Academic literature on the topic 'Фінансовий аналіз в Україні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Фінансовий аналіз в Україні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Фінансовий аналіз в Україні"

1

Бондаренко, Марія, та Ірина Боярко. "АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ І ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ". Вісник Університету банківської справи, № 1(40) (24 травня 2021): 11–18. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x1(40)2021237572.

Full text
Abstract:
Фінансовий сектор у сучасних реаліях розростання процесів фінансової глобалізації та забезпечуючи функціонування фінансового ринку як невід’ємної складової ринкової економічної системи, перетворився на домінуючий фактор розвитку, політичної і соціальної рівноваги в економіці. Оскільки розвиток i становлення фінансового ринку України є необхідною передумовою розвитку інших секторів економіки держави, доцільно дослідити сучасний стан фінансового ринку України.
 Визначено основні структурні елементи фінансового сектору України за ступенем їхнього розвитку і присутності на ринку. Досліджено динаміку кількості, активів і капіталу компаній фінансового сектору України, а саме фінансових компаній, страхових компаній, банків і кредитних установ за останні п’ять років. Аналіз показників фінансового ринку України було проведено за трьома ключовими сегментами: банківський сектор, страховий сектор, фондовий ринок. Проаналізовано динаміку основних показників розвитку банківського сектору, страхового ринку України, динаміку Індексу фондового ринку, обсягу біржових контрактів із цінними паперами та їхню структуру за організаторами торгів, динаміку показників обсягу торгів на ринку цінних паперів та обсягу зареєстрованих випусків цінних паперів Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, випусків цінних паперів, структуру обсягу торгів на ринку цінних паперів із розподілом за фінансовими інструментами і динаміку капіталізації ринку акцій.
 Оскільки сучасний фінансовий ринок в Україні ще перебуває у стадії трансформації, у вітчизняному науковому середовищі панує думка щодо нерозвиненості фінансового ринку в Україні, тому охарактеризовано основні проблеми і напрями розвитку фінансового сектору, що в майбутньому стане передумовою для конкурентної інтеграції вітчизняних фінансових компаній у світову фінансову систему.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нечипоренко, А. В., та Ю. С. Юрах. "АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В УКРАЇНІ". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 1-2 (4 грудня 2020): 271–84. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1-2.2020.271-284.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється аналіз різних підходів до визначення поняття «фінансовий потенціал територіальних громад». Проведено аналіз результатів фінансової децентралізації в Україні. Представлено механізм управління фінансовим потенціалом територіальних громад, який базується на меті, цільових орієнтирах та напрямах управління. Досліджено основні тенденції розвитку територіальних громад в Україні. Розроблено пропозиції щодо активізації формування й реалізації фінансового потенціалу територіальних громад на сучасному етапі розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пилип’як, Вадим Володимирович. "КОНТРОЛЬ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У ФІНАНСОВИХ ПРАВОВІДНОСИНАХ ЗА УЧАСТЮ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ". New Ukrainian Law, № 6 (4 березня 2025): 158–64. https://doi.org/10.51989/nul.2024.6.23.

Full text
Abstract:
Сучасна система фінансового контролю та відповідальності в Україні вимагає ґрунтовного аналізу через її важливість для ефективного управління державними ресурсами, особливо у контексті бюджетних установ. Стаття має на меті дослідити механізми контролю та відповідальності, що забезпечують законність, прозорість і раціональне використання фінансів у публічному секторі. Фінансовий контроль представлено як комплекс заходів, спрямованих на забезпечення дотримання законності, фінансової дисципліни та ефективності у фінансовій сфері. Окрему увагу приділено аналізу відповідальності за порушення фінансових норм і зловживання в бюджетній сфері з особливим фокусом на наслідках для порушників, включаючи адміністративні штрафи та інші санкції. Державний фінансовий контроль виступає як ключовий інструмент, що дозволяє органам державної влади та спеціалізованим установам виявляти та усувати недоліки у використанні бюджетних коштів, тим самим зміцнюючи фінансову безпеку держави. Основні нормативні акти, що регулюють цю діяльність, включають Конституцію України, Бюджетний та Податковий кодекси, а також закони «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та «Про Рахункову палату». Автор надає комплексний огляд сучасних викликів і напрямів розвитку фінансового контролю та відповідальності у фінансових правовідносинах, акцентуючи на необхідності подальшого удосконалення законодавчої бази та інституційних механізмів для забезпечення стабільності та надійності фінансової системи країни. Система фінансового контролю та відповідальності в Україні відіграє ключову роль у протидії фінансовим зловживанням і забезпечує необхідну прозорість у використанні бюджетних коштів. Однак на практиці, незважаючи на наявність ретельно структурованого законодавства, існують значні проблеми, що стосуються його ефективного впровадження. Такі виклики включають недостатність інструментарію для контролю, корупцію серед контролюючих органів та обмежені ресурси для проведення регулярних і всебічних перевірок, тому актуалізація механізмів контролю, зокрема шляхом вдосконалення технологічної бази аудиту та впровадження сучасних цифрових інструментів, є критично важливою для підвищення ефективності системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рудь, Інна, та Тетяна Григоренко. "Використання та формування фінансових результатів у страхових компаніях України". International Science Journal of Management, Economics & Finance 2, № 4 (2023): 38–45. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjmef.20230204.05.

Full text
Abstract:
Страхування в Україні є одним зі специфічних видів підприємницької діяльності, а його поява пов’язана з відміною державної монополії. Для дослідження сучасного стану страхового ринку України є необхідним проведення обґрунтованого аналізу фінансових результатів діяльності за всіма видами страхування, що в свою чергу дає можливість приймати узгоджені фінансові рішення страховиків стосовно рішення основних проблем та узгодження до подальшого розвитку. Розкрито основні критерії забезпечення стабільної діяльності страховика. Визначено поняття фінансових ресурсів страхової компанії як показника ефективності її діяльності, а також основні джерела фінансових ресурсів. Розглянуто принципи управління фінансовою стійкістю страхової організації та групи факторів, які впливають на фінансову стійкість. Проведено аналіз відносних показників фінансової стійкості страхових компаній України за період 2017–2022 рр. і виявлено основні недоліки їх роботи. Наголошено, що негативними факторами, які вплинули на фінансову стійкість страхових компаній України, стали такі: збільшення залежності від зовнішніх джерел фінансування (втрачання автономії); збільшення дебіторської заборгованості, що призвело до вилучення поточних активів з обороту; збільшення фінансового ризику через недосконалу систему диверсифікації; зменшення маневреності власного капіталу та недостатня кількість резервів. Охарактеризовано механізм управління фінансовою стійкістю страхової організації та виділено основні критерії забезпечення стабільної діяльності страховика. Окреслено перелік заходів, спрямованих на покращення фінансової стійкості страхової компанії, а саме необхідно забезпечити ефективне управління ризиками, розвиток інноваційних продуктів та технологій, підвищення фінансової грамотності населення, а також створення сприятливих умов для розвитку страхового бізнесу в Україні. У кінцевому підсумку страховий ринок є важливим елементом фінансової системи країни. Розвиток страхового ринку в Україні повинен здійснюватися на основі принципів фінансової стабільності та раціонального використання ресурсів страхових компаній.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Штанцель, Сергій. "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ". Public Management and Policy, № 2(6) (14 лютого 2025): epp0028. https://doi.org/10.70651/3041-2498/2025.2.02.

Full text
Abstract:
У статті досліджено актуальну систему публічного управління ЄС у фінансовій сфері в мовах сучасних викликів та загроз. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю адаптації фінансового управління України до європейської системи менеджменту фінансовою безпекою. Метою є вивчення європейської практики публічного управління в сфері забезпечення фінансової безпеки. Дослідження спрямоване на виявлення особливостей фінансового регулювання в ЄС за складовими фінансової безпеки, тенденцій публічного управління у фінансовій сфері. У дослідженні використано такі методи як аналіз, статистичний огляд доходів та витрат бюджету ЄС у 2014–2023 роках. Метод аналізу становлення нової систему публічного управління у фінансовій сфері ЄС дозволив виявити підходи до фінансового менеджменту, які мають бути імплементовані сьогодні в Україні. Результати дослідження показали, після фінансової кризи в ЄС створено нову інституційну структуру публічного управління у сфері забезпечення фінансової безпеки з розподілом управлінських функцій за сферами впливу та регулювання. Мета управлінської діяльності зосереджена на досягненні фінансової стабільності та стійкості фінансування, цифровій трансформації, конвергенції нагляду за фінансовою системою ЄС. Фінансові регуляторні органи ЄС діють на основі співпраці, координації зусиль та заходів, а також взаємодіють з національними регуляторами для оцінки відповідності прийнятих ними рішень щодо національної політики регулювання фінансового сектору. Фінансове планування в ЄС відбувається на основі фінансового регламенту, основне призначення якого – забезпечити врегулювання питань використання бюджету ЄС в середньостроковому періоді. Для фінансового планування довгострокових надходжень та витрат використовується Багаторічна фінансова рамка, зміни якої пов’язані з викликами зовнішнього середовища. У відповідь на війну впроваджено інструменти відновлення, розширено покриття позик держав-членів ЄС за рахунок бюджету, до бюджету ЄС включено кредити в рамках макрофінансової допомоги Україні. Крім цього, модернізація структури бюджету ЄС передбачала розробку нових програм, інструментів відновлення та посилення стійкості для зміцнення фінансової стійкості. У висновках встановлено, що удосконалення системи публічного управління у сфері фінансової безпеки вкрай важливо в контексті підтримки фінансової стабільності. При цьому, ключовим аспектом, який має враховуватися у фінансовому регулюванні є специфіка сучасних викликів. Майбутні дослідження мають бути спрямовані на вивчення основних показників забезпечення фінансової безпеки та стабільності в ЄС, як результат розбудови фінансових інституцій публічного управління у цій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Купріна, Наталія, Станіслав Шкарупа та Олег Антонюк. "Фінансові результати діяльності підприємств: сучасні аспекти методики аналізу в системі управління та роз-витку діяльності суб’єктів АПК України". Food Industry Economics 16, № 2 (2024): 34–43. http://dx.doi.org/10.15673/fie.v16i2.2939.

Full text
Abstract:
В статті доведено, що війна, яку розв’язала російська федерація проти України, суттєво вплинула на фінансові результати експортно-імпортних операцій та показники, які їх характеризують, але попри певного їх скорочення є позитивні зміни в торгівлі агроподовольчими товарами, що свідчить про поліпшення структури зовнішньоторговельного обороту та функціонування суб’єктів АПК навіть у період військових дій та складного економічного становища в Україні. З’ясовано, що збільшення фінансових результатів таких суб’єктів національної економіки можливо з використання такого інструменту в системі їх управління, як фінансовий аналіз. Досліджено методику проведення аналізу фінансових результатів діяльності підприємств з 2000 року по теперішний час. На підставі проведеного дослідження методики аналізу фінансових результатів діяльності підприємства сформовано комплексний методичний підхід до проведення фінансових результатів діяльності підприємства, який обґрунтовано нами, та, на нашу думку, він є важливим для забезпечення ефективної діяльності, конкурентоспроможності та прибутковості бізнесу таких важливих суб’єктів національної економіки, як суб’єкти АПК України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

А., А. Подолскі. "ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ СУБ'ЄКТА МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА". ВЧЕНІ ЗАПИСКИ Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» 28 (25 травня 2022): 293–301. https://doi.org/10.5281/zenodo.7465075.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості оцінки фінансового стану суб’єкта малого підприємництва за даними чинної фінансової звітності. Вказано на значну роль малих підприємств в економіці України, оскільки вони створюють нові робочі місця та займають ті ніші виробництва, які не є привабливими для великого та середнього бізнесу. Визначено, що головною особливістю оцінювання фінансового стану малого підприємства є те, що основним джерелом інформації є Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва складі Балансу (форма № 1-м) і Звіту про фінансові результати (форма № 2-м), що має скорочений перелік даних відносно того, що міститься у стандартизованій фінансовій звітності. Визначено, що найкраще підходять до використання малими підприємствами та найбільш часто вживаються на практиці такі методи аналізу фінансового стану, як горизонтальний аналіз, вертикальний аналіз та аналіз фінансових коефіцієнтів. Досліджено напрями аналітичного оцінювання фінансового стану малого підприємства, що рекомендуються окремими фахівцями. Виявлено, що найчастіше для оцінювання фінансового стану малих підприємств пропонуються показники, що характеризують фінансову стійкість, ліквідність та ділову активність суб’єктів малого підприємництва. Досліджено можливості розрахунку основних фінансових коефіцієнтів на основі звітності малих підприємств. Уточнено методику розрахунку показників фінансової стійкості, ліквідності, ділової активності та рентабельності за даними Фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лютий, Ігор, Тетяна Затонацька, Володимир Коваленко та Сергій Рибак. "ОЦІНКА РІЗНИХ МЕХАНІЗМІВ ФІНАНСУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД". Financial and credit activity problems of theory and practice 5, № 58 (2024): 122–35. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.5.58.2024.4556.

Full text
Abstract:
В умовах обмеженості бюджетних ресурсів об’єднані територіальні громади України змушені шукати додаткові джерела фінансування відновлення та розвитку. Проведені реформи децентралізації дозволяють залучати для фінансування приватні кошти з використанням широкого діапазону фінансових інструментів. Метою дослідження є оцінка різних механізмів фінансування розвитку територіальних громад, що передбачає аналіз світового досвіду організації механізму фінансування, порівняльний аналіз різних інструментів фінансування розвитку й СВОТ-аналіз використання зелених облігацій для фінансування відновлення ОТГ в Україні. На основі проведеного аналізу було встановлено, що доступні джерела та інструменти фінансування розвитку територіальних громад визначає фінансовий механізм, який сформувався в місцевому бюджеті. Світовий досвід показав, що існує чотири основні системи організації місцевих бюджетів, які формуються на основі шести груп чинників. Залежно від організації національної бюджетної системи місцеві уряди можуть мати значну фінансову автономію, яка дозволяє диверсифікувати джерела фінансування (ринково орієнтована система), або повністю залежати від державного бюджету при фінансуванні інвестиційних проєктів (система прямого контролю). В умовах децентралізації ОТГ в Україні можуть використовувати широкий спектр фінансових інструментів для залучення коштів на відновлення. Зокрема, це можуть бути власні кошти від бюджетних надходжень, грантові кошти, державно-приватні партнерства та боргові кошти. Муніципальні облігації є найбільш універсальним інструментом залучення боргових коштів. Відповідно до проведеного нами СВОТ-аналізу можливості використання зелених облігацій для фінансування відновлення ОТГ в Україні, було отримано висновок, що такі облігації наразі є більш ефективним інструментом, оскільки дозволяють залучити ширше коло інвесторів, які зацікавлені не лише в доходності фінансового інструменту, але й готові інвестувати в менш прибуткові облігації, які спрямовані на фінансування зелених проєктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Obushnyi, Sergiy, Kyrylo Arabadzhi та Kateryna Kostikova. "ФІНАНСОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В УКРАЇНІ: ШЛЯХ ДО ІННОВАЦІЙ ТА СТАБІЛЬНОСТІ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 11 (2023): 59–72. https://doi.org/10.32750/2023-0105.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу поточного стану фінтех-ринку в Україні, з фокусом на завданнях, що стоять перед урядом під час фінансової кризи, та швидкому впровадженню фінансових технологій. Фінансові технології (далі – фінтех) вносять докорінні зміни у фінансовий сектор, але вони й супроводжується значними ризиками. Проведено SWOT-аналіз вітчизняного фінтех-ринку, виявлено його сильні та слабкі сторони, можливості та загрози, а також ідентифіковано ключові ризики, що впливають на безпеку фінансового сектору. Проаналізовано комплекс факторів, які призвели до стрімкого розвитку фінтеху, включаючи джерела фінансування фінтех-компаній в Україні, розподіл фінтех-компаній за сферами діяльності та ринками, на яких вони працюють. Крім того, проаналізовано основні причини, що обмежують розвиток фінтеху в Україні. Результатами дослідження є те, що впровадження фінтеху в Україні викликає значний інтерес і має великий потенціал для розвитку фінансового сектору. Серед сильних сторін вітчизняного фінтех-ринку можна виділити наявність кваліфікованих кадрів, зростання інвестиційного потенціалу та підтримка з боку уряду та регуляторних органів. Однак, існують також слабкі сторони, зокрема низька освіченість населення щодо фінансових технологій, відсутність чіткого регулювання та високі ризики кібербезпеки. Розглянуто можливості розвитку фінтеху в Україні, зокрема в сферах платіжних систем, кредитування, інвестицій та страхування. Потенціал українського фінтеху полягає в полегшенні доступу до фінансових послуг, зменшенні витрат та підвищенні ефективності операцій. Проте, існують загрози, такі як недостатня регуляторна підтримка, нестабільність законодавчої бази та конкуренція з боку інших країн. Висновок даної статті акцентує увагу на важливості вирішення ризиків, пов'язаних з фінтехом, у фінансовій сфері з метою забезпечення безпечного розвитку цієї галузі. Ефективна регуляторна політика, підвищення рівня освіти серед населення, впровадження кібербезпеки та співпраця між державними органами, бізнес-структурами та фінтех-компаніями визначаються як ключові фактори, необхідні для забезпечення безпеки фінансового сектору.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Vadym Polishchuk та Lesia Ishchuk. "СУТНІСТЬ ФІНАНСОВОЇ ІНКЛЮЗІЇ ТА ДОСТУПНОСТІ ДО ФІНАНСОВИХ ПРОДУКТІВ". Economic forum 1, № 1 (2022): 135–43. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2022-1-17.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сутність фінансової інклюзії та доступність до фінансових продуктів. Визначено зв’язок поняття фінансової інклюзії з концепцією стійких фінансів. Досліджено зв’язок фінансової інклюзії з фінансовою грамотністю щодо підвищення інвестиційної активності. Визначено особливості діджиталізації фінансової системи, зокрема сучасних технологій банківського та страхового секторів. Досліджено важливі напрями посилення фінансової інклюзії в Україні. Основною метою дослідження є систематичне дослідження сутності фінансової інклюзії та доступності до фінансових продуктів. Систематизація літературних джерел та підходів до вирішення проблеми полягає у тому, що нами проведений аналіз вітчизняних вчених, що давали різні підходи до тлумачення терміну «фінансова інклюзія», проте єдиного бачення ми не побачили. Актуальність вирішення даної наукової проблеми полягає в тому, що сутність поняття визначає передумови до проведення заходів практичного характеру щодо доступності фінансових продуктів (банківських та страхових послуг) у сучасних умовах розвитку. Дослідження теми фінансової інклюзії та доступності фінансових продуктів у роботі здійснюється в такій логічній послідовності: визначення терміну «фінансова інклюзія» на основі порівняльного аналізу, вплив фінансової грамотності на фінансову інклюзії, вплив COVID-19 на поширення фінансових продуктів в Україні, визначено основні передумови фінансової інклюзії, визначення доступності структурних підрозділів банківських установ в Україні та їх продуктів, дослідження впливу сучасних технологій на забезпечення фінансової інклюзії. Методологічним інструментарієм методів дослідження були останні кілька років досліджень. Об’єктом дослідження є процеси, пов’язані з поширенням фінансової інклюзії та фінансової грамотності, тому що саме вони забезпечать розвиток банківського та страхового секторів фінансової системи у найближчому майбутньому. У статті представлені результати емпіричного аналізу фінансової інклюзії та доступності до фінансових продуктів, зокрема, до депозитів, залучених депозитними корпораціями, та кредитів, наданих депозитними корпораціями, який показав, що доступність структурних підрозділів банківських установ в Україні має тенденцію до зменшення. Дослідження емпірично підтверджує та теоретично доводить, що розвиток фінансової інклюзії можливе лише в контексті розвитку діджиталізації фінансових процесів в частині впровадження інноваційних технологій для різних пристроїв. Результати дослідження можуть бути корисними для фінансистів-практиків, для державних службовців, для науковців, що займаються питаннями фінансових продуктів та банківського сектору, для здобувачів вищої освіти в галузі управління та адміністрування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Фінансовий аналіз в Україні"

1

Радчук, Д. О. "Міжнародна фінансова стратегія іноземних банків в Україні". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71352.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено сутність поняття міжнародної фінансової стратегії, види та особливості діяльності іноземних банків в Україні. Проведений аналіз обсягу та структури капіталу, аналіз фінансового стану банку. Основною метою цього дослідження є визначення пріоритетних цілей та ефективних засобів їх реалізації при формуванні міжнародної фінансової стратегії іноземних банків в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Домашенко, Марина Дмитрівна, Марина Дмитриевна Домашенко, Maryna Dmytrivna Domashenko та О. А. Шинкаренко. "Аналіз ринку золота в Україні". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33453.

Full text
Abstract:
В усі часи золото відігравало велику роль в економіці країни, на сьогодні золото набуває статусу інвестиційно-привабливого інструмента. В світі вже багато років існує золоте правило інвестора, суть якого полягає в наступному: 10-15% своїх вкладень необхідно здійснювати в золото. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/33453
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Камашева, Н. В. "Аналіз фінансової стабільності в Україні". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/61178.

Full text
Abstract:
Практика аналізу фінансової стабільності в Україні ще недостатньо тривала у часі. Вона охоплює оцінку різних сегментів фінансової системи та реального сектору економіки. Важливою складовою аналізу є оцінка ризиків та загроз стабільності фінансової системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Терентьєва, К. С. "Аналіз розвитку ринку фінансового посередництва в Україні". Master's thesis, Сумський державний університет, 2019. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/76051.

Full text
Abstract:
Метою даної роботи є дослідження ринку фінансового посередництва в Україні та в світі. Об’єкт дослідження – процес діяльності фінансових посередників. Предмет дослідження економічні відносини що виникають при посередницьких операціях на фінансовому ринку. У першому розділі магістерської роботи аналізуються роль та місце інституту фінансового посередництва в сучасній економічній системі. У другому розділі проведено аналіз сучасного стану ринку фінансового посередництва в Україні. У третьому розділі наведені перспективи розвитку ринку фінансового посередництва. При написанні роботи використовувались матеріали періодичних видань, монографії, фінансова звітність.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Антонюк, Наталія Анатоліївна, Наталия Анатольевна Антонюк, Nataliia Anatoliivna Antoniuk, К. А. Дарченко та О. А. Золотар. "Аналіз динаміки ринку ОВДП в Україні". Thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/78853.

Full text
Abstract:
Досліджено загрози стійкості фінансової системи України, що зумовлено значним ростом обсягу емітованих облігацій внутрішньої державної позики, які підлягають погашенню у найближчий термін. Проведений аналіз динаміки обсягу емісії державних облігацій. Обгрунтовано, що терміновим є питання визначення альтернативних джерел погашення відсотків та номіналу державних облігацій.<br>Исследованы угрозы устойчивости финансовой системы Украины, что обусловлено значительным ростом объема эмитированных облигаций внутреннего государственного займа, которые подлежат погашению в ближайшие сроки. Проведен анализ динамики объема эмиссии государственных облигаций. Обосновано, что срочным является вопрос определения альтернативных источников погашения процентов и номинала государственных облигаций.<br>Threats to the stability of Ukraine's financial system, which is due to a significant increase in the volume of domestic government bonds issued, which are to be repaid in the near future, have been studied. The analysis of the dynamics of the volume of government bond issues is carried out. It is substantiated that the issue of determining alternative sources of interest and face value of government bonds is urgent.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лайкова, Марина Володимирівна. "Аналіз та моделювання фінансової системи України". Магістерська робота, Київський національний університет технологій та дизайну, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/19262.

Full text
Abstract:
Актуальність окреслених проблем, їх фрагментарне теоретичне, методологічне та практичне опрацювання, необхідність комплексного системного вивчення фінансової політики в умовах модернізації фінансової системи зумовили вибір теми, цілей, завдань, структури та логіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Карпенко, Інна Володимирівна, Инна Владимировна Карпенко, Inna Volodymyrivna Karpenko та І. М. Кужель. "Аналіз сучасного стану ринку лізингових послуг в Україні". Thesis, Сумський державний університет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32976.

Full text
Abstract:
На сьогоднішній день лізинг є одним із найбільш перспективних фінансових інструментів, який здатний ефективно розвивати виробництво та активізувати інвестиційний процес в країні. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/32976
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зеленчук, Т. М., та Ярослав Пилипович Гаврисюк. "Сучасні проблеми аналізу фінансового стану". Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/27419.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Іваненко, Анатолій Павлович, Анатолий Павлович Иваненко, Anatolii Pavlovych Ivanenko та А. Г. Просяник. "Аналіз фінансово-господарського стану підприємств як необхідна складова процесу ринкових перетворень в Україні". Thesis, Видавництво СумДУ, 2007. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18944.

Full text
Abstract:
Важливу роль у забезпеченні ефективних форм і методів господарювання на вітчизняних підприємствах все більш відіграє аналіз фінансового стану підприємства, який відповідає за відбір, оцінку та інтерпретацію фінансових, економічних та ін. даних, що впливають на процес прийняття фінансових та інвестиційних рішень. При цитуванні документа, використовуйте посилання http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/18944
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Пелешук, Н. Ю. "Кредитування підприємств металургійного комплексу в Україні". Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/20175.

Full text
Abstract:
Пелешук, Н. Ю. Кредитування підприємств металургійного комплексу в Україні : магістерська робота : 072 Фінанси, банківська справа та страхування / Н. Ю. Пелешук ; керівник роботи ; Національний університет «Чернігівська політехніка», кафедра фінансів, банківської справи та страхування. – Чернігів, 2020. – 104 с.<br>Предметом дослідження є сукупність теоретичних, організаційних та практичних питань щодо кредитування підприємств металургійного комплексу. Об’єктом дослідження є відносини із кредитування підприємств металургійного комплексу України. Метою дослідження є узагальнення та систематизація теоретико-методичних і практичних аспектів оцінки та аналізу кредитування підприємств металургійного комплексу та виділення напрямів підвищення ефективності. Завданнями дослідження є: – дослідити сутність і зміст «кредитування» як економічної категорії; – розглянути нормативно-правову регламентацію кредитування в Україні; – ідентифікувати проблеми та розглянути особливості кредитування економічних суб’єктів в умовах нестаціонарної економіки України; – вивчити процес кредитування промислових підприємств у Україні у контексті реалізації їх тактичних і стратегічних планів; – провести аналіз структури і обсягів кредитування підприємств металургійного комплексу; – здійснити ідентифікацію і оцінку ризиків в процесі кредитування підприємств металургійного комплексу на прикладі ДП «Завод порошкової металургії»; – виявити та систематизувати проблеми і перспективи у кредитуванні підприємств металургійного комплексу; – здійснити вибір тактичних і стратегічних заходів спрямованих на удосконалення кредитування підприємств металургійного комплексу; – розробити стратегію і тактику кредитування підприємств металургійного комплексу на прикладі ДП «Завод порошкової металургії»; – провести оцінка запропонованих заходів на макро-, мезо- та мікрорівні. Наукова новизна та практичне значення одержаних результатів дослідження полягає в обґрунтуванні теоретичних положень і розробці практичних рекомендацій, спрямованих на підвищенні ефективності кредитування на ДП «Завод порошкової металургії» та поліпшення показників фінансової стійкості, ліквідності, ділової активності та рентабельності. Одержані результати можуть бути використані для діяльності ДП «Завод порошкової металургії», що дозволить зменшити рівень збитковості, і протягом декількох років вийти на рентабельний рівень.<br>The first section of the final qualification work examines the nature and content of «lending» as an economic category, examines the regulatory legal framework for lending in Ukraine, identifies problems and considers the features of lending to economic entities in a non-stationary economy of Ukraine, examines the process of lending to industrial enterprises in Ukraine in the context of the implementation of their tactical and strategic plans for the development of industrial enterprises. The second section of the final qualification work analyzes the structure and volume of lending to metallurgical enterprises, identifies and assesses risks in the process of lending to metallurgical enterprises on the example of State Enterprise Powder Metallurgy, identified and systematized problems and prospects in lending to metallurgical enterprises. In the third section of the final qualification work, a selection of tactical and strategic measures aimed at improving lending to the metallurgical complex enterprises was made, the strategy and tactics of lending to the metallurgical complex enterprises were elaborated on the example of the State Enterprise Powder Metallurgy Plant, an assessment of the proposed measures for macro and.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Фінансовий аналіз в Україні"

1

Чернишова, Н. В. Судова влада в Україні. Центр учбової літератури, 2011.

Find full text
Abstract:
Підручник є одним з перших видань, що підготовлено для вітчизняного читача і прис- вячено розгляду та аналізу інвестиційної діяльності. Книга містить відповіді на багато запитань, що можуть виникнути у спеціалістів, які планують розширити діяльність фірм, корпорацій, банків на міжнародні фондові, фінансові та товарні ринки. У роботі розглянуто засади інвестиційної діяльності, міжнародна діяльність на ринку фінансових інвестицій, інструментарій аналізу інвестиційного ринку, інвестори які діють на інвестиційному ринку, регулювання інвестиційної діяльності підприємств, установ та банків на інвестиційному ринку. Логіка побудови матеріалу відповідає стандартам, прийнятим у ряді університетів країн Західної Європи. Підручник може бути корисним для всіх, хтоцікавиться або займається питаннями інвестування, інвестиційного менеджменту, ринку цінних паперів. Для студентів та аспірантів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гринчишин, І. Фінансовий механізм функціонування пенсійних фондів в Україні. Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього НАН України, 2015.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пірен, М. І. Етнополітика в Україні: соціо-психологічний аналіз. Університет "Україна", 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Пірен, М. І. Етнополітика в Україні: соціо-психологічний аналіз. Університет "Україна", 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Пірен, М. І. Етнополітика в Україні: соціо-психологічний аналіз. Університет "Україна", 2007.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шинкарук, Л. В. Нагромадження основного капіталу: теорія, аналіз та тенденції розвитку в Україні. Університет "Україна", 2006.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Просторовий аналіз природних і техногенних ризиків в Україні. [ Б.в. ], 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Аналіз економічної ефективності проектів з профілактики ВІЛ/СНІДу в Україні. 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Аналіз економічної ефективності проектів з профілактики ВІЛ/СНІДу в Україні. 2003.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Стан корупції в Україні. Порівняльний аналіз загальнонаціональних досліджень: 2007-2009. [ Б.в.], 2009.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Book chapters on the topic "Фінансовий аналіз в Україні"

1

Баламуш, Мар'яна Анатоліївна. "РОЗДІЛ 2. АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СЛУЖБИ В УКРАЇНІ". У Дослідження механізму реалізації прав і свобод людини та громадянина в публічному і приватному праві. Odesa I. I. Mechnikov National University, 2022. http://dx.doi.org/10.18524/2022.978-966-928-840-0.2.44-81.

Full text
Abstract:
Досліджено сучасні тенденції в науці адміністративного права щодо визначення політичної служби як виду публічної служби України. Проведено критичний аналіз класифікацій публічної служби, які представлені в юридичній літературі, та запропонована авторська класифікація, яка виділяє в якості самостійного елементу класифікації політичну службу. Окрема увага приділена адміністративно-правовому аналізу політичної служби та політичних посад в органах виконавчої влади. Встановлено, що до посад політичної служби національне законодавство відносить Президента України, народних депутатів, членів Кабінету Міністрів України, заступників міністра, виборчі посади в органах місцевого самоврядування тощо. Визначені змістовні і організаційно-функціональні протиріччя між поняттями «технократичний уряд» та «політична служба в органах виконавчої влади». Запропоновано поділяти публічну службу в залежності від особливостей прийняття осіб на таку службу на наступні види: 1) політична; 2) адміністративно-управлінська; 3) професійна; 4) патронатна; 5) військова; 6) альтернативна (невійськова). Виявлені недоліки адміністративно-правового регулювання політичної служби в органах виконавчої влади та запропоновані шляхи їх можливого вирішення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фурса, Світлана Ярославівна, та Євген Іванович Фурса. "1.3. Аналіз останніх концепцій про необхідність рекодифікації цивільного законодавства в Україні (на прикладі спадкового права) з метою застереження виникнення спорів у майбутньому". У Спір про право у цивілістичному процесі. Видавництво "Алерта", 2021. http://dx.doi.org/10.59835/978-617-566-677-7-1-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Нечипорук, Л. В. "ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ТА ФІНАНСОВИЙ КОНСАЛТИНГ У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-17.

Full text
Abstract:
Доведено, що забезпечення фінансової грамотності населення є досить актуальним завданням в Україні, що пояснюється: інверсійністстю економічної трансформації (протилежністю переходів від загального одержавлення власності до розвитку різноманіття її форм, від державної монополії до включення конкурентних принципів, від директивно-планових цін до вільного ціноутворення і т. ін.) та поширенням глобалізації як складного, багатогранного процесу, який охоплює усі боки суспільного розвитку і втілюється у зростаючій взаємозалежності країн світу в результаті формування єдиного всесвітнього господарського організму. Визначено, що у процесі розгортання фінансової глобалізації посилюються ознаки фінансової нестабільності: зміна валютних режимів; зростання обсягів міжнародних потоків капіталу, обсягів ризикових операцій, збільшення швидкості поширення інформації; якісні зміни у структурі міжнародних потоків капіталу, що спричинили мобільність капіталів; приналежність суб’єктів фінансового ринку до різних національних економічних систем, що збільшує рівень ризику фінансових операцій та зумовлює зростання нестабільності глобального фінансового простору. Доведено посилення ролі фінансового консалтингу в контексті розвитку ринку фінансових послуг та уточнено, що під фінансовим консалтингом розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення ефективності фінансового управління та вирішення таких основних завдань: формування фінансової політики; проведення фінансової експертизи; пошук джерел фінансових ресурсів; аналіз і підвищення поточної фінансової ефективності діяльності суб’єктів господарювання; зміцнення фінансового становища, досягнення фінансової стійкості і незалежності суб’єктів господарювання; оптимізація управління капіталом організації; оптимізація фінансових відносин з клієнтами і кредиторами, з господарюючими суб’єктами, державними органами; оптимізація управління податками, бухгалтерського та управлінського обліку; упровадження передових методів фінансового менеджменту в умовах невизначеності та ризиків.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Аверчев, О. В., та М. П. Нікітенко. "Аналіз виробництва проса в Україні". У ФОРМУВАННЯ НОВОЇ ПАРАДИГМИ РОЗВИТКУ АГРОПРОМИСЛОВОГО СЕКТОРУ В XXI СТОЛІТТІ. Liha-Pres, 2021. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-240-4-24.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Краснова, І. В., та Л. О. Примостка. "Фінансова інклюзія в системі розбудови фінансового простору в Україні". У Фінансовий простір України в умовах глобалізаційних і деглобалізаційних трансформацій. Державний податковий університет, 2024. http://dx.doi.org/10.33244/978-966-337-701-8-106.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Горбенко, Ганна. "Фінансові розслідування для ефективного розслідування складних кримінальних правопорушень". У РЕАЛІЗАЦІЯ ФІЛОСОФІЇ «INTELLIGENCE-LED POLICING» В СИСТЕМІ КРИМІНАЛЬНОГО АНАЛІЗУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ УКРАЇНИ. ВАІТЕ, 2024. http://dx.doi.org/10.36486/978-966-2310-66-5-31.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Мельничук, Г. С. "Трансформація податкової політики в контексті післявоєнного відновлення економічної активності субʼєктів господарювання в Україні". У Фінансовий простір України в умовах глобалізаційних і деглобалізаційних трансформацій. Державний податковий університет, 2024. http://dx.doi.org/10.33244/978-966-337-701-8-607.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Аксьонова, Ірина, та Вікторія Дериховська. "ПРОЦЕСИ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ В УКРАЇНІ: АНАЛІЗ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ТЕНДЕНЦІЙ". У Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (1st ed.). European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.04.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Grytsenko, Natalia. "Improving the quality of traffic management of suburban passenger trains." In Transport technologies in modern conditions, volume 1. Кушнір Г.М., 2024. http://dx.doi.org/10.63048/978-617-7926-64-0.1.

Full text
Abstract:
Проведений аналіз сучасного стану та роботи залізничного транспорту у сфері приміських пасажирських перевезень в Україні показав, що вони перебувають у певній кризі в сучасних умовах військового стану. Основна проблема – це збитковість приміських пасажирських залізничних перевезень і потреба у наданні акціонерним товариством «Українська залізниця» цієї послуги населенню як соціально значущої та необхідної на сьогодні. Щоб вийти із цієї ситуації запропоновано шляхи підвищення ефективності роботи залізниці у напрямку приміських перевезень на основі ремонту рухомого складу, роботи над тарифною політикою та реформуванням системи управління приміським транспортом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мишкович, Ольга. "АНАЛІЗ СОЦІАЛЬНО-ЭКОНОМІЧНИХ ПРОБЛЕМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ В УКРАЇНІ." In Management, finance, economics: modern problems and ways of their solutions. International Science Group, 2021. http://dx.doi.org/10.46299/isg.2021.mono.econ.ii-50-56.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Фінансовий аналіз в Україні"

1

Мирошниченко, В. В., та В. Г. М’ячин. "АНАЛІЗ СУЧАСНОГО РИНКУ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ В УКРАЇНІ". У Стабілізація фінансово-економічної системи: зовнішні та внутрішні фактори впливу. Publishing house “Liha-Pres”, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-483-5-6.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Похитон, І., та Д. М. Загірняк. "АНАЛІЗ ФІНАНСОВОЇ СВІДОМОСТІ ТА ІНВЕСТИЦІЙНИХ УПОДОБАНЬ СЕРЕД МОЛОДІ В УКРАЇНІ". У ХXXI Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства». КрНУ імені Михайла Остроградського, 2024. http://dx.doi.org/10.32782/2222-5099.2024.10.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Радченко, І. О. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ТОРГОВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ ТА ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ". У Фінансово-економічна система національної економіки: тенденції та перспективи. Publishing house “Liha-Pres”, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-498-9-30.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Когатько, Ю. Л., та С. В. Полякова. "НЕРІВНІСТЬ В УКРАЇНІ В 1999–2024 РОКАХ: АНАЛІЗ ЗА ІНДЕКСАМИ ДЖИНІ І КЕЙТЦА". У Стабілізація фінансово-економічної системи: зовнішні та внутрішні фактори впливу. Publishing house “Liha-Pres”, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-483-5-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Зубова, Віталіна, та Ілля Банзюк. "РОЗВИТОК РИБАЛЬСЬКОГО БІЗНЕСУ В УКРАЇНІ: ОСНОВНІ АСПЕКТИ ТА ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ З ІНШИМИ КРАЇНАМИ". У Фінансово-економічна система національної економіки: стан та перспективи розвитку. Publishing house “Liha-Pres”, 2024. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-392-0-5.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Водолазська, О. І., та Д. М. Загірняк. "АНАЛІЗ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ БІЖЕНЦІВ З УКРАЇНИ В КРАЇНАХ ЄВРОПИ". У ХXX Міжнародна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених"Актуальні проблеми життєдіяльності суспільства". Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, 2023. http://dx.doi.org/10.32782/2222-5099.2023.9.1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Римар, Ольга. "АНАЛІЗ КАРТКОВИХ ПЛАТІЖНИХ СИСТЕМ В УКРАЇНІ". У SCIENTIFIC PRACTICE: MODERN AND CLASSICAL RESEARCH METHODS. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-15.10.2021.03.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Паньків, Юлія, та Мирослава Гупаловська. "ДЕРЖАВНИЙ ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ РЕФОРМУВАННЯ". У PUBLIC COMMUNICATION IN SCIENCE: PHILOSOPHICAL, CULTURAL, POLITICAL, ECONOMIC AND IT CONTEXT. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/15.05.2020.v1.20.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Зінченко, Роман Миколайович. "Аналіз проблем розвитку правової системи Україні". У АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ РОЗВИТКУ ПРАВОВОЇ СИСТЕМИ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ. Liha-Pres, 2025. https://doi.org/10.36059/978-966-397-462-0-27.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Гура, В. В. "Аналіз рівня корупції в Україні та світі". У І МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ТАВРІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ДО 160-РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО. ЧАСТИНА 1. Liha-Pres, 2023. http://dx.doi.org/10.36059/978-966-397-302-9-81.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Фінансовий аналіз в Україні"

1

Соловйов, Володимир Миколайович. Еконофізика як засіб фундаменталізації економічних дисциплін. Видавничий відділ НМетАУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1042.

Full text
Abstract:
Протягом останніх десяти-п’ятнадцяти років відбулися відчутні зміни в розумінні фундаментальних закономірностей економічних систем. З’ясувалось, що складні системи різної природи – фізичні, біологічні, соціальні, економічні – проявляють універсальні властивості, дослідження яких вимагає розробки принципово нових моделей і методів досліджень. Виявилось, що індивідуальні агенти цих систем (наприклад, спіни в деяких фізичних системах, атоми і молекули в біологічних, ідеї в соціальних, значення індексів в фінансово-економічних) проявляють свою сутність через взаємодію як правило невідомої природи. Так, в економічних системах адаптивна поведінка людини, компанії, країни відіграє принципово важливу роль у формуванні макроскопічних показників, таких як ціна товару, цінного паперу, валютного курсу. Більш того, з метою адекватного аналізу та ефективного менеджменту на фінансово-економічні ринки все активніше проникають методи та моделі природничих наук, які в поєднанні з сучасними досягненнями в галузі інформаційних технологій та досить ємними базами даних (мільйони записів навіть в базах некомерційного призначення) забезпечили значний прогрес у розумінні та квантифікації природи цих систем. З’явились нові “кількісні” напрямки економіки: математична та фізична економіки, еконофізика тощо. Особливо значних успіхів досягнуто в еконофізиці [2], яка вдало використовує потужний багаж фізичних методів і моделей.У якості прикладів такого використання в даній роботі приведені результати досліджень і порівняльний аналіз структурних та динамічних властивостей світових фінансово-економічних ринків з аналогічними для України у випадку, коли для останніх є відповідні репрезентативні бази даних.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Братченко, Людмила Євгеніївна, та Людмила Сергіївна Черноус. Безробіття в сучасній Україні:соціально-економічний та статистичний аналіз. Класичний приватний університет, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3944.

Full text
Abstract:
У роботі досліджено одну з основних макроекономічних проблем – це безробіття. Ця проблема є надзвичайно актуальною для сучасної економіки України і потребує глибокого наукового аналізу та розробки на цій основі практичних рекомендацій. Безробіття розглядається як соціально-економічна проблема. Проаналізовано стан безробіття та чисельність зареєстрованих безробітних у Державній службі зайнятості Україні в період 2014 -2016 рр. та 1 кварталу 2017 року. Визначені його причини, наслідки та напрями подолання. Акцентовано увагу на ролі держави в здійсненні активної політики, яка й сприятиме зайнятості економічно активного населення країни, зменшенню рівня безробіття до природного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Лисоконь, Ілля Олександрович. Теоретичний аналіз актуальних питань вищої соціальної освіти України в освітологічному дискурсі. Кривий Ріг, КДПУ, 2022. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6700.

Full text
Abstract:
У даному розділі визначено та проаналізовано актуальні питання вищої соціальної освіти в Україні, встановлено кроссекторальний між соціальною освітою та іншими спеціальностями і науковими галузями, надано рекомендації для подальшого розвитку системи професійної підготовки кадрів з соціальною освітою, розкрито соціальне замовлення та вимоги ринку праці щодо фахівців із соціальною освітою, перелічено вітчизняні наукові школи та академічні осередки підготовки соціальних працівників.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Лисоконь, Ілля Олександрович. Інвестиційна діяльність закладів вищої освіти в «освітньому праві» України. Київ: ГО «Інститут інноваційної освіти», 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4219.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз та узагальнення аспектів «освітнього права» у питанні інвестиційної діяльності закладів вищої освіти в Україні як елемента державної освітньої політики.Практичне значення дослідження полягає у висвітлені сучасного стану нормативно-правового забезпечення інвестиційної політики України в галузі вищої освіти. Видання здійснене за експертної підтримки Науково-навчального центру прикладної інформатики НАН України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Петрова, А. А. Контент-аналіз наукових досліджень 2010-2019 рр. з проблем професійної підготовки фахівців туристичної галузі в Україні. Криворізький державний педагогічний університет, 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/6547.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано дисертації напряму професійна туристична освіта, що були опубліковані протягом останніх десяти років (2010-2019). Виокремлено проблеми наукових пошуків та еволюцію їх актуальності на різних етапах хронологічного періоду. Встановлено причинно-наслідкові зв’язки зміни актуальності тих чи інших напрямів досліджень. Спрогнозовано подальші напрями досліджень в галузі професійної підготовки фахівців з туризму.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Kitsa, Mariana, та Iryna Mudra. ВІЙНА ЯК ТЕМА У МАС-МЕДІА: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ПУБЛІКАЦІЙ НА САЙТАХ МЕДІА: «ТСН» ТА «УКРАЇНСЬКА ПРАВДА». Ivan Franko National University of Lviv, 2025. https://doi.org/10.30970/vjo.2025.56.13151.

Full text
Abstract:
У статті через порівняльний аналіз публікацій на сайтах українських медіа «ТСН» та «Українська правда» проаналізовано, як тему війни висвітлюють у сучасних медіа. Зосереджено увагу на тому, у який спосіб та як часто досліджувані медіа пишуть про війну в Україні. Проаналізовано тематику популярних українських медіа у воєнний час. З’ясовано, що різні інформаційні платформи відповідно до своїх можливостей та специфіки формують суспільну думку про війну, впливають на аудиторію. Ключові слова: війна, масмедіа, ТСН, Українська правда, теми війни, російсько-україн­ська війна, інформаційна політика.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Пилипенко, О. С. STEM-компетентності: сутність та структура. [б. в.], 2021. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4535.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена дослідженню проблеми моделювання структури та змісту математичної компетентності та компетентності у галузі науки, технологій та інженерії (STEM-компетентностей) учнів. Автором зазначено, що для України сьогодні актуальною постає проблема активного творчого розвитку учнів, які вміють мобілізувати знання на практиці та швидко адаптуватися до нестандартних ситуацій. Це зумовлює пошук забезпечення високої якості освіти на всіх рівнях. Можливим рішенням цієї проблеми є організація STEM-навчання, що вимагає формування в учнів STEM-компетентностей. Автором здійснено аналіз існуючих в наукових публікаціях та офіційних документах означень понять компетенція, компетентність, STEM-компетентності. З’ясовано компоненти STEM-компетентності, серед яких когнітивна, рефлексивно-аналітична, операційно-діяльнісна, ціннісно-мотиваційна. У статті визначено основні складові STEM-компетентності, яка складається зі здатності визначити проблему, умінні логічно розмірковувати, обґрунтовувати свої дії, розуміти та аналізувати різні точки зору у вирішенні проблем, вмінні нетрадиційно вирішувати проблему, здійснювати аналіз та оцінку отриманих результатів, формулювати дослідницьке завдання та визначати шляхи його вирішення, застосовувати знання в різних життєвих ситуаціях. З’ясовано, що методики, які спрямовані на формування STEM-компетентності учнів мають ґрунтуватися на застосуванні компетентнісного, діяльнісного та системного підходів до організації навчання. У роботі наголошується, що ключові компетентності за державний стандарт базової середньої освіти в Україні ґрунтуються на рекомендаціях Ради Європейського Союзу. Автором здійснено порівняння ключових компетентностей для навчання протягом усього життя в Україні та в Європейського Союзі, детально розглянуто уміння та ставлення пов’язані з STEM-компетентністю. Виявлено, що математичну компетентність та компетентність у галузі науки, технологій та інженерії в Європейському Союзі виділяють як єдине ціле, на відмінну від України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Розовський, Б., Ю. Івчук, О. Арсентьєва та ін. Напрями розвитку законодавства України в контексті євроінтеграції. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2023. https://doi.org/10.33216/reportsnu(uf-04-20)-2023-160.

Full text
Abstract:
У звіті відображені проведені викладачами кафедри дослідження, аналіз національних та міжнародних нормативно-правових актів, визначені тенденції та проблеми розвитку законодавства України в процесі гармонізації національ-ного законодавства з міжнародним. Досліджено процес адаптації національної нормативної бази до міжнарод-них стандартів, зокрема питання верховенства права, трудового права, соціально-го захисту та охорони праці. Аналізуються взаємодія міжнародних трудових ста-ндартів з українським законодавством, а також проблеми правового регулювання дистанційної зайнятості. Висвітлено роль Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у створенні ефективного механізму захисту прав людини в Україні. Розглянуто питання prima facie доказів, дотримання розумного строку кримінального провадження, а також проаналізована практика ЄСПЛ у справах щодо сепаратизму та міждержавних конфліктів. Окремий напрям дослідження зосереджено на євроінтеграційних аспектах удосконалення українського законодавства у сфері боротьби з корупцією та доступу до публічної інформації. Особлива увага приділена використанню цифрових інструментів у запобіганні корупції, забезпеченні прозорості діяльності державних органів та контролю за господарською діяльністю. Результати наукових досліджень носять комплексний характер і віддзеркалені у публікаціях видань, що є фаховими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Клюс, Ю. І., Є. А. Івченко, І. М. Семененко та ін. Теоретико-методологічні основи управління для забезпечення сталого розвитку на регіональному рівні в умовах гібридних загроз та постконфліктної трансформації. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, 2021. https://doi.org/10.33216/reportsnu(0119u100436)-2021-249.

Full text
Abstract:
Об’єктом дослідження є процеси управління на регіональному рівні сталим регіональним розвитком та організаційно-економічне забезпечення управління, механізми формування інтелектуального капіталу для сталого розвитку регіону в умовах гібридних загроз та постконфліктної трансформації. Метою роботи є розробка наукового підґрунтя та удосконалення теоретико-методологічних основ управління для забезпечення сталого розвитку на територіях постконфліктної трансформації на основі формування комплексного організаційно-економічного забезпечення управління на регіональному рівні та розробки дієвих механізмів розвитку інтелектуального капіталу. Для досягнення поставленої мети в темі використано методи: структурно- функціональний при аналізі процесів постконфліктної трансформації в Україні; методи експертного аналізу при визначенні ролі територіальних громад у мобілізації ресурсів та соціально-економічному розвитку на територіях постконфліктної трансформації; структурно-логічний аналіз при формуванні організаційно-економічного забезпечення системи регіонального управління. Систематизовано теоретико-методологічні основи управління для забезпечення сталого розвитку на регіональному рівні в умовах гібридних загроз та постконфліктної трансформації; запропоновано методологію організаційно-економічного забезпечення та формування інтелектуального капіталу для сталого розвитку регіону; запропоновано пропозиції та практичні рекомендації з удосконалення системи регіонального управління в умовах постконфліктної трансформації на території Луганської області.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Malinin, Volodymyr. УКРАЇНСЬКІ МЕДІАКОРПОРАЦІЇ НА МЕЖІ XX СТОЛІТТЯ. Ivan Franko National University of Lviv, 2025. https://doi.org/10.30970/vjo.2025.56.13150.

Full text
Abstract:
У статті здійснено спробу історичного аналізу впливу політичних видань епохи Павла Лазаренка на суспільно-політичний стан у державі, на формування переконань широкої громадськості за допомогою партійних медіа, а саме телевізійної компанії UTAR та газети «Новий час». У матеріалі також продемонстровано, як партійна преса України 90-х років творила імідж політиків та деяких політичних сил. Для порівняння процесів розвитку медіа в Україні та деяких інших країнах взято до уваги новітню медійну історію Швейцарії. Порівняльний аналіз здійснено у контексті проблем, пов’язаних з недопущенням бізнесменів до монопольного володіння пресою та з вивченням розбудови пресового бізнесу у давніх демократіях світу. Ключові слова: медіа Павла Лазаренка, медіахолдинги, медіамонополії, телеканал «Ютар».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!