To see the other types of publications on this topic, follow the link: Фактор комерційний.

Journal articles on the topic 'Фактор комерційний'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Фактор комерційний.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Лопушняк, Л. "Комерційний туризм - сучасний фактор зайнятості населення (на прикладі м. Чернівців)". Науковий вісник Чернівецького університету. Географія, Вип. 672/673 (2013): 137–40.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Садула, Л. М. ,. С. А. Водоп’янов, Ю. І. Мінєєва, С. А. Водоп’янов та Ю. І. Мінєєва. "УПРАВЛІННЯ КОМЕРЦІЙНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ". Economics and Management, № 2(2022) (24 червня 2022): 34–42. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.2.2022.34.

Full text
Abstract:
У статті досліджено деякі аспекти управління комерційними підприємствами в сучасних умовах розвитку національної економіки. До важливих аспектів дослідження, в умовах невизначеності, варто зосередитися на методології та технології управління у комерційних підприємствах. У сучасних економічних умовах, у яких функціонують комерційні підприємства, методологія та технологія управління не може бути незмінною: вона змінюється з часом. Надзвичайно важливим ресурсом – є персонал підприємств. Саме персонал комерційних підприємств, на сучасному етапі розвитку національної економіки, визначає основні засади його діяльності на ринку товарів і послуг. Проаналізовано та узагальнено важливі компоненти управління, як вагомі фактори впливу на управлінські процеси у комерційних підприємствах, в сучасних умовах розвитку національної економіки, під впливом низки факторів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Zagorodnia, Y. V., V. V. Pozdniakova та O. M. Мarukhnenko. "БЕЗПЕКА СУДНОВОДІННЯ ЯК ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМЕРЦІЙНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ СУДНА". Transport development, № 1(8) (29 квітня 2021): 62–69. http://dx.doi.org/10.33082/td.2021.1-8.06.

Full text
Abstract:
Вступ. Стаття присвячена сучасним проблемам організації безпеки море- плавства, а також основним причинам підвищеної аварійності суден з урахуван- ням впливу людського фактору та його впливу на комерційну складову части- ну морських перевезень. Мета. Ця стаття націлена на всебічний аналіз причин виникнення аварійних ситуацій на морі і пошук дієвих засобів щодо їх зменшен- ня, мінімізуючи комерційні ризики морських перевезень, шляхом удосконалення менеджменту морських ресурсів. Результати. Було виявлено позитивну динамі- ку стосовно підвищення безпеки усіх видів суден, зменшення кількісних показників зниклих суден, загиблих та поранених членів екіпажу в період із 2014 по 2019 рр. Проаналізовано основні причини виникнення аварійних ситуацій на основі ста- тистичних даних, представлених міжнародним агентством European Maritime Safety Agency, та встановлено, що основною причиною підвищеної аварійності є людський фактор. Розглянуто класифікацію аварій, які спричинені людським фактором, та виявлено їх взаємозв’язок. Установлено міжнародні організації, які займаються питаннями забезпечення безпеки судноплавства та міжнародні конвенції, відповідно до яких нині проводиться інспектування торгівельних суден. Висновки. У цій статті ми показуємо залежність безпеки судноплавства від грамотного менеджменту морських ресурсів, тому що вплив людського фактору, безумовно, є основною причиною створення аварійних ситуацій на флоті, що при- зводить до неминучих втрат із боку комерційної експлуатації судна. Підвищен- ня кваліфікації суднових офіцерів та берегових операторів, які задіяні в рухомих операціях суден, є необхідною умовою скорочень аварій та підвищення фінансової ефективності роботи флоту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

МІРОШНИЧЕНКО, МАРІЯ. "Історія українського права у фокусі глобальних викликів сучасності". Право України, № 2020/12 (2020): 158. http://dx.doi.org/10.33498/louu-2020-12-158.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі місця та ролі історії українського права в системі української юридичної освіти в умовах її потужної комерціалізації та зміщення акцентів у підготовці майбутніх фахівців – юристів у бік утилітаризму та ремісництва. Авторка наголошує, що одним із головних недоліків такої підготовки юристів є те, що вона спрямована, перш за все, на формування навичок і компетенцій у сфері вузької спеціалізації. При цьому всі інші навички і компетенції, які корелюють із поняттям “людський фактор”, наріжною гранню якого є морально духовна і морально-психологічна складові, вважаються другорядними чи взагалі зайвими. Хоча, власне, завдяки людському фактору в минулому і виникло право. Як це сталося? Відповідь дає історія права. Метою статті є привернути увагу наукової та освітянської спільноти до обговорення питання про актуальність дослідження та викладання дисципліни “Історія українського права” у національних університетах України, які покликані забезпечувати умови для отримання студентами фундаментальних знань і плекати національно орієнтовану еліту з високим рівнем інтелігентності. Без неї зміцнення української державності на тлі викликів, перед якими опинилася Україна на початку третього тисячоліття, не має перспективи. Порушено питання про актуальність дослідження та поглибленого вивчення у національних університетах України історії українського права у фокусі глобальних викликів сучасності. Авторка звертає увагу на те, що науковою настановою на користь збереження історії українського права зі статусом обов’язкової дисципліни в навчальному процесі є трансдисциплінарна методологія, яка оголошена ЮНЕСКО провідною в організації освітнього процесу в ХХI ст. Аналізується предметна сфера дисципліни “Історія українського права” через призму актуалізації знань, набутих студентами в процесі її вивчення, для застосування у практичній площині юридичної діяльності на користь України й українського народу, навіть за умов, коли отримання юридичної освіти розглядається як комерційний проєкт. Головне, щоб при цьому не втрачалося відчуття реальності. Історичний правовий досвід виступає запобіжником на цьому шляху. Вивчаючи цю дисципліну, студент отримує практично орієнтований зріз знань про історичний досвід (як негативний, так і позитивний) наведення справедливого правового порядку відповідно до ментальних уявлень українського народу (як культурно історичної спільності народів, що проживали і проживають на теренах України з найдавніших часів) про справедливість і вимоги законів природного права.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кириченко, Н. В., та Г. В. Жосан. "НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ СТРАТЕГІЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТОРГОВОГО ПІДПРИЄМСТВА". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 10 (30 грудня 2021): 45–50. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2021.10.6.

Full text
Abstract:
В статті розкриваються основні напрями удосконалення стратегії конкурентоспроможності торгового підприємства. Визначено фактори, що впливають на конкурентоспроможність: комунікативна політика компаній-суперників; розробка нових товарів та присвоєння торгових брендів та марок; привабливість та якість пакування товарів; ефективність і організація сервісної політики фірм-конкурентів; організація збуту продукції у суперників (конкурентів); раціональність каналів просування товарів у підприємств-аналогів. Встановлено, що поняття конкурентоспроможність практично складається з чотирьох груп факторів: техніко-економічні, комерційні, нормативно-правові, соціальні. З’ясовано, що на конкурентоспроможність впливають як зовнішні (державні, ринкові, соціально-політичні), так і внутрішні (організаційна структура підприємства, фактор інновації продукції (робіт, послуг), якість продукції (робіт, послуг)) фактори.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Федина, В. В., та Т. І. Довгань. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ БАНКІВСЬКОЇ УСТАНОВИ". Economics and management, № 2 (2023) (23 червня 2023): 78–89. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.2.2023.78.

Full text
Abstract:
В статті розкрито основні теоретичні аспекти оцінки фінансового стану банку та окреслено основні напрями його зміцнення в сучасних умовах господарювання. Проаналізовано різні підходи щодо трактування поняття «фінансовий стан банку» і на цій основі представлено авторське визначення, де під фінансовим станом банку розуміється характеристика фінансовоекономічної діяльність банківської установи за допомогою певної системи аналітичних показників у чітко визначений момент часу. Зазначено, що стійкість банку є головною системою оцінки банківського стану, а фінансова стійкість є повноцінним відображенням стійкого фінансового стану банку. Тому, такі поняття як «стійкий фінансовий стан» і «фінансова стійкість» є рівнозначними. Розглянуто структуру фінансової стійкості банку, яка складається із наступних елементів: капітальна стійкість, комерційна стійкість, організаційна стійкість, функціональна стійкість. Розкрито умови забезпечення фінансової стійкості банківської установи, а також розглянуто групи зовнішніх і внутрішніх чинників, які на неї впливають (в правовій сфері, соціальному і економічному плані, політичній сфері та техніко-технологічні фактори). Визначено деструктивні фактори, що впливають на фінансову стійкість комерційних банків України сьогодні. Зазначено, що забезпечення стійкого фінансового стану банківських установ потребує створення системи фінансового моніторингу, яка охоплює безперервне спостереження за важливими показниками фінансового стану, їх оцінку, аналіз і прогноз із метою прийняття своєчасних та ефективних управлінських рішень. Дано характеристику основним підходам до організації моніторингу фінансового стану комерційних банків, які використовуються як у вітчизняній, так і в зарубіжній практиках. Визначено, що процес зміцнення фінансового стану банків потребує введення системи контролінгу, яка широко застосовується в зарубіжній практиці введення банківського бізнесу. У статті зазначено, що банківський фінансовий контролінг – це система управління, призначена для контролю та спрямування фінансової діяльності банку на досягнення стратегічних цілей банку та названо складові, які повинна включати така система
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Грищенко, І. М. "Фактори розвитку комерційних послуг в економіці України". Економіка та держава, № 2 (2007): 21–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грищенко, І. М. "Фактори розвитку комерційних послуг в економіці України". Економіка та держава, № 2 (2007): 21–23.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Присташ, Анастасія. "ПРИВАТНІ ВІЙСЬКОВІ КОМПАНІЇ ЯК ФАКТОР ВПЛИВУ НА БЕЗПЕКУ ДЕРЖАВ". Grail of Science, № 17 (4 серпня 2022): 284–86. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.22.07.2022.051.

Full text
Abstract:
Тенденції широкого поширення залучення приватних військових компаній (далі – ПВК), як в умовах збройного конфлікту так і поза ним зумовлюють необхідність розуміння їх діяльності. Війна Росії проти України, повномасштабне вторгнення із залученням ПВК дає всі підстави для проведення аналізу та визначення механізмів регулювання діяльності таких комерційних структур.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Зайцева, І. Ю., та Ю. І. Бобров. "РОЗВИТОК АКТИВНИХ ОПЕРАЦІЙ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ". Вісник економіки транспорту і промисловості, № 72-73 (30 березня 2021): 15–22. http://dx.doi.org/10.18664/btie.72-73.280100.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості активних банківських операцій, а також проаналізовано у динаміці сучасний стан основних активних операцій комерційних банків України. Досліджені стан та динаміку основних складових активів банківської системи України, а також визначено та систематизовано фактори, що впливають на стійкість вітчизняних комерційних банків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Корсун, І. М. "КОМЕРЦІЙНА РЕКЛАМА ЯК ВИЗНАЧАЛЬНИЙ ФАКТОР ЕФЕКТИВНОСТІ МАРКЕТИНГОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА". Економічний вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», № 23 (14 вересня 2022): 148–53. http://dx.doi.org/10.20535/2307-5651.23.2022.264654.

Full text
Abstract:
У статті поставлено мету проаналізувати науковий підхід до пояснення сутності понять «маркетингова діяльність» та «рекламна діяльність». В результаті проведеного аналізу виявлено, що поняття маркетингової діяльності є більш масштабним та налічує в собі рекламу. Враховуючи проведений аналіз запропоновано авторське пояснення сутності таких термінів. В науковій статті визначено роль маркетингової та рекламної діяльності в підприємницькій діяльності. Враховуючи непередбачуваність зовнішнього середовища в якому функціонують та розвиваються суб’єкти господарювання, запропоновано визначити ряд стратегічних напрямів розвитку маркетингової діяльності та тактичні напрями досягнення стратегії через рекламну діяльність. Між тактичними та стратегічними векторами розвитку встановлено зв'язок, що відображено схематично на рисунку. Зроблено висновки про доцільність продовжити науковці пошуки із проблематики статті, зокрема, провести фінансово-економічний аналіз маркетингової та рекламної діяльності на вітчизняних підприємствах з врахуванням європейського досвіду.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Кравцов, Сергій Олександрович. "ОСОБЛИВОСТІ АРБІТРАЖНОЇ УГОДИ ОНЛАЙН В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ". New Ukrainian Law, № 4 (18 жовтня 2023): 135–40. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2023.4.18.

Full text
Abstract:
Арбітражна угода, як прояв «автономії волі» сторін зовнішньоекономічних контрактів, має відображатися як у частині самого контракту, так і в окремому документі. У традиційному контексті арбітражна угода має укладатися безпосередньо сторонами з фізичною присутністю в місці укладання контракту. Але як міжнародні нормативно-правові акти, так і національне законодавство багатьох країн дозволяють сторонам обирати альтернативні способи укладання контрактів, визначаючи при цьому можливість розгляду потенційних спорів за допомогою онлайн-арбітражу. Як правило, арбітражна угода про онлайн-арбітраж застосовується до договорів електронної торгівлі, але може також бути частиною інших видів традиційних комерційних договорів, коли сторони узгоджують між собою механізми вирішення спорів за допомогою обміну електронними листами за допомогою електронної пошти. У статті здійснюється порівняльно-правовий аналіз доктринальних підходів, національного арбітражного законодавства та правозастосовної практики України та деяких країн світу щодо можливого використання онлайн арбітражної угоди як передумови для ефективного та швидкого розгляду справи, з однієї сторони, і як реалізація автономії волі сторін арбітражного розгляду, які надають перевагу інформаційним технологіям над традиційним вираженням форми арбітражної угоди, з іншої. Саме через призму практичної реалізації даного питання можна з впевненістю стверджувати про його важливість і необхідність у тій чи іншій правовій системі. Одним із основних векторів направленості українського арбітражного законодавства є необхідність впровадження певних елементів діджиталізації, але все- таки існують стримуючі фактори у вигляді відсутності уніфікованого підходу національних судів, які уповноважені розглядати справи щодо дійсності арбітражної угоди. Таким чином, пропонується внесення змін до національного законодавства України (ст. 7 Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж») стосовно розширеного тлумачення дефінітивної конструкції «форма арбітражної угоди».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

ПІЛЯЄВ, Ігор. "РОЛЬ БАНКІВ У ЕКОНОМІЧНОМУ ВІДНОВЛЕННІ ЯПОНІЇ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ". Economy of Ukraine 67, № 3 (2024): 3–18. http://dx.doi.org/10.15407/economyukr.2024.03.003.

Full text
Abstract:
У контексті залучення потенціалу банківського сектору для повоєнної реконструкції економіки України здійснено комплексний аналіз ролі банків у економічному відновленні Японії, визначено ключові фактори, суб’єктів та інституціонально-фінансові інструменти, що забезпечили успіх даного процесу. Передумовами успішної повоєнної відбудови японської економіки були: практично повне відокремлення внутрішньої фінансової системи від міжнародних фінансових структур; сувора довгострокова фіксація обмінного курсу ієни, валютний і фінансовий контроль з боку держави; збалансування державного бюджету; повна відмова уряду від випуску урядових боргових зобов’язань; жорстка функціонально-статусна ієрархія банків та інших кредитно-фінансових установ; заборона комерційним банкам проводити емісію, розміщувати цінні папери нефінансових корпорацій і виконувати трастові операції; запровадження мінімальних ставок за депозитами населення. Усе це забезпечило направлення обмежених фінансових ресурсів афілійованих з урядом стратегічних банків, комерційних банків і ощадних фінансових установ на інвестування пріоритетних, експортоорієнтованих галузей промислового виробництва.
 Розкрито роль конфуціанських комунітарно-солідаристських цінностей у забезпеченні успіху стратегічної ставки уряду на свідоме обмеження населенням поточного споживання і направлення заощаджень домогосподарств банківськими каналами на цілі інноваційного економічного зростання. Показано, що основними суб’єктами побудови фінансового механізму післявоєнної Японії були великі корпорації головних галузей промисловості, фінансові установи, через які спрямовувалися грошові потоки, і міністерство фінансів, яке виступало опікуном фінансової ієрархії.
 У цьому контексті пропонується заохочувати впровадження в Україні комунітарно-солідаристської ціннісної моделі відбудови й розвитку економіки, притаманної Японії та іншим економічно розвинутим країнам і суспільствам конфуціанської традиції, таким як Південна Корея, Сінгапур і Тайвань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Андрос, С. "Комплексна факторна оцінка кредитно-інвестиційного портфеля комерційних банків". Банківська справа, № 1/2 (133) (2015): 87–116.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Сатир, Л. М., В. М. Кепко та Л. І. Стаднік. "ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА В СИСТЕМІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОРГІВЛІ ТА КОМЕРЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 4(04) / (30 січня 2023): 75–80. http://dx.doi.org/10.32782/dees.4-13.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання щодо організації заходів економічної безпеки торговельного підприємства при реалізації процесів торгівлі й комерційної діяльності. У ході дослідження зазначено, що торговельні підприємства формують один з ключових базисів економічного сектору України. До повномасштабного вторгнення росії в Україну підприємства торговельної сфери показали позитивну динаміку товарообороту. Але в кризових умовах, викликаних воєнним станом, для підприємств сфери торгівлі виникли певні небезпеки й загрози, зокрема для торговельної й комерційної діяльності, негативний вплив яких, потрібно своєчасно виявляти та мінімізувати. Тому, для забезпечення розвитку сфери торгівлі та з метою підвищення рівня торговельної й комерційної діяльності торговельних підприємств, в систему стратегічного менеджменту варто впроваджувати заходи з економічної безпеки. У ході дослідження дано визначення поняттю «економічна безпека торговельного підприємства». Окреслено та розглянуто фактори економічної безпеки торговельного підприємства. Здійснено аналіз структурних елементів системи забезпечення економічної безпеки торговельного підприємства. Визначено заходи управлінсько-організаційного, матеріального (ресурсного) та законодавчо-нормативного характеру для забезпечення економічної безпеки торговельного підприємства. Запропоновано методику забезпечення економічної безпеки в системі організації торгівлі та комерційної діяльності торговельного підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Гуляєва, Н. М. "Експлікація визначальних факторів типізації комерційних контрактів підприємства за неоінституціональною теорією". Економіка та держава, № 6 (2013): 29–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Гуляєва, Н. М. "Експлікація визначальних факторів типізації комерційних контрактів підприємства за неоінституціональною теорією". Економіка та держава, № 6 (2013): 29–33.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Іжболдін, О. О. "Депресивні наслідки дії гамма-променів у пшениці озимої (Triticum aestivum L.)". Аграрні інновації, № 10 (3 березня 2022): 51–57. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.10.9.

Full text
Abstract:
Проблема мутагенної депресії з огляду на зниження обсягу матеріалу для подальшого генетичногополіпшення та звуження діапазону використаних дозє ключовою для експериментального мутагенезу. Мета.Метою проведених дослідів було показати наявністьта специфічність депресії післядії широкого спектру дозгамма-променів у сортів пшениці озимої, адаптованихдля Півночі Степу України, за показниками проходженняонтогенезу, морфометрії, врожайності. Методи: У дослідах використовувалося насіння сортів пшениці озимоїлокальної селекції Співанка та Комерційна, обробленігамма-опроміненням у дозах 100, 150, 200, 250, 300 Гр.Сухе насіння було контролем. Вивчено параметри схожості та виживання рослин, проходу головних фенофазонтогенезу у рослин локальної селекції сортів озимоїпшениці (Комерційна та Співанка) у першому поколінні. Виявлено дію мутагенної депресії через елементиструктури продуктивності (морфометричні параметри) та досліджено рівень їхньої варіації. Результати.Встановлено, що вища депресія за всіма дослідженимиознаками проявилась у сорту Комерційна, крім помірних доз в окремих випадках, що показала особливістьвзаємодії депресійної активності, викликаної гамма-опроміненням, з генотипами деяких сортів та ускладненийхарактер відтворення депресійних наслідків на організменному рівні. Самими інформативними параметрами щодо мутагенної депресії у першому поколіннісортів пшениці озимої м’якої для рослин були: схожістьта виживання рослин, фертильність пилкових зерента такі параметри структури продуктивності, як висотастебла, вага зерна з головного колосу, вага зерна з рослини, маса тисячі зерен. Усі ці показники з високимрівнем значущості пов’язані з показником доза мутагену. Висновки. Сорти місцевої селекції (Комерційната Співанка) на рівні генотипів показали сенситивністьдо дії гамма-опромінення, що показана в напівлетальності навіть перших, помірних доз (100 Гр). Факторнийаналіз виявив, що насамперед на формування параметрів структури врожайності вплинув фактор «дозамутагену», потім «генотип вихідного сорту», але останній фактор мав високу значущість для досліджуваних сортів. Встановлено, що здатне проходити стрімкепониження деяких показників у першому поколінні принабутті певних граничних доз (200–250 Гр), до того жтакі дози залежать від генотипу суб’єкту мутагенної дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Вороненко, Ю. В., О. П. Гульчій, К. В. Балашов, Н. М. Захарова, С. М. Туряниця та Ю. М. Мандрик. "ДЕТЕРМІНАНТИ ВИБОРУ ФОРМИ БЕЗПЕРЕРВНОГО ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ: АНАЛІЗ ВІДПОВІДЕЙ ЛІКАРІВ". Медична освіта, № 2 (13 жовтня 2021): 14–19. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.2.12402.

Full text
Abstract:
Анотація. Трансформації системи вищої та післядипломної освіти в Україні спонукають навчальні заклади оновлювати підходи до просування свого освітнього продукту. У попередніх дослідженнях були встановлені цільові показники тривалості та формату навчання, дана загальна оцінка важливості чинників вибору форми БПР; встановлені особливості груп користувачів, готових та не готових оплачувати навчання самостійно; визначені ключові фактори вибору форми БПР та здійснена сегментація користувачів. На новому етапі дослідження лікарям було запропоновано оцінити додаткові чинники, які впливають на вибір форми БПР.
 Визначені нові чинники вибору навчального циклу: сучасна тематика курсу (14,2 % опитаних), можливість удосконалення практичних навичок (8,6 %), тривалість навчання (4,1 %), зручне оформлення матеріалів (4,1 %) тощо. Встановлені статистично вірогідні зв’язки між попередньо запропонованими та самовизначеними чинниками, зокрема між наявністю попереднього досвіду навчання на кафедрі та зацікавленості в сучасному обладнанні, кількості отриманих балів БПР і тривалості навчання; необхідністю поїздки в інше місто та кількістю отриманих балів БПР і відсутністю комерційної складової. Також аналіз продемонстрував належність чинника зручного оформлення матеріалів до сфери фактора ефективності навчального циклу.
 Нові чинники доповнюють ефективність запропонованої авторами чотирифакторної моделі, що передбачає орієнтацію на результат чи на процес, як основну мотиваційну детермінанту вибору форми БПР. Виявлені чинники мають враховуватися під час підготовки інформаційних матеріалів про навчальні цикли.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Melnyk, L. V. "ОЦІНКА СТАНУ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ВИРОБНИКІВ ТА ФАКТОРІВ, ЩО НА НЬОГО ВПЛИВАЮТЬ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, № 84 (2019): 106. http://dx.doi.org/10.31713/ve4201811.

Full text
Abstract:
В статті проведено аналіз стану кредитування банківською системою аграрних підприємств в 2013-2017 роках. Визначено чинники сповільнення темпів приросту кредитного забезпечення господарської діяльності сільськогосподарських товаровиробників. Виокремлено напрямки кредитування комерційними банками агарних підприємств. Досліджено фактори, що зумовлюють аграріїв відмовлятися від кредитних ресурсів. Визначено основні напрямки розвитку інвестиційних процесів при іпотечному кредитуванні аграрної сфери.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Яремко, Ігор, та Микола Заворітній. "КРЕДИТНИЙ МОНІТОРИНГ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ ЯК СПОСІБ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВИНИКНЕННЯ ПРОБЛЕМНОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ". Молодий вчений, № 4 (92) (30 квітня 2021): 345–49. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-4-92-73.

Full text
Abstract:
Розглянуто сутність та зміст поняття «кредитний моніторинг». Наведено параметри і змістові характеристики терміну «кредитні ризики». Досліджено фактори виникнення проблемної заборгованості за кредитними договорами та систематизовано критерії, що впливають на стабільну платоспроможність клієнтів за кредитними договорами. Проаналізовано ключові засади формування методології кредитного моніторингу в Українських банках. Обґрунтовано потребу удосконалення системи кредитного моніторингу в вітчизняних банках. Доведено практичну необхідність створення і функціонування у вітчизняних комерційних банках підрозділу кредитного моніторингу. Аргументовано диспозицію кредитного моніторингу банківськими установами, за якою його слід розглядати механізмом попередження виникнення проблемної заборгованості, інструментальним засобом покращення якості кредитних портфелів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Назаренко, М. М. "Продуктивність сучасних сортів пшениці озимої в умовах підзони Півночі Степу України". Аграрні інновації, № 4 (26 березня 2021): 120–25. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2020.4.18.

Full text
Abstract:
Наявність високого ступеня кліматично контраст- них районів зумовлює постійну необхідність оцінки різноманіття сортового матеріалу пшениці озимої в умовах конкретної підзони. Мета. Показати осо- бливості формування врожайності та якості зерна в сучасних сортів пшениці озимої щодо стандарту, можливості й обмеження їх використання для покра- щення та (або) в безпосередньому застосуванні сортів в умовах Півночі Степу України. Методи: Експерименти проводили на дослідному полі Навчально-наукового центру Дніпровського держав- ного аграрно-економічного університету. Проводили фенологічні спостереження за органогенезом, облік урожайності, оцінку основних параметрів структури (висота рослини, кількість зерен із головного колоса, масу зерна з головного колосу, масу зерна з рослини, масу тисячі зерен). Якість зерна оцінювали за вміс- том білку, глютенінів і гліадинів. Результати. Вищий коефіцієнт продуктивності показали сорти Фаворитка, Лугастар, Комерційна. Три сорти – Комерційна, Співанка, Фаворитка – проявили певно вищу врожай- ність (за стандарт Подолянка). Сорт Фаворитка сфор- мував високу врожайність завдяки поєднанню високої ваги зерна з головного колосу, з рослини й високої маси тисячі зерен. Сорти Співанка й Комерційна – за умов високої ваги зерна з головного колосу й високої маси тисячі зерен. Виявлено, що фактори сорт і рік стабільно впливали на формування врожайності, але пріоритет був за змінами кліматичних умов. Можливі різні шляхи формування цієї ознаки в умовах Півночі Степу України залежно від генетично зумовлених сор- тів. Сорти Комерційна, Лугастар, Волошкова сформу- вали цілком задовільну якість зерна, сорт Фаворитка показав суттєві переваги за вмістом білку й компози- ції глютенінів і гліадинів. Висновки. Для безпосеред- нього використання в умовах регіону за комплексом показників якості й урожайності слід використовувати сорти Фаворитка й Комерційна. Як донори врожайних якостей – сорти Фаворитка, Комерційна, Співанка, як донори якісних параметрів – Комерційна, Лугастар, Фаворитка, Волошкова.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Рожко, І. "СОРТОВА РІЗНОМАНІТНІСТЬ У КУЛЬТУРІ". Bulletin of Lviv National Environmental University: Agronomy, № 28 (2 грудня 2024): 108–14. https://doi.org/10.31734/agronomy2024.28.108.

Full text
Abstract:
Глобальний попит на суниці ананасові активно зростає, особливо в Азії, Північній та Центральній Америці й Північній Африці. Вибір сорту – ключовий фактор у створенні продуктивних та високоякісних промислових насаджень F. ananassa Duch., а сортова різноманітність у культурі дає змогу виробникам адаптуватися до потреб сучасного вибагливого кліматично орієнтованого ринку, пропонуючи продукцію різного типу: свіжі плоди або перероблені продукти, органічні плоди тощо. Зауважено, що глобальне виробництво у 2023 році становило понад 8,8 млн т, зокрема з левовою часткою Китаю у 3 336 690 т, США – 1 055 963 т, Єгипту – 597 029 т. Як найбільший континентальний виробник (4,53 млн т) лідирує Азія, за нею йдуть Америка, Європа, Африка та Океанія. Доведено, що географічні відмінності країн, які комерційно вирощують F. ananassa Duch., а їх в офіційному переліку 76, впливають на вибір культивованих сортів, які мають різні вимоги до екологічних умов зростання, їхні терміни достигання та сезони збору (у помірних регіонах урожай збирають на початку літа, в екваторіальних регіонах їх можна вирощувати впродовж року), технологій вирощування. Стабільний успіх світового виробництва F. ananassa Duch. можна пояснити комплексним підходом, який передбачає селекційну складову (виведення та впровадження сортів з пріоритетністю дефіцитних ознак – холодостійкість, посухостійкість, стійкість до шкодочинних організмів, придатність для певних технологій виробництва та переробки, врахування побажань споживачів) та оптимізовані виробничі системи, які враховують кліматичні коливання врожайності. Простежено, що за даними World Population Review найпопулярнішими комерційними сортами суниць ананасових, які вирощують основні країни-виробники, є: ‘Sweet Charlie’, ‘Festival’, ‘Camarosa’, ‘Albion’, ‘San Andreas’, ‘Clery’, ‘Marmolada’, ‘Sonata’. В умовах України із сортів національної селекції найпопулярніші ті, що забезпечують максимальний прибуток за рахунок ранніх або пізніх строків достигання, або ж мають відповідні параметри для технологічної переробки (заморожування): з групи ранніх та середньоранні – ‘Розана київська’, ‘Ольвія’, ‘Веселка’; середньостиглих – ‘Геркулес’, ‘Присвята’, ‘Перлина’; середньопізніх – ‘Презент’; пізніх – ‘Атлантида’. Із короткоденних сортів зарубіжної селекції: з групи ранніх та середньоранніх: ‘Honeоyе’, ‘Elsanta’; середньостиглих – ‘Elegance’, ‘Sonata’; пізніх – ‘Polka’, ‘Galia CIV’. Із сортів «нейтрального дня» – ‘Albion’, ‘Aromas’, ‘Portola’.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Amelina, Iryna, та Oleksandr Dmytrenko. "Теоретичні основи менеджменту збуту продукції підприємства". Економіка і регіон/ Economics and region, № 4(83) (8 грудня 2021): 38–44. https://doi.org/10.26906/eir.2021.4(83).2523.

Full text
Abstract:
У статті визначено, що збут – це система відносин у сфері товаро-грошового обміну між економічно і юридично суб'єктами ринку збуту комерційні потреби, що реалізують свої. Суб'єктами ринку збуту виступають продавці й покупці, а об'єктом збуту є безпосередньо товар. Збутова діяльність підприємства будується на результатах маркетингового аналізу ринку. Основними цілями такого аналізу є пошук шляхів найповнішого задоволення запитів споживачів, підвищення обсягу продажу, найповніше використання ресурсів підприємства, зниження комерційних ризиків. Зазначено, що проблеми збуту підприємствам необхідно вирішувати під час розробки маркетингової політики. Розробка збутової політики підприємства повинна базуватись на результатах аналізу наявної збутової системи. Причому цей аналіз доцільно здійснювати не лише за кількісними показниками, але й за якісними: рівень обслуговування, задоволеність і прихильність покупців, результативність комунікаційної політики, правильність вибору сегментів ринку, результативність роботи збутового персоналу тощо. Для обґрунтування збутової політики необхідним є вибір оптимального варіанта розрахунку витрат у розрізі основних напрямків реалізації збутової політики підприємства. Виділено активні форми збуту: торгівля за попередніми замовленнями; телезбут, продаж через Internet; директ-мейл; особистий продаж. Планування збутової діяльності підприємства визначається фінансовий кошторис збуту, в якому основне місце займають витрати обігу. Вони можуть бути розраховані на базі прогнозів обсягу продажу і торгових витрат. У результаті підсумовування окремих кошторисів на кожну товарну групу складається зведений кошторис збуту. Загальні торгові витрати включають: заробітну плату робітників збутового апарату, транспортні й складські витрати, торгові знижки і т. п. Відповідальність за складання кошторису і контроль за його дотриманням покладається на керівництво відділу збуту. Важливим моментом у плануванні є встановлення завдань щодо збуту на певний проміжок часу, їх визначення не можна зводити до механічного поділу обсягу реалізації на число уповноважених, на яких покладається збут або окремої групи товарів, або в певному географічному районі чи секторі ринку. На обсяг роботи цих уповноважених впливає багато різноманітних факторів: географічні фактори, товар (один вид, група, весь асортимент), характер діяльності (відвідування нових клієнтів, повторні замовлення, спеціалізовані види робіт), одиниця виміру збуту, база виміру результатів, період часу, база винагороди.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Ковтун, В. В., М. В. Ворона, І. Л. Михелєв, Є. Ю. Беркунський та А. Ю. Павленко. "АЛГОРИТМ УПРАВЛІННЯ АСОРТИМЕНТОМ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ РІВНЯ ТОВАРНИХ ЗАПАСІВ". Таврійський науковий вісник. Серія: Технічні науки, № 4 (5 грудня 2024): 75–91. https://doi.org/10.32782/tnv-tech.2024.4.7.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах ринкової нестабільності та високої динамічності попиту комерційні організації стикаються зі значними труднощами при управлінні асортиментом і товарними запасами. Традиційні підходи до управління запасами часто не забезпечують необхідної гнучкості та адаптивності до змін, що може призвести до неефективного використання ресурсів та втрати конкурентних переваг. Мета роботи – запропонувати дієвий алгоритм оцінювання, аналізу та управління асортиментом та підвищення ефективності управління товарними запасами за допомогою поєднання математико-статистичного аналізу, методів інтелектуального аналізу даних та лінійного прогнозування на прикладі комерційної організації, яка має розгалужену торговельну мережу гуртово-роздрібних магазинів. Запропонований підхід складається з кількох етапів, що включають класифікацію товарів на основі їх важливості для бізнесу (ABC аналіз) та стабільності попиту (XYZ аналіз). Далі, на основі отриманих результатів, створюється асортиментна матриця, що об’єднує товари в групи з використанням методу дерева рішень. Останній етап описує модель прогнозування закупівель, яке враховує динаміку попиту, сезонність та інші зовнішні фактори. Такий багаторівневий підхід дозволяє не лише зменшити витрати на зберігання товарів, але й забезпечити безперебійне задоволення потреб клієнтів. Стаття підкреслює, що використання певних методів управління асортиментом та запасами окремо, не в рамках спеціалізованих алгоритмів може не надавати очікуваного ефекту у розв'язанні мети. Дана робота присвячена саме розв'язанню конкретних задач по підвищенню ефективності управління асортиментом та запасами за допомогою поєднання методів аналізу у дієві алгоритми. Практичне застосування алгоритму продемонструвало його ефективність у реальних умовах, дозволивши організації гнучко реагувати на зміни ринку та знижувати ризики, пов’язані з дефіцитом або надлишковими запасами. Отримані результати свідчать про те, що інтеграція інтелектуальних методів аналізу даних у процес управління запасами може значно підвищити якість прийняття рішень та сприяти більш раціональному використанню обігових коштів. Перспективи подальших досліджень полягають у розширенні можливостей алгоритму для застосування в інших галузях з урахуванням специфіки ринкових умов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Назаренко, М. М. "МУТАГЕННА ДЕПРЕСІЯ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ (TRITICUM AESTIVUM L.) ПРИ ДІЇ ГАММА-ПРОМЕНІВ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 1 (26 березня 2021): 13–20. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.01.01.

Full text
Abstract:
Метою наших досліджень було виявити особливості депресивних наслідків післядії різних доз гамма-променів у сортів пшениці озимої місцевої селекції за показниками схожості, виживання, морфометрії, врожайності. Досліджено показники схожості та виживання, проходження основних фаз онтогенезу в рослин пшениці озимої сортів місцевої селекції (Комерційна та Співанка) у першому поколінні. Встановлено вплив мутагенної депресії на показники структури врожайності (морфометрію стиглих рослин) та встановити рівень їх мінливості. 2019–2020 рр. експерименти проводили на дослідних полях науково-дослідного центру Дніпровського державного аграрно-економічного університету. У дослідах використовували насіння сортів Співанка та Комерційна, опромінене гамма-променями в дозах 100, 150, 200, 250, 300 Гр. Контроль – сухе насіння. Встановле-но, що вища депресія за всіма дослідженими ознаками проявилась у сорту Співанка, крім дози 250 Гр, що свідчить про специфічність взаємодії депресійної активності гамма-променів із геноти-пами окремих сортів та складний характер розвитку депресивних наслідків на рівні організму. Най-більш інформативними показниками щодо мутагенної депресії в М1 поколінні рослин сортів пшениці озимої м’якої були: схожість та виживання рослин, фертильність пилку та такі показники струк-тури врожайності, як висота рослин, вага зерна з головного колосу, маса тисячі зерен. Усі ці показ-ники з високим рівнем значущості пов’язані з показником доза мутагену. Генотипи сортів місцевої селекції (Комерційна та Співанка) виявилися високочутливими до дії гамма-променів, що проявилось у напівлетальності навіть початкових, помірних доз (100 Гр). Дисперсійний аналіз показав, що насамперед на формування показників структури врожайності впливав фактор «доза мутагену», потім генотип вихідного сорту. Виявлено, що може відбуватися стрімке зниження окремих пара-метрів у першому поколінні при досягненні окремих граничних доз, причому ці дози визначаються генотипом суб’єкта мутагенної дії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Шевченко, І. Б., та Л. П. Шендерівська. "ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА БАЛАНСОВА МОДЕЛЬ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ КРИЗОВОГО СТАНУ ПІДПРИЄМСТВ ВИДАВНИЧО-ПОЛІГРАФІЧНОЇ ГАЛУЗІ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 2 (61) (30 вересня 2021): 68–73. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/61-10.

Full text
Abstract:
Сучасна економічна система України перебуває у досить нестабільному положенні. Цьому сприяють як міжнародні політичні, економічні та фінансові кризи, світова пандемія 2020 року, так і внутрішня політична й економічна ситуація. Для багатьох вітчизняних підприємств, особливо у видавничо-поліграфічній галузі, постала реальна загроза банкрутства. Менеджменту комерційних організацій необхідно мати ефективний інструмент для ранньої діагностики кризових явищ, можливості виявити їх причину та усунути її шляхом коригування власних стратегій розвитку. У статті досліджено фінансово-економічний стан видавничих та поліграфічних підприємств, виявлено фактори, що мають найбільший вплив на їх фінансову стійкість, та розроблено балансову модель діагностики кризового стану. В ході подальшого дослідження та вдосконалення моделі вона може стати надійним засобом швидкого виявлення потенційних загроз фінансовому та економічному стану підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Христенко, Л. М., А. О. Крамчанінова та О. В. Швецова. "Вплив глобальних загроз на формування тенденцій розвитку міжнародної торгівлі". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 3 (267) (10 квітня 2021): 41–47. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-267-3-41-47.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто стан та тенденції розвитку міжнародної торгівлі в контексті сучасних глобальних викликів та загроз.Дане дослідження розглядає фактори, що впливають на зовнішню торгівлю, зокрема в контексті посилення глобалізаційних та інтеграційних процесів, що відбуваються у світовій економіці. Динаміка обсягів світової торгівлі товарами та послугами відбиває результати економічних наслідків, спричинених кризою у поєднанні з пандемією COVID – 19. Аналізуючи подальші тенденції розвитку міжнародної торгівлі, автори дійшли висновку, що в більшості розвинених країн під впливом глобальних загроз існує реальний політичний сентимент до економічного суверенітету. Збільшення ризиків впровадження обмежувальної політики торгівлі підштовхне компанії до часткової релокалізації виробничої та комерційної діяльності й наданню переваги національним і регіональним ланцюжкам постачань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Єременко, А. В. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАХИСТУ НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ В ІНФОРМАЦІЙНИХ МЕРЕЖАХ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 2(64) (29 листопада 2024): 112–20. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2024.2(64).112-120.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена забезпеченню захисту нематеріальних активів в інформаційних мережах.Встановлено, що наслідком інформатизації сучасної економічної системи стало виникнення «нових»об’єктів нематеріальних активів – баз даних та програмних продуктів, які охороняються авторськимправом, та доменних імен, які де-факто є засобами індивідуалізації. З’ясовано, що на сьогодні існуютьрозбіжності в визначенні цих інформаційних об’єктів як об’єктів нематеріальних активів, щопризводить до недосконалості механізмів їх захисту в інформаційному середовищі, що зумовленонаступним: віртуальний характер цих інформаційних об’єктів; екстериторіальність глобальнихкомп’ютерних мереж; труднощі виявлення в інформаційному середовищі фактів контрафакції.Зроблено висновок, що захист інформаційних об’єктів повинен здійснюватися поєднанням правовихметодів та методів інформаційної безпеки і, передусім, це стосується захисту баз даних, в якихрозміщена інформація, що є комерційною таємницею
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

NESKORODIEVA, Inna, Volodymyr RODCHENKO, Olena PARKHOMENKO, Yuliia KVITKA, and Anton KVITKA. "DETERMINATION THE SYSTEM OF FACTORS DEVELOPING COMMERCIAL MEDIATION IN UKRAINE." Ukrainian Journal of Applied Economics 4, no. 4 (2019): 60–69. http://dx.doi.org/10.36887/2415-8453-2019-4-7.

Full text
Abstract:
Introduction. Business environment functions according to peculiar laws and rules. That constantly accompanied by commercial risks, setbacks and a variety of conflicts. Failure to resolve and exacerbate conflicts in the business environment threatens to cause unforeseen losses of expected profits, cash or property, bankruptcy, debt growth and more. Therefore, the threat of adverse effects of commercial conflicts, the issue of implementation and development of business mediation is relevant as a rapid method of conflict resolution on terms of mutual agreement of the parties' interests in view of the lengthy terms of court proceedings. The purpose of the article is to scientifically substantiate the approach to systematization and prioritization of factors of business mediation development in the current conditions of economic development of Ukraine as a method of successful non-judicial settlement of commercial conflicts. Results. In September 2019, 326 senior and middle managers of Ukrainian companies have surveyed to identify key factors for the development of mediation in the business environment in Ukraine in order to resolve commercial conflicts. It is established that business representatives need immediate practical implementation of business mediation, but at the same time, there is low awareness of Ukrainian entrepreneurs about the existence of a mediation institute, its principles and the procedure for conducting it. Using the principal component method (factor analysis), the factors component composition of business mediation development in modern conditions of Ukrainian economy development has been determined. The hierarchical structure of factors for the business mediation development as an effective institution for resolving commercial conflicts has been determined by calculating the variance percentage. It is determined that the factors of business mediation development are formed by 32,4% of the potential level by calculating the integral indicator. Conclusions. The following system of key factors of business mediation development in modern conditions has been determined on the empirical research basis: the factor of institutional development; education factor; psychological factor and efficiency factor. The most destructive influence on the business mediation development is played by the retarded factors of institutional development and education. These research results can be used in the state strategy setting of business mediation development in Ukraine. The identified system of factors can serve as a guideline for the introduction of the necessary state measures for the non-judicial settlement development of commercial conflicts in the business environment in Ukraine, and determining the priority of their implementation. Keywords: business mediation, business environment, commercial conflicts, factors of development, non-judicial conflict resolution.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Крамаренко, О. С., та С. С. Крамаренко. "НЕІНФЕКЦІЙНІ ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ НА СМЕРТНІСТЬ ПОРОСЯТ ДО ВІДЛУЧЕННЯ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 2 (25 червня 2021): 172–80. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2021.02.21.

Full text
Abstract:
Метою цього дослідження був аналіз впливу різноманітних факторів неінфекційної природи насмертність поросят до відлучення. Дослідження було проведено в умовах свинофермиТОВ «Таврійські свині», розташованої поблизу м. Скадовськ (Херсонська область, Україна). Матеріалом для дослідження слугували дані про 100 свиноматок основного стада великої білоїпороди. За 11-річний період (2007–2017 рр.) проаналізували такі ознаки: кількість поросят, якізагинули до відлучення та частка таких поросят залежно від розміру гнізда, загальна кількістьпоросят при народженні та багатоплідність за перші вісім опоросів. Частка гнізд, у яких булозафіксовано загибель хоча б одного поросяти до відлучення, складала 55,4 %. Оцінка смертностіпоросят до відлучення, отримана в нашому дослідженні (12,7±0,6 %), близька до показників (10–20 %,) відмічених для комерційних свиноферм у різних країнах світу. Зі зростанням віку свиноматки(номеру опоросу) спостерігається поступове зниження частки гнізд, що не мали жодного поросяти,загиблого до відлучення (χ2=21,85; df=7; P=0,003) та, навпаки, поступове збільшення гнізд, що мали 5та більше поросят, які загинули до відлучення (χ2=15,24; df=7; P=0,031). Загалом відмічається віро-гідний вплив номеру опоросу на розподіл гнізд із різною кількістю поросят, які загинули до відлученнядля свиноматок ВБП (χ2=39,38; df=24; P=0,028. Найнижчу кількість (та частку) поросят, якізагинули до відлучення, було відмічено серед свиноматок, які мали 7–8 поросят (живих та мертво-народжених) у гнізді при народженні. У свиноматок із меншими розмірами гнізда такі поросятабули відсутні. Аналіз на підставі моделі бінарної логістичної регресії показав, що ймовірність поро-сяти загинути до відлучення була вірогідно пов’язана із номером опоросу свиноматки (χ2=11,60;P<0,001), загальною кількістю поросят при народженні (χ2=277,19; P<0,001) та, найчастіше, з їїбагатоплідністю (χ2=378,21; P<0,001). В останньому випадку модель добре прогнозувала загибельпоросяти (у 84,0 % випадках) та більш-менш адекватно передбачала його виживання (у 73,9 % ви-падків). Аналіз на підставі модель множинної лінійної регресії довів, що частка поросят, які загинулидо відлучення у гнізді, вірогідно пов’язана із загальною кількістю поросят при народженні табагатоплідністю (F(2; 797) = 147,07; P<0,001). При цьому оцінка приватного коефіцієнта кореляціїдля багатоплідності (rP=0,233; P<0,001) була майже вдвічі вищою, ніж для загальної кількостіпоросят при народженні (rP=0,124; P<0,001).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Аксюков, Сергій Миколайович. "ЕЛЕКТРОННА КОМЕРЦІЯ ЯК ОБ’ЄКТ ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УКРАЇНІ ТА ЄС". Дніпровський науковий часопис публічного управління психології права, № 6 (30 грудня 2023): 141–45. http://dx.doi.org/10.51547/ppp.dp.ua/2023.6.22.

Full text
Abstract:
У статті досліджено механізми правового регулювання електронної комерції як перспективного напрямку господарської діяльності в Україні. Автором визначено фактори, що обумовлюють активне використання інформаційно-телекомунікаційної мережі в підприємницькій діяльності та перспективи розвитку електронної комерційної діяльності в Україні та загалом у світі. Надана характеристика механізму парового регулювання e-commerce в Україні. Виокремлено ключові джерела законодавства ЄС та акти ООН, які містять в собі європейські та міжнародні стандарти правового регулювання електронної комерційної діяльності, а саме Рекомендації CM/Rec(2018)2 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам про ролі та обов’язки Інтернет-посередників, Директива 2000/31/ЄС Європейського парламенту та Ради «Про деякі правові аспекти інформаційних послуг, зокрема, електронної комерції, на внутрішньому ринку», Регламент (ЄС) N 910/2014 Європейського Парламенту та Ради від 23 липня 2014 року про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій в межах внутрішнього ринку, Стратегія Єдиного цифрового ринку, Типовий закон ЮНСІТРАЛ про електронну торгівлю від 16.12.1996, Типовий закон ЮНСІТРАЛ про електронні підписи. Розкрито сутність основних європейських та міжнародних стандартів правового забезпечення електронної торгівлі та надання інформаційно-телекомунікаційних послуг, зокрема, презумпція відсутності відповідальності Інтернет-посередника за сторонній контент, обов’язок Інтернет-посередників поважати основні права та свободи людини у цифровому середовищі, презумпція однакової юридичної сили письмового та електронного правочину, заборона визнання правочину недійсним виключно на підставі його електронного форми тощо. Також виокремлено національні законодавчі джерела регулювання електронної комерції: Закон України «Про електронну комерцію», Закон України «Про електронні довірчі послуги», Закон України «Про віртуальні активи», Закон України «Про хмарні послуги», Закон України «Про платіжні послуги», Закон України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг». Проаналізовано зміст спеціального закону у сфері електронної комерційної діяльності, Закону України «Про електронну комерцію», визначено ключові переваги та недоліки цього нормативно правового акту, а також сформульовано шляхи вдосконалення національного правового забезпечення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Кобзан, Сергій, Олена Поморцева та Ернест Штерндок. "Аналіз ситуації на ринку нерухомості України під час військового стану. Тенденції та перспективи". InterConf, № 32(151) (20 квітня 2023): 696–704. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.04.2023.074.

Full text
Abstract:
Метою статті є дослідження тенденцій розвитку ринку нерухомості в період ведення активної фази бойових дій. Було досліджено фактори, які впливають на ринок нерухомості. Нерухомість, на відміну від облігацій, акцій та валюти, є найбільш стійкою до коливань ризиків, пов’язаних з військовими діями. Тому дослідження факторів, які впливають на ринок нерухомості вкрай актуальне завдання у сучасних умовах. Саме це дає правильне розуміння процесів, які будуть проходити на ринку нерухомості України. На прикладі міста Харкова було запропоновано схему відновлення попиту на різні сегменти нерухомості та здійснено припущення що скоріше за все такий точно сценарій буде відбуватися по усіх містах України. Виходячи з цього можна прогнозувати спочатку відновлення вторинного ринку нерухомості та разом з цим значне підвищення попиту на оренду комерційної нерухомості. Наступним етапом буде відновлення інвестування у первинний ринок житлової нерухомості та зріст попиту на купівлю невеликих офісних приміщень, а потім вже складської та виробничої нерухомості. Як результат проведеного аналізу є визначені перспективи розвитку ринку нерухомості в найближчому майбутньому. Також визначені сегменти нерухомості першого та другого рівня, у які буде відбуватися інвестування після закінчення бойових дій та на які у першу чергу потрібно звернути увагу стайкхолдерам та іншім професійним фахівцям ринку. Проведено розподіл попиту на нерухоме майно по купівлі та по оренді, в залежності від подальшого розвитку економіки України. У статі сформульовано фактори, які здійснюють значний вплив на розвиток ринку нерухомості. Зроблено наголос на зовнішні фактори, які здійснюють максимальний вплив на формування попиту та пропозиції на нерухомість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Moshura, O., T. Derkach, T. Dmytrenko, А. Dmytrenko та V. Loza. "ОСОБЛИВОСТІ ТА МОЖЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ LLM У СФЕРІ РОЗРОБКИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 4, № 78 (2024): 109–13. https://doi.org/10.26906/sunz.2024.4.109.

Full text
Abstract:
У даній статті досліджено ролі та можливості Великих Мовних Моделей (LMM) у сфері розробки програмного забезпечення, які варіюються від спеціалізованих, орієнтованих на конкретні мови або домени, до загальних моделей, які можуть застосовуватися до широкого спектру задач. Проведено огляд основних особливостей LMM, акцент на їхньому потенціалі у глибинному аналізі та генерації тексту, а також розкриває можливості застосування в широкому спектрі задач. Проаналізовано основні напрями щодо оптимізації роботи з LMM, які включають в себе контекст, fine tuning, векторизація інформації, використання вбудованого інструментарію платформ, prompt engineering, zero-shot prompting, few-shot prompting, chain-of-thought prompting, directional stimulus prompting, промпт з використанням dsp, промпт без використання dsp, tree of thought prompting, reward prompting, Developer driven LLM, Repository driven LLM, Project driven LLM. Детально аналізуються переваги та недоліки комерційних та відкритих (OpenSource) моделей. Представлено стратегії використання LLM моделей для розробників, як особистий досвід роботи з LLM та ідеї які ще доведеться реалізовувати. Особливу увагу приділено концепціям, які орієнтовані на розробника, які надають підтримку та відповіді на основі великих даних та контексту проекту та включають в собі певні звички в кодуванні, вподобання до певних технологій чи бібліотек, і навіть специфічні доменні знання, які розробник застосовує у своїй рутинній роботі. Визначено необхідність враховувати, хто буде використовувати модель: лише розробники чи також замовники та користувачі, в залежності від аудиторії, адаптування рівеня доступу до інформації. Сформовані ймовірні проблеми роботи з LLM з якими можуть зіткнутися розробники при роботі з великими мовними моделями, які можуть генерувати нерелевантні відповіді, містити помилкову інформацію чи створювати її (галюцинації), а також мати упередження та затримку у врахуванні останніх подій. Визначено людський фактор, як ключовий фактор в оцінці і користуванні результатами роботи мовних моделей, перед її впровадженням у проект. Робота призначена для інформування розробників про стратегії вибору та адаптації моделей LMM для специфічних вимог проектів з урахуванням їхнього контексту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Городня, Т. А., Н. Г. Міценко, О. О. Перепьолкіна та О. А. Городній. "ДІАГНОСТИКА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА З УРАХУВАННЯМ ФАКТОРІВ РИЗИКУ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 70 (16 лютого 2023): 20–26. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2022-70-03.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз досліджень діагностики зовнішньоекономічної діяльності підприємства, де найбільш ефективними методами визначено аналітичні безконтактні дослідження, експертні узагальнення оцінок та інформації, динамічне та лінійне програмування; розглянуто інформаційну роль етіологічної діагностики, яка визначає та кількісно оцінює пріоритетні фактори впливу на результуючі показники експортно-імпортної діяльності підприємства з метою побудови відповідних моделей впливу; представлено методику комплексної діагностики підприємства з урахуванням мінливості сучасного ринку, яка передбачає проведення дослідження й аналізу кількісних (показник ліквідності активів підприємства, показник фінансової стійкості підприємства, показник оборотності активів підприємства, показник прибутковості підприємства) і якісних показників (динаміка економічного стану, вплив зовнішніх політичних та військових факторів, стадія життєвого циклу підприємства, податкове регулювання; професійні здібності керівництва, наявність джерел щодо вкладень, фактори ризику); розглянута важливість проведення зовнішньоекономічної діяльності підприємства на основі блочних оцінок показників; розраховано показники діагностики зовнішньоекономічної діяльності для окремого підприємства з урахуванням факторів ризику, де визначено, що рівень ризику в умовах військового стану є найбільшим в усіх напрямках зовнішньоекономічної діяльності, а найменшим за стійким напрямком – у виробничій діяльності, за зростаючим напрямком – в операційній діяльності та за загальним напрямком – у виробничо-комерційній діяльності; представлено механізм оптимізації діагностики зовнішньоекономічної діяльності підприємства з урахуванням факторів ризику, який включає оцінку якості вихідної інформації, оцінку факторів ризику ЗЕД підприємства, ранжування об’єктів діагностики та адаптацію ЗЕД підприємства до ризику. Зроблено висновок, що в складних сучасних умовах наявності незначного обсягу інформації щодо зовнішньоекономічної діяльності підприємства виникає потреба в знаходженні обґрунтованих рішень на основі своєчасної обробки вихідних даних, що можливо досягнути завдяки використанню формалізованого підходу, з урахуванням факторів ризику, який надає можливість приймати відповідні рішення за допомогою математичних моделей і методів їх вирішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Demchenko, Maxym, та Vladlena Myronenko. "Особливості онлайн-комунікації сучасної української бібліотеки (регіональний аспект)". Communications and Communicative Technologies, № 23 (3 квітня 2023): 30–40. http://dx.doi.org/10.15421/292304.

Full text
Abstract:
Розвиток мобільного інтернету та соціальних платформ зробив персональні гаджети головним джерелом інформації, розваги та засобом комунікації. Без вибудовування архітектури представленості в Інтернеті та реалізації стратегії онлайн-комунікації сьогодні складно привернути увагу споживача та презентувати йому продукт. Більшість компаній і некомерційних організацій мають сайти та акаунти в популярних соціальних мережах. Однак наявність власних онлайн-каналів не робить комунікацію автоматично ефективною. Якщо в комерційному секторі давно мають попит навички та компетентності професіоналів у сфері контент-маркетингу, SEO-оптимізації та SMM-менеджменту, то в некомерційній сфері спостерігаємо дефіцит таких фахівців. У статті проаналізована реалізація стратегії онлайн-комунікації регіональної бібліотеки, яка є характерною для більшості державних некомерційних організацій в Україні. Показники охоплення та залученості аудиторії онлайн-комунікації бібліотеки не відповідають унікальності та різноманітності контенту, наявного в її розпорядженні. Недолік ефективності онлайн-комунікації зазвичай пов’язують із дефіцитом фінансування, конкуренцією за кваліфікованого фахівця в комерційних компаній. Однак, автори доходять висновку, що основними драйверами підвищення ефективності онлайн-комунікації мають стати: практика вивчення цільової аудиторії, у тому числі на основі цифрових даних, система підготовки професіоналів у сфері інтернет-маркетингу некомерційних організацій і система підвищення кваліфікації працівників бібліотек, які відповідають за ведення онлайн-комунікації. Останнє допомогло б нівелювати фінансовий фактор. Але насамперед, самі державні некомерційні організації мають усвідомлювати потребу в якісній зміні стратегії та реалізації своєї онлайн-комунікації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Ryndiuk, Svitlana, and Oksana Khorosha. "FORMATION OF HIGH-RISE ARCHITECTURE IN THE CONTEXT OF VERTICAL DEVELOPMENT OF THE URBAN ENVIRONMENT." Modern technology, materials and design in construction 37, no. 2 (2025): 124–30. https://doi.org/10.31649/2311-1429-2024-2-124-130.

Full text
Abstract:
У статті виявлено, що неконтрольоване зростання міських територій є однією з найсерйозніших проблем сучасності. Розглядається сутність поняття «вертикальний урбанізм» як ефективний підхід до вирішення проблем урбанізації через створення вертикальних просторових структур. Досліджено питання необхідності формування комфортного житлового середовища в сучасних містах через будівництво нового покоління висотних будівель. Наголошується на тому, що багатофункціональні висотні будівлі є ефективним і раціональним засобом для підвищення щільності міського середовища та оптимізації використання обмежених міських територій. У статті розглядаються варіанти просторової концентрації міського середовища по вертикалі, що активно розвиваються в рамках концепції «вертикального урбанізму». Це включає у себе можливості для поєднання житлових, комерційних та культурних функцій у межах однієї архітектурної структури, що дозволяє знижувати витрати на інфраструктуру та оптимізувати використання ресурсів. Для ілюстрації позитивних та негативних характеристик цих підходів наводяться приклади світового досвіду проектування та будівництва багатофункціональних висотних будівель і комплексів. Аналізуються основні інноваційні технічні рішення, що лежать в основі створення більш раціональних і адаптивних міських структур, а також розглядаються передумови для розвитку нових містобудівних і об'ємно-планувальних структур. Ці підходи мають на меті забезпечити сталий розвиток міського середовища, враховуючи фактори екологічної стійкості, соціальної інтеграції та ефективного використання простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Blyuss, B. O., S. V. Dziuba та Ie V. Semenenko. "ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЕФЕКТИВНОСТІ ГІДРОТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ В ТЕХНОЛОГІЯХ ПЕРЕРОБКИ МІНЕРАЛЬНОЇ СИРОВИНИ". Metallurgicheskaya i gornorudnaya promyshlennost, №4, 2018, № 4 (серпень 2018): 58–64. http://dx.doi.org/10.33101/s04-58768473.

Full text
Abstract:
Мета. Обґрунтування параметрів ефективності функціонування гідротехнічних систем в технологіях видобутку і переробки мінеральної сировини з урахуванням сучасних можливостей інтенсифікації процесів переробки корисних копалин. Методика. Аналіз результатів дослідження режимів роботи гідротехнічних систем підприємств гірничо-металургійної галузі дозволив обґрунтувати параметри гідравлічних процесів в технологіях переробки мінеральної сировини з метою підвищення ефективності параметрів збагачувального устаткування і зниження собівартості готового концентрату. Результати. Обґрунтовані параметри ефективності гідротехнічних систем підприємств гірничо-металургійної галузі України, а саме, в результаті розвитку методів оцінки ефективності гідротранспортного комплексу гірничо-переробних комбінатів запропоновано характеризувати надійність постачання продукції і збереженість системи трубопровідного транспорту величиною показника гідравлічної надійності. Наукова новизна. На основі методів оцінки економічної ефективності гідротехнічних систем технологій переробки мінеральної сировини вихідними принципами якої є: комплексність оцінки; комерційний підхід; застосування адекватних параметрів визначення ефективності на різних організаційних рівнях; облік чинника часу і фактора невизначеності запропоновано інтегральний показник, а саме, показник гідравлічної надійності. Практична значимість. Полягає у введенні показників, а саме: показників гідравлічної надійності і режимів транспортування в гідротехнічних системах в систему моніторингу технологій переробки мінеральної сировини забезпечує безперервний контроль в автоматичному режимі з урахуванням можливих не прогнозованих змін властивостей середовища, що перекачується, продуктивності та інших параметрів, оскільки величина втрат напору виражається через гідравлічний ухил, що залежить від швидкості і щільності гідросуміші, яка транспортується. Іл. 1. Бібліогр.: 9 назв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Пищик, Ю. М., та Н. І. Попович. "РИНОК БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ТА ВИРОБІВ В УМОВАХ СТАЛОГО РОЗВИТКУ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 40 (30 грудня 2024): 13–19. https://doi.org/10.32782/2522-1221-2024-40-02.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати досліджень ринку будівельної промисловості, зокрема будівельних матеріалів та виробів. Розглянуто вплив будівельної промисловості на соціально-економічні показники держави та навколишнє середовище. Обґрунтовано, що застосування циклічного підходу в будівельній промисловості є правильним рішенням для забезпечення екологічних та соціально-економічних переваг. Встановлено фактори впливу на формування ринку будівельних матеріалів та виробів із урахуванням умов сталого розвитку. Розглянуто чинники зростання ринку будівельної промисловості. Здійснено порівняння обсягів ринку протягом різних періодів та наведено його прогнози. Подано сегментацію ринку будівельних матеріалів та виробів за різними ознаками. Проаналізовано сегментацію ринку будівельної індустрії в залежності від кінцевого споживача, зокрема ринок будівельних матеріалів та виробів поділяють на: житловий, комерційний, інфраструктурний та промисловий. Подано аналіз вітчизняного ринку будівельної промисловості в залежності від кінцевого споживача, а саме: прийняті будівлі в експлуатацію за видами протягом 2021-2023 років. Встановлено фактори впливу на незначні темпи зростання вітчизняного ринку будівельних матеріалів та виробів: рецесія, економічна нестабільність, обмежений доступ до цифрових технологій у віддалених регіонах, низькі споживчі витрати тощо. Проаналізовано вітчизняний ринок будівельних матеріалів та виробів у період повномасштабного вторгнення росії в Україну та названо визначальні чинники його формування. Наведено дані результатів аналітичних досліджень Retail Association of Ukraine (RAU), проведених на основі даних мереж, які є її членами, та описано зміни у географії роздрібної торгівлі за 10 місяців 2024 року, а також динаміку розвитку будівельної промисловості в розрізі регіонів. Проаналізовано обсяг ринку екологічних будівельних матеріалів та виробів у 2023 році та наведено його прогнози. Виокремлено негативні чинники впливу на розвиток вітчизняного ринку будівельної промисловості. Описано споживацьку свідомість, та, як наслідок, надану перевагу споживачів на вітчизняному ринку будівельних матеріалів та виробів екологічно чистим виробам. Подано товарознавчі характеристики окремих прикладів використання альтернативних традиційним – екологічних матеріалів та інноваційних екологічноорієнтованих – конструкцій у будівельній промисловості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Babicheva, O. S. "Вплив соціально-економічного стану на світогляд селянства України (ХІХ – початок ХХ ст.)". Grani 18, № 1 (2014): 153–57. http://dx.doi.org/10.15421/1715028.

Full text
Abstract:
У представленій статті висвітлено світогляд селянства України у ХІХ – початку ХХ ст. на який значною мірою вплинули економічні фактори. Проте реформи 1848 та 1861 рр., а також революція 1905 – 1907 рр. черговий раз довели неспроможність та небажання австрійського уряду та російського царизму йти на жодні поступки народу. Столипінська реформа мала успіх в Україні. Але її так і не було доведено до кінця. До того ж, поміщики ще володіли великою часткою земель. Так, на початок Першої світової війни 1914 р. аграрне питання залишалося остаточно невирішеним. Як і раніше, селяни вважали землеробську працю джерелом добробуту і достатку. Альтернативні види праці, такі як підприємництво, комерційна та посередницька діяльність, торгівля, інтелектуальна праця, громадсько­політична діяльність, які на початку ХХ ст. вже заявили про свою фінансову ефективність, ще не розглядалися селянами як рівноцінні землеробської праці. Зрозуміло, селяни чекали в своєму житті позитивних зрушень, але їх «внутрішній голос» говорив, що довгоочікувані зміни мають прийти ззовні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Синенко, Т. П., та Н. Е. Фролова. "МОДЕЛЮВАННЯ ТА ОПТИМІЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ ФЕРМЕНТАТИВНОГО ГІДРОЛІЗУ СИРОВАТКОВИХ БІЛКІВ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Technical sciences, № 25 (11 травня 2021): 111–19. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1221-2021-25-15.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто тенденції виробництва натуральних смакоароматичних добавок гастрономічного напряму. Обґрунтовано доцільність використання сироваткових білків у смакоаро- матичних добавках. Метою статті є математичне моделювання процесу гідролізу сироваткових біл- ків за критерієм максимального виходу вільних амінокислот у разі використання ферментного каталі- затора. В експериментальних дослідженнях використовували комерційний концентрат сироваткових білків (КСБ-УФ-80) і лужну бактеріальну протеазу «Протолад». Оптимізацію параметрів фермента- тивного гідролізу проводили методом поверхонь відгуку, із застосуванням центрального композицій- ного рототабельного плану. Процес гідролізу сироваткових білків та отримання низькомолекулярних пептидів і амінокислот представлений у вигляді параметричної схеми. Визначено значущі техноло- гічні параметри процесу ферментативного гідролізу сироваткових білків: концентрація ферментного препарату (F, %) та субстрату (S, %), рН середовища (pH), температура (t, °С) і тривалість процесу (τ, хв) гідролізу. Оптимізацію процесу проводили за вихідним параметром моделі – вміст азоту амінних груп (NAG, мг / 100 г). По результатам проведених експериментів і математичної обробки отрима- них даних у вигляді рівнянь регресії було одержано модель процесу гідролізу сироваткових білків під дією ферментних препаратів. Регресійний аналіз даних показав всі вибрані фактори та їх взаємодії є значущими, рівень достовірності перевищує 95%. В результаті поетапного аналізу розробленої мате- матичної моделі оптимізовано процес гідролізу сироваткових білків ферментним препаратом «Про- толад». Встановлено, що найглибший ступень гідролізу відбувається за таких технологічних параме- трів: концентрація ферменту 4±0,01% і субстрату 18±0,5%, рН 7,7±0,1 і температура середовища 57±2°С, тривалість процесу 75 хв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Павленко, Юрій, Микола Єгупов та Володимир Бобр. "Розвиток спортивних багатоборств в олімпійському спорті (на матеріалі сучасного п’ятиборства)". Теорія і методика фізичного виховання і спорту, № 3 (20 квітня 2021): 38–42. http://dx.doi.org/10.32652/tmfvs.2020.3.38-42.

Full text
Abstract:
Анотація. Знання про тенденції розвитку спортивних багатоборств важливе для формування стратегії їх розвитку в країні та участі у діяльності міжнародних спортивних організацій. Мета. Визначити особливості розвитку та рансформації спортивних багатоборств в олімпійському спорті (на прикладі сучасного п’ятиборства). Методи. Аналіз та узагальнення спеціальної літератури і документальних джерел, порівняння, аналогії. Результати. Змагання, які вимагали прояву різних фізичних якостей під час виконання різнопланових технічних дій, мали велику популярність на різних етапах розвитку людства. З відродженням Олімпійських ігор одразу виникла ідея включити до їх програми спортивні багатоборства. На сьогодні існує багато видів змагань, де остаточний результат визначається за виступами у кількох видах спорту, дисциплінах. На прикладі сучасного п’ятиборства показано, як небезпека втратити статус олімпійського виду спорту через недостатню його популярність змусила міжнародну федерацію надати змаганням більшої динамічності та видовищності завдяки зменшенню їх тривалості; спрощенню системи визначення переможців, зрозумілої вболівальникам; локалізації місць проведення змагань; зрівнянню можливості спортсменів з різними провідними видами багатоборства стати переможцями; запровадженню змагань серед жінок; проведенню естафет, у тому числі змішаних за участю чоловіків та жінок; покращенню інформаційного забезпечення проведення змагань. Розвиток спортивних багатоборств слід розглядати як вагомий фактор історичної спадкоємності і збереження традицій в олімпійському спорті, концепції фізично розвиненої людини. Спортивні багатоборства та комбіновані види змагань займають суттєве місце у програмі сучасних Олімпійських ігор. Збільшення конкуренції між різними видами спорту за потрапляння до програми Олімпійських ігор спонукають представників спортивних багатоборств робити їх привабливими для комерційних структур, засобів масової інформації та глядачів. Ключові слова: Олімпійські ігри, багатоборства, історія, спадкоємність, трансформація, тенденції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Линдюк, А. "СТРАТЕГІЇ МАРКЕТИНГОВИХ КОМУНІКАЦІЙ У ПРОМОЦІЇ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 31 (7 липня 2024): 157–63. http://dx.doi.org/10.31734/economics2024.31.022.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано сутність, значення та вплив маркетингових комунікацій на промоцію територіальних громад. Визначено, що маркетингові комунікації громад спрямовані на формування та донесення чіткого й привабливого їх образу до цільової аудиторії для досягнення визначених стратегічних цілей. Сформульовано відмінні риси маркетингових комунікацій територіальних громад відносно комерційних структур, які охоплюють ширший спектр цільової аудиторії, комплексність завдань, а також необхідність співпраці з різними зацікавленими сторонами. Розглянуто основні фактори, які впливають на маркетингові комунікації органів місцевого самоврядування і визначають специфіку підходів та інструментів, що використовуються в комунікаційних стратегіях. Розроблено рекомендації щодо формування та реалізації ефективних маркетингових комунікаційних стратегій для територіальних громад, основними елементами яких є аналіз цільової аудиторії, розробка чітких цілей, аналіз конкурентного середовища, використання сучасних цифрових технологій, створення унікального бренду, інтеграція різних комунікаційних каналів, залучення громади, регулярне вимірювання ефективності, адаптація до змін та забезпечення сталого розвитку. Маркетингові комунікації є важливим інструментом для підвищення впізнаваності територій, залучення інвестицій, стимулювання туризму та зміцнення їх позитивної репутації. Вони можуть допомогти громадам досягти конкурентних переваг на національному та міжнародному рівнях, завдяки вдосконаленню або генерації нових методів, підходів і принципів операційної діяльності, що базуються на використанні сучасних знань. Результатом ефективної комунікаційної стратегії є досягнення цілей громади, зокрема економічні, соціальні та екологічні напрями. Успішне застосування запропонованих рекомендацій сприятиме підвищенню конкурентоспроможності територіальних громад, забезпеченню їх сталого розвитку та покращанню якості життя мешканців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

БОРОДІНА, Олена. "ДО ПИТАННЯ МЕТОДОЛОГІЇ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРАВА ЛЮДИНИ НА ПРОДОВОЛЬСТВО В СТАЛІЙ АГРОПРОДОВОЛЬЧІЙ СИСТЕМІ". Economy of Ukraine 67, № 4 (2024): 36–56. http://dx.doi.org/10.15407/economyukr.2024.04.036.

Full text
Abstract:
Нестабільні моделі виробництва і споживання їжі стали суттєвою частиною найскладніших проблем, з якими сьогодні стикається людство. Глобальна продовольча криза впливає не тільки на право на їжу – як наявність і доступність продовольства, але й на цілий ряд інших прав людини, включаючи право на засоби для гідного існування, чисте довкілля, справедливі й сприятливі умови праці, охорону здоров’я, соціальний захист тощо. Військова агресія РФ проти України, посилення негативних наслідків змін клімату, екстремальні погодні явища, економічні спади і кризи посилили існуючу нерівність у світовій продовольчій системі, отже, питання продовольчої безпеки вимагають найшвидшого системного вирішення в глобальному вимірі. Сучасна парадигма формування глобальної продовольчої безпеки ООН базується на принципово новому методологічному розумінні цього явища, викристалізованого в Концепції сталих агропродовольчих систем, яка керується визнанням інтегрованого характеру взаємозв’язків між системами, що лежать у основі виробництва продовольства, ланцюжками поставок продовольства, продовольчим середовищем, поведінкою окремих споживачів, моделями харчування, а також показниками харчування і загальними результатами функціонування систем, що стають основою для їхнього подальшого розвитку. Стала агропродовольча система включає всі елементи (навколишнє середовище, людські ресурси, фактори виробництва, процеси, інфраструктуру, організації тощо) і всі види діяльності, пов’язані з виробництвом, обробкою, розподілом, переробкою і споживанням продовольства, а також результати такої діяльності, у тому числі соціально-економічні й екологічні наслідки. Гарантоване право на продовольство, повноцінне харчування окремих людей та їхніх спільнот є ключовим індикатором (результатом) функціонування сталих агропродовольчих систем, у яких продукти харчування розглядаються здебільшого як суспільне благо, а не як комерційний товар. Гарантування українцям права на продовольство і забезпечення доступності здорового харчування власного виробництва без шкоди для довкілля вимагають принципової реконструкції існуючої агропродовольчої системи у відповідності з сучасними світовими глобальними трендами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Акімова, Людмила Миколаївна, та Андрій Валентинович Герман. "Роль малого бізнесу у формуванні креативної економіки в Україні". Економіка, управління та адміністрування, № 3(105) (4 жовтня 2023): 98–102. https://doi.org/10.26642/ema-2023-3(105)-98-102.

Full text
Abstract:
У роботі досліджуються теоретичні аспекти малого бізнесу у формуванні креативної економіки. Важливим завданням будь-якої економіки є забезпечення швидкого економічного зростання, що не є можливим без застосування підприємницьких інновацій. Визначено, що основні переваги малого бізнесу полягають у здатності швидко реагувати на зміни на ринку, більшій гнучкості у прийнятті рішень та здатності до інновацій. Зростання креативної економіки тісно пов’язане зі створенням сприятливого бізнес-середовища всередині країни, що є ключовим фактором підвищення конкурентоспроможності національної економіки. В умовах євроінтеграції розвиток людського потенціалу, підприємництва та інновацій у контексті розвитку креативних індустрій може забезпечити підвищення конкурентоспроможності української економіки, а також довгострокове економічне зростання та інноваційний розвиток підприємств. Креативна економіка за своєю природою являє собою злиття комерційних процесів і людського капіталу з акцентом на креативність і нестандартне мислення. Це партнерство породжує інноваційні ідеї та рішення. Проте компанії стикаються з різними проблемами, такими як насичення ринку, конкуренція та зміна споживчих вимог. Успіх бізнесу залежить від його здатності адаптуватися та залишатися конкурентоспроможним перед лицем цих перешкод. У статті висвітлюються переваги малого бізнесу, фактори, що впливають на економічний розвиток, виклики становлення малого бізнесу та креативної економіки, а також роль малого бізнесу та креативної економіки під час конфліктів. Визначено основні проблеми, що впливають на формування бізнес-середовища та функціонування великих, середніх та малих підприємств, а саме: податкове навантаження, зокрема адміністративні обтяження; корумпованість державних інституцій; проблеми судової системи та слабкий захист прав власності; недостатня кількість кваліфікованого персоналу; нестача оборотного капіталу та проблеми в логістичних зв'язках. Запропоновано ряд заходів для ефективного формування сприятливого бізнес-середовища та розвитку креативних індустрій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Колєдіна, К. О., та Н. Ю. Гречаник. "ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ІННОВАЦІЙНИМИ ПРОЄКТАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ". Actual problems of regional economy development 1, № 21 (2025): 66–75. https://doi.org/10.15330/apred.1.21.66-75.

Full text
Abstract:
Сучасні умови господарювання, яким притаманна динамічна зміна зовнішнього середовища, швидкий темп науково-технічного прогресу та постійне скорочення життєвого циклу товарів і послуг, змушують підприємства систематично здійснювати пошук джерел підвищення ефективності своєї діяльності. Встановлено, що досягнення поставленої мети можливе за умов обрання підприємством інноваційного шляху розвитку як ключового фактору здобуття стійких конкурентних переваг. Обґрунтовано, що реалізація інноваційного розвитку на підприємстві досягається за умови впровадження на ньому сукупності ефективних різнотипних і різнопланових інноваційних проєктів. При цьому правомірним є визначення ефективності інноваційного розвитку підприємства як ефективності сукупності його інноваційних проєктів. Зазначено, що в основі обґрунтування ефективності інноваційного проєкту повинні бути такі функціональні аспекти, як: технічний, комерційний, інституційний, соціальний, екологічний, фінансовий та економічний. Доведено необхідність застосування методології проєктного аналізу в управлінні інноваційними проєктами підприємства, яка дозволяє вирішити ряд нагальних проблем, а саме: передбачити всі наслідки реалізації інноваційних проєктів, що можуть носити як позитивний, так і негативний характер; визначити зовнішні та внутрішні умови реалізації проєктних рішень з встановленням їх якісних та кількісних характеристик; мінімізувати ризики помилок при підготовці та реалізації інноваційних проєктів підприємства; забезпечити успішне функціонування запроектованих проєктів шляхом управління проектними ризиками. Систематизовано види точок беззбитковості інноваційних проєктів із виокремленням бухгалтерської (перекриває бухгалтерські витрати – тобто постійні витрати з амортизаційними відрахуваннями), готівкової (покриває лише постійні витрати) та фінансової точки беззбитковості (дозволяє повернути в майбутньому також вкладену у проєкт суму інвестицій з нульовою прибутковістю). Запропоновано методику розрахунку фінансової точки беззбитковості інноваційних проєктів підприємства за умов випуску декількох видів продукції або різночасової реалізації проєктів у процесі інноваційного розвитку, що встановлює критичний обсяг виробництва, спроможний компенсувати не тільки поточні витрати, а й суму інвестицій через ануїтетні платежі. Практична цінність дослідження полягає в можливості застосування запропонованої методики оцінки ефективності інноваційних проєктів в практичній діяльності вітчизняних підприємств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Іванова, С. М., А. В. Кільченко та Т. Л. Новицька. "Відкриті освітньо-наукові інформаційні системи як інструмент моніторингу електронних наукових фахових видань". Scientific notes of Junior Academy of Sciences of Ukraine, № 3 (31) (11 грудня 2024): 21–33. https://doi.org/10.51707/2618-0529-2024-31-03.

Full text
Abstract:
Мета дослідження полягає в тому, щоб визначити відкриті й комерційні наукометричні сервіси та інформаційно-аналітичні системи, проаналізувати перспективи їх використання для проведення моніторингу електронних наукових фахових видань. Освітньо-наукові інформаційні системи відкритого доступу — це потужний допоміжний інструмент для впровадження наукових досліджень, а саме: оприлюднення, розповсюдження та використання їхніх результатів. У статті проаналізовано застосування сервісів міжнародної пошукової бази даних Google Scholar, наукометричної бази Web of Science та японського видавництва Editage для моніторингу українського електронного наукового фахового видання «Інформаційні технології і засоби навчання», створеного на відкритій платформі Open Journal Systems, щодо оприлюднення, розповсюдження і використання результатів науково‑педагогічних досліджень. Також здійснено огляд відкритих освітньо-наукових інформаційних систем і виокремлено їхні орієнтовні наукометричні показники щодо проведення моніторингу електронних наукових фахових журналів. Застосування інструментів цифрових технологій для проведення моніторингу електронних наукових фахових видань дає змогу відстежувати наукометричні індикатори, актуальність змісту, рейтинг наукових журналів, кількість завантажень і цитувань наукових публікацій шляхом аналізу значень показників. Основним критерієм обрання наукометричних систем для моніторингу наукових фахових журналів є відповідність їх принципам відкритості, функціональності, інформативності та придатності для застосування індикаторів моніторингу. Проведений моніторинг вебресурсу фахового видання свідчить про те, що комплексне застосування дібраних вебсервісів дає змогу зібрати інформацію за різними показниками, як-от: індекс цитування — індекс Гірша; середній індекс Гірша авторів журналу; рейтингове оцінювання (100 найкращих публікацій українською, 10 найкращих вітчизняних журналів за кількістю публікацій та 10 найкращих українських видань за індексом Гірша), рейтингування статей журналів за індексом h5 і медіаною h5; кількість наукових праць і цитувань за роками; імпакт-фактор тощо. Створення та застосування нових інформаційно-цифрових технологій спонукає до подальших досліджень щодо використання відкритих освітньо-наукових інформаційних систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Баула О.В. та Саржан Ю.О. "ОСОБЛИВОСТІ СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ СВІТОВОГО ТА НАЦІОНАЛЬНИХ РИНКІВ ІНДУСТРІЇ МЕДІА ТА ЕНТЕРТЕЙМЕНТУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ". Економічний форум 1, № 1 (2021): 12–21. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-1-2.

Full text
Abstract:
В сучасному світі поняття медіа та ентертейменту є широковідомими та часто вживаними термінами. Найчастіше, зсилаючись на них, ми апелюємо до виробництва музики, ТБ або кінематографу. Проте над фактичним змістом цих понять пересічний споживач не замислюється. В контексті ринкового виробництва, поняття ентертейменту, як людської діяльності, поєднують з медіа індустрією, утворюючи комплексну індустрію медіа та ентертейменту (ІМЕ), яка є явищем, що постійно зростає та розвивається.
 Перспективність ІМЕ, як галузі національного виробництва з високим інноваційним, інвестиційним та споживчим потенціалом, «притягує погляди» не лише власників великих світових компаній, але і урядів.
 Природні особливості галузі обумовлені високим ступенем інтегрованості понять «медіа» та «ентертейменту», які виступають водночас взаємними доповненнями та елементами одне одного. Критичним аспектом, що відрізняє сучасну ІМЕ, як індустрію, від її історичних попередників, є критерій комерційної спрямованості.
 У статті досліджено особливості формування та трактування внутрішньої структури індустрії медіа та ентертейменту (ІМЕ). Проаналізовано особливості послуг ІМЕ, як продукту, що реалізується спеціалізованому ринку. Досліджено передумови кластеризації ІМЕ в межах національного ринку, зокрема виділено об’єктивні та іманентні для даної галузи виробництва фактори. А також проаналізовано приклад кластеризованого національного ринку ІМЕ, виділено слабкі та сильні сторони подібної форми організації даної галузі.
 У статті обґрунтовано доцільність кластерної організації виробництва послуг ІМЕ в межах національного ринку, а також запропоновано комплексне трактування дефініції «індустрії медіа та ентертейменту», зважаючи на особливості поведінки споживача та організації виробничого процесу в умовах даного ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Агамірзаев, Аліш, та Нігяр Сеідлі. "Маркетингова концепція сучасних бібліотек (джерела маркетингової діяльності бібліотек)". Grani 26, № 2 (2023): 47–50. http://dx.doi.org/10.15421/172325.

Full text
Abstract:
Поняття «маркетинг» сформувалося в Америці на початку минулого століття. Коли нарешті став зрозумілим ступінь соціальної відповідальності економіки, яка створила багато проблем для суспільства (виснаження природних ресурсів, забруднення навколишнього середовища, довготривале безробіття, переоцінка цінностей тощо), кардинально змінилося ставлення до маркетингу.
 Через незаперечний успіх комерційного маркетингу в прибуткових галузях народилася ідея передачі маркетингової концепції некомерційним організаціям. Про це багато писав у своїх працях Ф. Котлер. Йому було зрозуміло, що некомерційні організації повинні організовувати процеси обміну інформацією, подібно до комерційних організацій. Такий тип організації маркетингу був пов'язаний з ідеєю, що маркетинг в некомерційному секторі може допомогти досягти його цілей. Цілі некомерційних організацій пов’язані не лише з економічними параметрами, ці інтереси завжди існують у тій чи іншій формі. У цьому випадку некомерційний маркетинг вважається методом, яким може скористатися кожен.
 Єдиного зовнішнього вираження (символу, логотипу, візуального зображення) некомерційного маркетингу не існує, його прояви залежать від організації, яка до нього звертається. Сфера діяльності цих організацій широка. До нього входять органи управління та заклади обслуговування (залізниця, пошта, лікарні), а також політичні, культурні, громадські організації (партії, музеї, релігійні організації тощо).
 Концепція досконалості у виробництві є одним із найстаріших підходів, який базується на передумові, що споживачі будуть купувати широкодоступні та недорогі продукти. Тому керівництво зосереджує свої зусилля на вдосконаленні системи виробництва та розподілу. Цієї концепції дотримується більшість великих установ, що є однією з причин плачевного стану багатьох із них. Дійсно, неможливо досягти більш-менш стабільного становища, спираючись лише на фактори виробництва (наприклад, підвищення продуктивності праці) з байдужістю до споживача. Очевидно, що така маркетингова концепція може бути застосована в окремих випадках, наприклад, при виробництві стандартизованих товарів і сировини.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

П’ятковський, Т. І., О. В. Покришко та С. О. Данилков. "ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОЗОНУВАННЯ ДЛЯ ЗНЕЗАРАЖЕННЯ ПРІСНОЇ ВОДИ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 4 (19 грудня 2023): 113–18. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2023.v.i4.14189.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. Попит на ефективні та безпечні для навколишнього середовища методи дезінфекції джерел прісної води має першорядне значення для вирішення зростаючих проблем із патогенними мікроорганізмами, що передаються через воду. Метод очищення води, який використовує озон для дезінфекції та очищення води, набув популярності завдяки своїм потенційним перевагам перед традиційними методами дезінфекції. Метою було проведення оцінки ефективності озонування для дезінфекції прісної води з метою розуміння можливості його застосування та придатності для різних типів води. Матеріал і методи. Відбирали зразки водопровідної, джерельної та води відкритих водойм, озонування води проводили електролітичним методом комерційним портативним озонатором протягом 2 та 5 хвилин. Для збільшення тривалості дії вже утвореного у воді озону зразки витримували додаткові 5 та 10 хвилин. Оброблені та необроблені зразки піддавали мікробіологічному дослідженню із підрахунком загального мікробного числа. Додатково оцінювали мінералізацію зразків води. Результати показали, що озонування має значний потенціал дезінфекції, ефективно зменшуючи мікробне навантаження, порівняно з контролем. Ефективність інактивації залежала від вихідної концентрації мікроорганізмів у воді та тривалості озонування. Водопровідна вода була найменш контамінованою і очищалася повністю, джерельна вода містила ~2,7 log КУО/мл, які вдалося інактивувати озонуванням протягом 5 хвилин з додатковою експозицією у 5 хвилин. Вода з відкритих водойм містила ~3,8 log КУО/мл, з яких навіть після озонуванням протягом 5 хвилин та додатковою експозицією у 10 хвилин вдалося знешкодити тільки 1,9 log КУО/мл. Мінералізація достовірно зменшилася лише у джерельній воді з 421 мг/л до 388 мг/л. Висновки. Озонування є ефективним методом знезараження води, однак на його ефективність можуть впливати різні фактори, включаючи якість води, дозування озону та час контакту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!