Academic literature on the topic 'Фізіологічна лабораторія'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фізіологічна лабораторія.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фізіологічна лабораторія"

1

Матасар, Ігнат. "Наукове обґрунтування величин фізіологічних потреб в енергії та нутрієнтах як шлях до підвищення індексу здоров’я людини". Спортивна медицина, фізична терапія та ерготерапія, № 1 (20 серпня 2022): 81–87. http://dx.doi.org/10.32652/spmed.2022.1.81-87.

Full text
Abstract:
Резюме. Здоров’я людини залежить від якості та збалансованості раціону. Інгредієнти їжі формують тканини, входять до складу ензимів, гормонів, беруть участь у процесах утворення енергії, росту та відновлення органів і систем живого організму. Обсяг інформації про харчування потребує даних про біохімічні властивості, ступінь небезпеки чи користі їжі. Мета. Обґрунтувати принципи встановлення фізіологічних потреб в енергетичних субстратах харчових речовин. Методи. Аналіз наукової літератури, диференційного підходу, методи математичної статистики. Результати. Розроблено етапи та принципи обґрунтування величин потреб у харчових речовинах та енергії; проведено розрахунки та встановлено величини потреб у нутрієнтах з урахуванням віку, статті та фізичного навантаження. Під час обґрунтування норм фізіологічних потреб має бути застосовано диференційний підхід до визначення величин вживання харчових речовин та енергії за принципами: примата гігієнічного показника, розподіл та диференціація біологічних відповідей і допустимої величини інгредієнта, врахування несприятливих впливів на забезпечення організму харчовими речовинами, залежність ефекту від величини вживаного інгредієнта і часу дії, лабораторні дослідження, агравація, а також відносна достатність.
 Ключові слова: харчування, фізіологічна норма, нутрієнти, рекомендоване добове споживання, населення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Щербина, М. О., Л. В. Потапова, О. П. Ліпко, І. М. Щербина та О. В. Мерцалова. "БІОРЕГУЛЯТОРНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПЕРЕДЧАСНИХ ПОЛОГІВ". Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології, № 1 (19 жовтня 2022): 48–51. http://dx.doi.org/10.11603/24116-4944.2022.1.13250.

Full text
Abstract:
Мета дослідження – аналіз потенційної кореляції між рівнем гормону релаксину в сироватці крові матері та підвищеним ризиком передчасних пологів, а також дослідження ролі цитокінів, зокрема інтерлейкіну-6 (ІЛ-6) у розвитку зазначеної патології.
 Матеріали та методи. Проведено обстеження 75 вагітних, яких було розділено на 3 клінічні групи. Основну групу склали 30 жінок із передчасними пологами в термін 35–37 тижнів. Групу порівняння склали 35 вагітних із фізіологічним перебігом першого періоду пологів. Контрольну групу склали жінки з фізіологічним перебігом III триместру вагітності. Всім вагітним проводили збір анамнезу, повне клініко-лабораторне обстеження, імунологічні дослідження та дослідження рівня релаксину проводили методом імуноферментного аналізу. Статистичну обробку отриманих результатів здійснювали на персональному комп’ютері з використанням програми «STATISTICA-6».
 Результати дослідження та їх обговорення. Встановлено достовірне підвищення вмісту релаксину у вагітних із передчасними пологами (р<0,05) та значне збільшення рівня ІЛ-6 у вагітних із передчасними пологами та особливо при фізіологічних термінових пологах. Визначено важливу біологічну роль досліджених молекулярно-біологічних показників у складному патогенетичному механізмі настання пологів.
 Висновки. Процеси настання передчасних пологів асоційовані із наростанням концентрації релаксину та прозапальних міокінів, зокрема ІЛ-6. Досліджені фактори можуть стати надійними імунобіологічними маркерами предикторів настання передчасних пологів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Х. М. Ільницька, О. Я. Царук, І. С. Головчак, О. Г. Бойчук, Вікторія Мацькевич та Т. Л. Ленчук. "ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ НОВОЇ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ-2019 У ВАГІТНИХ З ГІДРОНЕФРОЗОМ: ДОСЛІДЖЕННЯ СЕРІЇ ВИПАДКІВ". Прикарпатський вісник наукового товариства імені Шевченка ПУЛЬС, № 20 (28 грудня 2023): 16–27. http://dx.doi.org/10.21802/2304-7437-2023-20(70)-16-27.

Full text
Abstract:
Сечовидільна система є мішенню для вірусу SARS-CoV-2 поруч з легеневою та серцево-судинною. Враховуючи поширеність фізіологічного гідронефрозу у вагітних та поширеність COVID-19, важливим є вивчення впливу поєднання обох нозологічних форм на організм вагітної, особливо, якщо виникнення цих станів відбулось саме під час вагітності. Тому презентація серії таких випадків є доповнюючою для бази наукових досліджень, враховуючи, що організм жінки піддається впливу як гормональних і функціонально-конституційних змін самого стану вагітності, так і додатково чинників фізіологічного гідронефрозу і гострого карантинного інфекційного захворювання. Обстежено 9 вагітних, у терміні вагітності з 28 по 36 тиждень, віком від 21 до 42 років з фізіологічним гідронефрозом вагітних та COVID-19. У 3 пацієнток (33.3%) фізіологічний гідронефроз був двосторонній, а у 6 (66.7%) тільки правосторонній. Відзначалось помірне поширення порожнистої системи нирок, що відповідало І стадії гідронефрозу у 3 пацієнток (33.3%) та ІІ стадії гідронефрозу у 6 пацієнток (66.7%). У 5 (55.6%) пацієнток з пневмонією під час ультразвукового дослідження легень виявлено інфільтрацію легеневої тканини, плевральні синуси були вільні. Анемія, що ускладнює вагітність, гострий трахеобронхіт та безсимптомна бактеріурія були у 4 пацієнток (44.4%). Висновки. Пацієнткам у третьому триместрі вагітності при гострому інфекційному процесі слід проводити ретельне обстеження нирок, яке б включало лабораторні методи діагностики та сонографічний контроль. Диференційної діагностики потребує фізіологічний гідронефроз нирки вагітної, при COVID-19 для вчасного попередження розвитку, як пієлонефриту внаслідок бактеріальної ко-інфекції, так і гострого пошкодження нирок внаслідок дії вірусу SARS-CoV-2.
 Ключові слова: вагітність, гідронефроз, ультразвукове дослідження, коронавірусна хвороба-19, вірус SARS-CoV-2.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мінцер, О. П. "СЕРГІЙ ҐУЛЯР: ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ. ВНЕСОК У РОЗВИТОК ФІЗІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ". Medical Informatics and Engineering, № 4 (26 травня 2023): 58–82. http://dx.doi.org/10.11603/mie.1996-1960.2022.4.13417.

Full text
Abstract:
Це опис унікального життєвого шляху Серґія Ґуляра, українського вченого зі світовим ім'ям, який подолав екстремальні умови, вивчаючи багато з них на собі. Базовий досвід хірурга виховав у ньому рішучість і відповідальність, волю до перемоги. Його експерименти в підводних лабораторіях виявили здатність знаходити нехожені шляхи для розуміння та пояснення того, про що інші навіть не підозрювали. Його внесок у фізіологічні дослідження ролі морських глибин, дихальних сумішей, підводних експозицій і схем занурення проклав шлях до акванавтів та людини підводної. Досягнення гіперглибин, еквівалентних 2500 м, виявило фізіологічні межі людини та визначило шляхи допомоги при гіпербаричній дихальній недостатності. Проф. С. Ґуляр запропонував використовувати природні фізіологічні механізми для прискорення процесу реадаптації адаптованих до гіпербарії людей шляхом їхньої високогірної реабілітації. Захищено дисертації, написано книги та статті, створено наукову школу послідовників. Основне визнання в цей період прийшло від професійних суспільств Європи та США. Після розпаду СРСР проф. С. Ґуляр уніс ряд нововведень та винаходів у електромагнітну медицину та фізіологію. Зокрема, йому вдалося пояснити та зв'язати в єдиний комплекс знань біомедичні ефекти світлової стимуляції, що виникає від ЛАЗЕРів, БІОПТРОНів і ЛЕДів. У підсумку деякі містичні догми відфільтровано та розроблено нові шляхи розумного лікування за допомогою світла. В той самий час проф. С. Ґуляр зберіг спадщину багатьох поколінь медичних працівників, які використовували для лікування світло. В своїх фізіологічних дослідах він показав, що стимуляція біологічно активних зон, у тому числі світлова стимуляція точок акупунктури, має широкий спектр біологічних ефектів, у тому числі полегшення больових симптомів. У даний час моно- та поліхроматична світлова терапія болю набула наукового та клінічного визнання, та її місце в медицині міцно утвердилося. Проф. С. Ґуляр описав нову функціональну систему організму, яка регулює електромагнітну рівновагу. Кроком у майбутнє стала перша експериментально обґрунтована технологія використання модифікованого фулереном світла. Позитивні зміни підтверджено при його крізь шкірному та окулярному застосуванні. Ці перші результати відкривають двері до детального аналізу та майбутніх досліджень. Проф. С. Ґуляр опублікував 20 монографій, 470 статей і тез, отримав 11 патентів. Багато його винаходів реалізовано, інші ще чекають реалізації. Ця оглядова стаття ґрунтується на даних, отриманих автором у ході багаторічної особистої співпраці, а також на спогадах проф. С. Ґуляра та наданих ним матеріалах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Варпіховський, Руслан, та Олександр Яремчук. "ПОВЕДІНКОВІ РЕАКЦІЇ ТА ПОКАЗНИКИ МЕТАБОЛІЧНОГО СТАТУСУ НЕТЕЛІВ І КОРІВ-ПЕРВІСТОК ЗА БЕЗПРИВ’ЯЗНИХ СПОСОБІВ УТРИМАННЯ". Modern engineering and innovative technologies, № 20-03 (30 квітня 2022): 75–86. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2022-20-03-003.

Full text
Abstract:
Вивчено біохімічний склад крові нетелей, корів-первісток із фізіологічним перебігом отелення за використання різних способів утримання тварин використовуючи зоотехнічний аналіз, лабораторні дослідження та спостереження за поведінковими реакціями протягом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Небилиця, М. С., та О. В. Бойко. "СИСТЕМА МОНІТОРИНГУ ЗАБРУДНЮЮЧИХ ГАЗІВ ТА СПОСІБ РЕГУЛЮВАННЯ ТЕМПЕРАТУРНО-ВОЛОГІСТНОГО РЕЖИМУ ТВАРИННИЦЬКИХ ПРИМІЩЕНЬ". Effective rabbit breeding and fur farming, № 6 (22 березня 2020): 99–110. http://dx.doi.org/10.37617/2708-0617.2020.6.99-110.

Full text
Abstract:

 
 
 Метою роботи було розробити інноваційну систему моніторингу забруднюючих газів та спосіб регулювання температурно-вологістного режиму тваринницьких приміщень. Методи. Дослідження проводили в умовах технологічної лабораторії Черкаської ДСБ НААН і лабораторії ФОП «Онищенко Р.О.». Розроблення газоаналітичної та структурної блок-схем здійснювали шляхом узагальнення літературних даних за тематикою досліджень та виготовлення технічних креслень і робочої документації вимірювальних блоків та блоку керування. Проведено закупівлю складових елементів, монтаж і пуско-налагоджувальні роботи вимірювальної системи. Розроблено програмне забезпечення мікропроцесорної системи та спосіб регулювання температурно-вологістного режиму. Результати. Розроблено мультипараметричну систему моніторингу забруднюючих газів тваринницьких приміщень. Вона є автоматизованою, компактною і портативною. Основною частиною системи виступає мікроконтролер. Мультипараметрична система дозволяє оперативно здійснювати оцінку санітарно-гігієнічних умов утримання тварин для прийняття відповідних управлінських рішень. Теплокровні тварини характеризуються розвинутим гомеостазом температури тіла та інших фізіологічних параметрів організму. Занадто стабілізовані впродовж доби умови мікроклімату є причиною надмірного зніження тварин. У зв’язку з цим, в приміщенні для утримання ремонтного молодняку кролів циркадне коливання температури взимку має становити від 8 до 11°C, у перехідний період року від 13 до 16°C і влітку від 18 до 21°C. Аналогічно повинна змінюватися і відносна вологість повітря взимку від 62 до 74 %, у перехідний період від 60 до 72% і влітку від 58 до 70 %. Впродовж добового періоду, запрограмований мікропроцесор, через заданий проміжок часу (2 год.) з відповідним кроком (0,5 °C) задає сигнал необхідної температури та з відповідним кроком (2 %) задає сигнал необхідної відносної вологості повітря. Висновки. Перехід вітчизняного кролівництва на промислову основу сприяв запровадженню кліткового способу утримання тварин у приміщеннях з контрольованим мікрокліматом. Мультипараметрична вимірювальна система здійснює добовий моніторинг низки забруднюючих газів в автоматизованому режимі, що економить 200-224 люд./год. робочого часу в рік зоотехніка-технолога. Експлуатаційні затрати на одне дослідження компонента шкідливого газу в 2,5 рази менші, ніж хімічними методами. Впровадження циркадного ритму дозволяє забезпечити фізіологічні потреби тварин у ритмічних добових змінах температури і відносної вологості повітря тваринницького приміщення. Це дозволяє підвищити резистентність організму тварин, шляхом стимулювання роботи нервової та нейрогуморальної систем.
 
 
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Vovkohon, A. "Вивчення показників нешкідливості модифікованого крохмалю на білих мишах". Scientific and Technical Bulletin оf State Scientific Research Control Institute of Veterinary Medical Products and Fodder Additives аnd Institute of Animal Biology 20, № 2 (2019): 303–10. http://dx.doi.org/10.36359/scivp.2019-20-2.39.

Full text
Abstract:
Крохмаль має широке використання в харчовій промисловості. Проте фізико-хімічні властивості дають змогу використовувати цей вуглевод в інших галузях народного господарства. Сорбційні властивості крохмалю дозволяють приєднувати до нього органічні сполуки в тому числі ензими та клітини мікроорганізмів. Крохмаль може виступати носієм для іммобілізації мікроорганізмів. Переваги крохмалю як носія полягають у його доступності, відновлюваності та відносно невисокій вартості. Для збільшення місткості крохмалю як носія в лабораторії НДІ харчових технології і технологій переробки продукції тваринництва Білоцерківського національного аграрного університету проведено комплекс робіт із його модифікації фізико-хімічними методами.
 Використання модифікованого крохмалю як носія для іммобілізації клітин мікроорганізмів заквасок для кисломолочних продуктів передбачає вивчення його нешкідливості. Дані дослідження було проведено на лінійних мишах із масою тіла 19-21 г. Модифікований крохмаль дослідним тваринам водили внутрішньошлунково за допомогою металевого зонду. По завершенню досліду тварин забивали, відбирали тканини і органи для проведення біохімічних досліджень.
 Експериментально встановили, що за внутрішньошлункового введення мишам по 0,3 см3 5,0 % та 10,0 % розчину модифікованого крохмалю захворювань та загибелі тварин протягом усього експерименту не відмічалось. Етологія тварин була аналогічною контрольним мишам. Введення підвищених доз модифікованого крохмалю не вплинуло на зовнішній вигляд печінки, селезінки, нирок та органів травлення тварин. 
 Дослідженнями показників білкового обміну було доведено, що активність аспартатамінотрансферази та аланінамінотрансферази у печінці мишей, яким водили модифікований крохмаль вірогідно не відрізнялась від аналогічних даних у тварин, яким водили фізіологічний розчин. Різниця щодо вмісту загального білка у печінці та сечовини у крові дослідних і контрольних тварин не мала вірогідного характеру. Гемоглобін у крові мишей після внутрішньошлункового введення їм різних доз досліджуваного фактора був в межах фізіологічної норми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Мамченко, Віталій, Оксана Лавринюк та Вікторія Вечорка. "ОЦІНКА ТЕХНІКИ ГОДІВЛІ СЛУЖБОВИХ СОБАК В УМОВАХ НАВЧАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ КІНОЛОГІЇ ПОЛІСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Livestock, № 2 (45) (31 травня 2021): 103–7. http://dx.doi.org/10.32845/bsnau.lvst.2021.2.15.

Full text
Abstract:
У статті наведена оцінка техніки годівлі службових собак в умовах навчальної лабораторії кінології Поліського національного університету. Аналізуючи звіти лабораторії кінології, слід відмітити, що кількість та породний склад собак за останні 3 роки поступово збільшується і на кінець 2020 року становить: Німецька вівчарка – 10 голів, Середньоазіатська вівчарка – 4, Лабрадор – 4, Самоїд –2, Далматинець – 1 голова. Основу раціону для службових собак займають корми тваринного походження (субпродукти, м'ясо, молоко та молочні продукти, жир тваринний), рослинного походження (крупа вівсяна, ячмінна, пшоно, овочі), морська риба або морепродукти, мінеральні добавки (кісткове борошно, сіль кухонна), вітамінні препарати (тетравіт, катозал). В умовах навчальної лабораторії собаки харчуються двічі на добу – уранці і у вечері, приблизно за 1,5 години до виконання службових обов’язків і через 30-60 хвилин після роботи. Годівля собак залежить від розпорядку доби. Собакам, які охороняють територію у нічні часи годування проводять за 80-120 хвилин до роботи, а зранку після того, як їх зняли з охорони після відпочинку. Напування службових собак без обмежень. Результати дослідження крові доводять нам про те, що всі фізіологічні процеси в організмі тварин відбуваються нормально, без відхилень. При розрахунках економічної ефективності наведені дані говорять про те, що витрати на раціони годівлі тварин у періоді спокою на 2115 гривень менші, ніж у собак, які виконують службові обов’язки. Це пояснюється тим, що тварини, які залучені на охорону об’єктів, територій, витрачають значно більше енергії та потребують підвищену потребу у поживних речовинах (м'ясо, риба).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ляшенко, В. В., Т. В. Сахно, О. В. Тригуб та А. О. Семенов. "ФІЗІОЛОГІЧНА РЕАКЦІЯ РОСЛИН СОРТІВ ГРЕЧКИ ПОСІВНОЇ FAGOPYRUM ESCULENTUM MOENCH ЗА УМОВИ РІЗНИХ РЕЖИМІВ ГІДРОПРАЙМІНГУ НА РАННІХ ЕТАПАХ ОНТОГЕНЕЗУ". Вісник Полтавської державної аграрної академії, № 2 (24 червня 2022): 30–38. http://dx.doi.org/10.31210/visnyk2022.02.03.

Full text
Abstract:
У сучасних умовах необхідності збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції доцільним може бути застосування технологій праймінгу для підготовки насіннєвого матеріалу до сівби. Ми дослідили фізіологічні реакції рослин сортів гречки посівної Fagopyrum esculentum Moench при різних режимах гідропраймінгу на ранніх етапах онтогенезу. Електропровідність насіння гречки посівної визначали за виходом електролітів у розчин протягом 2–24 год. гідратації насіння за температури 20 оС за допомогою мультиметра AD8000 ADWA. Лабораторні дослідження проведені у трьох біологічних і п՚яти аналітичних повторах. У лабораторному експерименті енергія проростання оцінювалася на 3-й день, а схожість – на 7-й день. Дані оброблялися загальноприйнятими статистичними методами аналізу. Виявлено, що у гречки сортів Рожевоквіта 2-19 і П-454 електропровідність ексудатів з насіння збільшилася за 300 хв. на 52 і 78 %, відповідно. За умови гідропраймінгу енергія росту насіння максимально збільшується для сорту Рожевоквіта 2-19 після 24 годин на 46 %, а для сорту П-454 – після 10 годин праймінгу на 70 %. Визначено, що для сортів з низькою енергією росту Рожевоквіта 2-19 та П-454 гідропраймування збільшило енергію проростання за 10-и годинний праймінг у 3,5 раза та 6 разів, відповідно. Стосовно сорту гречки П-338 доцільно відзначити зниження енергії проростання після праймінгу майже на 40 %. Отримані результати розкривають окремі сторони механізму взаємодії гідропраймінгу з рослинними об՚єктами, що дозволяють більш обґрунтовано використовувати режими гідропраймінгу для вирощування різних сортів гречки посівної.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хурсенко, Світлана Миколаївна, та Олена Володимирівна Семерня. "ОПТИМІЗАЦІЯ МІКРОКЛІМАТУ В НАВЧАЛЬНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ, АУДИТОРІЯХ ТА НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧИХ МОДУЛЯХ СНАУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ АГРОІНЖЕНЕРІВ". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 2 (56) (19 липня 2024): 101–7. http://dx.doi.org/10.32782/msnau.2024.2.14.

Full text
Abstract:
У закладах вищої освіти з настанням опалювального сезону нерідко виникають проблеми щодо забезпечення та дотримання санітарно-гігієнічних показників мікроклімату. Забезпечення комфортного мікроклімату, належного теплового режиму, вентиляції приміщень є ключовими питаннями для керівників закладів вищої освіти. Науково-педагогічні та педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти, лаборанти виконують розумову роботу. Розумові навантаження пов’язані з отриманням і переробкою інформації, активізацією процесів мислення, уваги, пам’яті, напруженням сенсорного апарату. Фізіологічною особливістю розумової діяльності є мала рухливість і вимушена одноманітна поза. Перебуваючі у навчальних корпусах викладачі, студенти і співробітники знаходяться у тепловій взаємодії з навчально-виробничим середовищем. Недотримання санітарно-гігієнічних вимог до параметрів мікроклімату погіршує сприйняття і засвоєння інформації, а також призводить до погіршення здоров’я науково-педагогічних працівників і здобувачів освіти. Тому створення оптимальних мікрокліматичних умов у навчальних аудиторіях, лабораторіях і кабінетах дозволяє не порушувати терморегуляцію організму людини, внаслідок чого зберігається здоров’я та висока продуктивність праці. Крім того, забезпечення комфортних умов праці під час повномаштабної війни з РФ є одною з найскладніших задач для багатьох навчальних закладів. У Сумському національному аграрному університеті відповідальність за створення здорових та безпечних умов праці, забезпечення своєчасного виконання комплексних заходів щодо досягнення встановлення нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» несуть ректор, директори фахових коледжів та начальник відділу охорони праці. Керівник закладу уживає заходів щодо приведення інженерно-технічних комунікацій, устаткування, обладнання у відповідність до чинних стандартів, правил та норм. У сатті проведено аналіз стану забезпечення нормативних метеорологічних та комфортних умов навчально-виробничого середовища в лабораторіях, аудиторіях та навчально-виробничих модулях інженерно-технологічного факультету СНАУ та розглянуто шляхи їх поліпшення для якісної підготовки фахівців з агроінженерії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Фізіологічна лабораторія"

1

Лобенко, С. В. "З історії мікроскопа в Харкові: І. П. Щелков і О. В. Гуров". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22302.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Фізіологічна лабораторія"

1

Ярешко, А. Г., та М. В. Куліш. "Хвильовий імунітет як основа енергетичної патогенетичної терапії туберкульозу легень". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-25.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тільки 10 % людей із числа інфікованих мікобактеріями туберкульозу (ТБ) захворіють протягом життя, а 90 % стійкі до цієї інфекції. Сучасна медична наука пов’язує стійкість організму до хвороб з імунологічною, нейроендокринною й іншими системами інтеграції організму. Понад 30 років тому з’явилися перші роботи з використанням хвильових технологій у лікуванні ТБ (Петренко В.І. та ін., 1991; Хоменко О., Чуканов В., 1994), але досі не з’ясовано фізіологічні основи ефективності лікувальної дії хвильових технологій. Мета. Надати клініко-теоретичне обґрунтування вродженого хвильового імунітету як енергетичної основи ефективності хвильової терапії ТБ. Матеріали та методи. Зі 151 хворого віком 19-65 років (середній вік – 39,3±1,72) з уперше діагностованим деструктивним ТБ легень з бактеріовиділенням 64 отримували антибактеріальні препарати в поєднанні з інформаційно-хвильовою терапією (ІХТ) як патогенетичним засобом (1-ша група) та 87 отримували тільки антибактеріальні препарати (2-га група). За віком, статтю та клінічними формами ТБ групи ідентичні. Усі хворі отримували протитуберкульозні препарати за протоколом. Дію ІХТ спрямовували на рефлексогенні зони дихальної системи, точки акупунктури загальної дії та на зони проєкції патологічних змін у легенях. У розробку брали історії хвороби пацієнтів, які отримали 20 і більше сеансів ІХТ. Проведено статистичний аналіз ефективності ІХТ після завершення стаціонарного етапу лікування. Результати та їх обговорення. Встановлено, що бактеріовиділення припинилося в 97,3 % хворих 1-ї групи проти 70,8 % пацієнтів 2-ї групи (р<0,05). Закриття порожнин розпаду досягнуто у 89,20 % пацієнтів 1-ї групи та в 62,5 % хворих 2-ї групи (p<0,05). У хворих 1-ї групи швидше наступало клінічне, лабораторне, Х-променеве поліпшення та кращою була переносимість антибактеріального навантаження. Апарат ІХТ академіка М.Д. Колбуна (1991) генерує електромагнітні хвилі фізіологічного діапазону, які здатні чинити позитивний вплив на організм людини. Утім, як зазначають В.І. Бінті й А.В. Савін (2003), електромагнітне поле (ЕМП) впливає на внутрішньоклітинні, міжклітинні, популяційні та міжвидові комунікації біологічних об’єктів, але механізми його дії не відомі або мають різноманітний характер. У своїй публікації (Ярешко А.Г. та ін., 2021) ми надали клініко-теоретичне обґрунтування механізму та біологічного сенсу спіралізації ДНК, у якій вона визначена як програмований генератор ЕМП клітин, що забезпечує управлінські функції генетичного апарату в клітині, взаємодію між клітинами, органами, формуючи організм як енергетичну цілісність і взаємодію його із зовнішнім ЕМП, у тому числі з ЕМП ІХТ. Формування ДНК генетичного апарату починається при заплідненні зі злиття двох гамет (жіночої та чоловічої), після чого протягом 24 годин складається перша ДНК нового організму. Процес злиття двох гамет відбувається в умовах руху сонячної системи в ЕМП космічного простору зі швидкістю 230 км/с. Тому ДНК нового організму складається в умовах постійної зміни ЕМП космосу, в якому рухається сонячна система, і цю дію силового поля ДНК записує шляхом укладки під тим чи іншим кутом молекулярних структур компонентів нового біополімера. Запис на ДНК ЕМП космічного простору, який Сонячна система проходить за 24 години, формує строго індивідуальну частоту ЕМП ДНК, яке є генетичним кодом нового тіла, здійснює ідентифікацію та захист від чужих форм життя. Здатність ДНК бути генератором ЕМП клітини робить зрозумілими й управлінські функції генетичного апарату, який шляхом поляризації атомів і молекул усіх структурних елементів клітини здійснює генетичне частотне управління внутрішніми процесами формоутворення, життєдіяльності клітини, взаємодію між клітинами, органами й усього організму, а також здійснює постійний енергетичний та інформаційний зв’язок із зовнішнім ЕМП, отримуючи від нього на своїх частотах не тільки енергетичну підтримку, а й програмні інформаційні завдання. Молекули біологічних тканин є біполями, тому навіть слабке ЕМП ДНК шляхом взаємодії з електронними хмарами атомарних структур молекул анатомічних елементів клітин зумовлюють їх активацію шляхом поляризації, створюють енергетичне середовище для їх активного виконання програмних функцій. Висновки. Отже, ЕМП, як фізична величина взаємодії, є енергетичним середовищем існування життя Земної біології, забезпечує взаємодію кожної біологічної форми на своїх частотах із зовнішнім ЕМП шляхом хвильового резонансу, внаслідок якого постійно відбувається передача енергії та інформації генетичним структурам усіх форм життя, забезпечуючи їхню стійкість у навколишньому середовищі шляхом хвильового захисту. За умови розвитку захворювання життєдіяльність і функціонування енергетичної системи уражених тканин порушені й застосування ІХТ як зовнішнього джерела енергії на фізіологічних частотах відновлює функцію генетичного апарату, здатність до захисту з позитивним лікувальним ефектом, в основі якого лежить хвильовий імунітет – явище вродженого імунітету: шляхом селекції випромінювання різних форм життя та при незбалансованості частот здійснюється захист, фізичною основою якого є генетично генероване ЕМП; його частотний характер строго індивідуальний, визначає біологічні властивості та хвильовий захист кожної живої істоти, що є патогенетичною основою лікування та профілактики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!