Academic literature on the topic 'Імітаційна модель ієрархічної системи'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the lists of relevant articles, books, theses, conference reports, and other scholarly sources on the topic 'Імітаційна модель ієрархічної системи.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Journal articles on the topic "Імітаційна модель ієрархічної системи"

1

Гусак, Юрій Аркадійович, та Іван Михайлович Старинський. "Імітаційна модель для дослідження ієрархічних систем управління оперативним угруповуванням військ". Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 52, № 1 (2025): 23–30. https://doi.org/10.33099/2311-7249/2025-52-1-23-30.

Full text
Abstract:
Мета статті. У статті запропонована імітаційна модель ієрархічної системи управління військами, в основу якої покладені положення та основні методи теорії управління. Як відомо, побудова ефективної системи управління військами є пріоритетним завданням оборонної реформи, що триває в Україні. На погляд авторів, однією з основних передумов для створення системи управління військами, яка б відповідала сучасним вимогам, є розроблення та використання адекватного методичного апарату стосовно досліджень варіантів побудови систем управління військами. Методи дослідження. Проведений аналіз показав, що методичний апарат, який використовується в наукових установах Збройних Сил України для дослідження процесів управління військами, з метою обґрунтування шляхів та способів вдосконалення існуючої системи, не базується на єдиній математичній моделі процесу управління військами та відсутня відповідна імітаційна модель. Внаслідок цього не забезпечується дотримання єдиної ідеології обґрунтування вимог до такої системи, що призводить до отримання лише переліку показників оцінювання та їх потрібних значень, обґрунтування яких зазвичай здійснюється з використанням методів експертних оцінок. Під час проведення дослідження використано методи теорії управління, зокрема, комплексний метод багатопараметричної ідентифікації, імітаційне моделювання та комбінований метод оптимізації рішень. Отримані результати дослідження. Основним науковим завданням статті є розробка імітаційної моделі для дослідження ієрархічних систем управління військами, що дає змогу підвищити ефективність управлінських процесів завдяки чіткому обґрунтуванню структурних вимог до кожного рівня управління. Елементи наукової новизини. Авторами запропоновано навести процес управління військами у вигляді імітаційної моделі, в якій процеси управління описуються методами та алгоритмами, що використовуються в теорії управління. Розглянута сутність розробленої імітаційної моделі, що базується на дискретно-ситуаційному методі моделювання, дає змогу здійснювати оцінювання функціонування будь-якої системи управління військами. Модель реалізована на ПЕОМ з використанням пакету програм MATLAB. Наведені результати її застосування для оцінювання деяких варіантів побудови системи управління військами. Теоретична та практична значущість статті. Використання запропонованої моделі, за проведення наукових досліджень щодо вдосконалення системи управління військами, дасть змогу значно підвищити ступінь обґрунтованості відповідних пропозицій та рекомендацій. Практична значущість дослідження зводиться до можливості застосування отриманих результатів для удосконалення процесів управління угрупуваннями військ. Імітаційна модель може бути використана для оптимізації структури управління збройними силами, а також для розробки практичних рекомендацій щодо раціонального розподілу управлінських функцій та підвищення ефективності виконання завдань на всіх рівнях управління військами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Гусак, Юрій, Сергій Кірсанов, Віктор Власюк, Іван Старинський та Ігор Шовкошитний. "Математична модель багаторівневої ієрархічної системи управління угрупованнями військ". Сучасні інформаційні технології у сфері безпеки та оборони 51, № 3 (2024): 23–33. https://doi.org/10.33099/2311-7249/2024-51-3-23-33.

Full text
Abstract:
У статті наведено математичну модель багаторівневої ієрархічної системи управління угрупованнями військ, що базується на положеннях теорії управління. Метою статті є висвітлення математичної моделі багаторівневої ієрархічної системи управління угрупованнями військ, що базується на основних положеннях теорії управління і дає змогу досліджувати вплив окремих рівнів управління на ефективність системи в цілому, а також обґрунтовувати вимоги до її раціональної структури. Під час проведення дослідження використано методи теорії управління, зокрема, комплексний метод багатопараметричної ідентифікації, імітаційне моделювання та комбінований метод оптимізації рішень. Розроблено математичну модель на основі системи диференціальних рівнянь, що описують управління на стратегічному, оперативному й тактичному рівнях. Цей підхід надає можливість аналізувати взаємозв’язки між рівнями управління та їх вплив на загальну ефективність системи управління військами. Основним науковим завданням статті є розробка математичної моделі ієрархічної системи управління угрупованнями військ, що дає змогу підвищити ефективність управлінських процесів завдяки чіткому обґрунтуванню структурних вимог до кожного рівня управління. Модель призначена для аналізу та оцінки впливу різних рівнів управління (стратегічного, оперативного, тактичного) на загальну ефективність функціонування системи управління військами. Показано, що математичну модель багаторівневої ієрархічної системи управління угрупованнями військ можна представити системою диференціальних рівнянь, в якій стан об’єкта управління описується вектором його стану, управляючий вплив (прийняте рішення) – вектором управління, а безпосереднє управління – операторами контролю стану та планування застосування об’єкта управління. Запропонований підхід дає змогу досліджувати вплив кожного рівня управління на ефективність системи управління військами в цілому, що дає змогу застосовувати її раціональну структуру та обґрунтовувати вимоги до них. Практична значущість дослідження зводиться до можливості застосування отриманих результатів для удосконалення процесів управління угрупуваннями військ. Модель може бути використана для оптимізації структури управління Збройними Силами, а також для розробки практичних рекомендацій щодо раціонального розподілу управлінських функцій та підвищення ефективності виконання завдань на всіх рівнях управління військами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Попович, О. М., та І. В. Головань. "ІМІТАЦІЙНА МОДЕЛЬ ГІДРОТУРБІНИ ДЛЯ КОМПЛЕКСНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНОЇ СИСТЕМИ ГЕС". Vidnovluvana energetika, № 2(73) (17 липня 2023): 51–60. http://dx.doi.org/10.36296/1819-8058.2023.2(73).51-60.

Full text
Abstract:
Розроблено імітаційну математичну модель гідравліч-ної турбіни для комплексного дослідження і проектування електромеханічної системи гідравлічної елек-тричної станції. Модель призначено для досліджень у системі імітаційного моделювання з урахуванням взаємного впливу складових системи і з визначенням величини критерію ефективності всього електро-технічного комплексу, як відношення величини кінцевої корисної дії системи до обсягу спожитих ресурсів. Модель турбіни визначає величини її напору і моменту відповідно до вхідної інформації про подачу, швидкість, відкриття лопатей напрямного апарату. Модель турбіни інтегровано до комплексної моделі гідравлічної електричної станції для визначення величин витрат води і швидкості обертання рухомих частин системи за результатами розрахунку рівнянь рівноваги рухомих частин електро-механічної і гідравлічної складових системи. Модель турбіни побудовано за довідниковою інформацією про її універсальні характеристики у межах припущень теорії подоби турбомашин. Модель являє собою поліноміальні залежності другого порядку для напору і ККД у функції витрат, швидкості, величини відкриття напрямного апарату. Алгоритм побудови поліномів передбачає апроксимацію напірних характеристик за сталих величин відкриття напрямного апарату із визначенням коефіцієнтів поліномів і з подальшою апроксимацією залежностей зміни цих коефіцієнтів у функції величини цього відкриття. Розрахунок величин коефіцієнтів апроксимаційних поліномів здійснено з мінімізацією середньоквадратичного відхилення від вихідної табличної залежності. Апробацію моделі здійснено на прикладі малої ГЕС із пропелерною турбіною потужністю 250 кВт. Показано можливість оптимізаційних досліджень конструктивних і режимних параметрів складових системи ГЕС при зміні її статичного напору, елек-тричного навантаження, величини відкриття напрямного апарату.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

БІГУН, С. В., А. Л. СІМАНЕНКОВ та Ю. О. ЛЕБЕДЕНКО. "ІМІТАЦІЙНА МОДЕЛЬ СИСТЕМИ КЕРУВАННЯ ПРОЦЕСОМ УПОРСКУВАННЯ ЦИЛІНДРОВОГО МАСТИЛА СУДНОВИХ ДВИГУНІВ". Applied Questions of Mathematical Modeling 5, № 2 (2023): 9–18. http://dx.doi.org/10.32782/mathematical-modelling/2022-5-2-1.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена розробці імітаційної моделі системи керування процесом упорскування циліндрового мастила суднових двигунів для проведення досліджень процесів в системі змащення в різних режимах функціонування, що надасть можливість розробляти високоефективні та високонадійні алгоритми керування процесом змащення. Метою даного дослідження є аналіз структури моделі системи імпульсного лубрикаторного змащення суднового головного двигуна та побудова імітаційної моделі системи керування процесом змащення для аналізу ефективності, живучості та надійності, розробки оптимальних та адаптивних законів керування. Об’єктом досліджень є системи керування процесами імпульсного лубрикаторного змащення суднових головних двигунів. Предметом досліджень є імітаційна модель системи керування процесами імпульсного лубрикаторного змащення суднових головних двигунів. Для досягнення поставленої мети в роботі проаналізовано структуру системи імпульсного лубрикаторного змащення та визначено функції і параметри всіх елементів системи. Зазначено, що незважаючи на використання новітніх контрольно-вимірювальних засобів та складних алгоритмів керування, системи імпульсного лубрикаторного змащення все ще мають нерозв'язані проблеми, зокрема з впливом параметрів палива на процес змащення та забезпечення живучості у разі виникнення аварійних ситуацій. Побудовано математичну модель складових системи змащення, яка описує їх роботу в умовах різних режимів функціонування. За допомогою програмного забезпечення реалізовано імітаційну модель у вигляді симулятора, який дозволяє проводити експерименти, що моделюють різні умови роботи системи змащення та вплив різних параметрів системи, таких як тиск мастила, температура, в'язкість мастила, на ефективність змащення. Розроблена імітаційна модель системи змащення головного двигуна дозволяє проводити дослідження процесів в системі змащення за різних умов, що дозволяє виводити висновки про ефективність та надійність системи змащення, знаходити оптимальні закони керування та покращувати процес змащення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

КРЕМНЬОВ, Володимир, та Андрій ШАМАТРІН. "ІМІТАЦІЙНА МОДЕЛЬ СИСТЕМИ КОМП’ЮТЕРНОГО КОНТРОЛЮ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ АГРАРНИХ ВИРОБНИЦТВ". Information Technology: Computer Science, Software Engineering and Cyber Security, № 2 (31 липня 2024): 68–78. http://dx.doi.org/10.32782/it/2024-2-9.

Full text
Abstract:
Актуальність. Системи комп’ютерного контролю на основі Інтернету речей (IoT) націлені на підвищення врожайності та стійкості сільського господарства завдяки точному моніторингу аграрних параметрів і ефективному управлінню ресурсами. Мета. Розробити імітаційну модель системи комп’ютерного контролю технологічних процесів аграрних виробництв для підвищення ефективності та сталого розвитку аграрних процесів. Об’єкт дослідження. Технологічні процеси в аграрних виробництвах, включаючи моніторинг стану культур, ґрунту та кліматичних умов за допомогою IoT-сенсорів і обчислювальних модулів. Предмет дослідження. Комп’ютерна модель для моніторингу та управління аграрними параметрами, яка використовує датчики для збору даних, їх первинну обробку та індикацію. Висновки. Розроблено імітаційну комп’ютерну модель ефективного збору та обробки аграрних даних та підтверджено її придатність для сільськогосподарських проєктів. Ця модель ергономічно налаштовується, може бути розширена для додаткових функцій, забезпечуючи точний моніторинг та управління аграрними параметрами.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Лісовський, Сергій Віталійович, Валерій Валерійович Штрибець, Анастасія Олегівна Трофименко та Вячеслав Валентинович Тришин. "МЕТОД ДІАГНОСТИКИ НЕСПРАВНОСТЕЙ У СУДНОВИХ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ ВДОСКОНАЛЕНОЇ ЗГОРТКОВОЇ НЕЙРОННОЇ МЕРЕЖІ". Vodnij transport, № 3(41) (24 грудня 2024): 65–72. https://doi.org/10.33298/2226-8553.2024.3.41.08.

Full text
Abstract:
Запропоновано вдосконалений метод діагностики несправностей у суднових електроенергетичних системах, в якому використовується нейронна мережа. Метод відрізняється безпосереднім використанням оригінальних зображень, коли не проводяться їх розкладання та вилучення функцій. Вдосконалений метод характеризується низкою переваг, у тому числі простоту застосування, високу швидкодію, автоматичне оновлення параметрів та стабільні, точні результати, за допомогою яких метод долає існуючі недоліки у традиційній діагностиці несправностей суднових електроенергетичних систем.Метою статті є розробкаметоду діагностики несправностейу суднових електроенергетичних системах, який базується на вдосконаленій згортковій нейронній мережі для забезпечення безпеки та стабільності роботи електроенергетичної системи судна. Для цього, по-перше, з використанням програмного додатку MATLAB побудована імітаційна модель суднової електроенергетичної системи для отримання нормального робочого стану та стану генератора та навантаження в енергосистемі. По-друге, промодельована крива реакції на несправності, і з цього отримано набір даних для навчання згорткової нейронної мережі. Третім кроком є розробка моделі діагностики несправностей на основі вдосконаленої згорткової нейронної мережі з використанням відкритого фреймворку глибокого навчання TensorFlow. На заключному етапі було проведено навчання згорткової нейронної мережі та отримано оптимальні результати діагностики електроенергетичної системи судна з метою оптимізації структурних параметрів та діагностики суднової електроенергетичної системи. Результати показали, що запропонована імітаційна модель на основі вдосконаленої згорткової нейронної мережі дозволяє забезпечити підтримку діагностики несправностей електроенергетичної системи судна, підвищити стабільність роботи та безпеку електроенергетичної системи судна, і, таким чином, забезпечити безпеку екіпажу. Подальшим напрямком дослідження є вдосконалення в плані часу навчання моделі. У майбутньому імітаційна модель може бути вдосконалена таким чином, щоб вона більше відповідала реальним судновим електроенергетичним системам. На основі оптимізованої моделі згорткової нейронної мережі точність діагностики може бути також відповідно покращена. Ключові слова: метод, діагностика несправностей, вдосконалена згорткова нейронна мережа, суднова електроенергетична система, набір даних, навчання, моделювання
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Титаренко, Владислав Сергійович, та Дмитро Володимирович Тичков. "ІМІТАЦІЙНА МОДЕЛЬ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРИЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ПОКРИТТІВ ЕЛЕКТРОННИХ ПРИСТРОЇВ". Вісник Черкаського державного технологічного університету, № 3 (21 жовтня 2022): 14–22. http://dx.doi.org/10.24025/2306-4412.3.2022.265745.

Full text
Abstract:
У статті розроблено та досліджено імітаційну модель (на базі математичного процесора MatLab Simulink) інформаційно-вимірювальної системи електричних характеристик (залишкового поверхневого електричного заряду, ємності поверхневого шару тощо) функціональних покриттів електронних пристроїв. Основною метою цієї імітаційної моделі було визначення раціональних параметрів вимірювання розробленої авторами інформаційно-вимірювальної системи та керування нею, які б спростили процес налагодження такої системи, а також дослідження динамічних режимів її роботи. Основною перевагою розробленої імітаційної моделі є можливість проведення інтерактивного дослідження роботи інформаційно-вимірювальної системи в різних, зокрема граничних, режимах. Випробування імітаційної моделі інформаційно-вимірювальної системи дозволили дослідити її роботу за різних умов і режимів вимірювального експерименту, а також віртуально визначити раціональні параметри роботи такої вимірювально-керуючої системи. Встановлено задовільну розбіжність експериментальних результатів 8-11,5 % порівняно з даними, отриманими аналітичним шляхом, що підтверджує правильність і адекватність складеної моделі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лєві, Л. І., та О. Є. Зима. "КОНЦЕПТУАЛЬНА МОДЕЛЬ ІЄРАРХІЧНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ІНЖЕНЕРНИХ МЕРЕЖНИХ СИСТЕМ". Системи управління, навігації та зв’язку. Збірник наукових праць 1, № 79 (2025): 193–95. https://doi.org/10.26906/sunz.2025.1.193-195.

Full text
Abstract:
Через спільності ряду характерних властивостей та особливостей, якими, зокрема, є функціональне призначення, топологічна структура, моделі потокорозподілів, а також задачі, методи та алгоритми управління, системи сільськогосподарського водопостачання, а також зрошувальні системи можуть бути віднесені до класу ієрархічно організованих інженерних мережних систем (ІМС). На основі аналізу існуючих та проектованих ІМС можна зробити висновок, що такі об'єкти можуть бути декомпозовані на певним чином взаємозалежні та взаємодіючі між собою в процесі функціонування окремі локальні мережі (ЛМ) різного рівня ієрархії. При цьому реальні ІМС на найвищому рівні ієрархії як ЛМ містять магістральні мережі (ММ), до яких підключені ЛМ нижчого рівня ієрархії, – розподільні мережі (РМ). До РМ передостаннього рівня ієрархії підключені РМ найнижчого рівня ієрархії –мережі споживачів цільового продукту (МСЦП). До них безпосередньо підключені споживачі цільового продукту (СЦП), що здійснюють у підсумку споживання цільового продукту (ЦП), – води, із розглядуваної ієрархічно організованої ІМС [1, 2]. Функціональним призначенням ММ є споживання ЦП із зовнішніх по відношенню до ІМС джерел, його транспортування та перерозподіл між РМ, підключеними до розглядуваної ММ. Функціональним призначенням РМ є споживання ЦП з ММ, до якої підключена дана РМ, його транспортування та перерозподіл між МСЦП, підключеними до цієї РМ. Функціональним призначенням МСЦП є споживання ЦП з РМ, до якої підключена дана МСЦП, його транспортування та перерозподіл між СЦП, підключеними до цієї МСЦП. Внаслідок стохастичних змін режимів споживання ЦП окремими СЦП, для створення припустимих умов їхнього функціонування є необхідною реалізація процесів оперативного управління ІМС.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

ЛОТИШ, Володимир, Лариса ГУМЕНЮК та Павло ГУМЕНЮК. "СТРУКТУРНО – ФУНКЦІОНАЛЬНА МОДЕЛЬ РОБОТИ ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМИ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ (ESP)". СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В МАШИНОБУДУВАННІ ТА ТРАНСПОРТІ 2, № 13 (2019): 108–15. http://dx.doi.org/10.36910/automash.v2i13.93.

Full text
Abstract:
Розроблено імітаційну модель управління поведінкою транспортного засобу при заносах з використанням системи курсової стійкості (ESP). Створено динамічну імітацію роботи контуру гальмівної системи, яка дозволяє ознайомитись з роботою контуру в динаміці, що значно покращує розуміння процесу гальмування; розроблено інтерактивну схеми роботи ESP та АВS. Зона виводу інформації під час роботи моделі дозволяє візуалізувати проходження автомобілем тестової траси та отримувати індикацію швидкості автомобіля та повороту керма та індикацію втручання ESP. Таким чином, отримана комп’ютерна модель управління автомобілем при заносах з врахуванням роботи ESP. яка дозволяє спостерігати в динаміці роботу ESP та прослідковувати зв’язки, які виникають при роботі системи ESP та ABS. Застосування такого підходу дозволяє проводити імітаційне моделювання за різними сценаріями, залежно від формування різноманітних ситуацій, практично необмеженої складності.Ключові слова: імітаційна модель, заноси, керування транспортним засобом, ESP, АВS, контур гальмівної системи, швидкість, поворот керма.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

БАЗИЛЕВИЧ, Роман, та Олександр КЛЮШТА. "АЛГОРИТМИ ОСТРІВКУВАННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СИСТЕМИ". Information Technology: Computer Science, Software Engineering and Cyber Security, № 2 (31 липня 2024): 3–9. http://dx.doi.org/10.32782/it/2024-2-1.

Full text
Abstract:
Острівкування енергетичних систем має важливе значення для забезпечення їх надійності та стабільності, особливо в умовах критичних ситуацій, таких як масштабні аварії, природні катастрофи чи технічні збої. Мета роботи полягає в дослідженні та аналізі існуючих алгоритмів острівкування енергетичних мереж для забезпечення їх надійності та стабільності в умовах критичних ситуацій, таких як масштабні аварії, природні катастрофи та технічні збої. Методологія. Використано методологію теоретичного аналізу для розгляду кількох сучасних алгоритмів острівкування енергетичних мереж, включаючи алгоритм спектральної кластеризації для контрольованого острівкування, алгоритм острівкування розподільчих мереж з розподіленими генераторами, що використовує модель направленого графа, двоступеневий підхід на основі Crow Search Optimizer, алгоритм ієрархічної декомпозиції та трьохетапний метод, що включає алгоритм самопристосувального спрощення графів, алгоритм пошуку розрізів ізоляції та алгоритм перевірки схем ізоляції. Особлива увага була приділена дослідженню можливостей масштабування цих алгоритмів. Виявлено, що деякі з цих алгоритмів мають обмеження, пов’язані з масштабованістю у випадку великих енергетичних мереж, що може призводити до зниження їх ефективності та надійності. Як рішення цієї проблеми пропонується використання алгоритму ієрархічної декомпозиції, який дозволяє розділяти складні мережі на частини. Це сприятиме більшій гнучкості та адаптивності управління, збільшуючи можливості для інтеграції відновлювальних джерел і зменшуючи вразливості від централізованих порушень. Наукова новизна роботи полягає в аналізі обмеження сучасних методів острівкування, пов’язані з масштабованістю у великих енергетичних мережах, та пропозиція використання алгоритму ієрархічної декомпозиції як рішення цієї проблеми. Підхід ієрархічної декомпозиції дозволяє розділяти складні мережі на частини, що сприяє більшій гнучкості та адаптивності управління, збільшуючи можливості для інтеграції відновлювальних джерел і зменшуючи вразливості від централізованих порушень. Висновки. Впровадження таких інноваційних методів сприяє підвищенню стабільності енергосистем, та відкриває нові можливості для оптимізації їх роботи. Завдяки підходу острівкування на основі ієрархічної декомпозиції покращити надійність постачання та адаптивність систем до змінних умов, що стає дедалі важливішим у контексті глобальних змін клімату та екологічних викликів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
More sources

Dissertations / Theses on the topic "Імітаційна модель ієрархічної системи"

1

Хазім, Ямен. "Моделі и методи управління багатонгоменклатурним складським запасом в умовах невизначеності попиту". Thesis, НТУ "ХПІ", 2016. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/22708.

Full text
Abstract:
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.03 – системи та процеси керування. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", Харків, 2016. Дисертаційна робота присвячена розробці моделей і методів управління багатономенклатурним запасом в багаторівневій складській системі в умовах невизначеності попиту. На основі аналізу відомих публікацій виявлені недоліки традиційно використовуваних методів вирішення задач управління запасами і сформульовані задачі дослідження. Запропоновано загальну технологію рішення багатономенклатурної задачі управління запасами. Задачу вирішено з урахуванням середніх витрат на зберігання нереалізованої частини товару і втрат від можливого дефіциту Розроблено методику розв'язання задачі управління запасами за ймовірнісним критерієм. Розглянуто методи оцінки ефективності функціонування системи масового обслуговування з немарківським вхідним потоком і немарківським обслуговуванням. Запропоновано марківську модель функціонування складської системи "оптова база - магазини" і обґрунтовано метод розрахунку розподілу ймовірностей станів. Запропоновано метод раціонального розподілу ресурсу в ієрархічній складській системі. Для випадку, коли процес функціонування системи не може бути адекватно описаний марківськими методами, задача управління вирішується з використанням імітаційної моделі. Проведено аналіз ефективності функціонування в залежності від характеристик процесу попиту і самої системи.<br>Thesis for scientific degree of candidate of technical sciences, specialty 05.13.03 – systems and management processes. – National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute", Kharkov, 2016. The thesis is devoted to the development of models and multinomenclature stock management in a tiered storage system under demand uncertainty. On the basis of the known publications identified deficiencies commonly used methods for solving the inventory management problems and formulate research problems. Total technology solutions diversified inventory management tasks. The problem is solved taking into account the average cost of storing unsold part of the goods and losses due to a possible deficit procedure was developed for solving the problem of inventory management on probabilistic criteria. The methods of evaluating the performance of a queuing system with non-Markov and non-Markov input flow service. A Markov model of operation storage system "wholesale warehouse - shops" and justified method of calculating the probability distribution of states. A method for rational resource allocation in a hierarchical storage system. For the case where the system of functioning of the process can not be adequately described by the Markov method, control is achieved by using a simulation model. The analysis of the efficiency of the process, depending on the characteristics of demand and the system itself.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Федула, Микола Васильович, та Mykola Fedula. "Імітаційна модель автоматизованої системи керування пристроєм відслідковування положення сонця". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет ім. І. Пулюя, Факультет прикладних інформаційних технологій та електроінженерії, Кафедра автоматизації технологічних процесів і виробництв, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36812.

Full text
Abstract:
Робота виконана на кафедрі автоматизації технологічних процесів і виробництв факультету прикладних інформаційних технологій та електроінженерії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться «24» грудня 2021р. о 11.00год. на засіданні екзаменаційної комісії №22 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя.<br>У кваліфікаційній роботі проведено розробку і дослідження імітаційної моделі автоматизованої системи керування пристроєм відслідковування положення сонця, що призначений для підтримки кута падіння сонячного світла на фотоелектричні модулі, максимально близького до 90 градусів. До складу пристрою відслідковування положення сонця входить пристрій позиціонування, фотоелектричний модуль та контролер. Імітаційна модель виконана у програмному середовищі Simulink.<br>In the qualification work the development and research of a simulation model of an automated control system for the sun tracking device, designed to maintain the angle of incidence of sunlight on photovoltaic modules, as close as possible to 90 degrees. The sun position tracking device includes a positioning device, a photovoltaic module and a controller. The simulation model is made in the Simulink software environment.<br>ВСТУП 1 АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 1.1 Аналіз стану питання за літературними та іншими джерелами 1.2 Актуальність виконання роботи 1.3 Методи вирішення поставленої задачі 1.4 Висновки та постановка задач на кваліфікаційну роботу магістра 2 ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА 2.1 Характеристика виробу та його призначення 3 КОНСТРУКТОРСЬКА ЧАСТИНА 3.1 Аналіз вихідних даних на розробку базового варіанту імітаційної моделі автоматизованої системи керування пристроєм відслідковування положення сонця. 3.2 Підбір елементів та уточнення компоновки імітаційної моделі автоматизованої системи керування пристроєм відслідковування положення сонця на основі паспортних даних серійного обладнання 3.3 Обґрунтування необхідності розробки, вимог і технічних показників нестандартних елементів, що входять до складу імітаційної моделі автоматизованої системи керування пристроєм відслідковування положення сонця 4 НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 4.1 Характеристика об’єкту та предмету дослідження 4.2 Методика досліджень імітаційних моделей 5 СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА 5.1 Перехідні процеси імпульсного перетворювача 6 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 6.1 Вимоги до охорони праці при імітаційному моделюванні та виготовленні автоматизованої системи керування пристроєм відслідковування положення сонця 6.2 Екологічні вимоги при виготовленні та експлуатації автоматизованої системи керування пристроєм відслідковування положення сонця 6.3 Безпека в надзвичайних ситуаціях при експлуатації автоматизованої системи керування пристроєм відслідковування положення ВИСНОВКИ ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Шмана, К. С. "Імітаційна модель структурної адаптації турбо кода". Thesis, Чернігів, 2020. http://ir.stu.cn.ua/123456789/23360.

Full text
Abstract:
Шмана, К. С. Імітаційна модель структурної адаптації турбо кода : випускна кваліфікаційна робота : 123 "Комп’ютерна інженерія" / К. С. Шмана ; керівник роботи С. В. Зайцев ; НУ "Чернігівська політехніка", кафедра інформаційних і комп’ютерних систем. – Чернігів, 2020. – 100 с.<br>Тема диплома – імітаційна модель структурної адаптації турбо кодів. Об'єкт дослідження – процеси структурної адаптації турбо кодів. Предмет дослідження – імітаційні моделі системи структурної адаптації кодера турбо кода для безпровідної системи передачі інформації. Мета дослідження – аналіз процесів структурної адаптації турбо кодів в системах безпровідної передачі інформації, опрацювання результатів дослідження та виявлення залежності бітової помилки до відношення сигнал-завада. У рамках роботи проведено аналіз існуючих імітаційних моделей систем структурної адаптації, визначено їх переваги і недоліки з метою встановлення напрямків і завдань дослідження. Розглянуто основні методи аналізу, проектування і моделювання. Визначено можливість їх застосування при розробці системи імітаційного моделювання. При проектуванні використовувався змішаний метод проектування, який об'єднує такі методи, як висхідне (знизу-вверх) і низхідне проектування. Метод моделювання – імітаційне моделювання із застосуванням пакета MathCAD і системи для моделювання LTE «Turbo».<br>The theme of the diploma is a simulation model of structural adaptation of turbo codes. The object of study - the processes of structural adaptation of turbo codes. The subject of research is simulation models of the system of structural adaptation of the turbo code encoder for the wireless information transmission system. The purpose of the study is to analyze the processes of structural adaptation of turbo codes in wireless information transmission systems, processing the results of the study and identifying the dependence of the bit error to the signal-to-noise ratio. The analysis of the existing simulation models of structural adaptation systems is carried out, their advantages and disadvantages are determined in order to establish the directions and tasks of the research. The main methods of analysis, design and modeling are considered. The possibility of their application in the development of the simulation system is determined. The design used a mixed design method that combines methods such as ascending (bottom-up) and descending design. Modeling method - simulation using MathCAD package and LTE modeling system "Turbo".
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Поврозник, Наталія Іванівна, та Natalia Povroznyk. "Імітаційна модель пульсового сигналу для тестування алгоритмів опрацювання фотоплетизмографічних систем". Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/18874.

Full text
Abstract:
У дипломній роботі розроблено комп’ютерну імітаційну модель пульсового сигналу у вигляді періодично подовжених сум двох функцій нормального розподілу із урахуванням випадковості, періодичності та зміни фази коливання. Імітаційна модель дає можливість за відомими медичними параметрами моделювати сигнали патологій і норм для задачі для задачі верифікації методів опрацювання сигналів в фотоплетизмографічних системах. Розроблено програмне забезпечення в середовищі Matlab з метою автоматизації процесу імітування пульсових сигналів.<br>In the thesis work developed a computer simulation model of pulse signal as periodically extended amounts of two functions of normal distribution, taking into account the randomness, periodical and phase change fluctuations. A simulation model enables the known medical model parameters and signals pathologies and norms rules for task verification methods processing in fotopletyzmohrafichnyh signal processing systems. The software is developed in Matlab environment to automate the process of imitation pulse signals.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Любарський, Борис Григорович. "Імітаційна модель тягового реактивного індукторного електроприводу з урахуванням насичення елементів магнітної системи та взаємного впливу фаз двигуна". Thesis, НТУ "ХПІ", 2013. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5360.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Ерицян, Багіш Хачикович, Дмитро Ігорович Якунін та Борис Григорович Любарський. "Моделювання системи нахилу кузова швидкісного електрорухомого складу з комбінованим електромеханічним та пневматичним приводом". Thesis, НТУ "ХПІ", 2012. http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/5338.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Серпутько, Анатолій Петрович. "Імітаційне моделювання радіосигналів для тестування алгоритмів роботи радіотехнічних систем". Thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/19354.

Full text
Abstract:
Дипломну робота присвячено розробленню комп’ютерної імітаційної моделі радіосигналів. У роботі вперше розроблено імітаційну модель радіосигналу в межах одного періоду у вигляді амплітудо-модульованої суми продовжених по часовій осі хвиль радіосигналу, а із врахуванням періодичності – у вигляді амплітудо-модульованої суми продовжених по всій часовій осі k-их періодів радіосигналів. Розроблена модель дає змогу по відомих параметрах моделювати радіосигнали із високою вірогідністю відтворення і врахуванням у собі поєднання властивостей повторності із випадковості.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Лозінський, Владислав Валентинович. "Моделювання звукопровідної системи середнього вуха людини в Comsol". Master's thesis, КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2020. https://ela.kpi.ua/handle/123456789/33851.

Full text
Abstract:
Дослідження слухових властивостей слухової системи людини є актуальною проблемою сьогодення, адже здоровий слух це запорука нормального життя. Серед об’єктивних методів, таких як імпендасометрія, дослідження проводять з застосуванням пневмосистеми, що робить неможливим проведення процедури для немовлят. Саме тому запропоновано дослідження на основі ехо-спектрометру, який є вдосконаленим об’єктивного методу без використання пневмосистеми та з простою процедурою вимірювань і обробки для розширення вікової групи та покращенням точності результатів. При наявності великого спектру можливостей для діагностики слуху, майже нічого не відомо про акустичні характеристики звукопровідної системи людини, вже десятки років вчені займаються вивченням середнього вуха. Також широке застосування набуло використання протезів для реконструкції вуха при пошкодженнях його органів слуху. Проте сказати наскільки ці методи ефективні важко. Тому ця робота присвячена моделюванню звукопровідної системи, замінника, порівнянням цих моделей та оцінці ефективності запропонованого методу діагностики слуху. Основною задачею є отримання коефіцієнту проходження, який дасть змогу відповісти на питання як саме себе поводить звукопровідна система та наскільки протези є ефективними для реконструкції слуху.<br>The study of the auditory properties of the human auditory system is an urgent problem today, because healthy hearing is the key to a normal life. Among the objective methods, such as impedancemetry, research is performed using a pneumatic system, which makes it impossible to perform the procedure for infants. That is why the study is based on an echo spectrometer, which is an improved objective method without the use of a pneumatic system and with a simple measurement and processing procedure to expand the age group and improve the accuracy of the results. With a wide range of opportunities for the diagnosis of hearing, almost nothing is known about the acoustic characteristics of the human sound system, for decades, scientists have been studying the middle ear. The use of prostheses for the reconstruction of the ear in case of damage to its hearing organs has also become widely used. However, it is difficult to say how effective these methods are. Therefore, this work is devoted to modeling the sound conduction system, substitute, comparing these models and evaluating the effectiveness of the proposed method of hearing diagnosis. The main task is to obtain the transmittance, which will answer the question of how the sound system behaves and how effective prostheses are for the reconstruction of hearing.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Шуберт, Юрій Степанович, та Yurii Stepanovych Shubert. "Формування раціональних параметрів транспортно-технологічних схем для забезпечення складських процесів". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2021. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36877.

Full text
Abstract:
Роботу виконано на кафедрі автомобілів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України. Захист відбудеться 22 грудня 2021 р. о 10:00 годині на засіданні екзаменаційної комісії № 20 у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28, навчальний корпус № 9.<br>Шуберт Ю.С. Формування раціональних параметрів транспортно-технологічних схем для забезпечення складських процесів — Рукопис. Кваліфікаціна робота на здобуття освітнього ступеня магістр за спеціальністю 275.03 – транспортні технології (на автомобільному транспорті). — Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, — Тернопіль, 2021. У кваліфікаційній роботі визначенні закономірності формування раціональних параметрів транспортно-логістичних схем для забезпечення складських процесів. Ключові слова: логістичні системи, матеріальний потік, імітаційна модель<br>ВСТУП 4 РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯПОКАЗНИКІВ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЛОГІСТИЧНИХ СИСТЕМ 1.1. Алгоритм оцінки показників ефективності функціонування логістичних систем 6 1.2. Механізми формування товароруху на логістичних складах 15 1.3. Склади та логістичні процеси 18 РОЗДІЛ 2 УЗАГАЛЬНЕНА ЛОГІСТИЧНА МОДЕЛЬ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ У ВИРОБНИЧО-СКЛАДСЬКІЙ СИСТЕМІ 2.1. Вхідні параметри узагальненої моделі 21 2.2. Конкретизація параметрів функціонування матеріального потоку 23 2.3. Імітаційна модель матеріального потоку 25 РОЗДІЛ 3 МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВИРОБНИЧО-СКЛАДСЬКОЇ СИСТЕМИ З ВИКОРИСТАННЯМ СЕРЕДОВИЩА FLEXSIM 3.1. Розроблення імітаційної моделі роботи ділянки складу з використанням програмного комплексу FlexSim 33 3.2. Вхідні матеріальні потоки та їх параметри 36 3.3. Побудова імітаційної моделі за розрахунковими параметрами 44 РОЗДІЛ 4 ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 4.1. Правила охорони праці при експлуатації баз, складів і сховищ, виконанні вантажно-розвантажувальних робіт 48 4.2. Вимоги пожежної безпеки до території, будівель і споруд 51 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 58 СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 59
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Дороніна, Іванна Олексіївна, та Ivanna Doronina. "Агентно-орієнтована система для поліклінічного відділення". Master's thesis, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2020. http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/33186.

Full text
Abstract:
Проект виконано на кафедрі біотехнічних систем Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя<br>Кваліфікаційна робота магістра на тему «Агентно-орієнтована система для поліклінічного відділення» складається із вступу, аналітичної, основної та науково-дослідної частини, розділу «Охорона праці та безпека життєдіяльності», висновків, переліку літератури та додатків. В аналітичній частині дано визначення програмного агента та проведений аналіз існуючих програмних аґентів. Розглянуто типи програмних аґентів, інструментарій для створення програмних аґентів. Проаналізовано програмні платформи для створення програмних аґентів. Приділено увагу мультиагентним системам та архітектурі мультиагентних застосувань. Розглянуто питання застосування агент-орієнтованого моделювання в сфері охорони здоров'я.<br>The master's qualification work on "Agent-oriented system for the outpatient department" consists of an introduction, analytical, main and research part, section "Occupational safety and health", conclusions, bibliography and appendices. The analytical part defines the software agent and analyzes the existing software agents. Types of software agents, tools for creating software agents are considered. Software platforms for creating software agents are analyzed. Attention is paid to multiagent systems and architecture of multiagent applications. The application of agent-oriented modeling in the field of health care is considered.<br>ВСТУП 7 РОЗДІЛ 1. АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА 9 1.1 Аналіз вимог до програмних аґентів 9 1.2 Опис інструментарію для створення програмних аґентів 11 1.3 Мови програмування і програмні платформи створення програмних аґентів 14 1.4 Засоби специфікацій типових моделей 20 1.5 Архітектура мультиагентних застосувань 22 1.6 Висновок до розділу 1 24 РОЗДІЛ 2. ОСНОВНА ЧАСТИНА 26 2.1 Порівняльний огляд агент-орієнтованих моделей (АОМ) в охороні здоров'я 26 2.2 Висновок до розділу 2 30 РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-ДОСЛІДНА ЧАСТИНА 31 3.1 Структура і функціональне призначення програмного комплексу для автоматизації обліку роботи реєстратури 31 3.2 Розробка інтерактивної середовища для роботи в реальному часі 32 3.3 Імітаційне моделювання 34 3.4 Висновок до розділу 3 37 РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 39 4.1 Охорона праці 41 4.2 Безпека в надзвичайних ситуаціях 43 4.3 Висновок до розділу 4 45 ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 46 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 48 ДОДАТКИ 50
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!