To see the other types of publications on this topic, follow the link: Технології новітні.

Journal articles on the topic 'Технології новітні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Технології новітні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Мокрий, Андрій. "ІННОВАЦІЙНІ МАРКЕТИНГОВІ ТЕХНОЛОГІЇ У СФЕРІ ТУРИЗМУ". Innovations and Technologies in the Service Sphere and Food Industry 3, № 9 (2023): 55–59. http://dx.doi.org/10.32782/2708-4949.3(9).2023.9.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню впливу інновацій на розвиток маркетингових технологій у галузі туризму. Досліджено, що маркетинг є невід’ємною складовою успішного функціонування туристичного підприємства. Здійснено аналіз останніх досліджень і публікацій, які стосуються маркетингових інновацій у туристичній сфері. Визначено найпопулярніші на сьогоднішній день новітні технології маркетингу: аналітика з використанням штучного інтелекту; використання чат-ботів; маркетинг у соціальних мережах; технології на основі визначення місцезнаходження. Визначено, що маркетингові інновації в туризмі впливають на перспективні напрями розвитку туризму, удосконалення існуючих туристичних продуктів, підвищення іміджу і конкурентоздатності підприємств туристичної індустрії. При дослідженні новітніх маркетингових технологій було виявлено, що невирішеною залишається проблема оцінки актуальності певної маркетингової технології для конкретного туристичного підприємства. Простіше кажучи, відсутні оцінки потенційних переваг для підприємства від впровадження певної маркетингової технології порівняно з іншими. Основною метою дослідження була розробка оцінки актуальності сучасних маркетингових технологій у сфері туризму, що дозволило б туристичним підприємствам першочергово впроваджувати найактуальніші новітні маркетингові технології. Наведено класифікацію видів туризму залежно від мети поїздки. Проведений аналіз показав, що актуальність певних маркетингових технологій для клієнта може відрізнятися залежно від мети поїздки. Для вирішення проблеми було запропоновано метод бальної оцінки актуальності існуючих маркетингових технологій залежно від основної мети візиту клієнтів. Даний метод дозволяє туристичним підприємствам оцінювати пріоритет різних новітніх технологій маркетингу та першочергово впроваджувати найактуальніші з них. Результати проведеного дослідження можуть бути корисними для працівників сфери туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Kyryllova, О. V., V. Yu Kyryllova, O. R. Mahamadov та V. L. Romakh. "SMART PORT: НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ І МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД ЇХ УПРОВАДЖЕННЯ". Transport development, № 2(21) (29 серпня 2024): 62–74. http://dx.doi.org/10.33082/td.2024.2-21.06.

Full text
Abstract:
Вступ. Усупереч широкомасштабній війні в Україні вже сьогодні доцільно говорити про стратегію розвитку національних портів у післявоєнній перспективі та вивчати світовий досвід із цих питань, зокрема пов'язаний із упровадженням та використанням новітніх технологій в управлінській та експлуатаційній діяльності портів. Мета. Огляд, аналіз і систематизація існуючих та перспективних у портовому секторі інноваційних технологій, що наближують окремі порти до відповідності статусу «Розумний порт» (Smart Port). Результати. У роботі наведено визначення поняття «Розумний порт» (Smart Port); розглянуто сучасні технології, на базі яких розробляються, впроваджуються та ефективно функціонують різні Smart Port-ініціативи у транспортній галузі; розглянуто інноваційні технології, які використовуються у сучасних портах і дають змогу ідентифікувати їх як Розумні (Smart Рorts). Серед основних у роботі визначено такі технології, які використовують у своїй діяльності сучасні Розумні порти: технологія Великих даних (Big Data); штучний інтелект (Artificial Intelligence (AI)); Інтернет речей (Internet of Things (IoT)); технологія «Цифровий двійник» (Digital Twin (DT)); блокчейн (Blockchain). Досліджено досвід упровадження новітніх технологій у виробничу діяльність провідних портів світу, які вже сьогодні набули статусу Smart Рort, але мають різні стратегії розвитку; актуалізовано питання необхідності та доцільності розроблення Smart Port-стратегії розвитку в цілому портової галузі України та персоналізованих дорожніх карт розвитку кожного українського порту у післявоєнній перспективі. Висновки. Сьогодні майбутнє глобального морського бізнесу і транспортної логістики змінюють Розумні порти (Smart Ports) та інноваційні технології, завдяки яким такі порти з’являються та ефективно функціонують. Поняття «Розумний порт» (Smart Port) охоплює багато різних аспектів залежно від того, яку стратегію розвитку вибирають його керівництво та органи влади. Досліджені технології є ключовими стовпами, на які сьогодні спирається будь-який Smart Port. Ці технології є першочерговими інструментами, на які повинен орієнтуватися порт під час розроблення своєї стратегії розвитку в напрямі автоматизації та цифровізації. У післявоєнній перспективі в рамках концепції загальної транспортної політики України доцільно звернути увагу та спрямувати зусилля на розроблення офіційної Smart Port-стратегії розвитку портової галузі України. Причому така стратегія повинна містити персоналізовані дорожні карти майбутнього розвитку кожного українського порту, орієнтуючись на їх цифровізацію, забезпечення конкурентних переваг, безпеку судноплавства, соціальний та екологічний аспекти функціонування портів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Щирба, Ірина, Марія Савицька, Тетяна Фурса, Олена Єремян та Євгенія Остропольська. "УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК: НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ, МОЖЛИВОСТІ CHATGPT". Financial and credit activity problems of theory and practice 1, № 54 (2024): 160–72. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.54.2024.4307.

Full text
Abstract:
Це дослідження спрямоване на вивчення впливу та потенціалу новітніх технологій, зокрема ChatGPT, у динамічній сфері управлінського обліку. Основна увага зосереджена на розумінні того, як ці технології впливають на ефективність, точність і процеси ухвалення рішень.Для досягнення цієї мети дослідження використовує двоаспектний підхід. По-перше, диференціальні рівняння для математичного моделювання для прогнозування та аналізу впливу ChatGPT на продуктивність і динаміку витрат в управлінському обліку. По-друге, було проведене емпіричне опитування 200 фахівців із бухгалтерського обліку, щоб отримати уявлення про практичне використання ChatGPT, переваги та проблеми, пов’язані з ним.Отримані результати показують підвищення ефективності й точності ведення звітності, що забезпечує використання ChatGPT, а також його можливості прогнозування в різних завданнях управлінського обліку. Математична модель підкреслює динамічний характер упровадження цієї технології, а результати опитування демонструють практичні реалії та уявлення фахівців із бухгалтерського обліку щодо технологій штучного інтелекту.Дослідження показало, що ChatGPT й подібні технології на основі штучного інтелекту можуть революціонізувати практики управлінського обліку, пропонуючи й теоретичні, і практичні переваги. Ці висновки мають вирішальне значення для організацій, які розглядають інтеграцію штучного інтелекту в свою бухгалтерську практику, а також для професіоналів, які прагнуть бути в курсі технологічних досягнень у цій царині.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Барба, Ігор, Олег Барабаш та Антон Цвілий. "НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЗАПИСУ ЗВУКУ, ОБРОБКИ ВОКАЛУ ТА ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО СУПРОВОДУ В СТВОРЕННІ КОМПОЗИЦІЇ СУЧАСНОГО МУЗИЧНОГО КЛІПУ". Молодь і ринок, № 5/225 (15 червня 2024): 72–76. http://dx.doi.org/10.24919/2308-4634.2024.305425.

Full text
Abstract:
У ході дослідження висвітлено новітні технології у сфері запису звуку, обробки вокалу та інструментального супроводу, доведено вплив технологічних процесів на створення сучасних музичних кліпів. Детально описано новаторські підходи до створення музичних кліпів із використанням новітніх технологій. Проведено комплексний аналіз новітніх технологій у сфері запису звуку, обробки вокалу й інструментального супроводу в сучасних музичних кліпах, виявлено їх вплив на креативний процес у цій галузі задля розкриття зв’язку між технологічними інноваціями і якістю музичних кліпів. За допомогою аналізу творчих робіт висвітлено переваги використання сучасних технологій музикантами для створення музичних проєктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бондарчук, Валентина Іванівна, Дарія Володимирівна Попович, Уляна Петрівна Гевко, Олена Валентинівна Вайда, Тетяна Вікторівна Бугаєнко та Катерина Володимирівна Миндзів. "ВАЖЛИВІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ В ПРОЦЕСІ ВІДНОВЛЕННЯ ПАЦІЄНТІВ ІЗ ПОРУШЕННЯМ ДІЯЛЬНОСТІ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ: АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД НАУКОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ". Public Health Journal, № 2 (27 грудня 2024): 22–27. https://doi.org/10.32782/pub.health.2024.2.3.

Full text
Abstract:
Анотація. Актуальність новітніх технологій реабілітації сьогодні в Україні й інших країнах світу є надзвичайно високою з таких причин, як зростання кількості захворювань і травм; старіння населення; реабілітація після COVID-19; підвищення попиту на персоналізовану медицину й сучасну реабілітацію; розвиток новітніх технологій; покращення якості життя. Мета роботи – проаналізувати світовий досвід необхідності застосування новітніх технологій реабілітації в процесі відновлення пацієнтів із порушенням діяльності опорно-рухового апарату. Матеріали та методи дослідження. За допомогою пошукових баз даних мережі Internet (PubMed, Google Schoolar, PEDro, Scopus, Web of Science) проаналізовано джерела наукової інформації та матеріалів щодо необхідності застосування новітніх технологій реабілітації в процесі відновлення пацієнтів ортопедичного профілю. Результати дослідження та їх обговорення. Новітні технології надзвичайно швидко розвинулися в реабілітаційному середовищі. Технології реабілітації допомагають покращити відновлення пацієнтів, запобігти занепаду й регресу, відстежувати зміни та допомагати підтримувати якість життя пацієнтів з порушенням діяльності опорно-рухового апарату. С. Winstein, Р. Requejo описують новітні технології реабілітації, які мають велику можливість, щоб зробити реабілітацію більш ефективною, результативною й орієнтованою на пацієнта. D. Brennan, L. Tindall, D. Theodoros, J. Brown, M. Campbell, D. Christiana, D. Smith, J. Cason, A. Lee обґрунтували доцільність застосування телереабілітації, де детально описали, що телереабілітація охоплює цілий низку реабілітаційних та абілітаційних послуг, які включають оцінку, моніторинг, профілактику, втручання, нагляд, освіту, консультації та консультування. J. Webster, P. Young, J. Kiecker установили, що пацієнти з ампутацією мають індивідуальні потреби, які необхідно враховувати під час наданні послуг телереабілітації, а процес фізичної терапії для осіб з ампутацією повинен здійснюватися за участю мультидисциплінарної команди, тому телереабілітація також має базуватися на командному підході. S. Rutkowski, P. Kiper, L. Cacciante, J. Mazurek, A. Turolla вивчили й обґрунтували ефективність втручань на основі віртуальної реальності в напрямі реабілітації, установили, що використання спеціальної віртуальної реальності та ігрової віртуальної реальності може бути корисним для лікування верхньої кінцівки, але не для спритності рук і ходи при складних патологіях. Допоміжні технології в процесі реабілітації розроблені для того, щоб забезпечити максимальну самостійність і поліпшити якість життя людей з різними видами обмежень. Вони охоплюють широкий спектр пристроїв і систем, які адаптовані до конкретних потреб користувачів. Висновки. Сучасні технології дають значно підвищити ефективність і швидкість реабілітаційних процесів, забезпечуючи пацієнтам можливість повернутися до активного життя. Вони сприяють індивідуальному підходу до реабілітації, що враховує конкретні потреби кожного пацієнта, і роблять реабілітацію більш безпечною та комфортною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Pogorilyy, S. D., D. Yu Vitel та O. A. Vereshchynsky. "Новітні архітектури відеоадаптерів. Технологія GPGPU. Частина 2". Реєстрація, зберігання і обробка даних 15, № 1 (2013): 71–81. http://dx.doi.org/10.35681/1560-9189.2013.15.1.103367.

Full text
Abstract:
Детально розглянуто основні принципи роботи зі спільною та розподіленою пам’яттю в технології NVidia CUDA. Описано шаблони взаємодії потоків і проблеми глобальної синхронізації. Проведено порівняльний аналіз основних технологій, що використовуються в підході GPGPU — Nvidia CUDA, OpenCL, Direct Compute.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Попович, Н. "Новітні технології у просторі Шевченкознавства". Українська мова і література в школах України, № 3 (155), березень (2016): 41–45.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Попович, Н. "Новітні технології у просторі Шевченкознавства". Українська мова і література в школах України, № 9 (137), вересень (2014): 25–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Блятон, Артем, та Ірина Мазуркевич. "НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОДУКЦІЇ З МОЛОКА". ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, № 6 (6 жовтня 2019): 38–40. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.06.00.009.

Full text
Abstract:
Розглянуто біохімічні та фізико-хімічні процеси, які проходять під час проведення процесу новітніх технологій нагрівання з витягуванням продукту з молока , а саме м’якого сиру. Стаття ставить проблеми необхідних умов для досягнення оптимального витягування згустку та інноваційних технологічних процесів, що призводять до фізико-хімічних змін продуктів з молока.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Лемпа, Діана. "НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ХАРЧОВА АЛЕРГІЯ". ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, № 6 (6 жовтня 2019): 41–43. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.06.00.010.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена впливу на перехресне забруднення алергенами, та контролю алергенів за допомогою переробки та встановленої послідовності виробничого процесу. Законодавча база по класифікації алергенів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Ястремська, О. М., О. В. Гудима, Ю. О. Єжелий та В. О. Лук'янихін. "НОВІТНІ ІННОВАЦІЙНІ ОСВІТНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В ГАЛУЗІ МЕНЕДЖМЕНТУ". Наукові записки Львівського університету бізнесу та права. Серія економічна. Серія юридична., № 37 (13 липня 2023): 465–72. https://doi.org/10.5281/zenodo.8142857.

Full text
Abstract:
В статті доведено, що використання сучасних інновацій у менеджменті має великий вплив на створення новаторських механізмів та інструментів управління, а також підвищує продуктивність та ефективність їх функціонування. Сучасні системи та технології управління, які широко використовуються в менеджменті, бізнесі та промисловості, дають можливість ефективно вирішувати безліч управлінських завдань. Встановлено, що серед важливих інноваційних освітніх технологій варто виділити SWOT-аналіз, case-метод та тімбілдінг. Ці технології мають важливе значення при впровадженні інноваційного менеджменту.  Водночас у менеджменті є різні інноваційні системи навчання, які сприяють поліпшенню управлінських навичок: застосування машинного навчання та аналітики даних, використання хмарних та інтерактивних освітніх технологій (доповненої та віртуальної реальності), використання блокчейну. При впровадженні інноваційних освітніх систем та технологій у менеджменті треба дотримуватися таких принципів, як системність, цілеспрямованість, гнучкість, раціональність і безперервність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Podlevskyi, A. A., та Н. V. Yarkevуch. "ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БЛОКЧЕЙНУ У FINTECH". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, № 84 (2019): 132. http://dx.doi.org/10.31713/ve4201813.

Full text
Abstract:
У статті досліджено особливості використання технології блокчейн у фінансовій сфері. Виокремлено інституційний, галузевий, операційний та функціональний підходи до розуміння FinTech. Розглянуто технологію блокчейн як інноваційного інструменту управління. Охарактеризовано новітні тенденції у сфері використання блокчейну у FinTech. Виявлено можливості та перспективи, що виникнуть в разі використання даної технології. Сформульовано ряд заходів щодо впровадження технології блокчейну в вітчизняній фінансовій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Маковецька, І. М. "КОМУНІКАЦІЙНИЙ ВЕКТОР НАЛАГОДЖЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ДЛЯ ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 10 (30 грудня 2021): 64–69. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.10.9.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто вплив інформаційних процесів на ефективність управління підприємством та розкрито комунікаційний вектор досягнення позитивних результатів інформації, яка надається працівникам підприємства. Наголошено, що без новітніх технологій неможливо поліпшити ефективність роботи на підприємстві. Представлено види інформаційних зв’язків із працівниками для ефективної роботи підприємства, завдяки чому закладається успішний комунікаційний потенціал на підприємстві. Досліджено переваги підприємства, що використовують у своїй діяльності новітні інформаційні технології. Описано основні вектори налагоджених інформаційних процесів для ефективного управління підприємством, що забезпечують продуктивність управлінських відносин та вихід на глобалізаційний комунікаційний простір.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

ПЕТРУНЬОК, Тетяна, та Людмила БЛАГОДАРЕНКО. "ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ БУДІВНИЦТВА В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ З ФІЗИКИ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ БУДІВЕЛЬНОЇ ОСВІТИ". Scientific papers of Berdiansk State Pedagogical University Series Pedagogical sciences 1 (29 квітня 2021): 303–10. http://dx.doi.org/10.31494/2412-9208-2021-1-1-303-310.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання про вдосконалення змісту дисципліни “Фізика” при підготовці майбутніх фахівців будівництва та цивільної інженерії з урахуванням інноваційних процесів, що відбуваються в будівництві. Наголошено, що нові наукові технології все більшою мірою інтегруються в будівництво і стають найбільш затребуваними, а це зумовлює необхідність якісних змін у навчанні фахівців та підготовки їх до використання у професійній діяльності найбільш прогресивних будівельних технологій вже з перших етапів навчання у закладах вищої освіти. Визначено, що головною умовою ефективної реалізації новітніх технологій є забезпечення високого рівня кваліфікації усіх робітників будівельного комплексу. Акцентовано, що на сучасному етапі розвитку будівельної сфери професійна підготовка інженерів будівельників наповнюється новим змістом і важливе місце у ній посідає ознайомлення майбутніх фахівців з основами новітніх будівельних технологій. Разом з тим, відзначено, що нині склалася ситуація, коли внаслідок стрімкого прогресу будівельної галузі підготовка фахівців якісно нового рівня не встигає за попитом на них, який неухильно зростає. Зауважено, що вагомий вплив на підготовку фахівців чинять глобалізаційні процеси, що відбуваються у світі і призводять до того, оскільки вони призводять до неминучої інтеграції будівельної галузі України у світову. Доведено необхідність перегляду навчальних програм підготовки майбутніх інженерів-будівельників та удосконалення і поглиблення їх змісту через уведення інформації про новітні будівельні технології. Ключові слова: освітній процес з фізики, інноваційні будівельні технології, професійна підготовка інженерів-будівельників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Andriushchenko, Yana. "USE OF THE LATEST EDUCATIONAL TECHNOLOGIES IN THE PREPARATION OF BACHELORS OF HOTEL AND RESTAURANT BUSINESS." Scientific Notes of Ostroh Academy National University, "Economics" Series 1, no. 20(48) (2021): 24–30. http://dx.doi.org/10.25264/2311-5149-2021-20(48)-24-30.

Full text
Abstract:
У статті вивчено основні аспекти застосування новітніх освітніх технологій у процесі професійної підготовки бакалаврів готельного та ресторанного бізнесу. Встановлено, що найчастіше використовуються проблемні лекції та навчальні дискусії, а також лекція-візуалізація, семінар-диспут, але найменш популярним серед студентів та викладачів є метод мозкового штурму. Нині відбуваються соціальні, освітні та технологічні трансформації в суспільстві, ріст сектору освітніх послуг, які, звісно, вимагають якісних змін в концептуальних основах професійної підготовки бакалаврів в закладі вищої освіти: пошук нових форм, методів та технологій професійної підготовки студентів, впровадження в навчальних процес новітніх освітніх технологій. Різноплановість функцій, що стосуються саме освітніх технологій, пояснюється різною варіацією їх структури, компонентами якої є новітні та традиційні освітні засоби, включаючи спілкування та інформацію, а також дистанційне навчання, інтерактивні методи тощо, що набули популярності в Україні та Європейському Союзі. Дослідники в галузі досліджень освітніх технологій вважали, що добре обґрунтовані нові способи спільної діяльності викладачів та студентів забезпечують бажаний результат, незалежно від рівня обдарованості вчителя та його професійної майстерності. Досвід використання технологічного підходу переконує в якості навчального процесу підготовки майбутніх фахівців в галузі готельного та ресторанного бізнесу, що залежить передусім від професійної майстерності викладача та здібностей студентів. Проте освітні технології є орієнтиром у науковій діяльності і сприяють удосконаленню педагогічної праці викладачів. Варто наголосити, що саме розвиток туризму в цілому та ресторанний бізнес, зокрема, залежать від розробки і впровадження інноваційних технологій, направлених на розширення споживчих властивостей і якісних параметрів екскурсійного продукту, вдосконалення в цілому обслуговування потенційних клієнтів в закладах. Сьогодні телекомунікаційна інфраструктура дає можливість створювати новітні системи, технології масового навчання впродовж життя, загального обміну інформацією, незалежно від часових та просторових поясів. Вищі навчальні заклади України розробляють та впроваджують методичні аспекти створення курсів дистанційного навчання, вивчають можливі шляхи організації занять, вирішують питання технічного забезпечення організації навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Петренко, Г. "Інтернет як засіб підвищення пізнавальної активності старшого підлітка (теоретичне обґрунтування)". Актуальні проблеми психології в закладах освіти 5 (26 червня 2022): 152–57. http://dx.doi.org/10.31812/psychology.v5i.7391.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день у сучасному суспільстві відбувається швидкий розвиток і використання інформаційно-комунікаційних технологій у всіх сферах життя. Новітні технології сприяють відповідним змінам в освіті. Особливу роль займають комп'ютерне і комп'ютеризоване навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Мохсін, Г. "Актор і новітні технології в кінематографі". Студії мистецтвознавчі, Число 3 (55) (2016): 80–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Мохсін, Г. "Актор і новітні технології в кінематографі". Студії мистецтвознавчі, Число 3 (55) (2016): 80–85.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Сегедін, В. "Новітні технології на службі у криміналістів". Прокуратура. Людина. Держава, № 2 (2004): 87–92.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Стасюк, Т. В. "Новітні мовні технології сугестії та переконання". Актуальні проблеми української лінгвістики: теорія і практика, Вип. 20 (2010): 23–32.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Былоус, О. "Новітні технології у викладанні перекладацьких дисциплін". Актуальні проблеми романо-германської філології та прикладної лінгвістики, Вип. 1 (14) (2017): 76–80.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Скібіцька, Л. І. "БІЗНЕС-МОДЕЛІ ТА НОВІТНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ". Підприємництво та інновації, № 21 (30 грудня 2021): 65–71. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/21.11.

Full text
Abstract:
Концепція бізнес-моделі часто використовується в контексті електронного бізнесу. Однак те, що ми бачимо сьогодні, є лише скромним початком. Розвиток в ІТ, імовірно, докорінно змінить природу фірми, а разом із нею і сутність інновацій. У статті проаналізовано вплив новітніх інформаційних технологій на різні бізнес-моделі в роздрібній торгівлі, фармацевтичному ринку, туристичних послугах, електронних ринках тощо. Такий комбінований ефект мобільних технологій, переносних пристроїв, хмарних обчислень і технологій Big Data покращить структуру майбутніх бізнес-моделей. Однак традиційні форми інновацій залишаться важливими, стануть ключовими відмінностями, які вимагатимуть постійних безперервних інновацій і надалі вимагатимуть традиційних форм інновацій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

ДОБРОДУМ, О. В., E. I. МАРТИНЮК та O. E. НИКИТЧЕНКО. "МЕДІАТИЗАЦІЯ СУСПІЛЬНОЇ СФЕРИ ТА СУЧАСНІ КОМУНІКАЦІЙНІ СТРАТЕГІЇ". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ГУМАНІТАРНІ НАУКИ», № 4 (30 грудня 2023): 48–53. http://dx.doi.org/10.52726/as.humanities/2023.4.7.

Full text
Abstract:
Нині ми можемо спостерігати медіатизацію суспільної сфери та маніфестації сучасних комунікаційних стратегій. Осмислюючи гуманітарний вимір філософії медіа, актуалізується питання про самовідчуття при цьому самої людини. Соціальні трансформації мають багато аспектів, оскільки суспільство модифікується значною мірою завдяки розвитку та вдосконаленню сучасних технологій. Однією з характеристик сучасної епохи є технологічні інновації, для позначення інформаційної цивілізації нині з'явилася достатня кількість синонімічних понять: глобальна комп'ютеризація, онлайнізація, дигіталізація, автоматизація, інформатизація, комп'ютерні технології, новітні комп'ютерні технології, нові технології, сучасні інформаційні технології, цифрові інформаційні, нові та новітні інформаційні технології, психотехнології. на сучасному етапі соціального розвитку ми можемо констатувати актуалізацію інформаційних викликів цивілізаційного розвитку та модифікацію багатьох характерологічних характеристик медіареальності. Соціалізація у реальному світі поступово замінюється соціалізацією у світі віртуальному, що проявляється, зрештою, у самоізоляції, втраті внутрішніх орієнтирів та соціальній пасивності молоді. Багато сучасних дослідників надають великого значення «екології культури» у просторі екрану, вважаючи, що необхідне активне соціокультурне регулювання системи комунікації, сприйняття та творчості. Віртуальна реальність породжує інші культурні ідентичності та моделі суб'єктивності – нестабільні, дифузні, але це ставить нас перед завданням формування нової ідентичності, нового мислення. Найважливішим чинником соціалізації особистості стає медіаосвіта, що є важливим чинником соціалізації особистості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Грицуленко, Світлана. "ПАТЕНТНА АКТИВНІСТЬ В ОГЛЯДІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАТЕНТНОГО ВІДОМСТВА". Grail of Science, № 17 (2 серпня 2022): 42–44. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.22.07.2022.003.

Full text
Abstract:
Сьогодні ступінь економічного розвитку країн світу визначають новітні технології, а важливішим критерієм техніко-технологічних досягнень є рівень патентної активності. Найкращим чином його віддзеркалює показник кількості патентних заявок, у тому числі в розрізі окремих країн та областей технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

ШКОБА, Василь, та Олександр ГОЛОЩУК. "СУЧАСНІ МУЗИЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ: БЕЗПЕРЕРВНА ОСВІТА ЯК ПЕРЕДУМОВА МАЙСТЕРНОСТІ ФАХІВЦЯ". Fine Art and Culture Studies, № 1 (4 квітня 2023): 129–38. http://dx.doi.org/10.32782/facs-2023-1-18.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто проблематику необхідності забезпечення безперервності освіти фахівця у галузі музичного мистецтва в умовах зростаючої інтеграції інформаційних технологій у музичне мистецтво. На основі аналізу новітніх тенденцій у створенні музичних творів, зокрема, впровадження технологій штучного інтелекту та машинного навчання у творчий процес, наголошується на проблемі стрімкого застаріння знань. Метою дослідження є аналіз сучасних тенденцій у музичному мистецтві у світлі нових інформаційних технологій та виклики, які ці тенденції несуть для системи музичної освіти у контексті стрімкого застаріння знань та необхідності забезпечення безперервності освіти для забезпечення компетентності та майстерності музичного фахівця. Методологічну основу дослідження визначають принципи діалектики (єдності історичного та логічного, взаємозв'язку якісних та кількісних характеристик, єдності аналізу та синтезу, змісту та форми, сутності та явища), вчення про реальність, безперервність руху та розвитку, єдності та зв'язку, взаємозалежності та цілісності в системі «технологія – освіта – суспільство». Новизна дослідження полягає у проєктуванні теорії старіння знань до соціогуманітарної сфери – в даному випадку до музичного мистецтва. Вперше в академічній друкованій статті в українському виданні розглянуто найбільш новітні технології створення музичних творів та імплікацію цього явища для сучасної музичної освіти та запропоновано концептуальні шляхи вдосконалення системи безперервного музичного навчання в такому ландшафті. Зроблено висновок про необхідність розгляду безперервної музичної освіти з позиції системного підходу. При цьому, інформаційно-методичне забезпечення системи безперервної музичної освіти має формуватися на основі прогресивних освітніх технологій з урахуванням специфіки навчання на кожному етапі системи безперервної музичної освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Скибун, Олександр. "ТЕСТУВАННЯ НА ПРОНИКНЕННЯ: МЕТА ТА ЦІЛІ". Grail of Science, № 22 (3 грудня 2022): 161–63. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.25.11.2022.28.

Full text
Abstract:
Подальший розвиток цифрових, інформаційно-комунікаційних, комп’ютерних технологій, технологій штучного інтелекту та Інтернету речей створюють передумови для більш широкого використання нових можливостей в усіх сфера суспільства. Так, новітні цифрові технології все більше впливають на фізичну реальність, збільшуючи рівень кібернетичної (віртуальності), коли значний обсяг комунікацій, процесів (суспільних, соціальних, економічних, політичних) відбуваються у новій реальності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Цехмейструк, Світлана, та Тетяна Семко. "РОЗРОБЛЕННЯ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЇ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУХНІ". ΛΌГOΣ. МИСТЕЦТВО НАУКОВОЇ ДУМКИ, № 6 (6 жовтня 2019): 54–56. http://dx.doi.org/10.36074/2617-7064.06.00.013.

Full text
Abstract:
В статті розглянуто новітні технології десертних страв, важливість поживної цінності продуктів, гарного естетичного вигляду в оформленні страв. Ресторани європейської кухні використовують це прогресивне досягнення в технологіях, в школах навчання національних закладів ресторанного господарства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Кретов, Дмитро. "УДОСКОНАЛЕННЯ БАНКІВСЬКОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРПОРАТИВНИХ КЛІЄНТІВ НА ОСНОВІ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ФІНАНСОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ". Сталий розвиток економіки, № 1(48) (7 лютого 2024): 183–88. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-48-25.

Full text
Abstract:
В сучасний час цифрові технології є основним чинником світового розвитку. Стрімкий розвиток діджиталізації привів до появи абсолютно нових категорій, таких як штучний інтелект, смарт-контракти, технологія Великих даних, блокчейн, інтернет речей, цифрові технологічні платформи тощо, які використовуються в різних сферах життєдіяльності. Представляє науковий інтерес розвиток цифрових технологій в банківському секторі, так як він найбільш затребуваний, громадяни та юридичні особи постійно отримують кредити, зберігають гроші на депозитах, користуються іншими послугами банків. В статті розглядаються особливості діджиталізації банківської системи України. Починаючи з запровадження карантину, що був визваний пандемію коронавірусу, для українського клієнта вже стало звичним відмова банку від фізичного відділення, персоналізація, застосування чат-ботів для операцій з клієнтами. Цифровізація принесла значні переваги як для банківської системи України, так і для кожного банку та їх корпоративним клієнтам. Особливо це відчувається в останні два роки, коли повномасштабні військові дії на території нашої країни ускладнили умови економічної діяльності великій кількісті юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Визначено, що в теперішній час, коли банківська система пропонує майже однакові по системі умови з кредитування, з надання депозитних та інших традиційних послуг, банки прагнуть використовувати в своїй роботі новітні технології з ціллю збереження існуючих корпоративних клієнтів та залучення нових. В статті представлені новітні тренди фінансових технологій, завдяки яким банки можуть підтримувати високий рівень конкурентоспроможності та надавати бізнесу нові можливості для керування своїми фінансами та отримання персоналізованих фінансових рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Kupchyn, A. V., та V. V. Sotnyk. "Критичні технології в оборонній сфері. Новий погляд". Озброєння та військова техніка 22, № 2 (2019): 35–41. http://dx.doi.org/10.34169/2414-0651.2019.2(22).35-41.

Full text
Abstract:
Основну увагу в цій роботі автори акцентують на вирішення суттєвих проблем у сфері розвитку критичних технологій. В статті наведений порівняльний аналіз структурування критичних технологій України, США, Франції, Німеччини та Росії. Пропонується нова структура поділу критичних технологій на три групи: існуючі, новітні та перспективні, що дає можливість зосередити увагу не тільки на перспективних зразках озброєння, а й на критичних проблемах існуючих. Запропоноване також нове трактування терміну «критичні технології», що дає можливість уніфікації поняття. Описаний інший підхід щодо відповідальності за розвиток критичних технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Косик, В. М. "Новітні технології розвитку дистанційної освіти в Україні". Інформаційні технології в освіті, Вип. 16 (2013): 141–46.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Скиба, О. П. "Новітні технології в освітніх процесах інформаційного суспільства". Вісник Національного авіаційного університету. Філософія. Культурологія, № 1 (27) (2018): 113–16.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Касьмін, Д. С., та Ю. М. Котельникова. "ІННОВАЦІЙНІ HR-ТЕХНОЛОГІЇ: АДАПТАЦІЯ ПЕРСОНАЛУ ДО ЦИФРОВОГО СЕРЕДОВИЩА". Цифрова економіка та економічна безпека, № 4 (13) (24 червня 2024): 141–47. http://dx.doi.org/10.32782/dees.13-21.

Full text
Abstract:
У статті досліджено ключові інноваційні HR-технології та їх вплив на адаптаційні процеси на підприємствах. Проаналізовано такі інструменти, як автоматизація, штучний інтелект, машинне навчання, блокчейн, Big Data, що дозволяють оптимізувати процеси найму, навчання, оцінки та залучення персоналу. Визначено, як інноваційні технології сприяють покращенню адаптації співробітників до змін, забезпечують високу продуктивність роботи та створюють умови для розвитку гнучких компетентностей. Надано класифікацію HR-технологій за різними критеріями. Розглянуто переваги та виклики, що пов’язані з впровадженням цифрових інновацій у HR-сфері, включаючи питання конфіденційності, етичні моменти та потребу в постійному навчанні персоналу. Запропоновано методологію впровадження цифрових технологій у HR-процеси для підприємств, які прагнуть ефективно інтегрувати новітні технології та створити адаптивне цифрове робоче середовище, що актуально для ринків усього світу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Мусієнко, Ольга. "РОЛЬ ВІДЕОХОСТИНГУ YOUTUBE У СУЧАСНІЙ КУЛЬТУРІ УЧАСТІ". Grail of Science, № 20 (9 жовтня 2022): 274–75. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.30.09.2022.054.

Full text
Abstract:
Поява технічних інновацій та їх масштабне розповсюдження стало новітнім щаблем у чинній концепції культури участі. Поширення глобальної мережі інтернет лягло в основу унікального середовища участі, взаємодії та демократизації. Нові інтерактивні технології перенесли автора\глядача з периферійного краю у центр виробництва аудіовізуальних творів та стали каталізатором розробки нових теоретичних культурологічних та мистецтвознавчих моделей, які зв’язали разом чинні моделі виробництва та новітні контексти споживання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Крижановський, Микола Миколайович, та Фурман Олександр Іванович. "Критерії формування художньо-професійних знань та умінь у студентів на заняттях з елементів дпм засобами новітніх методів і технологій". Педагогіка вищої та середньої школи 50 (18 квітня 2017): 48–56. http://dx.doi.org/10.31812/pedag.v50i0.1284.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються критерії формування художньо-професійних знань та умінь у студентів технолого-педагогічних спеціальностей назаняттях з елементів ДПМ за допомогою сучасних методів і технологій. Показано, як новітні методи і технології суттєво впливають на рівень розвитку в студентів художньо-професійних знань та умінь на заняттях з елементів ДПМ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Седлецька, Олена. "ПАРАМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ОБ’ЄКТІВ ПРИ НАВЧАННІ СТУДЕНТІВ". Grail of Science, № 16 (11 липня 2022): 427–33. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.17.06.2022.070.

Full text
Abstract:
Мета - підвищення рівня інженерної підготовки у студентів, за рахунок вдосконалення технологій навчання, які застосовуються сьогодні в вищій школі, в результаті широкого впровадження в навчальний процес електронних графічних програм. В результаті освоєння яких студенти зможуть виконувати всі графічні завдання, можна застосувати до вимоги інформаційного моделювання. Методика - Новітні інформаційні технології в навчанні дозволяють активніше використовувати науковий та освітній потенціал провідних університетів та інститутів, залучати викладачів до створення курсів дистанційного навчання, розширювати аудиторію учнів для активного використання можливостей інноваційних, зокрема графічних пакетів. Результати - освоєння студентами навичок параметричного моделювання. Наукова новизна - впровадження в навчальний процес інноваційні технології з параметричного моделювання в різних графічних середовищах. Практична значимість - Інформаційна технологія - це сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, об'єднаних у технологічний ланцюжок, що забезпечує збір, обробку, зберігання, передачу і відображення інформації, що дозволяють на системній основі організувати оптимальну взаємодію між викладачем і студентом з метою досягнення результату навчання. Крім цього викладач повинен бути поінформований про тих технічних засобах і програмному забезпеченні, які будуть йому доступні при супроводі навчального процесу, щоб майбутні інженери могли використовувати в своєму робочому процесі всі переваги технології інформаційного моделювання зокрема параметричного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Рудь, Анатолій Володимирович, Сергій Миколайович Грушецький, Микола Миколайович Корчак та Степан Михайлович Замойський. "РОЛЬ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ЧЕРЕЗ ОПТИМІЗАЦІЮ ПРОЦЕСІВ СІВБИ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 1 (55) (26 квітня 2024): 69–74. http://dx.doi.org/10.32782/msnau.2024.1.9.

Full text
Abstract:
У статті було розглянуто особливості впровадження інноваційних технологій у діяльність сільськогосподарських підприємств та визначено роль цих технологій в процесі оптимізації сівби. Для дослідження цієї проблеми було використано загальнонаукові методи, а саме: аналіз джерел, синтез отриманої інформації, порівняння різних підходів і методів та узагальнення. Було окреслено основні види сучасних технологій, які використовуються у сільському господарстві: блокчейн-технології, нові виробничі технології, технології бездротового зв’язку, робототехніку та big data. Визначено, що використання робототехніки у сільському господарстві дозволяє ефективніше виконувати рутинні завдання та оптимізувати процес сівби. Наведено приклади впровадження робототехніки та технологій на основі штучного інтелекту, які використовуються в Україні. Проаналізовано ефективність використання систем автоматизованого контролю та управління процесом сівби. Встановлено, що використання таких систем для контролю якості технологічного процесу сівби сприяє максимальній оптимізації, забезпеченню відповідної якості посіву, скороченню строків та ефективному використанню матеріальних і фінансових ресурсів, а також зменшенню ручної роботи персоналу. Також зазначено, що важливим аспектом в автоматизації сівби є використання автопілотів на сільськогосподарській техніці. Охарактеризовано систему точного землеробства як одну із найперспективніших технологічних інновацій в аграрному секторі. Аграрії країни активно використовують точне землеробство через його здатність сприяти рівномірному росту та дозріванню рослин, підвищувати врожайність. Акцентовано увагу на деяких проблемних питаннях впровадження сучасних технологій в Україні. Основні з них пов’язані з низьким рівнем залучення інвестицій в новітні технології, недостатнім рівнем матеріально-технічного забезпечення аграрних підприємств, низьким рівнем інформованості аграріїв щодо ефективності новітніх технологій, нерівномірним розподіленням стабільного підключення до Інтернету. У процесі автоматизації і цифровізації сільського господарства та формування продовольчої вартості необхідно враховувати ці проблемні питання. Система заходів щодо активізації інноваційної діяльності сільськогосподарських підприємств має включати пошук шляхів стимулювання розвитку, допомогу та всебічну підтримку держави. Таким чином, інтеграція інноваційних технологій у сільське господарство є ключовим чинником для забезпечення сталого розвитку і високої конкурентоспроможності аграрного сектору у реаліях сьогодення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Шматковська Т. О. "СУЧАСНІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТА КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ". Економічний форум 1, № 3 (2021): 110–15. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-3-16.

Full text
Abstract:
Особливості економічного розвитку в умовах інтенсифікації технічних та технологічних змін передбачають необхідність врахування багатьох факторів для забезпечення ефективності професійної управлінської діяльності, чим ускладнюють існуючу систему формування менеджменту для багатьох суб’єктів господарювання. Уже зараз можна упевнено стверджувати, що без залучення інноваційних рішень, які базуються на компонентах новітніх інформаційних технологій, як то цифрові платформи, новітнє програмне забезпечення, когнітивні технології тощо, неможливе ефективне функціонування будь-якого підприємства. Більше того – без застосування даних інформаційних технологічних рішень наразі неможливою є ефективна реалізація таких процесів, як управління, контроль, збір та оперативна обробка економічної інформації, а загалом – якість використовуваних інформаційних технологій в сучасних умовах напряму впливає на фінансові результати та прибутковість діяльності підприємств. Також одним із ключових елементів забезпечення успішної реалізації сучасного управлінця є формування належного рівня та оперативності комунікації між різними ланками підприємства, включаючи вертикальні управлінські зв’язки та горизонтальне адміністрування на кожному із ієрархічних рівнів управління. Саме сучасні цифрові рішення у сфері комунікацій дозволяють із належною ефективністю розв’язати це питання і забезпечити оперативне реагування управлінського апарату на будь-які зміни у зовнішньому середовищі функціонування господарюючого суб’єкта.
 В статті розглянуто особливості ефективного застосування інформаційних та комунікаційних технологій в процесі управлінської діяльності сучасних підприємств. При цьому визначено, що новітні технологічні рішення стосуються не лише підвищення результативності процесу виробництва, але й напряму впливають на професійну діяльність працівників підприємства у кожному його підрозділі. При цьому цифрові та інформаційні рішення з однаковою ефективністю можуть застосовуватися як для процесів підбору персоналу на підприємстві, так і з метою підвищення ефективності функціонування конкретної ділянки виробництва та результативності діяльності підприємства в цілому. Запропоновано комплекс рішень щодо впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, які рекомендовано до впровадження господарюючими суб’єктами для формування засад щодо підвищення ефективності їх функціонування в умовах швидкого зростання темпів науково-технічного прогресу та розвитку цифрової економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Гіваргізов, Інвія. "Сучасні підходи до виявлення інформаційних ризиків у забезпеченні стійкості банків". InterConf, № 31(147) (20 березня 2023): 575–81. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.03.2023.060.

Full text
Abstract:
В статті досліджуються сучасні підходи до виявлення та управління інформаційними ризиками у банківській сфері, оскільки такі ризики загрожують стійкості та безпеці фінансових установ. Для цього розглядаються новітні технології та інструменти, внутрішня культура безпеки та кібербезпеки, а також інші підходи до виявлення та управління ризиками щодо запобігання можливих ризиків та забезпечення стійкості у складному середовищі сучасних технологій та кіберзагроз.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Shnukalo, Andrii, Serhii Liubarskyi, Artur Hanhal, Valentyn Shkorupskyi та Mariia Yarmolchyk. "Цифрові технології в системі науково-інформаційної діяльності". Міжнародний науковий журнал «Military Science» 2, № 3 (2024): 161–69. https://doi.org/10.62524/msj.2024.2.3.13.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження обумовлена необхідністю пошуку варіантів удосконалення функціонування системи науково-інформаційної діяльності та її елементів, використовуючи новітні цифрові технологічні рішення. У зв’язку з цим дана стаття спрямована на розкриття проблемних питань використання цифрових технологій в системі науково-інформаційної діяльності, можливих варіантів їх вирішення. В особливості, такими питаннями є: доступність інформації, якість і достовірність інформації, великі обсяги інформації, відсутність стандартів та єдиної системи класифікації інформації. Провідними підходами для дослідження цієї проблеми є використання методів інформаційно-логічного аналізу та системного підходу, що дозволяють комплексно розглянути наявні рішення в області цифровізації. Розглянуто новітні потреби для ефективного виконання науково-інформаційної діяльності. Ураховуючи них та складну воєнно-політичну обстановку в Україні через збройну агресію російської федерації, запропоновано розглядати систему науково-інформаційної діяльності в синтезі цивільного сектору та Міністерства оборони України. Показано основні цифрові технології, що можна впроваджувати у науково-інформаційну діяльність, а саме: великі дані (Big Data), штучний інтелект і машинне навчання, хмарні технології, цифрові репозитарії та бази даних, інструменти візуалізації. Запропоновано використання Національної електронної науково-інформаційної системи NAUKA як інтегруючої ланки між розрізненими цифровими технологіями. Матеріали статті становлять теоретичну та практичну цінність для проведення подальших наукових досліджень стосовно порушеної проблеми, а також для впровадження цифрових технологій у діяльність суб’єктів системи науково-інформаційної діяльності, удосконалення системи в цілому, налагоджуючи інтеграцію з відповідними системами провідних країн Європи та світу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Вільчинська, Ірина, Анна Святненко та Олександра Губіна. "НОВІТНІ ФОРМИ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ МУЗЕЮ". УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: культурологія) 47 (17 грудня 2023): 39–43. http://dx.doi.org/10.35619/ucpmk.v47i.720.

Full text
Abstract:
Визначено основні аспекти трансформації музейного простору в системі соціокультурної діяльності в умовах цифровізації; доведено положення, що цифрові технології розкривають потенціал і значущість сучасного музею як соціокультурного інструменту збереження й репрезентації культурної пам'яті; обґрунтовано, що інтерактивні та аудіовізуальні ресурси сприяють більш продуктивному використанню музейного простору як комунікаційного результату в системі «музей-відвідувач»; обґрунтовано значення медіації як клієнто-орієнтованого засобу презентації сучасного музею.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

СТЕПАНЕНКО, Вікторія. "ГЛОБАЛЬНІ СОЦІАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ". Humanitas, № 3 (4 вересня 2024): 160–65. http://dx.doi.org/10.32782/humanitas/2024.3.23.

Full text
Abstract:
У статті глобальні соціальні технології розглянуто як знання, методи і способи, які сприяють з’ясуванню глобальних тенденцій розвитку, прогнозуванню, запобіганню та вирішенню соціальних проблем глобального масштабу, створюють умови для взаємозв’язку глобального і локального, стосуються життєдіяльності та соціальної захищеності людей і можуть викликати радикальні соціальні зміни. Зазначено, що за характером розв’язання завдань вони є універсальними, мають високу наукомісткість, передбачають прогнозування кінцевого результату і є пріоритетними в період оновлення соціальних систем. Звернено увагу, що глобальні соціальні технології виконують роль каталізатора солідарності і прогресу на планетарному рівні та в сучасних умовах орієнтовані на такі новітні глобальні тенденції, як інклюзивність, інформатизація, інтелектуалізація, інноватизація, діджиталізація та екологізація. Наведено приклади глобальних соціальних технологій: глобальне моделювання, глобальне прогнозування, блокчейн-технології, «розумні» міста і підприємства, соціальні технології стабілізації системи, глобальні технології модернізації, соціальні технології для глобального старіння, платформи краудсорсингу, глобальні онлайн-спільноти, віртуальні робочі місця та ін. В контексті використання цифрових технологій і соціальних медіа в умовах глобалізації окреслено важливість питання розуміння соціальними працівниками можливості загрози дотримання багатьох етичних стандартів під час їх використання, про що наголошено в Глобальній декларації етичних принципів соціальної роботи. Зазначено, що потенціал глобальних соціальних технологій полягає у поглибленні міжнародного соціального співробітництва, посиленні консультативної та експертної діяльності у соціальній сфері, задіянні пріоритетних ресурсів, їх збалансованості, сприянні більшій соціальній справедливості в глобальному масштабі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Єфімова, М. П. "Видавництва дитячої книги в Україні: новітні видавничі технології". Теорія та практика дизайну, Вип. № 7 (2015): 53–60.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Вардовська, М. С. "Форум "Новітні технології ГІС та ДЗЗ в Україні". Вісник геодезії та картографії, № 4 (91) (2014): 55.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Olifirenko, O. I., H. I. Hertsen, O. S. Movchan, R. O. Serhiienko та Yu Ye Bursuk. "Новітні регенеративні технології в лікуванні остеоартриту великих суглобів". TRAUMA 23, № 2 (2022): 40–46. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.2.23.2022.889.

Full text
Abstract:
У період з 2018 по 2021 рік на лікуванні знаходилось 114 хворих з діагнозом: остеоартрит колінного суглоба 1–3-ї ст. за Kellgren-Lawrence. Діагноз верифікували рентгенологічно, деталізували за даними магнітно-резонансної томографії, інтраопераційно артроскопічно. Пацієнтів було проліковано відповідно до розробленого алгоритму з використанням малоінвазивних регенеративних методик: збагачена тромбоцитами плазма, концентрат червоного кісткового мозку (BMAC) та гіалуронова кислота. Контрольна група не передбачалась через низку етичних та технічних причин. Виходячи з твердження, що остеоартрит — це прогресуюче захворювання, стійкі позитивні зміни в суб’єктивній оцінці колінного суглоба та відсутність ознак прогресування при використанні інструментальних методів обстеження можна вважати за успіх даної методики. Оцінка результатів лікування проводилась через 1, 3, 6, 9 та 12 місяців за допомогою міжнародних опитувальних шкал Knee and Osteoarthritis Outcome Score, Western Ontario McMaster Universities OA Index, International Knee Documentation Committee, даних повторних магнітно-резонансних досліджень та безпосереднього макроскопічного дослідження при повторних артроскопіях. Відповідно до міжнародних суб’єктивних шкал оцінки функції та болю суглоба у пацієнтів після лікування з використанням ін’єкційних регенеративних засобів виявили стійке покращення в терміні спостереження до 12 місяців. Спираючись на ці клінічні результати, можна дійти висновку, що розроблена схема лікування — це сучасна регенеративна терапія, яка допомагає відновити ушкоджені ділянки опорно-рухової системи завдяки впливу збалансованого комплексу мезенхімальних стовбурових клітин, факторів росту, цитокінів. Вироблений алгоритм виготовлення та застосування BMAC є безпечним та раціональним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Рассохіна, А. "Новітні технології та онлайн-медіа в цифрову епоху". Право.UA, № 1 (2024): 371–75. https://doi.org/10.71404/law.ua.2024.1.55.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Albert, Sandler. "НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ТРАДИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ - ЧИ МОЖЛИВЕ ПОЄДНАННЯ?" Scientific Problems Of Architecture And Urban Planning, № 3 (березень 2025): 264–73. https://doi.org/10.31650/2786-7749-2025-3-264-273.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

ЛЕВКОВИЧ, Наталія. "VR ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ІНСТРУМЕНТ ПРОМОЦІЇ МУЗЕЮ: НОВІ МЕТОДИ ВЗАЄМОДІЇ З АУДИТОРІЄЮ". Fine Art and Culture Studies, № 5 (24 грудня 2024): 184–90. https://doi.org/10.32782/facs-2024-5-24.

Full text
Abstract:
Метою статті є провести аналіз ролі сучасних цифрових технологій, зокрема віртуальної реальності в промоції музею. Використані методи дослідження, зокрема контент-аналіз дозволив систематизувати наявні дані, виявити основні тенденції та ключові принципи використання цифрових технологій в промоції музею. Компаративний метод дослідження дає можливість здійснити аналіз реалізованих проектів використання віртуальної реальності в музеях. Наукова новизна полягає в апелюванні до актуальних проектів остінніх років. Наведено аналіз діяльності музеїв в період стрімкого розвитку цифрових технологій. Розглянуто основні виклики які постали перед музеями в 2020-х роках. Війна в Україні, втрата численних пам’яток історико-культурної спадщини, а також ізоляція під час епідемії Covod-19 змусили музеї переглянути свої стратегії комунікації з аудиторією, залучити нові промоційні технології. Значна частина музеїв розпочала використовувати в своїй практиці новітні цифрові технології, і технології віртуальної реальності (VR) стали новим перспективним напрямком для відновлення та посилення взаємодії з відвідувачами, промоції окремих виставкових проектів чи творів мистецтва, поширення інформації про військові злочини на теренах України. Висновки. Використання VR технологій сприяє підвищенню конкурентоспроможності музеїв, зацікавленості до їх діяльності та колекцій, а також значного розширення цільової аудиторії. Таким чином використання новітніх цифрових технологій є одним із дієвих методів промоції музею. Сьогодні в Україні активно впроваджуються цифрові технології, зокрема віртуальна реальність для збереження та промоції історико-культурної спадщини, популяризації мистецьких колекцій. В умовах війни щоденно знищуються обєкти які визначають українську ідентичність, і становлять наше культурне надбання, а віртуальна реальність дає можливість збільшити цільову аудиторію, поширювати інформацію та знання. Сучасна музейна справа також зазнає важливих змін, і музей майбутнього сьогодні є певною мірою деконструйованою формою свого нинішнього себе, адже є біль креативним, адаптивним, готовим до змін. В статті проаналізовано світовий досвід використання віртуальної реальності в музеях в ХХІ ст. а також наведено приклади реалізації подібних проектів в Україні, проаналізовано їх значення для розвитку української музейної справи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Поляк-Свергун, Мар’яна. "Автоматизація процесів фіскального адміністрування з використанням технології блокчейн та штучного інтелекту". International Science Journal of Management, Economics & Finance 3, № 5 (2024): 12–18. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjmef.20240305.02.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу сучасних способів автоматизації процесів у податковому адмініструванні. Автор розглядає можливості цифрової трансформації податкових систем з використанням технології блокчейн та штучного інтелекту (ШІ). У зв'язку зі стрімким технологічним розвитком та зростанням обсягів даних, використання штучного інтелекту стає все більш важливим для ефективного управління фінансами та застосування новітніх технологій в адмініструванні податків. Мета дослідження - з'ясувати, як використання новітніх інструментів автоматизації процесів може сприяти покращенню фінансового менеджменту компаній. Гіпотеза дослідження полягає в тому, що автоматизація процесів адміністрування податків може призвести до підвищення ефективності та точності прийняття рішень. У статті розглядаються основні можливості автоматизації процесів адміністрування податків та їх переваги. Дослідження показує, що новітні інструменти автоматизації процесів можуть допомогти виявити фінансові порушення та шахрайство, а також автоматизувати бухгалтерський облік та аналіз фінансових даних. Для досягнення цієї мети було використано огляд літератури та дослідження на основі інформації про впровадження автоматизації процесів у податковому адмініструванні. У статті особливу увагу приділено смарт-контрактам, які дозволяють автоматично виконувати умови та зобов'язання, що випливають з податкового законодавства, наприклад, автоматичний розрахунок і резервування ПДВ для кожної транзакції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

ЮРЧУК, Людмила, та Лариса ЯНЕНКО. "СУЧАСНІ МЕТОДИ ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ В МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ". Вища освіта України, № 1 (23 квітня 2025): 82–88. https://doi.org/10.32782/npu-vou.2025.1(96).11.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються сучасні методи та технології формування іншомовної професійно орієнтованої комунікативної компетенції в здобувачів немовних закладів вищої освіти, аналізується досвід їх використання для формування іншомовної комунікативної компетенції майбутніх фахівців. У статті висвітлюється роль сучасних методів і технологій у процесі вивчення й викладання іноземної мови професійного спрямування. Новітні методи й технології сприяють підвищенню мотивації до вивчення іноземної мови, активної взаємодії викладача й здобувачів вищої освіти, індивідуалізації та ефективності процесу навчання, зокрема формуванню іншомовної професійно орієнтованої компетенції майбутніх фахівців технічного закладу вищої освіти. У статті розглянуто певний перелік методів, засобів, технологій, спрямованих на покращення якості освіти на основі компетентнісного підходу. Проаналізовано найбільш ефективні методи, як-от метод комунікативного навчання, інтерактивний метод, метод вирішення конкретних ситуацій, метод проєктів тощо. Це дає змогу продуктивно впроваджувати ідеї технології особистісно орієнтованого підходу в навчанні здобувачів іноземній мові. Визначено, що сучасні методи й технології сприяють формуванню іншомовної професійно орієнтованої компетенції в майбутніх інженерів, покращують засвоєння іншомовного навчального матеріалу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Матюха, Вікторія. "ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ НАВЧАННІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ У ЗВО". Вісник Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка 182, № 26 (2024): 58–63. http://dx.doi.org/10.58407/visnik.242610.

Full text
Abstract:
У статті розкрито сутність поняття «цифрові технології», як комплекс методів, способів та засобів, що забезпечують обробку, передачу та відображення інформації, спрямованих на підвищення ефективності навчального процесу; обґрунтовується необхідність застосування та описані теоретико-практичних аспекти використання цифрових технологій у процесі вивчення англійської мови в ЗВО. Метою статті є аналіз поняття «цифрові технології» та окреслення основних шляхів їх використання в процесі навчання англійської мови. Методологія дослідження. Для досягнення мети використовувалися загальнонаукові методи, а саме: аналіз, синтез та узагальнення різних аспектів поняття «інформаційні технології» та «цифрові технології»; систематизація та конкретизація теоретичних відомостей щодо впливу цифрових технологій на освітній процес ЗВО. Наукова новизна полягає в уточненні сутності поняття «цифрові технології» та з’ясуванні основних переваг використання цифрових технологій при навчанні англійської мови в ЗВО. Висновки. З’ясовано, що цифрові технології є ефективними інструментами, які сприяють підготовці особистості до активного життя в суспільстві. Вони дозволяють редагувати, розширювати та удосконалювати соціальний досвід, роблячи його більш осмисленим. Завдяки впровадженню цифрових технологій в освітній процес досягається покращення доступності та ефективності сучасної освіти, а також готовність майбутніх педагогів до функціонування в інформаційному суспільстві. Використання цифрових технологій при навчанні англійської мови в ЗВО допомагає здобувачам освіти ефективно вивчати матеріал, використовуючи новітні засоби, сприяє досягненню позитивних результатів та дозволяє побудувати нову модель навчання, сутністю якої є не лише передача інформації, а й навчання самостійно здобувати знання, формувати та вдосконалювати свої цифрові вміння та навички.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!