To see the other types of publications on this topic, follow the link: Функції обліку.

Journal articles on the topic 'Функції обліку'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Функції обліку.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Kuzmak O. та Chudovets V. "СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ КОНТРОЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ". Economic forum 1, № 1 (2022): 114–19. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2022-1-14.

Full text
Abstract:
У статті досліджується вплив сучасних викликів та явищ в економіці України на розвиток контрольної функції бухгалтерського обліку. Розширення функцій та завдань бухгалтерського обліку підвищує його значення для забезпечення ефективної роботи підприємства та потребує їх ґрунтовніше вивчення. Основною метою статті є дослідження теоретичних та практичних аспектів розвитку контрольної функції бухгалтерського обліку в умовах зміни нормативного регламентування ведення та обліку бізнесу, структури управління суб’єктами господарювання різних організаційних форм, коригування інформаційних запитів управлінського персоналу.
 Бухгалтерський облік є особливою економічною наукою, оскільки містить велику юридичну складову і є достатньо регламентований. При цьому вітчизняне законодавство не містить визначення «функції бухгалтерського обліку». У вітчизняній обліковій науці спостерігаємо достатньо різне трактування функцій бухгалтерського обліку та їх складу.
 Дослідження показало, що окремі вчені обмежують значення контрольної функції бухгалтерського обліку, або взагалі заперечують її наявність. Не можемо погодитися з цією думкою, оскільки в процесі ведення бухгалтерського обліку, складання та опрацювання первинних документів, зведених регістрів та звітності виявляються помилки і порушення у здійсненні та документальному оформленні господарських операцій, що носить попереджувальну роль в недопущенні порушень.
 Встановлено, що в сучасних умовах розвитку економіки облік не втрачає свою контрольну функцію, а навпаки посилює її. Під дією як об’єктивних, так і суб’єктивних чинників бухгалтери все більше виконують контрольних процедур, притаманних раніше іншим структурним підрозділам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Яремко, І. Й. "ОБЛІКОВА І КОНТРОЛЬНА ФУНКЦІЇ В УПРАВЛІННІ ПРОЦЕСАМИ ОПТИМІЗАЦІЇ ЛОГІСТИЧНИХ ВИТРАТ НА ПІДПРИЄМСТВІ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 78 (26 серпня 2024): 28–33. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-78-04.

Full text
Abstract:
Анотація. Розробка оперативного і стратегічного управління процесами оптимізації логістичних витрат спирається на той чи інший базис систематизованої внутрішньої та зовнішньої інформації, базову основу якої складають дані бухгалтерської системи та організованого на підприємстві внутрішнього контролю. Проаналізовано проблемні питання облікової і контрольної функції в управлінні логістичними витратами підприємства. Встановлено, що на обмеженість інформаційної функції бухгалтерського обліку в управлінні витратами на логістику впливають регламентовані методи узагальненого відображення такого типу витрат. Аргументовано, що інформаційна функція бухгалтерського обліку посилюється за рахунок відображення більш деталізованого і систематизованого складу логістичних витрат, що, у свою чергу, підвищує дієвість організованого на підприємстві контролю. Обґрунтовано необхідність формалізованого відображення логістичних витрат у бухгалтерській системі підприємства на основі удосконалення їх класифікації та розроблення відповідної методики їх відображення. Доведено, що впроваджений у практику розглядуваний управлінський інструментарій повинен бути акцентованим на ті інформаційні запити, які стають необхідними саме для впровадженого на підприємстві підходу до управління витратами і собівартістю. Наведено облікову і контрольну функції та інформаційне охоплення ними об’єктів і процесів при використанні підприємством як основи деяких концепцій управління витратами. Зроблено висновок, що існуючий бухгалтерський підхід до відображення логістичних витрат не може повноцінно забезпечити функції обліку та контролю в системі цілеорієнтованого управління. В концепціях сучасного управління дієвим визнається диференційований підхід до обробки даних про логістичні витрати, систематизованих у розрізі їх видів і за місцями виникнення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Матюха, М. М. "ПОСТАНОВКА УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ В УМОВАХ АУТСОРСИНГУ". Таврійський науковий вісник. Серія: Економіка, № 11 (28 січня 2022): 102–7. http://dx.doi.org/10.32851/2708-0366/2022.11.14.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено питання формування системи управлінського обліку в умовах застосування зовнішнього аутсорсингу. Встановлено, що хронологічна послідовність досліджень управлінського обліку свідчить про наявні відхилення теоретико-методологічного змісту, який орієнтований на міжнародну практику, від вітчизняної методики ведення оперативного та виробничого обліку. Новітні дослідження методики становлення та ведення управлінського обліку в умовах аутсорсингу показали, що найбільш актуальні проблеми пов’язані з визнанням на практиці необхідності ефективної організації управлінського обліку та, як наслідок, достовірним визначенням його предмета та об’єктів. Такий стан речей ускладнює теоретичне та практичне тлумачення мети та завдань ведення управлінського обліку в умовах аутсорсингу. Розширення предметної площини управлінського обліку в умовах аутсорсингу відбувається за рахунок включення інформації, що формується в рамках комплексних показників для прийняття управлінських рішень щодо оптимізації прийняття управлінських рішень, доведено наявність прямого зв’язку управлінського обліку з податковим щодо інформації про розмір податків структурних підрозділів, що формуються аутсорсинговою компанією, що підлягає обробленню у системі управлінського обліку. При цьому через функції управління управлінський облік на рівні структурних підрозділів підприємства забезпечує одноманітний підхід до визначення складу витрат, що належать до тих чи інших виробничих процесів під час планування та обліку, контролю. Істотний вплив на постановку управлінського обліку, як було зазначено, справляє функція управління, реалізована через створення в умовах аутсорсингу раціональної економічно-організаційної структури, що впливає на формування інформаційних потоків для ефективного управління економічними суб’єктами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пристемський, Олександр. "Використання комп’ютерних технологій та систем для ведення бухгалтерського обліку". InterConf, № 42(189) (20 лютого 2024): 124–31. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.02.2024.012.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто необхідність впровадження програмного забезпечення на підприємствах для ведення бухгалтерського обліку. Визначені причинами для використання інформаційних систем бухгалтерського обліку. Запропоновані нові функції контролю при комп’ютерній системі ведення обліку. Визначено, доцільність запровадження механізму перевірки звітної інформації, який має забезпечити перевірку всіх даних, що виходитимуть за межі підприємства. Приділено увагу функціям щодо безпеки інформації, які має виконувати комп’ютерна система бухгалтерського обліку. Наведені принципи, які варто враховувати при створені та запроваджені комп’ютерної системи бухгалтерського обліку. Проаналізовані етапи створення комп’ютерної системи бухгалтерського обліку та визначені компоненти його технічного забезпечення. Зазначено, що економічна ефективність комп’ютеризації бухгалтерського обліку дозволить визначати всі необхідні показники у керуванні підприємством.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Воронко, Р. М., В. І. Бачинський, Р. В. Бойко та О. С. Воронко. "СУТНІСТЬ АУТСОРСИНГУ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ, СФЕРА ТА МОЖЛИВОСТІ ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 65 (28 січня 2022): 23–32. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2021-65-03.

Full text
Abstract:
Розглянуто сутність аутсорсингу як засобу оптимізації важливих для підприємства управлінських функцій або виробничих процесів. Встановлено причини популяризації аутсорсингових послуг у сфері бухгалтерського обліку в даний час. Аутсорсинг визначено як використання зовнішнього джерела чи ресурсу для виконання певного виду робіт. Розглянуто трактування категорії “аутсорсинг” у працях вітчизняних і зарубіжних науковців із систематизацією різних підходів до його визначення за такими напрямами: управлінський, функціональний, процесний, функціонально-процесний та інструментальний. Зроблено акцент на функціо-нальному підході до трактування аутсорсингу бухгалтерського обліку і сформульовано його визначення як передання підприємством повністю або частково функції ведення бухгалтерського обліку на договірних засадах сторонньому суб’єкту, який спеціалізується у даній галузі з умовою надання цієї послуги протягом певного періоду часу, належної якості і за ціною згідно з домовленістю сторін. Досліджено місце аутсорсингових послуг у сфері бухгалтерського обліку в рейтингу загального обсягу аутсорсингових замовлень в Україні. Визначено складові предметної сфери аутсорсингу бухгалтерського обліку як важливої умови розроблення методики його реалізації. Розкрито переваги та недоліки аутсорсингу бухгалтерського обліку з виокремленням основних позитивних сторін від його впровадження – економія витрат за рахунок зростання економічної ефективності використання трудових ресурсів і забезпечення високої якості ведення обліку шляхом залучення висококваліфікованих фахівців. Акцентовано на потребі постійної комунікації аутсорсера з персоналом підприємства-замовника та періодичного надання йому результатів роботи. Визначено напрями подальших наукових досліджень, спрямованих на розроблення методики оцінювання ризиків використання аутсорсингу у сфері бухгалтерського обліку і встановлення порядку регламентації процесу взаємодії учасників цього процесу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Antoniuk, O. R., and А. S. Yaroshchuk. "ACCOUNTING ORGANIZATION IN SMALL ENTERPRISES: EXPERIENCE OF UKRAINE AND FOREIGN PRACTICE." Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 3, no. 99 (2022): 3. http://dx.doi.org/10.31713/ve320221.

Full text
Abstract:
Метою вивчення був аналіз форм бухгалтерського обліку, що використовуються на малих підприємствах України, через призму їх розвитку в історичному контексті та з констатацією сучасних підходів до організації обліку закордоном. У статті висвітлено питання бухгалтерського обліку на малих підприємствах та методичні підходи до його організації. Враховуючи те, що бухгалтерський облік відіграє важливу роль у прийнятті управлінських рішень увага приділена розкриттю вимог різних користувачів облікової інформації малих підприємств, до яких традиційно відносять внутрішніх і зовнішніх користувачів. З метою визначення умов організації обліку на підприємствах сфери малого бізнесу авторами було зроблено аналіз потреб в обліковій інформації, внаслідок чого було виявлено фактори формування вимог до організації обліку. На малих підприємствах акцент зміщується на внутрішнє використання облікової інформації. Відповідно, саме на внутрішніх користувачів повинна бути орієнтована система бухгалтерського обліку малого підприємства. Важливим факторомпобудови бухгалтерського обліку є вид господарської діяльності (виробнича діяльність, сфера надання послуг, фінансово-кредитна). Так, залежно від розміру малого суб’єкта господарювання, специфіки діяльності, організаційної структури, бухгалтерський облік може здійснювати: бухгалтерська служба (відділ); спеціалізована організація; відповідний спеціаліст на договірній основі; власник або керівник (виконавчий директор). Певна увага приділена історичним аспектам розвитку форм обліку на малих підприємствах в Україні через призму нормативного регулювання. Зазначено про можливості використання як простої форми обліку, яку надавав регулятор, так і тих, що ґрунтуються на принципі подвійного запису та застосуванні регістрів обліку. Під час дослідження форм обліку на малих підприємствах критично проаналізовано: журнально-ордерну, просту (без використання регістрів обліку майна суб’єктів малого значення), спрощену (з використанням регістрів обліку майна суб’єктів малого значення). Усі вони базуються на принципі подвійного запису – єдиній методологічній основібухгалтерського обліку в Україні. Проведений аналіз дав змогу виявити особливості облікового процесу, характерні для кожної формибухгалтерського обліку, встановити переваги та недоліки, а також узагальнити етапи формування облікової інформації. Актуальним єзастосування досвіду інших країн в організації бухгалтерського обліку малих підприємств, особливо в умовах цифрової індустрії. Вказано на найбільш популярні у США варіанти програмного забезпечення для малого бізнесу, а також фізичних осіб-підприємців: FreshBooks, Zoho Books, AccountingSuite, OneUp, QuickBooks Online, Xero, Sage Business Cloud Accounting, Wave Accounting. Автори резюмують, що залежно від типу бізнесу, шукаючи програмне забезпечення для бухгалтерського обліку або будь-яке програмне забезпечення для бізнесу, завжди слід враховувати наступне: вартість, простоту використання, доступні функції. Хоча всі найпопулярніші бухгалтерські програми для власників малих підприємств пропонують подвійний облік, можливість виставлення рахунків і функції управління готівкою, вони також містять багато іншого. Деякі з них включають настільний таймер, який дозволяє власнику відстежувати час, витрачений на будь-яку роботу. У статті детальніше подано інформацію на розкритті переваг форми обліку для фізичних осібпідприємців, яка популярна у США – Freshbooks.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Kulynych, Myroslava, Іvаnnа Mаtvіісhuk та Tetiana Pysarenko. "АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ І БІЗНЕС-АНАЛІЗУ В УМОВАХ ЦИФРОВИХ ЗРУШЕНЬ ЕКОНОМІКИ". Economic journal of Lesya Ukrainka Volyn National University 3, № 27 (2021): 29–35. http://dx.doi.org/10.29038/2786-4618-2021-03-29-35.

Full text
Abstract:
Трансформація бухгалтерського обліку і аналізу в умовах цифровізації економіки стикається з цілою низкою проблем. Бухгалтерський облік, зберігаючи свою актуальність і запитуваність створеного продукту, повинен стати чіткою складовою системи отримання, обробки, і передачі економічної інформації. Перед бухгалтерським обліком поставлене завдання - переорієнтування з контрольної функції на інформативну, засновану на систематизації питань цифрової трансформації організації. Цільова спрямованість бізнес-аналізу полягає в аналітичному забезпеченні ефективного корпоративного управління, що передбачає тісну взаємодію між акціонерами і менеджментом компанії, а також з іншими зацікавленими сторонами (стейкхолдерами). Бізнес-аналіз може служити одним з дієвих інструментів, здатних вирішити ряд проблем і виниклих протиріч вітчизняного корпоративного управління.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бруханський, Р. Ф. "Функції і завдання стратегічного управлінського обліку". Збірник наукових праць Подільського державного аграрно-технічного університету. Економічні науки, Вип. 22, т. 2 (2014): 49–54.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Хомин, П. "Ілюзії як профанація облікової теорії". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 1 (4 жовтня 2022): 244–53. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2022-1-244-253.

Full text
Abstract:
Звертається увага на хибне захоплення термінологемами із російськомовних видань, абсолютно далеких від сутності обліку, не дивлячись на те, що він є ключовим словом в їхніх назвах. Підкреслюється вагоме наукове й практичне значення цієї проблеми, позаяк такі некритичні запозичення зводять на манівці можливо й здібних молодих науковців, які плекають ілюзії про можливість формування сучасної теорії бухгалтерського обліку на основі цих ефемерій. В результати аналітичного осмислення праць класиків облікової теорії висловлюється переконання щодо необхідності повернення в бухгалтерський облік підприємств аналітичної функції, необдумано вилученої з нього в часи етатизму. Наголошується на важливості дискусій стосовно сутності облікових категорій, яка нерідко перекручена до антиподичності значень, через що відбуваються казуси, що негативно позначаються на економіці цілих галузей. Адже фурор навколо таких псевдотеоретичних фішок, як правило, недовгий, призводить лише до марних втрат часу науковців, котрі, спокусившись їхнім незрозумілим іншомовним звучанням, замість дослідження актуальних, практично значимих проблем теорії бухгалтерського обліку, збиваються на манівці, вважаючи, нібито найважливішим є інтерпретація чужих спекулятивних нарацій зі зміни назви цього предмета. Й ця інтерпретація, попри масові тиражування багатообіцяючих пасажів з обіцянками перевороту в системі бухгалтерського обліку, ніколи не завершується чимось конкретним, тонучи в багатослів’ї плутанини наліпок на кшталт «управлінський облік (контролінг)», «стратегічний управлінський облік» тощо. Супроводжуючись відсутністю в ній будь-яких щонайменших раціональних змін, а навпаки, облік на шкоду практичності, ще більше ускладнюється, стаючи жупелом, який відлякує абітурієнтів від професії бухгалтера.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Виклюк, М. І., О. В. Майор, О. В. Каберник та М. В. Кучинський. "УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ: ОБЛІКОВО-АНАЛІТИЧИЙ АСПЕКТ". Economics and Management, № 2(2022) (24 червня 2022): 94–102. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.2.2022.94.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто систему управління витратами підприємства, проаналізовано її базові елементи, функції обліково-аналітичного забезпечення управління витратами, порядок формування певних видів фінансової та нефінансової інформації. Визначено, що система обліковоаналітичного забезпечення відіграє одну з ключових ролей у функціонуванні системи управління, забезпечуючи взаємодію різних рівнів управління, структурних підрозділів, реагуючи на зовнішні та внутрішні зміни. Зазначено, що в системі обліково-аналітичного забезпечення управління витратами підприємства формуються певні види фінансової та нефінансової інформації, які є основними джерелами даних, що використовуються під час прийняття управлінськихрішень тактичного та стратегічного характеру. Врахування галузевої специфіки, внутрішніх та зовнішніх факторів під час формування обліково-аналітичного забезпечення управління витратами підприємства дасть змогу бухгалтерам-аналітикам сформувати достовірну інформаційну базу для прийняття ефективних управлінських рішень тактичного та стратегічного характеру. Виділені наступні функції обліково-аналітичного забезпечення в галузі управління витратами підприємств малого бізнесу: функції, що забезпечують організацію інформаційних потоків, функції, що визначають зміст інформаційних потоків. Запропоновано алгоритм постановки стратегічного управлінського обліку витрат підприємств малого бізнесу. Відзначено, що відмінною особливістю постановки стратегічного управлінського обліку витрат на підприємствах є використання методики управлінського обліку, а також інструментів бухгалтерського інжинірингу. Елементи інжинірингу спрямовані на накопичення та угруповання необхідних даних для інформаційного оснащення і систематизації процесу управлінського обліку основних засобів. Встановлено необхідність індивідуального підходу до вибору систем управління витратами підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Pavelko, О. V., I. I. Vlasiuk та D. O. Popchuk. "УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК БУДІВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ: ХАРАКТЕРНІ ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ВЕДЕННЯ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 2, № 98 (2022): 200. http://dx.doi.org/10.31713/ve2202219.

Full text
Abstract:
У статті досліджено характерні особливості організації та ведення управлінського обліку будівельних підприємств. Проаналізовано динаміку фінансового результату діяльності будівельних підприємств в Україні за 2014–2020 рр. Розглянуто ідентифікацію сутності управлінського обліку, запропоновано власне його визначення. Окреслено вплив особливостей будівництва на організацію та ведення управлінського обліку. Досліджено функції управлінського обліку в системі управління будівельним підприємством. Запропоновано можливу структуру відділу управлінського обліку в будівництві. Розглянуто методи обліку витрат, які традиційно використовуються будівельними підприємствами, та окреслено завдання системи ціноутворення в будівництві. Висвітлено основні характеристики формування облікової системи будівництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Грабчук, Т. І. "Функції контролю бухгалтерського обліку в умовах автоматизації". Формування ринкових відносин в Україні, № 4 (71) (2007): 48–52.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Лежненко, Л. І., та М. М. Кругла. "ІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ ВПРОВАДЖЕННЯ МСФЗ (IFRS) У СВІТІ І В УКРАЇНІ". Підприємництво і торгівля, № 41 (1 липня 2024): 54–60. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2024-41-07.

Full text
Abstract:
У статті в історичному контексті розглянуто становлення та впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності в міжнародну облікову систему. Визначені основні етапи їх формування та удосконалення протягом піввікового періоду їх дії. В роботі встановлені причини для створення єдиного міжнародного облікового законодавства, яким стали зростання обсягу міжнародної торгівлі та інвестицій, глобалізація економіки та створення Європейського Союзу. Функції зі стандартизації обліку було покладено на Комітет з міжнародних стандартів обліку – міжнародну організацію, створену групою професійних бухгалтерських організацій. Першочерговою метою діяльності Комітету визначено необхідність гармонізації облікових стандартів, які на той час суттєво відрізнялися між країнами, що ускладнювало порівняння фінансової звітності міжнародних компаній. В роботі розглянуто етапи розвитку, впровадження, удосконалення та адаптації міжнародних стандартів до облікових систем та вимог світової економіки. Розглянуто шлях трансформації МСБО (IAS) в МСФЗ (IFRS); конвергенцію міжнародних стандартів і американських стандартів бухгалтерського обліку; з’ясовано вплив глобалізаційних аспектів у світі на становлення, мету та статус міжнародних стандартів фінансової звітності. В статті зазначені основні напрямки розвитку нового напрямку звітності – нефінансової звітності зі сталого розвитку, та визначено нормативно-правове регулювання її складання та подання. З кінця 90х років попереднього століття Україна здійснює кроки в напрямку зближення свого облікового законодавства до міжнародних вимог. В статті визначені суб’єкти господарювання України, які згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язані складати звітність за МСФЗ (IFRS), досліджено важливість застосування міжнародних стандартів для великих компаній та компаній, які налаштовані міжнародні контакти й інвестиції та визначено проблеми щодо переходу на міжнародні стандарти обліку і звітності. В статті узагальнено напрямки наукових досліджень щодо поширення МСФЗ в Україні, їх розвиток, впровадження та адаптацію в національній обліковій системі, зазначено напрямки удосконалень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

ШАФОРОСТ, Сергій, Сергій ГОЛОВНЯ та Михайло СТРЕЛЬБІЦЬКИЙ. "ПРОПОЗИЦІЇ З ФОРМУВАННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ПАСПОРТА ЯК СКЛАДОВОЇ ІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ОБЛІКУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТЕХНІКИ ТА МАЙНА У ДЕРЖАВНІЙ ПРИКОРДОННІЙ СЛУЖБІ УКРАЇНИ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 96, № 3 (2024): 169–83. https://doi.org/10.32453/3.v96i3.1719.

Full text
Abstract:
У статті подано результати дослідження, спрямованого на удосконалення чинної системи обліку машин і даних щодо їх експлуатації в Державній прикордонній службі України. Запропонована модель електронного обліку дозволяє вирішити питання, пов’язані з втратою даних, низькою точністю обліку та відсутністю можливості оперативного аналізу інформації. Під час дослідження проаналізовано керівні документи Державної прикордонної служби України, якими передбачений облік техніки та майна номенклатури служб інженерного та технічного забезпечення. Визначено передумови для розроблення електронного обліку для машин та для основних засобів, таких як: паркове устаткування, основні агрегати техніки тощо. Запропоновано принцип єдиного джерела інформації про машину та основні засоби у вигляді електронного паспорта. Досліджено можливу їх структуру. Визначено взаємозв’язки між користувачами електронного паспорта. Подано рівні та права доступу для роботи з інформацією для посадових осіб, відповідальних за експлуатацію техніки та майна. Визначено контрольні функції адміністратора та користувачів. Передбачено можливість взаємозв’язку посадових осіб, задіяних на всіх етапах життєвого циклу машини. Запропоновано кількісні та якісні показники, облік яких необхідно ввести в електронному паспорті машини. Створено передумови для прогнозу потреб у планових видах технічного обслуговування і ремонту. Надано пропозиції щодо автоматизації заповнення звітних документів, донесень на основі облікових даних електронного паспорта машини та передбачено можливість на їх основі автоматичного визначення показників технічної готовності й ефективності використання машин. Запропоновано варіант структури передачі інформації про витрату моторесурсів. Створення електронного паспорта розглянуто відповідно до умов, характерних для процесів технічного забезпечення органів охорони державного кордону.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Нагірняк, М. Ф. "ПОДАТКОВА БЕЗПЕКА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЛІКОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНТРОЛЮ ЗА ПОДАТКОВИМИ ЗОБОВ’ЯЗАННЯМИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ". Підприємництво і торгівля, № 40 (18 квітня 2024): 79–90. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1256-2024-40-11.

Full text
Abstract:
Проаналізовано проблеми стану податкової безпеки української економіки, яка розвивається в умовах формування системи національної безпеки та її головної складової – економічної безпеки. Наголошено, що податки займають особливе місце в системі економічної безпеки оскільки вони забезпечують розвиток всіх її підсистем: фінансової, виробничої, макроекономічної, інвестиційно-інноваційної та зовнішньоекономічної. Метою дослідження є обґрунтування сутності та змісту поняття “податкова безпека” і визначення основних загроз податковій безпеці з врахуванням функцій податків і механізму їх відображення в бухгалтерському обліку в умовах ускладнення економічної ситуації та внаслідок безпрецедентних втрат від російської агресії. Обґрунтовано важливість визначення нормативного поняття “податкова безпека” на кожному об’єктному рівні з врахуванням факторів, ризиків і загроз в контексті формування податкових зобов’язань платників податків і на основі людиноцетрованого підходу до наповнення доходів та їх використанням за державним і місцевими бюджетами. Під податковою безпекою держави можливо розуміти стан податкової системи і об’єктів оподаткування платників податків, який визначає можливість гармонізації податкових надходжень до державного бюджету і державних витрат бюджетних коштів за умови ефективного управління процесом справляння податків та ризиками і загрозами що виникають у податковій сфері. Підкреслено, що визначальну роль у процесі управління податковою безпекою відіграє бухгалтерський облік як основний інструмент формування об’єктів оподаткування та здійснення розрахунків за податковими зобов’язаннями. Досліджено існуючі підходи до визначення функцій податків та обґрунтовано, що передумовою успішного управління податковою політикою є фіскальна, регулююча та обтяжлива функції, через механізм їх реалізації в бухгалтерському обліку платників податків. Встановлено, що базою для створення інформаційної системи для управління податковою безпекою може бути окрема складова Звіту про управління – як особлива форма звітності в частині податків бізнесу. Подальші дослідження необхідно направити на розробку алгоритму розрахунку рівня податкової безпеки підприємств бізнесу на підставі інформаційних ресурсів бухгалтерського обліку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Прийдак, Т. Б., та В. Г. Канівець. "УПРАВЛІНСЬКИЙ ОБЛІК В СИСТЕМІ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 2 (17) (31 березня 2025): 426–31. https://doi.org/10.32782/dees.17-69.

Full text
Abstract:
Підвищення ролі управлінського обліку в умовах економічної нестабільності зумовлює необхідність його переосмислення як інструменту антикризового управління. Метою дослідження є обґрунтування функціонального потенціалу управлінського обліку в період кризи та розробка сценарних підходів до прийняття управлінських рішень. Методологічну основу становлять логічний, порівняльний і системний аналіз, контент-аналіз джерел, структурно-аналітичне узагальнення. У результаті дослідження: систематизовано функції управлінського обліку в антикризовому середовищі; визначено трансформацію облікових інструментів залежно від типу управлінських завдань і рівня загроз; запропоновано узагальнену таблицю застосування інструментів управлінського обліку з урахуванням антикризової специфіки; сформовано типові сценарії виходу з кризи з прив’язкою до відповідних методів обліку (економія, реструктуризація, адаптивне зростання, трансформація, виживання); підтверджено значущість управлінського обліку як аналітичної бази для моделювання ризиків і вибору оптимальних стратегій дій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Чижевська, Людмила Віталіївна, та Вікторія Олександрівна Псьота. "ПРИНЦИПИ ТА ФУНКЦІЇ УПРАВЛІНСЬКОГО ОБЛІКУ У СИСТЕМІ ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ". Distance Education in Ukraine: Innovative, Normative-Legal, Pedagogical Aspects, № 1 (2 вересня 2021): 266–68. http://dx.doi.org/10.18372/2786-5495.1.15803.

Full text
Abstract:
У статті розкривається трансформація принципів та функцій управлінського обліку у зв’язку із модернізацією системи державного управління з метою виконання основних завдань, передбачених введенням нових правил здійснення публічних закупівель.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Легеза, Є. О. "Особливості державної міграційної служби України щодо надання публічних послуг у сфері міграції та громадянства". Проблеми сучасних трансформацій. Серія: право, публічне управління та адміністрування, № 2 (5 січня 2022): 29–34. http://dx.doi.org/10.54929/pmtl-issue2-2021-06.

Full text
Abstract:
Наукова стаття присвячена характеристиці діяльності державної міграційної служби України щодо надання публічних послуг у сфері міграції та громадянства. Доведено, що ЦНАП мають покладатися повноваження в аспекті паспортного обслуговування населення; коло компетенції органів ДМС має бути зосереджено на наданні публічних послуг громадянам України, що виїжджають за кордон на постійне перебування, та іноземцям та особам без громадянства, що бажають мешкати в Україні. Такий розподіл повноважень дозволить кожному з названих органів сконцентрувати увагу на власній дільниці роботи відповідно до принципу предметної компетенції. Діяльність же державного підприємства «Документ» у цій галузі, на нашу думку, має бути припинена як потенційно корупціогенна. Виявлено суттєвий структурно-функціональний недолік, що виявляє себе в фактичному дублюванні функцій територіальними управліннями ДМС України та ЦНАП в аспекті паспортизації населення. Усунення цього недоліку прямо пов’язано з чіткім розподілом компетенції між зазначеними суб’єктами: функції з поточного обліку населення та надання відповідних публічних послуг щодо оформлення (заміни) паспортів мають бути закріплені за ЦНАП, функції з міграційного обліку та реалізації відповідних адміністративних процедур – за управліннями ДМС. Єдиним винятком мають стати лише процедури паспортизації громадян України, що мешкають на тимчасово непідконтрольних територіях; зважаючи на актуальний стан речей, цей аспект сьогодні прямо пов'язаний із питаннями національної безпеки, що виходить за межі компетенції місцевих органів публічної влади, тому має залишатися у віданні підрозділів центральних органів виконавчої влади, у нашому випадку – управлінь ДМС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Макарович, Вікторія, та Наталія Стойка. "Інтеграція штучного інтелекту в інформаційні системи бухгалтерського обліку: виклики та перспективи". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 9 (25 червня 2025): 215–32. https://doi.org/10.58423/2786-6742/2025-9-215-232.

Full text
Abstract:
В умовах стрімкої цифровізації бізнес-процесів традиційні облікові інформаційні системи вже не відповідають вимогам до оперативності, гнучкості, точності та аналітичної глибини. Інтеграція штучного інтелекту дозволяє перейти до нової моделі облікових інформаційних систем, орієнтованих на аналітику, прогнозування та інтегровану підтримку прийняття рішень у режимі реального часу. У статті досліджено теоретико-прикладні аспекти інтеграції технологій штучного інтелекту (ШІ) в облікові інформаційні системи, що в умовах цифрової трансформації виступає одним із ключових напрямів модернізації бухгалтерського обліку. Розглянуто переваги застосування ШІ в обліковій практиці, серед яких: автоматизація стандартних бухгалтерських процедур, формування звітності в реальному часі, виявлення шахрайства та аномалій, розширення можливостей аналітики та прогнозування, оптимізація витрат на персонал, підвищення продуктивності працівників, підтримка управлінських рішень, посилення конкурентоспроможності компаній. Акцентовано, що впровадження інтелектуальних алгоритмів сприяє формуванню нової парадигми бухгалтерського обліку від функції обробки інформації до функції стратегічного аналітичного забезпечення. Водночас обґрунтовано, що процес інтеграції ШІ супроводжується низкою викликів і загроз, які потребують системного вивчення. У статті запропоновано структуровану класифікацію викликів за змістовими групами та надано аналітичний опис кожної з них. До ключових викликів віднесено: складність технічної інтеграції інтелектуальних систем у наявну облікову інфраструктуру, високі початкові інвестиції, дефіцит фахівців з відповідною цифровою компетентністю, відсутність законодавчого регулювання алгоритмів ШІ, ризики порушення конфіденційності облікових даних та ефект «чорної скриньки», що ускладнює перевірку результатів. Акцентовано увагу на тому, що ефективна інтеграція ШІ в облікові системи повинна здійснюватися поетапно, з урахуванням технічної, нормативної, етичної та організаційної готовності підприємства. У межах дослідження сформульовано науково обґрунтовані висновки про необхідність комплексного підходу до впровадження ШІ, що передбачає інвестиційне, кадрове, правове та управлінське забезпечення процесу цифрової трансформації облікової функції. Результати дослідження можуть бути використані як теоретична база для подальших емпіричних досліджень, а також як практичний інструментарій для розробки стратегії цифровізації облікової системи підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Єрмаков, Ю. В. "ДЕРЖАВНА МІГРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЯК ОСНОВНИЙ СУБ’ЄКТ ЗДІЙСНЕННЯ АДМІНІСТРАТИВНОЇ ПРОЦЕДУРИ У СФЕРІ МІГРАЦІЇ". Прикарпатський юридичний вісник 2, № 3(28) (2020): 51–55. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v2i3(28).357.

Full text
Abstract:
Наукова стаття присвячена характеристиці повноважень Державної міграційної служби України як основного суб’єкта здійснення адміністративної процедури у сфері міграції.
 Доведено, що на ЦНАП мають покладатися повнова-ження в аспекті паспортного обслуговування населення. Коло компетенцій органів ДМС має бути зосереджене на наданні адміністративних послуг громадянам України, що виїжджають за кордон для постійного перебування, та іноземцям і особам без громадянства, що бажають мешкати в Україні. Такий розподіл повноважень дозволить кожному з названих органів сконцентрувати увагу на власній ділянці роботи відповідно до принципу предметної компетенції. Діяльність же державного підприємства «Документ» у цій галузі, на нашу думку, має бути припинена як потенційно корупціогенна.
 Виявлено суттєвий структурно-функціональний недолік в аспекті паспортизації населення, що проявляється у фактичному дублюванні функцій територіальними управліннями ДМС України та ЦНАП. Усунення цього недоліку прямо пов’язане з чіткім розподілом компетенцій між зазначеними суб’єктами. Функції з поточного обліку населення та здійснення відповідних адміністративних процедур оформлення (заміни) паспортів мають бути закріплені за ЦНАП, а функції з міграційного обліку та реалізації відповідних адміністративних процедур – за управліннями ДМС. Єдиним винятком мають стати лише процедури паспортизації громадян України, що мешкають на тимчасово непідконтрольних територіях. З огляду на актуальний стан речей цей аспект сьогодні прямо пов’язаний із питаннями національної безпеки, що виходять за межі компетенції місцевих органів публічної влади, тому паспортизація громадян України, що мешкають на тимчасово непідконтрольних територіях, має залишатися у віданні підрозділів центральних органів виконавчої влади, тобто управлінь ДМС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

БАШОВИЙ, В. М., В. В. СТАЦЕНКО та Д. В. СТАЦЕНКО. "РОЗРОБКА АДАПТИВНОГО WEB-ІНТЕРФЕЙСУ ДЛЯ ДОДАТКУ КЕРУВАННЯ ОСОБИСТИМИ ФІНАНСАМИ". Technologies and Engineering, № 5 (21 травня 2023): 9–16. http://dx.doi.org/10.30857/2786-5371.2022.5.1.

Full text
Abstract:
Мета. Створення адаптивного web-інтерфейсу для додатку керування та обліку особистих фінансів.
 Методика. Використовуються методи побудови web-інтерфейсів, мова розмітки гіпертексту (HTML), каскадна мова стилю сторінок (CSS), інструменти дослідження web-додатків.
 Результати. Проаналізовано вимоги до адаптивних web-інтерфейсів, що дозволяють використовувати їх на пристроях з різними параметрами екранів. Визначено складові елементи web-інтерфейсу додатку для обліку та аналізу використання особистих фінансів. Розроблено три варіанти компоновки цих елементів для екранів персональних комп’ютерів, планшетів та смартфонів. Запропоновані варіанти компоновки дозволяють уникнути появи горизонтальної прокрутки на екрані та працювати з інформацією без використання функції масштабування. Встановлено, що медіа запити, які входять до специфікації CSS3, дозволяють гнучко керувати взаємним розміщенням елементів інтерфейсу та їх зовнішнім виглядом. Перетворення табличної інформації у форму списків для відображення на вузьких екранах смартфонів здійснено за рахунок зміни HTML розмітки. Створено та розміщено у мережі Інтернет прототип запропонованого додатку.
 Наукова новизна. Проаналізовано можливості медіа запитів, що входять до специфікації CSS3, з точки зору керування взаємним положенням компонентів web-інтерфейсів.
 Практична значимість. Розроблено прототип web-інтерфейсу додатку керування та обліку особистих фінансів, що дозволяє уникнути появи горизонтальної прокрутки на екрані та працювати з інформацією без використання функції масштабування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Баланюк, Іван, Тетяна Кузьмін, Віталій Шкромида, Тарас Гнатюк та Богдан Рига. "МЕТОДОЛОГІЯ АУТСОРСИНГУ З ОБЛІКУ І ВНУТРІШНЬОГО АУДИТУ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ТА ГРАНТОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДІВ". Сталий розвиток економіки, № 2 (53) (7 квітня 2025): 56–61. https://doi.org/10.32782/2308-1988/2025-53-8.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто поняття аутсорсингу з обліку та внутрішнього аудиту. Обґрунтовано основні чинники, які впливають на організацію обліку і внутрішнього аудиту витрат та грантову діяльність, а саме: умови гранту, юридичне поле; податкові аспекти; бюджетування грантових коштів; звітність по використанню грантових коштів; оцінка рівня ризиків та прогнозування заходів щодо зниження їх настання. Основна увага приділяється впровадженню аутсорсингу у функції обліку та внутрішнього аудиту, що дозволяє оптимізувати фінансові процеси, забезпечити прозорість використання грантових коштів і знизити ризики порушень. Оскільки точність та відповідність вимогам донорів є ключовими аспектами грантової діяльності, автори акцентують увагу на методології аутсорсингу, яка включає вибір надійних партнерів, захист конфіденційної інформації та оптимізацію витрат. Визначено основні елементи методології аутсорсингу з обліку і внутрішнього аудиту у системі управління витратами та грантовою діяльністю закладів та проведено їх порівняльну характеристику. Висвітлено перспективи подальших досліджень у сфері аутсорсингу та управління витратами та грантовою діяльністю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Бестужев, Владислав. "СТРУКТУРА ТА ЗМІСТОВЕ НАПОВНЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ ОБЛІКУ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ". Освіта осіб з особливими потребами: шляхи розбудови., № 26 (16 квітня 2025): 11–29. https://doi.org/10.33189/epsn.v1i26.273.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено комплексному аналізу структури, функціональних можливостей та перспектив розвитку автоматизованої системи обліку дітей з особливими освітніми потребами (ООП) в Україні. Метою дослідження є визначення оптимальної архітектури системи, її впливу на освітній менеджмент, а також оцінка ефективності її впровадження в умовах сучасних викликів, зокрема воєнного стану. У ході роботи використано методи системного аналізу, порівняльного аналізу міжнародного досвіду та моделювання. Процедура дослідження охоплювала аналіз нормативно-правових актів, наукової літератури та наявних технологічних рішень для створення концептуальної моделі автоматизованої системи. Результати дослідження демонструють, що запропонована система дає можливысть створити централізовану базу даних для обліку дітей з ООП, моніторингу освітніх маршрутів, планування та оцінки надання корекційно-розвиткових послуг. Основні функції системи передбачають облік, планування, моніторинг, аналітику, а також управління інформацією про фахівців, які надають послуги дітям. Впровадження автоматизованої системи сприятиме підвищенню ефективності управлінських процесів, забезпеченню прозорості обліку, персоналізації освітніх послуг і раціональному використанню ресурсів. Систему також адаптовано для роботи у кризових умовах, що є важливим аспектом в умовах сучасних викликів в Україні. Особливу увагу приділено технологічній основі системи, яка містить багаторівневу автентифікацію, механізми захисту персональних даних, можливості масштабування та інтеграції з іншими державними платформами. Аналіз міжнародного досвіду впровадження подібних систем у країнах ЄС підтвердив, що їхнє використання забезпечує мобільність даних, ефективний моніторинг та гнучке планування освітніх потреб. Практична цінність системи полягає у створенні прозорого механізму обліку, який дає змогу швидко реагувати на зміну обставин, забезпечуючи стабільність надання освітніх послуг навіть у кризових ситуаціях. Висновки підкреслюють важливість впровадження автоматизованої системи обліку дітей з ООП для покращення якості освітніх послуг, підвищення їх доступності та забезпечення ефективного управління ресурсами. Доведено, що така система сприяє адаптації до кризових умов, створює основу для довгострокового планування та інтеграції з міжнародними платформами, що відкриває нові можливості для розвитку інклюзивної освіти в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Грицишен, Димитрій Олександрович, Ірина Анатоліївна Юхименко-Назарук, Ірина В'ячеславівна Абрамова та Джейхун Ісламлі. "Еволюційний аспект розвитку податкових систем та податкового обліку". Економіка, управління та адміністрування, № 1(111) (3 квітня 2025): 3–13. https://doi.org/10.26642/ema-2025-1(111)-3-13.

Full text
Abstract:
У статті досліджено розвиток податкових систем та податкового обліку, починаючи від їх зародження у період становлення перших держав і до сучасного етапу цифровізації та інтернаціоналізації податкової політики. Проаналізовано основні історичні етапи розвитку оподаткування, зокрема перехід від випадкових і надзвичайних зборів до стабільних податкових систем, впровадження прогресивного оподаткування, зростання соціальної функції податків та їх роль у фінансуванні державних програм. Особлива увага приділена сучасним тенденціям, таким як цифровізація податкового адміністрування, боротьба з ухиленням від сплати податків, екологічне оподаткування та гармонізація податкової політики в умовах глобалізації. Дослідження базується на аналізі наукових праць провідних економістів і практичному досвіді реформування податкових систем у різних країнах світу. Отримані результати дозволяють оцінити ключові закономірності розвитку податкового обліку та визначити перспективи його подальшої трансформації в умовах глобальних економічних викликів. Аргументовано, що розвиток податкового обліку відіграє ключову роль у забезпеченні стабільного функціонування податкових систем, ефективного адміністрування податків та прозорості економічних процесів. У статті розглянуто основні аспекти податкового обліку, його інтеграцію з новітніми цифровими технологіями та адаптацію до міжнародних стандартів. Проаналізовано особливості податкового обліку в Україні, його відповідність вимогам Податкового кодексу України та міжнародних стандартів фінансової звітності. Окрему увагу приділено впливу податкового обліку на економічний розвиток, зокрема на досягнення Глобальних цілей сталого розвитку. Визначено тенденції гармонізації національних систем оподаткування з міжнародними стандартами та окреслено перспективи подальшого удосконалення податкового обліку в контексті глобальної економічної інтеграції.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Мацьків, Галина, Ірина Смірнова, Айнеля Малікова, Ольга Пугаченко та Марина Дубініна. "ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ БЛОКЧЕЙН У БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ ТА АУДИТІ: ДОСВІД УКРАЇНИ ТА КАЗАХСТАНУ". Financial and credit activity problems of theory and practice 1, № 48 (2023): 180–92. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.1.48.2023.3955.

Full text
Abstract:
Технологію блокчейн широко використовують у бухгалтерському обліку та аудиті потужні світові виробники. Упровадження блокчейну на підприємстві підвищує ефективність процесів обліку й аудиту та надійність системи, зменшує ймовірність помилок і ризики шахрайства. Деякі країни світу, такі, як, наприклад, США та Великобританія, активно застосовують цю технологію в сферах обліку та аудиту. Проте більшість держав досі перебувають на початковому етапі впровадження блокчейну. В Україні та Казахстані модернізація бухгалтерського обліку та аудиту поступово набирає обертів. Однією з перешкод стрімкого розвитку блокчейну є нерозуміння працівниками необхідності впровадження технології блокчейн. Метою дослідження є розкриття потенціалу блокчейну в бухгалтерському обліку й аудиті шляхом висвітлення його функціональних особливостей та оцінки можливостей удосконалення робочого процесу бухгалтерів і аудиторів. У статті визначено структуру блокчейну, його основні функції, переваги та недоліки, проведено порівняння з традиційними методами ведення обліку й аудиту. Наголошено на можливості імплементації смарт-контрактів як додатка блокчейну на підприємствах і проведено порівняльний аналіз платформ, на яких вони реалізуються. У результаті дослідження визначені позитивні й негативні наслідки впровадження технології. Акцентовано, що блокчейн не гарантує повного захисту від шахрайства, а виникнення помилок при проведенні операцій може призвести до значних фінансових утрат. Зазначено, що при дотриманні всіх правил блокчейн у значній мірі може покращити функціональність систем обліку та аудиту. Упровадження блокчейну на підприємствах повністю відповідає стратегії цифрової трансформації України та концепції Сталого розвитку Казахстану, однак для успішної реалізації цього процесу необхідні значні інвестиції та якісна підготовка персоналу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Домбровська, А. В., та В. В. Марченко. "МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ". Збірник наукових праць ХНПУ імені Г. С. Сковороди "Право", № 34 (2021): 96–101. http://dx.doi.org/10.34142/23121661.2021.34.13.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано основні функції Міністерства оборони України як центрального органу виконавчої влади. Досліджено проблему реформування системи дер-жавного управління, зокрема сектора оборони України. Метою статті є вирішення проблеми впровадження електронного урядування в управлінську систему Міністерства оборони України як ключового напряму реформування сектора оборони України. Серед заходів реформування системи державного управління визначено децентралізацію функцій держави та бюджетних ресурсів, відкритість, прозорість та підзвітність державних органів, а також впровадження електронного урядування – форми організації державного управління, яка сприяє підвищенню ефективності, відкритості та прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування з використанням інформаційно-телекомуніка-ційних технологій для формування нового типу держави, орієнтованої на задоволення потреб громадян. Запропоновано впровадження електронного урядування в сферу елект-ронних систем обліку матеріально-технічних ресурсів Збройних сил України, створення електронного реєстру військовозобов’язаних, електронного документообігу
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Матвєєв, Вячеслав, Ольга Матвєєва та Тетяна Щепіна. "ОСОБЛИВОСТІ ПОВЕДІНКОВОГО ПІДХОДУ ДО ПРИЙНЯТТЯ УПРАВЛІНСЬКИХ РІШЕНЬ ФАХІВЦЯМИ З ФІНАНСІВ, ОБЛІКУ І ОПОДАТКУВАН НЯ". Молодий вчений, № 4 (92) (30 квітня 2021): 111–14. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-4-92-24.

Full text
Abstract:
Метою статті є дослідження особливостей поведінкового підходу до прийняття управлінських рішень фахівцями з фінансів, обліку і оподаткування. Доведення необхідності виділення в управлінні із загальної маси фахівців галузі знань «Управління та адміністрування» саме фахівців з фінансів, обліку і оподаткування як певної відмітної «економічної особистості». Проведено критичний аналіз економічної поведінки вищої ланки управління. Досліджено поведінковий підхід в управлінні з точки зору оцінки кваліфікаційних якостей фахівців з фінансів, обліку і оподаткування та менеджерів, яка наближена до ідей історичної школи політичної економії. Охарактеризовано моделі економічної поведінки типові для фахівців з фінансів, обліку і оподаткування та менеджерів. Встановлено, що управлінські рішення фахівців з фінансів, обліку і оподаткування насправді відрізняються від управлінських рішень менеджерів. Визначено особливості поведінкового підходу до прийняття управлінських рішень фахівцями з фінансів, обліку і оподаткування, які є основним показником необхідності та доцільності розмежування підходу до управління класичного менеджера та зазначених фахівців. Представлено послідовність прийняття управлінського рішення у бізнесі фахівцем з фінансів, обліку і оподаткування. Доведено, що різність підходів до управління фахівців з фінансів, обліку і оподаткування та менеджерів виникає з відмінностей функціональних, професійних, кваліфікаційних можливостей та обов’язків. Менеджер виконує схожі економічні функції, але центр ваги його дій знаходиться в області контролю і управління господарською діяльністю, тоді як на фахівця з фінансів, обліку і оподаткування лягає фіксація первинної документації кожної господарської операції, чітке відображення її в обліку, арифметичний та логічний контроль проміжних та підсумкових звітів, підготовка стандартних форм звітності, відстеження змін податкового законодавства, положень та нормативних документів з грошового обігу, зовнішньоекономічної діяльності, поточний та перспективний економічний та фінансовий аналіз результатів господарської діяльності підприємства, розрахунок показників ліквідності, платоспроможності, рентабельності, ділової активності, фінансової стійкості тощо на основі наявної управлінської та фінансової звітності. Фахівець з фінансів, обліку і оподаткування має достатній рівень кваліфікації задля здійснення управління господарською діяльністю завдяки здатності приймати «миттєві» управлінські рішення, що є доцільним, необхідним та обов’язковим з причини організації господарської діяльності в умах постійної зміни законодавчого поля, що в свою чергу впливає на стан і якість звітності, яка є основою прийняття усіх управлінських рішень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

БОГАТЧИК, Людмила, Віктор ЛОПАТОВСЬКИЙ, and Карина БЕЗНОСКО. "VALUE ADDED TAX AS AN ECONOMIC CATEGORY AND OBJECT OF ACCOUNTING AND CONTROL." Herald of Khmelnytskyi National University. Economic sciences 326, no. 1 (2024): 103–11. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5740-2024-326-18.

Full text
Abstract:
Встановлено важливість податку на додану вартість у формуванні дохідної частини державного бюджету. Проаналізовано основні функції ПДВ з позиції управління ефективністю податкового планування на підприємстві; узагальнено перелік чинників, які підвищують та сприяють зниженню фіскальної ефективності ПДВ. Розглянуто сутність витратного підходу до формування поняття «додана вартість» та доведено, що він не може бути використаний при реалізації обліково-контрольних процедур з адміністрування ПДВ. Сформовано алгоритм розрахунку бази оподаткування ПДВ для цілей обліку та контролю. Для покращення системи адміністрування податку на підприємстві встановлено перелік платників ПДВ; розглянуто порядок застосування ставок податку до окремих видів господарських операцій; проаналізовано перелік нормативно-правових документів, які регламентують порядок методики обліку і контролю ПДВ. Доведено важливість врахування методики адміністрування ПДВ при аналізі ціноутворюючих факторів та побудові маркетингової політики суб’єкта господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Скиба, Г. І., та М. В. Пєшков. "ВПРОВАДЖЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-УПРАВЛЯЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ERP-СИСТЕМ У БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ ВІТЧИЗНЯНИХ ПІДПРИЄМСТВ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Економічні науки, № 4 (67) (11 січня 2023): 41–48. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4536/67-6.

Full text
Abstract:
Наразі інформаційні технології стали одним із найважливіших факторів економічного зростання, а індустрія інформаційних технологій стала своєрідним двигуном світової економіки. Необхідність впровадження сучасних інформаційних систем потребує трансформації системи інформаційного обліку, що набуває особливого значення в контексті структурних перетворень, характерних для переходу до цифрової економіки. Системи ERP (Enterprise Resource Planning) фактично стали світовими стандартами і є інформаційними системами для планування та управління усіма ресурсами підприємства, які необхідні для продажів, виробництва, закупівель та обліку при виконанні замовлень у сфері виробництва, дистрибуції та надання послуг. Ці системи поєднують у собі функції обліку, управління, контроль та аналіз одночасно та впровадження кращих світових практик сучасного бізнесу. Однак їх реалізація на українських ринках пов’язана з низкою труднощів. Одним із головних питань українських підприємств є питання змін в управлінському та бухгалтерському обліку, які виникають при впровадженні ERP-систем. Сьогодні на обліково-аналітичне забезпечення управління діяльністю підприємства покладено відповідальне завдання підтримання належного рівня ефективності підприємства, функціонування якого здійснюється в умовах глобалізації конкурентного середовища, зв’язку феномена інформаційних відносин, перетворення економічної реальності в результаті впровадження технологічних інновацій, поширення науково-технічних розробок, знань. На даний момент існує багато різноманітних програмних продуктів, які допомагають у процесі роботи підприємства та обліку його діяльності. Вони прискорюють процес обробки інформації, її узагальнення та зберігання. Кожна програма для ведення обліку розвивається та удосконалюється, і на даний момент все більше починає використовуватися поняття клауд-технологій. Зважаючи на останні політичні зміни в країні, ринок інформаційних систем і технологій збагатився цілою низкою вітчизняних розробок, а також став привабливою нішею для компаній світового рівня, які спеціально для нашої країни розробляють «полегшені» версії власних продуктів та адаптують їх для потреб українських користувачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Osadcha, О. О., та О. V. Pavelko. "МІКРОРІВЕНЬ ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ: ОБЛІКОВИЙ СУПРОВІД І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРАНСПАРЕНТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 1, № 93 (2021): 127. http://dx.doi.org/10.31713/ve1202113.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сутність економічної безпеки на мікрорівні та її функціональні складові. Визначено, що важливу роль у забезпеченні економічної безпеки суб’єкта господарювання відіграє система бухгалтерського обліку. Охарактеризовано основні функції облікової системи, які дозволяють підприємству досягати певного рівня економічної безпеки: інформаційну, правової регламентації, контрольну, прогностичну, регулюючу. Наведено основні бухгалтерські помилки, які підприємство повинно нейтралізувати з метою забезпечення економічної безпеки на мікрорівні. Обґрунтовано важливість інтегрованої звітності у забезпеченні транспарентної діяльності суб’єкта господарювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Karpenko, Yevheniia, та Ilonа Kopaihor. "Теоретичні основи судово-бухгалтерської експертизи". Економіка і регіон/ Economics and region, № 1(88) (8 травня 2023): 121–27. https://doi.org/10.26906/eir.2023.1(88).2882.

Full text
Abstract:
Ринкове середовище та фінансово-економічна криза, викликана військовим станом в Україні, формує нові виклики перед державними органами та підприємствами і вимагає вдосконалення технологій боротьби із шахрайством та фінансовими порушеннями з використанням інституту судово-бухгалтерської експертизи. У статті досліджено теоретико-методологічних засади судово-бухгалтерської експертизи, а саме сутність, об’єкти, джерела, функції та особливості розвитку. Обґрунтовано доцільність запровадження обов’язкової навчальної дисципліни «Судово-бухгалтерська експертиза» при підготовці фахівців з обліку і оподаткування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Шигун, М. М., та Г. В. Мухомор. "ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІКОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 82 (20 травня 2025): 135–44. https://doi.org/10.32782/2522-1205-2025-82-18.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовано теоретичні та методичні підходи до обліково-аналітичного забезпечення стратегічного управління дебіторською заборгованістю як важливої передумови фінансової стійкості підприємства. Розглянуто концептуальні випадки визнання дебіторської заборгованості фінансовим активом з притаманними йому ознаками ризику знецінення, що зумовлює необхідність запровадження нових інструментів управлінського обліку. Потреба видозміни традиційних механізмів оцінки та створення резервів сумнівних боргів, які орієнтовані на події, які вже настали і своєчасно не відображають рівень загроз втрати частини активів, виступила основою для удосконалення методики бухгалтерського обліку з використанням аналітичних розрізів до рахунку 361 “Розрахунки з вітчизняними покупцями”. Удосконалено модель класифікації дебіторської заборгованості на основі трьох критеріїв: типу дебітора (залежно від стратегічної значущості та історії співпраці), ступеня документального підтвердження заборгованості та юридичного статусу зобов’язання. На основі комбінації цих характеристик розроблено систему аналітичних рахунків до рахунку 361 “Розрахунки з вітчизняними покупцями”. Доведено, що застосування удосконаленої аналітики дозволяє здійснювати достовірну ідентифікацію типів дебіторської заборгованості та формувати управлінську інформацію щодо ступеня її ризиковості. Розкрито методичний підхід до створення резерву сумнівних боргів в управлінському обліку, що базується на індикативних коефіцієнтах ризику, визначених для кожної класифікаційної групи дебіторської заборгованості. Підкреслено, що такий підхід дає змогу здійснювати поступове визнання ризику втрати активу до моменту настання прострочення, що сприяє підвищенню релевантності управлінських рішень, посиленню інформаційної функції обліку та забезпеченню прозорості при формуванні фінансових показників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Костюченко, Валентина, Ірина Пащенко та Іванна Саковець. "ПРИНЦИПИ ESG І ЦІЛІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ: ОБЛІКОВИЙ АСПЕКТ". Grail of Science, № 27 (23 травня 2023): 117–23. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.12.05.2023.012.

Full text
Abstract:
У світі цілі сталого розвитку є глобальними орієнтирами для сталого розвитку. Вони допомагають підприємствам реструктуризувати бізнес-процеси відповідно до викликів часу. Інтеграція цілей сталого розвитку та стратегій бізнесу потребує переформатування існуючого інформаційно-аналітичного забезпечення процесу прийняття рішень на основі соціального, економічного та управлінського факторів сталого розвитку. У цьому контексті зростає роль бухгалтерського обліку як основного джерела інформації про екологічне, соціальне середовища й управління та виокремлюються функції бухгалтера, пов’язані з просуванням ініціатив сталого розвитку на рівні підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Куцик, П. О., В. І. Бачинський та С. В. Зеленко. "ПРОБЛЕМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ КАПІТАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ ТА НАПРЯМИ ЇХ ВИРІШЕННЯ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 75 (4 квітня 2024): 7–13. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2024-75-01.

Full text
Abstract:
Захист інвестицій на державному рівні передбачає наявність політичної, фінансової, адміністративно-правової, економічної стабільності та гарантій захисту інвестицій. Вітчизняна правова база щодо інвестицій, зокрема капітальних, містить низку прогалин, які необхідно усувати на рівні підприємств. Такі рішення часто характеризуються високим ризиком не визнання витрат капітальними при перевірці податковими органами. Дослідження присвячено пошуку можливих шляхів вирішення проблеми віднесення витрат на модернізацію, дообладнання, реконструкцію основних засобів до капітальних інвестицій. Проаналізовано визначення капітальних інвестицій у нормативних документах та окреслено основні межі їх ідентифікації. На основі дослідження публікацій останніх років систематизовано проблеми обліку витрат на модернізацію, реконструкцію та дообладнання основних засобів. Визначено складові ідентифікації капітальних інвестицій для цілей організації бухгалтерського обліку залежно від способів: відтворення основного капіталу, виконання робіт, джерел фінансування об’єкта інвестування. Запропоновано конкретизувати об’єкт основних засобів в обліковій політиці підприємства з точки зору здатності активу виконувати роботу, а не певні функції. Це забезпечить можливість використовувати малоцінні необоротні активи в якості основних засобів. Для належного документування операцій із капітального інвестування запропоновано графік документообороту, який сформовано з урахуванням спрямування витрат на матеріально відповідальних осіб та об’єкти обліку. На основі виділених складових організації обліку капітальних інвестицій запропоновано робочий план рахунків для підвищення аналітичності облікової інформації в розрізі способів відтворення основного капіталу, способів виконання робіт та джерел фінансування. Систематизовано шляхи вирішення проблеми капіталізації витрат на модернізацію, дообладнання та реконструкцію діючих об’єктів основних засобів. Для обґрунтування прийнятих рішень щодо капіталізації витрат при проведенні перевірок контролюючими органами та при вирішенні спірних питань щодо правомірності таких дій запропоновано розробляти власні класифікатори або інші регламенти на рівні організації обліку підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Кравець, О. В. "СУТНІСТЬ ЛОГІСТИЧНИХ ВИТРАТ ПІДПРИЄМСТВА ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 74 (19 січня 2024): 144–50. http://dx.doi.org/10.32782/2522-1205-2023-74-19.

Full text
Abstract:
Вдосконалення управління грошовими, матеріальними та інформаційними потоками формує потенціал для ефективного управління підприємством у результаті застосування сучасних методів і підходів. Важливе місце у цьому вдосконаленні займає розвиток логістичної діяльності. Розглянуто теоретичні основи сутності поняття “логістичні витрати”. Запропоновано визначення терміну як грошове вираження сукупності витрачених матеріальних, трудових, фінансових, інформаційних ресурсів підприємства, які пов’язані із забезпеченням бізнес-процесів та операцій із переміщення матеріальних потоків у межах логістичної системи. Обґрунтовано необхідність використання в бухгалтерському обліку терміна “логістичні затрати”, котрі запропоновано розуміти як вартість всіх використаних ресурсів (матеріальних, трудових і фінансових) при здійсненні логістичних операцій. Проаналізовано класифікації загалом логістичних витрат, наведених у навчальній та науковій літературі, й запропоновано шляхи їх вдосконалення. Зазначено, що будь-яка оптимізація витрат не може бути виконана без врахування чинників, які впливають на ці витрати. Визначено фактори, які впливають на склад логістичних витрат та структурно-аналітичну типологію факторів. Запропоновано основні напрямки для ефективного аналізу логістичних витрат. Визначено функції фахівця з логістики, що займається витратами. Запропоновано поділяти загальні витрати на запаси на чотири окремі складові. Визначено завдання обліку логістичних затрат. Зроблено висновок, що правильне визначення й оцінка логістичних витрат, своєчасне і раціональне управління в межах логістичної системи є можливими за умови ведення постійного обліку цих витрат і правильного їх відображення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

БУЛАТ, Наталія. "ПУБЛІЧНИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЄСТР: ПОНЯТТЯ, ОЗНАКИ, ЗНАЧЕННЯ". Law. State. Technology, № 2 (9 липня 2024): 10–15. http://dx.doi.org/10.32782/lst/2024-2-2.

Full text
Abstract:
18 листопада 2021 року був прийнятий Закон України «Про публічні електронні реєстри», який, зокрема, містить легальне визначення публічного електронного реєстру. Комплексне розуміння цього поняття є важливим для відмежування публічних електронних реєстрів від інших баз даних, які можуть функціонувати. З огляду на це необхідно визначити, яким ознакам має задовольняти інформаційно-комунікаційна система, щоб розглядатися як публічний електронний реєстр, та проаналізувати ці ознаки. Метою статті є проаналізувати поняття публічного електронного реєстру шляхом виділення та характеристики його ознак. Для досягнення мети спершу аналізуються ознаки публічного електронного реєстру, що безпосередньо слідують з його легального визначення. Надалі розкриваються аспекти публічності електронних реєстрів, які дозволяють відмежувати публічні електронні реєстри від інших інформаційно-комунікаційних систем. У дослідженні застосовуються прийоми формальної логіки (індукція, дедукція, аналіз, синтез, узагальнення, аналогія), завдяки яким аналізується поняття публічного електронного реєстру шляхом виділення та характеристики його ознак. Наукова новизна проявляється в тому, що стаття надає аналіз ознак публічного електронного реєстру – тих, що безпосередньо слідують з його легального визначення, а також тих, через які розкривається публічність електронних реєстрів. Автор робить висновок, що публічний електронний реєстр можна визначити як інформаційно-комунікаційну систему, що перебуває у власності держави, територіальної громади або саморегулівної організації, виконує функції зі збору, накопичення, захисту, обліку, відображення, оброблення та надання реєстрової інформації, яка є доступною, повною, актуальною та презюмується достовірною. Ознаками публічного електронного реєстру є такі: публічний електронний реєстр є інформаційно-комунікаційною системою; публічний електронний реєстр виконує функції зі збору, накопичення, захисту, обліку, відображення, оброблення та надання інформації; публічний електронний реєстр виконує такі функції щодо конкретно визначеної реєстрової інформації; публічний електронний реєстр перебуває у власності держави, територіальної громади або саморегулівної організації; створення публічного електронного реєстру пов’язано з нормотворчою діяльністю уповноважених органів і має відбуватися виключно з урахування об’єктивно існуючих потреб; значення публічного електронного реєстру проявляється в тому, що його реєстрова інформація є доступною, повною, актуальною та презюмується достовірною.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Крамаренко, Катерина, та Олена Вінниченко. "ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ". Сталий розвиток економіки, № 3(50) (30 вересня 2024): 344–49. http://dx.doi.org/10.32782/2308-1988/2024-50-51.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати дослідження теоретичних основ формування інформаційно-аналітичного забезпечення системи управління фінансово-економічною безпекою суб’єктів господарювання. Проведено аналіз змісту понять «фінансово-економічна безпека», «інформаційно-аналітичне забезпечення», «обліково-аналітичне забезпечення». Розкрито особливості управління фінансово-економічною безпекою суб’єкта господарювання. Визначено роль, сутність, мету, принципи, функції, інструментарій та складові інформаційно-аналітичного забезпечення системи управління фінансово-економічною безпекою суб’єктів господарювання. Акцентовано увагу на значенні бухгалтерського обліку та доцільності застосування терміна «обліково-аналітичне забезпечення». Проаналізовано вимоги до критеріїв оцінювання ефективності інформаційно-аналітичного забезпечення управління фінансово-економічною безпекою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Орєхова, А. І. "УПРАВЛІНСЬКА ЗВІТНІСТЬ ЯК ІНСТРУМЕНТ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЮ". Підприємництво і торгівля, № 27 (17 листопада 2020): 58–61. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1256-2020-27-10.

Full text
Abstract:
Дана стаття висвітлює питання ролі управлінської звітності як інструменту корпоративного управління та контролю та визначає основні підходи до формування та впровадження управлінської звітності на підприємстві, оскільки сьогодні все більшого практичного значення в діяльності організацій набувають питання постановки та ведення управлінського обліку, підсумком чого є формування управлінської звітності, яка є ідеальною інформаційною базою для прийняття належних управлінських рішень. Основний акцент автор робить на питаннях значимості управлінської звітності на підприємстві, що дає змогу проводити огляд усієї діяльності, автоматизацію управлінського обліку, регулювання взаємодії між інформаційною системою і користувачами, що значно підвищує результативність та якість прийнятих керівництвом рішень і має прямий вплив на ефективну й стійку діяльність організації, особливо в умовах цифровізації економіки. Також зазначено, що інформаційне наповнення управлінської звітності з погляду найбільш важливих аспектів діяльності організації все більше розширюється, оскільки зростають потреби користувачів в інформації, а також спостерігається прагнення до відповідності управлінської звітності форматам найкращих світових практик. Доведено, що звітність, сформована в системі управлінського обліку, у тому числі й стратегічного, створює інформаційну базу, ґрунтуючись на якій менеджери приймають належні управлінські рішення, орієнтовані на розвиток економічного суб'єкта. Управлінська звітність поряд із бухгалтерською та податковою формує повноцінне обліково-аналітичне забезпечення управління економічним розвитком організації. Визначено, що використання управлінської звітності на підприємстві дасть змогу менеджерам організації виконувати такі функції: підводити проміжні підсумки по всіх ділянках діяльності підприємства; аналізувати ефективність роботи підприємства в поточних умовах; постійно контролювати розвиток підприємства. Дані такого виду обліку є важливою інформаційною базою для прийняття стратегічних рішень. Використання управлінської звітності допомагає оперативно реагувати на зміни у зовнішньому середовищі і сприяє швидкій адаптації підприємства в умовах економічних змін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Гончаренко, Олена Олексіївна, та Ігор Олександрович Дземішкевич. "ЗАВДАННЯ ТА ФУНКЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ: МОДИФІКАЦІЯ ПІД ВПЛИВОМ ПОТРЕБ УПРАВЛІННЯ НЕБАНКІВСЬКИМИ ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИМИ УСТАНОВАМИ". Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Економіка», № 2(50) (28 вересня 2017): 316–24. http://dx.doi.org/10.24144/2409-6857.2017.2(50).316-324.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Талах, Тетяна. "ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДИКИ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ НА ОСНОВІ ОТРИМАНИХ ДАНИХ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ КОНТРОЛЮ". Економічний форум 1, № 4 (2022): 136–41. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2022-4-17.

Full text
Abstract:
Важливою функцією управління є контроль, який полягає у перевірці економічних, соціальних, політичних, ідеологічних, науково-технічних та інших напрямів розвитку суспільства. Контроль у сфері економіки називають економічним контролем. Одним із основних методів, що використовує економічний контроль є економічний аналіз, який дозволяє дослідити інформацію на основі отриманих даних за результатами контролю, за допомогою своєї методики з використанням традиційних методів обробки інформації та методів факторного аналізу.Важливою функцією економічного контролю є вплив через систему управління на успішне виконання планів економічного і соціального розвитку, раціональне використання матеріальних, трудових і фінансових ресурсів, запобігання непродуктивним витратам і втратам, зміцнення господарських зв’язків, додержання господарського і трудового законодавства, забезпечення збереження власності.У статті узагальнено питання щодо поняття «контроль» та «економічний контроль». Розглянуто погляди науковців на сутність поняття «економічний контроль» та з’ясовано, що одні науковці виділяють лише, що це взаємовідносини між контролером та об’єктом контролю, не виділяючи мети, завдань та суті економічного контролю, інші не деталізують, в чому полягає сутність економічного контролю як функції управління, не зосередивши увагу на перевірці правильності ведення обліку, дотримання нормативно -правого законодавства. Узагальнивши дослідження визначено, що суть економічного контролю полягає у сукупності спостережень і перевірок контролюючими органами як з боку держави (державний фінансовий контроль), так і з боку підприємства (внутрішній контроль), так і з боку незалежної перевірки (аудит) з метою виявлення порушень діючого законодавства, нестач, розтрат, зловживань, а також підтвердження правильності ведення обліку господарських операцій.Досліджується поєднання економічного контролю з методикою економічного аналізу. На прикладі контрольних перевірок виконання державного бюджету України на 2022 рік проводиться аналіз з використанням його методичних прийомів: порівняння, середніх величин, графічного методуузагальнення результатів дослідження та індексного. Запропоновано інформацію, яку отримано за результатами контролю обробляти за допомогою методики економічного аналізу з визначенням показників динаміки та проведення факторного аналізу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Воронко, Н. Р., Т. В. Брусьо та Р. М. Воронко. "НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ТА ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ АУДИТУ РОЗРАХУНКІВ З ОПЛАТИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 59 (18 червня 2020): 124–31. http://dx.doi.org/10.36477/2522-1205-2020-59-16.

Full text
Abstract:
Політика у сфері трудових відносин визначається нормативно-правовими актами держави та частиною функцій, делегованих нею суб’єктам господарювання. У свою чергу, постійні зміни законодавства у сфері трудових відносин та використання різних форм і систем оплати праці можуть спричиняти в обліку ненавмисні помилки й випадки шахрайства, що вимагає від аудиторів особливої уваги та кваліфікації в процесі перевірки розрахунків з працівниками. Метою статті є систематизація нормативно-правового регулювання праці та удосконалення організаційно-методичних засад здійснення аудиту розрахунків з оплати праці. У статті розкрито нормативно-правові та організаційні аспекти функціонування трудових відносин і про-аналізовано зміни, які відбулися у цій сфері в сучасних умовах. Розглянуто правові, організаційні й економічні умови праці та її оплати, які встановлюються міжнародними договорами, національним законодавством та локальними документами окремих підприємств. Систему нормативно-правового регулювання трудових відно-син та аудиту розрахунків з працівниками подано як сукупність законодавчих та інших документів, спрямова-них на забезпечення ефективного їх функціонування. Цю систему запропоновано поділяти на чотири рівні (міжнародний, державний, відомчий, підприємства), які характеризують функції різних суб’єктів у межах їхніх повноважень. Акцентовано на пріоритеті міжнародно-правових норм регулювання праці перед нормами національного законодавства, які базуються на принципі рівності в здійсненні прав та свобод людини. Базовим елементом у механізмі регулювання оплати праці визначено встановлення мінімального розміру заробітної плати. Договірне регулювання трудових відносин працівників підприємств розглянуто з використанням систе-ми угод, які укладаються на державному, галузевому, територіальному та локальному рівнях. Призначення аудиту розрахунків з оплати праці визначено як перевірку дотримання підприємством законодавства та інших нормативно-правових актів з питань оплати праці, правильності утримань і нарахувань податкових пла-тежів, достовірності відображення цих розрахунків в обліку та звітності. З метою забезпечення якості аудиту запропоновано акцентувати увагу аудиторів на можливих помилках і порушеннях щодо розрахунків з оплати праці та методах їх виявлення. Перспективними у цьому напрямку є дослідження, спрямовані на вив-чення і використання передового міжнародного досвіду у сфері нормативно-правового регулювання, обліку й аудиту праці та її оплати для прискорення процесів інтеграції України у світовий економічний простір.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Шпортун, Оксана. "КАЗЕННІ ПАЛАТИ В СИСТЕМІ КОНТРОЛЮ ГРОШОВОГО ОБІГУ В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ (1775-1914 РР.)". Society. Document. Communication, № 7 (11 серпня 2019): 232–46. http://dx.doi.org/10.31470/2518-7600-2019-7-232-246.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто повноваження фінансового характеру казенних палат Наддніпрянської України, зокрема організації збору, доставки та зберігання дохідної частини бюджету. Визначено роль, обов’язки, функції, основні засади діяльності у сфері обліку доходів і видатків держави на губернському рівні. Охарактеризовано особливості казенних палат у галузі контролю грошового обігу Наддніпрянської України. Також визначено нефінансові функції казенних палат, зокрема розгляд домобудівних та казенних справ губернії.
 Визначено, що казенні палати взаємодіяли з іншими структурними одиницями загальноімперської фінансової системи. Аналіз законодавства та архівних документів свідчить, що казенні палати вели контроль за доходами кожного повіту губернії, звітували про доходи та видатки державному казначею. Також казенні палати видавали конторам Асигнаційного банку статутний капітал, вели облік та обмін асигнацій. Зокрема, на основі дослідження законодавства Російської імперії встановлено, що казенні палати повинні були наглядати за своєчасним надходженням доходів до бюджету та витрачанням коштів у межах асигнувань, передбачених для губернії.
 Встановлено, що асигнації першої емісії можна було легко підробити, тому уряд Російської імперії був змушений випустити асигнації із новим зображенням. У статті поданий опис та ілюстрації асигнацій номіналом 100, 50, 25 руб. 1786 року випуску. Аналіз архівних документів свідчить, що казенні палати вели розмін асигнацій старого зразка на нові, складаючи відповідні постанови. Також асигнації виконували роль платіжних засобів так само, як і мідна монета. Асигнація функціонувала як допоміжний платіжний засіб, покриваючи дефіцит бюджету Російської імперії.
 Досліджуючи основи механізм збору та розподілу фінансів, виявлено, що непоодинокими випадками були привласнення коштів, зловживання службовим становищем, підробки фінансових засобів, що свідчать про недосконалість системи фінансового управління на губернському та повітових рівнях, які супроводжували діяльність казенних палат протягом всього періоду існування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Козаченко, С. В. "РОЛЬ НОРМУВАННЯ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ". Актуальні проблеми права: теорія і практика, № 2 (40) (4 лютого 2021): 182–88. http://dx.doi.org/10.33216/2218-5461-2020-40-2-182-188.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена ролі нормування праці в сільському господарстві. Приділено увагу, у збільшенні продуктивності, прибутку і підвищення лояльності трудового колективу. Розглядається нормування робочого часу, що передбачає державне встановлення стандартів тривалості робочого часу. Приділяється увага нормуванню праці за допомогою трудової функції, оскільки ступінь інтелектуалізації трудової функції для більшості працівників значно зросла в зв'язку з розвитком сучасних технологій в нових соціально-економічних умовах.
 Зазначається, що нормування праці дозволяє обґрунтовувати трудові показники для слабо захищених категорій громадян, молоді та інвалідів, тим самим даючи можливість заповнити вакансії по малопривабливим робам або за напрямками, що відрізняються недостатністю фахівців на ринку праці. Нормування праці також сприяє підвищенню якості трудового життя, що є однією з найбільш важливих функцій управління працею в сільському господарстві. Поліпшення якості трудового життя передбачає поліпшення соціально-економічного становища працівників. Роль нормування праці та режиму роботи як основи організації виробництва, підвищення ефективності використання живої праці зростає. В сучасних умовах правове регулювання нормування праці та режиму роботи має забезпечувати об'єктивно необхідні роботи щодо впорядкування процесу праці, яка на основі розроблених способів нормування праці організовує, регулює і стабілізує соціотехнічну систему кожної організації. Зокрема нормування робочого часу передбачає державне встановлення стандартів тривалості робочого часу. У той же час сторонам трудових відносин повинна бути надана можливість розумно поєднувати державні стандарти і гнучкі підходи до встановлення норм робочого часу, які набувають особливої актуальності в сучасних технічних умовах. Крім того, за умови підсумованого обліку робочого часу є можливість вибору норми робочого часу, яка полягає в дотриманні не щоденної чи щотижневої норми, а протягом облікового періоду (місяця, кварталу, сезону, року).
 Ключові слова: праця, трудові відносини, працівники сільського господарства, норми праці.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Случак, Віталій. "ВНУТРІШНІЙ АУДИТ ВИТРАТ: РОЛЬ, ЗАВДАННЯ ТА МІСЦЕ В СИСТЕМІ КОНТРОЛЮ". Via Economica, № 9 (30 травня 2025): 123–26. https://doi.org/10.32782/2786-8559/2025-9-18.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сучасну роль внутрішнього аудиту витрат у системі внутрішньогосподарського контролю підприємства в умовах цифровізації. Підкреслено, що ефективне управління витратами залишається критичним чинником забезпечення фінансової стабільності суб’єктів господарювання, особливо в умовах посилення конкуренції, непрогнозованих змін на зовнішньому і внутрішньому ринках та економічної нестабільності. Визначено, що традиційні функції внутрішнього аудиту, зосереджені на ретроспективному контролі, поступаються місцем стратегічному та превентивному підходу, інтегрованому в реальному часі з ІТ-системами. Обґрунтовано потребу розширення функцій внутрішнього аудиту витрат за рахунок впровадження цифрових інструментів: хмарних технологій, ERP-систем, Big Data-аналітики. Розкрито взаємозв’язок між внутрішнім аудитом і внутрішньогосподарським контролем як компонентами загальної системи управління витратами. Зазначено, що внутрішньогосподарський контроль має передбачати безперервне спостереження та оцінку витрат працівниками, до обов’язків яких включено такі функції, в процесі здійснення господарської діяльності. Внутрішній аудит має гарантувати керівному складу ефективність функціонування систем внутрішньогосподарського контролю, достовірність даних системи обліку, результативність управління витратами. Виокремлено особливості організації контролю та аудиту витрат, завдання і об’єкти кожного з них. Охарактеризовано нові компетентності, необхідні внутрішнім аудиторам для ефективної діяльності в умовах цифрового середовища: володіння аналітичними платформами, алгоритмічними методами, навичками ІТ-взаємодії та розвиненими soft skills. Увагу приділено значенню нефінансової звітності у формуванні стратегічних управлінських рішень. Зазначено, що цифровізація сприяє переорієнтації аудиту з контролю постфактум до активного управління витратами, а подальші наукові дослідження доцільно зосередити на створенні моделей оцінювання ефективності внутрішнього аудиту в цифровому середовищі. Обґрунтовано доцільність розробки нових методик і регламентів проведення внутрішнього аудиту витрат, що відповідають вимогам цифрового середовища. Уточнено, що внутрішній аудит у поєднанні з хмарними технологіями дає змогу здійснювати оперативний моніторинг витрат, що сприяє запобіганню втрат, підвищенню гнучкості управлінських рішень та формуванню стратегічної переваги підприємства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Серпенінова, Юлія, Інна Макаренко, Роман Фомінов та Сергій Макаренко. "Цілі сталого розвитку як фактор удосконалення системи бухгалтерського обліку". Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, № 6 (9 липня 2024): 373–91. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2024-6-373-391.

Full text
Abstract:
Принципи сталого розвитку та відповідні цілі сталого розвитку здійснюють трансформаційний вплив на бізнес-процеси в компаніях. Невід’ємною частиною цієї трансформації є професійні бухгалтери, які відіграють вирішальну роль. Ця стаття має на меті окреслити внесок бухгалтерського обліку в досягнення Цілей сталого розвитку і відстоювати загальну концепцію сталого розвитку, досліджуючи звіти авторитетних видань, що в сукупності підкреслюють багатогранну роль професійних бухгалтерів у сприянні сталому розвитку, узгодженні їхніх навичок і компетенцій із ширшими цілями ЦСР і стимулюванні позитивних змін в організаціях і суспільстві. Автори використовують різні підходи, щоб окреслити роль професійних бухгалтерів у сталому розвитку, охоплюючи різні аспекти, такі як типи ролей, які виконують бухгалтери, їхні професійні функції, а також навички та компетенції, необхідні в корпоративному середовищі. Результатом є всебічне розуміння ролі бухгалтерського обліку в сталому розвитку в контексті нових економічних умов. Розглянуто потенціал МСФЗ S1 і МСФЗ S2 діяти як каталізатор сталого розвитку бізнесу. Крім того, у статті пропонується панорамний погляд на трансформацію професії бухгалтера відповідно до корпоративного сталого розвитку. Він підкреслює необхідність подальшого прогресу в інформаційній та аналітичній підтримці сталого розвитку, наголошуючи на обговоренні професійних компетенцій, необхідних для бухгалтерів у цій галузі. Підсумовуючи, результати дослідження можуть стати каталізатором позитивних змін в економічному ландшафті України, керуючи процесами прийняття рішень, формуючи політику, сприяючи професійному розвитку та корпоративній стійкості, заохочуючи міжнародне співробітництво, впливаючи на освіту та зміцнюючи довіру зацікавлених сторін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Ратушний, Сергій Михайлович. "Передумови становлення та розвитку фінансового контролінгу". Економіка, управління та адміністрування, № 1(107) (6 червня 2024): 163–71. http://dx.doi.org/10.26642/ema-2024-1(107)-163-171.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена ідентифікації історичних передумов становлення та розвитку фінансового контролінгу. Визначено, що контролінг в цілому та фінансовий контролінг зокрема досліджений у межах різних функціональних економічних наук (менеджменту, контролю, аналізу, бухгалтерського та управлінського обліку тощо), що обумовлює дискусійність і суперечливість позицій щодо його змістовного навантаження та актуалізує потребу в дослідженні історичних етапів виникнення фінансового контролінгу як важливої підсистеми управління підприємством та нової філософії бізнесу. Метою написання статті є дослідження історичних передумов та етапів становлення фінансового контролінгу на підставі оцінки існуючих світових концепцій (моделей) та визначення особливостей його виникнення та розвитку в Україні. Проведено порівняльну характеристику американської та німецької концепцій фінансового контролінгу, виокремлено їх відмінні риси: 1) спрямованість концепцій; 2) інтерпретація контролінгу; 3) задачі контролінгу; 4) місце контролера на підприємстві; 5) методичне забезпечення. Обґрунтовано етапи становлення і розвитку фінансового контролінгу, що надало можливість виокремити донауковий етап (характеризується початком формування прикладних основ контролінгу з елементами теорії, орієнтацією на облік виробничих витрат, пріоритетністю функції контролю за витратами та організації ревізійних дій у компаніях) та науковий етап (пов’язаний із започаткуванням та інтернаціоналізацією американської й німецької концепцій контролінгу, зростанням значення виробничого обліку, формуванням систем управління за центрами відповідальності, розвитком методів та інструментів контролінгу; виникненням стратегічного контролінгу, появою нових напрямів та об’єктів контролінгу). Визначено передумови формування вітчизняних концепцій фінансового контролінгу (розвиток ринкових відносин, невизначеність зовнішнього середовища, потреба у методиках антикризового управління, інтернаціоналізація закордонних методів контролінгу, розвиток корпоративного управління, функціонування міжнародних професійних організацій контролінгу, трансформація організації та методології інформаційного забезпечення, потреба у впровадженні новітніх інформаційно-комунікаційних технологій з метою інтеграції інформаційних потоків, розвиток функціональних економічних наук та поява нових об’єктів контролінгу), що сприятиме розвитку теоретичних основ фінансового контролінгу. Перспективи подальших наукових розвідок слід пов’язати з оцінкою та уточненням терміна «фінансовий контролінг» у межах існуючих світових та вітчизняних концепцій контролінгу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Vihristyuk, А. "ПРУДЕНЦІЙНИЙ НАГЛЯД ЯК ІНСТРУМЕНТ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ФОНДОВИХ БІРЖ В УКРАЇНІ". Juridical science 1, № 5(107) (2020): 86–91. http://dx.doi.org/10.32844/2222-5374-2020-107-5-1.10.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає в тому, щоб системно аналізуючи норми чинного законодавства, а також позиції вчених адміністративного права та економіки, розкрити пруденційний нагляд як інструмент адміністративно-правового регулювання фондових бірж в Україні. У статті розкрито, що пруденційний нагляд як інструмент адміністративно-правового регулювання фондових бірж в Україні – це спеціальний адміністративно-правовий нагляд суб’єкта публічної адміністрації (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) за учасниками фондового ринку, що регулярно здійснюється шляхом перевірки дотримання нормативно-правових вимог та нормативів з формуванням та реалізацією подальшого плану покращення діяльності та стабільності фондових бірж. Наголошено, що сучасна система депозитарного обліку цінних паперів в Україні трансформується від документальної до бездокументальної. Високий рівень централізації дозволяє виконувати покладені на неї функції шляхом матеріалізації системної облікової інформації про бездокументарні (дематеріалізовані) цінні папери, які є абстрактним сигналом про наявність у його власника певних майнових та інших прав. Система депозитарного обліку цінних паперів – це сукупність інформації, записів про емісійні цінні папери із зазначенням типу, номінальної вартості, кількості, емітентів, власників цінних паперів. Набуття, обмеження і припинення прав на цінні папери і прав за цінними паперами здійснюються шляхом фіксації відповідного факту в системі депозитарного обліку. З’ясовано, що рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 01.12.2015 № 2021 було затверджено Положення про нагляд за дотриманням пруденційних нормативів професійними учасниками фондового ринку, що визначає порядок здійснення Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку нагляду за дотриманням професійними учасниками фондового ринку у своїй діяльності вимог щодо пруденційних нормативів, установлених нормативно-правовим актом Комісії, який встановлює перелік, порядок розрахунку та нормативні значення пруденційних показників, що застосовуються для вимірювання та оцінки ризиків професійної діяльності на фондовому ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Гуцаленко, Л. В., та В. А. Буличов. "ОЦІНКА ДІЄВОСТІ КОНТРОЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ ОБЛІКУ ВИТРАТ ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ КВІТНИКАРСТВА ТА ЇЇ ВПЛИВ НА РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА". Журнал "Агросвіт", № 10 (15 травня 2025): 64–70. https://doi.org/10.32702/2306-6792.2025.10.64.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Дяченко, А. Ю., О. М. Русанова та Пенчен Го. "ФУНКЦІЇ УПРАВЛІННЯ У ПРОЦЕСІ ПРОГРАМУВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ СПОРТСМЕНІВ У ВЕСЛУВАННІ НА БАЙДАРКАХ І КАНОЕ". Visnyk of Zaporizhzhya National University Physical education and Sports, № 1 (28 вересня 2021): 151–62. http://dx.doi.org/10.26661/2663-5925-2021-1-21.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена питанню розробки багатокомпонентної логічної моделі програмування на основі оцінки функцій і взаємозв’язків компонентів управління тренувальним процесом веслувальників. Показано, що програмування функціональної підготовки та підготовленості веслярів є складним технологічним процесом, який заснований на взаємозв’язку і обліку структурних компонентів управління тренувальною та змагальною діяльністю, де ключове місце посідає моделювання. Моделювання забезпечує структурні взаємозв’язки з іншими компонентами управління – контролем, оцінкою й інтерпретацією його результатів; відбором, прогнозом і оцінкою перспективних можливостей спортсменів; формуванням узагальнених, групових та індивідуальних моделей; плануванням і періодизацією спортивної підготовки, формуванням групових та індивідуальних режимів тренувальної роботи та змагальної діяльності. Є підстави вважати, що структурна система «моделювання – управління – програмування» є фактором вдосконалення технології підготовки спортсменів. Система не є догматичною з позиції наповнення її конкретним матеріалом і способами імплементації в практику. Система враховує стать, вік, кваліфікацію, спеціалізацію, вид змагань спортсмена, дозволяє з’єднати наукові та емпіричні можливості вчених і фахівців-практиків. Це створює нові можливості для вдосконалення технології спортивної підготовки, а також для варіації технології з урахуванням загальних закономірностей індивідуальних передумов реалізації цього процесу. Це дає підставу думати, що застосування системи «моделювання - управління – програмування» у веслуванні на байдарках і каное є резервом підвищення ефективності спортивної підготовки спортсменів у веслуванні на байдарках і каное. Наукові та емпіричні передумови вдосконалення програмування на основі реалізації функції управління тренувальним процесом у веслуванні на байдарках і каное створюють передумови для вдосконалення технологій підготовки в інших циклічних видах спорту, які мають складну структуру функціонального забезпечення спеціальної працездатності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Пристемський, Олександр. "Організаційно-методичні аспекти внутрішнього контролю витрат підприємства". InterConf, № 40(183) (20 грудня 2023): 128–35. http://dx.doi.org/10.51582/interconf.19-20.12.2023.011.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто організаційно-методичні аспекти внутрішнього контролю витрат підприємства та їх особливості. Контролювання та керування фінансової діяльності підприємства займає провідне місце в функціонуванні будь-якого суб’єкта господарювання в умовах ринкової економіки. Актуальність керування фінансовими результатами обумовлюється тим, що за даними аналізу оцінюється конкурентоспроможність сільськогосподарського підприємства, його перспектива розвитку, життєздатність та зростання добробуту власника. Визначено, що внутрішній контроль спрямований на повну реалізацію внутрішніх вимог керівництва, гарантованого виконання обов’язків персоналу, що забезпечить ефективну діяльність кожного підрозділу підприємства. Приділено увагу деяким елементам системи внутрішнього контролю на яких вона будується. Доведено, що найголовнішою метою контролінгу обліку є досягнення управлінських цілей, щоб забезпечити максимально високий прибуток від діяльності. Виділені функції контролю витрат та стадії на яких має здійснюватися внутрішній контроль. Визначені основні напрямки вдосконалення контролюючого процесу на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!