Academic literature on the topic 'Управління якістю повітря в містах'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Управління якістю повітря в містах.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Управління якістю повітря в містах"

1

V., І. Nochvai. "ФАКТОР ЕМІСІЇ ПЕРЕСУВНИХ ДЖЕРЕЛ ЗАБРУДНЕННЯ В ЗАДАЧАХ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПОВІТРЯ ВЕЛИКИХ МІСТ". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 6(84) (29 грудня 2019): 27–36. https://doi.org/10.15802/stp2019/196059.

Full text
Abstract:
<strong>Мета</strong>. Підвищення інтенсивності руху автотранспорту у великих містах потребує впровадження планів поліпшення якості атмосферного повітря згідно з &laquo;Порядком здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря&raquo;. Для розробки і обґрунтування заходів зі зниження забруднення повітря та негативного впливу на довкілля й здоров&rsquo;я населення в інформаційних системах ухвалення рішень необхідно обробляти великі масиви наявної різнорідної інформації та використовувати математичні моделі прийняття рішень. Метою роботи є розробка математичної моделі прийняття рішень для оцінки ефективності планів управління якістю повітря в містах із високим рівнем викидів пересувних джерел забруднення.&nbsp;<strong>Методика</strong>. Для класу задач управління якістю повітря в містах застосовують методику побудови математичних моделей прийняття рішень в умовах невизначеності емісійних параметрів, зумовлених неповними даними щодо викидів автотранспорту та їх розподілу по території міста. Розглянуто структуру потоків даних в інформаційній системі відповідно до вимог сучасних систем підтримки прийняття екологічних рішень, під час чого керівні органи та особи мають можливість враховувати різні критерії соціального та економічного характеру.&nbsp;<strong>Результати</strong>. Аналіз даних державної статистики показав посилення впливу пересувних джерел на структуру забруднення повітря великих міст. Розглянуто інформаційні технології та оптимізаційні моделі, що дозволяють оперативно оцінювати вплив автотранспорту інтенсивності його руху на якість атмосферного повітря у містах та приймати стратегічні рішення щодо планування заходів її поліпшення.&nbsp;<strong>Наукова новизна</strong>. Запропоновано структуру інформаційної системи та модель прийняття рішень для управління якістю повітря на основі методів багатокритеріальної оптимізації емісійних параметрів за допомогою побудови матриці &laquo;джерело &ndash; рецептор&raquo; у сітковій області моделювання забруднення території міста викидами автотранспорту.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Модель може бути застосована на етапі проектування муніципальних систем екологічного моніторингу та під час вибору планів поліпшення якості атмосферного повітря в міських агломераціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Grynchyshyn, N. N. "ЯКІСТЬ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ЗА ВМІСТОМ ТВЕРДИХ МІКРОЧАСТИНОК (PM 2,5) У МІСТАХ УКРАЇНИ В УМОВАХ КАРАНТИНУ ТА ВОЄННОГО СТАНУ". Bulletin of Lviv State University of Life Safetyі 27 (22 червня 2023): 6–15. http://dx.doi.org/10.32447/20784643.27.2023.01.

Full text
Abstract:
Вступ. Забруднення повітря є однією з найбільших екологічних небезпек для здоров'я людини та причиною мільйонів смертей і втрачених років здорового життя щорічно. Тверді мікрочастинки діаметром 2,5 мікрона та менше (PM 2,5) визначено основними антропогенними забруднювачами повітря, що мають значний ризик для здоров’я людини. Проблема забруднення атмосферного повітря РМ 2,5 особливо актуальна для урбанізованих територій.З 12 березня 2020 року в Україні був запроваджений карантин, а з 24 лютого 2022 року, в зв'язку зі збройною агресією росії, введений військовий стан. Дослідження якості атмосферного повітря за таких умов становить значний науковий інтерес та необхідне для управління його якістю.В роботі вперше представлено результати дослідження якості атмосферного повітря за вмістом твердих мікрочастинок РМ 2,5 з оцінкою ризику для здоров’я в умовах карантину та воєнного стану в Україні. &#x0D; Мета. Визначити зміни якості атмосферного повітря за вмістом твердих мікрочастинок (PM 2,5) в містах України в умовах карантину та воєнного стану.Матеріали та методи. В досліджені було використано індекси якості атмосферного повітря (AQI) для РМ 2,5, розраховані на основі вимірювань твердих мікрочастинок постами громадського моніторингу атмосферного повітря в містах України. Дослідження проведене з використанням методів системного аналізу, порівняння, узагальнення.Результати. Забруднення повітря дрібними мікрочастинками PM 2,5 в містах України має сезонну динаміку. Найбільші значення індексів забруднення повітря для PM 2,5 спостерігаються у холодний період через викиди від спалювання викопного палива для обігріву приміщень. Якість повітря в окремі дні холодного періоду є небезпечною для здоров’я людини. Запровадження карантину позитивно вплинуло на якість атмосферного повітря за вмістом РМ 2,5 в містах на початковому етапі. Умови воєнного стану мають різний вплив на якість атмосферного повітря за вмістом РМ 2,5. Встановлено, що вагомим чинником забруднення атмосферного повітря PM 2,5, який суттєво впливає на якість атмосферного повітря в містах, є пожежі в природних системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

РИБАК, Оксана, та Ірина ПАЦЕВА. "ЗЕЛЕНІ ДАХИ ЯК ЕЛЕМЕНТ ДЕЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ ДОЩОВОЮ ВОДОЮ". Проблеми хімії та сталого розвитку, № 2 (13 жовтня 2023): 40–46. http://dx.doi.org/10.32782/pcsd-2023-2-6.

Full text
Abstract:
Потепління у містах і формування міських островів тепла є проблемами, які набувають все більшого значення. Постійне скорочення рослинності в міських районах, посилення екстремальних погодних умов і тенденція глобального потепління створюють серйозні проблеми для майбутніх міських районів. Екстенсивні зелені дахи вносять значний внесок у зменшення та затримку сильного дощового стоку, зв’язують пил, покращують якість повітря, зменшують шумове забруднення, створюють додаткові відкриті простори та охолоджують будівлі та міський простір через випаровування. Потепління у містах значною мірою пов’язане із втратою рослинного покриву. Висновок, що використання дощової води, зокрема, має сенс як внесок у міське с дощовою водою. Міське водне господарство має велике економічне значення, яке суттєво впливає та формує сучасне суспільство. Відповідальність за забезпечення достатньої кількості питної води гігієнічно ідеальної якості в довгостроковій перспективі лежить на муніципальному водному господарстві. Очищення стічних вод і їх повторне введення в навколишнє середовище є частиною сфери відповідальності у контексті сталого розвитку міст та подальшої євроінтеграції. Адже зелені дахи, це шлях до підвищення загальної економічної та екологічної ефективності, на ряду з вищевказаними перевагами. Відчуття безпеки через захист від повеней у населених пунктах та інфраструктурі є гарним прикладом цього. Важливість озеленення дахів як важливого компоненту адаптованого до клімату міського планування також на вустах серед європейських архітекторів, екологів, ландшафтних дизайнерів, політиків. Потрібно запитати себе, чому, незважаючи на це, нічого не відбувається в цьому напрямку в Україні. Бо нам не вистачає «законодавчих рішень в зеленій індустрії», бо не має нормативних вказівок для сфери «озеленення даху, фасаду та внутрішніх приміщень».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Крисоватий, І. А. "Cмарт-технології як складові сучасної урбаністики". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 4 (280) (12 січня 2024): 19–24. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2023-280-4-19-24.

Full text
Abstract:
У представленій роботі розглянуті основні особливості використання сучасних смарт-технологій, визначено їх взаємозв’язок з сучасною урбаністикою. Смарт-технології грають значущу роль у сучасній урбаністиці, що спрямована на покращення якості життя мешканців міст та оптимізацію управління міськими ресурсами. Саме тому метою представленої роботи є аналіз сучасних особливостей урбаністики в поєднанні з використанням сучасних смарт-технологій та визначення основної їх сутнісної ролі в сучасних умовах трансформації. Смарт-технології можуть бути використані для створення ефективних систем управління транспортним рухом, що включає в себе синхронізацію світлофорів, розумні парковки, системи моніторингу руху, інтеграцію громадського транспорту та розвиток автономних транспортних засобів. Смарт-технології дозволяють впроваджувати енергоефективні рішення в будівлях та міській інфраструктурі. Це включає в себе інтелектуальне освітлення, системи управління споживанням електроенергії та використання відновлюваних джерел енергії. Використання відеоспостереження, датчиків та аналітики дозволяє створювати безпечніше міське середовище. Смарт-технології можуть бути використані для виявлення та реагування на аварійні ситуації, виявлення злочинів та загроз безпеці. Смарт-технології допомагають оптимізувати процеси управління містом, включаючи електронні сервіси, електронні голосування та зручний доступ до інформації для мешканців. Підключення різних об'єктів до Інтернету дозволяє створювати мережі, які забезпечують обмін даними та автоматизацію. Це може стосуватися різних сфер, від відходів та управління ресурсами до розумного будівництва та обслуговування. Смарт-технології можуть сприяти створенню міст, які більш доступні для всіх груп населення, включаючи людей з обмеженими можливостями. Зазначене може включати розробку розумних просторів та інтерфейсів для полегшення участі кожного мешканця у міському житті. Смарт-технології можуть бути використані для створення екологічно чистих міст, що включає в себе розумне використання ресурсів, збір та аналіз даних про якість повітря та води, а також розвиток зелених технологій для будівництва та транспорту. Використання Смарт-технологій у сучасній урбаністиці сприяє створенню більш ефективних, безпечних та стало-розвинених міст, підвищуючи якість життя мешканців та зменшуючи вплив на довкілля.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Малахов, О. В. "ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРОЦЕСУ ТЕПЛО-МАСОПЕРЕНОСУ В ЗАСТОСУВАННІ ДО ВЕНТИЛЯЦІЇ ІНЕРТНИМИ ГАЗАМИ ВАНТАЖНИХ ТРЮМІВ ТАНКЕРІВ". Ship power plants 39, № 1 (2019): 56–68. http://dx.doi.org/10.31653/smf39.2019.56-68.

Full text
Abstract:
Ефективність експлуатації танкерів визначається двома основними напрямками: - якістю проведення транспортних операцій під час виконання рейсу; - технологічними схемами і виробничими операціями, які використовуються під час підготовки судна до прийому нового вантажу. Перший напрямок визначається якістю управління судном і, зокрема його технічним менеджментом. Другий напрямок визначається виробничими процесами, які використовуються при проведенні вантажно-розвантажувальних операцій. У другому напрямку особливе значення має якість експлуатації системи інертних газів танкера. Її головне призначення полягає в реалізації комплексу заходів, які забезпечують створення атмосфери, безпечної з точки зору виникнення вибухів або пожеж всередині трюму. Скорочення часу роботи системи інертизації трюмів танкеру безпосередньо визначає вартісні показники його роботи. Ця система повинна підтримувати в будь-якій частині вантажного трюму атмосферу із вмістом кисню не більше 8% за обсягом і надлишковий тиск на 20% більше атмосферного. При цих параметрах буде забезпечуватися протидія надходженню зовнішнього атмосферного повітря (надлишкової концентрації кисню) в середину трюму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Данченко, Олена, Ганна Чепурда та Олександр Куракін. "ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ПРОЄКТАМИ В ТУРИСТИЧНОМУ ТА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОМУ БІЗНЕСІ". Innovations and Technologies in the Service Sphere and Food Industry, № 3 (13) (22 жовтня 2024): 95–100. http://dx.doi.org/10.32782/2708-4949.3(13).2024.14.

Full text
Abstract:
Впровадження проєктного підходу в будь-якій галузі економіки країни спрямоване на ефективне використання ресурсів, оптимізацію процесів та досягнення стратегічних цілей шляхом чіткого планування та виконання різних ініціатив. Такий підхід допомагає компаніям краще організовувати свою діяльність, підвищувати конкурентоспроможність і відповідати вимогам сучасного ринку. Тому варто розглянути питання впровадження методології управління проєктами в туристичному та готельно-ресторанному бізнесі. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну, протягом останніх десяти років у великих містах країни спостерігалося стрімке зростання туристичного та готельно-ресторанного бізнесу. На ринку з'являлися великі міжнародні мережі, збільшувалася кількість невеликих приватних готелів, а також модернізувалися старі радянські заклади. Кількість проєктів у цій сфері постійно зростала, особливо перед проведенням важливих подій і великих заходів. Водночас менеджери проєктів часто стикалися з викликами щодо ефективного управління і балансу між фінансами, якістю та термінами виконання. Це питання залишається актуальним і сьогодні. У статті обґрунтована необхідність дослідження особливостей управління проєктами в туристичному та готельно-ресторанному бізнесі й проаналізовано поняття «туристичний проєкт» та «туристичний продукт» з точки зору проєктного підходу. Наведена класифікація туристичних проєктів за наступними ознаками: за масштабом, за географічним принципом, за метою, за тривалістю виконання, за джерелами фінансування та за кількістю учасників. Обґрунтовано етапи життєвого циклу туристичного проєкту, що відповідають життєвому циклу туристичного продукту, який повинен бути оновлений чи удосконалений до завершення етапу зрілості попереднього продукту. На основі теорії життєвого циклу туристичного проєкту, яка повністю узгоджується з принципами управління проєктами, можна стверджувати, що вона визначає чітку послідовність створення туристичного продукту, який у підсумку стає товаром, тобто проєктом. Загалом, розробка туристичного продукту у форматі проєкту підвищує рівень туристичної індустрії, наближаючи її до сучасних високотехнологічних секторів економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Movenko, Victor. "МОНІТОРИНГ ГІДРОГРАФІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ ТЕРИТОРІЇ МАСИВУ «КОРДІВКА» м. ЧЕРНІГОВА". TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOG IES, № 2 (12) (2018): 273–82. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2018-2(12)-273-282.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. Важливою складовою сталого розвитку сучасного суспільства виступає необхідність забезпечення належної екології та збереження довкілля. Взаємозалежність економічного розвитку із природним середовищем найбільш тісно проявляється саме в містах, що зумовлює необхідність постійно відновлювати та підтримувати паркове господарство в належному стані. Парки не тільки очищують повітря та оздоровлюють екологію, вони сприяють моральному й культурному вихованню населення, створюють умови для сімейного відпочинку, єднання людей з природою. Забезпечення повноцінного розвитку міського садово-паркового господарства є складною та комплексною проблемою, що включає і додаткову потребу у фінансових ресурсах, і необхідність оновлення техніки, і підвищення якості менеджменту зеленим господарством міста. Постановка проблеми. Останнім часом серед науковців та практиків зростає увага до проблем садово-паркового господарства як невід’ємна складова забезпечення сталого розвитку країни. Водночас потребують більшої уваги питання вивчення та поширення прогресивного практичного досвіду з ефективного управління садово-парковим господарством великих міст. Поліпшення сучасного стану масиву «Кордівка» м. Чернігова потребує обов’язкового проведення моніторингу гідрографічних об’єктів міського парку, оформлення графічних і текстових документів та надання рекомендацій щодо необхідних для цього робіт. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Були розглянуті останні публікації у відкритому доступі, присвячені проблемам розвитку міського садово-паркового господарства та проблемам збереження водних ресурсів. Постановка завдання. Розглянуті дослідження гідрографічних об’єктів території масиву «Кордівка», створення звітної документації та наведені рекомендації щодо поліпшення екологічного стану міського парку. Виклад основного матеріалу. У статті розглянуто питання моніторингу гідрографічних об’єктів масиву «Кордівка» м. Чернігова, роботи з топографічного знімання водотоків, питання розвитку міського садово-паркового господарства та збереження водних ресурсів урочища. Висновки відповідно до статті. Наведено рекомендації щодо поліпшення екологічного стану гідрографічних об’єктів масиву «Кордівка» м. Чернігова.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ощипок, І. М., К. В. Макарук та О. А. Сінчук. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЛЕЖНОЇ ГІГІЄНІЧНОЇ ПРАКТИКИ ПРИ ВИГОТОВЛЕННІ ХАРЧОВОЇ ПРОДУКЦІЇ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 31 (22 грудня 2022): 117–25. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2022-31-15.

Full text
Abstract:
Анотація. Розглянуті в статті питання нерозривно пов’язані із здоров’ям суспільства у всіх державах світу. Показано, що безпека харчових продуктів при їх виробництві залежить від застосування таких належних виробничих практик, як GMP (Good Manufacturing Practic, Належна виробнича практика), належна гігієнічна практика (GHP) і впровадження системи Hazard Analysis and Critical Control Points (НАССР). Висвітлено питання ролі і значення основ дотримання правил гігієни при виробництві, яка гарантує отримання високоякісної і безпечної для споживача продукції. Наведено стадії й умови розвитку мікробної інфекції. Інформовано про умови, що впливають на забруднення виробництва продуктів харчування і розмноження бактерій, а саме: температуру, гігрометрію, ступінь зневоднення їжі, кислотність. Вода має важливий вплив на розвиток мікроорганізмів. Як і всім живим істотам, мікробам потрібна для росту вода. Вода міститься у всіх продуктах. У вільній формі вона використовується вірусами, бактеріями або пов’язаними з їжею іншими компонентами, такими як сіль або цукор. Показано роль повітря, яке має важливий вплив на розвиток мікробів. Відображено причини невідповідності загального бактеріального навантаження на їжу та розглянуто віруси, які позначені залежно від їх потреби у кисні. Розглянуто моноцитогенні листерії, які можуть забруднювати харчові продукти. Патогенним для людини вважається лише Listeria monocytogene. Приготовлена їжа може залишатися забрудненою внаслідок недостатньої термічної обробки або бути забрудненою перехресним забрудненням після обробки. Найімовірніші причини невідповідності харчових продуктів усуваються профілактикою. Запропоновані заходи боротьби з Моноцитогенами, штамами Clostridium botulinum, які мають характеристики, роду Clostridium (грампозитивні, анаеробні, термостійкі спороутворюючі бацили). Штами Clostridium botulinum поділяються на три групи (I, II і III) на основі їх бактеріологічних ознак. Наявність спор і можлива здатність до синтезу нейротоксинів є основними характеристиками Clostridium botulinum. Забезпечення якості продовольства досягається в основному за рахунок впровадження й дотримання систем управління якістю продукції та стандартів, що фіксують вимоги до них.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ІВАНЕНКО, Олена, Оксана ТЕРЕЩЕНКО та Євген ПАНОВ. "ОЦІНКА РИЗИКІВ ЗДОРОВ’Ю НАСЕЛЕННЯ, ЩО МЕШКАЄ В ЗОНІ ВПЛИВУ ВИКИДІВ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ ВІД ДІЮЧОГО ПІДПРИЄМСТВА «УКРГРАФІТ» В МІСТІ ЗАПОРІЖЖЯ". Матеріали міжнародної науково-практичної конференції "Екологія. Людина. Суспільство", 14 червня 2024, 244–49. http://dx.doi.org/10.20535/ehs2710-3315.2024.304021.

Full text
Abstract:
За роки незалежності в Україні склалася система управління якістю довкілля, яка не може убезпечити здоров’я населення та правильне визначення пріоритетів у діях , спрямованих на покращення екологічної ситуації як у масштабах країни, так і у конкретному регіоні. У зв’язку з чим, враховуючи високе техногенне навантаження на навколишнє середовище та населення, було вирішено апробувати широко застосовану в країнах ЄС та США методологію оцінки ризику здоров’ю населення, що мешкає в місті Запоріжжя на прикладі діючого підприємства «Укрграфіт».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Чудненко, В. О. "Публічне адміністрування сфери природного навколишнього середовища в умовах особливого періоду та післявоєнний період". Проблеми сучасних трансформацій. Серія: право, публічне управління та адміністрування, № 14 (12 грудня 2024). https://doi.org/10.54929/2786-5746-2024-14-01-15.

Full text
Abstract:
Актуальність даного дослідження полягає у тому, що наразі росія власними діями шкодить не тільки інфраструктурі нашої держави, руйнує міста й життя людей, а також має негативний вплив на навколишнє природне середовище. Застосування боєприпасів вибухової дії, збідненого урану як складової частини броні танків, бронебійних куль спричиняє забруднення повітря, вод і ґрунтів. Окупація територій, де розташовані небезпечні в радіаційному аспекті об’єкти, а саме Чорнобильської зони відчуження, в тому числі поряд зі сховищами відпрацьованого ядерного палива, заводом із переробки радіоактивних відходів та, крім того, розгортання важкої зброї поруч із Запорізькою атомною електростанцією обумовлюють загрози ядерній та радіаційній безпеці. Метою дослідження є дослідження публічного адміністрування сфери природного навколишнього середовища в умовах особливого періоду та післявоєнний період. В процесі написання даної статті були використані такі методи: аналізу та синтезу, узагальнення, порівняльний метод та систематизації, системний метод, логічний, діалектичний, метод узагальнення. Зазначено, що є потреба для розробки комплексного механізму відновлення навколишнього природного середовища, наразі потрібно ухвалити Стратегічну державну програму протидії екоциду російських окупантів навколишньому природному середовищу України. Варто зауважити, що екоцидом є скоєння будь-яких протизаконних чи шкідливих дій, котрі добре розуміються тим\тими, хто їх заподіює, які здатні заподіяти великої, незворотної довготривалої шкоди навколишньому середовищу. Наразі до областей, які найбільше постраждали від екоциду, належать Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Миколаївська й Харківська області. Вони знаходяться під безперервними атаками. Ця програма має започаткувати систему фіксації всіх порушень в секторі охорони навколишнього природного середовища, завдяки чому вдасться встановлювати реальні масштаби заподіяної шкоди й реалізувати найбільш дієві заходи, аби уникнути наступного погіршення обставин й відновити екосистеми до безпечного стану – як для людини, так і для дикої природи. Та, крім того, напрацювати механізми притягнення російської федерації до відповідальності за екоцид вітчизняного навколишнього природного середовища та, до того ж, механізм євроінтеграції в природоохоронній галузі відповідно до напрямків: управління довкіллям й введення екологічної політики в інші галузеві політики, якість атмосферного повітря, управління відходами, якість води й управління водними ресурсами, промислове забруднення й техногенні загрози, зміна кліматичних умов, генетично модифіковані організми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Управління якістю повітря в містах"

1

Троян, Н. В. "Удосконалення системи охорони, моніторингу та управління якістю атмосферного повітря в Україні". Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81864.

Full text
Abstract:
У роботі розглянуто теоретичні і методичні основи щодо формування системи публічного управління в сфері охорони, моніторингу та управління якістю атмосферного повітря. У дослідженні висвітлено нормативно-правове забезпечення охорони, моніторингу та управління якістю атмосферного повітря в Україні та Європейському Союзі. За допомогою емпіричних методів проведено аналіз існуючої системи моніторингу атмосферного повітря та виявлено основні її недоліки. Проведено дослідження діяльності органів державного нагляду (контролю) у сфері охорони атмосферного повітря, визначено основні проблеми та недоліки в їх діяльності. Визначено основні шляхи адаптації законодавства України до вимог ЄС та запропоновано шляхи реформування публічного управління у сфері охорони атмосферного повітря.<br>В работе рассмотрены теоретические и методические основы по формированию системы публичного управления в области охраны, мониторинга и управления качеством атмосферного воздуха. В исследовании освещены нормативно-правовое обеспечение охраны, мониторинга и управления качеством атмосферного воздуха в Украине и Европейском Союзе. С помощью эмпирических методов проведен анализ существующей системы мониторинга атмосферного воздуха и выявлены основные ее недостатки. Проведено исследование деятельности органов государственного надзора (контроля) в сфере охраны атмосферного воздуха, определены основные проблемы и недостатки в их деятельности. Определены основные пути адаптации законодательства Украины к требованиям ЕС и предложены пути реформирования публичного управления в области охраны атмосферного воздуха.<br>The paper considers the theoretical and methodological foundations for the formation of a system of public administration in the field of protection, monitoring and management of air quality. The study highlights the regulatory and legal support for the protection, monitoring and management of air quality in Ukraine and the European Union. Empirical methods were used to analyze the existing air monitoring system and identify its main shortcomings. A study of the activities of state supervision (control) in the field of air protection, identified the main problems and shortcomings in their activities. The main ways of adapting the legislation of Ukraine to the EU requirements are identified and the ways of reforming public administration in the field of air protection are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Теліженко, Олександр Михайлович, Александр Михайлович Телиженко, Oleksandr Mykhailovych Telizhenko та О. А. Найчук. "Торгівля емісійними сертифікатами в системі управління якістю повітря на міждержавному рівні". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33138.

Full text
Abstract:
Збільшення антропогенного і техногенного навантаження на довкілля внаслідок зростання економіки та низька частка екологічно чистих сучасних технологій не сприяє переходу до екологічно збалансованого сталого розвитку. Тому особливу актуальність сьогодні набувають наукові дослідження, спрямовані на удосконалення існуючої системи управління процесами економічного регулювання захистом навколишнього середовища. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33138
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!