To see the other types of publications on this topic, follow the link: Фактор фінансовий.

Journal articles on the topic 'Фактор фінансовий'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Фактор фінансовий.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Єрмоленко, О. А., О. О. Коковіхіна та Н. М. Лисьонкова. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ДОМОГОСПОДАРСТВ В УМОВАХ ВПЛИВУ ДЕСТАБІЛІЗАЦІЙНИХ ФАКТОРІВ В УКРАЇНІ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 73 (4 вересня 2023): 50–55. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2023-73-07.

Full text
Abstract:
Дослідження проблем забезпечення належного рівня фінансової безпеки домогосподарств є відносно новою складовою розвитку фінансової науки. У статті розглядаються теоретичні підходи до визначення сутності поняття фінансової безпеки домогосподарства. Авторами запропоновано під фінансовою безпекою домогосподарства розуміти адаптивну систему фінансових відносин між домогосподарством, фінансовим ринком і державою, що забезпечує стан захищеності домогосподарств від зовнішніх та внутрішніх загроз. Досліджено та проаналізовано основні загрози, які впливають на фінансову безпеку домашніх господарств. Доведено, що саме фінансова інклюзія у поєднанні з довірою до фінансово-кредитної системи та підвищенням рівня фінансової грамотності населення є стимулюючим фактором спрямування заощаджень в інвестиційну сферу, зменшення рівня тінізації економіки і, як наслідок, забезпечення фінансової безпеки. У статті зосереджено увагу на існуванні досить низького рівня фінансової інклюзії в Україні, що не дозволяє повноцінно використовувати ресурс заощаджень населення. Після перемоги саме використання заощаджень населення як внутрішнього фінансового ресурсу держави дасть змогу, по-перше, зменшити залежність від зовнішнього фінансування, по-друге, самим домогосподарствам отримувати стабільний пасивний дохід. У роботі зазначено, що вже сьогодні потрібні заходи, спрямовані на підвищення фінансової грамотності населення шляхом постійного інформування у ЗМІ та соціальних мережах про можливості управління фінансовими ресурсами. Саме такі дії зможуть відновити довіру до фінансово-кредитного сектору та в кінцевому підсумку підвищити фінансову безпеку домогосподарств і України. Зроблено висновок, що забезпечити фінансову безпеку домогосподарства, окрім інших важливих факторів, у змозі фінансова інклюзія у поєднанні з довірою до фінансово-кредитної системи з боку населення та бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Бондаренко, Марія, та Ірина Боярко. "АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ І ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ". Вісник Університету банківської справи, № 1(40) (24 травня 2021): 11–18. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x1(40)2021237572.

Full text
Abstract:
Фінансовий сектор у сучасних реаліях розростання процесів фінансової глобалізації та забезпечуючи функціонування фінансового ринку як невід’ємної складової ринкової економічної системи, перетворився на домінуючий фактор розвитку, політичної і соціальної рівноваги в економіці. Оскільки розвиток i становлення фінансового ринку України є необхідною передумовою розвитку інших секторів економіки держави, доцільно дослідити сучасний стан фінансового ринку України.
 Визначено основні структурні елементи фінансового сектору України за ступенем їхнього розвитку і присутності на ринку. Досліджено динаміку кількості, активів і капіталу компаній фінансового сектору України, а саме фінансових компаній, страхових компаній, банків і кредитних установ за останні п’ять років. Аналіз показників фінансового ринку України було проведено за трьома ключовими сегментами: банківський сектор, страховий сектор, фондовий ринок. Проаналізовано динаміку основних показників розвитку банківського сектору, страхового ринку України, динаміку Індексу фондового ринку, обсягу біржових контрактів із цінними паперами та їхню структуру за організаторами торгів, динаміку показників обсягу торгів на ринку цінних паперів та обсягу зареєстрованих випусків цінних паперів Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, випусків цінних паперів, структуру обсягу торгів на ринку цінних паперів із розподілом за фінансовими інструментами і динаміку капіталізації ринку акцій.
 Оскільки сучасний фінансовий ринок в Україні ще перебуває у стадії трансформації, у вітчизняному науковому середовищі панує думка щодо нерозвиненості фінансового ринку в Україні, тому охарактеризовано основні проблеми і напрями розвитку фінансового сектору, що в майбутньому стане передумовою для конкурентної інтеграції вітчизняних фінансових компаній у світову фінансову систему.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Забедюк Мирослава та Яцук Ілона. "СТРАТЕГІЧНІ АЛЬТЕРНАТИВИ НАРОЩЕННЯ ФІНАНСОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА". Економічний форум 1, № 1 (2023): 151–56. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2023-1-19.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню особливостей формування стратегічних альтернатив в напрямку нарощення фінансового потенціалу підприємства. Зазначається, що в процесі розробки фінансової стратегії підприємства необхідним, по-перше, є забезпечення її відповідності фінансовій політиці підприємства в цілому; по-друге, фінансова стратегія підприємства повинна бути узгоджена з його базовою корпоративною стратегією. Також, потрібно враховувати, що ключовим фактором при розробці фінансової стратегії підприємства є необхідність її відповідності внутрішньому потенціалу підприємства.
 Сформовано основні стратегічні етапи нарощення фінансового потенціалу підприємства. Розглянуто базові фінансові стратегії в аспекті нарощення фінансового потенціалу підприємства: стратегія формування фінансових ресурсів, структурна фінансова стратегія та стратегія забезпечення фінансової безпеки. Формування та імплементація базових фінансових стратегій підприємства повинні узгоджуватися з кон’юнктурою та тенденціями розвитку ринку, на якому функціонує підприємство. При цьому, також, необхідно враховувати фактори ризику на державному рівні та глобальні загрози.
 Поряд із базовими фінансовими стратегіями розглянуто функціональні стратегії, що стосуються формування та підвищення ефективності використання фінансового потенціалу підприємства. Наведено класифікацію функціональних стратегій, систематизованих за окремими підходами.
 В процесі вибору стратегічних альтернатив нарощення фінансового потенціалу підприємства кожне підприємство повинно враховувати специфіку своєї діяльності, вплив сукупності факторів тощо. Вдалим вибором та поєднанням стратегій щодо нарощення фінансового потенціалу досягається мінімізація ризиків, зростання ефективності діяльності, підвищення фінансової стійкості та забезпечення конкурентоспроможних позицій підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Крисоватий, Андрій І., Оксана М. Десятнюк та Олена В. Птащенко. "ЦИФРОВА ІНКЛЮЗІЯ: ФІНАНСОВИЙ ТА МАРКЕТИНГОВИЙ АСПЕКТИ". Journal of Strategic Economic Research, № 3 (13 вересня 2023): 93–102. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5398.2023.3.10.

Full text
Abstract:
В представленій роботі розглянуті основні аспекти формування цифрової інклюзії та визначено основні фактори впливу такі як фінансовий фактор та маркетинговий. Саме ці фактори мають суттєвий вплив на інклюзивність економічних процесів та становлення цифрової інклюзії в суспільстві. Метою представленої роботи є визначення основних елементів становлення цифрової інклюзії, дослідження факторів впливу на інклюзивність економічних процесів, визначення основних суттєвих факторів, які мають вплив на становлення цифрової інклюзії. Також визначення фінансової та маркетингової складової в цифровій інклюзії. Основними методами дослідження в представленій заботі стали: методи аналізу та синтезу для визначення основних складових цифрової інклюзії, методи дедукції і індукції для визначення факторів впливу на становлення цифрової інклюзії, графічний метод для наочного відображення представлених результатів дослідження. Фінансові та маркетингові аспекти є невід'ємною частиною цифрової інклюзії і мають важливий вплив на її успішність та результативність. Цифрові технології надають нові можливості для просування продуктів та послуг, залучення цільової аудиторії та збільшення продажів. Цифровий маркетинг дозволяє підприємствам збільшити свою видимість у Інтернеті, використовувати соціальні мережі, контент-маркетинг та інші інструменти для комунікації з клієнтами. Застосування цифрових маркетингових інструментів дозволяє збирати та аналізувати дані про поведінку клієнтів, їхній інтерес до продуктів та рекламних кампаній. Цифрова інклюзія вимагає інвестицій у сучасні технології, програмне забезпечення, обладнання та інфраструктуру. Це дозволяє підприємствам покращити продуктивність, ефективність та конкурентоспроможність. Фінансові аспекти цифрової інклюзії включають різні фінансові аспекти, які допомагають забезпечити доступність та використання цифрових технологій та інтернет-ресурсів для всіх верств населення. Для забезпечення цифрової інклюзії необхідно забезпечити фінансування на розвиток та модернізацію інфраструктури зв'язку та доступу до Інтернету. Це охоплює розбудову мереж та високошвидкісного інтернету в сільських районах, дотримання принципу "нетіньових" зон, а також зниження вартості доступу до Інтернету. Для реалізації проектів з цифрової інклюзії необхідне фінансування з боку держави, міжнародних організацій, приватного сектору та благодійних організацій. Це допоможе підтримати створення та розвиток цифрових інфраструктур, проектів з цифрової освіти та інших ініціатив, що сприяють цифровій інклюзії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Бобришев, Є. С., та Є. С. Бобришев. "РОЛЬ ФІНАНСОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФОРМУВАННІ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 3 (70) (22 серпня 2023): 149–53. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/70-21.

Full text
Abstract:
У статті розглядається роль фінансових технологій (FinTech) у формуванні стратегії розвитку національної економіки в умовах глобалізації. Основна увага приділена впливу FinTech на традиційний фінансовий сектор, а також можливостям та викликам, які виникають у зв'язку з швидким розвитком цієї сфери. Стаття аналізує переваги, такі як зниження вартості фінансових послуг, підвищення доступності та інноваційність, а також розглядає потенційні ризики, зокрема у сфері регулювання, безпеки даних та стабільності ринку. Висновки дослідження підкреслюють важливість адаптації, освіти та співпраці для ефективного використання можливостей FinTech в інтересах стабільного та динамічного розвитку національних економік в умовах глобалізації. Стаття також акцентує увагу на взаємодії між традиційними фінансовими установами та новітніми FinTech-стартапами, розглядаючи це як ключовий фактор успішної інтеграції інноваційних рішень у фінансову інфраструктуру. Окрім того, розглядаються екологічні аспекти та їх вплив на фінансовий сектор, а також можливості, які FinTech пропонує для "зеленої" трансформації економіки. В контексті глобальних викликів, таких як пандемії та геополітичні кризи, стаття підкреслює роль FinTech як інструменту для адаптації та відновлення економічної активності. У підсумку, дослідження підтверджує, що FinTech має великий потенціал для підвищення ефективності, конкурентоспроможності та стійкості національних економік, але це також вимагає відповідального підходу, глибокого аналізу та стратегічного планування з боку усіх зацікавлених сторін. Крім того, в статті розглядається роль держави у регулюванні та підтримці розвитку FinTech. Враховуючи швидкі зміни в цій сфері, державні органи повинні бути готові реагувати оперативно, створюючи сприятливе середовище для інновацій, а також захищаючи права споживачів та інтереси економіки в цілому. Наголошується також на глобальному характері FinTech. Ця галузь не знає кордонів, і це створює як унікальні можливості для міжнародної співпраці, так і нові виклики, пов'язані з міжнародним регулюванням, конкуренцією та кібербезпекою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ptashchenko, Liana. "Інструментарій управління капіталом, як інвестиційним ресурсом, у сфері бізнесу". Економіка і регіон/ Economics and region, № 4(91) (12 грудня 2023): 165–71. https://doi.org/10.26906/eir.2023.4(91).3208.

Full text
Abstract:
Метою статті є вдосконалення моделей оцінювання вартості капіталу, як інвестиційного ресурсу та фактору виробництва, а також інструментарію оптимізації структури капіталу бізнесу. Війна потребує значних ресурсів, у тому числі й фінансових. Крім кредитних вливань міжнародними інституціями, вкрай важливо, щоб потреби України в цих ресурсах забезпечував український бізнес. Адже в умовах воєнного стану бізнесу відводиться важлива роль, котра полягає в підтриманні життєдіяльності національної економіки, яка щоденно знекровлюється війною з рф, а іноді – економічним і політичним егоїзмом сусідніх країн, котрі блокують важливі для України економічні рішення. Вижити в умовах війни, забезпечити бізнесу належний рівень прибутковості та регулярно сплачувати податки – завдання не просте. Доводиться думка, що успіх бізнесу в будь-якій галузі діяльності в складних умовах воєнного стану залежить від професіоналізму фінансових менеджерів. Запропоновано вдосконалені моделі визначення вартості капіталу, котрий залучається в економічні процеси бізнесу як інвестиційний ресурс та фактор виробництва, та інструментарій оптимізації структури капіталу підприємства, що розглянутий в логічній послідовності та ув’язці з моделлю середньозваженої вартості капіталу. Оскільки в професійному портфелі фінансових менеджерів мають використовуватися не лише розглянуті моделі управління капіталом, а й інший фінансовий інструментарій, саме цьому присвячуватимуться подальші дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Cherednichenko, Anastasia, Lyudmila Vasechko та Andriі Ramskyi. "СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ СТІЙКІСТЮ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В СУЧАСНОМУ ЕКОНОМІЧНОМУ СЕРЕДОВИЩІ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 11 (2023): 112–24. https://doi.org/10.32750/2023-0109.

Full text
Abstract:
Фінансова стійкість компанії відіграє важливу роль у забезпеченні її майбутнього розширення та прибутковості. Це здатність компанії працювати збалансовуючи свої активи та пасиви в умовах, що постійно змінюються. Фінансова стійкість досягається ефективним і оптимальним управлінням грошовими коштами, товарно-матеріальними цінностями, основними засобами, капітальними ресурсами та зобов'язаннями перед ними. На етапі становлення світової економіки завданням кожного підприємства є формування конкурентної позиції та націленість на подальший розвиток у майбутньому, що є важливим етапом корпоративної діяльності. Щоб знизити ризик неспроможності вчасно погасити кредити, підприємства повинні проводити фінансовий аналіз і приділяти особливу увагу фінансовій стабільності. У більшості випадків компанії мають готівку, щоб покрити свої борги сьогодні, але вони можуть відчути потребу позичити гроші через кілька днів. Тому рада директорів компанії повинна провести аналіз фінансової стабільності, щоб приймати оперативні рішення. Кредитний аналіз передбачає детальне вивчення кількісних та якісних характеристик позичальника з точки зору кредитного класу, якості забезпечення кредиту та їх впливу на рівень кредитного ризику. Визначення меж фінансової стійкості компанії є одним із найважливіших економічних питань при ринкових переходах. Це пов’язано з тим, що недостатня фінансова стабільність може призвести до недофінансування розвитку виробництва, банкрутства і в кінцевому підсумку до банкрутства. Банкрутства та надмірна стабільність перешкоджають корпоративному розвитку та збільшують вартість надлишкових запасів і резервів компанії. Безумовно, сьогодні фінансова стійкість є комплексним процесом, який вивчає ресурсний потенціал підприємства, його фінансовий стан, залежність від впливу внутрішніх і зовнішніх факторів, здатність забезпечити ефективну діяльність, зберігаючи свою платоспроможну категорію. У статті проаналізовано різні підходи до визначення поняття «фінансова стійкість підприємства» різних вчених-економістів. Представлено авторське визначення «фінансова стійкість підприємства» в межах сучасної економіки. Розкрито фактори впливу на фінансову стійкість підприємства. Проаналізовано управління фінансовою стійкістю підприємств країни в сучасних умовах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Купира М.І. "ФІНАНСОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ ПІДПРИЄМСТВА: ФОРМУВАННЯ ТА ДЕТЕРМІНАНТИ НАРОЩЕННЯ". Економічний форум 1, № 1 (2021): 127–34. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2021-1-15.

Full text
Abstract:
У статті проведено розбір ключових характеристик ресурсного та результативного підходів в напрямку визначення фінансового потенціалу. Визначено фінансовий потенціал як систему фінансових можливостей здатних трансформувати наявні ресурси у векторний процес розвитку через максимізацію та мультиплікатор капіталізації прибутковості.
 Згруповано в систему фактори впливу на рівень фінансового потенціалу, які потрібно системно перетворювати в потенційні можливості. Визначено такими факторами фінансову стійкість, ефективність менеджменту активами, мультиплікатор капіталу, вектор кредитоспроможності, інноваційний вектор, інвестиційний вектор, вектор менеджменту, що точково створюють проблеми та породжують дисбаланс фінансово-економічного розвитку.
 Сформовано синергетичну пряму складників фінансового потенціалу в процесі фінансово-господарської діяльності через ефективність та доведено поетапність алгоритму роботи в частині структуризації власних та позикових фінансових ресурсів через якість аналіз, планування, контроль і гарантування в підсумку фінансової стійкості та фінансової забезпеченості.
 Запропоновано структуризацію компонентів та складників фінансового потенціалу через рух і розвиток в напрямку капіталізації та максимізації.
 Розроблено вектор забезпечення формування High-level фінансового потенціалу в напрямку фінансової стабільності включаючи компоненти: управлінський, фінансово-економічний, майновий, архітектурний, інтелектуальний. Тому, важливим кроком в напрямку формування фінансового потенціалу та пошуку детермінантів його нарощення ефективно генерувати саме архітектурний та інтелектуальний компоненти. Заданий алгоритм буде працювати через самофінансування та самонаповнення, з врахуванням мотиваційної складової кадрового потенціалу до результативної та продуктивної роботи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пшенична, М. В., та М. Д. Крупська. "ВПЛИВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ НА ФІНАНСОВУ СТРАТЕГІЮ ПІДПРИЄМСТВ". Via Economica, № 8 (21 лютого 2025): 106–11. https://doi.org/10.32782/2786-8559/2025-8-16.

Full text
Abstract:
У статті досліджено вплив глобалізаційних процесів на фінансову стратегію підприємств та визначено основні виклики, що виникають у сучасних умовах економічної інтеграції. Розглянуто теоретичні аспекти фінансового управління в умовах глобалізації, зокрема зміну підходів до залучення капіталу, управління валютними ризиками та фінансового планування. Проаналізовано основні фактори, які впливають на фінансову стабільність підприємств, включаючи коливання валютних курсів, нестабільність фінансових ринків, регуляторні зміни та зростаючу міжнародну конкуренцію. Особливу увагу приділено необхідності адаптації фінансових стратегій до нових економічних умов, що включає диверсифікацію джерел фінансування, використання хеджування для зменшення ризиків та впровадження цифрових технологій у фінансовий менеджмент. Доведено, що підприємства, які своєчасно переглядають і коригують свої фінансові стратегії відповідно до змін глобального середовища, мають вищі шанси на стабільний розвиток і збереження конкурентних переваг. Результати дослідження можуть бути використані для розробки ефективних фінансових стратегій підприємств, які прагнуть підвищити свою стійкість до економічних змін і максимізувати можливості, що виникають у процесі глобалізації. Перспективи подальших досліджень у цьому напрямі зосереджуються на аналізі соціально-економічних та політичних процесів, що визначають тенденції розвитку глобалізованої економіки, а також на розробці нових інструментів для підтримки фінансової стабільності підприємств. Одним із важливих напрямків є вивчення нових методів управління фінансовими ризиками та застосування інноваційних технологій для прогнозування фінансових результатів. Наукові дослідження в галузі адаптації фінансових стратегій до глобалізації не лише сприятимуть підвищенню ефективності господарювання українських підприємств, але й дозволять зберегти конкурентоспроможність у швидко змінюваному та високо конкурентному міжнародному середовищі. Дослідження цих аспектів допоможе українським бізнес-структурам зрозуміти, які глобальні виклики та можливості вони повинні враховувати при розробці своїх фінансових стратегій, щоб забезпечити сталий розвиток та інтеграцію у світовий ринок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кужелєв, М. О., В. В. Федина та В. Ю. Щербина. "НАПРЯМИ ЗМІЦНЕННЯ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА В УМОВАХ ЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ". Economics and Management, № 2(2022) (24 червня 2022): 73–78. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.2.2022.73.

Full text
Abstract:
В статті розкрито основні аспекти фінансової безпеки підприємства та окреслено основні напрями її зміцнення в умовах економічної нестабільності. Проаналізовано різні підходи щодо трактування поняття «фінансова безпека підприємства» й на цій основі представлено авторське визначення, де під фінансовою безпекою підприємства розуміється такий фінансовий стан підприємства, за якого воно може активно протистояти існуючим та потенційним загрозам внутрішнього та зовнішнього середовища через здійснення ефективного фінансового менеджменту для забезпечення свого розвитку в майбутньому й досягнення стратегічних цілей. Розкрито умови забезпечення фінансової безпеки підприємства, а також розглянуто фактори, які на неї впливають. Зазначено, що для суб’єктів господарювання забезпечення фінансової безпеки потребує створення на підприємствах власних систем безпеки, метою функціонування яких є своєчасне виявлення та запобігання небезпекам, комплексне забезпечення досягнення основної мети. Визначено, що процес зміцнення фінансової безпеки підприємства являє собою сукупність заходів для досягнення високого рівня фінансової стійкості, платоспроможності підприємства, ліквідності оборотних коштів, ефективної структури капіталу, підвищення якості стратегічного і оперативного планування фінансово-господарської діяльності. Для зміцнення фінансової безпеки підприємства важливими є не лише детальна розробка та впровадження системи фінансової безпеки, але й моніторинг ефективності її реалізації, контроль та перевірка доцільності застосування тих чи інших нововведень. Названо складові, які повинна включати система управління фінансовою безпекою підприємства в умовах економічної нестабільності. У статті запропоновано напрями для покращення фінансово-економічного стану підприємства та забезпечення підвищення його фінансової безпеки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Федина, В. В., та Т. І. Довгань. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ БАНКІВСЬКОЇ УСТАНОВИ". Economics and management, № 2 (2023) (23 червня 2023): 78–89. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.2.2023.78.

Full text
Abstract:
В статті розкрито основні теоретичні аспекти оцінки фінансового стану банку та окреслено основні напрями його зміцнення в сучасних умовах господарювання. Проаналізовано різні підходи щодо трактування поняття «фінансовий стан банку» і на цій основі представлено авторське визначення, де під фінансовим станом банку розуміється характеристика фінансовоекономічної діяльність банківської установи за допомогою певної системи аналітичних показників у чітко визначений момент часу. Зазначено, що стійкість банку є головною системою оцінки банківського стану, а фінансова стійкість є повноцінним відображенням стійкого фінансового стану банку. Тому, такі поняття як «стійкий фінансовий стан» і «фінансова стійкість» є рівнозначними. Розглянуто структуру фінансової стійкості банку, яка складається із наступних елементів: капітальна стійкість, комерційна стійкість, організаційна стійкість, функціональна стійкість. Розкрито умови забезпечення фінансової стійкості банківської установи, а також розглянуто групи зовнішніх і внутрішніх чинників, які на неї впливають (в правовій сфері, соціальному і економічному плані, політичній сфері та техніко-технологічні фактори). Визначено деструктивні фактори, що впливають на фінансову стійкість комерційних банків України сьогодні. Зазначено, що забезпечення стійкого фінансового стану банківських установ потребує створення системи фінансового моніторингу, яка охоплює безперервне спостереження за важливими показниками фінансового стану, їх оцінку, аналіз і прогноз із метою прийняття своєчасних та ефективних управлінських рішень. Дано характеристику основним підходам до організації моніторингу фінансового стану комерційних банків, які використовуються як у вітчизняній, так і в зарубіжній практиках. Визначено, що процес зміцнення фінансового стану банків потребує введення системи контролінгу, яка широко застосовується в зарубіжній практиці введення банківського бізнесу. У статті зазначено, що банківський фінансовий контролінг – це система управління, призначена для контролю та спрямування фінансової діяльності банку на досягнення стратегічних цілей банку та названо складові, які повинна включати така система
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Приймук, В. В. "ВПРОВАДЖЕННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ У ФІНАНСОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 1 (25 червня 2023): 183–98. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1.2023.183-198.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено дослідженню питання впровадження штучного інтелекту у фінансову діяльність підприємства. У зв’язку зі стрімким розвитком технологій та зростанням обсягів даних використання штучного інтелекту стає все більш актуальним для ефективного фінансового управління та застосування новітніх технологій у бізнесі. Метою дослідження є визначення того, як використання штучного інтелекту може допомогти у покращенні фінансової діяльності підприємства. Гіпотезою дослідження є те, що використання штучного інтелекту у фінансовій діяльності підприємства може призвести до покращення ефективності та точності прийняття рішень.
 У статті розглянуто основні можливості застосування штучного інтелекту у фінансовій діяльності підприємств та переваги використання його для прийняття управлінських рішень. Дослідження вказують на те, що впровадження штучного інтелекту може допомогти виявляти фінансові ризики та покращувати прогнозування фінансових показників, а також забезпечувати автоматизацію обліку та аналізу фінансових даних. Для досягнення цієї мети було використано методологію дослідження, яка включала аналіз літературних джерел та проведення дослідження на основі відомостей про впровадження штучного інтелекту у фінансову діяльність підприємств. Було проаналізовано різні варіанти використання штучного інтелекту у фінансовій діяльності, такі як автоматизація процесів, аналіз фінансових даних і прогнозування майбутніх результатів.
 Для успішного впровадження штучного інтелекту у фінансову діяльність підприємства у статті запропоновано кроки, які можна виконати для підготовки організації до застосування штучного інтелекту. Дослідження також вказують на можливі недоліки та виклики, які виникають під час впровадження штучного інтелекту у фінансову діяльність підприємства, тому необхідно враховувати фактори успішності та ризики в процесі його впровадження. 
 Отже, висновком дослідження є те, що використання штучного інтелекту у фінансовій діяльності підприємства може мати значний позитивний вплив на ефективність та точність прийняття рішень. Дослідження підтверджує гіпотезу, що використання штучного інтелекту може бути корисним для підприємств, які бажають покращити свою фінансову діяльність. Загалом впровадження штучного інтелекту в фінансову діяльність підприємства може стати ключовим фактором успішного управління, але потребує ретельної підготовки та врахування специфіки бізнесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Грудзевич, Уляна, та Андріана Дрозд. "ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ АТ «КРЕДОБАНК»". Вісник Університету банківської справи, № 3(42) (23 грудня 2021): 39–46. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x3(42)2021253522.

Full text
Abstract:
Анотація. Для досягнення фінансової стійкості банку потрібно постійно проводити аналіз його по-точного стану і планових показників з урахуванням ендогенних та екзогенних чинників. У цьому кон-тексті досліджено фінансову стійкість АТ «Кредобанк» і фактори впливу на неї за допомогою сучасноїметодики Z-score, яка вже довший час активно застосовується центральними банками багатьох кра-їн, а також науковцями Міжнародного валютного фонду, проте ще не здобула належного визнанняв дослідженнях фінансової стійкості в Україні. На основі фінансової звітності АТ «Кредобанк» побудо-вано логістичну модель, що характеризується високою якістю та є адекватною. Для розрахунку логістич-ної регресії розроблено і використано комплекс фінансових показників, що всесторонньо відобража-ють фінансовий стан установи і дають змогу спрогнозувати ймовірність її банкрутства, що, у свою чергу,дозволить підвищити ефективність ухвалення управлінських рішень щодо виявлення кризових явищі попередити їхній розвиток. Така логіт-модель може бути використана як у практиці фінансового ме-неджменту самої банківської установи, так і в наглядовій діяльності в банківському секторі. Установле-но, що розпал COVID-19 дещо похитнув рівень фінансової стабільності АТ «Кредобанк» 2020 року, томудля подальшого розвитку і зростання прибутковості установи запропоновано низку рекомендаційнихвимог. Визначено, що якість ресурсів і капіталу є головними показниками ефективної діяльності бан-ку, саме їхнє оптимальне співвідношення за умов забезпечення платоспроможності, ліквідності, рента-бельності та фінансової стійкості сприяє збільшенню клієнтів, а відповідно зростає й дохід банківськоїустанови.Ключові слова: банк, стійкість, фінансова стійкість банку, індикатор Z-score, SWOT-аналіз банку, ло-гіт-модель управління фінансовою стійкістю.Формул: 4; рис.: 2; табл.: 7; бібл.: 10.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Москаленко, Наталія. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ БАНКУ". Збірник наукових праць Державного податкового університету, № 1 (30 травня 2024): 53–58. http://dx.doi.org/10.32782/2617-5940.1.2024.8.

Full text
Abstract:
Мета статті – дослідження категорії фінансова безпека банку та її взаємозв'язку з економічної безпекою країни. У статті визначено ключові аспекти фінансової безпеки банку, її принципи та фактори, що впливають. Методи дослідження. Дослідження ґрунтується на загально-науковому діалектичному методі пізнання, за допомогою якого всі процеси та явища, що відбуваються в банку та банківській системі, розглянуто та досліджено у відношенні з зовнішніми та внутрішніми чинниками, що впливають на його фінансову безпеку. Застосовувалися методи: синтез, узагальнення, порівняння. Результати. У статті досліджено поняття фінансової безпеки банку та визначила його ключові характеристики. Упорядковано загрози банку, визначено ендогенні та екзогенні фактори, що впливають на середовище функціонування банку. Автором дано власне визначення фінансової безпеки банку як основи економічної безпеки країни, визначено принципи, згідно з якими банк повинен здійснювати свою діяльність, та описано систему інтегрованої діагностики банківських ризиків, на основі якої банку слід керувати своїми ризиками. Розглянуто законодавчі акти, які визначають новітні детермінанти для формування стратегії фінансової безпеки банків, а саме: Стратегія економічної безпеки України на період до 2025 року, Стратегія забезпечення державної безпеки, Стратегія розвитку фінансового сектору України до 2025 року, Стратегія розвитку фінтеху в Україні до 2025 року. Трансформаційні процеси в банківської діяльності ставлять перед даними фінансовими установами нові проблеми та виклики. Фінансова стійкість та ризик-менеджмент у банках, на думку автора, активно розширюються до поняття фінансова безпека банку, якому і присвячена стаття. Необхідність дослідження цього визначення відповідно до сучасних реалій закономірно спричинить подальшу розробку теорії фінансової безпеки банку. Крім того, активне залучення до банківської діяльності різних фінансових організацій та сфери послуг логічно призведе до розвитку теорії фінансової безпеки банку до теорії фінансової безпеки екосистеми банку, що відповідатиме змінам у банківській сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Нестеренко, Валентина, Інна Осьмірко та Тетяна Синиця. "АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ АНАЛІЗУ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Проблеми і перспективи розвитку підприємництва, № 26 (26 червня 2021): 79. http://dx.doi.org/10.30977/ppb.2226-8820.2021.26.79.

Full text
Abstract:
УДК 658.15; JEL Classification: M 40
 
 Мета. Формування підходу до аналізу ефективності фінансово-економічної діяльності підприємства на основі визначення факторів впливу та відповідних груп аналітичних показників. Методика дослідження. В ході дослідження використовувалися методи аналізу і синтезу, метод логічного аналізу. Інформаційними ресурсами дослідження є наукові видання і матеріали періодичних видань. Результати. Аналізуючи погляди дослідників на визначення сутності фінансової діяльності підприємства, можна виокремити наступні погляди: це діяльність підприємства, спрямована на формування і розподіл фінансових ресурсів; діяльність з фінансового посередництва; діяльність з організації використання фінансових інструментів в умовах підприємства; діяльність по забезпеченню підприємства фінансовими ресурсами; діяльність по мобілізації фінансових ресурсів підприємства задля досягнення визначених власником цілей економічного розвитку підприємства, тощо. Відповідно до сутності фінансово-економічної діяльність підприємства всі фактори впливу на неї можна розділити на наступні види: внутрішні - організаційно-правова форма підприємства, рівень забезпечення сировиною, ефективність системи управління підприємством, ефективність управління ресурсами підприємства, стан матеріально-технічного забезпечення діяльності підприємства, технологічний рівень виробництва, та зовнішні - загально ринкова кон’юнктура, соціально-політичні фактори, природі фактори, вплив податкової системи, рівень інвестиційної привабливості галузі, фінансово-кредитна політика держави. Відповідно до факторів впливу, перелік показників, за допомогою яких має реалізовуватися процес аналізу ефективності фінансово-економічної діяльності підприємства має бути наступним: показники ефективності використання основних засобів: фондовіддача, фондомісткість, фондорентабельність; показники ефективності використання матеріальних ресурсів: рентабельність продажів, рентабельність продукції, рентабельність операційної діяльності, рентабельність активів, рентабельність власного капіталу, рентабельність інвестицій; показники ефективності використання трудових ресурсів: продуктивність праці, трудомісткість продукції, виробіток; показники ефективності використання фінансових ресурсів: показники ділової активності, показники фінансової стійкості, показники ліквідності, показники фінансової рентабельності. Наукова новизна. Сформовано узагальнений підхід до аналізу ефективності фінансово-економічної діяльності підприємства відповідно до факторів впливу на неї та обґрунтовано перелік показників її оцінювання. Практична значущість. Запропоновані висновки можуть бути використані дослідниками, власниками та керівниками підприємств при формуванні ефективної системи аналізу господарської діяльності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Sytnyk, Nataliya, та Maryana Mykhailiuk. "ЗАГРОЗИ ТА РИЗИКИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВІЙНИ". Молодий вчений, № 5 (117) (31 травня 2023): 169–73. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2023-5-117-33.

Full text
Abstract:
У статті розкрито роль фінансової безпеки як фактору розвитку економіки в умовах воєнних дій. Визначено її вагомий вплив на сектори економіки на усіх рівнях фінансових відносин. Охарактеризовано страховий ринок як важливий сектор економіки, що відіграє важливу роль у перерозподілі валового внутрішнього продукту. Тому забезпечення фінансової безпеки страхового ринку України є актуальним питанням в умовах сьогодення. Визначено основні загрози та ризики, які впливають на фінансову безпеку страхового ринку України в умовах війни. Розглянуто сутність поняття «фінансова безпека» та охарактеризовано її важелі впливу на страховика. Проаналізовано індикатори стану фінансової безпеки страхового ринку України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Зелінська, Єлизавета Ю., та Анна А. Олешко. "ТЕОРЕТИКО-КАТЕГОРІАЛЬНІ ОСНОВИ ТІНЬОВОГО БАНКІНКУ В ЄВРОПІ ТА УКРАЇНІ". Journal of Strategic Economic Research, № 5 (28 грудня 2023): 73–86. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5398.2023.5.8.

Full text
Abstract:
Традиційно контроль над класичною фінансовою системою більш суворий, внаслідок чого тіньові фінансові установи мають більші переваги, бо не підлягають регулюванню та надають більш ризиковані та прибуткові послуги. Тіньовий банкінг напряму не порушує встановлених правил з фінансового моніторингу, але несе загрозу формування надмірного боргового завантаження, відмивання коштів, неетичного споживчого кредитування з необмеженим розміром відсоткової ставки. Метою даного дослідження є визначення поняття тіньового банкінгу та його складових, дослідження розвитку та визначення тіньової банківської діяльності в європейських країнах та Україні, а також висвітлення методів можливого регулювання тіньової банківської діяльності. Використано методи системного аналізу для визначення поняття та структури тіньової банківської системи. Методи спостереження та опису застосовано для збору даних щодо тіньового банкінгу країн Європи та України та їх порівняння, метод синтезу – задля виділення особливостей тіньової банківської системи Європейських країн та України в кризові роки. За результатами дослідження було визначено поняття тіньового банкінгу як системи тіньових фінансових організацій, які здійснюють фінансове посередництво поза класичною банківською системою країни. Головною причиною існування тіньових фінансових установ в Європі є забезпечення доходів підприємств для виживання у кризових станах. Також було визначено фактори, що формують тіньовий банкінг в Україні: слабкий моніторинг, відмивання грошей, низький рівень життя та фінансової грамотності населення. Зроблено висновок, що поточний підхід регуляторних органів до тіньової банківської діяльності передбачає фрагментарний моніторинг і регулювання, що призводить до відсутності прозорості. Основними ознаками тіньового банкінгу в європейських країнах є: циклічність, взаємозв’язок із класичним банкінгом, диверсифікація рівня тінізації залежно від держави ЄС. Українська тіньова фінансова система характеризується непрозорістю та відмиванням грошей, недовірою населення до класичних фінансових інститутів, готівкової культури та арбітражу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Loiko, Valeryia, та Maria Boieva. "УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ РИЗИКАМИ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 4 (2019): 21–29. http://dx.doi.org/10.32750/2019-0203.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто види фінансових ризиків страхової компанії, виділено причини, які можуть посприяти виникненню фінансових ризиків: економічні фактори, зовнішні втручання в діяльність страхової компанії, юридичні втручання, внутрішні дії (або бездіяльність), нестабільність фінансового ринку. Виділено наступні види фінансових ризиків страхової компанії: ризики, пов’язані із купівельною спроможністю грошей; ризики, пов’язані із вкладанням капіталу; ризики, пов’язані із операційною діяльністю компанії. Виокремлено фінансові ризики, які можна застрахувати і які не можна застрахувати. Виділено найбільш чутливі складові діяльності страхових компаній до фінансових ризиків: продажі, податки, маркетинг, інвестиції, фінанси. Процес управління ризиками передбачає здійснення як внутрішнього, так і зовнішнього факторного аналізу. Виділено п’ять етапів, з яких складається процес управління фінансовими ризиками страхової компанії: ідентифікація, оцінка, пріоритизація, реагування, реалізація плану управління ризиками. До найважливіших загроз фінансової діяльності страхової компанії при оцінці фінансових ризиків віднесено наступні види ризиків: ризик втрати платоспроможності; ризики втрати фінансової стійкості та незалежності. Проведено розрахунки коефіцієнтів оцінки фінансового стану та ризиків страхової компанії. За результатами розрахунків зроблено висновок, що страхова компанія, яку було обрано для дослідження, підтверджує статус фінансово стійкої та надійної компанії. Більшість показників перевищували нормативний рівень в декілька разів, показуючи позитивні тенденції до збільшення. Наведено порівняльну характеристику основних методів, завдяки яким у компаніях відбувається процес мінімізації фінансових ризиків. У страховій компанії, яка досліджувалась, для зниження фінансових ризиків використовується методи диверсифікації, хеджування і страхування ризиків. Зроблено висновок, що стандартизація фінансових ризиків у діяльності страхових компаніях відсутня. Великі страхові компанії нівелюють виникнення фінансових ризиків обсягами надання страхових послуг, а невеликі страхові компанії приймають рішення в основному спираючись на міркуванні їх власників або управляючих компанією.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Гапєєва, О. М., та О. М. Почтамцев. "ІНСТИТУЦІОНАЛІЗАЦІЯ ФІНАНСОВИХ ФАКТОРІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 2 (11) (25 березня 2024): 78–83. http://dx.doi.org/10.32782/dees.11-12.

Full text
Abstract:
У світлі сучасних глобальних викликів, таких як фінансові кризи, кіберзагрози та геополітичні напруження, питання національної економічної безпеки стає особливо актуальним. Інституціоналізація фінансових факторів в цьому контексті відіграє ключову роль у забезпеченні стійкості та стабільності економіки країни. Дослідження має на меті розглянути сучасні виклики перед інституціоналізацією фінансових факторів національної економічної безпеки, виявити їхній вплив та запропонувати конкретні рекомендації для зміцнення стабільності фінансової системи. Метою дослідження є проведення аналізу сучасних викликів перед інституціоналізацією фінансових факторів національної економічної безпеки, визначення їхнього впливу на економіку країни та формулювання практичних рекомендацій для політичних та економічних рішень. Об’єктом дослідження є процес інституціоналізації фінансових факторів, а предметом - їхній вплив на національну економічну безпеку в умовах сучасних глобальних викликів. Для досягнення мети дослідження використано комплекс методів, зокрема: аналіз наукової літератури, статистичний аналіз фінансових даних, емпіричні дослідження та експертні оцінки. Ці методи дозволили отримати всебічний огляд сучасних викликів та їхній вплив на національну економічну безпеку. Проведено аналіз сучасних викликів перед інституціоналізацією фінансових факторів, визначено ключові аспекти їхнього впливу на економіку країни та сформульовано рекомендації для зміцнення фінансової стійкості та національної економічної безпеки. На підставі отриманих результатів дослідження були сформульовані рекомендації щодо практичного впровадження. Рекомендується зміцнення міжнародного співробітництва у сфері фінансової регуляції, інвестиції у кібербезпеку та підвищення ефективності державного контролю за фінансовими інституціями з метою забезпечення стабільності та безпеки фінансової системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Александрова, Наталія, та Тетяна Давиденко. "ВПЛИВ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ НА МІЖНАРОДНІ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ". Сталий розвиток економіки, № 1(48) (22 січня 2024): 10–16. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-48-2.

Full text
Abstract:
На основі аналізу сучасних періодичних видань, статистичних звітів міжнародних фінансових інститутів , а також звітів НБУ, виявлено та досліджено наслідки російсько-української війни на розвиток міжнародних фінансово-економічних відносин. З’ясовано перспективи розвитку та зміни у взаємодії країн Єврозони, вплив наслідків війна на розвиток європейської фінансової системи. Проаналізовано звіти фінансової стабільності та виокремлено напрями стабілізації фінансового сектору України. Виокремлено фактори, що сприяли певній стабілізації та мінімізації системних ризиків для фінансової системи України, визначено стратегічні напрями подальшої взаємодії вітчизняного банківського сектору з міжнародними фінансовими установами. Зазначено критичні питання, які мають вирішити світова спільнота для подолання негативних наслідків спричинених військовою агресією росії проти України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Джерелейко, Світлана, Вікторія Борисова, Ірина Конєва, Олена Яковенко та Андрій Зінченко. "ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО МІНІМІЗАЦІЇ ФІНАНСОВИХ РИЗИКІВ: ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ ЦИФРОВОГО БІЗНЕСУ ТА СИСТЕМ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ". Financial and credit activity problems of theory and practice 4, № 57 (2024): 67–79. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.4.57.2024.4411.

Full text
Abstract:
У цій статті запропоновано інноваційні підходи до зменшення фінансових ризиків, адаптовані до цифрових систем бізнесу та бухгалтерського обліку. Проаналізовано взаємодію між упровадженням цифрового бізнесу й фінансовим ризиком у сучасних системах бухгалтерського обліку; продемонстровано, як такі фактори, як цифрова адаптація, ефективність систем бухгалтерського обліку, інновації та нестабільність ринку, впливають на фінансову стабільність. Використовуючи й кількісні, і якісні підходи, автори виявили, що вищий рівень упровадження цифрового бізнесу пов’язаний із меншим фінансовим ризиком. З одного боку, інновації відкривають нові можливості для зростання, з іншого боку, вони несуть нові ризики, якими потрібно ефективно управляти. У статті показано, що в бухгалтерському обліку вирішальну роль у точності фінансових звітів та управлінні ризиками відіграють сучасні системи, засновані на штучному інтелекті й автоматизації. Автори пропонують стратегічний, технологічний і бухгалтерський погляд на управління фінансовими ризиками. У статті представлено модель, яка може допомогти організаціям ефективніше управляти фінансовими ризиками в контексті цифрового середовища, використовуючи гнучкість і стійкі інновації в управлінні. Це дослідження робить внесок у царину управління фінансовими ризиками, надаючи корисні стратегії, які можуть бути реалізовані організаціями, що працюють у цифрову еру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Орел, А. М., та В. В. Дяченко. "ОСОБЛИВОСТІ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ В ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСАХ КРАЇНИ". Управління змінами та інновації, № 6 (31 травня 2023): 25–32. http://dx.doi.org/10.32782/cmi/2023-6-5.

Full text
Abstract:
Дана наукова стаття присвячена можливостям фінансової системи економічного розвитку в секторах економіки країни. Значною мірою це залежить від їх потенційного ресурсу, а саме природних ресурсів, виробничих потужностей, кваліфікованих кадрів. Складовою економічного потенціалу є забезпечення фінансовими ресурсами, задля збалансованої та ефективної галузевої фінансової системи. Для того, щоб використовувати фінансові важелі, що впливають на економічні, місцеві, регіональні та національні економічні регулятори, які повинні відстежувати та тримати на контролю фінансові потоки, фактори дефіциту та сфери концентрації фінансових потенційних ресурсів. В дослідженні проаналізовано вплив внутрішнього попиту на фінансові ресурси та запобігання «відпливу» фінансових ресурсів за межі галузі. В умовах економічного спаду та нестабільного світового розвитку в економіці питання активаційних ролей має важливі наслідки, а саме регламенту національної системи фінансового регулювання, задля економічного зростання. Зменшити вплив опору факторів, необхідно реалізувати стимул заходів фінансового регулювання, поки держава прагне створити належні умови для сталої інтенсифікації економічний розвиток. Підсумовуючи, відповідне збільшення рівня ефективності системи державного управління, який мінімізує економічні та інституційні ризики формування має значення довгострокової фінансової стратегії, яка сприятиме рівновазі та узгодженості очікуваних макроекономічних цілей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

ГУЦАЛЕНКО, Любов, та Мирослав МОЛДОВАН. "ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ В СИСТЕМІ ОБЛІКУ ПІДПРИЄМСТВ АГРОБІЗНЕСУ". Herald of Khmelnytskyi National University. Economic sciences 330, № 3 (2024): 317–22. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5740-2024-330-48.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження економічної сутності поняття «фінансові результати». Проаналізовано чинну нормативно-правову базу та відзначено про відсутність трактування фінансових результатів у нормативно-правових документах. Вивчено наукову літературу та з’ясовано різні підходи до розкриття змісту досліджуваної категорії. Підтримано думку, що при визначенні поняття «фінансові результати» необхідно пов’язати три складові – сутність, зміст та форму прояву. Запропоновано уточнене визначення змісту фінансових результатів, що дозволяє розглядати їх як універсальну економічну категорії, яка характеризує якість та ефективність фінансово-господарської діяльності підприємств агробізнесу. Визначено внутрішні та зовнішні фактори впливу на формування фінансових результатів сільськогосподарських підприємств. Відзначено про склад фінансових результатів сільськогосподарських підприємств, які пов’язані із здійсненням сільськогосподарської діяльності, що передбачає процес управління біологічними перетвореннями з метою отримання сільськогосподарської продукції або додаткових біологічних активів. Розкрито характеристику рахунків обліку фінансових результатів. Обумовлено про об’єктивність повернення в системі показників фінансової звітності інформації про надзвичайні витрати і доходи, пов’язані з відшкодуванням збитків від надзвичайних подій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Десятнюк, Оксана М., Андрій І. Крисоватий та Олена В. Птащенко. "РОЗВИТОК ФІНАНСОВОГО ІНСТРУМЕНТАРІЮ БІЗНЕСУ В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ІНКЛЮЗІЇ". Journal of Strategic Economic Research, № 6 (8 квітня 2024): 28–37. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5398.2023.6.3.

Full text
Abstract:
Розвиток фінансового інструментарію бізнесу в умовах цифрової інклюзії передбачає впровадження та використання цифрових технологій для полегшення доступу до фінансових послуг, поліпшення їхньої доступності та розширення покриття користувачів. Зростання використання електронних платіжних систем, таких як мобільні гроші, онлайн-платформи, електронні гаманці, сприяє зручному та швидкому проведенню транзакцій. Розвиток інтернет-банкінгу та мобільних додатків дозволяє клієнтам здійснювати банківські операції, вести облік фінансів та користуватися різноманітними фінансовими послугами в онлайн-режимі. Саме тому тематика представленого дослідження є актуальною та своєчасною. Метою представленої роботи є визначення основних складових та факторів впливу на розвиток фінансового інструментарію бізнесу в сучасних умовах цифровізації та інклюзії. Основними методами дослідження є: методи дедукції та індукції для визначення факторів впливу на процес розвитку бізнесу в сучасних умовах цифрової інклюзії, методи аналізу та синтезу для визначення основного базису розвитку фінансового інструментарію для бізнесу з урахуванням цифрової інклюзії та цифрової економіки, метод порівняння для визначення особливостей цифрової економіки, графічний метод для наочного та схематичного представлення основних результатів дослідження. Отже, розвиток фінтех-технологій відкриває нові можливості для надання фінансових послуг, таких як краудфандинг, платіжні рішення на основі блокчейну, роботизовані портфельні менеджери тощо. Платформи для онлайн-кредитування надають можливість малим і середнім підприємствам швидко отримати доступ до фінансових ресурсів, минувши традиційні процеси банківського кредитування. Використання блокчейну може поліпшити прозорість та безпеку фінансових транзакцій, сприяти відстеженню походження коштів та запобіганню фінансовим шахрайствам. Електронні рахунки та фактури: Перехід до електронних рахунків та фактур допомагає оптимізувати фінансовий облік, спрощує процес оплати та зменшує витрати на обробку паперових документів. Забезпечення доступу до фінансової освіти та консультацій через онлайн-платформи сприяє розвитку фінансової грамотності та підвищує інклюзію. Цифрова інклюзія в сфері фінансів може покращити доступність фінансових послуг для всіх шарів населення та різних категорій бізнесів, сприяючи економічному розвитку та підвищенню життєвого рівня.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Литвиненко, Олеся. "ПОНЯТТЯ І ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАГРОЗ ФІНАНСОВІЙ БЕЗПЕЦІ СИСТЕМНО ВАЖЛИВИХ БАНКІВ". Вісник Університету банківської справи, № 3(42) (23 грудня 2021): 47–54. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x3(42)2021253523.

Full text
Abstract:
Анотація. Невисокий рівень довіри до банків і незначні темпи її відновлення зумовлюють загостренняпроблеми забезпечення фінансової безпеки банківських установ. Низький рівень фінансової безпекинавіть одного системно важливого банку може спровокувати порушення і деформацію банківськогосектору загалом. Від того, наскільки повним є визначення складу загроз, оцінка рівня їхньої інтен-сивності та можливих наслідків впливу, залежить ефективність побудови всієї системи забезпеченняфінансової безпеки системно важливих банків. Особлива увага приділяється розкриттю теоретичнихаспектів поняття загрози фінансовій безпеці системно важливих банків. Зокрема, визначено сутністьі відмінності між поняттями «загрози фінансовій безпеці», «фактори фінансової безпеки», «небезпекафінансовій безпеці», «виклик фінансовій безпеці» та «шкода фінансовій безпеці» у межах досліджен-ня фінансової безпеки системно важливих банків. Надано авторське визначення поняттю загрози фі-нансовій безпеці системно важливих банків, відповідно до якого загрозу фінансовій безпеці системноважливих банків слід розглядати як реалізовану форму небезпеки, сукупність чинників та явищ, щоспричиняють порушення стійкості функціонування і зниження захищеності фінансових інтересів бан-ківської установи, що, у свою чергу, може спровокувати дестабілізацію всієї фінансової системи. Розгля-нуто основні підходи до класифікації загроз фінансовій безпеці системно важливих банків. Виявлено,що фундаментальним є поділ загроз за джерелом виникнення, відповідно до якого їх можна поділити назовнішні і внутрішні (екзогенні та ендогенні), надано детальну характеристику зовнішнім і внутрішнімзагрозам фінансовій безпеці системно важливих банків. У розрізі дослідження фінансової безпеки сис-темно важливих банків було досліджено питання довіри населення. Виявлено, що стійкий рівень довіриє чинником забезпечення фінансової безпеки, а зменшення рівня довіри населення доцільно розглядатияк одну з основних загроз фінансовій безпеці системно важливих банків.Ключові слова: фінансова безпека банку, системно важливий банк, загрози фінансовій безпеці систем-но важливого банку, довіра населення.Формул: 0; рис.; 1; табл.: 0; бібл.: 17.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

БОНДАРУК, О. С., та В. О. УДАЛОВА. "ФІНАНСОВА БЕЗПЕКА ЯК ФАКТОР ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ВІЙНИ". National Security Law and Economics, № 1 (29 грудня 2024): 78–84. https://doi.org/10.51369/3083-5917-2024-1-11.

Full text
Abstract:
Обґрунтовано, що економічні шоки, спричинені війною, становлять важливу проб­лему для фінансової безпеки держави. Доведено, що забезпечення фінансової стабіль­ності вимагає активного впровадження політики, спрямованої на стабілізацію фінан­сового ринку, а також ретельного моніторингу поточної економічної ситуації, зокрема покращення банківської системи, підвищення прозорості та підзвітності фінансових установ і покращення фінансового нагляду та регулювання. Аргументовано, що початок війни негативно позначився на всіх фінансових процесах в Україні, включаючи інвес­тиційні потоки та фінансову стабільність. Залучення міжнародної фінансової допомоги та інвестицій також є важливим елементом гарантування фінансової безпеки держави. Для пом’якшення несприятливих наслідків війни, збереження стабільності фінансової сфери, запобіганню подальшому погіршенню економічної ситуації та для сприяння еко­номічному відновленню країни підкреслюється важливість розроблення заходів страте­гічного характеру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Zhytar, Maksym. "ESG ТРЕНДИ У ФІНАНСОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ КОМПАНІЙ: КЛЮЧОВІ НАПРЯМКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 2, № 14 (2024): 86–94. https://doi.org/10.32750/2024-0209.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню сучасних ESG-трендів у фінансовій діяльності компаній, що включають екологічні (Environmental), соціальні (Social) та управлінські (Governance) фактори. Мета статті полягає в аналізі впливу цих факторів на стабільність та прибутковість фінансових установ, а також у визначенні основних викликів та перспектив впровадження ESG-підходів у фінансові стратегії компаній. У статті розглядається значення ESG для інвесторів та фінансових ринків, адже ESG-фактори стають дедалі важливішими критеріями при прийнятті рішень щодо інвестування та оцінки ризиків. У центрі уваги — оцінка міжнародного досвіду інтеграції екологічних, соціальних та управлінських стандартів у фінансову діяльність, що дозволяє визначити кращі практики для адаптації ESG підходів в Україні. Автор аналізує вплив ESG на структуру капіталу, фінансову стійкість та конкурентоспроможність компаній, підкреслюючи зростаючу роль стратегії сталого розвитку для збереження репутації та залучення інвестицій. Зокрема, робота досліджує, як інтеграція екологічних та соціальних стандартів допомагає знизити операційні та репутаційні ризики, сприяючи довгостроковій стабільності. Аналізуються виклики, з якими стикаються компанії при впровадженні ESG-підходів, зокрема недостатність регуляторної бази та брак фінансових стимулів. На основі проведеного дослідження надані рекомендації для українських фінансових установ, що спрямовані на ефективну інтеграцію ESG-підходів. До них належать створення прозорої системи звітності, підвищення рівня обізнаності щодо ESG серед інвесторів та менеджменту, а також стимулювання міжнародних стандартів звітності, що дозволить українським компаніям зберігати конкурентні переваги на глобальних фінансових ринках.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Пешков, А. М., та О. В. Лега. "АНАЛІЗ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 1 (10) (29 січня 2024): 151–58. http://dx.doi.org/10.32782/dees.10-27.

Full text
Abstract:
В умовах невизначеності, зумовленими, перш за все, військовою агресією росії та введенням військового стану, система фінансово-економічної безпеки суб’єктів господарювання є одним з головних елементів стратегічного управління. Необхідність вирішення проблем, з якими зіткнулися вітчизняні підприємства внаслідок кризи, актуалізувала питання оцінки фінансового стану, одним з головних індикаторів якого є фінансова стійкість підприємств. Тому у статті розглянуто теоретичні підходи до визначення поняття “фінансова стійкість підприємств”, виокремлено сутність категорії та значення для підприємств. Побудовано організаційну модель аналізу фінансової стійкості. Узагальнено негативні фактори впливу на фінансову стійкість підприємств. Проведено аналіз фінансової стійкості підприємств України за 2013–2022 рр., а саме проаналізовано динаміку основних показників фінансової стійкості, таких як коефіцієнт автономії, довгострокового залучення позикових коштів, короткострокової заборгованості. За результатами проведеного аналізу виявлено, що для підприємств України характерний низький рівень фінансової стійкості. Визначено пріоритетні завдання господарюючих суб’єктів для збереження фінансової стійкості в умовах військового стану.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Taldykin, O. "Crypto currency as a financial factor of netocracy." Naukovyy Visnyk Dnipropetrovs'kogo Derzhavnogo Universytetu Vnutrishnikh Sprav 2, no. 2 (2018): 29–35. http://dx.doi.org/10.31733/2078-3566-2018-3-29-35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

ПІЛЯЄВ, Ігор. "РОЛЬ БАНКІВ У ЕКОНОМІЧНОМУ ВІДНОВЛЕННІ ЯПОНІЇ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ". Economy of Ukraine 67, № 3 (2024): 3–18. http://dx.doi.org/10.15407/economyukr.2024.03.003.

Full text
Abstract:
У контексті залучення потенціалу банківського сектору для повоєнної реконструкції економіки України здійснено комплексний аналіз ролі банків у економічному відновленні Японії, визначено ключові фактори, суб’єктів та інституціонально-фінансові інструменти, що забезпечили успіх даного процесу. Передумовами успішної повоєнної відбудови японської економіки були: практично повне відокремлення внутрішньої фінансової системи від міжнародних фінансових структур; сувора довгострокова фіксація обмінного курсу ієни, валютний і фінансовий контроль з боку держави; збалансування державного бюджету; повна відмова уряду від випуску урядових боргових зобов’язань; жорстка функціонально-статусна ієрархія банків та інших кредитно-фінансових установ; заборона комерційним банкам проводити емісію, розміщувати цінні папери нефінансових корпорацій і виконувати трастові операції; запровадження мінімальних ставок за депозитами населення. Усе це забезпечило направлення обмежених фінансових ресурсів афілійованих з урядом стратегічних банків, комерційних банків і ощадних фінансових установ на інвестування пріоритетних, експортоорієнтованих галузей промислового виробництва.
 Розкрито роль конфуціанських комунітарно-солідаристських цінностей у забезпеченні успіху стратегічної ставки уряду на свідоме обмеження населенням поточного споживання і направлення заощаджень домогосподарств банківськими каналами на цілі інноваційного економічного зростання. Показано, що основними суб’єктами побудови фінансового механізму післявоєнної Японії були великі корпорації головних галузей промисловості, фінансові установи, через які спрямовувалися грошові потоки, і міністерство фінансів, яке виступало опікуном фінансової ієрархії.
 У цьому контексті пропонується заохочувати впровадження в Україні комунітарно-солідаристської ціннісної моделі відбудови й розвитку економіки, притаманної Японії та іншим економічно розвинутим країнам і суспільствам конфуціанської традиції, таким як Південна Корея, Сінгапур і Тайвань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Семеног, А. Ю., Р. Ю. Чухно, Є. В. Нейман та О. Г. Кайлюк. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВПЛИВУ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ НА ФІНАНСОВУ СТІЙКІСТЬ БАНКІВ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 3 (12) (27 травня 2024): 69–75. http://dx.doi.org/10.32782/dees.12-12.

Full text
Abstract:
У статті визначено сутність категорії фінансова стійкість банку. Розкрито зовнішні та внутрішні фактори забезпечення фінансової стійкості банку. Досліджено теоретичні основи цифрової трансформації. Представлено SWOT-аналіз цифрової трансформації бізнесу. Проаналізовано канали розповсюдження цифрової трансформації в межах стратегій розвитку компаній. Схарактеризовано особливості цифрової трансформації у діяльності банківських фінансових установ. Наведено позитивні (підвищення ефективності, доходів та конкурентоспроможності банків) та негативні (витрати на розробку ІТ-систем; кіберзлочинність) наслідки цифрової трансформації на фінансову стійкість банків. Окреслено перспективи розвитку банків в умовах цифрової трансформації в контексті зростання кібер-загроз та кібер-вразливостей банківських систем.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Носирєв, Олександр Олександрович. "Регіональна економічна безпека як фактор підвищення конкурентоспроможності економіки". Актуальні проблеми розвитку економіки регіону 10 (1) (29 квітня 2014): 202–6. https://doi.org/10.5281/zenodo.7950838.

Full text
Abstract:
Анотація. У статті розглянуто значення фінансової безпеки регіону для його соціально-економічного розвитку. Приділено увагу факторам, які негативно впливають на фінансово-економічну стійкість регіону. Запропоновано шляхи створення механізму забезпечення фінансової безпеки шляхом активації регіональних інтересів і стимулювання розвитку регіонів. Сформульовано заходи щодо забезпечення економічної безпеки регіонів. З метою підвищення конкурентоспроможності регіону та забезпечення регіональної безпеки пропонується використовувати систему моніторингу регіональної економічної безпеки.  Ключові слова: економічна безпека, фінансова безпека, дестабілізуючі фактори, стійкість  фінансової системи, фінансові ресурси.  Аnnotation. In the article deals with the importance of financial security in the region for its  socio-economic development. Attention is paid to the factors that affect the financial and economic  stability of the region. The ways of establishing a mechanism to ensure the financial security of the  region through the activation of regional interests and to stimulate regional development. Formulated  measures to ensure the economic security of the regions. In order to increase competitiveness and  regional security monitoring system is proposed to use regional economic security. Keywords: economic security, financial security, destabilizing factors, the stability of the  financial system, financial resources
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

КУЗІВ, Роман, та Ольга ГАРАФОНОВА. "ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ЯК ФАКТОР ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙ У ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ". Economic Synergy, № 2 (30 червня 2025): 28–40. https://doi.org/10.53920/es-2025-2-3.

Full text
Abstract:
У статті досліджується роль штучного інтелекту як інструменту оптимізації інвестицій у людський капітал на прикладі процесів навчання і розвитку персоналу (L&D) у великій ІТ-компанії. Основна увага приділяється оцінці економічної ефективності впровадження генеративного ШІ у ключові підпроцеси L&D – від формування індивідуальних планів розвитку до автоматизації менторства, створення навчального контенту та адаптивного навчання. У роботі використано комбінацію кількісних, якісних та експериментальних методів аналізу для побудови моделі, яка дозволяє оцінити фінансовий та операційний ефект від застосування інноваційних рішень на базі ШІ. Згідно з результатами моделювання, потенційне зниження операційних витрат може сягати до 31,5%, що свідчить про значні можливості підвищення ефективності L&D-процесів без зниження якості. Отримані результати можуть бути використані організаціями для прийняття обґрунтованих, стратегічно виважених рішень щодо інвестування у штучний інтелект як ефективний інструмент трансформації підходів щодо розвитку людського капіталу. У контексті динамічних змін на ринку праці й швидкого розвитку технологій, стратегічне впровадження ШІ у сферу навчання й розвитку може стати вирішальним фактором у забезпеченні стійкості бізнесу та досягненні цілей організації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Паска, І., О. Василенко, Т. Понедільчук та В. Заболотний. "ФОРМУВАННЯ ФІНАНСОВИХ ПОКАЗНИКІВ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ АГРАРНИХ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ". Financial and credit activity problems of theory and practice 6, № 41 (2022): 173–81. http://dx.doi.org/10.18371/fcaptp.v6i41.251429.

Full text
Abstract:
Анотація. Розроблено та обґрунтовано методику формування і розрахунку фінансових показників комерціалізації освітніх послуг аграрних закладів вищої освіти України для оцінювання рівня їхньої фінансової стійкості та конкурентоспроможності. Запропоновано модель залежності критеріїв конкурентоспроможності ЗВО від факторів впливу та сформовано перелік додаткових послуг, які можуть бути комерціалізовані. Проаналізовано міжнародний і вітчизняний досвід джерел фінансування ЗВО; фінансові показники за рівнем освіти для різних країн світу; формування сучасної методики і джерел фінансування аграрних ЗВО України; джерела надходжень та витрат загального і спеціального фондів, у тому числі фінансування наукових досліджень; фактори впливу на рівень конкурентоспроможності. Визначено динаміку змін надходжень від освітніх послуг аграрних закладів вищої освіти України у 2019—2021 рр. за джерелами фінансування на базі даних їхніх кошторисів. Наведено результати розрахунків фінансових показників комерціалізації. Під час дослідження використано загальнонаукові методи: емпіричного рівня (розрахунок, порівняння), теоретичного рівня (аналіз, узагальнення, моделювання); дані літературних джерел; дані фонду заробітної плати науково-педагогічних працівників, дані надходжень від освітніх послуг і дані видатків освітніх послуг за різними джерелами фінансування аграрних ЗВО. Факторами впливу на рівень конкурентоспроможності визначено: джерела фінансування, якість освітніх послуг, інноваційний розвиток, людські ресурси, міжнародну діяльність, співпрацю з роботодавцями, брендинг, додаткові послуги. Установлено основні критерії конкурентоспроможності: імідж (репутація) закладу, фінансова стійкість, контингент, кількість працевлаштованих за спеціальністю. Сформовано систему показників, що визначають рівень фінансової стійкості аграрних ЗВО. Ключові слова: аграрний заклад вищої освіти, конкурентоспроможність, освітні послуги, фінансові показники комерціалізації, фінансова стійкість. Формул: 0; рис.: 1; табл.: 4; бібл.: 16.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

СИДОРЧУК, Іванна. "УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 1 (27 лютого 2025): 72–77. https://doi.org/10.31891/mdes/2025-15-10.

Full text
Abstract:
У статті досліджено зміст та уточнено сутність «фінансової стійкості підприємства» як комплексного поняття. Представлено механізм управління фінансовою стійкістю підприємства у розрізі п’яти взаємопов'язаних блоків. Розглянуто фактори, що впивають на результативність діяльності та фінансову стійкість підприємства. Запропоновано напрями удосконалення управління фінансовою стійкістю на основі покращення фінансової політики підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Смагло, О. В. "PROSPECTS FOR THE DEVELOPMENT OF FINTECH TECHNOLOGIES IN THE GLOBAL MARKET OF FINANCIAL AND INVESTMENT SERVICES." Actual problems of regional economy development 1, no. 20 (2024): 372–79. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.20.372-379.

Full text
Abstract:
У статті досліджено основні фактори, що сприяють розвитку фінансових технологій у сфері глобального ринку. Проаналізовано передовий досвід функціонування ринку фінансових технологій та визначено ключові тренди його розвитку, а саме: високий світовий рівень впровадження фінансових технологій, динамічне зростання інвестицій у фінтех, найпопулярнішими секторами інвестування є грошові перекази та платежі, альтернативне кредитування, кібербезпека, блокчейн і криптовалюта, страхові технології. Метою є особливості, ризики і перспективи розвитку FinTech індустрії, обумовлені глобальним розвитком цифрової економіки в світі та в Україні. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити завдання: розглянути історію розвитку FinTech, дати поняття і класифікацію; перерахувати основні напрямки діяльності FinTech; проаналізувати стан індустрії FinTech в Україні; вивчити особливості регулювання індустрії FinTech на глобальному ринку; розглянути перспективи розвитку FinTech технологій. Об'єктом дослідження є ринок FinTech у світі та в Україні. Предмет дослідження – сукупність економічних відносин, що виникають у процесі функціонування ринку FinTech. Основними методами фінансових технологій є: - адаптація законодавчої бази для використання новітніх ІТ-технологій; - внесення змін до законодавства щодо встановлення єдиних уніфікованих форматів та єдиної уніфікованої форми електронних документів з метою організації електронного документообігу між фінансовими установами; - підтримка можливості реалізації - запровадження механізму контролю за якістю таких даних; - централізація ІТ-рішень, де це доцільно, для покращення керованості, - якість даних і зниження витрат; - забезпечення контролю за впровадженням учасниками фінансового сектору відповідних стандартів ІТ-безпеки. Наукова новизна одержаних результатів є надзвичайно важливою складовою фінансової системи держави, злагодженість та успішність функціонування світового фінансового ринку залежить від ефективності організації та рівня його розвитку. Практичне значення виступає сполучною ланкою, яка покликана забезпечити перерозподіл фінансових ресурсів і забезпечити фінансовим потокам надійний вектор руху. Наявність розвиненого та добре організованого ринку фінансово-інвестиційних послуг дозволяє капіталу швидко знаходити найвигідніші сфери свого застосування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Партин, Галина, та Соломія Папірник. "ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВА ЗА УМОВ НЕСТАБІЛЬНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ФУНКЦІОНУВАННЯ". Mechanism of an economic regulation, № 3-4(97-98) (25 жовтня 2022): 129–35. http://dx.doi.org/10.32782/mer.2022.97-98.21.

Full text
Abstract:
Належний рівень фінансової стійкості підприємства є важливим чинником, що впливає на його конкурентоспроможність та залежність від зміни ринкових умов. Саме тому комплексне вивчення фінансової стійкості, як характеристики фінансового стану суб'єкта господарювання, є надзвичайно важливим завданням. У статті для якомога точнішого розуміння сутності поняття «фінансова стійкість» проаналізовано підходи науковців до його трактування. Виокремлено основні фактори впливу на фінансову стійкість підприємства з поділом їх на зовнішні та внутрішні. Представлено характеристику методів і показників, які дають змогу отримати чітке уявлення про поточний стан та динаміку фінансової стійкості суб’єкта господарювання. Наведено ключові відносні показники фінансової стійкості та їх нормативні значення, а також досліджено динаміку фінансової стійкості підприємств України за видами економічної діяльності протягом 2019-2021 рр. Запропоновано напрями реалізації заходів, спрямованих на підвищення стійкості фінансового стану господарюючого суб’єкта. Зазначено що сьогодні, задля збереження стійкої фінансової позиції на ринку, підприємству необхідно належним чином формувати і використовувати не тільки фінансовий капітал, але й інші види його капіталу, такі як виробничий, інтелектуальний, людський, соціально-репутаційний та природний, які становлять основу операційної, технологічної, організаційної, репутаційної стійкості підприємства та стійкості його бізнес-моделі за умов динамічних змін середовища функціонування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Монтика, Юрій. "ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМИ ПОТОКАМИ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ". Via Economica, № 8 (21 лютого 2025): 78–84. https://doi.org/10.32782/2786-8559/2025-8-12.

Full text
Abstract:
У цій статті розглядаються підходи до управління фінансовими потоками малих і середніх підприємств, що є важливим аспектом забезпечення їхньої стабільності та конкурентоспроможності в умовах сучасної економіки. Актуальність даної теми зумовлена необхідністю оптимізації фінансових процесів підприємств з метою забезпечення їх сталого розвитку. У дослідженні використано методи аналізу фінансових потоків, планування витрат і контролю для виявлення найкращих практик фінансового менеджменту. Отримані результати свідчать про важливість впровадження інноваційних рішень, автоматизації фінансового моніторингу та підвищення кваліфікації менеджерів. Практична цінність роботи полягає в рекомендаціях компаніям щодо ефективного управління фінансами, що сприятиме адаптації до змін у бізнес-середовищі та забезпечить фінансову стійкість. Важливим аспектом управління фінансовими потоками є оптимізація структури доходів та витрат, що дозволяє підприємствам підвищити свою ефективність та уникнути фінансових ризиків. Зокрема, особливу увагу слід приділяти аналізу грошових потоків, який дозволяє оцінити ліквідність підприємства та його здатність виконувати фінансові зобов'язання. У сучасних умовах глобалізації та цифровізації бізнес-процесів дедалі важливішою стає автоматизація обліку фінансових операцій, що сприяє підвищенню точності розрахунків та зменшенню людського фактору. Окрім цього, для забезпечення стабільного розвитку підприємств важливо впроваджувати інноваційні фінансові інструменти, такі як використання цифрових платформ для управління фінансами, аналітичних систем та програмного забезпечення для прогнозування фінансових показників. Такі рішення допомагають підприємствам вчасно реагувати на зміни в економічному середовищі та приймати обґрунтовані управлінські рішення. Не менш важливим є питання управління кредитними ресурсами та інвестиціями. Ефективне управління борговими зобов'язаннями дозволяє підприємствам зменшити витрати на обслуговування кредитів та знизити ризики неплатоспроможності. Водночас, грамотне використання інвестиційних ресурсів сприяє розширенню бізнесу та підвищенню його конкурентних переваг на ринку. Таким чином, системний підхід до управління фінансовими потоками дозволяє підприємствам не лише зберігати стабільність, а й активно розвиватися навіть в умовах економічної нестабільності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Obushnyi, Sergiy, Kyrylo Arabadzhi та Kateryna Kostikova. "ФІНАНСОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В УКРАЇНІ: ШЛЯХ ДО ІННОВАЦІЙ ТА СТАБІЛЬНОСТІ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 11 (2023): 59–72. https://doi.org/10.32750/2023-0105.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу поточного стану фінтех-ринку в Україні, з фокусом на завданнях, що стоять перед урядом під час фінансової кризи, та швидкому впровадженню фінансових технологій. Фінансові технології (далі – фінтех) вносять докорінні зміни у фінансовий сектор, але вони й супроводжується значними ризиками. Проведено SWOT-аналіз вітчизняного фінтех-ринку, виявлено його сильні та слабкі сторони, можливості та загрози, а також ідентифіковано ключові ризики, що впливають на безпеку фінансового сектору. Проаналізовано комплекс факторів, які призвели до стрімкого розвитку фінтеху, включаючи джерела фінансування фінтех-компаній в Україні, розподіл фінтех-компаній за сферами діяльності та ринками, на яких вони працюють. Крім того, проаналізовано основні причини, що обмежують розвиток фінтеху в Україні. Результатами дослідження є те, що впровадження фінтеху в Україні викликає значний інтерес і має великий потенціал для розвитку фінансового сектору. Серед сильних сторін вітчизняного фінтех-ринку можна виділити наявність кваліфікованих кадрів, зростання інвестиційного потенціалу та підтримка з боку уряду та регуляторних органів. Однак, існують також слабкі сторони, зокрема низька освіченість населення щодо фінансових технологій, відсутність чіткого регулювання та високі ризики кібербезпеки. Розглянуто можливості розвитку фінтеху в Україні, зокрема в сферах платіжних систем, кредитування, інвестицій та страхування. Потенціал українського фінтеху полягає в полегшенні доступу до фінансових послуг, зменшенні витрат та підвищенні ефективності операцій. Проте, існують загрози, такі як недостатня регуляторна підтримка, нестабільність законодавчої бази та конкуренція з боку інших країн. Висновок даної статті акцентує увагу на важливості вирішення ризиків, пов'язаних з фінтехом, у фінансовій сфері з метою забезпечення безпечного розвитку цієї галузі. Ефективна регуляторна політика, підвищення рівня освіти серед населення, впровадження кібербезпеки та співпраця між державними органами, бізнес-структурами та фінтех-компаніями визначаються як ключові фактори, необхідні для забезпечення безпеки фінансового сектору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Швед, Вадим, Олена Омельченко та Владислав Мартинюк. "Концептуальні та методологічні підходи до визначення стійкості фінансового стану підприємства". ПОДІЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК 1(29) (2024): 30–38. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2024-29-5.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу сучасних змін у системі грошових та фінансових відносин підприємств, з акцентом на фактори, що впливають на формування та використання фінансових ресурсів. Автори досліджують взаємозв'язки підприємств з інвесторами, кредитними установами та державою, що лежать в основі фінансової стійкості. В роботі визначено концептуальні та методологічні підходи до оцінки фінансової стійкості, які охоплюють широкий спектр показників, таких як платоспроможність, ліквідність, фінансова незалежність. Особливу увагу приділено критичному аналізу різних коефіцієнтів, запропонованих для оцінки фінансової стійкості, з метою визначення найбільш ефективних методів аналізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Яцев, Д. О., Т. М. Паянок та В. О. Корнійчук. "ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗРАХУНКІВ З ПОКУПЦЯМИ ТА ЗАМОВНИКАМИ". Управління змінами та інновації, № 12 (20 грудня 2024): 84–89. https://doi.org/10.32782/cmi/2024-12-13.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження обліково-аналітичного забезпечення розрахунків з покупцями та замовниками, що є важливою складовою фінансової діяльності підприємств. Розглянуто основні види угод, їх роль у бухгалтерському обліку та особливості обліку дебіторської і кредиторської заборгованості. Акцентовано увагу на управлінні дебіторською заборгованістю як ключовому факторі фінансової стабільності підприємства. Визначено основні принципи формування договірних зобов’язань, а також методи прогнозування й аналізу фінансових зобов’язань, що дозволяють оптимізувати фінансові потоки компанії. Проаналізовано підходи до оцінки дебіторської заборгованості, враховуючи її ліквідність, терміни погашення та можливі ризики. Практична цінність роботи полягає у вдосконаленні методології обліково-аналітичного забезпечення, яке сприяє підвищенню конкурентоспроможності підприємств шляхом ефективного управління розрахунками з контрагентами. У статті також охарактеризовано вплив договірних зобов’язань на загальну фінансову стійкість, підкреслено необхідність інтеграції сучасних методів управління для забезпечення стабільності підприємств в умовах мінливого ринкового середовища.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Августин, Руслан, та Ірина Демків. "СТРАТЕГІЧНО-ТАКТИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТАРІЙ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ СТІЙКІСТЮ І ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 3 (29 вересня 2022): 121–26. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2022-5-17.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано на актуальності розробки стратегічних і тактичних підходів до управління фінансовою стійкістю і платоспроможністю суб’єктів господарювання. Визначено сукупність тактичних заходів, спрямованих на реалізацію стратегії забезпечення фінансової стійкості і платоспроможності підприємства. Узагальнено, що фінансова діяльність підприємства має бути спрямована на організацію систематичного надходження й ефективного використання фінансових ресурсів, дотримання розрахункової і кредитної дисципліни, досягнення раціонального співвідношення власних і залучених коштів, фінансової стійкості з метою ефективного функціонування бізнесу на загал. Обґрунтовано, що забезпечення фінансової стійкості підприємства передбачає окупність ресурсів, вкладених в підприємницьку діяльність, за рахунок грошових надходжень від господарювання, отримання прибутку для забезпечення самофінансування та незалежності підприємства від зовнішніх залучених джерел формування активів. Доведено, що платоспроможність є важливою компонентою ефективного функціонування підприємства, характеризується співвідношенням величини його високоліквідних активів і короткострокової заборгованості, тобто окремих видів активів підприємства за їх здатністю до швидкого перетворення в грошову форму без втрати своєї балансової вартості з метою забезпечення необхідного рівня платоспроможності. Визначено фактори посилення платоспроможності підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Соколюк, Іван. "ФІНАНСОВА СПРОМОЖНІСТЬ ОТГ ЯК ФАКТОР ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО СТАЛОГО РОЗВИТКУ". Сталий розвиток економіки, № 2 (53) (2 травня 2025): 430–36. https://doi.org/10.32782/2308-1988/2025-53-60.

Full text
Abstract:
У статті всебічно досліджено фінансову спроможність об’єднаних територіальних громад як ключовий чинник формування умов для забезпечення регіонального сталого розвитку в Україні. Розкрито теоретико-методологічні основи поняття фінансової спроможності, узагальнено сучасні наукові підходи до її трактування та оцінювання. Проаналізовано вплив таких факторів, як бюджетна автономія, структура доходів, податковий потенціал, управлінська ефективність, інституційна готовність до стратегічного планування та рівень цифровізації. Виявлено регіональні диспропорції та загрози фінансовій стабільності окремих ОТГ. Систематизовано інструменти підвищення фінансової спроможності громад, включаючи міжмуніципальне співробітництво, програмно-цільовий підхід до бюджетування, залучення інвестицій, донорських коштів і впровадження інноваційних практик сталого управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Дорошенко, Надія, та Світлана Дубініна. "ФІНАНСОВИЙ ПІДХІД ДО ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ УПРАВЛІННЯ БАНКОМ". Молодий вчений, № 6 (130) (31 жовтня 2024): 178–84. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2024-6-130-12.

Full text
Abstract:
У цій статті розглядається фінансовий підхід до оцінки ефективності управління банком на основі аналізу таких ключових фінансових показників: рентабельність активів (ROA), рентабельність власного капіталу (ROE), чистий процентний дохід та чистий прибуток. Прибутковість є основним індикатором його фінансової стійкості та здатності генерувати дохід. Показник рентабельності дозволяє оцінити, наскільки ефективно банк використовує активи та капітал для досягнення фінансових результатів. Особливу увагу приділено маржинальності банку та її впливу на загальну дохідність. У статті також аналізуються фактори, що впливають на прибутковість, такі як процентна політика, якість кредитного портфеля та витратна політика банку. Також, наведені статистичні дані за 2023 рік для банків України, які демонструють позитивні тенденції у фінансових показниках прибутковості, зокрема зростання чистого прибутку та рентабельності. Фінансовий підхід є ефективним інструментом для забезпечення стійкого розвитку банківської установи та прийняття управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Квасній, Любов, Зеновій Квасній, Юрій Даниленко, Олег Гацков та Юрій Строгуш. "ПРОБЛЕМИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В УКРАЇНІ". Public Management and Policy, № 1(5) (23 січня 2025): 47–57. https://doi.org/10.70651/3041-2498/2025.1.06.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто актуальні економічні проблеми фінансового забезпечення розвитку територіальних громад в Україні. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю ефективного забезпечення фінансового розвитку територіальних громад України в умовах децентралізації. Сучасні економічні виклики, такі як нерівномірність розподілу фінансових ресурсів, залежність від державних субвенцій, обмеженість інвестиційних можливостей, вимагають нових підходів до формування фінансової стратегії громад. Успішне вирішення цієї проблеми є надзвичайно важливим для підвищення фінансової автономії громад, забезпечення їх сталого розвитку та соціально-економічної стабільності в умовах сучасних змін та викликів. Здійснено аналіз основних викликів, які впливають на ефективність формування та використання фінансових ресурсів громад у контексті децентралізації. Особливу увагу приділено проблемам нерівномірності розподілу доходів, недостатнього рівня власних надходжень та залежності від міжбюджетних трансфертів. Визначено ключові фактори, що перешкоджають фінансовій автономії громад, зокрема недосконалість податкової системи, обмеженість інвестиційних ресурсів та вплив макроекономічних нестабільностей. Визначено роль і місце прозорості та підзвітності в управлінні фінансами територіальних громад, залучення громадян до формування бюджету та моніторингу витрат завдяки підвищенню довіри до місцевих органів влади. У роботі запропоновано шляхи вдосконалення фінансового забезпечення, включаючи залучення інвестицій та підвищення прозорості використання бюджетних коштів. З метою стимулювання економічного зростання територіальних громад, запропоновано конкретні рекомендації, включаючи фінансову допомогу, освітні ініціативи та консультаційний супровід. Результати дослідження спрямовані на підвищення ефективності фінансового менеджменту в територіальних громадах, що є необхідною умовою їх сталого соціально-економічного розвитку та забезпечення фінансової незалежності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Рибіна, Лариса. "РОЛЬ ПУБЛІЧНИХ ФІНАНСІВ В РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОЇ ІНКЛЮЗІЇ ЯК ФАКТОРУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ". Сталий розвиток економіки, № 2(49) (30 квітня 2024): 180–85. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-49-28.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанням обґрунтування ролі публічних фінансів в розвитку фінансової інклюзії як фактору забезпечення стійкого розвитку сільських територій України. Автором визначені передумови розвитку фінансової інклюзії сільських територій згідно із Стратегією розвитку фінансового сектору України, до яких віднесено: наявність інфраструктури для надання фінансових послуг, затребуваність, якість і корисність фінансових послуг, фінансова грамотність, опосередкована роль у формуванні яких належить публічним фінансам. В статті сформульовані принципи інклюзивного розвитку сільських територій, які забезпечують широкий доступ органів місцевого самоврядування, сільського бізнесу та сільського населення до джерел фінансового забезпечення стійкого інклюзивного розвитку сільських територій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

ІЛЬЧУК, Валерій Петрович, Тетяна Олександрівна ШПОМЕР та Андрій Миколайович ШПОМЕР. "КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ НЕБАНКІВСЬКИХ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ НА РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ". Economic Synergy, № 2 (30 червня 2023): 74–88. http://dx.doi.org/10.53920/es-2023-2-6.

Full text
Abstract:
Показана значущість суб’єктів фінансового ринку у розв’язанні проблеми забезпечення фінансовими ресурсами розвитку реального сектора економіки. Відмічена важливість небанківських фінансових установ в усуненні дефіциту фінансових ресурсів, розкритий потенціал їх розвитку і можливості за певних умов складати конкуренцію банківським установам. Виявлені проблеми розвитку небанківських фінансових установ та фактори макро- і мікросередовища, що знижують їх конкурентоспроможність на ринку фінансових послуг.
 Досліджені умови виникнення конкуренції між небанківськими і банківськими фінансовими установами, визначені зони їх монопольної та конкурентної діяльності на ринку фінансових послуг. Розкриті особливості діяльності небанківських фінансових установ, яка має вузькоспеціалізований характер та свої негативні і позитивні сторони. Визначені певні конкурентні переваги небанківських фінансових установ порівняно з банками, що робить їх серйозними гравцями на ринку фінансових послуг. Визначені ті види фінансових послуг , де небанківські фінансові установи складають вагому конкуренцію банкам. Виявлені також фактори, що забезпечують конкурентоспроможність небанківських фінансових установ та потенціал його нарощування. Досліджені шляхи підвищення конкурентоспроможності небанківських фінансових установ, основними серед яких є: запровадження цифрових фінансових технологій, організація рекламного супроводу фінансових послуг, мінімізація ризиків посередницької діяльності, державне регулювання діяльності небанківських фінансових установ, запровадження нових схем кредитування та зниження ціни позикового капіталу, використання досвіду європейських країн у сфері надання небанківських фінансових послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Єфанов, В. А. "СУЧАСНІ АСПЕКТИ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ГОСПОДАРЮЮЧИХ СУБ’ЄКТІВ В СИСТЕМІ АГРОБІЗНЕСУ УКРАЇНИ". Управління змінами та інновації, № 6 (31 травня 2023): 20–24. http://dx.doi.org/10.32782/cmi/2023-6-4.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто теоретичні аспекти фінансової стійкості господарюючих суб’єктів в системі агробізнесу України. Охарактеризовано поняття фінансової стійкості суб’єкта господарювання в сучасних економічних умовах. Подана та охарактеризована структура фінансової стійкості суб’єкта господарювання. Встановлена сутність фінансового стану суб’єкта господарювання. В процесі дослідження визначено та структуровано фактори, що впливають на фінансову стійкість суб’єкта господарювання в аграрному секторі економіки. Встановлено вплив внутрішнього та зовнішнього середовища на фінансову стійкість суб’єкта господарювання. Визначено способи пом'якшення негативних наслідків від впливу зовнішніх факторів на фінансову стійкість суб’єкта господарювання. Визначена важлива роль управління фінансовими ризиками, які можуть виникати та впливати на фінансову стійкість суб’єкта господарювання. Розроблена загальна концепція формування системи управління ризиками на підприємствах агропромислового комплексу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

ОГІНСЬКИЙ, Євген, Дмитро АНТОНЮК, Тетяна ВАКАЛЮК, Дмитро МОСКАЛИК та Вячеслав ВАСИЛЕНКО. "АНАЛІЗ АЛГОРИТМІЧНОГО І МАТЕМАТИЧНОГО АПАРАТУ ДЛЯ СИСТЕМ ПОБУДОВИ ТА АНАЛІЗУ ІНСТРУМЕНТІВ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛЬНИМИ ФІНАНСАМИ". INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, № 3 (5) (26 січня 2023): 29–40. http://dx.doi.org/10.32689/maup.it.2022.3.4.

Full text
Abstract:
Управління персональними фінансами має велике значення для сучасної людини. Воно визначає ухвалення фінансових рішень для того, щоб людина почувалася захищеною, покращувала персональний фінансовий добробут, завчасно формувала резервний фонд на випадок непередбачуваних ситуацій. Для досягнення фінансових цілей можуть використовуватися різні фінансові інструменти. Це може бути банківський депозит, облігації, акції, нерухомість, тощо. Кожен фінансовий інструмент також має свої характеристики. Кожен інструмент має свою ризикованість, часові обмеження і прибутковість. Валютні ризики, фінансові кризи, пандемії дуже сильно впливають на характеристики фінансових інструментів, роблять їх більш або менш привабливими. Вкладення у державні облігації можуть бути дуже вигідними в один період часу і значно менш вигідними у інші періоди часу. Тобто фінансові інструменти можуть підходити для визначених фінансових цілей в один період часу і не підходити в інший. Виникає питання вибору математичного апарату для вирішення проблеми знаходження оптимальних стратегій для фінансових вкладень людей, для того щоб врахувати різні фактори. Розглянуто детально такі методи і їх особливості як Supervised learning, Unsupervised learning, навчання з підкріпленням. Також розглянуто деякі алгоритми Supervised learning: лінійна регресія, дерева ухвалення рішень, поліноміальна регресія. Алгоритми методу Unsupervised learning: кластерний аналіз, метод K-середніх, ієрархічна кластеризація, кластеризація на основі щільності. Також розглянуто підхід агентного моделювання і спосіб статистичного моделювання випадкових процесів за допомогою ланцюгів Маркова, алгоритми навчання з підкріпленням, а саме Value-based метод і Policy-based метод. Також було розглянуто різні типи задач, які можна вирішувати за допомогою наведених підходів. Дані алгоритми дають можливість для їх широкого застосування у різних сферах, а також для вирішення питань управління персональними фінансами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Yurchenko, Andrey, Kateryna Kraus та Nataliia Kraus. "ІНСТИТУЦІЙНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВИМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ: СВІТОВИЙ ДОСВІД ТА УКРАЇНСЬКА ПРАКТИКА". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 9 (2022): 16–33. http://dx.doi.org/10.32750/2022-0102.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано нормативно-правову базу функціонування закладів освіти в Україні, зокрема в частині управління фінансовим забезпеченням та сприяння фінансовій автономії. Охарактеризовано механізм державного управління фінансового забезпечення освіти, що включає не лише центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування. Проаналізовано джерела фінансування закладів загальної середньої освіти відповідно до Закону України “Про середню освіту”. Визначено ключові джерела фінансування закладів освіти, що будуть ефективними, якщо кошти, призначені державою на фінансування освіти, виділятимуться стабільно, об’єктивно, пропорційно та в достатніх обсягах.
 Моніторинг динаміки обсягів видатків зведеного бюджету України на освіту за 2015-2020 роки свідчить про те, що у структурі видатків бюджету за рівнями освіти найбільшу частку у видатках мали витрати на заклади загальної середньої освіти – 42,4-48,3%. Вивчення концептуальних засад фінансового забезпечення сфери освіти в Україні є фактом того, що для вирішення проблем цієї сфери має бути сформована система дієвих заходів, орієнтованих на забезпечення її ефективного розвитку. Пріоритетним завданням, має стати належне фінансове забезпечення освіти через оптимізацію бюджетних та позабюджетних джерел її розвитку. Фінансове забезпечення закладів освіти в Україні в основному здійснюється за рахунок коштів бюджетів різного рівнів, незважаючи на підвищення ролі позабюджетних джерел в останнє десятиліття.
 Проведено дослідження іноземного досвіду управління фінансовим забезпеченням закладів освіти на прикладі таких країн, як Китай, США, Великобританія, Франція, Японія, Польща тощо. Виявлено, що оцінювання ефективності управління фінансовим забезпеченням є обов’язковою частиною діяльності закладу освіти. Планування діяльності та розвиток рівня закладу освіту не можливі без аналізу управлінських процесів. Оцінка фінансового управління базується на описових, прогнозово-передбачуваних та нормативних моделях.
 Для стабілізації фінансового становища українських закладів освіти запропоновано оптимізувати фінансово-господарську діяльність шляхом: збільшення добровільних пожертв та внесків розробити та провести кампанію залучення некомерційних організацій у місті; розширення автономії закладів освіти, що дозволить зменшити бюрократичні процедури отримання фінансування, дозволить заробляти безпосередньо закладу освіти та допоможе проводити більш ефективне фінансове планування; доопрацювання законодавства у галузі фінансування закладів освіти; активно готуватися до участі в громадському бюджеті. Це дозволить покращити процес фінансової діяльності закладу освіти та отримати додаткові позабюджетні джерела фінансування. Нова фаза економічного розвитку вимагає змін у державному управлінні, гнучких організаційних формах, переходу від прямих адміністративних до непрямих методів управління шляхом ефективного бюджетного фінансування шкільної освіти, орієнтованого на досягнення поставлених завдань з урахуванням особливостей навчання, диференціація витрат на реалізацію освітніх програм для регіонів та напрямів підготовки кадрів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!