Academic literature on the topic 'Філологія'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Філологія.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Філологія"

1

Собченко, Т. М. "ДІАГНОСТИКА РІВНІВ ГОТОВНОСТІ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ ДО ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ." Засоби навчальної та науково-дослідної роботи, no. 54 (2020): 40–55. http://dx.doi.org/10.34142/2312-1548.2020.54.03.

Full text
Abstract:
У статті розкрито зміст, критерії (мотиваційний, когнітивно-діяльнісний, інформаційно-технологічний, репродуктивно-конструктивний) та показники, схарактеризовано рівні (високий, середній, початковий) готовності майбутніх філологів до використання хмарних технологій у професійній діяльності. На цій основі дібрано діагностичні методики та визначено наявні рівні сформованості досліджуваної готовності у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 035 «Філологія» факультету іноземної філології й українського мовно-літературного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, факультету іноземних мов і факультету української філології та соціальних комунікацій Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету. Під час дослідження використані: «Методика діагностики особистості на мотивацію до успіху» Т. Елерса, «Діагностика знань, умінь, навичок використання хмарних технологій у майбутній професійній діяльності» (авторська), «Методика для діагностики навчальної діяльності студентів» (А. Реан, В. Якунін, модифікація Н. Бадмаєвої), «Методика діагностики рівня розвитку рефлексивності» (А. Карпов). Дані методики виявилися результативними щодо виявлення рівнів готовності студентів- філологів до використання хмарних технологій у професійній діяльності. Отримано такі дані: на високому рівні перебуває 13,9% студентів-філологів, середній рівень має більша половина респондентів 52,7%, відповідно на початковому рівні 33,4%. Після вивчення в процесі експериментального навчання модулю «Засоби цифрової підготовки» в експериментальних групах виявлені позитивні зміни сформованості готовності студентів-філологів до використання хмарних технологій в професійній діяльності за всіма чотирма критеріями. Перспективи подальших наукових розвідок полягають у розробці навчальної програми, робочої програми, силабусу навчальної дисципліни «Цифрова педагогіка» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 035 «Філологія».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Руснак, Ірина Євгеніївна, Тетяна Олександрівна Саврасова-В'юн, Людмила Іванівна Заяць, and Олена Леонідівна Доценко. "ВПЛИВ ВІРТУАЛЬНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ НА СТРЕСОСТІЙКІСТЬ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ." Information Technologies and Learning Tools 84, no. 4 (September 28, 2021): 248–70. http://dx.doi.org/10.33407/itlt.v84i4.4240.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено актуальну проблему впливу сучасного віртуального освітнього простору на стресостійкість майбутніх філологів класичного університету. Наголошено, що в умовах невідкладного запровадження в системі освіти карантинного режиму і переходу на дистанційну форму навчання, опанування віртуального освітнього простору стало першочерговим завданням не лише для професорсько-викладацького складу вищого освітнього закладу, але й для майбутніх фахівців. Описано досвід організації віртуального освітнього середовища із застосуванням засобів дистанційного навчання на базі Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка та їх вплив на стресостійкість майбутніх філологів. Зазначено, що завдяки віртуальному освітньому простору Інституту майбутні філологи опановують навички практичного застосування мови в професійному, ситуативному спілкуванні, формують новий підхід до методики навчання мови і літератури, мають змогу інтегрувати засоби ІКТ у майбутню професійну діяльність. Визначено зміст, структуру стресостійкості майбутніх фахівців, дібрано методичний інструментарій дослідження рівня стресостійкості студентів. Актуальність теми підтверджена наведеними результатами опитування майбутніх філологів, які проходили діагностику з проблеми вивчення рівня стресостійкості як за умов традиційної форми навчання, так і в режимі дистанційного навчання. В експерименті взяли участь 214 студентів спеціальності 035 «Філологія». Шляхом експериментальної діяльності виокремлено особливості впливу віртуального освітнього простору на стресостійкість майбутніх філологів. Виявлено, що рівень стресостійкості майбутніх філологів за умов традиційного навчання вищий, ніж рівень стресостійкості студентів в умовах надмірного перебування у віртуальному освітньму просторі. Запропоновано альтернативне рішення: реально-віртуальний освітній простір як змінне середовище, у якому суб’єкти простору можуть керувати освітніми ситуаціями. Зазначено рекомендації з розвитку стресостійкості майбутніх філологів в умовах реально-віртуального освітнього простору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лучканин, С. "Філологія через історію, історія через філологію." Мова та історія, Вип. 25 (1997): 11–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Нікітіна, Алла Василівна. "Формування дослідницької компетентності магістрантів-філологів засобами дискурсу." Освітній вимір 46 (December 10, 2015): 195–201. http://dx.doi.org/10.31812/educdim.v46i0.2530.

Full text
Abstract:
Нікітіна А. В. Формування дослідницької компетентності магістрантів-філологів засобами дискурсу. У статті визначено наукові засади формування дослідницької компетентності магістрантів-філологів – майбутніх викладачів української мови і літератури, дослідниківукраїнської філології, зокрема уточнено поняття «дослідницька компетентність магістранта-філолога»; проаналізовано часткові положення методології педагогічного дискурсу та визначено їх роль як засобу формування дослідницької компетентності магістрантів-філологів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Нарівська, В. Д. "Філологія як спосіб життя." Вісник Дніпропетровського університету імені Альфреда Нобеля. Серія "Філологічні науки", no. 2 (6) (2013): 9–13.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Dombrovskyi, Markiyan. "Класична філологія і літературознавство." Pitannâ lìteraturoznavstva 91 (November 28, 2015): 69–80. http://dx.doi.org/10.31861/pytlit2015.91.069.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пахомова, С. М. "Словацька філологія в Україні." Studia slovakistica, Вип. 15 (2014): 212–14.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Черненко, Г. "Лінгвокультурологічна експертиза в діаді "філологія - соціум"." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика, Вип. 23 (2012): 39–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Черненко, Г. "Лінгвокультурологічна експертиза в діаді "філологія - соціум"." Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літературознавство. Мовознавство. Фольклористика, Вип. 23 (2012): 39–41.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Чепик, Я. М. "Європейська філологія в оцінці професора Василя Сімовича." Наукові праці Кам"янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Вип. 12, т. 3 (2013): 55–56.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Філологія"

1

Кобякова, Ірина Карпівна, Ирина Карповна Кобякова, Iryna Karpivna Kobiakova, and А. І. Сіренко. "Філологія у сучасному суспільстві." Thesis, Cумський державний університет, 2016. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/49170.

Full text
Abstract:
Філологія - співдружність гуманітарних дисциплін, що вивчають і з'ясовують суть духовної культури людства через мовний і стилістичний аналіз письмових текстів, літературних пам'яток. Так як філологія займається вивченням мовознавства та інших суспільних наук, можна стверджувати, що лінгвістика являється однією навчальних дисциплін, яка несе в собі трактування поняття "природної людської мови" та вивчає мови світу як її представників, а мова, як ніщо інше - найпотужніший засіб спілкування та духовного формування особистості, який є важливим для існування усього народу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Хомчак, О. Г. "Авторська позиція в романах І.О.Гончарова: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. філол. наук: спец. 10.01.02 "Російська література"." Дисертація, ТОВ "Колор Прінт", 2007. http://eprints.mdpu.org.ua/id/eprint/4448/1/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%20%20%D0%A5%D0%BE%D0%BC%D1%87%D0%B0%D0%BA.pdf.

Full text
Abstract:
Проаналізовано романи І.О.Гончарова з погляду проблеми авторської позиції. Це дало підстави стверджувати, що автор-творець є у них значеннєвим центром, втіленням активної творчої енергії, що формує ставлення до людини у світі. Сюжетно-композиційна організація романів визначається розвитком думки автора, волею авторської свідомості. Простежено еволюцію форм оповіді у творчості І.О.Гончарова проходить від стилістично не вираженого, але явно присутнього суб'єкта, що оповідає, в «Звичайній історії» й «Обломові», до організації оповіді через призму свідомості духовно близького авторові героя Райського в «Обриві». Естетичні погляди персонажа яскраво проявляються в зіставленні з естетичними поглядами автора-оповідача: їхні позиції то наближуються, то розходяться.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Коновалова, Вікторія Борисівна. "Проблеми українського термінотворення на етапі входження України в європейський освітній простір." Thesis, Lublin Science and Technology Park S. A, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37062.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Акоп'янц, Нуну Михайлівна. "Навчання аудіюванню засобами мультимедіа в процесі формування комунікативної компетенції студентів спеціальності "Переклад"." Thesis, Lublin Science and Technology Park S. A, 2017. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/37060.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Роговська, Аліна Святославівна. "Ойконімія Старосинявського району Хмельницької області." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11286.

Full text
Abstract:
Творчість В. Стефаника неодноразово ставала об’єктом пильної уваги з боку вчених, однак у зв’зку з появою низки сучасних студій, присвячених впливу філософії екзистенціоналізму актуальним є дослідження творчості В. Стефаника з урахуванням цієї світоглядної парадигми. Твори письменника, передусім новели, виразно означені впливом ідей філософії екзистенціоналізму. У новелістиці В. Стефаник створює низку картин, у яких розкривається людська екзистенція через відтворення трагічної атмосфери. У своєму розумінні трагічного він постає наслідувачем к’єркегорівської моделі світосприйняття: його естетика спрямована на розкриття глибинних порухів людської душі, нерідко гіперболізованих проявів підсвідомості, надламаної психіки, надмірної душевної чутливості. Центральним об’єктом рефлексій у новелах письменника постає людина, її буття у світі, її почуття, переживання, ставлення до навколишнього середовища, прийняття або неприйняття тих чи інших форм ііснування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лапушанська, Юлія Юріївна. "Лексичні засоби полеміки у творчому доробку Івана Вишенського." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11279.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є лексика твору «Книжка» І.Вишенського, перекладеного 1986 року В. Шевчуком. Предмет наукової студії – семантико-стилістичні особливості лексики як засобу полеміки у творчості І. Вишенського. Мета дослідження: виконати цілісний аналіз лексики Іонна Вишенського як представника полемічного дискурсу у другій половині XVI – на початку XVII ст. Досягнення поставленої мети передбачає виконання конкретних завдань: аналіз сутності понять «полеміка» та «полемічний дискурс»; з’ясування екстра- та інтралінгвальних чинників формування ідіостилю митця;виконання асоціативного грона стосовно такої яскравої особистості, як І. Вишенський; вивчення поглядів І. Франка та інших дослідників на його творчість;розроблення класифікації лексичних засобів виразності полеміста; визначення ролі мовотворчості Івана з Вишні у формуванні української літературної мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Довгополова, Ганна Геннадіївна, Hanna Hennadiivna Dovhopolova, Олена Миколаївна Друженець, and Olena Mykolaivna Druzhenets. "Педагогічний потенціал дитячої літератури у професійній підготовці майбутніх учителів іноземної мови." ФОП Цьома, 2018. http://repository.sspu.sumy.ua/handle/123456789/5749.

Full text
Abstract:
У доповіді подано короткий зміст результатів дослідження щодо педагогічного потенціалу дитячої літератури у підготовці майбутнього вчителя іноземної мови
The report contains a brief content of the results of the study on the pedagogical potential of children's literature in the preparation of the future teacher of a foreign language.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Франчук, Юлія Миколаївна. "Поетична творчість Сергія Жадана: ідейно-стильова та жанрова специфіка." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11288.

Full text
Abstract:
У роботі проаналізовано художні засоби у творах Сергія Жадана. Встановлено, що автор використовує оригінальні порівняння, розлогі метафоричні конструкції, ліричні замальовки, метафори. Присутня характерна мова С. Жадана, якій притаманний специфічний ритм, із риторичними зворотами, перепитуваннями, повторами. Неодмінна риса мови С. Жадана – також лексична простота, насиченість розмовними виразами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Фурман, Юлія Миколаївна. "Концепція особистості жінки в творчості Галини Вдовиченко." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2021. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/11289.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі представлено теоретичні засади фемінізму як напряму в літературознавстві. З’ясовано його вплив на жіночу прозу, який виявляється у будові світобачення головних героїнь. Проаналізовано головних героїнь прози Галини Вдовиченко і визначено особливості їх формування і становлення як особистостей, а також поділено на рольові моделі: Берегиня, ділова жінка, жінка- воїн.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Барткова, Олена Валеріївна. "Ойконімія Дунаєвецького району Хмельницької області." Магістерська робота, Хмельницький національний університет, 2020. http://elar.khnu.km.ua/jspui/handle/123456789/9790.

Full text
Abstract:
Мета дослідження полягає у здійсненні цілісного й комплексного аналізу ойконімійної системи Дунаєвецького району Хмельницької області. Відповідно до мети роботи ставляться такі завдання: - простежити історію формування ойконімійної системи Дунаєвецького району та динаміку її ойконімікону протягом Х – ХХІ ст.; - дослідити походження власних ойконімів та особливості їх мотивації; - описати лексико-семантичну, мотиваційну та словотвірну структури ойконімного простору Дунаєвецького району загалом та окремо кожного зі століть; - визначити продуктивність мотиваційних, лексико-семантичних та словотвірних моделей досліджуваної території; - укласти словник ойконімів Дунаєвецького району.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Філологія"

1

Дмитренко, Юлія. Студії з філології. Київ: Редакція часопису "Народознавство", 2000.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мякишев, В. Кириллические издания Литовского Статута 1588 года. Krakow: Lexis, 2014.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Варданян, Марина Володимирівна. Світова література ХХ-ХХІ століття в англомовному науковому дискурсі. Криворізький державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4396.

Full text
Abstract:
Навчальний посібник адресований магістрам спеціальностей 014 Середня освіта (Англійська мова і література), (Німецька мова і література), 035 Філологія. Германські мови та літератури (переклад), які налаштовані опанувати магістральні напрями світової літератури постколоніалізму та постмодернізму, презентовані в англомовному науковому дискурсі. Крім магістрів-філологів, навчальний посібник стане в нагоді викладачам університетів, аспірантам, учителям закладів середньої освіти, методистам, а також усім, хто цікавиться сучасним розвитком світової літературознавчої та наукової думки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Класична філологія у XXI ст.: здобутки та перспективи. Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2011.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Класична педагогіка і філологія в світі сучасних завдань шкільної і вузовської словесності. Одеса, 1993.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Колоїз, Ж. В. Українська наукова мова. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1288.

Full text
Abstract:
У практикумі з «Української наукової мови» подано ряд практичних завдань для навчання аспірантів спеціальностей 01 Освіта (011 Науки про освіту), 03 Гуманітарні науки (035 Філологія), 05 Соціальні та поведінкові науки (053 Психологія; 054 Соціологія), 10 Природничі науки (104 Фізика та астрономія).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пасічник, Ігор, Олександра Вісич, Христина Карповець, and Зоя Столяр, eds. Мовна особистість в освітньому просторі. Видавництво Національного університету «Острозь­ка академія», 2021. http://dx.doi.org/10.25264/978-617-8041-02-1.

Full text
Abstract:
У монографії вміщено наукові розвідки лінгводидактів, мовознавців, літературознавців, у яких висвітлено актуальні питання професійної підготовки майбутніх філологів. Автори зосереджують увагу на специфіці формування мовної особистості в закладах різних рівнів, утіленні компетентнісної парадигми філологійної освіти, лексико-семантичних та граматичних особливостях української мови в сучасному науково-педагогічному дискурсі; досліджують комунікативний вимір функціювання української мови; аналізують моделі літературної комунікації в художньому тексті. Філологам нинішнім і майбутнім, а також усім, кому не байдуже питання розвитку, функціювання та навчання державної мови.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Ритми сучасної філології. Львів: ПАІС, 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

I International Scientific and Practical Conference «EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES». Cambridge Data Science LTD & European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.

Full text
Abstract:
Том 1: Економічна теорія, макро- та регіональна економіка; Підприємництво, торгівля та сфера обслуговування; Фінанси та банківська справа; оподаткування, облік і аудит; Маркетингова та логістична діяльність; Менеджмент, публічне управління та адміністрування; Cоціальна робота та соціальне забезпечення; Міжнародні відносини; Право та міжнародне право; Воєнні науки, національна безпека та безпека державного кордону; Пожежна та цивільна безпека; Біологія та біотехнології. Том 2: Аграрні науки та продовольство; Ветеринарні науки; Хімія, хімічна та біоінженерія; Харчове виробництво та технології; Технологій легкої та деревообробної промисловості; Загальна механіка та механічна інженерія; Енергетика та енергетичне машинобудування; Екологія та технології захисту навколишнього середовища; Комп'ютерна та програмна інженерія; Системний аналіз, моделювання та оптимізація; Електроніка та телекомунікації; Транспорт та транспортні технології; Фізико-математичні науки; Соціологія та статистика; Філологія та журналістика. Том 3: Філософія та політологія; Релігієзнавство та богослов’я; Педагогіка та освіта; Психологія та психіатрія; Медичні науки та громадське здоров’я. Том 4: Медичні науки та громадське здоров’я; Фармація та фармакотерапія; Історія, археологія та культурологія; Архітектура та будівництво; Культура та мистецтво; Географія та геологія.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Актуальні проблеми сучасної філології. Vol. 2, Філологічні студії. Рівне: [Б.в.], 1995.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Філологія"

1

Гарбера, Ірина. "ЛІНГВОКУЛЬТУРНИЙ КОНЦЕПТ ЛЮДИНА." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.01.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Романчук, Ольга, and Мирослава Данилевич. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ У ПЕДАГОГІЧНИХ КОЛЕДЖАХ УКРАЇНИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Карагодіна, Олена, and Тетяна Семигіна. "ГЕНДЕРНА ОСВІТА У ПІДГОТОВЦІ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Yurko, N., and I. Styfanyshyn. "LISTENING SKILLS IN LEARNING A LANGUAGE: THE IMPORTANCE, BENEFITS AND MEANS OF ENHANCEMENT." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). Європейська наукова платформа, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Семигіна, Тетяна, and Оксана Пожидаєва. "ФОРМУВАННЯ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ: МІЖНАРОДНА ТА ЛОКАЛЬНА ПРАКТИКА." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.05.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дворяк, Сергій, and Юрій Оніщик. "ПІДГОТОВКА ПАРАПРОФЕСІОНАЛІВ У СОЦІАЛЬНІЙ СФЕРІ: КОМПЕТЕНТНІСНИЙ ПІДХІД." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.06.

Full text
Abstract:
В межах теоретико-аналітичного дослідження визначено, що соціальна сфера в Україні залучає до розв’язання різних професійних завдань чимало парапрофесіоналів, тобто тих, хто не має фахової освіти із соціальної роботи, але пройшли певне навчання, переважно неформальне, і виконують функції соціальних працівників. Окреслено розуміння поняття «компетентність» як здатності до виконання певних трудових функцій. На прикладі консультантів за принципом «рівний-рівному», громадських радників та батьків-вихователів у сімейних формах виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розглянуто зміст діяльності парасоціальних працівників та специфіку їхньої підготовки. Запропоновано перелік тих загальних компетентностей, на формування яких мають бути спрямовані програми формального та неформального навчання цієї категорії працівників (гендерна компетентність, цифрові компетентності, етичні компетентності, компетентності міжпрофесійної взаємодії тощо).
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Столярик, Ольга, and Тетяна Семигіна. "СІМЕЙНОЦЕНТРИЧНІЙ ПІДХІД ДО ПІДТРИМКИ РОДИН, ЯКІ ВИХОВУЮТЬ ДІТЕЙ З МЕНТАЛЬНИМИ ПОРУШЕННЯМИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.05.

Full text
Abstract:
Сім’ї, які виховують дітей з ментальними порушеннями, відчувають труднощі соціального включення та потребують комплексної соціальної підтримки. У роботі – на основі аналізу вітчизняної та закордонної літератури – узагальнено соціальні проблеми, з якими стикаються сім’ї, які виховують дитину з такими порушеннями, та визначено перешкоди, які виникають на шляху адаптації родини до нових сімейних реалій. Окреслено можливі сфери втручання соціальних працівників у межах сімейноцентрованого підходу до соціальної інтеграції сімей, які виховують дітей з ментальними порушеннями.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Бутенко, Олена, and Наталія Опікунова. "РОЛЬ СИСТЕМИ ЗВОРОТНОГО ЗВ’ЯЗКУ У ПРОЦЕСІ СТУДЕНТОЦЕНТРОВАНОГО НАВЧАННЯ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (2nd ed). 2nd ed. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-2.06.

Full text
Abstract:
Зворотний зв'язок у студоцентрованому навчанні має свої особливості, він потребує зміну підходів до його опису через посилення усіх видів взаємозв’язків на всіх рівнях та змінення акцентів на ролі які вони виконують. Увага науковців підтверджує думку про важливість значення зворотного зв’язку для забезпечення якісного використання особистісно-орієнтованого підходу у підготовці здобувачів вищої освіти. Метою дослідження є встановлення основних завдань зворотного зв'язку у студоцентрованому навчанні, визначення критеріїв для забезпечення його якості. Виконано та проаналізовано інтерактивний вид зворотного зв’язку у вигляді анкетування здобувачів вищої освіти. Установлено, що такий засіб сприяє підвищенню якості зворотного зв’язку і надає оцінку якості освітнього процесу та якості комунікаційного зв’язку освітніх послуг. Результати аналізу анкетування були використані при складанні освітніх компетентностей та переліку дисциплін освітньої програми.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Семигіна, Тетяна. "ГЛОБАЛЬНІ СТАНДАРТИ ПІДГОТОВКИ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЯК ІДЕАЛІСТИЧНЕ БАЧЕННЯ РОЗВИТКУ ОСВІТИ ІЗ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed), 75–84. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.07.

Full text
Abstract:
Розглянуто історію створення глобальних стандартів підготовки соціальних працівників та їх зміст у контексті розвитку міжнародної соціальної роботи. Проведено аналіз «Глобальних стандартів освіти та підготовки фахівців із соціальної роботи» (2004 р.) та «Глобальних стандартів освіти та підготовки в галузі соціальної роботи» (2020 р.), двох документів, схвалених глобальними професійними асоціаціями соціальних працівників – Міжнародною федерацією соціальних працівників та Міжнародною асоціацією шкіл соціальної роботи. Визначено цілі та структуру документів, окреслено ключові вимоги до місії освітніх програм, змісту навчальних планів, залучення користувачів соціальних послуг до освітніх програм. Охарактеризовано теоретичні підвалини глобальних стандартів підготовки соціальних працівників та обмеження застосування глобальних підходів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Lomakina, L. "DEVELOPMENT OF DISTANCE LEARNING AND WAYS OF ITS IMPROVEMENT." In Репрезентація освітніх досягнень, мас-медіа та роль філології у сучасній системі наук (1st. ed), 85–95. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/rodmmrfssn.ed-1.08.

Full text
Abstract:
The study highlights the relevance of the organization of distance learning in quarantine conditions. The theoretical analysis of normative educational documents, scientific literature on the use of information and communication technologies in the distance education system, as well as directions for solving issues in ensuring the quality of higher education is carried out. The current state of implementation of distance learning in educational institutions is considered, the experience in the organization of distance learning is studied, and the necessary means for the effective organization of distance learning are identified. A theoretical and methodological analysis of scientific literature on the problem of determining the advantages and disadvantages of distance education was carried out. Much attention is given to the prospects for the development of distance education in Ukraine. The directions for further improvement of distance learning are proposed.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Філологія"

1

Чоботар, Олексій. "ФОРМУВАННЯ ОСНОВ УПРАВЛІНСЬКОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ МАГІСТРІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ФІЛОЛОГІЯ»." In ADVANCED DISCOVERIES OF MODERN SCIENCE: EXPERIENCE, APPROACHES AND INNOVATIONS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-09.04.2021.v2.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Ковпік, С. І., and Н. Г. Мельник. "Психологічний аспект дистанційного навчання студентів-філологів." In CURRENT TRENDS AND FACTORS OF THE DEVELOPMENT OF PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCES IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-80-8-1.44.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Педенко, Катерина. "ПЕРЕДУМОВИ ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ АУДИТИВНОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ." In МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ТА СВІТОВІ НАУКОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ, chair Ольга Каніболоцька. Молодіжна наукова ліга, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/29.05.2020.v3.02.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Москалюк, О. В., and І. О. Лелет. "Політичний дискурс – регістр мовлення майбутніх філологів-перекладачів." In THE ISSUES OF MODERN PHILOLOGY AND CREATIVE METHODS OF TEACHING A FOREIGN LANGUAGE IN THE EUROPEAN EDUCATION SYSTEM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-180-0-43.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Стукан, Г. О., В. Л. Крищук, and Л. М. Глушок. "Формування готовності магістрів-філологів до науково-дослідницької діяльності." In PEDAGOGY, PSYCHOLOGY AND TEACHING METHODS: INTERNATIONAL EXPERIENCE. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-114-5-62.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Северіна, Т. М. "Технології формування ціннісно-смислової сфери студентів-філологів у вищій школі." In CURRENT TRENDS AND FACTORS OF THE DEVELOPMENT OF PEDAGOGICAL AND PSYCHOLOGICAL SCIENCES IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-80-8-2.46.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Демченко, Н. Д., Т. І. Крехно, and А. Г. Чала. "Особливості підготовки майбутніх філологів у контексті реформування базової середньої освіти." In CHALLENGES OF PHILOLOGICAL SCIENCES, INTERCULTURAL COMMUNICATION AND TRANSLATION STUDIES IN UKRAINE AND EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-588-90-7-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Свищ, Лілія. "ОСОБЛИВОСТІ ЦІННІСНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ." In SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS, chair Євген Приступа. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-26.02.2021.v2.47.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Пікун, Леся. "КРЕОЛІЗАЦІЯ ПОЕТИЧНОГО ТВОРУ ЗА ДОПОМОГОЮ ВІДЕО ЯК ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ ФІЛОЛОГІВ." In DIE WICHTIGSTEN VEKTOREN FÜR DIE ENTWICKLUNG DER WISSENSCHAFT IM JAHR 2020. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/24.01.2020.v2.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Свередюк, Уляна. "ДІАГНОСТИКА ПОГРАНИЧНОЇ ФІЛОЛОГІЇ У ФОЛЬКЛОРІ ЗА ДОПОМОГОЮ РАДІОКЕРОВАНОЇ АГНОСТИКИ В АКАДЕМІЧНІЙ НООСФЕРІ ЛЬВОВА." In DÉBATS SCIENTIFIQUES ET ORIENTATIONS PROSPECTIVES DU DÉVELOPPEMENT SCIENTIFIQUE, chair Ярослав Гарасим and Анатолій Магльований. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-05.02.2021.v4.06.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Філологія"

1

Білоконенко, Л. А. The Course of Communicology in the System of Vocational Training of Philologists. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5645.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні етапи роботи викладачів кафедри української мови Криворізького державного педагогічного університету з формування у здобувачів вищої освіти комунікативної компетентності, що дає змогу сучасному педагогу вийти на високий рівень здійснення професійних функцій на основі світових стандартів. Проаналізовано відповідності Державних стандартів спеціальності “Філологія” і змісту програм дисциплін кафедри, виокремлено три етапи комунікативної освіти. Акцентовано на перспективах комунікативної освіти в Україні як обов’язковому гуманітарному компоненті професійного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Амеліна, С. М., В. А. Гаманюк, Т. С. Пристайко, М. О. Дудніков, О. Б. Каневська, І. С. Білоконенко, and О. І. Гамалі, eds. Актуальні проблеми філології і методики викладання мов : збірник наукових праць. Chair С. І. Ковпік. Криворізький державний педагогічний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/999.

Full text
Abstract:
У збірнику порушено актуальні проблеми сучасної філології та методики викладання мов і зарубіжної літератури. Розглянуто традиційні й нетрадиційні підходи до різних лінгвістичних і літературознавчих явищ, представлено важливі аспекти викладання іноземних мов і зарубіжної літератури у навчальних закладах різних типів, висвітлено деякі проблеми дидактики й історії педагогіки. Для науковців-філологів, учителів-словесників навчальних закладів різних типів, студентів філологічних факультетів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Амеліна, С. М., В. А. Гаманюк, Н. П. Тропіна, О. Б. Каневська, О. І. Гамалі, and Н. Д. Соловйова, eds. Актуальні питання філології і методики викладання мов. Chair С. І. Ковпік. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2235.

Full text
Abstract:
У матеріалах конференції порушено актуальні проблеми сучасної філології та методики викладання мов і зарубіжної літератури. Розглянуто традиційні й нетрадиційні підходи до різних лінгвістичних і літературознавчих явищ, представлено важливі аспекти викладання іноземних мов і зарубіжної літератури у навчальних закладах різних типів, висвітлено деякі проблеми дидактики. Для науковців-філологів, учителів-словесників навчальних закладів різних типів, студентів філологічних факультетів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Бакум, З. П., and О. О. Пальчикова. Крос-культурний підхід у викладанні іноземної мови студентам-філологам. ФОП Лукашевич, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/410.

Full text
Abstract:
У межах окресленої статті висвітлено проблему реалізації крос-культурного підходу у викладанні іноземної мови студентам-філологам. Обґрунтовано педагогічні технології розвитку мовних і мовленнєвих навичок крос-культурної взаємодії студентів-філологів у процесі викладання іноземної мови. У науковій розвідці автори доводять, що з-поміж інтерактивних форм навчання найбільш дієвими на шляху розширення контактів і міжкультурного партнерства є мозковий штурм і метод проектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гладка, О. В. Особливості розвитку іншомовної лексичної компетентності студентів-філологів. Видавництво «КОД», 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2049.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості розвитку іншомовної лексичної компетентності студентів-філологів, конкретизовано поняття "лексична компетентність" та її складові, виявлено труднощі розвитку іншомовної лексичної компетентності студентів рівня Upper-Intermediate+ та запропоновано приклади завдань для успішного розвитку лексичної компетентності студентів-філологів. Лексична компетентність - здатність людини до коректного оформлення своїх висловлювань і розуміння мовлення інших, яка базується на складній і динамічній взаємодії відповідних навичок, знань і лексичної усвідомленості - складається з лексичних (стійкі вирази: розмовні формули; фразеологічні ідіоми; стійкі розмовні вирази, що складаються зі слів, які зазвичай вживаються разом; однослівні форми) та граматичних (артиклі, кількісні займенники, особові займенники, питальні слова тощо) елементів. Серед труднощів розвитку іншомовної лексичної компетентності студентів рівня Upper-Intermediate+ необхідно відмітити зниження мотиваційної складової навчання у студентів, обумовлене складністю академічного лексичного матеріалу, що часто виявляється за межами словникового запасу тих, хто навчається, у рідній мові, та недостатньою розробкою системи творчих завдань для успішного розвитку лексичної компетентності. Запропоновані у статті приклади завдань та форми роботи із лексичним матеріалом забезпечують успішність роботи з розвитку іншомовної лексичної компетентності студентів-філологів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Захарова, Наталія Олександрівна, Ольга Борисівна Каневська, Ірина Михайлівна Клименко, Ірина Станіславівна Зоренко, Рита Володимирівна Лопатич, Людмила Леонідівна Мацепура, Людмила Олександрівна Луценко, et al. Актуальні питання філології та методики викладання мов. Криворізький державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4147.

Full text
Abstract:
У матерiалах конференцiї порушено актуальнi проблеми сучасної фiлологiї та методики викладання мов i зарубiжної лiтератури, теорiї та практики перекладу. Розглянуто традицiйнi й нетрадицiйнi пiдходи до рiзних лiнгвiстичних i лiтературознавчих явищ, представлено важливi аспекти викладання iноземних мов i зарубiжної лiтератури у навчальних закладах рiзних типiв, висвiтлено деякi проблеми дидактики та перекладу. Для науковцiв-фiлологiв, учителiв-словесникiв навчальних закладiв рiзних типiв, студентiв фiлологiчних факультетiв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Варданян, Марина Володимирівна, Микола Олексійович Дудніков, Тетяна Вікторівна Михальченко, Ольга Вікторівна Мохначова, Людмила Діамарівна Федоряка, Олена Валентинівна Гладка, Олена Миколаївна Гончар, et al. Актуальні питання філології та методики викладання мов. Криворізький державний педагогічний університет, 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4148.

Full text
Abstract:
У матерiалах конференцiї порушено актуальнi проблеми сучасної фiлологiї та методики викладання мов i зарубiжної лiтератури, теорiї та практики перекладу. Розглянуто традицiйнi й нетрадицiйнi пiдходи до рiзних лiнгвiстичних i лiтературознавчих явищ, представлено важливi аспекти викладання iноземних мов i зарубiжної лiтератури у навчальних закладах рiзних типiв, висвiтлено деякi проблеми дидактики та перекладу. Для науковцiв-фiлологiв, учителiв-словесникiв навчальних закладiв рiзних типiв, студентiв фiлологiчних факультетiв.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Гаманюк, В. А., Н. О. Захарова, Т. А. Ільїна, В. А. Карпюк, О. Є. Мархева, Т. В. Міхальченко, Н. В. Хорошилова, et al. Актуальні питання філології і методики викладання німецької мови. Криворізький державний педагогічний університет, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2857.

Full text
Abstract:
У збірнику вміщено матеріали звітної науково-практичної конференції викладачів кафедри німецької мови і літератури з методикою викладання, студентів німецького відділення факультету іноземних мов, яка відбулася 18 травня 2018 р. У тезах висвітлено актуальні аспекти німецької мови, літератури і методики їх викладання
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Білоконенко, Л. А. Практичний курс комунікології в системі професійної підготовки студентів-філологів. Криворізький державний педагогічний університет, 2020. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/5392.

Full text
Abstract:
У публікації розглянуто роль дисципліни “Українськомовна комунікологія” у формуванні у здобувачів вищої освіти комунікативної компетентності, що дає змогу сучасному педагогу вийти на високий рівень здійснення професійних функцій на основі світових стандартів. Акцентовано на перспективах комунікативної освіти в Україні як обов’язковому гуманітарному компоненті професійного навчання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бакум, З. П. Формування конструктивно-планувальних умінь студентів-філологів під час педагогічної практики. ГДПУ імені Олександра Довженка, 2009. http://dx.doi.org/10.31812/0564/429.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовується проблема формування професійно-методичних умінь студентів-філологів під час проходження педагогічної практики, серед яких важливе місце посідають конструктивно-планувальні вміння, пов’язані з новаціями у змісті предмета „Українська мова”: теоретичні засади побудови, роль і місце змісту навчання мови в цілісній системі шкільної освіти, складові, рівні його презентації та ін.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography