Academic literature on the topic 'Цифрова трансформація'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Цифрова трансформація.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Цифрова трансформація"

1

Міхровська, М. С. "ДЕЯКІ АСПЕКТИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В КОНТЕКСТІ ЦИФРОВИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ." Прикарпатський юридичний вісник, no. 2 (August 31, 2021): 75–78. http://dx.doi.org/10.32837/pyuv.v0i2.877.

Full text
Abstract:
Міхровська М. С. Деякі аспекти модернізації державного управління в контексті цифрових трансформацій. - Стаття. Вже більше десяти років в Україні відбуваються важливі перетворення, які, вживаючи сучасну термі­нологію, можна визначити як цифрові трансформації. Загалом, трансформація - це перехід від застарілих засад, принципів до чогось нового та сучасного. Тоді як цифрова трансформація - явище нового характе­ру, це повна зміна алгоритму спілкування між держа­вою та громадянином за допомогою новітніх цифрових технологій, які впроваджуються в усі сфери життя суспільства. Елементами цифрових трансформацій ми можемо визначити і цифровізацію, і оцифровування, і електронне та цифрове урядування. Автор звертає увагу на сучасний стан закріплення цих явищ у законодавстві України та на недоліки наявних визначень. Автором зауважено, що одним із небагатьох визначень, яке є в законодавстві України в цій сфе­рі, є визначення електронного урядування. Звернено особливу увагу на те, що ця дефініція надана через приз­му державного управління, яке не тільки є застарілим явищем, що дісталося нам у спадок від радянського ми­нулого, а ще і не вживається в Основному Законі. Проа­налізовано, що державне управління характеризується певними особливостями, такими як визначений суб’єк­тний склад та специфіка у зв’язках між суб’єктами. У статті підкреслено, що цифрова трансформація та цифрове урядування для України є новими, майже не дослідженими явищами, тоді як у багатьох інших країнах ці поняття вже давно стали невід’ємною скла­довою частиною повсякденного життя. Міжнародні ор­ганізації також часто вживають ці терміни як синоні­мічні та не проводять чіткого розмежування між ними. Автором зроблено висновки, що через ряд об’єк­тивно зумовлених причин ні електронне урядуван­ня, ні цифрова трансформація та її складові части­ни не можуть визначатися через призму державного управління, відтак необхідним є прийняття окремо­го закону, який би закріпив необхідні визначення у цифровій сфері.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Шкурат, Марія, Галина Кукель, Людмила Штефан, and Віталій Мазур. "РОЗВИТОК ІНДУСТРІЇ 4.0 В ЄС: ОСОБЛИВОСТІ ТА ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В УМОВАХ ПОСТПАНДЕМІЙНОГО ВІДНОВЛЕННЯ." Financial and credit activity problems of theory and practice 2, no. 43 (April 29, 2022): 213–20. http://dx.doi.org/10.55643/fcaptp.2.43.2022.3606.

Full text
Abstract:
Визначено провідну роль цифровізації та формування Індустрії 4.0 для економічного розвитку країн у сучасних умовах. Підкреслено, що нові цифрові технології можуть допомогти об’єднаній Європі стати більш конкурентоспроможною. Водночас пандемія COVID-19 підкреслила важливість цифровізації економіки та розвитку Індустрії 4.0 і підвищила ризики для досягнення економічних цілей Європи, якщо цифрова трансформація не буде проведена. Наведено основні задекларовані положення розвитку Індустрії 4.0 у ЄС і визначено, що фактично ці плани не було досягнуто перед економічним спадом, що був викликаний пандемією. Запропоновано аналіз впливу пандемії COVID-19 на макроекономічні показники ЄС: криза виявила взаємозалежність глобальних ланцюгів вартості та цінності глобально інтегрованого єдиного ринку Європи. Визначено, що в таких умовах нового сенсу та актуальності отримала необхідність швидкого переходу до більш цифрової та стійкішої економічної та промислової моделі, щоб підтримувати і посилювати прагнення ЄС до стійкої конкурентоспроможності. Проаналізовано Багаторічний фінансовий план ЄС на 2021—2027 рр., який має на меті нівелювання економічної та соціальної шкоди, яку було завдано пандемією коронавірусу. Ключовими для активізації майбутнього зростання ЄС мають стати: інновації, цифрова трансформація, стратегічна інфраструктура та єдиний ринок. Значний обсяг бюджетного фінансування Європейського Союзу направлений на відновлення економіки через цифрову трансформацію та формування Індустрії 4.0. Планується, що це допоможе інвестувати більше в передові цифрові навички та ширше використання цифрових технологій в економіці та суспільстві, тобто формування бази для подальшого розвитку Індустрії 4.0. Хоча ще повною мірою не видно наслідків пандемії для економіки ЄС, уже існує стратегія їх подолання через акселерацію інноваційного розвитку, інтенсифікацію цифрової трансформації та розвиток Індустрії 4.0 в усіх країнах ЄС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Дущенко, О. "СУЧАСНИЙ СТАН ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ." Physical and Mathematical Education 28, no. 2 (April 27, 2021): 40–45. http://dx.doi.org/10.31110/2413-1571-2021-028-2-007.

Full text
Abstract:
Формулювання проблеми. Суспільство знаходиться на етапі використання найсучасніших технологій у різних напрямах з різноманітними потребами: від використання роботів, 3D-друку у медицині, технологій обробки великих обсягів даних, хмарних і безпаперових технологій на підприємствах, технологій в освіті (організація цифрових університетів), квантових технологій, штучного інтелекту, роботів у розробці техніки до використання інтернет речей у повсякденному житті тощо. Таке використання цифрових технологій вимагає, щоб майбутні випускники знали та вміли користуватися ними. Якраз у Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки наголошено про необхідність цифровізації освіти. А цифровізація передбачає використання цифрових технологій. Відповідно наразі виникає запитання «Якою зараз є цифрова трансформація освіти?», «Чи досягнуто поставлені завдання концепції на практиці?». Матеріали і методи. Аналіз наукових праць щодо стану цифрової трансформації освіти України, систематизація отриманих результатів, пояснення сучасного стану цифрової трансформації освіти. Результати. Проведений аналіз наукових праць, надав можливість схарактеризувати ключові поняття, визначити цифрові технології як найсучасніші технології, які поєднують використання технологій (великих обсягів даних, хмарного середовища, інтернет речей, роботизації, штучного інтелекту, квантових технологій тощо) і мережі Інтернет, гаджетів, сучасних ПК, а цифровізацію – використання цифрових технологій; цифрову трансформацію. Окреслено напрями цифровізації освіти. Схарактеризовано сучасний стан цифрової трансформації освіти. Виділено існуючі проблеми цифрової трансформації освіти. Висновки. Використання цифрових технологій в освітньому процесі забезпечує підготовку спеціалістів до конкурентоспроможності у сучасному світовому суспільстві. Але необхідним є вирішення існуючих проблем цифрової трансформації освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шпарик, Оксана. "КОНЦЕПТУАЛЬНІ ЗАСАДИ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТА АМЕРИКАНСЬКИЙ ДИСКУРС." Ukrainian Educational Journal, no. 4 (December 24, 2021): 65–76. http://dx.doi.org/10.32405/2411-1317-2021-4-65-76.

Full text
Abstract:
Застосування цифрових технологій в освіті сьогодні є однією з найбільш важливих і стійких тенденцій розвитку світового освітнього процесу. Цифрові технології дозволяють інтенсифікувати освітній процес, зробити його мобільним, диференційованим та пристосованим до реалій сучасності. Більш того, цифрові технології здатні забезпечити неперервність навчання в умовах непрогнозованих впливів (наприклад, пандемій). Саме тому ця тема є актуальною у колі європейських та американських освітян.У статті уточнюється значення термінів «оцифрування», «цифровізація», «цифрова трансформація». Незважаючи на те, що терміни є вузькоспеціалізованими та принципово різними, вони часто використовуються як синоніми або у дуже загальному значенні без врахування семантичних особливостей та сутнісних характеристик.Автор також окреслює концептуальні засади цифрової трансформації освіти у поглядах європейських та американських дослідників. Зроблено висновок, що концептуальними засадами цифрової трансформації є системна зміна, яка враховує трансформацію організаційної культури, упровадження нових способів прийняття рішень на основі цифрових даних, підвищення цифрових компетенцій усіх працівників освітнього закладу, використання інструментів підтримки та розвитку дидактичних інновацій, проведення наукової діяльності чи налагодження відносин з учнями за допомогою нових каналів спілкування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Савон, К. В. "Поняття «діджиталізація» в контексті цифрового уряду." Актуальні проблеми політики, no. 67 (May 25, 2021): 107–11. http://dx.doi.org/10.32837/app.v0i67.1159.

Full text
Abstract:
У статті досліджено поняття «діджиталізація», «автоматизація», «оцифровка даних», «цифрова трансформація», «електронне урядування» та «цифрове урядування». «Діджиталізація» стосується всіх сфер суспільного життя та означає новий підхід до управління державою, бізнес-структурами та комунікацією. Процес автоматизації пов’язаний з певним переходом даних в електронну форму. Таким чином, можна вважати, що це частковий процес, який не змінює сутності явища. Встановлено, що оцифровка даних є частиною процесу автоматизації. Зроблено висновок про ототожнення понять «діджиталізація» та «цифрова трансформація». Проаналізовано проект президента України В. Зеленського «Держава у смартфоні». Крім того, окрема увага у статті приділяється CDTO – посаді керівника цифрової трансформації у виконавчих органах державної влади в Україні. Наведено дані про місце України в дослідженні ООН щодо Електронного урядування за 2020 рік. Проаналізовано, які країни досягли найкращих результатів у електронному урядуванні та в яких країнах можна брати участь у виборах онлайн. Досліджена законодавча база України у регулюванні електронного урядування та наведено саме визначення поняття «електронного урядування». Поняття електронного урядування та електронної демократії були зіставлені у цій статті та визначена ієрархія між ними. Проаналізовані певні проблеми та позитивні трансформації в електронному урядуванні в Україні та наведено інформацію щодо відсутності поняття цифрового уряду в українському правовому полі. Надано визначення терміна «цифрове урядування» та наведено ключові відмінності порівняно з електронним урядуванням. Наведено ключові, на думку автора, пропозиції ООН щодо пришвидшення темпів цифрового урядування та цифрової трансформації держав. Зроблено висновок про недостатню ефективність побудови іміджу України як електронної держави у соціальних мережах через низьку цифрову гра- мотність серед населення та нерівномірне покриття Інтернетом по всій території Україні. Окремою проблемою залишається непоінформованість громадян щодо освітніх програм в Україні у сфері цифрових навичок.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Докієнко, Лариса. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ФІНАНСІВ ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво та інновації, no. 23 (April 29, 2022): 52–58. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/23.10.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасні глобальні тренди, інструменти та технології цифрової трансформації фінансів підприємства. Охарактеризовано ключові драйвери змін в цифрову епоху та перешкоди для підприємств на шляху цифровізації. Розглянуто основні інструменти адаптації підприємств до цифровізації фінансів. Окреслено суттєві переваги та перелік підготовчих робіт для цифрової трансформації фінансів підприємства. Визначено ключові навички та компетенції фінансиста майбутнього у цифровому світі. Надано розгорнуту характеристику ключових цифрових технологій та інструментів у фінансах, що активно впроваджуються на підприємствах, та окреслено їх технологічні особливості. Проаналізовано рівень та прогноз освоєння, а також рівень готовності до прийняття цифрових інструментів у фінансах підприємства. Визначено можливі способи трансформації фінансів підприємства за допомогою нових технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Докієнко, Л. М. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ФІНАНСІВ ПІДПРИЄМСТВА." Підприємництво та інновації, no. 22 (January 31, 2022): 18–25. http://dx.doi.org/10.37320/2415-3583/22.3.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто сучасні глобальні тренди, інструменти та технології цифрової трансфор- мації фінансів підприємства. Охарактеризовано ключові драйвери змін у цифрову епоху та перешкоди для підприємств на шляху цифровізації. Розглянуто основні інструменти адаптації підприємств до цифровізації фінансів. Окреслено суттєві переваги та перелік підготовчих робіт для цифрової транс- формації фінансів підприємства. Визначено ключові навички та компетенції фінансиста майбутнього у цифровому світі. Надано розгорнуту характеристику ключових цифрових технологій та інстру- ментів у фінансах, що активно впроваджуються на підприємствах, та окреслено їхні технологічні особливості. Проаналізовано рівень та прогноз освоєння, а також рівень готовності до прийняття цифрових інструментів у фінансах підприємства. Визначено можливі способи трансформації фінансів підприємства за допомогою нових технологій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Bondar, Hanna. "Цифрова трансформація уряду України, відкриті дані (open data) та електронні послуги." Public Administration and Regional Development, no. 11 (March 31, 2021): 97–123. http://dx.doi.org/10.34132/pard2021.11.05.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу особливостей діяльності та стану реформ в Україні у напрямку цифровізації послуг, їх доступності громадянам, розвитку електронного врядування, забезпечення прозорості відкритих даних. Проаналізовано законодавче і нормативно-правове забезпечення розвитку електронного врядування в напрямку цифрової трансформації уряду. Проаналізовано та систематизовано дані закордонних досліджень щодо електронного врядування. Розкрито особливості реалізації можливостей електронного урядування в Україні під час боротьби з пандемією (COVID-19). Встановлено, що наразі в Україні спостерігається недостатній розвиток ІКТ, має місце обмеженість ресурсів, наявні проблеми пов’язані з цифровою інклюзивністю, конфіденційністю даних і кібербезпекою. Доходимо висновків, що наразі триває процес створення та розвитку національних порталів для автоматизації адміністративних завдань, підвищення доступності державних послуг, сприяння прозорості та підзвітності державного сектору. Цифрова трансформація уряду також логічно пов’язана з трансформацією управління та ціннісними, світоглядними змінами для розробки національної стратегії розвитку країни.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Бєлєнкова, О. Ю. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ БУДІВНИЦТВА: МЕХАНІЗМ ВЗАЄМОДІЇ БІЗНЕСУ, НАУКИ, ДЕРЖАВИ." Building production 1, no. 66 (November 28, 2019): 30. http://dx.doi.org/10.36750/2524-2555.66.30-36.

Full text
Abstract:
Запропоновано напрямки з удосконалення механізму цифрової трансформації будівни-цтва, які включають усунення бар’єрів розвитку цифрової економіки на рівні держави, створеннясистеми моніторингу цифрової трансформації будівництва, розробка «дорожніх карт», сценаріїврозвитку цифровізації, визначення індикаторів та методики оцінювання розвитку будівництва набазі цифрових технологій. Визначено, що головними завданнями на сучасному розвитку економіки є виявлення диспропорцій, протиріч розвитку, удосконалення функцій учасників, виявлення та усу-нення недоліків державного та ринкового регулювання, розробка та використання механізмів, ме-тодів, важелів, інструментів впливу на розвиток цифрової трансформації будівництва. Запропо-новано конкретний перелік заходів, який включає виявлення сучасного стану цифрової трансфор-мації будівництва, проблем і пріоритетів регулювання, статистичне оцінювання за показникомчастка суб’єктів господарювання, які використовують цифрові технології, моніторинг викорис-тання цифрових технологій учасниками будівництва тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Bodenchuk, Lilia, and Iryna Liganenko. "МАЛИЙ І СЕРЕДНІЙ БІЗНЕС ТА ЦИФРОВІ ПЛАТФОРМИ: МОЖЛИВОСТІ ТА ЗАГРОЗИ." Європейський науковий журнал Економічних та Фінансових інновацій 1, no. 7 (February 28, 2021): 4–13. http://dx.doi.org/10.32750/2021-0101.

Full text
Abstract:
Цифрова трансформація і зокрема поява цифрових платформ дозволяє формувати і реалізовувати нові бізнес-моделі підприємств. В той же час платформи формують тенденції розвитку економічних суб’єктів та диктують їм умови взаємодії та співпраці. Цифрові платформи не мають виробничих потужностей – основними напрямами інвестицій стають розробка інструментів маркетингового аналізу клієнта, а саме: його бажання та вподобання. Ефект від цих дій посилюється мережевими особливостями бізнес-середовища. А це в свою чергу унеможливлює традиційне ведення бізнесу та потребує враховувати вплив глобальної цифровізації на економічні відносини як окремого регіону, так і країни в цілому. Найбільші загрози при цьому відчувають суб’єкти малого та середнього бізнесу В рамках цифрових платформ по-іншому виглядають проблеми довіри і контролю. З одного боку, виникає велика надійність і точність обробки ринкової та господарської інформації, в результаті чого стає можливим створення нових, більш потужних екосистем, наприклад цифрових бірж. З іншого боку, супутньою рисою стає відкритість бізнес-моделей і доступ до інформації більшої кількості учасників, звідси виникають проблеми кібербезпеки. Крім того, однією з проблем, що виникають на підприємствах в рамках цифрової трансформації, є досягнення цифрової зрілості учасників бізнесу, інакше можуть, наприклад, втрата постачальників, які не готові інтегруватися в цифрову систему. Окремою значущою проблемою в рамках цифрових платформ є їх захоплення агентами впливу, в першу чергу домінуючими учасниками ринку. Проведений аналіз дозволив виявити і узагальнити провідні методи та інструменти управління розвитком малого і середнього бізнесу, а також визначити основні ризики функціонування цифрових платформ. В статті цифрові платформи були розглянуті як інноваційні бізнес-моделі, як релевантний інструмент вирішення завдань дотримання стратегічних інтересів різних економічних суб’єктів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Цифрова трансформація"

1

Невмержицька, С. М., and Т. Р. Цалко. "Управління цифровою трансформацією в бізнесі." Thesis, List Verlag. in Ullstein Buchverlage GmbH & Europäische Wissenschaftsplattform, 2021. https://er.knutd.edu.ua/handle/123456789/17620.

Full text
Abstract:
Цифрова трансформація зачіпає усі аспекти сучасного суспільства, зокрема економіки. Підприємствам зараз надається можливість радикально змінити свої бізнес-моделі за допомогою нових цифрових технологій, а саме: соціальних мереж, мобільного зв’язку, великих даних (Big Data), "Інтернету речей", Блокчейн (Blockchain) тощо. Стає очевидним, що просування й закріплення конкурентних позицій неможливо добитися, якщо ігнорувати наявні діджитал-інструменти та сервіси. Впровадження новітніх ІТ-платформ, програм, інструментів та обладнання формує фундамент конкурентних переваг підприємства внаслідок оптимізації бізнес-процесів, а цифрові технології дозволяють утримувати компаніям високі конкурентні позиції на ринку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Волощук, Дарія Володимирівна. "Цифрова трансформація як ключовий детермінант у розвитку глобальної економіки." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53750.

Full text
Abstract:
1. Україна 2030Е - Країна з розвинутою цифровою економікою. URL: https://strategy.uifuture.org/kraina-z-rozvinutoyu-cifrovoyu-ekonomik. Дата звернення 10.10.2021. 2. Последствия перехода на цифровые технологии. Huawei Technologies Co., Ltd. и Oxford Economics, «Digital Spillover». 2020 р. URL: https://www.huawei.com/minisite/russia/gci2018rus/huaweiGCI.html Дата звернення: 10.10.2021.
Сьогодні кожна держава своїм пріоритетним напрямком вважає розвиток цифрової економіки. Процес правильного і своєчасного розвитку цифрової економіки має істотний вплив на темпи зростання виробництва, якість життя населення, рівень послуг, що надаються, а також на діяльність державного апарату влади. Метою даного дослідження є аналіз основних характеристик процесу цифровізації і її ключових ознак, представлені основні напрямки впровадження цифрових технологій в економіці, розглянуто роль і значення основних ризиків впровадження цифрових технологій, а також способи їх попередження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Чобіток, В. І., and К. В. Бірюкова. "Розвиток цифрової трансформації соціально-економічних систем." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53401.

Full text
Abstract:
1. Криворучко О. С. Імперативи формування та домінанти розвитку цифрової економіки у сучасному парадигмальному контексті / Н. М. Краус, О. С. Криворучко // Парадигмальні зрушення в економічній теорії ХІХ ст.: зб. наук. пр. за матеріалами ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф., 2–3 лист. 2017 р. – Київ : КНУ ім. Т. Шевченка, 2017. – С. 681–685. 2. . Прохорова В. В., Юхман Я. В. Формування інноваційно-організаційної культури на підприємстві як основа активізації процесу інновінгу. Управління економічними системами та процесами в умовах глобалізаційних трансформацій: колективна монографія / за ред. д-ра екон. наук, професора Прохорової В. В. - Х.: Видавництво Іванченка І. С., 2020. С. 52-60. 3. Чобіток В. І. Інтегрований механізм інтелектуалізації управління холістичним розвитком підприємств: мультиагентні технології. / В. І. Чобіток // Економічний вісник Національного гірничого університету. - 2019. - № 4 (68). - С. 148–154.
Світова глобалізація та зростаюча динамічність розвитку ринкової економіки зумовлюють потреби внутрішніх ринків і ставлять нові завдання перед вітчизняними підприємствами для підвищення рівня конкурентоспроможності та виходу на нові ринки. Для того щоб успішно функціонувати в ринкових умовах і задовольняти потреби економічних суб'єктів, необхідно раціонально використовувати цифрові тенденції в логістичному управлінні підприємствами. Ця обставина вимагає істотного перегляду механізму функціонування розподільної системи вітчизняних підприємств на основі логістичного підходу, маючи на увазі під ним формування інтегрованих систем організаційно-економічного, інформаційного та іншого порядку, призначення яких полягає не тільки в забезпеченні більш досконалого рівня обслуговування споживачів, але і в глобалізації господарської діяльності, активізації виконання міжнародних вимог в напрямку відповідального зберігання вантажів за допомогою використання цифрових тенденцій в логістичному управлінні підприємствами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Сорока, Марія Романівна. "Цифрова трансформація економіки як основа формування та розвитку України." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53812.

Full text
Abstract:
1. Роскладка А. А. Формула освітньої програми «Цифрова економіка» [Електронний ресурс] / Андрій Анатолійович Роскладка. – 2019. – Режим доступу до ресурсу: https://knute.edu.ua/blog/read/?pid=32141&uk. 2. Біленко О. В. ПІДПРИЄМНИЦТВО В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ [Електронний ресурс] / О. В. Біленко – Режим доступу до ресурсу: https://conf.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2018/12/407.pdf
В роботі відображено аналіз впливу розвитку цифрової економіки на її конкурентоспроможність. Було проведено порівняльний аналіз рівня цифровізації економіки в Україні та світі. Було виявлено ключові точки, які стимулюють прискорення та модифікації нашої економіки з метою подолання певного розриву
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Юрескул, Дар'я Юріївна. "Глобалізаційні тренди цифрової трансформації економіки." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53779.

Full text
Abstract:
1. Кудлай В. Г. Особливості маркетингу в умовах пандемії / Кудлай В. Г. // Інноваційні рішення в економіці, бізнесі, суспільних комунікаціях та міжнародних відносинах : матеріали Міжнар наук.-практ. інтернет-конф., 16 квіт. 2021 р. / М-во освіти і науки України, Ун-т митної справи та фінансів [та ін.]. – Дніпро, 2021. – С. 259–261. 2. Цифровізація, як нова реальність України. URL: https://lexinform.com.ua/dumka- eksperta/tsyfrovizatsiya-yak-nova-realnist-ukrayiny/ (дата звернення: 05.10.2021). 3. Цифрова економіка: тренди, ризики та соціальні детермінанти. URL: https://razumkov.org.ua/uploads/article/2020_digitalization.pdf (дата звернення: 05.10.2021). 4. Цифрова адженда України 2020. URL: https://ucci.org.ua/uploads/files/58e78ee3c3922.pdf (дата звернення: 05.10.2021).
В роботі досліджено глобалізаційні тренди цифрової трансформації економіки. Метою дослідження є визначення сутності цифрових трендів, їх взаємозв’язок з традиційною економікою, тренди цифрової трансформації економіки. Окреслено сутність понять «цифрові тренди», «digital marketing», «blockchain», «інтернет речей», «CRM&BPM», «Grid технології», «Віртуалізація фізичних інфраструктурних IT-систем» та «Digital-страхування».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Мельнік, К. С. "Цифрова економіка, виклики та перспективи для України." Thesis, Одеський національний економічний університет, 2021. http://local.lib/diploma/Melnikk.pdf.

Full text
Abstract:
Доступ до роботи тільки на території бібліотеки ОНЕУ, для переходу натисніть на посилання нижче
У роботі розглядаються теоретичні аспекти дослідження причин та умов цифрової трансформації України, факторів впливу на її еволюцію і характер функціонування, з’ясуванні можливостей та розробці шляхів її подальшого ефективного розвитку. Проаналізовано погляди науковців щодо теоретичного обґрунтування цифрового розвитку, а також типи цифрових економічних моделей за різними ознаками та класифікаціями, і системо утворюючі фактори цифрової економіки України, а також досліджено вплив глобалізаційних тенденцій на трансформацію моделі економічного розвитку України. За результатами проведеного дослідження визначено основні напрямки та перспективи подальшого розвитку «цифровізації» та можливості використання в Україні досвіду функціонування та розвитку окремих елементів цифрових економічних моделей країн світу. Запропоновано шляхи подолання суперечностей цифрової трансформації України та окреслено перспективи її подальшого розвитку.
The paper considers the theoretical aspects of the study of the causes and conditions of digital transformation of Ukraine, the factors influencing its evolution and the nature of its functioning, clarifying the possibilities and developing ways for its further effective development. Researchers' views on the theoretical substantiation of digital development, as well as types of digital economic models by different features and classifications, and system-forming factors of Ukraine's digital economy are analyzed, and the influence of globalization trends on the transformation of Ukraine's economic development model is studied. According to the results of the study, the main directions and prospects for further development of «digitalization» and the possibility of using in Ukraine the experience of functioning and development of certain elements of digital economic models of the world. The ways of overcoming the contradictions of digital transformation of Ukraine are offered and the prospects of its further development are outlined.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Ігнатенко, Едуард Анатолійович. "Діджиталізація в світовій економіці та в Україні." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53785.

Full text
Abstract:
1. Цифрова економіка. URL: https://uk.wikipedia.org/wiki 2. Цифрова економіка: тренди та перспективи авангардного характеру розвитку. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/pdf/1_2018/8.pdf 3. Поняття діджиталізації бізнесу: сфери і необхідність. URL: https://evergreens.com.ua/ua/articles/business-digitalization.html
В даній роботі розглянуто діджиталізацію в світовій економіці, а також в Україні. Вияснено в яких стадіях знаходяться деякі країни в розвитку діджиталізації. Також з'ясовано як вплинула всесвітня пандемія на цифрову трансформацію та основні проблеми, з якими ми зіткнулися.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Яромко, Т. В. "Удосконалення механізму державного управління при наданні адміністративної послуги з реєстрації місця проживання." Master's thesis, Сумський державний університет, 2020. https://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/81872.

Full text
Abstract:
Магістерська робота присвячена вивченню інституту реєстрації місця проживання, пошуку та аналізі шляхів реформування системи реєстрації місця проживання через "призму" цифрової трансформації, використовуючи досвід європейських країн. Досліджено існуючу модель реєстрації місця проживання та проаналізовано нову, декларативну, запропоновано загальну схему єдиної інформаційної системи електронного обліку персональних даних та міграційних процесів, а також схему взаємодії держави, населення та бізнесових структур. Розроблення нової моделі інституту реєстрації місця проживання вимагає системного підходу та підготування комплексу якісних рішень у всіх підсистемах урядового управління, планово-економічних процесах, наданні публічних послуг, системі соціального захисту та т.п, адаптованого до реалій повсякденного життя українців.
Магистерская работа посвящена изучению института регистрации места проживания, поиске и анализе путей реформирования системы регистрации места проживания из-за "призму" цифровой трансформации, используя опыт европейских стран. Исследовано существующую модель регистрации места проживания и проанализированы новую, декларативную, предложено общую схему единой информационной системы электронного учета персональных данных и миграционных процессов, а также схему взаимодействия государства, населения и бизнес-структур. Разработка новой модели института регистрации места проживания требует системного подхода и подготовки комплекса качественных решений во всех подсистемах правительственного управления, планово-экономических процессах, предоставлении публичных услуг, системе социальной защиты и т.п., адаптированного к реалиям повседневной жизни украинский.
The master's thesis is devoted to the study of the institute of residence registration, search and analysis of ways to reform the residence registration system through the "prism" of digital transformation, using the experience of European countries. The existing model of residence registration is studied and a new, declarative one is analyzed, the general scheme of the unified information system of electronic accounting of personal data and migration processes, as well as the scheme of interaction of the state, population and business structures is proposed. The development of a new model of the institution of residence registration requires a systematic approach and preparation of a set of quality solutions in all subsystems of government, planning and economic processes, public services, social protection, etc., adapted to the realities of everyday life of Ukrainians.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Кудлай, Віра Григорівна, and Валерія Олегівна Демиденко. "Пандемія як стимул для розвитку цифрових трансформацій економіки." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53918.

Full text
Abstract:
1. McKinsey&Company URL: https://www.mckinsey.com/business-functions/strategy-and-corporate-finance/our-insights/how-covid-19-has-pushed-companies-over-the-technology-tipping-point-and-transformed-business-forever. 2. Современные економические тренды под влиянием пандемии URL: https://ntk.kubstu.ru/data/mc/0075/3774.pdf. 3. Пандемия как стимул для развития цифровой економики URL: https://www.elibrary.ru/download /elibrary_44212001_47734963.pdf. 4. Digital Transformation and Economic Growth URL: https://dt-global.com/company/blog/april-1st-2021/digital-economy. 5. Цифрова економіка в умовах пандемії URL: https://cyberleninka.ru/article/n /tsifrovaya-ekonomika-v-usloviyah-pandemii/viewer.
В роботі досліджено сучасні світові економічні тренди під впливом пандемії. Метою дослідження є виявлення впливу COVID-19 на процес цифрової трансформації світової економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Демиденко, Валерія Олегівна. "Пандемія як стимул для розвитку цифрових трансформацій економіки." Thesis, Національний авіаційний університет, 2021. https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53754.

Full text
Abstract:
1. Кудлай В.Г. Особливості маркетингу в умовах пандемії // Інноваційні рішення в економіці, бізнесі, суспільних комунікаціях та міжнародних відносинах: зб. тез доп. Міжнар. Наук.-практ. інтернет-конф. – м.Дніпро.16 квіт. 2021 р. - Дніпро: УМСФ. -2021. 2. McKinsey&Company URL: https://www.mckinsey.com/business- functions/strategy-and-corporate-finance/our-insights/how-covid-19-has-pushed- companies-over-the-technology-tipping-point-and-transformed-business-forever 3. Современные економические тренды под влиянием пандемии URL: https://ntk.kubstu.ru/data/mc/0075/3774.pdf 4. Пандемия как стимул для развития цифровой економики URL: https://www.elibrary.ru/download/elibrary_44212001_47734963.pdf 5. Digital Transformation and Economic Growth URL: https://dt- global.com/company/blog/april-1st-2021/digital-economy 6. Цифрова економіка в умовах пандемії URL: https://cyberleninka.ru/article/n/tsifrovaya-ekonomika-v-usloviyah-pandemii/viewer
В роботі досліджено сучасні світові економічні тренди під впливом пандемії. Метою дослідження є виявлення впливу COVID-19 на процес цифрової трансформації світової економіки.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Books on the topic "Цифрова трансформація"

1

Омарова, Наида Омаровна, Маис Пашаевич Фархадов, and Юлия Валерьевна Таратухина. Актуальные проблемы цифровой трансформации экономики, образования и государственного управления. Махачкала: ИП Овчинников Михаил Артурович (Типография Алеф), 2022. http://dx.doi.org/10.33580/9785001288749.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Фінансове право в умовах цифрової трансформації. Чернівці : Технодрук, 2021. http://dx.doi.org/10.32837/11300.15123.

Full text
Abstract:
Монографія присвячена сучасному етапу світового економічного та соціального розвитку, що характеризується процесами цифровізації, впливаючи на сферу публічних фінансів та вимагаючи модернізації шляхів вдосконалення правового регулювання, адекватного цифровій економіці. У монографії вчені представили своє бачення вирішення найактуальніших проблем правового регулювання фінансових відносин в умовах цифрової трансформації. Висвітлено питання правового регулювання бюджетних та податкових відносин в умовах цифрової трансформації, правових засобів захисту публічних інтересів від агресивного податкового планування в епоху цифрової економіки, правового регулювання місцевих бюджетів в умовах децентралізації, забезпечення єдності судової практики розгляду податкових спорів у призмі реалізації принципу юридичної визначеності, проаналізовано актуальну практику вирішення податкових спорів. Для науковців, практичних працівників, викладачів, студентів та широкого кола читачів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Положенцева, Ю. С., Т. Н. Выскрибенцева, and В. В. Масленникова. Цифровая трансформация социально-экономических систем: анализ, тренды, мировой опыт. Closed Joint Stock Company "University Book", 2021. http://dx.doi.org/10.47581/2021/polozenceva.01.

Full text
Abstract:
В монографии исследуются вопросы цифровой трансформации социально-экономических систем, проведено обобщение российских и зарубежных подходов к оценке и регулированию цифровой трансформации промышленности. В работе иссле-дуются инструменты цифровой трансформации социально-экономических систем; проанализированы системы индикаторов, механизм и методики оценки готовности к цифровой трансформации. Доказывается необходимость формирования комплексных показателей оценки уровня цифровизации промышленности и методов оценки ее эффективности. Приведены результаты исследования достигнутого уровня цифровизации социально-экономических систем в России и зарубежном, даны рекомендации по формированию перспективных направлений развития цифрового потенциала промышленных предприятий. Материалы, изложенные в монографии, предназначены для специалистов в сферах управления и регулирования социально- экономических систем, цифровой трансфор-мации промышленности и формирования цифрового потенциала, как выполняющих теоретические исследования, так и решающих многочисленные проблемы на практике в указанных предметных областях. Также они могут быть востребованы в учебном процессе как для научных работников, аспирантов, преподавателей экономических и управленческих дисциплин, а также при переподготовке и повышении квалификации. В качестве аналитического и эмпирического материала результаты, изложенные в мо-нографии, могут быть востребованы при разработке законодательных, нормативных и правовых актов федерального и регионального уровня, регламентирующих вопросы цифровизации социально-экономических систем, цифровой трансформации промыш-ленности, повышения устойчивости социально-экономического развития в целом. Ис-следование выполнено в рамках государственного задания
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

II Міжнародна студентська наукова конференція «РОЗВИТОК СУСПІЛЬСТВА ТА НАУКИ В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ». Європейська наукова платформа, 2022. http://dx.doi.org/10.36074/liga-inter-20.05.2022.

Full text
Abstract:
Викладено матеріали учасників II Міжнародної мультидисциплінарної студентської наукової конференції «Розвиток суспільства та науки в умовах цифрової трансформації», яка відбулася 20 травня 2022 року у місті Чернівці, Україна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Azarov, Vladimir Nikolaevich, Alexander Valentinovich Andreychikov, Valery Prokhorovich Mayboroda, Andrey Valentinovich Titov, Nina Nikolaevna Aniskina, Yuri Lvovich Leokhin, Evgeny Aleksandrovich Saksonov, Artem Sergeevich Kabanov, Vitaly Vladimirovich Martynov, and Anatoly Vladimirovich Chekmarev. Engineering methods in the tasks of digital transformation of the economy. Book 1. Digital transformation. The fund European Centre for Quality (noncommercial organization); Pastukhov Academy, 2021. http://dx.doi.org/10.31145/978-5-901771-80-8-2021.

Full text
Abstract:
В учебном пособии рассмотрены подходы к проектированию и методологии применения информационных технологий и средств информатики в задачах цифровой трансформации экономики, обеспечения качества продукции и услуг. Рассмотрены концептуальные основы инфокоммуникационных технологий, сферы применения, основные тенденции их развития. Рассмотрен системный подход к цифровой трансформации предприятий на основе методологии инжиниринга и реинжиниринга бизнес-процессов организации при внедрении ИС и ИТ, переходу стратегии организации к ИТ стратегии и цифровой трансформации. Создание организационной и ИТ-инфраструктуры предприятий промышленного и финансового сектора экономики различного уровня, заинтересованного в построении эффективно работающей информационно-технологической системы поддержки бизнеса. Приводятся задачи управления и анализа, поддерживающие их управляющие информационные системы, СППР руководителя и рассматривается последовательность информатизации предприятия. Излагаются тенденции развития стандартов методов управления производством (MRP, MRP II и ERP), технологий управления (CRM и CSRP) и соответствующих им систем. Даются краткие основы технологии internet/intranet и её применения в управлении бизнесом. Рассмотрены организационные вопросы информационной безопасности данных и сети организации, задачи и виды аудита информационных систем, вопросы методологии и управления цифровыми проектами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Azarov, Vladimir Nikolaevich, Alexander Valentinovich Andreychikov, Valery Prokhorovich Mayboroda, Andrey Valentinovich Titov, Nina Nikolaevna Aniskina, Yuri Lvovich Leokhin, Evgeny Aleksandrovich Saksonov, Artem Sergeevich Kabanov, Vitaly Vladimirovich Martynov, and Anatoly Vladimirovich Chekmarev. Engineering methods in the tasks of digital transformation of the economy. Book 2. Management of IT projects and IT processes. The fund European Centre for Quality (noncommercial organization); Pastukhov Academy, 2021. http://dx.doi.org/10.31145/978-5-901771-81-5-2021.

Full text
Abstract:
В учебном пособии рассмотрены подходы к проектированию и методологии применения информационных технологий и средств информатики в задачах цифровой трансформации экономики, обеспечения качества продукции и услуг. Рассмотрены концептуальные основы инфокоммуникационных технологий, сферы применения, основные тенденции их развития. Рассмотрен системный подход к цифровой трансформации предприятий на основе методологии инжиниринга и реинжиниринга бизнес-процессов организации при внедрении ИС и ИТ, переходу стратегии организации к ИТ стратегии и цифровой трансформации. Создание организационной и ИТ-инфраструктуры предприятий промышленного и финансового сектора экономики различного уровня, заинтересованного в построении эффективно работающей информационно-технологической системы поддержки бизнеса. Приводятся задачи управления и анализа, поддерживающие их управляющие информационные системы, СППР руководителя и рассматривается последовательность информатизации предприятия. Излагаются тенденции развития стандартов методов управления производством (MRP, MRP II и ERP), технологий управления (CRM и CSRP) и соответствующих им систем. Даются краткие основы технологии internet/intranet и её применения в управлении бизнесом. Рассмотрены организационные вопросы информационной безопасности данных и сети организации, задачи и виды аудита информационных систем, вопросы методологии и управления цифровыми проектами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Azarov, Vladimir Nikolaevich, Alexander Valentinovich Andreychikov, Valery Prokhorovich Mayboroda, Andrey Valentinovich Titov, Nina Nikolaevna Aniskina, Yuri Lvovich Leokhin, Evgeny Aleksandrovich Saksonov, Artem Sergeevich Kabanov, Vitaly Vladimirovich Martynov, and Anatoly Vladimirovich Chekmarev. Engineering methods in the tasks of digital transformation of the economy. Book 3. Information integrated management systems of the organization. The fund European Centre for Quality (noncommercial organization); Pastukhov Academy, 2021. http://dx.doi.org/10.31145/978-5-901771-82-2-2021.

Full text
Abstract:
В учебном пособии рассмотрены подходы к проектированию и методологии применения информационных технологий и средств информатики в задачах цифровой трансформации экономики, обеспечения качества продукции и услуг. Рассмотрены концептуальные основы инфокоммуникационных технологий, сферы применения, основные тенденции их развития. Рассмотрен системный подход к цифровой трансформации предприятий на основе методологии инжиниринга и реинжиниринга бизнес-процессов организации при внедрении ИС и ИТ, переходу стратегии организации к ИТ стратегии и цифровой трансформации. Создание организационной и ИТ-инфраструктуры предприятий промышленного и финансового сектора экономики различного уровня, заинтересованного в построении эффективно работающей информационно-технологической системы поддержки бизнеса. Приводятся задачи управления и анализа, поддерживающие их управляющие информационные системы, СППР руководителя и рассматривается последовательность информатизации предприятия. Излагаются тенденции развития стандартов методов управления производством (MRP, MRP II и ERP), технологий управления (CRM и CSRP) и соответствующих им систем. Даются краткие основы технологии internet/intranet и её применения в управлении бизнесом. Рассмотрены организационные вопросы информационной безопасности данных и сети организации, задачи и виды аудита информационных систем, вопросы методологии и управления цифровыми проектами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Azarov, Vladimir Nikolaevich, Alexander Valentinovich Andreychikov, Valery Prokhorovich Mayboroda, Andrey Valentinovich Titov, Nina Nikolaevna Aniskina, Yuri Lvovich Leokhin, Evgeny Aleksandrovich Saksonov, Artem Sergeevich Kabanov, Vitaly Vladimirovich Martynov, and Anatoly Vladimirovich Chekmarev. Engineering methods in the tasks of digital transformation of the economy. Book 4. Engineering modeling methods in the tasks of management, analysis and integrated assessment of the quality of a digital organization. The fund European Centre for Quality (noncommercial organization); Pastukhov Academy, 2021. http://dx.doi.org/10.31145/978-5-901771-83-9-2021.

Full text
Abstract:
В учебном пособии рассмотрены подходы к проектированию и методологии применения информационных технологий и средств информатики в задачах цифровой трансформации экономики, обеспечения качества продукции и услуг. Рассмотрены концептуальные основы инфокоммуникационных технологий, сферы применения, основные тенденции их развития. Рассмотрен системный подход к цифровой трансформации предприятий на основе методологии инжиниринга и реинжиниринга бизнес-процессов организации при внедрении ИС и ИТ, переходу стратегии организации к ИТ стратегии и цифровой трансформации. Создание организационной и ИТ-инфраструктуры предприятий промышленного и финансового сектора экономики различного уровня, заинтересованного в построении эффективно работающей информационно-технологической системы поддержки бизнеса. Приводятся задачи управления и анализа, поддерживающие их управляющие информационные системы, СППР руководителя и рассматривается последовательность информатизации предприятия. Излагаются тенденции развития стандартов методов управления производством (MRP, MRP II и ERP), технологий управления (CRM и CSRP) и соответствующих им систем. Даются краткие основы технологии internet/intranet и её применения в управлении бизнесом. Рассмотрены организационные вопросы информационной безопасности данных и сети организации, задачи и виды аудита информационных систем, вопросы методологии и управления цифровыми проектами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Makarova, N. Ya. Современное медиаобразование. Знание-М, 2021. http://dx.doi.org/10.38006/00187-122-4.2021.1.154.

Full text
Abstract:
Учебно-методическое пособие «Современное медиаобразование» посвящено актуальным проблемам развития современного медиаобразования. В пособии рассматриваются актуальные вопросы теории и практики современного медиаобразования, подходы к концепции его понимания, изменений в период цифровой трансформации. В данном пособии представлены подходы к изучению и пониманию современной медиапедагогики, а также к методике преподавания медиадисциплин. Пособие адресовано преподавателям и студентам факультетов и отделений журналистики, преподавателям и студентам отделений педагогики и медиапедагогики, а также всем интересующимся современным состоянием медиаобразования.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Uralov, A. A., and A. A. Gushchina. UNIVERSITY STARTUPS. CONCEPT OF DEVELOPMENT OF BUSINESS INCUBATORS AND ACCELERATORS IN HIGHER EDUCATION INSTITUTIONS RUSSIAN FEDERATION. Знание-М, 2020. http://dx.doi.org/10.38006/907345-44-7.2020.1.130.

Full text
Abstract:
Происходящая цифровая трансформация, рождение новых рынков, современные технологические тренды и вызовы, ими определяемые, усиливают запрос на выработку системных инструментов и подходов в сфере стартапов. Одним из ключевых сегментов российской экосистемы стартапов являются «стартапы вуза». Многие эксперты определяют вузы как пространство возможностей для появления высокотехнологичных предпринимателей, как источник молодежного предпринимательства. Рабочей группой на федеральном уровне прорабатывалась дорожная карта студенческого технологического предпринимательства. Один из подходов которой – «стартап как диплом» — начал пилотно внедряться рядом высших учебных заведений, получив поддержку на уровне Министерства науки и высшего образования Российской Федерации. В монографии «Стартапы университета. Концепция развития бизнес-инкубаторов и акселераторов в высших учебных заведениях Российской Федерации» авторы структурированно и концентрированно представили «основные принципы» в основе формирования работающего стартап-сектора вузов, когда вуз выступает в роли инвестора через предоставление сервисной и ресурсной поддержки инновационным и высокотехнологичным проектам для их коммерческой успешности. Книга обозначена как «концепция», так как формирует пространство терминов, понятий, подходов, механизмов для выстраивания системной работы по созданию и развитию стартап-проектов в университетской среде.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Book chapters on the topic "Цифрова трансформація"

1

Андрианова, Людмила Прокопьевна, Зухра Хасановна Павлова, Марат Ильгизович Хакимьянов, and Регина Тагировна Хазиева. "ОСНОВЫ ПОСТРОЕНИЯ ЦИФРОВЫХ ПОДСТАНЦИЙ В РАМКАХ КОНЦЕПЦИИ «ЦИФРОВАЯ ТРАНСФОРМАЦИЯ 2030»." In ОСНОВЫ ПОСТРОЕНИЯ ЦИФРОВЫХ ПОДСТАНЦИЙ В РАМКАХ КОНЦЕПЦИИ «ЦИФРОВАЯ ТРАНСФОРМАЦИЯ 2030». ICSP "New Science", 2020. http://dx.doi.org/10.46916/20112020-1-978-5-00174-039-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

"ЦИФРОВАЯ ЛИЧНОСТЬ: ТРАНСФОРМАЦИЯ ИЛИ УДОСТОВЕРЕНИЕ." In СИСТЕМНЫЕ ИССЛЕДОВАНИЯ. Федеральный исследовательский центр «Информатика и управление» РАН, 2020. http://dx.doi.org/10.14357/srmp201920203906.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Ордынская, Е. В. "Некоторые актуальные тенденции трансформации налогообложения." In Научные труды 2021, 63–80. Федеральное государственное бюджетное учреждение наук и Институт народнохозяйственного прогнозирования РАН, 2021. http://dx.doi.org/10.47711/2076-318-2021-63-80.

Full text
Abstract:
Статья посвящена наиболее актуальным проблемам современного налогообложения. Автором рассматриваются возможные направления трансформации налоговой системы. В статье обозначены возможные пути увеличения налоговых поступлений в бюджетную систему страны. В частности, рассматривается возможность увеличения налоговых платежей, взимаемых с крупнейших цифровых компаний. Также анализируется перспектива замены ныне действующих косвенных «цифровых» налогов налогообложением прибыли IT-компаний.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Касьянова, Н. В., Н. В. Попик, and І. В. Скорнякова. "ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ КАПІТАЛ І ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА В СИСТЕМІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ." In Economics, management and administration in the coordinates of sustainable development. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-157-2-22.

Full text
Abstract:
Метою управління інтелектуальним капіталом суспільства в системі сталого розвитку є досягнення значного результату від його використання за оптимізації витрат на його розвиток, передусім витрат на освіту. Освіта є одним із найважливіших складників розвитку інтелектуального капіталу. Україна відстає за рівнем інтелектуального капіталу від країн-лідерів, а також поступається багатьом країнам. Цифровізація освіти в нашій країні повинна максимально ліквідувати це відставання. Пандемія COVID-19 значною мірою прискорила розвиток усіх сфер онлайн-життя, у тому числі онлайн-освітньої моделі на найближчі десятиліття. У роботі розглянуто основні тенденції розвитку освіти в умовах цифрової трансформації суспільства, визначено основні відмінності онлайн-навчання, які носять як позитивний, так і негативний характер. Обґрунтовано необхідність запровадження нової методології навчання, яка ґрунтується не на окремих інструментах, а на можливостях онлайн-освіти з урахуванням існуючих технологічних рішень для освіти шляхом формування єдиної екосистеми. Усе це дало змогу виділити найбільш актуальні проблем розвитку інтелектуального капіталу в Україні та запропонувати шляхи їх подолання на засадах онлайн-освіти.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Климук, В. В. "Развитие циркулярной экономики в стратегии цифровой трансформации молодежных бизнес-моделей." In Социальное предпринимательство и некоммерческие организации: современное состояние, проблемы и перспективы развития в меняющемся мире, 107–12. Издательство КРЕАТИВНАЯ ЭКОНОМИКА, 2020. http://dx.doi.org/10.18334/9785912923173.107-112.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Дулатова, Анна Николаевна, Елена Владимировна Рюмшина, and Анастасия Сергеевна Матвеева. "ГУМАНИТАРНЫЕ НАУКИ И ГУМАНИТАРНОЕ ОБРАЗОВАНИЕ В МИРЕ ЦИФРОВОЙ КУЛЬТУРЫ: ВОПРОСЫ ТРАНСФОРМАЦИИ." In ГУМАНИТАРНЫЕ НАУКИ И ГУМАНИТАРНОЕ ОБРАЗОВАНИЕ В МИРЕ ЦИФРОВОЙ КУЛЬТУРЫ: ВОПРОСЫ ТРАНСФОРМАЦИИ. ICSP «NEW SCIENCE», 2021. http://dx.doi.org/10.46916/20092021-2-978-5-00174-319-4.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Рахматов, Дилмурод Рустамович. "ЗАРУБЕЖНЫЙ ОПЫТ ЦИФРОВОЙ ТРАНСФОРМАЦИИ БИЗНЕСПРОЦЕССОВ В РАЗВИВАЮЩЕЙСЯ ЭКОНОМИКЕ УЗБЕКИСТАНА: ПРОБЛЕМЫ, НЕДОСТАТКИ, ПРОТИВОРЕЧИЯ." In ЗАРУБЕЖНЫЙ ОПЫТ ЦИФРОВОЙ ТРАНСФОРМАЦИИ БИЗНЕСПРОЦЕССОВ В РАЗВИВАЮЩЕЙСЯ ЭКОНОМИКЕ УЗБЕКИСТАНА: ПРОБЛЕМЫ, НЕДОСТАТКИ, ПРОТИВОРЕЧИЯ. ICSP «NEW SCIENCE», 2020. http://dx.doi.org/10.46916/18092020-978-5-907327-93-1.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Богоявленский, И. В. "Дистанционные исследования опасных объектов в Арктике, "Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике"." In Современные исследования трансформации криосферы и вопросы геотехнической безопасности сооружений в Арктике Под ред. В.П.Мельникова и М.Р. Садуртдинова, 63. Правительство Ямало-Ненецкого автономного округа, 2021. http://dx.doi.org/10.7868/9785604610848014.

Full text
Abstract:
Применение технологий аэрокосмического дистанционного зондирования Земли (ДЗЗ) при изучении процессов взрывной дегазации Земли в Арктике предоставляет уникальные возможности трехмерных (3D) построений. Показано, что при полевых исследованиях применение беспилотных летательных аппаратов (БПЛА) становится одним из важнейших инструментов исследования кратеров выбросов газа и потенциально опасных многолетних бугров пучения. Исследования с БПЛА проведены на ряде объектов Ямала, при этом на Бованенковском кратере С17, образовавшемся в мае - июне 2020 г. получены особо важные результаты. Здесь впервые был создан высокоточный цифровой двойник подземной полости и кратера выброса, позволяющий проводить обследование подземного пространства в виртуальной реальности. Полученные результаты способствовали завершению семилетнего периода фундаментальных научных исследований генезиса опасного природного явления мощных выбросов газа в Арктике, проводимых ИПНГ РАН.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Цифрова трансформація"

1

Міхровська, Марина. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ТА ЦИФРОВЕ УРЯДУВАННЯ В СУЧАСНОМУ ВИМІРІ." In EDUCATION AND SCIENCE OF TODAY: INTERSECTORAL ISSUES AND DEVELOPMENT OF SCIENCES. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-19.03.2021.v1.46.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гринюк, Оксана. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ФІНАНСОВОГО СЕКТОРУ ЕКОНОМІКИ." In PROBLEMAS Y PERSPECTIVAS DE LA APLICACIÓN DE LA INVESTIGACIÓN CIENTÍFICA INNOVADORA. European Scientific Platform, 2021. http://dx.doi.org/10.36074/logos-11.06.2021.v1.07.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Халавка, О. А. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ СВІТОВОГО РИНКУ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОСЛУГ." In Economic security: state, cluster, enterprise. Publishing House “Baltija Publishing”, 2020. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-018-6-29.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Шевченко, Л. С. "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ БІЗНЕСУ В УМОВАХ КАДРОВИХ ОБМЕЖЕНЬ." In Economy digitalization in a pandemic conditions: processes, strate-gies, technologies. Publishing House “Baltija Publishing”, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-028-5-35.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Красота, Т. Г., and А. А. Воробьёва. "ЦИФРОВАЯ ЭКОНОМИКА В УСЛОВИЯХ ПАНДЕМИИ." In Цифровизация – драйвер экономического роста в постпандемический период: Всероссийская научно-практическая конференция с международным участием. РИЦ ХГУЭП, 2021. http://dx.doi.org/10.38161/978-5-7823-0742-4-2021-046-052.

Full text
Abstract:
Цифровые технологии, использованные в интересах бизнеса и людей, цифровой доступ к товарам и услугам - это и есть цифровая экономика, развитие которой является основным направлением для большинства развитых стран. Актуальность исследуемой темы обусловлена тем, что в связи с последними событиями в мире, а именно распространением коронавирусной инфекции, цифровизация экономики стала, в некоторой степени, одним из единственных инструментов для выживания множества компании по всему миру. В статье проводится анализ развития цифровой экономики в России и мире. Значимость цифровой экономики в стране возрастает. Организации, успевшие провести цифровую трансформацию, понесут наименьшие финансовые и технологические потери при новой волне пандемии.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Шпортко, О. В., and Э. А. Гасанов. "ЦИФРОВАЯ ТРАНСФОРМАЦИЯ БИЗНЕС-ПРОЦЕССОВ В ПОСТПАНДЕМИЧЕСКИЙ ПЕРИОД." In ЦИФРОВИЗАЦИЯ – ДРАЙВЕР ЭКОНОМИЧЕСКОГО РОСТА В ПОСТПАНДЕМИЧЕСКИЙ ПЕРИОД ЧАСТЬ II Сборник статей по материалам Всероссийской научно-практической конференции с международным участием 05 марта 2021 года. РИЦ ХГУЭП, 2021. http://dx.doi.org/10.38161/978-5-7823-0744-8-2021-036-042.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Mikulin, T. B., IU S. Panov, and L. I. Krugliak. "ЦИФРОВАЯ ТРАНСФОРМАЦИЯ ЭКОНОМИКИ РОССИИ:УГРОЗЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ." In Sbornik izbrannyh statei po materialam nauchnyh konferencii GNII "Nacrazvitie" (Sankt-Peterburg, Mart 2020). ГНИИ "Нацразвитие", 2020. http://dx.doi.org/10.37539/mar184.2020.21.85.007.

Full text
Abstract:
развитие цифровых технологий сформировало современный тренд к переходу на цифровую экономику для многих развитых государств, что требует кардинального трансформирования многих сфер деятельности государства и обществаthe Development of digital technologies has formed a modern trend towards the transition to a digital economy for many developed countries, which requires a radical transformation of many areas of activity of the state and society.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Усамов, И. Р. "ЦИФРОВАЯ ОБРАЗОВАТЕЛЬНАЯ СРЕДА: ЦИФРОВЫЕ ТЕХНОЛОГИИ ИЗМЕНИЛИ СОВРЕМЕННОЕ ОБРАЗОВАНИЕ." In Материалы I Всероссийской научно-практической конференции с международным участием, посвященной 100-летию ГГНТУ им. академика М.Д. Миллионщикова "ОБРАЗОВАНИЕ БУДУЩЕГО". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf.2020.36.57.014.

Full text
Abstract:
Мир трансформируется, меняется вся инфраструктура общества. Во все сферы человеческой деятельности внедряются цифровые технологии, которые изменили роль человека в производственной сфере. С тем самым появилась проблема трансформации образования, скорость развития образовательных механизмов уступает скорости развития информационного общества. Все развивающиеся ВУЗы страны разрабатывают новые концепции формирования современной системы образования, которые будут способствовать эталонам современного мира. Сегодня важно адаптировать существующие учебные заведения под потребности производственных баз, где идет дефицит кадрового потенциала, который бы мог удовлетворят потребности современного информационного общества. Все государства мира занимаются внедрением в государственный аппарат информационных систем и технологий, что способствует новым потребностям в знаниях, умениях и навыках. Компьютерные технологии должны стать для современного специалиста привычкой, частью его жизни, чтобы он мог себя чувствовать комфортно в любых производственных системах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Ахмадова, Л. Л., and А. С.-А. Хасухаджиев. "ЦИФРОВОЕ ОБУЧЕНИЕ: ПРОБЛЕМЫ, РИСКИ, ПЕРСПЕКТИВЫ." In Материалы I Всероссийской научно-практической конференции с международным участием, посвященной 100-летию ГГНТУ им. академика М.Д. Миллионщикова "ОБРАЗОВАНИЕ БУДУЩЕГО". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf.2020.23.12.002.

Full text
Abstract:
Распространение цифровых технологий в сфере образования рассматривается как способ решения актуальнейших проблем. В данной статье рассматривается одна из актуальнейших управленческих проблем-цифровизация процесса обучения. Приведен анализ основных направлений цифровой трансформации деятельности образовательных учреждений, которые затрагивают как содержание образования, так и его организацию. Приведены основные характеристики цифровой образовательной среды, выделены основные проблемы и риски, сопутствующие цифровой трансформации образовательного процесса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Хасбулатов, Т. Р., and Т. Р. Магомаев. "ПЕРСОНАЛИЗИРОВАННО-РЕЗУЛЬТАТИВНАЯ ОРГАНИЗАЦИЯ УЧЕБНОГО ПРОЦЕССА В УСЛОВИЯХ ЦИФРОВОЙ ТРАНСФОРМАЦИИ ОБРАЗОВАНИЯ." In Материалы I Всероссийской научно-практической конференции с международным участием, посвященной 100-летию ГГНТУ им. академика М.Д. Миллионщикова "ОБРАЗОВАНИЕ БУДУЩЕГО". Crossref, 2020. http://dx.doi.org/10.34708/gstou.conf.2020.57.59.019.

Full text
Abstract:
Цифровая революция, глобализация и конкуренция за таланты привели к появлению относительно нового тренда в построении систем высшего образования - персонализации. В статье рассматривается процесс переориентации всего учебного процесса в условиях цифровой трансформации образования на персонализированное обучение. Персонализированное обучение означает, что учащиеся должны взять на себя ответственность за него, совместно создавая свои задачи, проекты и оценки. Это способствует самоуправлению и показывает намерение продолжать работать для достижения желаемой производительности.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Цифрова трансформація"

1

Шаламанов, Велизар, and Ирена Младенова. Цифрова трансформация и киберустойчивост. Procon, 2021. http://dx.doi.org/10.11610/cybsec04bg.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Цифрова економіка. Chair Д. Г. Лук’яненко. КНЕУ, October 2018. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/2870.

Full text
Abstract:
Матеріали Національної науково-методичної конференції, проведеної на базі Інституту інформаційних технологій в економіці за участю Наукового парку КНЕУ, розкривають сутність трансформацій сучасної економіки, швидкого розвитку цифрових технологій та їх впровадження в секторах промисловості, бізнесі та державному управлінні для підвищення їх ефективності, конкурентоздатності, забезпечення сталого національного розвитку, зростання обсягів виробництва високотехнологічної продукції та благополуччя населення України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Solovyanenko, Nina I. ЮРИДИЧЕСКИЕ СТРАТЕГИИ ЦИФРОВОЙ ТРАНСФОРМАЦИИ АГРАРНОГО БИЗНЕСА. DOI CODE, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/0131-5226-2021-70004.

Full text
Abstract:
t.The development of global agricultural production and food trade in recent decades implies a digital transformation and the transition to a new technological order, which is an essential factor for sustainable development. Digitalization of agriculture and the food sector is carried out on the basis of IT 2 platforms, the Internet of Things, cloud computing, big data, artificial intelligence, and blockchain technology. Fragmented and unclear legal mechanisms, slow updating of legal regulation hinder the introduction of digital solutions. A modern regulatory framework based on digital strategies should strengthen the confidence of farmers in "smart agriculture". In Russia, the legal mechanism of strategic planning covers the development of the national platform "Digital Agriculture". Digital strategies also include updating basic legislation.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Belov, Vladislav. COVID-19 как зеркало цифровой трансформации Германии. Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), April 2020. http://dx.doi.org/10.15211/analytics182020.

Full text
Abstract:
Цифровая трансформация уже несколько лет является «больным ребёнком» правительства Германии. Несмотря на многочисленные инициативы, пакты, программы и мероприятия «Большой коалиции», находящейся у власти с декабря 2013 г., ФРГ по уровню дигитализации существенно уступает другим ведущим промышленным державам. Кризисные процессы, вызванные пандемией коронавируса, ещё сильнее обнажили существующие дефициты цифровизации во всех сферах экономики и политики Германии. В записке анализируется их актуальное состояние и перспективы дальнейшего развития, в т.ч. в контексте кооперации ФРГ и РФ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Цифрова економіка : збірник матеріалів ІІ Національної науково-методичної конференції. Chair Д. Г. Лук’яненко. КНЕУ, October 2019. http://dx.doi.org/10.31812/123456789/3565.

Full text
Abstract:
Матеріали ІІ Національної науково-методичної конференції, проведеної на базі Інституту інформаційних технологій в економіці за участю Наукового парку КНЕУ, розкривають сутність трансформацій сучасної економіки, швидкого розвитку цифрових технологій та їх впровадження в секторах промисловості, бізнесі та державному управлінні для підвищення їх ефективності, конкурентоздатності, забезпечення сталого національного розвитку, зростання обсягів виробництва високотехнологічної продукції та благополуччя населення України.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Belov, Vladislav. Крупнейшая в послевоенной истории конъюнктурная программа правительства ФРГ. Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), June 2020. http://dx.doi.org/10.15211/analytics272020.

Full text
Abstract:
В начале июня 2020 года Коалиционный комитет правительства Германии одобрил крупнейшую в послевоенной истории программу мер конъюнктурной помощи экономике общим объёмом в 130 млрд евро. Её цель – не только вывести страну из экономического кризиса, обусловленного пандемией коронавируса, но и одновременно увеличить инвестиции в цифровую и энергетическую трансформацию – основу «двойного перехода» ЕС и ФРГ к «экономике будущего». Автор анализирует содержание пакета, эффективность предложенных мер, последствия для партийно-политических процессов и перспективу выхода немецкого народного хозяйства из кризиса.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Belov, Vladislav. Хозяйственно-политическая повестка председательства Германии в Совете ЕС. Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), July 2020. http://dx.doi.org/10.15211/analytics292020.

Full text
Abstract:
С 1 июля по 31 декабря 2020 года Германия будет председателем Совета ЕС, во многом определяющим социально-экономическое развитие Евросоюза на фоне самых серьёзных в его послевоенной истории вызовов, обусловленных пандемией коронавируса. Среди основных задач, которые предстоит решать Берлину в тесном взаимодействии с Брюсселем: принятие семилетнего бюджета ЕС и масштабной программы восстановления европейской экономики в условиях энергетического перехода и цифровой трансформации; урегулирование брекзита; решение ряда экономических вопросов в отношениях с США и Китаем. В записке анализируется содержание запланированных мер, оцениваются перспективы их реализации.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Belov, Vladislav. Новая промышленная стратегия Евросоюза. Institute of Europe, Russian Academy of Sciences (IERAS), April 2020. http://dx.doi.org/10.15211/analytics132020.

Full text
Abstract:
10 марта 2020 года Еврокомиссия (ЕК) опубликовала три документа, формирующих представление о новой промышленной стратегии Евросоюза, призванной заменить прежнюю, принятую в мае 2017 г. Их лейтмотивом является повышение конкурентоспособности хозяйственно-политического пространства ЕС за счёт индустриального сектора в условиях так называемого «двойного перехода» – экологической и цифровой трансформации. Особое внимание ЕК уделяет суверенитету, промышленным экосистемам, новым альянсам, прорывным технологиям, роли малого и среднего бизнеса, а также устранению существующих препятствий для бизнеса на едином внутреннем рынке. Автор анализирует основные положения новой стратегии, оценивает их содержание и перспективы внедрения.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ТРАНСФОРМАЦИЯ МЕХАНИЗМА НАЛОГООБЛОЖЕНИЯ В НОВЫХ ЭКОНОМИЧЕСКИХ УСЛОВИЯХ. DOI CODE, 2021. http://dx.doi.org/10.18411/1200-0251-2021-02803.

Full text
Abstract:
В статье изучаются особенности трансформации механизма налогообложения в условиях цифровизации и глобализации экономических процессов. Автор исследует ключевые проблемы в сфере фискального регулирования и определяет основные направления трансформации механизма налогообложения, соответствующие современным вызовам. Цифровая среда порождает новые формы экономической деятельности, которые не охватываются инструментами фискального администрирования. В результате налоговые органы утрачивают контроль над доходами транснациональных компаний. Кроме того, развитие цифровой экономики приводит к проблемам в сфере налогообложения операций с виртуальной валютой. Пристальное внимание к внедрению цифровых сервисов отодвинуло на второй план проблемы, связанные с определение пределов дозволенного поведения фискальных органов. Несовершенство административно-правового регулирования приводит к неограниченному усмотрению со стороны налоговых органов при выборе инструментов контрольно-надзорной деятельности. По результатам исследования автор приходит к следующим выводам: 1)трансформация механизма налогообложения должна быть направлена на укрепление фискального суверенитета государства; 2) эффективным инструментом управления бюджетными ресурсами может стать страховой механизм, который позволит упростить систему фискального администрирования; 3) формирование эффективных правил управления бюджетными ресурсами возможно только в условиях совершенствования административно-правового регулирования, нацеленного на конкретизацию обязанностей фискальных органов.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Трансформация финансово-правовых отношений в условиях цифровой экономики. Смирнов, Д. А. Боташева, Л. Э. Леонов, А. Н., June 2019. http://dx.doi.org/10.37494/2409-1030-2019-2-152-156.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography