Academic literature on the topic 'Фактор комерційний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фактор комерційний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фактор комерційний"

1

Лопушняк, Л. "Комерційний туризм - сучасний фактор зайнятості населення (на прикладі м. Чернівців)". Науковий вісник Чернівецького університету. Географія, Вип. 672/673 (2013): 137–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Садула, Л. М. ,. С. А. Водоп’янов, Ю. І. Мінєєва, С. А. Водоп’янов та Ю. І. Мінєєва. "УПРАВЛІННЯ КОМЕРЦІЙНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ". Economics and Management, № 2(2022) (24 червня 2022): 34–42. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.2.2022.34.

Full text
Abstract:
У статті досліджено деякі аспекти управління комерційними підприємствами в сучасних умовах розвитку національної економіки. До важливих аспектів дослідження, в умовах невизначеності, варто зосередитися на методології та технології управління у комерційних підприємствах. У сучасних економічних умовах, у яких функціонують комерційні підприємства, методологія та технологія управління не може бути незмінною: вона змінюється з часом. Надзвичайно важливим ресурсом – є персонал підприємств. Саме персонал комерційних підприємств, на сучасному етапі розвитку національної економіки, визначає основні засади його діяльності на ринку товарів і послуг. Проаналізовано та узагальнено важливі компоненти управління, як вагомі фактори впливу на управлінські процеси у комерційних підприємствах, в сучасних умовах розвитку національної економіки, під впливом низки факторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zagorodnia, Y. V., V. V. Pozdniakova та O. M. Мarukhnenko. "БЕЗПЕКА СУДНОВОДІННЯ ЯК ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМЕРЦІЙНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ СУДНА". Transport development, № 1(8) (29 квітня 2021): 62–69. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.1-8.06.

Full text
Abstract:
Вступ. Стаття присвячена сучасним проблемам організації безпеки море- плавства, а також основним причинам підвищеної аварійності суден з урахуван- ням впливу людського фактору та його впливу на комерційну складову части- ну морських перевезень. Мета. Ця стаття націлена на всебічний аналіз причин виникнення аварійних ситуацій на морі і пошук дієвих засобів щодо їх зменшен- ня, мінімізуючи комерційні ризики морських перевезень, шляхом удосконалення менеджменту морських ресурсів. Результати. Було виявлено позитивну динамі- ку стосовно підвищення безпеки усіх видів суден, зменшення кількісних показників зниклих суден, загиблих та поранених членів екіпажу в період із 2014 по 2019 рр. Проаналізовано основні причини виникнення аварійних ситуацій на основі ста- тистичних даних, представлених міжнародним агентством European Maritime Safety Agency, та встановлено, що основною причиною підвищеної аварійності є людський фактор. Розглянуто класифікацію аварій, які спричинені людським фактором, та виявлено їх взаємозв’язок. Установлено міжнародні організації, які займаються питаннями забезпечення безпеки судноплавства та міжнародні конвенції, відповідно до яких нині проводиться інспектування торгівельних суден. Висновки. У цій статті ми показуємо залежність безпеки судноплавства від грамотного менеджменту морських ресурсів, тому що вплив людського фактору, безумовно, є основною причиною створення аварійних ситуацій на флоті, що при- зводить до неминучих втрат із боку комерційної експлуатації судна. Підвищен- ня кваліфікації суднових офіцерів та берегових операторів, які задіяні в рухомих операціях суден, є необхідною умовою скорочень аварій та підвищення фінансової ефективності роботи флоту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

МІРОШНИЧЕНКО, МАРІЯ. "Історія українського права у фокусі глобальних викликів сучасності". Право України, № 2020/12 (2020): 158. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-12-158.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі місця та ролі історії українського права в системі української юридичної освіти в умовах її потужної комерціалізації та зміщення акцентів у підготовці майбутніх фахівців – юристів у бік утилітаризму та ремісництва. Авторка наголошує, що одним із головних недоліків такої підготовки юристів є те, що вона спрямована, перш за все, на формування навичок і компетенцій у сфері вузької спеціалізації. При цьому всі інші навички і компетенції, які корелюють із поняттям “людський фактор”, наріжною гранню якого є морально духовна і морально-психологічна складові, вважаються другорядними чи взагалі зайвими. Хоча, власне, завдяки людському фактору в минулому і виникло право. Як це сталося? Відповідь дає історія права. Метою статті є привернути увагу наукової та освітянської спільноти до обговорення питання про актуальність дослідження та викладання дисципліни “Історія українського права” у національних університетах України, які покликані забезпечувати умови для отримання студентами фундаментальних знань і плекати національно орієнтовану еліту з високим рівнем інтелігентності. Без неї зміцнення української державності на тлі викликів, перед якими опинилася Україна на початку третього тисячоліття, не має перспективи. Порушено питання про актуальність дослідження та поглибленого вивчення у національних університетах України історії українського права у фокусі глобальних викликів сучасності. Авторка звертає увагу на те, що науковою настановою на користь збереження історії українського права зі статусом обов’язкової дисципліни в навчальному процесі є трансдисциплінарна методологія, яка оголошена ЮНЕСКО провідною в організації освітнього процесу в ХХI ст. Аналізується предметна сфера дисципліни “Історія українського права” через призму актуалізації знань, набутих студентами в процесі її вивчення, для застосування у практичній площині юридичної діяльності на користь України й українського народу, навіть за умов, коли отримання юридичної освіти розглядається як комерційний проєкт. Головне, щоб при цьому не втрачалося відчуття реальності. Історичний правовий досвід виступає запобіжником на цьому шляху. Вивчаючи цю дисципліну, студент отримує практично орієнтований зріз знань про історичний досвід (як негативний, так і позитивний) наведення справедливого правового порядку відповідно до ментальних уявлень українського народу (як культурно історичної спільності народів, що проживали і проживають на теренах України з найдавніших часів) про справедливість і вимоги законів природного права.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кириченко, Н. В., та Г. В. Жосан. "НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ СТРАТЕГІЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТОРГОВОГО ПІДПРИЄМСТВА". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 10 (30 грудня 2021): 45–50. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.10.6.

Full text
Abstract:
В статті розкриваються основні напрями удосконалення стратегії конкурентоспроможності торгового підприємства. Визначено фактори, що впливають на конкурентоспроможність: комунікативна політика компаній-суперників; розробка нових товарів та присвоєння торгових брендів та марок; привабливість та якість пакування товарів; ефективність і організація сервісної політики фірм-конкурентів; організація збуту продукції у суперників (конкурентів); раціональність каналів просування товарів у підприємств-аналогів. Встановлено, що поняття конкурентоспроможність практично складається з чотирьох груп факторів: техніко-економічні, комерційні, нормативно-правові, соціальні. З’ясовано, що на конкурентоспроможність впливають як зовнішні (державні, ринкові, соціально-політичні), так і внутрішні (організаційна структура підприємства, фактор інновації продукції (робіт, послуг), якість продукції (робіт, послуг)) фактори.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Федина, В. В., та Т. І. Довгань. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ БАНКІВСЬКОЇ УСТАНОВИ". Economics and management, № 2 (2023) (23 червня 2023): 78–89. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.2.2023.78.

Full text
Abstract:
В статті розкрито основні теоретичні аспекти оцінки фінансового стану банку та окреслено основні напрями його зміцнення в сучасних умовах господарювання. Проаналізовано різні підходи щодо трактування поняття «фінансовий стан банку» і на цій основі представлено авторське визначення, де під фінансовим станом банку розуміється характеристика фінансовоекономічної діяльність банківської установи за допомогою певної системи аналітичних показників у чітко визначений момент часу. Зазначено, що стійкість банку є головною системою оцінки банківського стану, а фінансова стійкість є повноцінним відображенням стійкого фінансового стану банку. Тому, такі поняття як «стійкий фінансовий стан» і «фінансова стійкість» є рівнозначними. Розглянуто структуру фінансової стійкості банку, яка складається із наступних елементів: капітальна стійкість, комерційна стійкість, організаційна стійкість, функціональна стійкість. Розкрито умови забезпечення фінансової стійкості банківської установи, а також розглянуто групи зовнішніх і внутрішніх чинників, які на неї впливають (в правовій сфері, соціальному і економічному плані, політичній сфері та техніко-технологічні фактори). Визначено деструктивні фактори, що впливають на фінансову стійкість комерційних банків України сьогодні. Зазначено, що забезпечення стійкого фінансового стану банківських установ потребує створення системи фінансового моніторингу, яка охоплює безперервне спостереження за важливими показниками фінансового стану, їх оцінку, аналіз і прогноз із метою прийняття своєчасних та ефективних управлінських рішень. Дано характеристику основним підходам до організації моніторингу фінансового стану комерційних банків, які використовуються як у вітчизняній, так і в зарубіжній практиках. Визначено, що процес зміцнення фінансового стану банків потребує введення системи контролінгу, яка широко застосовується в зарубіжній практиці введення банківського бізнесу. У статті зазначено, що банківський фінансовий контролінг – це система управління, призначена для контролю та спрямування фінансової діяльності банку на досягнення стратегічних цілей банку та названо складові, які повинна включати така система
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Грищенко, І. М. "Фактори розвитку комерційних послуг в економіці України". Економіка та держава, № 2 (2007): 21–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грищенко, І. М. "Фактори розвитку комерційних послуг в економіці України". Економіка та держава, № 2 (2007): 21–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Присташ, Анастасія. "ПРИВАТНІ ВІЙСЬКОВІ КОМПАНІЇ ЯК ФАКТОР ВПЛИВУ НА БЕЗПЕКУ ДЕРЖАВ". Grail of Science, № 17 (4 серпня 2022): 284–86. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.22.07.2022.051.

Full text
Abstract:
Тенденції широкого поширення залучення приватних військових компаній (далі – ПВК), як в умовах збройного конфлікту так і поза ним зумовлюють необхідність розуміння їх діяльності. Війна Росії проти України, повномасштабне вторгнення із залученням ПВК дає всі підстави для проведення аналізу та визначення механізмів регулювання діяльності таких комерційних структур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зайцева, І. Ю., та Ю. І. Бобров. "РОЗВИТОК АКТИВНИХ ОПЕРАЦІЙ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 72-73 (30 березня 2021): 15–22. http://dx.doi.org/10.18664/btie.72-73.280100.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості активних банківських операцій, а також проаналізовано у динаміці сучасний стан основних активних операцій комерційних банків України. Досліджені стан та динаміку основних складових активів банківської системи України, а також визначено та систематизовано фактори, що впливають на стійкість вітчизняних комерційних банків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Фактор комерційний"

1

Сікєтіна, Наталія Геннадіївна. "Формування ефективності виробничо-комерційної діяльності промислового підприємства". Thesis, Полтавський інститут бізнесу Міжнародний науково-технічний університет ім. академіка Юрія Бугая, 2006. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/31499.

Full text
Abstract:
При розгляді ефективності діяльності промислового підприємства, аналізу ефективності тільки виробництва не достатньо, а варто також розглядати комерційну діяльність, адже основним завданням промислового підприємства є випуск конкурентоспроможної продукції, яка може бути реалізована на ринку й забезпечить отримання прибутку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сікєтіна, Наталія Геннадіївна. "Підвищення економічної ефективності виробничо-комерційної діяльності підприємств з урахуванням конкурентоспроможності продукції". Thesis, НТУ "ХПІ", 2005. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/33032.

Full text
Abstract:
Питанню конкурентоспроможності промислової продукції, особливо продукції технічного признання, що створює основу подальшого розвитку НТП та одним з факторів підвищення ефективності діяльності підприємств приділено багато уваги. Дотепер в економічній літературі відсутні дослідження, спрямовані на вивчення взаємозв'язків та взаємозалежності між показниками економічної ефективності діяльності промислових підприємств і конкурентоспроможності продукції, що ними випускається, хоча на рівні логіки не викликає сумнівів той факт, що показники економічної ефективності діяльності підприємств впливають прямо та зворотно на конкурентоспроможності продукції, що виготовляється промисловим підприємством. Організаційно-технічний рівень виробництва, інвестиції, економічні та фінансові показники підприємства створюють базу для досягнення певного рівню конкурентоспроможності продукції. Тому для діючих підприємств конкурентоспроможність продукції є функцією показника ефективності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шульга, А. І. "Удосконалення комерційної діяльності як фактор підвищення конкурентоспроможності підприємства". Thesis, 2015. http://dspace.kntu.kr.ua/jspui/handle/123456789/5320.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бочарова, М. Ю. "Удосконалення діяльності комерційних банків з іноземними інвестиціями, як фактор підвищення їх міжнародної конкурентоспроможності (на прикладі АТ «ОТП Банк»)". Thesis, 2019. http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/10901.

Full text
Abstract:
У роботі розглядаються теоретичні основи конкурентоспроможності в банківському секторі, досліджено сутність, класифікацію та регулювання міжнародних комерційних розрахунків, узагальнено методи оцінки міжнародної конкурентоспроможності банку. Зроблено аналіз основних економічних показників діяльності АТ «ОТП Банк», проведено аналіз діяльності АТ «ОТП Банк» в обслуговуванні зовнішньоекономічної діяльності, оцінено його міжнародну конкурентоспроможність. Пропонуються основні напрями удосконалення діяльності банку за рахунок нових підходів до оцінки ризиків відповідно до вимог Базельського комітету та удосконалення інформаційного й організаційного забезпечення, застосування стратегії CRM та платформи CORREQTS.<br>Diploma work consists of three divisions. A research object is activity of commercial banks with foreign investments and their international competitiveness on the example of JSC «ОТP BANK». Theoretical bases of competitiveness are in-process examined in a bank sector, essence, classification and adjusting of international commercial calculations, is investigational, the methods of estimation of international competitiveness of bank are generalized. The analysis of basic economic indicators of activity is done on JSC «ОТP BANK», the analysis of activity is conducted in maintenance of foreign economic activity, including - from realization of international commercial calculations. Basic directions of improvement of activity are offered due to the new going near the estimation of risks in accordance with the requirements of the Basel committee and improvement of dataware and organization, implementation of SRM system and platform CORREQTS.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Приходько, В. П. "Щодо локальних актів комерційних банків як факторів впливу на підвищення конкуренції в банківській діяльності". Thesis, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60275.

Full text
Abstract:
Банківська система України, незважаючи на політичну ситуацію в державі та нестабільність фінансового ринку, розвивається динамічно. Передусім, це відбувається завдяки постійній конкуренції в банківській діяльності. Зважаючи на те, що законодавчі акти по регулюванню банківських правовідносин у даний час приймаються безсистемно, то значну роль в їх регулюванні між банками та клієнтами взяли на себе комерційні банки шляхом прийняття відповідних внутрішніх локальних актів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Фактор комерційний"

1

Oksenchuk, Vasylisa, and Alena Palamar. "Water fund lands valuation study." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.068.

Full text
Abstract:
Представлено теоретичні та практичні дослідженнями у сфері формування величини грошової оцінки земель водного фонду. Досліджено механізми формування грошової оцінки в загальній системі органів місцевого самоврядування, проаналізовані переваги проведення оцінки земель водного фонду. Також проведено огляд нормативно-правового регулювання нормативної грошової оцінки на сучасному етапі економічного розвитку. Для визначення ціни земельних ділянок під водними об'єктами можуть використовуватись різноманітні методи, такі як методи оцінки місцевих експертів, порівняльний аналіз земельних угідь або ринкова оцінка. Також враховуються фактори, які впливають на вартість земельних ділянок, такі як доступність до водних ресурсів, екологічний стан об'єктів водного фонду, та потенційне використання земель для комерційних або рекреаційних цілей. З моменту отримання незалежності України і до наших днів було кілька визначень нормативної грошової оцінки, які регулювали розміщення земельних ділянок як в межах населених пунктів, так і за їхніми межами. Це призводило до різниці у вартості земельних ділянок, оскільки кожний порядок чи методика визначали їхню нормативну грошову оцінку...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!