Academic literature on the topic 'Фінансова стійкість страховиків'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фінансова стійкість страховиків.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фінансова стійкість страховиків"

1

Ігошин, М. М. "ОСОБЛИВОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УКРАЇНІ". Трансформаційна економіка, № 1 (10) (28 лютого 2025): 31–35. https://doi.org/10.32782/2786-8141/2025-10-5.

Full text
Abstract:
Розкрити теоретичні основи інвестиційної діяльності страхових компаній в Україні; проаналізувати основні фінансові інструменти, що використовуються страховиками в їх діяльності, включаючи державні цінні папери, акції, облігації та інші активи; оцінити вплив економічних та правових умов на фінансову діяльність страхових компаній, зокрема через призму законодавчих змін і макроекономічних факторів; сформулювати рекомендації щодо удосконалення інвестиційної та фінансової діяльності страхових компаній в умовах сучасних економічних викликів. Інвестиційна та фінансова діяльність страховиків є необхідною умовою їхнього успішного функціонування. Вони дозволяють забезпечити виконання зобов'язань перед клієнтами, підвищити прибутковість, зміцнити фінансову стійкість і розвивати бізнес. Водночас, для досягнення цих цілей, важливою є оптимізація фінансових потоків, забезпечення ефективного управління ризиками та чітке дотримання законодавчих вимог. Тому правильна інвестиційна та фінансова політика страховиків є важливою складовою розвитку як самого страхового сектору, так і економіки країни в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шірінян, Л. В. "Фінансова надійність і фінансова стійкість страховиків". Актуальні проблеми економіки, № 9 (2007): 173–78.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Богріновцева, Людмила, Олег Бондарук, and Ольга Ключка. "biztosítási piac pénzügyi biztonsága: elméleti megközelítés." Acta Academiae Beregsasiensis. Economics, no. 4 (December 22, 2023): 216–26. http://dx.doi.org/10.58423/2786-6742/2023-4-216-226.

Full text
Abstract:
Страховий ринок відіграє важливу роль в економічному житті будь-якої країни, а забезпечення його фінансової безпеки є одним із найважливіших завдань. Дана тема є досить актуальною в працях вітчизняних науковців, що пояснюється спричиненими викликами та загрозами для фінансового ринку в цілому. Метою статті є дослідження теоретичних аспектів фінансової безпеки страхового ринку, її основних загроз та ризиків, які виникають під впливом сучасних умов. У статті розкрито теоретичні аспекти фінансової безпеки страхового ринку, зокрема місце фінансової безпеки страхового ринку в системі фінансової безпеки країни, її сутність з точки зору різних підходів науковців, основні складові та характеристики. Визначено, що під поняттям фінансова безпека страхового ринку слід розуміти спроможність протидіяти внутрішні й зовнішні загрози, при цьому забезпечувати виконання взятих зобов’язань, платоспроможність, фінансову стійкість, фінансову надійність, прибутковість. Охарактеризовано основні індикатори фінансової безпеки страхового ринку, які є взаємопов’язаними між собою та в цілому становлять основу фінансової безпеки та основні складові забезпечення фінансової безпеки страхового ринку, зокрема ефективність та стабільність діяльності страхових компаній, конкурентоспроможність та фінансова незалежність, захищеність інтересів страхових компаній, достатність фінансових ресурсів, а також збалансованість системи фінансових показників та інструментів. Проаналізовано основні загрози, які впливають на фінансову безпеку страхового ринку в умовах війни, в результаті чого були сформовані висновки що запровадження нового нагляду та встановлення нових нормативів призводить до скорочення кількості страховиків на ринку через неспроможність їх виконати, тим самим, страховий ринок є менш фінансово стійким, надійним та безпечним.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Малащук, О. В. "ФІНАНСОВА СТІЙКІСТЬ СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ". Управління змінами та інновації, № 14 (28 травня 2025): 104–7. https://doi.org/10.32782/cmi/2025-14-16.

Full text
Abstract:
У статті досліджено теоретичні та практичні аспекти забезпечення фінансової стійкості страхових компаній в умовах глибоких соціально-економічних потрясінь, зумовлених збройною агресією проти України. Обґрунтовано роль страхового сектору як важливого елемента фінансової системи держави, що виконує функції економічного посередництва, акумулює інвестиційні ресурси та сприяє соціальному захисту населення. Здійснено аналіз впливу воєнного стану на показники діяльності вітчизняних страховиків, зокрема обсягів страхових премій, рівня резервів та структури страхових продуктів. Виокремлено ключові ризики для фінансової стабільності ринку в повоєнний період і визначено стратегічні напрями його відновлення, серед яких: цифрова трансформація, впровадження інноваційних страхових інструментів, державна підтримка та посилення довіри клієнтів. У підсумку підкреслено, що підвищення фінансової стійкості страховиків є необхідною умовою сталого розвитку страхового ринку України в післякризовий період.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Рудь, Інна, та Тетяна Григоренко. "Використання та формування фінансових результатів у страхових компаніях України". International Science Journal of Management, Economics & Finance 2, № 4 (2023): 38–45. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjmef.20230204.05.

Full text
Abstract:
Страхування в Україні є одним зі специфічних видів підприємницької діяльності, а його поява пов’язана з відміною державної монополії. Для дослідження сучасного стану страхового ринку України є необхідним проведення обґрунтованого аналізу фінансових результатів діяльності за всіма видами страхування, що в свою чергу дає можливість приймати узгоджені фінансові рішення страховиків стосовно рішення основних проблем та узгодження до подальшого розвитку. Розкрито основні критерії забезпечення стабільної діяльності страховика. Визначено поняття фінансових ресурсів страхової компанії як показника ефективності її діяльності, а також основні джерела фінансових ресурсів. Розглянуто принципи управління фінансовою стійкістю страхової організації та групи факторів, які впливають на фінансову стійкість. Проведено аналіз відносних показників фінансової стійкості страхових компаній України за період 2017–2022 рр. і виявлено основні недоліки їх роботи. Наголошено, що негативними факторами, які вплинули на фінансову стійкість страхових компаній України, стали такі: збільшення залежності від зовнішніх джерел фінансування (втрачання автономії); збільшення дебіторської заборгованості, що призвело до вилучення поточних активів з обороту; збільшення фінансового ризику через недосконалу систему диверсифікації; зменшення маневреності власного капіталу та недостатня кількість резервів. Охарактеризовано механізм управління фінансовою стійкістю страхової організації та виділено основні критерії забезпечення стабільної діяльності страховика. Окреслено перелік заходів, спрямованих на покращення фінансової стійкості страхової компанії, а саме необхідно забезпечити ефективне управління ризиками, розвиток інноваційних продуктів та технологій, підвищення фінансової грамотності населення, а також створення сприятливих умов для розвитку страхового бізнесу в Україні. У кінцевому підсумку страховий ринок є важливим елементом фінансової системи країни. Розвиток страхового ринку в Україні повинен здійснюватися на основі принципів фінансової стабільності та раціонального використання ресурсів страхових компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Filyuta, Daniel, Albina Bilera та Olena Pakhnenko. "Фінансовий менеджмент страхових компаній". Економіка і регіон/ Economics and region, № 3(86) (31 жовтня 2022): 86–92. https://doi.org/10.26906/eir.2022.3(86).2853.

Full text
Abstract:
Зовнішні і внутрішні фінансові відносини страхових компаній визначають необхідність ефективного фінансового менеджменту. Використання світового досвіду і врахування вітчизняних особливостей дозволить реагувати на зміни зовнішнього середовища та внутрішнього стану страховика, забезпечуючи стабільність, платоспроможність та фінансову стійкість страхової компанії. Метою статті є поглиблення теоретичних засад та обґрунтування організаційних аспектів фінансового менеджменту у вітчизняній страховій компанії. У статті зазначено, що страхові компанії у своїй діяльності створюють витрати і отримують дохід. При цьому, витрати страхової компанії відображають використання нею коштів на забезпечення своєї діяльності та визначають два взаємопов’язані процеси: 1) виконання зобов'язань перед страхувальниками; 2) фінансування діяльності страхової компанії. Основним джерелом доходу страховика є зароблені страхові внески. Розмір заробленої страхової премії залежить від суми страхових платежів та зміни резервів незароблених премій. У статті акцентовано увагу, що особливістю процесу страхування є те, що грошові кошти страхувальника виплачуються наперед при формуванні страхових резервів і тимчасово затримуються страховиком, який розміщує та використовує їх з метою забезпечення страхових виплат та отримання певного доходу. Зазначено, що необхідна певна гарантія щодо здатності страховика виконувати свої зобов'язання в межах ризиків, прийнятих на страхування, та обсягу відповідальності за них. У статті фінансова стійкість страхової компанії розглядається з таких основних позицій: ймовірність нестачі коштів у будь-який період; фінансова міцність страхового фонду; рентабельність усієї діяльності страхової компанії. Також зазначено, що фактором фінансової стійкості страховика є достатність страхових резервів, що відповідають обсягу страхових зобов'язань та укладені договори страхування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Богріновцева, Л. М., М. О. Житар та Г. С. Чамор. "ФІНАНСОВА СТІЙКІСТЬ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ: УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 1 (22 червня 2019): 7–19. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1.2019.7-19.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сутність трактування поняття «фінансова стійкість» з точки зору різних науковців, що, в свою чергу, дало змогу узагальнити теоретичні засади щодо її значення та необхідності. Запропоновано класифікацію ризиків, що виникають в процесі страхової діяльності та, які впливають на її фінансову стійкість зокрема. Визначено, що основними з них є внутрішні та зовнішні, в складі яких було виділено основні групи та підгрупи факторів впливу на їх фінансову стійкість. А також представлений механізм хеджування ризиків на основі низки методів та прийомів зменшення можливих втрат з метою забезпечення її прибутковості й фінансової стійкості та визначено важливість управління ризиками, що є одним з невід’ємних елементів досягнення як фінансової стійкості, так і економічної безпеки страховика в цілому.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Skakovska, S. S., та B. F. Shyrko. "КРИТЕРІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСІВ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ". Bulletin National University of Water and Environmental Engineering 4, № 96 (2021): 316. http://dx.doi.org/10.31713/ve4202125.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні критерії організації страхових компаній та фактори, що здійснюють вплив на їх фінансову стійкість. Проведено групування факторів впливу на діяльність страховика. Досліджено організацію фінансів страхових компаній щодо забезпечення фінансової стійкості. Серед критеріїв впливу варто виділити наступні: достатній розмір власного капіталу, оптимальна тарифна політика, збалансованість страхового портфеля, наявність безпечної та дієвої програми перестрахування, достатній розмір страхових резервів для здійснення майбутніх виплат, оптимальна програма розміщення страхових резервів та високий рівень платоспроможності страхової компанії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Дранус, В., Л. Дранус та Н. Трушкіна. "ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЮ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УКРАЇНІ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 30 (16 листопада 2023): 151–56. http://dx.doi.org/10.31734/economics2023.30.151.

Full text
Abstract:
Страхування здійснюється з метою залучення та акумулювання коштів страховиками для виконання зобов’язань перед своїми клієнтами, а також для подальшого інвестування в розширення страхової діяльності та розвиток економіки країни. Успішна діяльність страхових компаній значною мірою залежить від рівня їх фінансового стану, тобто фінансової стійкості та платоспроможності. Фінансовий стан страхової компанії характерний показниками, які описують її здатність до розвитку й успішної роботи в конкурентному ринковому середовищі. Стійкий фінансовий стан страховика є запорукою розвитку в умовах ринкової економіки і забезпеченням стійкості розвитку страхового ринку країни. Охарактеризовано ключові відмінності категорій «фінансова стійкість» та «платоспроможність» страховика. Зауважено, що в наукових публікаціях відсутня погодженість щодо визначення поняття «платоспроможність», здійснено аналіз теоретичних підходів до визначення цього терміна. Окрім того, не всі дослідники у своїх пропозиціях враховують наявність страхової складової. Аргументовано необхідність впровадження інноваційних підходів до показників оцінки фінансової стійкості та платоспроможності страхової організації. Ринок страхування в Україні перебуває в процесі вдосконалення та поліпшення. Інтеграція у Європейський Союз та імплементація директив сприяє покращанню страхування. У статті проаналізовано необхідність впровадження нових директив ЄС, що регламентують питання ринку страхування, методів оцінювання платоспроможності страховика. Визначено, що однією з особливостей нових положень Директив ЄС є ризикоорієнтований підхід до оцінювання платоспроможності страховика. Здійснено порівняння принципів здійснення оцінки платоспроможності страховика за двома підходами – Solvency I та Solvency IІ, визначено їх вимоги, механізми їх впровадження та вірогідні перспективи і можливі труднощі з впровадженням цієї методики оцінки платоспроможності в практичну діяльність страхових компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Dubyna, Maksym, та Tetiana Savchenko. "РОЗВИТОК СИСТЕМИ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ З МЕТОЮ ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ СТРАХОВОЇ ДОВІРИ В УКРАЇНІ". PROBLEMS AND PROSPECTS OF ECONOMIC AND MANAGEMENT 2(14), № 2 (14) (2018): 94–108. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2018-2(14)-94-108.

Full text
Abstract:
У статті проведено дослідження системи захисту прав споживачів страхових послуг з метою підвищення рівня їхньої довіри до діяльності страховиків. У результаті аналізу було визначено основні причини існування низької страхової культури в українському суспільстві та запропоновано заходи розбудови ринку страхових послуг через підвищення рівня захищеності споживачів відповідних послуг. До таких напрямків були віднесені такі: управління фінансовою стійкістю страховиків, створення механізмів гарантування страхових виплат у разі неплатоспроможності страхової компанії, підвищення ефективності роботи системи саморегулівних організацій у межах ринку страхових послуг, удосконалення системи роботи зі скаргами споживачів зазначених послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Фінансова стійкість страховиків"

1

Ткаченко, Н. В. "Фінансова стійкість страхових компаній (методологія оцінки та механізми забезпечення)". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51393.

Full text
Abstract:
У дисертації обґрунтовано теоретико-методологічні засади забезпечення фінансової стійкості страхових компаній, які здійснюють ризикове страхування, шляхом розвитку методології її оцінки та механізмів забезпечення. Обґрунтовано концепцію забезпечення фінансової стійкості страхових компаній, що базується на застосуванні методології системного дослідження об’єкта (страхової компанії), функції (здійснення статутної діяльності), процесу (забезпечення фінансової стійкості) в поєднанні з ризиками, що дозволяє побудувати конструктивну модель для розуміння цілого, в нашому випадку підходу до оцінки й забезпечення фінансової стійкості страхових компаній. Розкрито типологію ризиків, які властиві діяльності страховиків, систе-матизовано ризикоутворюючі фактори та запропоновано ідентифікацію якісних характеристик ризику недотримання фінансової стійкості страхових компаній. Запропоновано індикатори фінансової стійкості, які дозволяють кількісно оцінити ступінь ризикованості діяльності страховиків та визначено складові системи ризик-орієнтованого пруденційного регулювання їх діяльності з огляду на реальну оцінку ризиків. Визначено основні механізми забезпечення фінансової стійкості в умовах кризи; сформульовано комплексний механізм управління фінансовою стійкістю страхових компаній завдяки застосуванню концепції контролінгу; розроблено підходи до підвищення ролі перестрахування в забезпеченні фінансової стійкості страховиків; побудовано математичну та імітаційну моделі діяльності страхової компанії та на їх основі проведено стрес-тестування ризику недотримання фінансової стійкості страхової компанії.<br>В диссертации обоснованно теоретико-методологические основы обеспечения финансовой устойчивости страховых компаний, осуществляющих рисковое страхование, за счет развития методологии ее оценки и механизмов обеспечения. Обоснована концепция обеспечения финансовой устойчивости страховых компаний, базирующаяся на применении методологии системного исследования объекта (страховой компании), функции (осуществление уставной деятельности), процесса (обеспечение финансовой устойчивости) в сочетании с рисками, что позволяет построить конструктивную модель для понимания целого, в нашем случае подхода к оценке и обеспечению финансовой устойчивости страховых компаний. Выяснена экономическая природа и уточнена сущность понятия “финансовая устойчивость страховых компаний”. Определена типология рисков, свойственных деятельности страховщиков, систематизированы рискообразующие факторы, предложена идентификация качественных характеристик риска несоблюдения финансовой устойчивости страховыми компаниями с помощью фасетной классификации. Предложен перечень и сформулирована характеристика составляющих элементов, с помощью которых достигается финансовая устойчивость стра-ховщиков. Введены в научный терминологический оборот и даны определения по-нятий: “финансовая устойчивость страховой системы” – как ее состояние, ха-рактеризирующееся способностью на должном уровне сохранять количественные и качественные характеристики, обеспечивающиеся сбалансированностью распределенных во времени входящих и исходящих денежных потоков, эффективным и устойчивым функционированием страховщиков и их способностью динамично развиваться под влиянием макроэкономических, политических, правовых и других факторов, не разрушая совокупности взаимосвязей, существующих между элементами страховой системы, при условии наличия определенного уровня единства и координации действий страховщиков, единого механизма контроля и надзора за их функционированием; “финансовая стабильность страховой системы” – как ее способность в течение длительного времени равномерно и предсказуемо развиваться, на основе интеграции и применения передового опыта, сохраняя при этом способности к восстановлению, а также к прогрессивному развитию и качественному совершенствованию под действием налаженного обращения денежных потоков между элементами страховой системы и при условии устойчивого развития этих элементов, способности страховой системы успешно противодействовать и адаптироваться к негативным влияниям внешних и внутренних факторов, успешно выполняя при этом свои основные функции, в том числе, и в стрессовых ситуациях и в периоды структурных изменений. Предложены индикаторы финансовой устойчивости, позволяющие количественно оценить степень рискованности деятельности страховщиков и определены составляющие элементы системы риск-ориентированого пруденциального регулирования их деятельности с учетом реальной оценки рисков. Определены основные механизмы обеспечения финансовой устойчивости в условиях кризиса; сформулирован комплексный механизм управления финансовой устойчивостью страховых компаний на основе концепции контроллинга; разработаны подходы к повышению роли перестрахования в обеспечении финансовой устойчивости страховщиков; построены математическая и имитационная модели деятельности страховой компании и на их основе проведено стресс-тестирование риска несоблюдения финансовой устойчивости страховой компанией.<br>The dissertation studies the theoretical and methodical foundations for the provision of financial soundness of insurance companies, which insure risks by developing its assessment methods and provision mechanisms. It substantiates the conception for the provision of financial soundness of insurance companies, which is based on the methodology of the systematic research of an object (insurance company), function (insurance services), process (provision of financial soundness) combined with the risks, which makes it possible to build up a constructive model for the understanding of approaches to the assessment and provision of insurance companies’ financial soundness. The dissertation discloses the typology of risks peculiar to the insurers’ activity, classifies the risk-forming factors and offers the identification of qualitative characteristics of the risk of ignoring the financial soundness of insurance companies. It also offers the indicators of financial soundness, which make possible the qualitative assessment of the risk levels of insurers’ activity and determines the components of the system of risk-based prudential regulation of their activity considering the real assessment of risks. It defines the main mechanisms for the provision of financial soundness in crisis conditions; it forms a complex mechanism for the management of insurance companies’ financial soundness through the use of the controlling conception; it develops approaches to increasing the role of reinsurance in providing the financial soundness of insurers; it gives the mathematical and imitating models of the insurance companies’ activity and, on their basis, the stress tests for the risk of ignoring the financial soundness of insurance companies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Цимбаленко, Н. В., та О. О. Іщук. "Система управління фінансовою стійкістю страховика". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/10277.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Козін, Едуард Геннадійович, Эдуард Геннадьевич Козин, Eduard Hennadiiovych Kozin та М. Токаренко. "Проблематика розвитку страхового ринку України на сучасному етапі". Thesis, Видавництво СумДУ, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/12477.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Іщук, О. О. "Сутність фінансової стійкості та платоспроможності страховика". Thesis, Київський національний університет технологій та дизайну, 2018. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/11256.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Ткаченко, Н. В. "Взаємозв'язок факторів і показників фінансової стійкості страховика". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2009. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61879.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бондаренко, Д. А., та D. A. Bondarenko. "Моделювання процесу забезпечення фінансової стійкості страховика в сучасних умовах розвитку національної економіки". Master's thesis, Сумський державний університет, 2021. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/85067.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено основні методичні особливості моделювання процесу забезпечення фінансової стійкості страховика в сучасних умовах розвитку національної економіки. Розроблено модель визначення фінансової стійкості страхової компанії. Визначено фінансову стійкість за 2017-2020 роки у НАСК «ОРАНТА». Перевірено адекватність побудованої моделі.<br>The main methodological features of modeling the process of ensuring the financial stability of the insurer in modern conditions of national economy development are investigated in the work. A model for determining the financial stability of an insurance company has been developed. Financial stability for 2017-2020 has been determined in ORANTA Incorporated. The adequacy of the constructed model is checked.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Величко, Артем Віталійович. "Управління фінансовою стійкістю і платоспроможністю ПрАТ СК «ПЗУ Україна»". Магістерська робота, 2021. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/5360.

Full text
Abstract:
Величко А. В. Управління фінансовою стійкістю і платоспроможністю ПрАТ СК «ПЗУ Україна» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" / наук. керівник І. Ю. Кисільова. Запоріжжя : ЗНУ, 2021. 117 с.<br>UA : Кваліфікаційна робота викладена на 117 сторінках друкованого тексту, містить 30 таблиць, 12 рисунків, 8 додатків. Перелік посилань включає 79 джерел,з них 5 іноземною мовою. Об’єктом дослідження є процеси оцінки та управління фінансовою надійністю та платоспроможністю страховика. Предметом дослідження є сукупність теоретико-методичних засад та прикладних проблем, пов’язаних із управління фінансовою надійністю та платоспроможністю страховика. Метою роботи є подальший розвиток теоретичних положень та удосконалення методичних і практичних рекомендацій щодо оцінки фінансової надійності та платоспроможності страховика. Завдання: провести дослідження фінансового стану ПрАТ СК «ПЗУ Україна»; оцінити показники фінансової надійності та платоспроможності ПрАТ СК «ПЗУ Україна»; побудувати математичну модель управління фінансовою надійністю та розробити практичні рекомендації щодо забезпечення фінансової надійності та платоспроможності. Методи досліджень: діалектичний метод пізнання, системний, комплексний та структурно-функціональний підхід, кількісний аналіз, методи дедукції та індукції, аналізу та синтезу, метод математичного моделювання. Наукова новизна: 1) запропоновано математичну модель фінансової надійності страхової організації; 2) запропоновано комплексну модель оцінки фінансової надійності страховика. Практичне значення одержаних результатів. Пропозиції щодо формування та ефективного управління платоспроможністю та фінансовою надійністю страховика можуть бути використані в діяльності страхових організацій.<br>EN : The work is presented on 117 pages of printed text, contains 30 tables, 12 figures, 8 annex. The list of referеnces includes 79 sources, 5 of them in foreign languages. The object of the research is the processes of assessment and management of financial reliability and solvency of the insurer. The subject of the study is a set of theoretical and methodical principles and applied problems associated with the management of financial reliability and solvency of the insurer. The purpose of the work is further development of theoretical provisions and improvement the methodological and practical recommendations for assessing the financial reliability and solvency of the insurer. Objectives: to conduct an overview of literary sources on the issues of ensuring solvency and financial reliability of the insurer; to conduct a study of the financial condition of PJSC «IC PZU Ukraina»; to evaluate the indicators of financial reliability and solvency of PJSC «IC PZU Ukraina»; to build a mathematical model of financial reliability and develop practical recommendations for ensuring financial reliability and solvency of PJSC «IC PZU Ukraina». Research methods: dialectical method of cognition, systemic, complex and structural-functional approach, quantitative analysis, methods of deduction and induction, analysis and synthesis, method of mathematical modeling. Scientific novelty: 1) a mathematical model of financial reliability of the insurance organization is proposed; 2) a comprehensive mathematical model for assessing the financial reliability of the insurer has been proposed. The results of research are aimed at estimation and improving the solvency and financial reliability ensuring system of PJSC «IC PZU Ukraina» and can be implemented in practice of the other insurance companies. The proposed recommendations of organization and improvement of solvency and financial reliability of PJSC «IC PZU Ukraina» are of practical importance. The results of the study can be applied by the heads of the financial divisions of insurance companies for the development of tactical and strategic decisions that allows to improve solvency and financial reliability of insurance company, and to perform the quick analysis of solvency and financial reliability of insurance company.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Шапарь, Ірина Юріївна. "Управління фінансовою стійкістю ПрАТ «СК «АХА Страхування»". Магістерська робота, 2019. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2953.

Full text
Abstract:
Шапарь І. Ю. Управління фінансовою стійкістю ПрАТ «СК «АХА Страхування» : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 "Фінанси, банківська справа та страхування" / наук. керівник Н. Г. Сейсебаєва. Запоріжжя : ЗНУ, 2019. 128 с.<br>EN : The work is presented on 128 pages of printed text, contains 19 tables, 13 figures, 7 annex. The list of refernces includes 73 sources, 4 of them in foreign languages. The object of study is the activity of PJSC «SK AXA Insurance» for the period 2016-2018. The purpose of the qualification work is to analyze methodological approaches to the assessment of financial stability and to develop practical recommendations for its improvement, and to study the practical aspects of financial stability management of PJSC «SK AXA Insurance» for the period 2016-2018. Objectives: 1) to investigate the theoretical aspects of assessing the financial soundness of the insurer .; 2) to conduct an analysis of the financial and economic characteristics of PJSC «SK AXA Insurance»; 3) to conduct an analysis of the financial stability of the insurance company PJSC «SK AXA Insurance». Methods of research: dialectical, systemic, complex and structural-functional approach, quantitative analysis, analytical. The results obtained and their novelty: 1) the methodology of assessing the financial stability of the insurer and finding directions for its improvement that contribute to the construction of an effective insurance market were investigated 2) identify the main problems and shortcomings in the methodology of assessing the financial stability of insurance companies in Ukraine; 3) proposals were developed to address the issues identified using international experience. The recommendations on organizing and improving the financial stability management of PJSC «SK AXA Insurance» are of practical importance. The information base of the scientific work is legislative and regulatory acts on insurance activities, official statistical materials, reporting data of PJSC «SK AXA Insurance», scientific works of national students, materials of scientific-practical conferences and resources of the Internet. The scientific work consists of an introduction, three sections, conclusions, a list of used sources and applications. The first section provides a general description of the essence of the concept of "financial stability of the insurer", as well as the factors that affect it. The second section analyzes the financial soundness of PJSC “AKHA Insurance” JSC. The third section is devoted to identifying current problems in assessing the financial soundness of domestic insurance companies and developing recommendations for ways to improve it.<br>UA : Кваліфікаційна робота викладена на 128 сторінках друкованого тексту, містить 19 таблиць, 13 рисунків, 7 додатків. Перелік посилань включає 73 джерела, з них 4 іноземною мовою. Об’єктом дослідження є управління фінансовою стійкістю ПрАТ «СК «АХА Страхування» періодом за 2016-2018рр. Метою кваліфікаційної роботи є аналіз методичних підходів до оцінювання фінансової стійкості та розроблення практичних рекомендацій щодо її удосконалення, та дослідження практичних аспектів управління фінансовою стійкістю ПрАТ «СК «АХА Страхування» періодом за 2016-2018рр. Завдання: 1) дослідити теоретичні аспекти оцінки фінансової стійкості страховика.; 2) провести аналіз фінансово-економічної характеристики ПрАТ «СК «АХА Страхування»; 3) провести аналіз фінансової стійкості страхової компанії ПрАТ «СК «АХА Страхування». Методи досліджень: діалектичний, системний, комплексний та структурно-функціональний підхід, кількісний аналіз, аналітичний. Одержані результати та їх новизна: 1) було досліджено методологію оцінювання фінансової стійкості страховика та пошук напрямків її удосконалення; 2)виявити основні проблеми та недоліки в методології оцінювання фінансової стійкості страхових компаній в Україні; 3) було розроблено пропозиції щодо вирішення окреслених проблем, використовуючи міжнародний досвід. Практичне значення мають запропоновані рекомендації щодо організації та вдосконалення управління фінансовою стійкістю ПрАТ «СК «АХА Страхування».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Фабріцій, Марина Володимирівна. "Удосконалення управління платоспроможністю страхової компанії". Магістерська робота, 2020. https://dspace.znu.edu.ua/jspui/handle/12345/2485.

Full text
Abstract:
Фабріцій М. В. Удосконалення управління платоспроможністю страхової компанії : кваліфікаційна робота магістра спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» / наук. керівник І. В. Сіліна. Запоріжжя : ЗНУ, 2020. 125 с.<br>UA : У роботі досліджені сучасні теоретико- методичні засади оцінювання платоспроможності, організаційні аспекти механізму управління платоспроможністю страхової компанії, виявлені проблеми управління платоспроможністю ПрАТ «АСК «ІНГО УКРАЇНА» та надані пропозиції щодо оптимізації механізму управління платоспроможністю компанії; здійснені прогнозні розрахунки та аналіз ефективності запропонованих заходів за три роки показав доречність та ефективність заходів з удосконалення управління платоспроможністю страхової компанії.<br>EN : The paper examines contemporary theoretical - methodical bases of an estimation of solvency, organizational aspects of the mechanism controlling the solvency of insurance companies, issues of solvency management of PJSC "ASC "INGO UKRAINE" and proposals on optimization of the mechanism of management of solvency of the company; carried out predictive calculations and analysis of the effectiveness of the proposed activities over three years showed the feasibility and effectiveness of measures to improve the management of solvency of insurance companies.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Бойко, Антон Олександрович, Антон Александрович Бойко та Anton Oleksandrovych Boiko. "Перестрахування як механізм забезпечення фінансової стійкості страхової компанії". Thesis, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/51399.

Full text
Abstract:
У дисертаційній роботі узагальнено теоретичні підходи до сутності, функцій, механізму, принципів проведення та класифікаційних ознак перестрахування. Проаналізовано та систематизовано сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку ринку перестрахування в Україні. Визначено особливості забезпечення фінансової стійкості страхової компанії; досліджено роль і місце перестрахових операцій у системі забезпечення фінансової стійкості страхової компанії; поглиблено методичний підхід до проведення ренкінгу фінансової стійкості страхової компанії. Визначено додаткові фінансові потоки страхової компанії, утворені внаслідок управління фінансовою стійкістю на основі перестрахування. Обґрунтовано шляхи удосконалення системи нагляду, регулювання та контролю за проведенням перестрахових операцій. Запропоновано науково-методичний підхід до формування оптимальної структури страхового портфеля за допомогою операцій перестрахування на основі розробки та застосування економіко-математичної моделі диверсифікації основних елементів портфеля страховика, обмеженнями якої виступають: рівень платоспроможності страховика, ступінь однорідності страхового портфеля страховика, імовірність настання страхових випадків, вартість договору перестрахування, рівень дохідності портфеля страхової компанії, ризик збитковості страхового портфеля.<br>В диссертационной работе обобщены теоретические подходы к сущности, функций, механизма, принципов проведения и классификационных признаков перестрахования. Проанализированы и систематизированы современное состояние, проблемы и перспективы развития рынка перестрахования в Украине. Определены особенности обеспечения финансовой устойчивости страховой компании; исследованы роль и место перестраховочных операций в системе обеспечения финансовой устойчивости страховой компании; углубленно методический подход к проведению рэнкинга финансовой устойчивости страховой компании. Определены дополнительные финансовые потоки страховой компании, образованные в результате управления финансовой устойчивостью на основе перестрахования. Обосновано пути усовершенствования системы надзора, регулирования и контроля за проведением перестраховочных операций. Предложен научно-методический подход к формированию оптимальной структуры страхового портфеля с помощью операций перестрахования на основе разработки и применения экономико-математической модели диверсификации основных элементов портфеля страховщика, ограничениями которой выступают: уровень платежеспособности страховщика, степень однородности страхового портфеля страховщика, вероятность наступления страховых случаев, стоимость договора перестрахования, уровень доходности портфеля страховой компании, риск убыточности страхового портфеля.<br>The thesis summarizes theoretical approaches to the nature, functions, mechanisms, principles of holding and classification of the reinsurance. It was analyzed and systematized the current status, problems and prospects of the reinsurance market in Ukraine. The thesis defines peculiarities of the financial stability of the insurance company investigated the role and place of reinsurance operations in the system to ensure financial stability of insurance companies; it was enhanced the methodological approach for the ranking of financial stability of insurance companies. The thesis determines the additional cash flows of the insurance company formed as a result of financial stability management on the base of reinsurance. It was justified the ways of improvement of supervision, regulation and control over the reinsurance operations. It was proposed a scientific and methodical approach to formation of the optimal structure of insurance portfolio with reinsurance operations through the development and application of economic-mathematical model of the basic elements of portfolio diversification of the insurer, whose limitations are: the level of solvency of the insurer, the degree of homogeneity of the insurance portfolio of the insurer, the probability of insurance claims occurrence, reinsurance contracts cost, yield of the insurance company portfolio, the risk of insurance portfolio loss.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!