Academic literature on the topic 'Фармакологія'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фармакологія.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фармакологія"

1

Лой, Г. Я., Я. І. Іванків, І. І. Лойко, and О. М. Олещук. "ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19 НА КАФЕДРІ ФАРМАКОЛОГІЇ З КЛІНІЧНОЮ ФАРМАКОЛОГІЄЮ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І. Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО МОЗ УКРАЇНИ." Медична освіта, no. 1 (April 20, 2021): 35–38. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.1.11969.

Full text
Abstract:
Пандемія COVID-19 стала найбільшим викликом, з яким стикнулися учасники різних рівнів навчального процесу в усьому світі. Запровадження карантину на території України із забороною відвідування здобувачами закладів освіти викликало необхідність організувати навчальний процес он-лайн у надзвичайно короткий термін із врахуванням унікальності потреб для кожного предмета. Це кардинально змінило підходи до викладання дисциплін, для яких такий формат не був типовим, і стало нелегким випробуванням як для викладачів, так і студентів, адже вимагало дуже високого рівня організованості обох сторін. З такими труднощами зіткнулися учасники навчального процесу Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського МОЗ України, проте дистанційна форма занять була опанована досить швидко, що дозволило забезпечити хороший рівень підготовки здобувачів освіти. У даній статі розповідається про досвід викладання предмета «Фармакологія» на кафедрі фармакології з клінічною фармакологією в умовах карантинних обмежень, зумовлених пандемією COVID-19, описуються засоби комунікації, інноваційні технології та методики викладання дисципліни, що застосовуються для організації навчального процесу в режимі он-лайн. Дистанційна модель навчання сприяла розвитку інтерактивних методів обговорення матеріалу та оцінювання знань. Проте великим недоліком такого формату є нижча об’єктивність оцінювання знань студентів у зв’язку із можливістю застосування ними додаткових матеріалів під час семінарської частини заняття та тестового контролю. Хоча і студенти, і викладачі кафедри фармакології з клінічною фармакологією були змушені стикнутися з різноманітними проблемами, які вимагали швидкої адаптації до змін, однак, врешті, вдалося забезпечити високу якість навчального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Posokhova, K. A., O. M. Oleshchuk, and O. O. Shevchuk. "ВИСВІТЛЕННЯ ПРОБЛЕМ РАЦІОНАЛЬНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АНТИБІОТИКІВ ПРИ ВИКЛАДАННІ ФАРМАКОЛОГІЇ." Медична освіта, no. 1 (May 3, 2019): 107–10. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.1.10092.

Full text
Abstract:
Мета роботи – аналіз проблем раціонального застосування антибіотиків та шляхів їх вирішення при викладанні фармакології. Основна частина. Проаналізовано основні проблеми, які перешкоджають ефективній антибіотикотерапії у наш час (прогресуюче зростання резистентності мікроорганізмів, нераціональне, надмірне застосування антибіотиків у клінічній практиці) та підкреслено важливість подачі цього матеріалу студентам для усвідомлення ними належних правил використання антибіотиків. Висновок. Аналіз причин антибіотикорезистентності, проблем раціонального призначення антибактеріальних препаратів та шляхів їх вирішення при викладанні теми “Фармакологія антибіотиків” є важливою складовою ефективного опанування студентами цього важливого матеріалу з метою використання у майбутній лікарській діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Фисенко, Владимир Петрович, and Наталья Геннадиевна Бондарчук. "Профессор Михаил Петрович Николаев и российская фармакология." Экспериментальная и клиническая фармакология 79, no. 10 (October 21, 2016): 29–33. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2016-79-10-29-33.

Full text
Abstract:
Обсуждены разные этапы жизни и научной деятельности профессора Михаила Петровича Николаева. Показана важность для фармакологии предложенных им новых методов исследования, актуальность проведенных работ в эндокринологической, сердечно-сосудистой, патологической фармакологии, фармакологии органопрепаратов и биофармации. Представлены данные о подготовке М. П. Николаевым научно-педагогических кадров и обучении фармакологии студентов медицинских и фармацевтических вузов. Проанализирована деятельность М. П. Николаева в области военной фармакологии. Обращено внимание на роль М. П. Николаева в создании журнала «Фармакология и токсикология» и Всесоюзного научного общества фармакологов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Луценко, О. А., А. Г. Сидоренко, and Р. В. Луценко. "КОРЕЛЯЦІЙНИЙ АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ СКЛАДАННЯ ІСПИТУ «КРОК»." Медична освіта, no. 4 (February 2, 2022): 37–41. http://dx.doi.org/10.11603/m.2414-5998.2021.4.12257.

Full text
Abstract:
У статті встановлено фактори, що впливають на успішність складання ліцензованих інтегрованих іспитів «Крок 1. Загальна лікарська підготовка» і «Крок 2. Загальна лікарська підготовка» у здобувачів освіти медичного факультету № 1 Української медичної стоматологічної академії, що вступили до ЗВО у 2013 р. Встановлено, що у всій сукупності студентів % ЗНО рівною мірою кореляційно залежав від усіх 3 предметів. Показано першочергову значимість таких трьох освітніх компонентів з циклу загальнонаукових дисциплін, як патологічна анатомія, патологічна фізіологія, фармакологія, в успішному складанні «Крок 2. Загальна лікарська підготовка». При цьому інші фундаментальні дисципліни, які входять до складу тестового екзамену «Крок 1», мали меншу вагомість для успішного складання «Крок 2». Це демонструє, що для засвоєння професійно-орієнтованих дисциплін має немале значення рівень знань з основних фундаментальних дисциплін, а саме патологічної фізіології, патологічної анатомії і фармакології. Серед професійно-орієнтованих дисциплін, що входять до складу «Крок 2», найбільше кореляцій налічував терапевтичний профіль, який міцно корелював з усіма предметами в межах «Крок 2» і патологічною анатомією, патологічною фізіологією та фармакологією. Хірургічний профіль вірогідно корелював з акушерством та гінекологією і педіатричним профілем. При цьому гiгiєна та органiзацiя охорони здоров’я не утворювала сильних кореляційних звʼязків із предметами, що входять до складу «Крок 1». Рівень оволодіння професійно-орієнтованими дисциплінами залежить один від одного, окрім гiгiєни та органiзацiї охорони здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Chechotina, S. Yu, R. V. Lutsenko, T. O. Deviatkina, E. H. Kolot, and A. H. Sydorenko. "АКТУАЛЬНІСТЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕФЕКТИВНОЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ ПРИ ВИВЧЕННІ ФАРМАКОЛОГІЇ." Медична освіта, no. 4 (November 12, 2019): 56–61. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.3.10426.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано динаміку розподілу навчального навантаження з дисципліни «Фармакологія» в період підготовки студентів 2–3 курсів стоматологічного та 3 курсу медичного факультетів. Розкрито актуальність раціональної організ­ації самостійної роботи студентів при вивченні дисципліни у зв’язку зі зменшенням кількості аудиторних годин. Представлено порівняльну характеристику кількості аудиторних та позааудиторних годин з фармакології за фахом «Стоматологія» та «Лікувальна справа» згідно з робочими програмами. Встановлено, що за останні 3–4 навчальні роки кількість годин для практичних занять у студентів, які навчалися за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Спеціаліст», скоротилася в 1,6 раза у студентів стоматологічного факультету та в 1,8 раза у студентів медичного факультету зі збереженням загальної кількості годин із дисципліни. З переходом підготовки спеціалістів другого (магістерського) рівня вищої освіти ситуація дещо покращилась. Однак у студентів медичного факультету згідно з новою типовою програмою перелік лікарських препаратів збільшено майже наполовину та обсяг позааудиторних годин більше на 15 % порівняно зі студентами-стоматологами. Для оптимізації вивчення «Фармакології» та раціональної організації самостійної роботи студентів викладачами кафедри підготовлено достатнє методичне забезпечення, видано навчальні підручники та посібники, залучаються інноваційні технології та інтерактивні форми навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Voloshchuk, N. I., O. M. Denysyuk, O. V. Khodakivska, and O. Yu Galiutina. "ПОЗААУДИТОРНА РОБОТА СТУДЕНТА: НЕВИКОРИСТАНИЙ РЕЗЕРВ АБО ДЖЕРЕЛО ДИДАКТИЧНИХ ІННОВАЦІЙ." Медична освіта, no. 4 (September 25, 2018): 36–40. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.4.9193.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проаналізувати форми і методи самостійної позааудиторної роботи студентів, які використовуються на кафедрі фармакології, для вдосконалення навчального процесу та формування у майбутніх спеціалістів-медиків глибоких знань із фармакології і здатності до самоосвіти та самовдосконалення. Основна частина. У даній статті ми представили організацію самостійної позааудиторної роботи студентів на кафедрі фармакології Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Вона ведеться за трьома основними напрямками: навчально-обовʼязковим, навчально-дослідницьким та науково-дослідним і включає в себе традиційні і нетрадиційні види та форми. Найбільш важливою складовою є ініціативна творча активність студентів. Хоча це самостійна робота студента, але вона ведеться при підтримці викладачів, саме тому на кафедрі створені та постійно оновлюються засоби дидактичної підтримки самостійної роботи (методичні рекомендації для підготовки до практичних занять та для самостійної позааудиторної роботи, мультимедійні презентації лекцій, навчальний посібник “Фармакологія. Конспект лекцій”, навчальна аптека, комплекти тестових завдань, фармакотерапевтичних і ситуаційних задач стандартного та нестандартного типу, критерії оцінювання всіх видів самостійної роботи). Такий підхід до організації самостійної позааудиторної роботи студентів дозволяє розвивати у майбутніх лікарів компетентності, необхідні для правильного формування їх професійної культури. Висновок. Самостійна позааудиторна робота студентів як важливий інструмент та найбільш складна форма організації навчального процесу вимагає сучасної матеріально-технічної бази, відповідного теоретичного, психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу, постійного пошуку нових результативних форм, методів і засобів навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Chekman, I. S., N. A. Gorchakova, V. V. Berezhniy, A. V. Davydiuk, and M. R. Roman'ko. "Pharmacology of vitamin D." SOVREMENNAYA PEDIATRIYA 82, no. 2 (April 5, 2017): 28–36. http://dx.doi.org/10.15574/sp.2017.82.28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Венгеровский, Александр Исаакович, and Ольга Евгеньевна Ваизова. "К 150-летию со дня рождения основателя сибирской школы фармакологов академика Николая Васильевича Вершинина." Экспериментальная и клиническая фармакология 81, no. 1 (January 22, 2018): 24–28. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2018-81-1-24-28.

Full text
Abstract:
Статья посвящена жизни и творчеству известного фармаколога академика АМН СССР Н. В. Вершинина. Создатель сибирской научной школы фармакологов академик АМН СССР, заслуженный деятель науки РСФСР, лауреат Государственной премии СССР Николай Васильевич Вершинин 43 года возглавлял кафедру фармакологии Императорского Томского университета, Томского государственного университета, Томского медицинского института (ныне — Сибирский государственный медицинский университет). Благодаря его исследованиям в нашей стране стали применять сибирскую камфору вместо недоступной японской, в медицинскую практику вошли многие препараты отечественных лекарственных растений. Учебник фармакологии Н. В. Вершинина переиздавался 11 раз, был переведен на китайский язык.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Chekman, I. S. "Quantum Pharmacology: New Direction in Materia Medica." Nauka ta innovacii 6, no. 2 (March 30, 2010): 29–35. http://dx.doi.org/10.15407/scin6.02.029.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Паласюк, Б. М. "МІЖДИСЦИПЛІНАРНА ІНТЕГРАЦІЯ – ОСНОВА ПРОФЕСІЙНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ НАВЧАННЯ У МЕДИЧНОМУ ЗАКЛАДІ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Медична освіта, no. 4 (February 2, 2022): 42–46. http://dx.doi.org/10.11603/m.2414-5998.2021.4.12689.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто роль міждисциплінарної інтеграції як необхідної складової навчального процесу в системі медичної освіти, що дає змогу доповнити зміст однієї дисципліни знаннями з іншої та обґрунтовує можливість комплексного вирішення завдань медичної практики методом широкого інтегрування набутої під час вивчення різноманітних дисциплін інформації. Багаторічний досвід викладання навчальної дисципліни «Латинська мова та медична термінологія» свідчить про наявність тісних інтеграційних зв’язків з іншими дисциплінами, насамперед, анатомією людини, фармакологією, біологією тощо, а також у контексті значення латинської мови для формування термінологічної компетентності майбутніх медиків з усіма дисциплінами, які студенти вивчають на старших курсах. Сучасна анатомічна термінологія складається переважно з латинських термінів, тому формування на заняттях з латинської мови умінь правильного читання анатомічних термінів, засвоєння основ латинської граматики, необхідної лексики і греко-латинських словотворчих елементів сприяє виробленню навичок грамотного використання анатомічних номенклатурних найменувань і дозволяє студентам використовувати набуті теоретичні знання на заняттях з анатомії. Метою вивчення розділу «Фармацевтична термінологія» у курсі латинської мови є навчити студентів правильно виписувати рецепти на різні форми ліків, сприяти усвідомленому засвоєнню і вживанню фармацевтичних термінів і таким чином сформувати термінологічну основу для вивчення предмета «Фармакологія». Під час вивчення клінічної термінології студенти вчаться формулювати прості медичні діагнози, засвоюють загальні вислови, які описують властивості стану хвороби і способи її лікування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Фармакологія"

1

Зленко, Е. Т., and В. И. Мамчур. "Фрагменты исторического становления кафедры фармакологии." Thesis, Издательство СумГУ, 2002. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24531.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Кулішенко, Людмила Анатоліївна, Людмила Анатольевна Кулишенко, Liudmyla Anatoliivna Kulishenko, and А. Рибалко. "Медична термінологія у праці Юрія Липи «Ліки під ногами»." Thesis, Сумський державний університет, 2019. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/77078.

Full text
Abstract:
Здоров’я людини і нації в цілому – це найважливіша проблема сьогодення для українського суспільства, оскільки на потенціал країни впливає стан здоров’я населення держави. Лікування лікарськими рослинами відоме з давніх часів. Фітотерапія, тобто лікування травами, широко використовується із профілактичною метою, однак вона може носити й лікувальний характер. Поет і лікар Юрій Липа у праці «Ліки під ногами» використовує дуже велику кількість назв лікарських рослин, тим самим пояснюючи ефективність фітотерапїї. Мета роботи: охарактеризувати медичні терміни та слова-назви рослин за їх фармакологічною дією у праці Ю. Липи «Ліки під ногами». Завдання: з’ясувати значення слів, що є біологічними, медичними термінами та власними назвами лікарських рослин у зазначеній праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Вельчинська, О. В., І. В. Ніженковська, В. В. Вільчинська, and О. І. Ніженковський. "Біологічна активність нових фосфорильованих похідних N-заміщених сукцинімідів." Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/14393.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мельник, Є. О. "Виробничий експериментальний корпус фармацевтичних інгрідієнтів в м. Чернігові по вул. Івана Мазепи." Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/21938.

Full text
Abstract:
Мельник, Є. О. Виробничий експериментальний корпус фармацевтичних інгрідієнтів в м. Чернігові по вул. Івана Мазепи : магістерська робота : 192 Будівництво та цивільна інженерія / Є. О. Мельник; керівник роботи Ганєєв Т. Р. ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра технологій зварювання та будівництва. – Чернігів, 2020. – 118 с.
Мета - розробка проекту для потреб фармакології. Практична цінність випускної роботи полягає в тому, що розроблений проект готовий до використання в будівництві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Стародубова, Анна Андріївна, О. В. Звягінцева, О. М. Клімова, and Олександр Миколайович Огурцов. "Удосконалення біотехнологічного регламенту отримання білків теплового шоку." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/40390.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Петров, Сергій Олександрович, Віталій Баламірович Дістанов, and Анатолій Григорович Бєлобров. "Синтез і дослідження люмінофорів, що містять діазепіновий цикл." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2011. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46284.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Климець, О. М., В. С. Пунько, П. П. Івченко, and Віталій Баламірович Дістанов. "Формазани – перспективний клас сполук в розвитку біологічно-активних препаратів." Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/48420.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Максимчук, О. О., and І. С. Чекман. "Експериментальні дослідження з фармакології похідного янтарної кислоти – яктону." Thesis, Вид-во СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12425.

Full text
Abstract:
В Інституті органічної хімії НАН України (М.О. Лозинський, 1997) синтезоване похідне янтарної кислоти – яктон. Методами квантової хімії досліджена електронна та просторова структура диметиламіноетилового ефіру янтарної кислоти – яктону для встановлення фізико-хімічних механізмів дії даного препарату. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12425
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кишкан, І. Г. "Роль сучасних освітніх технологій у покращанні засвоєння фармакології майбутніми лікарями." Thesis, БДМУ, 2019. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/19226.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Висоцький, Ігор Юрійович, Игорь Юрьевич Высоцкий, and Ihor Yuriiovych Vysotskyi. "Кафедра біологічної хімії і фармакології Сумського державного університету: здобутки і перспективи." Thesis, Видавництво СумДУ, 2005. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/24621.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Books on the topic "Фармакологія"

1

Groth, David. A+ complete study guide. 2nd ed. San Francisco, Calif: SYBEX, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

1945-, Engel Jürgen, ed. Pharmaceutical substances: Syntheses, patents, applications. 4th ed. Stuttgart: Thieme, 2001.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Kleemann, Axel. Pharmaceutical substances: Syntheses, patents, applications. 3rd ed. Stuttgart: Thieme, 1999.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Ziegler, Albrecht, Klaus M. D. Mohr, and Detlef M. D. Bieger. Color Atlas of Pharmacology. 2nd ed. Thieme Medical Publishers, 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Справочник по клинической фармакологии и фармакотерапии. К., 1987.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Справочник по клинической фармакологии и фармакотерапии. Киев, 1986.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Новое в биологии, химии и фармакологии облепихи. Новосибирск, 1991.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Konovalov, D. A. Природные полиацетиленовые соединения (классификация, биогенез, идентификация, распространение). Знание-М, 2021. http://dx.doi.org/10.38006/00187-116-3.2021.1.190.

Full text
Abstract:
В монографии приводится обзор нового для фармакогнозии и фармакологии класса природных веществ — полиацетиленовых соединений. Более 2000 полиацетиленов известны сегодня. Спектр их биологической активности варьирует от ярко выраженных ядов до компонентов растений, отдельные части которых широко используют в пищу. Эти веществ синтезируются растениями de novo как фитоалексины, являясь частью их химической защиты. В книге большое место уделено ацетиленам и близким к ним веществам, обнаруженным в представителях семейства астровых, как продуктов биосинтеза растений, их хемотаксономическому значению. Монография предназначена для биологов, ботаников, фармакогностов, может быть использована в научно-исследовательской работе студентов, аспирантов; представляет интерес и для широкого круга читателей: всех, кого интересует область изучения биологически активных соединений растений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Hladkykh, Fedir, Nataliia Stepaniuk, and Heorhyi Stepaniuk. Pharmacodynamics of ibuprofen in the light if pleiotropic effects of Vinboron. ТОВ «Твори», 2022. http://dx.doi.org/10.46879/2022.2.

Full text
Abstract:
This monograph summarizes the experimental studies on the pleiotropic effects of vinboron on pharmacodynamics of ibuprofen which is a widely used non-steroidal anti-inflammatory drug. Data on the effect of ibuprofen and its combination with vinboron on gastric secretion, proliferation and apoptosis of gastric epitheliocytes are presented. The effectiveness of the combined use of ibuprofen and vinboron in the treatment of experimental rheumatoid arthritis was evaluated in hematological, biochemical and pathomorphological studies. The monograph will be of intersest for clinicians, pharmacologists, biochemists, pathophysiologists as well as for medical, pharmacy and biology students. Tables – 10, figures – 40, bibliography – 144 references. Монографія присвячена узагальненню експериментальних досліджень впливу лікарського засобу з політропними фармакологічними властивостями вінборону на фармакодинаміку широковживаного нестероїдного протизапального засобу – ібупрофену. Представлено дані про вплив ібупрофену та його комбінації з вінбороном на шлункову секрецію, проліферацію та апоптоз епітеліоцитів шлунку. Проведено оцінку ефективності комбінованого застосування ібупрофену та вінборону в лікуванні експериментального ревматоїдного артриту за даними гематологічних, біохімічних та патоморфологічних досліджень. Монографія буде корисною для широкого кола лікарів-клініцистів, фармакологів, біохіміків, патофізіологів та здобувачів закладів вищої освіти медичного, фармацевтичного та біологічного профілів. Таблиць – 10, рисунків – 40, бібліографія – 144 посилань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Фармакологія"

1

Новоселов, Олег Николаевич, and Ирина Александровна Конакова. "УСТОЙЧИВОЕ РАЗВИТИЕ ВЕТЕРИНАРНОЙ ФАРМАКОЛОГИИ С ТОКСИКОЛОГИЕЙ." In УСТОЙЧИВОЕ РАЗВИТИЕ ВЕТЕРИНАРНОЙ ФАРМАКОЛОГИИ С ТОКСИКОЛОГИЕЙ. ICSP "NEW SCIENCE", 2022. http://dx.doi.org/10.46916/11032022-3-978-5-00174-499-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Фармакологія"

1

Опришко, Валентина Іванівна, and Дмитро Сергійович Носівець. "ПИТАННЯ ПІДГОТОВКИ СТУДЕНТІВ ПРИ ВИКЛАДАННІ ПРЕДМЕТУ «ФАРМАКОЛОГІЯ»." In V міжнародна науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ОСВІТИ І НАУКИ». ХОГОКЗ, 2017. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089000.2017.32.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Опришко, В. І., and Д. С. Носівець. "Теоретико-методологічні проблеми підготовки студентів при викладанні предмету «Фармакологія»." In Психолого-педагогічні проблеми становлення сучасного фахівця. ХОГОКЗ, 2018. http://dx.doi.org/10.26697/9786177089017.2018.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Жванія, О. "ВПРОВАДЖЕННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ПРИ ВИКЛАДАННІ ФАРМАКОЛОГІЇ У ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ." In TENDANCES SCIENTIFIQUES DE LA RECHERCHE FONDAMENTALE ET APPLIQUÉE. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/30.10.2020.v2.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рыженков, Е. В., and Л. М. Щеклеина. "СОРТА РЖИ, КАК ВОЗМОЖНЫЕ ПРОДУЦЕНТЫ ЦЕННЫХ В ФАРМАКОЛОГИИ ЭГРОАЛКАЛОИДОВ ГРИБА CLAVICEPS PURPUREA (FR.) TUL." In Современные тенденции развития технологий здоровьесбережения. Москва: Федеральное государственное бюджетное научное учреждение "Всероссийский научно-исследовательский институт лекарственных и ароматических растений", 2020. http://dx.doi.org/10.52101/9785870190921_2021_8_94.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography