To see the other types of publications on this topic, follow the link: Управління продажами.

Journal articles on the topic 'Управління продажами'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 40 journal articles for your research on the topic 'Управління продажами.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Бужимська, К. О. "ОРГАНІЗАЦІЯ ЕФЕКТИВНОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПРОДАЖАМИ НА ВИРОБНИЧО-ТОРГОВЕЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ". Підприємництво і торгівля, № 33 (26 серпня 2022): 24–30. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2022-33-03.

Full text
Abstract:
У статті визначено систему продаж, як один з найважливіших активів виробничо-торговельного підприємства, що безпосередньо впливає на результат його діяльності. Ефективна система управління продажами представлена запорукою фінансової стійкості бізнесу, а також потужним важелем його розвитку. Управління продажами охарактеризовано, як координацію операцій збуту, формування торгового персоналу, впровадження інноваційних методів, які дозволяють виробничо-торговельним підприємствам досягати і навіть перевищувати свої бізнес-цілі. Обгрунтовано, що управління продажами це особлива система, що включає елементи маркетингу, менеджменту і, звичайно, торгівлі. З цієї причини в цю систему запропоновано включити цілий ряд компонентів: визначення цільових клієнтів; встановлення каналів розподілу; управління каналами розподілу; організація роботи відділу продаж та розробка його стратегії; управління відділом продаж; розвиток навичок персонального продажу та управління відносинами; коригування системи продаж. Представлено перелік цілей, правильне визначення яких дозволяє забезпечити ефективність процесу управління продажами на виробничо-торговельному підприємстві. Визначено основні функції управління, які служать для розробки та реалізації ефективної стратегії управління продажами виробничо-торговельних підприємств. Обгрунтовано, що вибір найбільш оптимальних методів ефективного управління продажами потрібно здійснювати виходячи зі специфіки діяльності кожної конкретної організації. Встановлено, що на вибір методів впливає ступінь стандартизації робочих процесів, наявність або відсутність автоматизованої системи аналізу продажів для співробітників, позиція компанії на ринку в даний момент, кількість співробітників у відділах продажу, особливості внутрішньоорганізаційних комунікацій тощо. Визначено, що існує кілька підходів до організації ефективного управління продажами: ситуаційний, процесний і системний. Доведено, що грамотна побудова та організація системи управління продажами дозволяє зміцнити позиції виробничо-торговельної компанії на ринку, сприяє її розвитку та процвітанню, зміцнює зв’язки компанії з клієнтами. З позицій системного підходу виділено головні етапи процесу організації ефективної системи управління продажами на виробничо-торговельному підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лукачина, С. С. "ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ ЕЛЕКТРОННОЇ КОМЕРЦІЇ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 1(65) (7 травня 2025): 110–20. https://doi.org/10.24144/2409-6857.2025.1(65).110-120.

Full text
Abstract:
У статті досліджено роль штучного інтелекту в управлінні підприємствами електронної комерції.Розглянуто сутність поняття штучний інтелект та його ключові аспекти. З’ясовано, що штучнийінтелект найчастіше використовується в управлінні маркетингом і продажами підприємствамиелектронної комерції. Проаналізовано використання штучного інтелекту в управлінні підприємствамиелектронної комерції в контексті функціональних підсистем, а саме з точки зору стратегічного тапоточного управління, управління персоналом та маркетингом. З'ясовано, що роль штучного інтелектув стратегічному управлінні підприємствами електронної комерції полягає у сприянні формуванню їхньоїдовгострокової стратегії. Наведено ряд сучасних інструментів, побудованих на основі штучногоінтелекту, які використовуються при управлінні персоналом підприємства електронної комерції.Визначено основні виклики впровадження штучного інтелекту в управлінні підприємствами електронноїкомерції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чмут, А. В. "УПРАВЛІННЯ ПРОДАЖАМИ ПІДПРИЄМСТВ КОНДИТЕРСЬКОЇ ГАЛУЗІ В ЦИФРОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ: АДАПТАЦІЯ ДО ПОВЕДІНКИ ОНЛАЙН-СПОЖИВАЧІВ". Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Economic Sciences, № 55 (30 червня 2025): 26–30. https://doi.org/10.32999/ksu2307-8030/2025-55-4.

Full text
Abstract:
У статті досліджено теоретичні та практичні аспекти управління продажами підприємств кондитерської галузі в умовах цифрових змін маркетингового середовища. Розглянуто еволюцію споживчої поведінки при купівлі кондитерських виробів під впливом цифрових технологій та визначено ключові характеристики сучасного онлайн-споживача. Проаналізовано вплив цифрових каналів комунікації на формування споживчих переваг та вибір. Окреслено можливості використання CRM-систем для управління даними онлайн-споживачів та автоматизації маркетингових зусиль, застосування веб-аналітики для розуміння їхньої поведінки на онлайн-платформах, а також використання чат-ботів та інших інструментів штучного інтелекту для покращення клієнтського сервісу. Установлено, що для ефективного управління продажами в цифровій епосі підприємствам необхідно адаптувати свої стратегії шляхом впровадження відповідних цифрових інструментів та глибокого розуміння потреб онлайн-споживачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лазебник, В. В., В. Л. Гераймович та І. Л. Гуменюк. "ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В УПРАВЛІННІ ПРОДАЖАМИ ТА ВИКЛАДЦІ ТОВАРІВ АГРАРНОГО ВИРОБНИЦТВА". Інклюзивна економіка, № 2 (08) (30 травня 2025): 44–50. https://doi.org/10.32782/inclusive_economics.8-7.

Full text
Abstract:
У статті розкрито вплив інноваційних цифрових технологій на ефективність управління продажами та викладкою аграрної продукції в умовах цифрової трансформації аграрного сектору. Проведено комплексний аналіз впровадження CRM-систем, мобільних додатків для польової торгівлі, платформ електронної комерції, систем цифрового мерчендайзингу з використанням штучного інтелекту та RFID-рішень. Обґрунтовано доцільність впровадження цих технологій з урахуванням специфіки аграрних підприємств різного масштабу. На основі SWOT-аналізу визначено внутрішні та зовнішні чинники, що впливають на успішність цифровізації, а також сформовано поетапну стратегію впровадження інновацій для сільськогосподарських виробників. Запропоновано практичні рекомендації щодо оцінки цифрової готовності підприємств, вибору технологічних рішень, навчання персоналу, масштабування цифрових інструментів і залучення зовнішнього фінансування. У результаті дослідження встановлено, що застосування інноваційних технологій дозволяє досягти зростання повторних продажів на 20 – 25%, скоротити час обробки замовлень на 30%, зменшити втрати продукції на 22% та підвищити точність інвентаризації до 99%. Висвітлено приклади впровадження цифрових рішень у вітчизняній аграрній практиці. Узагальнено, що інноваційні підходи до управління продажами і викладкою товарів формують підґрунтя для підвищення операційної ефективності, конкурентоспроможності та стійкості аграрних підприємств у цифровій економіці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шитікова, Л. В., та Я. Р. Ахінько. "МОДЕЛЮВАННЯ ЛОГІСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА З МЕТОЮ ПІДВИЩЕННЯ ІННОВАЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ". Управління змінами та інновації, № 10 (26 червня 2024): 38–41. http://dx.doi.org/10.32782/cmi/2024-10-7.

Full text
Abstract:
В статті розкрито сутність та значення моделювання в управлінні логістичною діяльністю підприємства, визначено проблеми логістичного управління сучасним підприємством в рамках підвищення конкурентоспроможності та удосконалення інноваційного потенціалу. На основі аналізу вітчизняного ринку упакування виявлено найбільш перспективні напрями розвитку підприємства та запропоновано заходи удосконалення управління і організування системи складування та обґрунтовано пошук нового складського приміщення. З’ясовано, що першочергову роль у логістиці відіграють оптимізаційні рішення, щодо формування партій постачання товарів, скорочення складських перевалювань продукції, формування господарських зв’язків. Прийняття і реалізація цих рішень впливають на використання резервів економії матеріальних і фінансових ресурсів, розширення регіональних ринків товарів і послуг. Доведено, що успішна реалізація планів щодо вимог результативного логістичного управління вимагає від працівників підприємства постійного пошуку нових методів, інструментарію, підходів, функцій, технологій управління, до якого відноситься й моделювання. В якості об’єкта дослідження прийнято процес впровадження сучасних методів та моделей логістики у діяльності виробничих підприємств для підвищення ефективності. Проведена розробка заходів вдосконалення логістичних процесів для підприємств, що здійснюють оптову торгівельну діяльність упакуванням та іншими супутніми товарами. В статті зазначено, що за допомогою правильно побудованої логістичної моделі конкретної збутової мережі можна визначити оптимальну кількість складів, за якої величина транспортних витрат буде найменшою. Таким чином, застосування науково-обґрунтованих методів і моделей для побудови логістичної інфраструктури дозволить підвищити ефективність прийняття управлінських рішень. Доведено, що використання логістичного менеджменту сприятиме вирішенню проблем щодо транспортування та перевезення, контролю запасів та виробничих планів, обслуговування споживачів і складських операцій на регіональних складах, керування продажами, замовленнями та інше.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Тimchenko, O. D. "Evaluating the Efficiency of Sales Management of the Trade Enterprise." Business Inform 6, no. 521 (2021): 184–89. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2021-6-184-189.

Full text
Abstract:
The research is aimed at substantiating the methodological principles of evaluating the efficiency of sales management of the trade enterprise. This evaluating is carried out taking into account the objects of management and compliance with the general principle of determining performance indicators. To achieve the goal set, scientific approaches to determining the essence of sales management are generalized; the directions of this activity are determined; both the local indicators and the integral indicator of evaluation of sales management efficiency at the trade enterprise are substantiated. The research was carried out using methods of analysis, synthesis, abstraction and comparison, as a result of which the author’s own position on the essence and features of sales is substantiated. It is noted that the peculiarities of sales are the change in the forms of value and the transition of goods belonging to the enterprise into the property of the buyer. The content of sales management is defined as an aggregate of processes of planning, analysis and change of the system of sale of goods and services. To identify the efficiency of sales management at the enterprise, it is proposed to evaluate the sales system, sales department activities, sales channels for goods and services. To this end, both the local indicators and the integral indicator are substantiated. To calculate the latter, the use of the radar method is proposed, according to which the integral indicator is determined on the basis of the calculation of the relative area of the radar built within the evaluation circle according to a set of further indicators. These indicators have a wide range of applications, in particular, can be used to study the dynamics of efficiency and identify reserves of sales development at the enterprise, analyze the completeness of the implementation of functions and compliance of the sales management system with the target objectives of the functioning and development of the trade enterprise.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

КОВАЛЬЧУК, Світлана, та Сергій ПАВЛЮК. "АНАЛІЗ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ РИНКУ ОДЯГУ В УКРАЇНІ З ПОЗИЦІЙ МЕНЕДЖМЕНТУ ОНЛАЙН-ПРОДАЖ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 2 (25 червня 2024): 69–78. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2024-12-9.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу та виявленню тенденцій розвитку ринку одягу в Україні з погляду управління онлайн-продажами. В контексті постійних змін у споживчих уподобаннях та технологічних інновацій, важливо розуміти, які чинники впливають на динаміку ринку одягу та які стратегії можуть бути ефективними для підприємств у цій сфері. На підставі проведеного у статті аналізу можна стверджувати, що українська текстильна промисловість стикається з жорсткою конкуренцією з боку країн з дешевою робочою силою. Значні загрози розвитку ринку одягу несе застаріле обладнання та низький рівень інновацій, які стримують розвиток галузі. Поряд із цим перед українськими підприємствами, які працюють у цьому сегменті ринку відкривається низка можливостей через застосування менеджменту онлайн-продажів, зокрема: розвиток експорту до країн ЄС та інших країн світу; залучення інвестицій у модернізацію обладнання та впровадження інновацій; розвиток співпраці з іноземними партнерами. Відтак, текстильна промисловість України має значний потенціал для розвитку. Для реалізації цього потенціалу необхідна модернізація галузі та розширення ринків збуту. У статті розглядаються такі аспекти, як зміни у споживчому попиті, конкурентна боротьба серед онлайн-платформ, вплив ковідної пандемії на зміни у покупних звичках, а також виклики та можливості, які виникають для підприємств у контексті цифрової трансформації та електронної комерції. Автори звертають увагу на стратегії управління онлайн-продажами, які можуть допомогти підприємствам адаптуватися до нових умов і забезпечити стабільний розвиток у сучасному конкурентному середовищі. Результати дослідження можуть бути корисними для менеджерів та керівників у сфері модного бізнесу, а також для аналітиків та дослідників, які цікавляться розвитком ринку одягу та електронної комерції в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ГОРІШНЯ, Катерина, Ірина АФАНАСЬЄВА, Костянтин ОНИЩЕНКО, Наталія ГОЛЯН та Віра ГОЛЯН. "ПРОЕКТУВАННЯ ПРОГРАМНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ БРОНЮВАННЯ КВИТКІВ". Information Technology: Computer Science, Software Engineering and Cyber Security, № 3 (6 грудня 2024): 23–32. https://doi.org/10.32782/it/2024-3-3.

Full text
Abstract:
Дана робота присвячена розробці та впровадженню платформи для бронювання квитків, яка відповідає сучасним вимогам користувачів та організаторів заходів. Мета роботи. Метою даної роботи є проектування та розробка програмної системи для бронювання та покупки квитків на заходи «Ticketer». Основним завданням є створення зручного та ефективного інструменту, який забезпечить користувачам швидкий доступ до інформації про події, а також надасть організаторам заходів сучасні інструменти для управління продажами. Методологія. У процесі проектування платформи було використано поетапний підхід, який включав аналіз ринку, прототипування, визначення бізнес-правил та проектування архітектури системи. Основні елементи інтерфейсу та функціональні можливості були спочатку розроблені у вигляді прототипу за допомогою інструменту Figma, що дозволило оптимізувати користувацький досвід. Крім того, були створені діаграми сценаріїв використання, CRC-карти, об’єктні діаграми та діаграми класів, що допомогли структуровано визначити архітектуру системи та забезпечити узгодженість її компонентів. Особлива увага приділялася забезпеченню надійності та масштабованості платформи, що дозволить її подальший розвиток та інтеграцію з іншими сервісами. Наукова новизна. Наукова новизна проекту полягає в інтеграції сучасних функцій, таких як реальні оновлення доступності квитків, персоналізовані рекомендації та багатоплатформена доступність. Це дозволяє підвищити ефективність роботи платформи та задовольнити змінювані потреби сучасних користувачів. Використання прототипування на ранніх стадіях розробки та поетапного підходу до проектування архітектури забезпечує високий рівень гнучкості та адаптивності системи. Висновки. В результаті дослідження було створено повнофункціональну платформу для бронювання квитків «Ticketer», яка забезпечує зручний, безпечний і персоналізований досвід для користувачів, а також надає організаторам заходів ефективні інструменти для управління продажами. Платформа відповідає сучасним вимогам ринку і має високий потенціал для подальшого розвитку та масштабування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Русінова, О. С., та С. О. Коннов. "ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ ЗБУТОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА". Economics and Management, № 3 (2022) (21 жовтня 2022): 26–36. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.3.2022.26.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано теоретико-методичні положення та пропозиції, обґрунтовано зміст і нюанси послідовності процесу управління збутовою діяльністю підприємств. Правильно обрана стратегія для підприємства – запорука його довгострокової успішної та ефективної роботи та економічного зростання, можливість якнайкраще використати та реалізовувати наявні ресурси. На даний час стратегія - це основа в управлінні підприємством, завдяки якій має забезпечуватися сталий економічний розвиток підприємства, підвищення конкурентоспроможності продукції, щовиробляється ним, і послуг, що надаються. Збутова діяльність є найважливішим елементом єдиної системи менеджменту будь-якого сучасного суб›єкта господарювання. В даний час збут продукції не менш важливий, ніж виробнича складова. В даний час, завдяки дослідженням сучасних вчених теоретиків та різноманітних фахівців, менеджмент реалізації (збуту) продукції вийшов на зовсім інший якісний рівень розвитку теоретичного та методологічного обґрунтування, а також науково-прикладних рішень. Усе це обгрунтовує і актуалізує високий рівень значимості та перспективності виділеної предметної області наукового дослідження. Слід зазначити, що у промислово-виробничих секторах, ефективно організована та реалізована практично система збуту формує близько 70% успіху всієї підприємницької діяльності. Дані обставини зумовлені тим, що такі галузеві підприємства змушені функціонувати у високонкурентному ринковому середовищі. Результатом є новітні, гнучкі рішення щодо управління продажами, які спрямовані на удосконалення збутової діяльності та забезпечують прозорість результатів продажів. У роботі було вивчено змістовну сутність та концептуальні завдання збутової діяльності господарюючого суб›єкта; досліджено систему організації та стимулювання збуту продукції в умовах ризику, нестабільності та невизначеності на ендо- та екзорівнях; виявлено та проаналізовано особливості процесу збуту промислової продукції об’єкта дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сніщенко, Р. Г. "БЕЗПЕКОВІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ СТРАХОВИМИ КОМПАНІЯМИ УКРАЇНИ". Трансформаційна економіка, № 1 (06) (26 квітня 2024): 63–67. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8141/2024-6-12.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена визначенню основних безпекових аспектів управління страховими компаніями України. Метою статті є формулювання основних чинників, що впливають на безпеку діяльності страхових компаній в сучасних умовах і пошук шляхів їх мінімізації. Об’єктом дослідження є процеси організації і управління роботою страхових компаній. Предметом дослідження виступають напрями оптимізації роботи страховиків в умовах зовнішніх і внутрішніх негативних впливів. У дослідженні було використано загальнонаукові і спеціальні методи дослідження: метод критичного аналізу, наукової абстракції та узагальнення наукового досвіду сучасних теоретичних досліджень, системно-комплексний підхід. У статті відзначено особливу роль фінансової безпеки у діяльності страховиків, що зумовлена очікуванням страхувальника повного або часткового відшкодування збитків при настанні страхового випадку. Наголошено, що страхові компанії потребують розробки і подальшого вдосконалення власної фінансово-економічної політики та концепції розвитку, створення внутрішніх фінансових механізмів, які сприятимуть підвищенню фінансової стійкості та ефективності їх діяльності. Визначені основні проблеми в управлінні страховими компаніями, які впливають на їх безпеку. Вони знаходяться в сферах управління продажами, персоналом, ресурсами. Під час проведення дослідження визначено, що в умовах тотального поглинання неконкурентоздатних страховиків і концентрації більшої частини ресурсів у обмеженої кількості страхових компаній виникає проблема корпоративної вертикальної і горизонтальної взаємодії. Наведено основні причини корпоративних конфліктів. Запропоновано заходи профілактики і усунення таких конфліктів. У статті визначено, що управління ресурсами включає процеси планування, створення, залучення, розподілу, перерозподілу, обліку і контролю ресурсів страхової компанії. Наголошено, що особливої уваги на сьогодні заслуговують такі безпекові аспекти, як ефективне використання існуючих і пошук нових шляхів залучення або економії ресурсів. У роботі стверджується, наявність специфічних фінансових резервів з визначеним цільовим призначенням є головною особливістю, що визначає галузеву специфіку страхових компаній. Досліджено переваги застосування віртуальних офісів у роботі страхових компаній, визначено, що зниженню ризикованості маркетингових операцій, на сприяє застосування економіко-математичного інструментарію та методів імітаційного моделювання. Наголошено, що страхові компанії повинні постійно проводити бенчмаркінг, досліджувати, аналізувати і відповідно реагувати на зміни у ймовірній клієнтській базі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Реслер, М. В. "ОСОБЛИВОСТІ АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБЛІКУ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ІЗ ПРОКАТУ МАЙНА". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 77 (24 травня 2024): 26–32. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-77-04.

Full text
Abstract:
Анотація. Автоматизація бізнесу вкрай необхідна, адже суттєво підвищує ефективність всіх робочих процесів та надає можливості делегування адміністративних процесів програмному забезпеченню. Автоматизовані програми дозволять: спростити та пришвидшити керування продажами; облік складу; управління рекламною діяльністю; аналіз даних та формування звітів по різним напрямкам діяльності компанії та управління взаємовідносинами з клієнтами. Стаття присвячена тематиці автоматизації обліку прокатного бізнесу. Метою статті є аналіз існуюючих форм і методів автоматизації для бізнесу, визначення переваг та розкриття особливостей прокатного бізнесу з врахуванням обліку доходів та витрат. Зазвичай прокатний бізнес, що охоплює такі сектори, як оренда обладнання, лізинг майна та оренда транспортних засобів, має унікальні потреби в обліку через циклічний характер оренди, управління запасами та різноманітну взаємодію з клієнтами. Досліджено автоматизовані системи обліку та визначено три основні стадії, що характеризують основні етапи для створення спеціалізованих комп’ютерних програм. Проаналізовано програмне забезпечення, яке пропонується для ведення обліку в прокатному бізнесі та яке забезпечує відображення всіх доходів та витрат. Автоматизація бухгалтерського обліку прокатного бізнесу пропонує численні переваги, зокрема підвищену ефективність, покращене управління грошовими потоками, комплексний підхід до визначення доходів та витрат, покращений досвід роботи з клієнтами, масштабованість і прийняття рішень на основі даних. Сформовано комплексний підхід до автоматизації бухгалтерського обліку та обліку доходів і витрат прокатної діяльності. Використовуючи передові технології, орендні компанії можуть оптимізувати свою діяльність, зменшити витрати та підвищити прибутковість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Підлипна, Радміла, Юрій Підлипний та Катерина Індус. "ВИКОРИСТАННЯ СТАТИСТИЧНИХ МЕТОДІВ У ФІНАНСОВОМУ МЕНЕДЖМЕНТІ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ". Молодий вчений, № 4 (128) (28 червня 2024): 215–20. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2024-4-128-27.

Full text
Abstract:
У сучасній ринковій економіці постійно зростає потреба керівників в оперативності прийняття рішень, у якісному розрахунку та прогнозуванні можливих напрямів розвитку підприємства. Переважно ці проблеми вирішуються за допомогою проведення економічного аналізу, а саме за допомогою використання моделювання у процесі аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства. Цей факт є одним із передумов широкого застосування статистичних прийомів аналізу. Вони становлять значну частину методів здійснення економічного аналізу. Це пояснюється тим, що застосування статистичних методів в фінансовому менеджменті підприємства дозволяє значно підвищити оперативність реагування на різні зміни кон'юнктури ринку, а також забезпечує отримання та управління інформацією, яка дозволяє керівникам приймати обґрунтовані та своєчасні управлінські рішення. У статті доведено, що у сфері фінансового менеджменту статистика важлива з таких причин: описова статистика дозволяє фінансовим аналітикам узагальнювати дані про доходи, витрати та прибуток компаній; регресійні моделі дозволяють фінансовим аналітикам кількісно оцінювати взаємозв'язок між змінними, пов'язаними з просуванням, рекламою, продажами та іншими змінними; прогнозування часових рядів дозволяє фінансовим аналітикам прогнозувати майбутні доходи, витрати, нових клієнтів, продажі тощо для різних компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Mishchuk, I. P., N. I. Zaloga, Y. T. Lunov, and M. V. Yackovchuk. "Sales management as a tool of revitalization of specialized stores activities: actuality, content, areas of implementation." Entrepreneurship and Trade, no. 25 (2019): 5–14. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2019-25-01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Мєшков, Сергій. "ВАЖЛИВІСТЬ CRM СИСТЕМ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МАРКЕТИНГУ ПІДПРИЄМСТВА". Bulletin of Sumy National Agrarian University, № 3 (99) (25 жовтня 2024): 45–50. http://dx.doi.org/10.32782/bsnau.2024.3.8.

Full text
Abstract:
У статті розкривається сутність CRM системи. Розглянуто основні елементи, принципи роботи CRM-системи та наведено основні етапи впровадження CRM-системи. Обґрунтовано важливість інструментів CRM, які дозволяють підприємству оптимізувати процес взаємодії з клієнтами, а також створити ефективний механізм управління маркетингом, продажами та обслуговуванням. Проаналізовано основні функції CRM-системи, які оптимізують роботу відділу продажів, спрямовані на підвищення якості обслуговування та збільшення прибутку компанії. Визначено важливість CRM-системи, а також більшості автоматизованих інформаційних систем, призначених для швидкої обробки великого обсягу інформації. CRM - це система для управління відносинами з клієнтами та оптимізації бізнес-процесів. Функції CRM-системи різноманітні та охоплюють широкий спектр діяльності. Для відділів продажів системи CRM надають інструменти для створення потенційних клієнтів, управління можливостями та прогнозування продажів. Відділи обслуговування клієнтів отримують переваги від систем CRM, скорочуючи час відповіді, відстежуючи запити клієнтів і ефективно вирішуючи проблеми. Подібно до інших автоматизованих інформаційних систем, цінність системи CRM полягає в її здатності швидко й ефективно обробляти великі обсяги даних. Автоматизуючи рутинні завдання та надаючи доступ до інформації в реальному часі, системи CRM дають можливість організаціям приймати обґрунтовані рішення та оперативно реагувати на потреби клієнтів. У сфері маркетингу системи CRM виявилися безцінними активами. Використовуючи дані клієнтів, організації можуть розробляти цільові маркетингові кампанії, персоналізувати досвід клієнтів і вимірювати ефективність своїх маркетингових зусиль. CRM-системи також дозволяють компаніям визначати можливості збільшених і перехресних продажів, максимізуючи тривалу цінність клієнта. Майбутнє CRM-систем багатообіцяюче з постійним прогресом у технологіях і зростанням рівня впровадження. Оскільки організації продовжують визнавати переваги CRM, ми можемо очікувати появи ще більш складних та інтегрованих рішень. Впровадження CRM-системи може значно покращити маркетингову діяльність компанії, підвищити задоволеність клієнтів і сприяти загальному розвитку бізнесу. Системи CRM полегшують управління знаннями, співпрацю та звітність, дозволяючи організаціям приймати рішення на основі даних і оптимізувати свою діяльність. Доведено, що використання CRM-системи для маркетингу допомагає використовувати дані клієнтів у розробці стратегії компанії. Зроблено висновки щодо перспектив впровадження CRM-систем та її впливу на підвищення ефективності маркетингової діяльності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Батьковець, Н. О. "ПОЗИЦІОНУВАННЯ ТА РЕПОЗИЦІОНУВАННЯ ТОВАРІВ ЯК СУЧАСНИЙ ІНСТРУМЕНТ МАРКЕТИНГУ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 71 (23 травня 2023): 77–80. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2023-71-11.

Full text
Abstract:
Проблеми підтримання життєздатності товарів та послуг на ринку залишаються досить актуальними, оскільки змінюються підходи до управління продажами, моделі філософії бізнесу, технології, які забезпечують утримання конкурентоспроможних позицій товарів. Мінливість ринкового середовища, безперечно, впливає на вибір потенційними споживачами об’єктів купівлі, їх імітації корисності та важливості для покупців. Для утримання стабільності використовуються різні методи позиціонування та репозиціонування товарів, які розглядаються у статті та дають можливість збалансувати основні важелі ринку – попит та пропозицію. Визначено, що можливо впливати на суб’єктивне сприйняття товару, відповідно описані індивідуальні та загальні фактори впливу. В статті наведені основні характеристики бренду, проаналізовано їх вплив на індивідуальне сприйняття покупцем та взаємозалежність від суб’єктивних, набутих характеристик індивідуума. Систематизовано інструменти щодо оптимізації зусиль для результативного позиціонування товарів та послуг. Проаналізовано функції та основні методи репозиціонування товарів та послуг, визначено наслідки застосування таких методів. Систематизовано перелік ефективних важелів впливу на процес позиціонування та репозиціонування товарів, таких як: клієнтоцентричний підхід, аналітичні маркетингові дослідження з поглибленим вивченням явищ та ситуацій, використання в роботі сучасних маркетингових технологій, індивідуальні і специфічні контакти, універсальний контент у соціальних мережах, персоналізовані соціальні мережі, використання девайсів, чат-ботів, позиціонування товарів через іміджовані стратегії розвитку підприємств із виокремленням трендових позицій. Зроблено висновок, що інструменти та технології позиціонування та репозиціонування товарів будуть змінюватися разом із еволюцією суспільства. Однак базовими залишаться основні індикатори врівноваження ринку й індивідуальні, суб’єктивні потреби потенційних споживачів, від яких і буде залежати рівень конкурентоспроможності товарів та послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Колосова, М. О., та М. О. Шевченко. "ФОРМУВАННЯ СОЦІОТИПУ ТА ЙОГО ЕКОНОМІЧНОЇ КУЛЬТУРИ СПОЖИВАЧА: НЕЙРОЕКОНОМІЧНИЙ АСПЕКТ". Підприємництво і торгівля, № 27 (17 листопада 2020): 37–42. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-06.

Full text
Abstract:
У роботі детально розглянуто одну з особливостей центральної нервової системи людини – мережу пасивного режиму роботи мозку та її вплив на формування соціотипу споживача і його культури споживання результатів економічної діяльності суспільства. Констатовано, що економічна культура споживача – це базис для формування та апробації поведінкових патернів і реакцій, що виникають як наслідок інформаційного метаболізму в процесі сприйняття інформації про оточуючі товари, роботи чи послуги. Визначено, що людина, яка від самого раннього дитинства займалася активним саморозвитком власної дефолтної нейронної мережі, досягаючи дорослого віку, має більш чітке та гнучке мислення, так званий «прогресуючий» підтип особистості. В іншому разі формується зовсім новий, протилежний попередньому підтип особистості – «регресуючий». Виявлено, що для «прогресуючого» підтипу особистості характерно формування таких рис економічної культури споживання, як вибірковість, упередженість, критичне ставлення як до товару, так і до маркетингових ходів, самодостатність до власних потреб. Для представників другого («регресивного») підтипу особистості характерні прискіпливість, вимогливість до інтерактивної подачі інформації про товари і послуги, кліповість мислення, імпульсивність. Визнано, що найкращим управлінським рішенням для «прогресивних» споживачів є використання методу, який запропоновано назвати «шведський стіл тут і зараз». Окреслено, що одним із способів вирішення проблеми «регресуючого» типу споживача є спільна кооперація з органами влади з питань, що стосуються управління продажами, як це відбувається за традиційною японською концепцією маркетингу. Представникам органів влади варто підтримати менеджерів із продажу та маркетологів створенням законодавчих актів, що регулюють, наприклад, питання стосовно професії відеоблогерів як потенційних партнерів маркетологів. Окрім того, за результатами дослідження пропонується розглянути більш детально шляхи вирішення за стандартним підходом і за вдосконаленою авторською методикою по кожній з особливостей економічної культури споживання для обох типів класу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

ВАСИЛЕНКО, Микола, Станіслав ГОРБАЧЕНКО, Валерія СЛАТВІНСЬКА та Олена ЧЕПУРНА. "СЦЕНАРНЕ ПЛАНУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ БЕЗПЕРЕРВНОГО БІЗНЕСУ: WEB-ТЕХНОЛОГІЇ (КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД)". INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, № 2 (4) (11 серпня 2022): 29–35. http://dx.doi.org/10.32689/maup.it.2022.2.4.

Full text
Abstract:
Для запобігання збоїв у роботі організації з відповідними втратами організації необхідно підтримувати функціонування критичних систем, до яких відносять CRM-системи і які фактично представляють собою прикладне програмне забезпечення для організацій, призначене для автоматизації стратегій взаємодії із замовниками (клієнтами). При цьому користуються «WEB-технологіями», під якими зазвичай мають на увазі мови розмітки, мови програмування, бази даних, системи та платформи CMS та інші технології, що дозволяють створювати веб-сайти, програми та магазини. В статті обґрунтовано використання ERP/CRM-системи та її складових щодо створення багатофункціональної WEB-платформи безперервного бізнесу з відповідним практичним наповненням. Аналіз публікацій та досліджень з CRM свідчить про необхідність постійного оновлення відповідного програмного забезпечення, а також розвитку його методологічного підґрунтя і потребує постійного моніторингу, додаткового вивчення щодо практичних рекомендацій для поліпшення ефективності роботи персоналу в середовищі CRM-системи. Доведено, що модульний принцип організації ERP систем дозволяє впроваджувати дані системи поетапно, послідовно переводячи в експлуатацію один або кілька функціональних модулів, а також вибирати ті, які актуальні для організації. Крім того, модульність ERP-систем дозволяє будувати рішення на основі декількох ERP-систем, вибираючи з кожної найкращі у своєму класі модулі (best-ofbreed). Розбивка за модулями та його угруповання різна, але в більшості основних постачальників виділяються групи модулів: фінанси, персонал, операції. В результаті розвиток CRM технологій та інших систем керування та адміністрування взаємовідносин між виробниками та споживачів стає запорукою активного розвитку бізнесу будь якого масштабу. Для спільної ефективної взаємодії та управління маркетингом та продажами, потрібно забезпечити ефективний єдиний інформаційний простір, дружній до користувачів, що і надає саме CRM, CRM-системи та інші, схожі за функціоналом та змістом системи. Подальші дослідження та удосконалення таких систем, мають відбуватися в напрямку охоплення усіх ланок виробництва та реалізації, удосконалення вже існуючих та розробки нових корисних застосунків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

АРТЮХ, Т. М., С. В. ЯГЕЛЮК та В. В. АРХІПОВ. "УПРАВЛІННЯ АСОРТИМЕНТОМ ТА ПРОДАЖЕМ КОПІЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ". Товарознавчий вісник 1, № 15 (2022): 21–30. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2022-15-2.

Full text
Abstract:

 
 
 
 Метою статті є визначення напрямків забезпечення конкурентоспроможності торгівельних підприємств з продажу сучасної копіювальної техніки з врахуванням її властивостей та потреб споживачів.
 Методика. Під час виконанні дослідження були використанні сучасні методи аналізу, синтезу, наукової абстракції та комплексного підходу. Це дозволило встановити основні засади управління асортиментом та продажем, а також ідентифікаційні характеристики досліджуваної техніки.
 Результати. Копіювальна техніка є невід ’ємною частиною сучасного життя. Вона використовується вдома, офісі, академічній установі, виробництві, видавництві, у дизайнерських фірмах. Широке коло потенційних споживачів формує вимоги до властивостей та показників якості, яким повинні відповідати принтери, сканери, ксерокси, а також цінову політику торговельного підприємства. На жаль вітчизняна класифікація асортименту та нормативно-технічна документація не відповідають сучасним тенденціям на ринку копіювальної техніки та ускладнюють споживачам і торговельними організаціям підбір необхідних пристроїв. В статті запропонована удосконалена класифікація асортименту копіювальної техніки, яка ґрунтується на групуванні за основними ознаками пропозицій сучасних виробників. Вона включає такі групи: портативні та малопродуктивні пристрої, копіювальні апарати середньої продуктивності, високопродуктивні (промислові) апарати, пристрої для широкоформатного друку, мультифункціональні та 3D принтери. Основна відмінність запропонованої класифікації полягає у спрощенні (об ’єднанні окремих груп) та введенні таких сучасних груп копіювальної техніки, як мультифункціональні апарати, пристрої для широкоформатного друку, 3D принтери. Також визначена необхідність удосконалення нормативно-технічної документації, що регламентує показники якості копіювальної техніки. За результатами досліджень сформовані практичні рекомендації.
 Практична значимість. Отримані результати досліджень можуть бути використані торговельними підприємствами під час формування конкурентоспроможного асортименту, митними органами для ідентифікації товарних партій копіювальної техніки, а також студентами спеціальності 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність під час навчання та підготовки наукових робіт.
 
 
 
 
 
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Карлова, Н. "Сутність та роль управління продажем страхових продуктів". Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка, вип. 104 (2008): 47–51.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

КРИВДИК, Михайло, Михайло П’ЯТНИЧКА та Віталій ЗАБОТІН. "РІВНІ УПРАВЛІННЯ ЗБУТОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ". Development Service Industry Management, № 1 (28 березня 2024): 97–101. http://dx.doi.org/10.31891/dsim-2024-5(13).

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність поняття «збут» та наведено авторське визначення поняття, зокрема це процес реалізації товарів або послуг, що включає всі етапи, пов'язані з продажем: від, взаємодії з клієнтами до самої угоди про придбання товару або послуги. Зазначено, що збутова діяльність підприємства реалізується через канали збуту, які поділяються на прямі (тобто модель дистрибуції, де виробник продукту або постачальник послуг безпосередньо взаємодіє з кінцевим споживачем, обходячи посередників) та опосередковані (тобто модель дистрибуції, де виробник товарів або постачальник послуг продає свою продукцію через посередників, таких як дистриб'ютори, оптовики, роздрібні мережі або інших посередників, перед тим як досягти кінцевого споживача). Управління збутовою діяльністю підприємства включає різні аспекти та стратегії, спрямовані на ефективний розвиток та забезпечення успішної реалізації товарів чи послуг. А під управлінням збутовою діяльністю слід розуміти процес передачі товарів від виробника до споживача на певних визначених умовах. Управління збутовою діяльністю реалізовується на стратегічному, тактичному та оперативному рівнях, і характеризується певною специфікою, зокрема на стратегічному рівні відбувається планування та обґрунтування вибору оптимальних каналів збуту для досягнення стратегічних цілей підприємства, на тактичному – формування маркетингових планів та стратегій реклами, ціноутворення, продажу, обслуговування клієнтів, а на оперативному – координація діяльності та контроль за щоденними операціями збуту, управління запасами, доставкою та складськими процесами. Виділення таких рівнів дозволяє більш грунтовно підходити до побудови системи збуту на підприємстві та врахувати специфіку збутової діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

СІРОМСЬКА, Ганна, та Руслан СІРОМСЬКИЙ. "ВІДДІЛЕННЯ “ІНТУРИСТ” У ЛЬВОВІ: ПРАВОВІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ, ГОСПОДАРСЬКИЙ СТАН ТА ЕКСКУРСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ (середина 1960-х рр.)". Східноєвропейський історичний вісник, № 31 (28 червня 2024): 121–29. http://dx.doi.org/10.24919/2519-058x.31.306359.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – визначення правових засад діяльності, особливостей господарського розвитку та організації екскурсій відділенням ВАТ “Інтурист” у Львові у середині 1960-х рр. Методологія дослідження визначається міждисциплінарним підходом (історія, право, економіка) і базується на загальнонаукових і спеціально-наукових методах, передусім ретроспекції та історичного аналізу. Наукова новизна дослідження полягає у тому, що на основі документів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України відтворено особливості діяльності відділення ВАТ “Інтурист” у Львові. Набута інформація дає можливість зрозуміти принципи функціонування туристичної сфери в умовах повного державного контролю та спростовує усталені стереотипи про високий рівень забезпечення й обслуговування іноземних громадян. Висновки. У середині 1960-х рр. совєтське керівництво перейнялося поліпшенням іміджу країни серед іноземців та збільшенням ефективності господарювання в туристичній сфері. З цією метою, зокрема, було утворене Управління з іноземного туризму при Раді Міністрів Української РСР. У його системі діяло Всесоюзне акціонерне товариство “Інтурист”, відділення якого функціонувало у Львові. Хоч за кількістю туристів у 1960-х рр. Львів поступався декільком українським містам, чисельність іноземних відвідувачів з кожним роком зростала. Вочевидь, їхня чисельність у місті могла бути суттєво більшою, проте існували об’єктивні причини, які гальмували розвиток туристичної активності (закритість країни, штучні обмеження візитів до Львова через “неблагонадійність” багатьох його мешканців, неможливість без спеціального дозволу відхилятися від затвердженого маршруту, хронічні проблеми у сфері обслуговування тощо). Отже, невід’ємною частиною діяльності “Інтуристу” виступала ідеологічно-пропагандистська робота з іноземцями, покликана нівелювати недоліки побутового характеру. Екскурсійні маршрути визначались у такий спосіб,, щоб показати “велич соціалізму”. Водночас Управління з іноземного туризму прагнуло збільшити валютні надходження від перебування іноземців у Львові. Саме тому значну увагу в “Інтуристі” приділяли продажам сувенірів за валюту, проте їхній вибір був обмеженим і не відповідав запитам туристів. Подібна ситуація склалася і з продажем ювелірних виробів, до того ж, проблемним залишалося упакування і маркування таких товарів. Оскільки пропозиція послуг не задовольняла попит, поза стінами “Інтуристу” розвинувся “чорний ринок” / спекулятивна торгівля. Попри всі труднощі, господарсько-фінансовий стан львівського відділення “Інтурист” був кращим, аніж в інших реґіональних відділеннях товариства. Ефективність господарювання у туристичній галузі понижувалася відсутністю конкуренції та особливостями командно-адміністративної економіки, яка звужувала свободу діяльності, ставила їхні ініціативи у залежність від рішень центру. Перспективним напрямом дослідження залишається вивчення “індивідуальної роботи” з іноземними туристами та практики службових зловживань працівниками “Інтуристу”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Beztelesna, Liudmyla I., Maryana V. Malchуk, and Volodymyr B. Vasyliv. "Features of the Implementation of Educational Programs Sales Management by Higher Education Institutions." Business Inform 6, no. 533 (2022): 129–37. http://dx.doi.org/10.32983/2222-4459-2022-6-129-137.

Full text
Abstract:
The purpose of the article is to reflect the features of the implementation of sales management of educational programs by higher education institutions (HEIs) of Ukraine. It is noted that Ukrainian HEIs in their activities have faced a number of challenges and are forced to act as business structures in the market of educational services, selling educational programs (EPs). It is shown that an educational program is the result and product of joint innovation-investment management activities of the administrative-managerial staff and the scientific-pedagogical staff of HEIs, all interested persons (stakeholders), and the National Agency for Quality Assurance in Higher Education (NAQA). The article reflects and classifies factors on the basis of the influence of the external environment on the sales management of educational programs. The external ones include those that HEIs cannot influence, but only take them into account and transform activities with a focus upon them. The internal factors are the result of the functioning of the management system of higher education institutions. It was determined that the sales management of educational programs of HEIs is the management of ensuring the implementation of tactical marketing tasks, and the initial element is the sales funnel, which was projected. The stages of work with potential consumers of EPs were formed. The sales conversion for EP «Marketing» of bachelor’s level in the local market is calculated. It is proved that sales conversion illustrates the process of conveying value to the consumer, working with objections, motivating its implementation, the work of both sales managers and marketers. It is determined that the sales management of educational programs of HEIs requires the implementation of intra-university policy, a list of tasks that need to be implemented within its terms has been formed. Methodological approaches to forecasting and planning the sale of educational programs are reflected. It is proposed that HEIs use the conception of marketing 3.0 in sales management of educational programs and apply integrated marketing communications.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Багорка, М. О., І. Г. Кадирус та Н. І. Юрченко. "МАРКЕТИНГОВІ ПІДХОДИ В УПРАВЛІННІ ЗБУТОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ОПТОВИХ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ". Підприємництво і торгівля, № 28 (5 лютого 2021): 7–14. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2021-28-01.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено основні підходи до організації маркетингової діяльності оптових торговельних підприємств. Установлено, що в сучасних умовах ведення бізнесу відбуваються кардинальні зміни в підходах до збутової діяльності підприємства: орієнтація на запити споживача, жорстка конкуренція, суттєвий вплив науково-технічного прогресу на всі сфери життя визначили, що основою збутової діяльності оптових торговельних підприємств є маркетингова діяльність та маркетингове управління. Виокремлено проблеми, з якими стикаються оптові підприємства: проблеми формування товарної політики, дотримання балансу інтересів учасників ринку, недостатнє інформаційне забезпечення про ринки і нові технології, адаптація до динамічних змін зовнішнього середовища, ефективне управління матеріальними, людськими ресурсами і продажем товарів. Зазначено чинники ризику функціонування оптових підприємств в умовах із високим рівнем невизначеності майбутнього. Розроблено практичні рекомендації щодо організації збутової діяльності оптових торговельних підприємств на основі прийняття маркетингових управлінських рішень. Для забезпечення ефективності збутової діяльності запропоновано провести низку заходів: здійснити організаційні зміни всередині підприємства, забезпечити управління закупівельно-збутовою діяльністю підприємства, досягти відкритого діалогу між учасниками процесу, розвивати вертикальні, горизонтальні й інтегровані маркетингові системи. Установлено, що необхідним для підприємства є створення маркетингово-орієнтованої структури, до складу якої разом із менеджерами увійдуть фахівці-маркетологи, які посилять роботу відносно маркетингових досліджень, аналітичної роботи, використання маркетингових інструментів. Цей структурний підрозділ буде здатен оптимізувати й узгодити роботу між усіма підрозділами підприємства. Установлено, що впровадження маркетингового підходу у практичну діяльність оптових торговельних підприємств є резервом для підвищення ефективності використання наявного ресурсного потенціалу, а особливо маркетингового, для забезпечення його конкурентоспроможності та сталого розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

КИСЕЛЬОВ, Владислав, В’ячеслав КОВТУН та Марія ЮХИМЧУК. "МАШИННІ МЕТОДИ ПРОБЛЕМНО-ОРІЄНТОВАНОГО БІЗНЕС АНАЛІЗУ ВЕЛИКИХ ДАНИХ ВІННИЦЬКОГО РЕГІОНУ". MEASURING AND COMPUTING DEVICES IN TECHNOLOGICAL PROCESSES, № 2 (25 червня 2024): 59–64. http://dx.doi.org/10.31891/2219-9365-2024-78-7.

Full text
Abstract:
Ця стаття присвячена аналізу застосування машинних методів для ефективного проблемно-орієнтованого бізнес аналізу великих даних у Вінницькому регіоні. Основний акцент зроблено на оптимізації ланцюга постачання в контексті виробничих підприємств, що є критично важливим для підвищення ефективності бізнесу та мінімізації витрат. Розглядаються ключові методи та інструменти, що використовуються для аналізу та оптимізації бізнес-процесів, включаючи машинне навчання для прогнозування попиту, аналіз часових рядів для ефективного управління запасами, оптимізацію маршрутів доставки, та інструменти для візуалізації даних. Методи машинного навчання, такі як Random Forest та нейронні мережі, використовуються для точного прогнозування майбутнього попиту на основі аналізу історичних даних. Це дозволяє компаніям з Вінницького регіону ефективніше управляти запасами та знижувати витрати на зберігання. Аналіз часових рядів, використовуючи методики, такі як ARIMA, допомагає ідентифікувати сезонні коливання у продажах, дозволяючи оптимізувати запаси відповідно до змін у попиті. Оптимізація маршрутів доставки за допомогою алгоритмів оптимізації, таких як алгоритм найближчого сусіда, спрямована на зниження витрат на пальне, скорочення часу доставки та підвищення ефективності логістичних операцій. Важливу роль відіграють інструменти візуалізації, такі як Tableau та Power BI, які забезпечують інтуїтивно зрозуміле графічне представлення складних наборів даних, полегшуючи прийняття рішень. Підкреслюється важливість адаптації новітніх технологій до місцевих умов та специфіки Вінницького регіону, а також інтеграції цих технологій у стратегії розвитку підприємств для підвищення їх продуктивності та конкурентоспроможності на ринку. Висновки дослідження підкреслюють значення інтеграції технологій аналітики великих даних і машинного навчання для ефективного вирішення складних бізнес-завдань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

КОЛОГОЙДА, ОЛЕКСАНДРА, та ОКСАНА МАЛЕНКО. "Правові аспекти оцінки ринкової вартості акцій у процедурах squeeze-out та sell-out". Право України, № 2019/08 (2019): 156. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2019-08-156.

Full text
Abstract:
Досліджено правове регулювання процедури визначення ціни викупу, обов’язкового викупу (продажу) акцій на вимогу особи, яка набула право власності на домінуючий контрольний пакет акцій товариства. Метою статті є дослідження практичних аспектів проведення та використання оцінки ринкової вартості акцій у процедурах викупу акцій, аналіз судової практики розгляду спорів, пов’язаних із викупом акцій, визначення належних і допустимих доказів, що використовуються у корпоративних спорах. 23 березня 2017 р. прийнято Закон України № 1983-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах” (Закон № 1983-VIII), який врегулював два способи консолідації мажоритарним акціонером, якому належить понад 95 % акцій, всіх акцій такого товариства – інститут обов’язкового придбання акцій мажоритарним акціонером на вимогу міноритарного акціонера (процедура “sell-out”) та інститут публічної вимоги мажоритарного акціонера щодо продажу йому простих акцій міноритаріями (процедура “squeeze-out”) шляхом внесення змін і доповнень до Закону України “Про акціонерні товариства” (статті 65–655). Незважаючи на відповідність основних положень Закону № 1983-VIII положенням Директиви 2004/25/ЄС Європейського Парламенту та Ради щодо пропозицій про поглинання, аналіз норм Закону України “Про акціонерні товариства” та прак-тика розгляду корпоративних спорів, пов’язаних із реалізацією норм закону про викуп (обов’язковий викуп), обов’язковий продаж акцій, свідчить про відсутність гарантій захисту права міноритарних акціонерів на одержання справедливої компенсації ринкової вартості акцій, що обумовлює складність вибору способів захисту та вирішення зазначеної категорії спорів господарськими судами. На підставі аналізу норм законодавства, правових позицій вищих судових інстан цій та судової практики визначено правові підстави проведення незалежної оцінки та судової експертизи з визначення ринкової вартості акцій, а також належні та допустимі докази у корпоративних спорах, пов’язаних із викупом (обов’язковим викупом), обов’язковим продажем акцій. Проведене дослідження свідчить про відсутність гарантій захисту права міноритарних акціонерів на одержання справедливої компенсації ринкової вартості акцій, що обумовлює актуальність теми дослідження з метою вибору належних способів захисту та правильного вирішення господарськими судами цієї категорії спорів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Ліпич Любов. "МУЛЬТИКАНАЛЬНІ МАРКЕТИНГОВІ КОМУНІКАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ". Економічний форум 1, № 1 (2023): 106–13. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2023-1-14.

Full text
Abstract:
Війна росії призвела до змін у торговельній політиці і усталених маркетингових комунікаціях. Мета статті полягає в ідентифікації сутності мультиканальних маркетингових комунікацій підприємств роздрібної торгівлі, нових форм взаємодії з цільовими групами та споживачами і нових моделей продажу.
 Встановлено, що побудова відносин з усіма учасниками бізнесу в системі роздрібної торгівлі вимагає розвитку маркетингу відносин. Маркетинг відносин тісно пов'язаний з багатоканальною торгівлею, що полягає в одночасному використанні і управлінні торгівельними підприємствами декількох каналів збуту.
 Доведено, що перевагами багатоканальної торгівлі є: залучення більшої кількості клієнтів, створення можливості отримання та збору інформації про них, а також зниження витрат на дану діяльність. До недоліків багатоканальної торгівлі слід віднести: обмежені можливості використання певних каналів збуту, ризик «канібалізації» конкретних каналів збуту, значні зусилля, пов’язані з процесом синхронізації діяльності та потреба великих інвестиційні вкладень. Однак багатоканальна торгівля набуває все більшого поширення у роздрібних продажах. 
 Обґрунтовано, що торгівельне підприємство намагається адаптувати свою комунікаційну діяльність і комунікаційні повідомлення до потреб клієнтів, які індивідуально відбирають інформацію з широкого спектру комунікаційних пропозицій, самостійно визначаючи місце контакту з компанією - так звану точку контакту між клієнтами та компанією. Розрізняють прямі та непрямі та одно і двосторонні контактні точки. У цих пунктах формується імідж компанії та/або її продукції. Точки взаємодії з клієнтами відіграють ключову роль у якості відносин з ними.
 Виокремлено правила використання багатоканальної комунікації. У процесі багатоканальної комунікації споживачі повинні сприйматися як рівноправні партнери, без чіткого визначення ролі відправника та одержувача. Поєднання комунікаційних стратегій push і pull з характерними для них одностороннім і двостороннім спілкуванням і відповідними інструментами, які повинні сприяти створенню ефекту синергії. Комунікація повинна проводитися як за межами, так і «всередині» підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Орєхов, Дмитро. "ЗАСТОСУВАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В УПРАВЛІННІ СУЧАСНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ". Економіка та суспільство, № 64 (24 червня 2024). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2024-64-143.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням визначення напрямів застосування штучного інтелекту (ШІ) в управлінні сучасним підприємством. Проаналізовано основні складові ШІ, такі як машинне навчання, глибинне навчання, обробка природної мови, комп'ютерний зір, робототехніка, експертні системи, рекомендаційні системи, автономні системи, інтелектуальні агенти та напрями їх застосування на сучасному підприємстві. Надано характеристику технології ШІ, які можуть покращити процеси управління на підприємстві, зокрема управління виробництвом, інвестиційний менеджмент, управління маркетинговою діяльністю та продажами, фінансовий менеджмент, управління людськими ресурсами. Визначено перспективи застосування ШІ в управлінні підприємством.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Заяц, Ольга, та Оксана Височило. "УПРАВЛІННЯ ПРОДАЖАМИ ВАНТАЖНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ". Економіка та суспільство, № 69 (25 листопада 2024). https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-69-150.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанням управління продажами вантажних перевезень в умовах невизначеності. Визначено актуальність пошуку транспортними компаніями нових підходів до управління продажами, оскільки загальна невизначеність формує труднощі з продажами послуг вантажних автомобільних перевезень. Проведено аналіз обсягу реалізованих послуг з вантажних автомобільних перевезень в Україні та побудовано регресійні моделі. Запропоновано авторське визначення поняття «управління продажами вантажних перевезень» як сукупності управлінських дій, що включають логічний ланцюг дій з пошуку замовників вантажних перевезень та пропозиції їм високої якості транспортних послуг, укладення договорів на вантажні перевезення, а також забезпечувальних дій з підбору кадрів, формування відповідного автопарку, страхування та документарного супроводу з метою досягнення стратегічних та поточних цілей діяльності транспортного підприємства та інфраструктурного забезпечення розвитку економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Бужимська, Катерина, та Ірина Царук. "ПСИХОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ПРОЦЕСУ УПРАВЛІННЯ ПРОДАЖАМИ НА ТОРГОВЕЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ". Наукові перспективи (Naukovì perspektivi), № 7(25) (1 серпня 2022). http://dx.doi.org/10.52058/2708-7530-2022-7(25)-211-222.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Бужимська, Катерина, та Ганна Ткачук. "МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ ПРОДАЖАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ". Наукові перспективи (Naukovì perspektivi), № 11(41) (8 грудня 2023). http://dx.doi.org/10.52058/2708-7530-2023-11(41)-474-484.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Сергієнко, О. А., М. А. Мащенко та А. Д. Швець. "АНАЛІЗ МАРКЕТИНГОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ УДОСКОНАЛЕННЯ СТРАТЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ПРОДАЖАМИ КОМПАНІЇ". Efektyvna ekonomika, № 1 (18 січня 2024). http://dx.doi.org/10.32702/2307-2105.2024.1.23.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Плотнікова, Марія, Оксана Присяжнюк та Богдан Сандрацький. "УПРАВЛІННЯ ПРОДАЖАМИ, ЯКІСТЮ ПРОДУКЦІЇ ТА ПРОДУКТИВНІСТЮ У МОЛОЧНІЙ ГАЛУЗІ". Наукові інновації та передові технології, № 3(31) (17 березня 2024). http://dx.doi.org/10.52058/2786-5274-2024-3(31)-474-485.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Гринько, Тетяна, Тетяна Гвініашвілі та Валерія Сотула. "ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ЗБУТОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Економіка та суспільство, № 51 (30 травня 2023). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2023-51-8.

Full text
Abstract:
В сучасних мінливих умовах організація збутової діяльності на підприємстві є однією з найважливіших складових функціонування суб’єкта підприємництва. Збут продукції є завершальним етапом виробничої діяльності підприємств. Якісно організований та реалізований процес збутової діяльності в сучасних умовах ведення бізнесу дозволяє значно підвищити загальну ефективність підприємницької діяльності та суттєво зміцнити конкурентні позиції підприємства на ринку. Розробка та обґрунтування напрямів удосконалення управління збутовою діяльністю підприємства в сучасних умовах. Теоретичною і методологічною основою є праці провідних вітчизняних і зарубіжних учених-економістів, в яких розглядаються питання управління збутом, збутовою діяльністю підприємств та оцінкою потенціалу в умовах мінливого зовнішнього середовища. Використано методи узагальнення та абстрагування; метод аналізу і синтезу, системного аналізу, аналогій. У ході проведеного дослідження було встановлено, що збут продукції є областю управління, що спрямовано на розробку та прийняття ефективних управлінських рішень з метою відвантаження або постачання товару споживачеві для відшкодування витрат на створення, зберігання та транспортування продукції, а також отримання прибутку. З метою обґрунтування відповідного способу просування продукту на ринок в роботі визначено перелік факторів, серед яких склад та характеристики цільової аудиторії; характеристики та переваги продукту; бюджет і загальні маркетингові цілі, а також запропоновано етапи обґрунтування ефективного способу просування продукції на ринок. Крім того, на основі систематизації наукових публікацій, в роботі запропоновано систему стратегій збутової діяльності підприємства, а також розширено перелік принципів розробки збутової стратегії з метою врахування сучасних особливостей збутової діяльності в умовах невизначеності та високого рівня конкуренції. Обґрунтовано, що основою формування ефективної збутової стратегії є здійснення комплексного стратегічного аналізу та адаптація підприємства до тенденцій розвитку зовнішнього бізнес середовища. Надалі перспективним є дослідження проблем технологій та цифровізації; ефективності команди продажів; прогнозування продажів; управління міжнародними продажами та інтеграцію продажів і маркетингу - представлені дослідницькі перспективи пропонують можливості для подальшого вивчення та розширення знань про управління продажами в сучасних умовах бізнесу, забезпечуючи розуміння, яке може принести користь як науковому розумінню, так і практичному впровадженню на підприємствах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Лошенюк, Оксана. "АВТОМАТИЗАЦІЯ УПРАВЛІННЯ БІЗНЕС-ПРОЦЕСАМИ ПІДПРИЄМСТВА ЯК ОСНОВА ГНУЧКОСТІ ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ: ХАРАКТЕРИСТИКА СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ". Економіка та суспільство, № 45 (29 листопада 2022). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2022-45-46.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто актуальні питання щодо автоматизації управління бізнес процесами підприємства крізь призму аналізу наявних систем управління. Визначено передумови для активного поширення автоматизації бізнес-процесів у практиці ведення бізнесу. Встановлено мотиви, якими керуються підприємства під час прийняття рішення про автоматизацію. Систематизовано переваги від автоматизації бізнес-процесів за допомогою графічного їх відображення. Визначено напрямки діяльності підприємства, яка є найбільш популярними під час прийняття рішення про автоматизацію, а саме: закупівлі, фінанси, управління людськими ресурсами, продажі та маркетинг. Проаналізовано етапи проведення автоматизації бізнес-процесу на підприємстві із деталізованим описом кожного із них. Проведено градацію бізнес-процесів по критерію важливості їх автоматизації для підприємства. Деталізовано системи управління бізнес процесами у розрізі наступних напрямків: системи управління проєктами та завданнями, бухгалтерським обліком, клієнтами, сервіси для управління робочим часом та персоналом, ESP-системи, CMS-системи, системи для розбудови організаційної структури. Досліджено тенденції у сфері автоматизації бізнес процесів. Визначено перелік програм, на які найчастіше падає вибір під час автоматизації з розподілом по групах: автоматизація фінансового менеджменту та звітності, управління персоналом, маркетингом, продажами, робочими процесами, даними та комплексні рішення. Проаналізовано вартість на програми для автоматизації HubSpot, ActiveCampaign та Expensify із описом функцій, які вони забезпечують в межах різних тарифів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Порфіренко, Володимир, Марія Сорока, Микола Гребельник та Михайло Хобта. "РОЗВИТОК МАРКЕТИНГОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПРОДАЖАМИ КЕРАМІЧНОЇ ПЛИТКИ ПТК ТОВ «АГРОМАТ» ЗА ЧАСІВ ПАНДЕМІЇ «COVID-19»". Наукові перспективи (Naukovì perspektivi), № 3 (21) (31 березня 2022). http://dx.doi.org/10.52058/2708-7530-2022-3(21)-94-104.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Buzhymska, Kateryna, and Oleksandra Martynenko. "FORMATION OF THE SALES MANAGEMENT SYSTEM AT THE ENTERPRISE: GOALS, ELEMENTS AND TOOLS." Market Infrastructure, no. 75 (2023). http://dx.doi.org/10.32782/infrastruct75-13.

Full text
Abstract:
The article substantiates the importance and necessity of forming a sales management system at the enterprise in modern conditions, defines its characteristic components, and proposes an author's approach to the development of goals, elements and tools of this system. The essence of building a sales management system is presented in the context of the approach, according to which it is not just one of the important areas of improving enterprise management, but also a complex socio-economic process, the goal of which is to ensure the maximum satisfaction of consumer needs. It is substantiated that effective sales management cannot be achieved without the correct definition of its goals, and a system of goal setting in this area has also been formed. The main goals of sales management include: sales growth; selection of the target audience; positive impact on the productivity of the company, the entire sales department and each individual employee; choosing the appropriate management style and control methods; labeling of goods, the sale of which requires special attention; adaptation of the strategy to the needs of the market; prevention of difficult situations (creating conditions under which their occurrence is impossible). The main components of sales management strategies are listed, among which the following are highlighted: sales plan; refusal to recognize the principle "sell as expensive as possible!" as the main and only one for the head of the sales department; collection and processing of necessary information for marketing strategy; necessary information on the development strategy; risks and their neutralization. It was determined that in order for the company to maintain a stable position in the market, the sales management system should contain many different components: definition of the target group; existing sales channels; channel management; organization of work of the sales department; management of the sales department; relationship management; adaptation of the distribution system. A systematization was carried out and a comprehensive description of the main sales management tools at the enterprise was presented, among which the following were highlighted: sales planning; sales organization; sales automation; sales control; sales analysis; sales motivation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Янчук, Тетяна, та Олена Боєнко. "ВПРОВАДЖЕННЯ CRM-СИСТЕМ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Економіка та суспільство, № 48 (28 лютого 2023). http://dx.doi.org/10.32782/2524-0072/2023-48-89.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальним питанням визначення поняття CRM система. Визначено роль інформаційних технологій у процесі введення маркетингової діяльності. Обґрунтовується важливість сучасних рішень в області CRM, що дозволяють підприємствам оптимізувати процес взаємодії з клієнтами, а також створювати ефективний механізм управління маркетингом, продажами і сервісом. Доведено, що впровадження систем CRM означає комплексний перехід підприємства на нову політику розвитку, орієнтовану на клієнтів, оскільки зможе забезпечити підвищення якості обслуговування клієнтів, зменшити трудовитрати на супроводження. Проаналізовано переваги і можливості CRM-систем. Досліджено види CRM, що розділені на чотири групи: операційні, аналітичні, колабораційні та комбіновані. Акцентовано увагу на використані CRM-системи на підприємстві, як технології збирання і обробки великих масивів інформації про клієнтів що є просто необхідним у сучасних умовах ринкової економіки. Використання таких технологій дає змогу компаніям скоротити адміністративні витрати і збільшити обсяги продажів, що призводить до підвищення ефективності роботи фірми. Окреслено резерви підвищення рівня маркетингової діяльності після впровадження систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Боняр, Світлана, та Олена Харчук. "Розвиток та імперативи CRM-систем в управлінні транспортним підприємством". Adaptive Management Theory and Practice Economics 15, № 30 (2023). http://dx.doi.org/10.33296/2707-0654-15(30)-08.

Full text
Abstract:
Розглянуто розвиток CRM-систем, починаючи з програм для окремого продавця у виконанні його щоденних дій та закінчуючи системами підтримки якості товарів і послуг, завданнями яких є постійне збільшення якісних показників діяльності компанії. Були розглянуті системи Contact Management, Sales Force Automation, Customer Support, Quality Management, CRM-системи автоматизації діяльності компаній в різноманітті її взаємовідносин із замовниками, CRM-лінійка Creatio, Pipedrive, LP-CRM, Huge Profit, Keepin CRM, Clever BOX: CRM, KeyCRM, Perfectum CRM+ERP, Sales Drive та Microsoft Dynamics 365.
 Визначено, що однієї класифікації CRM-систем не існує, і їх можна представити у вигляді розподілу в залежності від завдань, функцій та інструментів їх реалізації, це такі наступні види автоматизованих систем, як: оперативні, аналітичні, колаборативні або спільні. Оперативний CRM використовуються співробітником компанії для оперативного доступу до інформації по конкретному клієнту в ході безпосередньої взаємодії із клієнтом – процесів продажу й обслуговування. Аналітичний CRM – використовується для аналізу різних даних, що стосуються як самого клієнта/клієнтів, так і діяльності фірми. Основна мета – аналітична обробка всієї інформації про клієнтів. Колаборативний CRM використовує нові способи взаємодії із замовниками, надання їм сучасних засобів зв'язку, цілодобовий доступ користувачів до фахівців постачальника.
 Сьогодні в Україні використовуються найсучасніші CRM-системи. CRM (Customer Relationship Management) – це система управління, що характеризує взаємовідносини з клієнтами та направлена на автоматизацію всіх процесів в організації, дає можливість покращити ефективність організації та оптимізувати процес управління. CRM-лінійка Creatio – система для великих та середніх підприємств, яка об’єднує та прискорює процеси продажів, маркетингу та сервісу з операційними процесами організації. Pipedrive – CRM система для управління постійними продажами для постачальників та організацій, що розвиваються. LP-CRM – система управління, що використовує «товарний бізнес» для особистого користування. Huge Profit – система управління, що використовує «товарний бізнес» для автоматизації основних фінансових процесів, а саме обліку залишку товару, контролінгу продажів, відображення доходів та витрат. Система Keepin CRM – проста та функціональна для роботи підприємства, об’єднана з популярними українськими маркетплейсами та сервісами, взаємодіє з лідами та клієнтами, повна автоматизація, ведення фінансів тощо.
 Доведено, що в сучасних умовах CRM-концепція направлена на поглиблене дослідження ринку та вивчення конкретних особливостей клієнтів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Кошелєв, Ілля. "ВБУДОВАНЕ ФІНАНСУВАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ ІНКЛЮЗІЇ ДЛЯ МІКРО-, МАЛИХ ТА СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ". Економіка та суспільство, № 70 (30 грудня 2024). https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-70-40.

Full text
Abstract:
У сучасному економічному просторі вбудоване фінансування набуває все більшої актуальності як інноваційний механізм інтеграції фінансових сервісів у цифрові платформи, що обслуговують ключові бізнес-процеси. Його особливість полягає в можливості отримання фінансових послуг безпосередньо в межах операційної діяльності — від управління продажами та обліку замовлень до платіжних операцій. Це дозволяє підприємствам, зокрема мікро-, малим та середнім, обходитися без додаткових витрат часу і ресурсів на звернення до банківських установ або інших фінансових посередників. У результаті створюється безперервний клієнтський досвід, коли доступ до кредитування, страхування та інструментів з управління платежами надається в момент та місці, найбільш потрібних користувачам. З позиції економічної теорії, вбудоване фінансування формує нову екосистему, засновану на партнерстві між традиційними банками, фінтех-компаніями та цифровими платформами. Така інтеграція істотно змінює архітектуру фінансових послуг: масштабне використання великих даних сприяє підвищенню точності оцінки ризиків і пропонуванню персоналізованих продуктів, що у свою чергу мінімізує інформаційну асиметрію між учасниками ринку. У глобальному контексті цифровізації економіки це відповідає тенденції перетворення фінансових послуг на частину комплексних рішень для бізнесу та споживачів, відходячи від їх традиційної автономності. В українській економіці мікро-, малі та середні підприємства нерідко стикаються зі складнощами доступу до кредитних ресурсів, зумовленими відсутністю застави, вужчою кредитною історією та високими транзакційними витратами на залучення фінансування. У таких умовах інтегровані фінансові сервіси здатні усунути структурні бар’єри, забезпечивши легкий доступ до гнучких фінансових продуктів через ті цифрові платформи, якими підприємці вже активно користуються у своїй щоденній діяльності. Це не лише підвищує оперативність отримання позикових коштів, а й допомагає підприємствам краще планувати грошові потоки та управляти ризиками. В умовах економічної кризи та військових викликів, а також з огляду на прискорену цифровізацію української економіки, вбудоване фінансування набуває додаткового значення. Воно стає каталізатором для підтримки ліквідності мікро-, малих та середніх підприємств, а також створює умови для їхнього стійкого зростання за рахунок поліпшення доступу до фінансових послуг. Партнерства між традиційними фінансовими установами та цифровими платформами відкривають нові можливості для оптимізації процесів кредитного скорингу, розробки адаптованих фінансових продуктів та зниження вартості кредитування. Таким чином, вбудоване фінансування постає не лише як зручний інструмент для бізнесу, а й як важливий фактор економічного розвитку, здатний посилити фінансову інклюзію та сприяти стабільності малого підприємництва в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Боровик, Петро Миколайович, Сергій Миколайович Колотуха, Оксана Іванівна Крочак, Олег Михайлович Іванчук та Сергій Віталійович Шинкаренко. "Податок на нерухомість – фіскально-кадастровий інструмент управління ефективним використанням та купівлею-продажем нерухомого майна". Актуальні питання економічних наук, № 11 (23 травня 2025). https://doi.org/10.5281/zenodo.15503672.

Full text
Abstract:
<em>В</em><em>ітчизняний податок на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок &ndash; це фіскально-кадастрове знаряддя держави, яке поєднує функції мобілізації доходів та просторово-інформаційного моніторингу об&rsquo;єктів нерухомого майна а також, що вельми важливо в умовах вільного ринку, ефективного управління ними</em><em>. </em><strong><em>Мета </em></strong><em>дослідження &ndash; аналіз вітчизняного </em><em>податку на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок</em><em>, розбір основних переваг та ключових недоліків від його запровадження а також окреслення головних кроків на шляху вдосконалення порядку його нарахування і сплати. <strong>Методологія дослідження</strong> охоплює аналіз позитивних наслідків і недоліків від оподаткування в Україні нерухомого майна, відмінного від земельних а також напрацювання напрямів вдосконалення механізму оподаткування нерухомості та посилення рівня його позитивного сприйняття в суспільстві. Під час дослідження використовувались методи аналізу і синтезу, порівняння, а також табличне та графічне узагальнення результатів. <strong>Результати дослідження</strong> демонструють, що </em><em>основними перевагами від оподаткування в Україні нерухомого майна, відмінного від земельних ділянок, є: формування власних доходів місцевих бюджетів за місцезнаходженням об&rsquo;єктів нерухомості; стимулювання платників до ефективного використання майна; відносна справедливість податку; наближення податкової системи України податкових практик Євросоюзу.</em> <em>Недоліками українського податку на нерухомість є: відсутність єдиного підходу до податкового обліку нерухомого майна; стимулювання через оподаткування нерухомості зростання соціальної напруги; низька ефективність справляння податку; відсутність зв&rsquo;язку між розмірами податку та ринковою вартістю майна, що оподатковується.</em> <strong><em>Висновки.</em></strong><em> </em><em>Вдосконалювати вітчизняний податок на нерухомість потрібно: перейшовши на масову оцінку нерухомого майна з метою оподаткування; охопивши всю нерухомість інвентаризаційними та кадастровими роботами; розробивши і впровадивши обґрунтовані податкові пільги; вдосконаливши законодавство з податку на нерухомість; підвищивши податкову свідомість його платників.</em>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!