Academic literature on the topic 'Центральний процесор'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Центральний процесор.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Центральний процесор"

1

Ozerchuk, I. "Архітектура платформи програмно-визначеного радіо на основі процесора загального призначення". COMPUTER-INTEGRATED TECHNOLOGIES: EDUCATION, SCIENCE, PRODUCTION, № 54 (28 березня 2024): 165–70. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2524-0560-2024-54-20.

Full text
Abstract:
У межах статті проведено розробку архітектури платформи програмно-визначеного радіо на основі процесора загального призначення. Наголошується, що прогрес у цифровій обробці радіосигналів, широке проникнення у всі сфери діяльності бездротових технологій зумовили появу нових видів радіосистем званих програмно-визначеним радіо. Підкреслюється, що основною тенденцією виступає локалізація аналогових елементів радіосистем (фільтрів, підсилювачів, генераторів несучої частоти, цифро-аналогових та аналого-цифрових перетворювачів) на входах/виходах радіосистем, широке застосування цифрових методів обробки радіосигналів, децентралізація цифрової обробки. Зазначається, що у класичному поданні програмно-визначена радіосистема (Software Defined Radio, SDR) являє собою центральний протокол, сигнально-інформаційний потік, процесор (або протокольний процесор), оснащений приймальним та передавальним блоками. Наведено архітектуру платформи SDR на основі GPP та підкреслено, що програмно-визначена радіосистема може складатися з кількох ПЛІС та обслуговувати кілька незалежних радіоканалів. Велика кількість комунікаційних процесорів забезпечує одночасну обробку кількох потоків даних. Самі собою комунікаційні процесори може бути кількох типів, кожен із яких оптимізовано до роботи з певним типом сигналів. Також, зазначається, що окремі типи процесорів можуть бути виділені для аналізу сигналів, збирання статистики або фільтрації пакетів. Можливості перепрограмування (повного чи часткового) дозволяють змінювати кількість та склад комунікаційних процесорів залежно від поточних умов роботи. Використання високошвидкісних сучасних послідовних приймачів, а також великої кількості паралельних каналів дозволяє поширити структуру міжз'єднань за межі одного кристала та з малими витратами поєднувати кілька ПЛІС у систему
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Сергієнко, Анастасія, Олена Балалаєва та Анастасія Гребенькова. "РОЗРОБКА ВЕБ-ДОДАТКУ ДЛЯ ОБЛІКУ ФІНАНСІВ ТА ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА ДОПОМОГОЮ БІБЛІОТЕК WEBIX UI LIBRARY ТА DHTMLX ДЛЯ СИСТЕМИ НА ОСНОВІ М-ТЕХНОЛОГІЙ". Наука та виробництво, № 25 (7 вересня 2023): 75–86. http://dx.doi.org/10.31498/2522-9990252023286712.

Full text
Abstract:
У роботі проведено дослідження можливостей технології Webix для поліпшення користувацького інтерфейсу облікової системи на основі М-технологій. Виконано огляд існуючого програмного забезпечення для автоматизації бухгалтерського обліку за різними видам фінансово-господарської діяльності, виявлено їхні недоліки. Обґрунтовано основні функціональні вимоги до системи обліку фінансів та господарської діяльності, що створюється для підприємства «Електротехприлад». Обґрунтовано використання М-технологій, мов HTML, CSS та JS-бібліотек Webix та DHTMLX для реалізації програмного забезпечення. На етапі проєктування системи побудовано UML-діаграми варіантів використання, класів та розгортання. Розроблено програмний продукт для обліку фінансів та господарської діяльності на підприємстві «Електротехприлад». Розглянуто основні режими системи: документи, рахунок, звітність, довідники, сервіс, закінчення роботи. Реалізовано інтерфейс програми на сторінці документів за допомогою бібліотек Webix та DHTMLX. Проведено дослідження показника роботи при знаходженні 1 та 100 користувачів у системіза допомогою розширення LocalSpeed для технологій Webix та DHTMLX. Проведено дослідження витрат ресурсів за допомогою утиліти «Монітор ресурсів». Результати експериментальних досліджень показали, що робота одразу 100 користувачів у системі з використанням бібліотеки DHTMLX на 13,32 % більше споживала фізичну пам'ять і на 3 % більше навантажувала центральний процесор, ніж при використанні Webix UI Library. Швидкість завантаження сторінки з технологією DHTMLX за умови знаходження одного користувача в системі відбувається швидше на 4,65 %, але за умови знаходження одразу 100 користувачів технологія Webix відображає сторінку на 20,5 % швидше.Встановлено, Webix в порівнянні з DHTMLX є досить ефективною при роботі з великою кількістю користувачів, але не придатна ефективна для багатокористувального режиму
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Новіков, Олександр, та Костянтин Коляда. "ПРАКТИКА ВИКОРИСТАННЯ ІНСТРУМЕНТІВ VULKAN API ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ". Grail of Science, № 26 (23 квітня 2023): 237–41. http://dx.doi.org/10.36074/grail-of-science.14.04.2023.041.

Full text
Abstract:
Vulkan – це API для роботи з графічним процесором, який прийшов на заміну OpenGL. Він краще підходить для сучасних архітектур графічних процесорів і створює нові підходи для роботи з графічним процесором. Vulkan дає інженерам більше контролю над графічним процесором та взаємодією графічного процесору з центральним процесором. Але це може призвести до неоптимального використання інструментів Vulkan. В цій статті описані методики для підвищення продуктивності роботи програмного забезпечення, направленого на роботу з графічними процесорами за допомогою Vulkan API.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гладкий, А. М., та А. В. Желизко. "Вероятностные характеристики суммы детерминированного сигнала и шума со средней частотой, равной кратной частоте сигнала". Известия высших учебных заведений. Радиоэлектроника 38, № 4 (1995): 58–62. http://dx.doi.org/10.20535/s00213470199504008x.

Full text
Abstract:
Исследована смесь детерминированного сигнала и узкополосного случайного процесса с центральной частотой, равной кратной частоте сигнала. Получены одномерная плотность вероятности, первый начальный и второй центральный моменты огибающей и фазы смеси.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Кошелев, Виталий Иванович, та В. Н. Горкин. "Повышение точности оценки центральной частоты узкополосного процесса в процессоре БПФ". Известия высших учебных заведений. Радиоэлектроника 47, № 1 (2004): 67–73. http://dx.doi.org/10.20535/s0021347004010108.

Full text
Abstract:
Предложены алгоритмы уточнения оценки центральной частоты узкополосного процесса, которые могут использоваться совместно с обнаружением сигнала в процессоре быстрого преобразования Фурье. Получены аналитические поправки к оценке для некоторых весовых функций (окон). Разработан интерполяционный алгоритм уточнения этой оценки для произвольных окон. Определены выигрыши в точности измерения центральной частоты для различных методов и применяемых весовых функций.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Бараненко, Д. В. "ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ В ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ". Прикарпатський юридичний вісник, № 6(35) (7 травня 2021): 66–70. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i6(35).690.

Full text
Abstract:
У статті досліджено теоретичні та практичні аспек­ти реалізації електронного урядування в діяльності центральних органів виконавчої влади. Наголошено, що електронне урядування в Україні стало невід’єм­ною частиною політико-адміністративного дискурсу, за допомогою якої центральні органи виконавчої влади демонструють свою відповідність вимогам часу, відкри­тість та поступ на шляху до демократизації, створюю­чи окремі підрозділи, які безпосередньо відповідають за цей напрям діяльності, ухвалюють відповідні нор­мативно-правові акти. Вказано, що з’ясування сутнос­ті електронного урядування дозволяє визначити його як систему інформаційної взаємодії органів публічної влади із суспільством шляхом поєднання внутріш­ньої (урядової) та зовнішньої (суспільної) інфраструк­тур через владні Інтернет-представництва, що значно збільшує рівень доступності публічних послуг та суттє­во скорочує строки їх надання. Доведено, що електро­нне урядування має кілька аспектів, які відображають його теоретико-методологічні, організаційні, інсти- туційні, нормативно-правові, технологічні та інші основи. А комплексне вивчення цих аспектів є обов’яз­ковою передумовою отримання цілісного системного уявлення про нього та опанування відповідних знань і навичок фахівця організаційних систем електро­нного урядування будь-якого рівня. Підкреслено, що впровадження е-урядування є складним процесом, що потребує значних матеріальних, інтелектуальних і фі­нансових ресурсів та вирішення комплексу правових, організаційних і технологічних проблем.
 Установлено, що електронне урядування є систе­мою взаємодії центральних органів виконавчої вла­ди з окремим громадянином та суспільством у цілому через інформаційно-комунікаційні технології. Дове­дено, що модернізація діяльності центральних орга­нів виконавчої влади втілюється у розробленні і реа­лізації концепції електронного врядування в Україні, покликаної забезпечити: легкість доступу до інформа­ції про діяльність, структуру, статус, режим роботи, місцезнаходження, результати діяльності централь­них органів виконавчої влади; спрощення процедури та можливість електронного звернення до центральних органів виконавчої влади з метою ухвалення рішень, надання адміністративних послуг їх замовникам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Романюк, Олександр, Вадим Мазур, Наталія Тітова, Тетяна Коробейнікова та Анна Глоба. "АНАЛІЗ ІНТЕГРОВАНИХ ВБУДОВАНИХ ГРАФІЧНИХ ПРОЦЕСОРІВ". SWorldJournal, № 22-01 (30 листопада 2023): 119–24. http://dx.doi.org/10.30888/2663-5712.2023-22-01-053.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Абумуслимов, С. С., А. А. Курбанова та Э. Х. Мурдалова. "ПСИХОФИЗИОЛОГИЧЕСКОЕ РАЗВИТИЕ ШКОЛЬНИКОВ ЧЕЧЕНСКОЙ РЕСПУБЛИКИ В УСЛОВИЯХ ГОРОДА И СЕЛА". Всероссийская студенческая научно-практическая конференция «Актуальные вопросы экологической физиологии», № 1 (4 квітня 2023): 76–89. http://dx.doi.org/10.36684/84-1-2023-76-89.

Full text
Abstract:
Проведено комплексное исследование психофизиологических параметров у школьников сельской и городской местности Чеченской Республики. Изучены особенности произвольного внимания, восприятия, памяти, силы нервных процессов и центральных нервных регуляторных механизмов ритма сердца в зависимости от условий проживания. Дается оценка состоянию психофизиологических функций мозга, силы нервных процессов, центральных нервных механизмов регуляции ритмической функции сердца у школьников города и села ЧР, а также адаптированности школьников села и города к учебным нагрузкам. Показатели произвольного внимания, объемы кратковременного и долговременного запоминания и сила нервных процессов в основном были выше у городских школьников. Параметры центральной нервной регуляции ритмической активности сердца были ниже у сельских школьников. Результаты исследования могут быть использованы при оценке уровня адаптированности к учебным нагрузкам городских и сельских школьников.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Аброркулов, Аброр Бахтиёрович. "РОЛЬ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН В ОБЕСПЕЧЕНИИ ФИНАНСОВОЙ СТАБИЛЬНОСТИ И ПРОЦЕССОВ ИНТЕГРАЦИИ В ЦЕНТРАЛЬНОЙ АЗИИ". SCHOLAR 1, № 33 (2023): 84–89. https://doi.org/10.5281/zenodo.10339722.

Full text
Abstract:
<i>Развал советского союза и объявление независимости многих государств, которые ранее были частью одной большой машины советского союза, вызвало многочисленные конфликты по многим странам и регионам. И регион Центральной Азии не стал исключением, так в результате вооружённых конфликтов, этнических проблем в некоторых частях региона и высокая угроза распространения терроризма сыграли ключевые роли в возникновении конфликтов между странами и "торможении" процессов интеграции в регионе. А странам Центральной Азии необходимо, согласно концепции географического детерминизма, так как с точки зрения географии вся Центральная Азия составляет единый комплекс. Кроме этого доля ВВП каждых стран в отдельности низок чтобы оказывать своё давление на мировые процессы или отстаивать свою точку зрения.</i>
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Джукаева, М. А., та М. И. Муслимова. "РИСКИ И ПЕРСПЕКТИВЫ РАЗВИТИЯ ЦИФРОВОГО РУБЛЯ". Всероссийская научно-практическая конференция студентов, аспирантов и молодых ученых «Наука и молодежь», № 1 (20 жовтня 2023): 225–28. http://dx.doi.org/10.36684/111-1-2023-225-228.

Full text
Abstract:
В процессе цифровизации спрос на наличные деньги все больше вытесняется, а платежные операции приватизируются. Отражением этого развития является потеря власти со стороны центральных банков, а их набор инструментов грозит стать менее эффективным. Недавно широко обсуждавшаяся реакция центральных банков на эту проблему заключается в создании цифровых денег центрального банка со счетом в центральном банке для каждого. В этой статье объясняются концепция, встраивание в операционную структуру денежно-кредитной политики и макроэкономические последствия цифровых денег центрального банка.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Центральний процесор"

1

Даниленко, Олександр Федорович, В. В. Скородєлов та С. Ю. Ягнюков. "Побудова каналів передачі даних з використанням програмованих логічних інтегральних схем". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/47162.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Романчукевич, В. В. "Оцінка та шляхи підвищення незалежності Національного банку України в призмі євроінтеграційних процесів". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/60232.

Full text
Abstract:
Розвиток наукової теоретичної думки та міжнародний досвід засвідчують, що країни із відносно незалежними центральними банками (далі – ЦБ), як правило, добиваються кращих результатів економічної політики, ніж країни із відносно залежними ЦБ. Водночас у загальному вигляді незалежність центрального банку (далі – НЦБ) можливо визначити як інституціональну спроможність центрального банку, що звичайно закріплена законодавчим мандатом, провадити монетарну політику, яка є незалежною від директив, інструкцій та інших форм втручання з боку уряду, галузевих лобі та інших груп інтересів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Яценко, Дмитро Романович, та Dmytro Yatsenko. "Методи захисту центральних процесорів комп’ютерів від атак". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33329.

Full text
Abstract:
Мета роботи полягає у дослідженню методів захисту центральних процесорів комп’ютерів від атак. Було розглянуто сама суть вразливостей, досліджено вразливості процесорів Intel та AMD. Проведено аналіз існуючих методів захисту та їх вплив на продуктивність комп’ютерної системи. У роботі розглянуто детально вразливості Meltdown та Spectre та, показано механізм виявлення вразливостей в системі. Розглянуто програми для тестування швидкодії системи Проведено тестування продуктивності комп’ютерної системи з вимкненими та увімкненими системами захисту від процесорних вразливостей в три етапи. Перший система без змін, другий оновлена система, третій система без оновлень. Це дало змогу обрати найкращий варіант захисту центральних процесорів комп’ютерів від атак.<br>The purpose of the work is to investigate methods of computer central processors protection against attacks. In the thesis was considered vulnerability concept, investigated Intel and AMD vulnerabilities. Conducted an analysis of existing methods of protection and their impact on the performance of a computer system. Defined the tasks of qualification research. Meltdown and Specter vulnerabilities are considered in detail and the mechanism of detecting vulnerabilities in the system is shown. Programs for testing system performance are considered. Performance testing of a computer system with disabled and enabled systems for protection against processor vulnerabilities was performed in three stages. The first system without changes, the second updated system, the third system without updates. Investigation let us know, which specification of protection systems, are better for protecting computer processor against attacks.<br>ВСТУП...7 РОЗДІЛ 1 АНАЛІЗ ІСНУЮЧИХ МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ ЦЕНТРАЛЬНИХ ПРОЦЕСОРІВ КОМП’ЮТЕРІВ ВІД АТАК...10 1.1. Загальні особливості вразливостей ...10 1.2. Вразливості процесорів Intel та AMD...15 1.3. Системи захисту комп’ютерних процесорів від атак...21 1.4. Висновки до розділу 1 ...25 РОЗДІЛ 2 ВИБІР ОПТИМАЛЬНИХ МЕТОДІВ ТА ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ ЦЕНТРАЛЬНИХ ПРОЦЕСОРІВ ВІД АТАК...26 2.1. Виявлення вразливостей у системі...26 2.2. Програми для тестувань швидкодії процесора ...33 2.3. Висновки до розділу 2 ...41 РОЗДІЛ 3 РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ ПРОЦЕСОРНИХ ЗАПЛАТОК НА ШВИДКОДІЮ КОМП’ЮТЕРА ...42 3.1. Тестування комп’ютера без змін ...42 3.2. Тестування з оновленою системою...47 3.3. Порівняння отриманих результатів тестування...51 3.4. Висновки до розділу 3 ....59 РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ...61 4.1. Охорона праці...61 4.2. Джерела, зони дії та рівні забруднень навколишнього середовища у разі аварій на АЕС і хімічно небезпечних об'єктах ...64 4.3. Висновки до розділу 4 .66 ВИСНОВКИ...67 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ...69 Додаток А. Опубліковані тези конференції за темою кваліфікаційної роботи магістра...71
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Михеева, А. С. "Экономическая оценка ущерба как методологическая основа оценки последствий опустынивания в Центральной Азии". Thesis, Сумский государственный университет, 2013. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30873.

Full text
Abstract:
Проявляющиеся в последние десятилетия процессы аридизации территории в результате усиления антропогенного воздействия и глобального изменения климата влекут за собой отрицательные изменения в окружающей среде, создавая экстремальные условия для жизни и здоровья населения в субаридных и аридных регионах Центральной Азии (Монголия, северный и западный Китай, Забайкалье). Однако изучение эколого-экономических и социальных последствий опустынивания не нашло отражения в современных научных исследованиях, прежде всего, из-за недостаточной разработанности методических подходов к его оценке, а также вследствие отсутствия единообразия в понятийном аппарате исследователей. При цитировании документа, используйте ссылку http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/30873
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Сухроб, Р. "Политика Европейского Союза в интеграционных процессах в Центральноазиатском регионе: направления, инструменты, ресурсы (на примере Таджикистана) : автореферат диссертации на соискание ученой степени кандидата политических наук : 23.00.02". Thesis, б. и, 2021. http://hdl.handle.net/10995/98058.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Сухроб, Р. "Политика Европейского Союза в интеграционных процессах в Центральноазиатском регионе: направления, инструменты, ресурсы (на примере Таджикистана) : диссертация на соискание ученой степени кандидата политических наук : 23.00.02". Thesis, б. и, 2021. http://hdl.handle.net/10995/98059.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Чуприн, А. С. "Удосконалення процесу фрезерування інструментом, що містить різальні вставки з центральними отворами". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/72132.

Full text
Abstract:
Робота присвячена питанням проектування технологічного процесу виготовлення різальних вставок. Проаналізовано технічні вимоги на виготовлення деталі. Спроектовано верстатний пристрій.<br>Работа посвящена вопросам проектирования технологического процесса изготовления режущих вставок. Проанализированы технические требования на изготовление детали. Спроектировано станочное приспособление.<br>The work is devoted to the designing of the technological manufacturing process of parts of cutting inserts. Technical requirements for the manufacture of part was analyzed. The fixture was designed/
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Сміян, Олександр Іванович, Александр Иванович Смиян, Oleksandr Ivanovych Smiian та О. А. Лебедева. "Вовлечение центральной нервной системы в патологический процесс при лекарственных отравлениях у детей". Thesis, Издательство СумГУ, 2002. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/23536.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ульєв, Л. М., С. А. Болдирєв та К. В. Полівода. "Екстракція даних для теплоенергетичного інтегрування процесу поділу шфлв на центральній газофракціонуючій установці". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/13593.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Герасименко, В. В. "Облікова ставка центрального банку як регулятор економічних процесів в Україні". Thesis, Українська академія банківської справи Національного банку України, 2011. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/63372.

Full text
Abstract:
Облікова (дисконтна) ставка центрального банку застосовується наразі практично всіма грошово-кредитними системами світу для регулювання обсягів і ціни ресурсів та кредитів і є активним інструментом непрямого впливу на економіку країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Центральний процесор"

1

Shishelina, Luybov, ред. Центральная Европа: тридцать лет по пути реформ. Проблемы, вызовы, перспективы. Institute of Europe of the Russian Academy of Sciences, 2021. http://dx.doi.org/10.15211/978-5-98163-171-9.

Full text
Abstract:
В книге, написанной ведущими авторами из России и стран Центральной Европы на базе обсуждений в рамках одноименной международной научной конференции из серии «Россия и Центральная Европа в новых геополитических реальностях» дается глубокий всесторонний анализ процессов, произошедших в странах Вишеградской группы за 30 лет с момента «бархатных революций» 1989 года. Ученые в широком контексте рассматривают исторические, политические, социально-экономические предпосылки, сделавшие трансформации в Венгрии, Польше, Словакии и Чехии неизбежными, и оценивают их результат в ключе современной геополитики.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Биология. Вища школа, 1986.

Find full text
Abstract:
Изложены основные сведения по теории вероятностей, теории случайных процессов, математической статистике. Приведены определения вероятностного пространства, случайной величины, математического ожидания, доказаны теоремы о законе больших чисел, центральная предельная теорема. Рассмотрены процессы восстановления, случайные блуждания, цепи Маркова со счетным множеством состояний, стационарные процессы (в том числе обобщенные). Определены основные задачи математической статистики, изложены методы проверки статистических гипотез и теория оценивания параметров вероятностных распределений.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Брагина, Д., та Г. Современные этнические процессы в Центральной Якутии. 1985.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Центральные процессоры INTEL 8086/8088. 1992.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Мякотных, В. С., Е. С. Остапчук та А. П. Сиденкова. Возрастные и гендерные аспекты цереброваскулярной патологии и когнитивных расстройств. Publishing House Triumph, 2020. http://dx.doi.org/10.32986/978-5-93673-307-9-12-2020.

Full text
Abstract:
В книге представлены материалы многочисленных исследований, в частности выполненных авторами издания, посвященных особенностям функционирования центральной нервной системы у представителей разного пола и возраста в условиях нормы и патологии. Особое внимание уделяется цереброваскулярной патологии и расстройствам познавательной сферы у мужчин и женщин в процессе их старения. Предлагается ряд оригинальных подходов к диагностике, прогнозированию, лечению и профилактике с учетом возраста и пола заболевших. Значительное место, наряду с клинической проблематикой, отводится вопросам биохимических, физиологических исследований, в том числе экспериментальных. Монография представляет интерес для научных работников и представителей практической медицины, здравоохранения, психологов, социологов, занимающихся изучением структуры и функции головного мозга в условиях нормы и при развитии патологических процессов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Советов, А. Н. Восстановительные и компенсаторные процессы в центральной нервной системе. 1988.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Кудря, С. О. Атлас енергетичного потенціалу відновлюваних джерел енергії України. Інститут відновлюваної енергетики НАНУ, 2024. https://doi.org/10.36296/atlas-2024.

Full text
Abstract:
В Атласі енергетичного потенціалу відновлюваних джерел енергії України представлено осучаснені показники середньорічного технічно-досяжного енергетичного потенціалу відновлюваних джерел України, який можна реалізувати за допомогою технічних засобів для наступних напрямів освоєння: енергія вітру, сонячна енергія, енергія малих річок, геотермальна енергія, енергія біомаси. Інформаційно-аналітична система оцінки енергетичного потенціалу відновлюваних джерел енергії України являє собою єдине інформаційне середовище із взаємозв’язаною картографічною і цифровою інформацією, довідковим, методичним та програмним забезпеченням. У рамках цієї структури в Атласі застосовано сучасні засоби комп’ютерного картографування інформації. Інформаційну підтримку реалізовано шляхом розробки нових і удосконалення відомих методик, а також використання лише валідних даних довгострокових спостережень. Матеріали, подані в Атласі, призначено для використання в процесі проведення науководослідних, пошукових та проєктувальних робіт при розробці, створенні та впровадженні обладнання відновлюваної енергетики за основними напрямами їх освоєння для викладачів, аспірантів та студентів енергетичних спеціальностей вищих навчальних закладів, всіх органів вищої державної влади, що займаються проблемами розвитку в Україні низьковуглецевої економіки, у тому числі для працівників центральних і регіональних органів виконавчої влади, а також для представників територіальних громад та фізичних осіб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Паливода, В. О. Трансформація спеціальних служб постсоціалістичних країн Європи. Національний інститут стратегічних досліджень, 2021. http://dx.doi.org/10.53679/niss-analytrep.2021.19.

Full text
Abstract:
Після Другої світової війни у країнах Центральної та Східної Європи, які потрапили до сфери впливу СРСР, створення спеціальних служб відбувалося за радянським зразком (з деякими національними особливостями) і за допомогою радників із Москви. При органах безпеки згаданих країн діяли представництва НКВС-МДБ-КДБ СРСР, які пізніше виконували також функцію координації діяльності спецслужб у рамках Організації Варшавського договору (далі – ОВД). ОВД існувала з травня 1955 р. до липня 1991 р. Країни-учасниці: Народна Республіка Албанія (у 1968 р. вийшла з ОВД), Народна Республіка Болгарія, Німецька Демократична Республіка (у 1990 р. вийшла з ОВД після об’єднання Німеччини), Польська Народна Республіка, Соціалістична Республіка Румунія, СРСР, Угорська Народна Республіка, Чехословацька Соціалістична Республіка. Процеси, які відбувалися в Радянському Союзі наприкінці 1980-х рр., безпосередньо вплинули на держави так званої соціалістичної співдружності. До 1991 р. практично в усіх цих державах до влади прийшли представники антикомуністичної опозиції, а нові уряди взяли курс на формування багатопартійної системи та демократичного суспільства, що супроводжувалось трансформацією спеціальних служб.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Центральний процесор"

1

Процик, Ірина, та Наталія Кара. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ У ПРОЦЕСІ ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН". У Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття, 2-ге вид. NGO European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-2.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості та проблеми якості надання соціальних послуг у процесі поглиблення міжнародних економічних відносин між Україною та іноземними країнами, зокрема Польщею. Метою дослідження є визначення особливостей підвищення якості соціальних послуг у процесі поглиблення міжнародних економічних відносин вітчизняних та іноземних підприємств. Запропоновано визначення сутності поняття «соціальна послуга», класифікацію видів соціальних послуг, зокрема виділено прості соціальні послуги, комплексні соціальні послуги, комплексні спеціалізовані і допоміжні соціальні послуги. Розглянуто основні форми та структуру надання соціальних послуг в Україні та Польщі. Також розглянуто базові зовнішні та внутрішні фактори процесу управління якістю соціальних послуг. Запропоновано з метою підвищення якості соціальних послуг застосовувати процедуру моніторингу та оцінювання якості соціальних послуг (індикаторів оцінки), що надають надавачі послуг громаді відповідно до державних стандартів надання соціальних послуг; забезпечення періодичності проведення моніторингу та оцінювання якості соціальних послуг у громаді. Виокремлено рівні моніторингу, зокрема: рівень надання окремої соціальної послуги (можливо виділення окремих аспектів соціальних послуг); рівень організації, яка надає соціальні послуги (територіального центру); рівень області; центральний рівень. Запропоновано методику, орієнтовану на оцінку якості та ефективності соціальних послуг, яка складається в трьох основних компонент: оцінка якості та ефективності соціальних послуг споживачами, оцінка ефективності функціонування системи надання соціальних послуг працівниками, які безпосередньо надають соціальні послуги, оцінка якості та достатності ресурсного забезпечення надання соціальних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Процик, Ірина, та Наталія Кара. "ОСОБЛИВОСТІ ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ У ПРОЦЕСІ ПОГЛИБЛЕННЯ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН". У Державне управління та адміністрування, сфера обслуговування, економіка та міжнародні відносини як рушійні сили економічного зростання держав XXI століття (2nd ed.), 2-ге вид. Європейська наукова платформа, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/paaaseeirdfegcc.ed-1.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто особливості та проблеми якості надання соціальних послуг у процесі поглиблення міжнародних економічних відносин між Україною та іноземними країнами, зокрема Польщею. Метою дослідження є визначення особливостей підвищення якості соціальних послуг у процесі поглиблення міжнародних економічних відносин вітчизняних та іноземних підприємств. Запропоновано визначення сутності поняття «соціальна послуга», класифікацію видів соціальних послуг, зокрема виділено прості соціальні послуги, комплексні соціальні послуги, комплексні спеціалізовані і допоміжні соціальні послуги. Розглянуто основні форми та структуру надання соціальних послуг в Україні та Польщі. Також розглянуто базові зовнішні та внутрішні фактори процесу управління якістю соціальних послуг. Запропоновано з метою підвищення якості соціальних послуг застосовувати процедуру моніторингу та оцінювання якості соціальних послуг (індикаторів оцінки), що надають надавачі послуг громаді відповідно до державних стандартів надання соціальних послуг; забезпечення періодичності проведення моніторингу та оцінювання якості соціальних послуг у громаді. Виокремлено рівні моніторингу, зокрема: рівень надання окремої соціальної послуги (можливо виділення окремих аспектів соціальних послуг); рівень організації, яка надає соціальні послуги (територіального центру); рівень області; центральний рівень. Запропоновано методику, орієнтовану на оцінку якості та ефективності соціальних послуг, яка складається в трьох основних компонент: оцінка якості та ефективності соціальних послуг споживачами, оцінка ефективності функціонування системи надання соціальних послуг працівниками, які безпосередньо надають соціальні послуги, оцінка якості та достатності ресурсного забезпечення надання соціальних послуг.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

"Центральная роль инноваций в процессе перехода к устойчивому развитию". У Перспективы инновационной политики 2020. United Nations, 2021. http://dx.doi.org/10.18356/9789210053662c007.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Гусев, С. В. "АРХИТЕКТУРА ПОСЕЛЕНИЯ УНЕНЕН (ДРЕВНЕКИТОБОЙНАЯ КУЛЬТУРА ЧУКОТКИ, АЛЯСКИ И ГРЕНЛАНДИИ, XV-XIII ВВ. ДО Н.Э.), "II Международная конференция «Археология Арктики»"". У II Международная конференция «Археология Арктики». ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893045.

Full text
Abstract:
Уникальность архитектурных традиций поселения древнекитобойной культуры Уненен состоит в использовании деревянных плах для настила пола. Ни на одном поселении преэскимосов, в том числе древнекитобойной культуры на мысе Коцебу, Аляска, древнеберингоморскской (оквикской) культуры, неоэскимосских культур Арктики, не зафиксировано подобного строительного приема. При этом прежние настилы не демонтировались, а на них укладывались новые слои настилов, количество которых достигало 5-6. Аналог строительного приема известен всем археологам из раскопок в Великом Новгороде, когда на одни мостовые укладывались новые, слой за слоем. Влажный слой города хорошо консервировал дерево мостовых. Для поселения Уненен такую роль играла мерзлота, когда с нарастанием культурного слоя росла и толща мерзлотного слоя, прекрасно сохранявшего всю органику. Уникальная сохранность органики на поселении Уненен выгодно отличает его от поселения древних китобоев на мысе Коцебу. Удалось проследить на протяжении 7 деревянных выкладок слои нарубленного и уложенного на деревянные плахи дерна, аналогичного по растительному составу дерну из близлежащей округи. На плахи укладывали дерн, затем дерн утаптывался в процессе хозяйственной деятельности и включал в себя фрагменты китового уса, древесных щепок, чешуйки яшмы, утерянные артефакты. В кв. 503-505/998-1000 выявлена площадка из плит. Площадка вытянута по склону в направлении с СЗ на ЮВ в сторону моря. Размеры площадки 210 85 см. Это была центральная площадка, а по сторонам от нее к северу, югу и востоку располагались вымостки (полы из деревянных плах) размерами около 2,5 2,5 м. Основным результатом работ на поселении Уненен в сезоне 2014 г. явилось исследование сооружения каркасно-столбовой конструкции. Площадь сооружения может быть определена по местонахождению опорных столбов из дерева. Опорные столбы из дерева расположены в кв. 505/999, 503-504/1001-1002, 501/1001, 502/1000, 502/999, 502-503/997. В центре сооружения находится коридорообразная площадка из плашмя уложенных каменных плит. Возможно, плиты в кв. 501-502/1002 являются продолжением коридорообразной выкладки или сползли по склону. Исходя из расстояний между опорными столбами, можно определить размеры сооружения в пределах 6 3 м. Сооружение было вытянуто по склону в направлении с СЗ на ЮВ в сторону моря. Центральной частью его была площадка из каменных плит.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Шнеевайсс, Йенс. "ЛЕСНЫЕ ФИННЫ - МОДЕЛЬ «АРХЕОЛОГИЧЕСКИ НЕВИДИМОГО» ОБРАЗА ЖИЗНИ?, "II Международная конференция «Археология Арктики»"". У II Международная конференция «Археология Арктики». ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893021.

Full text
Abstract:
Около 1580 года так называемые лесные финны мигрировали в лесные массивы, расположенные в шведско-норвежской пограничной области. Финляндия в то время входила в состав Швеции. Лесные финны создали для себя новые участки земледелия, применяя подсечно-огневой способ в больших массивах девственных хвойных лесов. В отличие от остального населения, которое предпочитало жить и вести хозяйство на землях вблизи побережья, лесные финны поселились на бесплодных внутренних моренах, что дало им возможность заселить большие территории. Они выращивали репу и специальный сорт ржи (svedjer g), который засевается непосредственно в теплую, богатую питательными веществами золу. Урожайность была огромной по сравнению с традиционным земледелием, но резко упала всего через несколько лет, поэтому новые земли пришлось снова поджигать. Эта форма ведения сельского хозяйства привела к быстрому росту населения и его высокой мобильности. Новые поселения назывались Финнмарк («финские земли») или Финнског («финский лес»). Помимо выращивания ржи в жизнеобеспечении финнов леса важную роль играла охота. В некоторых изолированных регионах финский язык и культура просуществовали более 350 лет до начала XX века. Лесные финны и их история до сих пор не являются центральным объектом исследований. Некоторые, в основном фольклорные и археологические исследования, велись в Швеции и Норвегии. Однако изучение этой недавно сформировавшейся культуры дает возможность успешнее наблюдать за тафономическими процессами и соотносить их с письменными и этнографическими источниками. Образ жизни лесных финнов оставил мало следов, фиксируемых к тому же вдали от центральных районов. Как маргинализированная группа в обществе они часто оставались «невидимыми» даже для письменных источников. Тем не менее они могли бы служить моделью для тех частей населения и процессов в их культуре, которые трудно увидеть и понять только на основе археологических источников. Их квазикочевой образ жизни, отличавшийся высокой мобильностью в связи со сменой места поселения каждые четыре года, отличался от преимущественно оседлого сельского и городского населения. Мигрируя на шведскую и норвежскую территорию, они проникали в среду, которая была лингвистически и культурно иной. Их хозяйственная система была тесно привязана к лесу и включала в себя, кроме подсечно-огневoго земледелия, охоту, собирательство и животноводство, а также металлообработку. Быстрое распространение лесных финнов происходило в период климатического кризиса (малый ледниковый период), что, однако, оказало положительное влияние на них. Многие из этих пунктов можно применить и к предкам славян, населению, которое распространялось на южнобалтийскую территорию во время поздне-античного Малого Ледникового периода (VI-VII века). В это время лес снова стал распространяться, увеличив таким образом среду обитания для лесного населения. Однако это население почти не оставило следов, фиксируются лишь непрерывные кривые ржи на низком уровне в пыльцевых диаграммах, являющиеся намеками на его присутствие. В этом отношении лесные финны могут служить образцом для фиксации раннего расселения славян. Тесное этноархеологическое исследование материальной культуры лесных финнов и их археологически видимых следов может позволить обратить наше внимание на до сих пор непонятные следы VI-VII веков на территории Южной Балтики и таким образом сделать ранних иммигрантов более «заметными».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Єнтін, В. А., М. І. Орлюк, М. І. Бакаржієва та А. В. Марченко. "ОСЕРЕДКОВО-КАНАЛЬНІ ПРОЯВИ ІМПУЛЬСНИХ ІНТРУЗИВНИХ І ПЛУТОНО-ДЕГАЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ НА РІЗНОВІКОВИХ ЕТАПАХ СТАНОВЛЕННЯ ЗАХІДНОЇ І ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЧАСТИН УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА ЗА ГЕОФІЗИЧНИМИ ДАНИМИ". У «Геологічна будова та історія геологічного розвитку Українського щита» (до 100-річчя від дня народження академіка НАН України М.П. Щербака). Інститут геологічних наук НАН України, 2024. http://dx.doi.org/10.30836/gbhgd.2024.52.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Торвальдсен, Гуннар. "ИСТОРИЧЕСКИЕ РЕГИСТРЫ НАСЕЛЕНИЯ В АРКТИЧЕСКОЙ СКАНДИНАВИИ, "II Международная конференция «Археология Арктики»"". У II Международная конференция «Археология Арктики». ФГУП «Издательство «Наука», 2022. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610893013.

Full text
Abstract:
Исторический регистр населения (ИРН) Норвегии охватывает период с 1800 до 1964 г. и связывается с современным Центральным регистром населения (ЦРН), начиная с 1964 г. Ранее, большая часть данных об отдельных индивидах была доступна только в разрозненных источниках, таких как данные переписей и церковных метрических книг. ИРН объединяет эти источники в единую базу данных посредством связывания отдельных записей. Проект преследует две цели: 1) Он предоставляет исторические данные об отдельных индивидах в распоряжение исследователей с целью построения национального продольного регистра. 2) Взаимосвязь источников на индивидуальном уровне обеспечивает критический анализ источников. Исходя из правовых и этических соображений база данных делится на две части. Информация за период до 1920-х годов находится в открытом доступе в интернете и пользуется большой популярностью у краеведов, генеалогов и педагогов. Более свежие данные будут зарезервированы для профессиональных исследователей. ИРН обладает большим потенциалом для изучения широкого круга вопросов. В частности, середина XX в. является недостаточно изученным периодом, несмотря на серьезные демографические изменения, например, послевоенный всплеск рождаемости. В первой половине XX века многие лица саамского или финского происхождения были ассимилированы как этнические норвежцы. Другие примеры включают в себя изменения моделей семьи, миграционных потоков и традиционных имен. В сочетании с ЦРН он может служить источником для социологического изучения современного общества в историческом контексте. Это особенно важно для изучения межпоколенческих процессов, таких как социальная мобильность и проблемы общественного здравоохранения. Переписи 1801, 1865, 1875, 1891, 1900, 1910 и 1920 г. расшифрованы в развернутой форме. За исключением 1801 года, переписи содержат прямое указание этнической принадлежности, основанное на происхождении или языке. Таким образом, можно проследить на протяжении некоторого периода времени саамскую, финскую, норвежскую или смешанную этническую принадлежность. Записи о крестинах, свадьбах и похоронах связаны с переписями с автоматической привязкой записей, а генеалоги могут вносить свои данные вручную, пользуясь ресурсом histreg.no. Каждая перепись дает основания оценить репрезентативность Регистра населения. Открытые части исторического регистра населения можно посмотреть с помощью функции временной шкалы по ссылкам rhd.uit.no, Histreg.no и через сайт NAPPdata.org. Демографическая база данных Университета Умео - самая большая историческая база данных в Европе, несмотря на то, что она не охватывает даже всей территории Швеции. Это богатый информацией ресурс, охватывающий продольные регистры церковных записей из ряда регионов Швеции, в том числе микроданные индивидуального уровня из приходских книг с саамским и шведским населением вдоль границы с Норвегией. Указание этнической принадлежности в приходских книгах использовалось для выделения саамов. Смертность среди саамов в период 1776-1815 г. росла более высокими темпами, чем в других регионах, при этом шведы были более подвержены заболеванию оспой.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Центральний процесор"

1

Кучкорова, Гулхает. "РАЗВИТИЕ АДМИНИСТРАТИВНОГО ПРАВА В СТРАНАХ ЦЕНТРАЛЬНОЙ АЗИИ". У “Yangi davr ilm-fani: inson uchun innovatsion gʻoya va yechimlar” mavzusidagi III Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi. Scienceproblems Team LLC, 2025. https://doi.org/10.47390/978-9910-09-176-6/rkm-31.

Full text
Abstract:
Данная научная работа носит информационно-аналитический характер. Автор в научной работе попытался рассмотреть этапы развития общего административного права в Центральной Азии. Статья будет разделена на несколько частей, каждая из которой будет рассматривать вопросы развития законодательства об административных процедурах в странах Центральной Азии, точнее Республики Казахстан, Узбекистан и Кыргызской Республики. Автор приводит обзор тенденций в развитии права административных процедур и административного процессуального права в конкретных странах Центральной Азии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Соловьев, М. В., В. А. Конторович та Л. М. Калинина. "Влияние мезозойско-кайнозойских тектонических процессов на нефтегазоносность центральной части Александровского свода". У Geomodel 2012. EAGE Publications BV, 2012. http://dx.doi.org/10.3997/2214-4609.20143159.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Левенец, С. В., Н. А. Никитенко, and И. В. Довбня. "Morphometric changes in the thymus gland of white rats in the process of post-traumatic regeneration of musculoskeletal tissues on days 7 and 14." In МЕЖДУНАРОДНАЯ НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКАЯ КОНФЕРЕНЦИЯ «СОВРЕМЕННЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ: ТЕОРИЯ, ПРАКТИКА, РЕЗУЛЬТАТЫ». Crossref, 2024. http://dx.doi.org/10.26118/9834.2023.62.62.007.

Full text
Abstract:
В данной работе изучены морфометрические изменения вилочковой железы белых крыс в процессе посттравматической регенерации тканей опорно-двигательного аппарата. Авторами представлены данные изменения линейных показателей тимуса на 7 и 14 сутки после нанесения перелома большеберцовой кости. Сращение кости является сложным биологическим процессом, оказывающим влияние на все системы организма. Иммунная система является одной из наиболее уязвимых систем к любым неблагоприятным воздействиям. Тимус, являясь центральным органом иммунной системы, активно вовлекается в иммунный ответ при воздействии на организм неблагоприятных факторов. Данный орган претерпевает морфологические и структурно-функциональные изменения. В связи с чем, остается открытым вопрос о необходимости дальнейшего изучения современных методов лечения переломов с учетом реактивности организма и регенерации тканей, в частности реактивности органов иммунной системы.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

НЕКРАСОВА, Л. А. "ТРАНСФОРМАЦИЯ ГЕОМОРФОЛОГИЧЕСКИХ УСЛОВИЙ ПРИРОДНОЙ СРЕДЫ ЦЕНТРАЛЬНОЙ ЧАСТИ ЕВРОПЕЙСКОЙ ТЕРРИТОРИИ РОССИИ". У Теоретические и прикладные проблемы ландшафтной географии. VII Мильковские чтения. Voronezh State University, 2023. http://dx.doi.org/10.17308/978-5-9273-3692-0-2023-143-146.

Full text
Abstract:
На основе инженерно-геологических и геоморфологических исследований рассмотрены особенности комплексной трансформации геоморфологических условий на территории Европейской части России в процессе землепользования и техногенных воздействий. Максимальные изменения наблюдаются на территориях Московской, Тульской, Курской и Белгородской областей с уменьшением в восточных и западных направлениях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

ДМИТРИЕВ А, В., та Т. Н. ЧИМИТДОРЖИЕВ. "РЕЗУЛЬТАТЫ СПУТНИКОВОГО РАДИОЛОКАЦИОННОГО МОНИТОРИНГА ДИНАМИКИ ЛЕДОВЫХ БЛОКОВ ЦЕНТРАЛЬНОЙ ЧАСТИ ОЗ. БАЙКАЛ". У ОБРАБОТКА ПРОСТРАНСТВЕННЫХ ДАННЫХ В ЗАДАЧАХ МОНИТОРИНГА ПРИРОДНЫХ И АНТРОПОГЕННЫХ ПРОЦЕССОВ. Crossref, 2023. http://dx.doi.org/10.25743/sdm.2023.53.76.063.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Нападовський, Ігор. "ЦИФРОВІ ВАЛЮТИ ЦЕНТРАЛЬНИХ БАНКІВ: ГОЛОВНІ РИСИ, ПЕРСПЕКТИВИ, ЇХ МІСЦЕ У ФІНАНСОВІЙ ЕКОСИСТЕМІ". У Період трансформаційних процесів в світовій науці: задачі та виклики. ТОВ УКРЛОГОС Груп, 2024. https://doi.org/10.62731/mcnd-13.12.2024.001.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Тарасова, Елена Владимировна, та Петр Степанович Гурий. "РОЛЬ ТОП-МЕНЕДЖЕРА В ПРОВЕДЕНИИ РЕИНЖИНИРИНГА ОБУСЛОВЛЕННОГО ПРИМЕНЕНИЕМ ЦИФРОВЫХ ТЕХНОЛОГИЕЙ". У Инновационные исследования: проблемы внедрения результатов и направления развития: сборник статей международной на учной конференции (Санкт Петербург, Ноябрь 2024). Crossref, 2025. https://doi.org/10.58351/241105.2024.64.15.002.

Full text
Abstract:
В условиях стремительного развития цифровых технологий роль топ-менеджера в проведении реинжиниринга бизнес-процессов становится ключевой. Топ-менеджеры, обладая видением и стратегическим мышлением, играют центральную роль в инициировании и реализации изменений, направленных на оптимизацию процессов и повышение конкурентоспособности компании
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

ЛЕВИНА, Н. Б., та К. А. МЕШАЛКИН. "ДИНАМИКА НАРУШЕНИЙ СТРУКТУРЫ ЛАНДШАФТОВ ПРИ АКТИВИЗАЦИИ ОПАСНЫХ ГЕОЛОГИЧЕСКИХ ПРОЦЕССОВ (СЕВЕР ЗАПАДНОЙ СИБИРИ)". У Теоретические и прикладные проблемы ландшафтной географии. VII Мильковские чтения. Voronezh State University, 2023. http://dx.doi.org/10.17308/978-5-9273-3692-0-2023-133-136.

Full text
Abstract:
В настоящей работе приводятся некоторые результаты многолетних геоэкологических исследований территории Надым-Тазовского междуречья - центральной части Ямало-Ненецкого автономного округа (ЯНАО), занимающей Север Западно-Сибирского региона. Результаты сопоставления элементов геолого-геоморфологической основы и результатов техногенного и природного воздействий с устойчивостью ландшафтов свидетельствуют о влиянии этих факторов на способность ландшафтов при активизации опасных геологических процессов и нарушении структуры к восстановлению и самоочищению.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

КАРАВАЕВ, В. А., А. В. ВОСКОВА, С. С. СЕМИНОЖЕНКО та А. С. ГОРБУНОВ. "ЭКСТРЕМАЛЬНЫЕ ЭКЗОГЕННЫЕ ПРОЦЕССЫ В ГОРНЫХ ЛАНДШАФТАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО И ЗАПАДНОГО КАВКАЗА". У Теоретические и прикладные проблемы ландшафтной географии. VII Мильковские чтения. Voronezh State University, 2023. http://dx.doi.org/10.17308/978-5-9273-3692-0-2023-125-128.

Full text
Abstract:
В статье рассматриваются результаты исследований геосистем, образованных экстремальными экзогенными процессами и анализируются основные факторы их формирования. Мониторинг проявлений экзогенных процессов регулярно проводится авторами с 2009 г. на Центральном Кавказе, в бассейне р. Черека Балкарского путём обследования ключевых объектов - очагов развития этих процессов. Для получения более полной картины их течения на Северном Кавказе в целом и сопоставления цикличности в разных его регионах, авторы сочли целесообразным с 2021 г. начать мониторинг также на Западном Кавказе, в районе Теберды и Домбая. Левый, южный, борт долины р. Алибека засушлив относительно правого, северного. Ведущими процессами здесь являются осыпи и, в меньшей степени, - снежные лавины. С одной стороны, влаги недостаточно для успешного формирования селей, с другой, - разреженная растительность в верхних частях склона, в субальпийском и, особенно, альпийском поясах, а также более низкая, по сравнению с северным склоном верхняя граница леса, не способствуют торможению экзогенных процессов. Температуры воздуха в Теберде на 4...5°С ниже, чем вБалкарии, что ведёт к замедлению таяния ледников и обеднению питания экзогенных процессов. Большее увлажнение и отсутствие выпаса способствуют формированию богатой густой растительности, сдерживающей активность процессов. Этот фактор нейтрализует более активное, чем на Центральном Кавказе, морозное выветривание и большие относительные высоты, способствующие более высокой скорости перемещения воды и обломочного материала.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кузнецова, Ольга Геннадьевна. "Представление концепта средствами BIM-программ". У VI Международная научно-практическая конференция «BIM-моделирование в задачах строительства и архитектуры». СПбГАСУ, 2023. http://dx.doi.org/10.23968/bimac.2023.010.

Full text
Abstract:
В статье определено понятие и значение концептуального проектирования в современном процессе архитектурно-дизайнерского творчества. Установлена взаимосвязь и определена роль использования наглядных представлений в формировании проектной концепции. Утверждены и рассмотрены возможности создания абстрактных моделей средствами BIM-программ, таких как Renga и Revit. Определены понятия: параллельная и центральная аксонометрии. Описаны и представлены возможности программ по формированию наглядных изображений, таких как аксонометрия и перспектива (центральная аксонометрия в частном случае), на примере формального объекта. Оценены получение результаты.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Центральний процесор"

1

Мінжоріна, Ірина Леонідівна, Вадим Вікторович Василенко, Світлана Василівна Переверзєва, Тарас Вадимович Андріанов та Ніна Євгеніївна Сахно. Компетентність особистості студентів при виборі майбутньої спеціальності. Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/4100.

Full text
Abstract:
У статті розглядається методика яка передбачає пошук засобів формування в майбутніх учителів фізичної культури початкових класів професійної компетентності, у змісті якої важливу роль відіграє особистість учителя як центральної фігури в навчально-виховному процесі в школі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Комарова, Олена Володимирівна. Принципи формування системи знань старшокласників у процесі навчання біології. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут педагогіки НАПН України, 2018. http://dx.doi.org/10.31812/0564/2197.

Full text
Abstract:
У статті наголошується на тому, у зв’язку з трансформаційними процесами, що відбуваються в суспільстві та в системі загальної середньої освіти, а саме впровадженням положень Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти на старшому ступені навчання, потребують перегляду теоретико-методологічні засади його організації. Стверджується, що реалізація компетентнісного підходу до навчання має балансувати із засвоєнням учнями фундаментальної основи змісту навчального предмета. Автором підкреслюється те, що нею є методологічні знання учнів, які водночас розглядаються центральним елементом системи знань старшокласників, засобом фундаменталізації змісту сучасної біологічної освіти та ефективним засобом посилення аксіологічної та культурологічної спрямованості змісту біології в старшій школі. Схарактеризований авторський підхід до виділення принципів формування системи знань старшокласників із біології. Стверджується, що такими є принципи генералізації, діяльності, еволюціонізму, екологічності, міждисциплінарності, наступності, науковості, системності, фундаментальності. Перспективи подальшого дослідження автор вбачає у розробці методичних шляхів формування системи знань учнів із біології, ґрунтуючись на виділених принципах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кравцова, Інна Адамівна. Підготовка та професійний розвиток учителя початкових класів на шляху до нової школи. Вид-во СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2017. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1893.

Full text
Abstract:
Центральною ланкою будь-якої системи освіти можна вважати підготовку педагогічних кадрів, якість і рівень якої визначають перспективи розвитку освіти в країні. Реформування освіти в Україні є складовою процесу адаптації національної освітньої системи змін, що відбуваються останні двадцять років у європейських країнах і пов’язані з визнанням значимості знань як рушія суспільного добробуту та прогресу. Відтак, питання забезпечення рівного доступу не просто до освіти, а саме до якісної освіти є ключовим для розвитку не тільки освітньої галузі, а й усього суспільства.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Юрченко, В. А., та Сергій Олексійович Семеріков. Эффективное использование ресурсов компьютера для решения прикладных задач (факультативный курс). Видавничий відділ КДПУ, 2000. http://dx.doi.org/10.31812/0564/765.

Full text
Abstract:
Несколько лет назад нами была поставлена задача: разработать двухгодичный факультативный курс по информатике, который можно было бы использовать в старших классах школ нового профиля. В качестве экспериментальной площадки для его апробации была выбрана Центрально-Городская гимназия г. Кривого Рога. С самого начала, однако, было совершенно неясно, какой язык программирования выбрать в качестве основного, поэтому, с учётом индивидуального характера занятий, было решено составлять программу, привязанную не к языку программирования, а к задачам, которые необходимо было решить в процессе обучения на факультативе. Это пожелание было высказано самими учениками, что достаточно усложнило работу – построенный курс, фактически, существует в двух вариантах – на языке Си и на языке Паскаль.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Гончаренко, О. М. Народні твори про голодомор: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. в Україні, зібрані студентами-філологами Криворізького державного педагогічного університету в кінці ХХ ст. – на початку ХХІ ст. Діоніс (ФОП Чернявський Д.О.), 2011. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3993.

Full text
Abstract:
Збірник складають фольклорні твори про голодомор, зібрані студентами-філологами Криворізького державного педагогічного університету під час проходження фольклорної практики в одинадцяти центральних, західних та південних областях України в кінці ХХ – на початку ХХІ ст. Представлені оповіді-спогади, перекази, співомовки, колискова пісня та дума відображають наслідки трагічної історії геноциду українців упродовж трьох голодоморів: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр., масових реквізицій, пограбування селянських господарств, непомірних хлібозаготівель, розкуркулення, насильницької колективізації, індустріалізації, національно-винищувального терору сталінським режимом. У передмові та коротких статтях до розділів встановлено психологічні та філософсько-історичні витоки походження народної творчості про голодомор, умови розвитку української фольклористики у 20-40 роках ХХ ст., обумовлено історичну долю представлених жанрів, їх специфіку. Окремо подано фольклористичні праці Д. Т. Федоренка, В. М. Скрипки, які безпосередньо займалися збиранням народних творів про голодомор у Придніпровському регіоні, а під час викладацької діяльності у КДПІ, 80-90 р. ХХ ст. залучили до цієї роботи студентів. Видання містить науково-інформативний апарат: іменний, географічний, хронологічний покажчик текстів, картограму процесу їх запису, фотознімки респондентів – очевидців трагічних подій, список використаних джерел та фотоматеріали про навчально-методичне значення зібраних творів, що сприятиме пошуку істини, утвердженню власного бачення національної трагедії. Для фольклористів, істориків, етнографів, викладачів та студентів вузів, усіх, хто цікавиться українською народною творчістю.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!