To see the other types of publications on this topic, follow the link: Інтерв’ю.

Journal articles on the topic 'Інтерв’ю'

Create a spot-on reference in APA, MLA, Chicago, Harvard, and other styles

Select a source type:

Consult the top 50 journal articles for your research on the topic 'Інтерв’ю.'

Next to every source in the list of references, there is an 'Add to bibliography' button. Press on it, and we will generate automatically the bibliographic reference to the chosen work in the citation style you need: APA, MLA, Harvard, Chicago, Vancouver, etc.

You can also download the full text of the academic publication as pdf and read online its abstract whenever available in the metadata.

Browse journal articles on a wide variety of disciplines and organise your bibliography correctly.

1

Гарачковська, Оксана. "Жанрові особливості інтерв’ю в сучасному інформаційному просторі." Український інформаційний простір, no. 1(7) (May 20, 2021): 86–93. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7948.1(7).2021.233879.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена осмисленню жанрових особливостей інтерв’ю в сучасному інформаційному просторі. Теоретико-методологічною базою дослідження стали праці сучасних журналістикознавців. Зокрема, специфіку жанроутворення в масмедіа досліджувала І. Артамонова. Прояв мультимедійності при адаптації інформаційних жанрів в інтернеті вивчає Н. Виговська. Вивченню телевізійного інтерв’ю з позицій семантичного і прагматичного аспектів присвятила своє дослідження Т. Попова тощо. З’ясовано, що сьогодні в ЗМІ все голосніше заявляють про себе інформаційні тексти, автори яких не ховаються за образом оповідача, як у класичній художній літературі, а розмовляють із адресатом. Окреслено, що інтерв’ю вважається одним із основних інформаційних жанрів у журналістській діяльності. Воно активно використовується в практиці масмедіа, зокрема, у структурі інформаційно-аналітичних і художньо-публіцистичних програм. У статті підкреслюється, що важливою жанровою рисою будь-якого інтерв’ю є його діалогічний характер. Тематична різноманітність такого популярного нині жанру як інтерв’ю в друкованих та електронних ЗМІ визначається двома основними типами: 1) інтерв’ю у зв’язку з чимось; 2) інтерв’ю ні про що. На основі проведеного дослідження зроблено висновок про те, що журналістські матеріали мають переважно діалогічний характер, незалежно від того, притаманна їм діалогічна форма викладу (як в інтерв’ю, або, скажімо, у бесіді) чи ні. Автор журналістського матеріалу в багатьох випадках безпосередньо звертається до читача, або ж аргументує для нього щось важливе у своїй свідомості як для співрозмовника. Сааме тому в журналістських текстах багатьох жанрів порушуються конкретні питання, пропонуються на них відповіді, наводяться докази на користь того чи іншого кута зору і висуваються контрдокази тощо, що створює ілюзію взаємообміну думками з читачем. Формування уявлень про жанрові особливості журналістики має вагому практичну значущість, оскільки дає можливість свідомо орієнтуватися в тій чи іншій пізнавальній ситуації на створення цілком конкретного типу тексту, максимально наближеного для адекватного висвітлення фактів, що зацікавили аудиторію та ЗМІ.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
2

Мариківська, Г. А. "СПЕЦІФІКА ПІДГОТОВКИ ДО ДІЛОВОГО СПІЛКУВАННЯ МАЙБУТНІХ ПРАВООХОРОНЦІВ НА ЗАНЯТТЯХ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ПРОФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki, no. 2 (November 12, 2021): 138–44. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-2-22.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена специфіці підготовки до ділового спілкування майбутніх правоохоронців на заняттях з української мови професійного спрямування. У статті дається визначення феномена «ділове спілкування», виокремлюються уміння здійснювати ділове спілкування; визначається низка вимог до ділового спілкування; дається визначення понять «ділова бесіда», «інтерв’ю» як загальноприйнятих жанрів ділової комунікації в роботі правоохоронця; дається аналіз ділової бесіди й інтерв’ю; розглядаються рекомендації щодо проведення ділових бесід, інтерв’ю з метою їх ефективності; дається характеристика невербальних засобів спілкування; доводиться доцільність використання ігрових методів на заняттях з української мови професійного спрямування з метою формування навичок проведення ділової бесіди й інтерв’ю. Доведено, що значну роль у процесі підготовки до ділового спілкування відіграє використання ігрових методів, сюжетно-рольових та ділових ігор, характерною особливістю яких є імпровізаційне розігрування учасниками процесу заданої проблемної ситуації професійної взаємодії, під час якої вони виконують ролі різних персонажів. Доведено, що під час підготовки майбутніх правоохоронців доцільно застосовувати ігри-змагання, сенс яких полягає в можливості багатократного використання мовних одиниць у процесі спілкування учасників для досягнення різних проблемних ігрових цілей. Їх комунікативна спрямованість забезпечується орієнтацією учасників на вирішення лінгвістичних та екстралінгвістичних завдань. Також для розвитку здібностей ділового спілкування студентів можна використовувати рольові та ділові ігри. Доведено, що з метою навчити студентів правильно поводитися, досягати мети під час ділової бесіди, інтерв’ю, інтерв’ювання доцільно застосовувати різноманітні рольові й ділові ігри, що моделюють різноманітні ситуації службової діяльності правоохоронців: бесіди з правопорушниками, громадськістю, колегами, потерпілими, обвинуваченими, свідками, злочинцями тощо; інтерв’ю поліцейських. Перспективним напрямом у комунікативній підготовці правоохоронців до професійної діяльності ми вважаємо розроблення викладачами сюжетно- рольових і ділових ігор, що стосуватимуться різних ситуацій професійної діяльності правоохоронців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
3

Тищенко, О., and А. Тищенко. "Інтерв’ю кандидатів с.-г. наук, старших наукових співробітників відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства НААН Олени Тищенко та Андрія Тищенка." Аграрні інновації, no. 9 (December 14, 2021): 79–81. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.9.14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
4

Боровик, Віра, and Віктор Клубук. "Інтерв’ю кандидатів с.-г. наук, старших наукових співробітників відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства НААН Боровик Віри та Клубука Віктора." Аграрні інновації, no. 8 (November 5, 2021): 100–104. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.8.15.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
5

Лавриненко, Ю. "Інтерв’ю доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка НААН, головного наукового співробітника відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України Юрія Лавриненка." Аграрні інновації, no. 6 (July 9, 2021): 82–84. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.6.13.

Full text
Abstract:
Інтерв’ю доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка НААН, головного наукового співробітника відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України Юрія Лавриненка
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
6

Базалій, Г., and Л. Усик. "Інтерв’ю кандидатів сільськогосподарських наук, провідних наукових співробітників відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України Галини Базалій та Людмили Усик." Аграрні інновації, no. 7 (September 24, 2021): 92–94. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.7.15.

Full text
Abstract:
Інтерв’ю кандидатів сільськогосподарських наук, провідних наукових співробітників відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України Галини Базалій та Людмили Усик
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
7

Krylova-Grek, Yuliya. "РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ МОВЛЕННЄВОЇ ОСОБИСТОСТІ МЕДІАФАХІВЦЯ В ТЕКСТАХ ЗМІ." Psycholinguistics in a Modern World 16 (December 11, 2021): 155–59. http://dx.doi.org/10.31470/10.31470/2706-7904-2021-16-155-159.

Full text
Abstract:
В нашому дослідженні ми представили психолінгвістичний підхід до аналізу медіатексту, зокрема розглянули параметри мовленнєвої поведінки які дозволяють дослідити інтенції автора. У дослідженні ми використали метод аналізу наукових джерел, узагальнення проаналізованої літератури, методи контент-аналізу та психолінгвістичного аналізу тексту. Психолінгвістичний аналіз медіатексту дозволяє виявити інтенції та завдання автора. Він ґрунтується на аналізі лінгвістичних та нелінгвістичних засобів, які використовує медіафахівець в публікації. Завдяки психолінгвістичному аналізу текстів ми виявили параметри на основі яких можна досліджувати мовленнєву особистість медіафахівця та виявляти його інтенції. Основні прийоми організації тексту включають: аналіз назви статті; аналіз відібраних експертів та співрозмовників для інтерв’ю; аналіз питань які ставить журналіст; аналіз коментарів медіафахівця під час інтерв’ю або огляду подій; чи має місце одностороннє висвітлення подій; аналіз нелінгвістичних засобів для підсилення змісту тесту.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
8

Зєня, Л. Я. "ІНТЕРВ’Ю-ПОРТРЕТ Компаративістика в освіті: Україна та світ." Vìsnik KNLU. Serìâ “Psihologìâ ta pedagogìka” / Visnyk KNLU. Series "Pedagogy and Psychology", no. 32 (July 10, 2020): 11–17. http://dx.doi.org/10.32589/2412-9283.32.2020.207746.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
9

Chubarko, V. V. "Роль церкви в подіях Майдану: на матеріалах інтерв’ю." Grani 18, no. 5 (April 14, 2015): 6–11. http://dx.doi.org/10.15421/1715090.

Full text
Abstract:
У представленій статті автором розглядається роль Церкви в подіях Майдану впродовж листопада 2013­лютого 2014 рр. Українська Революція Гідності дала можливість церквам різної конфесійної приналежності визначитися щодо своєї участі у соціально­політичному процесі, продемонструвати відповідність проголошеного церквою соціального вчення конкретній практиці його реалізації. Переважна більшість церков і релігійних організацій України адекватно відповіла на виклики епохи, вийшовши на Майдан разом із своїм народом, із віруючими своєї конфесії і надаючи їм духовну, молитовну та іншу підтримку. Стан розробки даної проблеми спонукав автора доповнити загальну картину локальним опитуванням, яким охоплені саме рядові духовники українського народу, що мають особливу думку з приводу подій Майдану. Аналізуються результати якісного дослідження, цільову групу якого склали священики Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Православної Церкви Московського Патріархату, Української Греко­католицької Церкви, Церкви Євангельських християн­баптистів. Визначається ставлення Церкви до Майдану як до важливого суспільного явища, досліджується, яким чином Церква долучилася до майданного протесту українського народу, а також акцентується увага на висновках, які зробила Церква з подій Революції Гідності.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
10

Якименко, Олена Олександрівна. "Семантико-прагматичні особливості слова письменник як репрезентанта концепту." Філологічні студії: Науковий вісник Криворізького державного педагогічного університету 6, no. 2 (November 30, 2011): 228–35. http://dx.doi.org/10.31812/filstd.v6i2.756.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто функціонування слова письменник як репрезентанта концепту АВТОР на матеріалі інтерв’ю, присвячених темі літератури. Проаналізовано його сполучуваність, відтінки значення, експресивне й оцінне навантаження. Наголошено на вербалізації загальноприйнятих та індивідуальних уявлень про письменника.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
11

Заєць, С. О. "Інтерв’ю доктора с.-г. наук, завідувача відділу рослинництва та неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України Зайця С.О. Особливості сівби та розвитку озимих культур залежно від агрометеорологічних." Аграрні інновації, no. 10 (March 3, 2022): 130–32. http://dx.doi.org/10.32848/agrar.innov.2021.10.20.

Full text
Abstract:
Інтерв’ю доктора с.-г. наук, завідувача відділу рослинництва та неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України Зайця С.О.. Особливості сівби та розвитку озимих культур залежно від агрометеорологічних умов осіннього періоду 2021 року
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
12

Labashchuk, Oksana. "Перспективи застосування методики наративного інтерв’ю для сучасних фольклористичних досліджень." Studia Methodologica 48 (November 10, 2019): 41–50. http://dx.doi.org/10.25128/2304-1222.19.48.05.

Full text
Abstract:
Методика наративного інтерв’ю є перспективною для сучасної фольклористики, зокрема для дослідження персональних автобіографічних наративів. У статті приділяється увага особливостям фіксації фольклорного матеріалу, методиці запису та паспортизації автобіографічних наративів, а також звернено увагу на етичні вимоги, пов’язані з оприлюдненням особистих даних оповідача.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
13

Tsyuk, O. A., and N. I. Machynska. "СИСТЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ ШВЕЦІЇ: ОСНОВНІ СКЛАДНИКИ." Visnik Zaporiz kogo naciohai nogo universitetu Pedagogicni nauki 2, no. 1 (September 8, 2021): 278–84. http://dx.doi.org/10.26661/2522-4360-2021-1-2-44.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано інституційні огляди процесів забезпечення якості закладів вищої освіти (ЗВО). Зазначено, що основою для інституційного огляду процесів забезпечення якості ЗВО є самооцінка закладу, звіти сту- дентів, співбесіди, відвідування сайту, аудиторські візити та інформація з різних джерел. Указано на те, що загальне оцінювання процесів забезпе- чення якості ЗВО передбачає визначення трьох рівнів, а саме: затверджені процеси забезпечення якості; затверджені процеси забезпечення якості із застереженнями; процеси забезпечення якості, що переглядаються. Охарактеризовано процес оцінювання програми. Автори зазначають, що оцінювання програм проводиться з метою виявлення відповідності освітніх програм потребам ринку праці та подальшого працевлаштування випускників, системі професійних кваліфікацій та стандартам. Матеріал оцінювання програми складається із самооцінки ЗВО з додатками, інтерв’ю зі студентами та представниками рецензованої програми, а також інших матеріалів. Окреслено процес оцінювання заявок на отримання повноважень щодо присвоєння наукових ступенів. Зазначено, що оцінювання заявок на отри- мання повноважень щодо присвоєння наукових ступенів є прерогати- вою Органу, котрий вирішує, які ЗВО мають право присвоювати ступінь. Описано поетапність оцінювання якості: ЗВО подає відповідну заявку, проводиться інтерв’ю з представниками програми, здійснюється оцінювання документів, які укладає заклад вищої освіти. ЗВО подає заявку на повноваження про присвоєння наукових ступенів до Органу, яка доповнюється співбесідами з представниками програми, інтерв’ю зі студентами тощо. Автори зазначають, що завдання експертної комісії полягає у тому, щоб проаналізувати, чи відповідає програма критеріям оцінювання у певній галузі. Проаналізовано тематичні огляди та зазначено, що їхня мета – забезпечити краще розуміння та співставлення в межах національної системи освіти діяльності різних ЗВО, зокрема досягнутих результатів у певній галузі досліджень. Тематичні огляди передбачають ознайомлення з діяльністю університетів, зокрема з напрямами досліджень, інтернаціоналізацією тощо.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
14

Смолій, В. А. "Історія й Академія (інтерв’ю з академіком В. А. Смолієм)." Вісник Національної академії наук України, no. 4 (2018): 3–12.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
15

Lukin , S. Yu, A. V. ,. Meliakov , and A. O. Baklan . "ГЕНДЕРНІ АСПЕКТИ ПУБЛІЧНО-ПРИВАТНОГО ПАРТНЕРСТВА У СФЕРІ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ." Theory and Practice of Public Administration 2, no. 73 (March 19, 2021): 67–75. http://dx.doi.org/10.34213/tp.21.02.07.

Full text
Abstract:
Викладено результати особисто проведених авторами інтерв’ю з лідерами жіночих організацій щодо стану жіночого підприємництва. На конкретних прикладах визначено сильні та слабкі сторони державного регулювання малого та середнього бізнесу. На прикладі лобістської діяльності жіночих бізнес-асоціацій проілюстровано перспективні напрями вдос-коналення публічно-приватного партнерства у справі розбудови сприятливого бізнес-середовища в Україні.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
16

Бубнова, Вікторія Вікторівна. "Творчий портрет митця: автори, типологія, герої (За матеріалами журналу «Український театр» 1970–1980‑х років)." Науковий вісник Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого, no. 27-28 (May 25, 2021): 48–55. http://dx.doi.org/10.34026/1997-4264.27-28.2021.238779.

Full text
Abstract:
У статті зроблено аналіз особливостей жанру театральної критики — творчого портрета митця у період 1970–80-х рр. Аналіз спирається на публікації у центральному професійному театральному виданні — журналі «Український театр». Визначені основні автори, герої, запропонована типологія: історичний портрет, ювілейний портрет, портрет в одній ролі, портрет-інтерв’ю, портрет-особисте ставлення, портрет-відгук, колективний портрет.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
17

Титаренко, Тетяна. "ПОСТТРАВМАТИЧНЕ ЖИТТЄТВОРЕННЯ ОСОБИСТОСТІ: МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ І ВІДНОВЛЕННЯ." Psychology of Personality 10, no. 1 (February 20, 2020): 186–92. http://dx.doi.org/10.15330/ps.10.1.186-192.

Full text
Abstract:
Представлено емпіричну верифікацію наступних аспектів теорії відновлення психологічного здоров’я особистості: діапазону психологічних наслідків впливу травми на особистість; способів розподілу ресурсів особистості у складних умовах; засобів та процедур визначення ефективності реабілітаційних впливів; перс­пектив забезпечення комплексної психосоціальної підтримки особистості. Апробовано комплекс ме­тодик, який використовувався колективом лабораторії соціальної психології особистості при дослідженні посттравматичного етапу життєтворення. Показали свою ефективність наступні методи діагностики: методи опитування, глибинного та контекстуального інтерв’ю, створення автонаративу. Інтерпретація результатів, отриманих в резуль­та­ті використання якісних методів, здійснювалася за допомогою процедур контент-аналізу та аналізу твор­чих продуктів. Засвідчено інформативність методу інтерв’ю, завдяки якому вдалося виявити вплив трав­матичних життєвих обставин на способи організації життєтворення, зміни стилю життя, апробацію нових копінгів. Доведено формувально-відновлювальний вплив методів соціально-психологічної реабілітації на осо­бис­тість. Здійснено перевірку ефективності реабілітаційних технологій з використанням методу феноме­нологічного аналізу індивідуальних та групових впливів та подальшим аналізом консультативних, психоте­рапевтичних і тренінгових текстів, що дало змогу з’ясувати феноменологію травматичного досвіду постра­ж­далих, зафіксувати наявність внутрішніх і зовнішніх ресурсів для відновлення їхнього психоло­гіч­ного здоров’я та реконструювати ціннісно-смислові і праксеологічні контексти посттравматичного життєтворення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
18

Lapan, T. "РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ НА СХОДІ УКРАЇНИ В ЖІНОЧИХ БІОГРАФІЧНИХ ІНТЕРВ’Ю." Visnyk of the Lviv University. Series Sociology, no. 11 (2017): 159–72. http://dx.doi.org/10.30970/vso.2017.11.14.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
19

Bellezza, Simone Attilio. "Взяти інтерв’ю у „легенди”: Ліна Костенко та колективна пам’ять шістдесятництва." Miscellanea Posttotalitariana Wratislaviensia 9 (May 9, 2022): 47–54. http://dx.doi.org/10.19195/2353-8546.9.3.

Full text
Abstract:
A feeling of discomfort and disappointment towards the collective memory of the shistdesiatnytstvo in Ukraine emerged during the interview with Lina Kostenko, as well as with other shistdesiatnyky. The public discourse, including many scholarly studies on the topic, usually ignores the ethic and “affective” components which were so important to the members of this movement, whose behavior and universe of values radically differed from the Stalinist Soviet respectability. The function of the shistdesiatnytstvo as the detonator of a positive nationalism is thus neglected. Some important stages in the formation of Lina Kostenko’s personality are then analyzed: the family upbringing based on the love for Ukrainian and worldwide culture, the traumas of childhood during World War II, the importance of building friendly bonds with other shistdesiatnyky, especially with Vasyl’ Symonenko.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
20

Kazimova, Juliana. "TO THE CONCEPT OF THE FORMAT OF THE GENRE OF INTERVIEWS IN JOURNALISM." Bulletin of Lviv Polytechnic National University. Series: Journalistic sciences 2018, no. 2 (June 2018): 65–69. http://dx.doi.org/10.23939/sjs2018.01.065.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
21

Popova, Olexandra, Oleg Bolgar, and Tomashevska Anastasiia. "TRANSLATION TECHNIQUES OF STYLISTIC PHENOMENA IN A TV INTERVIEWER’S SPEECH." Naukovy Visnyk of South Ukrainian National Pedagogical University named after K. D. Ushynsky: Linguistic Sciences 2020, no. 31 (December 2020): 312–27. http://dx.doi.org/10.24195/2616-5317-2020-31-20.

Full text
Abstract:
The work is devoted to the study of translation peculiarities of stylistic features of a TV interviewer’s English speech into Ukrainian. The correct translation of the content of a speech segment requires good knowledge of vocabulary, and the capability to recognize the stylistic features of a foreign language in communication, and the techniques used to translate them into the native language. Translation of metaphors, metonymy, comparisons is of particular difficulty for the translator, however, it is the ability to use various techniques in translation that helps the translator to convey the meaning of the statement to the listener adequately. The television interview is characterized as an independent journalistic genre, is a kind of television communication, a purposeful individual-social speech phenomenon, which consists of the organized interaction detween the speakers and finds its expression in a specific dialogically constructed form. The results of this study show that each translated stylistic unit is characterized by a set of transformations typical for it. In most cases, these transformations involve lexical and syntactic stylistic devices. At the level of vocabulary, the speech of a TV interviewer is characterized by a significant number of colloquialisms, colloquial cliches, phraseological units. At the level of syntax, the typical indicators of the conversational style of the TV nterviewer are parallel constructions, repeated requests, elliptical sentences, repetitions, unfinished phrases, and the absence of inversion in interrogative sentences. The information obtained as the result of convergence of stylistic devices as a set of components participating together with other linguistic units in the formation of expressiveness, emotiveness and evaluation is one of the important sources of the language pragmatic function.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
22

Roginskaya, M. "Сенс світу і людини. Наука і релігія у метафізичному наративі польських учених." Multiversum. Philosophical almanac, no. 7-8 (May 18, 2018): 123–37. http://dx.doi.org/10.35423/2078-8142.2015.7-8.13.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена соціологічному розгляду змістотворних процесів, що відбуваються на стику науки і релігії в сучасному природничонауковому співтоваристві Польщі. На матеріалі 50 глибинних інтерв’ю з польськими фізиками і біологами показано «амальгамний» характер конструйованого ними наративу про сенс світобудови і людського життя. Питання про сенс вимагає формулювання суміжних питань, відповіді на які в досліджуваній групі залучують науковий або релігійний контент. Нам вдалося виділити дві стійкі – нерелігійну та релігійну – «амальгами» таких відповідей.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
23

Dmytrenko, V. I. "Джерела дослідження повсякденної культури українських остарбайтерів." Literature and Culture of Polissya 99, no. 13i (May 29, 2020): 227–37. http://dx.doi.org/10.31654/2520-6966-2020-13i-99-227-237.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена характеристиці джерел дослідження повсякденної культури окремої спільноти громадян України, котрі в роки Другої світовоївійни перебували на примусовій праці в нацистській Німеччині й належали до категорії остарбайтерів. Вказано на місцезнаходження джерел. Проаналізовано актові джерела – офіційні акти німецьких органів влади та офіційні акти радянських органів влади. Розкрито значення періодичної преси для висвітлення повсякдення остарбайтерів. Значну увагу приділено оглядові джерел особового походження: спогадам (мемуарам), інтерв’ю (усним свідченням), автобіографіям, щоденникам та приватному листуванню остарбайтерів. Охарактеризовано біографічні інтерв’ю учасників подій, що містять найбільш комплексну інформацію про перебування у Третьому Рейху українських громадян. Вони дають можливість розглянути глобальні проблеми на мікрорівні. Зроблено висновок, що саме остання група джерел містить найбільш комплексну інформацію про умови перебування у Третьому Рейху українських громадян та є найціннішою для дослідження їхньої повсякденної культури. Саме вони дають можливість розглянути глобальні проблеми на мікрорівні. Це, передовсім, дозволяє розширити наше уявлення про події, заглибитися до рівня їхнього сприймання окремими очевидцями і цілими поколіннями. Інформація, вміщена у джерелах особового походження, не лише доповнює офіційні концепції історичного минулого, а часто навіть стає альтернативою традиційному баченню примусової праці. Схарактеризовано фольклор українських остарбайтерів як особливий вид джерел, що дає можливість дослідити внутрішній світ остарбайтерів, їхній повсякденний побут, менталітет, емоційну напругу, настрої, творчу фантазію. Він показує способи адаптації українських примусових робітників до екстремальних умов, їхній духовний світ і психологічне самоствердження.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
24

Kholod, Hanna. "FEATURES OF THE 1993 INTERVIEW WITH THE KINOKURER NEWSPAPER." Social Communications: Theory and Practice 11, no. 2 (December 28, 2020): 170–81. http://dx.doi.org/10.51423/2524-0471-2020-11-2-11.

Full text
Abstract:
Problem.The article is a continuation of the study of the processes of decanonization of the interview genre in the early 1990s. It clarifies the specifics of the interviews published in the newspaper "Kinokurer" (1993), through the analysis of materials at the semantic, compositional, figurative, linguistic, paralinguistic levels.Methodology. The descriptive method allowed to record everything that is needed to cover the research topic. Analysis and synthesis contributed to the formation of a holistic view of the specifics of the content, composition, design, image system of interviews published in the newspaper "Kinokurer" (1993). The object of the research is an interview in the newspaper "Kinokurer" (1993). The subject of the research is the specifics of the interview in the newspaper "Kinokurer" (1993). The purpose of the study is to find out the peculiarities of the interview in the newspaper "Kinokurer" (1993).Conclusions.Thus, in the newspaper "Kinokurier" (1993), in addition to classic interviews with different compositional variability and interviews-monologues, journalistic texts are used, in which the interview is dominant and which have the following modifications: genre combination, genre conglomerate, genre inlay, contributing to the maximum presentation of the image of the interviewee on the semantic, compositional, speech, paralinguistic levels. In journalistic texts, where there are interviews of foreign origin and textual additions of domestic journalists, the range of disclosure of the image of the interviewee increases due to the intercultural component.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
25

Гутник, Ірина Миколаївна. "ПЕДАГОГІЧНА ТВОРЧІСТЬ ОЛЕКСАНДРА КОЛОСКА У ЦАРИНІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ НАРОДНОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА." Вісник КНУКіМ. Серія «Мистецтвознавство», no. 44 (June 25, 2021): 164–70. http://dx.doi.org/10.31866/2410-1176.44.2021.235409.

Full text
Abstract:
Мета статті – висвітлення педагогічної діяльності О. П. Колоска та виявлення її впливу на розвиток українського народно-сценічного танцю і хореографічної культури України в цілому. Методологія дослідження. Для досягнення мети використовувались загальнонаукові методи теоретичного та емпіричного рівнів: аналіз та узагальнення науково- теоретичних основ дослідження, логічний метод, метод інтерв’ю. Висновки щодо особливостей педагогічної діяльності О. П. Колоска зроблено на основі аналізу наукових джерел, педагогічних, методичних і творчих доробків митця, власного досвіду спілкування з ним, спогадів колег і студентів. Наукова новизна. У статті вперше висвітлено педагогічну діяльність О. Колоска у мистецьких закладах вищої освіти; проаналізовано роботу педагога над створенням фахової дисципліни «Український народно-сценічний танець»; введено у науковий обіг матеріали інтерв’ю з педагогом та його студентами і колегами. Висновки. Педагогічна діяльність професора О. П. Колоска була спрямована на розвиток традицій народного танцю в гармонійному й логічному поєднанні з виразними засобами академічного мистецтва та кращими здобутками сучасної світової виконавської культури. Завдяки його зусиллям майбутні хореографи почали вивчати дисципліну «Український народно-сценічний танець», а на методичних розробках теоретика і практика народного танцю О. Колоска нині ґрунтується викладання хореографічного мистецтва в закладах вищої освіти України. Його робота зі студентами над опануванням мистецтва балетмейстера була багатогранною, по-справжньому професійною, а балетмейстерсько-режисерське мислення сягало глибинних джерел народного танцювального мистецтва. Багаторічна педагогічна діяльність Олександра Колоска була надзвичайно плідною, тож нині йому завдячують своїм високим професійним рівнем чимало виплеканих ним молодих балетмейстерів і педагогів-хореографів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
26

Sypko, Bohdana. "Мусульмани в урядах Франсуа Фійона." Eminak, no. 2(30) (June 26, 2020): 209–19. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2020.2(30).421.

Full text
Abstract:
У статті, на основі офіційного державного друкованого органу, матеріалів виступів, інтерв’ю та публіцистичних творів французьких політиків, проаналізовано склад трьох урядів Франсуа Фійона (2007-2012) та простежено, яку роль у них відігравали мусульмани. Встановлено, що Ніколя Саркозі у цьому контексті залучав до уряду, насамперед, жінок, таким чином апелюючи не лише до сприяння «розмаїттю» у владі, а й до подолання недостатнього представлення другої статі у вищих ешелонах влади. Основний акцент зроблено на тому, як міністри та держсекретарі узгоджували свою ісламську ідентичність і вимоги світської держави.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
27

Sydorov, Mykola, and Victoriia Dovbnya. "Фактори задоволеності студентів навчальним процесом (на прикладі дослідження студентів КНУ)." Sociological studios, no. 1(14) (June 10, 2019): 45–52. http://dx.doi.org/10.29038/2306-3971-2019-01-45-52.

Full text
Abstract:
У статті розглянуто пізнавальні можливості факторіального дизайну під час дослідження факторів, що впливають на задоволеність студентів навчальним процесом. Основну увагу зосереджено на інтерпретації терміна «навчальний процес» (у тому числі на підставі результатів фокус-групових інтерв’ю) та операціоналізації поняття «задоволеність навчальним процесом»; методичних і методологічних особливостях застосування факторіального дизайну для дослідження обраної тематики та обґрунтуванні доцільності використання методу для вивчення задоволеності навчальним процесом. Також у статті відображено результати дослідження факторів, що впливають на задоволеність студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка навчальним процесом.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
28

Романишина, Людмила, Ігор Блощинський, and Наталія Казакова. "СУЧАСНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ." Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології, no. 10(104) (December 28, 2020): 226–35. http://dx.doi.org/10.24139/2312-5993/2020.10/226-235.

Full text
Abstract:
Мета статті – схарактеризувати сучасні методи навчання іноземної мови курсантів у вищих військових навчальних закладах України. Для досягнення мети дослідження використовувалися такі методи дослідження: аналіз, синтез, узагальнення, компаративний та прогностичний. Значну увагу було приділено розкриттю таких методів навчання іноземної мови, як інтерактивні лекції, обговорення, дискусії, кейс-метод, метод проєктів, інтерв’ю, «акваріум», диспути/дебати, рольові та ділові ігри, внутрішні/зовнішні кола та інші. У статті обґрунтовано те, що перспективним на сучасному етапі є також упровадження комп’ютерних технологій, що сприятиме підвищенню ефективності іншомовної професійної підготовки майбутніх офіцерів.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
29

Сохан, Ірина, Оксана Рихальська, Олександр Замлинний, and Юлія Мосійчук. "КОНТАКТНА ІМПРОВІЗАЦІЯ ЗА СТІВОМ ПЕКСТОНОМ: ПРИНЦИП ВІЛЬНОГО РУХУ ЯК ЗВ’ЯЗОК МІЖ ТАНЦІВНИКАМИ." Молодий вчений, no. 10 (98) (October 31, 2021): 35–38. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-10-98-9.

Full text
Abstract:
У статті розглядається питання розвитку та подано характеристику основних тенденцій такого напряму імпровізаційної практики, як контактна імпровізація. Окреслено умови її виникнення, характеристики, деякі з векторів проведення класів та завдання. В основі дослідження використано інтерв’ю та спогади учасників класів та Стіва Пекстона. Розглядаються питання актуальності напряму та вплив на розвиток багатогранний танцівника засобами контактної імпровізації. Виділено основні базові принципи роботи з тілом та засоби залучення мозкової діяльності в процес руху, особливості роботи з партнером. Досліджено історію та передумови виникнення напряму та стан практики танцювальної імпровізації на період сьогодення.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
30

Didyk, Nataliia. "Система роботи із сім’ями військовослужбовців: порівняльний аналіз досвіду США, Канади, Великої Британії." Scientific Studios on Social and Political Psychology, no. 44(47) (December 20, 2019): 37–51. http://dx.doi.org/10.33120/ssj.vi44(47).115.

Full text
Abstract:
Викладено результати порівняльного аналізу системи роботи із сім’ями військовослужбовців у США, Канаді та Великій Британії як першого етапу узагальнення міжнародного досвіду. За основний метод дослідження взято аналіз публікацій в англомовній літературі, а також результати бесід у форматі глибинних інтерв’ю з офіцерами, дружинами офіцерів, ветеранами та дружинами ветеранів США і Канади (усього 6 інтерв’ю, з них 5 – особисті зустрічі, 1 – відеозв’язок за допомогою скайпу). Завдяки проведеному дослідженню з’ясовано, що найбільш комплексно організовано взаємодію із сім’ями військових у США: проводиться робота на рівні підрозділу; надається комплекс послуг у центрах підтримки, розташованих на території військових баз; функціонує мережа тематичних інформаційних онлайн-ресурсів; надається цілодобова інформаційна підтримка у форматі індивідуальних консультацій; розроблено серію методичних матеріалів та інструкцій для всіх учасників процесу. Виявлено, що в Канаді система роботи із сім’ями у військовому підрозділі має два ключових елементи: робота військового капелана і підтримка з боку військового багатосервісного ресурсного центру. Аналіз системи роботи із сім’ями військових у Великій Британії показав, що тут, на відміну від США та Канади, використовується унікальний досвід стимулювання територіальних громад до підтримки військових спільнот на основі інструментів Угоди про збройні сили. Зроблено висновок, що з огляду на особливості поточної ситуації в Україні жодна з описаних систем у повному обсязі не може наразі бути використана. Разом з тим, поєднавши елементи розглянутих систем, взявши до уваги значущі національні особливості, можна отримати бажаний результат. Запропоновано дискусію про особливості використання міжнародного досвіду для подальшого формування в Україні системи роботи із сім’ями військовослужбовців.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
31

Кочума, Інна, and Дімітрій Лакутін. "МЕТАПРОГРАМНИЙ ПІДХІД ДО ВІДБОРУ ТА ОЦІНКИ ПЕРСОНАЛУ ФІНАНСОВОЇ УСТАНОВИ." Вісник Університету банківської справи, no. 3(42) (December 23, 2021): 94–101. http://dx.doi.org/10.18371/2221-755x3(42)2021253534.

Full text
Abstract:
Анотація. Метою статті є поглиблення теоретичних основ і розроблення практичних рекомендаційщодо використання метапрограмного підходу при відборі та оцінці персоналу у вітчизняних фінан-сових установах. Узагальнено різні підходи до визначення поняття «метапрограма» у сфері управлінняперсоналом і запропоновано власне визначення цієї категорії; визначено місце і значення метапрограму профілі посади; запропоновано стандартний метапрограмний профіль посади фахівця з управлінняризиками фінансової установи і надано рекомендації з побудови компетентнісного інтерв’ю та інтерпретаціїйого результатів на предмет виявлення відповідних метапрограм працівника чи кандидата на цюпосаду. Доведено, що головною умовою успішного виявлення метапрограм у процесі інтерв’ю є викорис-тання правильних запитань і правильна інтерпретація відповідей на них, що допомагає виявити стійкіглибинні психологічні установки, що визначають сприйняття людиною об’єктивної реальності та ре-акцію на організаційні методи. Саме метапрограми є своєрідним фільтром інформації, що надходитьвід об’єктивної реальності до людської свідомості через органи чуття, перетворюючи її в суб’єктивнесприйняття і відповідні реакції, пов’язані з ним. Використання метапрограмного підходу в оцінці при-датності особи до займаної посади, поряд із класичними, традиційними методами, дозволяє уникну-ти помилок у підборі та оцінці персоналу. Визначення і врахування метапрограм співробітника такожє ключем до ефективнішого управління. Крім того, це дозволяє знайти йому заняття, у якому він буденайбільш ефективним, а сама діяльність, відповідно до внутрішніх установок співробітника, принесейому максимальне задоволення. Урахування метапрограм дозволяє використовувати адекватні інстру-менти для стимулювання роботи, дає розуміння причин певних міжособистісних стосунків у колективі,допомагає запобігти конфліктам і високій плинності кадрів.Ключові слова: метапрограма, управління людськими ресурсами, персонал, фінансова установа, про-філь посади.Формул: 0; рис.: 1; табл.: 1; бібл.: 16.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
32

Гутник, Ірина Миколаївна. "Балетмейстерська творчість Олексія Гомона в контексті народно-сценічної хореографії України." Танцювальні студії 4, no. 2 (December 29, 2021): 117–25. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7646.4.2.2021.249287.

Full text
Abstract:
Мета статті полягає у виявленні особистого внеску балетмейстера Олексія Гомона в розвиток народно-сценічного хореографічного мистецтва України. Методологія. Для досягнення мети застосовано загальнонаукові методи теоретичного та емпіричного рівнів: аналіз і узагальнення науково-теоретичних основ дослідження, хронологічний метод. Висновки щодо особливостей балетмейстерської творчості О. Гомона зроблено на основі аналізу виявленого комплексу джерел: хореографічних творів митця, інтерв’ю з ним, спогадів колег та артистів. Наукова новизна. У дослідженні вперше здійснено комплексний аналіз основних етапів становлення та розвитку балетмейстерської творчості О. Гомона; введено у науковий обіг фактологічний матеріал (інтерв’ю з митцем), який до цього часу не був опублікований. Висновки. Балетмейстерська творчість О. Гомона є синтезом досягнень декількох поколінь українських хореографів у сфері сценічної інтерпретації народного танцю, вона заснована на народних традиціях та творчо оброблена, збагачена досвідченим, майстерним танцівником і талановитим багатоплановим постановником. Значний вплив на творчість талановитого балетмейстера О. Гомона мала співпраця з генієм української народної хореографії П. Вірським. Яскравою віхою у творчому житті митця стала балетмейстерська діяльність у Державному шахтарському ансамблі пісні і танцю «Донбас», а згодом у Національному заслуженому академічному українському народному хорі ім. Г. Верьовки. Танцювальні номери та вокально-хореографічні композиції, створені О. Гомоном, і до сьогодні залишаються улюбленими як в артистів, так і в глядачів. Балетмейстерська творчість О. Гомона, його професійна діяльність – це вагомий внесок у розвиток народно-сценічного мистецтва України, який полягає в розширенні тематики сценічних українських народних танців; збагаченні народної танцювальної лексики завдяки вмілій обробці фольклорного матеріалу; створенні значної кількості масштабних пісенно-танцювальних композицій, які заслужено вважаються кращими зразками вокально-хореографічних форм народного мистецтва.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
33

Sypko, Bohdana. "Міністри-мусульмани у французьких урядах (2012-2017)." Eminak, no. 2(34) (July 1, 2021): 238–55. http://dx.doi.org/10.33782/eminak2021.2(34).531.

Full text
Abstract:
У статті, на основі офіційного державного друкованого органу «Journal officiel de la République Française», звітів Сенату та Національної Асамблеї, матеріалів виступів, інтерв’ю та мемуарів проаналізовано склади французьких урядів періоду президентства Ф. Олланда та простежено, яку роль у них відігравали мусульмани. З’ясовано, що концептуальною для Ф. Олланда була злагодженість уряду, тому більшість міністрів-мусульман були членами Соціалістичної партії. Троє з чотирьох політиків народилися не у Франції, половина зберегла подвійне громадянство. Тому у риториці апелювали до культурного, релігійного й етнічного різноманіття Республіки, а питання історії, політики пам’яті, світськості, боротьби проти усіх форм дискримінації були ключовими.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
34

Обух, Людмила. "МЕНЕДЖМЕНТ АКАДЕМІЧНОЇ МУЗИКИ (НА ПРИКЛАДІ ДІЯЛЬНОСТІ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ФІЛАРМОНІЇ)." УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА : МИНУЛЕ, СУЧАСНЕ, ШЛЯХИ РОЗВИТКУ (НАПРЯМ: МИСТЕЦТВОЗНАВСТВО), no. 37 (October 10, 2021): 81–86. http://dx.doi.org/10.35619/ucpm.vi37.443.

Full text
Abstract:
Здійснено спробу теоретично осмислити один із способів становлення менеджменту академічної музики в Україні – реорганізацію державного культурного закладу. Вперше висвітлено реорганізаційну діяльність КЗ Львівської облради «Львівська національна філармонія» як інституції. Опрацьовано публікації, інформаційні ресурси та нормативно-правові документи, проведено інтерв’ю з представниками керівного апарату філармонії (Б. Сегіном і Т. Косторною), розглянуто архівні матеріали установи та введено їх до наукового обігу. Визначено, що чітке структурування обов’язків та налагодження робочого процесу сприяло не лише появі висококласного реноме в Україні та за кордоном, а й забезпечило більшу продуктивність та ефективність філармонії, а також її прибутковість.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
35

Прохорова, А. А. "Методологічні особливості дослідження особистих свідчень учасників Майдану 2013–2014 років методом напівструктурованого інтерв’ю." Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія" 196 (2017): 32–37.

Find full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
36

O.Yu., Kuzmenko. "STRATEGY OF THE RESPONDENT’S POSITIVE PRESENTATION BY THE JOURNALIST IN ENGLISH-SPEAKING POPULAR MAGAZINES INTERVIEWS." Scientific Bulletin of Kherson State University. Series Germanic Studies and Intercultural Communication, no. 1 (September 8, 2020): 21–28. http://dx.doi.org/10.32999/ksu2663-3426/2020-1-3.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
37

Petryna, Liliia. "INTERVIEWING METHODOLOGY IN THE FORMAT OF SOCIAL TALK SHOW BASED ON “HOVORYT UKRAINA” TV PROGRAMME." Integrated communications, no. 3 (2017): 84–88. http://dx.doi.org/10.28925/2524-2644.2017.3.17.

Full text
Abstract:
This paper represents evaluation of the methods required for the TV talk show interview. The case of this paper is the project “Hovoryt Ukraina” on “Ukraine” TV channel. The aim of this paper is to develop the interview techniques for social talk show guests. This study uses the following methods: the bibliographic method – to determine theoretical research base; the method of analysis and synthesis – to study the researches that have been done in the field and to determine existing interview techniques; the observation method – to establish the main features of the work of journalists in social talk show; the simulation method – to develop an interviewing methodology for social talk show, using the TV show “Hovoryt Ukraina” as a basis for evaluation). A newly developed interviewing methodology is represented as a result of this research. This study has a huge potential to be used as a part of the study programme on the faculties of journalism as well as for professionals who work in the media, particularly on TV talk shows.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
38

Demchuk, Stefaniia, and Koenraad Jonckheere. "“Art is not only beauty”: An Interview with Art Historian Koenraad Jonckheere." Text and Image: Essential Problems in Art History, no. 2 (2018): 98–105. http://dx.doi.org/10.17721/2519-4801.2018.2.06.

Full text
Abstract:
Koenraad Jonckheere is associate professor in Northern Renaissance and Baroque Art at Ghent University. The interview was recorded in August 2017 by assistant professor Stefaniia Demchuk (Chair of Art History, Taras Shevchenko National University of Kyiv). In the first part, Prof. Jonckheere talks about his career path of art historian, his teachers and the most influential books. He explains how the scope of his interests shifted from the Seventeenth-Eighteenth century art markets towards Iconoclasm, its impact and the theoretical debates on the Sixteenth century art. His Ph.D. research on art markets was summarized and published in 2008 under the title “The Auction of King William’s paintings”. It was innovative because the author developed a new approach to work on art markets using auction catalogue. In 2012 appeared his monograph on experiments in decorum in the Antwerp Art after Iconoclasm. The next year he curated the exhibition on the Sixteenth century Romanist artist Michiel Coxcie for Museum M (Leuven). Since 2014 Prof. Jonckheere has been working as an Editor-in-Chief at the Centrum Rubenianum (Antwerp). His own research on Rubens resulted in a monograph titled “Corpus Rubenianum Ludwig Burchard: portraits after existing prototypes” (2016). Now Prof. Jonckheere is developing a new methodological approach towards historical interpretation of artworks, which he called the “Thimanthes effect”. This approach uses the rhetorical concept of “quaestio” as a guiding principle for interpretation. Prof. Jonckheere discusses it in the second part of the interview. The third part focuses on the Reformation art and Iconoclasm. Prof. Jonckheere points out main directions in contemporary research on the Reformation art and highlights issues that are still to be solved. The interview concludes with advices to early-career art historians.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
39

Zagorodny, A. G. "The results of the year (Interview with the President of the NAS of Ukraine Academician A.G. Zagorodny)." Visnik Nacional'noi' academii' nauk Ukrai'ni, no. 01 (January 25, 2021): 3–13. http://dx.doi.org/10.15407/visn2021.01.003.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
40

Бендер, Юрій. "Події на Сході України крізь призму дослідження британського журналіста." Український інформаційний простір, no. 2(8) (November 15, 2021): 74–97. http://dx.doi.org/10.31866/2616-7948.2(8).2021.245828.

Full text
Abstract:
Українськомовний варіант цієї статті став вислідом захищеної в Кембриджському університеті (Велика Британія) дисертації на ступінь магістра міжнародних відносин британським журналістом українського походження Юрієм Бендером. Дисертація виконувалася під керівництвом доктора Рорі Фінніна – доцента катедри українознавства Кембриджського університету. Автор досліджує події на Сході України, що призвели до відокремлення так званих Донецької Народної Республіки та Луганської Народної Республіки та їхні подальші спроби функціонувати як окремі автономні регіони. Дослідження це зроблене не стільки на основі аналізу значного масиву наукової літератури, що з’явилася у світ на Заході за останні роки, а передусім за результатами власних кількох поїздок автора на східні терени України до й після початку російсько-української війни. Неможливість відвідати самопроголошені державні об’єкти, так звані ДНР і ЛНР, унеможливила проведення бесід у контрольованих неурядовими організаціями районах, за винятком телефонних розмов. Однак автор провів понад 40 напівструктурованих інтерв’ю з елітарними представниками, а також представниками широкої української громадськості. Особливий акцент був спрямований на «надання голосу» простим українцям, які позбавлені права голосу політичною та медіасистемою, у яких панують та домінують олігархічні інтереси. Ці голоси, деякі представлені в цій статті, матимуть вирішальне значення для визначення майбутнього України, так як вони сформували недавню й довгострокову історію. Дослідження базується на вивченні впливу економіки та ідентичності населення, підкріплених зовнішньою політикою Москви в країнах «ближнього зарубіжжя». Ключові економічні чинники тимчасового відокремлення «автономних регіонів» відбувалися на тлі зміни ідентичності та елітарної поведінки. Вивчення цих питань є життєво важливим для визначення того, чи мають «республіки» довгострокове автономне майбутнє. Події на Донбасі розглядається через теоретичні призми, включаючи «Дике поле» історика Гіроакі Куромії, оскаржуване олігархами, злочинними угрупуваннями і політичними кланами; та євроазіатський «Хартленд» географа Халфорда Макіндера, що історично боровся та відстоював східні та західні держави. Спираючись на власні інтерв’ю, проведені під час неодноразових поїздок до України, автор прагне зробити свій внесок у дискусію щодо майбутньої траєкторії проблемних східних прикордонних територій України та пролити світло на їхнє недавнє минуле.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
41

Yosypenko, Serhii. "“More than the Interview”. Overview of the section “Oral History of Philosophy” in the Journal “Filosofska Dumka”." Sententiae 38, no. 2 (December 27, 2019): 86–97. http://dx.doi.org/10.22240/sent38.02.086.

Full text
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
42

Telukha, Svitlana. "PROBLEMS OF INTERNAL RESETTLEMENT IN UKRAINE (BASED ON THE INTERVIEWS WITH RESIDENTS OF VILCHA)." Almanac of Ukrainian Studies, no. 29 (2021): 175–80. http://dx.doi.org/10.17721/2520-2626/2021.29.24.

Full text
Abstract:
The article focuses on the study of the consequences of the Chernobyl accident based on the method of oral history. The author emphasizes that the Chernobyl tragedy was a painful and traumatic experience for the residents of the contaminated radiation zone who lived around the Chernobyl nuclear power plant, who were forced to change their established way of life and move to a new place of residence. Based on the method of oral history, work and research of domestic and foreign authors, the article covers the history of Vilcha through the prism of the memories of its inhabitants displaced from Polissya district and relocated to Vovchansk district. The publication raises questions about the cities of memory of the people of Vilсha, the gender features of the memory and speaking of certain topics and stories, highlights the communicative memory of the people of Vilcha about the past and present. Attention is paid to topics that are important for understanding the true state of affairs and the reasons for resettlement, because the people of Vilcha were relocated in an unorganized and planned manner, together with other residents of the 30 km exclusion zone, they themselves demanded resettlement. The resettlement process itself, the difficulties faced by the new villagers and the various consequences of resettlement are described. Attention is paid to gender characteristics that are visible during interviews and ways of presenting memories. Women's memories and men's, as emphasized in the article are different, they tell their stories differently, women express more emotions, impressions, empathy with other participants in the event, describing in detail the situation and objects around them. Men's memories are quite concise, the characteristics are more accurate, specific, full of characteristics of technological processes, focus on processes and its details. A special place in the study is occupied by the places of memory that exist in Vilcha, and serve as a link in their stories between past and present and is a manifestation of the communicative memory of the villagers. After all, they are united by Poliska Vilcha, and visiting it is a certain «sacred ritual» that cannot be missed or canceled, because it is a native land that will remain so for the people of Vilcha forever.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
43

Королько, Андрій, Любов Прокопів, and Вікторія Кречко. "ОСОБЛИВОСТІ ВПРОВАДЖЕННЯ МУЗЕЙНОЇ ПЕДАГОГІКИ В СУЧАСНОМУ ІННОВАЦІЙНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ (НА ПРИКЛАДІ МУЗЕЇВ МІСТА КОЛОМИЇ)." Mountain School of Ukrainian Carpaty, no. 22 (June 26, 2020): 88–93. http://dx.doi.org/10.15330/msuc.2020.22.88-93.

Full text
Abstract:
У статті висвітлено особливості використання музейної педагогіки в контексті компетентнісного підходу (на прикладі музеїв м. Коломиї). Аргументовано, що музей виступає для особистості відкритим освітнім простором, територією, де не лише цікаво, а й повчально. Залучення до освітнього простору засобів музейної педагогіки сприяє вихованню свідомих громадян та патріотів своєї держави, ініціативних та вмотивованих людей, які в майбутньому сприятимуть збереженню власної національної ідентичності. У цьому контексті проблема є актуальною для дослідження. Мета публікації – з’ясувати специфіку компетентнісних підходів до впровадження музейної педагогіки в сучасному інноваційному освітньому просторі України ( на прикладі музеїв міста Коломиї). У дослідженні використано як теоретичні методи, фокусовані інтерв’ю, так методи педагогічної реконструкції, оцінки сильних та слабких сторін роботи. Отримані результати підтвердили результативність обраних шляхів впровадження педагогіки партнерства в Карпатському освітньому просторі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
44

Kahanov, Y. "«Діти – майбутні будівничі комунізму»: ідеологічна казуїстика шкільної освіти в Україні (1950-ті – 1991 рр.)." Науково-теоретичний альманах "Грані" 21, no. 1 (March 11, 2018): 63–77. http://dx.doi.org/10.15421/17187.

Full text
Abstract:
У статті аналізується роль шкільної освіти у вихованні «радянської людини» в Україні у другій половині XX ст. На матеріалах Галузевого державного архіву СБУ, центральних державних архівів, інтерв’ю автора простежено задуми та втілення ідеологізації навчання і виховання у школах УРСР. Досліджено бінарні конструкції освітньої моделі: «родина − школа», «централізація − формалізм», «постулати – нігілізм», «дружба народів – русифікація». У контексті ідеологізації шкільної освіти вивчено роль політехнізації навчання, вивчення гуманітарних дисциплін (історія, література), використання російської мови у викладанні. Акцентується довготривалий вплив освіти на амбівалентність та роздвоєння свідомості, виховання людини середніх здібностей, вихолощування національного субстрату, прищеплення «окозамилювання», практики обходити правила. Встановлено опозиційний потенціал освіти, що виявив себе у період «перебудови». Дістала підтвердження теза про те, що скільки б людина не переконувалась у хибності шкільних постулатів, вона усе життя рахувалася з ними.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
45

Яців, Зоряна. "ВАЛЕОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС: КОНСТИТУТИВНІ ПАРАМЕТРИ." Inozenma Philologia, no. 133 (December 1, 2020): 141–52. http://dx.doi.org/10.30970/fpl.2020.133.3178.

Full text
Abstract:
Статтю присвячено проблематиці дослідження та конститутивним параметрам валеологічного дискурсу (ВД). Оцінено ступінь розроблення валеологічної проблематики в лінгвістиці та аргументо- вано доцільність оформлення нового типу дискурсу. Виявлено сфери реалізації валеологічного дис- курсу (освітня, адміністративна, інформаційна, технологічна), що уможливило його диференціацію на професійний валеологічний дискурс (ПВД) та професійно-непрофесійний валеологічний дискурс (ПНВД). Методом суцільної вибірки з електронних версій шести англомовних журналів відібрано корпус текстів для аналізу, які представлені жанрами статті, редакторської колонки, текстотипу “пи- тання/відповідь” (Q/A), рекламного оголошення, інтерв’ю та кулінарного рецепту. Запропоновано визначення ВД і окреслено його конститутивні параметри. З’ясовано проблематику дослідження дискурсу здорового способу життя. Окреслено перспективи подальших розвідок у цьому напрямі. Ключові слова: валеологічний дискурс, валеологія, здоров’я, здоровий спосіб життя, професійний валеологічний дискурс, професійно-непрофесійний валеологічний дискурс.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
46

Бондаренко, Марія. "ДИНАМІКА РЕЦЕПЦІЇ ПРОЗИ ДЖЕЙМСА ДЖОЙСА В УКРАЇНІ: СОЦІОКУЛЬТУРНІ УМОВИ ТА ПЕРЕКЛАДАЦЬКІ РІШЕННЯ." Inozenma Philologia, no. 133 (December 1, 2020): 153–64. http://dx.doi.org/10.30970/fpl.2020.133.3179.

Full text
Abstract:
У статті проаналізовано рецепцію прозових творів ірландського письменника Джеймса Джойса в Україні у період з 1920‒х років до сьогодні. У статті, зокрема, здійснено спробу визначити причини появи або відсутності перекладів творів письменника у певний історичний період, їхній можли- вий вплив на розвиток модерністської течії в Україні через вивчення загального соціокультурного контексту, аналіз критичних статей, відгуків і перекладацьких коментарів, а також інтерв’ю з пере- кладачами. Особливу увагу зосереджено на стратегіях відтворення культурно‒історичних алюзій та мовних експериментів Джойса в різночасових перекладах оповідань зі збірки “Дублінці”, у двох перекладах роману “Портрет митця замолоду” та есе “Джакомо Джойс”. Насамкінець, у статті роз- глянуто особливості діяльності різних видів перекладацьких тандемів, що працювали з перекладами прозових творів Джойса. Ключові слова: художній переклад, рецепція, багатомовність, алюзія, Джойс, модернізм, “Дублінці”.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
47

Ковальчук, Інна. "СОЦІАЛЬНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ В УМОВАХ ПОШИРЕННЯ SARS-COV-2." Молодий вчений, no. 3 (91) (March 31, 2021): 208–15. http://dx.doi.org/10.32839/2304-5809/2021-3-91-45.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена соціальній роботі з людьми поважного віку в умовах поширення SARS-COV-2. Аналіз доступних теоретичних напрацювань у цій галузі дозволив автору статті здійснити комплексне висвітлення напрямів соціальної роботи з людьми поважного віку, що культивуються у практиці українських соціальних служб по роботі з особами похилого віку. Наведене законодавство підкреслює розуміння важливості владою усіх аспектів соціальної роботи з людьми похилого віку. А розробки вчених ілюструють зміст такої роботи. Автор звертає увагу, що найчастіше у професійній діяльності з цієї соціальною групою застосовується технологічний підхід, який ґрунтується на вітчизняному досвіді та міжнародних напрацюваннях у цій сфері. Це забезпечує інтеграцію культур, традицій, сприяє виробленню оптимальних підходів до питань роботи з людьми поважного віку. У роботі коротко описано досвід стаціонарних форм догляду за людьми поважного віку, досвід міжнародного благодійного фонду «Карітас», діяльність освітньої програми «Університет третього віку». Головними технологіями є технологія надання матеріальної допомоги людям поважного віку; технології спілкування; технології проведення психологічної допомоги в тому числі й арт-терапія, яка передбачає підтримання клієнта шляхом включення до світу мистецтва, розвиток його талантів, здібностей та обдарувань; освітні технології, які культивуються в університетах третього віку. В умовах поширення інфекції важливо, щоб життя людей поважного віку, які студіювали науку в освітніх закладах не втратило якості. З цією метою доцільно розробляти курси, які б могли відвідувати он-лайн. Адже, принцип навчання людини впродовж життя сьогодні не втратив своєї актуальності. Практичною частиною проведеної роботи стало інтерв’ю людей поважного віку. У ході інтерв’ю з’ясовувалися питання, що стосуються проблем людей поважного віку в умовах карантину. В опитуванні взяли участь респонденти Чернівецької області. Відповіді на запитання дозволили визначити такі тенденції: більшість респондентів розраховують на допомогу дітей та родичів у складній життєвій ситуації. Проведене опитування засвідчило, що зросла потреба у он-лайн послугах для людей поважного віку, оскільки вони є найбільш вразливою групою населення та актуальною залишається проблема надомної освіти цієї категорії населення. Важливо підготувати майбутніх фахівців до володіння методиками роботи з людьми поважного віку в умовах карантину. Ці проблеми стануть перспективами для подальших досліджень у цій галузі.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
48

Deineko, Оleksandra. "Міжгрупові розколи в об’єднаних територіальних громадах: ризики послаблення соціальної згуртованості в децентралізованій Україні." Sociological studios, no. 2(17) (December 29, 2020): 55–65. http://dx.doi.org/10.29038/2306-3971-2020-02-55-65.

Full text
Abstract:
Стаття присвячена аналізу міжгрупових розколів у сприйнятті мешканців об’єднаних територіальних громад Харківської та Чернівецької областей як потенційного чинника послаблення соціальної згуртованості на рівні локальних спільнот в Україні. Спираючись на модель емпіричного вимірювання соціальної згуртованості Дж. Чана, автор здійснює спробу її адаптації в контексті якісної соціологічної перспективи, аналізуючи дані 26 напівструктурованих інтерв’ю, проведених з місцевими громадськими активістами, депутатами місцевих рад, представниками адміністрації об’єднаних громад та експертами з питань децентралізації в обох регіонах України. Дослідження засвідчило наявність міжгрупових розколів за вісями «новостворена громада – попередня влада»; «влада громади – місцеві мешканці»; «центр-периферія»; «багаті громади – бідні громади»; «децентралізована Україна – недецентралізована Україна». Ключовим підґрунтям для формування розколів визначено соціальні нерівності, що зумовлюють «метаморфози спроможності» реформи децентралізації в Україні. Автором наголошено на актуальності початку адміністративного етапу реформи децентралізації, що сприятиме скороченню соціального розриву між децентралізованою та недецентралізованою Україною
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
49

Kovalska, Yeliena, and Maria Dzhevaga. "Зв’язок між рівнем невідповідей в особистих інтерв’ю та типом помешкання респондента (на прикладі аналізу параданих ESS)." Sociological studios, no. 2(17) (December 29, 2020): 30–40. http://dx.doi.org/10.29038/2306-3971-2020-02-30-40.

Full text
Abstract:
Збір та аналіз параданих у масових опитуваннях дозволяє підвищити рівень якості отриманої інформації, зокрема за допомогою зменшення рівня невідповідей. Дослідження параданих дозволяє дізнатись, як ті, хто відмовляється брати участь у дослідження відрізняється від безпосередніх учасників. Виявлено важливість виміру життєвих обставин респондента за результатами дослідження ESS, в тому числі вплив характеристики нерухомості респондента на ймовірність участі в інтерв’ю. На прикладі ESS було проаналізовано методичні документи дослідження та масив параданих з метою дослідити, як характеристика помешкання респондента впливає на рівень невідповіді у дослідженні ESS. Основою аналізу стали парадані та керівництво для інтерв'юера ESS 2010 (ESS-5) та 2018 року (ESS-9) у Німеччині. Було виявлено, що методичні та супроводжувальні документи німецького ESS зазнали змін, які мають вирішити проблеми дослідження та спрямовані на допомогу інтерв’юеру у тому, щоб правильно визначити характеристики житла респондента, та прихильності респондента до інтерв’юера. Для аналізу впливу характеристики помешкання респондента на ймовірсть невідповіді на анкету було побудовано бінарну логістичну регресію. Виявлено, що змінні «тип будинку» та «стан будинку». лише частково пояснюють можливість встановити контакт з потенційним респондентом
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
50

Maliarenko, V. V., A. S. Lukashеv, A. S. Golikov, and O. V. Кhyzhniak. "The image of ideal political leader in the perception of the electorate in Kharkiv (by the results of a focus-group interview)." Ukrainian Society 29, no. 2 (July 10, 2009): 132–40. http://dx.doi.org/10.15407/socium2009.02.132.

Full text
Abstract:
The authors discuss the main approaches to the determination of the ideal image of Ukraine’s political leader from the viewpoint of the theories of leader’s traits and the situative and personal-situative theories. The main types, species, and forms of the leadership are considered, and the basic trends in the political consciousness of Kharkiv’s citizens (such as the instrumentalism, economization of approaches, increase in indifference to the political process, totalization of the consciousness, etc.) are demonstrated by the results of a series of focus-group interviews.
APA, Harvard, Vancouver, ISO, and other styles
We offer discounts on all premium plans for authors whose works are included in thematic literature selections. Contact us to get a unique promo code!

To the bibliography