To see the other types of publications on this topic, follow the link: Форми вини.

Journal articles on the topic 'Форми вини'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Форми вини.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Білий, О. "Вина суб'єктів господарювання як умова відповідальності за безпеку продукції". Юридичний вісник, № 3 (4 лютого 2020): 175–81. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i3.961.

Full text
Abstract:
У статті приділяється увага вині як умові господарсько-правової відповідальності за безпеку продукції. Здійснено науковий пошук змісту концепту «вина» в сфері безпеки продукції. Серед низки наявних у науковому обігу тлумачень поняття «вина» виявлено, що в його основі перебуває удавана воля суб'єк- та господарювання, а не механічно складене волевиявлення працівників, з яких формується трудовий колектив і саме цей фактор є ключовим для виокремлення у товаро-продовольчій сфері. Розглянуто оціночне розуміння поняття «вина» в межах поведінкової та психологічної концепцій а також згруповані в юридич
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сердюк, П. "Форми вини, види умислу та необережності у кримінальному праві Польщі: проблеми тлумачення". Підприємництво, господарство і право, № 10 (2007): 132–36.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Любавіна, Вікторія. "ВИНА ЯК КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВА КАТЕГОРІЯ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА КВАЛІФІКАЦІЮ ЗЛОЧИНУ". Молодий вчений, № 6 (94) (30 червня 2021): 68–71. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-6-94-15.

Full text
Abstract:
У статті розкрита сутність та зміст категорії вини, розглянуто її форми і види, а також проаналізовано правозастосовну практику з метою здійснення комплексної розробки питань впливу провини на кваліфікацію злочинів; запропоновані рекомендації щодо вдосконалення кримінального законодавства і практики його застосування. Також висвітлюються концепції винної відповідальності, які існують у вітчизняному кримінальному праві. Розглядаються переваги і недоліки існуючих визначень провини, а також досліджується питання, які елементи становлять винне ставлення особи до свого діяння і підлягають обов'язко
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Старук, Юлія. "Характеристика умисної форми вини злочину, передбаченого ст. 306 Кримінального кодексу України". Підприємництво, господарство і право, № 5 (173) (2010): 139–43.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Слуцька, Т. І. "Форми вини при перевищенні влади або службових повноважень (ст. 365 КК України)". Юриспруденція: теорія і практика, № 9 (59) (2009): 2–8.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ємельянов, В. П., та В. Б. Харченко. "Особливості законодавчої конструкції та визначення форми вини кримінальних правопорушень з похідними наслідками". Прикарпатський юридичний вісник, № 6 (2021): 97–102. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i6(41).976.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пекар, А. "Неправомірне використання позначень суб’єкта господарювання: зміст і склад делікту". Юридичний вісник, № 1 (7 серпня 2020): 391–97. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.1660.

Full text
Abstract:
Стаття присвячено вирішенню наукової задачі конкретизації змісту та складу делікту у формі неправомірного використання позначень суб'єкта господарювання на підставі аналізу наукової літератури, законодавства та практики його застосування. На підставі проведеного аналізу уточнено зміст неправомірного використання позначень суб'єкта господарювання як недобросовісної конкуренції у формі використання імені, комерційного (фірмового) найменування, торговельної марки (знака для товарів і послуг), рекламних матеріалів, оформлення упаковки товарів і періодичних видань, інших позначень без дозволу (згод
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЛІГУН, АНДРІЙ. "СУБ’ЄКТИВНІ ОЗНАКИ КОЛАБОРАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Науковий вісник Київського інституту Національної гвардії України, № 1 (30 травня 2024): 99–104. http://dx.doi.org/10.59226/2786-6920.1.2024.99-104.

Full text
Abstract:
Охарактеризовано ознаки суб’єкта колабораційної діяльності, підтверджено правильність встановлення віку кримінальної відповідальності за її вчинення – 16 років. Визначено обов’язкову суб’єктивну ознаку складу колабораційної діяльності – спеціального суб’єкта, яким є лише громадянин України. Зроблено висновок, що суб’єктом колабораційної діяльності варто вважати громадянина держави, територія якої перебуває під окупацією. Доведено обов’язковість умисної форми вини колабораційної діяльності, підтвердженням чого варто визнавати формальний склад аналізованого кримінального правопорушення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Гриненко, К. В. "Допустимість доказів, отриманих під час пред'явлення особи для впізнання". Прикарпатський юридичний вісник, № 4(33) (25 листопада 2020): 104–9. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i4.632.

Full text
Abstract:
Наукова стаття присвячена висвітленню деяких аспектів процедури проведення слідчої (розшукової) дії, а саме пред'явлення особи для впізнання. Метою статті є аналіз вивчення одного з важливих критеріїв допустимості доказів у кримінальному судочинстві - процесуальної форми. Досліджено різні погляди науковців щодо понять допустимості доказів та процесуальної форми, адже сьогодні термін «процесуальна форма» не визначений жодним нормативним документом.
 Розглянуто організаційні й тактичні особливості пред'явлення особи для впізнання та проаналізовано процедуру проведення цієї слідчої (розшуков
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Корецький, О. П. "Методологічний підхід до теорії пізнання у кримінальному процесі". Прикарпатський юридичний вісник, № 3(32) (16 жовтня 2020): 88–92. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i3(32).610.

Full text
Abstract:
Стаття розглядає елементи загальних і спеціальних теорій кримінального процесу. Центральне місце в системі кримінального процесу займає теорія доказів і доказування. Теорія доказів визначила певні конструкції доказування. Перша з них побудована на підставі закону, друга - рішення слідчого судді на стадії досудового провадження. Третя конструкція передбачає встановлення доказів за погодженням сторін процесу на стадії судового провадження.
 Основою доказування є теорія пізнання, яка включає в себе визначення методів, методології, які застосовуються під час встановлення обставин кримінальног
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Захлипа, Дар’я, та Володимир Прокопенко. "ОСУЧАСНЕНІ ФОРМИ ДРУГОГО ІЗ ДАВНЬОГРЕЦЬКИХ ЗАПЕРЕЧЕНЬ. ДЕФЕКТИВНІСТЬ І ВАДА". Grail of Science, № 32 (25 жовтня 2023): 296–97. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.13.10.2023.053.

Full text
Abstract:
Дефективність в якості однієї із альтернативних ознак негативної природи буття присутня вже у другій формі давньогрецького заперечення (μη). Супутній йому мотив вади так само був характерним для обґрунтування тих онтологічних форм, що не спроможні на повноту власного феноменологічного прояву. Даний контекст постав органічним для гайдеґґерового проекту радикальної онтології, який перейняв дефективність у сенсі неавтентичності екзистенціалу Das Man, із подолання якого отримав свій початок концепт Dasein [4]. За християнських часів ці два модуси були наділені додатковим, але вирішальним, морально
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Пономаренко, О. В. "КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОГРОЗУ АБО НАСИЛЬСТВО ЩОДО СЛУЖБОВОЇ ОСОБИ ЧИ ГРОМАДЯНИНА, ЯКИЙ ВИКОНУЄ ГРОМАДСЬКИЙ ОБОВ’ЯЗОК, ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ ЗАРУБІЖНИХ ДЕРЖАВ". Знання європейського права, № 3 (7 вересня 2021): 118–22. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i3.243.

Full text
Abstract:
Порівняльно-правове дослідження законодавства зарубіжних держав про кримінальну відповідальність за погрозу або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов’язок, дало мож­ливість з’ясувати позитивні аспекти щодо визначення: об’єктів посягання; форм проявів об’єктивної сторони, її факультативних ознак; суб’єкта кримінального правопорушення та його ознак; форми вини та її ознак.
 Родовим об’єктом погрози або насильства щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов’язок, є державна влада (порядок здійснення державної влади), а видовим об
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Пиняга, Р. О. "ОБСТАВИНИ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ДОКАЗУВАННЮ НА ПОЧАТКОВОМУ ЕТАПІ РОЗСЛІДУВАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ, ПОВ’ЯЗАНИХ ІЗ ЗАЙНЯТТЯМ ГРАЛЬНИМ БІЗНЕСОМ". Juridical science, № 2(104) (15 липня 2021): 411–19. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-104-2.46.

Full text
Abstract:
У статті деталізовано предмет доказування з урахуванням криміналістичної характеристики кримінальних правопорушень, пов’язаних із зайняттям гральним бізнесом. Визначено, що до події кримі- нального правопорушення належать насамперед технологія та спосіб за- йняття гральним бізнесом, час і місце його вчинення. Встановлення винува- тості обвинуваченого, форми вини, мотиву й мети вчинення кримінального правопорушення має на меті визначення кількості осіб, причетних до кри- мінального правопорушення, характеру розподілу ролей між ними, даних про фігурантів (вік, осудність, ознаки зовнішності, проф
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Ситников, О. Ф. "ДОСУДОВА ФОРМА ВИРІШЕННЯ ПУБЛІЧНО-ПРАВОГО СПОРУ ЯК ЕФЕКТИВНИЙ ЗАСІБ ЗАХИСТУ ПРАВ, СВОБОД ТА ІНТЕРЕСІВ ОСОБИ І СПОСОБИ ЩОДО ЇЇ ВДОСКОНАЛЕННЯ". Ірпінський юридичний часопис, № 2(15) (14 червня 2024): 190–202. http://dx.doi.org/10.33244/2617-4154-2(15)-2024-190-202.

Full text
Abstract:
Реалізація особою гарантованого Конституцією України права на захист можлива насамперед за допомогою створення таких форм захисту, які розкривають процесуальний зміст цього права: самозахист, позасудову, досудову та судову форми захисту. У статті досліджуються форми захисту субʼєктивних прав учасників публічно- правових відносин, які поділяються на три основних форми: самозахисту, досудова та судова. Судова форма оскарження рішень, дій або бездіяльності субʼєктів владних повноважень є головною, але не єдиною в системі захисту прав і законних інтересів приватних осіб у відносинах з державою. На
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Сіроткіна, М. "Угода про визнання винуватості у кримінальному провадженні як одна з компромісних форм вирішення правового конфлікту". Юридичний вісник, № 2 (25 серпня 2020): 166–71. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i2.1719.

Full text
Abstract:
У статті на основі чинного кримінального процесуального законодавства та новітніх наукових напрацю-вань висвітлено дослідження щодо процесуального механізму укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні. Констатується, що в різних країнах постійні кримінальні процеси поступово замінюються формами систем відмови від судового розгляду, які також називаються узгодженим визнанням вини, визнанням себе винним, скороченими судовими розглядами або спрощеним судочинством. Із прийняттям 13 квітня 2012 року чинного КПК України розширились можливості досягнення компромісу у кримінал
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Малюга, Р. В. "Доказування винуватості обвинуваченого, форми вини, мотиву і мети вчинення контрабанди наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів". Вісник Чернівецького факультету Національного університету "Одеська юридична академія", Вип. № 3 (2014): 273–84.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Кошарновська, С. Л. "ПРАВОВІ ФОРМИ ЗДІЙСНЕННЯ ФУНКЦІЙ ДЕРЖАВИ: ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ". Збірник наукових праць ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Право", № 33 (2021): 121–33. http://dx.doi.org/10.34142/23121661.2021.33.15.

Full text
Abstract:
Мета наукової статті полягає в окресленні окремих проблем у визначенні поняття правових форм реалізації соціальної функції держави, оскільки таку діяльність виконують окремі уповноважені державою органи та посадові особи та винятково в спосіб, установлений законом. Зміст державної влади розкривається в її функціях, компетенції суб’єктів, формах і методах реалізації їхніх повноважень. У статті запропоновано визна- чення правових форм здійснення функцій державної влади, зокрема проаналізовано інші форми реалізації соціальної функції, серед яких вагоме місце посідає контрольно-наглядова форма, що
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Тараненко, В. И., М. А. Назаренко та А. А. Бложко. "ВЛИЯНИЕ ФОРМЫ БУТЫЛКИ НА ФОРМИРОВАНИЕ РАВНОВЕСНОГО СОСТОЯНИЯ ИГРИСТОГО ВИНА". Известия вузов. Пищевая технология, № 1(399) (27 квітня 2025): 61–65. https://doi.org/10.26297/0579-3009.2025.1.8.

Full text
Abstract:
Пенистые и игристые свойства являются основными показателями при оценке игристых вин. Образование пены и ее продолжительность напрямую связаны с химическим составом вина. Игристые вина, произведенные по классической технологии, традиционно разливают в бутылки типа шампанское. Исследовано влияние формы бутылки на показатели пенообразования игристого вина. В качестве материалов исследования использовали купажированное игристое вино брют из винограда сортов антей, пино нуар и шардоне, разлитое в бутылки двух образцов: классической формы в стиле шампанское и нестандартной формы Монро. Установлено,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Шамсутдінов, О. В. "ОСОБЛИВОСТІ ЗМІСТУ ВИНИ В КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕННЯХ ЗІ СКЛАДНОЮ ОБ’ЄКТИВНОЮ СТОРОНОЮ (СТАТТІ 272-275, 326 КК УКРАЇНИ)". Вісник Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка 3, № 95 (2021): 118–29. http://dx.doi.org/10.33766/2524-0323.95.118-129.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання про зміст вини як обов’язкової ознаки суб’єктивної сторони складу кримінальних правопорушень зі складною об’єктивною стороною, яка передбачає діяння у формі порушення спеціальних правил безпеки та декілька альтернативних наслідків. Детально розглянуто особливості інтелектуальних і вольових моментів умисної та необережної форм вини в кримінальних правопорушеннях, передбачених статтями 272-275, 326 КК України. Зроблено висновок про те, що при умисному порушенні спеціальних правил безпеки психічне ставлення особи до суспільно небезпечних наслідків першого порядку (ство
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Shevchuk, I. M., O. V. Novytsky, A. L. Shapoval та I. Ya Sadovyi. "Підвищення ефективності діагностики та хірургічного лікування хворих із гострим парапроктитом". Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, № 2 (21 січня 2020): 59–62. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2020.2.10766.

Full text
Abstract:
Мета роботи: проаналізувати ефективність ультрасонографії і магнітно-резонансної томографії в діагностиці глибоких форм гострого парапроктиту та оцінити результати хірургічного лікування цих хворих.
 Матеріали і методи. Проаналізовано результати хірургічного лікування 285 хворих із різними формами гострого парапроктиту. Серед них – 184 (64,6 %) чоловіки, 101 (35,4 %) жінка. Вік хворих коливався від 19 до 77 років. Підшкірно-підслизова форма гострого парапроктиту діагностована у 173 (60,7 %) хворих і у 112 (39,3 %) – глибокі форми (ішіоректальні, пельвіоректальні та ретроректальні). Віддал
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Атаманова, Н. "Дискусійні погляди на поняття та види форм державного режиму". Юридичний вісник, № 1 (12 квітня 2021): 42–48. http://dx.doi.org/10.32837/yuv.v0i1.2079.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття «форма державного режиму», яке сформувалося під час суспільно-політичного розвитку та було роз-крите у результаті пізнавальної діяльності у багатьох поколіннях державознавців. Наявність різно-маніття самих поглядів щодо його дефініції й змісту на теперішньому етапі розвитку юридичної науки і свідчить про гносеологічну про-блемність і зокрема актуальність цього питання. Велике значення у статті має єдність як теоретич-ного, так і практичного у пізнанні форми державного режиму, адже зумовлене необхідністю комп-лексного дослідження його двох складників – юридичного та
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

АНДРІЯШ, Вікторія. "ОСОБЛИВОСТІ ТА ВИДИ ОБ’ЄКТІВ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, № 5(65) (18 квітня 2023): 5–10. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2022-5(65)-1.

Full text
Abstract:
У запропонованій статті наголошено, що нематеріальні блага як об'єкти інтелектуальної власності та нематеріальні блага як цінності, є невіддільними від особистості та різними за своєю природою. Спільність у правовому режимі даних об'єктів полягає в тому, що вони є об'єктами особистих немайнових прав. Відмінності полягають у природі взаємозв'язку з особистістю: якщо одні притаманні особистості з факту її існування, то інші є результатом діяльності особистості. Акцентовано увагу на тому, що об'єкти інтелектуальної власності поєднують певні ознаки: особливий характер діяльності, у яких створюютьс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Рудніченко, О. М. "ОБСТАВИНИ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ВСТАНОВЛЕННЮ У КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕННЯХ ЩОДО НЕЗАКОННОГО ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ АБО ВИКРАДЕННЯ ЛЮДИНИ". Juridical science, № 2(104) (15 липня 2021): 420–29. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-104-2.47.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що виявлення наявності або відсутності ознак злочину, а також необхідних обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, у правоохоронній практиці здійснюється поетапно. Звідси у структурі окремої криміналістичної методики розслідування кримінальних правопорушень особливого значення набуває періодизація етапів розслідування. При цьому до поняття «етап розслідування» включається взаємопов’язана система дій, об’єднаних єдністю завдань, умовами розслідування, специфікою криміналістичних прийомів. У той же час, органи досудового розслідування пі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Дундич, Л. В. "ГЕНЕЗИС КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА СЛУЖБОВУ НЕДБАЛІСТЬ". Прикарпатський юридичний вісник 2, № 4(29) (2020): 91–95. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v2i4(29).441.

Full text
Abstract:
У статті автор досліджує генезис кримінальної від-повідальності за службову недбалість.
 Автор наголошує, що службова недбалість – це діяння, яке є невід’ємною ланкою в єдиному ланцюгу службових злочинів, протидія яким загалом забезпе-чує внутрішній суверенітет публічної влади, захист людини та інших цінностей від недобросовісної діяль-ності її представників.
 Зазначено, що історичними передумовами кримі-нальної відповідальності за службову недбалість були геополітичні процеси на території сучасної Україн-ської держави, формування її територіальної цілісно-сті, діяльності інститутів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Іванова, О. Л. "ПРОБЛЕМАТИКА СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА ЩОДО НЕПОВНОЛІТНІХ В УКРАЇНІ". Знання європейського права, № 4 (10 листопада 2021): 54–56. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i4.261.

Full text
Abstract:
Проблема сексуального насильства над неповнолітніми є натепер дуже актуальною в усьому світі. Тому поши-рення сексуального насильства щодо неповнолітніх може мати зв’язок стосовно загального зростання кількостівипадків насильства в суспільстві. Таке зростання може призвести до скоєння жорстокішого злочину, що можемати складніші наслідки, які можуть бути спрямовані зі сторони жертви злочину на скоєння суїцидів або нещас-них випадків і закінчитися летальним результатом. Проблема сексуального насильства щодо неповнолітніхє занадто важкою та складною. Тому наше суспільство намагається про це не ду
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

НЕСТЕРЕНКО, А. В. "ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗСЛІДУВАННЯ ВБИВСТВ ЗАРУЧНИКА АБО ВИКРАДЕНОЇ ЛЮДИНИ". Вісник Кримінологічної асоціації України 29, № 2 (2023): 423–30. https://doi.org/10.32631/vca.2023.2.36.

Full text
Abstract:
У статті підкреслено, що вбивства заручника або викраденої людини вирізняються особливою суспільною небезпекою, що, своєю чергою, потребує підвищеної уваги з боку правоохоронних та судових органів. Зазначено, що органи досудового розслідування повинні посилено виконувати свої повноваження зі встановлення особи злочинця, збирання доказової бази, достатньої та необхідної для притягнення винної особи до кримінальної відповідальності та призначення покарання згідно з мірою її вини. Визначено особливості організації розслідування вбивств заручника або викраденої людини. З’ясовано, що особливості ор
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Марченко, Олеся Володимирівна, та Олег Ігорович Вознюк. "УМОВИ ПРИТЯГНЕННЯ ОСІБ, ВИННИХ У ДОВЕДЕННІ ДО БАНКРУТСТВА, ДО СУБСИДІАРНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ". New Ukrainian Law, № 4 (1 жовтня 2021): 37–43. http://dx.doi.org/10.51989/nul.2021.4.6.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблемних аспектів та особливостей правового регулю- вання та застосування субсидіарної відповідальності, а саме: умов притягнення осіб, винних у доведенні до банкрутства суб’єктів господарювання – юридичних осіб, до субсидіарної від- повідальності відповідно норм Кодексу України з процедур банкрутства (далі – Кодекс). Крім того, автор торкається питання щодо розуміння субсидіарної відповідальності як окремого господарсько-правового виду відповідальності, який покладається на засновників (учасни- ків, акціонерів) або інших осіб, включно з керівником боржника. У с
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Зоренко, Оксана Володимирівна, Ольга Борисівна Стефанишена, Розалія Анатоліївна Хохлова та Євгеній Васильович Штефан. "Трибологічний аналіз системи «друкарська форма глибокого методу друку—відбиток»". Технологія і техніка друкарства, № 1(71) (5 квітня 2021): 37–50. http://dx.doi.org/10.20535/2077-7264.1(71).2021.228973.

Full text
Abstract:
Розглянуто тенденції розвитку глибокого друку, зокрема, на гнучкому пакованні (найбільш використовувані методи друку, витратні матеріали, види та структура друкарських форм, формне устаткування). Здійснено трибологічний аналіз зони друкарського контакту та розроблено модель взаємодії основних триботехнічних елементів системи «Друкарська форма—відбиток». Увиразнено чинники впливу на тиражостійкість ДФ глибокого друку та розроблено їх класифікацію. Визначено ступінь впливу зношування друкарської форми на якість друку (якість нанесення гальванопокриття при виготовленні ДФ, друкарсько-експлуатацій
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Коломієць, С. С. "Концептуальна модель групових правил звільнення від покарання у зв’язку з виправленням засудженої особи, яка відбуває покарання". Вісник Пенітенціарної асоціації України, № 1 (25 березня 2025): 146–58. https://doi.org/10.34015/2523-4552.2025.1.15.

Full text
Abstract:
У статті на підставі встановлених спільних рис у передумовах і підставах для застосування заміни покарання або його невідбутої частини більш м’яким (ст. 82 КК) та умовно-дострокового звільнення від відбування покарання (ст. 81 КК) визначено групові правила звільнення від покарання у зв’язку з виправленням засудженої особи, яка відбуває покарання. Першим таким груповим правилом запропоновано вважати обов’язок врахування судом виду покарання, яке відбуває засуджений. Акцентовано увагу на невирішеності в кримінальному законодавстві дотепер проблеми про право довічно ув’язнених на умовно-достроков
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Васильєва, В. В. "РОЛЬ ПРОФСПІЛКИ В ТРУДОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ВИБОРНОГО ПРАЦІВНИКА". Актуальні проблеми права: теорія і практика, № 2 (40) (4 лютого 2021): 169–75. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2020-40-2-169-175.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена ролі профспілки в правовому регулюванні трудової діяльності виборного працівника. Проаналізовано вимоги до статутів профспілкових організацій всіх рівнів, зокрема, звертається увага на організаційну структуру профспілки, повноваження її організацій, виборних органів, порядок формування їх складу. Звертається увага на зміну умов трудового договору, оплати праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності виборних працівників, які є членами виборних профспілкових органів.
 Авторкою зазначається, що формування виборних профспілкових органів, контрольно-ревізійних комісі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Балахонова, Олеся, та Богдан Вокалюк. "Основні форми та види ефективної діяльності підприємства малого бізнесу". ПОДІЛЬСЬКИЙ НАУКОВИЙ ВІСНИК 1(29) (2024): 5–12. http://dx.doi.org/10.58521/2521-1390-2024-29-1.

Full text
Abstract:
У статті досліджено забезпечення ефективної та продуктивної господарської діяльності підприємства малого бізнесу. Ефективна діяльність підприємства малого бізнесу є якісною характеристикою його загального фінансового стану. Відображає тенденції зміни економічно-фінансових відносин на підприємстві під впливом факторів внутрішнього і зовнішнього середовища. Визначає фінансову незалежність від зовнішніх джерел фінансування та оптимальну структуру активів і джерел їх покриття. Ефективність діяльності підприємства малого бізнесу досягається в процесі стратегічного та оперативного управління такими
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Николаева, М. И., Д. В. Хоруженко та В. В. Рябчиков. "К вопросу о форме вины мошенничества при получении выплат". ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 106, № 6 (2024): 65–68. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-02-2024-323.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Баранець, В. А. "ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД РОЗСЛІДУВАННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ У ФОРМІ ДІЗНАННЯ". Kyiv Law Journal, № 1 (21 квітня 2023): 331–36. http://dx.doi.org/10.32782/klj/2023.1.51.

Full text
Abstract:
Актуальність статті полягає в тому, що дізнання є формою досудового розслідування, яка передбачена правовим системам країн як романо-германської, так і англосаксонської правової сім’ї. Втім, розслідування кримінальних правопорушень у формі дізнання має суттєві відмінності в різних країнах та може поєднувати в собі як елементи кримінальної процесуальної діяльності, так і оперативно-розшукової чи і адміністративної. Дізнання як кримінальна процесуальна діяльність також має різні форми. Адже дізнання може бути як початковим етапом досудового розслідування, так і самостійною диференційованою формо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Грицай, Наталія Богданівна, Лариса Віталіївна Ойцюсь, Оксана Василівна Попельницька та Катерина Іванівна Мельник. "РІЗНОМАНІТНІСТЬ ФОРМ І ВИДІВ ПОЗАКЛАСНОЇ РОБОТИ З ПРИРОДНИЧИХ ПРЕДМЕТІВ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ". Природнича освіта та наука, № 5 (30 грудня 2024): 8–12. https://doi.org/10.32782/nser/2024-5.02.

Full text
Abstract:
У Новій українській школі урок залишається основною формою організації навчання, а інші форми організації навчання використовують значно менше. Проте у вивченні природничих предметів важливою для учнів є позакласна робота. Встановлено, що позакласна робота з природничих предметів – це форма організації добровільної роботи учнів поза уроком під керівництвом учителя з метою заохочення та виявлення їхніх пізнавальних інтересів і творчих здібностей, розширення й доповнення шкільної навчальної програми. Мета статті – проаналізувати різноманітність форм і видів позакласної роботи з природничих предм
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Avdieiev, О. О. "Характеристика окремих видів контролю за діяльністю закладів вищої освіти України". Law and Safety 83, № 4 (2021): 20–27. http://dx.doi.org/10.32631/pb.2021.4.02.

Full text
Abstract:
Досліджено та узагальнено види контролю за діяльністю закладів вищої освіти України. Розмежовано поняття «вид контролю» та «форма контролю». Проаналізовано наявну практику поділу контролю на певні види. Запропоновано власну класифікацію видів контролю за діяльністю закладів вищої освіти за різноманітними критеріями та наголошено на необхідності доповнити Закон України «Про вищу освіту» окремим розділом із назвою «Контроль за діяльністю закладів вищої освіти України», в якому слід визначити його поняття, принципи, загальні вимоги до його здійснення, види і форми, систему суб’єктів, які його зді
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Ковтун, Олександр Олексійович. "ОКРЕМІ ХАРАКТЕРИСТИКИ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ НОРМ, ЩО ПЕРЕДБАЧАЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВБИВСТВО ДИТИНИ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ". Kherson State University Herald Series Legal Sciences, № 4 (28 вересня 2023): 31–36. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2307-8049/2023-4-6.

Full text
Abstract:
Мета роботи – дослідити кримінальні кодекси окремих країн світу, зокрема норм, які передбачають відповідальність за позбавлення життя дітей. Проведення дослідження передбачало використання низки методів, а саме порівняльно-правового, формально-логічного, дедуктивного, логічного, прогностичного. Результатами дослідження є характеристика правових норм, які передбачають відповідальність, пов’язаних з убивством матір’ю своєї новонародженої дитини та позбавлення життя людини. Проведений аналіз показав, що ставлення до життя людини є одним із пріоритетів держави, проте підходи нормування його охорон
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

ШЕЛУДЬКО, О. Н., Н. К. СТРИЖОВ, and Е. С. КОСАРЕВ. "IMPACT OF ALCOHOL PRODUCTION TECHNOLOGY ON ORGANOLEPTIC INDICATORS OF DRINKS FROM GRAPE RAW." Известия вузов. Пищевая технология, no. 5(389) (October 31, 2022): 121–26. http://dx.doi.org/10.26297/0579-3009.2022.5.26.

Full text
Abstract:
Исследованы сортовые красные сухие вина наливом, произведенные предприятиями Краснодарского края из технических сортов винограда урожая 2020 г.: «красностоп золотовский», «красностоп анапский», «мерло», «саперави», «шираз», «цимлянский черный». Цель работы заключалась в изучении изменений интегральных потенциометрических и оптических характеристик красных сортовых вин наливом в зависимости от сорта винограда и региона производства. Исследования интегрального кислотного состава вин наливом проводили на авторской модели экспериментального комплекса непрерывного титрования кислот кулонометрически
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

ІГУМНОВА, Ольга, та Артем МИХАЙЛОВ. "САМОДЕСТРУКТИВНА ПОВЕДІНКА ЯК СУСПІЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН". Psychology Travelogs, № 2 (10 листопада 2021): 84–95. http://dx.doi.org/10.31891/pt-2021-2-8.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано особливості самодеструктивної поведінки як одну з форм прояву, ритуалу, традиції. Описано основні форми та ідеї самодеструктивної поведінки в різних релігіях та етносах. Виявлено основні особистісні мотиви самодеструктивної поведінки як результату впливу релігійних, філософських, суспільних ідей на особистість.
 Виявлено, що в різних культурах, етносах, релігіях та філософських концепціях зустрічаються ідеї, постулати, що сприяють формуванню у людини самодеструктивної поведінки. При цьому біль, страждання, а іноді і смерть розглядаються як благо, як те, що сприяє р
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Budnik, Olga. "Теоретико-методологічні засади кооперативного маркетингу в агробізнесі". Agricultural and Resource Economics: International Scientific E-Journal 4, № 4 (2018): 85–98. http://dx.doi.org/10.51599/are.2018.04.04.07.

Full text
Abstract:
Мета. Мета дослідження полягає в обґрунтуванні важливості функціонування всіх форм підприємницької діяльності в аграрному секторі економіки, що вбачається можливим завдяки впровадженню кооперативного маркетингу як ефективного чинника їхнього розвитку в складних умовах сьогодення.
 Методологія / методика / підхід. Під час проведення цього дослідження використано загальнонаукові та спеціальні методи, зокрема абстрактно-логічний (теоретичного узагальнення) – для вивчення та окреслення особливостей діяльності різних організаційно-правових форм господарювання в сільській місцевості, а також ви
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

МИКОЛЮК, Світлана. "СИРІТСТВО В УКРАЇНІ В УМОВАХ ВІЙНИ: СОЦІАЛЬНА РОБОТА ТА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА". Humanitas, № 3 (2 вересня 2022): 61–68. http://dx.doi.org/10.32782/humanitas/2022.3.9.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблемних питань сирітства в Україні в умовах війни. Нагальною проблемою сьогодення є організація соціальної роботи по влаштуванні дітей в сімейні форми виховання. Це обумовлено залишенням дітей без належного батьківського піклування через економічні та соціальні причини, що виникли через військовий стан в Україні. Виділено та охарактеризувано кроки соціальної роботи при влаштуванні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання. Окремо розглянуто та проаналізовано кожну форму виховання: усиновлення, опіка (піклування), прий
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

ЖИЛА, Світлана. "КОЛОКВІУМ ЯК ФОРМА ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРИ". Дидактика, № 1 (18 квітня 2024): 15–20. http://dx.doi.org/10.58407/didactics.24.1.2.

Full text
Abstract:
У статті схарактеризовано колоквіум як форму вивчення літератури в закладах вищої освіти, розкрито особливості діяльності суб’єктів навчальної форми, визначено основні функції колоквіуму, запропоновано класифікації літературних колоквіумів. Методологія дослідження ґрунтується на концептуальних положеннях дидактики вищої школи, методах та формах організації навчання у закладах вищої освіти, на розробленій системі розвитку креативності майбутніх учителів літератури в контексті їхньої професійно-методичної підготовки. Доведено, що колоквіуми – це активна форма вивчення літератури в закладах вищої
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

МАРЧЕНКО, Олеся, та Олеся МАРЧЕНКО. "ВИБОРЧЕ ПРАВО ЯК СУБ’ЄКТИВНЕ ПРАВО ОСОБИ: СУТНІСТЬ, ВИДИ, ФОРМИ". Law. State. Technology, № 1 (14 лютого 2025): 46–51. https://doi.org/10.32782/lst/2025-1-8.

Full text
Abstract:
Питання правового регулювання виборчих прав є актуальною проблемою на етапі уніфікації українського та європейського законодавства згідно Договору про асоціацію України та ЄС та необхідністю проведення демократичних та прозорих виборів з дотриманням міжнародних стандартів. У статті розглянуто визначення та основні сутнісні ознаки виборчого права як суб’єктивного природного права особи, гарантованого Загальною декларацією прав людини і закріпленого в Конституції України. Закцентовано увагу на тому, що велика кількість українців наразі знаходиться за кордоном, отримавши тимчасовий прихисток з 20
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Бокань, О. "Диверсифікація підприємства: передумови, види та форми". Схід, № 4 (104) (2010): 7–11.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Бокань, А. А. "Диверсифікація підприємства: передумови види та форми". Вісник економічної науки України, № 2 (18) (2010): 21–24.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Соловйова, Ю. "Форми, види та методи податкового контролю". Правничий часопис Донецького університету, № 1/2 (21/22) (2009): 169–76.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Козаева, М. И. "Оценка устойчивости форм и сортов вишни к действию токсических метаболитов гриба М. Fructigena". Тенденции развития науки и образования 89, № 1 (2022): 128–30. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-09-2022-34.

Full text
Abstract:
Патогенные микроорганизмы замедляют рост побегов, вызывают раннее опадение листьев, ухудшают товарные качества плодов и снижают урожайность. Вызванные грибными токсинами нарушения процесса подготовки деревьев к вступлению в период покоя приводит к увеличению степени подмерзания последних в зимний период [8]. Поскольку наиболее опасными для растений являются грибные токсины, проведена оценка устойчивости форм и сортов вишни к действию токсических метаболитов гриба М.fructigena. В результате сравнительного изучения устойчивости сортов и форм вишни к токсинам М.fructigena выделены формы, обладающ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Козаева, М. И. "Оценка экологической устойчивости различных форм и сортов вишни на основе мониторинга эндофитной микробиоты". ТЕНДЕНЦИИ РАЗВИТИЯ НАУКИ И ОБРАЗОВАНИЯ 88, № 1 (2022): 124–26. http://dx.doi.org/10.18411/trnio-08-2022-36.

Full text
Abstract:
На основе изучения состава и особенностей развития эндофитной микробиоты осуществлена диагностика адаптационной способности различных форм и сортов вишни. Выделены формы, представляющие практический интерес для дальнейшей селекции и промышленного садоводства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Hetalo, O. Y. "САМОСТІЙНА РОБОТА СТУДЕНТА-ВОКАЛІСТА ЯК СКЛАДОВА МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Музикознавча думка Дніпропетровщини, № 14 (21 січня 2019): 122–33. http://dx.doi.org/10.15421/221827.

Full text
Abstract:
Мета статті – виявлення мотиваційних та формо-організуючих чинників самостійної роботи студентів-вокалістів на різних етапах професійного навчання. Ціллю публікації також постає розкриття найбільш ефективних форм та видів індивідуальних занять вокалістів, визначення низки підготовчих вправ щодо позакласної, індивідуальної роботи студентів. Методологія вивчення означеної тематики зумовлюється вагомим практичним значенням досліджуваного явища. Провідними у науковій статті постають наступні емпіричні методи, а саме спостереження та узагальнення. Фундаментального значення набуває також і аксіологі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Voloshchuk, N. I., O. M. Denysyuk, O. V. Khodakivska та O. Yu Galiutina. "ПОЗААУДИТОРНА РОБОТА СТУДЕНТА: НЕВИКОРИСТАНИЙ РЕЗЕРВ АБО ДЖЕРЕЛО ДИДАКТИЧНИХ ІННОВАЦІЙ". Медична освіта, № 4 (25 вересня 2018): 36–40. http://dx.doi.org/10.11603/me.2414-5998.2018.4.9193.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проаналізувати форми і методи самостійної позааудиторної роботи студентів, які використовуються на кафедрі фармакології, для вдосконалення навчального процесу та формування у майбутніх спеціалістів-медиків глибоких знань із фармакології і здатності до самоосвіти та самовдосконалення.
 Основна частина. У даній статті ми представили організацію самостійної позааудиторної роботи студентів на кафедрі фармакології Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Вона ведеться за трьома основними напрямками: навчально-обовʼязковим, навчально-дослідницьким та на
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Бабанін, С. В. "Змішана форма вини у кримінальному праві України". Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, № 2 (71) (2014): 186–92.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!