУ ЗЕРНА". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 3 (25 вересня 2020): 269–79. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2020.03.31.

Full text
Abstract:
Метою дослідження є розробка рекомендацій щодо зменшення втрат зерна на основі аналізу екс-периментальних даних характеристик потоків при його транспортуванні скребковими елеваторами зернозбирального комбайну. Первинні експериментальні дані отримані за допомогою ємнісне-хвильових датчиків намолоту зерна. Для проведення експериментальних досліджень обрано зерноз-биральний комбайн КЗС-9-1 «Славутич», обладнаний датчиком намолота зерна ДНЗ-01. Для конт-ролю продуктивності колосового елеватора його було обладнано датчиком домолоту зерна ДДЗ-01. Фіксацію даних щодо продуктивності зернового потоку е
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Гошко, З., В. Буртак, Р. Барабаш, Т. Кохана та О. Березовецька. "Дослідження фізико-механічних властивостей квасолі сорту Ластівка". Bulletin of Lviv National Environmental University Agroengineering Research, № 28 (13 грудня 2024): 16–23. https://doi.org/10.31734/agroengineering2024.28.016.

Full text
Abstract:
Досліджено фізико-механічні властивості квасолі, які варто враховувати під час збирання і подальшого післязбирального обробітку, адже все зерно піддається механічній дії: обмолоту, очищенню, сортуванню, транспортуванню, зберіганню, переробці тощо. Зауважено, що проєктування та розрахунок обладнання для здійснення механічних операцій неможливі без знання технологічних властивостей складових зерна (оболонки, ядра). Значення зусилля руйнування оболонки і ядра необхідно знати для встановлення оптимальних та раціональних параметрів робочих органів, а також у проєктуванні машин та апаратів збирально
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Bernevek, Т. І., N. L. Pavlova та І. І. Tykhonina. "ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПЕРЕВЕЗЕННЯ НАЛИВНИХ ВАНТАЖІВ МОРСЬКИМ ТРАНСПОРТОМ". Transport development, № 4(11) (14 січня 2022): 94–103. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.4-11.09.

Full text
Abstract:
Вступ. Значний обсяг перевезень наливних вантажів морським транспортом і фізико-хімічні властивості цих речовин зумовлюють специфіку процесу транспортування та вибір відповідної технології, яка забезпечує якісну доставку при гарантуванні максимального рівня безпеки. Необхідність вирішення цієї проблеми актуалізує запровадження інноваційних технологічних рішень у цій сфері. Одним із них є флекситанки, які уможливлюють перевезення безпечних рідких вантажів різного походження і призначення у великотоннажних контейнерах і здатні забезпечити ефективну організацію процесу перевезень, у тому числі й
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Akimov, D. "Застосування технологій інтернету речей для оптимізації логістики в сільському господарстві". COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 53 (16 грудня 2023): 9–15. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2023-53-02.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено застосування технологій Інтернету речей для оптимізації логістики в сільському господарстві. Підкреслено, що Інтернет речей, це концепція числової мережі фізичних предметів оснащених вбудованими технологіями для взаємодії з іншими або із зовнішнім середовищем. Наголошується, що впровадження нових і розвиток існуючих цифрових технологій дає можливість оптимізувати існуючі процеси в міжнародній економіці. Тому впровадження технологічних рішень в агропромисловий комплекс необхідно розглядати в якості важливого методу підвищення ефективності моделей управління, а також основою
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Васильковська, К. В. "Системний аналіз агророботів в сільськогосподарському виробництві". Аграрні інновації, № 24 (16 липня 2024): 31–36. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2024.24.4.

Full text
Abstract:
Виконання таких технологічних операцій, як підготовка ґрунту, посів, догляд за посівами, збирання врожаю, первинне очищення зібраного врожаю, зберігання його та переробка продукції потребує засобів механізації та автоматизації, які б забезпечували якісну та безперебійну роботу аграрних підприємств. Протягом всієї історії розвитку сільського господарства, землеробство розвивалось від простих ручних інструментів та агрегатів, запряжених тваринами, до складного автоматизовано обладнання. Однак, слід зазначити, що і сьогодні ручні засоби праці та тяглова сила тварин все ще використовуються в країн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Spatar, O. V. "Особливості функціонування аміакопроводу в структурі трубопровідного транспорту Миколаївського регіону". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 3(81) (30 вересня 2019): 128–31. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.2019.3.23.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості функціонування аміакопроводу в структурі трубопровідного транспорту Миколаївської області. Виконано аналіз екологічної безпеки та надійності експлуатації лінійної частини магістрального аміакопроводу підприємства «Укрхімтрансаміак». Визначено, що для забезпечення безпечних режимів роботи магістрального аміакопроводу передбачено автоматизовану систему управління технологічним процесом транспортування рідкого аміаку на базі електронних засобів контролю та мікропроцесорної техніки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Худавердян, Георгій, Віталій Хома та Любомир Крайник. "Імітаційне моделювання руху полем повнопривідної колісної техніки у програмному середовищі MATLAB Simulink". Bulletin of Lviv National Environmental University. Agroengineering Research, № 26 (21 грудня 2022): 164–70. http://dx.doi.org/10.31734/agroengineering2022.26.164.

Full text
Abstract:
Представлена опрацьована імітаційна модель руху універсальних колісних транспортних засобів типу Mercedes-Benz Unimog, що поєднує в собі як функції невеликого колісного трактора, так і повнопривідної вантажівки для руху, зокрема й бездоріжжям, у програмному середовищі MATLAB Simulink на технологічних операціях (обробка ґрунту) та в транспортному режимі. Математичний опис взаємодії коліс та навісного обладнання з поверхнею ґрунту, що деформується, ґрунтується на так званій WES-методиці армії США, що є загальноприйнятою і за межами НАТО та суттєво відрізняється від методології, прийнятої в колиш
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

ТКАЧЕНКО, С. М. "КЕРУВАННЯ СКИДАЛЬНИМ ВІЗКОМ ПОРТОВОГО ЕЛЕВАТОРА ЯК НЕПОЗИЦІОНОВАНИМ МЕХАНІЗМОМ". Applied Questions of Mathematical Modeling 6, № 2 (2023): 132–39. http://dx.doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2023-6-2-16.

Full text
Abstract:
У роботі розглядається модель керування розвантажувальним візком елеватора, яка доповнює існуючі загальні моделі керування транспортно-технологічним обладнанням що дозволяє формалізувати процес написання програми керування візком. У процесі досліджень сформульована проблема розробки і впровадження програмного забезпечення для систем керування транспортно-технологічними маршрутами зерна з точки зору побудови математичних моделей керування транспортуючими механізмами та маршрутами у частині керування розвантажувальним візком на портових елеваторах і залізобетонних елеваторах старих конструкцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Хоренжий, Наталя Василівна, та Алла Петрівна Лапінська. "Вирішення енерго-екологічних проблем круп’яного виробництва". Scientific Works 83, № 1 (2019): 32–38. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v83i1.1414.

Full text
Abstract:
В статті показано переваги виробництва кормових сумішей із відходів круп’яних підприємств, наведено причини зменшення обсягів виробництва кормових сумішей, проблеми на зернопереробних підприємствах, що зумовлені відсутністю ефективної утилізації відходів. Запропоновано виробництво твердого біопалива із вторинних матеріальних ресурсів (мучок та лузги). Проаналізовано різні способи виробництва твердого органічного біопалива, показано, що існують і недоліки готової продукції – брикетів і пелет, отриманих без використання зв’язуючих речовин, одним з яких є проблема транспортування на великі відста
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Кравченко, І. С., та Н. Г. Тартачник. "УДОСКОНАЛЕННЯ ОПОДАТКУВАННЯ ВИКИДІВ МЕТАНУ В АТМОСФЕРУ ДИФУЗНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ". Економічний вісник. Серія: фінанси, облік, оподаткування, № 6 (12 січня 2021): 88–97. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5932.6.2020.88-97.

Full text
Abstract:
У статті викладено результати дослідження щодо справляння екологічного податку за викиди забруднюючих в атмосферне повітря дифузними джерелами забруднення. Розглянуто передумови та потребу в удосконаленні оподаткування таких викидів. Проведено аналіз судової практики щодо сплати екологічного податку з викидів в атмосферне повітря метану, внаслідок втрат природного газу під час транспортування, технологічних витрат, узагальнено як аргументи платників податку, так і податкової служби. Запропоновано практичні рекомендації щодо удосконалення оподаткування викидів метану, що дозволить залучити дода
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Кіт, А. А., С. М. Михайлютенко, О. В. Кручиненко, В. О. Євстаф’єва та В. В. Мельничук. "МІКРОБІОЛОГІЧНІ ПОКАЗНИКИ М’ЯСОПРОДУКТІВ ТА М’ЯСА ПІД ЧАС ЯРМАРКОВИХ ЗАХОДІВ У М. КИЄВІ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 2 (27 червня 2019): 148–53. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.02.19.

Full text
Abstract:
М’ясо та різні м’ясопродукти практично невід’ємна складова раціону людини. Ці продукти ма-ють корисні для організму людини властивості у вигляді макро- й мікроелементів, вітамінів, а та-кож є джерелом білку та незамінних амінокислот. Водночас, якщо порушити технологічні процеси,пов’язані з виготовленням, зберіганням та транспортуванням, то ці продукти можуть завдатизначної шкоди здоров’ю людини. У зв’язку з цим контроль якості продукції на всіх етапах прохо-дження, починаючи його виготовленням й закінчуючи реалізацією, є важливим питанням, що потре-бує розв’язання. Отже, метою дослідження було
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Shuldiner, J. V., H. O. Prymachenko, S. V. Petryk та G. S. Pashchenko. "РОЗВИТОК МУЛЬТИМОДАЛЬНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ЗА СУЧАСНИХ УМОВ". Transport development, № 3(22) (7 жовтня 2024): 123–35. http://dx.doi.org/10.33082/td.2024.3-22.08.

Full text
Abstract:
Вступ. Мультимодальні перевезення є ключовим елементом сучасної логістики та транспортної індустрії, що сприяє оптимізації та ефективності переміщення вантажів. Такий вид транспортування стає більш привабливим як для інвесторів, так і для перевізників. Тому дослідження можливостей мультимодальних перевезень стосовно України має велику актуальність. Мета. Головним завданням дослідження є проведення аналізу сучасного стану мультимодальних перевезень та можливостей їх розвитку в Україні. Для його виконання необхідно проаналізувати історичні аспекти розвитку мультимодальних перевезень та визначити
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

ДВОРКІН, Л. Й., та О. М. БОРДЮЖЕНКО. "ТЕХНОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОМІЦНИХ ФІБРОБЕТОНІВ ІЗ СУПЕРПЛАСТИФІКАТОРАМИ РІЗНИХ ТИПІВ". Наука та будівництво 16, № 2 (2019): 10–17. http://dx.doi.org/10.33644/scienceandconstruction.v16i2.23.

Full text
Abstract:
Експериментально встановлено, що для сталефібробетонів, як і для звичайних бетонів, діє правило «сталості водопотреби», відповідно до якого при постійній рухомості бетонної суміші водопотреба залишається практично постійною при цементно-водних відношеннях, менших деякого критичного значення (Ц/В<Ц/Вкр). Зона критичного Ц/В для досліджуваних фібробетонів знаходиться в межах 2,2...2,3, а при введенні суперпластифікаторів зміщується до значень Ц/В = 2,6...2,7. Цей ефект можна пояснити суттєвим зменшенням нормальної густоти і, відповідно, водопотреби цементного тіста. Отримано експериментально-
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Синчак, М. О., В. І. Дуганець та П. П. Федірко. "АНАЛІЗ ОСНОВНИХ ПРОБЛЕМ І НЕСПРАВНОСТЕЙ ВАНТАЖНИХ АВТОМОБІЛІВ І ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ТРАНСПОРТУВАННЯ ЗЕРНОВОЇ ПРОДУКЦІЇ". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 43 (10 липня 2024): 189–95. http://dx.doi.org/10.37406/2706-9052-2024-2.27.

Full text
Abstract:
У статті зазначено основні проблеми, що пов’язані з технічно-технологічними втратами під час збирання зернової продукції, а саме: розглянуто проблемні питання транспортного процесу, технологічні й конструктивні несправності, які до цього призводять, зумовлюючи під час збирання врожаю значні витрати часу, праці, унаслідок цього й утрати врожаю. Під час пошуку можливих варіантів оптимізації збирально-транспортного процесу й можливих варіантів уникнення перевантаження вантажних автомобілів, виникнення поломок транспортних засобів і втрат вантажу потрібне комплексне рішення. Важливим аспектом тран
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Khabutdinov, R. A., та T. O. Kostiuk. "МОДЕЛЮВАННЯ ТА АНАЛІЗ ТРАНСПОРТНОЇ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ АВТОПОЇЗДІВ". Transport development, № 2(9) (12 серпня 2021): 78–88. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.2-9.06.

Full text
Abstract:
Автопоїзди, що використовуються для виконання міжнародних вантажнихперевезень, нині являють собою широкий модельний ряд автомобільної техніки,який постійно оновлюється і до якого висувається низка вимог (ресурсозбережен-ня, екологічність, паливна економічність тощо). У процесі обґрунтування оновлен-ня парку автопоїздів необхідно враховувати велику різноманітність їх конструк-тивних параметрів та широкий діапазон дорожніх умов перевезень. До того ждуже капіталоємний, наукоємний процес оновлення парку має відповідати кон-цептуальній ідеї інноваційного і експлуатаційно-технологічного енерго- і ре
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Бурлака, О. А., С. В. Яхін та В. В. Дудник. "Експериментальні дослідження процесу транспортування зерна елеватором зернозбирального комбайну". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 1 (29 березня 2019): 232–40. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.01.28.

Full text
Abstract:
Мета статті. Метою цього дослідження є обґрунтування способу контролю параметрів проходження зернового потоку різних сільськогосподарських культур у скребковому елеваторі зернозбирального комбайна за допомогою удосконаленого нами датчика ємнісно-хвильового типу.
 Методика досліджень. Первинні дані експериментальних досліджень, що були одержані за допомогою спеціально розробленої установки, оброблені за допомогою методів математичного та статистичного аналізу.
 Результати досліджень. Якість транспортування зерна скребковими елеваторами, що використовуються на зернозбиральних комбайнах
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Бойко, С. О., та О. В. Гуренкова. "ДОСЛІДЖЕННЯ ТА МОНІТОРИНГ ТЕХНОЛОГІЧНИХ СХЕМ СИСТЕМ ПЕРЕРОБКИ СУДНОВИХ ВІДХОДІВ". Vodnij transport, № 2(33) (14 грудня 2021): 44–56. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2022.1.33.05.

Full text
Abstract:
Експлуатація суден безпосередня пов'язана з виникненням та рішенням проблеми охорони навколишнього середовища й забезпечення відповідності емісії забруднюючих речовин сучасним нормативним вимогам.Зростання, яке спостерігається в останні роки, вантажоперевезень судноплавними компаніями призводить до підвищення кількості шкідливихвикидів та скидувань відходів із суден у навколишнє середовище. Пов'язано це не тільки з прагненням судновласників знизити витрати на обслуговування флоту, але й з недосконалістю самої системи.Існуюча в даний час система комплексного обслуговування флоту(КОФ) є складною
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Л., М. ЧЕРНЯК. "Втрати від випаровування – шлях до погіршення якості палив". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 1(43) (6 квітня 2013): 51–55. https://doi.org/10.15802/stp2013/9670.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.</strong>&nbsp;На сьогодні спостерігається постійне розширення транспортного сектору. І, як наслідок, &ndash; постійне підвищення рівня забрудненості навколишнього середовища шкідливими вуглеводневими викидами автомобільного транспорту. Це стало причиною підвищення європейських вимог як до якості палива, що використовується, так і до норм викидів пари нафтопродуктів у атмосферу. Основними джерелами небезпечних викидів є: викиди вуглеводневої пари палив під час транспортування, зберігання, виконання різних технологічних операцій та викиди продуктів згорання палива. Рівень екологічн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Моркун, В. С., Н. В. Моркун, С. М. Грищенко та Я. О. Грищенко. "Моделювання комбінованого електромагнітного та електромеханічного приводу грохота для підвищення його ефективності". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 1 (287) (15 березня 2025): 46–56. https://doi.org/10.33216/1998-7927-2025-287-1-46-56.

Full text
Abstract:
Розглянуто проблему підвищення ефективності класифікації часток подрібненої руди за крупністю в процесі її збагачення шляхом застосування для реалізації цієї операції грохота тонкого грохочення з комбінованим приводом і визначення основних закономірностей впливу параметрів вібрації просіювальної поверхні на основні характеристик процесу. Виконано теоретичний аналіз та комп’ютерне моделювання процесу тонкого грохочення рудного матеріалу. Грохот, як класифікуючий технологічний агрегат у процесі збагачення руди, розділяє вхідний подрібнений продукт за крупністю його частинок. Розглянуто динаміку
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Грудз, В. Я., Я. В. Грудз, О. М. Зотова та П. А. Ягода. "ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ВИБОРУ РАЦІОНАЛЬНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ ГАЗОТРАНСПОРТНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ЇХ НЕПОВНОГО ЗАВАНТАЖЕННЯ". PRECARPATHIAN BULLETIN OF THE SHEVCHENKO SCIENTIFIC SOCIETY Number, № 16(60) (22 жовтня 2021): 115–24. http://dx.doi.org/10.31471/2304-7399-2021-16(60)-115-124.

Full text
Abstract:
Розглядаються питання вибору енергоефективних режимів експлуатації газотранспортних систем, що працюють в умовах неповного завантаження. Показано, що єдиним критерієм оптимальності режиму слід вважати мінімум енерговитрат на транспортування газу. Витрати газу на транспорт пропонується розділити на паливний газ, який компенсує енерговитрати в лінійних ділянках, та технологічний газ, який служить для підтримання тиску в трубопроводі. Збільшення обсягу технологічного газу призводить до зменшення енерговитрат на транспорт, тобто на скорочення обсягів паливного газу, тому сумарна витрата газу має м
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Арендаренко, В. М., та Т. В. Самойленко. "Математичне моделювання процесу завантаження силосів зерном". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 2 (27 червня 2018): 158–61. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2018.02.26.

Full text
Abstract:
Технологічний процес завантаження силосів зерном передбачає підйом зерна на певну висоту, потім транспортування його до завантажувального отвору ємності. В цьому процесі використовуються ковшові елеватори, скребкові та самопливні транспортери та спеціальні завантажувальні пристрої силосів. На всіх етапах транспортування зернової маси відбувається травмування зернівок, що негативно впливає на процес їх зберігання. На травмування зернівок впливають зовнішні та внутрішні фактори, притаманні окремим транспортним машинам: фізико-механічні та біологічні властивості зерна (внутрішні фактори), констру
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

ХОДАКІВСЬКИЙ, Володимир. "МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ВИЯВЛЕННЯ РІВНЯ ПОТРЕБИ РЕСУРСНОЇ ЦИРКУЛЯЦІЇ В АГРОБІЗНЕСІ". Development Service Industry Management, № 1 (27 лютого 2025): 328–34. https://doi.org/10.31891/dsim-2025-9(44).

Full text
Abstract:
У статті розкрито актуальність забезпечення сталого розвитку аграрного сектору в умовах сучасних економічних та геополітичних викликів, зокрема війни та глобальної невизначеності. Наголошено на необхідності запровадження циркулярної економіки в агробізнес як стратегічного напряму досягнення ефективного використання ресурсів, екологічної безпеки та економічної життєздатності. Проаналізовано принципи сталого інтенсивного розвитку сільськогосподарського виробництва, серед яких: продуктивність, екологічність, економічна конкурентоспроможність та соціальне благополуччя. Увагу зосереджено на бар'єра
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!