Academic literature on the topic 'Частота коливання'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Частота коливання.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Частота коливання"

1

Kochubey, S. О. "Вплив синхронного та асинхронного сигналів від пірамідних нейронів на синхронізацію в мережах ГАМКергічних інтернейронів гіпокампа". Biosystems Diversity 21, № 2 (2013): 95–100. http://dx.doi.org/10.15421/011316.

Full text
Abstract:
Дослідили вплив рівня стохастичності збуджувального синаптичного сигналу від пірамідних нейронів на генерацію коливань у мережах інтернейронів гіпокампа з шунтувальними ГАМКергічними синапсами. Використовували модифікацію математичної моделі мережі інтернейронів (Vida et al. 2006) і модель зовнішнього синаптичного сигналу з пуасонівським розподілом часового інтервалу між подіями. Повністю синхронізований синаптичний сигнал, коли кожний інтернейрон у мережі отримував струм з однаковою амплітудою та частотою, викликав у мережі коливання з високою синхронізацією (k > 0,9). Збільшення частоти синаптичного сигналу викликало відповідне збільшення частоти коливань у мережі. Поступове збільшення стохастичності синаптичного струму з 0,001 до 0,200 викликає зменшення синхронізації коливань у мережі інтернейронів з 0,89 до 0,11 при однаковій частоті сигналу (6 Гц). Частота коливань у мережі інтернейронів також зменшується з 55,6 до 35,7 Гц відповідно для рівня стохастичності 0,001 та 0,200 та частоти збудження 58 Гц. Зменшення частоти та синхронізації коливань у мережі може бути пояснено нездатністю шунтувальних ГАМКергічних синапсів синхронізувати роботу окремих інтернейронів при значному зростанні стохастичності зовнішнього збудження. Крім того, продемонстровано наявність діапазону частот вхідного сигналу 30–40 Гц, в межах якого відбувається значне зростання синхронізації коливань у мережі незалежно від ступеня стохастичності зовнішнього збудження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Маліновський, Юрій, Оксана Мікосянчик, Дмитро Власенков та ін. "ПАРАМЕТРИЧНІ Й АВТОКОЛИВАЛЬНІ ПРОЦЕСИ В ПОВЕРХНЕВИХ ШАРАХ ДЕТАЛЕЙ ЯК ЗОВНІШНІ ДЖЕРЕЛА ЇХНЬОГО РУЙНУВАННЯ ПІД ЧАС ТЕРТЯ І ЗНОШУВАННЯ". Problems of Friction and Wear, № 4(105) (12 січня 2025): 4–25. https://doi.org/10.18372/0370-2197.4(105).19386.

Full text
Abstract:
У процесі виконання різних технологічних процесів і роботи виконавчих механізмів широкого призначення може мати місце прояви рухів коливального характеру, які збуджуються без джерела коливального руху. Ці коливання зазвичай проявляються або на майданчику контакту двох деталей, або в зоні, що знаходиться попереду від передньої кромки рухомої деталі. Коливальний характер рухів у зоні контакту деталей і зоні розташованої попереду кромки рухомої деталі мають різну фізичну природу. Так, у зоні взаємодії деталей (на майданчику контакту) мають місце рухи коливального характеру завдяки нестаціонарній характеристиці тертя, яка залежить від швидкості прослизання деталей. За певних співвідношень швидкостей прослизання автоколивальні рухи можуть проявлятися або зникати, а також посилюватися або послаблюватися. Ці коливання є однією з причин виникнення нерегламентованих шорсткостей, (деформаційних) тріщинуватостей і лущення деталей, що взаємодіють, а також значних динамічних складових під час навантаження виконавчих, приводних і силових механізмів. Автоколивання в поверхневих шарах деталей із деформаційним хвилеутворенням, що призводить до подальшого руйнування в цих шарах, попереду від передньої крайки штампа через утворення залишкових пластичних хвиль і подальше руйнування їхніх гребенів. Через динамічний характер взаємодії деталей під час тертя, зусилля, що діє на лінії контакту штампа і протяжної деталі, перевищує критичне зусилля Ейлера і фактично є параметричним навантаженням, що супроводжується явищем параметричного резонансу, який зазвичай має небезпечніший ефект, ніж звичайний резонанс під час вимушених коливань. Тому руйнування поверхневого шару деталей за параметричного резонансу більш суттєві. Головна частота коливань, за якої виникає параметричний резонанс, дорівнює подвоєній частоті згинальних коливань балки-смужки. Область частот поблизу частоти параметричного резонансу є головною областю динамічної нестійкості попереду рухомого штампа. У викладеній задачі розглянуто фрикційні автоколивання в зоні під штампом, які є джерелом втрати динамічної стійкості в області перед штампом, розвитку параметричних коливань поверхневих шарів деталей і низки випадків виникнення параметричних коливань і параметричного резонансу зовнішніх шарів деталей, які руйнуються при взаємодії. Зв'язок між фрикційними і параметричними коливаннями встановлюються через дві суміжні ділянки балки-смужки в її розтягнутій і стиснутій частинах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Кубіч, Вадим, Олег Чернета та Антон Канський. "ОСОБЛИВОСТІ ПРОЯВУ ВІБРАЦІЙ ДВИГУНА Z14XEP НА ХОЛОСТИХ ОБЕРТАХ ПРИ НАВАНТАЖЕННІ СИСТЕМОЮ ГІДРОПІДСИЛЮВАЧА РУЛЬОВОГО КЕРУВАННЯ". Problems of Friction and Wear, № 3(104) (7 жовтня 2024): 35–45. http://dx.doi.org/10.18372/0370-2197.3(104).18979.

Full text
Abstract:
Наведено результати визначення амплітудно-частотної характеристики вібрацій двигуна Z14XEP автомобіля Opel Астра G (F69) на обертах холостого ходу в залежності від положення рульового колеса. Привід у дію системи гідравлічного підсилення з електричним приводом насоса у цілому викликає збільшення амплітуди коливань двигуна на 24,2% у повздовжній та вертикальній площині, що мало місце до заміни рідини, та на 14,4% після її заміни. При цьому визначено, що незалежно від стану гідравлічної рідини на початку її циркуляції через порожнини силового циліндра підсилювача частота механічних коливань двигуна зменшується у повздовжній та вертикальній площині на 25%. У поперечній площині зменшення частоти коливань складає на 35% за виключенням заміни гідравлічної рідини, коли частота коливань залишається незмінною. Встановлено, що якісний стан гідравлічної рідини системи гідропідсилювача суттєво впливає на зміну механічних коливань двигуна тільки при відхилені рульового колеса від нейтрального положення. При цьому визначено, що зменшення в’язкості нової гідравлічної рідни на 8,3% у порівнянні із рідинної, що була замінена, викликає зміни тільки амплітуди коливань двигуна. У повздовжній площині амплітуда коливання зменшуються на 13,3%, у вертикальній площині – на 15,1%, а у поперечній площині коливання збільшуються на 25,4%.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Stotsko, Z. A., D. P. Rebot та V. G. Topilnytskyy. "Дослідження динамічних характеристик сипкого матеріалу в процесі вібраційної сепарації". Scientific Bulletin of UNFU 29, № 6 (2019): 83–86. http://dx.doi.org/10.15421/40290617.

Full text
Abstract:
Розглянуто вплив швидкості руху сипкого матеріалу на його амплітудо-частотні характеристики, за умови що частота зовнішнього збурення збігається або наближається до частоти коливання сипкого матеріалу. Встановлено, що попередні дослідження повністю не можуть описати закон руху сипкого матеріалу при його вібраційній сепарації, а дають змогу розглянути тільки часткові випадки руху. Тому запропоновано метод для визначення зміни частоти та амплітуди коливань сипкого матеріалу за певної довільної швидкості його руху вздовж сита вібраційного сепаратора. Побудовано математичну модель руху сипкого матеріалу за умови його горизонтальних коливань у контейнері вібраційного сепаратора. Для побудови математичної моделі використано асимптотичні методи нелінійної механіки. Отримані результати показали, що за великих швидкостей руху сипкого матеріалу вздовж сита вібраційного сепаратора амплітуда та частота його коливань зменшуються, на відміну від невеликої швидкості руху матеріалу вздовж сита. Це призводить до того, що навіть за умови резонансу велика швидкість руху сипкого матеріалу вздовж сита призводить до сповільнення процесу сепарації та зменшення його ефективності. Отримані результати можуть бути використані для подальших досліджень процесів вібраційної сепарації, а також можуть бути узагальнені на складніші моделі середовищ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

КАЛІНІН, Є. І., та В. М. КОЛОДНЕНКО. "ІДЕНТИФІКАЦІЯ ДИНАМІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО АВТОМОБІЛЯ ПРИ НЕРІВНОМІРНОМУ НАВАНТАЖЕННІ ЙОГО КУЗОВА". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 2(85) (9 серпня 2023): 271–77. http://dx.doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2023.2.39.

Full text
Abstract:
У даній роботі представлено дослідження коливальних процесів, що відбуваються внаслідок експлуатації вантажних транспортних засобів, завантажених сипкими вантажами. Стрімкий ріст вантажних перевезень, зорієнтований, головним чином, на перевезення зерна з поля до місць зберігання або до портів, складає основну частку в відсотковому співвідношенні в перевезеннях вантажів подібного типу. Дороги загального користування, особливо ті, де відбувається активний рух без можливості та дозволу дорожніх знаків об’їхати той чи інший проміжок, мають великий влив на стан транспортного засобу. Одночасно із цим, вплив транспортного засобу відбувається взаємним чином і на дорожнє покриття. Якщо говорити про структурні елементи автопоїзда, цілі дослідження яких закладалися, до це такі основні елементи, як мости, рама, ресори, підвіска, колеса тощо. Разом із вище сказаним, дослідження мають свій прямий зміст лише при експлуатації з причепом. Дія такого виду навантаження на автомобіль призводить до зміни коливань як по частоті, так і за амплітудою. Тому, в дослідженні показано результати теоретичного моделювання коливань над колесами як правого, так і лівого бортів транспортного засобу за навантаження його над мостом транспортного засобу, над мостом причепу, а також між мостами автомобіля та причепа. В результаті проведеного ряду досліджень, можна зробити висновок, що виникнення коливань причепу при його завантаженні, наприклад, зерном, призводить до формування коливань над колесами у досліджуваного транспортного засобу. Закономірним є той факт, що найбільші з коливань за частотою та амплітудою спостерігаються за навантаження причепа над його мостом. Аналогічним чином, найбільші частота та амплітуда коливань відбувається і над мостом автомобіля. Мінімальні ж, за значеннями амплітуди і частоти, коливання спостерігаються за навантаження причепа між його мостами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

ПУКАЧ, ПЕТРО, ВІКТОР ПАБИРІВСЬКИЙ, and НЕЛЯ ПАБИРІВСЬКА. "USE OF NONLINEAR MECHANICS METHODS IN THE RESEARCH OF THE MATHEMATICAL MODEL OF BENDING OSCILLATIONS OF THE ELECTROMECHANICAL SCREW." Herald of Khmelnytskyi National University. Technical sciences 331, no. 1 (2024): 390–94. http://dx.doi.org/10.31891/2307-5732-2024-331-59.

Full text
Abstract:
Отримано математичну модель згинальних механічних коливань шнека із урахуванням кутової швидкості його обертання навколо нерухомої осі та відносного руху вздовж нього однорідного середовища. Розроблено методику дослідження вказаної моделі, зокрема, у випадку короткого електромеханічного шнека. Отримано рівняння у стандартному вигляді, які визначають основні параметри динаміки нелінійних коливань. Проаналізовано вплив кінетичних та фізико-механічних параметрів на характеристики динамічних процесів у одновимірній математичній моделі нелінійних коливань рухомого електромеханічного шнекового обладнання. Виведено зручні з точки зору інженерної практики розрахункові формули, що описують закономірності зміни амплітудно-частотних характеристик шнека як для нерезонансного, так і для резонансного випадку. Важливе питання дослідження впливу швидкості руху елементів механізмів на коливання одновимірних нелінійно-пружних систем досі детально не розглядалося в науковій літературі. Основною причиною цього в аналітичному дослідженні динамічних процесів були недоліки математичного апарату для розв'язування відповідних нелінійних диференціальних рівнянь, що описують закони руху цих систем. У роботі використано методи нелінійної механіки для часткового вирішення вказаної проблеми. Чисельні симуляції проведено для параметрів, близьких до тих, які використовуються в різноманітних промислових технологічних системах. Отримано умови резонансних та нерезонансних режимів роботи вказаної технологічної системи. Встановлено, що при поздовжніх коливаннях зі збільшенням поздовжньої швидкості середовища амплітуда коливань також збільшується. Встановлено також, що зі зростанням амплітуди частота поздовжніх коливань різко зменшується, а якщо система рухається з більшою швидкістю, то суттєво зменшується частота коливань. Дослідження з використанням методів нелінійної механіки дозволяють прогнозувати резонансні явища та отримувати інженерні рішення для підвищення ефективності технологічного обладнання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Rebot, D. P., та V. G. Topilnytskyy. "МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ВИЗНАЧЕННЯ ЗМІНИ АМПЛІТУДИ ТА ЧАСТОТИ КОЛИВАННЯ СИПКОГО МАТЕРІАЛУ В ПРОЦЕСІ ВІБРОСЕПАРАЦІЇ". Scientific Bulletin of UNFU 28, № 2 (2018): 164–66. http://dx.doi.org/10.15421/40280231.

Full text
Abstract:
Розглянуто останні розробки вібраційних сепараторів, їх переваги та дослідження, які проводили у сфері вібраційної сепарації. Встановлено, що проведені на сьогодні дослідження не можуть повністю описати рух сипкого матеріалу під час його вібраційної сепарації. Запропоновано метод визначення та дослідження амплітуди та частоти коливань сипкого матеріалу під час його сепарації за умови, що матеріал, який сепарується, рухається вздовж сита із певною сталою швидкістю, а нелінійні пружні характеристики сипкого матеріалу описуються певною степеневою залежністю. Для побудови математичної моделі руху матеріалу вздовж сита використано методи нелінійної механіки та апарат спеціальних Ateb-функцій. Під час дослідження знайдено співвідношення, які дають змогу визначити зміни амплітуди та частоти сипкого матеріалу залежно від швидкості його руху вздовж сита вібраційного сепаратора та від його фізико-механічних характеристик. Отримано аналог рівнянь у стандартному вигляді, які описують закони зміни основних параметрів динамічного процесу руху сипкого матеріалу вздовж сита. На основі отриманих результатів встановлено, що для найпростішої моделі процесу сепарації частота динамічного процесу залежить від амплітуди і швидкості руху середовища вздовж сита та для більших значень швидкості переміщення вздовж сита частота коливань сипкого середовища є меншою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

СОКІЛ, Богдан, та Юрій ЧАГАН. "ДИНАМІКА КОРПУСУ ГУСЕНИЧНИХ МАШИН ІЗ НЕКОНСЕРВАТИВНОЮ СИЛОВОЮ ХАРАКТЕРИСТИКОЮ ПІДВІСКИ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 81, № 3 (2020): 505–16. http://dx.doi.org/10.32453/3.v81i3.490.

Full text
Abstract:
Дана стаття присвячена вивченню нелінійної математичної моделі динаміки гусеничного транспортного засобу. При моделюванні коливань корпусу гусеничного транспортного засобу на базі лінійних та квазілінійних (лінеаризованих) моделей характеристики відновлюючої сили пружних елементів із достатнім степенем точності відображають коливання корпусу для невеликих деформацій торс іонів, тобто руху бойової гусеничної машини пересіченою місцевістю із відносно невеликими нерівностями. Для значних їх деформацій побудовані відповідні розрахункові моделі не в повній мірі відображають динамічний процес руху. Використання нових матеріалів при виробництві торсионів із динамічними пружними властивостями потребують уточненого підходу до побудови нелінійних математичних моделей динаміки руху зразків бронетанкового озброєння та їх базових машин. При побудові математичної моделі було розглянуто тільки вертикальні коливання корпусу гусеничного транспортного засобу під впливом на нього нелінійної пружної сили торсіонів, яка залежить від деформації всіх торсионів та швидкості їх реакції.
 Основні характеристики коливань корпусу було визначено в залежності від співвідношень між величинами нелінійної відновлюючої сили і росту амплітуди коливань. При побудові математичної моделі вважалось, що технічна характеристика демпферних пристроїв системи підресорювання бойової машини залежить від швидкості переміщення корпусу.
 Результати показують, що із ростом амплітуди коливань власна частота може зростати, спадати і навіть залишатись сталою, що безумовно необхідно враховувати при проектуванні систем підресорювання нових або модернізації існуючих гусеничних бойових машин,тому що закладені раціональні технічні рішення у їх підвіску призведе до зменшення впливу пересіченої місцевості на корпус, захисту особового складу, вантажів та спорядження від надмірних навантажень.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Kalita, V. M., S. O. Reshetniak та S. M. Ryabchenko. "Нестійкість та збурення коливань при індукованому магнітним полем орієнтаційному магнітному фазовому переході у фізичному маятнику". Ukrainian Journal of Physics 69, № 9 (2024): 684. http://dx.doi.org/10.15407/ujpe69.9.684.

Full text
Abstract:
Розглянуто ефекти нелiнiйного впливу намагнiчування та магнiтного фазового переходу на стiйкiсть та динамiку маятника, виготовленого з магнiтом’якого феромагнетика, який має форму балки, поздовжнiй розмiр якої набагато бiльший за її поперечнi розмiри. Показано, що намагнiчування маятника впливає на стiйкiсть та може призвести до критичної змiни рiвноваги маятника в перпендикулярному (поперечному) до маятника магнiтному полi. В критичному полi вiдбувається втрата жорсткостi коливальної системи, а частота власних механiчних коливань маятника прямує до нуля. Критичний характер впливу магнiтного поля на маятник пов’язаний iз iндукованим магнiтним полем орiєнтацiйним магнiтним фазовим переходом у феромагнетику маятника, який супроводжується змiною симетрiї його магнiтного стану. Змiнне магнiтне поле, додане до стацiонарного магнiтного поля, iндукує вимушенi механiчнi коливання маятника за умови, що стацiонарне поле бiльше за порогову величину. Коли стацiонарне поле менше вiд критичного, то змiнне магнiтне поле може спричинити параметричний резонанс механiчних коливань маятника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

СОКІЛ, Богдан, Ярослав РОМАНЧУК, Марія СОКІЛ та Андрій БАРАНОВ. "РЕЗОНАНСНІ ПОЗДОВЖНЬО-КУТОВІ КОЛИВАННЯ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ ІЗ НЕЛІНІЙНОЮ ХАРАКТЕРИСТИКОЮ СИСТЕМИ ПІДРЕСОРЮВАННЯ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 87, № 1-2 (2022): 246–63. http://dx.doi.org/10.32453/3.v87i1-2.1093.

Full text
Abstract:
Побудовано математичну модель динаміки підресореної маси колісних транспортних засобів (КТЗ) із нелінійною силовою характеристикою системи підресорювання маси за умови руху останніх уздовж шляху з впорядкованою системою нерівностей, яка зводиться до нелінійного неавтономного диференціального рівняння другого порядку. На базі загальних ідей методів збурень, адаптованих стосовно математичної моделі таких систем, побудовано асимптотичний розв’язок побудованої математичної моделі поздовжньо-кутових коливань КТЗ. Отримано рівняння у стандартному вигляді, які описують визначальні параметри коливань підресореної маси. Їх особливістю є те, що власна частота поздовжньо-кутових коливань вказаної частини суттєво залежить від їх амплітуди, тобто вони суттєво відрізняються від випадку динаміки підресореної маси із квазі лінійними силовими характеристиками системи підресорювання. Досліджено закономірності зміни амплітуди і частоти коливань у нерезонансному та резонансному випадках залежно від функцій, які описують шлях, а також від нелінійних силових характеристик демпферних пристроїв і амортизаторів. Отримані умови виникнення резонансних коливань і математичні залежності між їх основними параметрами. Знайдено критичне значення швидкості руху КТЗ уздовж шляху з впорядкованою системою нерівностей для уникнення резонансних поздовжньо-кутових коливань підресореної маси. Обговорюються перспективні напрями подальших досліджень стосовно військово-прикладних аспектів досліджуваної проблеми, а також можливі узагальнення розробленої методики та одержаних результатів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Частота коливання"

1

Розова, Людмила Вікторівна, та Олена Вячеславівна Тишковець. "Вплив умов закріплення та наявності перегородок на вільні коливання оболонок обертання". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/44855.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мартиненко, Геннадій Юрійович. "Верифікація імітаційної моделі для дослідження динаміки роторів газотурбінної установки в активних магнітних підшипниках". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2018. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/45344.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Олійник, Ольга Юріївна. "Науково-методологічні засади віброчастотного контролю технологічних параметрів в умовах вібрації". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42235.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.11.13 – «прилади і методи контролю та визначення складу речовин». ‒ Державний вищий навчальний заклад «Український державний хіміко-технологічний університет» Міністерства освіти і науки України, Дніпро, 2019. ‒ Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» Міністерства освіти і науки України. Дисертація присвячена вирішенню науково-прикладної проблеми впідвищення достовірності контролю технологічних параметрів (густини, в’язкості, зусилля (тиску)) в умовах выбрації (технологічних апратах та обладнанні) за рахунок розроблення нових математичних моделей та методів визначення технологічних параметрів за амплітудно-частотними характеристиками коливального середовища апаратів, застосування нових багатопараметричних віброчастотних перетворювачів з універсальною характеристикою та змінним співвідношенням сигнал-шум, отриманих завдяки використанню автоколивальної системи зі стабільними характеристиками на першій гармоніці без застосування додаткових частотних фільтрів, розробки програмних засобів фільтрації зашумленої вимірювальної інформації з невідомими законами розподілу Проведено аналіз сучасних підходів до вимірювання технологічних параметрів (густини, в’язкості, зусилля (тиску) у виробничих умовах, що характеризуються підвищеною вібрацією, встановлені фактори, що вносять найсуттєвіший вплив на викривлення результатів вимірювання і створюють додаткові похибки, запропоновані методи компенсації впливу зазначених факторів. Існуючі методи неруйнівного контролю не задовольняють поставленим завданням, оскільки не дають можливості контролювати швидкоплинні технологічні процеси, а створення штучної коливальної системи не дає змогу контролювати амплітудно-частотні характеристики природної коливальної системи, що виникає в апараті. Вперше отримано математичні моделі статичних характеристик перетворення для розробленого віброчастотного методу вимірювання технологічних параметрів (густини, в’язкості, зусилля (тиску) в апаратах з природними коливальними системам для типу конструкції апаратів «труба», «циліндр» та для апаратів з барботажем та пульсацією середовища на основі гіпотез Сорокіна та Кірхгофа-Лява у виробничих умовах, що дозволяють визначати вказані параметри за амплітудно-частотними характеристиками природних коливальних систем у апаратах та зменшити динамічну похибку каналу вимірювання параметру більш ніж у 10 разів (0,012 %). Запропановано теоретичні основи проектування неметалевих трубчатих проточних резонаторів з широкою сферою застосування (вимірювання густини рідких і газоподібних середовищ, концентрації розчинів, температурного коефіцієнта, модуля пружності матеріалу) конструкція яких дозволяє підвищити точність вимірювання за рахунок регулювання активної частини резонатора з урахуванням жорсткості (піддатливості) типу кріплення і його розташування. Метод визначення частоти та форми коливань дозволяє 17% точніше визначати місця максимальних напружень між кріпленнями та одночасно зменшити вплив віброакустичний вплив трубопроводів на результат вимірювання амплитудно-частотних характеристик апарату. Після розроблення і виготовлення дослідних зразків багатофункціонального віброчастотного давача для вимірювання густини, в’язкості, зусилля (тиску) з циліндричним резонатором було проведено серію експериментів для визначення густини та зусилля з використанням двіброчастотного методу методу Результати експериментів показали покращені метрологічні характеристики ЗВТ та дієвість методу. Результати проведених теоретичних і експериментальних досліджень впроваджено у практику таких підприємств і організацій: ТОВ «Укртехавіа» (Павлоград, Україна), «ММС Інтернешнл Белград» (Белград, Республіка Сербія); ВАТ «РПК «АДМІРАЛ»» (Дніпро, Україна), навчальний процесс Українського державного хіміко-технологічного університету, Дніпровського державного аграрно-економічного університету.<br>Dissertation for the degree of Doctor of Sciences (Technology), Specialty 05.11.13 – «Instruments and Methods of Control and compounds` composition determination». ‒ State Higher Educational Institution «Ukrainian State Chemical Technology University» of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Dnipro, 2019. ‒ National Technical University «Kharkiv Polytechnic Institute» of the Ministry of Education and Science of Ukraine. The dissertation is devoted to solving the scientific and applied problem of increasing the reliability of the control of technological parameters (density, viscosity, force (pressure)) in a production environment through the development of new mathematical models and methods for determining technological parameters from the amplitude-frequency characteristics of the oscillatory environment of apparatuses, the use of new multiparameter vibration frequency converters with a universal characteristic and variable signal-to-noise ratio, as well as software development STV filtering noisy measurement information with unknown distribution laws. A vibrational frequency method has been developed for monitoring and measuring the density, viscosity, force (pressure) of gas-liquid media under industrial conditions using a measuring transducer with a tubular, cylindrical resonator, mathematical models of the amplitude-frequency characteristics of technological parameters in devices of various designs are obtained. Theoretical foundations have been developed for the design of non-metallic tubular flow resonators with a wide scope. A multifunctional vibration frequency converter has been developed for measuring density, viscosity, force (pressure) with a cylindrical resonator, which has a universal characteristic. Research work on the identification of distribution laws has been completed, an Kalman filtering algorithm has been developed for measuring information with increased noise, and the structure of a multidimensional control system for technological parameters with a system for diagnosing the shape of resonator vibrations; improved device for identifying the active state of the operator. Implementation of engineering developments of the thesis was carried out at the leading enterprises of the Dnieper and abroad.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Олійник, Ольга Юріївна. "Науково-методологічні засади віброчастотного контролю технологічних параметрів в умовах вібрації". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2019. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/42234.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.11.13 – прилади і методи контролю та визначення складу речовин» ‒ Державний вищий навчальний заклад «Український державний хіміко-технологічний університет», МОН України, Дніпро, 2019. Дисертація присвячена вирішенню науково-прикладної проблеми підвищення достовірності контролю технологічних параметрів (густини, в’язкості, зусилля (тиску)) в умовах вібрації за рахунок розроблення нових математичних моделей та методів визначення технологічних параметрів, застосування нових багатопараметричних віброчастотних перетворювачів з універсальною характеристикою та змінним співвідношенням сигнал-шум, розробки програмних засобів фільтрації зашумленої вимірювальної інформації з невідомими законами розподілу. Розроблено віброчастотний метод контролю та вимірювання густини, в’язкості, зусилля (тиску) газорідинних середовищ у виробничих умовах, який реалізується за допомогою віброчастотного вимірювального перетворювача з трубчатим, циліндричним резонатором у якості якого може використовуватись частина технологічного апарату, отримано математичні моделі амплітудно- частотних характеристик технологічних параметрів в апаратах різного типа конструкції. Розроблено теоретичні основи проектування неметалевих трубчатих проточних резонаторів з широкою сферою застосування. Розроблено багатофункціональний віброчастотний перетворювач для вимірювання густини, в’язкості, зусилля (тиску) з циліндричним резонатором, який має універсальну характеристику. Виконані дослідницькі роботи щодо попередньої ідентифікації законів розподілу, розроблено алгоритм фільтрації Калмана вимірювальної інформації з підвищеними завадами та структура багатопараметричної системи контролю технологічних параметрів з системою діагностики форми коливань резонатора; вдосконалено пристрій для ідентифікації активного стану оператора. Здійснені впровадження інженерних розробок дисертаційної роботи на провідних підприємствах Дніпра та за кордоном.<br>Thesis for a degree of Doctor of Science (Technology), Specialty 05.11.13 – Instruments and Methods of Control and compounds` composition determination. – State Higher Educational Institution «Ukrainian State Chemical-Technological University», Ministry of Education and Science of Ukraine, Dnipro, 2019. The dissertation is devoted to solving the scientific and applied problem of increasing the reliability of the control of technological parameters (density, viscosity, force (pressure)) in a production environment through the development of new mathematical models and methods for determining technological parameters from the amplitude-frequency characteristics of the oscillatory environment of apparatuses, the use of new multiparameter vibration frequency converters with a universal characteristic and variable signal-to-noise ratio, as well as software development STV filtering noisy measurement information with unknown distribution laws. A vibration frequency method has been developed for monitoring and measuring the density, viscosity, force (pressure) of gas-liquid media under industrial conditions using a measuring transducer with a tubular, cylindrical resonator, mathematical models of the amplitude-frequency characteristics of technological parameters in devices of various designs are obtained. Theoretical foundations have been developed for the design of non-metallic tubular flow resonators with a wide scope. A multifunctional vibration frequency converter has been developed for measuring density, viscosity, force (pressure) with a cylindrical resonator, which has a universal characteristic. Research work on the identification of distribution laws has been completed, an Kalman filtering algorithm has been developed for measuring information with increased noise, and the structure of a multidimensional control system for technological parameters with a system for diagnosing the shape of resonator vibrations; improved device for identifying the active state of the operator. Implementation of engineering developments of the thesis was carried out at the leading enterprises of the Dnieper and abroad.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Хворост, Василь Валерійович, Василий Валерьевич Хворост та V. V. Khvorost. "Обґрунтування параметрів прогонових будов на поверхні шахт з урахуванням переходу на полегшені огороджувальні конструкції". Thesis, Видавництво НГУ, 2012. http://ir.nmu.org.ua/handle/123456789/203.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.15.04 «Шахтне та підземне будівництво». – ДВНЗ «Національ-ний гірничий університет», Дніпропетровськ, 2012.<br>Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук по специальности 05.15.04 «Шахтное и подземное строительство». – ГВУЗ «Национальный горный университет», Днепропетровск, 2012.<br>Thesis for obtaining scientific degree of candidate of technical sciences by speciality 05.15.04 – «Mining and underground construction». – State Institution of Higher Education «National Mining University», Dnipropetrovs’k, 2012.<br>Дисертацію присвячено розв’язанню актуального науково-технічного завдання обґрунтування параметрів прогонових будов поверхні шахт з урахуванням переходу на полегшені огороджувальні конструкції на підставі закономірностей зміни динамічних характеристик. Результати комп’ютерного моделювання методом скінченних елементів та теоретичних розрахунків дозволили проаналізувати динамічні процеси у прогонових будовах галерей і встановити закономірності порушення їх міцності. Отримані експериментальним шляхом динамічні характеристики прогонових будов використано для оцінювання міцності, стійкості та витривалості динамічно навантажених конструкцій прогонових будов. Закономірності, отримані в результаті комп’ютерного моделювання динамічних процесів галерей, використано для розробки рекомендацій з визначення ширини резонансної зони та величини коефіцієнта динамічності прогонових будов у комплексі будівель і споруд поверхні шахт гірничодобувних підприємств Криворізького басейну за умови переходу на полегшені огороджувальні конструкції.<br>Диссертация посвящена решению актуальной научно-технической задачи обоснования параметров пролетных строений поверхности шахт с учетом перехода на облегченные ограждающие конструкции на основе закономерностей изменения динамических характеристик. В работе выполнен системный анализ современного состояния и основных тенденций развития проектирования пролетных строений на поверхности горнодобывающих предприятий. Для моделирования напряженно-деформированного состояния пролетных строений был использован вычислительный комплекс SCAD, широко используемый в практике инженерного анализа как в Украине, так и за рубежом. Проверка аналитических методов расчета методом конечных элементов в программе SCAD для ряда математических моделей показал, что принятые допущения, используемые в моделях в аналитическом методе, не оказывают значительного влияния на характер поведения и численные значения амплитудно-частотных характеристик. Результаты компьютерного моделирования методом конечных элементов и теоретических расчетов позволили проанализировать динамические процессы в пролетных строениях галерей и установить закономерности нарушения их прочности. Выполнены экспериментальные исследования напряженно-деформированного состояния пролетных строений в комплексе зданий и сооружений поверхности шахт горнодобывающих предприятий Криворожского бассейна. Полученные экспериментальным путем динамические характеристики пролетных строений использованы для оценки прочности, устойчивости и выносливости динамично нагруженных конструкций пролетных строений. Закономерности, полученные в результате компьютерного моделирования динамических процессов, использованы для разработки рекомендаций по определению ширины резонансной зоны и величины коэффициента динамичности пролетных строений в условиях перехода на облегченные ограждающие конструкции. На основании впервые установленных закономерностей изменения амплитудно-частотных характеристик пролетных строений от различного характера внешних нагрузок и геометрических параметров ограждающих конструкций решена актуальная научная задача установления закономерностей изменения жесткости и частот собственных колебаний галерей при условии перехода на облегченные ограждающие конструкции. Сопоставление теоретических и экспериментальных результатов производилось на основании сравнения частот колебаний, максимальных перемещений. Установленное удовлетворительное соответствие этих факторов является достаточным для вывода о достоверности математической модели. Внедрение эффективных ограждающих конструкций пролетных строений на основе использования разработанных рекомендаций по определению рациональной массы пролетного строения позволяет получить экономический эффект на одной транспортерной галереи 299 тыс. грн.<br>Thesis is devoted to the urgent scientific and technical problem explanation analysis of span structures on the mines surface characteristics with account of transition to eased cladding structures on the basis of dynamic characteristic principles. Computer simulations results by finite elements and theoretical calculation methods allowed analyzing the dynamic processes in span structures galleries and establishing principles of its strength defection. Experimentally obtained dynamic processes in span structures are used for strength, resistibility, endurance evaluation of dynamically loaded span structures. Obtained results based on the results of dynamic processes in galleries structures are used for recommendation formulation to determine the resonance zone width and dynamic index value of span structures under conditions of transition to eased cladding structures. Implementation of effective cladding structures of span structures allows reducing the cost of span structures reconstruction an average of 10…20 %.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Гарбар, О. О. "Аналіз радіально-осьових коливань однодискового ротора". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/71069.

Full text
Abstract:
Мета роботи – проведення аналізу радіально-осьових коливань однодискового ротору, оцінка радіальної статичної неврівноваженості, пульсацій тиску нагнітання і гармонійних змін осьової сили, діючої на ротор, оцінка критичних частот обертання ротора і амплітуди його змушених коливань. Мета дослідження – розглянути осьові коливання ротора, обумовлені його радіальними коливаннями. Тут же виводяться лінеаризовані рівняння спільних радіально-осьових коливань найпростішої одномасової моделі жорсткого ротора з автоматичним врівноважувальним пристроєм. Диск має статичну неврівноваженість. Досліджуються вимушені коливання системи під дією відцентрової сили неврівноваженої маси і урівноваженої осьової сили , діючої на ротор насоса і залежної від тиску нагнітання. У процесі роботи насоса пульсації тиску нагнітання відбуваються з частотою, кратною частоті обертання ротора, і викликають відповідні пульсації осьової сили.<br>Анализ радиально-осевых колебаний однодискового ротора.<br>Analysis of radial-axial oscillations of the one-disk rotor.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Герасименко, О. В., Андрій Васильович Булашенко, Андрей Васильевич Булашенко та Andrii Vasylovych Bulashenko. "Частоти власних коливань друкованих плат". Thesis, Видавництво СумДУ, 2010. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/21060.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Тягно, О. В. "Дослідження власних частот коливань металорізального верстата". Master's thesis, Сумський державний університет, 2018. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/70958.

Full text
Abstract:
Підвищення рівня якості продукції є основним стратегічним завданням підприємств на теперішній час, в тому числі і машинобудівної галузі. Основна причина цього це зростання конкуренції на внутрішньому та світовому ринках, що приводить до необхідності все більш активного застосування сучасних матеріало-обробних агрегатів, верстатів, роботів, машин. Проте запровадження нового обладнання для нескладних робіт не буде цілком оправданим через затрачені кошти. Отже, можна покращити обробку деталей на верстатах старого зразка, звісно, якщо останні належного стану. Зокрема можна визначити власні коливання верстата.<br>Повышение уровня качества продукции является основной стратегической задачей предприятий в настоящее время, в том числе и машиностроительной отрасли. Основная причина этого этот рост конкуренции на внутреннем и мировом рынках приводит к необходимости все более активного применения современных материало-отделочных агрегатов, станков, роботов, машин. Однако введение нового оборудования для несложных работ не будет полностью оправданным через затраченные средства. Так что можно улучшить обработку деталей на станках старого образца, конечно, если последние нормального качества. В частности можно определить собственные колебания станка.<br>Increasing the level of product quality is the main strategic task of enterprises at present, including the machine-building industry. The main reason for this growth of competition in the domestic and world markets is the need for more and more active use of modern materials and finishing aggregates, machine tools, robots, and machines. However, the introduction of new equipment for simple work will not be fully justified through the funds spent. So it is possible to improve the processing of parts on the machines of the old model, of course, if the latter are of normal quality. In particular, one can determine the proper oscillations of the machine.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Серпенінов, В. В., та Ю. В. Шаповал. "Дослідження коливань шпинделя токарного верстату моделі 1700ВФ30 залежно від частоти його обертання". Thesis, Сумський державний університет, 2015. http://essuir.sumdu.edu.ua/handle/123456789/39919.

Full text
Abstract:
Підвищення швидкості обробки деталей – один з найважливіших напрямків роботи науковців. Сучасні інструментальні матеріали дозволяють обробляти деталі зі швидкістю понад 1000 м/хв. Розробка та виготовлення верстатів, які можуть повністю реалізувати потенціал інструменту, досить складна. Особливий інтерес для вивчення представляють верстати, оснащені високошвидкісними шпинделями. Одним з важливих напрямків досліджень високошвидкісних шпинделів це динамічне дослідження жорсткості і гіроскопічних ефектів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Морачковська, Ірина Олегівна, та Галина Миколаївна Тимченко. "Розв’язання задач геометрично нелінійних вільних коливань багатошарових композиційних пластин". Thesis, Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/46644.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Conference papers on the topic "Частота коливання"

1

Dubniak, Serhii, Svitlana Batoh, Nataliya Vandiuk, and Natalia Ivanova. "The impact of releases of the Kyiv HPP on the water exchange of Kyiv's floodplain water bodies." In Scientific-practical conference dedicated to World Meteorological Day "At the Frontline of Climate Action" and World Water Day "Water for a Peaceful and Sustainable Future". Ukrainian Hydrometeorological Institute of the State Emergency Service of Ukraine and the National Academy of Sciences of Ukraine, 2024. http://dx.doi.org/10.15407/conf_uhmi_cgo_2024.009.

Full text
Abstract:
Вступ. У формуванні екологічного стану та якості води Київської ділянки Канівського водосховища значну роль відіграють внутрішньодобові коливання рівня, зумовлені нерівномірним режимом попусків Київської ГЕС. Більшу частину року ця станція, як і інші ГЕС Дніпровського каскаду, працює на покриття пікових навантажень в енергосистемі країни та здійснює один або два попуски протягом доби. Це призводить до формування в її нижньому б’єфі прямих довгих хвиль, котрі переміщуються вниз за течією і поступово трансформуються [1]. Правилами експлуатації дніпровських водосховищ [2] амплітуда коливання рівня обмежена величиною 0,8 м (біля мосту Метро). Такий режим коливання рівня води на Київській ділянці Канівського водосховища обумовлює водообмін між основною акваторією водосховища і придатковою мережею (затоками, протоками, озерами). При підвищенні рівня дніпровська вода надходить до елементів придаткової мережі, а на спаді – повертається назад. За цей час значна її частина встигає перемішатися з водою придаткової мережі, яка має свої фізико-хімічні та гідробіологічні показники...
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Доценко, Я. І., І. Є. Шехтер, О. Є. Сіваченко та В. А. Шатунова. "Епідеміологічна ситуація щодо туберкульозу в Україні серед дітей молодшого віку протягом останніх 10 років". У Міжнародна науково-практична конференція, присвячена Всесвітньому дню здоров’я: «Інноваційні підходи до діагностики, лікування туберкульозу та інших захворювань легень: практичні рекомендації для лікарів загальної практики, фтизіатрів і пульмонологів» 7 квітня 2025 року (онлайн), м. Київ, Україна. Національний науковий центр фтизіатрії, пульмонології та алергології імені Ф.Г. Яновського, 2025. https://doi.org/10.32902/2663-0338-2025-1s-01.

Full text
Abstract:
Обґрунтування. В умовах сьогодення життю та здоров’ю населення України загрожує не лише багаторічна епідемія туберкульозу (ТБ), але й небезпека, яку принесла війна. Понад 1,5 мільйона дітей і підлітків (0-18 років) щороку захворюють на ТБ, що становить 11,0 % від загальної кількості виявлених випадків. Діти молодшого віку (&lt;5 років) належать до найуразливішого контингенту. Мета. Вивчити захворюваність на ТБ у дітей молодшого віку в Україні за період із 2014 по 2023 р. Матеріали та методи. Епідеміологічні, математичні, статистичні. Робота виконана коштом держбюджету. Результати. Докладний аналіз епідеміологічних показників у групі дітей молодшого віку за 2014-2023 рр. продемонстрував, що протягом 10 років частка дітей, хворих на вперше діагностований ТБ (ВДТБ), віком до 1 року становила 2,6-6,0 % від загальної кількості дітей 0-18 років з ВДТБ. У 2021 та 2014 рр. спостерігалися найнижчі показники захворюваності – 2,6 та 2,9 %, у 2022 та 2016 рр. – найвищі (5,5 та 6,0 %). Частка ВДТБ серед дітей віком 1-4 роки була значно більшою й коливалася від 13,2 % у 2020 р. до 29,6 % у 2017 р., за період повномасштабної війни – 14,7 та 13,6 % відповідно. Хлопці в обох групах хворіли на ВДТБ частіше, ніж дівчата, протягом 8 років. Лише 2 роки частка дівчат переважала – на 7,2 % у 2017 р. і на 2,8 % у 2023 р. серед дітей до 1 року та на 6,8 % у 2018 р. і на 3,4 % у 2021 р. серед дітей віком 1-4 роки. Усі діти молодшого віку найчастіше хворіли на легеневий ТБ. Позалегеневий ТБ (ПЗТБ) у них діагностували значно рідше. Ці показники коливалися в межах 55,3 % (у 2019 р.) – 85,3 % (у 2018 р.) та 14,7 % (у 2018 р.) – 42,1 % (у 2019 р.) у дітей до 1 року; 47,7 % (у 2014 р.) – 72,3 % (у 2022 р.) та 26,5 % (у 2022 р.) – 50,6 % (у 2021 р.) у дітей віком 1-4 роки. Частка міліарного ТБ у дітей до 1 року коливався від 2,3 % (у 2015 р.) до 5,7 % (у 2023 р.). Протягом 6 років з 10 його виявляли в 1-2 дітей. Протягом 4 років (2016, 2018, 2020 та 2022 рр.) міліарний ТБ у цій групі дітей не виявляли взагалі. У віці 1-4 роки міліарний ТБ виявляли від 1 до 6 випадків на рік, що становило 0,8 % (у 2017 р.) – 4,3 % (у 2020 р.). За 2021 р. захворюваність на міліарний ТБ у дітей віком 1-4 роки не була підтверджена. Серед позалегеневих форм ТБ у дітей першого року життя найчастіше траплялися ТБ органів дихання та нервової системи. За період повномасштабної війни в Україні відсоток легеневого та позалегеневого ТБ у них був практично однаковим порівняно з довоєнним періодом. Серед ПЗТБ у дітей віком 1-4 роки найчастіше траплялися ТБ органів дихання та кістково-суглобовий ТБ. У перший рік повномасштабної війни значно зросла частка ТБ легень (до 72,3 %), але вже у 2023 р. вона знизилася до 58,2 %. Динаміка частоти виявлення бактеріовиділення в дітей до 1 року, хворих на ВДТБ легень, свідчить про найнижчі показники у 2014 р. – 30,8 % і найвищі у 2019 та 2021 рр. – 66,7 % (у 2,2 раза), у 2022 р. цей показник зріс до 70,8 %, а у 2023 р. знизився та становив 47,8 %. Отже, за останні 3 роки від ½ до ⅔ маленьких дітей з ВДТБ легень виділяли мікобактерії. Серед дітей віком 1-4 роки частка бактеріовиділювачів була найнижчою у 2020 р. – 11,8 %, а найвищою у 2018 р. – 29,0 %, у 2022 р. цей показник зріс до 35,0 %, а у 2023 р. знизився та становив 26,6 %. Упродовж 10 років частка бактеріовиділювачів була відносно стабільною й дорівнювала від ¼ до ⅓ всіх дітей з ВДТБ легень. Деструктивні зміни спостерігалися в значно меншої частки дітей. Від 0,0 % у 2017 та 2020 рр. до 10,3 % у 2018 р., у період війни (2022-2023 рр.) – 8,3 та 17,4 % відповідно в дітей першого року життя. Від 2,3 % у 2019 р. до 9,3 % у 2021 р., у 2022-2023 рр. – 1,7 та 6,3 % у дітей віком 1-4 роки. Висновки. За період повномасштабної війни в Україні значно знизилася частка хворих дітей віком 1-4 роки, частка дітей до 1 року залишилася практично незмінною. Серед дітей віком 1-4 роки в перший рік повномасштабної війни значно зросла частка ТБ легень (до 72,3 %), у 2023 р. вона знизилася до 58,2 %. Показники легеневого та позалегеневого ТБ у дітей до 1 року залишилися практично однаковими порівняно з довоєнним періодом. У 2023 р. зросла частка дітей з міліарним ТБ до 5,7 % та деструктивних процесів у легенях до 17,4 %. У разі ПЗТБ найчастіше спостерігалися ТБ органів дихання та нервової системи, причому частка останнього зросла за період повномасштабної війни в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Частота коливання"

1

Афонін, А. П., В. М. Барабаш, А. А. Баутіна, В. І. Марчик та А. П. Терещенко. Динаміка показників захворюваності школярів м. Кривого Рога протягом 2008-2011 рр. Херсонський державний університет, 2012. http://dx.doi.org/10.31812/0564/1881.

Full text
Abstract:
В роботі, якій досліджували характер коливання показників захворюваності школярів з 2008 року до 2011 року, використано показники планових поглиблених медичних оглядів, що організовуються в поліклініках за місцем проживання школярів. Протягом досліджуваного періоду в школярів загальноосвітніх закладів місто Кривого Рогу відмічається збільшення показників загальної частоти захворюваності на 20% та стійка тенденція зменшення показників в порушеннях постави на 30%, а також органів зору, серцево-судинної системи, нирок, ЦНС та ендокринної системи.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!