To see the other types of publications on this topic, follow the link: Фінансовий аналіз в Україні.

Journal articles on the topic 'Фінансовий аналіз в Україні'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Фінансовий аналіз в Україні.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Бондаренко, Марія, та Ірина Боярко. "АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ І ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ". Вісник Університету банківської справи, № 1(40) (24 травня 2021): 11–18. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x1(40)2021237572.

Full text
Abstract:
Фінансовий сектор у сучасних реаліях розростання процесів фінансової глобалізації та забезпечуючи функціонування фінансового ринку як невід’ємної складової ринкової економічної системи, перетворився на домінуючий фактор розвитку, політичної і соціальної рівноваги в економіці. Оскільки розвиток i становлення фінансового ринку України є необхідною передумовою розвитку інших секторів економіки держави, доцільно дослідити сучасний стан фінансового ринку України.
 Визначено основні структурні елементи фінансового сектору України за ступенем їхнього розвитку і присутності на ринку. Досліджено д
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Нечипоренко, А. В., та Ю. С. Юрах. "АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В УКРАЇНІ". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 1-2 (4 грудня 2020): 271–84. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1-2.2020.271-284.

Full text
Abstract:
У статті здійснюється аналіз різних підходів до визначення поняття «фінансовий потенціал територіальних громад». Проведено аналіз результатів фінансової децентралізації в Україні. Представлено механізм управління фінансовим потенціалом територіальних громад, який базується на меті, цільових орієнтирах та напрямах управління. Досліджено основні тенденції розвитку територіальних громад в Україні. Розроблено пропозиції щодо активізації формування й реалізації фінансового потенціалу територіальних громад на сучасному етапі розвитку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Пилип’як, Вадим Володимирович. "КОНТРОЛЬ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У ФІНАНСОВИХ ПРАВОВІДНОСИНАХ ЗА УЧАСТЮ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ". New Ukrainian Law, № 6 (4 березня 2025): 158–64. https://doi.org/10.51989/nul.2024.6.23.

Full text
Abstract:
Сучасна система фінансового контролю та відповідальності в Україні вимагає ґрунтовного аналізу через її важливість для ефективного управління державними ресурсами, особливо у контексті бюджетних установ. Стаття має на меті дослідити механізми контролю та відповідальності, що забезпечують законність, прозорість і раціональне використання фінансів у публічному секторі. Фінансовий контроль представлено як комплекс заходів, спрямованих на забезпечення дотримання законності, фінансової дисципліни та ефективності у фінансовій сфері. Окрему увагу приділено аналізу відповідальності за порушення фінанс
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Рудь, Інна, та Тетяна Григоренко. "Використання та формування фінансових результатів у страхових компаніях України". International Science Journal of Management, Economics & Finance 2, № 4 (2023): 38–45. http://dx.doi.org/10.46299/j.isjmef.20230204.05.

Full text
Abstract:
Страхування в Україні є одним зі специфічних видів підприємницької діяльності, а його поява пов’язана з відміною державної монополії. Для дослідження сучасного стану страхового ринку України є необхідним проведення обґрунтованого аналізу фінансових результатів діяльності за всіма видами страхування, що в свою чергу дає можливість приймати узгоджені фінансові рішення страховиків стосовно рішення основних проблем та узгодження до подальшого розвитку. Розкрито основні критерії забезпечення стабільної діяльності страховика. Визначено поняття фінансових ресурсів страхової компанії як показника ефек
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Штанцель, Сергій. "ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ". Public Management and Policy, № 2(6) (14 лютого 2025): epp0028. https://doi.org/10.70651/3041-2498/2025.2.02.

Full text
Abstract:
У статті досліджено актуальну систему публічного управління ЄС у фінансовій сфері в мовах сучасних викликів та загроз. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю адаптації фінансового управління України до європейської системи менеджменту фінансовою безпекою. Метою є вивчення європейської практики публічного управління в сфері забезпечення фінансової безпеки. Дослідження спрямоване на виявлення особливостей фінансового регулювання в ЄС за складовими фінансової безпеки, тенденцій публічного управління у фінансовій сфері. У дослідженні використано такі методи як аналіз, статистичний огляд д
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Купріна, Наталія, Станіслав Шкарупа та Олег Антонюк. "Фінансові результати діяльності підприємств: сучасні аспекти методики аналізу в системі управління та роз-витку діяльності суб’єктів АПК України". Food Industry Economics 16, № 2 (2024): 34–43. http://dx.doi.org/10.15673/fie.v16i2.2939.

Full text
Abstract:
В статті доведено, що війна, яку розв’язала російська федерація проти України, суттєво вплинула на фінансові результати експортно-імпортних операцій та показники, які їх характеризують, але попри певного їх скорочення є позитивні зміни в торгівлі агроподовольчими товарами, що свідчить про поліпшення структури зовнішньоторговельного обороту та функціонування суб’єктів АПК навіть у період військових дій та складного економічного становища в Україні. З’ясовано, що збільшення фінансових результатів таких суб’єктів національної економіки можливо з використання такого інструменту в системі їх управл
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

А., А. Подолскі. "ОСОБЛИВОСТІ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ СУБ'ЄКТА МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА". ВЧЕНІ ЗАПИСКИ Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» 28 (25 травня 2022): 293–301. https://doi.org/10.5281/zenodo.7465075.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості оцінки фінансового стану суб’єкта малого підприємництва за даними чинної фінансової звітності. Вказано на значну роль малих підприємств в економіці України, оскільки вони створюють нові робочі місця та займають ті ніші виробництва, які не є привабливими для великого та середнього бізнесу. Визначено, що головною особливістю оцінювання фінансового стану малого підприємства є те, що основним джерелом інформації є Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва складі Балансу (форма № 1-м) і Звіту про фінансові результати (форма № 2-м), що має скорочений
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лютий, Ігор, Тетяна Затонацька, Володимир Коваленко та Сергій Рибак. "ОЦІНКА РІЗНИХ МЕХАНІЗМІВ ФІНАНСУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД". Financial and credit activity problems of theory and practice 5, № 58 (2024): 122–35. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.5.58.2024.4556.

Full text
Abstract:
В умовах обмеженості бюджетних ресурсів об’єднані територіальні громади України змушені шукати додаткові джерела фінансування відновлення та розвитку. Проведені реформи децентралізації дозволяють залучати для фінансування приватні кошти з використанням широкого діапазону фінансових інструментів. Метою дослідження є оцінка різних механізмів фінансування розвитку територіальних громад, що передбачає аналіз світового досвіду організації механізму фінансування, порівняльний аналіз різних інструментів фінансування розвитку й СВОТ-аналіз використання зелених облігацій для фінансування відновлення ОТ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Obushnyi, Sergiy, Kyrylo Arabadzhi та Kateryna Kostikova. "ФІНАНСОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В УКРАЇНІ: ШЛЯХ ДО ІННОВАЦІЙ ТА СТАБІЛЬНОСТІ". Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, № 11 (2023): 59–72. https://doi.org/10.32750/2023-0105.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу поточного стану фінтех-ринку в Україні, з фокусом на завданнях, що стоять перед урядом під час фінансової кризи, та швидкому впровадженню фінансових технологій. Фінансові технології (далі – фінтех) вносять докорінні зміни у фінансовий сектор, але вони й супроводжується значними ризиками. Проведено SWOT-аналіз вітчизняного фінтех-ринку, виявлено його сильні та слабкі сторони, можливості та загрози, а також ідентифіковано ключові ризики, що впливають на безпеку фінансового сектору. Проаналізовано комплекс факторів, які призвели до стрімкого розвитку фінтеху, включаючи д
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Vadym Polishchuk та Lesia Ishchuk. "СУТНІСТЬ ФІНАНСОВОЇ ІНКЛЮЗІЇ ТА ДОСТУПНОСТІ ДО ФІНАНСОВИХ ПРОДУКТІВ". Economic forum 1, № 1 (2022): 135–43. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2022-1-17.

Full text
Abstract:
У статті досліджено сутність фінансової інклюзії та доступність до фінансових продуктів. Визначено зв’язок поняття фінансової інклюзії з концепцією стійких фінансів. Досліджено зв’язок фінансової інклюзії з фінансовою грамотністю щодо підвищення інвестиційної активності. Визначено особливості діджиталізації фінансової системи, зокрема сучасних технологій банківського та страхового секторів. Досліджено важливі напрями посилення фінансової інклюзії в Україні. Основною метою дослідження є систематичне дослідження сутності фінансової інклюзії та доступності до фінансових продуктів. Систематизація
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Житар, М. О. "ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ІНСТИТУЦІОНАЛЬНО-СТРУКТУРНИХ ЗМІН У ФІНАНСОВОМУ СЕКТОРІ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ". Цифрова економіка та економічна безпека, № 2 (11) (25 березня 2024): 202–8. http://dx.doi.org/10.32782/dees.11-32.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розробці теоретико-методологічних засад інституціонально-структурних змін у фінансовому секторі економіки України, що включає аналіз існуючих наукових підходів, виявлення невирішених питань та обґрунтування нових методологічних підходів, які враховують специфіку національної економіки, глобальні тенденції та інноваційні процеси. Доведено, що фінансовий сектор відіграє важливу роль у розвитку будь-якої економіки, забезпечуючи капітальні потоки, фінансову підтримку для підприємств та споживачів, а також сприяючи формуванню і реалізації фінансової політики держави. В умовах суча
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Onyshchenko, Svitlana, та Bohdan Taranets. "Аналіз фінансової безпеки бізнесу в умовах пандемії". Економіка і регіон/ Economics and region, № 4(83) (8 грудня 2021): 84–91. https://doi.org/10.26906/eir.2021.4(83).2531.

Full text
Abstract:
У статті узагальнено теоретичні підходи й запропоновано розв’язання важливого наукового завдан- ня, формування й забезпечення фінансової безпеки бізнесу в умовах пандемії. Наслідки COVID-19 ймо- вірно, не матимуть нічого спільного з тим, що світ бачив досі, враховуючи силу та швидкість, з якими коронавірус поширився повсюдно. У цих умовах бізнес, має розглянути можливі форми прогнозування наслідків економічного впливу пандемії на їх фінансову безпеку. Досліджено проблеми визначення еко- номічної сутності поняття фінансової безпеки бізнесу. Визначено дестабілізуючі чинники, які негативно вплива
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Садчикова, І. В., Л. Л. Колотило, and А. Р. Волок. "FORMATION OF THE STRATEGY OF BANKING INSTITUTIONS IN UKRAINE IN THE CONDITIONS OF THE FINANCIAL MARKET DIGITALIZATION AND MACROECONOMIC INSTABILITY." Actual problems of regional economy development 2, no. 20 (2024): 267–78. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.20.267-278.

Full text
Abstract:
У статті проведений короткий історичний екскурс, щодо виникнення терміну «стратегія», застосовано старий та новий підходи до визначення поняття стратегії, наведені етапи стратегічного формування банківських установ у світовому банківському середовищі. Виокремлені сучасні наукові підходи до визначення поняття стратегії. Подано авторське визначення стратегії банківських установ в Україні. Наведені основні складові банківської стратегії, а саме генеральна стратегія, оперативна стратегія та стратегія окремо визначених стратегічних завдань, визначена їх роль у формуванні банківських стратегічних пр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Мельник, С. С. "CПЕЦІАЛІТЕТ НЕДОБРОСОВІСНОЇ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 1 (25 червня 2023): 6–33. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1.2023.6-33.

Full text
Abstract:
Для сьогодення актуальним є розробка та впровадження методик виявлення недобросовісної фінансової діяльності, зокрема і фінансового шахрайства тощо. Адже в умовах як донедавнього розвитку економіки, так і у процесі функціонування України в режимі війни проблема заволодіння фінансовими ресурсами в результаті недобросовісної фінансової діяльності, включаючи фінансове шахрайство, є особливо актуальною. Гострою актуальності потребує від учених зведення в єдину теоретичну конструкцію усіх суттєвих характеристик недобросовісної фінансової діяльності, що важливі для пізнання її закономірностей, зокре
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Zadvornyi, Iurii. "Можливості та виклики використання мобільних платежів і банкінгу для відновлення економіки України". Journal of Scientific Papers "Social Development and Security" 14, № 6 (2024): 159–71. https://doi.org/10.33445/sds.2024.14.6.16.

Full text
Abstract:
Мета роботи: дослідження можливостей і викликів впровадження мобільних платежів та банкінгу для забезпечення економічної стабільності та відновлення економіки України в умовах війни та в післявоєнний період. Дизайн/Метод/Підхід дослідження: статистичний аналіз, емпіричний аналіз, кейс-стаді, якісний аналіз, теоретичний аналіз, системний аналіз. Результати дослідження: узагальнено аналітичні дані, що необхідні для формування рекомендацій щодо впровадження мобільних платежів і банкінгу як інструментів економічної стабілізації та відновлення України. Запропоновано заходи для фінансових установ, д
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Шолудько, О., О. Грицина, О. Агрес та О. Рубай. "ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ІНСТРУМЕНТІВ ФІНАНСОВОГО ДИЗАЙН-МИСЛЕННЯ ТА МОЖЛИВОСТІ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 31 (7 липня 2024): 92–98. http://dx.doi.org/10.31734/economics2024.31.013.

Full text
Abstract:
У сучасному динамічному фінансовому секторі дизайн-мислення стає дедалі потужнішим інструментом для розробки інноваційних та орієнтованих на клієнтів продуктів і послуг. Фінансове дизайн-мислення поєднує методи дизайн-мислення з потребами та викликами фінансової сфери, використання яких може значно підвищити ефективність роботи фінансових установ, допоможе краще зрозуміти клієнтів, створить інноваційні продукти та послуги, а також покращить операційну діяльність. Досліджено та порівняно інструменти фінансового дизайн-мислення, оцінено їх ефективність та можливості застосування. Розглянуто та с
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Грудзевич, Уляна, та Андріана Дрозд. "ДІАГНОСТИКА ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ АТ «КРЕДОБАНК»". Вісник Університету банківської справи, № 3(42) (23 грудня 2021): 39–46. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x3(42)2021253522.

Full text
Abstract:
Анотація. Для досягнення фінансової стійкості банку потрібно постійно проводити аналіз його по-точного стану і планових показників з урахуванням ендогенних та екзогенних чинників. У цьому кон-тексті досліджено фінансову стійкість АТ «Кредобанк» і фактори впливу на неї за допомогою сучасноїметодики Z-score, яка вже довший час активно застосовується центральними банками багатьох кра-їн, а також науковцями Міжнародного валютного фонду, проте ще не здобула належного визнанняв дослідженнях фінансової стійкості в Україні. На основі фінансової звітності АТ «Кредобанк» побудо-вано логістичну модель, щ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Shchur, R. I., I. I. Plets, V. V. Matskiv та N. V. Biloshkurska. "ЗАСТОСУВАННЯ ДОСВІДУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН ЩОДО ЗДІЙСНЕННЯ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В УКРАЇНІ". Actual problems of regional economy development 2, № 18 (2022): 64–73. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.18.64-73.

Full text
Abstract:
В результаті дослідження встановлено можливості практичного застосування досвіду країн ЄС в частині модернізації фінансового контролю, що на відміну від наявних підходів, передбачає здійснення фінансового контролю в процесі реалізації цільових програм об’єднаних територіальних громад в Україні за трьома напрямами: 1) фінансовий контроль під час формування та коригування цільових програм об’єднаної територіальної громади (передбачає аналіз необхідності реалізації програми, перевірка відповідності та обсягів фінансового забезпечення, аналіз достатності ресурсів, аналіз динаміки індикаторів цільо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Гордей, О. Д., та Є. Г. Середа. "ВИКОРИСТАННЯ OPEN BANKING У БАНКІВСЬКІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ: МОЖЛИВОСТІ ТА РИЗИКИ". Підприємництво та інновації, № 31 (30 квітня 2024): 18–24. http://dx.doi.org/10.32782/2415-3583/31.3.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена вивченню проблем впровадження Open Banking в банківську систему України. В епоху цифрової економіки сучасні технології відкривають нові можливості для банківської галузі нашої країни. Фінансові інститути динамічно освоюють цифровий простір, впроваджують інформаційні технології та оптимізують бізнес-стратегії, а також впроваджують інноваційні продукти і послуги, працюють над прискоренням введення нових видів продуктів і послуг на фінансовий ринок. В останні роки набирає обертів і вже стає міжнародним трендом на фінансовому ринку новий напрямок цифрового банкінгу − система відк
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Totska, Olesia. "МЕХАНІЗМ ФІНАНСОВО-ІНВЕСТИЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗВИТКУ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЄПВО". Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 4, № 24 (2020): 80–88. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-04-80-88.

Full text
Abstract:
У статті здійснено аналіз вітчизняних авторефератів дисертацій, присвячених дослідженню фінансової сфери вищої освіти. Проаналізовано показники сателітного рахунку освіти в Україні за 2018 р. за фінансуючими організаціями (фінансовими агентами), провайдерами (постачальниками послуг) та функціями освіти. Сформовано механізм фінансово-інвестиційного забезпечення розвитку вищої освіти України в контексті функціонування Європейського простору вищої освіти (ЄПВО), який містить фінансових агентів, інструменти та відповідні заходи на макро-, мезо- й мікрорівнях. Наведено перелік документів ЄПВО. Сфор
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Бодаковський, Володимир. "ТЕОРЕТИКО-ПРИКЛАДНІ ЗАСАДИ ФУНКЦІОНУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ". Via Economica, № 4 (29 березня 2024): 19–27. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8559/2024-4-3.

Full text
Abstract:
В статті здійснено дослідження теоретико-прикладних засад функціонування фінансової системи, адже в складних умовах українське суспільство потребує ефективних та дієвих рішень в системі управління як на мікро- так і на макрорівнях. В процесі формування наукових результатів використано основні методи наукового пізнання, а саме емпіричні, теоретичні, синтез, абстрагування, узагальнення, когнітивно-ономасіологічний аналіз. Проведено оцінку наукових праць вчених, які працюють в сфері публічного права та фінансової науки, що дозволило виявити ряд закономірностей в формуванні фінансових концепцій. А
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Решетняк, Ярослав, та Олег Валаш. "Динаміка суспільного інтересу у сфері протидії фінансовим шахрайствам у контексті забезпечення фінансової безпеки". Scientific Bulletin of Polissia, № 1(28) (2024): 420–33. http://dx.doi.org/10.25140/2410-9576-2024-1(28)-420-433.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано тенденції у динаміці суспільного інтересу до питань протидії фінансовим шахрайствам у контексті забезпечення фінансової безпеки. Методологія ґрунтується на використанні вебінструменту Google Trends та піковому підході з використанням Google Trends Scale. За допомогою лінійних діаграм Google Trends здійснено трендовий аналіз за ключовими словами «фінансові шахрайства» та «фінансова безпека», в обох мовах (українська та англійська). Ключовими параметрами аналізу визначено: 1) часові рамки: з червня 2019 року по березень 2024 року; 2) межі: Україна та Увесь світ; 3) оцінка
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Бражник, Л. В., Д. С. Аранчій та В. С. Чоп. "ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ ПІДПРИЄМСТВА: УПРАВЛІННЯ ТА ЇХ ВЛИВ НА ФІНАНСОВИЙ СТАН". Цифрова економіка та економічна безпека, № 5 (05) (29 березня 2023): 115–20. http://dx.doi.org/10.32782/dees.5-18.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні вектори управління фінансовими ресурсами суб’єктів підприємництва. Розглянуто вплив фінансових ресурсів на прибутковість та фінансову стійкість. Ефективне управління може забезпечити економію коштів та підвищення прибутковості бізнесу, що в свою чергу призведе до нарощення фінансових ресурсів. Досліджено структуру джерел фінансування підприємств України в цілому та за їх розмірами, обґрунтовано необхідність їх збалансованості. Проведено аналіз динаміки фінансових результатів підприємств України та індексу фінансового стресу (2008-2022 рр.). Економічна нестабільність
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Деревко, Ю. О. "ОСОБЛИВОСТІ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ НЕБАНКІВСЬКИХ УСТАНОВ В УКРАЇНІ". Український економічний часопис, № 5 (31 травня 2024): 49–53. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8273/2024-5-9.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються особливості використання фінансових інструментів сектором небанківських установ в Україні, а також можливості подальшого розвитку цього сектору в складі фінансової системи. Метою дослідження є визначення особливостей та ефективності використання таких фінансових інструментів, їх вплив на розвиток економіки України, її стабільність. Методологія дослідження охоплює аналіз сектору небанківських установ як фінансової підсистеми, досліджено законодавчі акти, здійснено огляд наукових досліджень, публікацій та інших джерел, що стосуються розвитку небанківських установ і фінансо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Добрянська, Н. Б. "ЦИФРОВІЗОВАНЕ ДОМОГОСПОДАРСТВО ЯК РЕЗУЛЬТАТ ЦИФРОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ В УКРАЇНІ". Трансформаційна економіка, № 1 (06) (26 квітня 2024): 5–10. http://dx.doi.org/10.32782/2786-8141/2024-6-1.

Full text
Abstract:
У статті акцентується увага на змінах, які відбуваються з фінансовою поведінкою кожного наступного покоління членів домогосподарств. Проаналізовано передумови становлення такого соціально-економічного явища в сучасному суспільстві як «цифровізоване домогосподарство», зокрема, особливу увагу приділено проблематиці трансформації фінансової поведінки домогосподарств під впливом процесів цифровізації. Охарактеризовано зміни, які проявляються у суспільстві у зв’язку із високою інтенсивністю процесів цифровізації. Окреслено вплив представників різних поколінь на процес формування фінансової поведінк
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

ШТАНЦЕЛЬ, Сергій. "ІНСТИТУЦІЙНІ ОСНОВИ ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ БЕЗПЕКОЮ ДЕРЖАВИ В УКРАЇНІ". Наукові праці Міжрегіональної Академії управління персоналом. Політичні науки та публічне управління, № 2(74) (3 вересня 2024): 108–13. http://dx.doi.org/10.32689/2523-4625-2024-2(74)-17.

Full text
Abstract:
Глобалізація економіки, її структурні зміни, що призводять до посилення конкуренції, невизначеність макросередовища зумовлюють актуальність питань забезпечення фінансової безпеки як складової економічної безпеки держави, суспільства та особи. Фінансова безпека є елементом економічної та в сукупності національної безпеки. Фінансова безпека – це стан фінансово-банківської системи, за якого держава гарантує в певних межах загальноекономічні та соціальні умови діяльності державних установ управління та ринкових інститутів. Метою статті є аналіз інституційного середовища державного управління фінан
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Бортнюк, Т. Ю., та Г. М. Голя. "ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ". Pedagogical Sciences: Theory and Practice, № 3 (10 січня 2022): 135–41. http://dx.doi.org/10.26661/2786-5622-2021-3-18.

Full text
Abstract:
У статті акцентовано увагу на тому, що сучасний світ неможливо уявити без фінансів. Вони забезпечують функціонування усіх сфер суспільства. Фінансова обізнаність допомагає зрозуміти ключові фінансові поняття і використовувати їх для прийняття рішень про доходи, витрати і заощадження, для вибору відповідних фінансових інструментів, планування бюджету, нагромадження коштів на майбутні цілі тощо. Аналіз сучасної ситуації в Україні свідчить про досить низький рівень знань із фінансових питань серед населення. Проблема підвищення фінансової грамотності населення є нагальною в умовах сьогодення. Від
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Долженков, О. В. "УДОСКОНАЛЕННЯ АДМІНІСТРУВАННЯ ПОДАТКУ З ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ІЗ МЕТОЮ ПІДВИЩЕННЯ ПРИВАБЛИВОСТІ ОПЕРАЦІЙ З ІНВЕСТИЦІЙНИМИ АКТИВАМИ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ В УКРАЇНІ". Знання європейського права, № 3 (3 лютого 2021): 89–93. http://dx.doi.org/10.32837/chern.v0i3.105.

Full text
Abstract:
Аналіз чинного податкового законодавства України, що пов'язане з питаннями оподаткування податком з доходів фізичних осіб операцій з інвестиційними активами, свідчить про неоднозначне тлумачення норм Податкового кодексу України з боку контролюючих органів, що, у свою чергу, створює фіскальні перепони для активного залучення податкових резидентів України до операцій з інвестиційними активами як на території України, так і за її межами.
 У статті зазначено, що фінансовий результат за операціями із цінними паперами чи деривативами визначається платником податку. При цьому платник податку виз
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Бодаковський, Володимир. "ДЕФІНІТИВНА СУТЬ КАТЕГОРІЇ «ФІНАНСИ» В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ФІНАНСОВОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ". Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ (серія економічна), № 1 (28 червня 2024): 3–11. http://dx.doi.org/10.32782/2311-844x/2024-1-1.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто основні підходи до формування категорії «фінанси» фінансовою наукою в умовах складного фінансово-політичного становища української державності. Своєчасним є огляд результатів наукової діяльності вчених-фінансистів. Це дозволило сформувати напрями оцінки фінансової інформації, закласти основи фінансового наукового екаутингу. Зазначена сфера дотична до процесів цифровізації економічної системи, дозволить створити передумови для покращення теоретико-прикладних досліджень. Використовуються дієві наукові інструменти систематизації фінансових знань та побудови наукової бази даних
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Забаштанська, Тетяна, та Ігор Чередниченко. "Фінансовий моніторинг як інструмент протидії новітнім загрозам в умовах цифровізації". Problems and prospects of economics and management, № 2(38) (2024): 211–19. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5215-2024-2(38)-211-219.

Full text
Abstract:
Фінансовий моніторинг є ключовим інструментом у боротьбі з фінансуванням війни та тероризму, особливо в умовах цифровізації економіки України. Цифровізація суттєво змінила підходи до фінансового моніторингу. Впровадження сучасних технологій дозволяє підвищити ефективність виявлення підозрілих фінансових операцій та покращити координацію між державними органами та фінансовими установами. У статті досліджено систему фінансового моніторингу України та її роль у запобіганні та виявленні фінансових потоків, які можуть бути спрямовані на підтримку військових конфліктів та терористичних угруповань. Т
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Ptashchenko, Liana, та Daria Kolinchuk. "Актуалітети підвищення рівня фінансової грамотності українців у період розвитку фінтех". Економіка і регіон/ Economics and region, № 4(83) (8 грудня 2021): 92–99. https://doi.org/10.26906/eir.2021.4(83).2532.

Full text
Abstract:
Метою статті є дослідження проблем та визначення пріоритетних напрямів підвищення рівня фінансової грамотності населення в період активного розвитку цифрових технологій на фінансовому ринку в Україні. Доводиться думка, що фінансова грамотність є одним з головних інструментів подолання бідності та драйвером економічного процвітання країни, оскільки суспільство може досягти економічних успіхів тільки тоді, коли громадяни мають навички прийняття відповідальних і свідомих рішень у фінансовій сфері та здатні формувати власний добробут. Фінансово свідоме суспільство є одними з найважливіших факторів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Diorditsa, Oksana. "Комплексний аналіз досвіду впровадження децентралізації державної влади в Україні". Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, № 1 (3) (26 квітня 2018): 90–95. http://dx.doi.org/10.29038/2524-2679-2018-01-90-95.

Full text
Abstract:
Розглянуто основи державного регулювання процесів децентралізації на місцевому рівні в Україні, які спрямовані на ефективний результат проведення адміністративної реформи. Необхідність останньої зумовлена певними причинами, головними з яких є неефективна організація виконавчої влади на рівні району та області, зокрема високий рівень централізації влади (замість децентралізації, тобто передання багатьох повноважень органам місцевого самоврядування); нераціональний адміністративно-територіальний устрій, що характеризується великою кількістю дрібних населених пунктів; неефективне місцеве самовряд
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Яструбецька, Л. С. "КОМПЛЕКСНА МЕТОДИКА ОЦІНКИ РІВНЯ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ СУБ'ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ ЗА УМОВ ГІБРИДНИХ ЗАГРОЗ". Підприємництво та інновації, № 17 (30 квітня 2021): 75–82. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/17.15.

Full text
Abstract:
В умовах пандемії COVID-19 суттєвих змін зазнали як світова економічна система, так і фінансова система кожної держави та ділової одиниці зокрема. Карантинні заходи сприяли ще більш стрімкому впровадженню інформаційних технологій у фінансові процеси, зумовивши виникнення оновленого формату функціонування суб'єктів підприємництва з одночасним поширенням і нових гібридних загроз їх фінансовій безпеці. У цьому контексті у статті обґрунтовано необхідність ефективного управління фінансовою безпекою суб'єктів підприємництва, ключовим етапом якого є оцінка рівня фінансової безпеки. Здійснено порівнял
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Melnichyk, Yu M. "АНАЛІЗ СТРАХОВИКІВ НА РИНКУ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ". Actual problems of regional economy development 2, № 12 (2016): 91–98. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.12.91-98.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу ринку страхування життя в Україні. Метою дослідження є аналіз фінансового стану лідерів-страховиків з довгострокового страхування життя. У статті розглянуто показники діяльності страховиків, проаналізовано фінансовий стан компаній. Зроблено висновки щодо стану страховика на ринку страхування життя.
 У дослідженні використано сукупність загальнонаукових і спеціальних методів, які взаємопов’язані між собою та застосовувалися у роботі в логічному та послідовному зв’язку.
 Зроблено висновки та запропоновано пропозиції щодо поліпшення фінансового стану страховикі
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Міщенко, Р. О. "Інвестиційний потенціал України в умовах економічної нестабільності". Збірник наукових праць Університету державної фіскальної служби України, № 1 (25 січня 2023): 135–60. http://dx.doi.org/10.33244/2617-5940.1.2022.135-160.

Full text
Abstract:
У статті визначенно стан та особливості інвестиційного потенціалу України в умовах сучасної фінансово-економічної нестабільності, досліджено особливості формування доходів державного бюджету. Наведено статистичні дані про надходження інвестицій і проаналізовано економічний розвиток інвестиційної діяльності. Розкрито джерела інвестиційної діяльності. Наведено інструменти підвищення інвестиційної діяльності в Україні. Розглянуто фінансове забезпечення в системі доходів і методологічні засади системи оподаткування фізичних осіб в Україні. Проаналізовано методику оподаткування податком на доходи ф
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Олександренко Ірина та Левіс Роман. "ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ БЕЗПЕКОЮ ПІДПРИЄМСТВ АГРОСЕКТОРУ". Економічний форум 1, № 3 (2023): 141–47. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2308-8559-2023-3-18.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто питання управління фінансовою безпекою підприємств аграрного сектору, що є ключовим аспектом стабільного функціонування даної галузі. Запропоновано огляд теоретичних засад управління фінансовою безпекою підприємств агросектору, визначено основні аспекти фінансової безпеки, включаючи оцінку фінансового ризику, управління ліквідністю та капіталом, аналіз фінансових показників та стратегії фінансової стійкості підприємств агросектору, розглянуто основні концепції та методи управління фінансовою безпекою, враховуючи специфіку аграрного сектору. Основною метою дослідження є огля
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Shyshkina, O. V. "ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ФІНАНСОВИХ УСТАНОВ: РИЗИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ". Actual problems of regional economy development 2, № 19 (2023): 130–43. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.19.130-143.

Full text
Abstract:
Метою даної статті є дослідження основних видів цифрових технологій, ризиків і перспектив їх використання у діяльності фінансових установ. Для досягнення поставленої мети було використано такі методи дослідження: аналітичний – для збору, аналізу і опису цифрових технологій для більш глибокого розуміння наукової проблеми; експертний – для оцінки ризиків та перспектив розвитку цифрових технологій; критичний аналіз і компаративний аналіз для порівняння сучасного та перспективного станів впровадження цифрових технологій фінансовими установами України; метод наукового узагальнення – для виявлення п
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Мельничук, Ю. М. "НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ НЕЗАЛЕЖНОГО РЕГІОНУ". Actual problems of regional economy development 2, № 16 (2020): 170–78. http://dx.doi.org/10.15330/apred.2.16.170-178.

Full text
Abstract:
Стаття «Напрями підвищення фінансової стійкості підприємств в умовах незалежного регіону» спрямована на дослідження фінансової стійкості підприємства, шляхів її досягнення в умовах формування незалежного регіону в Україні. Метою статті є проаналізувати фінансову стійкість підприємства як складову економічної стійкості незалежного регіону. У роботі застосовувалась сукупність методів дослідження, що становить методологію аналізу та організації основних публікацій, законодавчих актів та законів, а саме методи узагальнення, порівняння, хронологізації, аналізу та узагальнення. Використовується скла
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Кльоба, Лев, та Тарас Кльоба. "КІБЕРЗАГРОЗИ БАНКІВСЬКОГО СЕКТОРА В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ". Financial and credit activity problems of theory and practice 5, № 46 (2022): 19–28. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.5.46.2022.3883.

Full text
Abstract:
Метою статті є визначення особливостей кібератак та кіберзагроз банківського сектора в умовах воєнного стану в Україні. Проаналізовано загальносвітові тенденції кібератак на фінансовий сектор та виявлено активне використання SMS-повідомлень та електронних поштових повідомлень із посиланнями чи шкідливим кодом усередині, активні DDOS-атаки, атаки на інфраструктуру банків. Досліджено законодавство України щодо кіберзагроз , висвітлено основні типи атак на банківський сектор (Deepfakes, ZeroTrust, фішинг, DDОS, брутфорс, IDOR, XSS-уразливість, SQL-ін'єкція, установлення зловмисного програмного за
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Федина, В. В., та Т. І. Довгань. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОГО СТАНУ БАНКІВСЬКОЇ УСТАНОВИ". Economics and management, № 2 (2023) (23 червня 2023): 78–89. http://dx.doi.org/10.36919/2312-7812.2.2023.78.

Full text
Abstract:
В статті розкрито основні теоретичні аспекти оцінки фінансового стану банку та окреслено основні напрями його зміцнення в сучасних умовах господарювання. Проаналізовано різні підходи щодо трактування поняття «фінансовий стан банку» і на цій основі представлено авторське визначення, де під фінансовим станом банку розуміється характеристика фінансовоекономічної діяльність банківської установи за допомогою певної системи аналітичних показників у чітко визначений момент часу. Зазначено, що стійкість банку є головною системою оцінки банківського стану, а фінансова стійкість є повноцінним відображен
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Черниш, Ольга Василівна. "АНАЛІЗ КЕЙСІВ ІНОЗЕМНИХ FINTECH-КОМПАНІЙ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В УКРАЇНІ". Науковий вісник Львівського державного університету внутрішніх справ (серія економічна), № 1 (30 листопада 2023): 117–24. http://dx.doi.org/10.32782/2311-844x/2023-1-16.

Full text
Abstract:
У статті визначено стратегічне значення розвитку FinTech в Україні на основі кейси іноземних FinTech-компаній. Досліджено елементи фінансово-кредитних установ, які забезпечують належні умови функціонування даного ринку та встановлено відмінні риси вітчизняного ринку FinTech. Уточнено визначення сутності поняття «FinTech» як інновації заснованої на використанні інформаційних технологій радикальної інновації у фінансовій сфері, впровадження якої призводить до кардинальних змін у фінансових продуктах, технологіях (процесах), бізнес-моделях фінансових посередників, а також до появи нових суб’єктів
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Мошковська, Галина. "Міжнародний досвід навчання фінансової грамотності дітей та молоді". New pedagogical thought 119, № 3 (2024): 3–8. http://dx.doi.org/10.37026/2520-6427-2024-119-3-3-8.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена міжнародному досвіду навчання фінансової грамотності дітей та молоді. У ній окреслено сучасну ситуацію в суспільстві щодо означеного питання та потребу у фінансовій освіті в закладах освіти. Проаналізовано стан дослідження проблеми в теорії та практиці початкової освіти. Здійснено аналіз міжнародного досвіду щодо навчання фінансової грамотності та організації освітнього процесу, спрямованого на розвиток фінансових навичок учнів початкової школи. Підкреслено, що фінансова грамотність і фінансова освіта не є новими категоріями для світового досвіду навчання молоді. Кількість кр
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Дранус, В., Л. Дранус та Н. Трушкіна. "ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ ПЛАТОСПРОМОЖНІСТЮ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УКРАЇНІ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 30 (16 листопада 2023): 151–56. http://dx.doi.org/10.31734/economics2023.30.151.

Full text
Abstract:
Страхування здійснюється з метою залучення та акумулювання коштів страховиками для виконання зобов’язань перед своїми клієнтами, а також для подальшого інвестування в розширення страхової діяльності та розвиток економіки країни. Успішна діяльність страхових компаній значною мірою залежить від рівня їх фінансового стану, тобто фінансової стійкості та платоспроможності. Фінансовий стан страхової компанії характерний показниками, які описують її здатність до розвитку й успішної роботи в конкурентному ринковому середовищі. Стійкий фінансовий стан страховика є запорукою розвитку в умовах ринкової е
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Totska, Olesia. "СИСТЕМА МЕТОДІВ АНАЛІЗУ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ КЛЮЧОВИХ СФЕР ДІЯЛЬНОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ". Economic journal of Lesia Ukrainka Eastern European National University 3, № 23 (2020): 58–66. http://dx.doi.org/10.29038/2411-4014-2020-03-58-66.

Full text
Abstract:
У статті розроблено методологічний алгоритм комплексної діагностики розвитку й ефективності управління вищою освітою України на макро- та мікрорівні, який складається з чотирьох послідовних етапів: аналіз розвитку вищої освіти в Україні; аналіз ефективності управління розвитком вищої освіти в Україні; прогнозування розвитку вищої освіти в Україні; розробка стратегічних напрямів розвитку вищої освіти в Україні. Охарактеризовано використовувані для аналізу освітньої, наукової, фінансово-інвестиційної сфер діяльності вищої освіти методи: SWOT-аналіз, компонентний аналіз, критичного шляху, дерево
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Тімошенко, Н. М., І. В. Гнидюк та Л. М. Маршук. "ФІНАНСОВА ІНКЛЮЗІЯ, ЯК СТРАТЕГІЧНИЙ НАПРЯМ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ". Інклюзивна економіка, № 1 (03) (29 березня 2024): 82–87. http://dx.doi.org/10.32782/inclusive_economics.3-13.

Full text
Abstract:
У статті досліджено питання розвитку фінансової інклюзії в Україні та можливості застосування передового європейського досвіду, враховуючи напрями європейської інтеграції. Досліджено сутність фінансової інклюзії, визначено її основні складові елементи. На основі проведеного аналізу індексів фінансової грамотності та фінансової інклюзії, визначено найбільш проблемні категорії учасників фінансового ринку, які можуть стати перспективним джерелом акумуляції вільних коштів. Всі запропоновані заходи визначено згідно Стратегії розвитку фінансового сектору України та, зокрема, визначеної цілі – відпов
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Татарин, Наталія, та Катерина Підручняк. "ОСОБЛИВОСТІ ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТРАХОВИХ КОМПАНІЙ В УКРАЇНІ". Молодий вчений, № 5 (105) (31 травня 2022): 30–35. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-5-105-6.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості фінансової діяльності страхових компаній в Україні на сучасному етапі. Здійснено структурно-динамічний аналіз доходів та витрат страхових компаній України протягом останніх років. Проведено аналіз обсягів фінансових результатів в розрізі видів діяльності страховика. Досліджено взаємозв’язок динаміки кількості страхових компаній та обсягу чистого прибутку страховика протягом останніх років. Крім того розглянуто динаміку сплати податку на прибуток страховими компаніями України. Виділено вітчизняні умови діяльності страховиків, за рахунок яких ускладнюється функціо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Гуцул, Анатолій. "ПРИНЦИПИ ТА ФУНКЦІЇ ОПОДАТКУВАННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВ". Збірник наукових праць Державного податкового університету, № 2 (28 листопада 2024): 9–13. https://doi.org/10.32782/2617-5940.2.2024.2.

Full text
Abstract:
Оподаткування – одне з першочергових питань внутрішньої політики будь-якої держави. Будь-яка адміністрація в розвинутих країнах має постійний пріоритет удосконалення податкової системи. Саме ця розбіжність у попиті на підвищення податкових зборів і попиті на створення сприятливих умов для вітчизняного підприємництва стає основною причиною змін у податковому законодавстві. Будь-де і будь-де, незалежно від обраної моделі економічного розвитку, оподаткування є обов’язковою частиною фінансової системи. Проблема в тому, що податок – складна категорія. Беручи до уваги податкові категорії в Україні,
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

БУГЕЛЬ, Юлія, та Оксана ЛОПАТОВСЬКА. "УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ СТІЙКІСТЮ БАНКІВ: АСПЕКТ АНАЛІЗУВАННЯ". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 3 (29 серпня 2024): 87–92. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2024-13-12.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються аспекти управління розвитком банків та банківської системи країни. Аналізуються питання фінансової стійкості банків, для чого розроблено й апробовано авторський методичний підхід до аналізування фінансово-економічного стану та стійкості банківських структур в Україні. Метою дослідження визначено здійснення аналізу заради формування повноцінної інформаційно-аналітичної картини з ухвалення рішень в частині забезпечення високого рівня фінансової стійкості банків. Доведено, що під фінансовою стійкістю банків слід розуміти їх здатність протистояти макроекономічним факторам, в
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Східницька, Г., та Р. Хірівський. "ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ФІНАНСОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ В УКРАЇНІ". Bulletin of Lviv National Environmental University. Series AIC Economics, № 30 (16 листопада 2023): 65–71. http://dx.doi.org/10.31734/economics2023.30.065.

Full text
Abstract:
У сучасному світі фінансові технології відіграють усе більшу роль в економіці. Фінтех-компанії виводять на ринок нові продукти та послуги, що забезпечують зручність і швидкість фінансових операцій. Це дає споживачам більше можливостей керувати своїми фінансами та знижує вартість фінансових операцій.
 Україна також переживає етап стрімкого розвитку фінтех-індустрії. Проте потенціал невикористаних можливостей розвитку фінтех-компаній на фінансовому ринку України лише збільшується. Пожвавлення розвитку ринку фінансових технологій в Україні є завданням як для влади, так і для бізнесу, що спри
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Глухов, М. О. "ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РИНКУ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ ПОСЛУГ". Київський економічний науковий журнал, № 9 (30 квітня 2025): 55–63. https://doi.org/10.32782/2786-765x/2025-9-7.

Full text
Abstract:
Актуальність дослідження фінансово-економічного розвитку ринку телекомунікаційних послуг обумовлено визначним місцем телекомунікаційного ринку в економіці країни та у житті суспільства в умовах війни. Досліджено тенденції та перспективи розвитку шляхом аналізу фінансово-економічних показників суб’єктів ринку телекомунікаційних послуг України. Проаналізовано аналітичну інформацію на основі даних Державної служби статистики України, що знаходиться у відкритому доступі для порівняльного аналізу та критичного дослідження критеріїв, що можуть мати вплив на розвиток даного сектору економіки. Система
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!