To see the other types of publications on this topic, follow the link: Якість розподілу.

Journal articles on the topic 'Якість розподілу'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Якість розподілу.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Lamnauer, N. Y. "Визначення якості технологічного процесу виготовлення виробів з заданим лінійним розміром". HERALD of the Donbass State Engineering Academy, № 2 (46) (1 жовтня 2019): 89–92. http://dx.doi.org/10.37142/1993-8222/2019-2(46)89.

Full text
Abstract:
Ламнауер Н. Ю. Визначення якості технологічного процесу виготовлення виробів з заданим лінійним розміром // Вісник ДДМА. – 2019. – № 2 (46). – С. 89–92.
 В забезпеченні якості продукції важливою складовою є оцінка якості технологій її виготовлення. Якість технології оцінюється за якістю отриманих виробів. Одним з показників якості виробів машинобудування є лінійний розмір деталей. Будь-який виріб може бути виготовлено з допомогою різних технологій, але кожна з них забезпечує й не однакову якість. Висока якість супроводжується збільшенням витрат, що в умовах конкуренції на ринку є не завжди придатним для виробників продукції. В залежності від потреб виробника щодо якості, стає необхідним визначити економічно доцільний рівень якості. Розглянуті питання створення інструменту оцінки якості виготовлення деталей за точністю розмірів з метою визначення градації якості технологій. Для цього пропонується впровадження оцінки технологій з інтервалами якості. В дослідженнях використано теоретичний апарат теорії ймовірностей та математичної статистики. Запропоновано використання загальної моделі розподілу лінійних розмірів деталей та знайдених оцінок її параметрів. Показано, що запропонована модель має три різні форми щільності розподілу, а також й залежність середнього розміру від полусуми верхнього і нижнього значень їх оцінок. Ці форми можуть ідентифікувати якість технологій як високу, середню та низьку. Використання запропонованих результатів дає можливість аналізувати якість процесу виготовлення виробів зі зміною об’єму обробки. Представлено методику визначення рівня якості технологічного процесу як високий, середній та низький. Отримані результати дозволяють знайти оцінку доцільної кількості виготовлення виробів з бажаною якістю. Проведені дослідження допомагають у вирішенні питання управління якістю продукції машинобудування.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Березкін, А. Л. "Особливості розповсюдження електромагнітної енергії в гірничих виробках". Problems of Informatization and Management 2, № 66 (2021): 11–16. http://dx.doi.org/10.18372/2073-4751.66.15711.

Full text
Abstract:
Розглянуті чинники і умови, що впливають на модель розподіл енергії електромагнітного поля при розповсюдження електромагнітних хвиль у гірничих виробках. Проведено аналіз відомих публікацій та запропоновано принципи оцінки впливу чинників, що існують в гірничих виробках, з точки зору класичних моделей розповсюдження електромагнітних хвиль на формування моделі розподілу енергії електромагнітного поля в заданій точці виробки. Запропоновано математичну модель енергії електромагнітного поля в заданій точці. Визначено зональний-френелівський тип розподілу енергії електромагнітного поля в гірничих виробках. Запропоновано методики по спрощенню побудови математичної моделі розподілу енергії електромагнітного поля, що зменшує кількість аналізованих чинників але не впливає на загальну якість моделі. Доведена значимість розробленої моделі з точки зору радіопланування в гірничих виробках, впровадження нових систем радіозв’язку в шахтах та інших подібних об’єктах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Овчинникова, Ірина Анатоліївна, Михайло Юрійович Пазюк, Олена Миколаївна Барішенко та Віктор Леонідович Коваленко. "УПРАВЛІННЯ РОЗПОДІЛОМ АГЛОМЕРАЦІЙНОЇ ШИХТИ ЗА ВИСОТОЮ ШАРУ НА АГЛОСТРІЧЦІ ПРИ РІЗНИХ УМОВАХ ЗАВАНТАЖЕННЯ". Scientific Journal "Metallurgy", № 2 (10 травня 2024): 65–71. http://dx.doi.org/10.26661/2071-3789-2023-2-08.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена проблемі управління розподілом агломераційної шихти за висотою шару на аглострічці під час її завантаження. Визначається, що сегрегація частинок сипкого матеріалу впливає на ключові параметри, такі як газопроникність та розподіл палива в шарі агломераційної шихти, завантаженої на аглострічку, і, в результаті, на якість готового агломерату. Задача вирішення цього завдання ставиться у знаходженні розподілу класів крупності агломераційної шихти за висотою шару без сегрегації та із сегрегацією. У роботі використано моделі, описані в інших дослідженнях авторів роботи, для визначення розподілу класів крупності за висотою шару агломераційної шихти. Налаштування моделі здійснюється на основі експериментальних даних та параметрів завантажувального пристрою. Наведена схема чисельного експерименту щодо оцінки впливу параметрів завантажувального вузла на розподіл фракцій аглошихти за висотою шару на аглоленті Результати розрахунків для конкретних підприємств підтверджують адекватність моделі. Дослідження також вказує на вплив параметрів завантажувального пристрою та властивостей агломераційної шихти на розподіл фракцій за висотою шару. Зміна середнього діаметра часток матеріалу, кута нахилу та довжини завантажувального лотка впливає на сегрегацію у шарі шихти. Результати моделювання вказують, що зміна середнього діаметра часток матеріалу має істотний вплив на розподіл класів крупності агломераційної шихти у порівнянні із впливом зміни довжини завантажувального лотка. Стаття вирішує проблему управління структурою шару агломераційної шихти на аглострічці шляхом зміни параметрів завантажувального пристрою, зокрема, кута нахилу. Результати вказують на ефективність зміни кута нахилу для керування сегрегацією частинок матеріалу за умови стабілізації його середнього діаметру.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Захарченко, В. В., І. В. Захарченко та О. А. Черток. "Аналіз задач планування розподілу ресурсів при обробці потоку запитів в інформаційно-обчислювальній мережі автоматизованої системи управління авіацією та протиповітряною обороною". Наука і техніка Повітряних Сил Збройних Сил України, № 4 (49) (15 лютого 2023): 59–63. http://dx.doi.org/10.30748/nitps.2022.49.08.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз задач планування розподілу ресурсів в інформаційно-обчислювальній мережі (ІОМ) автоматизованої системи управління (АСУ) авіацією та протиповітряною обороною (ППО). Показано, що вибір методу розподілу ресурсів безпосередньо впливає на ефективність використання та структуру системи управління базами даних. Так, застосування складних та ефективних методів може обмежуватись складністю їх реалізації та викликає необхідність урахування витрат на реалізацію різних алгоритмів. Крім того, актуальним є урахування витрат на модернізацію систем, за допомогою яких досягається необхідний рівень оперативності та якості управління, тобто показника ціна/якість. Встановлено, що розподіл інформаційного ресурсу в інформаційно-обчислювальній мережі АСУ авіацією та ППО є задачею багатокритеріальної оптимізації, в якій величинами, що оптимізуються, є: час доступу до даних, об’єм використаної основної пам'яті, сумарні витрати, корисність отриманої інформації. Проведено аналіз підходів, що використовуються для визначення варіанту плану розподілу ресурсів та визначено два підходи, що найбільш широко застосовуються. Запропоновано і описано підхід, що заснований на поєднанні цих двох підходів. Визначено узагальнений критерій розподілу інформаційного ресурсу ІОМ АСУ авіацією та ППО.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Тимочко, Олександр Іванович, Сергій Анатолійович Олізаренко, Олексій Михайлович Сітков та В. М. Руденко. "МЕТОДИКА РОЗПОДІЛУ ЗАСОБІВ ПОШУКУ В ОБЛАСТІ ІНТЕРЕСУ ДЛЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОШУКОВИХ ОПЕРАЦІЙ НА МОРІ". Vodnij transport, № 1(37) (25 травня 2023): 126–35. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2023.1.37.14.

Full text
Abstract:
Метою статті є розробка методики розподілу засобів пошуку по квадратах пошуку на основі розрахунку ймовірності знаходження об’єкта пошуку даним засобом пошуку у квадраті з найбільшою ймовірністю перебування об’єкта для інформаційно-аналітичного забезпечення особи, що приймає рішення. Поставлена мета досягається шляхом аналізу джерел інформації щодо можливих підходів до розподілу засобів пошуку зниклого об’єкта для формування в особи, що приймає рішення, відповідного інформаційно-аналітичного забезпечення та розробки методики розподілу обмеженого ресурсу засобів пошуку по можливих місцях знаходження об’єкта інтересу. Доведено, що основу сучасних методик проведення пошукових операцій складають суб'єктивні судження особи, що приймає рішення, на основі яких оцінюється можливе місцезнаходження об'єкта пошуку та здійснюється відповідний розподіл засобів пошуку. Встановлено, що на розгортання наявнихпошукових засобів впливає розподіл точок можливого розташування об'єкта пошуку в межах області інтересу. Для найбільшої ефективності розстановки засобів пошуку запропоновано поділити області інтересу на райони пошуку; оцінити ймовірності знаходження об'єкта пошуку для кожного району; розробити план, що забезпечує виконання цілей операції пошуку; реалізувати план пошуку; за результатами попередніх етапів, коригувати значення координат точок можливого місцезнаходження об'єкта пошуку; використовувати уточненізначення ймовірності місцезнаходження об'єкта пошуку для подальшого пошуку. Показано, що основу для отримання всієї необхідної інформації для визначення області інтересу можна отримати з системи е-Навігації. Запропонований підхід дозволяє коригувати план операції пошуку у процесі його виконання. Реалізація даної методики забезпечує підтримку прийняття рішень при розподілі засобів пошуку у передбачуваному районі пошуку, що дозволяє знизити ризик неправильного визначення пріоритету пошуку. Найбільш суттєвим результатом є розробка методики розподілу засобів пошуку необхідних об’єктів, якавідрізняється розбиттям площі пошуку на відповідні квадрати з розрахунком ймовірності знаходження об’єкта пошуку у квадраті з найбільшою ймовірністю перебування об’єкта для інформаційно-аналітичного забезпечення особи, що приймає рішення. Подальшим напрямом роботи є розширення переліку факторів, що впливають на якість виконання завдання пошуку, формалізація відповідних ознак, що впливають на результат пошуку та не введені до наведеної моделі; аналіз повноти і достовірності вхідної інформації для визначенняпереваги пропонованих варіантів рішення з формуванням вектору “довіри” до варіантів рішення.Ключові слова: засіб пошуку, ймовірністьзнаходження, інформаційно-аналітичнезабезпечення, пошуково-рятувальна операція, е-Навігація, район пошуку, площа пошуку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

СІДНЕЙ, Станіслав. "ДОСЛІДЖЕННЯ ВПЛИВУ СКІНЧЕННО-ЕЛЕМЕНТНОЇ СІТКИ НА РОЗПОДІЛ ТЕМПЕРАТУРИ ПО ПОРОЖНИСТІЙ ПЛИТІ ПІД ЧАС МОДЕЛЮВАННЯ ПОЖЕЖІ". Науковий вісник: Цивільний захист та пожежна безпека, № 1(17) (8 липня 2024): 93–103. http://dx.doi.org/10.33269/nvcz.2024.1(17).93-103.

Full text
Abstract:
Проведено обчислювальні експерименти з розв’язання теплотехнічної задачі щодо залізобетонної порожнистої плити за допомогою методу скінченних елементів у разі використання трьох типів згенерованих скінченно-елементних сіток. Метою роботи є визначення залежності впливу скінченно-елементної сітки на показники розподілу температури по залізобетонній порожнистій плиті під час розв’язання теплотехнічної задачі. Реалізацію розрахунків розподілу температури у досліджуваній залізобетонній конструкції під час впливу стандартного температурного режиму пожежі здійснено за рекомендаціями Єврокоду 2. Для розв’язання теплотехнічної задачі розподілу температури по залізобетонній порожнистій плиті під час впливу стандартного температурного режиму пожежі створено моделі матеріалів бетону та арматури із теплофізичними характеристиками, що змінюються під час зміни температури. За результатами досліджень встановлено, що нерівномірний обігрів обігрівної поверхні плити, а також нехарактерний розподіл температури на необігрівній поверхні у разі використання згенерованої автоматичної скінченно-елементної сітки вказують на низьку якість цієї сітки порівняно з сітками, згенерованими методами MultiZone та Sweep. Порівнюючи результати теплотехнічного розрахунку із використанням методів Sweep та MultiZone, встановлено, що характер температурного розподілу обігрівної поверхні плити майже однаковий. Однак необігрівна поверхня плити має температурний розподіл більш рівномірний у разі використання методу Sweep, порівнюючи результати, що отримано за допомогою методу MultiZone. Крім того, встановлено, що прогрівання лівого крайнього стрижня арматури відбувається більш інтенсивно порівняно з крайнім правим стрижнем. Такі результати доводять, що найбільш оптимальною скінченно-елементною сіткою з трьох типів, наведених у цій роботі, є модель із гексаедральними скінченними елементами, згенерована за допомогою методу Sweep.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

ОВЧАР, Микола, Василь СЕРВАТЮК, Геннадій МАГАСЬ та Іван КАТЕРИНЧУК. "МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ЩОДО ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ НА ОХОРОНУ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУУ". Збірник наукових праць Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія: військові та технічні науки 89, № 4 (2023): 185–202. http://dx.doi.org/10.32453/3.v89i4.1285.

Full text
Abstract:
Вибір показників та критеріїв оцінювання якості програмних засобів визначають: призначення та функції інформаційної системи; функціональні можливості; вихідні дані; ресурси інформаційно-технічного забезпечення; якість процесу розробки; якість алгоритмів – надійність (відмовостійкість), швидкодія, наявність можливості інтегрування з іншими системами (гнучкість), можливість використання тільки того функціонального блоку, який необхідний у поточний момент часу; підтримку можливості налагоджування системи користувачем. Якість програмних засобів знаходиться у прямій залежності від якості розробки алгоритмів і програмного коду. Синтез структури автоматизованої системи підтримки прийняття рішень здійснено у таких напрямах: вибір за функціональною ознакою комплексу задач, які будуть вирішуватися на програмно-технічних засобах системи управління; розробка та реалізація алгоритмів; формування загальної структури інформаційно-розрахункової системи; розподіл інформаційно-аналітичного забезпечення між елементами багаторівневої системи управління; визначення комплекту технічних засобів автоматизованої системи підтримки прийняття рішень та взаємозв’язків між ними. Метою синтезу автоматизованої системи підтримки прийняття рішень є забезпечення оперативності та достовірності розв'язання задач мінімальним ресурсом обчислювальних засобів та засобів комунікації. В основу проєктування функціонально-структурного розподілу інформаційно-аналітичного забезпечення та програмно-технічних компонентів автоматизованої системи підтримки прийняття рішень покладено такі принципи: використання програмно-технічних комплексів та засобів комунікацій сучасної інфраструктури інтегрованої інформаційно-телекомунікаційної системи “Гарт” Державної прикордонної служби України; територіальний розподіл засобів автоматизованої системи підтримки прийняття рішень відповідно до побудови системи управління Державної прикордонної служби України; функціонально-структурний розподіл здійснюється з урахуванням напрямів та видів діяльності підрозділів Державної прикордонної служби України з деталізацією інформаційноаналітичних задач, що автоматизують конкретні способи оперативно-службової діяльності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Грищенко, Ю., М. Заліський, С. Павлова та О. Соломенцев. "АЛГОРИТМИ ОБРОБКИ ДАНИХ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ПІЛОТІВ НА КОМПЛЕКСНОМУ ТРЕНАЖЕРІ ЛІТАКА". Vodnij transport, № 1(29) (27 лютого 2020): 97–108. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.1.29.11.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті питання підвищення якості підготовки екіпажів на комплексному тренажері літака Ан-148. Ці дослідження спрямовані на підвищення безпеки в особливих випадках польоту. Проблема людського фактора сьогодні є актуальною. На сучасних тренажерах відпрацьовуються дії в простих і складних умовах польоту. Проте всі дії під час одночасних відмов передбачити неможливо. Зазначені відмови також призводять до підвищеної напруженості людини-оператора. Сьогодні існує завдання навчити пілота не погіршити якість техніки пілотування в таких ситуаціях. Сучасні цифрові тренажери дають великі можливості для обробки статистичних даних. Тому на часі впровадження нових методів для автоматизації аналізу польотної інформації і отримання результатів за експериментальними даними. Зміни параметрів польоту мають випадковий характер, не зважаючи на прагнення пілота чітко слідувати по заданій траєкторії польоту. У результаті статистичної обробки даних кута крену за глісадою були визначені дві моделі опису імовірнісних законів розподілу цього важливого параметра польоту повітряного судна. Зокрема, під час польоту без відмов і з одиничними відмовами пропонується використовувати нормальний закон розподілу кута крену. Під час одночасних комплексних відмовах, коли їх кількість більше двох, пропонується використовувати узагальнений розподіл Вейбулла для флуктуацій кута крену. Ця модель зміни кута крену вказує на погіршення якості техніки пілотування через підвищення психофізіологічної напруженості роботи пілота повітряного судна. У статті виконано синтез двох алгоритмів виявлення факту підвищеної психофізіологічної напруженості пілота у випадку складних відмов. Перший алгоритм заснований на критерії Неймана-Пірсона, а другий – відповідає оптимальному Байєссівському критерію. У процесі синтезу алгоритмів виявлення використовувалося припущення про те, що в тренді кута крену у випадку складних відмов спостерігається гармонійна складова. Це дозволило спростити аналітичний вид алгоритмів обробки даних. Ключові слова: детерміновані коливання, закон розподілу, якість техніки пілотування, випадковий процес, людський фактор
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Грищенко, Ю., М. Заліський, С. Павлова та О. Соломенцев. "АЛГОРИТМИ ОБРОБКИ ДАНИХ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ПІЛОТІВ НА КОМПЛЕКСНОМУ ТРЕНАЖЕРІ ЛІТАКА". Vodnij transport, № 1(29) (27 лютого 2020): 97–108. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553.2020.2.30.11.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті питання підвищення якості підготовки екіпажів на комплексному тренажері літака Ан-148. Ці дослідження спрямовані на підвищення безпеки в особливих випадках польоту. Проблема людського фактора сьогодні є актуальною. На сучасних тренажерах відпрацьовуються дії в простих і складних умовах польоту. Проте всі дії під час одночасних відмов передбачити неможливо. Зазначені відмови також призводять до підвищеної напруженості людини-оператора. Сьогодні існує завдання навчити пілота не погіршити якість техніки пілотування в таких ситуаціях. Сучасні цифрові тренажери дають великі можливості для обробки статистичних даних. Тому на часі впровадження нових методів для автоматизації аналізу польотної інформації і отримання результатів за експериментальними даними. Зміни параметрів польоту мають випадковий характер, не зважаючи на прагнення пілота чітко слідувати по заданій траєкторії польоту. У результаті статистичної обробки даних кута крену за глісадою були визначені дві моделі опису імовірнісних законів розподілу цього важливого параметра польоту повітряного судна. Зокрема, під час польоту без відмов і з одиничними відмовами пропонується використовувати нормальний закон розподілу кута крену. Під час одночасних комплексних відмовах, коли їх кількість більше двох, пропонується використовувати узагальнений розподіл Вейбулла для флуктуацій кута крену. Ця модель зміни кута крену вказує на погіршення якості техніки пілотування через підвищення психофізіологічної напруженості роботи пілота повітряного судна. У статті виконано синтез двох алгоритмів виявлення факту підвищеної психофізіологічної напруженості пілота у випадку складних відмов. Перший алгоритм заснований на критерії Неймана-Пірсона, а другий – відповідає оптимальному Байєссівському критерію. У процесі синтезу алгоритмів виявлення використовувалося припущення про те, що в тренді кута крену у випадку складних відмов спостерігається гармонійна складова. Це дозволило спростити аналітичний вид алгоритмів обробки даних. Ключові слова: детерміновані коливання, закон розподілу, якість техніки пілотування, випадковий процес, людський фактор
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Сировицький, К. Г., М. Л. Шуляк та В. І. Мельник. "РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ГІДРАВЛІЧНИХ РОЗПИЛЮВАЧІВ ДЛЯ ЗАХИСТУ РОСЛИН". Bulletin of Sumy National Agrarian University. The series: Mechanization and Automation of Production Processes, № 2 (44) (5 травня 2022): 41–44. http://dx.doi.org/10.32845/msnau.2021.2.9.

Full text
Abstract:
В статті дано обґрунтування методики досліджень технічного стану гідравлічних розпилювачів для хімічного захисту рослин, як: вплив форми сопла розпилювача на якість і рівномірність розпилення робочої рідини, тиск подачі робочої рідини. Так само, як і за теоретичними уявленнями, форма сопла розпилювача та тиск подачі робочої рідини вагомо впливали на форму плями розпилення і рівномірність розподілу рідини.Авторами розроблено методику діагностування технічного стану гідравлічних розпилювачів для хімічного захисту рослин на створеному дослідному стенді. Дослідний стенд дозволяє отримувати двомірні характеристики розподілу робочої рідини розпилювачем, проводити дослідження впливу технічного стану розпилювача на якісні показники його роботи.Збільшення витрати рідини розпилювачами, яке створюється за рахунок погіршення технічного стану сопла може призвести до перевитрати робочої рідини у 1,2-1,8 разів за годину роботи, що негативно впливає на технологічний процес захисту рослин та його техніко-економічну оцінку.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Хоботова, Наталія, та Василій Єхалов. "ОСОБЛИВОСТІ САМОСТІЙНОГО РОЗПОДІЛУ ЧАСУ ЛІКАРЯМИ-ІНТЕРНАМИ ПРИ НАВЧАННІ В ІНТЕРНАТУРІ". Modern engineering and innovative technologies, № 19-02 (28 лютого 2022): 127–35. http://dx.doi.org/10.30890/2567-5273.2022-19-02-012.

Full text
Abstract:
Нераціональний розподіл часу та ресурсів призводить до того, що інтерни відчувають серйозні труднощі в організації власного навчального процесу: їм складно контролювати проміжні та підсумкові результати навчання, що суттєво погіршує якість освіти і тим са
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Соломенцев, О. В., С. В. Павлова, М. Ю. Заліський та Ю. В. Грищенко. "АЛГОРИТМИ ОБРОБКИДАНИХ ПІД ЧАСПІДГОТОВКИ ПІЛОТІВ НА КОМПЛЕКСНОМУТРЕНАЖЕРІЛІТАКА". Vodnij transport, № 1(29) (27 лютого 2020): 97–108. http://dx.doi.org/10.33298/2226-8553/2020.1.29.11.

Full text
Abstract:
У статті розглянуті питання підвищення якості підготовки екіпажів на ко плексно у тренажері літака Ан-148. Ці дослідження спря овані на підвищення безпеки в особливих випадках польоту. Пробле а людського фактора сьогодні є актуальною. На сучасних тренажерах відпрацьовуються дії в простих і складних у овах польоту. Проте всі дії під час одночасних від ов передбачити не ожливо. Зазначені від ови також призводять до підвищеної напруженості людини-оператора. Сьогодні існує завдання навчити пілота не погіршити якість техніки пілотування в таких ситуаціях. Сучасні цифрові тренажери дають великі ожливості для обробки статистичних даних. То у на часі впровадження нових етодів для авто атизації аналізу польотної інфор ації і отри ання результатів за експери ентальни и дани и. З іни пара етрів польоту ають випадковий характер, не зважаючи на прагнення пілота чітко слідувати по заданій траєкторії польоту. У результаті статистичної обробки даних кута крену за глісадоюбули визначені дві оделі опису і овірнісних законів розподілу цього важливого пара етра польоту повітряного судна. Зокре а, під час польоту без від ов і з одинични и від ова и пропонується використовувати нор альний закон розподілу кута крену. Під час одночасних ко плексних від овах, коли їх кількість більше двох, пропонується використовувати узагальнений розподіл Вейбулла для флуктуацій кута крену. Ця одель з іни кута крену вказує на погіршення якості техніки пілотування через підвищення психофізіологічної напруженості роботи пілота повітряного судна. У статті виконано синтез двох алгорит ів виявлення факту підвищеної психофізіологічної напруженості пілота у випадку складних від ов. Перший алгорит заснований на критерії Ней ана-Пірсона, а другий –відповідає опти ально у айєссівсько у критерію. У процесі синтезу алгорит ів виявлення використовувалося припущення про те, що в тренді кута крену у випадку складних від ов спостерігається гар онійна складова. Це дозволило спростити аналітичний вид алгорит ів обробки даних.Ключові слова: детер іновані коливання, закон розподілу, якість техніки пілотування, випадковий процес, людський фактор.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Жайворонок, Ігор, та Олександр Коваленко. "ВПЛИВ ОСНОВНИХ РОБОЧИХ ПАРАМЕТРІВ СТРІЧКОВОГО ПОТОКУ ЕЛЕКТРОНІВ НА ЯКІСТЬ ОТРИМУВАНОГО МІКРОРЕЛЬЄФУ ПОВЕРХНІ ОПТИЧНОГО СКЛА". Вісник Черкаського державного технологічного університету, № 3 (21 жовтня 2022): 32–40. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.3.2022.266662.

Full text
Abstract:
У статті наведено результати дослідження впливу основних робочих параметрів стрічкового потоку електронів на якість мікрорельєфу поверхні оптичного скла. Встановлено залежність впливу основних робочих параметрів (форми, розміру та розподілу густини струму) низькоенергетичного електронного потоку стрічкової форми на якість мікрорельєфу поверхні оптичного скла сорту «крон». Це дозволило оцінити процес взаємодії потоку електронів з поверхнею оптичного скла. Також було встановлено, що корисний струм потоку електронів становить близько 30 % від загального струму емісії катода електронної гармати. Показано, що на точність визначення робочих параметрів стрічкового потоку електронів методом зондування можуть впливати такі фактори: зменшення діаметра зондів під впливом потоку електронів та нагрівання зондів під час вимірювання. При цьому сумарна похибка зондового методу визначення густини струму потоку електронів не перевищувала 8 %. Методом атомно-силової мікроскопії встановлено, що після оброблення поверхонь оптичного скла сорту «крон» низькоенергетичним електронним пучком стрічкоподібної форми за умови забезпечення раціональної форми, розміру та розподілу густини струму як у робочому просторі, так і на обробленій поверхні нерівності зменшуються від 40-75 нм до 3,5-5 нм.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Куницька, Марина Сергіївна, Андрій Олексійович Криворучко, Микола Анатолійович Скорик, Максим Володимирович Павлюченко та Юлія Олександрівна Заболотна. "Геометризація просторового розподілу шкідливих та корисних елементів в умовах Злобицького родовища ільменіту". Технічна інженерія, № 1(93) (17 липня 2024): 383–91. http://dx.doi.org/10.26642/ten-2024-1(93)-383-391.

Full text
Abstract:
Геометризація родовища полягає в зборі, систематизації та використанні методів статистики для аналізу та встановлення взаємозв’язків між різними характеристиками твердих корисних копалин. Цей підхід дозволяє краще розуміти умови видобутку та подальшої обробки мінеральної сировини шляхом графічного відображення інформації. Розглядаються такі аспекти, як розташування покладів, їхні розміри, форма, будова, склад корисних копалин та гірничо-геологічні умови видобутку. Дослідження просторового розподілу шкідливих та корисних елементів дозволяє краще розуміти геохімічні процеси, що відбуваються в земній корі, а також прогнозувати якість руди та визначати можливість її використання для промислових цілей. Основним результатом досліджень є створення комплексних моделей розсипів, які допомагають уточнити структуру та умови утворення покладу, виявити умовні і малопродуктивні ділянки. Було встановлено зв’язок між розподілом ільменіту та товщиною вентиляційної кори. У результаті надано дані для визначення оптимальних напрямків видобутку та виділено зони мінералізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Ролик, Александр Иванович. "Алгоритм послідовного аналізу варіантів в задачі розподілення віртуальних машин в центрі обробки даних". Адаптивні системи автоматичного управління 2, № 21 (2012): 61–69. http://dx.doi.org/10.20535/1560-8956.21.2012.30682.

Full text
Abstract:
Запропоновано алгоритм послідовного аналізу варіантів (ПАВ) для вирішення задачі розподілу віртуальних машин по фізичним серверам у центрах обробки даних. Визначено набір елімінуючих тестів і правил алгоритму ПАВ. Приведено результати експериментальних досліджень для задач різної розмірності. Проведено порівняння запропонованого алгоритму з евристичними і генетичним алгоритмами. Оцінено часові витрати роботи алгоритму ПАВ в залежності від розмірності задачі. Дано рекомендації щодо використання алгоритму ПАВ. Для задач, де необхідна висока точність розподілу, краще використовувати алгоритм ПАВ, оскільки він знаходить оптимальне рішення, тоді як евристичні та еволюційні алгоритми дозволяють швидко отримати ефективне рішення. Швидкість роботи евристичних і еволюційних алгоритмів істотно не залежить від розмірності задачі, проте якість їх рішень поступається алгоритму ПАВ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Malaichuk, V., S. Klymenko та D. Astakhov. "КОМП’ЮТЕРНА ОБРОБКА ВИМІРЮВАНЬ В ЗАДАЧАХ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА СТАНОМ ТЕХНІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ". Journal of Rocket-Space Technology 30, № 4 (2023): 99–106. http://dx.doi.org/10.15421/452213.

Full text
Abstract:

 
 
 
 
 
 Непараметрична статистика, дозволяє робити статистичні висновки, зокрема, оцінювати характеристики розподілу і перевіряти статистичні гіпотези, без, як правило, слабо обґрунтованих припущень про те, що функція розподілу елементів вибірки входить в ту чи іншу параметричне сімейство. Наприклад, широко поширена віра в те, що статистичні дані часто підкоряються нормальному розподілу. Тим часом аналіз конкретних результатів спостережень, зокрема, похибок вимірювань, призводить завжди до одного і того ж висновку - в переважній більшості випадків реальні розподілу істотно відрізняються від нормальних. У завданнях неруйнівного контролю -непараметрична статистика є основою для дослідження і прийняття рішень про придатність або якість виробів. Незважаючи на велику кількість публікацій з конкретних питань непараметричної статистики, внутрішня структура цього наукового напрямку залишається актуальною проблемою. Некритичне використання гіпотези нормальності часто призводить до значних помилок, наприклад, при відбракування різко виділяються результатів спостережень (викидів), при статистичному контролі якості і в інших випадках. Метою дослідження класичних методів непараметричної статистики в задачах спостереження за станом об'єктів контролю якості на основі виміряних величин. Методи. Розглянуто найбільш часто використовувані на практиці критерії непараметричної статистики, такі як критерій Андерсона і Смирнова. А також в статті наводяться їх аналоги для використання в задачах надійності і контролю якості при аналізі виміряних величин. У статті розглянуто теоретичні основи статистичної обробки експериментальних вибірок незалежних випадкових величин. Проведено дослідження науково-технічної задачі спостереження і контролю за станом і якістю технічних об'єктів шляхом порівняння експериментальних вибірок вимірювань в процесах їх розробки, випробування і експлуатації. Розроблено нові критерії обробки експериментальних вибірок незалежних випадкових величин, використання якого за експериментальними результатами показало велику інформативність, ніж використання вже добре відомих критеріїв Андерсона і Смирнова.
 
 
 
 
 
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Мельник, Г. В., та І. Ю. Худецький. "ВИЗНАЧЕННЯ РОЗПОДІЛУ ВАГИ ТІЛА ПАЦІЄНТА НА СТОПИ В ДИНАМІЦІ. ТЕОРЕТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ". Біомедична інженерія і технологія, № 7 (9 листопада 2022): 28–34. http://dx.doi.org/10.20535/2617-8974.2022.7.266845.

Full text
Abstract:
В останні роки кількість захворювань, травм і патологій опорно-рухового апарату неухильно зростає, що істотно впливає на якість життя. Аналіз ходи людини є предметом багатьох наукових досліджень та інструментом для кількісної оцінки порушень ходи, що забезпечує функціональну діагностику, оцінку тяжкості травми, моніторинг та прогнозування прогресу реабілітації пацієнта. Різноманітні захворювання та травми опорних органів часто супроводжуються серйозними функціональними порушеннями опорно-рухового апарату, зниженням м’язової сили та тонусу, втратою здатності до нормальних рухів, що в кінцевому підсумку призводить до втрати працездатності та подальшої інвалідності. Для об’єктивної оцінки впливу розподілу навантаження на локомоцію необхідний клінічний аналіз руху та постурологічне дослідження (дослідження положення тіла). У сучасній біомедичній інженерії досить перспективним напрямком є клінічний аналіз рухової активності – дослідження різних патологій ходи та основної стійки за допомогою методів біомеханіки. Методологія правильного проведення клінічного аналізу та його інтерпретація мають першочергове значення при дослідженні ходи пацієнта. Ця стаття має на меті оглянути періоди та фази ходи та на основі виокремленої інформації провести теоретичне дослідження для написання методики визначення якості ходи. У статті також описаний принцип роботи та побудови системи для дослідження якості ходи.
 Ключові слова: розподіл ваги на стопи, постурологічне дослідження, розподіл ваги в динаміці, клінічний аналіз ходи, періоди ходи, фази ходи, методика визначення якості ходи, середній імпульс під час ходи
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Налобіна, О. О., Т. М. Головенко, М. В. Голотюк, П. Ружанські та О. В. Шовкомуд. "НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ РОЗПОДІЛУ ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ СОЛОМИ ТА ТРЕСТИ ЛЬОНУ ОЛІЙНОГО НА КЛАСИ СОРТНОСТІ". СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКІ МАШИНИ, № 44 (7 червня 2020): 102–22. http://dx.doi.org/10.36910/agromash.vi44.303.

Full text
Abstract:
У статті розроблено методологію розподілу показників якості соломи та трести льону олійного за класами (сортністю). Для виконання поставлених завдань використано метод багатомірного статистичного аналізу – кластерний аналіз. Результати здійсненої оцінки покладено в основу процедури оптимального розподілу зразків досліджуваної сировини на номери за показниками якості, одержаними експериментальним шляхом. Дослідження основних правил оцінювання рівня якості промислової продукції, а також принципи моделювання процесів та основ системного аналізу стали теоретичним підґрунтям для розроблення нової комплексної системи контролю якості соломи та трести льону олійного з науковим обґрунтуванням розподілу їхніх показників якості на номери. На основі кластеризації показників, вперше запропоновано визначати якість соломи та трести льону олійного за п’ятьма номерами: 5, 4, 3, 2, 1, що дозволяє прогнозувати доцільність їхньої промислової переробки та функціональне призначення отриманої продукції. Для п’яти номерів соломи встановлені граничні суми балів за трьома групами кольору, а для п’яти номерів трести – за трьома групами відокремлюваності. Результати досліджень покладено в основу розроблених нормативних документів для визначення якості соломи та трести льону олійного.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Дубницький, В. Ю., А. М. Кобилін, О. А. Кобилін, Ю. І. Кушнерук та О. І. Ходирєв. "ОЦІНКА ЯКОСТІ ВБУДОВАНОГО В MS EXCEL ГЕНЕРАТОРА РІВНОМІРНО РОЗПОДІЛЕНИХ ВИПАДКОВИХ ЧИСЕЛ". Системи обробки інформації, № 3(178) (2 грудня 2024): 17–26. https://doi.org/10.30748/soi.2024.178.02.

Full text
Abstract:
Метою роботи було визначено розробку EXCEL-орієнтованого програмного забезпечення для оцінки якості генератора рівномірно розподілених випадкових чисел. Сформульовано гіпотезу H0: розподіл отриманих квазівипадкових чисел не суперечить припущенню про їх рівномірний розподіл на інтервалі [0, 1]. Гіпотезу H1 формулювали як протилежну H0. Нульову гіпотезу для вибірок, менших ніж п’ятдесят псевдовипадкових чисел, перевіряли, використовуючи спеціалізовані критерії Шермана, Кімбела, Морана, Фроцині. Цю ж гіпотезу для вибірок більших, ніж п’ятдесят псевдовипадкових чисел, перевіряли, використовуючи критерії Kолмогорова, Купера, Крамера-Мізеса-Колмогорова, Ватсона. Показано функціональну залежність отриманої послідовності псевдовипадкових чисел від величини r0, яку вводять у поле Random Seed (Випадкове Розсіювання). Для зручності обчислення критичних значень статистик спеціалізованих критеріїв, які використано в роботі, були отримані інтерполяційні співвідношення. Оскільки за результатами обчислень встановлено, що чисельні значення статистик для всіх критеріїв, які використано в роботі, менше відповідних верхніх процентних точок, слід вважати, що вбудований в систему EXCEL генератор квазівипадкових чисел, які отримано функціями RANDBETWEEN (ВИПАДКОВЕМІЖ) та Random Number Generation (Генерація Випадкових Чисел), має хорошу якість при генеруванні чисел, розподілених на одиничному інтервалі відповідно до закону рівномірного розподілу.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Грушецький, С. М., А. В. Рудь та В. Л. Пукас. "АНАЛІЗ УМОВ І ПРИНЦИПІВ РОЗПОДІЛУ КОМПОНЕНТІВ ОРГАНАМИ ВТОРИННОЇ СЕПАРАЦІЇ КОРЕНЕБУЛЬБОЗБИРАЛЬНИХ МАШИН". Podilian Bulletin Agriculture Engineering Economics, № 46 (3 березня 2025): 236–45. https://doi.org/10.37406/2706-9052-2025-1.34.

Full text
Abstract:
Коренебульбозбиральні машини є важливими технічними засобами для механізованого збирання коренеплодів, як-от картопля, буряк, морква й інші культури. Одним із ключових етапів роботи цих машин є ефективне розділення компонентів, що складаються з коренеплодів, ґрунту, залишків рослин, каміння й інших домішок. Вторинна сепарація в цих машинах виконує роль очищення від різних забруднювачів і забезпечення більш якісного збирання продукції. Процес розподілу компонентів в органах вторинної сепарації коренебульбозбиральних машин потребує детального аналізу, оскільки від нього залежить не лише якість збирання, але й ефективність роботи машини загалом. Принципи, що лежать в основі вторинної сепарації, базуються на фізико-механічних властивостях компонентів, як-от їхня густина, форма, розміри, а також їхня здатність до руху під впливом сили тяжіння або механічних рухів. Одним з основних методів розподілу компонентів є використання спеціалізованих сепараційних органів, які можуть працювати за різними принципами: відцентрового розподілу, вибіркового просіювання, вібраційного й інших. У коренебульбозбиральних машинах первинне очищення відбувається на перших етапах роботи, коли великі частки ґрунту, каміння й інші забруднення відокремлюються за допомогою сит, решіт або вібраційних механізмів. Однак на другому етапі, під час вторинної сепарації, важливим є розподіл уже більш дрібних часток, як-от залишки ґрунту, які пройшли через решета, а також залишки рослинності. Основними органами, що забезпечують цей процес, є вібраційні системи, механічні сепаратори та відцентрові системи. Вибір відповідних органів і умов для вторинної сепарації залежить від типу коренебульбозбиральної машини, а також від характеру та властивостей суміші, що піддається обробці. Відцентрові сепаратори, наприклад, використовуються для відділення компонентів із різною густиною. Це дозволяє ефективно відокремлювати коренеплоди від більш важких забруднень, як-от каміння. Вібраційні механізми забезпечують додаткову сепарацію завдяки коливанням, які дозволяють більш рівномірно розподіляти матеріал і покращують ефективність очищення. У процесі вторинної сепарації важливо враховувати кілька умов, як-от швидкість руху матеріалу через сепараційні органи, інтенсивність вібрації, кут нахилу робочих поверхонь, а також механічні характеристики коренеплодів і забруднювачів. Наприклад, коренеплоди, як-от картопля, мають схильність до механічних пошкоджень під час контакту із сепараційними поверхнями, тому важливо підібрати оптимальні умови для зменшення механічного впливу. Однією з важливих проблем вторинної сепарації є мінімізація втрат коренеплодів і підвищення чистоти зібраної продукції. Занизька ефективність сепарації може призвести до того, що у продукт потраплятимуть дрібні частки ґрунту або залишки рослин, що знижує якість і товарний вигляд продукції. Тому у процесі проєктування та налаштування корене-бульбозбиральних машин велике значення має точний вибір параметрів, як-от швидкість обертання барабанів, амплітуда вібрації або кут нахилу робочих поверхонь. Іншою важливою умовою є забезпечення стабільності роботи сепараційних органів за різних умов експлуатації. Зміни в умовах роботи, як-от коливання вологості ґрунту чи зміна складу забруднювачів, можуть негативно вплинути на ефективність розподілу компонентів. Для вирішення цієї проблеми розробляються адаптивні системи управління, що дозволяють автоматично коригувати робочі параметри залежно від умов роботи. Отже, аналіз умов і принципів розподілу компонентів в органах вторинної сепарації коренебульбозбиральних машин є важливою складовою частиною для підвищення ефективності збирання та забезпечення високої якості зібраної продукції. Урахування фізико-механічних властивостей компонентів, оптимізація умов роботи сепараційних органів і розроблення інноваційних технологій дозволяють значно покращити продуктивність і знизити витрати на обробку матеріалу, що має велике значення для аграрного виробництва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Editor, Editor. "УПРАВЛІННЯ І КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ТОВАРІВ". Товарознавчий вісник 1, № 12 (2019): 296–303. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2019-12-29.

Full text
Abstract:
Мета. Якість продукції є одним з найважливіших факторів успішної діяльностібудь-якої організації. На сьогодні у всьому світі стали суттєво жорсткішими вимоги, щовисуваються споживачем до якості продукції. Під контролем якості продукції абоготового товару розуміють перевірку відповідності її кількісних і якісних характеристиквимогам нормативно-технічної документації (стандартам, технічним умовам,технологічним інструкціям тощо), а також договорам і контрактам.Тому, мета даної роботи полягає у визначенні сучасних методів управління іконтролю якості продукції, що дозволяє завчасно виявити проблему зниження якостіпродукції, та її попередити.Методика. При проведенні досліджень використовували передбачені діючимидержавними стандартами методи. Виконали огляд джерел товарознавчої та методичноїлітератури, здійснили моніторинг і систематизацію отриманих даних.Результати. З наведеного випливає, що при оцінці якості непродовольчих товарівмаємо справу з більш складними взаємозв’язками споживчих властивостей, яківизначають загальну якість товару, а виходить, маємо справу з більш складнимипідходами до її визначення.Крім того, зазначимо, що при оцінці якості непродовольчих товарів необхіднедосконале знання споживчих властивостей окремих видів товару і знання методів, здопомогою яких можна отримати об’єктивні дані про стан того чи іншого показникаспоживчої вартості.Отже, достовірна обробка і аналіз результатів випробувань – важливий етапуправління якістю, що дозволяє вчасно виявити проблему зниження якості товарів та їїпопередити.Наукова новизна. З розвитком науково-технічного прогресу, проблема якості продукції не спрощується, а навпаки, стає дедалі складнішою. Тому вирішувати їїтрадиційними методами, тобто контролем якості, неможливо та недостовірно. Тому,ми пропонуємо системний підхід, реалізація якого можлива в рамках системи управлінняякістю.Практична значимість. Побудова графіків якості наглядно дозволяє виявити певнізакономірності розподілу результатів і дає можливість не тільки оцінити якість товарів,але й прогнозувати майбутні результати та тенденції наукового прогресу та попередитипогіршення, тим самим посилити їх позитивний результат. 
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Грицюк, В. Ю., І. Ш. Невлюдов та О. М. Цимбал. "Удосконалення конструкції вузла екструдера мобільної робототехнічної платформи для 3D-друку великомасштабних структур". Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, № 5 (275) (10 грудня 2022): 28–34. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2022-275-5-28-34.

Full text
Abstract:
Адитивне виробництво має величезний потенціал у будівельній галузі, а також при виробництві та ремонті дорожніх покриттів. Робототехнічний 3D-друк великомасштабних структур дозволяє архітекторам і будівельникам значно розширити межі проектування конструкцій та підвищити ефективність їх будівництва.Мобільні платформи для 3D-друку дозволяють вирішити проблему обмеженого робочого простору. З метою підвищення ефективності та економічності мобільної робототехнічної платформи для технології 3D-друку великомасштабних структур пропонується вдосконалити конструкцію вузла екструдера. Це досягається шляхом об’єднання електродвигуна, шнекового екструдера та нагрівача в одному корпусі. Такий підхід дає економію маси та розмірів, а також суттєве підвищення коефіцієнту корисної дії та надійності системи за рахунок функціональної інтеграції та повного використання дисипативної складової енергії. Пропонований перетворювач для мобільної робототехнічної платформи використовує зовнішній ротор-шнек, який одночасно виконує функції ротора асинхронного двигуна, нагрівального елемента, виконавчого механізму і захисного корпусу. Метою роботи є оцінка ефективності використання шнекового перетворювача у складі мобільної робототехнічної платформи для адитивного виробництва. Для досягнення мети проведено кінцево-елементний розрахунок і аналіз просторового розподілу вихрових струмів на ділянці порожнистого феромагнітного ротора. За допомогою програмно-обчислювального комплексу Comsol Multiphysics отримано картини розподілу z-складової густини вихрових струмів, а також розподілу густини дисипованої потужності, що враховує всі види втрат в роторі. Характер розподілу густини дисипованої потужності в роторі істотно змінюється зі збільшенням частоти поля, що впливає на якість теплової дії на матеріал.Результати просторового розподілу вихрових струмів ротора дозволяють удосконалити конструкцію перетворювача, забезпечити задані значення температури та градієнта, які, своєю чергою, визначають механічні властивості матеріалу на виході пристрою.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Шульга О.В. та Сокіріна В.О. "МЕТОД ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ РОЗПОДІЛУ ІНФОРМАЦІЙНО – ВИМІРЮВАЛЬНИХ КАНАЛІВ В ФУКЦІОНАЛЬНИХ ДОПОВНЕННЯХ СУПУТНИКОВИХ РАДІОНАВІГАЦІЙНИХ СИСТЕМ". Перспективні технології та прилади, № 22 (12 вересня 2023): 137–42. http://dx.doi.org/10.36910/10.36910/6775-2313-5352-2023-22-21.

Full text
Abstract:
В статті проведений аналіз ефективності керування вимірювальними каналами і метод вибору оптимального плану розподілу інформаційних потоків при змінних умовах в мережі інформаційно вимірювальної системи контрольно – коригуючих станцій супутникових навігаційних систем. В умовах функціонування мережі, коли час обробки сигналів у вузлі комутації займає певний час, а важливість інформації має різні значення, виникає необхідність організації черг заявок на обслуговування інформації. Основна мета такої організації полягає в зменшенні втрат інформації в мережі при передачі за умов використання транзитних шляхів. Динамічна перебудова черги на вузлах в свою чергу забезпечує зменшення втрат заявок з причини їх «старіння». Встановлено, що особливе місце в комутаційній підсистемі займає система управління, яка здійснює контроль за збором, обробкою і надалі переміщенням трафіку в мережах, розподілом мережевих комутаційних ресурсів відповідно до заданих пріоритетів. Очевидно, що застосування в складі комутаційної структури систем динамічного управління інформаційними потоками забезпечить необхідну якість функціонування мережі, оперативну реакцію на мало інерційні ситуації в реальному масштабі часу. 
 Динамічне керування розподілом потоків може бути здійснено як за рахунок управління структурою мережі шляхом зміни ємності пучків каналів, або перерозподілом каналів мережі при зміні інформаційних взаємодій між окремими парами вузлів комутації, так і за рахунок управління шляхами передачі потоків без зміни структури мережі. Очевидно, що другий спосіб є як економічно, так і апаратно більш вигідним, оскільки зміни структури мережі мінімальні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

ШЕВЧУК, В. В., В. В. КУЧАНСЬКИЙ, Ю. І. ТУГАЙ, І. Ю. ТУГАЙ та Л. Р. САБАРНО. "ТЕСТУВАННЯ ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ НА НЕСПРИЙНЯТЛИВІСТЬ ДО ПРОВАЛІВ НАПРУГИ, КОРОТКОЧАСНИХ ПЕРЕРИВАНЬ ТА ЗМІН НАПРУГИ". Вісник Херсонського національного технічного університету, № 4(91) (30 грудня 2024): 180–85. https://doi.org/10.35546/kntu2078-4481.2024.4.23.

Full text
Abstract:
Розвиток суспільства супроводжується збільшенням використання електричної енергії. Інтенсифікація виробництва та поширення електротехнологій призводять до значного зростання енерговитрат і навантажень у системі. Проблема забезпечення якості електроенергії з кожним роком набуває особливого значення завдяки впровадженню різноманітних відновлюваних джерел енергії, потужних нелінійних споживачів та перетворенню централізованих систем електропостачання в децентралізовані. Всі ці зміни призводять до неможливості забезпечити стійкий режим постачання електроенергії, що спричиняє значні втрати від зниження якості електроенергії. З огляду на зміни у сфері енергетики, питання про зменшення втрат електроенергії в електричних мережах стає ще більш актуальним. Це стає одним із пріоритетних завдань для забезпечення фінансової стабільності енергопостачальних підприємств. Рівень втрат електроенергії у мережах є ключовим показником ефективності їхньої роботи. Це також свідчить про якість системи обліку електроенергії та результативність діяльності енергопостачальних компаній у забезпеченні передачі та розподілу електричної енергії. Якість електроенергії визначається як комплексний набір технічних параметрів, що характеризують якість живлення та функціонування електричних мереж та споживачів. Основні параметри включають стабільність напруги та частоти, гармонічні спотворення, перерви в подачі, фазові зсуви, спотворення хвиль, неоднорідності напруги та інші. Якість електроенергії має велике значення для безпеки людей і майна, ефективності виробництва, комфорту в побуті та стійкості інфраструктури. Стабільне та надійне електропостачання забезпечує нормальну роботу електричних приладів, захищає від втрат даних та пошкоджень обладнання. Якість електричної енергії – це комплекс характеристик, які визначають її відповідність встановленим стандартам і можливість використання для потреб, на які вона призначена.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Манко, Г. І., О. В. Тітова, В. І. Кравець та А. А. Іброхімова. "Інформаційна невизначеність засобів вимірювання, що калібруються". ВІСНИК СХІДНОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ імені Володимира Даля, № 5 (269) (10 вересня 2021): 38–41. http://dx.doi.org/10.33216/1998-7927-2021-269-5-38-41.

Full text
Abstract:
Концепція невизначеності стала стандартом у метрології. Вітчизняні та міжнародні нормативні документи передбачають застосування процедур оцінки невизначеності в ході калібрування засобів вимірювання. У цій статті розглядаються проблеми використання концепції невизначеності в процесі калібрування. Відмічено, що в ряді дослідницьких робіт показані слабкі сторони рекомендованих підходів до оцінки невизначеності та пропонується використання альтернативних методів оцінки.
 Разом з тим, поняття невизначеності має безпосередній зв'язок із методами оцінки кількості інформації. Тому є доцільним використанням інформаційної невизначеності при калібруванні засобів вимірювання.
 Показано, що має місце колізія між намаганням авторів нормативних документів слідувати модним течіям у метрології та прозою життя, що складається у необхідності вирішення реальних практичних завдань оцінки придатності каліброваних приладів. Для розв’язання цієї колізії запропоновано використовувати інформаційні критерії, що базуються на поняттях корисної інформації Бонгарда. Якість засобів вимірювання можна характеризувати невизначеністю Бонгарда, яка оцінює відмінність розподілу ймовірностей вимірюваної величини від розподілу ймовірностей результатів вимірів. Якщо ці розподіли є однаковими, невизначеність щодо значень вимірюваної величини може бути охарактеризована інформаційною ентропією Шеннона. Внаслідок недосконалості засобів вимірюваний вноситься дезінфомація (негативна корисна інформація Бонгарда), яка оцінюється різницею невизначеності Бонгарда та ентропії Шеннона. Максимальна кількість дезінфомації відповідає випадкам нульової апріорної невизначеності вимірюваної величини, тобто нульовій ентропії. Відношення кількості дезіформації, отриманої при вимірах, до максимально можливої кількості, являє собою відносну інформаційну невизначеність засобів вимірювання. Якщо це буде виражено у відсотках, то вона буде служити кількісною характеристикою якості засобів вимірювань і може бути повноцінною заміною традиційного класу точності в повній відповідності до концепції невизначеності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Ю.А. Підопригора. "ЯКІСТЬ ТА ВІДПОВІДНІСТЬ ПРОДУКЦІЇ НОРМАТИВНИМ ДОКУМЕНТАМ: ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ". <h1 style="font-size: 40px;margin-top: 0;">Наукові нотатки</h1>, № 71 (31 серпня 2021): 29–34. http://dx.doi.org/10.36910/775.24153966.2021.71.4.

Full text
Abstract:
У статті досліджуються принципи організації встановлення якості та відповідності продукціїнормативним документам. Підкреслено, що забезпечення якості та відповідності є складовою частиною процесууправління якістю продукції і здійснюється на всіх стадіях її життєвого циклу: розробки, виробництва абовиготовлення, експлуатації або споживання продукції. Сформовано поняття управління якістю, як інтегрованийбезперервний цикл управління виробництвом, що включає процеси планування, впровадження, перевірки такоригування, що, в свою чергу, дозволяє виправити виявлені на будь-якому етапі відхилення показників якостівиробництва продукції від планових значень. Запропоновано схематичне представлення етапів формування тазабезпечення якості продукції, наведено цикл PDCA та визначено основні відповідності між вартістю і якістю,які передбачають виконання відповідності між цінністю і вартістю продукції для споживача; між вартістю ісобівартістю продукції для виробника; між цінністю для споживача і виробника, що визначаєконкурентоспроможність продукції. Розкрито обов'язкові вимоги до якості продукції, що входять в діючістандарти на території України: стандарти загальних технічних умов, які повинні містити загальні вимоги дооднієї і тієї ж групи продукції; стандартні специфікації, які повинні містити вимоги до конкретної продукції.Підкреслено, що найважливішими завданнями менеджменту якості є забезпечення стабільної якості продукції,виявлення можливих областей поліпшення якості, аналіз даних результатів діяльності, оцінка рівня якостіпродукції у порівнянні з її вихідним рівнем. Описано поняття дефектів та принципи класифікації дефектів заознаками виявлення. Запропоновано заходи щодо розподілу обов’язків на виконання умови підвищення таконтролю рівня якості продукції на підприємстві.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Dziuba, N. "ЯКІСТЬ МОЛОДІЖНОЇ РОБОТИ: ПІДХОДИ ДО ОЦІНЮВАННЯ". Research Notes, № 4 (19 квітня 2023): 7–16. http://dx.doi.org/10.31654/2663-4902-2022-pp-4-7-16.

Full text
Abstract:
Молодіжна робота в Україні перебуває на стадії активного розвитку та складного процесу систематизації та формалізації зв’язків суб’єктів молодіжної роботи, які утворюються в процесі її реалізації. Постійний процес генерування, розподілу і використання людських, матеріальних і фінансових ресурсів для надання можливості молоді розвиватись самостійно на стійкій основі піднімає питання якості молодіжної роботи та передбачає постійне оцінювання її ефективності. Питання ефективності молодіжної роботи залишаються актуальними і під час воєнного стану. Оформлення, стабілізація та легалізація молодіжної роботи потребують вироблення певної системи уявлень щодо якості молодіжної роботи взагалі, що дозволить в свою чергу виробити ефективні механізми оцінювання її компонентів в комплексі.Метою дослідження є аналіз сутності якості молодіжної роботи, її оцінювання через показники й індикатори якості молодіжної роботи та окреслення підходів до оцінювання результатів та процесу роботи з молоддю. Якість залежить від двох складових: умов середовища (зокрема, громади, на території якої проводиться молодіжна робота) та робочих процесів та методів, які використовуються для реалізації певного конкретного проєкту. Використання добре структурованого підходу до якості дозволить і полегшить узгоджені зусилля всіх зацікавлених сторін, уможливлюючи спільну роботу в одному напрямку. Результати роботи з молоддю можна розділити на дві різні категорії – кількісні результати та якісні ефекти. У сукупності вони призводять до більш загальних результатів, пов’язаних з поведінкою чи становищем молодих людей у суспільстві загалом. Показники якості мають бути орієнтирами, за допомогою яких можна порівняти, проаналізувати та оцінити результати роботи з молоддю.Необхідність узгодження наявних ресурсів та підтримки, які доступні для роботи з молоддю, і стабільно зростаючих очікувань від молодіжної роботи акцентує увагу на механізмах оцінки якості молодіжної роботи, формування як кількісних, так і якісних показників для результатів молодіжної роботи. Використання систематичного та цілісного підходу до якості, що охоплює весь контекст молодіжної роботи допоможе підвищити якість. З огляду на цілісного підходу до якості молодіжної роботи, концепція показників є ключовим елементом розвитку якості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

О.Г., Чернета, Середа Б.П. та Кубіч В.І. "МОДЕЛЮВАННЯ РОЗПОДІЛУ РОБОЧОГО НАВАНТАЖЕННЯ КОЛІНЧАТОГО ВАЛА ТА ТЕХНОЛОГІЇ ЗМІЦНЕННЯ ПОВЕРХОНЬ ТЕРТЯ". Математичне моделювання, № 2(49) (14 грудня 2023): 142–47. http://dx.doi.org/10.31319/2519-8106.2(49)2023.293131.

Full text
Abstract:
Довговічність і надійність роботи автомобілів, деталей і механізмів залежать від багатьох факторів і основним з них є якість кожної окремої деталі. Як визначалося у багатьох інформаційних джерелах, показники якості мають багатовекторний, комплексний склад — від матеріалу, хімічного складу, мікро і макроструктури, технологій, режимів обробки, стану поверхневого шару і т.п. до фізико механічних властивостей. В сучасному виробництві деталей машинобудівного комплексу необхідно враховувати не уклінне зростання навантажень (швидкість, температура, агресивне середовище) на механізми і деталі, що складають цільний продукт машинобудівного призначення.&#x0D; В останні часи набули поширене використання диференційовані або комбіновані обробки поверхневого шару деталей, що сприяють виникненню градієнтів структурно — фазового стану, а відповідно і нерівномірної структури матеріалу. При необхідності суттєвого зміцнення поверхневого шару і твердості матеріалу необхідно попередньо проводити обробку для отримання відповідних структур (мартенситу, карбідів, нітридів, боридів та т.ін.), що забезпечує задані властивості.&#x0D; Для оцінки стану поверхневого шару деталей із сталі 45 необхідно урахувати наступні фактори: геометричні параметри розмірів, шорсткість поверхні деталі, мікроструктуру і твердість зношених поверхневих шарів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Tarhonii, Ivan, Андрій Сафоник, Максим Трохимчук та Дмитро Ластовецький. "Оптимізація системи регулювання витрати стічних вод в абсорбційно-біохімічній установці". Modeling, Control and Information Technologies, № 7 (7 грудня 2024): 357–58. https://doi.org/10.31713/mcit.2024.113.

Full text
Abstract:
Проведено аналіз факторів, що впливають на якість очищення стічних вод в абсорбційно-біохімічній установці. Розроблено оптимізовану систему регулювання витрати стічних вод процесу їх очищення, що забезпечує компенсацію збурення, а саме нерівномірності розподілу вхідної концентрації забруднення. An analysis of factors affecting the quality of wastewater treatment in the absorption-biochemical installation was carried out. An optimized system for regulating the flow of wastewater in the process of its treatment has been developed, which provides compensation for the disturbance, namely the unevenness of the distribution of the input concentration of pollution.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Криворучко, Андрій Олексійович, Марина Сергіївна Куницька, Сергій Михайлович Шишко, Валентин Олексійович Назаренко та Ганна Валеріївна Бруй. "Геометризація, моделювання та аналіз просторового розподілу основних показників, що характеризують якість щебеневої сировини, в межах кар’єру ПРАТ «ТНК «ГРАНІТ»". Технічна інженерія, № 2(94) (7 січня 2025): 238–48. https://doi.org/10.26642/ten-2024-2(94)-238-248.

Full text
Abstract:
У публікації наведено порядок здійснення геометризації, моделювання та аналізу просторового розподілу основних показників, що характеризують якість щебеневої сировини, в межах кар’єру ПРАТ «ТНК «ГРАНІТ». Дослідження проводилися в межах Коростенського родовища гранітів. У роботі виконано кореляційно-регресійний аналіз основних показників покладу гранітів Коростенського родовища та встановлено залежності між окремими показниками. Аналіз кореляційної таблиці для усієї залежності Коростенського родовища граніту показав високу взаємозалежність (від 0,72 до 0,91) між усіма вивченими показниками. Було одержано та побудовано як лінійні, так і поліноміальні графічні залежності. Густота породи в основному залежить від вмісту кварцу, тому максимальна густина спостерігається в південній та центральній частині. Пористість граніту родовища зменшується в напрямку до центра, мінімальні значення спостерігаються на сході, південному заході та північному заході. Узагальнюючи, модель водопоглинання схожа на модель пористості, оскільки головним чинником є саме пористість. Міцність породи повністю відповідає стандартам; максимальні параметри спостерігаються в центральній та південній частинах родовища, мінімальні – на сході та південному заході. Моделювання здійснено з використанням програми Surfer, метод інтерполяції – кригінг. На підставі аналізу гірничо-геометричних моделей можна констатувати, що найвища якість сировини спостерігається в південній та центральній частинах родовища, а найнижча – на сході.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

В., В. Новодворський, та К. Іваницький Г. "Моделювання течії розплаву полімеру в кільцевому каналі дискового екструдера". Science and Transport Progress, № 1(101) (28 березня 2023): 37–46. https://doi.org/10.15802/stp2023/282982.

Full text
Abstract:
<strong>Мета.&nbsp;</strong>Полімерні вироби використовують у промисловості завдяки їх експлуатаційним властивостям. Гомогенність розплаву має важливе значення для якості кінцевого продукту. Рівномірний розподіл компонентів та властивостей забезпечує однорідність фізичних і механічних характеристик виробу. Недостатня гомогенність може призводити до дефектів у виробі. Зона гомогенізації відіграє важливу роль у забезпеченні гомогенного розплаву. У дисковому екструдері зона гомогенізації складається з чотирьох послідовних каналів. Щоб описати течію для всієї зони гомогенізації, необхідно передусім провести моделювання першого її каналу. Тому основною метою цієї роботи є моделювання гідродинамічних і термічних процесів під час течії неньютонівської рідини в прямому кільцевому каналі в неізотермічному режимі, а також створення загальної процедури подальших розрахунків для інших каналів.&nbsp;<strong>Методика.&nbsp;</strong>Проведено аналіз публікацій. Розроблено процедуру розрахунку швидкості і швидкості зсуву подовжньої і тангенціальної течії розплаву, ефективної в&rsquo;язкості розплаву та розрахунок зміни температури розплаву по довжині кільцевого зазору в аналітичному вигляді.<strong>&nbsp;Результати.&nbsp;</strong>Відповідно до розробленої процедури розраховано значення тангенціальних і подовжніх швидкостей та швидкостей зсуву. Наведено графічні залежності розподілу тангенціальних і подовжніх швидкостей та швидкостей зсуву течії розплаву по ширині кільцевого каналу, розподіл тиску й усередненої по ширині зазору температури розплаву полімеру по довжині&nbsp; кільцевого каналу.&nbsp;<strong>Наукова новизна.&nbsp;</strong>У роботі для ПЕВТ марки 15803&ndash;020 проведено моделювання стаціонарної течії в прямому кільцевому каналі в неізотермічному режимі. Створено загальну процедуру подальших розрахунків для інших каналів зони гомогенізації.&nbsp;<strong>Практична значимість.&nbsp;</strong>Наведену процедуру розрахунку можна застосувати для наступних каналів зони гомогенізації, що дозволяє описати течію розплаву для всієї зони гомогенізації.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

СТОЛЯРИК, Ольга. "ЯКІСТЬ ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ У СІМ’ЯХ, ДЕ ВИХОВУЮТЬСЯ ДІТИ З АУТИЗМОМ". Humanitas, № 3 (2 вересня 2022): 78–84. http://dx.doi.org/10.32782/humanitas/2022.3.11.

Full text
Abstract:
Виховання дитини з аутизмом впливає на загальну якість життя сім’ї, в тому числі на якість подружніх взаємовідносин між партнерами. Мета даного дослідження – на основі системного аналізу наукової літератури та шляхом емпіричного дослідження (генеральна сукупність вибірки – 90 осіб, що виховують дітей з аутизмом) виявити соціальні проблеми, що погіршують якість подружнього життя партнерів, які виховують дітей з аутизмом. Дослідження побудоване на емпірико-редукціоністському підґрунті та проводилося на базі Навчально-реабілітаційного центру «Довіра» (м. Львів) методом опитування в рамках дослідження загальної оцінки якості життя сімей, що виховують дітей з аутизмом. Аналіз наукової літератури дав змогу виокремити основні труднощі, які відчувають партнери у подружньому житті внаслідок впливу аутизму дитини: емоційне вигорання, стрес, дисбаланс розподілу обов’язків, деструктивна комунікація, конфлікти. Схожі результати демонструє аналіз даних, отриманих шляхом опитування, які вказують на брак часу у подружжя, зниження рівня довіри, відхід від романтизму, спадання лібідо, зростання суперечок, зосередження локусу спілкування на потребах дитини, страх повторної вагітності, зниження здатності подружжя успішно виконувати сімейні функції. Вказані труднощі систематизовано за наступним кластером: надмірне зосередження на потребах дитини, емоційне збідніння між партнерами, погіршення якості інтимного життя, конфлікти та суперечки, щоденні рутини, стрес, перевтома та емоційне вигорання. Наявна ситуація вимагає уваги соціальної роботи та залучення соціальних працівників до розробки інтервенцій, що здатні покращувати міжособистісні стосунки подружжя, що виховує дитину з аутизмом, в тому числі в нормалізації соціально-психологічного мікроклімату, реорганізації сім’ї, реструктуризації сімейних відносин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Editor, Editor. "УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПОСЛУГ ПІДПРИЄМСТВ". Товарознавчий вісник 1, № 12 (2019): 316–26. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2019-12-31.

Full text
Abstract:
Мета. Аналіз та обґрунтування основних напрямів підвищення якості надання послугі розробка рекомендацій щодо ефективного управління процесом обслуговуванняспоживачів у спеціалізованому магазині «Дім Кави» (м. Херсон).Методика. Загальною методологічною основою дослідження стали науковінапрацювання вітчизняних і зарубіжних учених у сфері менеджменту якості. Удослідженнях використано низку загальнонаукових і спеціальних методів дослідження, якіпередбачені чинними міжнародними стандартами на системи управління якістю.Результати. Проблема підвищення рівня якості торговельного обслуговування єважливим завданням, вирішення якого забезпечує економічний розвиток вітчизнянихорганізацій, підприємств та забезпечення конкурентоспроможності й існування в умовахконкурентної боротьби. Дуже важливо підкреслити, що управління якістю послуг маєбагато рівнів, і, внаслідок цього, існує необхідність розподілу функцій управління міжрізними учасниками цього процесу і узгодження їхніх дій.Дослідження проводили на прикладі спеціалізованого магазину «Дім Кави», м. Херсон.«Дім Кави» – це мережа спеціалізованих магазинів з продажу кави, кавового обладнання здегустаційною залою. Проектування системи управління якістю обслуговування наторговельних підприємствах повинне будуватися з урахуванням умов діяльностіпідприємства та відповідно до рекомендацій стандартів ISO серії 9000.Проведено теоретичні дослідження сучасного стану роботи підприємств з наданняпослуг, тенденції розвитку ринку послуг. Встановлено, що якість обслуговуванняспоживачів – визначальний фактор конкурентоспроможності торговельногопідприємства. В роботі проведено аналіз стану виробничих процесів управління якістю,досліджено елементи системи управління якістю послуг у спеціалізованому магазині «ДімКави», м. Херсон та розроблено структурно-логічну схему взаємозв'язку елементівсистеми якості відповідно до вимог стандарту ISO 9001:2015. Розроблено рекомендаціїщодо підвищення ефективності функціонування системи управління якістю послуг. Наукова новизна. Наукова новизна одержаних результатів полягає в розкритті роліелементів системи управління якістю у підвищенні рівня обслуговування споживачівпродукції та послуг торговельного підприємства.Практична значимість За результатами досліджень було розроблено рекомендаціїщодо підвищення ефективності функціонування системи управління якістю послугторговельного підприємства, які буде використано у магазині «Дім Кави», м. Херсон.&#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Михайлюк, В. В., О. Я. Фафлей, В. О. Мельник, І. Я. Захара, А. Р. Малишев та Г. Я. Процюк. "Моделювання газового вертикального сіткового сепаратора". Scientific Bulletin of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas, № 1(52) (30 червня 2022): 91–100. http://dx.doi.org/10.31471/1993-9965-2022-1(52)-91-100.

Full text
Abstract:
Перед транспортуванням газ, що видобувається на газових родовищах, обов’язково проходить попереднє очищення. Для цього застосовують газові сепаратори, від ефективності роботи яких залежить якість товарної продукції. Існує багато сепараторів різних конструкцій, але, зазвичай, вони складаються із секцій, які відрізняються конструктивними особливостями. Ефективність сепарації газу залежить від внутрішніх пристроїв сепараторів, таких як: вхідні перегородки, хвилерізи, піногасник, краплевідбійники, краплеуловлювачі, протизавихрювачі. Незважаючи на те, що газовий вертикальний сепаратор має ефективність більше 99%, цікавим лишається розподіл руху газу у ньому, особливо у таких відповідальний його елементах, як коагулятор та краплеуловлювач. Для проєктування різного обладнання, в тому числі і нафтогазового, масового використання набули програми комп’ютерного імітаційного моделювання. Такі програми, окрім розроблення технічної документації (креслень, специфікацій, графіків тощо), дають можливість досліджувати обладнання (визначати його напружено-деформований стан, прогнозувати довговічність, моделювати поведінку гідрогазодинамічних потоків тощо). Виконання імітаційного моделювання побудованої тримірної моделі сепаратора дозволило виявити недоліки конструкції, а саме, нерівномірність розподілу швидкості руху газу у коагуляторі та краплеуловлювачі. Тому для підвищення ефективності запропоновано встановити у корпусі сепаратора відбивач сферичної або конічної форми. Порівняння отриманих результатів імітаційного моделювання дало змогу встановити, що використання сферичного відбивача у конструкції сепаратора порівняно із застосуванням конічного створює більш рівномірний рух потоку газу через краплеуловлювач.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Editor, Editor. "ОЦІНКА ЯКОСТІ ТА ВАРТОСТІ ДОРОГОЦІННОГО КАМІННЯ". Товарознавчий вісник 1, № 11 (2019): 63–78. http://dx.doi.org/10.36910/6775-2310-5283-2018-11-08.

Full text
Abstract:
Мета. Дослідження основних засад щодо формування спеціальних протоколівпро якість та вартість дорогоцінного каміння на ринку України, а також побудоваматематичної моделі для опису реляції «якість-вартість» при здійсненні операційпрогнозування їх вартості.Методика. Для прогнозування вартості дорогоцінного каміння буловикористано стандартні методи регресійного аналізу.Результати. Представлено результати аналізу розподілу питомих вартіснихпоказників на дорогоцінні камені на ринку України. Виділено три товарознавчі групиякості для дорогоцінних каменів: камені задовільної якості, камені середньої якості,камені високої якості. Запропоновано універсальний індекс для оцінки якості дорогоціннихкаменів, оснований на розрахунку кількості позитивної інформації про них. Критерії дляопису якості в термінах кількості позитивної інформації представлені в спеціальномупротоколі. Запропоновано визначати прогнозовану вартість дорогоцінних каменів зурахуванням фінансових можливостей потенційних покупців. Представлено прикладивизначення якості і прогнозування вартості дорогоцінних каменів на основізапропонованого алгоритму.Наукова новизна. Виділено три товарознавчі групи дорогоцінних каменів заякісними характеристиками та встановлено залежності між їх прогнозованоювартістю і порядком вартості.Практична значимість. Розроблено спрощений підхід до обліку якісниххарактеристик каменів, методику визначення прогнозованої вартості дорогоціннихкаменів, яка дає можливість обчислення прогнозних показників вартості на дорогоціннікамені з урахуванням двох факторів – аналізу ринку та врахування особливостей розподілупоказників рівнів фінансових можливостей потенційних покупців.&#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

Sira, Natalia, Antonina Kolohoida, Oleksandr Lytvyn та Dmytro Kalchenko. "ВИЗНАЧЕННЯ СИЛ РІЗАННЯ ПРИ ЧИСТОВОМУ ШЛІФУВАННІ ЦИЛІНДРИЧНОЇ ТА ГОЛЧАСТОЇ ПОВЕРХОНЬ ВАЛИКА ТЕКСТИЛЬНОЇ МАШИНИ". TECHNICAL SCIENCES AND TECHNOLOGIES, № 1 (15) (2019): 63–72. http://dx.doi.org/10.25140/2411-5363-2019-1(15)-63-72.

Full text
Abstract:
Актуальність теми дослідження. За правильно підібраних режимів обробки голчастої гарнітури виникають задирки на кінчиках голок. У процесі шліфування базових поверхонь текстильних валиків виникають похибки форми циліндричної поверхні. Отже, вивчення процесу шліфування циліндричної та голчастої поверхні барабанів та валиків текстильних машин є актуальним завданням. Постановка проблеми. На якість вовни після її обробки на текстильних агрегатах впливає геометрична точність базових циліндричних поверхонь барабанів та валиків, а саме їх циліндричність та відсутність хвилястості, а також гострота голок та форма їхньої робочої поверхні. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Традиційно використовують два методи визначення сил різання: емпіричний та розрахунково-експериментальний. Запропоновані методики визначення сили різання при глибинному шліфуванні орієнтованим ельборовим кругом, де враховується вплив ріжучих та деформуючих зерен, а також жорсткість обробляючої системи. Розроблено метод однопрохідного доводочного шліфування гладких циліндричних поверхонь, що забезпечує високу геометричну точність та продуктивність обробки. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Однак не проведено дослідження складових сил різання, що виникають у процесі чистового шліфування циліндричної та голчастої поверхонь барабанів та валиків текстильних машини. Постановка завдання. Створення загальної модульної 3D моделі поверхонь інструменту та деталі, процесу формоутворення й зняття припуску при шліфуванні циліндричної поверхні текстильного валика. Визначення закономірностей розподілу сил різання вздовж профілю абразивного зерна. Виклад основного матеріалу. За новим способом однопрохідного доводочного шліфування циліндричної поверхні орієнтованим шліфувальним кругом запропоновані математичні 3D моделі поверхні інструменту та циліндричної поверхні текстильного валика, на базі чого розроблені моделі зняття припуску та формоутворення. Досліджено характер контакту одиничного абразивного зерна з поверхнею деталі. Розроблена модель різання одиничним абразивним зерном у програмі Abaqus. Визначено закономірності розподілу сил різання вздовж профілю зерна в радіальній та осьовій площинах. Висновки відповідно до статті. Розроблені модульні 3D моделі зняття припуску та формоутворення при чистовому шліфуванні гладкої циліндричної поверхні текстильних валиків. Виявлено розподіл сил різання вздовж профілю зерна в радіальній та осьовій площинах.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

ЗАКУСИЛО, Вадим, Наталія ГАВЛОВСЬКА, Володимир ГАБАЙ та Тетяна КУЧАНСЬКА. "ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ МАРКЕТИНГОВОЇ ПОЛІТИКИ ПІДПРИЄМСТВА". MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, № 2 (25 червня 2024): 28–32. http://dx.doi.org/10.31891/mdes/2024-12-4.

Full text
Abstract:
Маркетингова політика є критично важливим елементом управління підприємством, що дозволяє адаптуватися до швидких змін ринкових умов, ефективно взаємодіяти з споживачами та досягати конкурентних переваг. У статті наведено сутність поняття «маркетингова політика». На нашу думку, сутність маркетингової політики підприємства полягає в розробці та реалізації системи заходів, що спрямовані на досягнення цілей підприємства шляхом задоволення потреб і запитів споживачів. І включає комплекс взаємопов’язаних дій, що дозволяють підприємству орієнтувати свою діяльність на ринок, з метою створення та підтримки конкурентних переваг. Маркетингова політика, включає відповідно до маркетинг-міксу (4Р) чотири складові, зокрема: товар (що включає асортимент продукції, якість та дизайн, упаковку та маркування, брендінг, сервісне обслуговування), ціну (що включає цінову стратегію, ціноутворення, знижки та акції, умови розрахунків), місце продажу або розподілу товару (що включає канали розподілу, логістику та дистрибуцію, охоплення (покриття) ринку, франчайзинг та партнерство), просування (що включає рекламу,PR (зв'язки з громадськістю), стимулювання збуту, цифровий маркетинг). У дослідженні наведено процес реалізації маркетингової політики на підприємстві, що включає три комплексні етапи, зокрема: 1) етап дослідження, що включає дослідження ринку, сегментацію ринку та встановлення SMART цілей; 2) етап формування маркетингових стратегій, що включає розробку таких стратегій, як товарна, цінова, розподілу та просування; 3) етап моніторингу та оцінка результатів, що включає оцінку ефективності, аналіз отриманих результатів та коригування маркетингових стратегій. Ефективна реалізація маркетингової політики вимагає узгодженості та інтеграції всіх елементів маркетинг-міксу. Це дозволяє підприємствам адаптуватися до змінних умов ринку, ефективно задовольняти потреби споживачів і досягати своїх стратегічних цілей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Фейфей, Шан, Тетяна А. Крижська, Лю Янь та ін. "ВПЛИВ РІЗНИХ НАТУРАЛЬНИХ БАРВНИКІВ НА ЯКІСТЬ КУРЯЧОЇ КОВБАСИ". Journal of Chemistry and Technologies 30, № 2 (2022): 265–74. http://dx.doi.org/10.15421/jchemtech.v30i2.244538.

Full text
Abstract:
Ковбаса - одна з найпопулярніших страв у світі. Осколочные люди предоставляют все більше уважения здорового'ю, исследования комбинирования сировини - м'яса, як основної сировини для ковбас, послеродовой сировини (гриби, областные фрукти, овочі, харчовіві). досліджень м'ясної продукції. У этого исследования м'ясо птиц, свинина, пшеница, кукуруза, використов, оцененная як, основа сировина для приготавливания ковбаса, и порошка пшеницы (червонный дренажный рис и буряковий порошок) Шляхом аналізу кольору ковбаси, втрат при варінні, структурно-механічних властивостей, розподілу вологи та сенсорної оцінки, а також змін инших параметров було вивчено вплив натуральных пігментів на якість ковбаси. Результаты исследования показали, що значення показания червоного кольца (a *) курячої ковбаси с використанцией інгредієнтів - червоного дріжджового рису та червоного буряка було значно вище (P &lt;0,05), ніж значення a *. Показник a * для дослідних груп (L1, L2, L3 та L4) мали значення, відповідно - 11,29, 13,27, 19,51, 22,30, контроль - 5,5, Сенсорні бали в дослідній групы L1-L4 , також були значно збільшени порівняно под контролем. Втрати при приготуванні їжі (жиру та води) були значно знижені (P &lt;0,05). Поровняно из контрольною групою, ступень втрат при варінні курячих ковбас (1,5 г порошка червоного дріжджового рису и 1 г червоного буряка) в групе обробки L3 була найменшою, и стабільність его була найвиоющ. Додавання натуральных продуктов не значного впливу на мало значимого ковбаси та значення pH (P&gt; 0,05). Таким чином, ковбассы из пшеничных висівок групи обробки L3 (1,5 г порошка червоного дріжджового рису, 1 г червоного бурякового рису) показали кращение результатов за структуру кольцевого, втратою ваги при варінні, стабільності ему гугування, рН, тамістістом. . Результат исследования забезпечить технічну підтримку и підтримку даних щодо закрепление натуральных пігментів в курячих ковбасах и становлять альтернативу штучним барвникам. стабільності емульгування, pH, вістом вологи, структурою и органолептичною оцінкою. Результат исследования забезпечить технічну підтримку и підтримку даних щодо закрепление натуральных пігментів в курячих ковбасах и становлять альтернативу штучним барвникам. стабільності емульгування, pH, вістом вологи, структурою и органолептичною оцінкою. Результат исследования забезпечить технічну підтримку и підтримку даних щодо закрепление натуральных пігментів в курячих ковбасах и становлять альтернативу штучним барвникам.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Демидчук, Л. Б. "ДОСЛІДЖЕННЯ ПОНЯТТЯ ТРАНСПОРТНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ (ВАНТАЖНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ)". Herald of Lviv University of Trade and Economics Economic sciences, № 81 (14 лютого 2025): 95–100. https://doi.org/10.32782/2522-1205-2025-81-13.

Full text
Abstract:
В статті наведені результати дослідження сучасного змісту поняття транспортного обслуговування (вантажних перевезень). Зважаючи на складність поняття “транспортне обслуговування” (особливо галузь, яка торкається вантажних (комерційних) перевезень), багато заходів, що спрямовані на підвищення його якості, не завжди дають відчутні результати у зв’язку з недостатньо опрацьованою методологічною та методичною основою. Опрацьовані теоретичні засади та методичні підходи, пов’язані з поняттями “транспортне обслуговування”, “якість транспортного обслуговування”, дозволяють чітко визначити їх структуру, виявити відмінність понять “транспортне обслуговування” і “транспортна послуга”, виконати класифікацію і на цій основі обґрунтувати показники якості, методи їх оцінки, зважаючи на особливості об’єкта транспортного перевезення (вантажу). Показано, що транспортне обслуговування - поняття складніше, оскільки клієнт сприймає його з погляду послуг, що надаються, рівня організації транспортного процесу та взаємодії з користувачами транспортних послуг. Поняття ж послуги є в узагальненому розумінні результатом щонайменше однієї дії, обов’язково здійсненої під час взаємодії постачальника і споживача, і, як правило – вона нематеріальна. Тому поняття “послуга” трактується по-різному, але всі визначення роблять акцент на послузі – як результаті діяльності. Доцільно віддавати пріоритет процесу і можна стверджувати, що транспортне обслуговування – це процес як частина системи економічних відносин у сфері обігу та розподілу товарів, що подається у вигляді сукупності його елементів, які складаються з продукції транспорту, транспортного процесу та організації взаємодії між користувачем транспортного обслуговування і транспортними суб’єктами підприємництва. Зроблено висновок про необхідність суворого розмежування понять “транспортне обслуговування” і “транспортна послуга”, визначення транспортного обслуговування з погляду процесу як частини системи економічних відносин у сфері обігу й розподілу товарів, яка подається у вигляді сукупності його елементів, що складаються з транспортної продукції, технологічного процесу та взаємовідносин між учасниками транспортного процесу. Подання транспортного обслуговування у вигляді структури дає можливість чіткіше визначитися з властивостями, що формують якість транспортного обслуговування, показниками якості, методами їх оцінювання для подальшого оцінювання рівня якості їх надання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Дьяченко, Максим Ігорович, та Андрій Анатолійович Роскладка. "МЕТРИКИ ОЦІНКИ ЯКОСТІ РОБОТИ СИСТЕМИ ОБРОБКИ ЗВЕРНЕНЬ ДО СЛУЖБИ ТЕХНІЧНОЇ ПІДТРИМКИ". Automation of technological and business processes 16, № 3 (2024): 77–83. http://dx.doi.org/10.15673/atbp.v16i3.2833.

Full text
Abstract:
Анотація. В цьому дослідженні розглядається питання оцінки якості роботи підрозділу технічної підтримки за допомогою дослідження ряду показників якості - метрик. Дослідження цієї сфери допоможуть ефективно керувати процесами у підрозділах технічної підтримки, оцінювати якість змін та більш точно прогнозувати вплив змін на ефективність роботи підрозділу. В роботі проаналізовано предметну область, дано визначення всім метрикам, проаналізовано методи визначення значимості метрик з використанням багатофакторних моделей прийняття рішень. Метрики були зібрані у структуровану таблицю, була розроблена модель залежностей часових метрик. Впроваджено категоризацію всіх метрик на метрики часу, розподілу і інші кількісні метрики. Запропонований метод аналізу показників з використанням різних перспектив, розроблено список таких перспектив. Запропоновано методологію проведення подальшого дослідження, розроблено рекомендації щодо впровадження метрик у робочий процес.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Клименко, А. В., В. М. Клименко та М. В. Ніколаєв. "Оцінка якості життя пацієнтів із морбідним ожирінням після операції моноанастомозного шунтування шлунка в модифікації клініки". Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука, № 1 (30 квітня 2021): 23–30. http://dx.doi.org/10.11603/2414-4533.2021.1.11941.

Full text
Abstract:
Мета роботи: оцінити кореляцію якості життя та динаміку маси тіла пацієнтів із морбідним ожирінням після проведеної операції моноанастомозного шунтування шлунка в модифікації клініки і порівняти отримані результати з класичною методикою Roux-en-Y. Матеріали і методи. Проведено аналіз найближчих і віддалених результатів лікування 31 пацієнта з морбідним ожирінням в період із 2011 до 2019 р., які були розподілені на 2 групи. Основну групу склали пацієнти, яким було виконано моноанастомозне шунтування шлунка в модифікації клініки – 20 осіб. Контрольну групу – пацієнти, які перенесли класичне Roux-en-Y шунтування шлунка – 11 осіб. Хворі були порівняні за основними показниками, при цьому жінок було 94,7 % і 91 %, середній вік становив (39,42±2,58) року і (37,36±3,65) року, зниження індексу маси тіла було на 33,9 % і 38,2 %, коморбідну патологію виявлено у 73,6 % і 72,7 % в основній групі і контрольній групі відповідно. Порівняльний аналіз оцінки якості життя був проведений до і після операції за системою “The Short Form-36”, питання в якому згруповані у 8 розділів, кожен із них оцінюється в балах від 0 до 100. Статистична обробка проведена пакетом Statistica 13. Нормальність розподілу даних перевірені критерієм Шапіро–Уїлка і залежно від цього критерій Стьюдента або критерій Манна–Уїтні були використані при порівнянні відмінностей між групами. Статистично значущим вважали р&lt;0,05. Для оцінювання зв’язку між показниками використовували коефіцієнт кореляції Спірмена. Результати досліджень та їх обговорення. При порівняльній оцінці результатів якості життя обох типів операцій встановлено відсутність суттєвих відмінностей через 12 місяців після операції та виявлено кореляцію між зниженням індексу маси тіла та покращенням показників якості життя. Встановлено, що якість життя хворих із морбідним ожирінням обох груп достовірно не відрізняється. Порівнювальні показники достовірно не відрізняються за загальною сумою балів опитування та в окремих блоках питань. Доведена залежність між зниженням маси тіла та покращенням якості життя, покращується фізична активність при стійкому зниженні індексу маси тіла, покращується соціальне життя пацієнтів. Якість життя пацієнтів основної групи порівняна з якістю життя пацієнтів після класичного шунтування за Roux-en-Y. Матеріали і методи. Проведено аналіз найближчих і віддалених результатів лікування 31 пацієнта з морбідним ожирінням в період із 2011 до 2019 р., які були розподілені на 2 групи. Основну групу склали пацієнти, яким було виконано моноанастомозне шунтування шлунка в модифікації клініки – 20 осіб. Контрольну групу – пацієнти, які перенесли класичне Roux-en-Y шунтування шлунка – 11 осіб. Хворі були порівняні за основними показниками, при цьому жінок було 94,7 % і 91 %, середній вік становив (39,42±2,58) року і (37,36±3,65) року, зниження індексу маси тіла було на 33,9 % і 38,2 %, коморбідну патологію виявлено у 73,6 % і 72,7 % в основній групі і контрольній групі відповідно. Порівняльний аналіз оцінки якості життя був проведений до і після операції за системою “The Short Form-36”, питання в якому згруповані у 8 розділів, кожен із них оцінюється в балах від 0 до 100. Статистична обробка проведена пакетом Statistica 13. Нормальність розподілу даних перевірені критерієм Шапіро–Уїлка і залежно від цього критерій Стьюдента або критерій Манна–Уїтні були використані при порівнянні відмінностей між групами. Статистично значущим вважали р&lt;0,05. Для оцінювання зв’язку між показниками використовували коефіцієнт кореляції Спірмена. Результати досліджень та їх обговорення. При порівняльній оцінці результатів якості життя обох типів операцій встановлено відсутність суттєвих відмінностей через 12 місяців після операції та виявлено кореляцію між зниженням індексу маси тіла та покращенням показників якості життя. Встановлено, що якість життя хворих із морбідним ожирінням обох груп достовірно не відрізняється. Порівнювальні показники достовірно не відрізняються за загальною сумою балів опитування та в окремих блоках питань. Доведена залежність між зниженням маси тіла та покращенням якості життя, покращується фізична активність при стійкому зниженні індексу маси тіла, покращується соціальне життя пацієнтів. Якість життя пацієнтів основної групи порівняна з якістю життя пацієнтів після класичного шунтування за Roux-en-Y.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Мороз, Світлана, та Володимир Мороз. "ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СУБ’ЄКТІВ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ВИЩОЇ ОСВІТИ: АНАЛІЗ ЕКСПЕРТНИХ ОЦІНОК РОБОТОДАВЦІВ". Науковий вісник: Державне управління, № 1(11) (18 квітня 2022): 128–49. http://dx.doi.org/10.33269/2618-0065-2022-1(11)-128-149.

Full text
Abstract:
Підвищення якості вищої освіти та забезпечення її тісного зв’язку з наукою передбачено стратегічним напрямом розвитку держави. Метою статті стало з’ясування думки роботодавців щодо відповідальності суб’єктів управління якістю вищої освіти за її підсумковий рівень і проведення аналізу отриманих експертних оцінок через призму проблематики вдосконалення механізмів державного управління забезпеченням якості вищої освіти. Визначення рівня відповідальності окремих з суб’єктів управління якістю вищої освіти за її підсумковий рівень стало одним з фокусів уваги проєкту «Оцінка якості вищої освіти». Використовуючи інструментарій експертного інтерв’ю та анкетування, проведено аналіз результатів опитування роботодавців і встановлено, що роботодавці не зацікавлені у залученні до процедур забезпечення якості вищої освіти та не відчувають своєї відповідальності за її підсумковий рівень. Така позиція роботодавців є цілком природною, адже участь представників реального сектора економіки у процедурах забезпечення якості вищої освіти не забезпечує отримання того економічного ефекту, який може бути здобутий суб’єктом господарювання за умови використання відповідних ресурсів у межах своєї професійної діяльності. «Неприродність процесів» забезпечення якості вищої освіти для суб’єктів господарювання стала причиною того факту, що респонденти з числа роботодавців оцінили рівень своєї відповідальності майже на мінімальному рівні. Найбільший рівень відповідальності за якість вищої освіти роботодавці поклали на заклади вищої освіти та студентів, тим самим знизивши не лише рівень своєї відповідальності, а також і відповідальності органів публічного управління та суспільства загалом. За результатами опитування роботодавців було з’ясовано їх думку щодо розподілу відповідальності за якість вищої освіти між такими її стейкхолдерами як: студенти; заклади вищої освіти; роботодавці; органи публічного управління (органи державної влади та органи місцевого самоврядування); суспільство (громадські об’єднання; моніторингові місії; експертні агентства). Результати аналізу відповідей респондентів дали змогу сформулювати узагальнення та висновки щодо можливих напрямів вдосконалення змісту та практики використання деяких з механізмів державного управління забезпеченням якості вищої освіти в частині створення умов для залучення роботодавців до процедур контролю якості результатів діяльності закладів вищої освіти. У статті обґрунтовано необхідність обов’язкового включення представників роботодавців до складу експертних груп з акредитації освітніх програм, а також до складу екзаменаційних комісій з присудження (присвоєння) професійної кваліфікації майбутнім фахівцям.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Meiirbekov, M., T. Manko та K. Kozis. "ПЕРСПЕКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОБРОБКИ ЦИФРОВИХ ЗОБРАЖЕНЬ ПРИ КОНТРОЛІ ПОВЕРХОНЬ ОБ’ЄКТІВ РАКЕТНО-КОСМІЧНОЇ ТЕХНІКИ". Journal of Rocket-Space Technology 28, № 4 (2021): 70–75. http://dx.doi.org/10.15421/452009.

Full text
Abstract:
Поверхні технічних об'єктів, які недоступні для візуального спостереження досліджені шляхом вивчення цифрових зображень, що містять інформацію про їх стан та якість. Отримані дані дозволяють порівнювати та визначати класи нормальних та аномальних цифрових зображень. Результати та висновки візуального аналізу були підтверджені статистичною обробкою матричних вимірювань цифрових зображень. У контексті відсутності апріорних даних щодо статистичних закономірностей експериментальних вимірювань яскравості цифрових зображень технічних об'єктів, що розробляються та недоступні для спостереження, їх стан та якість слід контролювати всебічно та поетапно. На першому етапі шляхом візуального аналізу цифрових зображень проводиться їх класифікація з виділенням класу аномальних цифрових зображень та класу зображень, поверхні яких вважаються нормальними. На другому етапі за допомогою статистичної обробки вимірювальних матриць формуються дані для візуально-аналітичного аналізу та перевірки гіпотез про стан контрольованих поверхонь технічних об'єктів та підтвердження результатів їх класифікації візуальним оглядом цифрових зображень. Методи обробки матриць експериментальних вимірювань - це оцінка їх математичних очікувань, дисперсій, коефіцієнтів кореляції, емпіричних функцій та законів розподілу ймовірностей. Ці інтегровані оцінки є інформативними показниками статистичної однорідності вимірювальних зразків як випадкових величин. Вони використовуються при проектуванні, розробці та випробуванні ракетно-космічних об’єктів. В результаті роботи запропоновано новий метод візуально-аналітичної обробки цифрових зображень для контролю поверхонь об'єктів ракетно-космічної техніки під час їх проектування та випробувань.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Щербаков, Сергій, та Олена Черевко. "Оптимізація роботи технологічного обладнання секцій вторинного охолодження МБЛЗ". Наука та виробництво, № 27 (6 червня 2024): 18–24. http://dx.doi.org/10.31498/2522-9990272024303136.

Full text
Abstract:
Вирішення проблем із якістю слябів, виготовлених в умовах МБЛЗ, пов’язане з налагодженням і оптимізацією роботи системи автоматичного охолодження в секціях ЗВО та коригуванням роботи технологічного обладнання. Розрахунок оптимальних витрат води на секції зон вторинного охолодження є важливим завданням, що вирішується впровадженням комплексних підходів – від експериментальних досліджень до математичного моделювання із застосуванням сучасних програмно-технічних засобів аналізу. В роботі розглянуто особливості розподілу щільності зрошення поверхні заготовки в зоні вторинного охолодження МБЛЗ. Сформульовано критерії оптимальної роботи обладнання зони вторинного охолодження, що впливають на якість готової продукції та ефективність технологічного процесу. Зроблено аналітичне дослідження потенційних можливостей використання математичного моделювання процесу охолодження заготовок в секціях ЗВО. Показано недостатню ефективність використання моделей на базі класичних рівнянь теплопровідності в зв’язку з певними труднощами та обмеженнями, обумовленими наявністю різних типів теплообміну між поверхнею заготовки, форсунками, зовнішнім середовищем, а також в зв’язку з неможливістю коректного врахування в моделюванні конструктивних особливостей обладнання, його технічного стану, поточних умов технологічного процесу. Наведено альтернативні методики швидкої експериментальної оцінки роботи форсунок секцій вторинного охолодження, особливістю яких є можливість прямого отримання даних від об’єкту дослідження для подальшої обробки. Проведено аналіз ефективності методик та особливостей їх практичного застосування. Розроблено експериментальну установку та програмне забезпечення для оцінки стану форсунок та розрахунку статистичних характеристик якості охолодження поверхні заготовки з метою отримання рекомендацій щодо досягнення рівномірності тепловідведення та зменшення ймовірності утворення тріщин.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Motsak, M. O., та M. V. Korzh. "ФУНКЦІОНУВАННЯ МІЖНАРОДНИХ РОЗДРІБНО-ТОРГОВЕЛЬНИХ МЕРЕЖ В УКРАЇНІ". Actual problems of regional economy development 1, № 19 (2023): 78–86. http://dx.doi.org/10.15330/apred.1.19.78-86.

Full text
Abstract:
В статті досліджено особливості та загальні переваги функціонування міжнародних роздрібно-торговельних мереж. Визначено поняття роздрібної торговельної мережі, як загальної сукупності стаціонарних, нестаціонарних, мобільних, віртуальних суб'єктів роздрібного продажу товарів і послуг, об'єднаних за територіальною ознакою. Встановлено, що міжнародні торговельні мережі, особливо в роздрібній торгівлі, є структурами з більш-менш налагодженими стандартизованими бізнес-процесами, менеджментом і особливим корпоративним кліматом, тому мережі магазинів також пропонують вищу якість обслуговування клієнтів. За особливостями взаємодії та формою розподілу власності запропоновано розрізняти: корпоративні торговельні мережі; торговельні мережі, засновані на розподілі привілеїв; торговельні мережі, засновані на об'єднанні незалежних власників. Обґрунтовано загальні переваги функціонування міжнародних торговельних мереж. Визначено сутнісні характеристики корпоративних торговельних мереж. Обґрунтовано, що на розвиток міжнародної роздрібної мережі, її потреби, її структурну та територіальну організацію впливають різноманітні фактори, найважливіші з яких наступні: соціально-економічні й демографічні; географічні; містобудівні; транспортні; організаційно-технологічні; управлінські; фінансові. Основними факторами цінності для мережевих компаній роздрібної торгівлі споживчих товарів визначено мінімізацію витрат, максимальну ефективність поставок, максимальну гнучкість поставок і швидкість реагування, а також спрощення ланцюжка поставок. Запропоновано всі сучасні торговельні компанії поділяти на: міжнародні (установи цієї мережі розташовані в кількох країнах); національні (заклади такої мережі мають бути розташовані більш ніж у п’яти областях України); регіональні (заклади такої мережі знаходяться в трьох-чотирьох областях України); локальні (філії таких мереж знаходяться в одній-двох областях України). Проаналізовано місце міжнародних торговельних мереж в структурі найбільших продовольчих рітейл-операторів України за сумарною торговою площею.&#x0D;
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Киричок, Роман, Ольга Зінченко, Ірина Срібна, Віталій Марченко та Олег Кітура. "УДОСКОНАЛЕНИЙ МЕТОД АВТОМАТИЧНОГО АКТИВНОГО АНАЛІЗУ ЗАХИЩЕНОСТІ КОРПОРАТИВНОЇ МЕРЕЖІ". Ukrainian Information Security Research Journal 23, № 2 (2021): 83–90. http://dx.doi.org/10.18372/2410-7840.23.15725.

Full text
Abstract:
У статті запропоновано удосконалений метод автоматичного активного аналізу захищеності корпоративної мережі. В основу даного методу покладено синтез математичної моделі аналізу кількісних характеристик процесу валідації вразливостей, методики аналізу якості роботи механізму валідації виявлених вразливостей корпоративної мережі та методу побудови нечіткої бази знань для прийняття рішень при валідації вразливостей програмних та апаратних платформ. Зокрема математична модель аналізу ґрунтується на поліномах Бернштейна та дозволяє описати динаміку процесу валідації вразливостей. Методика аналізу якості роботи базується на інтегральних рівняннях, що враховують кількісні характеристики досліджуваного механізму валідації вразливостей в певний момент часу, що дозволяє будувати закони розподілу показників якості процесу валідації вразливостей та кількісно оцінювати якість роботи механізму валідації виявлених вразливостей. Метод побудови нечіткої бази знань базується на використанні нечіткої логіки, що в свою чергу, дає можливість забезпечити отримання достовірної інформації про якість механізму валідації вразливостей непрямим шляхом та дозволяє формувати вирішальні правила прийняття рішень щодо реалізації тієї чи іншої атакуючої дії під час проведення активного аналізу захищеності корпоративної мережі. Це дозволяє, на відміну від існуючих підходів щодо автоматизації активного аналізу захищеності, абстрагуватися від умов динамічної зміни середовища, тобто постійного розвитку інформаційних технологій, що призводить до зростання кількості вразливостей та відповідних векторів атак, а також зростання готових до використання експлойтів вразливостей та їх доступності, і враховувати лише параметри якості самого процесу валідації вразливостей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Rezanov, Bohdan. "АНАЛІЗ ШЛЯХІВ ЗМЕНШЕННЯ ЗАТРИМКИ МІКРОПОТОКІВ В КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ ПІДТРИМКИ IOT НА ТУМАННІЙ ПЛАТФОРМІ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 3, № 69 (2022): 88–92. http://dx.doi.org/10.26906/sunz.2022.3.088.

Full text
Abstract:
Оскільки Інтернет речей (IoT) стає частиною нашого повсякденного життя, спостерігається швидке зростання числа підключених пристроїв. Усталений підхід, що ґрунтується на технологіях хмарних обчислень, не може забезпечити необхідну якість обслуговування в таких умовах, зокрема у питаннях зменшення часу затримки при передачі даних. Технологія туманних обчислень сьогодні розглядаються як перспективне рішення для обробки великого обсягу критично важливих і чутливих до часу даних. У цій статті розглянуто технологію хмарних обчислень, а також проведено аналіз шляхів зменшення затримки мікропотоків у комп'ютерних системах підтримки iot на туманній платформі. Проаналізовано архітектури туманних платформ підтримки IoT, такі як багаторівнева архітектура, OpenFog, IFCIoT. В результаті аналізу зроблено висновок, що виникла необхідність у створенні методів управління мікропотоками для зменшення затримки мікропотоків даних у комп'ютерних системах підтримки IoT на туманній платформі за рахунок підвищення ефективності розподілу обчислювальних ресурсів для виконання вимог щодо якості обслуговування
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Ломоносов, Юрій, Вячеслав Олійник та Олександр Каданер. "ЕФЕКТИВНІСТЬ ОРТОГОНАЛЬНИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ ПРИ ОБРОБЦІ БІОМЕДИЧНИХ ЗОБРАЖЕНЬ". Scientific review 3, № 95 (2024): 6. http://dx.doi.org/10.26886/2311-4517.3(95)2024.1.

Full text
Abstract:
Розглядаються можливі варіанти застосування найбільш відомих унітарних перетворень для обробки біомедичних зображень. Визначається, що перетворення Каруннена-Лоева є єдиним унітарним перетворенням, яке досягає повної декореляції довільного зображення, а також забезпечує найбільшу серед усіх унітарних перетворень ступінь концентрації енергії спектра. На основі приведених аналітичних виразів і шляхом чисельного моделювання проведений аналіз ефективності заданих перетворень за критерієм нерівномірності розподілу дисперсій коефіцієнтів перетворення, а також їх остаточній кореляції для заданого класу біомедичних зображень. Усі перетворення за ефективністю порівнювалися з показниками перетворення Каруннена-Лоева.Аналіз отриманих результатів показав, що всі використані перетворення декорелюють вхідні дані, але в кореляційних матрицях спектральних коефіцієнтів цих перетворень залишається кореляція в порівнянні з повністю діагональною матрицею перетворення Каруннена-Лоева.Показано, що дисперсійний критерій дає можливість передбачити (спрогнозувати) відносну якість застосування різних ортогональних перетворень при компресії довільних даних і зображень.Ключові слова: Ортогональні перетворення, біомедичні зображення, дисперсійний критерій.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

V., І. Nochvai. "ФАКТОР ЕМІСІЇ ПЕРЕСУВНИХ ДЖЕРЕЛ ЗАБРУДНЕННЯ В ЗАДАЧАХ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПОВІТРЯ ВЕЛИКИХ МІСТ". Science and Transport Progress. Bulletin of Dnipropetrovsk National University of Railway Transport, № 6(84) (29 грудня 2019): 27–36. https://doi.org/10.15802/stp2019/196059.

Full text
Abstract:
<strong>Мета</strong>. Підвищення інтенсивності руху автотранспорту у великих містах потребує впровадження планів поліпшення якості атмосферного повітря згідно з &laquo;Порядком здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря&raquo;. Для розробки і обґрунтування заходів зі зниження забруднення повітря та негативного впливу на довкілля й здоров&rsquo;я населення в інформаційних системах ухвалення рішень необхідно обробляти великі масиви наявної різнорідної інформації та використовувати математичні моделі прийняття рішень. Метою роботи є розробка математичної моделі прийняття рішень для оцінки ефективності планів управління якістю повітря в містах із високим рівнем викидів пересувних джерел забруднення.&nbsp;<strong>Методика</strong>. Для класу задач управління якістю повітря в містах застосовують методику побудови математичних моделей прийняття рішень в умовах невизначеності емісійних параметрів, зумовлених неповними даними щодо викидів автотранспорту та їх розподілу по території міста. Розглянуто структуру потоків даних в інформаційній системі відповідно до вимог сучасних систем підтримки прийняття екологічних рішень, під час чого керівні органи та особи мають можливість враховувати різні критерії соціального та економічного характеру.&nbsp;<strong>Результати</strong>. Аналіз даних державної статистики показав посилення впливу пересувних джерел на структуру забруднення повітря великих міст. Розглянуто інформаційні технології та оптимізаційні моделі, що дозволяють оперативно оцінювати вплив автотранспорту інтенсивності його руху на якість атмосферного повітря у містах та приймати стратегічні рішення щодо планування заходів її поліпшення.&nbsp;<strong>Наукова новизна</strong>. Запропоновано структуру інформаційної системи та модель прийняття рішень для управління якістю повітря на основі методів багатокритеріальної оптимізації емісійних параметрів за допомогою побудови матриці &laquo;джерело &ndash; рецептор&raquo; у сітковій області моделювання забруднення території міста викидами автотранспорту.&nbsp;<strong>Практична значимість.</strong>&nbsp;Модель може бути застосована на етапі проектування муніципальних систем екологічного моніторингу та під час вибору планів поліпшення якості атмосферного повітря в міських агломераціях.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

КВЯТКОВСЬКА, А. О. "ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ З ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ". АКАДЕМІЧНІ СТУДІЇ. СЕРІЯ «ПЕДАГОГІКА», № 4 (26 травня 2023): 130–36. http://dx.doi.org/10.52726/as.pedagogy/2022.4.19.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено питанням організації освітньої діяльності в закладах фахової передвищої освіти в умовах змішаного навчання майбутніх фахівців з телекомунікацій. Через COVID-19 та війну в Україні, спричинену Російською Федерацією 24 лютого 2022 року, дистанційне та змішане навчання стало одними з провідних світових тенденцій в освіті, яке реалізує принцип безперервної, якісної освіти і здатне задовольнити постійно зростаючий попит на знання в інформаційному суспільстві. Автор проаналізувала досвід науковців щодо використання змішаного навчання та засобів ІКТ в закладах фахової передвищої освіти. В дослідженні описані цифрові інструменти навчання, які використовують викладачі при проведенні дисциплін «Системи комутації та розподілу інформації», «Технічне обслуговування станційного обладнання», «Мережі абонентського доступу» в Київському фаховому коледжі зв’язку; дане визначення змішаного навчання. Автором були описані засоби створення освітнього контенту для здобувачів освіти за спеціальністю «Телекомунікації та Радіотехніка», описано використання симуляторних програм та робочих зошитів при організації змішаного навчання. Приведена діаграма успіху навчання після використання робочих зошитів в процесі викладання дисципліни «Системи комутації та розподілу інформації» В анкетуванні взяли участь 27 здобувачів освіти Київського фахового коледжу зв’язку. У результаті опитувань автором було визначено, що використання робочих зошитів та програм симуляції підвищило якість навчання та сприяло підвищенню знань і професійних компетентностей майбутніх фахівців з телекомунікацій. Встановлено, що в умовах змішаного навчання важливо застосувати різні форми й методи роботи, адаптувати навчальні програми під індивідуальні особливості здобувачів освіти; змінювати підхід в системі оцінювання.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!