To see the other types of publications on this topic, follow the link: Функція зовнішнього дихання.

Journal articles on the topic 'Функція зовнішнього дихання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Функція зовнішнього дихання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Progonov, S. O., O. O. Torbas, S. M. Kushnir, Yu M. Sirenko та G. D. Radchenko. "Функція зовнішнього дихання та дифузійна здатність легень у пацієнтів із різними формами легеневої гіпертензії". Cardiac Surgery and Interventional Cardiology 13, № 3 (2024): 53–63. https://doi.org/10.31928/2664-3790-2024.3.5363.

Full text
Abstract:
The aim – to compare pulmonary function test (PFT) results and diffusion capacity of the lungs for carbon monoxide (DLCO) in patients with various forms of pulmonary arterial hypertension (PAH), chronic thromboembolic pulmonary hypertension (CTEPH) and healthy individuals; to establish correlations between PFT, DLCO and parameters used to stratify the risk of death in pulmonary hypertension (PH).Materials and methods. 74 patients were included: 18 with idiopathic PAH (IPAH), 15 with PAH associated with congenital heart defects (PAH-CHD), 21 with CTEPH and 20 healthy persons (control group). Al
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Radchenko, O., and O. Slaba. "Blood Leptin and the External Respiration Function in Patients with Bronchial Asthma." Lviv clinical bulletin 1, no. 1 (2013): 20–22. http://dx.doi.org/10.25040/lkv2013.01.020.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дрогомирецька, М. С., та Абу Сулейман Мохаммед Садек. "ОЦІНКА АНТРОПОМЕТРИЧНИХ ТА ЦЕФАЛОГРАФІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ У ПАЦІЄНТІВ ІЗ ДИСТАЛЬНИМ ПРИКУСОМ ПРИ НОРМАЛЬНІЙ ТА ПОРУШЕНІЙ ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ". Scientific and practical journal "Stomatological Bulletin" 120, № 3 (2022): 83–92. http://dx.doi.org/10.35220/2078-8916-2022-45-3.14.

Full text
Abstract:
Вступ. Дистальний прикус є однією з найпоширеніших проблем в ортодонтичній практиці і супроводжується певними морфологічними, функціональними та естетичними змінами: порушенням динамічної рівноваги м’язів навколоротової ділянки і язика, при яких страждає низка функцій дитини: спостерігаються порушення функції зовнішнього дихання, мовлення, функцій жування та ковтання. Мета роботи. Вивчення особливостей антропометричних та телерентгенографічних показників у пацієнтів 7-13 років із скелетними формами дистальної оклюзії при нормальній та порушеній функції зовнішнього дихання. Методи дослідження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Holovkina, Viktoriya, та Yuriy Furman. "Вплив занять плаванням із застосуванням елементів аквафітнесу й інтервального гіпоксичного тренування на функцію зовнішнього дихання дівчат 11–12 років". Physical education, sports and health culture in modern society, № 2(46) (30 червня 2019): 99–104. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2019-02-99-104.

Full text
Abstract:
Актуальність. Складовою частиною фізичної підготовки юних плавців є застосування в тренувальних заняттях вправ, які сприяють покращенню силових здібностей. Однак зловживання вправами силового спрямування в залі сухого плавання може негативно вплинути на функціональний стан кардіореспіраторної системи юних плавців. Тому вдосконалення майстерності юних плавців повинно відбуватися за умов комплексного підходу до процесу вдосконалення фізичної підготовленості та з урахуванням вікових функціональних можливостей спортсменів. У статті подано результати дослідження об’ємних і швидкісних показників фун
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Голод, Н. Р. "ВПЛИВ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ НА ФУНКЦІЮ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ ПАЦІЄНТІВ ПОХИЛОГО ВІКУ ПІСЛЯ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХОЛЕЦИСТЕКТОМІЇ НА ГОСТРОМУ ЕТАПІ РЕАБІЛІТАЦІЇ". Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), № 16 (3 листопада 2023): 16–23. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2023.16.2.

Full text
Abstract:
Мета – визначити вплив фізичної терапії на функцію зовнішнього дихання пацієнтів похилого віку після лапароскопічної холецистектомії на гострому етапі реабілітації. Матеріал. У дослідження включено 40 пацієнтів із калькульозним холециститом, яким була проведена лапароскопічна холецистектомія. Пацієнтів методом рандомізації простим випадковим способом відбору з жеребкуванням поділили на дві групи: контрольну, у якій проводили ранню мобілізацію, та групу, у якій пацієнти мали ранню мобілізацію та виконували діафрагмальні дихальні вправи. Проводили оцінку форсованої життєвої ємності легень, об’єм
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kuznetsova, L. P., та T. V. Bogoslav. "ОСОБЛИВОСТІ КЛІНІЧНОГО ПЕРЕБІГУ СТАБІЛЬНОЇ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ В ПОЄДНАННІ ІЗ НЕГОСПІТАЛЬНОЮ ПНЕВМОНІЄЮ У ХВОРИХ ПОХИЛОГО ВІКУ – В ФОКУСІ СТАТИНИ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 1 (23 квітня 2019): 86–91. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2019.v0.i1.10054.

Full text
Abstract:
Стабільна ішемічна хвороба серця залишається надзвичайно актуальною медико-соціальною пробле­мою, що обумовлено високим рівнем захворюваності та смертності.
 Мета – визначити особливості клінічного перебігу, функціональної та структурно-геометричної перебудови лівих відділів серця у хворих на стабільну ІХС (СІХС) в поєднанні із нетяжкою негоспітальною пневмонією (НП) та ефективність комплексного лікування з додатковим включенням до традиційного протокольного лікування препарату Розувастатин, в добовій дозі 40 мг на ніч, на термін перебування в стаціонарі, та надалі – амбулаторно протягом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Григус, І. М., та М. І. Майструк. "Результати проведення фізичної реабілітації хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів помірного ступеня тяжкості". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 2 (29 вересня 2017): 88–94. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2017.2.88-94.

Full text
Abstract:
Мета. Проаналізувати результати проведеної фізичної реабілітації хворих на хронічне обструктивне захворювання легенів помірного ступеня тяжкості. У дослідженні взяло участь 162 хворих, які лікувалися у пульмонологічному відділенні лікарні. Під час аналізу середніх значень показників функції зовнішнього дихання хворих обох груп на початку дослідження було встановлено, що ці показники значно нижчі від нормальних і не відрізняються між собою, що свідчить про погану функціональну здатність легенів і прохідність бронхів. Для кожного хворого підбирали індивідуальну програму фізичної реабілітації з у
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Авраменко, І. В. "Особенности нарушения функции внешнего дыхания у больных тяжёлой негоспитальной пневмонией". Likarska sprava, № 3-4 (29 квітня 2014): 66–72. http://dx.doi.org/10.31640/ls-2014-(3-4)-12.

Full text
Abstract:
У статті наведено дані про особливості порушення функції зовнішнього дихання у хворих на тяжку негоспітальну пневмонію, які знаходилися на лікуванні у відділенні пульмонології (терапії), а також реанімації та інтенсивної терапії. Показана залежність тяжкості стану від ступеня порушення зовнішнього дихання. Отримані результати можуть бути підставою для більш індивідуального підбору до розробки діагностичної та терапевтичної програми для хворих на тяжку негоспітальну пневмонію.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Prystupa, L. N., V. Yu Garbuzova та V. V. Kmyta. "Bcl1 поліморфізм гена рецептора глюкокортикоїдів та захворювання органів дихання". Likarska sprava, № 1-2 (31 березня 2015): 43–48. http://dx.doi.org/10.31640/ls-2015-(1-2)-08.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз результатів досліджень з вивчення взаємозв’язку Bc1I поліморфізму гена глюкокортикоїдного рецептора та захворювань органів дихання. Доведено його роль у підвищенні чутливості до глюкокортикоїдів. Проналізовано асоціацію Bc1I поліморфізму із схильністю до розвитку бронхіальної астми, хронічного обструктивного захворювання легень, тяжкістю нікотинової залежності, а також з прогресуванням порушення функції зовнішнього дихання при муковісцидозі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Білов, С. О., та В. О. Тищенко. "ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ДИХАЛЬНИЙ ТРЕНІНГ ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ РЕЗЕРВІВ РЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ В ПЛАВЦІВ 10–11 РОКІВ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 1 (27 травня 2025): 242–46. https://doi.org/10.26661/2663-5925-2025-1-31.

Full text
Abstract:
У статті представлено результати педагогічного експерименту, спрямованого на оцінку ефективності впровадження експериментальної програми функціонального дихального тренінгу в процес підготовки хлопців-плавців 10–11 років на етапі попередньої базової підготовки.Обґрунтовано актуальність розвитку функції зовнішнього дихання як ключового чинника формування витривалості та адаптаційного потенціалу в умовах гіпоксичного середовища. Програма містила спеціалізовані дихальні вправи поза водою, дихальний контроль під час плавання, розвиток діафрагмального дихання та етапну прогресію навантажень.Оцінка
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Григорян, Степан Ернестович. "РОЛЬ КОНДИЦІЙНОГО ПЛАВАННЯ В ПІДВИЩЕННІ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ СИСТЕМИ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ СТУДЕНТІВ ПІДГОТОВЧОЇ ГРУПИ". Olympicus, № 3 (6 листопада 2023): 46–50. http://dx.doi.org/10.24195/olympicus/2023-3.8.

Full text
Abstract:
На сучасному етапі в Україні особливо гостро постає питання поліпшення рівня здоров’я, фізичної та функціональної підготовленості студентів на заняттях із фізичного виховання. Масштабність цієї проблеми підтверджується результатами наукових досліджень, згідно з якими у вищих навчальних закладах неухильно збільшується кількість студентів підготовчих і спеціальних медичних груп, що свідчить про тенденцію до погіршення здоров’я випускників. Застосування кондиційного плавання на заняттях із фізичного виховання диктує необхідність врахування функціонального стану дихальної системи до плавального на
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Дрогомирецька, М. С., та Абу Сулейман Мохаммед Садек. "ОЦІНКА ПОЛОЖЕННЯ ПІД'ЯЗИКОВОЇ КІСТКИ У ПАЦІЄНТІВ ІЗ ДИСТАЛЬНИМ ПРИКУСОМ ПРИ НОРМАЛЬНІЙ ТА ПОРУШЕНІЙ ФУНКЦІЇ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ". Інновації в стоматології, № 1 (21 вересня 2022): 25–31. http://dx.doi.org/10.35220/2523-420x/2022.1.4.

Full text
Abstract:
Вступ. Дистальний прикус (ДП) є однією з найпоширеніших проблем в ортодонтичній практиці, що характеризується ретропозицією нижньої щелепи стосовно верхньої або недостатньо розвинутою нижньою щелепою та / або верхньощелепною протрузією. Це викликає естетичні, функціональні та психологічні проблеми різної інтенсивності. Під'язикова кістка та її зв'язок з порушенням функції зовнішнього дихання у пацієнтів з дистальною оклюзією були інтригуючим предметом протягом багатьох років. Мета роботи. Оцінка кореляції між положенням під’язикової кістки та порушенням функції зовнішнього дихання у пацієнтів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Сарапук, Роман. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАВАННЯ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ КАРДІОРЕСПІРАТОРНОЇ СИСТЕМИ ПІСЛЯ ПЕРЕНЕСЕНИХ ЗАПАЛЕНЬ ЛЕГЕНЬ". Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура, № 36 (22 січня 2021): 53–57. http://dx.doi.org/10.15330/fcult.36.53-57.

Full text
Abstract:
Мета. Встановити вплив занять плаванням на відновлення функціональних резервів кардіореспіраторної системи після перенесених запальних захворювань легень. Методи. У дослідженні взяли участь 50 осіб (12 жінок і 38 чоловіків, середній вік 42,01±1,29 років) після завершення стаціонарного лікування з приводу запальних захворювань легень в пульмонологічному відділенні Івано-Франківського обласного фтизіопульмонологічного центру. За погодженням з лікуючими лікарями вони були скеровані у санаторії “Алмаз” і “Кристал (м. Трускавець) де основним групам (ОГ) у кількості 25 осіб чоловічої і 6 жіночої ста
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Авраменко, І. В. "ОЦІНКА ЗМІН ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ У ПАЦІЄНТІВ ПІСЛЯ ТЯЖКОЇ НЕГОСПІТАЛЬНОЇ ПНЕВМОНІЇ В ДИНАМІЦІ ПРОТЯГОМ РОКУ". Bukovinian Medical Herald 20, № 2 (78) (2016): 9–15. http://dx.doi.org/10.24061/2413-0737.xx.2.78.2016.67.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Марущак, Марія Іванівна, Христина Ярославівна Максів, Михайло Ростиславович Демянчук та Олена Степанівна Гашинська. "Коморбідність хронічного обструктивного захворювання легень та артеріальної гіпертензії: залежність між показниками оксидативного стресу та функції зовнішнього дихання". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Медицина, № 65 (2022): 26–30. http://dx.doi.org/10.32782/2415-8127.2022.65.5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Коrpusenko, І. V., та Yu F. Savenkov. "Одномоментна двобічна резекція легень з приводу туберкульозу". Klinicheskaia khirurgiia, № 1 (28 січня 2018): 45–48. http://dx.doi.org/10.26779/2522-1396.2018.01.45.

Full text
Abstract:
Мета дослідження: підвищення ефективності хірургічного лікування двобічного туберкульозу легень.
 Матерали і методи. Проаналізовані результати оперативного лікування 53 хворих з приводу двобічного туберкульозу легень. У 28 з них виконано відеоасистовану торакоскопічну (ВАТС) одномоментну двобічну резекцію легень (основна група), у 25 - двобічну резекцію легень з використанням трансстернального доступу (група порівняння).
 Результати. При збільшенні операційного доступу збільшувався об’єм крововтрати. Відзначений позитивний, достовірний кореляційний зв’язок між величиною крововтрати й
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Rechkina, O. O., V. O. Strizh, S. M. Rudenko, and O. M. Kravtsovа. "DYNAMICS OF RESPIRATORY FUNCTION IN CHILDREN WITH PERSISTENT ASTHMA." Asthma and allergy, no. 4 (2019): 13–17. http://dx.doi.org/10.31655/2307-3373-2019-4-13-17.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Babenko, Kyrylo. "STATE OF EXTERNAL RESPIRATORY FUNCTION IN HIGHER EDUCATION ATTENDERS, SICK FOR BRONCHIAL ASTHMA." Sports Bulletin of the Dnieper, no. 1 (2024): 16–24. http://dx.doi.org/10.32540/2071-1476-2024-1-016.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Романчук, О. П., and О. В. Гузій. "Modern approaches to the objectification of the functional state of the athletes' body during current examinations." Physical rehabilitation and recreational health technologies 5, no. 1 (2020): 8–18. http://dx.doi.org/10.15391/prrht.2020-5(1).02.

Full text
Abstract:
Мета: проаналізувати існуючі підходи до оцінки функціонального стану спортсменів, які використовуються у навчально-тренувальному процесі спортсменів для визначення ознак напруження серцево-судинної, дихальної та вегетативної нервової систем при поточних обстеженнях. Матеріал і методи: Аналіз різних діагностичних підходів показав, що існує декілька методик, які активно використовуються у навчально-тренувальному процесі для визначення функціонального стану спортсменів у «польових умовах». Акцентується увага на методах дослідження автономної нервової системи. Результати: Принципово відмінною є ме
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Shumna, T. Ye, S. M. Nedelska та O. M. Datsenko. "Взаємозв’язок порушень бронхолегеневої й серцево-судинної систем у дітей із бронхіальною астмою: багатогранність та невичерпність вивчення проблеми". CHILD`S HEALTH, № 8.59 (18 грудня 2014): 8–11. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0551.8.59.2014.75863.

Full text
Abstract:
У силу тісного функціонального взаємозв’язку органів дихання й кровообігу загострення бронхіальної астми в дітей супроводжується змінами з боку серцево-судинної системи. Багатогранність даної проблеми обумовлює комплексний підхід до обстеження хворих дітей із бронхіальною астмою із проведенням найбільш доступних методів оцінки серцевої діяльності: ехокардіографічного дослідження серця з режимом допплерографії та електрокардіографії. Дуже важливим питанням є вивчення стану системної й легеневої гемодинаміки та мікроциркуляції при бронхіальній астмі залежно від клінічного перебігу. Встановлено,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Геряк, С. М., та О. І. Олексяк. "ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ АКУШЕРСЬКИХ УСКЛАДНЕНЬ В ЗАЛЕЖНОСТІ ВІД ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ У ВАГІТНИХ З ХРОНІЧНИМ ОБСТРУКТИВНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ ЛЕГЕНЬ". Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, № 2 (3 травня 2022): 69–75. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2021.2.12592.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – проаналізувати особливості перебігу акушерських ускладнень в залежності від функціонального стану дихальної системи у вагітних з хронічним обструктивним захворюванням легень.
 Матеріали та методи. Обстежено 47 вагітних жінок із ХОЗЛ. Вагітні з основної групи залежно від ступеня бронхообструкції були поділені на ІА (23 жінки з легким ступенем бронхообструкції) та ІБ (24 жінки з помірним ступенем бронхообструкції) підгрупи. Контрольну групу склали 28 практично здорових вагітних жінок. Проведено порівняльний аналіз акушерських ускладнень, встановлено зміни функціональнго с
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Плюта, Лариса. "ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ДЕЯКИХ ОРГАНІВ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ СВИНЕЙ". Grail of Science, № 32 (24 жовтня 2023): 144–48. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.13.10.2023.025.

Full text
Abstract:
В статті було розглянуто морфологічна та анатомічна будова органів системи дихання свині, а зокрема гортані. У дослідженні використовувалися загальновідомі комплексні класичні морфометричні та анатомічні методи експериментальних досліджень. Визначені видові анатомічні, топографічні особливості будови свиней. Топографічно органи системи дихання свиней займають ділянку голови, шиї та грудну порожнину тварини. А саме гортань свиней розташована в ділянці шиї між глоткою та трахеєю. Вона видовжена має форму чотирикутника, порожнина якого звужена. Складається гортань з п’яти хрящів, які рухомо з’єдн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Макарчук, Н. Р., Т. Г. Бакалюк, К. І. Чубей та Г. О. Стельмах. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ КІНЕЗІОТЕРАПІЇ У ПАЦІЄНТІВ ІЗ ХРОНІЧНИМ ОБСТРУКТИВНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ ЛЕГЕНЬ ТА НАДМІРНОЮ МАСОЮ ТІЛА". Медсестринство, № 3-4 (29 березня 2024): 138–46. http://dx.doi.org/10.11603/2411-1597.2023.3-4.14554.

Full text
Abstract:
Вступ. Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) є серйозною медичною проблемою, яка значною мірою впливає на якість життя мільйонів людей у всьому світі. Мета роботи – оцінити ефективність застосування кінезіотерапії у пацієнтів із хронічним обструктивним захворюванням легень та надмірною масою тіла. Основна частина. Обстежено 27 пацієнтів із ХОЗЛ та надмірною масою тіла. Їх поділили на дві групи, які відрізнялися за схемою лікування: контрольну (КГ) – 13 хворих, які отримували лише стандартне лікування ХОЗЛ; основну (ОГ) – 14 пацієнтів, які додатково до протокольного лікування одержув
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Ovcharenko, L. S., A. A. Vertehel, T. G. Andrienko, I. V. Samokhin, A. V. Kryazhev, and D. N. Sheludko. "Features of the treatment of secretory evacuation disorders in acute bronchitis in children with impaired respiratory function." Modern pediatrics. Ukraine, no. 5(109) (September 28, 2020): 52–58. http://dx.doi.org/10.15574/sp.2020.109.52.

Full text
Abstract:
Objective: to increase the efficiency and safety of the treatment of the bronchi secretory-evacuation disorders in acute bronchitis with impaired respiratory function in children by using a medication with minimal effect on the cardiovascular system. Materials and methods. Under observation were 60 children aged 6 to 11 years. 2 observation groups were formed (30 children in each group): 1st group — children receiving the Bronchipret® for 10 days with acute bronchitis with impaired respiratory function; 2nd group — children who do not receive the Bronchipret in acute bronchitis with impaired r
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Drohomyretska, M., and Mohammed Sadek Abu Sulaiman. "Assessment of functional indicators in children with class II Malocclusion with normal, and impaired external respiratory function assessed with spirometry." SUCHASNA STOMATOLOHIYA 112, no. 5-6 (2022): 46. http://dx.doi.org/10.33295/1992-576x-2022-5-6-46.

Full text
Abstract:
Background. Class II malocclusion is one of the most common problems in orthodontic practice and is accompanied by certain morphological, functional, and aesthetic changes: a violation of the dynamic balance of muscles of a peri-oral area and tongue, which affects many functions of the child: there are disorders of external breathing, speech, chewing and swallowing functions. Among vital functions, breathing can be called one of the most important, because the exchange of air between a living being, and the external atmosphere is necessary to meet the metabolic needs of the body. During the re
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Popadynets, I. R. "Порівняння ефективності омепразолу та пантопразолу в лікуванні гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у хворих на бронхіальну астму". Likarska sprava, № 6 (30 вересня 2013): 47–53. http://dx.doi.org/10.31640/ls-2013-6-10.

Full text
Abstract:
Поєднання бронхіальної астми (БА) з патологією травного каналу – одне з найчастіших, клінічно різноманітних і тяжких, яке ускладнює її перебіг. Поширення гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) серед хворих на БА становить 33–90 %. Загострення ГЕРХ розглядають як один з тригерів приступів БА. Основою терапії ГЕРХ є кислотосупресія. Вибір інгібіторів протонної помпи (ІПП) як основного засобу терапії пов’язаний з їх антисекреторною дією. Серед ІПП можна виділити пантопразол, який володіє високою біодоступністю, має мінімальну лікарську взаємодію з іншими препаратами та безпечний. У хворих,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Gashynova, K. Yu, and G. V. Usenko. "QUALITY OF LIFE IN PATIENTS WITH CHRONIC LYMPHOPROLIFERATIVE DISEASES DEPENDING ON THE PRESENCE OF RESPIRATORY SYMPTOMS, RESPIRATORY COMORBIDITY AND PULMONARY FUNCTION." Ukrainian Pulmonology Journal 31, no. 3 (2023): 9–15. http://dx.doi.org/10.31215/2306-4927-2023-31-3-9-15.

Full text
Abstract:
Aim: to determine the indicators of the quality of life in patients with chronic lymphoproliferative diseases (CLPD), depending on the existing respiratory comorbidity, symptoms and the state of the pulmonary function (PF). Materials and methods. 90 inpatients with CLPD were included in the study. All subjects underwent a general clinical examination, evaluation of dyspnea severity according to the mMRC scale and the symptoms severity according to COPD assessment test (CAT). Two questionnaires were used to assess patients’ quality of life: SF-36 and EQ-5D-5L. All patients underwent computer sp
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Клапчук, В. В., А. О. Мирненко та Д. А. Пономарьов. "Комплексна фізична реабілітація людей похилого віку у ранні терміни після інсульту". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 1 (21 травня 2019): 113–18. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2019.1.113-118.

Full text
Abstract:
Мета. Підвищення ефективності фізичної реабілітації людей похилого віку на стаціонарному етапі реабілітації після перенесеного інсульту. Методи. Оцінка рухливості суглобів, моменту сили згиначів і розгиначів гомілки та стегна, рухових функцій та координації рухів, м’язового тонусу верхньої кінцівки, життєвої ємності легень, стійкості до гіпоксії, проб Розенталя та Лебедєва, індексу Робінсона та адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи, активності хворих у повсякденному житті, його якості, показників реактивної та особистісної тривожності. Результати. Обстежено 29 чоловіків віком 58–64
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Mostovoy, Y. M., K. D. Dmytriiev, and N. S. Slepchenko. "EFFECT OF COMBINATION OF TIOTROPIUM/ OLODATEROL ON PULMONARY FUNCTION IN PATIENTS WITH COPD IN THE REAL CLINICAL PRACTICE." Ukrainian Pulmonology Journal 29, no. 3 (2021): 28–30. http://dx.doi.org/10.31215/2306-4927-2021-29-3-28-30.

Full text
Abstract:
EFFECT OF COMBINATION OF TIOTROPIUM/OLODATEROL ON PULMONARY FUNCTION IN PATIENTS WITH COPD IN THE REAL CLINICAL PRACTICE Y. M. Mostovoy, K. D. Dmytriiev, N. S. Slepchenko Abstract Aim — to evaluate the effect of combination therapy with tiotropium/olodaterol on pulmonary function in real clinical practice. Materials and methods. 100 patients with the diagnosis of COPD were included into the study (mean age was 64,09±1,94 years, 66 men and 34 women). Smokers — 68 %, mean smoking duration (24,44 ± 4,84) packyears. Average COPD duration was 9,35±2,42 years. All patients underwent spirometry at sc
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

ДОНЕЦЬ, Ігор. "ДІЯ ЛАЗНЕВИХ ПРОЦЕДУР НА ОРГАНІЗМ СПОРТСМЕНІВ, ЯК ЗАСІБ ПІДВИЩЕННЯ І ВІДНОВЛЕННЯ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ". Physical Culture and Sport: Scientific Perspective 1, № 1 (2024): 109–14. http://dx.doi.org/10.31891/pcs.2024.1.16.

Full text
Abstract:
Метою статті є вивчення впливу лазневих процедур на організм спортсменів, як засобу відновлення та підвищення працездатності. Методи. Аналіз, узагальнення, систематизація даних наукових досліджень та літературних джерел. Результати. В статті розглядаються проблемні питання впливу лазневих процедур на організм спортсменів, як засобу відновлення та підвищення працездатності, вивчено та проаналізовано дію лазневих процедур на терморегуляцію, центральну нервову систему, серцево-судинну систему, функцію зовнішнього дихання, нервово-м’язевий апарат, шкіру та масу тіла, енергетичний обмін та на обмін
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

ОДИНЕЦЬ, Тетяна, та Вікторія ПОРИВАЄВА. "ЗАСТОСУВАННЯ ПЛАВАННЯ У ПОЛІПШЕННІ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ У ДІТЕЙ 8-9 РОКІВ ЗІ СКОЛІОЗОМ". Physical Culture and Sport: Scientific Perspective 2, № 1 (2024): 123–27. http://dx.doi.org/10.31891/pcs.2024.1.59.

Full text
Abstract:
Позитивний вплив водного плавання на корекцію сколіозу у дітей відзначається завдяки гідродинамічного тиску, який рівномірно розподіляється по поверхні тіла. Це сприяє підтримці хребта та зменшенню навантаження на м'язи та суглоби, що особливо важливо при сколіозі. Мета дослідження: теоретично обґрунтувати особливості застосування плавання у поліпшенні функціонального стану опорно-рухового апарату у дітей 8-9 років зі сколіозом. Методи дослідження. В роботі були застосовані методи теоретичного рівня дослідження: аналіз, порівняння, індукція, дедукція, систематизація та узагальнення науково-мет
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Buratynska, A. A. "State of respiratory function and features of airway inflammation in children with asthma combined with gastroesophageal reflux disease." Ukrainian journal of Perinatology and Pediatrics, no. 1(85) (March 29, 2021): 62–65. http://dx.doi.org/10.15574/pp.2021.85.62.

Full text
Abstract:
The prevalence of gastroesophageal reflux disease (GERD) in children with asthma ranges from 32% to 80%. The intensity of respiratory symptoms, bronchial obstruction are more pronounced in children with asthma combined with GERD than in children with isolated asthma. However, there are limited and conflicting data on the difference between the induced sputum in asthmatic children with or without GERD. Purpose — to examine the status of lung function and features of airway inflammation in children with asthma combined with gastroesophageal reflux disease. Materials and methods. Sixty-seven chil
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Dudnyk, V. M., and V. M. Zhmurchuk. "Evaluation of the level of reduced proteins and their recipers in the blood syrobal in children with bronchial asthma, depending on indicators of the external respiratory function." Ukrainian journal of Perinatology and Pediatrics, no. 3(79) (September 30, 2019): 15–19. http://dx.doi.org/10.15574/pp.2019.79.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Ananіeva, Tеtіana. "Dynamics of indicators of respiratory function in elderly men under the influence of rehabilitation measures in the immobilization period of the disease after the fractures of the tibial plateau." Слобожанський науково-спортивний вісник 59, no. 3 (2017): 7–10. http://dx.doi.org/10.15391/snsv.2017-3.001.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Feshchenko, Y. I., and M. O. Polianska. "METHODS OF PULMONARY FUNCTION TESTING IN THE DIAGNOSIS AND MONITORING OF CHRONIC OBSTRUCTIVE LUNG DISEASE (SPIROMETRY, BODYPLETHISMOGRAPHY, DLCO) ACCORDING UPDATED GOLD-2024." Ukrainian Pulmonology Journal 32, no. 1 (2024): 24–31. http://dx.doi.org/10.31215/2306-4927-2024-32-1-24-31.

Full text
Abstract:
Pulmonary function testing (PFT) is an integral component in the diagnosis of broncho-obstructive diseases. Spirometry is a mandatory method of pulmonary research, and chronic obstructive pulmonary disease (COPD) is the only respiratory nosology, the diagnosis of which is based on a change in functional indicators, which are measured precisely with the help of spirometry. With the help of spirometry, only the obstructive type of PFT violations can be clearly determined. But one can also suspect restrictive and mixed (presence of both restrictions and obstruction) types. To diagnose these disor
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Shekera, O. G., та V. I. Tkachenko. "Основи медичного сортування на догоспітальному етапі у разі виникнення надзвичайних ситуацій". Health of Society 10, № 5 (2022): 135–40. http://dx.doi.org/10.22141/2306-2436.10.5.2021.273.

Full text
Abstract:
Актуальність. Щороку в Україні реєструється близько 400 надзвичайних ситуацій. На сході країни з 2014 р відбувається антитерористична операція. На сьогодні постає загроза війського вторгнення на територію України інших держав. Це підкреслює актуальність підготовки лікарів первинної медичної допомоги до сучасних вимог реагування, дій та медичного сортування на догоспітальному етапі. Мета – визначити і окреслити основи медичного сортування на догоспітальному етапі в умовах значних загроз військових дій та надзвичайних ситуацій в Україні. Матеріали та методи. З метою збору та аналізу інформації з
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Oleksandr, Hurenko, Puzdymir Mykola, and Puzdymir Maksym. "The influence of sectional training in athletics and boxing on the functional readiness of university students on the indicators of the function of external respiration and the body's ability to withstand hypoxia." Physical culture, sports and health of the nation 468, no. 5 (24) (2018): 373–78. http://dx.doi.org/10.31652/2071-5285-2018-5-24-373-378.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Feshchenko, Yu I., V. K. Havrysiuk, H. L. Humeniuk та ін. "ПЕРСОНІФІКОВАНИЙ ПІДХІД ДО ЛІКУВАННЯ САРКОЇДОЗУ ЛЕГЕНЬ". Вісник медичних і біологічних досліджень, № 4 (25 лютого 2021): 83–88. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2020.4.11372.

Full text
Abstract:
Резюме. Протягом багатьох років основними препаратами для лікування саркоїдозу залишаються глюкокортикостероїди (ГКС). У середньому близько 50 % хворих на саркоїдоз (від 30 до 80 %) лікуються з використанням ГКС. У випадках резистентності, наявності протипоказань або серйозних побічних ефектів ГКС-терапії, призначають препарати другої лінії, основне місце серед яких займають імуносупресанти. Необхідно зазначити, що і в процесі терапії можуть спостерігатися різні варіанти перебігу захворювання, при цьому не існує критеріїв прогнозу регресії, стабілізації та прогресування саркоїдозу. У зв’язку з
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Гамма, Т. В., І. М. Григус, І. О. Орел та А. М. Гірак. "ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ ДІТЕЙ ВІКОМ 10–12 РОКІВ ЗІ СКОЛІОЗОМ II СТУПЕНЯ". Реабілітаційні та фізкультурно-рекреаційні аспекти розвитку людини (Rehabilitation & recreation), № 11 (6 липня 2022): 10–17. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1795.2022.11.1.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена актуальній проблемі – розвитку сколіотичної хвороби у дітей віком 10–12 років. Важливим є те, що з кожним наступним роком спостерігається тенденція до постійного зростання числа дітей з означеною патологією. Метою цієї роботи було провести аналіз даних науково-методичної літератури з питань розвитку, лікування й фізичної терапії сколіозу у дітей підліткового віку, та скласти програму фізичної терапії дітей зі сколіозом II ступеня. Розглянуто основні причини порушень опорно-рухового апарату. Проведено аналіз літературних джерел з питань етіології, патогенезу, основних методів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Grigus, I. M., P. S. Podolyak, T. V. Gamma, I. S. Podolyanchuk, L. A. Zarichanska та T. V. Kucher. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХВОРИХ НА ХРОНІЧНЕ ОБСТРУКТИВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 3 (24 жовтня 2019): 170–76. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2019.v.i3.10522.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) на сьогодні є однією з найпоширеніших форм патології, що призводить до високої захворюваності населення та смертності пацієнтів. Питання фізичної реабілітації хворих на ХОЗЛ на сучасному етапі стоїть досить гостро. Це пов’язано з тим, що саме у таких пацієнтів спостерігається найбільше зниження пристосування організму до фізичного навантаження, а ефект від лікарської терапії може бути значно посилений шляхом упровадження реабілітаційних програм.
 Мета – науково обґрунтувати концептуальні основи фізичної реабілітації хворих на хроніч
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Zhovanyk, N. V., та M. I. Tovt-Korshynska. "КЛІНІКО-ЛАБОРАТОРНІ, ФУНКЦІОНАЛЬНІ ТА ПСИХОЕМОЦІЙНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНОГО ОБСТРУКТИВНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ У ПАЦІЄНТІВ ІЗ ЗАЛИШКОВИМИ ЗМІНАМИ ПІСЛЯ ВИЛІКУВАНОГО ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ". Вісник наукових досліджень, № 4 (31 січня 2019): 38–41. http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2018.4.9793.

Full text
Abstract:
В умовах епідемії та високої захворюваності на туберкульоз легень зростає кількість осіб із залишковими змінами після вилікуваного туберкульозу легень (ЗЗТБ). Проте досліджень, які б вивчали особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) у пацієнтів із ЗЗТБ, у доступній нам літературі немає.
 Мета дослідження – вивчити особливості клінічного перебігу лабораторних, функціональних та психоемоційних змін у пацієнтів із ХОЗЛ у поєднанні з ЗЗТБ.
 Матеріали і методи. Було обстежено 127 пацієнтів із ХОЗЛ ІІ та ІІІ стадій віком (56,6±1,2) року, з яких у 47 хворих в
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Mostovoy, Y. M., L. V. Rasputina та D. V. Didenko. "ГЕНДЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ПОЄДНАННЯ СТАБІЛЬНОЇ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ ТА ХРОНІЧНОГО ОБСТРУКТИВНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ". Вісник наукових досліджень, № 3 (12 жовтня 2018): 43–48. http://dx.doi.org/10.11603/2415-8798.2018.3.9269.

Full text
Abstract:
Дослідження демонструють динаміку гендерних особливостей ішемічної хвороби серця протягом останніх років. У випадку поєднання з хронічним обструктивним захворюванням легень клінічний перебіг патологій може змінюватись, що потребує оцінки залежно від статі пацієнтів.
 Мета дослідження – визначити клініко-функціональні особливості перебігу стабільної ішемічної хвороби серця та хронічного обструктивного захворювання легень при їх поєднанні, залежно від статі пацієнтів.
 Матеріали і методи. Обстежено 98 пацієнтів із поєднанням стабільної ішемічної хвороби серця та хронічного обструктивно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Волошин, О. С., Г. Б. Гуменюк, В. Д. Волошин та Ю. С. Сморщок. "ОЦІНКА АДАПТАЦІЙНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ОСІБ ЮНАЦЬКОГО ВІКУ З РІЗНИМ РІВНЕМ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СЕРЦЯ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 4 (26 січня 2023): 83–88. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2022.v.i4.13502.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. Адаптаційні можливості організму істотно залежать від функціонального стану серцево-судинної і дихальної систем, важливість дослідження яких в осіб юнацького віку пов’язана зі значенням цих систем у соматичному розвитку молодого організму і забезпеченні здоров’я на фоні істотних змін умов життя.
 Мета – дослідити особливості адаптаційних можливостей серцево-судинної і дихальної систем осіб юнацького віку з різним рівнем ефективності функціонування серця за індексом Робінсона.
 Матеріал і методи дослідження. В ході роботи обстежено 72 практично здорові особи юнацького віку. Ви
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Зубченко, Світлана, Ігор Гайдучок та Валентина Чопяк. "ДОСЛІДЖЕННЯ РОЛІ MIR-BART-13 І MIR-BART-15 У ПАТОГЕНЕЗІ АЛЕРГІЧНИХ ХВОРОБ НА ТЛІ ХРОНІЧНОЇ ЕПШТЕЙНА-БАРР ВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ". Immunology and Allergy: Science and Practice, № 1-2 (21 травня 2021): 13–18. http://dx.doi.org/10.37321/immunology.2021.1-2-02.

Full text
Abstract:
Вступ. Віруси герпесу надзвичайно поширені в людській популяції і здатні вражати практично всі органи і системи, викликати маніфестацію супутніхзахворювань, їх атиповий перебіг і стійкість до традиційних методів терапії. За літературними даними і власними клінічними спостереженнями сьогодні частіше зустрічається інфекція, викликана вірусом Епштейна-Барр (EBV). Одним із механізмів уникнення вірусом імунного нагляду є здатність до продукції власних miRNAs, зокрема miR-BART-13 і miRBART-15. Дослідження ролі вірусних miRNAs у патогенезі різних хвороб, в т.ч. алергічних, є актуальними.Мета. Досліди
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Вантюх, Наталія, та Ольга Лемко. "ДЕЯКІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ІНСУЛІНОРЕЗИСТЕНТНОСТІ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ОБСТРУКТИВНОМУ ЗАХВОРЮВАННІ ЛЕГЕНЬ". Problems of Endocrine Pathology 79, № 1 (2022): 51–56. http://dx.doi.org/10.21856/j-pep.2022.1.07.

Full text
Abstract:
Актуальність: Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) характеризується поєднанням прогресуючого ураження бронхо-легеневої системи з системними ефектами та формуванням коморбідної патології. Мета: дослідити ймовірні аспекти формування інсулінорезистентності (ІР) у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень шляхом комплексної оцінки залежності рівня показників вуглеводного обміну від параметрів функції зовнішнього дихання (ФЗД), інтенсивності клінічних проявів (на основі СOPD Assessment Test — САТ), активності запального процесу та ступеню кардіоваскулярного ризику (КВР). Матер
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Tymruk-Skoropad, Kateryna, Oksana Dub, Lyubov Tsizh та Natalia Rudakova. "Фізична активність у реабілітації осіб із хронічним обструктивним захворюванням легень". Physical education, sports and health culture in modern society, № 3(47) (1 жовтня 2019): 63–71. http://dx.doi.org/10.29038/2220-7481-2019-03-63-71.

Full text
Abstract:
Актуальність. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 2030 р. хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) стане третьою провідною причиною смертності у світі. Основні заходи боротьби з ХОЗЛ спрямовані на попередження виникнення, сповільнення прогресування та зменшення ймовірності ускладнень. Вищий рівень фізичної активності (ФА) повʼязаний із меншим ризиком загострень, госпіталізації та смертності в людей із ХОЗЛ і має переваги в покращенні рівня фізичної витривалості, задишки та якості життя, загалом. Тому ФА включена в програми легеневої реабілітації як необхідний ком
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Воронцова, Т. О., М. Д. Процайло, Н. М. Гнатьо та О. М. Процайло. "СТРУКТУРА ОРТОПЕДИЧНОЇ ПАТОЛОГІЇ ОСІБ ПРИЗОВНОГО ВІКУ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 1 (30 березня 2023): 68–73. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2023.v.i1.13720.

Full text
Abstract:
РЕЗЮМЕ. За результатами обстеження на предмет виявлення ортопедичної патології призовників нашої області за сім років придатними до військової служби визнано 78,9 %. Найбільша кількість відхилень від норми виявлена з боку хребта (сколіоз, остеохондроз, вади грудної клітки) та нижніх кінцівок (плоскостопість, вади розвитку). Кількість молодого населення призовного віку зменшилась на 45,9 %.
 Мета – вивчити стан здоров’я молодого населення призовного віку з метою своєчасної діагностики, оздоровлення та профілактики ортопедичної патології.
 Матеріали і методи. Проведено моніторинг 250 5
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Мартинюк, Зоряна. "КОРЕКЦІЙНА СКЛАДОВА У НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ ДИТИНИ ІЗ ВІДКРИТОЮ РИНОЛАЛІЄЮ". Особлива дитина: навчання і виховання 112, № 4 (2023): 74–95. http://dx.doi.org/10.33189/ectu.v112i4.157.

Full text
Abstract:
У статті автор розкриває навчальну роль індивідуальної траєкторії розвитку, для аргументації необхідності створення гнучкого інклюзивного навчального середовища для дітей із особливими мовленнєвими потребами, а саме – із ринолалією. Репрезентовано сучасні та вітчизняні дослідження про складне анатомічне порушення, таке, як ринолалія. Продемонстровано напрями корекційної роботи, які оптимізовано сприятимуть навчальному процесу. В основі корекційної роботи лежить особистісно орієнтоване навчання, в якому може реалізуватися кожна дитина, незалежно від її можливостей. Вчитель-логопед має бачити і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Пилипів, Леся Ігорівна, та Олена Мирославівна Радченко. "СТАНДАРТНІ ТА ІНТЕГРАЛЬНІ ГЕМАТОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ У ХВОРИХ НА ХРОНІЧНЕ ОБСТРУКТИВНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ЛЕГЕНЬ, ПОЄДНАНЕ З НАДМІРНОЮ МАСОЮ ТІЛА Й ОЖИРІННЯМ". Health & Education, № 2 (27 серпня 2024): 75–82. http://dx.doi.org/10.32782/health-2024.2.10.

Full text
Abstract:
Увага наукової спільноти приділяється вивченню нових маркерів перебігу хвороби, серед яких провідне місце посідають індекси, розраховані за стандартною гемограмою, що робить доступним їх використання у лікарській практиці. Оскільки всі клітини крові відіграють важливу роль у патогенезі хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та його ускладнень, ми вирішили розрахувати окремі гематологічні індекси, які враховують вміст різних клітинних елементів та їх співвідношення. Метою дослідження було проаналізувати показники гемограми й інтегральних гематологічних індексів у пацієнтів із заго
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Kachkovska, V., та L. Prystupa. "Контроль бронхіяльної астми залежно від ER22 / 23EK і Tth111I поліморфізмів гена глюкокортикоїдного рецептора та віку дебюту". Lviv Clinical Bulletin, № 1 (45) (26 березня 2024): 8–16. http://dx.doi.org/10.25040/lkv2024.01.008.

Full text
Abstract:
Вступ. Рання бронхіяльна астма (БА) має генетичні чинники, відмінні від таких у разі пізньої БА, що уможливлює частково пояснити патофізіологічні відмінности між фенотипами БА в дитячому й дорослому віці. Водночас відомо, що генетичні чинники, пов’язані з плейотропними ефектами генів рецепторів до глюкокортикоїдів, β2-адренорецепторів і вітаміну D, лептину, фактора некрозу пухлин (TNF)-α мають важливе значення не лише для ліпшого розуміння виникнення БА, а й корелюють з тяжкістю її перебігу та мають прогностичне значення для ефективности лікування цієї патології. Зокрема, поліморфізм ER22 / 23
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!