Academic literature on the topic 'Цукровий діабет І-го типу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Цукровий діабет І-го типу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Цукровий діабет І-го типу"

1

Yushko, K. O. "Рівні апеліну-12 крові у хворих на гіпертонічну хворобу з цукровим діабетом 2-го типу та без такого до та після комбінованого лікування". HYPERTENSION, № 3.35 (1 травня 2014): 59–63. http://dx.doi.org/10.22141/2224-1485.3.35.2014.82725.

Full text
Abstract:
Обстежені 40 хворих на гіпертонічну хворобу, із яких 19 пацієнтів мали супутній цукровий діабет 2-го типу, до і після 12-тижневої терапії олмесартаном і лерканідипіном на фоні прийому аторвастатину. Хворі з цукровим діабетом 2-го типу додатково отримували метформін. Контрольну групу становили 10 практично здорових осіб. Обстеження включало: загальноклінічні методи, визначення в крові рівнів ліпідів, глюкози натще, інсуліну з розрахунком індексу інсулінорезистентності, вивчення структурно-функціональних параметрів серця. Рівні апеліну-12 визначали імуноферментним методом. Установлено, що у хворих на гіпертонічну хворобу з цукровим діабетом 2-го типу рівні апеліну-12 крові нижчі, ніж у групі практично здорових осіб. Серед хворих на гіпертонічну хворобу без цукрового діабету 2-го типу рівні апеліну-12 крові залежать від показника діастолічного артеріального тиску, параметрів ліпідного обміну, розміру лівого передсердя, діаметра аорти. При наявності цукрового діабету 2-го типу апелін-12 крові корелює з рівнем діастолічного артеріального тиску, тривалістю гіпертензії, показником коефіцієнта атерогенності й розміром лівого передсердя. У групі хворих із супутнім цукровим діабетом 2-го типу відзначалося достовірне підвищення рівнів апеліну-12 після терапії порівняно з його базальними рівнями. Отримані дані підтверджують участь ендогенного пептиду апеліну-12 в процесах регуляції артеріального тиску, атерогенезу й патологічного ремоделювання серця у хворих на гіпертонічну хворобу як із цукровим діабетом 2-го типу, так і без нього.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Tkachenko, V. I., B. M. Mankovskyi та M. M. Dolzhenko. "Аналіз медичного стану пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу та його впливу на розвиток ускладнень". INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), № 8.64 (22 січня 2014): 18–24. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.8.64.2014.77857.

Full text
Abstract:
Оцінка якості діабетологічної допомоги в умовах впровадження нового клінічного протоколу є актуальною проблемою. Мета дослідження — оцінити медичний стан пацієнтів із цукровим діабетом 2-го типу за вказаними в уніфікованому клінічному протоколі показниками для щорічного моніторингу в динаміці (2012–2013 рр.), а також провести додаткове комплексне обстеження пацієнтів (2014 р.) для визначення впливу їх стану на розвиток мікро- та макросудинних ускладнень (як додаткового індикатора якості медичної допомоги).Матеріали та методи. Обстежено 92 хворих на цукровий діабет 2-го типу віком 58,90 ± 1,17 року (55 жінок і 37 чоловіків; тривалість діабету — 6,2 ± 2,1 року), в яких із метою оцінки стану аналізувались медичні дані амбулаторних карток. Проведено опитування пацієнтів щодо наявності факторів ризику ускладнень, дотримання рекомендацій і прихильності до лікування та клініко-лабораторне і інструментальне обстеження (артеріальний тиск, індекс маси тіла, частота серцевих скорочень, HbA1c, ліпідограма, С-реактивний білок, сечова кислота, співвідношення альбумін/креатинін сечі, оцінка оксиду вуглецю у видиху, показники ехокардіографії та допплерографії сонних артерій). Для порівняння за тими ж показниками були обстежені 30 відносно здорових осіб без цукрового діабету відповідного віку — 49,43 ± 5,60 року (18 жінок і 12 чоловіків). Статистичний аналіз — за допомогою Excel 2007, SPSS. Результати. Рекомендований уніфікованим клінічним протоколом щорічний моніторинг показників і проведення профілактичних заходів пацієнтам із цукровим діабетом 2-го типу Київської області протягом 2012–2013 рр. здійснювався не в повному обсязі як на первинному, так і на вторинному рівнях. Проводився моніторинг не всіх рекомендованих показників і не всім хворим, до того ж профілактичні заходи з корекції стану пацієнтів проводилися не в повному обсязі, та в результаті не всі пацієнти досягали цільових рівнів показників. Комплексне обстеження пацієнтів у 2014 р. із метою дослідження їх медичного стану показало наявність недіагностованих мікро- та макросудинних діабетичних ускладнень, великої кількості факторів ризику їх розвитку та прогресування, недостатній рівень профілактичних заходів, низький комплайєнс пацієнтів до їх застосування.Висновки. Ситуація може бути покращена шляхом забезпечення надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет за мультидисциплінарним принципом у структуризованій команді, координатором якої повинен виступати лікар первинної медичної допомоги, який працює в тісній співпраці зі спеціалістами та повинен забезпечити якісну профілактичну допомогу та навчання пацієнтів самоконтролю. З метою оптимізації якості медичної допомоги хворим на цукровий діабет 2-го типу нами розроблено і впроваджено в закладах первинної медичної допомоги Київської області форму моніторингу якості діабетологічної допомоги пацієнтам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Prystupiuk, L. O. "Скринінг цукрового діабету 2-го типу шляхом визначення глікованого гемоглобіну". INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), № 7.63 (16 листопада 2014): 50–52. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.7.63.2014.77128.

Full text
Abstract:
Мета роботи — виявити поширеність порушень вуглеводного обміну за результатами скринінгу глікованого гемоглобіну.Матеріали та методи. Здійснено визначення глікованого гемоглобіну (HbA1c) у 1564 осіб віком від 18 до 90 років. Віковий склад обстежених був таким: до 45 років — 20 % від загальної кількості обстежених; 46–59 років — 38 %; 60–74 — 30 %; 75 років і більше — 12 %. Лабораторні дослідження виконані в лабораторних центрах «Сінево». Оцінка результатів дослідження здійснювалась за рівнем HbA1c у венозній крові: до 6 % — порушень вуглеводного обміну немає; 6,1–6,4 % — переддіабет; 6,5 % і вище — цукровий діабет.Результати. У 62 % від усієї кількості обстежених показник HbA1c не перевищував 6 %. У 12 % показник HbA1c перебував у межах 6,1–6,4 %. У 16 % виявлений показник HbA1c становив 6,5 % та більше. Ці особи можуть виявитися хворими на цукровий діабет 2-го типу. Вони потребують подальшого детального обстеження та лікування відповідно до чинного в Україні протоколу лікування хворих на цукровий діабет 2-го типу.Висновки. Скринінгове обстеження вмісту глікованого гемоглобіну виявило порушення вуглеводного обміну, що у 12 % від усієї кількості обстежених можуть розцінюватись як стан переддіабету, у 16 % — як цукровий діабет 2-го типу. Число виявлених хворих із цукровим діабетом 2-го типу зростає у віці після 46 років, досягаючи максимуму в чоловіків вікової категорії 60–74 роки, у жінок — після 75 років. Привертає увагу низька зацікавленість населення щодо обстеження стану вуглеводного обміну. Обстеження здійснило лише 25 % від числа запрошених.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Babinets, L. S., та Yu Ya Kotsaba. "АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ДІАГНОСТИКИ І ВЕДЕННЯ АМБУЛАТОРНОГО ПАЦІЄНТА З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ (ЗА ДОСВІДОМ ХОРВАТІЇ ТА СЛОВЕНІЇ)". Здобутки клінічної і експериментальної медицини, № 2 (17 серпня 2020): 59–64. http://dx.doi.org/10.11603/1811-2471.2020.v.i2.11311.

Full text
Abstract:
Через поширеність і хронічні ускладнення, що супроводжують цукровий діабет (ЦД), він є значною проблемою охорони здоров’я, а також фінансовим і організаційним тягарем для людей і держави. Вартість медичного супроводу пацієнта з ЦД 2-го типу в п’ять разів перевищує середні витрати на одного пацієнта в популяції.
 Мета – проаналізувати алгоритми діагностики і ведення пацієнта з цукровим діабетом 2-го типу за євро­пейськими протоколами (Хорватії та Словенії) у цілому і на прикладі клінічної ситуації.
 Обговорення. Хворі на ЦД 2-го типу потребують всебічної допомоги із дотриманням принципів догляду за пацієнтами із хронічними захворюваннями в сімейній медицині. Керуючи хворим на ЦД, сімейний лікар виконує наступні важливі завдання: запобігти виникненню ЦД за допомогою заходів пропаганди здорового способу життя; виявити осіб з високим ризиком ЦД і намагатися відтермінувати початок хвороби; виявити ЦД шляхом раннього розпізнавання пацієнта з високим ризиком його виникнення; зменшити виникнення можливих ускладнень і смертність від ЦД шляхом адекватного раціонального лікування.
 Висновки. Цукровий діабет є важливою проблемою для громадського здоров’я через високий рівень захворю­ваності і все більшу поширеність. Лікування пацієнтів із діабетом – це командна робота. Вона вимагає узгодження багатьох зацікавлених сторін у системі охорони здоров’я. Сімейний лікар керує та координує догляд за пацієнтом, який, з усіма його очікуваннями, бажаннями та уявленнями про хворобу і життя з нею, є центром цього комплексу заходів. Ведення пацієнта з цукровим діабетом повинно відповідати наступним рекомендаціям: клінічна мета лікування хворих на діабет – метаболічна регуляція та профілактика хронічних ускладнень. Мета, орієнтована на пацієнта – це його якість життя і задоволеність наданою допомогою. Найважливішим є удосконалення способу життя, чого досягти найскладніше.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Khutorska, L. A. "Динаміка поширеності та ризик розвитку діабетичної ретинопатії у хворих на цукровий діабет". INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), № 3.51 (10 березня 2013): 35–40. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.3.51.2013.84316.

Full text
Abstract:
Питання активного виявлення і своєчасного лікування ускладнень цукрового діабету (ЦД) на ранніх стадіях залишаються актуальними.Мета дослідження полягала у вивченні динаміки поширеності діабетичної ретинопатії (ДР) у дорослих хворих на ЦД, враховуючи тип і тривалість захворювання, стать і вік хворих, місце їх проживання, ступінь компенсації вуглеводного обміну, а також в оцінці абсолютного і відносного ризику розвитку ДР.Матеріали і методи. У 13 сільських районах і п’яти містах обласного підпорядкування Закарпатської області у 2009 році обстежена випадкова вибірка хворих на ЦД 1-го і 2-го типів (2103 особи) у віці понад 18 років. На другому етапі дослідження (2012 рік) здійснювалося повторне обстеження (ре-скринінг) випадкової вибірки хворих на ЦД 1-го і 2-го типів (1947 хворих).Результати. Частота ДР становить 54,5 % і є вищою серед хворих на ЦД 1-го типу — 63,1 % порівняно з хворими на ЦД 2-го типу — 48,6 %. Поширеність макросудинних ускладнень в групі хворих на ДР була вірогідно вищою, здебільшого при ЦД 1-го типу порівняно із групою хворих без ДР. Наявність ДР у хворих на ЦД 1-го типу визначає високий відносний ризик розвитку синдрому діабетичної стопи, діабетичної дистальної полінейропатії, діабетичної катаракти, інфаркту міокарда. Найбільший абсолютний і відносний ризик розвитку ДР був пов’язаний з тривалістю ЦД понад 5 років, рівнем HbA1c понад 7,5 %, наявністю діабетичної нефропатії та артеріальної гіпертензії.Висновки: поширеність всіх стадій ДР вірогідно вища при ЦД 1-го типу, ніж при ЦД 2-го типу і зростає зі збільшенням тривалості ЦД, досягаючи максимального значення за наявності ЦД 1-го типу понад 20 років і 67,4 % за наявності ЦД 2-го типу протягом 15–20 років. При вивченні ризику розвитку ДР у дорослих хворих на ЦД статистично значуща позитивна кореляція ДР отримана з тривалістю діабету, віком хворих, рівнями HbA1c, систолічного і діастолічного АТ, наявністю мікроальбумінурії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Shimon, V. M., V. V. Stoika, A. A. Sheregii, M. V. Shimon та R. M. Slyvka. "Вивчення показників кісткового метаболізму при переломах вертлюгової ділянки у хворих на цукровий діабет 2-го типу". TRAUMA 16, № 1 (2015): 50–53. http://dx.doi.org/10.22141/1608-1706.1.16.2015.80211.

Full text
Abstract:
Робота присвячена вивченню показників кісткового метаболізму при переломах вертлюгової ділянки стегнової кістки у хворих на цукровий діабет 2-го типу. Результати дослідження базуються на клінічному спостереженні 42 хворих із переломами вертлюгової ділянки на фоні цукрового діабету 2-го типу. Отримані дані свідчать про збільшення рівня кісткової резорбції у хворих на цукровий діабет 2-го типу порівняно зі здоровими респондентами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Shaenko, Z. A. "Динаміка системного запалення та інсулінорезистентності у хворих на цукровий діабет 2-го типу та ішемічну хворобу серця". INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), № 8.56 (1 грудня 2013): 11–15. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.8.56.2013.84788.

Full text
Abstract:
У статті наведені результати власних досліджень динаміки зміни системного запалення та інсулінорезистентності у хворих на цукровий діабет 2-го типу та ішемічну хворобу серця при комбінованому лікуванні метформіном та піоглітазоном. Нами було проліковано 95 хворих на цукровий діабет 2-го типу та ішемічну хворобу серця. Усі пацієнти, включені у дослідження, були рандомізовані на 2 групи: група порівняння — 37 пацієнтів, які отримували метформін та препарати сульфонілсечовини, та група спостереження — 58 пацієнтів, яким на додачу до метформіну в терапію був включений піоглітазон. Запропонований курс терапії тривав протягом шести місяців. До, через 3 та 6 місяців лікування проводили контроль стану запальної відповіді шляхом визначення рівня С-реактивного білка, фактора некрозу пухлини альфа, інтерлейкіну-6. Також визначали рівень С-пептиду та розраховували індекс інсулінорезистентності. Отримані нами дані підтверджують статистично значиме зниження під дією комбінованого лікування метформіном та піоглітазоном маркерів та рівня хронічного системного запалення та інсулінорезистентності, характерного для цукрового діабету 2-го типу та ішемічної хвороби серця, що має позитивний вплив на розвиток та перебіг ішемічної хвороби серця у хворих на цукровий діабет 2-го типу, добре переноситься пацієнтами і може розглядатися як патогенетичний чинник у терапії ішемічної хвороби серця.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Vatseba, T. S., L. K. Sokolova, V. V. Pushkarev, O. I. Kovzun, V. M. Pushkarev та M. D. Tronko. "Експресія протеїнкінази p70S6K у лейкоцитах хворих на рак і цукровий діабет". Endokrynologia 24, № 1 (2019): 5–8. http://dx.doi.org/10.31793/1680-1466.2019.24-1.5.

Full text
Abstract:
Мета — вивчити експресію p70S6K у лейкоцитах хворих на рак і цукровий діабет. Матеріал і методи. Експресію p70S6K визначали методом імуноферментного аналізу. Результати. Показано, що в лейкоцитах хворих на рак і цукровий діабет 2-го типу кількість протеїнкінази зростає, що свідчить про посилення експресії p70S6K, яка відіграє важливу роль у формуванні інсулінорезистентності та прогресії пухлин. Проте в лейкоцитах хворих і на рак, і на цукровий діабет кількість p70S6K є істотно нижчою порівняно з такою в лейкоцитах хворих на рак або цукровий діабет. Висновки. Обговорюються можливі механізми та значення зміни експресії p70S6K у лейкоцитах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Sergiyenko, V. O. "Бенфотіамін і альфа-ліпоєва кислота в лікуванні діабетичної кардіоваскулярної автономної нейропатії (огляд літератури та власних досліджень)". INTERNATIONAL JOURNAL OF ENDOCRINOLOGY (Ukraine), № 3.59 (17 червня 2014): 96–102. http://dx.doi.org/10.22141/2224-0721.3.59.2014.76670.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз сучасних поглядів щодо механізмів дії жиророзчинної форми вітаміну В1 (бенфотіаміну) і a-ліпоєвої кислоти, зокрема особливостей їх впливу на стан вуглеводного і ліпідного обміну, функцію ендотелію, гемодинамічних параметрів, жорсткості судин при серцево-судинних захворюваннях, кардіоваскулярній автономній нейропатії при цукровому діабеті 2-го типу. Результати експериментальних, рандомізованих та власних досліджень підтверджують доцільність комбінованого призначення бенфотіаміну і a-ліпоєвої кислоти з метою профілактики та лікування серцево-судинних захворювань, зокрема кардіоваскулярної автономної нейропатії у хворих на цукровий діабет 2-го типу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Вівсяна, І. В., та М. І. Марущак. "ЧИ ЗАЛЕЖИТЬ ЛІПІДНИЙ ПРОФІЛЬ ВІД КОМОРБІДНОСТІ НАДМІРНОЇ МАСИ ТІЛА/ОЖИРІННЯ ТА АРТЕРІАЛЬНОЇ ГІПЕРТЕНЗІЇ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ?" Вісник медичних і біологічних досліджень, № 3 (8 грудня 2021): 5–11. http://dx.doi.org/10.11603/bmbr.2706-6290.2021.3.12560.

Full text
Abstract:
Резюме. Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною захворюваності та смертності у пацієнтів із ЦД 2, які мають у 2–4 рази вищий ризик розвитку ССЗ порівняно з недіабетиками.
 Мета дослідження – проаналізувати залежність змін ліпідограми від коморбідності надмірної маси тіла/ожиріння та артеріальної гіпертензії у хворих на цукровий діабет 2 типу.
 Матеріали і методи. З метою ретроспективного аналізу медичної документації було включено 579 хворих на цукровий діабет 2 типу (ЦД 2) залежно від коморбідності: надмірної маси тіла/ожиріння та артеріальної гіпертензії. Верифікацію ЦД 2 проводили відповідно до рекомендацій Американської діабетичної асоціації (2019). Діагноз артеріальної гіпертензії (АГ) 1 стадії встановлювали згідно з рекомендаціями ESC/ESH з АГ 2018 р. Показники ліпідного профілю сироватки крові вимірювали за допомогою комерційно доступних наборів на аналізаторі Cobas 6000 (Roche Hitachi, Німеччина).
 Результати. У хворих із коморбідним перебігом цукрового діабету 2 типу, ожиріння та артеріальної гіпертензії зміни у ліпідограмі характеризувалися вірогідно вищими значенням загального холестеролу (на 18,3 %), триацилгліцеролів (на 93,1 %) та залишкового холестеролу (на 76,9 %) стосовно даних із цукровим діабетом 2 типу. Результати аналізу показників ліпідного обміну в пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу, залежно від наявності артеріальної гіпертензії, вказує на вірогідно вищу концентрацію загального холестеролу та триацилгліцеролів у хворих на цукровий діабет 2 типу з артеріальною гіпертензією стосовно даних без артеріальної гіпертензії (р=0,04). А результати аналізу показників ліпідного обміну в пацієнтів із цукровим діабетом 2 типу, залежно від ступеня надмірної маси тіла, показав, що у хворих на ЦД 2 з надмірною масою тіла/ожирінням дані ліпідограми вірогідно вищі стосовно пацієнтів із нормальною масою тіла, зокрема концентрація загального холестеролу (на 15,0 та 11,8 %), триацилгліцеролів (на 43,3 та 67,2 %), не-ХС-ЛПВЩ (на 17,7 та 15,0 %) та залишкового холестеролу (на 35,6 та 52,9 %) відповідно.
 Висновки. У хворих на цукровий діабет 2 типу як і артеріальна гіпертензія, так і надмірна маса тіла впливають на вираження дисліпідемії.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Цукровий діабет І-го типу"

1

Плаксивий, О. Г. "Лікування верхньощелепного риносинуситу у хворих на цукровий діабет 1-го типу із застосуванням мультипробіотика". Thesis, БДМУ, 2022. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/19820.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Маслянко, В. А. "Ліпідний спектр у хворих на цукровий діабет типу 2 при лікуванні селективними інгібіторами натрій-глюкозного котранспортеру 2-го типу". Thesis, БДМУ, 2021. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/18842.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

ФУРКА, ОЛЬГА БОГДАНІВНА. "Оксидативний статус і стан антиоксидантного захисту організму щурів з токсичним ураженням ацетамінофеном на тлі цукрового діабету типу 2". Thesis, Тернопіль, 2018. https://repository.tdmu.edu.ua//handle/123456789/17070.

Full text
Abstract:
Дисертація присвячена з’ясуванню особливостей оксидативного статусу та стану антиоксидантного захисту організму щурів з токсичним ураженням ацетамінофеном на тлі цукрового діабету типу 2. Встановлено, що гостре отруєння тварин ацетамінофеном на тлі цукрового діабету типу 2 супроводжується пригніченням мікросомального окислення в постмітохондріальній фракції печінки та інтенсифікацією вільнорадикального окиснення ліпідів і білків. Відмічено зниження активності супероксиддисмутази, каталази, глутатіонової ланки, концентрації церулоплазміну, що свідчить про пригнічення стану антиоксидантної системи. Цукровий діабет типу 2 призводить до вірогідного пригнічення процесів енергозабезпечувального окиснення, викликаних одноразовим уведенням ацетамінофену (1/2 LD50), на що вказує зниження сукцинатдегідрогеназної активності та цитохромоксидазної активності в тканині печінки порівняно з нормоглікемічними тваринами. Відмічено більшу виразність ендогенної інтоксикації і порушення цілісності мембран гепатоцитів з виходом у кров внутрішньоклітинних ферментів – АлАТ, АсАТ, у тварин, яким моделювали гостре отруєння ацетамінофеном на тлі цукрового діабету типу 2. Аналогічна тенденція відзначена і при семиденному уведенні препарату у вищій терапевтичній дозі, однак зміни були менш виражені.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Осовська, І. Д., І. В. Трефаненко та В. М. Ходоровський. "Метаболічні ефекти телмісартану у хворих на ішемічну хворобу серця, цукровий діабет 2-го типу та анемію". Thesis, Буковинський державний медичний університет, 2012. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/2764.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Марчук, Юлія Федорівна, Олександр Іванович Федів та Олександр Григорович Ушенко. "Рання діагностика холелітіазу у хворих на хронічний некалькульозний холецестит і цукровий діабет 2 типу". Thesis, Матеріали науково-практичної конференції "АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ МЕДИЦИНИ". - 2011. - С.109-110, 2011. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/1879.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Коломоєць, Михайло Юрійович, Наталя Дмитрівна Павлюкович, Володимир Михайлович Ходоровський та Марія Флорівна Козар. "Структура анемічного синдрому у хворих на ішемічну хворобу серця з супутнім цукровим діабетом 2-го типу". Thesis, Матеріали наукової конфе-ренції молодих вчених з між-народною участю «Актуаль-ні питання геронтології та геріатрії», 2011. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/4190.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Павлюкович, Наталя Дмитрівна, Володимир Михайлович Ходоровський та Ірина Валентинівна Трефаненко. "Еритроцит як маркер ступеня тяжкості анемії у хворих на ішемічну хворобу серця та цукровий діабет 2-го типу". Thesis, Матеріали науково-практичної конференції ДУ “Інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України” «Щорічні терапевтичні читання: оптимізація профілактики, діагностики та лікування в клініці внутрішніх хвороб» : Харків, 19-20 квітня 2012 року. – С. 180, 2012. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/4181.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зорій, Ірина Анатоліївна, Наталія Вікторівна Пашковська, Наталія Володимирівна Васильєва та Оксана Борисівна Яремчук. "Особливості вуглеводного обміну у взаємозв’язку з клінічно-електронейроміографічними показниками у хворих на цукровий діабет 2-го типу, ускладнений полінейропатією". Thesis, Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні аспекти клінічної неврології» (Івано-Франківськ, 1 березня 2013р.). – Івано-Франківськ, 2013. – С.19-20, 2013. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/7435.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Сидорчук, Ігор Йосипович, Ольга Анатоліївна Оленович, Руслана Петрівна Ляшук, Галина Данилівна Коваль та Наталія Михайлівна Каспрук. "Вплив умовно патогенних бактерій вмісту порожнини товстої кишки хворих на цукровий діабет типу 1 на цитолітичну функцію nk- і к-клітин периферійної крові". Thesis, Матеріали науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Цукровий діабет – міждисциплінарна проблема сучасної медицини», (Чернівці, 10-12 червня 2013р.). – Чернівці: БДМУ, 2013. – С.69-70, 2013. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/7419.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Мазур, О. О. "Мікробіологічна характеристика хронічного гнійного верхньощелепного синуситу у хворих з цукровим діабетом 1-го типу середнього і важкого ступеню". Thesis, БДМУ, 2020. http://dspace.bsmu.edu.ua:8080/xmlui/handle/123456789/17695.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Conference papers on the topic "Цукровий діабет І-го типу"

1

Остапенко, К. І. "Моніторинг вуглеводного і ліпідного обміну у хворих на цукровий діабет 2 типу на тлі гіпотиреозу з урахуванням стану мікробіоценозу кишечника". У MODERN MEDICINE: THE USE OF CREATIVE INDUSTRIES IN THE HEALTHCARE SYSTEM. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-182-4-14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Котелюх, М. Ю. "Визначення маркерів енергетичного гомеостазу і адипокінової системи у хворих на гострий інфаркт міокарда із супутнім цукровим діабетом 2 типу в динаміці лікування". У MEDICINE AND HEALTH CARE IN MODERN SOCIETY: TOPICAL ISSUES AND CURRENT ASPECTS. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-038-4-21.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Земляк, О. С., та Л. С. Бабінець. "Оцінка ефективності медикаментозної корекції стану хронічної ендогенної інтоксикації у пацієнтів з терапевтичним загостренням хронічного панкреатиту в поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу шляхом малооб’ємної інфузійної терапії". У SCIENTIFIC PROGRESS OF MEDICINE AND PHARMACY OF THE EU COUNTRIES. Baltija Publishing, 2021. http://dx.doi.org/10.30525/978-9934-26-075-9-13.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!