Academic literature on the topic 'Штучна мова'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Штучна мова.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Штучна мова"

1

Стражева, М. А. "Штучна мова лаадан як мовний експеримент у художньому тексті". Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара. Серія: Мовознавство 23, № 11 (2015): 119–25.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

БОЙКО, Віктор, Микола ВАСИЛЕНКО, Валерій РАЧУК та Валерія СЛАТВІНСЬКА. "НОВЕ (ДРУГЕ) НАРОДЖЕННЯ МОВИ «ПРОЛОГ» (PROLOG) В КОНТЕКСТІ СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ". INFORMATION TECHNOLOGY AND SOCIETY, № 1 (12 травня 2022): 16–22. http://dx.doi.org/10.32689/maup.it.2022.1.2.

Full text
Abstract:
Анотація. Штучний інтелект і машинне навчання мають вагому частку в сучасних інформаційних технологіях і надають широкий набір інструментів: від експертних систем до нейромереж. Їх реалізація потребує специфічного середовища та відповідного програмного забезпечення. Однією із мов програмування для цього підходить мова «Пролог». В той же час існують серйозні ризики щодо помилок при використання цього забезпечення. Обговорено диференціацію завдань з управління у таких складних соціальнота організаційно-технічних системах як штучний інтелект. В статті надано всебічний аналіз і осмислення значення
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Авер`янова, Ніна, та Тетяна Воропаєва. "НЕОКОЛОНІАЛЬНИЙ ХАРАКТЕР МОВНИХ КОНФЛІКТІВ В УКРАЇНІ". Молодий вчений, № 4 (92) (30 квітня 2021): 156–61. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-4-92-33.

Full text
Abstract:
У статті аналізуються важливі проблеми мовних конфліктів в Україні. Показано, що мовні конфлікти найбільш гостро протікають у країнах з багатоетнічним складом населення. Мовні конфлікти бувають міжнаціональними, міжетнічними та внутрішньоетнічними. Мовна рівноправність зазвичай відображена в конституції країни, однак на практиці реалізація цієї ідеї проходить з ускладненнями. Наслідками мовних конфліктів можуть стати збройні конфлікти між ворогуючими національними або етнічними групами, посилення сепаратистських настроїв у державі та ін. Висвітлено, що після прийняття Закону «Про мови в Україн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Мовчан, Лариса, Олена Рябошапка та Ніна Ободянська. "БІЛІНГВАЛЬНА ВЗАЄМОДІЯ ЯК ПЕРЕДУМОВА ПЛЮРИЛІНГВАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ". Молодий вчений, № 4.1(104.1) (30 квітня 2022): 47–51. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2022-104.1-12.

Full text
Abstract:
У статті розглядаються питання формування плюрилінгвальної компетентності студентів іноземної філології шляхом вивчення двох іноземних мов. Автори вивчають принципи взаємодії двох мов, їх взаємний вплив, форми двомовності та двомовного навчання. Узагальнено концепт «білінгвізм» як практику поперемінного використання двох мов, а тих, хто нею користується, визначає як двомовних осіб. Визначено форми білінгвізму: природній та штучний, а також шляхи їх формування. Роз’яснено різницю між плюрилінгвізмом та мультилінгвізмом, де плюрилінгвізм розглядається як оволодіння однією особою двома і більше і
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лисенко, Л. В. "Штучні мови у фокусі лінгвокультурологічного дослідження". Культура і сучасність, № 2 (2019): 25–29.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Науменко, М. В. "Мова соціології: проблема штучних та природних (повсякденних) понять". Грані, № 4 (108), квітень (2014): 86–91.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Петренко, Оксана. "СИНОНІМІЧНІ ВІДНОШЕННЯ НІМЕЦЬКОМОВНИХ ТЕРМІНІВ У ГАЛУЗІ РОБОТОТЕХНІКИ". Актуальні питання іноземної філології, № 12 (22 червня 2021): 167–73. http://dx.doi.org/10.32782/2410-0927-2020-12-24.

Full text
Abstract:
У статті досліджено явище синонімії термінів німецької мови галузі робототехніки на матеріалі 1670 мовних одиниць, відібраних шляхом суцільної вибірки з 16 фахових джерел (фахові тексти з робототехніки). Окреслено причини, які зумовлюють потребу в дослідженні синонімічних відношень німецькомовних термінів робототехніки, предмета, об’єкта, методів та завдань. Розглянуто два протилежні погляди на проблему термінологічної синонімії. Ідентифіковано поняття синонім, дублет, синонімія, синонімічні відношення. Проведено зіставний аналіз синонімічних рядів на семантичному та структурному рівнях. Якщо
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Reva, Nataliia. "Когнітивізація логіки або чому саме сьогодні логіка потребує підтримки когнітивістики: історико-методологічний аналіз". Multiversum. Philosophical almanac 2, № 1 (2020): 171–86. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2020.2.1.10.

Full text
Abstract:
Швидкий технологічний прогрес спричинив зрушення інтересів науковців з усього світу в бік когнітивної науки та інформатики, що, безперечно, вплинуло на формування нового типу мислення. Логіка, як наука про специфічний логічний тип людського мислення, не може залишитися осторонь. У статі проаналізовано методологічні засади когнітивістики та дуальність самої науки логіки, які відкривають перспективи їх співпраці. Для цього автор робить історико-методологічний розгляд обох дисциплін. Доводиться, що, з одного боку, формальна логіка багато вкладає в розвиток штучних формалізованих мов, які активно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Морозова, І. Б., та Г. В. Боцуляк. "ХТО ГОВОРИТЬ: ЛЮДИНА АБО МАШИНА?" Nova fìlologìâ, № 82 (10 серпня 2021): 188–92. http://dx.doi.org/10.26661/2414-1135-2021-82-30.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розгляду особливостей синтезу мовлення штучним інтелектом (ШІ) в аспекті лінгвальних відмінностей від природної генерації мовлення людиною. Вибір теми дослідження мотивовано розвитком комп’ютерних технологій і сучасної прикладної лінгвістики, які пов’язані з генерацією мовлення людини, а саме: обробці текстів природною мовою, ПМ (Natural Language Processing, NLP) і галузі робототехніки, яка є втіленим ШІ (embodied AI). Основна мета дослідження полягає у спробі встановлення формальних комунікативних відмінностей між генерацією машинного і природного мовлення на прикладі англом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Кичан, Д. О. "ПІДЛЯСЬКА ЛІТЕРАТУРНА МІКРОМОВА В ПОТРАКТУВАННІ ЯНА ТА ОЛЕКСАНДРА МАКСИМЮКІВ". Collection of scientific works "Visnyk of Zaporizhzhya National University Philological Sciences", № 1 (17 вересня 2021): 90–95. http://dx.doi.org/10.26661/2414-9594-2021-1-12.

Full text
Abstract:
Запропоновано критичний аналіз концепції Яна та Олександра Максимюків щодо статусу літературної мікромови, яку вони пробують створити на основі підляських говірок, поширених на північно-західній окраїні етнічної української території, що нині входить до складу Республіки Польща. Специфіка дослідження передбачає виконання таких завдань: визначення й осмислення аргументів на користь тези про окремішність так званого підляського говору, його належність до українського діалектного континууму чи до інших мов; з’ясування кодифікованих Яном Максимюком диференційних особливостей підляської літературно
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Dissertations / Theses on the topic "Штучна мова"

1

О, Слухай Т. "Класифікація інформаційно-пошукових мов". Thesis, Київ, Національний авіаційний університет, 2011. http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/18841.

Full text
Abstract:
Інформаційно-пошукова мова (ІПМ) – штучна мова, призначена для вираження семантичних аспектів інформаційних джерел (частіше всього, документів) і запитів у формі, придатній для здійснення пошуку інформації. Інформаційно-пошукова система буває двох типів: класифікаційна та дескрипторна.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Лещук, Назарій Віталійович, та Nazarii Leshchuk. "Розробка системи моніторингу положення штучних супутників Землі на основі мови Python". Master's thesis, ТНТУ ім. І Пулюя, 2019. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/30665.

Full text
Abstract:
Магістерська робота на тему «Розробка системи моніторингу положення штучних супутників Землі на основі мови Python» Лещука Назарія Віталійовича. – Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Факультет комп'ютерно-інформаційних систем і програмної інженерії, Кафедра програмної інженерії, група СПм–61 // Тернопіль, 2019. C. – 103, рис. – 23, табл. – 4, слайдів. – 12, додат. – 3, бібліогр. – 38. Метою роботи є аналіз та реалізація найновішої ревізії математичної моделі спрощених загальних збурень №4 на мові програмування Python, яка є важливою для моніторингу пол
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Петров, Петров Петрович, та Іван Іванович Іванов. "Магстерська робота за темою Іванова". Thesis, ЗДІА, 2016. http://dspace.zsea.edu.ua/jspui/handle/12345/7.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Хом’як, Андрій Сергійович, та Andrii Serhiyovych Khomiak. "Моделювання української мови з використанням нейронних мереж". Master's thesis, 2022. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/37922.

Full text
Abstract:
Проведено ґрунтовний аналіз публікацій на тему моделювання природної мови та української зокрема, зібрано інформацію про алгоритми та нейромережеві архітектури, які дозволяють це зробити. Розглянуто вимоги до процесу тренування нейронних мереж - від отримання даних до процесу оптимізації обраної моделі, а також інструменти, які дозволяють ці вимоги задовольнити. Запропоновано використовувати архітектуру GPT-2 для моделювання української мови. Розроблено програмний код, для проведення експериментів з нейронними мережами в галузі моделювання природних мов, а також генерування текстів на їх основ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Conference papers on the topic "Штучна мова"

1

Мазепа, Юлія. "МОДА, КЕРОВАНА ШТУЧНИМ ІНТЕЛЕКТОМ". У SPECIALIZED AND MULTIDISCIPLINARY SCIENTIFIC RESEARCHES, chair Наталія Остапенко. European Scientific Platform, 2020. http://dx.doi.org/10.36074/11.12.2020.v2.18.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles

Reports on the topic "Штучна мова"

1

Теплицький, Ілля Олександрович, та Сергій Олексійович Семеріков. Дослідження дидактичних можливостей мови Лісп як засобу побудови інтелектуальних систем у шкільному курсі інформатики. БДПУ, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/789.

Full text
Abstract:
Одна з основних тенденцій інформатизації навчання – його інтелектуалізація, створення нового типу навчаючих систем – інтелектуальних, в яких реалізовані теоретичні підходи і практичні досягнення такої міждисциплінарної області наукового знання, як штучний інтелект, розвиток якої нерозривно пов’язаний з розвитком інформатики як науки. У зв’язку з цим особливого значення набуває такий розділ шкільного курсу інформатики, як «Штучний інтелект».
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Семеріков, Сергій Олексійович, та Ілля Олександрович Теплицький. Штучний інтелект в курсі інформатики педагогічного ВНЗ. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/786.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Теплицький, Ілля Олександрович, та Сергій Олексійович Семеріков. Дослідження дидактичних можливостей мови Лісп як засобу побудови інтелектуальних систем у шкільному курсі інформатики. Педагогічна думка, 2004. http://dx.doi.org/10.31812/0564/792.

Full text
Abstract:
У статті обґрунтовується доцільність використання мови Лісп для програмно-методичної підтримки розділу «Штучний інтелект» шкільного курсу інформатики. Описано педагогічний експеримент із впровадження факультативного курсу «Побудова ІС у середовищі мови Лісп», обгрунтована можливість використання Ліспу при навчанні початків програмування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Семеріков, Сергій Олексійович, та Ілля Олександрович Теплицький. Інваріантність до операційної системи та мови програмування як засіб фундаменталізації курсів інформатики у ВНЗ. ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2006. http://dx.doi.org/10.31812/0564/812.

Full text
Abstract:
Однією з головних проблем, з якою стикаються викладачі інформатики, є необхідність швидкого реагування на зміни у цій галузі з подальшою адаптацією програмно-методичного забезпечення відповідних курсів. При цьому практично не розрізняються суттєві зміни, що вимагають модифікації окремих теоретичних положень, та несуттєві, пов’язані переважно з випуском чергової версії одного із застосовуваних для підтримки курсу інформатики програмних продуктів. На нашу думку, “мода” на постійне оновлення апаратного та програмного забезпечення є штучно сформованою рекламними засобами для забезпечення комерційн
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Семеріков, Сергій Олексійович. Стабілізація курсів інформатики як засіб фундаменталізації інформатичної освіти. Рідна школа, 2008. http://dx.doi.org/10.31812/0564/896.

Full text
Abstract:
Перехід від індустріальної до постіндустріальної цивілізації, що розпочався в останні десятиліття, призводить до підвищення наукомісткості виробництва, впровадження безвідходних технологій, мініатюризації (аж до нанорівня) та гуманізації техніки. Формування інформаційного суспільства, що супроводжує цей процес, призводить до інтернаціоналізації та децентралізації виробництва, створення розподілених виробничих структур. Обумовлене цим зростання швидкості застарівання технологічних знань (особливо в інформатиці) породило концепцію “навчання впродовж усього життя”. Гуманістична спрямованість цієї
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!