To see the other types of publications on this topic, follow the link: Технології енергозберігаючі.

Journal articles on the topic 'Технології енергозберігаючі'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Технології енергозберігаючі.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Волошин, М. М. "ЗАСТОСУВАННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ В БУДІВНИЦТВІ – ПАСИВНІ БУДИНКИ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 2 (9 липня 2024): 225–31. http://dx.doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.2.27.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано варіанти застосування енергозберігаючих технологій в будівництві, а саме на прикладі будівель. Представлено проблематику питання енергозбереження в Україні і світі. Проблематику пов'язано з дефіцитом основних енергоресурсів, зростаючої вартістю їх видобутку, а також з глобальними екологічними проблемами. Запропоновано сучасні енергозберігаючі технології поділити на кілька видів: енергозберігаючі технології на виробництві; енергозберігаючі технології на транспорті; енергозберігаючі технології індивідуального споживання; енергозберігаючі технології загального споживання. Представлено основні напрямки і способи енергозбереження. Проаналізовано данні таблиці із показниками витратами теплової енергії за видами будівель в Україні. Виконаний аналіз енергоефективності в країнах Євросоюзу. Наведено інформацію про активні будинки, які з’явилися в Україні завдяки Закону про «зелений» тариф. Наведено поняття нульовий відхід, під нульовими відходами розуміється не відсутність побутового сміття, а можливість демонтажу будівлі без шкоди для екології. Представлено будівельні матеріали, які відносяться до екологічної сировини – дерево, камінь, склобетон. На сьогоднішній день у світі налічується більше 100 реалізованих проектів активних будинків. Попереду планети всієї, звичайно ж, економні європейці (33 будинки), в США побудували 30 активних будинків, у Латинській Америці понад 20, в Канаді понад 10 і промірних стільки ж в Азії та Австралії разом взяті. Активний будинок з позитивним енергобалансі – це будівля, яка отримує енергію з навколишнього середовища, за допомогою альтернативних джерел, у кількості перевищує власні потрібні. Наведено принцип проектування активного будинку, який починається з вивчення місцевості, зокрема: рельєфу; клімату (вологості, світлового режиму, напрямів і швидкостей повітряних потоків); складу повітря і наявності в ньому хімічно агресивних речовин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бліщ, Р. О., та Н. З. Петришин. "ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРИГОТУВАННЯ ПИВНОГО СУСЛА". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 28 (10 січня 2022): 13–17. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-28-02.

Full text
Abstract:
Постійно зростаюча вартість газу, нафти та інших джерел енергії вимагає не тільки їхнього раціонального використання на підприємствах агропромислового комплексу, але й розроблення та впровадження інноваційних технологій та устаткування, що спрямовані на ресурсоенергозбереження з урахуванням економічних, екологічних і соціальних аспектів. Харчові підприємства, зокрема виробництво пива, є енергоємними процесами, тому необхідним є раціональне використання енергії та ресурсів. Енергозбереження в харчовій галузі – один із найбільш важливих факторів, який сприяє підвищенню конкурентоспроможності вітчизняних товарів. Доведено, що впровадження у харчову промисловість енергозберігаючих технологій дає змогу значно знизити собівартість продукції і підвищити прибутки на підприємстві. Розглянуто наявні способи зниження енерговитрат під час приготуваннія пивного сусла у виробництві пива. Охарактеризовано заходи щодо збільшення використання вторинних теплових енергетичних ресурсів. Поєднання кількох технології в одному проєкті дозволяють розширити функціональні можливості енергозбереження за рахунок повернення у виробництво не тільки тепла вторинної пари, але й теплоти гарячого охмеленого сусла, що виводиться з гідроциклонного апарату на стадію бродіння.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ємельянов, Олександр. "СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЧИННИКІВ, ЯКІ СТРИМУЮТЬ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЧНІ ЗМІНИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ". Grail of Science, № 16 (8 липня 2022): 40–44. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.17.06.2022.004.

Full text
Abstract:
Формалізовано критерій доцільності заміни наявної у підприємства технології виготовлення продукції на енергозберігаючу. Сформовано сукупність показників, які характеризують чинники впливу на економічну ефективність інвестування у провадження енергозберігаючих технологічних змін. Показано, що для такого провадження потрібна, серед іншого, наявність у підприємств необхідних обсягів ресурсів та компетенцій. Систематизовано чинники, які стримують процес енергозберігаючих технологічних змін на підприємствах, шляхом поділу цих чинників за їх рівнями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лебеденко, Т. Е., Г. В. Крусір та Г. С. Шунько. "ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ В РЕСТОРАННОМУ ГОСПОДАРСТВІ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 61 (22 грудня 2020): 61–67. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-61-09.

Full text
Abstract:
Для підприємств ресторанного господарства України суттєвою проблемою є висока енергоєм-ність технологічних процесів та неефективне використання ресурсів. Метою роботи є проведення аналізу енергозберігаючих технологій у ресторанному господарстві на прикладі діючого підприємства харчування. В статті розглянуто методику впровадження ресурсоефективних та більш чистих технологій на підприємст-вах харчування. Основні напрямки стосуються підбору енергозберігаючого обладнання для виробничих цехів ресторану та правильного його експлуатування. Також наведено рекомендації щодо зниження витрат на кон-диціювання повітря, забезпечення ефективної роботи холодильного обладнання, зниження витрати енергії на водоспоживання й освітлення ресторанів. Створення підприємства ресторанного господарства з викорис-танням нових технологій виробництва кулінарної продукції та енергоефективного обладнання дає суттєві переваги: зменшується площа, яку займає обладнання, знижується споживання електроенергії, кількість ви-робничого персоналу, зменшуються втрати маси продукту, кулінарного жиру та води для миття обладнання. Було проведено енергетичний аудит для існуючого ресторану. Проаналізовано розподіл вартості основної си-ровини та допоміжних матеріалів популярних страв, розподіл споживання енергоносіїв на підприємстві. Ана-ліз ефективності використання ресурсів для загальних потреб підприємства було проведено за наступними напрямками: системи охолодження; приготування їжі; освітлення; вентиляція; опалення; водовикористання; утворення відходів та поводження з ними. Згідно з отриманими даними було розроблено рекомендації щодо удосконалення кожного з напрямків. Всі наведені рекомендації дозволять підвищити енергетичну ефектив-ність підприємства та підвищити конкурентоспроможність ресторану при незначних фінансових витратах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Валецька, О. В., О. О. Налобіна, М. В. Голотюк, Т. С. Пилипака, Т. М. Колесник та А. В. Шимко. "ІННОВАЦІЙНІ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ СИСТЕМИ У ВИРОБНИЦТВІ БІОПАЛИВА ЯК ШЛЯХ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 106 (2024): 123–36. https://doi.org/10.31713/vt2202411.

Full text
Abstract:
Стаття досліджує інноваційні енергозберігаючі системи у виробництві біопального, акцентуючи їхній важливий вплив на сталий розвиток агропромислового комплексу. В умовах глобальних екологічних викликів і потреби у зменшеннінегативного впливу традиційних енергетичних систем на навколишнє середовище, ефективне використання енергії стає критично важливим для аграрного сектору. У науковій роботі досліджено сучасні технології, які дозволяють зменшити енергетичні витрати і підвищити ефективність процесів виробництва біопального. Окрему увагу приділено когенераційним установкам, що дозволяють одночасно виробляти електричну та теплову енергію з біомаси, а також термічним насосам, які використовують відновлювальні джерела тепла для оптимізації температурних режимів. Досліджено важливі аспекти впровадження систем управління енергетичними ресурсами (EMS), які забезпечують моніторинг і контроль енергетичних витрат, що дозволяє знижувати споживання енергії та зменшувати витрати. Стаття також розглядає екологічні переваги інноваційних технологій. Впровадження таких систем сприяє зменшеннювикидів парникових газів і забруднюючих речовин, що позитивно впливає на довкілля і відповідає міжнародним стандартам сталого розвитку. Технології газифікації біомаси, які перетворюють агропромислові відходи в синтетичний газ, а також новітні біотехнології для покращення ферментаційних процесів, також розглядаються як ключові елементи, що допомагають зменшити екологічний слід виробництва біопального. Досліджено приклади успішного впровадження цих технологій на реальних агропромислових підприємствах, демонструючи їхній вплив на підвищення економічної ефективності та зменшення екологічного впливу. Інвестиції в інноваційні енергозберігаючі системи не лише скорочують витрати на енергію, але й сприяють покращенню екологічної ситуації в регіонах, де здійснюється виробництво біопального. Таким чином, стаття підкреслює, що інноваційні енергозберігаючі технології є критично важливими для досягнення сталого розвитку агропромислового комплексу, забезпечуючи не лише ефективне використання ресурсів, але й зменшення негативного впливу на довкілля, що відповідає сучасним екологічним і економічним вимогам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Маслак, Ганна, та Олександр Красулін. "НОВІ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ ТЕХНОЛОГІЇ В ТРАНСПОРТНОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ". European Science, sge17-03 (28 лютого 2020): 69–94. http://dx.doi.org/10.30890/2709-2313.2023-17-03-006.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Роздорожнюк, Олена. "ДОЦІЛЬНІСТЬ КОМПЛЕКСНОГО ПІДХОДУ ДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ РЕКОНСТРУКЦІЇ, РЕНОВАЦІЇ ТА РЕВІТАЛІЗАЦІЇ КАПІТАЛЬНИХ БУДІВЕЛЬ". Grail of Science, № 26 (26 квітня 2023): 556–62. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.14.04.2023.100.

Full text
Abstract:
Сучасні енергозберігаючі технології вирішують завдання економії значної частини енергоресурсів, проблеми експлуатаційного бюджету будівлі, підвищують ефективність виробництва і знижують навантаження на навколишнє середовище.На сьогодні дуже важливим є визначення перспектив подальшого розвитку й реконструкції будівель різного призначення з урахуванням комплексного енергоефективного підходу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Karzhynerova, T. "DEVELOPMENT OF ALTERNATIVE ENERGY IN UKRAINE." Scientific Bulletin of Civil Engineering 96, no. 2 (2019): 221–26. http://dx.doi.org/10.29295/2311-7257-2019-96-2-221-226.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Лаповская, Светлана, Николай Черненко та Николай Конопля. "Исследование физико-технических характеристик ячеистого бетона автоклавного твердения для строительства". Будівельні матеріали та вироби, № 1-2(103) (27 квітня 2019): 44–46. http://dx.doi.org/10.48076/2413-9890.2023-103-09.

Full text
Abstract:
Розглянуті проблеми енергозбереження будинків, раціональне застосвання автоклавного газобетону зниженої густини, порівняно з аналоговим стіновим матеріалом. Розглянуті енергозберігаючі технології виробництва автоклавного газобетону. Мета роботи – Визначити ефективність застосування автоклавного газобетону зниженої густини (D400-D300) при зведенні будинків. Визначити шляхи енергозбереження при виготовленні автоклавного газобетону. Висновки. Розглянуті шляхи енергозбереження при будівництві будинків з використання ніздрюватого бетону автоклавного тверднення, а також розглянуті методи енергозбереження при виготовлення ніздрюватого бетону
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Саржанов, Богдан. "Енергозберігаючі технології екологічно безпечного відновлення і одночасно зміцнення посадкових місць під підшипники кочення машин сільськогосподарської техніки". Науковий жарнал «Технічний сервіс агропромислового лісового та транспортного комплексів», № 22 (7 грудня 2020): 138–51. http://dx.doi.org/10.37700/ts.2020.22.138-151.

Full text
Abstract:
В роботі представлені результати досліджень різних методів відновлення посадочних місць під підшипники кочення (ПК). Проведений аналіз дозволив з усіх розглянутих методів виділити, як найбільш перспективні, метод електроіскрового легування (ЕІЛ) і нанесення металополімерних матеріалів (МПМ). Комбінація зазначених технологій (ЕІЛ + нанесення МПМ), дозволила рекомендувати до практичного застосування гаму технологічних процесів, які дозволяють менш енерговитратними і екологічно безпечними технологіями відновлювати посадочні місця під ПК.
 З метою визначення найбільш перспективної і екологічно безпечної технології відновлення і зміцнення посадкових поверхонь під ПК проводилися відносні порівняльні випробування на машині тертя СМЦ-2 за схемою диск - плоский зразок , який служив контртілом. Як контртіло використовувався прямокутний зразок з твердого сплаву ВК8 з шорсткістю робочої поверхні R а = 1,6 мкм.
 В результаті досліджень зносостійкості покриттів зразків зі сталі 12Х18Н10Т встановлено, що відносний знос зразків без покриття, відповідно, в 6,3; 4,7; 2,6 і 2,5 рази вище, ніж у зразків з покриттями, сформованими в послідовності: цементація методом ЕІЛ (ЦЕІЛ) → ЕІЛ Al → ЕІЛ Т15К6 → нанесення МПМ; ЕІЛТ15К6 → нанесення МПМ, армованого твердим сплавом ВК6; ЕІЛТ15К6 → нанесення МПМ, армованого дротом і ЕІЛТ15К6 → нанесення МПМ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Єгоров, Богдан Вікторович, Алла Василівна Макаринська та Тетяна Михайлівна Турпурова. "ІННОВАЦІЇ КОМБІКОРМОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ХХІ СТОЛІТТЯ". Scientific Works 87, № 1 (2023): 100–108. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v87i1.2699.

Full text
Abstract:
Тваринництво є ключовою галуззю у забезпеченні населення якісними харчовими продуктами тваринного походження, тим самим забезпечує національну продовольчу безпеку країни, та стратегічно важливою галуззю у загальній структурі сільськогосподарського виробництва, на яке припадає близько 20% загального виробництва. Згідно зі статистичними даними, щорічне споживання м’яса та м’ясопродуктів на одну людину за останні 15 років становило близько 55 кг, що на 25 кг менше від прийнятної норми (80 кг).
 Україна має сприятливі умови для вирощування сільськогосподарських тварин та птиці. При організації виробничо-технологічного ланцюга виробництва продукції тваринництва, особливу увагу слід приділяти етапу виробництва комбікормів – максимально ефективно використовувати сировину, ретельно її переробляти, розширювати асортимент і покращувати якість продукції тваринництва для забезпечення продовольчої безпеки країни.
 Наведено структуру формування ефективності виробництва продукції тваринництва та показано, що на ефективність виробництва тваринницької продукції понад 60 % усіх витрат впливає якість годівлі сільськогосподарських тварин: рівень організації технології, повноцінна годівля тварин, якість та безпечність сировини. Проблема виробництва якісної та безпечної тваринницької продукції вирішується шляхом впровадження інноваційних технологій, серед яких, насамперед, технології виробництва високоякісної комбікормової продукції. В основу цих технологій покладено досвід та знання багатьох вчених, фундаторів комбікормової галузі. В представленій роботі наведені матеріали щодо фундаторів комбікормової галузі, які внесли значний вклад в становлення та розвиток комбікормової промисловості.
 Проведено скринінг розроблених та впроваджених інноваційних технологій виробництва комбікормів, які відіграють значну роль у підвищенні ефективності виробництва та якості продукції. Наукова школа «Наукові основи та енергозберігаючі технології виробництва комбікормової продукції» під керівництвом професора Єгорова Б.В. створює можливості поєднання теорії та практики, новітніх наукових розробок, які мають вагомий внесок у підвищення конкурентоспроможності комбікормової галузі. Проаналізовано тенденції багатосторонньої діяльності наукової школи – видавництво підручників, навчальних посібників, науково-практичного журналу «Зернові продукти і комбікорми», проведення Міжнародної школи кормів, виїзних семінарів на підприємства галузі дозволяє здійснювати підготовку та підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу та інженерних кадрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Погребняк, А. В., М. М. Кучер, О. В. Сабіров, А. В. Гриценко та Г. К. Зінченко. "ІНТЕГРАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ У ПРОЄКТУВАННІ ТА БУДІВНИЦТВІ ОБ’ЄКТІВ ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ". Systems and Technologies 68, № 2 (2024): 190–96. https://doi.org/10.32782/2521-6643-2024-2-68.23.

Full text
Abstract:
У статті досліджується вплив архітектурних рішень на енергоефективність об’єктів готельно-ресторанного бізнесу. Особлива увага приділяється питанням вибору матеріалів, орієнтації будівель, конструктивним рішенням, системам вентиляції та освітлення, а також інтеграції відновлюваних джерел енергії. Представлено аналіз сучасних архітектурних підходів, що сприяють зниженню енергоспоживання та забезпечують сталість готельно-ресторанного бізнесу. Метою статті є дослідження аспектів впливу архітектурних рішень у проєктуванні та будівництві закладів готельно-ресторанного бізнесу на їх енергоефективність. Надано характеристику впливу зовнішніх факторів території розміщення закладу та його орієнтації відносно сторін світу. Визначено конструктивні можливості зменшення тепловтрат. Проведено аналіз систем вентиляції та кондиціонування приміщень. Наведено приклади використання відновлюваних енергетичних джерел. Доведено переваги автоматизації системи управління будівлею. Визначено роль якості системи освітлення у підвищенні енергоефективності. Проведено аналіз використання екологічно чистих матеріалів. Охарактеризовано сучасні енергозберігаючі технології та інноваційні матеріали. Проведено аналіз впливу енергоефективності на прибутковість бізнесу. Надано рекомендації щодо можливості підвищення енергоефективності та оптимізації енергоспоживання шляхом впровадження запропонованих архітектурних рішень як у процесі проєктування закладів сфери гостинності, так і під час їх будівництва. Результати дослідження підкреслюють важливість інтеграції енергоефективних технологій на ранніх стадіях проєктування та в процесі експлуатації будівель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Білоус, Юрій. "СУЧАСНИЙ РІВЕНЬ РОЗВИТКУ ІНСТРУМЕНТАРІЮ УПРАВЛІННЯ ПОРТФЕЛЕМ МІЖНАРОДНИХ БІЗНЕС-ПРОЄКТІВ ПІДПРИЄМСТВ". Сталий розвиток економіки, № 4(51) (29 листопада 2024): 50–56. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-51-7.

Full text
Abstract:
У статті аргументовано, що стратегічне планування є ключовим елементом в управлінні портфелем міжнародних бізнес-проєктів. Доведено, що його впровадження сприяє підвищенню ефективності використання ресурсів та скороченню операційних витрат, що, в свою чергу, позитивно впливає на фінансові показники підприємств. Обґрунтовано, що компанії, які застосовують принципи сталого розвитку та інтегрують екологічні, соціальні та управлінські (ESG) аспекти, зміцнюють свою репутацію на міжнародній арені та мають кращий доступ до капіталу від інвесторів, що підтримують сталі ініціативи. Водночас доведено, що впровадження гнучких методологій управління проєктами, таких як Agile та Scrum, значно підвищує шанси на успішне завершення проєктів, покращує якість результатів та забезпечує адаптивність у складних умовах зовнішнього середовища. Обґрунтовано, що інтеграція цифрових технологій, зокрема автоматизованих систем управління проєктами (PMS) та аналітичних платформ на основі штучного інтелекту (AI), дозволяє знижувати операційні ризики, скорочувати час на виконання проєктів та підвищувати точність прогнозів. Аргументовано, що управління ризиками є ще одним важливим фактором для українських підприємств, які реалізовують міжнародні проєкти, особливо в умовах геополітичної нестабільності. Доведено, що застосування стратегічного планування для управління ризиками знижує кількість критичних затримок на 20%, що сприяє стабільному виконанню проєктів. Крім того, обґрунтовано, що українські компанії, які інвестують в екологічні та енергозберігаючі технології, не тільки знижують свої операційні витрати, але й підвищують свою конкурентоспроможність на міжнародному рівні. Таким чином, комплексне застосування стратегічного планування, гнучких методологій, управління ризиками та впровадження сталого розвитку є вирішальними факторами успішного управління міжнародними бізнес-проєктами, що сприяє довгостроковому успіху та фінансовій стабільності підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Kotenko, O. О., M. D. Domashenko, V. Y. Burnakova, and D. D. Chernysh. "Managing the Financial Resources of International Economic Enterprises by Investing into the Technology of Energy Saving." Business Inform 6, no. 509 (2020): 275–81. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2020-6-275-281.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Kаrp, I. N. "Energy-Saving Technologies for Technical Re-equipment of Plant Process Furnaces Based on a Thorough Utilization of Secondary Heat and Heat Loss Reduce." Nauka ta innovacii 9, no. 3 (2013): 39–45. http://dx.doi.org/10.15407/scin9.03.039.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Красулін, Олександр. "ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧА ТРАНСПОРТНА ТЕХНОЛОГІЯ ПРИ ОБСЛУГОВУВАННІ ТРАНСПОРТНО-ВАНТАЖНИХ КОМПЛЕКСІВ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ". Наука та виробництво, № 24 (9 грудня 2022): 311–19. https://doi.org/10.31498/2522-9990242021267127.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання транспортного обслуговування виробничих об'єктів і транспортно-вантажних комплексів на промислових підприємствах з доставки сировини і матеріалів, необхідних для виробництва продукції. При відповідному рівні перевезень забезпечується безперебійна робота всіх виробничих об'єктів підприємства в цілому. Роль транспорту зводиться не тільки до переміщення сировини, палива і продукції. Він активно впливає на весь процес виробництва, формування запасів сировини, палива і продукції у виробника і споживача. Крім того транспортні витрати безпосередньо впливають на ціну готової продукції. В ході досліджень проблем на транспорті в чорній металургії покладена основа того, що підприємство, як єдине виробництво, не може функціонувати без переміщення сировини, напівфабрикатів, виробів від агрегату до агрегату, від цеху до цеху взаємопов'язаних безперервним режимом роботи в умовах гарячої технології, як чорна металургія не може функціонувати як єдина галузь, чи не буде забезпечено безперебійне переміщення сировини, матеріалів і предметів праці між підприємствами її численних підгалузей. В основу розробки покладено зарубіжний досвід використання локотракторів на комбінованому пневмошинному і рейковому ходу при транспортуванні вагонів на вантажно-розвантажувальні фронти, а також проведені підтверджуючі тягові розрахунки повною мірою підтверджують доцільність впровадження енергозберігаючої транспортної технології на внутрішньозаводських залізничних перевезеннях підприємств України. В статті запропонована розроблена енергозберігаюча транспортна технологія для внутрішньозаводських перевезень промислових підприємств на виробничих об'єктах з обмеженим вантажопотоком на основі заміни потужних тепловозів гібридним тяговим засобом на базі колісного трактора з додатковим рейковим ходом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

А., Ф. ГОЛОВЧУК. "ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ СТУДМІСТЕЧКА УМАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ САДІВНИЦТВА". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 3(63) (14 травня 2016): 76–96. https://doi.org/10.15802/stp2016/74720.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>В сучасних умовах зростання споживання енергоресурсів та стрімкого підвищення вартості енергоносіїв актуальною проблемою є розробка і реалізація програми енергозбереження, перетворення ресурсозбереження у джерело забезпечення потреб промисловості й комунальної енергетики. Метою роботи є вирішення актуальної проблеми енергозбереження, ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів та оптимізації системи теплопостачання на базі Уманського національного університету садівництва (УНУС).&nbsp;<strong>Методика.&nbsp;</strong>В роботі досліджувався технологічний процес опалення і гарячого водопостачання протягом 2007&ndash;2015 років. Реалізація актуальної проблеми енергозбереження ґрунтується на науково-практичному та ефективному забезпеченні використання палива і енергії. При цьому енергозберігаючі технології розглядаються як напрям пріоритетного розвитку енергетичної сфери, зниження техногенного навантаження на навколишнє середовище та як один із шляхів підвищення конкурентоспроможності національної економіки.&nbsp;<strong>Результати.&nbsp;</strong>Проведено збір та аналіз статистичних даних витрати газу і температури зовнішнього повітря за дев&rsquo;ять років. На основі цього аналізу виявлена проблема та поставлені конкретні задачі її вирішення.&nbsp;<strong>Наукова новизна.&nbsp;</strong>Розглянуті нові напрямки вирішення проблеми енергозбереження та ефективного використання паливних ресурсів України шляхом впровадження системного підходу, розроблення методики ефективного використання різних видів палива та оптимізування роботи локального опалення з сучасними системами автоматизації й контролю. Вперше детально проаналізована і проведена комплексна оцінка впливу різних факторів на економію енергоресурсів із врахуванням людського фактору &ndash; професійності й відповідальності операторів котелень та їх начальників, а також відповідних служб контролю.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Для студмістечка УНУС було здійснено гібридне використання твердопаливних і газових котлів, проведена децентралізація системи університетського опалення шляхом встановлення 350 індивідуальних опалювальних систем у житлових будинках, віддалених кафедрах та гуртожитках студмістечка. У висновках запропоновано перелік заходів із реальною економією паливно-енергетичних ресурсів та заходи щодо подолання економічної і політичної кризи в країні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Пастухов, В., Р. Кириченко, Н. Бакум та ін. "Обґрунтування вирощування картоплі за технологією Streep-Till". Науковий журнал «Інженерія природокористування», № 2(16) (2 грудня 2020): 25–32. http://dx.doi.org/10.37700/enm.2020.2(16).25-32.

Full text
Abstract:
Дослідження присвячені розробці енергозберігаючої екологічноощадної технології Streep-Till вирощування картоплі на поверхні поля під шаром мульчі (соломи).Традиційна технологія вирощування картоплі потребує значних енергетичних витрат, пов’язаних з використанням сільськогосподарської техніки. Несприятливі погодні умови останніх років суттєво знизили врожайність і товарність цієї культури.Під час виконання технологічних операцій сучасні машинно-тракторні агрегати переущільнюють ґрунт, погіршують водно-повітряний баланс, що знижує його родючість. Сучасні промислові технології передбачають широке застосування пестицидів при вирощуванні картоплі. Крім того, зміна кліматичних умов в останні роки привели до підвищення температур повітря і ґрунту в період вегетації рослин. Перелічені фактори негативно впливають на врожайність та товарність картоплі. Розроблена екологічноощадна технологія Streep-Till механізованого вирощування картоплі включає розкладання посадочного матеріалу картоплі на поверхню поля і накривання усієї площі поля, включаючи міжряддя, шаром мульчі (соломи) і виключає міжрядний обробіток ґрунту під час вегетації. Збирання врожаю картоплі спрощується і полягає лише у підбиранні бульб картоплі з поверхні поля картоплезбиральними машинами.Запропонована технологія забезпечує оптимальний температурний режим для формування урожаю картоплі, мінімізує вплив техніки на ґрунт, застосування пестицидів і зменшує енерговитрати.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Ляшенко, В. В., В. М. Карасенко та С. І. Кракотець. "ВПЛИВ СИСТЕМИ ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ ТА ПОПЕРЕДНИКІВ НА УРОЖАЙНІСТЬ І ЯКІСТЬ ЗЕРНА ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 4 (31 грудня 2021): 64–70. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.04.07.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано доцільність переходу від традиційних систем обробітку ґрунту до альтернативних, що сприяють його захисту від ерозії, попереджають втрату гумусу та вологи, забезпечують відновлення його родючості. Метою статті є оцінка впливу різних систем обробітку ґрунту та попередників на урожайність і якість зерна пшениці озимої. Для цього було поставлено та розв’язано такі завдання: встановлено запаси продуктивної вологи у ґрунті; визначено щільність ґрунту; досліджено забур’яненість посівів; визначено урожайність і якість зерна пшениці озимої залежно від систем обробітку ґрунту та попередників. У стаціонарному досліді пшеницю озиму розміщували по трьох попередниках: чорний пар, соя, кукурудза на силос. На всіх полях сівозміни культуру вирощували за трьома технологіями: традиційна, мінімальна і нульова. За результатами досліджень виявлено, що в середньому енергозберігаюча мінімальна та нульова технології забезпечили отримання прибавки врожаю пшениці озимої на 1,4 ц/га. За традиційної технології обробітку у верхньому шарі вологість ґрунту менша, ніж при мінімальній чи нульовій технологіях, тоді як у глибших шарах внаслідок значних опадів перед збиранням суттєвої різниці між варіантами технологій не спостерігалося. Рівень забур’яненості посівів пшениці озимої був найбільшим у разі мінімальної технології обробітку ґрунту за будь-якого попередника та найменшим – за традиційної технології, що є типовим явищем через обмеження механічного обробітку ґрунту. Найбільш високий вміст клейковини зерна пшениці озимої було отримано у разі мінімальної та нульової технологій – відповідно 24,3 і 24,8 % порівняно зі стандартною технологією – 22,9 %. Мінімальна та нульова технології сприяли різкому поліпшенню стану посіву після найгіршого попередника кукурудзи на силос. Особливо це помітно на варіантах нульової технології, де густота стояння після цього попередника на 46 % вище, ніж за традиційної. Отже, в умовах нестачі вологи переваги мінімальної та нульової технологій будуть більші.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Kiyko, S., E. Druzhinin та O. Prokhorov. "МОДЕЛЬ ПЛАНУВАННЯ ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ МЕТАЛУРГІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 59 (2020): 27–32. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2020.1.027.

Full text
Abstract:
Розроблено багаторівневу модель енергоспоживання металургійного підприємства, яка дозволяє оцінити ефективність відібраних до реалізації енергозберігаючих проектів, об'єктивно оцінити частку кожного енергоресурсу в загальному потоці, визначити енергоємність окремого виробництва, цеху, всього підприємства, скорегувати стратегічний напрям в управлінні енергоресурсами. За допомогою моделі можливе вирішення цілого ряду завдань, серед яких оцінка раціональності та ефективності існуючої на підприємстві структури енергоспоживання, прогнозування очікуваних рівнів енерговитрат при зміні технології, сортаменту і якості продукції та порівняння різних технологій і обладнання з точки зору енергоефективності, оптимальне управління потоками енергоносіїв з урахуванням зміни умов виробництва
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Rabochaya, Tatiana, Ruslan Bulhakov, Victor Progulny, Dmytro Linnik та Oleksandr Frolov. "Використання сучасних енергозберігаючих технології для утримання фондів військових містечок". Journal of Scientific Papers "Social Development and Security" 14, № 3 (2024): 69–80. http://dx.doi.org/10.33445/sds.2024.14.3.5.

Full text
Abstract:
Мета роботи: вивчення можливостей та ефективності використання сучасних енергозберігаючих технологій для утримання фондів військових містечок. Метод: теоретико-аналітичний. Було використано огляд попередніх досліджень, ідентифікація ключових тем і проблем, аналіз наявних даних, формулювання висновків та рекомендацій. Результати дослідження: Дослідження показало, що використання сучасних енергозберігаючих технологій може значно знизити споживання енергії у військових містечках, що призведе до економії коштів та зменшення викидів парникових газів. Було визначено ряд енергоефективних технологій, які можуть бути впроваджені у військових містечках, таких як утеплення стін та дахів, заміна вікон та дверей, модернізація систем опалення та освітлення, а також використання відновлюваних джерел енергії. Теоретична цінність дослідження: дозволяє систематично вивчити ключові аспекти енергозберігаючих технологій у військових містечках, окреслити переваги, а також виклики в сучасних умовах життя в Україні. Практична цінність дослідження: Результати дослідження можуть бути використані для розробки стратегії та програм впровадження енергозберігаючих технологій у військових містечках. Це може призвести до значної економії коштів, зменшення впливу на довкілля та покращення умов життя мешканців військових містечок. Цінність дослідження: Дослідження ґрунтується на комплексному аналізі літератури, статистичних даних та думок фахівців, що робить його цінним джерелом інформації про енергоефективність у військових містечках. Майбутні дослідження: Подальші дослідження можуть бути зосереджені на подоланні можливих викликів у використанні енергозберігаючих технологій у військових містечках в умовах війни в Україні. Тип статті: Теоретичний, концептуальний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Kulbovskyi, I. I., H. M. Holub та O. S. Haydenko. "МОДЕЛЮВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ КОМП’ЮТЕРНОГО МОНІТОРИНГУ МЕРЕЖ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ ТРАНСПОРТУ". Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, №4, 2018, № 4 (серпень 2018): 94–98. http://dx.doi.org/10.33101/s04-4757684.

Full text
Abstract:
Мета. Розробка моделі інформаційних потоків комп'ютерного моніторингу та управління як невід'ємних складових єдиного інформаційного простору господарства електропостачання залізниці; вдосконалення математичних методів організації безперервного моніторингу параметрів функціонування мереж залізниці в процесі постачання електроенергії на тягу поїздів для проведення, контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу. Методика. Розробка і моделювання інформаційної системи комп'ютерного моніторингу та поліпшення контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу. Результати. Розроблено модель систем моніторингу та управління режимами роботи мережі електропостачання, показує інформаційні зв'язки між компонентами систем і їх об'єктом, а також і способи організації синхронно зареєстрованих первинних даних, формування їх у вигляді єдиного інформаційного Наукова новизна. Для проведення, контролю роботи електричних мереж і обладнання, ідентифікації аварійних і нормальних режимів роботи електричних мереж в режимі реального часу, запропонована математична модель організації змінного моніторингу параметрів режимів мережі електропостачання залізниць та способи організації синхронно зареєстрованих первинних даних і способи формування їх в вигляді єдиного інформаційного простору з загальносистемних позицій як основи оптимізації енергопостачання, поліпшення Безпека, ти руху і реалізації енергозберігаючі їх технологій. Практична значущість. Рішення проблеми оптимізації енергопостачання, поліпшення безпеки руху та реалізації енергозберігаючих технологій. Ключові слова: системний аналіз, енергозбереження, автоматизована система управління, модель, комп'ютерний моніторинг, інформаційні потоки, ідентифікації.Іл. 1. Бібліогр.: 7 назв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Третякова, Лариса, Людмила Мітюк та Наталія Качинська. "«РОЗУМНІ» ТЕХНОЛОГІЇ У ПРОЄКТУВАННІ СИСТЕМ ЕЛЕКТРИЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ". Art and Design, № 1 (6 травня 2024): 147–60. http://dx.doi.org/10.30857/2617-0272.2024.1.13.

Full text
Abstract:
Мета: проаналізувати традиційні елементи електротехнічних систем штучного освітлення приміщень різного призначення, обґрунтувати енергетичну та економічну доцільність нових підходів до проєктування та запропонувати алгоритми проєктування освітлювальної системи на підставі впровадження «розумних» технологій, енергозберігаючих електротехнічних приладів та електричних мереж з дотримання нормативних вимог щодо якості електроенергії та рівня освітленості. Методологія. Використано методи аналізу та порівняння переваг та вад світлодіодних джерел освітлення. Під час аналізу використано основні положення світлотехніки, оптичні та світлотехнічні характеристики джерел світла і випромінювання у матеріальному середовищі та методи світлотехнічних розрахунків. Результати. У статті сформульовано базові принципи проєктування чи модернізації сучасної внутрішньої системи штучного освітлення на базі концепції «Smart home», яка передбачає автоматичне керування енергозберігаючими інженерними системами освітлення всередині та поза приміщеннями будь-якого призначення. Проаналізовано наявні «розумні» технології в системах внутрішнього освітлення, впровадження яких дає можливість вирішити поставлені завдання − забезпечити сумісність нормативних вимог, світлотехнічних характеристик, електротехнічних параметрів, фінансових та ергономічних показників. За результатами порівняння світлових, електротехнічних і фінансових характеристик джерел освітлення зроблено висновок щодо доцільності використання світлодіодних джерел світла. Наукова новизна. Розроблено алгоритм проектування освітлювальної системи на підставі впровадження «розумних» технологій, енергозберігаючих електротехнічних приладів та електричних мереж з дотримання нормативних вимог щодо якості електроенергії та рівня освітленості. Практична значущість. Запропоновано під час вибору проєкту чи модернізації системи освітлення орієнтуватися на коефіцієнт ефективності, який об’єднує основні світлотехнічні та фінансові показники.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Хомич, C. М., І. Є. Цизь, В. В. Сацюк та В. А. Павлік. "УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА САПРОПЕЛЕВИХ ДОБРИВ". СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, № 46 (30 травня 2021): 103–10. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi46.497.

Full text
Abstract:
У статті представлено аналіз технологічних процесів і машин для виробництва добрив на основі озерного органічного сапропелю. На основі проаналізованого матеріалу запропоновано удосконалені технологічні процеси, машини і технологію виробництва гранульованих сапропелевих добрив. Опис технології пояснює комплекс технологічних операцій виробництва добрив, починаючи від добування сировини та закінчуючи фасуванням готового продукту. Усі етапи, операції, машини та обладнання виробничого процесу підібрані таким чином, щоб було забезпечено якісне, енергозберігаюче та екологічне виробництво добрив. Особливість запропонованої технології полягає у поєднанні кількох окремих виробничих процесів в один, для якого створенні нові машини, які задовольняють вимоги виробництва. За рахунок цього досягається інтенсифікація процесу, економія часу та ефективне використання енергетичних ресурсів. За результатами дослідження рекомендується модернізувати два виробничі процеси: виробництва сировини (добування покладів органічного сапропелю, його транспортування і розташування в геотубі); виготовлення продукції (змішування з мінералами, подрібнення, кінцеве зневоднення, гранулювання, сепарування і фасування). Для реалізації удосконалених процесів виробництва добрив із сапропелю пропонуються конструкції машин. Необхідно зазначити, що конструкції запропонованих машини перебувають на стадії дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Хмара, В’ячеслав, та Світлана Кошова. "ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЯК МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ В МІСТАХ УКРАЇНИ". Публічне управління: концепції, парадигма, розвиток, удосконалення, № 5 (4 грудня 2023): 141–49. http://dx.doi.org/10.31470/2786-6246-2023-5-141-149.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості використання енергозберігаючих технологій як механізму підвищення рівня економічної безпеки в містах України. Автором визначено, що одним із пріоритетних напрямків системи сприяння економічному зростанню та зміцненню економічної безпеки економіки України є підвищення енергозбереження. Виявлено, що ефективність використання енергозберігаючих технологій є передумовою зростання технологічного потенціалу виробництва та конкурентоспроможності продукції, тому більшість таких технологій, які використовуються сьогодні, спрямовані на зниження ступеня свого впливу на навколишнє середовище. У дослідженні зазначено, що енергетична безпека як одна з найважливіших складових економічної безпеки проявляється, по-перше, як стан забезпеченості країни паливно-енергетичними ресурсами, що забезпечують її повноцінну життєдіяльність, по-друге, як стан безпеки енергетичного комплексу, який повинен забезпечувати нормальне функціонування країни. Розглянуто особливості розробки та впровадження Національного плану дій з енергоефективності до 2030 р. Висвітлено особливості створення та перспективи діяльності Державного фонду декарбонізації та енергоефективної трансформації. Звернуто увагу на важливість розробки та введення в дію Національної платформи декарбонізації. Виділено ключові аспекти програми використання енергозберігаючих технологій, яка виступатиме механізмом підвищення рівня економічної безпеки в містах України, зокрема висвітлено мету, заходи реалізації програми, визначено основні завдання, виокремлено особливості виконання програми, виділено інструменти реалізації програми та перспективи від її реалізації. Відзначено, що виконання програми використання енергозберігаючих технологій повинно забезпечуватися через: державне бюджетне забезпечення; кошти обласного та міського бюджетів; фінансування коштом грантів та технічної допомоги міжнародних фінансових установ та фондів; фінансування міжнародних програм енергозбереження; фінансування загальнодержавних програм Кабінету Міністрів України та профільних міністерств; кошти спонсорів та приватних інвестиційних фондів; інше фінансування, не заборонене чинним законодавством України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Obrevko, Evgenij Ivanovich, Veleriya Sergeevna Dashko та Tatyana Vitalevna Novickaya. "ПЕРСПЕКТИВЫ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ЭНЕРГОСБЕРЕГАЮЩИХ ТЕХНОЛОГИЙ В НАШЕМ КОЛЛЕДЖЕ". Научный взгляд в будущее, № 06-02 (12 листопада 2017): 58–61. http://dx.doi.org/10.30888/2415-7538.2017-06-02-026.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Авдєєва, Леся Юріївна, Андрій Анатолійович Макаренко та Дмитро Дмитрович Щенський. "ЗАСТОСУВАННЯ ЕФЕКТІВ ГІДРОДИНАМІЧНОЇ КАВІТАЦІЇ В ХАРЧОВІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ". Scientific Works 86, № 1 (2022): 44–50. http://dx.doi.org/10.15673/swonaft.v86i1.2402.

Full text
Abstract:
Застосування сучасних наукоємних інноваційних енергозберігаючих технологій і обладнання є необхідною умовою успішного існування промислових підприємств. Актуальність використання кавітаційних технологій пов’язана з ефективним використанням енергії в процесах, пов'язаних з обробкою рідких гетерогенних дисперсних систем для інтенсифікації механічних і фізико-хімічних впливів на стадіях розчинення, перемішування, диспергування, гомогенізації, екстрагування, емульгування, стерилізації та інших. Розвиток і застосування кавітаційних технологій і конструкцій гідродинамічних кавітаційних апаратів можливий в різних галузях промисловості. &#x0D; Метою статті був аналіз і узагальнення існуючого досвіду використання кавітаційних технологій і обладнання в харчовій промисловості. &#x0D; Доведено, що значними перспективами характеризуються апарати, в яких використано явище гідродинамічної кавітації. Їх використання дозволяє посилити інтенсивність впливу при обробці складних дисперсних систем і покращити фізичні, хімічні та біологічні характеристики харчових продуктів, таких як, збільшення загальної кількості розчинних сухих речовин, стабільності суспензій і емульсій; збереження значної кількості біологічно активних речовин і вітамінів; посилення антиоксидантної активності, збільшення ступіню гідролізу білка, інактивації небажаних мікроорганізмів і ферментів та ін. Кавітаційні технології і обладнання з успіхом використовуються для виробництва молока, йогуртів, фруктових та овочевих соків, пектину, каротину, таніну. Перспективним напрямком є використання гідродинамічної кавітації в технологіях валоризації лігноцелюлозної біомаси. &#x0D; Кавітаційний вплив при дезінфекції, стерилізації та аерації води та водних систем дозволяє провести якісне знезараження природних і стічних вод без використання хімічних реагентів і широко застосовується на харчових підприємствах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Радкевич, Валентина Олександрівна. "Енергоефективність у професійній підготовці майбутніх фахівців будівельного профілю". New computer technology 8 (22 листопада 2013): 58–60. http://dx.doi.org/10.55056/nocote.v8i1.167.

Full text
Abstract:
Стратегічним завданням Уряду нашої держави є стабілізація економіки, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва на основі його глибокої модернізації. Однак заплановане створення в різних регіонах України нових технологічних укладів, модернових виробництв, перспективних секторів економіки неможливе без наявності компетентних кваліфікованих робітників, яких покликана готувати система професійно-технічної освіти. Саме тому ця система потребує державної підтримки й інвестицій в напрямі модернізації усіх її підсистем, приведення у відповідність до вимог сучасного енергоефективного виробництва.У зв’язку з цим, актуальним є оновлення змісту і засобів професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників, спрямованих на оволодіння сучасними виробничими технологіями, що уможливлять їх здатність працювати на високотехнологічному обладнанні, використовувати в професійній діяльності енергоефективні матеріали.Зазначимо, що проблема заощадження енергетичних ресурсів України обговорюється політиками, науковцями, роботодавцями протягом 16 років. Однак у професійно-технічній освіті і до сих пір відсутні навчальні дисципліни, які б забезпечували формування у молодих робітників культури енергоефективної діяльності.З огляду на це в Інституті професійно-технічної освіти НАПН України було започатковано новий напрям досліджень, що стосується впровадження питань енергоефективності у первинну професійну освіту і професійне навчання кваліфікованих робітників на виробництві. Створений з цією метою Центр енергоефективності спрямовував свої зусилля на розробку інноваційного навчального курсу «Основи енергоефективності».Підґрунтям створення цього навчального курсу стали результати аналізу практики діяльності підприємств галузей народного господарства, в тому числі й будівельної, а також змісту навчальних планів і програм за якими здійснюється підготовка кваліфікованих робітників.Виявилося, що на підприємствах гальмується забезпечення заходів щодо: впровадження енергозберігаючих технологій, енергоефективного обладнання; зменшення енергоємності продукції; скорочення витрат ресурсів; контролю й управління витратами паливно-енергетичних ресурсів; участі робітничих кадрів у планових заходах підприємств з енергозбереження.Аналіз змісту професійно-технічної освіти показав, що недостатньою є популяризація і пропагування економічних, екологічних і соціальних переваг енергозбереження серед учнівської молоді ПТНЗ і виробничого персоналу підприємств. Було запропоновано до змісту професійного навчання кваліфікованих робітників вводити навчальний матеріал з енергоефективних технологій. Наприклад, для фахівців будівельного профілю доцільно вводити навчальний матеріал, що стосується комплексних енергосистем, вітроенергетики, сонячної енергетики, гідроенергетики, біоенергетики, геотермальної енергетики тощо. Цінною навчальною інформацією для учнів ПТНЗ є сучасні технології будівництва будинків із низькою енергетичною потребою, будинків типу «нуль енергії», будинків «плюс», пасивних будинків тощо.Енергозберігаюче будівництво потребує від кваліфікованих робітників широких компетенцій і знань інтегрованого характеру стосовно: будівельної фізики, систем опалення, вентиляції та акліматизації, технологій сонячної енергії, енергозберігаючої техніки тощо.Розуміючи, що енергозбереження є важливою народногосподарською проблемою, а отже має ґрунтуватися на науковій основі з використанням системного підходу, методів моделювання економічної доцільності використання енергоефективних технологій, матеріалів і обладнання у виробництві, а також альтернативних джерел енергії відбір змісту навчального курсу «Основи енергоефективності» здійснювався з урахуванням досягнень фундаментальної та галузевих наук. У даному випадку підґрунтям відбору змісту навчального матеріалу, що розкриває потенціал енергоефективності й енергозбереження слугували об’єкти, поля й види професійної діяльності кваліфікованого робітника будівельного профілю.У структуруванні навчального матеріалу використовувався модульний підхід, що дозволило утворити п’ять модулів:Загальний, у якому розглядаються питання щодо необхідності енергоресурсів для забезпечення якісного життя як окремої людини, так і суспільства в цілому; обґрунтовується актуальність розв’язання проблеми підвищення енергоефективності на основі економного використання енергоресурсів.Галузевий, у якому розглядаються характерні особливості енергоспоживання в галузі й, відповідно, розв’язання проблем заощадження енергоресурсів.Виробничий, у якому питання підвищення енергоефективності вирішується на рівні підприємства.Професійний, у якому питання підвищення енергоефективності вирішуються в межах професійного поля діяльності, на робочому місці.Побутовий, у якому розглядаються питання енергозбереження в побуті (в умовах ПТНЗ, дома).На вивчення цього курсу розробники відвели 20 годин, з них 6 годин на лабораторно-практичні роботи.Вивчення кваліфікованими робітниками будівельного профілю навчального курсу «Основи енергоефективності» сприятиме формуванню у них енергозберігаючої свідомості, активної громадянської позиції щодо прийняття екологічно й енергетично грамотних рішень у професійній діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Насиров, Сергій, та Вікторія Князєва. "ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ КОМПРЕСОРНИХ СТАНЦІЙ". Grail of Science, № 23 (3 січня 2023): 152–59. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.23.12.2022.25.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті питання вибору енергетичного приводу нагнітачів природного газу на компресорних станціях магістральних трубопроводів, розглянуто спільне використання газотурбінного та електричного приводів різної одиничної потужності. Зроблено висновки про енергозберігаючу роботу комбінованих приводів. Розглянута технологія може впроваджуватися як при реконструкції та модернізації КС, так і при будівництві нових станцій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Богушевський, Володимир Святославович. "Дослідження системи управління конвертерного процесу за енергозберігаючою технологією". Адаптивні системи автоматичного управління 2, № 25 (2014): 03–09. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.25.2014.38807.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Анісімов, Микола, та Ганна Багрій. "СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ У СФЕРІ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ". Modern engineering and innovative technologies, № 23-02 (30 жовтня 2019): 65–70. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2022-23-02-002.

Full text
Abstract:
У статті подано обґрунтування структурно-функціональної моделі формування професійної компетентності майбутніх фахівців у сфері енергозбереження та енергозберігаючих технологій. Проаналізовані поняття «модель», «моделювання». Виділено основні компоненти (
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Козирєва, О. В., Д. А. Новіков та M. Є. Іванов. "ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСИТЕМИ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ НА ПІДПРИЄМСТВІ". Індустрія туризму і гостинності в Центральній та Східній Європі, № 1 (7 лютого 2021): 35–42. http://dx.doi.org/10.36477/tourismhospcee-1-4.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розробленню теоретичних засад впровадження системи енергетичного менеджменту на підприємстві. Обґрунтовано актуальність розробки сучасних технологій і проведення організаційно-технічних та економічних заходів щодо підвищення енергоефективності виробництва. Запропоновано принципову схему обґрунтування та впровадження енергозберігаючих заходів на підприємстві. Досліджено проблеми впливу енергетичних чинників на результати функціонування підприємства, а також на аспекти формування політики енергозбереження підприємства на основі системи планування, організації та аналізу показників ефективності енергозберігаючих проєктів. Надано ряд практичних рекомендацій щодо формування політики енергозбереження як складової системи енергетичного менеджменту підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Багрій, Ганна. "ФОРМУВАННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧОГО СВІТОГЛЯДУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС ПОЗААУДИТОРНОЇ РОБОТИ". Grail of Science, № 16 (11 липня 2022): 479–81. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.17.06.2022.077.

Full text
Abstract:
На сьогодні стратегічною лінією державної політики розвитку економіки та соціальної сфери в Україні є підвищення ефективності енерговикористання, що, в свою чергу, дає можливість забезпечити високу ефективність економіки нашої країни [1]. Перспективним є отримання професійної освіти в сфері енергозбереження та енергозберігаючих технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Григорчук, Галина, Юлія Григораш та Андрій Олійник. "ОЦІНКА МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ РІЗНИХ ТИПІВ В ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЯХ". Grail of Science, № 29 (18 липня 2023): 174–84. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.07.07.2023.028.

Full text
Abstract:
В усьому світі широко застосовуються теплові насоси, які використовують відновлювані природні джерела енергії та низькотемпературні вторинні енергоресурси для перетворення в енергію. Це є одним із способів отримання тепла. Теплові насоси в поєднанні з системами накопичення енергії та активним контролем можуть поглинати коливання від змінних відновлюваних джерел, зменшити піковий попит на електроенергію Розглянуто основні компоненти насоса. Підкреслено важливість теплових насосів через те, що енергію для обігріву приміщень або обігріву води беруть енергію із навколишнього середовища. Розглянуто тепловий насос "Грунт - Вода" (геотермальний насос) як систему центрального опалення або охолодження, що функціонує за допомогою теплової енергії землі. Визначено переваги даного виду установки. Досліджено роботу теплового насосу за циклом Карно, що заснована на одному з фундаментальних положень термодинаміки. Цикл Карно - оборотний круговий процес, в якому відбувається перетворення теплоти в роботу (або роботи в теплоту). Розглянуто параметри даного циклу, а саме: зміна об’єму, температури, робота виконана системою, отримана теплота та ККД. Подано формулювання теорем Карно. Продемонстровано, що коефіцієнт корисної дії циклу Карно, робочим тілом якої є ідеальний газ, залежить тільки від температур нагрівача та охолоджувача. Також розглянуто довільний оборотний цикл, де на відміну від фіксованих температур в циклі Карно, температура в кожній точці графіка такого циклу буде різною. Проаналізовано необоротний процес: як його можна описати формулою і як при цьому зміниться ентропія системи. Розглянуто поняття ентропії як функцію стану системи, адитивну величину.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Ukrainets, A., Y. Buliy, P. Shiyan, and A. Kuts. "RESOURCE- SAVING TECHNOLOGY OF RECTIFIED ETHYL ALCOHOL." Scientific Works of National University of Food Technologies 23, no. 6 (2017): 213–18. http://dx.doi.org/10.24263/2225-2924-2017-23-6-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Tulupov, Volodimir, and Serhii Onyshchuk. "USE OF ENERGY SAVING TECHNOLOGIES IN HEAVY ENGINEERING." Technical Sciences and Technologies, no. 4(30) (2022): 24–30. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2022-4(30)-24-30.

Full text
Abstract:
Modern mechanical engineering is characterized by high energy consumption, which specific share of cost can reach from 15 to 25%. The task is to research energy-efficient technological methods of mechanical processing, which will reduce the cost and duration of the production cycle.As a criterion for optimizing the machining process, it is proposed to use quantitative indicators of the specific energy intensity of cutting. The feasibility of using energy-efficient strengthening methods in the technological process of manufacturing parts in heavy engineering needs to be studied.The purpose of the work is to study the use of energy-saving technologies in the manufacture of machine parts in heavy engineering.It is proposed to use a mathematical model to determine the optimal technological parameters of energy-efficient processes of mechanical processing of heavy engineering parts. The level of energy consumption in the cutting zone, which is spent on removing a given volume of material from the layer of the workpiece being cut, is best reflected by the specific energy intensity of cutting.To ensure the operational properties of machine parts, it is proposed to use methods of surface strengthening with the use of electric current.The use of finishing turning with electric pulse heating in the manufacturing process of the shaft allows to replace four operations -turning, heat treatment, two circular grinding operations -with one operation.Clean turning with electric pulse heating has such advantages as: the possibility of strengthening the surface layer of the part by differentially wearing it (for parts that wear unevenly); processing on one technological equipment; reducing the number of technological operations; low equipment costs.It was determined that the introduction of processing methods using electric current, in particular, turning with electric pulse heating, allows to significantly reduce the duration of the production cycle of manufacturing parts of heavy engineering. The amount of energy consumed can be reduced by 80%
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Максименко, Олег Павлович, Олександр Вікторович Нікулін, Анна Борисівна Приймак та Руслан Дмитрович Павлюк. "Методика вибору натягу смуги під час безперервної прокатки з урахуванням стійкості процесу". International Science Journal of Engineering & Agriculture 3, № 6 (2024): 88–94. https://doi.org/10.46299/j.isjea.20240306.08.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто розробку методики визначення раціонального режиму натягу при безперервному плющенні металу для забезпечення поздовжньої стійкості смуги в осередку деформації. Метою дослідження є створення енергозберігаючої технології прокатки, яка враховує стабільність процесу при різних режимах натягу. Оцінка стійкості металу проводиться через середнє значення результуючих поздовжніх сил, що діють на пластично деформовану смугу. Аналіз результатів показав, що з посиленням натягу знижується поздовжня стійкість смуги в осередку деформації, що може призвести до неприпустимих умов прокатки при великих значеннях натягу. Автори пропонують оптимальний режим натягу, який забезпечує енергозбереження та стабільність процесу. Розрахунки та експериментальні дані підтверджують ефективність запропонованої методики для реальних умов прокатки на безперервному шестиклітьовому стані 1400. Результати можуть бути корисними для удосконалення технології холодної прокатки з великими натягами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Копилюк, 0. І. "Впровадження енергозберігаючих технологій у житлово-комунальне господарство як один із заходів антикризового управління". Формування ринкових відносин в Україні, № 10 (125) (2011): 143–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Квасній, Л. Г., З. В. Квасній та О. О. Солтисік. "ЧИННИКИ ВПЛИВУ НА МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 3 (70) (22 серпня 2023): 27–31. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/70-4.

Full text
Abstract:
В статті доведено, що важливим аспектом зростання енергоефективності економіки є застосування технологій та практик, спрямованих на зниження споживання енергії, підвищення енергетичної ефективності, використання відновлюваних джерел енергії та раціонального планування енергетичних систем, що може базуватися на впровадженні енергозберігаючих технологій, удосконаленні інфраструктури, розвитку енергетичного менеджменту, підвищенні енергетичної свідомості суспільства та прийнятті ефективних правових та регуляторних заходів держави. Досліджено основні чинники, що впливають на механізм забезпечення енергоефективності економіки України. Акцентовано увагу на тому, що оптимізація впливу чинників на енергоефективність економіки в Україні потребує комплексного підходу та координації різних заходів на рівнях держави, секторів та громадян. Запропоновано можливі шляхи оптимізації впливу чинників на енергоефективність в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Слободчикова, О. А. "Інвестиційне забезпечення впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій в умовах проведення виробничої реструктуризації металургійних підприємств". Інвестиції: практика та досвід, № 20, жовтень (2013): 57–61.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Doronina, I. I. "Трансформація енергетичного сектору ЄС та України: відновлювальні джерела енергії". Scientific Papers of the Legislation Institute of the Verkhovna Rada of Ukraine, № 4 (29 серпня 2019): 122–29. http://dx.doi.org/10.32886/instzak.2019.04.12.

Full text
Abstract:
Стаття висвітлює проблеми, що спонукають країни Європейського Союзу та Україну переходити на відновлювані джерела енергії. У наш час відбувається поступова зміна світового технологічного укладу, в основі якого лежить використання традиційної енергетики, що базується на викопних ресурсах, вичерпних та екологічновиснажливих. Відповідно, швидко розгортаються технології «чистої» енергетики, що займають передові позиції у світі. Метою статті є аналіз сучасного стану енергетичного сектору країн ЄС та України, з’ясування причин трансформації їхнього енергетичного сектору. Наукова новизна статті полягає у визначенні, на основі європейського досвіду, ключових факторів розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні.Висновки. У світі актуальними стають проблеми, пов’язані з використанням енергоресурсів через збільшення цін на них при великій частці енергоємних галузей у внутрішньому валовому продукті. Перед нашою державою постало важливе завдання щодо скорочення споживання енергії шляхом застосування енергозберігаючих технологій та перехід на використання відновлюваних джерел енергії. Однак, основним недоліком використання останніх є стохастичність енергетичних потоків, а саме: періодичність надходження та змінність енергетичного потенціалу, що до сьогодні спричиняло значні ускладнення в багатьох випадках їх використання та не відповідало сучасним вимогам енергопостачання споживачів. Сучасні технології, які використовуються для отримання відновлюваної енергії, а також механізми раціонального поєднання та використання дозволяють ліквідувати перешкоди щодо їх широкомасштабного впровадження і, тим самим, зумовлюють розвиток відновлюваної енергетики як у світі, так і в Україні. У статті відзначається, що саме водень є енергоносієм майбутнього для вирішення важливих енергетичних та екологічних проблем.Стратегія сталого розвитку України до 2030 року орієнтована, насамперед, на людину та поліпшення якості життя у сприятливому соціально-економічному середовищі та в екологічно чистому довкіллі. Україна у своєму розвитку прагне збільшити частку «зеленої» енергії в енергетичному балансі країни та орієнтується на досвід країн світу, зокрема країн ЄС. Ключовими факторами розвитку відновлюваних джерел енергії в Україні є: необхідність поліпшення екологічної ситуації; міжнародні зобов’язання; вичерпність традиційних паливно-енергетичних ресурсів; нагальна потреба в подоланні залежності від імпорту енергоносіїв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Кришталь, Г. О., та С. В. Хіміч. "ФІНАНСУВАННЯ ПРОЕКТІВ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ". Підприємництво та інновації, № 34 (28 лютого 2025): 102–6. https://doi.org/10.32782/2415-3583/34.15.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу ефективних механізмів фінансування проектів енергетичних підприємств в умовах сучасних економічних, екологічних та технологічних викликів. Авторами розглянуто різноманітні джерела фінансування, включаючи внутрішні та зовнішні ресурси, а також сучасні фінансові інструменти, такі як зелені облігації та енергетичні сервісні контракти. Окремо акцентовано увагу на застосуванні власних коштів підприємств, банківських кредитів, лізингових схем та міжнародних фінансових програм для реалізації енергоефективних проектів. Авторами також розглянута роль підприємств у впровадженні новітніх енергозберігаючих технологій та альтернативної енергетики, що сприяють зниженню енергоспоживання та підвищенню конкурентоспроможності. Визначено, що комплексний підхід до фінансування є ключовим фактором для сталого розвитку енергетичної сфери та загального покращення енергетичної безпеки країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Шепілова, Т. П. "ВПЛИВ РЕГУЛЯТОРІВ РОСТУ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ СОЇ В УМОВАХ ПІВНІЧНОГО СТЕПУ УКРАЇНИ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 3 (27 вересня 2019): 80–84. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2019.03.10.

Full text
Abstract:
Соя відноситься до розповсюджених зернобобових культур, оскільки має універсальний характер використання. В Україні соя займає значний обсяг посівних площ, тоді як урожайність її залишаєть-ся поки нестабільною, загалом через порушення технології вирощування. Сучасним напрямом підви-щення урожайності сої є впровадження енергозберігаючих технологій із застосуванням регуляторів росту рослин, що дає змогу підвищити продуктивність та покращити якість насіння. Метою нашої роботи було встановити ефективність дії регуляторів росту для обробки насіння сортів сої різних груп стиглості в умовах північного Степу України. Завдання досліджень: встановити вплив регуля-торів росту на польову схожість насіння та продуктивність сої в умовах Північного Степу України. Результати досліджень показали, шо застосування регуляторів росту сприяло збільшенню польової схожості насіння в сорту Золушка порівняно з контролем на 2,1‒2,7 %, у сорту Ромашка – на 2,2‒3,3 %. З регуляторів росту, що вивчалися, більший позитивний вплив на формування кількості бобів з однієї рослини мав препарат Ікс-Сайт – 25,8 шт. (сорт Золушка) і 33,2 шт. (сорт Ромашка), що більше за контроль на 15,7 і 14,9 % відповідно. Маса насіння з однієї рослини була більшою в сор-ту Ромашка в середньому ‒ 7,70 г, у сорту Золушка – 6,17 г. Застосування регуляторів росту сприя-ло істотному збільшенню маси насіння відносно контролю в сорту Ромашка – на 0,34‒0,61 г (4,6‒8,3 %), у сорту Золушка ‒ Вимпел та Ікс-Сайт – 0,44 і 0,51 г відповідно. Урожайні дані показа-ли, що всі регулятори росту забезпечили істотний приріст урожаю в сорту Ромашка – 0,23‒0,33 т/га (9,2‒13,3 %), у сорту Золушка – Вимпел та Ікс-Сайт – 0,16 і 0,27 т/га відповідно. У варіантах з обробкою насіння регулятором росту Ікс-Сайт урожайність сої була більшою і стано-вила в сорту Золушка – 2,46 т/га, в сорту Ромашка ‒ 2,82 т/га.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Malyarenko, O. Ye, and V. V. Gorsky. "Improved approach to the estimation of efficiency of energy-saving measures and technologies at TPP." Problems of General Energy 2019, no. 4 (2019): 24–31. http://dx.doi.org/10.15407/pge2019.04.024.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Курбет, Максим, та Світлана Король. "АНАЛІЗ ЕКОЛОГІЧНИХ АСПЕКТІВ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ТОРГІВЛІ ТА ЇХ ВІДОБРАЖЕННЯ В ЗВІТНОСТІ". Financial and credit activity problems of theory and practice 1, № 48 (2023): 206–17. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.48.2023.3960.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто реалізацію екологічних аспектів соціальної відповідальності підприємствами торгівлі України. Проведено аналіз екологічних аспектів, фінансової та нефінансової звітності й вебсайтів великих підприємств торгівлі стосовно відображення та забезпечення відкритості й доступності інформації про екологічні аспекти та витрати підприємств. Досліджено склад витрат та їхній уплив на фінансово-економічні показники підприємства. Розглянуто впровадження власної екологічної політики й екологічних ініціатив, реалізації проєктів, технологій та програм, методів управління, які використовують у своїй діяльності підприємства торгівлі України. Проаналізовано дотримання соціально відповідальними підприємствами вимог чинного законодавства, національних та міжнародних стандартів, вимог щодо екологічних стандартів якості й безпеки товарів, збереження й захисту довкілля та застосування правильних підходів для забезпечення позитивного впливу їхньої господарської діяльності на екологію. Визначено, що запровадження екологічно безпечних, ресурсо- та енергозберігаючих технологій, екологічної тари та упаковки, розвиток відновлюваних джерел енергії, скорочення власних викидів парникових газів, сучасних методів утилізації та вторинної переробки пет-пляшок, пластику, макулатури й відходів, проведення екоакцій з озеленення територій і благодійних акцій мотивують постачальників та здійснюють інші заходи, які зменшують негативний уплив на довкілля, сприяють збереженню здоров’я людей, відновленню навколишнього середовища та дбають про майбутнє планети.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Новік, Ганна Володимирівна, Лілія Романівна Гнатюк та Ангеліна Сергіївна Візір. "Практичність модульного будівництва: досвід минулого та перспективи". Theory and practice of design, № 25 (28 червня 2022): 76–84. http://dx.doi.org/10.18372/2415-8151.25.16783.

Full text
Abstract:
Мета: визначити на основі прикладів зведених модульних будинків практичну цінність модульного будівництва. З’ясувати доцільність використання модульного принципу в наш час, звернувши окрему увагу на сучасні події в Україні. Проаналізувати перспективи розвитку модульного будівництва. Методологія. Використано загально-наукові методи, такі як аналіз, систематизація, узагальнення, порівняння. Емпіричною базою для проведення наукової роботи став дистанційний аналіз об’єктів: наукових публікацій та статей.Результати. В статті досліджено особливості технологічного процесу зве-дення будинків за модульною технологією. Окреслено відмінності між основними характеристиками традиційного будівництва та модульного. Для створення уяви про те, яке практичне значення мали зведені модульні будинки, було вивчено історію розвитку модульного способу будівництва, а також проаналізовано відомі приклади архітектурних рішень. Зокрема, госпіталь, спроєктований Ісамбардом Кінгс Брунелем під час Кримської війни, Experimental House Джорджа Нельсона, Habitat 67, лікарня Лейшеньшань в Ухані та модульні будинки для внутрішньо переселених українців. Виявлено, що модульна технологія знижує вплив будівництва на навколишнє середовище, прискорює темпи зведення, забезпечує економію часу та матеріалів. З’ясовано, що модульне будівництво найчастіше застосовувалось у відповідь на значні соціальні та природні виклики. Виділені деякі рекомендації для проєктування модульного тимчасового житла для вимушених переселенців в Україні:1. Надання переваги модульним технологіям зведення будинків за 4-6 місяців; 2. Максимальна поверховість житлових будинків — п’ять поверхів, без ліфту; 3. Проєктування квартир орієнтовно на сім’ю від 3 до 6 осіб, площею від 40 м2 до 80 м2; 4. Забезпечення опалення та гаряче водопостачання до будинків за рахунок сонячних панелей, енергозберігаючих вікон, теплових насосів та теплоізолюючих матеріалів; 5. Впровадження концепції готового житла, при якому кожна квартира матиме всі необхідні для проживання меблі, побутову техніку, внутрішнє оздоблення; 6. Аналіз інфраструктури населеного пункту, в якому будуватиметься модульне житло.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Романова, Лідія, and Євген Грігєрман. "PRECONDITIONS AND FACTORS OF INNOVATIVE DEVELOPMENT OF THE CONSTRUCTION INDUSTRY OF UKRAINE DURING THE WAR AND POST-WAR RECONSTRUCTION." РОЗВИТОК МІСТА, no. 1 (01) (May 31, 2024): 95–103. http://dx.doi.org/10.32782/city-development.2024.1-13.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано передумови й чинники інноваційного розвитку будівельної галузі в Україні. Метою статті є вивчення поточного стану і тенденцій розвитку будівельної галузі України, ідентифікація чинників її інноваційного розвитку та визначення напрямів якісного зростання. Визначені тенденції розвитку галузі на основі статистичних даних. Інновації у будівельній галузі було класифіковано на: впровадження інноваційних рішень в процеси планування, проєктування, спорудження будівель; використання сучасних будівельних машин; впровадження інноваційних технологій; інновації у сфері монтажних робіт, ремонту та відновлення; створення нових будівельних матеріалів; застосування нових організаційних форм виконання робіт. Розглянуто можливості впровадження інновацій для будівельної галузі у повоєнний період. Виділено чинники інноваційного розвитку будівельної галузі: прискорена технічна модернізація підприємств; поліпшення енергозберігаючих та екологічних показників при створенні будівельних матеріалів; підвищення рівня кваліфікації робітників; модернізація нормативно-технічної бази; вдосконалення управління інноваційною діяльністю; правова і фінансова підтримка та вдосконалення механізму фінансування інновацій в будівництві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Кірчук, Р. В., Л. Ю. Забродоцька та К. Є. Копець. "ВПЛИВ МАСООБМІННИХ ФАКТОРІВ НА КІНЕТИКУ СУШІННЯ ЗЕРНА БОБОВИХ КУЛЬТУР". СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, № 46 (30 травня 2021): 30–39. http://dx.doi.org/10.36910/acm.vi46.500.

Full text
Abstract:
Сушіння – це найбільш енергоємний та відповідальний етап післязбирального оброблення продукції рослинництва. Під час вибору способів сушіння необхідно ураховувати технологічні параметри процесу, такі як початкова і кінцева вологість рослинної сировини, її фізико-хімічні та теплофізичні показники, а також подальшу технологію її перероблення. Більшість відомих конструкцій зерносушарок є однотипними за принципом дії. Основний акцент виробниками сушарок робиться на конструкціях сушильної камери та системи приготування сушильного агента, також у сушарці важливими є система автоматизації і контролю перебігу процесу сушіння зерна. Важливо також удосконалювати і інші системи інтенсифікації процесу сушіння рослинних матеріалів. Зважаючи на властивості сільськогосподарських матеріалів, зокрема насіння бобових культур, розроблено механічну систему підготовлення бобів до теплового оброблення і визначено рівень впливу оброблення сировини на кінетику сушіння, що є визначальним у напрямі енергозбереження. У статті виконано аналіз впливу розсічення поверхні бобів та параметрів сушильного агента на перебіг процесу сушіння. Розроблені математичні моделі, які дозволяють розрахувати енергозберігаючі раціональні режими теплового оброблення зерна, що використовується не для насіннєвих потреб. Для математичного опису процесу сушіння бобових культур використовувалися підходи, що базуються на класичних методах моделювання із використанням основ теорії сушіння та теорії тепломасообміну.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Dereza, O., and S. Dereza. "USE OF MODERN ENERGY-SAVING MATERIALS AND TECHNOLOGIES IN DESIGN, CONSTRUCTION AND RECONSTRUCTION OF ANIMAL FACILITIES." Scientific bulletin of the Tavria State Agrotechnological University 11, no. 1 (2021): 24. http://dx.doi.org/10.31388/2220-8674-2021-1-24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Асманкіна, А. А., М. Г. Лорія та О. Б. Целіщев. "Система керування комплексу енергозабезпечення будівлі". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 4(268) (10 червня 2021): 35–39. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-268-4-35-39.

Full text
Abstract:
Оптимізація використання вичерпних джерел енергії та перехід до відновлювальних набирає обертів в усьому світі. Особливо перспективними наразі стають схеми спільного використання ґрунтових теплових насосів разом із сонячними тепловими панелями (геліоколекторами) та вітрогенераторами. Це дозволяє підвищити частку використання відновлюваної енергії з навколишнього природного середовища в загальному енергоспоживанні.З сучасними досягненнями технологій почала відбуватися відкритість ресурсів, котрі раніше були поза досягненням у використанні будь-ким, крім мілітаризованої сфери. З приходом відкритості існування нових технологій прийшла ера мікромініатюризації та спрощення виробництва елементів, з яких вони побудовані. Для людства постала нова задача – навчитися використовувати відновлювані джерела енергії у повсякденному житті. З’явилась потреба у знаходженні самого підходу використання цих джерел, на ряду з тими, що ми звикли використовувати. &#x0D; В результаті проведеного аналізу була підтверджена доцільність використання як відновлювальних джерел енергії, так і централізованих та не відновлювальних. Але постало нове питання – як забезпечити систему більш доступним обладнанням та уніфікованими деталями.&#x0D; У статті розглянута доцільність створення комплексу енергозабезпечення будівлі, здатного працювати дистанційно і незалежно від прямих енергоресурсів, що призведе до значного підвищення рівня захищеності від нестабільності температурних перепадів і перепадів в електричній мережі. Також метою є оптимізація системи енергозабезпечення будівлі. Були розглянуті методи регресійно-корелляційної побудови математичної моделі за результатом експерименту, досліджені побудовані криві емпіричних та експериментально отриманих показників енергозберігаючою комплексної системи будівлі, приведений тепловий баланс та логічно-структурна схема оптимізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!