To see the other types of publications on this topic, follow the link: Фармакологія.

Journal articles on the topic 'Фармакологія'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Фармакологія.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Лой, Г. Я., Я. І. Іванків, І. І. Лойко, and О. М. Олещук. "ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19 НА КАФЕДРІ ФАРМАКОЛОГІЇ З КЛІНІЧНОЮ ФАРМАКОЛОГІЄЮ ТЕРНОПІЛЬСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ І. Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО МОЗ УКРАЇНИ." Медична освіта, no. 1 (April 20, 2021): 35–38. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2021.1.11969.

Full text
Abstract:
Пандемія COVID-19 стала найбільшим викликом, з яким стикнулися учасники різних рівнів навчального процесу в усьому світі. Запровадження карантину на території України із забороною відвідування здобувачами закладів освіти викликало необхідність організувати навчальний процес он-лайн у надзвичайно короткий термін із врахуванням унікальності потреб для кожного предмета. Це кардинально змінило підходи до викладання дисциплін, для яких такий формат не був типовим, і стало нелегким випробуванням як для викладачів, так і студентів, адже вимагало дуже високого рівня організованості обох сторін. З такими труднощами зіткнулися учасники навчального процесу Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського МОЗ України, проте дистанційна форма занять була опанована досить швидко, що дозволило забезпечити хороший рівень підготовки здобувачів освіти. У даній статі розповідається про досвід викладання предмета «Фармакологія» на кафедрі фармакології з клінічною фармакологією в умовах карантинних обмежень, зумовлених пандемією COVID-19, описуються засоби комунікації, інноваційні технології та методики викладання дисципліни, що застосовуються для організації навчального процесу в режимі он-лайн. Дистанційна модель навчання сприяла розвитку інтерактивних методів обговорення матеріалу та оцінювання знань. Проте великим недоліком такого формату є нижча об’єктивність оцінювання знань студентів у зв’язку із можливістю застосування ними додаткових матеріалів під час семінарської частини заняття та тестового контролю. Хоча і студенти, і викладачі кафедри фармакології з клінічною фармакологією були змушені стикнутися з різноманітними проблемами, які вимагали швидкої адаптації до змін, однак, врешті, вдалося забезпечити високу якість навчального процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Posokhova, K. A., O. M. Oleshchuk, and O. O. Shevchuk. "ВИСВІТЛЕННЯ ПРОБЛЕМ РАЦІОНАЛЬНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АНТИБІОТИКІВ ПРИ ВИКЛАДАННІ ФАРМАКОЛОГІЇ." Медична освіта, no. 1 (May 3, 2019): 107–10. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.1.10092.

Full text
Abstract:
Мета роботи – аналіз проблем раціонального застосування антибіотиків та шляхів їх вирішення при викладанні фармакології. Основна частина. Проаналізовано основні проблеми, які перешкоджають ефективній антибіотикотерапії у наш час (прогресуюче зростання резистентності мікроорганізмів, нераціональне, надмірне застосування антибіотиків у клінічній практиці) та підкреслено важливість подачі цього матеріалу студентам для усвідомлення ними належних правил використання антибіотиків. Висновок. Аналіз причин антибіотикорезистентності, проблем раціонального призначення антибактеріальних препаратів та шляхів їх вирішення при викладанні теми “Фармакологія антибіотиків” є важливою складовою ефективного опанування студентами цього важливого матеріалу з метою використання у майбутній лікарській діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Фисенко, Владимир Петрович, and Наталья Геннадиевна Бондарчук. "Профессор Михаил Петрович Николаев и российская фармакология." Экспериментальная и клиническая фармакология 79, no. 10 (October 21, 2016): 29–33. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2016-79-10-29-33.

Full text
Abstract:
Обсуждены разные этапы жизни и научной деятельности профессора Михаила Петровича Николаева. Показана важность для фармакологии предложенных им новых методов исследования, актуальность проведенных работ в эндокринологической, сердечно-сосудистой, патологической фармакологии, фармакологии органопрепаратов и биофармации. Представлены данные о подготовке М. П. Николаевым научно-педагогических кадров и обучении фармакологии студентов медицинских и фармацевтических вузов. Проанализирована деятельность М. П. Николаева в области военной фармакологии. Обращено внимание на роль М. П. Николаева в создании журнала «Фармакология и токсикология» и Всесоюзного научного общества фармакологов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Луценко, О. А., А. Г. Сидоренко, and Р. В. Луценко. "КОРЕЛЯЦІЙНИЙ АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ СКЛАДАННЯ ІСПИТУ «КРОК»." Медична освіта, no. 4 (February 2, 2022): 37–41. http://dx.doi.org/10.11603/m.2414-5998.2021.4.12257.

Full text
Abstract:
У статті встановлено фактори, що впливають на успішність складання ліцензованих інтегрованих іспитів «Крок 1. Загальна лікарська підготовка» і «Крок 2. Загальна лікарська підготовка» у здобувачів освіти медичного факультету № 1 Української медичної стоматологічної академії, що вступили до ЗВО у 2013 р. Встановлено, що у всій сукупності студентів % ЗНО рівною мірою кореляційно залежав від усіх 3 предметів. Показано першочергову значимість таких трьох освітніх компонентів з циклу загальнонаукових дисциплін, як патологічна анатомія, патологічна фізіологія, фармакологія, в успішному складанні «Крок 2. Загальна лікарська підготовка». При цьому інші фундаментальні дисципліни, які входять до складу тестового екзамену «Крок 1», мали меншу вагомість для успішного складання «Крок 2». Це демонструє, що для засвоєння професійно-орієнтованих дисциплін має немале значення рівень знань з основних фундаментальних дисциплін, а саме патологічної фізіології, патологічної анатомії і фармакології. Серед професійно-орієнтованих дисциплін, що входять до складу «Крок 2», найбільше кореляцій налічував терапевтичний профіль, який міцно корелював з усіма предметами в межах «Крок 2» і патологічною анатомією, патологічною фізіологією та фармакологією. Хірургічний профіль вірогідно корелював з акушерством та гінекологією і педіатричним профілем. При цьому гiгiєна та органiзацiя охорони здоров’я не утворювала сильних кореляційних звʼязків із предметами, що входять до складу «Крок 1». Рівень оволодіння професійно-орієнтованими дисциплінами залежить один від одного, окрім гiгiєни та органiзацiї охорони здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Chechotina, S. Yu, R. V. Lutsenko, T. O. Deviatkina, E. H. Kolot, and A. H. Sydorenko. "АКТУАЛЬНІСТЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ЕФЕКТИВНОЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ ПРИ ВИВЧЕННІ ФАРМАКОЛОГІЇ." Медична освіта, no. 4 (November 12, 2019): 56–61. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.3.10426.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано динаміку розподілу навчального навантаження з дисципліни «Фармакологія» в період підготовки студентів 2–3 курсів стоматологічного та 3 курсу медичного факультетів. Розкрито актуальність раціональної організ­ації самостійної роботи студентів при вивченні дисципліни у зв’язку зі зменшенням кількості аудиторних годин. Представлено порівняльну характеристику кількості аудиторних та позааудиторних годин з фармакології за фахом «Стоматологія» та «Лікувальна справа» згідно з робочими програмами. Встановлено, що за останні 3–4 навчальні роки кількість годин для практичних занять у студентів, які навчалися за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Спеціаліст», скоротилася в 1,6 раза у студентів стоматологічного факультету та в 1,8 раза у студентів медичного факультету зі збереженням загальної кількості годин із дисципліни. З переходом підготовки спеціалістів другого (магістерського) рівня вищої освіти ситуація дещо покращилась. Однак у студентів медичного факультету згідно з новою типовою програмою перелік лікарських препаратів збільшено майже наполовину та обсяг позааудиторних годин більше на 15 % порівняно зі студентами-стоматологами. Для оптимізації вивчення «Фармакології» та раціональної організації самостійної роботи студентів викладачами кафедри підготовлено достатнє методичне забезпечення, видано навчальні підручники та посібники, залучаються інноваційні технології та інтерактивні форми навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Voloshchuk, N. I., O. M. Denysyuk, O. V. Khodakivska, and O. Yu Galiutina. "ПОЗААУДИТОРНА РОБОТА СТУДЕНТА: НЕВИКОРИСТАНИЙ РЕЗЕРВ АБО ДЖЕРЕЛО ДИДАКТИЧНИХ ІННОВАЦІЙ." Медична освіта, no. 4 (September 25, 2018): 36–40. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.4.9193.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проаналізувати форми і методи самостійної позааудиторної роботи студентів, які використовуються на кафедрі фармакології, для вдосконалення навчального процесу та формування у майбутніх спеціалістів-медиків глибоких знань із фармакології і здатності до самоосвіти та самовдосконалення. Основна частина. У даній статті ми представили організацію самостійної позааудиторної роботи студентів на кафедрі фармакології Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Вона ведеться за трьома основними напрямками: навчально-обовʼязковим, навчально-дослідницьким та науково-дослідним і включає в себе традиційні і нетрадиційні види та форми. Найбільш важливою складовою є ініціативна творча активність студентів. Хоча це самостійна робота студента, але вона ведеться при підтримці викладачів, саме тому на кафедрі створені та постійно оновлюються засоби дидактичної підтримки самостійної роботи (методичні рекомендації для підготовки до практичних занять та для самостійної позааудиторної роботи, мультимедійні презентації лекцій, навчальний посібник “Фармакологія. Конспект лекцій”, навчальна аптека, комплекти тестових завдань, фармакотерапевтичних і ситуаційних задач стандартного та нестандартного типу, критерії оцінювання всіх видів самостійної роботи). Такий підхід до організації самостійної позааудиторної роботи студентів дозволяє розвивати у майбутніх лікарів компетентності, необхідні для правильного формування їх професійної культури. Висновок. Самостійна позааудиторна робота студентів як важливий інструмент та найбільш складна форма організації навчального процесу вимагає сучасної матеріально-технічної бази, відповідного теоретичного, психолого-педагогічного та науково-методичного супроводу, постійного пошуку нових результативних форм, методів і засобів навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Chekman, I. S., N. A. Gorchakova, V. V. Berezhniy, A. V. Davydiuk, and M. R. Roman'ko. "Pharmacology of vitamin D." SOVREMENNAYA PEDIATRIYA 82, no. 2 (April 5, 2017): 28–36. http://dx.doi.org/10.15574/sp.2017.82.28.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Венгеровский, Александр Исаакович, and Ольга Евгеньевна Ваизова. "К 150-летию со дня рождения основателя сибирской школы фармакологов академика Николая Васильевича Вершинина." Экспериментальная и клиническая фармакология 81, no. 1 (January 22, 2018): 24–28. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2018-81-1-24-28.

Full text
Abstract:
Статья посвящена жизни и творчеству известного фармаколога академика АМН СССР Н. В. Вершинина. Создатель сибирской научной школы фармакологов академик АМН СССР, заслуженный деятель науки РСФСР, лауреат Государственной премии СССР Николай Васильевич Вершинин 43 года возглавлял кафедру фармакологии Императорского Томского университета, Томского государственного университета, Томского медицинского института (ныне — Сибирский государственный медицинский университет). Благодаря его исследованиям в нашей стране стали применять сибирскую камфору вместо недоступной японской, в медицинскую практику вошли многие препараты отечественных лекарственных растений. Учебник фармакологии Н. В. Вершинина переиздавался 11 раз, был переведен на китайский язык.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Chekman, I. S. "Quantum Pharmacology: New Direction in Materia Medica." Nauka ta innovacii 6, no. 2 (March 30, 2010): 29–35. http://dx.doi.org/10.15407/scin6.02.029.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Паласюк, Б. М. "МІЖДИСЦИПЛІНАРНА ІНТЕГРАЦІЯ – ОСНОВА ПРОФЕСІЙНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ НАВЧАННЯ У МЕДИЧНОМУ ЗАКЛАДІ ВИЩОЇ ОСВІТИ." Медична освіта, no. 4 (February 2, 2022): 42–46. http://dx.doi.org/10.11603/m.2414-5998.2021.4.12689.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто роль міждисциплінарної інтеграції як необхідної складової навчального процесу в системі медичної освіти, що дає змогу доповнити зміст однієї дисципліни знаннями з іншої та обґрунтовує можливість комплексного вирішення завдань медичної практики методом широкого інтегрування набутої під час вивчення різноманітних дисциплін інформації. Багаторічний досвід викладання навчальної дисципліни «Латинська мова та медична термінологія» свідчить про наявність тісних інтеграційних зв’язків з іншими дисциплінами, насамперед, анатомією людини, фармакологією, біологією тощо, а також у контексті значення латинської мови для формування термінологічної компетентності майбутніх медиків з усіма дисциплінами, які студенти вивчають на старших курсах. Сучасна анатомічна термінологія складається переважно з латинських термінів, тому формування на заняттях з латинської мови умінь правильного читання анатомічних термінів, засвоєння основ латинської граматики, необхідної лексики і греко-латинських словотворчих елементів сприяє виробленню навичок грамотного використання анатомічних номенклатурних найменувань і дозволяє студентам використовувати набуті теоретичні знання на заняттях з анатомії. Метою вивчення розділу «Фармацевтична термінологія» у курсі латинської мови є навчити студентів правильно виписувати рецепти на різні форми ліків, сприяти усвідомленому засвоєнню і вживанню фармацевтичних термінів і таким чином сформувати термінологічну основу для вивчення предмета «Фармакологія». Під час вивчення клінічної термінології студенти вчаться формулювати прості медичні діагнози, засвоюють загальні вислови, які описують властивості стану хвороби і способи її лікування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Раков, А. А., Александр Леонидович Хохлов, В. Г. Стовичек, and Н. Ю. Акулова. "История кафедры фармакологии Ярославского государственного медицинского университета (посвящается 90-летию профессора В. Н. Саляева)." Экспериментальная и клиническая фармакология 81, no. 4 (August 2, 2018): 38–40. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2018-81-4-38-40.

Full text
Abstract:
Статья посвящена истории кафедр фармакологии и клинической фармакологии Ярославского государственного медицинского университета, роли известных ярославских фармакологов в становлении учебного процесса и формировании направлений научных исследований.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Дурнев, Андрей Дмитриевич. "Фармакология мутагенеза." Экспериментальная и клиническая фармакология 84, no. 2 (March 13, 2021): 8–14. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2021-84-2-8-14.

Full text
Abstract:
Статья посвящена семидесятипятилетнему юбилею академика РАН Сергея Борисовича Середенина и рассматривает его роль в становлении генотоксикологических исследований в отделе фармакологической генетики НИИ фармакологии им. В. В. Закусова Особое внимание фокусируется на вкладе академика С. Б. Середенина в формирование новых научных понятий «фармакология мутагенеза» и «фармакологическая защита генома», его определяющей роли в организации исследований по оценке генотоксической активности лекарственных препаратов, определении направлений исследований по фармакологической модификации индуцированного мутагенеза. Кратко рассматриваются практические и фундаментальные аспекты генотоксикологических исследований, в настоящее время проводимых в лаборатории фармакологии мутагенеза отдела лекарственной токсикологии НИИ фармакологии им. В. В. Закусова.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Калинкина, Марина Алексеевна. "Михаил Давыдович Машковский (1908 – 2002)." Химико-фармацевтический журнал 52, no. 3 (April 28, 2018): 61–64. http://dx.doi.org/10.30906/0023-1134-2018-52-3-61-64.

Full text
Abstract:
Статья посвящена научной деятельности выдающегося фармаколога М. Д. Машковского. Описан профессиональный путь и научные достижения академика РАМН М. Д. Машковского, являющегося автором известного 2-х томника — Справочник для врачей «Лекарственные средства» — и возглавлявшего на протяжении более 50 лет лабораторию фармакологии ЦХЛС – ВНИХФИ, где им и его сотрудниками разработано более 50 новых лекарственных препаратов. Свой профессиональный путь М. Д. Машковский начал во Втором Московском государственном медицинском институте, который он закончил в 1934 г. Своим учителем, под влиянием которого сформировалось стремление заниматься фармакологией, М. Д. Машковский считал выдающегося отечественного фармаколога В. И. Скворцова. М. Д. Машковский начал свой путь в лаборатории фармакологии ЦХЛС – ВНИХФИ в 1938 г. работал там на протяжении всей своей жизни до 2002 г. Во время Великой Отечественной войны служил в рядах Красной армии в должности армейского токсиколога. М. Д. Машковский является автором более 500 научных работ, 120 авторских патентов, 4 монографий.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Оковитый, Сергей Владимирович, and Владислав Алексеевич Крауз. "100 лет кафедре фармакологии и клинической фармакологии Санкт-Петербургского государственного химико-фармацевтического университета (1919 – 2019)." Экспериментальная и клиническая фармакология 82, no. 8 (September 22, 2019): 41–44. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2019-82-8-41-44.

Full text
Abstract:
Статья посвящена юбилейной для кафедры фармакологии и клинической фармакологии Санкт-Петербургского государственного химико-фармацевтического университета дате 2019 г. — 100-летию образования. Кафедра стояла у истоков специализированного фармацевтического образования в нашей стране и внесла весомый вклад в становление, обучение и воспитание многих поколений провизоров и подготовку специалистов-фармакологов. Основу перспективного развития кафедры на современном этапе составляет постоянное качественное изменение организации учебного процесса (технологии обучения), заключающееся в структуризации непрерывно возрастающего объема материала и переносе центра тяжести обучения на самостоятельную работу при активном использовании информационных технологий. Традиционные и новые теоретические и прикладные научные направления кафедры расширяются за счет перегруппировки имеющегося научного потенциала и оснащения современным оборудованием.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Артеменко, М. "ПРИНЦИП ПРИХОВАННЯ ЯК ФІЛОСОФСЬКА МОВА МАНІХЕЙСТВА." Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Філософські науки, no. 1(89) (September 3, 2021): 67–75. http://dx.doi.org/10.35433/philosophicalsciences.1(89).2021.67-75.

Full text
Abstract:
У статті розглядається концепт маніхейського фармакону як окремої філософської концепції. Маніхейське вчення в сучасній академічній традиції розглядається виключно з позиції релігієзнавчого вивчення. Проте символічна структура маніхейських трактатів, простір метафори, принципово відрізняється від європейської метафізики. Основним принципом існування маніхейства як системи знань є образність і гра смислів. У європейській метафізиці ці поняття позбавлені філософського авторитету, тоді як для східної традиції це основний маркер філософського дискурсу. Це навмисна "втеча від грецького логосу", представлена в інших формах філософування і конструювання реальності. У статті проаналізовано сферу розбіжностей між класичною філософською традицією епохи еллінізму та принципом формування "етичної фізики" у маніхейській традиції. Головною особливістю цієї системи є принцип мерехтливої реальності, прихованої за системою дуальних опозицій. Таким чином, вся філософська система являє собою простір гри і фармакону, спрямованого на зняття стану дифферансу і набуття початкової цілісності. Контакт зі світом істини – маніхейська фармакологія. Вона є лікувальною для тих, хто звертається до неї через вчителя, і руйнівною для тих, хто контактує до неї особисто. Взаємодія зі світом розсіювання – це гра, поняття, дискредитоване у європейській метафізиці. Сприйняття чи несприйняття фармакону, слідування за вчителем чи отримання "радості від життя" – це мультифункціональна гра. Це "розгадування" або розпізнавання справжньої сутності буття схоже на читання маніхейських трактатів, коли читач змушений розгадувати стромати автора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Pasyechko, N. V., N. I. Yarema, I. V. Smachylo, and I. P. Savchenko. "СИМУЛЯЦІЙНІ МЕТОДИКИ У ВИРІШЕННІ БАГАТОРІВНЕВИХ СИТУАЦІЙНИХ ЗАДАЧ У ІІ ЕТАПІ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ЕНДОКРИНОЛОГІЇ." Медична освіта, no. 3 (December 3, 2019): 85–90. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2019.3.10650.

Full text
Abstract:
У статті наведено сучасну методику проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з ендокринології з використанням симуляційних методик. З метою залучення студентів до активної наукової роботи, мотивування у кожного інтелектуальних здібностей, розвитку комунікативних рис використовувалась оцінка теоретичних знань у вигляді тестових завдань, розв’язання ситуаційних задач, інтерпретація лабораторних та інструментальних методів обстежень, а також вирішення змодельованого невідкладного стану в інтерактивному режимі. Відбувалася студентська олімпіада з ендокринології в чотири тури: І – написання тестових завдань, ІІ – розв’язання ситуаційних задач підвищеної складності, ІІІ – вирішення змодельованого невідкладного стану в інтерактивному режимі, ІV – вирішення практичних завдань з інтерпретації лабораторно-інструментальних методів обстеження. Від студентів-учасників вимагався синтез знань з ендокринології, отриманих не лише за роки вивчення даної дисципліни у вищих навчальних закладах, але й суміжних дисциплін, таких, як кардіологія, фармакологія, лабораторна та інструментальна діагностика. Особливе місце в підготовці олімпійця з ендокринології займало вміння застосування стандартів семіотики та лікування при роботі з віртуальним пацієнтом. За кількістю набраних балів переможцями студентської олімпіади з ендокринології стали учасники із Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського (І місце), Івано-­Франківського національного медичного університету і Сумського державного медичного університету (ІІ місце), а також Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького та Київського медичного університету і Дніпропетровської медичної академії (ІІІ місце). Вирішення змодельованого невідкладного стану в інтерактивному режимі дозволяє розвинути у студента швидкість клінічного мислення та надання невідкладної допомоги хворому при різних клінічних станах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

ГУСЕВА, Вяра. "ТРЕТИ НАЦИОНАЛЕН КОНГРЕС ПО ФАРМАКОЛОГИЯ." Biotechnology & Biotechnological Equipment 4, no. 2 (January 1990): 67–69. http://dx.doi.org/10.1080/13102818.1990.10819350.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Dovgan, Ye V. "Clinical Pharmacology of Muscle Relaxants." Effective Pharmacotherapy 16, no. 13 (May 20, 2020): 16–22. http://dx.doi.org/10.33978/2307-3586-2020-16-13-16-22.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Бондарчук, Наталья Геннадиевна, and Владимир Петрович Фисенко. "Профессор Владимир Васильевич Николаев и отечественная фармакология." Экспериментальная и клиническая фармакология 79, no. 9 (September 8, 2016): 33–37. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2016-79-9-33-37.

Full text
Abstract:
Проанализированы разные этапы деятельности профессора Владимира Васильевича Николаева. Показана важность открытия им двухнейронной организации парасимпатической нервной системы, некоторых новых методов исследования фармакологических веществ, а также создания первой Государственной Фармакопеи СССР. Обсуждены особенности преподавания фармакологии в течение 30 лет в I Московском медицинском институте в условиях меняющихся исторических требований. Продемонстрированы успехи В. В. Николаева и его сотрудников в изучении принципов действия лекарственных средств и в создании оригинальных фармакологических веществ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Мирзоян, Рубен Симонович, Т. С. Ганьшина, А. А. Горбунов, И. Н. Курдюмов, Д. В. Масленников, А. И. Турилова, and Е. В. Курза. "Фармакология разнонаправленных нейромедиаторных механизмов регуляции мозгового кровообращения." Экспериментальная и клиническая фармакология 80, no. 9 (September 8, 2017): 35–39. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2017-80-9-35-39.

Full text
Abstract:
Исследование посвящено фармакологии серотонин — ГАМК-ергической регуляции мозгового кровообращения. В соответствии с разработанной методологией поиска противомигреневых средств предложен антагонист серотонина тропоксин (в настоящее время проходит клинические исследования). Выявлено новое соединение — ЛК-933, которое наряду с антисеротониновым действием обладает анксиолитической активностью. ГАМК-ергические механизмы регуляции тонуса мозговых сосудов лежат в основе сосудорасширяющего противоишемического эффекта известных цереброваскулярных препаратов (пикамилона, мексидола, афобазола, S-амлодипина никотината) и ряда новых химических соединений. Установлено, что глутаминовая кислота и антагонист NMDA-рецепторов – МК-801 – проявляют сосудорасширяющую активность в условиях ишемии. Этот эффект реализуется через ГАМКА-рецепторы сосудов. Следовательно, в условиях ишемии мозга, в отличие от нервной ткани, на уровне сосудов отсутствуют антагонистические взаимодействия между глутамат- и ГАМК-ергическими системами. В результате скрининга выявлено новое соединение — эфир янтарной кислоты 5-гидроксиадамантан-2-она, обладающее существенной цереброваскулярной противоишемической активностью и не понижающее артериальное давление.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Налётов, С. В., Н. В. Конышева, Я. Ю. Галаева, И. А. Сидоренко, О. С. Налётова, Т. А. Твердохлеб, М. М. Алесинский, and Э. Л. Белевцова. "ПРИМЕНЕНИЕ КОМПЕТНОСТНОГО ПОДХОДА В ОБУЧЕНИИ СТУДЕНТОВ ФАРМАЦЕВТИЧЕСКОГО ФАКУЛЬТЕТА НА КАФЕДРЕ ФАРМАКОЛОГИИ И КЛИНИЧЕСКОЙ ФАРМАКОЛОГИИ." Университетская клиника, no. 4(37) (December 1, 2020): 102. http://dx.doi.org/10.26435/uc.v0i4(37).625.

Full text
Abstract:
В статье показана роль кафедры фармакологии и клинической фармакологии ДонНМУ в формировании компетенций выпускников фармацевтического факультета. Определены функции самообразования студентов как средства формирования профессионально-личностной компетенции будущего специалиста-провизора.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Kolbin, A. S. "COVID-19 and clinical pharmacology." Clinical pharmacology and therapy 29, no. 3 (September 1, 2020): 14–24. http://dx.doi.org/10.32756/0869-5490-2020-3-14-24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Kazaniuk, T. V. "ФОРМИ І МЕТОДИ ЯКІСНОГО НАВЧАННЯ НА ЗАНЯТТЯХ З ФАРМАКОЛОГІЇ." Медсестринство, no. 2 (June 13, 2019): 37–39. http://dx.doi.org/10.11603/2411-1597.2019.2.10209.

Full text
Abstract:
у статті наведено досвід викладання фармакології для студентів, які навчаються за спеціальністю 223 «Медсестринство». Розглянуто методики проведення аудиторної та позааудиторної роботи студентів, використання яких сприятиме підвищенню ефективності підготовки майбутніх медичних сестер до професійної діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Буц, М. А. "Наукові пошуки академіка В. І. Скока в галузі фармакології." Гілея, Вип. 111 (№ 8) (2016): 103–5.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Kolektyv, Tvorchyy. "СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО ВЧЕНОГО ЮРІЯ ІВАНОВИЧА ГУБСЬКОГО." Medical and Clinical Chemistry, no. 2 (July 11, 2019): 110–11. http://dx.doi.org/10.11603/mcch.2410-681x.2019.v.i2.10303.

Full text
Abstract:
З глибоким сумом сповіщаємо, що 18 травня 2019 р. після тяжкої хвороби на 74-му році пішов з життя Юрій Іванович Губський – доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри паліативної та хоспісної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, начальник науково-координаційного управління Президії НАМН України, завідувач відділу біохімічної фармакології Інституту фармакології та токсикології НАМН України. Перестало битися серце видатного вченого, прекрасного педагога, доброї та чуйної людини, вірного друга і хорошого товариша. Усі, хто працював і знав Юрія Івановича, залишать про нього найкращі та світлі спогади
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Звартау, Эдвин Эдуардович, Светлана Михайловна Бахтина, Андрей Николаевич Кубынин, Игорь Васильевич Марусов, Константин Николаевич Мельников, Алексей Юрьевич Соколов, Евгений Александрович Коробенков, and Андрей Васильевич Мартынихин. "Оптимизация преподавания фармакологии с помощью информационных технологий." Экспериментальная и клиническая фармакология 80, no. 9 (September 8, 2017): 73–78. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2017-80-9-73-78.

Full text
Abstract:
Представлены итоги четырехлетнего опыта разработки и внедрения информационных технологий с целью оптимизации преподавания фармакологии на III курсе лечебного, педиатрического и стоматологического факультетов. Выделены основные результаты освоения образовательной программы по дисциплине (знания, умения, навыки) и компетенции 1-го уровня и установлена их связь с типами занятий (лекционные, практические, самостоятельная подготовка). Рассматриваются элементы электронной информационно-образовательной среды, в которой осуществляется обучение на основе алгоритмизации образовательного процесса. Использование информационных технологий позволяет увеличить интерактивность, транспарентность в освоении дисциплины и повысить академическую успеваемость обучающихся.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Bondar, M. V., and O. E. Domoratsky. "Бензодіазепіни в практиці лікаря медицини невідкладних станів." EMERGENCY MEDICINE, no. 7.54 (November 1, 2013): 134–41. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0586.7.54.2013.88679.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Фисенко, Владимир Петрович, and Н. Г. Бондарчук. "Профессор Алексей Андреевич Соколовский и развитие экспериментальной фармакологии в России." Экспериментальная и клиническая фармакология 79, no. 6 (June 22, 2016): 30–35. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2016-79-6-30-35.

Full text
Abstract:
Проанализированы различные этапы творческой деятельности профессора Алексея Андреевича Соколовского. Показана последовательность формирования его научных взглядов, история создания гипотез и представлений о действии лекарственных средств. Рассмотрены руководства и учебники по фармакологии, созданные А. А. Соколовским. Обсуждены особенности преподавания фармакологии, внедренные А. А. Соколовским на медицинском факультете Императорского Московского университета.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Meretskіі, V., and I. Meretska. "The Place of Clinical Pharmacology in Modern Medicine." Ukraïnsʹkij žurnal medicini, bìologìï ta sportu 3, no. 3 (April 20, 2018): 221–23. http://dx.doi.org/10.26693/jmbs03.03.221.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

KHAYRUTDINOVA, A. G., L. YU KULAGINA, and I. R. VALIULLINA. "Clinical pharmacology of antibacterial drugs in Pediatrics." Practical medicine 19, no. 4 (2021): 26–31. http://dx.doi.org/10.32000/2072-1757-2021-4-26-31.

Full text
Abstract:
Currently, the use of antibacterial drugs is one of the most frequently recommended methods for treating a large number of infectious diseases. However, there are many cases of unjustified antibacterial therapy, errors in the use of antibiotics, irrational combinations, and undesirable drug reactions. And that is why the problem of rational antibiotic therapy remains relevant in modern medicine - the rational use of antibacterial drugs, compliance with strict indications for the use of antibiotics, certain schemes and principles of their use, and the creation of protocols for antibacterial therapy in pediatric practice. The purpose — to present the key issues of clinical pharmacology of antibacterial drugs in Pediatrics. Results. A large number of different microorganisms act as etiological factors of frequent, repeated respiratory diseases. Antibacterial drugs should be prescribed for inflammatory diseases of bacterial etiology and for perioperative prevention. Antibiotics should not be used in the treatment of uncomplicated acute viral respiratory diseases, since they do not have an antiviral effect, do not reduce the temperature, and do not prevent the development of bacterial complications. Conclusion. Thus, today a doctor has a large arsenal of antibacterial drugs and faces a very important task — to use this arsenal rationally. When choosing antibiotics, there are problems associated with the presence of a large number of drugs, the proposed combinations and treatment regimens, polypragmasia, ignorance of modern treatment standards, and a low level of knowledge of clinical pharmacology. In the treatment of life-threatening infections, the cost of the antibiotic should not prevail over the factors of effectiveness and safety.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Бондарчук, Наталия Геннадьевна, and Владимир Петрович Фисенко. "Профессор В. С. Богословский и кафедра фармакологии Императорского Московского Университета." Экспериментальная и клиническая фармакология 80, no. 2 (February 17, 2017): 27–38. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2017-80-2-27-38.

Full text
Abstract:
Проанализированы основные этапы творческой деятельности профессора Виктора Степановича Богословского. Рассмотрена значительная роль В. С. Богословского в развитии фармакологии и бальнеологии в России. Показана последовательность формирования его научных взглядов. Обсуждены особенности преподавания фармакологии в течение 17 лет в Императорском Московском университете. Продемонстрированы успехи В. С. Богословского и его сотрудников в изучении принципов действия лекарственных средств.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Чекман, І. С. "Французова Стелла Борисівна - учений-фармаколог (до ювілею)." Фармакологія та лікарська токсикологія, no. 2 (43) (2015): 102–4.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Talibov, Talibov O. B. "Clinical pharmacology of drugs in their intravaginal administration." Akusherstvo i ginekologiia 12_2020 (December 21, 2020): 194–98. http://dx.doi.org/10.18565/aig.2020.12.194-198.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Meretskyi, V., I. Meretska, and S. Redko. "Rational Use of Drugs: the Value of Clinical Pharmacology." Ukraïnsʹkij žurnal medicini, bìologìï ta sportu 5, no. 1 (January 17, 2020): 313–16. http://dx.doi.org/10.26693/jmbs05.01.313.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Leonova, M. V., E. E. Alimova, and Yu N. Eremina. "Torasemide clinical pharmacology: pharmacokinetics and pharmacogenetics." Consilium Medicum 18, no. 12 (2016): 44–48. http://dx.doi.org/10.26442/2075-1753_2016.12.44-48.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Chekman, I. S., O. O. Kazakova, A. O. Sirovaya, N. O. Gorchakova, and V. V. Patsko. "Purposeful Search and Constructing of New Medications (Rational Drug Design)." Visnik Nacional'noi' akademii' nauk Ukrai'ni, no. 4 (April 25, 2014): 48–54. http://dx.doi.org/10.15407/visn2014.04.048.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Sidorov, A. V. Sidorov. "Clinical Pharmacology of Dipeptidyl Peptidase 4 Inhibitors: Comparative Review." Effective Pharmacotherapy 16, no. 25 (September 30, 2020): 24–48. http://dx.doi.org/10.33978/2307-3586-2020-16-25-24-48.

Full text
Abstract:
The review discusses the class properties of dipeptidyl peptidase 4 (DPP-4) inhibitors, including pleiotropic effects, as well as clinically meaningful pharmacological peculiarities of eight drugs approved to date in the Russian Federation: alogliptin, vildagliptin, hemigliptin, gozogliptin, linagliptin, saxagliptin, sitagliptin, evogliptin. Based on randomized controlled trials and meta-analyses, the glycemic effect of DPP-4 inhibitors in monotherapy and combination therapy is analyzed. The article deals with the use of the drugs in special populations, including elderly and patients with renal function impairment. Potential drug interactions and topical safety aspects are considered utilizing the data obtained from long-term studies and recent meta-analyses.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Knorring, G. Yu, and A. L. Vyortkin. "‘Correct’ Nimesulide: A Pharmacologist's Opinion." Doctor.Ru 165, no. 10 (2019): 38–42. http://dx.doi.org/10.31550/1727-2378-2019-165-10-38-42.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Fedorenko, A. S., A. T. Burbello, M. V. Pokladova, M. A. Kostitcyna, K. A. Zagorodnikova, and L. B. Gaikovaya. "Возможности клинико-экономического анализа в работе клинического фармаколога." Pharmacoeconomics: theory and practice 4, no. 1 (March 15, 2016): 222. http://dx.doi.org/10.30809/phe.1.2016.6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Voloshchuk, N. І., O. M. Denysiuk, O. S. Pashynska, and L. I. Marynych. "СИМУЛЯЦІЙНИЙ ТРЕНІНГ ЯК МЕТОДОЛОГІЧНИЙ ПІДХІД У ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ ПРИ ВИВЧЕННІ ФАРМАКОЛОГІЇ." Медична освіта, no. 3 (October 15, 2020): 74–78. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2020.3.11443.

Full text
Abstract:
На сьогодні в українських вищих медичних навчальних закладах симуляційні технології активно впроваджуються в освітній процес як для навчання студентів, так і для оцінки їх професійних навичок. Крім цього, навчання на основі моделювання може стати способом захисту медичних працівників та пацієнтів від непотрібних ризиків і лікарських помилок через брак практичного досвіду лікаря. Та, на жаль, порівняно з іншими країнами, наша робить перші кроки у цій сфері, особливо це стосується викладання фундаментальних дисциплін. Цей процес вимагає пошуку нових підходів до навчального процесу у викладачів і студентів. Мета нашого дослідження – обґрунтувати методичні підходи підвищення ефективності вивчення фармакології студентами ІІІ курсу медичного факультету через впровадження симуляційних методів навчання. При підготовці до дослідження було використано контент-аналіз із використанням сучасних медичних та науково-педагогічних Internet-джерел, бібліосемантичний, а також аналіз кінцевих продуктів діяльності. На кафедрі фармакології Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова була розроблена імітаційна ситуація за темою «Анафілактичний шок. Фармакологічна терапія», яка використовується в навчальному процесі. Викладачі та студенти відмічали високий рівень ефективності одночасного засвоєння теоретичного матеріалу та набуття практичних навичок на симуляторах-манекенах. Важливим моментом такого методологічного підходу є формування бази для розвитку клінічного мислення. Освітню симуляцію можна вважати важливою складовою підготовки до об’єктивного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ). Таким чином, використання імітаційних технологій дозволяє оволодіти професійними практичними навичками на більш високому рівні, ніж лише теоретичний, та сприяє наблизити навчання на теоретичних кафедрах до практичної медицини, дозволяє перенести набуті компетенції в реальну клінічну діяльність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Трахтенберг, Ісаак. "Звернення до Організаторів та Учасників Мультидисциплінарної Науково-Практичної Конференції, яка Відбудеться 18–19 Листопада, 2021 р." Actual Problems of Medicine and Pharmacy 2, no. 2 (October 18, 2021): 1–3. http://dx.doi.org/10.52914/apmp.v2i2.32.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах зростає роль мультидисциплінарних наукових досліджень. Зазначені дослідження об’єднують зусілля науковців, які створюють нові життєві лікарські засоби та впроваджують їх за участю лікарів, фармацевтів, фармакологів, токсикологів та юристів у медичну практику і промислове виробництво. Цілком зрозуміло, що упродовж мультидисциплінарної конференції будуть обговорюватися проблемні питання медичного і фармацевтичного права, які пов’язані з реформою у сфері охорони здоров’я та фармацевтичній галузі, що оптимізує розвиток аптечної екстемпоральної рецептури, експериментальної токсикології, медичної гігієни промислового середовища та довкілля, сучасного напрямку досліджень нанотоксикології, оцінки безпечності наночастинок сполук важких металів, лікарських засобів, ряду промислових композицій тощо. Виведення у найближчі роки української медицини та фармації на конкурентний світовий та європейський рівні може відбуватися завдяки проведенню в Україні мультидисциплінарних наукових конференцій, високому професіоналізму, знанням, досвіду та високим людським, духовним та моральним якостям українських лікарів, фармацевтів, юристів, фармакологів, токсикологів та інших фахівців, а також потужному промисловому, освітньому, науковому потенціалу, що базовою основою ефективного реформування вітчизняної системи охорони здоров’я.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Sychev, D. A., G. N. Shuev, E. S. Torbenkov, and M. А. Adrijanova. "Personalized medicine: clinical pharmacologist’s opinion." Consilium Medicum 19, no. 1 (2017): 61–68. http://dx.doi.org/10.26442/2075-1753_2017.19.1.61-68.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Palienko, Olga, and Tamara Ericheva. "Дослідженнях академіка В. В. Фролькіса з вікової фармакології: наукові пошуки засобів продовження життя." Pereiaslav Chronicle, no. 15 (August 20, 2019): 102–7. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7732-2019-1(15)-102-107.

Full text
Abstract:
Метою статті є з’ясування внеску академіка В. В. Фролькіса в розвиток і становлення вікової фармакології в Україні 40 – 90-х рр. ХХ ст. У результаті дослідження з’ясовано, що вчений здійснив значний внесок у розвиток і становлення вікової фармакології в Україні. Зокрема, дослідження академіка В. В. Фролькіса, були спрямовані на визначення вікових передумов розвитку патології старіючого організму, можливості її прогнозування, розробку спеціальних засобів впливу на організм. Вчений довів, що найбільш надійним і універсальним засобом попередження вікової патології може стати вплив на процеси старіння. З цієї точки зору вчений велику увагу приділяв розробці геріатричних препаратів, здатних нормалізувати обмінні процеси, підвищувати адаптаційні можливості організму. Він покладав свої надії та очікування на позитивний результат у вирішенні проблеми старіння на гормональні препарати, нейромедіатори, інгібітори біосинтезу білка, генну терапію тощо. Ці сподівання узгоджуються з уявленнямигеронтологів про локалізацію фундаментальних механізмів старіння. Вчений у пошуках засобів продовження життя, дотримувався виведеного ним самим правила, що засоби продовження життя повинні впливати не лише на кількість, а й на його якість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Самура, І. Б. "Особливості викладання фармакології іноземним студентам в умовах кредитно-модульної системи організації навчання." Буковинський медичний вісник 18, no. 2 (70) (2014): 173–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Турилова, Антонина Ивановна, Нина Ивановна Авдюнина, Любовь Николаевна Грушевская, and Борис Михайлович Пятин. "Антиаритмическая активность производных адамант-2-иламидов алкиламинокарбоновых кислот." Экспериментальная и клиническая фармакология 81, no. 5s (July 16, 2018): 247. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2018-81-5s-247-247.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Чернякова, Ирина Владимировна, Анна Владимировна Надорова, and Лариса Геннадьевна Колик. "Новый противпаркинсоничесский препарат гимантан повышает болевой порог при моделировании соматической боли у мышей С57BL/6." Экспериментальная и клиническая фармакология 81, no. 5s (July 16, 2018): 265. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2018-81-5s-265-265.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Соломина, Анна Сергеевна, and Елена Петровна Немова. "Влияние бетаина на тератогенное действие циклофосфамида у крыс." Экспериментальная и клиническая фармакология 81, no. 5s (July 16, 2018): 228–29. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2018-81-0-228-229.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Абдуллина, А. А., Е. В. Васильева, Ксения Николаевна Колясникова, and Георгий Иванович Ковалев. "Антидепрессивноподобная активность циклопролиглицина." Экспериментальная и клиническая фармакология 81, no. 5s (July 16, 2018): 8. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2018-81-0-8-8.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Жмуренко, Людмила Александровна, Никита Викторович Кудряшов, Татьяна Сергеевна Калинина, and Татьяна Александровна Воронина. "Синтез и новые анксиолитические свойства производного пиразоло[c]пиридина ГИЖ-72." Экспериментальная и клиническая фармакология 81, no. 5s (July 16, 2018): 83. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2018-81-0-83-83.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Авдюнина, Нина Ивановна, Любовь Николаевна Грушевская, Борис Михайлович Пятин, Р. Ф. Большакова, Н. М. Зайцева, М. И. Устинова, Людмила Михайловна Гаевая, Мария Сергеевна Сергеева, Татьяна Александровна Воронина, and Ф. С. Байбурский. "Синтез и фармакологическая активность 2-адамантиламинокарбоновых кислот и их производных." Экспериментальная и клиническая фармакология 81, no. 5s (July 16, 2018): 9. http://dx.doi.org/10.30906/0869-2092-2018-81-0-9-9.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography