Academic literature on the topic 'Техніка'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Техніка.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Техніка"

1

Степенюк, Олег Григорович. "РЕЛЯЦІЙНА ТЕХНІКА ГЕРМАНА ДАУБЕНШПЕКА ТА ОСНОВНІ ФОРМИ ПРАВОЗАСТОСУВАННЯ." New Ukrainian Law, no. 4 (October 1, 2021): 270–75. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.4.40.

Full text
Abstract:
У статті йдеться про оригінальну навчальну інтердисциплінарну методику опрацювання правової справи (реляційну техніку), яка знайшла свій класичний вираз у посібнику Германа Даубеншпека (1831–1915) «Referat, Votum und Urtheil: eine Anleitung für praktische Juristen im Vorbereitungsdienst», перше видання якого мало місце у 1884 в Берліні у видавництві Vahlen, нараховуючи 154 сторінки, а останнє – 35 зі змінами і доповненнями, продовжене іншими редакторами, 514 сторінок – у 2013 році. Метою статті є опис і критичний аналіз згаданої в попередньому абзаці реляційної техніки у світлі двох основних – за Робертом Алексі – форм правозастосування, а саме з погляду субсумції і зважування. У нашій роботі розглядаються три питання: по-перше, передісторія та історія видань пра- ці Г. Даубеншпека, її структура й окремі особливості. Зокрема, констатується, що реляційна техніка складається в судовій діяльності приблизно з 1500 року, а в останні 14 десятиліть вона була актуальною в кайзерівській Німеччині, Веймарській республіці, в націонал-соці- алістичний період та післявоєнний період і є такою в наші дні в рамках двоступеневої юри- дичної освіти Німеччини. По-друге, питання про філологічну і субсумційну природу оригінальної реляційної техніки Г. Даубеншпека. Зокрема, констатується, що експертний та судовий стилі опрацювання пра- вової справи (як методологічні та матеріально-правові аспекти реляційної техніки) є, власне кажучи, двома можливими способами юридичного і логічного аналізу застосування норм, які належним чином виражені в чинному законодавстві, тобто так званих закритих норм. По-третє, щодо делібераційного потенціалу згаданої техніки. Тут йдеться про ті питання, які не можуть бути вирішенні на основі субсумції, тобто про застосування шляхом зважуван- ня відкритих правових норм. У підсумку констатовано, що згадана реляційна техніка може бути реципована в юри- дичній навчальній практиці України (з відповідною адаптацією і розвитком, які мають пряме відношення до основних форм правозастосування). Її найкраще розроблені аспекти спи- раються на логічну структуру субсумції, тобто підведення факту під норму, і в цьому сенсі є інтерсуб’єктивними. Водночас ця техніка має відкриті питання, пов’язані з такою формою правозастосування, як зважування. Розроблення останнього аспекту може надати нове жит- тя реляційній техніці як у Німеччині, так і в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Драч, Тамара, and Олена Цимбалюк. "ВПЛИВ БОЙОВИХ МИСТЕЦТВ НА РОЗВИТОК СУЧАСНОЇ ХОРЕОГРАФІЇ." Молодий вчений, no. 5 (93) (May 31, 2021): 268–70. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-5-93-50.

Full text
Abstract:
Сучасна хореографія увібрала в себе експериментальні пошуки нової лексики, завдяки поєднанню духовних практик та новітніх тенденцій у сфері культури. Окрім впливу йоги або вільної пластики на розвиток сучасного танцю, неабиякий вплив мало мистецтво бою, яке також досліджує внутрішні почуття людини та її взаємодію з партнером та простором. Бойові мистецтва розвивають в людині організованість самодисципліну та впевненість в собі, вони вчать самозахисту, однак, у переважній більшості не вимагають агресії, а лише використовують енергію супротивника для власного самозбереження. Способи,якими це досягаються, називаються техніки бойових мистецтв. В сучасній хореографії такоє виділяють техніки виконання, серед них техніками танцю-модерн, наприклад, є хореографічна методика Марти Грехем, Мерса Каннінгема, Чарльза Вейдмана, Хосе Лімона. В техніці останнього переважає динаміка падіння й відображення в рухах людської природи. Багато уваги приділено гравітації, інерції ваги, енергії та імпульсу, що характерно для технік бойових мистецтв. Техніка тісно пов’язана з диханням, що також перегукується з йогою та східними практиками. Тож, ми вирішили дослідити питання впливу бойових мистецтв на розвиток сучасного танцю, у тому числі танцю-модерн. Завдяки проведеному дослідженню ми проаналізували літературні джерела та зробили мистецтвознавчий аналіз робіт сучасних хореографів, завдяки чому визначили вплив бойових мистецтв на розвиток сучасного танцю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Хараберюш, І. Ф. "Організаційно-правові основи захисту власності засобами охоронної техніки в Україні." Науково-теоретичний журнал «Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка» 1, no. 85 (March 29, 2019): 286–95. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.85.286-295.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто охоронну техніку як складову спеціальної техніки. Як наукова категорія охоронна техніка являє собою сукупність наукових положень і рекомендацій щодо застосування технічних, програмно-технічних, програмних засобів, речовин, інформаційних систем, наукових і спеціальних методів їх використання під час виконання завдань суб’єктами охоронної діяльності. Визначено систему та проблеми охоронної техніки.Система охоронної техніки складається з таких елементів: загальних положень, напряму застосування та функціонального призначення засобів охоронної техніки. Виділено правові засади використання охоронної техніки та організаційні структури її застосування для охорони об’єктів. Показано, що нормативно-правові акти, які становлять правову основу захисту майна та застосування технічних засобів охорони, належать до різних галузей права. Визначено категорію «організація технічної охорони об’єктів», її класифікацію та перспективи розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Р. Л. Степанюк, С. І. Перлін,. "НАПРЯМИ РОЗВИТКУ СТРУКТУРИ І ЗМІСТУ КРИМІНАЛІСТИЧНОЇ ТЕХНІКИ В УКРАЇНІ." Криміналістичний вісник 32, no. 2 (February 3, 2020): 6–14. http://dx.doi.org/10.37025/1992-4437/2019-32-2-6.

Full text
Abstract:
Мета статті – окреслити актуальні наукові завдання з визначення напрямів удосконалення структури, а також подальшого розвитку криміналістичної техніки, зважаючи на досягнення провідних країн, передусім Європейського Союзу та США. У процесі дослідження узагальнено підстави до визначення поняття криміналістичної техніки, застосовувані вітчизняними і зарубіжними науковцями, запропоновано власну дефініцію. Виокремлено складові криміналістичної науки (криміналістична техніка, криміналістична тактика, криміналістична методика). Обґрунтовано необхідність розвитку саме криміналістичної техніки. Доведено недоцільність подальших спроб обстоювати правовий (юридичний) характер криміналістичної техніки як розділу науки криміналістики. Вироблено пропозиції, з огляду на мультидисциплінарну природничо-технічну природу і беручи до уваги процеси глобалізації та взаємної інтеграції, щодо удосконалення її структури, спираючись на досвід інших країн, зокрема США, Німеччини, за аналогічною моделлю якої формувалася вітчизняна криміналістика. Аргументовано доцільність започаткування нових розділів криміналістичної техніки, таких як криміналістична мікрологія, криміналістична вибухотехніка, криміналістичне зброєзнавство, криміналістична фоноскопія, судова одорологія, дослідження матеріальних слідів на наявність ДНК, дослідження наркотичних засобів, дослідження комп’ютерної техніки, цифрових носіїв та програмного забезпечення, базуючись на результатах проведення ґрунтовних теоретичних досліджень з метою розроблення наукових засад і прикладних рекомендацій щодо розвитку цих розділів. Достовірність отриманих результатів і висновків забезпечено загальнонауковими і спеціальними методамидослідження, зокрема: системно-структурним з’ясовано сутність досліджуваних категорій і правових явищ; логіко-аргументаційним проаналізовано чинні положення щодо їх повноти, відповідності досягненням сучасних юридичних наук; порівняльно-правовим узагальнено правоохоронну практику та положення законодавства, зокрема США, Німеччини; історико-правовим зроблено ретроспективний аналіз розвитку криміналістичної техніки як складової криміналістичної науки; догматичний сприяв поглибленню та уточненню понятійно-категоріального апарату дослідження; моделювання уможливив формулювання висновків, а також пропозицій щодо удосконалення структури криміналістичної техніки, у тому числі започаткуванням нових її розділів.Ключові слова: криміналістика; криміналістична техніка; структура; зміст; техніко-криміналістичні засоби.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ГОРБАЧ, Н. В. "ТЕХНІКА СТОРІТЕЛЛІНГУ У ПЕДАГОГІЧНІЙ ПРАКТИЦІ." АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА» 1, no. 3 (November 17, 2021): 187–91. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2021.3.1.28.

Full text
Abstract:
Педагогічна діяльність вимагає від викладача завжди бути цікавим, актуальним, переконливим, оригіналь- ним та ефективним у своїй роботі. Однією з технік, що забезпечує ці критерії й активно використовується у ХХІ столітті, є сторітеллінг. Історії із власного життя, розповіді про відомих людей чи навіть міфічних та історичних персонажів привертають увагу до сказаного раніше й дозволяють запам’ятати весь матеріал. Стаття присвячена дослідженню цієї техніки, розповідає про витоки, історію появи сторітеллінгу у сфері мар- кетингу та його поширення на інші сфери. Дослівний переклад терміна означає вміння розповідати історії, однак це не прості розповіді без будь-якої мети чи кінцевого результату. Сторітеллінг – це техніка розповідання історій, яка має конкретне призначення, найчастіше – вплинути на слухача, переконати його у своїй правоті, схилити на свій бік, підтвердити або довести щось. У статті проаналізований сторітеллінг як ефективний інструмент у педагогічній практиці, сформульова- ні основні критерії успішного застосування цієї техніки під час проведення лекційних чи практичних занять. Основними ознаками сторітеллінгу є наявність одного чи кількох героїв історії, чітко визначеної мети розповіді, логічної побудови сюжету, відповідності історії матеріалу, який викладається. Наведено приклади основних видів сторітеллінгу, котрі можна ефективно застосовувати у педагогічній практиці. Дослідження доводить, що використання техніки сторітеллінгу під час проведення аудиторних занять сприяє кращому засвоєнню матеріалу, зацікавленню слухачів, створює ефект впізнаваності та формує індивідуальний стиль викладання. Усе це дозволяє зробити висновки про актуальність сторітеллінгу у сучасній педагогічній прак- тиці та перспективи подальших його досліджень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kryvoshein, V. V. "Дельфі як базова форсайт-технологія соціально-політичної ризикології." Науково-теоретичний альманах "Грані" 20, no. 7 (September 21, 2017): 57. http://dx.doi.org/10.15421/171796.

Full text
Abstract:
Визначено, що серед форсайт-технологій особливе місце посідає техніка Дельфі як система ітеративних групових експертних оцінок. Цей метод характеризується тим, що взаємодія експертів відбувається у заочний спосіб; думки експертів є анонімними; експертиза побудована за ітеративною процедурою; зворотний зв’язок має керований характер; експертні оцінки можуть бути піддані квантифікації та статистичній обробці. Показано, що головна відмінність техніки Дельфі від звичайних опитувань експертів полягає в тому, що її застосування забезпечує зворотний зв’язок з фахівцями – у серії ітерацій експертам надаються узагальнені результати опитувань, які отримано на попередніх етапах, тим самим досягається встановлення консенсусу щодо вирішуваної проблеми. Доведено, що особливо продуктивною техніка Дельфі виявляється під час аналізу та оцінки соціально-політичних ризиків, яка передбачає початкове ізольоване винесення експертами своїх суджень і подальше багаторазове їх коригування на базі ознайомлення кожного експерта з судженнями інших експертів до досягнення певної єдності. Виявлено, що вперше техніка Дельфі була апробована службою BERI (Business Environment Risk Intelligence). Модель BERI згодом стала своєрідним еталоном для цілої низки інших моделей, що використовують техніку Дельфі. На підставі заочного опитування 100 експертів з різних галузей соціально-політичної сфери чотири рази на рік виводяться два індекси: індекс політичних ризиків та індекс операційних ризиків. Саме завдяки особливій процедурі опитування фахівців і статистичного аналізу отриманих результатів форсайт-технологія Дельфі дозволяє уникнути похибок індивідуальної експертизи, а також багатьох недоліків традиційної групової експертизи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ляшенко, Р. Д., and Ю. С. Киришун. "ТЕХНІКА ТЛУМАЧЕННЯ НОРМ ПРАВА." Прикарпатський юридичний вісник, no. 38 (November 5, 2021): 3–7. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i38.885.

Full text
Abstract:
Ляшенко Р. Д., Киришун Ю. С. Техніка тлумаченнянорм права: поняття, принципи, структура. – Стаття.У статті проведено теоретико-правовий аналіз по-няття, принципів та структури техніки тлумаченнянорм права. Запропоновано визначення поняття тех-ніки тлумачення норм права як елемента юридичноїтехніки, що являє собою сукупність науково обґрунто-ваних та апробованих на практиці принципів, методів,засобів і способів, які використовуються у процесі тлу-мачення правових норм та є необхідними для створен-ня інтерпретаційного акта належної якості.Установлено, що принципами техніки тлумачен-ня норм права є: професійність суб’єкта тлумачення,системність, усебічність, обґрунтованість інтерпрета-ційних висновків, об’єктивність, цілеспрямованість,однозначність, точність та ясність тексту інтерпретаці-йного акта, єдність теорії та практики інтерпретаційноїдіяльності. Усі вони є взаємопов’язаними та взаємодо-повнюючими. Здійснення тлумачення на основі вищеза-значених принципів має на меті встановлення вираже-ної в них волі законодавця, її роз’яснення для широкогокола суб’єктів та правильну реалізацію норм права.Структуру техніки тлумачення норм права станов-лять власне інтерпретаційна техніка та інтерпретаці-йні технології. Інтерпретаційна техніка включає при-йоми, способи, методи здійснення інтерпретаційноїдіяльності. Інтерпретаційні технології передбачаютьрізні аспекти юридичної діяльності, пов’язані з тлу-маченням нормативно-правових актів, а іноді мисте-цтвом здійснювати інтерпретаційну діяльність зага-лом. В основі інтерпретаційних технологій покладеноінтерпретаційні операції. Серед таких операцій при-йнято виокремлювати: доведення і спростування поло-жень, які розкривають зміст норм права; тлумаченняшляхом виключення; конкретизацію норм права; ін-терпретацію через ілюстрацію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Совенко, Сергій. "Дослідження техніки спортсменів, які спеціалізуються у спортивній ходьбі, на етапах багаторічної підготовки: ретроспективний аналіз та сучасні підходи." Теорія і методика фізичного виховання і спорту, no. 3 (February 2, 2022): 37–46. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2021.3.37-46.

Full text
Abstract:
Анотація. Спортивна ходьба – вид легкої атлетики, якому притаманна тенденція до значної інтенсифікації тренувальної та змагальної діяльності. Тому розробка ефективної методології технічної підготовки легкоатлетів, які спеціалізуються у спортивній ходьбі, повинна здійснюватися на основі сучасних знань техніки атлетів на етапах багаторічного удосконалення. Мета. Проаналізувати дані науково-методичної літератури, що стосуються техніки спортсменів, які спеціалізуються у спортивній ходьбі, на етапах багаторічної підготовки та визначити основні напрями її удосконалення. Методи. Аналіз і узагальнення науково-методичної літератури, аналіз статистичних матеріалів виступів спортсменів на змаганнях. Результати. Сучасні дослідження техніки спортсменів, які спеціалізуються у спортивній ходьбі, здійснюється у двох основних напрямах: на змаганнях та в лабораторних умовах. Перші спрямовані переважно на вивчення кінематичних, другі – динамічних характеристик техніки атлетів. Ці дослідження практично не пов’язані з педагогічною складовою (засобами і методами) формування та удосконалення технічної майстерності спортсменів, які спеціалізуються у спортивній ходьбі. Сьогодні практично відсутні дані про техніку спортсменок, які спеціалізуються на дистанції 50 км, а також 35 км у чоловіків та жінок. Мало вивченими залишаються питання техніки спортсменів на етапах попередньої та спеціалізованої базової підготовки. Також відсутні фундаментальні узагальнюючі роботи, присвячені удосконаленню технічної підготовки у процесі багаторічного удосконалення легкоатлетів, які спеціалізуються у спортивній ходьбі. Проаналізовані дослідження, безумовно, створюють фундаментальну базу для удосконалення технічної підготовки у спортивній ходьбі у процесі всієї багаторічної підготовки. Однак вони потребують розширення, систематизації, узагальнення та інтерпретації з позиції насамперед педагогічної складової побудови багаторічного тренувального процесу. Ключові слова: спортивна ходьба, техніка, технічна підготовка, багаторічна підготовка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ФЕДОРОВА, Ксенія. "ТЕХНІКА І ЛЮДИНА: СУЧАСНА РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ." Human Studies a collection of scientific articles Series of «Philosophy», no. 44 (May 20, 2022): 300–311. http://dx.doi.org/10.24919/2522-4700.44.20.

Full text
Abstract:
Метою статті є концептуальне виявлення процесу взаємодії людини та техніки у техноспросторі; сучасна репрезентація поняття «техніка». Методологічними засадами дослідження є філософська рефлексія, герменевтичний метод, історико-філософський аналіз першоджерел, порівняльний аналіз, систематизація. Наукова новизна полягає в тому, що затверджується актуалізація напрямку філософія техніки, яка знаходить свою нову форму в філософії сучасного французького філософа Бернара Стиглера. Охарактеризовано основні риси поняття техніки, негантропоцену та негантропології в концепції Бернара Стиглера. Досліджено роботу Інституту досліджень та інновацій паризького Центру Жоржа Помпіду (IRI) та представлено ідеї цифрових гуманітарних наук як частини сучасних цифрових досліджень. Висновки. Технологічний прогрес має трансформуючий ефект та значно впливає на формування нових умов існування людини, таким чином створюється новий простір – техносфера. Технічні об’єкти щільно входять в життя сучасної людини та утворюють самостійну систему відносин, що надає людині властивість суб’єктності. Ця теза стала необхідною для розуміння філософії техніки Бернара Стиглера, який слідом за Сімондоном визнає технічні об’єкти неорганічно організованим сущим, яке має свою власну динаміку, яка не зводиться до фізики та біології. Стиглер продовжує працювати над постановкою питання про техніку та пропонує новий метод осмислення світу в технологічну еру. Визнаючи всі виклики епохи і вступаючи в дебати про антропоцен, філософ виступає за активне його перетворення в те, що він називає «негантропоценом». Бернара Стиглер висуває новий філософський проект – негантропологію як виклик сучасності, і постулює свою основну тезу: негантропологія повинна сприяти появі негантропоцена. Для цього він вводить поняття ентропії і негентропії та зазнає, що у той час як ентропія означає поступове розкладання Всесвіту, що розглядається як замкнута система, негентропія – це властивість системи, яка бореться з ентропією. Негантропоцен, тим самим, виступає переоцінкою цінностей, служить виходом з ентропійного розладу антропоцену через новий рівень уваги і відповідальності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Котова, Л. В., and С. С. Петрушков. "ТЕХНІКО-ЮРИДИЧНІ ПОМИЛКИ У НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТАХ УКРАЇНИ." Актуальні проблеми права: теорія і практика, no. 2 (42) (January 27, 2022): 98–108. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2021-42-2-98-108.

Full text
Abstract:
У даній статті здійснено теоретико-правовий аналіз техніко-юридичних помилок у нормативно-правових актах України. Проаналізована юридична природа техніко-юридичної помилки, яка зумовленанедотриманням вимог правотворчої техніки. Наголошується на тому, що техніко-юридичні помилки вправотворчості можуть негативно впливати не тільки на якість нормативно-правового акту, а й направове регулювання суспільних відносин.Сформульоване поняття техніко-юридичних помилок, а також визначені їх види. З огляду наве-дених у статті прикладів техніко-юридичних помилок встановлені причини виникнення таких помилок.Виокремлені основні засоби запобігання помилок з урахуванням доктринальних положень науковців щодопопередження техніко-юридичних помилок у нормативно-правових актах України.Акцентується увага на тому, що попередження та усунення будь-яких юридичних помилок є пе-редумовою досконалості нормативно-правових актів та одним із основних завдань як суб’єктів правот-ворчості, так і наукової спільноти, громадянського суспільства й держави в цілому.Ключові слова: якість законодавства, правотворча помилка, техніко-юридична помилка, норма-тивно-правовий акт, види техніко-юридичних помилок, правотворча діяльність, правотворчість, при-чини виникнення помилок, способи попередження помилок, правотворча техніка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Техніка"

1

Мелейчук, Станіслав Станіславович, Станислав Станиславович Мелейчук, Stanislav Stanislavovych Meleichuk, and М. М. Кіктенко. "Перспективи використання нанофлюїдів у холодильній техніці." Thesis, Вид-во СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/7578.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Плахотнюк, М. В., Д. В. Костецкий, and В. И. Милованов. "Совершенствования холодильной техники работающей на углеводородах." Thesis, Издательство СумГУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25766.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Полетайкин, А. Н. "Имитационная модель удовлетворения потребности в компьютерной технике." Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13235.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лебедєв, Анатолій Олексійович, Анатолий Алексеевич Лебедев, Anatolii Oleksiiovych Lebediev, Олексій Андрійович Борисенко, Алексей Андреевич Борисенко, Oleksii Andriiovych Borysenko, and Ю. А. Барабан. "Курс медицинской техники для будущих врачей." Thesis, Издательство СумГУ, 1997. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25095.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Костецький, Д. В., and В. І. Мілованов. "Холодоагент пропан - впровадження в холодильну техніку." Thesis, Видавництво СумДУ, 2012. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/25643.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Романчук, М. В. "Фізика в баскетболі." Thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/66839.

Full text
Abstract:
На перший погляд баскетбол це гра, але цей вид спорту повністю побудований на фізичних законах. Техніка баскетболу містить два розділи: техніка пересування і техніка володіння м'ячем. Рух гравця у часі та просторі, а саме пересування є кінетичною структурою техніки. Гравець може рухатись за прямою або за кривою траєкторією, змінювати свою швидкість під час гри.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Бубнова, І. С. "Невербальна техніка - засіб впливу на студентів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/10061.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Колісніченко, П. А., and Л. М. Фільштейн. "Методи та техніка наукових досліджень." Thesis, КНТУ, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/4070.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Залізький, А. А., and Л. М. Фільштейн. "Методи та техніка наукових досліджень." Thesis, КНТУ, 2016. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/4071.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Квасницька, Ольга Борисівна. "ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНІКА ЯК ЕЛЕМЕНТ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧА." Thesis, Матеріали навчально-методичної конференції «Актуальні питання вищої медичної та фармацевтичної освіти: досвід, проблеми, інновації та сучасні технології». - Чернівці 2016, 2016. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/10621.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Техніка"

1

Палеха, Ю. І. Організаційна техніка. Київ: Ліра-К, 2008.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ткачук, А. Законодавча техніка. Київ: Легальний статус, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ткачук, А. Законодавча техніка. Київ: Легальний статус, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ковалюк, Т. В. Основи програмування. Київ: BHV, 2005.

Find full text
Abstract:
Розглядаються основні поняття алгоритмізації, а також техніка застосування у програмуванні базових алгоритмічних структур і структур даних. Розв’язана велика кількість різноманітних задач з оброблення масивів і файлів, сортування та пошуку, створення і оброблення графічних зображень тощо. Усі розв’язання супроводжуються детальними коментарями, описом алгоритмів та застосованої техніки програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Томашевський, В. М. Моделювання систем. Київ: BHV, 2005.

Find full text
Abstract:
Розглядаються основні поняття алгоритмізації, а також техніка застосування у програмуванні базових алгоритмічних структур і структур даних. Розв’язана велика кількість різноманітних задач з оброблення масивів і файлів, сортування та пошуку, створення і оброблення графічних зображень тощо. Усі розв’язання супроводжуються детальними коментарями, описом алгоритмів та застосованої техніки програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Будіщев, М. С. Електротехніка, електроніка та мікропроцесорна техніка. Львів: Афіша, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Будіщев, М. С. Електротехніка, електроніка та мікропроцесорна техніка. Львів: Афіша, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Дибкова, Л. М. Інформатика та комп"ютерна техніка. Київ: Академвидав, 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Будіщев, М. С. Електротехніка, електроніка та мікропроцесорна техніка. Львів: Афіша, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Будіщев, М. С. Електротехніка, електроніка та мікропроцесорна техніка. Львів: Афіша, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Техніка"

1

Петковић, Данијела Р. "Наративне технике певача епског десетерца." In Есеј, есејисти и есејизација у српској књижевности ; Форме приповедања у српској књижевности, 333–44. Београд: Међународни славистички центар, Филолошки факултет, Универзитет у Београду, 2017. http://dx.doi.org/10.18485/msc.2017.46.2.ch35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Марчетић, Адријана М. "Наративне технике у прози Вељка Милићевића." In Есеј, есејисти и есејизација у српској књижевности ; Форме приповедања у српској књижевности, 365–73. Београд: Међународни славистички центар, Филолошки факултет, Универзитет у Београду, 2017. http://dx.doi.org/10.18485/msc.2017.46.2.ch38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дяченко, Анна, and Ірина Райтаровська. "АНАЛІТИЧНО-СТАТИСТИЧНИЙ АНАЛІЗ ТЕХНІКО-ТАКТИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ ДЗЮДОЇСТОК ВИСОКОЇ КВАЛІФІКАЦІЇ ЗА ПІДСУМКАМИ «ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР – 2020»." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.06.

Full text
Abstract:
В результаті теоретичного дослідження розглянуто актуальну проблему визначення ефективного техніко-тактичного арсеналу спортсменок високої кваліфікації, які спеціалізуються в боротьбі дзюдо. Відповідно до результатів моніторингу Інтернет-ресурсів, а також аналізу науково-методичної, спеціальної (довідкової) літератури встановлено, що питанням аналітико-статистичного огляду техніко-тактичної підготовленості дзюдоїсток, учасниць «ХХХІІ Літніх Олімпійських ігор – 2020» у м. Токіо, Японія – присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Головною метою дослідження є – аналіз техніко-тактичного арсеналу дзюдоїсток високої кваліфікації («Топ – 3» у своїх вагових категоріях), чемпіонок та призерок «ХХХІІ Літніх Олімпійських ігор – 2020 у м. Токіо, Японія». Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи теоретичного дослідження: аксіоматичні, ідеалізації, історичні і логічні, сходження від конкретного, формалізації тощо. Крім цього були використані методи експертного оцінювання, а також власний досвід організації системи багаторічної підготовки спортсменок, які спеціалізуються в одноборствах. Відповідно до результатів низки наукових досліджень, членами науково-дослідної групи встановлено, що інтегральними показниками всебічної підготовленості спортсменок, які спеціалізуються в дзюдо є: показники активності та ефективності змагальних дій, техніко-тактична підготовленість та показники підсистеми біологічного контролю. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи проведено аналіз техніко-тактичного арсеналу спортсменок, які спеціалізуються в дзюдо (чемпіонок та призерок «ХХХІІ Літніх Олімпійських ігор – 2020 у м. Токіо, Японія»). Відповідно до результатів теоретичного дослідження, вважаємо за необхідне зосередження уваги «тренерських штабів» на розроблення відповідних тренувальних програм (педагогічних моделей, методик тощо), які забезпечують: раціональну побудову змагальної сутички із урахуванням індивідуально-типологічних (психофізичних) особливостей суперниць; розвиток «вибухової сили», вивчення дзюдоїстками теоретичних аспектів діючих правил дзюдо; збільшення кількості та різноманіття атакуючих і захисних прийомів; підвищення коефіцієнту надійності техніко-тактичних дій (комбінацій); підвищення інтенсивності тренувального навантаження; збільшення кількості техніко-тактичних дій (комбінацій) за одиницю часу тощо); розвиток тактильної чутливості та координації; формування високої психофізичної готовності до тривалої змагальної діяльності (високих тренувальних навантажень); розвиток та удосконалення спеціальної фізичної підготовленості тощо, що сприятиме підвищенню показників змагальної діяльності українських спортсменок, які спеціалізуються в дзюдо на різних етапах їхньої багаторічної підготовки. Перспективи подальших досліджень у обраному напрямі наукової розвідки передбачають проведення порівняльного аналітико-статистичного аналізу техніко-тактичного арсеналу жінок та чоловіків, які спеціалізуються в дзюдо високої кваліфікації (учасників та учасниць «ХХХІІ Літніх Олімпійських ігор-2020, м. Токіо, Японія».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Оксана, Оксана. "ОСОБЛИВОСТІ МОДЕЛЮВАННЯ ХУДОЖНЬО-ВИКОНАВСЬКОЇ ТЕХНІКИ МУЗИКАНТА." In Theoretical foundations of the functioning of Education. Ways to improve the effectiveness of educational activities, 483–91. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.ped.ii-483-491.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Орлов, И. В., Н. Е. Федоров, and И. А. Рогов. "НОВОЕ В ТЕХНИКЕ ТРИХИНЕЛЛОСКОПИИ." In Proceedings of the First International Congress of Parasitology, 671–72. Elsevier, 1999. http://dx.doi.org/10.1016/b978-0-08-011427-9.50041-x.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Куцеев, Владимир Васильевич, and Виталий Владимирович Куцеев. "ВОПРОСЫ ФИЛОСОФИИ ТЕХНИКИ СЕЛЬСКОГО ХОЗЯЙСТВА." In ВОПРОСЫ ФИЛОСОФИИ ТЕХНИКИ СЕЛЬСКОГО ХОЗЯЙСТВА. ICSP «NEW SCIENCE», 2020. http://dx.doi.org/10.46916/02092020-978-5-907327-82-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Русин, Людмила. "ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ТРЕНЕРІВ З ОДНОБОРСТВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ В СИСТЕМІ САМООСВІТИ." In Імплементація нововведень до правових та воєнних наук та підвищення ролі спорту на державному рівні (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/indpvnprsdr.ed-1.05.

Full text
Abstract:
В результаті дослідно-аналітичної роботи розглянуто актуальну проблему формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування засобів фізичної терапії в системі самоосвіти. Враховуючи результати моніторингу Інтернет-ресурсів, аналізу науково-методичної, спеціальної та довідкової літератури встановлено, що питанням розроблення та апробації прикладних програм (методик, педагогічних моделей, тощо) формування готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до застосування технік кінезіологічного тейпування у професійній діяльності (в системі багаторічної підготовки спортсменів) присвячено недостатню кількість науково-методичних праць, що потребує подальших наукових розвідок та підкреслює актуальність і практичну складову обраного напряму дослідження. Під час вирішення поставлених перед нами завдань були використані наступні методи дослідження (на емпіричному та теоретичному рівнях): абстрагування, аналіз і синтез, індукція і дедукція, моделювання, математично-статистичні (кореляційного аналізу, факторного аналізу, шкалювання) тощо. У динаміці другого етапу дослідження членами науково-дослідної групи визначено сутність та структуру готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності – особистісне утворення, яке формується шляхом акцентованого педагогічного впливу на формування у тренерів готовності до підтримання престижу українського спорту на міжнародній арені завдяки всебічній та якісній підготовці висококваліфікованих атлетів, до виконання навчально-тренувальних планів на різних етапах багаторічної підготовки спортсменів-одноборців у тому числі й на етапах їхньої фізичної терапії і ерготерапії та забезпечує узгодження ним знань про зміст та структуру професійної діяльності, а також вимог цієї діяльності до рівня всебічної підготовленості, а також психофізіологічного стану одноборців, сформованих компетентностей необхідних для організації збалансованої та конкурентоспроможної системи багаторічної підготовки спортсменів, які спеціалізуються в одноборствах зі сформованими та усвідомленими ними в процесі розвитку можливостями та потребами. Враховуючи результати низки теоретичних та емпіричних досліджень вважаємо, що структура готовності тренерів, які спеціалізуються в одноборствах до професійної діяльності містить наступні компоненти: мотиваційний, функціональний, прикладний та стресостійкий. В процесі дослідно-аналітичної роботи упродовж третього етапу дослідження нами виділені рівнозначні для тренерів, які спеціалізуються в одноборствах «критерії оцінювання»: мотиваційний, змістовий та аналітико-оцінний. Крім цього, вважаємо, що для будь-якого «критерію» характерним є наявність певних «показників», які відображають найбільш важливі та інформативні властивості «об’єкту», що забезпечує його існування. Відповідно до аналізу спеціальної науково-методичної та довідкової літератури членами науково-дослідної групи встановлено, що найбільш ефективними підходами для досягнення мети обраного напряму дослідження (з метою розроблення майбутньої «Програми формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування в системі самоосвіти») є: діяльнісний, особистісно-зорієнтований, комплексний, системний, а також структурний «підходи». Крім цього, відповідно до результатів низки емпіричних досліджень, а також враховуючи власний досвід організації системи багаторічної підготовки одноборців, нами пропонується до використання в системі оцінювання готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування наступних «рівнів»: високого, достатнього та задовільного. Варто також підкреслити, що для досягнення головної мети дослідження членами науково-дослідної групи планувалося використання наступних коригуючих технік кінезіологічного тейпування: лімфатична корекція «тунелювання»; зв’язкова-сухожильна корекція «тиск»; фасціальна корекція «утримання»; механічна корекція; послаблююча корекція «ліфтинг»; функціональна корекція «пружинування». Підсумовуючи результати аналізу науково-методичної та спеціальної літератури (Інтернет-джерел), членами науково-дослідної групи розроблено та апробовано програму формування готовності тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо до застосування засобів фізичної терапії (із акцентованим використанням технік кінезіологічного тейпування) в системі самоосвіти. Розроблена та апробована «Програма» є уніфікованою і може ефективно використовуватися в системі фізичної терапії представників інших повноконтактних одноборств (олімпійських та неолімпійських видів спорту). Результати дослідження впроваджені у систему самоосвіти (підвищення кваліфікації) тренерів, які спеціалізуються в одноборствах. Напрями подальших досліджень передбачають розроблення дихальних комплексів фізичних вправ, які забезпечують підвищення працездатності тренерів з одноборств (на прикладі тренерів, які спеціалізуються в боротьбі самбо та дзюдо) на етапі їхнього відновлення після лікування коронавірусної хвороби (COVID-19).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Петренко, Ольга, and Андрій Носик. "ПАРАЛЕЛЬНІ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ СТРУКТУРИ ДЛЯ РІШЕННЯ ЗАДАЧ ДИСКРЕТНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ." In Сучасний стан проведення наукових досліджень у IT-технологіях, галузях електроніки, інженерії, нанотехнологіях та транспортній сфері (1st ed.). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/csriteenat.ed-1.06.

Full text
Abstract:
Проблеми автоматизації різних процесів управління і обробки даних на основі застосування сучасних засобів обчислювальної техніки є на сьогодні однією з головних задач інформаційних технологій. Успішне рішення цих проблем залежить від сумісних зусиль різних фахівців. Одержані цікаві результати в області розробки і дослідження нових математичних моделей ряду важливих процесів, створення ефективних математичних методів рішення задач, що виникають при побудові автоматизованих систем, зокрема, задач дискретної і комбінаторної оптимізації в різних постановках. У монографії надані паралельні обчислювальні структури для рішення задач дискретної оптимізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Borodychev, V. V., and M. N. Lytov. "ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ И ТЕХНИКО-ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЕ ОСНОВЫ КОМПЛЕКСНОГО РЕГУЛИРОВАНИЯ ГИДРОТЕРМИЧЕСКОГО РЕЖИМА АГРОФИТОЦЕНОЗА В УСЛОВИЯХ ОРОШЕНИЯ." In НАУЧНО-МЕТОДИЧЕСКОЕ ОБЕСПЕЧЕНИЕ РАЗВИТИЯ МЕЛИОРАТИВНО-ВОДОХОЗЯЙСТВЕННОГО КОМПЛЕКСА, 9. ФГБНУ «ВНИИГиМ им. А.Н. Костякова», 2020. http://dx.doi.org/10.37738/vniigim.2020.16.41.002.

Full text
Abstract:
Актуальность исследований определяется преимуществами комплексного регулирования гидротермического режима агрофитоценоза и проекции посевов от климатических рисков, реализуемых на базе единой технической системы с автоматическим управлением. Цель исследований разработать теоретические и технико-технологические основы комплексного регулирования гидротермического режима агрофитоценоза в условиях орошения. Исследованиями разработана укрупненная модель формирования гидротермического режима агрофитоценоза в условиях орошения, предложена система сенсоров и критериев управления гидротермическим режимом агрофитоценоза, разработан концепт математической модели формирования гидротермического режима агрофитоценоза с регуляторами на основе взаимосвязанного решения задач тепло- и водообмена в системе, обоснована система перспективных технико-технологических решений в области регулирования гидротермического режима агрофитоценоза и комплексной защиты посевов от климатических рисков. Модельные и экспериментальные исследования эффективности предложенных технико-технологических решений подтвердили приоритет комбинированных стационарных систем орошения для однолетних пропашных культур и многолетних насаждений.The relevance of research is determined by the benefits of comprehensive regulation of the hydrothermal regime of agrophytocenosis and the projection of crops from climatic risks, implemented on the basis of a single technical system with automatic control. The purpose of the research is to develop theoretical and technical-technological foundations for the integrated regulation of the hydrothermal regime of agrophytocenosis under irrigation conditions. Studies have developed an enlarged model for the formation of the hydrothermal regime of agrophytocenosis under irrigation conditions, proposed a system of sensors and criteria for controlling the hydrothermal regime of agrophytocenosis, developed a concept for a mathematical model of the formation of the hydrothermal regime of agrophytocenosis with regulators based on the interconnected solution of heat and water exchange problems in the system, justified a system of promising technical and technological decisions in the field of regulation of the hydrothermal regime of agrophytocenosis and comp eksnoy protect crops against climate risks. Model and experimental studies of the effectiveness of the proposed technical and technological solutions have confirmed the priority of combined stationary irrigation systems for annual row crops and perennial plantings.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ростовский, Й. К. "Экономический анализ рынков электромобилей в мире и крупнейших странах и регионах." In Научные труды 2020, 201–18. Москва: МАКС Пресс, 2020. – 624 с., 2020. http://dx.doi.org/10.47711/2076-318-2020-201-218.

Full text
Abstract:
Статья посвящена исследованию электромобилей, как технологии, которая в ближайшем будущем должна будет заменить автомобили с двигателем внутреннего сгорания (ДВС). В силу стремительного развития технологии актуально анализировать ситуацию на рынках и изменения технико-экономических характеристик. Приведены оценки экономики электромобиля в сравнение с автомобилями с ДВС. Проанализированы исторические и будущие цены на аккумуляторные батареи. Проведен анализ мирового рынка электромобилей, ежегодных продаж и парка по миру в целом и крупнейшим странам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Техніка"

1

Бардік, М. А. "Стиль і техніка живопису церков Києво-Печерської лаври." In CULTURAL STUDIES AND ART CRITICISM: THINGS IN COMMON AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-004-9-42.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Вільховецька, К. В. "Техніка сграфіто в сучасному церковному мистецтві: приклади і перспективи застосування." In CULTURAL STUDIES AND ART CRITICISM: THINGS IN COMMON AND DEVELOPMENT PROSPECTS. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-004-9-44.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Олексієнко, Анна. "ТЕХНІКА БІЗНЕС-АНАЛІЗУ «НАКОПИЧЕНИЙ ДОСВІД» У ПОКРАЩЕННІ ЕФЕКТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ ПРОЕКТІВ." In THEORETICAL AND EMPIRICAL SCIENTIFIC RESEARCH: CONCEPT AND TRENDS, chair Світлана Калабухова. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.12.2021.v1.19.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Поляк, Олександра. "ТЕХНІКА АДМІНІСТРАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: АНДРАГОГІЧНИЙ ПІДХІД В ОСВІТІ В УМОВАХ ДИСТАНЦІЙНОГО УПРАВЛІННЯ." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v3.26.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ходун, Данило, and Мар’яна Древаль. "УТИЛІЗАЦІЯ ДРІБНОЇ ЕЛЕКТРОННОЇ ТЕХНІКИ." In MODALITĂȚI CONCEPTUALE DE DEZVOLTARE A ȘTIINȚEI MODERNE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/20.11.2020.v2.38.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гриффен, Леонид. "ТЕХНИКА КАК ОБЩЕСТВЕННАЯ СИСТЕМА." In GRUNDLAGEN DER MODERNEN WISSENSCHAFTLICHEN FORSCHUNG. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-10.09.2021.82.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Chlupin, Vladimir Mikchaylovich. "Ecological and epidemiological characteristics of the tenioses of the population of the Volgograd region." In Наука, технологии и техника. Нижний Новгород: Научная общественная организация "Профессиональная наука", 2021. http://dx.doi.org/10.54092/9781387402557_15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Pushkareva, Antonina Alexandrovna. "The image of Russian nature in the works of S.M. Slonimsky on the example of the choir "Oh, my North!" from the cycle "Two northern landscapes..."." In Наука, технологии и техника. Нижний Новгород: Научная общественная организация "Профессиональная наука", 2021. http://dx.doi.org/10.54092/9781387402557_5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kuzmenko, Andrey Dmitrievich, and Ekaterina Fedorovna Pogrebnaya. "Philosophy of anarchism: history and modernity." In Наука, технологии и техника. Нижний Новгород: Научная общественная организация "Профессиональная наука", 2021. http://dx.doi.org/10.54092/9781387402557_33.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Ananyeva, V. Yu, A. K. Tyumina, A. G. Matyushina, D. O. Zagvozdkina, M. A. Shibakov, and K. S. Gavrichkova. "Study of the use of UAVs in the disclosure and investigation of crimes and administrative offenses." In Наука, технологии и техника. Нижний Новгород: Научная общественная организация "Профессиональная наука", 2021. http://dx.doi.org/10.54092/9781387402557_37.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Техніка"

1

Щербак, Юлія Володимирівна. Символіка образу смерті у п’єсі М. Метерлінка «Неминуча». КДПУ, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6056.

Full text
Abstract:
У статті розглядається символістська естетика ранньої драматургії Моріса Метерлінка. На прикладі п'єси "Неминуча", досліджується техніка створення сугестивного образу, який є базовим емоційним стрижнем його театру мовчання. Драматург демонструє кілька видів сугестії, що показують його концепцію символу. За допомогою цього інструментарію створюється інший, філософський шлях прочитання п'єси.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Чумак, А. С. Використання комп'ютерної техніки при виборі об'єктів праці. КДПУ, 2002. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5936.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Остроушко, О. А. Новітні запозичення у сфері побуту: назви кухонної техніки та приладдя. Видавництво "КОД", 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3285.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена виявленню й опису семантичних особливостей низки новітніх запозичень у лексико-тематичних групах на позначення кухонної техніки та кухонного приладдя. Досліджено назви, дібрані з офіційних Інтернет-сайтів магазинів побутової техніки. Описаний матеріал ілюструє значні зміни в побуті українців, спричинені швидким розвитком техніки і технологій та їх широким застосуванням у побутовому щоденному житті, засвідчує характерні для сучасного соціуму міжкультурні контакти, взаємопроникнення культур. Встановлено, що значна частина активно вживаних сьогодні слів досі не кодифікується словниками. Визначено джерела низки новітніх запозичень, дано їх тлумачення. Переважна більшість проаналізованих назв походить із англійської мови. Проведено порівняння дібраних англізмів із тлумаченнями їх у словниках мови-джерела. Виявлено нові лексеми, які поки не відображено і в англійських словниках. Деякі новітні запозичення входять в українську мову як багатозначні слова, що не виключає звуження лексичного значення при запозиченні, а також поповнюють наявні в мові словотвірні гнізда. Наведено приклади фонетичних та орфографічних варіантів новітніх запозичень. Наголошено на потребі лексикографування активно вживаних новітніх запозичень та їх адаптації до фонетичної, лексичної та граматичної систем української мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гладка, О. В. Навчання техніки написання дескриптивного есе засобами візуалізації на заняттях з іноземної мови. Видавець Лисенко В. Ф., 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2040.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості навчання техніки написання дескриптивного есе засобами візуалізації на заняттях з іноземної мови, конкретизовано поняття «дескриптивне есе», «візуалізація», запропоновано приклади завдань для навчання студентів написання дескриптивного есе. Під дескриптивним есе розуміють опис події, персонажу і т.п. з метою сформувати в читача яскравий образ, повідомлення певних фактів за темою, визначення шляхів, надання практичних порад щодо вирішення тієї чи іншої проблеми. До основних ознак дескриптивного есе належать вільна композиція, оригінальний підхід, суб'єктивний погляд на проблему, предмет, подію, що описується, використання художніх засобів мови. Найважливішим завданням для викладача під час навчання техніки написання дескриптивного есе є навчити студентів послуговуватися всією гамою допоміжних засобів, серед яких головне місце займають засоби візуалізації (створення з усної наочної інформації нового об’єкта творчого характеру, який безпосередньо пов’язаний із суттю та змістом навчально-теоретичного матеріалу). Проте, навчаючи основам написання дескриптивного есе, викладачу необхідно фокусувати увагу не лише на емоціях, відчуттях та багатому вокабулярі студентів, а й наголошувати на необхідності дотримуватись базових правил оформлення твору та логіці викладення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рудь, І. С. Тактика игры и технико-тактическая подготовка юных волейболистов. Криворізький педагогічний інститут ДВНЗ "Криворізький національний університет", 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1685.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тимченко, А. А., В. А. Ващенко, С. В. Заболотній, Я. В. Гальченко, Ю. Г. Лега, В. М. Лукашенко, Т. Л. Мазурок, et al., eds. Інформаційні технології в освіті, науці і техніці (ІТОНТ-2018). Chair В. М. Рудницький. ЧДТУ, May 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2871.

Full text
Abstract:
Матеріали конференції висвітлюють основні напрями розвитку інформаційних технологій і систем та їх використання в освіті, науці, техніці, економіці, управлінні, медицині. У матеріалах розглядаються питання, пов’язані з комп’ютерним моделюванням фізичних, хімічних і економічних процесів, інформаційною безпекою та застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій у техніці, наукових дослідженнях і управлінні складними системами, з використанням інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, з створенням, впровадженням і використанням науково-освітніх ресурсів у закладах освіти різного рівня, а також з проблемами підготовки ІТ-фахівців. Для наукових і педагогічних працівників, аспірантів і студентів закладів вищої освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Федорова, Людмила Григорівна. Проблема впровадження новітніх засобів навчання в процес підготовки майбутніх учителів початкових класів. Київ: Гнозис, 2015. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2410.

Full text
Abstract:
У статті розкрито дефініції понять "новітні технології", "педагогічні технології", "інноваційні технології" та зміст педагогічної "Веселкової" технології. Проаналізовано новітні засоби навчання, детально представлено техніку квілінг та теоретично обгрунтовано її значущисть та необхідність у підготовці майбутніх фахівців сучасної початкової школи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мохначова, Ольга Вікторівна. Способы реализации паратекстуальных отношений в современном романе ("Тайная история" и "Щегол" Донны Тартт). КДПУ, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5878.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються способи реалізації такої літературної техніки, як інтертекстуальність, зокрема, паратекст у сучасному романі. Увагу зосереджено на функціях назви, епіграфу та назв глав як допоміжних інструментах створення смислу тексту в «Таємній історії» (1991) та «Щоглі» (2013) Донни Тартт
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шестопалова (Бондар), Катерина Миколаївна, and Олена Петрівна Шестопалова. Субсидіарні зміни особистості дитини (VTF) в ситуації вторинної травматизації (trauma survivos). ХНУ ім. Сковороди, 2014. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3902.

Full text
Abstract:
Представлено розуміння психологічного супроводу дітям і підліткам, які демонструють симптоми ПТСРю Проаналізовано техніки зняття стресу, феномени максимального витіснення з пам’яті дітей стресогенного чинника в консультуванні, а також прищеплення навичок аутогенного тренування, підвищення прийняття своєї особистості, формування нового сенсу існування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Борисова, Лилия Владимировна. О НЕКОТОРЫХ ТЕХНИКО-ЮРИДИЧЕСКИХ ДЕФЕКТАХ ПРАВОВЫХ НОРМ В СФЕРЕ ОХРАНЫ ЗДОРОВЬЯ ДЕТЕЙ В УСЛОВИЯХ ДОШКОЛЬНОЙ ОБРАЗОВАТЕЛЬНОЙ ОРГАНИЗАЦИИ. DOI CODE, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/0356-5552-2021-05502.

Full text
Abstract:
В статье показаны некоторые технико-юридические дефекты в содержании норм санитарных правил СП 2.4.3648-20, допущенные при определении требований к работе дошкольных образовательных организаций. Проанализирована практика допуска в детские сады детей с признаками инфекционных заболеваний в России и зарубежных странах. Обоснован вывод о необходимости устранения имеющихся в содержании норм указанных санитарных правил технико-юридических дефектов в целях преодоления неопределенности при их применении, согласования с действующим федеральным законодательством, а также повышения эффективности правового регулирования отношений в сфере охраны здоровья обучающихся в дошкольных образовательных учреждениях детей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography